ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Волають круки, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Владислав Лоза - [ 2014.01.22 19:03 ]
    Війна
    Заблискотіли без вагання
    Найперші кулі з пелени…
    Гучним призивом до повстання
    Озвуться предки з давнини.

    Розвівши мирні побрехеньки,
    Стріляли мирно в громадян…
    Рядками вічного Шевченка
    Озветься з неба Нігоян.

    На пасмах льоду білих-білих
    Рясніє цівка, наче кпин…
    Озветься рвучко й зрозуміло
    Жизневський, білоруський син.

    Озвуться гордо і крамольно
    Оті, що досі ще живі.
    Війна, кривава і визвольна –
    Останній козир в рукаві.

    22.01.14



    Рейтинги: Народний -- (5.33) | "Майстерень" -- (5.42) | Самооцінка 5
    Коментарі: (4)


  2. Олександр Олехо - [ 2014.01.22 16:19 ]
    Рубікон
    Рубікон, Рубікон – це кривава ріка.
    Тоне доля у хвилях скажених
    і вітає ту смерть лже-гаранта рука.
    Їй потрібна країна смиренних.

    Повернути назад кров убитих не дасть,
    їхні болем затулені очі.
    Це не наші вожді, це від аспида «власть»,
    що в рабів обернути нас хоче.

    22.01.2014


    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.61)
    Коментарі: (3)


  3. Владислав Лоза - [ 2014.01.22 15:35 ]
    Небо

    Межу олійники й колесніченки
    Упевнено-нахабно перейшли.

    …Забули, мо`, що Ліні й Симоненку
    Каски оті потрібні не були.

    І кинули комусь ганебну зіґу:
    “Автівок – ісключітєльно по пять!”

    …Оно Свобода йде автопробігом.
    У нім авто – мільйонів сорок п`ять.

    “Все здєлано на общіе патреби,
    Обдумано, ніяк не впопихах…”


    …Ісусу, що возносився до Неба,
    Завадою не став кривавий цвях.

    21.01.14


    Рейтинги: Народний -- (5.33) | "Майстерень" -- (5.42) | Самооцінка 4
    Коментарі: (2)


  4. Олександр Олехо - [ 2014.01.22 07:13 ]
    Надію дістаю
    Надію дістаю з дірявої кишені,
    ховаю в тишу слів, нехай живе дитя,
    а сам у бій іду, наповнивши легені
    повітрям із димів засніженого дня.

    Бруківки вже нема – розібрана на зброю
    і барабанить час по вікнах і броні.
    Стомився Каменяр, стоїть перед стіною.
    Навколо суд очей і бісові вогні.

    Чекає ні мене, ні тисячі безсилих,
    ні маячню вимог, де кожен за своє –
    героїв сподівань, окрилено-сміливих,
    що переможуть зло, якщо воно десь є…

    21.01.2014


    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.61)
    Коментарі: (5)


  5. Світлана Костюк - [ 2014.01.21 19:06 ]
    Материнські голосіння
    забіліли сніги
    забіліли сніги
    заболіли…
    на замерзлім асфальті-
    сліди закривавлених лиць...
    в душах наших дітей розривались гранати
    не в тілі
    бо тіла чорна сила збивала
    і кидала ниць…
    ой синочки мої
    ой синочки чиїсь
    лебедята…
    ця кривава свобода гірка і така непроста...
    вас матусі нікого
    нікого не вчили вбивати
    хоч заради Христа...
    хоч заради Христа...
    а навколо іуди…іуди…
    для яких не вартує копійки геройство святе...
    сохранімо синів наших
    чуєте
    чуєте люди
    помолімось за те…
    помолімось покаймось не даймо себе обдурити
    різні ігрища сильних –
    то зрада і єресь і гріх...
    на холоднім асфальті
    лежать неприкаяні діти...
    не вдаваймо чужих...
    ***
    ой людоньки
    ой людоньки
    ой лю…
    гаряча кров нікого ж не зігріє…
    і як скажіть я світ цей полюблю
    в якому вже сплюндровано надії...


    Рейтинги: Народний -- (5.86) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (28)


  6. Олександр Олехо - [ 2014.01.21 13:32 ]
    * * *
    Час Великої Смути настав.
    Я не відаю, як тебе звати –
    ти такої Вкраїни бажав,
    обивателю з крайньої хати?

    Своя хата – радіє душа.
    Своє щастя у ситій оселі.
    Та духовна могила чужа
    трохи вище від хатньої стелі.

    Остогидла система із лжи,
    із украдених пенсій, зарплати.
    Із довічного: буде все, жди,
    бідолахо із крайньої хати.

    Що зупинить стихію душі,
    цю анархію, мати порядку?
    Недолугі державні мужі,
    що жирують на святі достатку?

    Час Великої Смути настав…
    Чи ти зможеш на себе узяти
    оту кривду, якій присягав,
    винуватцю із крайньої хати?

    21.01.2014


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.61)
    Коментарі: (7)


  7. Олександр Олехо - [ 2014.01.21 12:18 ]
    Услід героям дивляться віки
    Услід героям дивляться віки.
    На білих простиралах – чорні тіні.
    То попелом усипані сніги,
    де гинули сміливці не уклінні.

    У вічності немає злих часів,
    є лиш байдужі та покірні люди.
    Заради них під гостроту ножів
    і під огонь ставали робінгуди.

    Коли ілюзій рушились мости,
    а волелюбству бракувало міцці,
    ішли на спротив гибельний вони,
    хто в зрілому, хто в молодому віці.

    Зриваючи окови та замки,
    поправши смертю „золоте” мовчання,
    несли вони свої й чужі хрести,
    приречені на муки і страждання.

    Услід героям дивляться віки...
    У пам'яті вселенської відваги
    є й України видатні сини
    найвищої жертовної наснаги.

    Із архіву


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (2)


  8. Олександр Олехо - [ 2014.01.20 09:15 ]
    Сьогодні
    Спокій на всіх лже-кордонах
    дач палацових, квартир.
    Люди у масках й погонах
    їм забезпечують мир.

    Тільки сьогодні – не вчора.
    Завтра чекати дарма,
    Сила утрачена слова.
    На черзі уже війна?

    Пахне в повітрі снігами,
    опором і мечем.
    Зло не вступає. Вітрами
    носиться дим над вогнем.

    Легко стріляти у себе?
    Легко убити раба?
    Правду не скаже вам небо.
    Правда, як віра, сліпа.

    Яра артерія часу.
    Яра жага почуттів.
    Крила обріжуть Пегасу,
    щоб на війну не летів.

    20.01.2014


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (14)


  9. Олександр Олехо - [ 2014.01.19 07:08 ]
    Хрести нас, Боже
    Хрести нас, Боже, чистою водою,
    своєю благодаттю нас хрести,
    щоб ми були народом, не юрбою,
    і це ім'я із гідністю несли.

    Хрести нас, Боже, подихом свободи,
    майданом Незалежності хрести,
    щоб перемоги жданої клейноди
    навік у добрі руки перейшли.

    Хрести нас, Боже, світочем пізнання,
    зірковою наснагою хрести,
    щоб в час лихий поетів віршування
    могли у бій за правду повести.

    Хрести нас, Боже, духом просвітління
    і щирим серцем, розумом думок,
    щоб в душах не селилось марнослів’я
    і сила не втікала у пісок.

    Хрести нас, Боже, милістю, любов'ю,
    неприйняттям жорстокості та зла,
    щоб з материнським молоком і кров'ю
    ввібрали ми окрилення добра.

    Хрести нас, Боже, Словом-Заповітом
    на щастя, на добробут, на життя
    і ми, хрещені, зринемо над світом,
    що сповідав мораль без каяття.

    Хрести нас, Боже, святом і трудами
    на благодатній батьківській землі
    і станемо ми сестрами й братами
    в одній великій праведній Рідні.

    Хрести нас, Боже, пам'яттю в минуле,
    де на щитах великі імена,
    де невмирущі Кобзареві думи
    й Каменяра не злуплена скала.

    Хрести нас, Боже, вірою в майбутнє,
    де кожний рід, шануючи своє,
    проріс би плоттю в древо самобутнє
    і древо те Вкраїною назве.

    Хрести нас, Боже, дзвоном-переспівом
    і золотом дозрілих колосків,
    у небі синім журавлиним клином
    і шепотом осінніх голосів.

    Хрести нас, Боже, степом і лісами,
    донецьким кряжем і старим Дніпром,
    Поліссям, Кримом, ще й Карпатським краєм,
    щоб ми були єдині й заодно.

    Хрести нас так, щоб вічно пам'ятали
    цей доленосний волелюбний час,
    коли країна із колін устала.
    Хрести нас, Боже, і помилуй нас.

    2005-2014


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.61)
    Коментарі: (14)


  10. Олександр Олехо - [ 2014.01.18 08:58 ]
    ПРинтер
    Схоже, принтер зовсім збожеволів
    і друкує на вимогу «Я»
    без тире, без крапок і паролів
    заборони й ляки для життя.

    Ну навіщо нам це божевілля
    поголів’я жирних баранів,
    що гуляють пашею свавілля,
    туляться до клану пастухів.

    Шаленіє принтер, шаленіє,
    видає «поняття» на гора.
    Іншого робити не уміє,
    як качати неука права.

    Ратичками тикають у кнопки.
    Благодаті піниться вода.
    Підмиває ратиці і попки,
    щоб сіяла зовні чистота.

    Скаженіє принтер, скаженіє.
    Мекає з трибуни на екран
    у краватці з вадами повії
    зеленню годований баран.

    17.01.2014


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (10)


  11. Олександр Олехо - [ 2014.01.17 09:34 ]
    Що з тобою буде, Україно?
    Що з тобою буде, Україно?
    Бог в душі чи переможе зло,
    усміх долі чи остов Руїни,
    де кийки, іуди і «бабло»?

    Половина ходить у тумані
    і радіє: Схвалено бюджет!
    Інша половина на Майдані
    кров’ю пише опору сюжет.

    То куди рушаймо? На Голгофу
    розтікатись болем по землі,
    поклонятись ідолу і лоху,
    множитись в гадючому кублі?

    Ми – лиш люди, а не Божа сила.
    На Голгофі втратимо усе.
    Велетенський хрест, під ним могила.
    Хто спокуту небу понесе?

    Що тебе чекає, Україно?
    Верховодять клани і «братки».
    Осипає цвіт сумний калина.
    Древо її ділять на шматки.

    Тож укотре у якім сторіччі
    вибір пропонує нам шляхи,
    та закляли ноги на узбіччі –
    їх скували люди і гріхи.

    17/01/2014


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.51) | "Майстерень" -- (5.61)
    Коментарі: (12)


  12. Владислав Лоза - [ 2014.01.15 16:42 ]
    Живі...
    Живі! Живі! Ніякі не раби!
    Закрийте пельку раціоналістам!
    Ми вийшли з історичної юрби,
    Нанизані на щастя, як намисто.
    Ми – нація, з якої все пішло.
    Над нами – оком яблуневим сонце.
    Ми – поле, що вже золотом зійшло.
    Ми молимось у кожнім нашім кроці,
    Щоб далі плинув зоряний наш час!
    Скінчились болі – хмурі та пекучі.
    Ми бачили в тумані, як Тарас
    Сміється радісно, гуляючи на кручах…

    Досить марнословити, молю…
    Що вам очі оловом залило?!..
    Не брешіть хоча би Кобзарю…

    Він марить від безсоння у могилі
    Та іноді виходить із піску –
    Мабуть, приємно думати у русі –
    Сідає коло темного ставку
    І щось шепоче, плачучи, у вуса.
    Я бачив той нічний прозорий став.
    Я чув його слова у ту годину:

    “Матінко… Чи я тобі брехав?..
    Чому ти мені брешеш, Україно?..”

    18/2013


    Рейтинги: Народний -- (5.33) | "Майстерень" -- (5.42) | Самооцінка 3
    Коментарі: (12)


  13. Олександр Олехо - [ 2014.01.15 15:39 ]
    Є гуси
    Є гуси, з яких вода…
    Є хами, з яких ганьба…
    Є мудрість, якої немає.
    Є дурість – її вистачає
    на владу, на нас і на мрію.
    Будуємо хепі-Руїну?

    Криком волай у пустку…
    Бабця зав’є у хустку
    своє мінімальне життя
    і свічечку на побиття
    отих, що ціною глузду
    хвалять ціну на капусту,
    отих, що гарчать на гоїв
    із висі своїх покоїв.

    Як їх не бити, люди,
    крихами на долоні?
    Кара яка остудить
    злодіїв у законі?
    Як їх не бити, люди,
    болем, ганьбою, гнівом?
    Вітер словами крутить,
    скоро замете снігом.
    Прикро – така країна,
    майже свята обитель,
    та в одного – торбина,
    інший – як небожитель.

    Є гуси, з яких вода…
    Є хами, з яких ганьба…
    Є мудрість, що болем зріє.
    Є дурість... що тверезіє.

    15.01.2014


    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.61)
    Коментарі: (10)


  14. Владислав Лоза - [ 2014.01.14 18:54 ]
    Яничари
    Ми – яничари. Гвардія. Еліта.
    Маестро болю й музики наруг.
    Нам – крові пити… Тільки крові пити…
    Але – міцний утримує ланцюг.

    Ми – яничари. Бувші полонені.
    Нам шабля, а не лялька – з колисок.
    Собаки ми. Без жон і наречених.
    Не нам – трава, і літо, і бузок,

    Бо скальпами пропахло наше літо,
    І добра нам лиш палена трава.
    Колись комусь були малі ми діти…
    Та що усохло – вже не ожива.

    Угорські, сербські, українські бранці,
    Осмалені вітрами забуття…
    А потім – вбивці, потім – новобранці.
    Ні суму, ні зірок, ні каяття.

    Колись була священна нам – калина.
    Тепер – священний місяць Рамадан.
    Колись – перлина, нині же – руїна,
    Та ще в долоні гострий ятаган.

    Ми – яничари. Строгі наші сурми.
    Не треба нам від битви срібняків.
    Коли якесь містечко взяли штурмом,
    То вирізали навіть жебраків.

    Ми кинули в пожар камінну браму.
    Радів – бо переміг же! – наш султан.
    А потім – увірвалися до храму
    Місцевої общини християн.

    ..В минулому – угорці, українці.
    На срібних лезах – кров жінок, сиріт.
    Ми – яничари, дикі чужовірці –
    Спинились біля храмових воріт…

    Що то за чари, дивні, дивні чари?..
    Що то за досі невідома мить?..
    Ми – яничари. Дикі яничари.
    Та що, та що це в серці нам щемить?

    14.01.14





    Рейтинги: Народний 5.25 (5.33) | "Майстерень" -- (5.42) | Самооцінка 4
    Коментарі: (8)


  15. Олександр Олехо - [ 2014.01.13 12:34 ]
    Cтоять вожді
    Стоять вожді,
    як фалоси років,
    обіцянок, прожектів і надії.
    Деінде вже
    їх п’єдестал зітлів,
    як і, до речі, утопічні мрії.

    Із того світу
    все стоять вожді,
    у діянні своїм – криваво-сущі.
    І що їм голубИ,
    і сонце, і дощі?
    Вони давно вже – главо-неімущі.

    Час, як стріла,
    вражає наповал,
    та ці божки, ще за життя дволикі,
    вхід стережуть
    у бронзовий портал –
    де їх гріхи, химерні та великі.

    Інакше все:
    народи і портал
    (як плід ума і нано-революцій),
    та в камені
    стоїть донині шал
    із крові братовбивчої й полюцій.

    А динозаври
    із сучасних днів
    усе пильнують цю іржаву касту.
    Знамено їх
    у мареві вогнів
    ховає «святість», ситу і мордасту.

    13.01.2014


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (16)


  16. Сантос Ос - [ 2014.01.12 21:55 ]
    Чого не учать в школі?
    Чого не учать в школі
    Оце життя любить?
    Не вчать як жить на волі,
    І стежкою своєю йти.

    Не вчать, як дівчину привабить,
    І як із нею далі буть…,
    І як собі на радість?
    Пройти життєву путь.

    Чому не вчать як жити?
    Як розважатись можна тут:
    У гори й в ліс ходити,
    І подорожей прокладать маршрут.

    Що купа в світі задоволень,
    Що радість є у миті цій!
    Що твоє серце правду мовить,
    Що з ним ти знайдеш Свою Ціль.

    Чому не вчать життя любити?
    І берегти навколо цей прекрасний Світ….
    Лише тренують, щоб робити
    На фабриках й заводах кожен зміг…

    Щоб залишилися рабами,
    Незрячими «дорослими дітьми»
    І повзали за «своїми» богами,
    Цього лиш «наша школа» вчить….

    Усе життя ти будеш працювати,
    Тебе для цього добре вчать,
    Але прийдеться тут страждати,
    Бо зараз й тут тебе нема!
    Дякую:) 2014р.


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (5) | Самооцінка 5
    Прокоментувати: | ""


  17. Олександр Олехо - [ 2014.01.11 11:20 ]
    * * *
    Коли грають у владу без правил
    і мірилом є страх та «зело»,
    стає прикро – у чехів був Гавел,
    а у нас кримінальне зеро.


    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.61)
    Прокоментувати:


  18. Владислав Лоза - [ 2014.01.10 14:31 ]
    Інтернаціоналістам
    Не скаженійте, панове
    Інтернаціоналісти.
    Вам вже слово давали.
    Ми не крамольники та не
    Фашисти –
    Ми просто собі побажали

    Мати законне право:
    Тою
    Землею
    Гордитися,
    На якій через
    Впале
    Забрало
    Пращур
    На ворога
    Дивився.

    Ми тут пустили
    Коріння.
    В землю ввійшло – глибоко.
    Не допустимо:
    Стовпотворіння
    Та емігрантам – панегіриків.


    Хай буду я дисидент та
    Ізгой,
    Хай стадо політкоректне волає:
    “Зась!” –
    Право селитися має лиш
    Той,
    Хто діє у складі
    Нації.

    Спочатку
    Приходять
    З навалою –
    Потім читають закони.
    Спочатку
    Прохають
    Мало –
    Потім диктують мільйонам.

    Скажу я, можливо, вперто
    І з надлишком
    Прямоти,
    Та завдання народу
    Перше –
    Збереження чистоти.

    Кордони для них –
    На ключ –
    Треба, але не так просто.
    Хай верещать на Заході: “Антидемократизм!
    Путч!” –
    Та ми не хочемо
    Другої
    Косово.


    2013-10-13







    Рейтинги: Народний -- (5.33) | "Майстерень" -- (5.42) | Самооцінка 4
    Коментарі: (4)


  19. Владислав Лоза - [ 2014.01.04 18:50 ]
    Монолог Франсуа Війона
    Мабуть, лихої слави я володар,
    Мабуть, людина ница, далебі! –
    Якщо всілякі грамотні заброди
    Кричать про це на кожному стовпі.

    Це все за те, що п`яний я буваю,
    Що прощення у бога не молю,
    Що вправно в підлабузників стріляю
    І що дивлюсь в обличчя королю;

    За те, що пил студентських фоліантів
    І мертвий попіл схоластичних книг
    Змінив на авантюрності вагантів
    І на живу поезію доріг.

    Перо й пістоль мені були суддями,
    А не пажі паризьких сеньйорит.
    Кохав я гучно, буйно, до нестями
    В богемних колах у сімнадцять літ.

    Мину я кари, бо немає кари
    Так само, як і докорів питтю.
    Скорився я бокалу і сигарі,
    Бо не хотів коритися життю.

    Усі слова од вас – брехня, лабети.
    Ув іншій площині правдиві зерна:
    Коли король почне цінить поетів,
    Покину я задимлену таверну!

    04.01.14




    Рейтинги: Народний -- (5.33) | "Майстерень" -- (5.42) | Самооцінка 3
    Коментарі: (6)


  20. Владислав Лоза - [ 2014.01.04 14:43 ]
    До дня народження С.Бандери
    Із днів чи то правдивих, чи неясних
    Життєве виткав ти веретено:
    Минуле переткалося в сучасність,
    У чорно-червонясте знамено.

    Можливо, не з Ісусом тобі їсти,
    Можливо, не для тебе вхід у Рай.
    Та знаю я одну із вірних істин:
    Тобі Тризубом сяє небокрай.
    01.01.14


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.33) | "Майстерень" 5.25 (5.42) | Самооцінка 3
    Прокоментувати:


  21. Олександр Олехо - [ 2014.01.02 16:43 ]
    * * *
    каяння Каїна в абрисах долі
    кров братовбивча освячує шлях
    через зневагу народної волі
    в серце надії вбивається цвях

    знову плямують ваганнями мрію
    знов переводять довіру на крам
    хтось ще напише я щастя волію
    хтось ошуканцем увійде у храм

    яро на людях помолиться Богу
    вставши у позу святенника прі
    скаже про ризик і довгу дорогу
    і фальшування у «праведній» грі

    годі шукати означення права
    в діях у слові у крові вождів
    кін їх амбіцій – країна-застава
    вище їх ставки – народжений гнів.

    02/01/2014


    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.61)
    Коментарі: (4)


  22. Юрій Лазірко - [ 2013.12.31 21:27 ]
    разом i сила i розум
    горе людоньки горе
    горе ходить на голову хворе
    кряче мастите і бите
    плаче молитвою вкрите

    пізно ріднесенькі пізно
    пізно давитися слізно
    нумо триматися гурту
    гнати до дідька манкуртів

    скоро розгублені скоро
    скоро ми все переорем
    світлом сходитимуть зорі
    в нашому полі і морі

    в пісні у втомленій пісні
    в пісні гартумося звісно
    голос окрилить наповнить
    серця вселюдного домни

    разом і сила і розум
    разом і трісне з морозом
    ніжка наштикнута трону
    душі любов’ю наповнюй

    31 Грудня, 2013


    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (11)


  23. Юрій Лазірко - [ 2013.12.31 21:21 ]
    розгойдалися словами груди
    міста розкалюжена печаль
    прокажене вулиці обличчя
    все чого мені сьогодні жаль
    згуснуло між гландами у відчай

    там на волосиночці вірша
    розгойдалися словами груди
    не забувся сон про що віщав
    і обачливо подався люди

    де поділась виразність очей
    стриманість усмішки неземної
    ніжність нерозділена а ще
    небо голосисте наді мною

    де мої ви ластівки ідей
    бузьки сліз і яструби тривоги
    сніг отелебачено іде
    і плете антенами дороги

    хай безвітря — слабість прапорів
    в мілководді водяться пустелі
    палубу покинули щурі
    луснула мов булька стуми стеля

    в срібнім сяйві манівців чота
    ніби кров у капілярах Нілу
    простір осідлала висота
    і думки мої відкрижаніли

    то вони вкладаються в п’ястук
    зібрані на свято чи на страту
    бо із кожним подихом росту
    всім чим доведеться зігрівати

    прихистки промоклих янголят
    міцно пущене коріння пісні
    душі що майданами стоять
    надихаючи любов’ю дійсність

    темне царство непочатих справ
    вижену з вином з артерій сонних
    з лісом рук і горе не гора
    і закон тріщить по рубікону

    24 Грудня 2013


    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (8)


  24. Олександр Олехо - [ 2013.12.29 12:26 ]
    Хто там ірже
    Хто там ірже за рогом сподівань?
    Крилатий кінь чи скалічила шкапа?
    Ще на дворі така безумна рань,
    а хтось у двері знахабніло шкряпа.

    Нести ярмо, коли немає сил,
    і сухостоєм утішатись в яслах…
    Отож, не дивно, що наявність крил –
    це аномальність у природних пазлах.

    Без нас, конячко, знітиться весна,
    нектаром не наллються білі рози,
    у час зеро не кінчиться війна,
    і не минуть, розтавши, чорні грози.

    Хай на заваді архаїчний клан
    із газо-нафто-вугільної сталі,
    давай гуртом розорювати лан
    і наближати світозорі далі.

    Іржи, мій коне, піднімай людей.
    Ще так багато мусимо зробити.
    Ось лиш запірку зніму із дверей
    і рушимо у світ добро творити.

    24.12.2013


    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.61)
    Коментарі: (4)


  25. Ніна Виноградська - [ 2013.12.28 19:00 ]
    Чи це початок?
    Чи це початок, чи кінець кінця -
    Король ваш голий і ніщо не вдієш?!
    Нема й рубця на ньому, крім вінця,
    А з нами гола правда і надія.

    Пусті слова, обіцянки і твердь
    Удавана, насправді - твань болотна.
    І забирає українців смерть,
    А навкруги - для савану полотна.

    Від злодіїв не заховати нас,
    Тому з мовчання хай плодяться дії.
    І я в долонях грію сонцеспас -
    Маленьке пташеня моєї мрії.

    Де хліб і сіль на кожному столі,
    Де повна хата діток, батько й мати.
    І щоб з молитви в місті і селі
    Змогли ми день щасливий починати.

    Терпіння наше - з нашої вини,
    Ми напилися вже його по вінця.
    Піднімемось, козацькії сини,
    Бо нас багато, щирих українців!

    І з нами є болгарин, грек, русин,
    Юдейські діти і онуки Лади.
    І кожен з них - то України син,
    І не залежить це уже від влади.

    Бо всім болить, як матінки ріка
    Пересихає і стає безводна.
    Тоді врятує синова рука.
    А рятувати треба вже сьогодні!
    30.01.12







    Публікації з назвою одними великими буквами, а також поетичні публікації і((з з))бігами
    не анонсуватимуться на головних сторінках П


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.77)
    Коментарі: (1)


  26. Ніна Виноградська - [ 2013.12.28 19:13 ]
    Воно вже є!

    Народе мій! Розсипаний бур,ян
    Проріс навкруг і витісняє квіти,
    Бо не пололи вчасно. А обман
    Вже кропивою став, не дасть їм жити.

    Засіли всюди лобода і хвощ,
    За ними квітам - ні тепла, ні сонця.
    Сухе коріння їх не живить дощ,
    Бо він далеко йде, в чужій сторонці.

    То хто врятує нас від бур,яну,
    Хто це сміття нам вирве із корінням?
    Чиє прозріння витіснить ману?
    Воно вже є - прийдешнє покоління.
    04.12.13


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.53) | "Майстерень" -- (5.77)
    Коментарі: (1)


  27. Світлана Костюк - [ 2013.12.27 22:45 ]
    Сповідь віршу
    Душа , наче рваний камінь, втрамбований в тишу…
    Кажуть, не в моді зараз мислі крилаті…
    Тому сповідатись буду своєму віршу,
    Який запалю, як свічадо, в нетопленій хаті…
    Волі волію…І тавтологія тут ні до чого.
    Волію волі… Точніше, мабуть, не сказати…
    Тільки ж «воліємо» ми здебільшого кожен для себе самого…
    Спільно лише гетьмАнів вміємо вибирати…
    А хто ж ті «гетьмАни», прости мене, грішну, Боже.
    Хіба нечестивців можна словом таким називати?
    І чому, поясніть, будь ласка, попри те, що так « нас багато»,
    Зграя пройдисвітів легко вміє усіх "подолати"?
    …Душа, наче рваний камінь, втрамбований в тишу…
    Тиші тієї, панове, у нас уже забагато…
    Тому сповідатись буду своєму віршу…
    В надії, що хтось почує…
    І…
    Не захоче мовчати
    2012


    Рейтинги: Народний -- (5.86) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (11)


  28. Олександр Олехо - [ 2013.12.27 17:46 ]
    З Новим Роком!
    З Новим Роком! З новим щастям!?
    А старе де діти?
    У його міцних обіймах
    можна й посивІти.

    Ні за себе, ні за кого,
    а за Україну
    попрохаймо Отця-Бога:
    - Відверни Руїну.

    «Щоб лани широкополі
    і Дніпро, і кручі»
    утішались добрій долі,
    а не кревній бучі.

    Щоб щезали вороженьки,
    як росисті мари,
    піднімали козаченьки
    не шаблі, а чари.

    Щоб у безвість поринали
    окаянні душі,
    а на зміну прибували
    правдиві і дужі.

    З Новим Роком! З новим щастям!
    А старе… до звалу.
    Все нам, друзі, все удасться,
    тримаймось загалу!

    Лине: «Слава Україні!»
    і «Героям слава!» –
    котить хвилю по країні
    волелюбність брава.

    27.12.2013


    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.61)
    Коментарі: (6)


  29. Владислав Лоза - [ 2013.12.27 14:13 ]
    хрип солов`я
    наллялися болем та славою зрошені пилом заплави
    із мороку черні та дрантя піднялася сіра чота
    шляхетні туманом держави суцільні нескорені лави
    ішли під знаменням крові та блідого прямого хреста

    ми кроки точили і золото з чистої пили криниці
    і кожний полив отим золотом свій почорнілий ефес
    летіли крильми за слідами блакитно-правічних галицій
    що скресли під шкірою терпко-волячої руни SS

    ми вправно косили неправильні душі прямою косою
    і душі приємно волали, і зимно бринів нам кришталь
    і наш капелан-сіромаха все кликав постати до бою
    роланду задумано-тихому пісню хрипів нахтіґаль

    26.12.13


    Рейтинги: Народний -- (5.33) | "Майстерень" -- (5.42) | Самооцінка 4
    Коментарі: (2)


  30. Ігор Герасименко - [ 2013.12.26 10:58 ]
    Україно, ти одужаєш!
    Не буду з Україною стогнати,
    а рану заподіяну стократно
    у душу добру долею лихою
    (загарбниками, дурнями лихою,
    бо керували нами не Сократи)
    я думкою народною загою:
    «Азарова із урядом-ордою
    І хана Януковича – за грати!»

    24.12.2013


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" -- (5.39)
    Коментарі: (6)


  31. Олександр Олехо - [ 2013.12.24 18:23 ]
    Резонатор життя
    Резонатор життя в детонаторах нашої долі –
    щось іде в забуття, щось освячено духом сваволі.
    Гіркотою пече. Невдоволені кривда і правда
    підставляють плече як місток від сьогодні у завтра.
    Якщо крок уперед, то навіщо ті миті вагання?
    Якщо порух назад, то непрощеним буде бажання.
    Скільки сказано слів по обидва боки барикади,
    розплескали на гнів і у серці немає розради.
    Пролягає межа – то ярами засіяне поле,
    і образа чужа в синє небо кричить: де ти, воле?!

    24/12/2013


    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.61)
    Прокоментувати:


  32. Ігор Федчишин - [ 2013.12.23 19:49 ]
    Майданне
    Над Україною туман успішно бореться з зимою,
    а в центрі Києва Майдан нових народжує героїв
    Неначе велет на весь cвіт гукає: "Слава Україні!"
    "Героям слава!" - у отвіт многоголосять всі країни.

    Як переміг в собі раба - ставай в ряди бійців Майдану!
    То є священна боротьба проти гнобителів-тиранів.
    За спільний європейський дім боротись вийшла юна зміна,
    "Героям слава!" - крикнем їм на їхнє: "Слава Україні!"

    За власну гідність! Розірвем страху принизливі тенета!
    Майданом волі увійдем в світлицю цінностей планети.
    Нехай лунає на весь світ велично: "Слава Україні!"
    "Героям слава!" - наш отвіт - "Ми вже не cтанем на коліна!"


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.06)
    Прокоментувати:


  33. Валерій Хмельницький - [ 2013.12.23 09:36 ]
    Слуги народу
    "Служу народу України!" -
    І - по дівочій голові,
    І - чоботом важким у спину:
    "Ти у Європу захотів?!"

    "Служу народу України!" -
    У очі бреше звірина.
    "Ану, мерзото, на коліна!" -
    Кулак - під ребра: "Аби знав!"

    Народу слуги ці потрібні?
    Немов у пеклі - все в диму...
    Лиш називаються - "елітні",
    А служать - чорт їх зна кому!

    23.12.2013


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.42) | "Майстерень" 5.5 (5.44)
    Коментарі: (6)


  34. Юрій Лазірко - [ 2013.12.23 05:00 ]
    стiй
    люди
    це не людно
    людяно
    усюди
    чудо
    гартували груднем
    грані слова
    груди
    ось моя країна
    вийшла берегами
    виросла з руїни
    найдзвінкішим храмом
    і дзвенить
    аж ріже
    жне
    повітря сіре
    де той
    вітер свіжий
    де терпіння
    міра
    стій
    пали очима
    де вирує віра
    знай
    що за плечима
    наш останній ірій
    і не бійся
    тіні
    що думками лізе
    сонце
    в небі синім
    у надії ризах
    стій
    не оступися
    і не спи
    благаю
    всі світи зійшлися
    наче вовча зграя
    стій
    стіною плачу
    греблею
    святого
    є майдан
    а значить
    з нами перемога

    19 Грудня 2013


    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (23)


  35. Юрій Лазірко - [ 2013.12.23 04:34 ]
    чекати недовго
    чекати недовго
    царю
    проміння
    об землю вдарить
    і висохне довга
    ніч
    а вийде на берег зору
    сльоза
    що душею хвора
    любов
    оживе в мені

    гарчати не треба
    бідний
    плювати в обличчя
    рідні
    під бляху ховати
    лоб
    з огиди
    твоя корона
    налізла
    стиснула скроні
    з очей струменіє
    зло

    тобі потакали
    правив
    сім’ю годував
    і бавив
    купався у морі
    зваб
    а люди прості
    як хвилі
    набігли
    у волевилив
    міцніли
    мов булава

    а люди
    про все згадали
    про кров
    що сніги ковтали
    палаци з кісток
    і доль
    їм є
    що тобі сказати
    для них
    ти міцніший мату
    рахітний у слові
    троль

    чекати недовго
    кате
    бо ржа доїдає
    ґрати
    а губи
    свободу п’ють
    мороз
    не чіпає шкіри
    я той
    хто стоїть
    і вірить
    бо чую
    як дзвони б’ють

    13 Грудня, 2013


    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (6)


  36. Юрій Лазірко - [ 2013.12.23 04:19 ]
    за совiсть важнiших нема наказiв
    як навіскою вітер
    так дихає страх
    воронням розмальовує
    віддаль крикливу
    а притомність не світить
    бо кров на устах
    та наноситься мат
    на повітря курсивом

    не звертає уваги
    завзяття тупе
    що життя перед ним
    а не лялечка вуду
    помиляється звага
    як в полі сапер
    і на грудях бруківки
    здригаються груди

    їх скидають мов трупів
    в годинах чуми
    і полюють на решту
    юрму безборонну
    аж заходить у ступор
    знекровлена мить
    і спадає вина
    на зірки на погонах

    скільки треба тих зір
    аби бачити те
    що за совість важніших
    немає наказів
    що під Богом усі
    та Добро не цвіте
    а князьки і царі
    правлять балом наразі

    на обличчях розбитих
    ожив болю вуж
    та весну що у серці
    кийкам не здолати
    і Любов’ю налиті
    мов пуп’янки руж
    світлі вікна у душі
    на Віру багаті

    5 Грудня, 2013



    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (2)


  37. Олександр Олехо - [ 2013.12.22 22:22 ]
    Промайнула сльоза
    Промайнула сльоза по небритих щоках ню-століття
    і в оголені нерви вгризається бур перемін.
    За спиною шумлять божевільної провесні віття
    і здається, що час нас підняв із укляклих колін.

    Та лукавості суть ще наповнює думи по вінця
    і ячить у душі віче правди і кривди нараз.
    Я кидаю в огонь своє слово, жертовне полінце –
    хай горить сатана і його біснуватий спецназ.

    22.12.2013


    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.61)
    Коментарі: (4)


  38. Василь Кузан - [ 2013.12.22 13:57 ]
    Пісенька Ялинковича

    Я вам гречку вузькооку привозив уже,
    Кукурудзи із Китаю привезу вам ще,
    Щоб ви їли й не п… галділи, а мовчали всі,
    Щоб під йолку міг я стати у своїй красі.

    Привезу я вам із Куби цукру і піску,
    І картоплі із Єгипту, а із Мальти – щук,
    Я замовив із Росії трохи Колими,
    А собі під ноги шведські єврокилими.

    Нагодую я сьогодні весь оцей майдан,
    Як покращення добитись маю власний план,
    А що всі на світі проти – то нема біди
    У Донецьку люди кажуть: «То всьо до... звізди».

    Україна вся радіє успіхам моїм –
    Люди трактор підігнали будувати дім,
    Але «Беркут» не пустив їх – це такий облом.
    То Обама постарався – він керує злом.

    Люди вірять нашій силі – люди правду мають,
    І мою любиму «Мурку» під вікном співають.
    Я вам посмішку дарую щиру, як ніколи.
    А «капусти» не просіть – вся вона в Миколи.

    08.12.13


    Рейтинги: Народний -- (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (6)


  39. Ігор Герасименко - [ 2013.12.21 11:30 ]
    Зброя літератора - оса
    Обома руками за Обаму
    і прем’єра Великобританії.
    Територію оту, обману,
    гривні і порядності обвалу,
    я блокую лайкою брутальною.

    І лякаю велетом-осою,
    висотою, люттю не людською.
    І кого моя оса б ужалила?
    Обома руками голосую:
    пару – Януковича, Азарова!

    17.12.2013


    Рейтинги: Народний -- (5.47) | "Майстерень" -- (5.39)
    Прокоментувати:


  40. Олександр Олехо - [ 2013.12.20 12:42 ]
    Ідемо у завтра
    ІдЕмо у завтра на битви і гулі:
    керманичі наші (царі і вожді),
    півцарства ніяких, герої поснулі,
    нащадки данайців і майже святі.

    Тупцюємо кволо, хитає калину
    і цвіт осипають зальотні вітри.
    Ще шарпає, смикає бідну людину
    усяке безчинство, найбільше згори.

    Ціна рівноваги – руйнація цілі
    і дружні обійми до чорних задух.
    Із мотлоху часу, пліснявої цвілі,
    ніщо не осяє зневажений дух.

    Приречене коло – служіння у жебрах.
    З братами простіше – немає братів.
    Наносимо крові в поливаних цебрах
    на свято померлих для добрих катів.

    Шануємо долю – на чинному троні
    так щиро моргає істота людська,
    а навкіл зігнулась, закляла в поклоні
    босота духовна, висока й низька.

    Та юнь проростає у зоряні висі
    і спадок терпіння скидає з плечей.
    Півцарства постало із сонної ниці,
    постало за гідність без блуду грошей.

    Яка наша воля, розсудять нащадки,
    бо очі у очі – сліпа пелена.
    У кожного права свої безпорядки,
    у кожної кривди – нічийна вина.

    Одне достеменно: негоже мовчати –
    тому що з мовчання зростають німі.
    Їх просто дурити і легко повчати,
    а спротив топити в п’янкому вині.

    20.12.2013


    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.61)
    Коментарі: (10)


  41. Олександр Олехо - [ 2013.12.16 19:26 ]
    Остання барикада
    Стоїть остання барикада.
    А проти зріє чорна зрада.
    Ще треті півні не співали,
    як посіпакам знак подали.
    Ті, у шоломах і з кийками,
    увергли ніч у лоно драми.
    Лупили так, щоб не кортіло,
    а лиш кровило і боліло.

    Стоїть остання барикада?
    Убий у сОбі того гада,
    що так сичить натхненно з долу:
    - Кидай знамено, йди додому.
    Там діти, жінка і вечеря,
    а тут лиш «врємєні потєря».
    Ти нічогісінько не зміниш –
    не пощастить, то й сам загинеш.

    Уб’єш у сОбі цього гада,
    погине ниці чорна зрада
    і переможе барикада,
    твоя остання барикада…

    16.12.2013


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.61)
    Коментарі: (12)


  42. Олександр Олехо - [ 2013.12.15 14:56 ]
    Україна, Бог і гідність в серці
    Україна, Бог і гідність в серці.
    Це не легко зрозуміти тим,
    хто в криваво-силовому герці
    насилав покору молодим.

    Хан Батий пустошив наші землі,
    Катерина винищила Січ
    і віками, тихі і смиренні,
    ми дивились кривді віч у віч.

    А голодні непосильні ночі?
    А холодні сиві табори?
    І тепер лякати є охочі,
    та усе це, браття, до пори.

    Україна, Бог і гідність в серці –
    негасима свічка на вітрУ:
    (хай немало бід стоїть у черзі)
    - Я, мій роде, більше не згорю!

    15.12.2013


    Рейтинги: Народний 5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.61)
    Коментарі: (16)


  43. Ігор Герасименко - [ 2013.12.14 14:30 ]
    Йолки-палки
    Чия міліція: народу, чи «урода»?
    Ви, у пагонах, що усі його?
    Гасила іскру озвіріла рота,
    а запалила до небес огонь!

    Але «пахан» обманює з екрану
    і не оббілює криваві плями,
    а висіває вогнища нові…
    Дубинками, що на людей направить,
    отримає собі по голові.

    14.12.13


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" -- (5.39)
    Коментарі: (4)


  44. Юрій Кисельов - [ 2013.12.13 20:33 ]
    * * *
    В цю вітряну грудневу ніч –
    Коли і холодно, і мрячно –
    Ідеш на площу, мов на Січ.
    Навпроти – „Беркут”. Лячно? Лячно.

    Тебе оточують, і все ж
    Ти не здаєшся – в Тебе сила!
    З майдану на майдан ідеш.
    Що далі буде? Чи могила,

    Чи темінь вогкої тюрми?
    Борися. Не зважай сьогодні –
    Чи знов заграють у сурми,
    Чи скотимося у безодню…

    В засніжену тривожну ніч
    Ідеш на площу – за ідею.
    Міліціянти – зусібіч.
    Що завтра? Торжество Вандеї*?


    Рейтинги: Народний 5.42 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.42)
    Коментарі: (25)


  45. Владислав Лоза - [ 2013.12.13 14:39 ]
    Тевтобурзька пiсня
    Пихаті, поважні, сп`янілі від винного диму,
    Калігою бурою топчете землю богів.
    Регочете, попелом сіючи нашу озиму
    І ріжучи бидло, що кинуло спалений хлів.

    Осміяні вами сказання дідівські шумливі,
    Острижені коси сирітливих наших дівиць.
    Тіла омиваєте в нашім ячмінному пиві,
    А потім під стогоном неба спите горілиць.

    Неначе не гріли вас давні холодні колони,
    З-під мороку котрих поринули ви у ліси;
    А нам – аби сяйну теплінь прабатьківського лона
    Будили уранці не ваші, а наші пси.

    Веде вас пузатий, закутий у лати патрицій, -
    Та лати оті не пощерблені бурями гір,
    Не рубані-биті мечами, як варварські ниці
    Щити й наколінники, шиті з ведмежих шкір.

    Колись-бо набридне вам хрускіт кісток під ногами,
    І скинуть солдати торбини з ослаблених спин;
    На горбі крутому зведете ви табірні рами
    В надії на чесно заслужений вами спочин.

    Ви будете кидати погляд бентежний у хащі,
    Втираючи піт на брудному, засмаглім лиці…
    Не вірте чуткам – наше військо очолять найкращі,
    Не ті, хто знатніший чи в кого товсті гаманці.

    Нам зови наляканих битвою аквіліферів
    Приємніші навіть за стогони рейнських вод.
    Ніхто не відступить, бо різати легіонерів
    Разом з усіма буде вибраний радою вождь.

    Не встигнуть забити тривогу чванливі горністи,
    Знамена центурій візьме до обіймів пісок…
    Нарешті грабоване вами зелене намисто
    На шиї повернеться наших коханих жінок.

    Поріже дрібненько старійшина жовту стеблину
    І кине в багаття, і бачитиме в пелені,
    Як марять імлисто на спечених римських руїнах,
    Затьмаривши статуї, дикі германські вогні.

    12.12.13


    Рейтинги: Народний 5 (5.33) | "Майстерень" -- (5.42) | Самооцінка 3
    Коментарі: (2)


  46. Наталя Мазур - [ 2013.12.12 17:42 ]
    Лист столичного обивателя в провiнцiю
    Друже, вітаю! Давно не відписував щось...
    Холод, а може, то просто груднева депресія...
    В час революції в кожного, звісно, свій льос**
    Он за вікном кожен день бачу - мирна процесія:

    Діти, студенти згуртовано йдуть на Майдан,
    За європейську свободу і за інтеграцію.
    В прагненні збутися у черговий раз оман
    Гордо крокує надія вкраїнської нації.

    Хлопець і дівчина, юні, рука у руці,
    Пісня та усмішка. Поряд ідуть сотні друзів їх.
    Знав би ти як "Беркут" трощить кістки та хрящі,
    І як киями ламає дитячі ілюзії...

    Що за доба, що за час, що за світ цей такий?
    Скільки тривати ще смуті поміж українцями?
    Скоро Різдво... Випав сніг, як і завше - м'який,
    Влада, як завше, народ переплутала з вівцями.

    Боляче, страшно... Молюсь:"Милостивий Господь!
    Не допусти у країні війну та руйнацію.
    Кроки вчинити неправильні владі зашкодь
    І збережи від невірного вибору націю."

    Вітер, мороз... У столиці правує зима.
    З думкою тепло, що діти зростатимуть вільними.
    Що там у вас? Ти про себе пиши зокрема.
    Все. На добраніч! Твої сни хай будуть спокійними.

    11.12.2013р

    * обиватель (заст.) - громадянин, особа, яка належить до постійного населення якої-небудь держави і має відповідні права та обов'язки. (Словник синонімів)
    ** льос - жребій; судьба; участь.(Словарь української мови Б. Грінченка)


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.64)
    Коментарі: (40)


  47. Юрій Кисельов - [ 2013.12.12 15:59 ]
    Не бунт
    Це не бунту банального спроба –
    Це встає український народ.
    В ньому зріє духовна Європа,
    Що не стерпить азійських заброд.

    Від мільйонної площі столиці
    До майданів містечок і сіл –
    Скрізь осяйно-усміхнені лиця.
    Дай нам, Боже, наснаги та сил!

    На уламках розбитих кайданів –
    Їх порвати велів нам Тарас –
    Загартовані в бурях майданів,
    Долю візьмемо в руки нараз!

    Грудень 2013


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (19)


  48. Олександр Олехо - [ 2013.12.12 08:57 ]
    У артеріях часу
    У артеріях часу: кров людська – не водиця.
    На іржаві дороги опадають сніги
    і на білій сторінці українська столиця
    як арена для битви, де свої – вороги.

    Не оковами гніву, духом правди сповита,
    на майданах країни «Ще не вмерла…» живе,
    а безлика істота, за щитами укрита,
    до покірного «щастя» у минуле зове.

    У артеріях часу: кров людська – не водиця
    і у гущі незгоди наш нескорений рід,
    наче повінь весняна, плине в серце столиці,
    щоб омити калини занапащений цвіт.

    12.12.2013р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.61)
    Коментарі: (4)


  49. Петро Скоропис - [ 2013.12.11 08:24 ]
    Майдан 11.12.13
    І
    З десятого грудня
    у ніч на сьогодні
    усі ми – присутні
    на цій обороні.
    Долаймо утому
    палкими серцями,
    ми в себе удома
    і правда за нами!

    ІІ
    Шануймо людину,
    що встала по праву
    спинити руїну.
    Будуймо державу
    синів поколінню
    козацького роду,
    козацького гарту,
    й шануймося браття,
    бо ми того варті!
    Славімо оновлену Україну!

    ІІІ
    Шикуймось у лави
    на Заході й Сході,
    берімось до справи,
    щоб жити в свободі!



    Рейтинги: Народний -- (5.41) | "Майстерень" -- (5.35)
    Коментарі: (4)


  50. Олександр Олехо - [ 2013.12.10 21:24 ]
    Ніколи нікому...
    Ніколи нікому ні крихи свободи,
    ні дріб’язку волі за так не віддай,
    бо хижі устої людської породи
    у пекло пекуче обернуть і рай.
    Незчуєшся – кривду долучать до влади,
    і право зневажать, на сміхи зведуть.
    В сирих казематах, де морок і грати,
    твоє волелюбство до скону замкнуть.
    Ніколи нікому не кланяйся в ноги,
    не йми на довіру солодкі слова.
    В житті є незмінне – Господні дороги
    і вічний порадник – своя голова.
    Ніколи нікого не май за кумира.
    У світі, крім неба, усе – суєта.
    Реляції сану чи глянець мундиру –
    удавана велич, нерідко пуста.
    Ти – боже натхнення, ти – плід його праці,
    то ж гордо до сонця обличчя тримай
    і потяг душі до божественних грацій
    за миску поливки, дивись, не продай.

    2013р.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.51) | "Майстерень" -- (5.61)
    Коментарі: (8)



  51. Сторінки: 1   ...   5   6   7   8   9   10   11   12   13   ...   16