ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Волають круки, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ ІV. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єписко

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Євген Аврамов - [ 2010.07.04 12:53 ]
    лист з будинку застарілих
    Здрастуй, сину! В нас сьогодні світить сонце.

    Я з сусідом так не хочу йти в палату.

    Баба Рая все-то дивиться в віконце,

    Все чекає, що приїдуть забирати.

    А в цілому, все чудово,тільки серце

    Щось поколює, неначе застудився.

    Привези мені морозива відерце:

    Хочу Ліді, медсестрі,вділить гостинця.

    Бідолашна, цілу ніч мене терпіла,

    Все носила із-під мене те судно…

    Синку мій! Ти привези мені Данила,

    Я онука вже не бачив так давно…

    А учора у вікно злодюга вдерся,

    Ми ж у ґвалт – а то хірург забув ключі…

    Знаєш, сину, то у мене коле серце,

    Бо бездітний. Хоч кричи,хоч не кричи…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (4)


  2. Наталія Крісман - [ 2010.06.16 18:24 ]
    Івану Гентошу
    На Майстерні цього літа
    Увірвався пародист,
    Він, звичайно, теж "з привітом",
    Бо такий у нього хист.

    Він, як всі ми, аномальний,
    Фіолетовий якийсь,
    А крім того, ще й нахально
    Купу віршів враз приніс.

    Увірвався без запрошень,
    Всіх поетів - за борти...
    Та повірте - він хороший,
    Взірець світла й доброти!

    Він - натура доброзична,
    Різнобарвна в нім душа.
    Дуже скоро ми всі звикнем
    До Івана ГентошА!
    16.06.2010р.


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (5)


  3. Валерій Хмельницький - [ 2010.06.16 14:09 ]
    Вовк i Моська (байка)
    Забігла Моська в темний ліс
    Із дому по дорозі,
    А там у затінку приліг
    Вовк ситий у знемозі.

    Дурненькій швидше б утекти
    Від хижака чим далі -
    Та, мов наївшись блекоти,
    Тут Моська загарчала:

    - Гей, сіроманцю, не лежи,
    Анумо, швидше звідси!
    Хіба не знаєш, чий це ліс?
    Моє тут завше місце!

    Який ти вовк?.. Старезний пес -
    Облізлий, шолудивий...
    Ач, посиві́в і схуд увесь,
    І зовсім запаршивів!

    Тут вовк прокинувся.. Лежить,
    На Моську глипа люто,
    Зненацька кинувся – й умить
    Роздер нахабу кляту.

    Щоб не пропасти ні за гріш,
    Зустрівши сіроманця,
    Якщо ти Моська – чим скоріш
    Втікай аж за край сонця.

    І без потреби не гарчи
    Із вовком на побачках:
    Бо вовк - це вовк, хоч і старий.
    А ти - дурна собачка.


    11.06.2010


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.44)
    Прокоментувати:


  4. Михайло Карасьов - [ 2010.06.02 23:24 ]
    Хрущ_ненормальний.
    * * *
    занудило від слова щі
    і борщ мені не лізе в рота
    та ще й хрущі гудуть сволота
    як_боляче_гудуть хрущі

    горгона голову в кущі
    горить аврора на негоду
    ясон не вернеться з походу
    як_боляче_гудуть хрущі

    на ніц зійшли бажань прищі
    а серце стисла моцна лапа
    о де ти острів ескулапа
    як_боляче_гудуть хрущі

    ! , . « » … № ; ( ? + :))



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.34) | "Майстерень" -- (5.35)
    Коментарі: (11)


  5. Валерія Любченко - [ 2010.05.31 10:50 ]
    Хай не кажуть...
    Хай не кажуть москалі,
    що ми недороби.
    Ще не встигнуть встати півні,
    ми біля худоби.

    Хай не кажуть негретоси,
    що ми - білошкірі.
    Вранці встали і на поле,-
    ввечір загорілі.

    Хай не кажуть молдовани,
    що в нас руки з попи,
    то у них із-звідти руки,
    а в нас руки в боки.

    Хай не кажуть в Казахстані,
    що ми миролюбні,
    бо у нас війна сусідів
    в вихідні і в будні.

    Боремось за справедливість,
    за країну вільну,
    ми не заздримо сусідам,
    а слідкуєм пильно.

    Щоб повстати через роки
    й заявити на весь світ:
    "Українець - звучить гордо,
    це найкращий в світі цвіт!"

    2010


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 4
    Прокоментувати:


  6. Бедлам Веселка - [ 2010.05.29 18:02 ]
    Кожен день
    В тротуарі застрягне каблук,і випаде сумка із рук,
    Очі бризнуть сльозами з орбіт,дріб'язковий цей світ,
    Роздратовані тремтять вуста,остання маршрутка пішла,
    А ти відчуваєш бордюр,і мрії про тряпку кутюр.

    Босою ногою в асфальт,чи буде жаль,
    скільки осколків скла, твоя розчавила стопа,
    Нервова любов кофеїну, залежність від нікотину,
    з недопалку сизого диму тріснула гумова шина.

    А вдома зрання -чаю смачна гіркота,
    будильник не прозвенить,він сьогодні проспить,
    І в ліжку постіль мяка, живе годинами сна,
    Дієта для гаманця-невір'я в буденність життя.

    Хтось думає про фуагра,а я люблю шпроти,
    і не перестану їх їсти від приступів ікоти,
    Хтось носить Версачи,а в мене є кеди,
    І хай кажуть ,шо вони не підходять для лєді.
    2010


    Рейтинги: Народний 4.88 (4.79) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (2)


  7. Валерій Голуб - [ 2010.05.24 21:39 ]
    АнтиОда хрущеві.

    Речу тобі, гаспиде, оду крізь зуби,
    І ось я чому відірвався від справ:
    Про тебе, субстанціє мору і згуби,
    Шевченко писав. І Цибенко писав.

    Ти юнкерсом хижо над садом кружляєш,
    Скидаючи бомби сповільнених дій.
    Помітно й по пиці, що зле замишляєш,
    А ми дихлофосом зустрінем - не смій!

    І ти, очманівши від яду і цвіту,
    Прокуреним басом заводиш пісні,
    Коли я лаштуюсь шедеври творити…
    Геть, іроде! Киш! Як ти вгувся мені!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (5)


  8. Таня Петик - [ 2010.05.24 19:41 ]
    Сама
    Здається на світі важко жить,
    Буває у грудях щось болить...
    Невже це сум оточує народ?
    Невже не буде веселих нот?

    Запитань багато,
    у цій мелодії без дна.
    Ні це не сум оточує народ,
    ти просто - сама...

    2009р.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  9. Ярина Тимош - [ 2010.05.23 13:19 ]
    Сумна байка
    Як накрались шапками –
    фальшували душами,
    купували з лапками
    депутатів,
    тушами.

    Українцю ж голому –
    до горла ножакою.
    Та й відтяли голову.
    То ж не плач за шапкою.

    2010-05-19

    Ярина Тимош


    Рейтинги: Народний -- (5.3) | "Майстерень" -- (5.25) | Самооцінка 5
    Коментарі: (8)


  10. Марися Іванів - [ 2010.05.20 12:53 ]
    ХУТІРСЬКИЙ БЕНКЕТ
    Аби видались гості хоробрі ,
    До читання та мислення гожі:
    - Пригощайтеся, людоньки добрі!
    Маю слово за хрін не солодше!

    Ось вам квашений час, мов капуста!
    Ось з городу свіженька ідея,
    Мов редиска, повнісенька хрусту!
    Ще й сметанка-облуда до неї!

    Передвиборне сало жовтеньке –
    Дух важкий, але з перцем – то смачно!
    Ось прогресу горіх – тут обценьки
    Треба брати до рук – однозначно!

    Ось вам смажена качка газетна
    І законом наварений борщик –
    Їжа добра, не індеферентна!
    Пригощайтеся, гості хороші!

    15 грудня 2006


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  11. Роман Бойчук - [ 2010.05.04 16:30 ]
    КРИЗА
    Звідки взялося це слово,
    Хто його придумав?
    Вам нікому не відомо,
    Знаєм лиш ми з кумом...
    То було в шинку одному, -
    Ми там пили пиво.
    Й не відчули, як потому
    Сталося нам диво…
    Так за кухлем десь четвертим..,
    Не встигли й допити,
    Як до нас підходить бармен,
    Щоб му заплатити.
    Поки ми збагнули толком,
    Що, куди й до чого,
    Нас немов тим «русским током»:
    В гаманцях – НІЧОГО!
    Ми здивовані, нервуєм
    «Що маєм робити?»,
    Та й барменові говорим, -
    - Дайте нам допити!».
    І уже не хлепчим пиво,
    Цідим через зуби,
    Тягнем час як можна довше…
    - Куме, щось придумав?
    Кум у відповідь знітився,
    Затискав плечима,
    Аж тут дивлюсь
    Сидить муха куму між очима.
    Я до нього й промовляю,
    Тихо й обережно, -
    - Замри, куме, не ворушся.
    Постараюсь ніжно...
    Й одним махом однов лівов
    Збив муху до кухля...:
    - Ото маєш тобі пиво!
    Та тут муха здохла!!!
    Кричу гучно – деверсую,
    Кум мене спиняє:
    - Зажди, - каже, - отакої!...
    Бармен підбігає:
    - Я вас прошу, не скандуйте...
    - Вибачте, тут муха...
    Й заплатити Вам, даруйте,
    Нам не хватить духу.
    Тож або ми замовкаєм
    Й не робим „реклами”,
    Йдемо звідси, не плативши,
    Своїми ногами,
    Або ж зараз, начувайтесь, -
    Втратите клієнтів...?
    - Ні, ні, що Ви, не хвилюйтесь,
    Вибачте, бувайте...
    Отак ось то нас із кумом
    Муха врятувала.
    Вийшли з шинку ситі пивом
    Ще й пожартували!


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (2)


  12. Юлія Марищук - [ 2010.04.28 11:46 ]
    Ментальність вічна
    Тихо вмирає нація
    Шкода, що маю рацію
    Дивне бачення
    Повне збичення
    Хворе збочення
    Порожнє значення
    Минуло цвітіння
    Занедбане вміння
    Засохле коріння
    Пусте насіння
    Посинілі лиця
    Брудна криниця
    Не кров - водиця
    Байдужість - криця
    Наївна дурість
    Смішна похмурість
    Бездонна ницість
    Гидка дволикість
    Курви політичні
    Вірші цинічні
    Брехня органічна
    Ментальність - вічна...


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.43) | "Майстерень" 5.25 (5.33)
    Прокоментувати:


  13. Сергій Гольдін - [ 2010.04.27 19:13 ]
    З малої літери.
    З малої літери.

    зрадливе і злодійкувате,
    воно за тридцять срібняків
    продасть чужинцям рідну хату
    та обкраде своїх батьків.


    Рейтинги: Народний -- (5.44) | "Майстерень" -- (5.52)
    Коментарі: (2)


  14. Ярина Тимош - [ 2010.04.26 20:55 ]
    Пану комуністу – кегебісту
    Згадайте, пане, про Катинь,
    як панували там кати,
    як катували – не фашисти –
    енкаведісти – комуністи.
    Згадайте, пане, Биківню,
    криваве сталінське меню,
    як катували українців
    в той тридцять сьомий, ще до німців.

    Не треба ворогів шукати
    за межами своєї хати:
    накрадені, чужі, пихаті –
    вони панують в нашій хаті.

    Та вже й кати панами стали
    землі, лісів, полів, озер.
    За вашими плечима – Сталін –
    той вождь і кат ес-ер-ес-ер,
    ГУЛАГ – від Бресту до Камчатки,
    голодомор, терор, Катинь…
    Ви тих катюг прямі нащадки,
    без роду й племені кати.

    2010-04-25

    Ярина Тимош


    Рейтинги: Народний -- (5.3) | "Майстерень" -- (5.25) | Самооцінка 5
    Коментарі: (1)


  15. Сергій Гольдін - [ 2010.04.21 22:48 ]
    не треба винуватити сусіда

    Не треба винуватити сусіда.
    Не треба проклинать свою старшину.
    Твоя нездатність повна до свободи –
    Приниження постійная причина.

    Ти можеш тільки бігать в гайдамаках
    І захалявним різать без розбору,
    А ще писать прошенія й доноси,
    Звиваючись від почуття покори.

    Миршавий раб або сердюк пихатий –
    Оце твій стан, про інше брешуть рими.
    Ти мав можливість бути сам собою,
    Та знов шукаєш чи Москви чи Риму.

    Тож не жалійся на убоге їдло,
    Не хлипай, що ногою відштовхнули.
    Ти вкотре вже себе відчув холопом
    І повернувся у своє минуле.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.44) | "Майстерень" 5.5 (5.52)
    Коментарі: (2)


  16. Володимир Сірий - [ 2010.04.11 10:28 ]
    Мобілочка
    Попали би у психпалати
    Епох минулих предки бородаті,
    Узрівши , як на площах велелюдних
    Самі з собою гомонять вар"яти.


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.55)
    Коментарі: (2)


  17. Наталія Біла - [ 2010.03.27 15:21 ]
    Тапки
    На груди скрестивши лапки,
    Сердце грустно прошептало:
    "Доставай, Петровна, тапки
    Цвета снега, - я устало".

    Но со слухом плохо было...
    И забыв про все таблетки,
    Из шкафа она добыла
    С лентой белые... балетки!

    Белый лебедь по квартире
    На восьмом десятке плыл,
    Сердце в радостной кадриле
    Набиралось новых сил.

    26.03.2010


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  18. Самотня Птаха - [ 2010.03.19 22:29 ]
    Кіт
    Холод. Ніч. Уже
    Не перший день дощить.
    Під стріхою, зіщулившись,
    Чорний кіт сидить.
    Самотній, злий, але...
    Куди йому іти?
    По всьому світу мокнуть
    Такі самі коти.

    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.3) | "Майстерень" -- (5.08) | Самооцінка 6
    Коментарі: (3)


  19. Тетяна Левицька - [ 2010.03.15 16:13 ]
    Ідеальне пограбування
    Натягнувши рукавиці,
    Вдерся злодій до крамниці.
    Завгодя узяв ганчірки
    Намотати на кросівки,
    Щоб відбитки не лишити
    І було все шито-крито.

    Вкрав пельмені «Геркулес»,
    Буженину, майонез,
    Марочний коньяк «Жан-Жак».
    Стало парко – зняв піджак.
    Прихопивши цигарок,
    Поскидав усе в мішок.
    Як почув, що йде двірник,
    Невловимим Зорро зник.
    Та пишається, мовляв,
    Що на цей раз не попав.
    Все продумав як-не-як…
    Лиш забувся про піджак.

    А там паспорт у кишені...
    Ось такі, браток, пельмені!

    2010 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (6.23) | "Майстерень" -- (6.32)
    Коментарі: (20)


  20. Валерій Хмельницький - [ 2010.03.03 18:16 ]
    Дрібниця (усмішка)
    Устав гоцул біля річки, на трембіті грає,
    Раптом чує - хтось до нього з розпачем гукає:
    "Ой, спасітє, памагітє, тану, утапаю!"
    На те гоцул - нуль уваги, зовсім не зважає,
    Повернувся на схід сонця та й си трембітає.
    Знову крики, знову лемент: "Плавать нє умєю!" -
    Долітає аж до штреки... Гоцул - трембітає...
    Довго ще луна гуляла понад гори й плаєм,
    Врешті, стихла - мо', втомилась, хто ж її там знає...
    Кинув гоцул трембітати, усміхнувся й мовив:  
    "Ну, здавалося б, дрібниця... А настрій - чудовий!"


    01.03.2010


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.42) | "Майстерень" 5.25 (5.44)
    Коментарі: (10)


  21. Віталий Гуляк - [ 2010.03.03 17:05 ]
    ВИРУЧИВ
    Небо хмара затягла, у горі гуркоче,
    у ложбинці, край села, „москвичок” деркоче.
    Бач лишилося чуток, а тут дощ підмочив,
    підштовхни прошу браток може б я проскочив.
    Руки в бампер обіпер, обійшовши з тилу,
    „ну, рушай” - сказав тепер, піднатужив силу.
    Жалібно мотор завив, та ввімкнувши передачу,
    мию гряззю обліпив – що ніц не бачу.
    Очі, вуха, голова, писок весь в болоті
    на зубах скрипить пісок його повно в роті.
    Поки лінзи обітер, витряс зліпок з вуха
    З виду скрився мій шофер і не чути звука.
    Повернувся до своїх, наче чорний привид,
    пояснити я не зміг, що то задній привід.
    У одежі в чому був, плюхнувся у ванну,
    треба було - допоміг, у біді дружбану.
    Річ іде лише про то, де свиня зарита,
    задній міст у нашого авто, що в коня копита.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  22. Василько Крицко - [ 2010.03.01 23:27 ]
    Василькове сватання (гумор)
    У селі скоро весілля ,
    все село вже знає,
    Мама Нуська - тато Женя
    Василька сватають.

    Обходили всьо село,
    (гострі на язики)
    Бідним людям надоїли
    Їх червоні пики..

    Мамка сина вихваляє
    Йой то наш Василько,
    Його дівка люба схоче,
    ТО моє рідненьке

    Вже й вернулися додому
    (Всіх пооб`їжджали)
    П`я-н-н-і-і - "в шуфлю", гріх такому
    Дупля не в`їжджають.

    - "Мамо, тату, що це з вами?" -
    Василь їх питає,-
    "Видно як нас поважають,
    кожен наливає...

    Та , що ж ви мої рідненькі,
    Хто ж вас врік, сьогодні?
    Ви ж не пили дорогенькі
    Зі свят Великодніх...

    А вони , мов німі риби -
    Очима моргають,
    Ніби й хочуть щось сказати
    Та сили немають

    Злий,як пес Василь ліг спати
    Зубами скрегоче,
    - Раптом бачила їх мила,
    Й мене не захоче?

    Ніч минула непомітно,
    Для мами і тата,
    Ну а ранонком люди добрі
    Голова квадратна...

    -Женька,чоловіче любий
    Спасай я благаю
    В голові моїй патлатій
    Барабани грають

    Тьо та й тьох ,
    Мов ті фанфари - Царя зістрічають
    Не дарма , що зрання люди
    п`янку проклинають.







    Далі буде.....





    Рейтинги: Народний -- (5.19) | "Майстерень" -- (5.19) | Самооцінка 6
    Прокоментувати:


  23. Валерій Хмельницький - [ 2010.03.01 11:09 ]
    Гоцул біля річки. Усмішка
    Всівся гоцул біля річки,
    Палить смачно люльку,
    Позирає на смерічки,
    Вудить тихо тюльку.

    Раптом чує, як до нього
    З розпачем гукають:
    "Ой, спасітє, раді Бога,
    Тану, утапаю!"

    Лемент, галас чутно, крики:
    "Памагітє!" - й стихло...
    Сів той гоцул біля штреки
    Й каже: "Що за лихо?

    Може, варто подивитись?.."
    А у вуса мовив:
    "Ну, здавалося б, дрібниця,
    А настрій - чудовий!"


    01.03.2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.42) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (12)


  24. Ярина Тимош - [ 2010.02.26 13:35 ]
    Інавгурація
    Кегебіст освячує бандита,
    хрестом освячує в царі.
    Зібралась вже
    велика свита –
    держав і кланів главарі.

    Братаються і цар і злодій –
    як ті сіамські близнюки.
    Неначе в зоні
    на колоді
    возносять зека
    бандюки.

    Що за країна –
    вже не вперше
    фальсифікація, суди.
    Вкраде, підкупить, перебреше –
    і вже на троні він сидить.

    А, може, й ти такий ж?
    Резонно…
    Такий ж, бо що не говори,
    твоя країна – то є зона,
    де правлять зеки й главарі.

    Та вже й без нації,
    без роду,
    не українець – «гражданін»,
    і Україна без народу,
    і українці без штанів.

    І не проси на цю подію:
    «Помилуй, Отче, що єси!»
    Проси, щоб дав тобі надію…
    І Бога і себе проси.

    2010-02-25

    Ярина Тимош


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.3) | "Майстерень" 5.25 (5.25) | Самооцінка 5
    Коментарі: (1)


  25. Ольга Прохорчук - [ 2010.02.25 23:33 ]
    На захист „справжнього” президента
    На захист „справжнього” президента

    Зникни, помаранчевий агресор,
    Заходу ворожого агент!
    Тож тепер в країни є „проФФесор”
    Справжній, легітимний президент.

    Держмайно не тільки на паперах
    Береже: в теракту впавши мить,
    Своїм тілом в півтора центнера
    Він зумів асфальт не проломить.

    Як же його можна не любити,
    Прагнути повісити за те,
    Чим колись не спромоглися вбити,
    Цілившись у серце золоте?!

    Наче та лисиця, щирий, чесний
    І до того ж мудрий, ерудит...
    Він усім нам – наче батько хресний!
    А ви: „Президент – і той бандит...”

    Не брешіть, нікчеми-опоненти!
    Знає зараз кожен демократ:
    Не всі зеки йдуть у президенти –
    Дехто йде в державний апарат.

    Ну скажіть, вкраїнці вільні й горді:
    Ну хіба і справді не „кАзел”
    Той, хто на славетному біг-борді
    Смів на „п” змінити букву „л”?

    Кожному дамо дуль цілу жменю,
    Хто сказав, що ми за білінгвізм:
    Мову й третю ще впровадим – феню,
    Щоб з лиця Землі зник шовінізм!

    Й заживем конкретною братвою,
    І засяєм ясно, мов квазар,
    Бо пахан наш дружить з головою
    І відповідає за базар!

    P.S. Майорять знамена біло-сині…
    Щось мені подумалось оце:
    Подаруйте, ферми страусині,
    Нам хоча б одне міцне яйце!
    25.11.2004


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.35) | "Майстерень" -- (5.28)
    Коментарі: (6)


  26. Жнівеньская Надзея - [ 2010.02.21 23:12 ]
    -Фантом- (13.10.2009)
    Я на днях прыдбала звычайную шафу,
    Прыцягнула яе на радасцях у дом
    І не ведела я, і наогул не знала,
    Што у шафе маёй абітае фантом!
    Сто мільёнаў разоў я я е адчыняла,
    А што там ёсь фантом я да ранку не знала.
    Ну дык вось, адчыняю я шафу гляжу
    (разумею, што вас я кроплю гружу…)
    Але усё ж адчыняю я шафу - і раптам з яе
    Выязжае фантом на зялёным кане!...
    Пераехаў мяне - я заплюшчыла вочы
    (да прыгод мой фантом быў даволі ахвочы…)
    Разграміў мне кватэру і вынес акно
    (я ў прытоме ляжу і мне усё адно.)
    Ён спаліў мне канапу, вазон развярнуў
    І ката майго, Ваську, нагою шпульнуў!
    Каб была я ў сазнанні! .. (а я ж усё ляжала)
    Я б Кузьмы таго маці (ці сваю) паказала!
    Я б сказала: “Нягоднік! У шафу ідзі!
    І парадак паўлсюль за сабой навядзі!
    Паглядзі,што за жах за сабою пакінуў!”
    Я б штурхнула яго у гарбатую спіну!
    У тыя рукі дала б я мятлу і анучу…
    (але гэтым трызненнем я Вас толькі мучу!...)
    Але усё ж я б сказала: “Як смееш, мудак!
    У маёй хаце насвесці страшэнны бардак?!
    Як ты сьмееш, дзікун, вычварэнствы рабіць?!...”
    Мне ж закусываць трэба… ці наогул ня піць!
    ______________________________________________________
    NZ


    Рейтинги: Народний -- (5.39) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  27. Жнівеньская Надзея - [ 2010.02.21 23:11 ]
    -Вавёрка- (13.06.2008)
    Бываць людзі сьвіннямі, бываюць проста аслы,
    Бываюць здаюца добрымі, а на справе – як тыя казлы.
    Ну, тыя, казлы барадатыя, што ходзяць блізка з жытлом….
    Такія дурныя, рагатыя… Нічога не скажаш – дурдом!
    Яшчэ ёсь усялякія “зайчыкі”, “пушыстыя рыбкі”, “каты”,
    Усялякія суслікі з малпамі… Падумай, а кім будзеш Ты?!
    Вядома, ты будзеш вавёркаю, якая на дрэве жыве.
    Есьць печыва, вафлі салодкія, а можа й гарэлачку п’е?
    Ну, ладна, жартую! Як можна на дрэве са склянкай сядзець?!
    Крыху не падлічаш дозу, дык можна і ўніз паляцець…
    Хісьнешня і бухнешся з веткі, затым пападзеш ў шпіталь
    З цябе пасьмяюцца дзеткі, жывым застанешся амаль…
    Парвеш сваю рудую скурку, патрэплеш пушысьценькі хвост,
    А можа зламаеш і лапу, ці проста абдзерэш нос…
    Калі абдзярэшся – нічога. Куплю метр бінта табе
    І ім забінтую лапу, а можа быць хопіць на дзьве.
    Набуду яшчэ склянку ёду, вось толькі навошта ён нам?
    Калі не сптрэбіцца – ладна, я лохам турыстам прадам…
    Скажу, што вавёрчыны сьлёзкі, што ўдачу прыносяць яны.
    І летам і восенню позняй… “Навешаю” штосьці дурным…
    А тыя павераць вядома, дадуць сотню эўра ці дзьве,
    Паствяць бутэлечку дома і будуць глядзець на яе.
    Тым часам, вавёрка паправіцца, пачне яна зноўку скакаць,
    А можа займецца спортам і будзе па дрэвах лятаць…
    Разгоніцца, фыркне як трэба, падскокне у гору – і раз!
    Ужо праляцела сто метраў! У’явіце! Сто метраў зараз!
    Рэкорд усталюе сусветны, ёй прыз самы лепшы дадуць,
    А можа яшчэ ў кнігу Гінэса адразу яе ўнясуць…
    Вавёрачка з тое нагоды сьвята прыдумае тут,
    Збярэ і сяброў, і знаёмых, піўка яны разам пап’юць.
    Нап’юцца, зноў зваляцца з веткі, прачнуцца – ужо новы рэкорд –
    Ляціць вавёрка па небе, а каля яе самалёт!
    Вавёрачка проста разумная, яна як выдатны прараб –
    Ведае дзе трэба выпіці, з кім гэта зробіць і як.
    Чарговая байка скончана. Мараль мне б прыдумаць яшчэ.
    Жыццё, як сьпіраль заварочана…Ого! Завярнула! Вабшчэ...
    Жыццё – цудоўная штука: тут спорт і мастацтва, й навука,
    Тут дрэвы, гарэлка, шпіталь…Напіўся – і зорка амаль…
    ________________________________________________________
    NZ


    Рейтинги: Народний -- (5.39) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (2)


  28. Ірина Кримська - [ 2010.02.20 19:32 ]
    Без казок
    Уже не буде складено казок —
    Їх роздано усі — на кожен нарід.
    Казки нанизано коралями в разок
    І на лихому продано базарі.

    Хай мудрість метикує про цей гріх:
    — Казок не буде! Зло перемагає!
    Добро ховається червивкою в горіх —
    Тому людина писок одвертає.

    Уже не буде дива й диваків,
    Бо то ж вони казки у торбах носять.
    Тепер політики, магнати й чуваки
    Казки купили. Диво — безголосе.

    2008


    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.43)
    Прокоментувати:


  29. Ярина Тимош - [ 2010.02.19 14:03 ]
    Без розуму
    Без розуму,
    без волі,
    без долі,
    без життя,
    у голім полі
    голі
    і навіть без взуття.
    Без матері,
    дитини,
    без віри,
    без хлібини,
    себе ж
    в борні поправ,
    без краю,
    без країни,
    без вічності,
    без днини,
    без голосу,
    без прав.

    2010-02-17

    Ярина Тимош


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.3) | "Майстерень" 5.25 (5.25) | Самооцінка 5
    Коментарі: (1)


  30. Тетяна Роса - [ 2010.02.19 09:48 ]
    Вівці і народна влада
    Думку про народну владу.
    Хтось пустив в овече стадо
    Невдоволені бараном
    Всі кричать: «Давай козла нам,
    Щоб в овечого народу
    На усе питав він згоду!»
    Тут козли, щоб владу взяти,
    Стали вівці гуртувати:
    Хто найбільше назбирав –
    Вожаком у стаді став.
    - Ну, - говорить він народу,-
    час прийшов давати згоду
    й вовну здати тим, хто вище,
    та й іти на пасовище.
    Вівці тут кричать із дуру,
    Що погодяться й на шкуру,
    Якщо він спитає згоду
    У овечого народу.
    Усміхається чабан:
    - Бач, козел – то не баран!
    Цей порядки знає сам –
    Легше стало чабанам!
    Так ті вівці і живуть:
    Їх і стригли, і стрижуть.

    Звук пустий народна влада,
    Як народ – овече стадо…


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (11)


  31. Валерій Голуб - [ 2010.02.16 20:26 ]
    Експромт-пародія на вірш Я. Чорногуза
    (Ярослав Чорногуз. СЕКС-ОКТАВА)

    Вона грати розпочне із ноти «до»,
    І відчую я до неї «лібідо».

    Зробить «піаніссімо» на «ре» -
    Ми підемо з нею в кабаре.

    Плавно перейде на ноту «мі» -
    У готелі ми залишимось самі.

    У бокалів дзвоні чути ноту «фа» -
    Вже тремтить від збудження й строфа.

    Пригорну її під «фа-дієз»,
    Під Шопена «Героїчний полонез».

    Губи скрикнуть ноточкою «соль»,
    Як увійде в неї мій «бемоль».

    Скінчимо разом на ноті «ля» -
    Все було чудово – о-ля-ля!

    Попрощаємося ми на ноті «сі» -
    Відвезу її додому на «таксі»,

    - Все чудово було, люба, і «мерсі»!


    ***********
    Як рвонув я на бандурі ноту «до»,
    Аж підскочило в слухачок лібідо.

    Лиш зібрався ущипнути ноту «ре»,
    А одна мене за руку вже бере.

    -Милий, будеш тільки мій? –Кажу –Ага!
    Ну а друга на коліна вже плига.


    Назбігалося дівчат на ноту «мі»…
    Серед них немов султан я у чалмі.

    Закружляла мене слава й висота,
    І почав я стриптиз-танець живота.

    Чую – галас заглушив і полонез.
    Це ж бемоль! А ми гадали, що Дієз!

    Ну, стривайте! Доведу я вам усім,
    Коли кожній відіграю нот із сім!

    Постскриптум:
    Довго грав я. Закінчив на ноті «соль».
    І одна шепнула: «Я твоя Ассоль!»




    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (7)


  32. Ярина Тимош - [ 2010.02.15 12:40 ]
    На очі сльози навертають
    «Ще задовго до офіційного
    об’явлення ЦВК
    результатів виборів
    другого туру
    у президенти України 2010,
    глави деяких держав
    привітали так званого «переможця».
    Це наштовхує на сумну думку
    про зацікавленість цих глав
    у розподілі можливостей України»

    (Прес-центр «Справедливість»)

    На очі сльози навертають,
    як у скривдженої дитини.
    А чужинці все вітають
    горе України.
    Що отим чужим чужинцям –
    мій народ, країна?
    У чужинця –
    все по вінця
    а у нас – руїна.

    Той Обама
    і та Меркель,
    той Ведмедів,
    інші –
    розум – долар,
    душа – шекель.
    Це ж най
    розумніші!
    Що вже дурні,
    наші дурні
    і жиди, і раші!

    Гинемо всім родом
    в урні,
    як і долі
    наші.

    Знову зрадники,
    розпуки,
    знову Жовті Води…
    Як же нам
    з’єднати руки
    у ланцюг свободи?

    2010-02-12

    Ярина Тимош


    Рейтинги: Народний -- (5.3) | "Майстерень" -- (5.25) | Самооцінка 5
    Коментарі: (3)


  33. Ярина Тимош - [ 2010.02.10 14:35 ]
    Ми зрадники у цій війні
    – Ну, що ж, мій брате, проміняли
    свою країну за півлітра:
    і ми в прибутку
    і міняйли,
    що проштовхнули лідера.

    – Чужого лідера,
    чужинця.

    – То ж наливаймо джбан по вінця,
    і закусити буде чим! –
    і заспіваймо на почин,
    про нашу долю українця…
    …чого ж сумуєш ти,
    країну
    знов одвоюєм – продамо,
    за так країну Україну
    ми москалеві не дамо.

    – Сумую, брате,
    і не п’ється,
    та вже й не дихати мені,
    не чую в грудях
    стукіт серця:
    ми зрадники у цій війні.

    2010-02-08

    Ярина Тимош


    Рейтинги: Народний -- (5.3) | "Майстерень" -- (5.25) | Самооцінка 5
    Коментарі: (1)


  34. Ярина Тимош - [ 2010.02.04 20:13 ]
    Два чоботи – пара
    (на мотив української народної пісні
    «Там за гаєм, гаєм…»)

    Два чоботи – пара,
    два чоботи – пара.
    один лівий – то єврея,
    правий – то татара.

    Два Віктора – пара,
    два Віктора – пара.
    один правий – то банкіра,
    лівий – то завгара.

    Два злодія – пара,
    два злодія – пара.
    один лівий, другий правий –
    як Господа кара.

    І на Ваш улюблений мотив:

    Два чоботи – пара

    Два чоботи – пара,
    два чоботи – пара.
    Лівий – єврея,
    правий – татара.

    Два Віктора – пара,
    два Віктора – пара.
    Правий – банкіра,
    лівий – завгара.

    Два злодія – пара,
    два злодія – пара.
    Лівий і правий –
    як Господа кара.

    2010-02-04

    Ярина Тимош


    Рейтинги: Народний -- (5.3) | "Майстерень" -- (5.25) | Самооцінка 5
    Коментарі: (3)


  35. Олександра Прокопчук - [ 2010.02.02 21:47 ]
    Влада, або цирк на дроті.
    Світ – занепад поколінь,
    Втрата звичаїв і миру.
    Світ – це влада без зусиль,
    Політичне володіння.
    Всі Шути б ють короля,
    Трон завоювати хочуть,
    Та корона лиш одна,
    Ну а претендентів море.
    Всі Шути – це лиш актори,
    А акторство то – брехня!
    Гра у чесних воїводів,
    Гра у чесність короля.
    Смерть на смерті,
    Біль на горі,
    Втрати, невід і журба.
    Політичне незлагоддя –
    Ці дарує почуття.
    Спільного у них є мало,
    А в основі лиш одне –
    Гроші, влада, безталанне,
    Беззусильстро до мети.
    А мені це все далеко.
    Я пишу і сміх в очах .
    Всі вони – маріонетки,
    В наших доблісних руках.
    Саме ми будуєм владу,
    Вибір робим також ми.
    Ми демократична влада!
    Ми повстання без війни!
    Ми повстанем, та не вдарим,
    Ми словами доб ємось!
    Вища влада ще почує,
    Як ми їм закриєм рот.


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  36. Василь Галас - [ 2010.01.30 16:20 ]
    ШАРЖ
    У французькім піджаку,
    і краватці з писком...
    Видно - випив кон'яку,
    по червонім писку.
    Зась - на стіл йому просте...
    Їздить - не на возі...
    Має крісельце - ще те...
    Геть не у тривозі.
    ...Не про нас думки, браттЯ,
    партфункціонера.
    Незахмарене - життя
    корупціонера.

    Квітень 2009


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  37. Зоряна Ель - [ 2010.01.28 20:26 ]
    Занадто дорога вистава
    (римований анекдот)

    В сонячній країні Чад
    Ставили Шекспіра,
    І кошторис акурат
    Виклали допіру.
    На затвердження несли
    Шефу-фінансисту.
    «Що ви, хлопці!», - дуже злий
    Вигукнув зі свистом.
    «Пів-кошторису – на грим?!!
    Ну і насмішили,
    Їм забаглося , ади,
    Два кіло білила!»
    І йому відповіли:
    «Слухай-но, брателло,
    Як порадиш без білил
    Ставити Отелло?»

    2010 р.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (4)


  38. Зоряна Ель - [ 2010.01.27 21:13 ]
    Мисливець
    (заримований анекдот)

    Стільниковий «затрубів»:
    -Слухаю, Марусю...
    Де? Полюю кабанів,
    Зраночку, клянуся.
    -Ну, і що уполював?
    Цвенькає дружині :
    -Та нічого ще, овва,
    Не фортунить нині.
    -Хто ж там біля тебе, Віть,
    Дихає розлого?
    -Хто, хто..дуже злий ведмідь
    Виліз із барлогу.



    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (6)


  39. Ярина Тимош - [ 2010.01.20 12:08 ]
    Обмилки
    Яйцелупи з одної купи
    із курятника Кучми квочки,
    та не зрячі всі – очами лупають:
    на народ вилуплюють
    очіки.

    О народе мій! – з’їж пряженню,
    чи ти смаженого не їси?
    Претенденту не рвуть кишеню
    безголосі твої голоси?

    Яйцековичи,
    яйцетігібки,
    яйцеющенки,
    яйценюки –
    наших помислів
    обмилки
    і наш гріх…
    бо і ми ж – такі.

    2010-01-17

    Ярина Тимош


    Рейтинги: Народний -- (5.3) | "Майстерень" -- (5.25) | Самооцінка 5
    Коментарі: (3)


  40. Зоряна Ель - [ 2010.01.18 10:05 ]
    Доредагувався.
    Ось тільки слово заміню
    І цей зворот, аякже,
    Негарно, не пасує «ню»
    І «дірка в макіяжі».
    А «вдвічі»? – дуже ріже слух,
    А дієслівна рима!
    І не літературно «бух»,
    Русизмом є «помимо».
    Забрати збіг і пару фраз,
    І вираз «грубі бабки».
    Тепер поезія – якраз :
    Лапки, тире і крапка.

    15.01.2010 р.




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (20)


  41. Валерій Голуб - [ 2010.01.17 14:22 ]
    ЛІТЕРАТУРНІ ПАРОДІЇ
    Любов Костакова. «Приречена на самотність»
    Полтава. «Друкарська майстерня». 2007.

    Пишу про кохання вірші,
    А ніби їм добрі вишні…


    Доки їм – дається легше тема,
    Пишеться розкутіше, мудріш…
    Я вже замахнулась на поему,
    Та… скінчились вишні у відрі…


    Любов Костакова. (там же)

    …Туман над ярами, над горами – сніг,
    Я плачу ночами, а в тебе з вуст сміх.
    У Києві дощ, а в Карпатах - туман.
    Такий у природі подвійний обман…


    Репліка обуреної авторки (написана замість неї пародистом)

    Хто там вади відшукав
    У моєму творі?
    В нього для подібних справ
    Мало кругозору!

    Тема вірша про обман
    Висвітлена чітко:
    «Над Карпатами туман,
    А в Києві - тітка».



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (10)


  42. Валерій Голуб - [ 2010.01.16 01:36 ]
    ЛІТЕРАТУРНІ ПАРОДІЇ
    Ольга Оленич. «Шлях смерті». (Кременчук, «Танграм», 2002.)

    …Фарбую своє волосся
    у чорний колір,
    вдягаюсь у все чорне.
    Я люблю чорний колір.
    А білий – мене дратує.

    Чому? По-перше, чорне – не марке.
    По-друге – зважте – в нім тепліше взимку.
    І я ж не сяду в чорний «Ламаркен»
    У білому, як некультурна Химка.
    П’ю чорну каву, чорний шоколад
    З ікрою (тільки чорною!) смакую,
    І мрію я про шлюб із Біном Лад...
    А білі вже чомусь мене дратують.


    Ольга Оленич. (там же).

    Він був гарний, як моя смерть.
    …Ми кохались сім років.
    Але щасливою я
    була декілька секунд.

    Якщо вже зовсім точно – сім секунд.
    Оце такі мужчини в нас завзяті!
    За рік – секунда! Хоч на серці бунт,
    Задумала свого не упускати.

    Масаж, дієта, фітнес, рандеву,
    І ранок з калькулятром стрічаю.
    Іще шістдесят років проживу,
    Й хвилину щастя все-таки спізнаю!




    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (9)


  43. Денис Волошин - [ 2010.01.14 16:42 ]
    Как становятся поэтами
    Опять печаль, опять тоска,
    Кило дрожжей и два соска.
    Студентки, школьницы, любовь.
    Клубничка, сливки и морковь.
    Игрушки, кожа, обещанья.
    Болячки, клиника, страданья.
    Таблетки, слабость, токсикоз.
    Потеря памяти - наркоз.
    Хирурги, свет, опять девчонки.
    Залет, семья, бухло, печенка.
    Компьютер, игры, Интернет.
    Линейка, форум, трафа нет.
    Проснулся, вымылся, подумал.
    Прошелся, подышал, задумал.
    Напрягся, написал, готовлюсь.
    Что, вышло плохо? Застрелюсь!
    Ружье, стакан, бутылка водки.
    Ещё одна дыра сквозь глотку.

    2008


    Рейтинги: Народний 4.5 (5.08) | "Майстерень" -- (5.25) | Самооцінка 3
    Коментарі: (13)


  44. Денис Волошин - [ 2010.01.13 17:05 ]
    Каліка
    Ти не носила квіти у волоссі
    Та і волосся в тебе не було.
    І від мармизи футболіста Россі
    Стояло в тебе більше ніж могло.

    Я відкидав усі недоліки, крім того,
    Що кожну ніч мені кидався в очі:
    Хай на війні тобі віддерло ногу
    І руки покалічило дівочі!

    Нехай зламали спину і ключицю!
    Кастетом зуби всі повибивали,
    А потім головою об криницю.
    І груди голими руками відірвали.

    Нехай це буде правда - не омана,
    Та це все просто насипало перцю,
    Та перед очі розпиляючи тумани,
    На рвану рану - ти не маєш серця!

    Не можу я таку тебе кохати
    Тому зібравши у портфель манатки
    І совість запроторивши за грати
    Сьогодні буду у вітальні спати.

    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.08) | "Майстерень" -- (5.25) | Самооцінка 5
    Коментарі: (44)


  45. Валерій Голуб - [ 2010.01.01 16:53 ]
    "ПОЛІТИЧНИЙ" ЛІМЕРИК

    У Сполучених Штатах Америки
    Стали модними наші лімерики.
    Їх тестують на нюх і зубами
    В Білім Домі ( бараці Обами).
    Від цікавості б’ються лобами,
    Й розкусити не можуть, тетерики.

    І упавши від того в істерику,
    Рвуть на клаптики наші лімерики.
    Збожеволівши, (жах!!!)
    На свій розсуд і страх
    Замість льоду кладуть у фужерики



    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (3)


  46. Тетяна Левицька - [ 2009.12.25 16:37 ]
    Сумка
    І
    Аби копійку не втрачати,
    Поперлася в село.
    Згадала, що просила мати
    Кров’янки півкіло.
    Придбала моркви, бараболі,
    Цибулі, буряків.
    Та радо дякувала долі,
    Що чоловік зустрів.

    ІІ
    Ледве виповзла з маршрутки,
    Перейшла дорогу,
    Чоловік хапає сумки
    Та… ламає ногу.
    Крок ступив… Зусилля марні.
    Платить за машину.
    Їдуть на таксі в лікарню
    Накладати шину.
    Хабара хірургу тика,
    Ще за гіпс та плівку.
    Стогне жалібно каліка,
    Просить на горілку.
    «Економила ж раніше, –
    Жінку точить думка.
    – На цей раз у тричі більше
    Коштувала сумка».


    Рейтинги: Народний -- (6.23) | "Майстерень" -- (6.32)
    Коментарі: (34)


  47. Алла Стасюк - [ 2009.12.25 14:59 ]
    САДОК КОЛГОСПНИЙ БІЛЯ ХАТИ.



    Садок колгоспний біля хати ,
    Там яблука сусіда рве,
    А що не зможе обірвати,
    Обов`язково обтрасе.
    Ставок колгоспний біля саду,
    Сусід сітями риб краде,
    А що не зможе сам дістати,
    Поглушить все і підбере .
    Ось пасіка колгоспна біля саду,
    Там бджоли мед собі кладуть,
    Сусід і тут зробив засаду,
    Та бджоли мед не віддадуть!
    Медпункт стоїть біля колгоспу,
    Сусід туди щосил біжить,
    Його скусали бджоли-оси,
    Він дуже хоче бідний жить.
    Ще цвинтар є біля медпункту,
    Когось туди уже несуть…
    Спи, не тривожся прорахунком
    Та й мертвим бджоли не гудуть.
    А все так гарно починалось.
    Природа, сад, плоди ростуть
    І може б все іначе склалось,
    Якби обрався вірний путь.

    2009р.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.15) | "Майстерень" 5.25 (5.06)
    Прокоментувати:


  48. Ярина Тимош - [ 2009.12.23 15:44 ]
    Тифозні воші
    Продав посаду – і на вибори пішов.
    Платили той мільярд «регіонали»,
    які й собі ж продались «хорошо»,
    бо дуже добре ті закони знали.

    Тож і продався: «його час» настав
    з політики великі мати гроші,
    де дев’яносто дев’ять (тих політиків) із ста –
    на тілі України, як тифозні воші.

    Крокує пошесть – висипає тиф
    на тілі кожного, хто має в них надію…
    По їх законам – совісті тариф
    в оту для підкупів і виборів неділю.

    2009-12-22

    Ярина Тимош



    Рейтинги: Народний -- (5.3) | "Майстерень" -- (5.25) | Самооцінка 5
    Коментарі: (6)


  49. Валерій Голуб - [ 2009.12.22 14:03 ]
    ЛІТЕРАТУРНІ ПАРОДІЇ
    (В. Г. Михайлов. "Проказы слова". Кременчуг, "Березка", 2004)

    ПРИБЛИЖЕНИЕ

    В затылок лето мне дышало.
    Навстречу осени я шел.
    И не заметил, как усталость
    Легла на щеки, словно шов…



    * * *
    Зимой печали – исключаю.
    В затылок дышит морозец.
    И с оптимизмом отмечаю,
    Что вместо шва – уже рубец.

    Весна в лицо пахнула маем.
    Любовь, шампанское, коньяк…
    С кем был – не помню. Где – не знаю.
    Но только на щеке – синяк.


    В. Михайлов. "Проказы слова"…

    ДВЕ КУХНИ

    Роятся хореи и ямбы
    В горячей моей голове.
    На праздник варю дифирамбы,
    Как в будни супы варишь мне.


    * * *
    Сварю дифирамбы на праздник.
    Сонеты стушу поутру.
    Нажарю верлибриков разных,
    Романсов на терке натру.

    На кухне жена копошится…
    Эх, жаль, что конфорки лишь две.
    А то ведь такое роится
    В горячей моей голове!





    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.48)
    Прокоментувати:


  50. Павло Якимчук - [ 2009.12.19 13:11 ]
    Так не піде!


    Заболіли в діда зуби. Ой, то страшна штука!
    Дід чотири дні проводить у нестерпних муках,
    А на п’ятий каже: – Бабо, піду до зубного,
    Нехай вирве мені зуби, усі до одного.

    Дід зайшов до кабінету, в крісло вже сідає,
    Коли раптом у ці ж двері баба заглядає.
    Каже лікарю: – Будь ласка, дідові оцьому
    Всіх зубів не рвіть, залиште хоча б по одному.

    Хитру усмішку ховає лікар наш вусатий.
    – А для чого, – він питає, – щоб Вас міг кусати?
    –Тобто, як! – скипіла баба, – тобто як, для чого?
    Мої, значить, хай болять, а йому нічого?

    Так не піде! Я Вас прошу, гумор свій облиште,
    Найболючішого зуба іроду залиште!


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.4) | "Майстерень" -- (5.28)
    Коментарі: (6)



  51. Сторінки: 1   ...   22   23   24   25   26   27   28   29   30   ...   33