ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Волають круки, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Сантос Ос - [ 2012.01.15 13:32 ]
    Маленький Світ
    Маленький Світ,-
    Так і котиться довкола,-
    Тільки він тобі,-
    Не додасть нічого...

    Тільки забере,-
    Твої цінні роки,-
    В порошок зітре,-
    Те, що так глибоко...

    Тільки розіб'є,-
    В інститутах-школах,-
    Все, що є твоє,-
    Зітне до нічого,..

    Змусить зароблять,-
    На життя копійку,-
    Поки усі сплять,
    Забере все світло...

    Так у роботáх,-
    У чужих проблемах,-
    Пролетять літа,-
    Без того, що треба.

    Без твоїх надій,-
    Щастя мрій шалених,-
    Є маленький Світ,-
    Зветься він Система.

    Та, яка усім,-
    "Розписала" цілі,-
    В цей маленький Світ,-
    Змусила повірить.

    Змусила піти,-
    Дріб'язковим шляхом,-
    Щоб ти міг "знайти",-
    Те, що їй до смаку.

    Щоби ти боровсь,-
    Тут за гроші ревно,-
    "Мріяв" щоб збулось,-
    Те, що світу треба:

    "Щоби ти пішов,-
    В інститут і в школу,
    Дім, сім'ю знайшов,-
    І повірив в бога.


    Щоби ти просив,-
    Милості за вчинки,
    В страху щоб прожив,-
    Всі свої хвилинки..."


    Може б я і жив,
    У такому світі,-
    Але він тісним,
    Став мені в ці миті,-

    Став Світ замалим,-
    Повним тут абсурдом,-
    І у ці рядки,-
    Я уклав, що думав.

    І у ці рядки,-
    Я вписав, що бачу,-
    Може й після них,-
    В світі стане краще...

    Може полетить,-
    Десь-кудись Система,-
    І в щасливу мить,-
    Ми себе знайдемо...

    Дякую:-) 8.01.2012р.


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (5) | Самооцінка 6
    Прокоментувати:


  2. Володимир Сірий - [ 2011.12.22 10:10 ]
    Буває /рубаї/

    У нетрях лісу вовк не виїсть ока вовку
    І миша миші не наставить мишоловку.
    У нас, буває, пруть, немов делікатеси,
    Брат брата з гаслом на устах : хутчій проковтуй!

    22.12.11.


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.55)
    Коментарі: (10)


  3. Анонім Я Саландяк - [ 2011.12.06 10:32 ]
    ГУБИ (аналог)
    Коли чорно,
    а на зубах пісок,
    обов’язково чорний ще мазок
    лягає повторно
    поверх зімкнутих вій,
    як чорна паранжа, і задихаюсь в ній...
    Коли чорно, і черевик
    наводить блиск об ніжність губ,
    і не спасуть китиці рук, і крик...
    Коли рубці і шрами,
    і кровоточиві рани
    накриють ніжності сліди дев’ятим валом -
    тоді аж надчутливі стануть...
    аж можна буде бачити губами
    крізь бетон.
    До 2000


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.25)
    Коментарі: (4)


  4. Наталія Крісман - [ 2011.11.27 20:13 ]
    Де ж ти, Данко?...
    Клятий вітер не голубить -
    Ломить віти в кроні дуба.
    Ворон кряче, стогнуть громи,
    Небо плаче з перевтоми.
    Осінь квилить, рве волосся,
    Люд безсилий волі просить.
    В душі темінь безпросвітна.
    Дайте кремінь - прагнем світла!
    Очі страхом повноводні,
    Нема шляху - вир безодні,
    Під руками мокра скеля.
    Де ж той камінь? Невеселі
    Бродять люди, наче мертві,
    Прагнуть Чуда - "Вирви серце!
    Де ж ти, Данко? Озовися!"...

    До останку люд молився...


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (14)


  5. Володимир Сірий - [ 2011.11.26 14:12 ]
    Лекція
    Було це ще за атеїзму.
    До клубу лектор завітав.
    Про світлу путь до комунізму
    Без Бога виклад зачитав.

    Вкінці звернувся до присутніх:
    - В знак згоди дулю утворіть
    І дайте Богові! Ануте
    Крушити релігійний гніт!

    Всі як один скрутили дулі
    І підняли немов штики,
    Лише один старий дідуля
    Не йшов за усіма таки.

    - Дідусю, що ви, - каже лектор, -
    Усе ще вірите в Христа,
    У те, що рай і грізне пекло
    Не небувальщина пуста?

    А дідуся це усміхнуло,
    Бо каже логіка сама:
    - Кому показувати дулю,
    Якщо Спасителя нема?..

    2011


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.55)
    Коментарі: (9)


  6. Наталія Крісман - [ 2011.11.26 10:43 ]
    БОЛЮЧА ПАМ"ЯТЬ
    Віками нам казали: "ви не люди,
    Без роду-племені, невільники, отара...",
    Вбивали Віру, Волю в наших грудях
    Голодомор, Сибір, катівні, чвари...
    Мільйони душ обірвані на злеті,
    Розтрощені кістки не заростають.
    Надміру вже сумних на долі вплетень,
    Що досі кров'ю чорною стікають!
    Минають люди, племена, держави цілі,
    І "бумеранговий закон" чимраз сильніший.
    Болюча пам'ять не повинна вкритись цвіллю!!!
    Мільйони жертв людських покладено НАВІЩО???


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  7. Наталка Янушевич - [ 2011.11.25 17:21 ]
    ГОЛОДОМОР
    Горить свіча…Не гасне вже роки.
    Відкриті очі скинутих в провалля.
    Худенькі плечі, стиглі колоски
    За небуття раптового вуаллю.

    Свіча мигне – немовби те «пробач»,
    Немов потреба вічного «прощаю»,
    Як скрегіт смерті, як дитини плач,
    Апофеоз відвертого одчаю.

    Як не злякати поглядом живим,
    Як не згасить століть мінливим вітром
    Її вогонь, що спогади, як дим,
    Малює в нас уперто своїм світлом.

    Перед очима знов усі вони,
    Заручники обірваної долі,
    Що їли і людей, і бур’яни,
    А потім в яр котилися поволі.

    Чужі вуста промовлять «геноцид».
    Та ні, цей ген німий ніяк не вбити.
    Під салом років він таки сидить,
    Хоча про це й незручно говорити.

    Цей ген, клубком у горлі він застряг.
    Для нього полум’я свічі замало –
    Мороз по шкірі, невимовний страх
    За тих, кого це пекло поламало.

    Горить свіча… Нехай собі стоїть.
    Ми всі застигнем з нею у печалі.
    І не дозволим в жодному з століть
    Таку наругу ще комусь почати.
    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.54) | "Майстерень" -- (5.54)
    Коментарі: (17)


  8. Анонім Я Саландяк - [ 2011.11.22 20:33 ]
    МІШОК (аналог)
    Він не купить кота у мішку
    і ніколи мішок не розв’яже...
    Цуценя, котеня там? Хто скаже?
    Норовлять же підсунуть свиню... у мішку.
    ...За мішок... в темний кут... і ... об мур -
    скільки сила стареча дозволить,
    а що там немовля лежить голе,
    то таке й не присниться йому!..

    Він не купить кота у мішку...
    Він не купить кота без мішка...
    Він не купить мішок без кота...
    Він не купить...
    Але, де не ступить,
    ПРИРЕЧЕНИЙ МАТИ СПРАВУ З КОТАМИ В МІШКУ.

    До 2000


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (9)


  9. Ксенія Озерна - [ 2011.11.12 18:16 ]
    ***
    поки проби зніме із трибун ювелірно-довершений час
    з невловимим кінцем оселилася казка в серцях
    а у морі життя де манливою ниткою в'яжуть ярмо
    видається і вітер попутній плечем на шляхах
    і на фоні розбитого глека амбіції тішать згори
    і огненно записує ноти в майбутнє зоря
    як до дна доторкнутися легко в графі застигає рука
    і така заслабка на супротив облуд течія...
    знову сірість осінніх тайнописів никне зникає в гербах
    і у запране небо сльоза заглядає тихцем
    а як стане мандат на дорозі у владні круги
    знову нас розпинатиме пальмове гілля дилем...
    2011


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.51) | "Майстерень" -- (5.47)
    Коментарі: (8)


  10. Анонім Я Саландяк - [ 2011.11.12 16:30 ]
    МИХАНЬ, АБО ВУЗЛИК НА ПАМ’ЯТЬ (історія часів війни – місцевою говіркою)
    А Миханько Срібленький мов* пару файних** коней,
    і добрий кавал*** полі,
    й два морги**** лісу,
    стодолу, хату під зелізом....*****
    І тагі би****** і роду був богацького,
    а виглєдов, ну просто по жебрацки,
    бо вліті******* він вдєгов мішок на голе тіло.
    А тіло!? Тей би земленька свєта, чорніло.
    А як любив він коней своїх?! Наде всім!
    За німців навіть потерпів на тім:
    як вів єдного разу коней з водопою,
    то передибали го******** по дорозі німців двоє.
    Приставте ви себі два красні коники на беріжку,
    а збоку...Чорт якись в мішку...
    Як німаки до сита сі нареготали,
    пан офіцер до фіри запригтисі приказали,
    коней для сміху з боку прив’єзали.
    І мусив фіру Миханько кігнути,
    і що ще гірше - чоботи зазути
    і штани вдєгти. І так мало-немало -
    аж поки німців не нагнали
    і поки не прийшли совіти,
    штани носити й чоботи кігти.
    А як прийшли.. а як прийшли совіти,
    так по сей день
    тирчут гі пень
    середь дороги: ні вобійти, ні вобменути,
    і скоро не буде кому й спімнути*********
    про Миханька.
    А доленька його така:
    щоб до колгоспу коників забрати,
    то Миханька хіба було замордувати...
    І замордували!

    Його кати спроміж грішного люду
    хіба що Божого тепер діждуться суду.

    До2000р.

    *мов - мав.
    **файних - гарних.
    ***кавал(кавалок) - шматок.
    ****морги - гектари.
    ***** під зелізом - криту цинкованою бляхою.
    ******тагі би - так ніби.
    *******вліті - літком.
    ********передибали го - перестріли його.
    *********спімнути - згадати.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (5)


  11. Наталія Крісман - [ 2011.11.06 18:24 ]
    КОЛА БЕЗСИЛЛЯ
    Я продовжити можу безмірно
    "Чорний список" людського розтління,
    Перероджень Людини у звіра
    І спотворення істин безцінних,
    Перетворень малого в велике,
    Обезкровлення дерева Роду,
    Розпорошення Духу на крихти,
    Звиродніння Душі у народу,
    Перемноження страху на відчай,
    Упокорення болі стернею,
    Укоріннення масок у вічі,
    Перекреслення правди брехнею,
    Поневолення волі насиллям,
    Уневажнення честі й моралі,
    Розпорошення в колах безсилля
    Переломлених долі скрижалей...

    Перекраєні віхи історій
    І сплюндровані вір постулати,
    Заколисана, приспана, хвора,
    Запроторена совість за грати.
    Розстриножені коні стихії,
    Потривожене небо від зречень,
    І любов, яка душу не гріє
    Ні у спеку, ані в холоднечу.
    Перепалені мрії на попіл,
    Перетовчені кості в могилах,
    Недовивчені нами уроки
    Пеленою оман нас сповили.
    Запорошені серця судини
    Чорним снігом людської облуди,
    Замордований люд безупину
    Всі віки у засліпленні блудить...

    Сумно янголи дивляться з висі.
    Може, далі продовжити список?...


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (7)


  12. Алла Роль - [ 2011.11.06 02:31 ]
    "Октябрь".
    Було нам важко помирати,
    Коли в вухах гримів салют,
    Двигтіли сірі каземати,
    І святкував "Октябрь" люд.

    Кати у вічі нам сміялись,
    А крик лиш розум тамував,
    Червоні полотнища розвівались,
    Криваві квіти на сорочці наганом
    Виконавець малював.

    І ми котились у могили.
    В очах прозрілий ранок кляк,
    І вільне тіло невільної Вкраїни
    У яму падало навзнак.
    1996р.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  13. Ванда Савранська - [ 2011.10.20 13:38 ]
    Лягай!
    Ля–
    гай –
    І мовчки, бо ми ж культурні.
    Співучі і мудрі трудяги.
    Та
    знай:
    У чомусь ми крупні дурні
    Й не маємо самоповаги.


    Ле–
    жи
    І вдúхуй пилюку кволо.
    Про страх цей казав нам генетик.
    Дри –
    жи,
    Немов над нами – моголи
    Чи в лапах катів – пістолети.

    Май–
    дан
    Уперше цей страх розвіяв.
    Ми бачили – нас не здолати.
    Та
    план –
    Убити спочатку надію,
    Узяти на сміх «нас багато!»

    За–
    тим –
    Пануй, розділивши простір,
    Жируй, поділивши багатства,
    У–
    сім
    Убивши у мозок просто,
    Що ми – не країна, не братство!

    Зі
    шпальт
    Ізнову тече отрута.
    Плетуть перелякано сітку.
    В ас–
    фальт,
    В асфальт – це тепер так круто,
    В асфальт закатають нас швидко.

    Ля–
    гай.

    Че–
    кай.



    Рейтинги: Народний -- (5.33) | "Майстерень" -- (5.37)
    Коментарі: (5)


  14. Володимир Сірий - [ 2011.10.05 21:28 ]
    Захисникам Сталіна
    Це оті, що кричали: "Варраву
    Відпусти нам на свято", це ті,
    Що Сократу отруєну страву
    У затворній дали тісноті.

    Їм би вилити це ж саме пійло
    В їхній рот, що намови в нім хіть,
    Працелюбам убійного діла,
    Мастакам з виробництва сиріт.





    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.55)
    Коментарі: (20)


  15. Володимир Сірий - [ 2011.09.30 21:42 ]
    Апелює неук.../тріолет/
    Апелює неук до освіти:
    - З чим же то я їстиму тебе?
    Мучені тобою в школі діти, -
    Апелює неук до освіти.
    Ось, наприклад, Сталін, а чи Гітлер
    Не учені, а які цабе!!!
    Апелює неук до освіти:
    - З чим же то я їстиму тебе?


    30.09.11



    Рейтинги: Народний 5.25 (5.53) | "Майстерень" -- (5.55)
    Коментарі: (14)


  16. Володимир Сірий - [ 2011.09.30 09:52 ]
    *-*-*
    З доісторичної каменоломні
    В шибу ідилії кинуто каменем,
    Де із марксизму у класах екзамени
    Учні здавали голодно - бездомні.

    В школі закинута Марксова книга,
    Час подолав свою певну дистанцію,
    Нині обізнані всі із фінансами, -
    Пенсіонер і елітний барига.*

    Тільки одне - поміж ними провалина,
    Переступити яку не зуміють
    Разом узяті оракули хвалені,
    Щоб подолати їм буржуазію.

    30.09.11.

    *Барига – нечесний ділок.



    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.55)
    Коментарі: (12)


  17. Ігор Перецький - [ 2011.09.28 12:46 ]
    Свята Покрова.
    Свята покрова наступає -
    Захисників Вітчизни день.
    Людський плач, стогін долинає
    Народний дзвін БАМ-ДЗЕНЬ, БАМ-ДЗЕНЬ

    Благають Матір Божу люди
    ДАть сили їм життя вернуть.
    Прийде Народ до панства, буде
    Питать за що його гризуть.

    Гризуть безбожно, безупину
    і навіть продиху нема.
    Прижме козак панка до тину
    Спитає волі без ярма.

    Покрова здавна була Святом
    Що піднімало весь Народ,
    До бою праведного з катом,
    що люд відріже від свобод.

    Підняли зброю гайдамаки,
    і козаки збирали кіш,
    Стрільці Петлюри рвали грати
    Покрова йде, посвятить НІЖ.


    Рейтинги: Народний -- (4.69) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  18. Микола Франко - [ 2011.09.20 14:13 ]
    Совиний крик
    Коли совиний крик тривожить душу мою
    Мені не хочеться роками жити у тюрмі
    Я про свободу мрію у неволі
    І про неволю забуваю у ярмі

    Я полечу крізь призму цих просторів
    До вільної безмежної землі
    І на волі не згадаю про неволю
    Я там світанок зустрічатиму ввісні

    Я все віддам за цю хвилину щастя
    І плакати не буду наяву
    Лиш ти мене зустрінь рідненька хато
    У світанково яблуневому саду

    травень 2008


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 4
    Прокоментувати:


  19. Олена Купшане - [ 2011.09.06 16:49 ]
    МЕНТАЛІТЕТ
    Нам цей світ вже НЕ переіначити.
    І в добі непевній, нетривкій
    Що ми можем, що ми можем значити –
    Вбогі, й безталанні, і слабкі?!

    В праведника каменем вціляємо.
    Множим зло і скверну день при дні.
    А хребти не злетами ламаємо –
    Лиш колінкуванням у багні.

    Правди гостре терня очі виколе.
    Ницість дасть сумлінню відкоша.
    І дрижить, дрижить листком осиковим
    Зрадницька Іудина душа.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (5)


  20. Любов Бенедишин - [ 2011.09.06 13:01 ]
    ***
    Не страшно
    у смерть, як у сон-летаргію,
    пірнути надовго й до дна.
    Страшніше прокинутись
    у безнадії –
    ще крутить Землею
    війна.
    Націлені помсти
    «іржаві» зенітки
    на чийсь волелюбний зеніт.
    І знову
    навзаєм
    держави-сусідки
    клянуть, як баби через пліт.
    І звично –
    у двадцять якомусь! –
    столітті
    торгують «ранетами» бомб.
    І ріками
    кров розливається в світі,
    де луснув ненависті тромб.
    І вірусом зла
    ще хворіє планета,
    в коралях
    майорок і мальт.
    …І дивиться з болем
    чеченка Комета*
    з пожовклих
    прострілених
    шпальт.

    2002 (2011)




    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (12)


  21. Олена Купшане - [ 2011.09.06 11:23 ]
    НА ЗАХИСТ ЮЛІЇ
    Не зайди з-за чужинської межі –
    Таки свої братове-українці –
    Накинулися круками мужі,
    Судилище влаштовуючи Жінці.

    Обпали зграєю, неначе люті пси,
    І, ненаситні, душу рвуть на шмати.
    Вона ж – стеблинка. Крапелька роси.
    І – хай там що! – чиясь Донька і Мати.

    Світ каменіє: та який це суд?!
    ФАШИЗМ! Середньовіччя! Тьма печерна!
    Простили б їй шляхетність і красу,
    А от за РОЗУМ жінці – вирок смертний.

    І невтямки їм, сірим і тупим:
    Розп’ято ЖІНКУ на скрижалях болю.
    Коса пшенична – німбом золотим.
    І біле плаття – мов хрещенська льоля.

    Втішаєтесь, вгодовані кати:
    «Їй в брудові тюремному не встоять!»
    А вона чиста – чиста без води! –
    Омита всенародною сльозою.

    Хай інквізиторське багаття гуготить,
    А кат тавро незмивне розпікає –
    Усе переболить. Переболить!
    І нас усіх уб’є. Чи побратає.

    2011 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (26)


  22. Нико Ширяев - [ 2011.09.05 14:04 ]
    Тихий Дон
    Говорит один воронежский мужичок:
    Скоро всем свободы станет на руб пучок,
    Мол, там тебе кисель да щи за вторым бугром.
    А ты не верь, не верь, казак, ты беги бегом.

    Там хомут и кнут. Под них ли, казак, ты рос?
    На прощанье, что ли, бабу целуй взасос.
    Разливают пули в Туле и льют в Твери.
    На поход Аксинью - ну её! - не бери.

    Пулемёт ли строчит? Ручкой ли аксакал?
    Это тятька-Мишка шкуру свою спасал.
    Не ловись-ка, Гриш, как ловят иных тетерь.
    Разбитным Советам, Гриша, не верь, не верь.

    Не играй с пустой надеждой - надежней страх.
    Не отъесться тебе, дружок, на родных харчах.
    Ты коня своего вороного пусти в намет -
    Здесь тебя и Советы отыщут, и Бог найдет.

    2011


    Рейтинги: Народний -- (5.47) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  23. Любов Бенедишин - [ 2011.09.01 09:56 ]
    ***

    «…безсмертний!!!» –
    аж хитається юрба.
    З часів Христових
    не було так... юдно.
    Припнули
    до хвалебного стовпа,
    щоб знов каменувати
    привселюдно.

    2011


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (27)


  24. Любов Бенедишин - [ 2011.08.30 18:05 ]
    Герой новітньої доби…
    Що не герой,
    то ситий клон
    ненаситних іуд…
    Тепер не шабля,
    а шаблон –
    звитяги атрибут.

    Себе
    понад усе люби.
    Молись:
    рай_крапка_ком…
    Герой новітньої доби
    не з Духом,
    а – з душком.

    2011


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (30)


  25. Любов Бенедишин - [ 2011.08.30 18:13 ]
    Україна – манкуртам
    Все одно як –
    нахабно чи нишком,
    одбирати дароване –
    гріх!
    Ані словом фальшивим,
    ні вчинком
    не торкайтесь Героїв моїх.

    Імена ці –
    святої Свободи
    найнадійніша із запорук.
    І достойні вони
    нагороди.
    Та не з ваших
    неправедних рук.

    2011



    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (14)


  26. Марія Гуменюк - [ 2011.08.25 12:39 ]
    Лягла на душі корупційна ржа
    ***
    На душі впала корупційна ржа
    Як заволока. Хижо обмотала,
    Захланним дала тягу до гроша,
    Узяла міру, ненасить наслала
    І загострилась жадності коса,
    Лягла на люд ,як чорне покривало
    Й пече щоденно, мов їдка роса
    З’їдає трави і руйнує глицю.
    А люди – як обпалені кислиці
    Шукають прихист і грішать, грішать…
    Знаходять рай у пиві та горілці,
    Дають на лапу за усе гроша,
    Рахують їдло зранку на тарілці,
    Купують секонд. Смакота – хамса
    Не всім доступна, тільки одиницям
    Пенсійних верств голодного коша.
    Чітка межа еліти й бідняків,
    Різкі парфуми й дачні помідори
    Змішалися. Напищеність панків –
    І вже летять дорогами мажори:
    Збивають пішоходів, як вовків.
    Бо що для них закони й світлофори –
    Вони – синки породистих батьків…

    … Лягла на душі корупційна ржа…


    Рейтинги: Народний -- (5.26) | "Майстерень" -- (5.18)
    Прокоментувати:


  27. Іван Світличний - [ 2011.07.16 11:56 ]
    * * *
    Ми – мужчини, й за кодексом честі ми чинимо –
    Не для вигод і пільг, не для слави й хвали.
    Є високий, шляхетний закон між мужчинами:
    Як не я, тоді хто? Не тепер, то коли?

    Підла наволоч рано богує без спротиву,
    Рве зубами, де жирно, де кайф, де калим.
    Ми їй ребра полічимо, віку вкоротимо.
    Як не я, тоді хто? Не тепер, то коли?

    Якщо нечисті – море, й зла підступного – повідь,
    Не кажи, що не можеш, що нерви здали.
    Вмри й воскресни, а виконай лицарську заповідь:
    Як не я, тоді хто? Не тепер, то коли?

    Рвуться жили? Ми зв’яжемо в вузол залізний їх,
    Хай нам леви позаздрять, позаздрять орли.
    Ми, мужчини, – двожильні, і нашим девізом є:
    Як не я, тоді хто? Не тепер, то коли?

    Ми, мужчини, на інших кивати не любимо.
    Кажеш, гиді багато? А ви де були?
    Ми спитаєм, як слід, і себе не забудемо:
    Як не я, тоді хто? Не тепер, то коли?

    Ти – мужчина? Ти – справжній мужчина?
    Прекрасно.
    Хай вітри, хай шторми, хай дев’яті вали,
    Стій, мов скеля, й пильнуй наш девіз, наше гасло:
    Як не я, тоді хто? Не тепер, то коли?


    Рейтинги: Народний -- (5.71) | "Майстерень" -- (5.67)
    Коментарі: (1)


  28. Богдан Духевич - [ 2011.07.10 22:14 ]
    Мир заминирован людьми
    Мир заминирован людьми,
    Их души скованы телами.
    И только кнопку лишь нажми -
    Польется кровь меж дураками.

    Восстанут кукловоды вновь,
    Затянут все узлы потуже.
    Рассечена у Бога бровь,
    Он плещется в кровавой луже.

    Стальные ангелы дымят,
    И микросхемы вместо крыльев.
    Наше безумие - снаряд,
    Измазанный кровавой пылью.

    Из муравьиной кислоты
    Мы приготовили ракеты.
    Как паства пошлой пустоты,
    Вновь кланяемся взрывпакетам.

    Грядет свержение святых,
    Мир заминирован богами.
    И полчища людей живых
    Окажутся лишь сопляками.

    И прогремит жестокий взрыв!
    Наденет водорода маску.
    Все человечество - нарыв,
    Мир потерпел уже фиаско...


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (1)


  29. Наталія Крісман - [ 2011.07.07 15:36 ]
    СВІТЛО ІСТИН
    Антологія зрадництва, фальші, облуди й зневір,
    Помилок і поразок, що дух наш схиляють додолу.
    Вже давно цей народ не підносить свій погляд до зір,
    Не йде гордо вперед, а смиренно плазує по колу.

    Світ глузує над нами і плаче Господь із небес,
    Бо блукаємо світом наосліп, плекаючи відчай
    У душі, де на денці лежить тягарем споконвічним
    Для новітніх розп'ять власноручно змайстрований хрест.

    Нас століття привчали до думки, що "Волі нема!",
    І мовчання печаті вуста затуляли все дужче.
    Час на зміни настав! Відступає поволі пітьма,
    Світло істин вмиває Вкраїни потомлену душу...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (10)


  30. Іван Добруцький - [ 2011.07.06 18:59 ]
    По лезу ножа
    Я крокую по лезу ножа,
    Чорно-біла у мене душа,
    Що горить каганцем зі свічі,
    Ангел з демоном є на плечі.
    Ризикуючи втратити все,
    Я пливу, куди річку несе,
    Серед радостей, меду і втіх
    Причаївся мій ще один гріх.
    Совість мучить, часи не стоять,
    Нерви листям з дерев шелестять,
    Як дізнатись де вірний мій шлях?
    Хто готує рукам моїм цвях?
    Де ховається в морі думок,
    Серед вчинків терновий вінок?
    Хто зі мною сьогодні поїв,
    А кого я ще не напоїв?
    Ангел з демоном б’ються завжди,
    Кому з них віддаю я сліди?
    Хто сьогодні в бою переміг
    За відбитки стопи моїх ніг?
    Важко вгледіти цю тонку грань,
    Серед сумнівів, вчинків, вагань,
    Як щодня ночі змінюють дні,
    Ангел з демоном є у мені.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 6
    Прокоментувати:


  31. Іван Добруцький - [ 2011.07.06 18:46 ]
    По лезу ножа
    Я крокую по лезу ножа,
    Чорно-біла у мене душа,
    Що горить каганцем зі свічі,
    Ангел з демоном є на плечі.
    Ризикуючи втратити все,
    Я пливу, куди річку несе,
    Серед радостей, меду і втіх
    Причаївся мій ще один гріх.
    Совість мучить, часи не стоять,
    Нерви листям з дерев шелестять,
    Як дізнатись де вірний мій шлях?
    Хто готує рукам моїм цвях?
    Де ховається в морі думок,
    Серед вчинків терновий вінок?
    Хто зі мною сьогодні поїв,
    А кого я ще не напоїв?
    Ангел з демоном б’ються завжди,
    Кому з них віддаю я сліди?
    Хто сьогодні в бою переміг
    За відбитки стопи моїх ніг?
    Важко вгледіти цю тонку грань,
    Серед сумнівів, вчинків, вагань,
    Як щодня ночі змінюють дні,
    Ангел з демоном є у мені.
    2011р.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 6
    Прокоментувати:


  32. галина фесюк - [ 2011.06.27 11:40 ]
    Гарант-ПРЕЗИДЕНТ
    Я гарантую - ти будеш здоровий,
    Поставлю життю золотий постамент.
    Я гарантую - працюють закони,
    Бо я України - Гарант - Президент.

    Я долю твою перевтілю у світло,
    Дороги устелю дзвінким кришталем,
    Зорями вкрию небо блакитне,
    Бо я України - Гарант - Президент.

    Я гарантую, що слово - "не криця",
    Правду мою не розіб'є ущент.
    Я гарантую, життя наше - птиця,
    Бо я України - Гарант - Президент.

    Він гарантує!? - словом Пророка
    І ставлять йому за життя постамент.
    А я руки зношу у синь надвисоку,
    Молюсь, щоб Гарантом був наш Президент..


    Рейтинги: Народний 4.88 (4.88) | "Майстерень" 5.25 (5.25)
    Коментарі: (1)


  33. Анатолій Хромов - [ 2011.06.07 21:22 ]
    ****
    Ти не такий,
    Яким тебе малюють вороги чи друзі
    Ти сам крокуєш
    І по білій і по чорній смузі

    Ти українець!
    І від того дуже радий
    Твої діди – герої
    Але їх подвиги не передаються в спадок

    Лише нікчеми
    Виставляють як свою дідівську славу
    Годі шукати винних
    Під Берестечком чи Полтавою

    Твоє майбутнє
    Побудують твої діти
    Зроби усе
    Щоб їм по-справжньому було чому радіти

    Анатолій Хромов 2011


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.42) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (2)


  34. Наталія Крісман - [ 2011.05.16 10:07 ]
    ЗАГРАТОВАНІ ДОЛІ
    Каземати в обіймах ночі
    Зазирають до віч людям,
    В них відлунюють болем в грудях
    І ховають його в цемент.
    Заґратовані вікна хочуть
    У обіймах когось стискати,
    Волелюбцям ставати катом
    І розчавити їх ущент.

    Заґратовані наші долі,
    І рахунок їм - тисяч сотні,
    Упокорено йдем самотні
    В невідомості водоворот.
    Розгубили жадобу волі
    Під розкресленим в клітку небом.
    Ми забули - чого нам треба?
    Ми забули, що ми - народ...

    Заґратовані душі марять
    Свіжим вітром в спекотну днину,
    Зорепадом у небі синім,
    Життєдайним рясним дощем.
    І нема в світі більшої кари
    За найбільші в житті провини -
    В ріднім краї ставати чужинцем,
    Як неволя гірка пече!


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (11)


  35. Наталія Крісман - [ 2011.05.13 18:44 ]
    Ну що ж ми за люди без пам'яті й роду?
    Болюча зневіра і власнозрікання,
    Падіння у прірву і безум юрби,
    Безчестя у владі, нікчемне волання...
    Це час безнадій для Вкраїни пробив.

    Байдужість до правди і ближнього свого,
    Облуда, продажність, лукавство і блат,
    Наруга над Богом у "битвах за Бога",
    Бездумне блукання дорогами зрад.

    Ну що ж ми за люди - без пам'яті й роду,
    Що рабство віками несем на плечах,
    Моральні каліки, що звемось "народом",
    Готові служити чужим паничам?!

    Безмежжя блакиті потьмаритись може,
    Бо стогне сплюндрована нами земля.
    Врятуй наші душі від скверни, мій Боже,
    Вкажи нам до світла омріяний шлях!
    13.05.2011р.


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (14)


  36. Володимир Ляшкевич - [ 2011.05.08 18:44 ]
    * * *
    Моє дитинство загубилось у нарузі
    отої злої - до нестямності - війни,
    коли приперта до сирітської стіни,
    я німо танула у табірній окрузі,
    в снігах дочасної людської сивини.

    Як перші іграшки згубилось моє ймення,
    коли нелюбою пожадливим рукам
    була присуджена, і ті, не знавши страм,
    щодня калічили мене в червоне сім'я.
    Та до любові я тягнулася і там.

    Ця невтамована любов крізь повну міру
    нещасть, підмін моєму втраченому «я» -
    у лабіринти відчаю і забуття
    несла у знадливому мерехтінні віру,
    і в кожнім дзеркалі волала з відбиття.

    Волала широко відкритими очима.
    На фото в дівчинки трирічної вони -
    шукають маму крізь концтабору дроти…

    Моя онучко, глянь, це я - іще Христина,
    Я теж була колись маленькою, як ти.

    1998


    Рейтинги: Народний 6 (5.6) | "Майстерень" -- (5.62)
    Коментарі: (8)


  37. Невільнича поезія - [ 2011.05.08 11:36 ]
    Ю.Нестеренко. «Парадний марш»
    Чем кровавей родина,
    тем надрывней слава,
    Чем бездарней маршалы,
    тем пышней парад.
    Выползла из логова
    ржавая держава,
    Вызверилась бельмами
    крашеных наград.

    Плещутся над площадью
    тухлые знамена,
    Нищий ищет в ящике
    плесневелый хлеб,
    Ложью лупят рупоры:
    "Вспомним поименно!"
    Склеен-склепан с кляпами
    всенародный склеп.

    Лбы разбиты дО крови от земных поклонов,
    Мы такие грозные - знайте нашу прыть:
    Мы своих угрохали тридцать миллионов!
    Это достижение вам не перекрыть!

    Крики заскорузлые застревают в глотках,
    Тянет трупной сладостью с выжженных полей,
    И бредут колодники в орденских колодках,
    И в глазах надсмотрщиков плещется елей.

    Думать не положено, да и неохота,
    Пафос вместо памяти, дули вместо глаз,
    Бантиками ленточки, глянцевые фото,
    Куклы на веревочках, плюшевый экстаз.

    Для раба хорошего - свежую солому,
    Для его хозяина - пышный каравай.
    А за свой родной барак пасть порвем любому,
    Так, блин, и запомните! Вольно! Наливай!


    Рейтинги: Народний 0 (7.06) | "Майстерень" 0 (7.08)
    Коментарі: (4)


  38. Володимир Сірий - [ 2011.05.07 20:42 ]
    Огризнулась війна
    Огризнулась війна злим оскалом епох,
    Як до авіабомби наблизились вдвох
    Віком зрілий мужчина й безвусий юнак.
    Брухт здавати – епохи новітньої знак.

    Каже старший малому: водою зливай,
    Я «болгаркою» мідний стинатиму спай.
    Закипіла робота – звичайний процес,
    Буде чорний метал і обарвлений теж.

    Пролежала в землі смертоносна стріла
    І у собі потугу страшну зберегла,
    Лиш у черево їй сніп іскринок проник,
    Доля зла показала трудягам язик.

    Горобці перестрашені миттю знялись,
    Затряслася земля і гойднулася вись,
    Стогін, кров…О якби можна наново мить
    Іншим чином удруге прожить.

    Виглядатиме довго ще страх із імли.
    Замість бомби до ґрунту ті двоє зійшли
    Віком зрілий мужчина й безвусий юнак...
    Брухт здавати – епохи новітньої знак.

    07.04.11.


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.55)
    Коментарі: (16)


  39. Наталія Крісман - [ 2011.05.07 10:54 ]
    СКІЛЬКИ ЩЕ ?
    Та док ми будемо терпіти
    Ярмо чужинське, скільки ще?
    Чи волю знищено ущент?
    Чи ми рабів покірні діти?

    Віки неволі і хули,
    А чи рука старшОго брата,
    Що перевтілився у ката,
    Вуста для правди нам стулив?

    Чом волелюбство наше в тлін
    Переродилось, чом зміліло?
    Ми досить наймитами скніли
    Не лиш в чужих – своїх краях.

    Ніколи більше на поклін
    До ворогів іти не будем,
    Ми не раби – ми вільні люди
    На рідній, батьківській землі!

    Коли нарешті ця земля
    Вже зродить свого Вашингтона,
    Аби чужинськії закони
    Не диктували нам з Кремля?!

    Коли прозріють "гречкосії"
    Й зірвуть полуду із очей?
    Реальність ця мене пече -
    Нема ще в нас, нема Месії...

    Та вірю я в прийдешній день,
    У волелюбний дух, що скресне,
    І завітають знову весни
    На землю віршів та пісень!!!
    2010р.


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (15)


  40. Валерій Гребенюк - [ 2011.05.06 22:04 ]
    ЧОРНОБИЛЬСЬКIЙ ТРАГЕДII... Хатинка.
    Хатинка
    .
    Валерий Гребенюк
    .
    Серед зеленi- в вiчнiй облозi,
    На околицi краю свiтiв:
    Стара хата, немов у полонi,
    Iз епохи прадавнiх часiв.
    .
    Все ще марить хатинка весiллям,
    Безтурботним гулянням села...
    Хiть старої, ще вiддана мрiям-
    Хоч би стiльки, годити змогла.
    .
    З саману, iз маленьким вiконцем,
    З перекошеним ганком - старим!
    Вже покинута долею зовсiм-
    Мов завмерла,- в чеканнi свoїм...
    .
    -- Чи означиш менi таємницi?
    Де господар, твiй бог та суддя?..
    Не частуєш госей у свiтлицi...
    Де ховаєш, ти власнi пуття?..
    .
    У зажурi старенька хатина,
    Та самотнi, чим далi роки!..
    Закривається, хмизовим, тином-
    Та не ходжена, стежка нiким!..
    .
    Твiй хазяїн, мабуть на погостi,*
    Ти давненько полишина тут...
    I не їздять до тебе вже гостi-
    Не розiрвеш самотностi пут!..
    .
    А хатинi все сняться весiлля
    І дiтей безтурботливий смiх!..
    Ще старенькiй залишилась мрiя
    Та, одна - найсвiтлiша з усix!
    .
    * погост: з кiнця XVIII ст-ча - кладовище
    .
    © Copyright: Валерий Гребенюк, 2011
    Свидетельство о публикации
    №21105051260
    .


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - ) | Самооцінка 6
    Коментарі: (1) | "Відкрита рана Чорнобильської трагедії.... Занепад Українського селянства...."


  41. Наталія Крісман - [ 2011.04.13 23:02 ]
    МИ - НЕ РАБИ !
    Холод. У душах крига.
    Весни згубились в дорозі.
    Люд від зими не оклигав,
    Хоч закипає розум.

    В серці живе зневіра,
    День не несе надії,
    Душі навколо сірі,
    Втомлені від бездії.

    Совість людська хвора,
    Все, що святе, продали.
    Те, що було потворне,
    Вищу ціну дістало.

    Те, що горіло в грудях,
    Нині лише тліє.
    Слово несе облуду
    І покривається цвіллю.

    Довго травили волю,
    Доки її не стало.
    Пишуть за нас ролі,
    Потім ведуть на поталу.

    Хто нам цю кривду робить?
    Док нам терпцю стане?
    Ми не в смугастих робах
    І не усі безталанні!

    Хай собі "світу сильні"
    Граються в чорні ради.
    Ми не раби - вільні
    Жити себе заради!

    Грози шматують небо,
    Наче для нас розплата...
    Час починати з себе
    Світ цей на краще міняти!
    13.04.2011р.


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (2)


  42. Леонід Казарін - [ 2011.03.29 13:34 ]
    Боль
    Отгорели салютов ракеты,
    Наступила пора тишины,
    И пошли инвалиды по свету,
    Опалённые в топке войны.

    Они шли, костылями стучали,
    По вокзалам и по городам,
    По дорогам народной печали,
    По летящим во мрак поездам.

    Костыли над землёй их держали,
    А надежда по свету вела.
    Они руки тянули к державе,
    Но держава помочь не могла.

    Пережившая горькое горе
    Вся в руинах лежала страна.
    За награды платили, но вскоре
    Сняли плату и за ордена.

    Они шли по земле в непогоду.
    Падал снег и закат угасал.
    Они руки тянули к народу,
    И народ им копейки бросал.

    И, бывало, при встрече случайной,
    Вспоминали былые бои,
    И сидели в прокуренных чайных,
    Пропивая копейки свои.

    Всё текли и текли ручейками,
    Оглушённые страшной грозой.
    Придорожные серые камни
    Прожжены инвалидской слезой.

    По дорогам, слезами политым,
    Всенародной наглядной виной,
    Шли и шли по земле инвалиды -
    И с поверхности скрылись земной.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (2)


  43. Юрій Лазірко - [ 2011.03.14 21:10 ]
    Присмак страти
    I.
    Не встигло світло збігти з черепиці,
    заледво тіні зняти зі стіни,
    як завіконня, у котрім не спиться,
    злітало ширмою, стинало сни.
    На двері і на ключ надії мало.

    Вина вчорашнього добротна сухість
    блукала піднебінно. Далебі,
    хто вчора бачив дно – той мало слухав,
    заливши море істини собі
    у темні порожнини міжпідвалин.

    II.
    На площу більше прибувало люду.
    Стікаючись на барабанний дріб,
    вони вируслювали звідусюди.
    Соли і квась, видовище за хліб
    приймай і забавляй глумливе око.

    Вели мерця, душа за ним – у п’ятах
    плелась, у кроці колисала тінь.
    Вели, кляли, видушували свято
    із постаті. На тлі відлуння стін
    покора перейшла у жвавий докір.

    III.
    У ката на плечі присіла згуба.
    Закочене підліктя різника.
    Ударило затишшя перед зрубом,
    бо вище голови знялась рука,
    вбиваючи бажання лити осуд.

    Коли, кому й за ким – зола і фенікс,
    відроджувати біль, посісти трон,
    по праву стати смерті нареченим –
    відкрити їй лише своє нутро.
    Ніхто вже не дивився, навіть косо.

    IV.
    Таке відлюддя – хоч бери і вішай
    нестримність уст на вичити очей.
    Підлезий світ ожив, ставав теплішим,
    це мить, коли любов не запече,
    а виїсть душу і погасить пекло.

    Губителю, ви кров із рук не змили,
    на Боже клали праву і клялись
    так пристрасно й до запаху могили.
    Над вами клекотіла гніву вись
    і роздавала чужину лелекам.

    V.
    Надулися думки. Легені впали –
    повітря зникло і забрало "чук...",
    б’ючись у ляпасах об люд відталий.
    В калюжу із червленого дощу,
    крім голови, загрузло зазирання.

    Нелегко бачити на серці шрами,
    ще важче – залишатися у снах
    зашклити небо у зіничну раму,
    до піни в роті побороти страх
    і щохвилини ждати мить останню.

    VI.
    Новини прогоріли язиками,
    димілися чутками, та внесли,
    від крові теплий, коректив. Регламент,
    вдавав небіжчика. У гул незлий
    дзвіниці кинули тривожний колот.

    І той губив луну, чіплявся мурів,
    до нитки пробирав, у горлі груз,
    вдягаючи обличчя у похмурість,
    ладнаючи гортань під іншу гру
    і замикаючи думки у коло.

    14 Березня 2011


    Рейтинги: Народний 0 (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (29)


  44. Олег Доля - [ 2011.03.14 19:04 ]
    Війна - то найтупіша гільйотина
    Війна - то найтупіша гільйотина,
    безжально мучить долі,роздира,
    всю людяність,релігію ,провину,
    то обезчестила ,лиш кісткова труна,
    не личить до плоті солдата,
    від голоду пух не за жменю зерна.

    Насердний орден душу не залічить,
    То материнське серце,там мертва сивина,
    Востаннє сина,в порубане обличчя,
    Слізьми цілує, та їм немає дна...

    Свищава черга - дітей війни ракетних,
    Трощили землю й давно мертві тіла,
    Життя мовчати і пам"ять їм безсмертна,
    Згадати подвиг...що кров"ю омива.



    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (4)


  45. Людмила Калиновська - [ 2011.03.11 23:14 ]
    =барви ночі=
    Барви ночі не застиглі, –
    коливаються.
    Білі плями чорним тіням
    усміхаються.
    Снів немає віднедавна,
    а найважчі з них –
    у тумані чорні круки,
    як на звалищі…
    Копирсають моє тіло
    не обніжене,
    не ціловане вустами
    та обсніжене…
    Чорні вії наче списи
    вже поламані,
    біль тримають не зотлілий
    в тихій гавані.
    Де у сльозах народились, –
    буде росяно…
    Там затравлене й побите
    небо й босі ми…
    Суголосся наче стогін
    над курганами,
    Б’ється в клітці світ весняний
    орігамами.
    Ваші погляди аж чорні,
    Не обрамлені,
    Ваше слово наче камінь
    і від каменю.
    Чи потреба чи значимість
    від чужинців нам
    Тільки серце, наче прима
    калатає в злам.
    Не розчавите! Не треба
    й намагатися.
    Яничарами зачаті –
    янирчата ви..
    Буде сонце, буде літо –
    обпечетеся
    Спопелієте в століття
    й перечепитесь!
    Не під ноги б вам дивитись,
    а ув очі нам…
    Перехожі з перехрестя
    перехожим нам.
    Світ затьмарений повстане
    і ударить в дзвін…
    І заграє, і запалить,
    і розвіє тлін…



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.56) | "Майстерень" -- (5.49)
    Коментарі: (5)


  46. Любов Бенедишин - [ 2011.03.09 19:20 ]
    Покаянний вірш

    Ти народився, мов Зоря, яка не гасне…
    Та що, здрібнілим, висота? Й навіщо, власне?

    Воскреслих мрій Великий День. І сотні років –
    Доба обманутих надій і лжепророків.

    Якби думки з Твоїм звіряли заповітом
    І, наче в храм, до Тебе йшли з духовним звітом!

    Якби плекали добрі справи й чесні вісті, –
    Не тупцювали би отарою на місці.

    Уже б відчули висі й простору потребу,
    І власну пам’ять привели до справжніх себе.

    Ти шлях цей Словом освітив… А ми і досі –
    Під небом рідної землі, як в темнім льосі.

    2010


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (11)


  47. Тетяна Бондар - [ 2011.03.09 17:22 ]
    ***
    Ці краплини крові рабської
    течуть-печуть і моїми венами –
    міліграмами німої слабкості,
    страху дозами
    мінісмертельними…
    Їм-працюю-живу-дихаю.
    А вони все печуть
    отрутою,
    й точать душу –
    підступно, тихо так,
    що я часом сама вже плутаюсь –
    чи не пізно,
    чи сили
    вистачить
    чужим страхом колись інфікованій
    «напівнації», «постколонії»
    рабську кров
    з свого серця
    виточить –
    зупинитись, вдихнути глибоко
    і, зайнявшись від іскри істини –
    міліонним єдиним вибухом
    вже навіки себе очистити...

    8.02.2011-16.06.2012


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.44)
    Прокоментувати:


  48. Юрій Лазірко - [ 2011.03.08 23:06 ]
    Вкопаний страхом до скону
    Вкопаний страхом до скону,
    а ні-на-п’яддю – у рів,
    я окутів, мов ікона,
    порохом дихав і зрів.

    Куль у пориві тривкому
    мертво кропило стискав.
    Хай стане п’яді нікому,
    зацепеніє рука.

    Неба наповнені ясла,
    душ пересохлих фураж.
    Ніч припастú і припáсти
    там, де Господь зазира.

    Там, де є сили боліти,
    рани зціляти вином.
    Ким я ставатиму світу,
    як припаду на клинок?

    Вбитим, що бився у груди –
    тут не пройти ні на п’ядь.
    Зірку, пагонну приблуду,
    хай розпинають... Висять

    старість – брязкучі медалі,
    крові ковтки – ордени.
    Там, де найбільше проталин,
    сходить саркома війни.

    Вітру відправа – ні дзвону,
    так засипається рів...
    Серце моє нерухоме
    з болю, котрий не згорів.

    8 Березня 2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (10)


  49. Ігор Перецький - [ 2011.03.08 17:59 ]
    Герої де? Де люд достойний волі?
    Нема пророка в своїм царстві!
    Немає більше Хмеля, Богуна.
    Перевелись герої на Вкраїні.
    Пани й голота, марнославство і журба.

    І те, що нам Тарас казав віршами
    Є актуальним до теперішніх часів.
    Народ все терпить під ярмом у пана.
    Немов не бУло декількох віків.

    Між часом тим страшним і сьогоденням,
    Хтось постирав роки тривалі.
    Куди подівся дух козацький і натхнення
    До подвигів, звитяг що так збирали.

    Ми поколіннями від князя до гетьмАна,
    Скидали іго, шляхту й москаля.
    Та все ж раз по раз лізли по-під пана.
    Бажаєм жити поряд, не здаля.

    Погляньте, знову Катерини
    гуляють вдома й поза з москалем.
    Жирує знову шляхта, їй «до спини».
    Людські тривоги з жалем і болЕм

    Івась же з дідом бабою нидіють
    На ту подачку, що дають верхи.
    Керують же країною вампіри,
    Ті кляті олігархи та жиди.

    Терпіння все ж людське вже закипіло,
    Знайдуться скоро славні козаки.
    зімнуть нестримно панство знахабніле
    Тримає що народ наш у ярмі.

    Тримайся пане, за свої ти статки,
    Але й за пазуху свою не забувай.
    Нагостряться на тебе ще рогатки,
    Прийде ще Залізняк у рідний край.

    Ще наш терпець міцний таки урветься.
    Посвятять зброю ще в Холодному Яру
    З колін народ вкраїнський підійметься
    Щоб вийти з пекла,країни болю та жалю.


    Рейтинги: Народний -- (4.69) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  50. Соломійка Бехт - [ 2011.03.07 12:58 ]
    Розстріляють до завтра царя
    Розстріляють до завтра царя,
    Ще тебе і мене розстріляють.
    І насититься кров’ю земля,
    І останні церкви допалають.

    На руїнах стоятиме трон
    Нео-Зевса – героя війни,
    І в державі розстріляних скронь
    Ти продаш чи подзвонять вони.

    Новий храм побудують катам
    Діти Авеля й діти дітей,
    Півстолітня ця Зевсова гра
    Затаврує мільйони людей.

    Не вини їх, Господь, не вини,
    Що не сміють зайти у Твій дім,
    Тільки після убитих царів
    Й досі страшно молитися їм.

    Розстріляють до завтра царя,
    Моїх друзів, батьків і мене.
    Буде п’яна від крові земля,
    Та на плечах катів не засне.

    2011


    Рейтинги: Народний -- (5.24) | "Майстерень" -- (5.31)
    Коментарі: (1)



  51. Сторінки: 1   ...   9   10   11   12   13   14   15   16