ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Ганна Осадко - [ 2007.09.30 20:15 ]
    Виноград
    ...Чавила виноград - і ноги босі
    Топтали стиглі ягоди на сік...
    Із року в рік, а потім - з віку в вік
    Ця тарантелла в бочці...Чоловік
    Тримав сукенку...І тримає досі -
    Як білий стяг, що викидає осінь!

    Налиплі шкірки - (дотики гарячі) -
    Печуть і колють...Це німе кіно,
    Ця мелодрама, не смішна давно...
    Час перебродить - і буде вино -
    Гіркаве, оксамитове, тремтяче,
    Як темний голос - що зове - і плаче...

    То просто бабське літо! Залетів
    Метелик в хату... Відпущу на волю!
    Не хочу. Не тримаю. Не неволю.
    Кохай, коханий, Таню, Любу, Олю...
    Ну що, почув усе, чого хотів?
    ...Немає непрочитаних листів...


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.65) | "Майстерень" -- (5.62)
    Коментарі: (7)


  2. Ганна Осадко - [ 2007.09.21 12:05 ]
    Копання картоплі
    ...Золотої осені у Волицях,
    Де селяни на картоплю моляться,
    Де Ганнусі хочеться, та колеться
    Все послати під усі чорти:
    Цю ріллю, і цей рискаль роздовбаний,
    Але ж “земле-мати” – було мовлено,
    “світ ловив” – і от мене вже зловлено…
    Тільки шкода, що зловив не ти…

    Чуєш, як земля у сні здригається?
    Це картопля в ній перекидається,
    І товче покоцаними пальцями
    У тугий і напнутий живіт…
    І кривавлять буряки у борщику,
    І дитя співає “Вийди, дощику”,
    І село, що божевільне осінню,
    Богомільно дивиться на схід.


    Рейтинги: Народний 5.7 (5.65) | "Майстерень" 5.75 (5.62)
    Коментарі: (8)


  3. Ганна Осадко - [ 2007.09.20 12:12 ]
    Позачасся
    ...Так час піском між пальцями тече,
    Так Бог кладе правицю на плече,
    Так Фенікс помирає ще і ще,
    Щоб жити.
    Бархани тиші та декор століть,
    Де вічне і не вічне відболить,
    Де жовтень – мить, і ми у ньому – мить,
    І вітер.

    Щоб вірити, і, вкутавшись у сни,
    Мов лялечка, чекати до весни,
    Коли яскравий квітень навісний
    Відпустить…
    І голос… Ні, не голос – тільки звук -
    Він уночі проквилить, як малюк,
    Шукаючи м’яких і теплих рук
    Матусі…

    Він поведе, він приведе у сад,
    Слова впадуть під ноги. Листопад
    Закрутить фрази. Час піде назад –
    І стане…
    І ми прозорі, вічно молоді,
    У тих садах зостанемось тоді,
    Де чорні води. Кола по воді.
    Осанна.


    Рейтинги: Народний 5.9 (5.65) | "Майстерень" 5.75 (5.62)
    Коментарі: (6)


  4. Ганна Осадко - [ 2007.09.19 16:31 ]
    Безособове
    І осінь пережити, як вітрянку,
    І зиму перебути, як чуму,
    І не питати – пощо і чому
    калатальце калатає кому,
    коли вокзал співає “варшав’янку”.

    І заховатись в шалик, наче в нік,
    І у глітвейн зануритись по п’яти,
    І тільки спати – байдуже, з ким спати,
    Вмираючи утретє чи уп’яте
    З істотою на ймення “чоловік”.

    Уже не прокидайся, божа слань.
    Світ протече - і вік стече по тому,
    І мертва тиша кинутого дому
    Нікого не покличе. Сон і втома.
    І ця герань засохне. Бо герань.


    Рейтинги: Народний 6 (5.65) | "Майстерень" 6 (5.62)
    Коментарі: (9)


  5. Золота Жінка - [ 2007.09.13 16:21 ]
    Любисток і м'ята
    Твій дивний мармуровий профіль.
    Твій голос - баритон і м"ята...
    Під ліжком - згублені пантофлі
    І пачка з гумою зім"ята
    Давно порожня... Ми - солдати,
    Повержені на цьому ліжку...
    Твій голос - перегіркла м"ята,
    За ніч настояна в любистку...


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.49) | "Майстерень" 6 (5.52)
    Коментарі: (13)


  6. Юлія Овчаренко - [ 2007.09.08 00:58 ]
    ***
    Ca va? - Merci, va bien!
    І посмішка лукава.
    Буденних мізансцен
    Беспристрасна забава.
    Зі смутком у душі,
    Затягненої бантом,
    Танцюєш на ножі
    В сатинових пуантах.
    Що сталося із тим,
    Хто пахнув тиміамом?
    І пилом золотим
    Притрушено "te amo".
    Змирилася невже?
    Тугіше білий бант!
    Лиш пам'ять збереже
    Пусте "il vous aime tant..."

    8.09.07


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.34) | "Майстерень" 5.5 (5.3)
    Коментарі: (18)


  7. Ганна Осадко - [ 2007.08.22 19:43 ]
    Той сон...
    ...Це все була мана, твоє наслання:
    Серпнева спека, схожа на кохання,
    Де наші силуети і тіла
    Сплелись в клубочок…
    Тиша, що вела
    По лабіринтах снів, і губ, і втоми…
    О Аріадно, відведи додому,
    Візьми за руку, виведи зі сну,
    В якому, наче в морі, потону –
    Такий глибокий, що не продихнути…
    …Смішна любов із присмаком цикути…


    Рейтинги: Народний 5.63 (5.65) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (11)


  8. Ната Вірлена - [ 2007.08.17 22:28 ]
    Під час антракту
    Хлипко мені і холодно, мій П`єро,
    Пальці мої розучились держати перо,
    А ляпаси б`ю, аж лунко.
    Ролі, мій любий, ці ролі сильніш за все,
    Вічний пастух не овець, а себе пасе,
    Не прагнучи порятунку.
    *
    Довічний блазень, загнаний у кут,
    Вже звично молить, впавши на коліна,
    Про першу милість на своїм віку.
    Вистава йде. І вічна Коломбіна
    З розмаху б`є підставлену щоку.
    *
    Дивися, мій любий, на жала моїх шпичаків –
    Мальвіна щось, мабуть, наплутала: лапа Азора,
    Проштрикнута наскрізь, лишає криваві узори
    Не тільки на сцені, під соло захриплих смичків.

    І тільки одне - жалюгідний коханий васале -
    Несе поза сценою пам`ятю вічних агоній
    Відбиток принижень і сміху, як обрис долоні,
    Обличчя твоє бліде.
    Я б руку собі відрубала!...
    …Вистава іде.


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.46) | "Майстерень" 5.75 (5.5)
    Коментарі: (10)


  9. Ганна Осадко - [ 2007.08.15 20:34 ]
    Зимове замовляння
    Повні по вінця чари,
    повні тобою сни…
    Київ – німа почвара –
    спатиме до весни…
    Липне до ніг багнюка -
    не перейти зими…
    Просто візьми на руки.
    Просто собі візьми -
    Дивну, смішну, грайливу…
    Тихо цілуй в чоло…
    Хай до весни забуду
    все, що уже було…
    …Білі високі гори…
    Відблиск чужих вікон…
    Горечко моє, горе,
    мій нереальний клон…
    …В чорне глибоке море
    падаю в дивних снах…
    Будь мені – наче човен,
    відговори мій страх...
    …Тільки слова, як сливи,
    сипляться за поріг…
    Дай тобі, Боже, сили,
    мій віртуальний гріх…


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.65) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (16)


  10. Галина Тарасюк - [ 2007.07.17 07:02 ]
    Як з хмари лавина сніжна
    Як з хмари лавина сніжна,
    як з неба - зима,
    ця тиха, ця дика ніжність,
    спасіння нема.

    Ця ніжність, якої - до згуби...
    Ця ніжність - до сліпоти!
    Кого ти цілуєш любий,
    до кого летиш

    очима, чорніш од ворона,
    руками - нема ніжніш?
    Ця сніжність - морозом кована,
    ця ніжність - у серці ніж.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.36) | "Майстерень" 5.5 (5.19)
    Коментарі: (1) | ""


  11. Мирослава Меленчук - [ 2007.06.20 12:07 ]
    ***
    Не втікай... Я ще хочу (так хочу!) невинно всміхатись,
    І стрибати без болю в спині, і не знати підборів,
    І носити не зачіску стильну – волосся кудлате,
    І не чути, що серце до болю закохано-хворе,

    Не стріляти очима, аби опинятися зверху
    Словом, ділом і тілом, а вірити ревно у диво,
    Справедливо чекати, ще зранечку ставши у чергу,
    Розбивати коліна, любити багнюку і зливу,

    І боротись на рівних із тим, хто за декілька років
    Підросте і одягне суворість думок чоловіка,
    І ступати поволі, дрібненько, не кроком широким,
    І страхатися темряви ночі відчинених вікон,

    І...
    Не йди, залишивши веселку на фото у спальні,
    А зостанься назавжди, благаю із криком до хрипу:
    „Гей, мала! Тут цукерок багато... Зажди, зачекай-но!”
    А дівчисько – за обрій... На дворі життя мого – липень...


    Рейтинги: Народний 5.63 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.4)
    Коментарі: (17)


  12. Ната Вірлена - [ 2007.06.09 13:11 ]
    Ліліт (10 з Безглуздих віршів)
    Сестро моя невільна,
    Сестро моя нелюба,
    Доля у нас не спільна,
    Спільна у нас погуба.

    А я любила його, бо він – по Твоїй подобі,
    І так би й вбила його за це і за все на світі,
    І все життя проходила би у жалобі,
    Та стільки злоби до нього в моїй утробі,
    Що я б ніколи не стала про це жаліти.

    А тільки – чуєш? Чуєш? Я стала вільна,
    З його байдужості вільна і з Твого гніву.
    І ти жону йому сотворив, жону невіддільно,
    А я сестру сотворю собі – чуєш? - з жони повільно,
    Сестру собі – із ребра – а сестру правдиву.

    Пізно, Адаме, слова оці,
    Пізно мене корити.
    Ти не пізнав ненависті -
    Де ж тобі полюбити?

    А муж мій красень – на нього б лише глядіти!
    Яким вогнем обпікають його долоні!
    І хай я демонів – з ним – у своєму лоні,
    У того, з Євою, думаєш – кращі діти?


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (9)


  13. Золота Жінка - [ 2007.06.07 12:31 ]
    - Ти пам'ятаєш
    … Пригадуєш? Було це так давно:
    Смішна любов, п’янка, немов вино,
    І ми - кумедні, золоті, прозорі,
    І в серці – трави, а на небі – зорі.

    Немов лошиця, я, простоволоса,
    Купалася з тобою в перших росах…
    Там літні зливи змили запах зла,
    В дворі до ночі різались в “козла”

    Сусіди “під шафе”... А зараз в шафі
    Лише скелет, загорнутий у шарфик…
    Зітру пилюку, міль порозганяю…
    - Ти пам’ятаєш, золота?
    - Я пам’ятаю…


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.49) | "Майстерень" -- (5.52)
    Коментарі: (12)


  14. Юлія Овчаренко - [ 2007.06.05 08:29 ]
    Білий
    Я стою на вершині - чолі крижаної гори,
    Вітер сипле у спину докучливі перестороги,
    А на сході здіймається сонце - провісник прозріння.

    Я нарешті дійшла до тієї ясної пори,
    Коли запросто можна об спогади витерти ноги
    І піти уперед, надихаючись чистим сумлінням.


    Рейтинги: Народний 5.36 (5.34) | "Майстерень" 5.5 (5.3)
    Коментарі: (29)


  15. Золота Жінка - [ 2007.06.01 17:37 ]
    Як я колись...
    Вечірнє небо. Жовті ліхтарі.
    Слова були гіркіші за вино.
    Ми знов окремо. Знову - не одні.
    Я знову плачу. Врешті - все одно.

    - Привіт!
    Мовчання... В погляді - слова...
    Мов рукавичку швигонув до ніг...
    Прошу - хай не залишиться Вона
    Одна.
    Заплакана.
    В брудний лютневий сніг.
    Як я колись...


    Рейтинги: Народний 5.4 (5.49) | "Майстерень" -- (5.52)
    Коментарі: (2)


  16. Золота Жінка - [ 2007.05.21 12:27 ]
    У тебе в хаті...
    ...У тебе в хаті пахнуть абрикоси -
    Рожева шкірка терпне, як бурштин...
    Весела жінка миє чорні коси
    І тупцяє до неї перший син.
    І теплий дощ по-змовницьки моргає
    Крізь біле сито вимитих вікон.
    А ти сидиш.
    Ти куриш і чекаєш,
    Коли тривожно скрикне телефон...

    - Це ти?
    - Це я.
    - Кохана…
    - Мій жаданий…
    - У тебе? Завтра?…Так, люблю і снилась...
    Дружина з кухні: «Хто дзвонив, Степане?»
    - Ніхто. Якась дурепа помилилась…




    Рейтинги: Народний 5.63 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.52)
    Коментарі: (13)


  17. Ганна Осадко - [ 2007.05.11 15:09 ]
    Про траву
    Коханий, лягай зі мною.
    Я подихом і травою
    тебе огорну… В сувої,
    як в савані, ми заснем…
    Трава проросте крізь тіло -
    зелені, як стебла, жили…
    Ромашками ворожили –
    з ромашками і помрем.

    Вино молоде, несміле…
    Пелюстки повз нас летіли –
    так біло, смертельно біло…
    Торкнутися твоїх рук.
    Коханий, поглянь, - це осінь…
    Сивіє твоє волосся,
    і зморшечки біля носа
    плете золотий павук…

    Для того смішного літа,
    в якому були, як діти,
    ми вмерли. Сніжинки літер
    мережать чужі міста…
    Пославшись на час і втому,
    ти знову ідеш додому…
    …Коханий, скажи по тому:
    “Травинка Моя Золота”.


    Рейтинги: Народний 5.88 (5.65) | "Майстерень" 6 (5.62)
    Коментарі: (11)


  18. Золота Жінка - [ 2007.05.10 10:05 ]
    Одне з прощань
    Все! Доста! Схаменися! Я простила...
    Це доля нам розлуку замісила
    І напекла коржів. У добру путь!
    Забудь мене. Забудь мене. Забудь.

    Все сказано. Все зібрано. Все сплакано.
    Моя печаль на сукню воском капає.
    Все сплачено. І в цьому - вища суть.
    Не гудь мене. Не гудь мене. Не гудь.

    Банально. Нежиттєво. Неоправдано.
    Два горла джгутом болю перетягнуто,
    І совість стоплямиста, ніби рись...
    Приснись мені. Приснись мені. Приснись.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.52)
    Коментарі: (6)


  19. Лариса Вировець - [ 2007.05.09 21:34 ]
    ЧАС
    Мій цезарю, втечі я вже не планую,
    я мовчки блукаю в твоїй огорожі,
    а час доокола тече і руйнує
    минуле, що я зруйнувати не можу.

    Тече крізь солоні стовпи, вздовж дороги
    на всіх перехрестях полишені мною,
    і поли твоєї пурпурної тоги
    вкриваються пороха бурою хною.

    Ескізи, які ще не встигли згоріти,
    і наших щоденних розмов фоліанти
    гортає гарячий зажерливий вітер —
    коштовні дрібнички — куди не поглянь ти...

    Осяє їх сонячний промінь з-під стелі,
    і вихопить раптом з-під ретуші й гриму...
    Це — білі уламки старих капітелей,
    це залишки Риму.


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.49) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (14)


  20. Лариса Вировець - [ 2007.05.07 20:29 ]
    КЕЛИХ
    Що від Бога — що від лукавого —
    розберешся тепер — авжеж! —
    коли той чоловік — руками лиш —
    нашепоче про шал пожеж,

    коли доля (така розсудлива!),
    мов конячка, оком пряде:
    хоче пити з тії посудини —
    мов ніколи іще й ніде...

    Наче вперше бруньки каштанові
    викидають свої свічки,
    наче зими усі потанули
    й позбігалися у струмки,

    наче з пасем волосся білого
    змиті надлишки молока...
    Світ, що навпіл було поділено —
    весь у келих оцей стіка.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.44)
    Коментарі: (12)


  21. Ната Вірлена - [ 2007.05.06 21:52 ]
    4 (з безглуздих віршів)
    Він не любив тебе, маленька німфо – плач.
    Молися – раптом вчують угорі?
    А біди – навперейми і навскач.
    Жорстокий хлопчик – блазень? Принц? Приймач? –
    Казав - зігріє. Бачиш: не зігрів.

    Куди тепер? До Риму чи Коринфу?
    Від себе? (нього?)…
    Вчора, в цій порі
    Він твого батька…! А кричав: щурі!
    А брат поїхав. Плач, маленька німфо.
    У монастир – за все, за все, за все!
    Маленька німфа розплітає коси,
    Плете вінок із болю і колосся,
    Беззахисна. Простоволоса. Боса.
    І до води – топити біль – несе.

    Наївносте! Чи ж пекло утопити?
    Дурне дівча. Ти винна – він судив.
    Він не любив. Він не умів любити.
    Він, кажуть, навіть матір не любив.

    …Вода, вода…! – як за спиною крила.
    Офеліє, ти також не любила.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (6)


  22. Юлія Овчаренко - [ 2007.04.30 18:40 ]
    ***
    Милий, ти де, мій щасливий засмаглий аміго?
    Захід ятриться – горить небосхил і затока.
    Сонце над морем – застиглий рожевий фламінго –
    Слід проливає гірким помаранчевим соком.

    Леви, жирафи - з полотен Далі диво-хмари,
    Наквапом міряють простір і линуть за обрій.
    Грішна земля розгубила полуденні чари,
    Ставить останні хвилини до ночі на облік.

    Милий, над водами тихо сьогодні і парко,
    Небо розкидає дрібками зорі високо.
    Долю твою виплітають задумливі Парки,
    Доля моя – в молитвах чатувати на спокій.

    Милий, цей день допиває текілу із чарки
    Мляво... без тебе, без нашого сина і вітру.
    Лагідна хвиля розмиє останню ремарку,
    З білих долоней неписану розповідь зітре.


    Рейтинги: Народний 5.7 (5.34) | "Майстерень" 5.75 (5.3)
    Коментарі: (23)


  23. Ганна Осадко - [ 2007.04.25 11:33 ]
    Для Н.Б.
    …Ну навіщо тобі цей задовбаний, ситий Париж?
    Ця банальна романтика, напхана задом на палю?
    Над мостом Мірабо, наче пробка у небо, злетиш –
    І життя, як шампанське, тектиме повз тебе, Наталю.

    Тільки холод огорне, пригорне… Байдужа сльота,
    Де чужі, як вужі, відповзатимуть люди по тому…
    Залишивши коханців і кішку, підеш, Золота,
    Прихопивши валізу душі, до останнього дому.

    Не дивися назад. Там нічого тебе не трима.
    Доки тризну відбудуть – дістанешся теплого раю…
    Долетіла, Наталю? До зустрічі. Скоро зима.
    Ми помрем у Тернополі – зараз я точно це знаю.


    Рейтинги: Народний 5.86 (5.65) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (16)


  24. Наталка Білецька - [ 2007.04.24 13:57 ]
    ***

    Відбувається день : не збагнути тобі і мені,
    не відкрити крізь призму повітря і скла, і льоду...
    Тоскно жовкне троянда на глиняному вікні.
    Повертається сонце, як завжди, чомусь зі Сходу.
    Я вивчаю слова – ті, що відала тисячі літ.
    Юні літери слів практикуються з мого недбальства.
    І рипить на столі, як папір, недописаний світ.
    І стікає вода світових океанів на пальці. –
    То за вікнами дощ. Як непрошений свідок чи гість,
    притулився волоссям до тіла промерзлого хати,
    став і слухає день, наче хтось йому відповість,
    звідки все.
    Та і нікому відповідати.



    Рейтинги: Народний 5.58 (5.37) | "Майстерень" 5.5 (5.41)
    Коментарі: (8)


  25. Наталка Білецька - [ 2007.04.24 13:29 ]
    ***
    В обіймах дощу розчинялося наше літо,
    в якому (якщо вже насправді) ми не були.
    Ти вчив мене бачити зорі в печерах й квіти,
    котрі там ніколи не зріли і не росли.
    Ми разом вмилялись небом – на денці кави.
    Читали осінні книги, та їх сторінки,
    мов листя опале, лягали на пізні трави,
    вростали у Землю, як ранні материки.
    Блукали дощі на куценьких кудлатих лапах,
    і пахли вони нам то морем, то молоком,
    бо пахли тобою. І цей одинокий запах
    зависнув назавжди між голосом і дзвінком.
    Ми жили, як риби – в мовчанні тутешніх істин.
    Губились у храмах – із ладану-ковили.
    Ми жили, як діти. Як тіні, що нині й прісно –
    за вікнами нашого дому, де ми
    не були.


    Рейтинги: Народний 5.63 (5.37) | "Майстерень" 5.5 (5.41)
    Коментарі: (5)


  26. Юлія Овчаренко - [ 2007.04.19 14:47 ]
    Дощове
    Щастя впало на плечі громом,
    Зір прошило мільйонами голок.
    Мене вигнав під зливу із дому
    Невситимий чуттєвий голод.

    Щастя ллється густим потоком,
    Перекотом гримить надривно,
    Прагне надер земних глибоких
    Відшукати в кипучих ринвах.

    Груди навстіж прозорим стрілам!
    Воду обертом п’ють долоні.
    Розтікається щастя тілом
    І ритмічно пульсує у скронях.

    Божевільно закохана, боса,
    Замість одягу – мокра пристрасть,
    Я кричатиму стоголосо
    Серед вулиць старого міста.

    Серед каменю, скла й металу,
    На перетині ночі й ранку
    Я віддамся дощу на поталу,
    Обернусь на палку коханку.

    І розтану у громі криком,
    Розіллюся стрімким потоком,
    Аби разом з дощем великим
    Щастям впасти й тобі на щоки.

    19.04.07.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.34) | "Майстерень" 5.5 (5.3)
    Коментарі: (11)


  27. Юлія Овчаренко - [ 2007.04.13 14:16 ]
    У зливу
    А ти зайдеш у гості зненацька,
    Вже простукає чверть по дванадцятій.
    Принесеш коньяк Закарпатський
    І пахучу гілку акації.

    Я в заварник досиплю цукати,
    Зроблю чай із терпким ароматом.
    Ми до ранку не будемо спати,
    Проводжатимем давнішні втрати.

    - Як давно ми з тобою не бачились?
    - Більше року. Як ти пробачила?
    - Це давно вже не має значення.
    - Тільки шкода, що час утрачено.

    А тобі таки справді шкода?
    Чи то різко змінилась погода?
    Чи кохана не дала згоди?
    Чи не мав раніше нагоди?

    Не спитаю, бо тиша у відповідь.
    Так було, і нічого не виправиш.
    Ти задумливо, сумно куритимеш.
    Час проб’ється серцевими ритмами.

    Ти ж-бо знаєш, була щаслива,
    Хоч кохала надмірно вразливо.
    І помовчимо про неможливе.
    Будьмо поруч. Не разом... Злива..

    13.04.07.



    Рейтинги: Народний 5.17 (5.34) | "Майстерень" 5 (5.3)
    Коментарі: (14)


  28. Юлія Овчаренко - [ 2007.04.12 10:09 ]
    Весільне
    А давай ми будемо разом!
    Будем „ми” замість „ти і я”.
    Оберемо собі нову назву
    Під таємним паролем „сім’я ”.
    І давай поєднаємось в ціле –
    В абсолют – не лише уночі.
    „Я без тебе любити не вміло!” –
    Моє серце до твого кричить.
    І давай будем міцно триматись –
    Очі в очі, в руці - рука.
    Нам обіцяно небом багато:
    Світла доля, любов п’янка!

    12.04.07



    Рейтинги: Народний 5.13 (5.34) | "Майстерень" 5.13 (5.3)
    Коментарі: (13)


  29. Юлія Овчаренко - [ 2007.03.29 10:11 ]
    Пухнасте
    Червоний оксамитовий нашийник,
    Два вогники в смарагдових очах.
    Самотність серед пилу й павутиння,
    І любощі на твоїх подушках.

    Годинами під дверями чекаю.
    Ці двері, мов кордони самоти.
    Ти думаєш, тебе я зустрічаю?
    Ні, любий - намагаюся втекти.

    29.03.07.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.34) | "Майстерень" 5.25 (5.3)
    Коментарі: (34)


  30. Золота Жінка - [ 2007.03.17 14:51 ]
    Відповідь
    Так, я буду Вашою жінкою,
    Вашим спокоєм, Вашим болем,
    Вже не феєю, не чужинкою,
    А великим несапаним полем.

    Так, я буду Вашою долею -
    Сонце-ружею (з колючками),
    І вечерею з бараболею,
    І безсонням із пелюшками.

    Так, я буду Твоєю дружиною.
    Ти - правицею, я - лівицею.
    Вже не сіном, але периною,
    Ніжним котиком... Чи левицею?


    Рейтинги: Народний 5.35 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.52)
    Коментарі: (3)


  31. Золота Жінка - [ 2007.03.17 10:56 ]
    Ревність
    Не віриш? Заморочу, доведу,
    Отрую, вб"ю, зведу безсмертну душу,
    У всіх тебе безсовісно вкраду,
    Очима втоплю, ревністю задушу.
    Осіннім чадом, хмільністю ночей
    Розкраю на мільярди половинок,
    Вустами розпалю вогонь очей,
    Щоб знав, як задивлятись на блондинок!
    Спалю, розіпну, розбуджу, зурочу,
    Ста мідяками слів насиплю здачу...
    Я просто жінка.
    В мене карі очі.
    Заплачу. Розцілую. І пробачу.


    Рейтинги: Народний 5.2 (5.49) | "Майстерень" 5.33 (5.52)
    Коментарі: (11)


  32. Золота Жінка - [ 2007.02.24 12:21 ]
    Українкою я народилася...
    ...Ще навіть треті півні не співали,
    Іще ніхто ніде не гомонів,
    Як встала жінка, в хаті прибирала,
    Курей, гусей, качок нагодувала,
    Як слід і не почистивши зубів.

    Ну хто б зумів усе переробити?
    Вона збудила свої дрібні діти,
    Відправила у школу і в садок,
    Пішла на городи´ - і три години
    Копала бараболі і морквини,
    Петрушку, кріп, капусту, бурячок…

    Обід зробила - борщик і пельмені,
    Збудила чоловіка - як олені -
    Небритий і неголений, він спав…
    Та що тягнути довго цю резину,
    Зганяла на роботу (в другу зміну),
    Хутенько - ніби стьожка поміж трав.

    Та що там трави і яка там стьожка?
    Прийшли зі школи Вітя і Сірьожка,
    Маринка, Свєта, Петрик і Кіндрат…
    І вже сім’я вечеря біля хати,
    І вже корова доїться завзято,
    І вже вишнева ніч покрила сад…

    Дітей приспала, баняки помила,
    В маленькій кухні віченьки склепила…
    Вже наче й все… Але зірвалась вмить!
    Ой лелечко! Оце була б заснула -
    Та ще одну роботу я забула -
    Там чоловік не…… лежить!!!


    Рейтинги: Народний 5.3 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.52)
    Коментарі: (5)


  33. Золота Жінка - [ 2007.02.22 20:49 ]
    Балада про............
    - Краплинки сліз, що на очах застигли,
    Я витер би листочком золотим, -
    Так він сплітав дівчаткам молодим,
    Що були з ним, на ньому і під ним,
    Коли стекла весна і роки збігли,

    як марафонці...Фінішна пряма -
    І встане чи не встане - вже питання...
    Слова і вітер... Старість і кохання..
    Хто переможе в нелегких змаганнях:
    Любов чи смерть? Віагра чи зима?


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.52)
    Коментарі: (4)


  34. Ната Вірлена - [ 2007.02.05 20:55 ]
    Снігова Королева
    Що лишається королеві? Крихта гордості – скалка льоду.
    І спокійні – як смерть – покої. І крихка – як крижина – тиша.
    Заблукалі вітри обіцяють назавтра погоду.
    Ні, напевне, обдурять, як та, що людського роду,
    Та, що вкрала у мене єдине - і наймиліше.

    Ну, хіба би не був він щасливий моєю зимою?
    Я хіба не біліша від снігу щонайбілішого?
    Мій він, чуєш? Він – мій. Він найперше украдений мною.
    Він же сам захотів, він же сам!.. Не тебе – більшого.

    Він же сам вибирав свою вічність, він вибрав сам!
    Що ти знаєш про вічність чи вибір, дитино Єви?
    Не розказуй мені – я не вірю людським казкам.
    Ти йому розкажи і правдивим своїм небесам,
    Як судила обох - на догоду своїм зразкам.
    І як вкрала кохання у Білої Королеви.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (4)


  35. Ната Вірлена - [ 2007.02.04 21:59 ]
    Просто
    Просто сумніви згризли сувій.
    Ну, душу, як твоя ласка.
    І не треба мені ні похвал, ні хули.
    По одній, по одній -
    Я усі переміряла маски.
    І купила усі. Бо усі підійшли.

    Відривала від себе шматки - і ліпилась монета.
    І платила рахунки. І доброю була ціна.
    А у п`яному танці все швидше крутилась планета,
    Захмеліла від волі і, може, іще від вина.

    Розійшлися вітри - і жбурнули презирством у вічі.
    Бо чого би іще отак обпікало щоки?
    І чого це раніше здавалось, що всі ми - вічні?
    І щоб хоч не так страшно - уголос рахую кроки.

    Я би просто спинилась, якби-то дозволено стати.
    Я би більше молилась, бо зараз немає часу.
    Ні благань. Ні проклять.
    Була б лицар - то я би сміливо поправила лати.
    Ну а так - я не зовсім рівно вдягну гримасу.
    Просто руки дрижать.


    Рейтинги: Народний 5.2 (5.46) | "Майстерень" 5.17 (5.5)
    Коментарі: (4)


  36. Лариса Вировець - [ 2007.02.03 21:48 ]
    Я будую дім
    Я довго будувати починала
    із даху дім.
    Розумних чула доводів чимало —
    та що у тім!
    Широкі східці йшли згори донизу,
    і простір жив:
    барвисте сяйво падало з карниза
    од вітражів…

    …Тепер, коли коріння із бетону
    між глин лягло,
    і креслень всіх, чекань і мрій утому
    на мить зняло,
    тим підсумки підбивши нелегальній,
    смішній добі, —
    ні вік вже не завадить, ні вагання, —
    кажу собі.
    Без даху дім спрямований до неба,
    мов ці рядки,
    і все, чого мені на світі треба,
    на всі роки —
    над долею маленька перемога,
    рятунок мій.
    Зростай мій дім, мов дерево розлоге,
    зростай, міцній!
    І вдень, і під зірками до світання —
    од них не гірш —
    мій дім — осінній цвіт, дитя останнє,
    найкращий вірш!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.44)
    Коментарі: (4)


  37. Ірина Пиріг - [ 2007.01.24 21:54 ]
    *** 1 ***
    Та нехай же їм грець, тим буденним розмовам. Набридло.
    Всі слова – не нові ... беззмістовні, нехай же їм грець!
    Розтікається ніч, ніби темне сливове повидло.
    Розпливається час і зривається вниз камінець.
    Скаже серце „спасибі” за легкість, якої не знало.
    Де й поділось ярмо тих возведених часом хрестів.
    Довгим був цей маршрут. І зупинок траплялось чимало.
    Та нарешті ми тут. На початку весняних мостів.

    ***2***

    Висоти не боюся. Тримаєш за руку надійно.
    І сто перше падіння даремне вже... Імунітет.
    Це мовчання таке неймовірне і тепле...Обійми...
    Стан польоту... безмежність...і плавне кружляння планет...
    І повірити важко, що це врешті-решт відбулося.
    (Віра тільки в буденне міцна, легше здатись, ніж йти.)
    Я торкаюсь до вуст і занурюю руку в волосся...
    Я шукаю слова, а знаходжу єдине з них: ТИ.

    22 січня”07


    Рейтинги: Народний 5.6 (5.52) | "Майстерень" 5.75 (5.49)
    Коментарі: (27)


  38. Ірина Пиріг - [ 2007.01.12 23:22 ]
    ***
    І нехай відпускається гріх.
    Я приймаю Тебе, як Причастя.
    Я торкаюсь втретє до щастя.
    А до мене торкається сніг.

    Це очищення духом зими
    проступає крізь теплі клітини.
    Та вуста мають колір калини,
    отже ще не замерзнемо ми...

    На папері сліди олівця...
    Та минуле читається гірше...
    Ти в мені озиваєшся віршем.
    Я приймаю... Во ім’я Отця...

    12 січня”07 р.


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.52) | "Майстерень" 5.63 (5.49)
    Коментарі: (38)


  39. Ірина Пиріг - [ 2007.01.09 21:09 ]
    ***
    Ти такий невагомий, як Небо, як тепле повітря...
    Забуваються всі перевтомлені кривди. До них
    ще недавно горнулося темне, обпалене пір’я
    і встеляло дороги, що прямо вели до земних
    нескінченних ночей...І нехай розчиняються в Слові
    найдрібніші жалі і оті, що випалюють слід.
    Та заради Любові, заради Такої Любові
    я витримую все. І тоді життєдайний політ
    починає душа... і малюють зірки світлий ряд...
    Пахне ладаном Світ, з Небом з’єднує вервиця біла.
    Відчуваю у пальцях тепло благодатних зернят,
    і, торкаючись кожного, плавно вертаюсь до тіла.

    9 січня”07 р.


    Рейтинги: Народний 5.83 (5.52) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (5)


  40. Ванда Савранська - [ 2007.01.04 00:34 ]
    Ліричне послання. Поезія Мойсея Фішбейна
    Води клекотіння, трави шепотіння і тіні
    Біблійні снують у священнім твоїм бурмотінні.
    Творіння вірша – це вершина, горіння пророче.
    Не хочу – а йду на вогонь і вбираю у очі,
    У сполохи пам’яті йду. У думок плутанину.
    Загину! Свідомість мою розминаєш, як глину,
    І ліпиш – людину… Так от воно – слово в основі!
    Так ось де наш код, де людська таємниця, – у слові!
    Де «л» прохолодне і лине, і любить, і ллється,
    Сміється, голубить і коле, і грається з серцем,
    Де первісне «о» - наче коло чарівне, й ніколи
    Не вийти з твого нам чаклунського вічного кола.
    По колу… Жерці і пророки, волхви і шамани –
    Це стани, поетів душевні піднесені стани!
    Осанна…
    02.01.2007


    Рейтинги: Народний 0 (5.33) | "Майстерень" 0 (5.37)
    Коментарі: (2)


  41. Ірина Пиріг - [ 2006.12.20 20:47 ]
    ***
    Твоїх філософій зерно проростає крізь тіло.
    Нові усвідомлення сили, що йде від Прозріння
    стирають минуле. Лишається аркуш набіло.
    І пензель малює початок нового творіння.
    Від сумнівів попіл розвіяний. Спалене місто
    Самотності, де кожна хата холодна і крайня.
    ...Слова, як проміння, наповнюють сонячним змістом,
    цілують теплом, контролюючи ризик згорання.
    Так легко...Так просто...І жодних тобі церемоній.
    Стою на землі, одночасно злітаючи вгору.
    Єднаючи сили Добра і Небесних Гармоній,
    виходжу за межі раніше закритого двору

    ......................З ТОБОЮ...............

    15 грудня”06


    Рейтинги: Народний 5.88 (5.52) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (17)


  42. Ірина Пиріг - [ 2006.12.08 10:55 ]
    ***
    Ніч в руці. Білі зорі – в ряд...
    Очі Неба. Тремтять повіки.
    Ти здійснив неземний обряд...
    І тепер я Твоя навіки.
    Зруйнувалась міцна стіна.
    І розбились руді цеглини.
    Порох слів у ріці без дна.
    Чіткість думки і м’якість глини.
    Перекресли межу. Ліпи
    все, що хочеш – нехай так буде.
    Час насправді такий сліпий,
    та за нього сліпіші люди...
    Ти веди його. І мене.
    Довіряю. Люблю. Постійно
    Небо з нами. Не прокляне,
    а прийме у свої обійми.

    29 листопада”06


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.52) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (15)


  43. Ірина Пиріг - [ 2006.11.12 00:24 ]
    ***
    Заплакана дощем, моя магноліє?
    Не плач.Бо ще не час.А дощ – мине.
    Та скільки ж тих доріг таємних в Долі є?
    Заплутались, як нитки муліне...

    Вдивляюся...Торкаюся...Розплутую...
    Тримаю у руці м’який клубок.
    ...Ця відстань, може, є мені покутою.
    А, може, перехрестям для думок.

    Ти – сон, котрий ось-ось – і знову втілиться.
    Ти – лев, що пригортає левеня.
    Колись ця диво-ніч таки розділиться
    і стане по два боки диво-дня.

    І хмари розійдуться в небі згустками.
    І жовтий кіт дорогу перейде...
    Коли зійде проміння над пелюстками,
    застигне час. І росами впаде.

    7 листопада”06


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.52) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Прокоментувати:


  44. Ганна Осадко - [ 2006.11.07 10:24 ]
    ***
    Я хочу в Місто, де живуть дощі –
    Протяжно-сірі, наче сни хасида,
    Щоб ми – за руки – мокрі, як хлющі –
    У цьому Львові, як у Атлантиді
    Згубились між водою і камінням…
    І наша хата поросла б корінням –
    Як лабіринт – ні вийти, ні зайти…
    Довічна осінь і пречистий ти.

    Стигмати тріщин встеляться по стелі
    І ми, обвившись тілом, як плющем,
    Від ніжності помремо у постелі
    У тій майстерні, що живе дощем
    І тліє листям, як правічна мова.
    Твоя любов – шовковиця шовкова:
    Тавро цих губ довіку не відтерти –
    Чорніших і від кави, і від смерти.


    Рейтинги: Народний 5.88 (5.65) | "Майстерень" 6 (5.62) | Самооцінка 6
    Коментарі: (3)


  45. Ірина Пиріг - [ 2006.11.02 00:54 ]
    ***
    Відчиняються двері...дзвоник...
    Звук його проникає в шкіру.
    Ця книгарня, неначе вогник,
    розганяє туманність сіру.
    Стелажі...Порохи...Палітурки...
    Мапи світу і мапи долі...
    Дерев’яні тонкі фігурки –
    наче свідки...А стіни – голі,
    ні картинки, ані світлини...
    Власний простір містичних рухів.
    ...Крізь стіну проростуть рослини
    від присутності світлих духів.

    1 листопада”06


    Рейтинги: Народний 5.81 (5.52) | "Майстерень" 6 (5.49)
    Коментарі: (6)


  46. Ірина Пиріг - [ 2006.10.18 22:19 ]
    ***
    Я кричатиму доти,
    доки зможу кричати.
    Знавіснілі хмарини
    хай почують мене.
    Я питатиму, хто ти?
    Але буде мовчати
    в сяйві неба-цитрини
    божевілля сумне.
    Небо жовте й високе.
    У польоті згорають
    всі самотні Ікари
    покалічених мрій.
    До Рятунку – два кроки,
    та вони завмирають
    і приховують хмари
    мертві душі надій.
    Біль затисне зап’ястя
    і вуста оніміють;
    хмари небо поорять
    і посіють громи.
    Ті троянди нещастя
    кров`ю плакати вміють,
    відчуваючи поряд
    сивий попіл зими.

    17 трав.”00


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.52) | "Майстерень" 6 (5.49)
    Коментарі: (8)


  47. Наталка Білецька - [ 2006.06.22 22:21 ]
    ***
    Знаєш, я зовсім не вірю, що ніч ця приречена
    бути такою ж мовчазною, як самота.
    Риби ковтають в повітрі розчинені речення,
    замість їх значень у небі хлюпоче вода.
    Любий, цей острів із святозаступника іменем –
    біле тавро на засмаглості душ і куліс.
    Єй, чудотворче, у царстві земнім пом’яни мене:
    просто я більш, ніж у небо, закохана в ліс.
    Тому й витримую візові шаржи і збочення.
    Тому і йду на ночівлю до букових стін.
    Замість дахів – аж під небо – німого оточення.
    Замість закутого в храми свавілля цеглин.
    Дихаю димом дивацького дикого вогнища,
    знаючи вперто :не ти його палиш вночі,
    певне, шамани зійшлися на острів, бо хто іще
    голосно, гостро, мов ріже, так клято мовчить?
    Тут, на самому краєчку і суші, й історії
    я виживаю, як древні, без слів.
                                               Тільки ти
    ревно не думай про зраду, бо, знаєш, це море я
    вчу щосвітанку тобі відсилати листи.
    Пляшки і равлики, фрески абетки піщаної, -
    як це нагадує фільми про море мені,
    де послання із країни відомо-незнаної –
    мо’, найцінніше, що є по сьогоднішнім дні...


    Рейтинги: Народний 6 (5.37) | "Майстерень" 6 (5.41)
    Коментарі: (3)


  48. Надія Степула - [ 2006.04.12 22:36 ]
    * * *
    Горить, не гріючи, горобина
    І в горобиній ночі не згасає.
    І тінь зачиненого в ніч вікна
    Ще тінь мою, мов сполох, відбиває.
    І повні глеки золотих медів,
    З моїх очей не випиті, загусли.
    У чорнім небі квилять дикі гуси –
    Летять від наших проминальних див.
    Холодні роси, приморозки, сніг –
    Усе ще буде.
    Та й усе – ще буде.
    Горобина, завмерла у вогні,
    Мов тінь моя, впаде тобі на груди.      


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" 5.5 (5.42)
    Прокоментувати: | " “Плеса звогнених тиш”, Львів, “Друкарські куншти”, 2006р."


  49. Надія Степула - [ 2006.04.12 22:42 ]
    * * *
    ...І відчувати ліктем небо,
    як відчувати ліктем друга,
    коли життя перенапруга
    всі запобіжники спалила.
    І цілувати в губи сонце,
    Як цілувати в губи друга,
    Коли – чи колом, а чи кругом,
    Чи просто зашморгом – життя.
    І обнімати світ очима
    Й не обійняти, наче друга,
    Бо вже його нема й не буде.
    ...І відчувати ліктем небо.


    Рейтинги: Народний 5.17 (5.43) | "Майстерень" 5 (5.42)
    Прокоментувати: | " “Плеса звогнених тиш”, Львів, “Друкарські куншти”, 2006р."


  50. Надія Степула - [ 2006.04.12 21:36 ]
    * * *
    Упавши в дощ лицем, завмерти
    І стати краплею на мить,
    І бути, як вода безсмертна,
    Яка крізь небо струменить.
    Марнот марнота міфом світлим
    Перед очима промайне.
    І в міфі тім – про велич світу –
    Моє лице, як дощ, мине...


    Рейтинги: Народний 5.83 (5.43) | "Майстерень" 5.5 (5.42)
    Коментарі: (1) | "“Плеса звогнених тиш”, Львів, “Друкарські куншти”, 2006р."



  51. Сторінки: 1   2   3