ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були

Євген Федчук
2026.06.18 20:12
Коли війна закінчилась, москалі завзято
Узялись про перемоги книжечки писати.
Тонни книжок написали про Московську битву,
Як їм удалося вперше ворога розбити,
Сталінградську, Курську, звісно, про взяття Берліна,
Як поставили фашистів вони на коліна.

Іван Потьомкін
2026.06.18 20:04
Війни невигойні стигмати.
Печаль Арахна тче і тче.
Виходить на узвишшя Мати
І руку прикладає до очей.
Кого там надивляє, – не питайте.
Про те в нас знають навіть малюки...
...Війни невигойні стигмати,
Невжеж ви оселились навіки?
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Вікторія Осташ - [ 2011.09.03 18:16 ]
    синій вересень...
    я тобі не повім
    ти мені не сповідник
    не почуєш таїн
    не помітиш щедроти
    тихо в світі моїм
    ні людських ні тваринних
    ні зітхань ані схлипів
    знеструмлення дроту

    синій вересень сонний
    з сивинками згадок
    три містки перейти
    і зустрітися в’яві
    але перший хитається
    другий – від латок
    ледве дихає третій –
    уже догоряє…



    Рейтинги: Народний -- (5.92) | "Майстерень" -- (5.82)
    Коментарі: (11)


  2. Анатолій Клюско - [ 2011.09.03 17:52 ]
    Верболіз
    Ну, чого це всюди верболіз
    По коліна у багно заліз?
    І скажіть, яка ж йому охота
    Все життя тягнутись до болота?

    Запитаю дівчину-вербичку:
    -Ти чого тут виросла, сестричко,
    А не у гаю й не серед поля?
    Відповість: Така вже моя доля.

    І якого біса сЕбе мучу,
    Воду п'ю не чисту, а тванючу?
    Замість солов'їв - нещастя маю
    Слухати якусь лупату зграю.

    З осокою розмовляти мушу:
    Хоч і ранить, і кривавить душу.
    Дістаю ж єдине в нагороду -
    Дивний стан і неповторну вроду.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (10)


  3. Іван Гентош - [ 2011.09.03 17:58 ]
    пародія « Читають! »
    Пародія

    Їх все більше і більше з роками –
    Помилόк, коментáторів, друзів…
    Я пишý – бо не спиться ночами,
    Та й “Майстерні” – не для боягузів.

    На сторíнках – “дельфіни” й “акули”
    (Не дай Боже, як щось не до рими)
    Ще й Редакція строга – ви чули?
    Ну і критики теж… й іже з ними…

    Заблукав в граматичній пустині…
    Помилки? Їх і класики мають!
    Ого-го! Скільки відгуків нині!
    А це значить єдине – ЧИТАЮТЬ!

    3.09.2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.58) | "Майстерень" -- (5.79)
    Коментарі: (28)


  4. В'ячеслав Романовський - [ 2011.09.03 17:54 ]
    ВЕРЕСНЕВОЇ НОЧI
    Німа ріка. Дріма комиш.
    Тьма вкрила балку та узвиш.
    Тиш стеле чорний, чорний шовк.
    Тремтиш?
    Мовк страхом степ, степ страхом мовк.
    Тремтиш...
    Шовк чорний, чорний стеле тиш.
    Узвиш та балку вкрила тьма.
    Комиш дріма. Ріка німа...

    3.09.2011


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.64)
    Коментарі: (8)


  5. Ярослав Петришин - [ 2011.09.03 12:35 ]
    КОДИ
    Ірраціонально,
    як у театрі абсурду -
    раціо тихо спало
    у вчорашньому сні -
    ефір наповнили жести -
    інтерпретація сурдо
    нам іще не відомих
    сакраментальних слів.

    Цитувалися зойки,
    рвалися горизонти
    і вигинався простір
    дугами наших спин,
    читали абетку Брайля
    пальців космічні зонди
    і світовий годинник
    чекав на раптовий спин.

    Коли пролунало слово -
    на хінді чи на санскриті -
    і перестали перли
    на мушлях очей рости,
    тисячолітні коди
    явилися нам - відкриті -
    і стало все зрозумілим,
    видимим і простим.

    2011


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (26)


  6. Іван Потьомкін - [ 2011.09.03 09:21 ]
    Асиміляторам


    Іван Франко Мозаїка із творів,
    що не ввійшли до Зібрання творів у 50 томах

    [Із циклу] «Жидівські мелодії»



    Пригнути жидів, покорити

    Ви раді б під ваші права,

    Їх мову й закон розорити?..

    Пусті це, безумні слова.

    А знаєте ви, що за сила

    В тій мові, в законі тому?

    Вона від віків нас водила,

    Мов стовп огняний через тьму.

    Це щит наш від напору вражого,

    Це зв’язок, що час не порве,

    В ній Якова, праотця нашого,

    Незломнеє серце живе.

    Той Яков, що в юності своїй

    В пустині з Єговою бивсь,

    Ви знаєте, як він на старість

    Перед Фараоном явивсь?

    Як Йосип у ласці великій

    Ото в Фараона вже став,

    Тоді Фараон його батька

    Побачити ще забажав.

    Приїхав старий патріарх наш

    З степу к Фараону у двір,

    Дванадцять верблюдів горбатих

    Шліфований топчуть порфір.

    Посеред двора Фараонів,

    Де сфінкси стояли німі,

    Сини патріарха розбили

    Пустинні намети свої.

    Щоб Якова к ньому проводить,

    Шле цар той міністрів своїх;

    Говорять старому міністри:

    «Клонися цареві до ніг!»

    Та гордо ввесь ріст свій високий,

    Мов пальма та, випрямивсь він

    І каже: «Лиш Богу одному

    Я звик віддавати поклін».

    І мовили це Фараону

    Міністри — той зморщив чоло

    І каже одвір’я низеньке

    Покласти в півросту його.

    «Сюди проведіть патріарха,

    Тут мусить схилитися він,

    І так, хоч і як поневолі,

    Віддасть мені царський поклін».

    І Якова в царські покої

    Вели — ішов прямо він скрізь,

    Аж перед низеньке одвір’я:

    «Туди к Фараону пролізь!»

    І бачучи хитрість єгипську,

    Старий патріарх зупинивсь…

    Сміються в душі єгиптяни,

    Він Богу в душі помоливсь.

    І сталось… Свою громовладну

    Правицю Єгова простер:

    Стіну, мов марну павутину,

    Згори аж додолу роздер.

    Крізь блискіт, і куряву, й гуркіт,

    Спокійний і прямий, немов

    Та пальма в степу, патріарх наш

    Перед Фараона вийшов.

    А цар затремтів і, поблідлий,

    Припав патріарху до ніг…

    «Великий твій Бог!» — він промовив,

    А більше промовить не міг.

    Тямуйте ж цю давнюю повість

    Ви всі, що хотіли б нагнуть

    Жидів на новії закони,

    Вести на неходжений путь!

    Не думайте, що вже послабла

    Рука, для котрої стіна

    З порфірів шліфованих слабша,

    Аніж павутина марна!

    19 вересня 1889


    --------------------------------------------------------------------------------

    Примітки

    Подається за публікацією в збірці «З вершин і низин» (1893), с.234—236.

    Одвір’я — двері, верхня їх частина.





    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (1)


  7. Саша Бойко - [ 2011.09.03 09:50 ]
    "Мої дельфіни"
    Скаче знову "дельфін" між рядками
    без дзвінка і всіляких запрошень
    Я з дитинства дружив з помилками
    і прекрасно їх вписував в зошит.

    Хоч постаршав я звісно роками
    Та ніяк, все ніяк не залишу.
    Я і досі дружу з помилками,
    а це значить єдине- я ПИШУ!!!


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (3)


  8. Іван Потьомкін - [ 2011.09.03 09:44 ]
    Осіннє
    Поки спите ви,
    Стану осінніми світаннями.
    На травах порозкладую мільярди сувенірів.
    Будинки підрожевлю, вмию тротуари.
    Підкину ще жарину у парків багаття
    І заспанії канни на руки площ подам.
    А вже коли займеться сонце в людськім усміху,
    День заспіва над містом свій трудовий псалом,
    Тоді скажу зустрічним таке просте й величне:
    «Шалом!»



    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  9. Віктор Ох - [ 2011.09.03 01:58 ]
    Вікове іронічне


    Житуха струмениться між роками
    і залишає зморшки на лиці.
    Я й досі часом бавлюся віршами,
    хоча не за горами вже й «капцІ».

    Народу лікував серця і шлунки,
    підсвічував другим під сміх чи рев.
    У банках пусто на моїм рахунку,
    зате сини є й декілька дерев.

    Як мудрі вчать – живу лиш сьогочасним.
    І що ще треба було би зробить,
    відхід щоб не вважали передчасним?
    Можливо, безтілесне щось створить?

    З’явивсь рум’янець на старечих щічках,
    бо я придумав – втну цього вірша.
    Мій струмінь – не фонтан, лише потічок…
    Зате он як окрилилась душа!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.43)
    Коментарі: (5)


  10. Віктор Ох - [ 2011.09.03 01:36 ]
    Про свої емоції

    О б р А з и я прогнав у темний ліс.
    С т р а х наближається і вже не за горами.
    Образилась на мене т и х а з л і с т ь .
    Н у д ь г у я з Музами колись побив ногами.
    П е р е д ч у т т я іще не всі збулись.
    Н а д і я СМС-ки присилає.
    Для в і р и символи уже знайшлись.
    Л ю б о в частенько в гості забігає.
    Допоки чутиму емоцій струм,
    д е п р е с і я не буде досаджати.
    На яблунці повісився мій с у м.
    За ним я довго буду жалкувати.


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.43)
    Коментарі: (2)


  11. Лариса Омельченко - [ 2011.09.02 23:37 ]
    Фізіологія чоловічої закоханості
    …А очі – в полоні чуттєвої млості –
    так сяють, мов
    окулярні сонячні скельця.
    Скажіть,
    на подібних сеансах закоханості
    у вас буває ерекція… серця?
    1991р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.41)
    Коментарі: (27)


  12. Андрій Яремко - [ 2011.09.02 23:19 ]
    Александрія. Вірш №3
    Александрія вас століттями лякала,
    Минали чудеса, минали ті шакали,
    Життя шукало світ, який не озивався,
    Який без пам'яті одвічно продавався.
    Знайшли бескиди, гори, вічні полонини
    Із вас скульптур ліпили вороги щоднини.
    Усе в казковості робилось щогодини,
    Мистецтво розвивалось і росла людина...
    Лиш раптом налетіли звідусюди греки,
    Убили і погнали, мов рабів далеко.
    Ураз не стало тут живої нині Трої,
    А мури залишились бідні, мов ізгої.

    25.08.2011 с. Гребенів, Львівська обл.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 4
    Прокоментувати:


  13. Андрій Яремко - [ 2011.09.02 23:52 ]
    Пристрасті за стіною
    Постійні "ахи", крики з-за стіни,
    Постійний поклик грубого екстазу,
    Поскрипування ліжка скрізь бринить
    І зойки, зойки сунуться щоразу.

    Шалений тупіт, стукіт у вікно,
    А стогін тут сильніше дичавіє...
    Несила слухати... Кохаються давно...
    Невже не соромно? - Інстинкти ж гріють...

    24.08.2011 року


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 3
    Прокоментувати:


  14. Сергій Гольдін - [ 2011.09.02 23:11 ]
    Біла гарячка


    В танок, як в прірву, п’яні йдуть стільці,
    За ними шафи – пишнотілі кралі.
    Блює диван на вогкому крильці,
    Дощ заходився, здичавівши в шалі.

    І з меблями ми – дерев’яні люди
    Танцюємо, мов ліхтареві бранці,
    А чортенята із усіх усюдів
    Купаються, регочуться у склянці.



    Рейтинги: Народний -- (5.44) | "Майстерень" -- (5.52)
    Коментарі: (1)


  15. Андрій Яремко - [ 2011.09.02 22:23 ]
    Сонет №17. Л. Б.
    Напевно розчарована таки в мені
    За те, що не приїхав вчасно розважати,
    Зболіле серденько в походах звеселяти
    Пробач за муку щойно завдану тобі.

    Пробач, кохана, за примарства неземні,
    За те, що не умів палкіш тебе кохати,
    За те, що не запрошував ніяк до хати:
    Пробач, пробач, пробач о, сонечко, мені!

    Я буду вічно цю красу твою любити,
    Щоденно дарувати квіти чарівні,
    Не буде з уст моїх навіки вже брехні -
    Я хочу із душі твоєї завжди пити,

    Твою красу сильніше, квіточко, хвалити
    І обнімать закохано в житті відкрито!

    25.08.2011 року с. Гребенів, Львівської обл.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  16. Андрій Яремко - [ 2011.09.02 22:23 ]
    Сонет №16. Природа і Бог
    Бринить навколо нас жива земля,
    Повсюди тут природа майоріє,
    А сенс життя ніколи не зітліє
    І не просочиться у серденько брехня,

    Бо хочеться із Богом розмовлять...
    Хай навіть вже дощі постійно лиють
    Та люди злісні навкруги хай ниють,
    Однак зрадію, як побачу тут кроля,

    Який в селі не буде нервувати
    Та тільки в господарстві помагати.
    Буття ж бо на пригоди є багате

    І світлий в того простелився путь,
    Хто кріпиться та визволяє з пут
    Людей і світ в життєвості рогатій.

    25.08.2011 року с. Гребенів, Львівська обл.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  17. Андрій Яремко - [ 2011.09.02 22:40 ]
    Сонет №15. Ранок в горах
    Новенький ранок кинувся на ґанку,
    Роса сріблиться щедро на траві
    Сім'я знайшлася чемно за сніданком
    Й розказує про подвиги свої

    І гори гомонять собі щоранку,
    Десь річка простелила свій живіт,
    Каміння прихилилось до коханки,
    Ліси нам подають палкий привіт.

    Усе тут майоріє і співає,
    Птахи тріпочуть синіми крильми,
    Життя дзюркоче, а пісні лунають

    Трембіти звук почуєш між людьми...
    Знаходить той, хто сам себе шукає -
    Природа ж помагає сенс знайти.

    25.08.2011 року с. Гребенів Львівської обл.

    ID: 278115


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  18. Андрій Яремко - [ 2011.09.02 22:45 ]
    Сонет №14. Зранені надії
    Подвійна зрада щойно зранених надій
    Навіює думки в підступності величній,
    Буття нагадує продажність цих повій,
    Які не раз тобі колись в житті набриднуть.

    І як би не кохався між рожевих мрій,
    Весна пройде навколо нас настільки звично,
    Западе сивизна з роками поміж брів,
    А Сила в небеса одного дня покличе.

    Потрібно змусити знайти колись себе
    І вірити у вірнії шляхи шукання,
    Можливо в філософії прийде кохання,

    Наука Генія нового віднайде.
    Шукай же далі, друже, долі - все шукай,
    В брехні та в похотях ніколи не блукай!

    24.08.2011 року с. Гребенів, Львівської обл.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  19. Андрій Яремко - [ 2011.09.02 22:55 ]
    Сонет №13. Поклик сучасності
    Усе в нас битва ласих територій,
    Бурлеск повсюди й клоунада на шляху,
    Щоденний вплив всевладних префекторій
    Несе новісіньку в оце життя брехню.

    Ми віримо у правду тої Тори -
    Одна ж дорога простелилася в гріху,
    Одні і ті ж закручені контори
    Шукають скрізь Фортуну не таку глуху,

    А ту, що б дала дико процвітати
    І горя, скреготні повік не мати.

    Проте не завжди можна відшукати
    Навічне щастя щире й дикую любов,
    Бо люблять люди пропускати завжди кров
    В підступних діях вічність зневажати.

    24.08.2011 року с. Гребенів, Львівської області


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  20. Андрій Яремко - [ 2011.09.02 22:49 ]
    Розважання поета
    Мої думки вже списані віршами,
    Крізь них прокладено мій довгий путь,
    На серці вже залишилися шрами,
    Які лиш зарубцює сіра ртуть.

    Усе проґавлено, усе чомусь забуто -
    Пустир лишився зранених сердець,
    А душу у кайдани зморено закуто...
    З-за спини виглядає сива смерть...

    23.08.2011 року с. Гребенів, Львівська обл.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 4
    Коментарі: (2)


  21. Андрій Яремко - [ 2011.09.02 22:28 ]
    Сонет №12. Ідилія Карпат
    Птахи до хати знову прилітають,
    Дзвенить від співу зморена земля,
    Життя тут легко й світло походжає -
    Все ж краще, як в самого короля.

    І гори сивину все вихваляють
    Річки чепурно поєдналися в життя,
    Природа в зелені людину привітає:
    Ліси, плаї та зрошені поля.

    Навколо гамірно в красі пташиній,
    Вирує світ в щоденності віка
    На нашій Батьківщині солов'їній

    Іще не рік пісні зуміють линуть,
    Бо здатися не можна ворогам -
    Вони змиритися повинні або ж згинуть.

    24.08.2011 року с. Гребенів, Львівської обл.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 4
    Прокоментувати:


  22. Андрій Яремко - [ 2011.09.02 22:40 ]
    Сонет №11. Життя без братків
    Постійний біль при різних перепонах,
    Щоденний щем знеболених чуток,
    Десь чутно, як пульсує цей висок
    В азартному єднанні перегонів.

    І не потрібна честь на знак погонів,
    Не треба вбивства нового, браток:
    А ти б пускав незгодних під каток -
    Нехай було б людей нові мільйони.

    Вже вдосталь вбивств на тому Альбіоні -
    Потрібно встати у новий похід,
    А то нас пустять тихо на бульйони
    І знищать непоборності чудовий рід.

    Потрібно стати і нарешті вийти,
    Щоби на Соловках повік не гнити.

    24.08.2011 року с. Гребенів, Львівська обл.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 4
    Прокоментувати:


  23. Володимир Ляшкевич - [ 2011.09.02 21:36 ]
    Опій. Дон_Ж ІІ
    ІІ
    І море сумоти за недожитим -
    де ти, золотоока, й літа обрій!
    Мов ангели вбирають щедрий опій
    із пряно-поспекотного «любити»,
    аби лиш полиски очам лишити,
    повити млою вижовклих мелодій
    пожежі серця в долі перецвіти…

    2011


    Рейтинги: Народний -- (5.6) | "Майстерень" -- (5.62)
    Коментарі: (3) | "Оленка Осінь. Каштаново-осіннє"


  24. Леона Вишневська - [ 2011.09.02 20:16 ]
    тому,хто носить годинник.
    Ніколи не опускай своїх рук,
    навіть якщо вони тримають тонни болю.
    Нехай думки свідомість порвуть
    ти їх не тримай в собі, розповідай, оголюй.

    Тоді хтось неодмінно ввімкне тебе пультом,
    щоб дивитись в екран душі.
    Ти одержимість мною зводиш майже до культу,
    немов молитви, читаєш напам'ять мої вірші.

    Я знаю, коли ти до пізна малюєш історії,
    чому не снідаєш зранку і не прасуєш одяг...
    Ти мене, мов ескіз, у власній уяві створював.
    А тепер я втомилась. Годі...

    Ці спроби як ембріони, ще зосім не схожі
    на впевненість.
    Сидять у твоїх кишенях, марнують час та гроші.
    Такі як ти давно не в моді, що виправдовують
    неадекватність генами.
    Ти, мабуть, тільки для мене завжди будеш хороший.

    Списую простирадла алкоглем і тишею.
    Знову вичавлюю совість недостиглими лаймами,
    я приречена на те, щоб тебе залишити...
    Бо в такій любові - ні, не треті, другі бувають зайвими.


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (1)


  25. Іван Редчиць - [ 2011.09.02 19:48 ]
    ТЕТ-А-ТЕТ

    Я зцілююся тишею свободи,
    Симфонією неба і роси.
    Лети до мене – слово ороси,
    В моєму серці не змарнуєш вроди.

    Я поясню тобі таємні коди,
    Що сховані у трепеті осик.
    І ти побачиш таїну краси,
    А не фальшивий усміх діви-моди.

    Лише тобі довірю я секрет,
    Що заховав у цей нічний сонет,
    Поклавши непомітно під струною.

    Його я замикаю на терцет,
    І втішуюся думкою одною, –
    Але про це – скажу я тет-а-тет.

    2007


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (2)


  26. Анатолій Клюско - [ 2011.09.02 19:30 ]
    Джерело
    Село розмаєм зацвіло,
    Коли знайшли ми джерело,
    Припали спраглими устами.
    У нім вода була жива,
    Ота - що серце напува,
    Та - що доводить до нестями.

    Коштовний посуд ми взяли,
    Водиці вповні налили -
    Така вода завжди потрібна.
    І мандрувала по світах
    У наших стомлених руках
    Наснаги повна - чаша срібна.

    Тоді хурделиця мела,
    Як чаша тріщину дала,
    За мить - не стало в ній водиці.
    Розпалось срібло на шматки
    І вкрали райдужні думки
    Розпуки хмари сіролиці.

    Немов додому журавлі,
    В село помчали, до землі,
    Що воду нам подарувала.
    А в джерелі її нема,
    Бо й тут напасниця - зима
    Усе в морози закувала.

    Роздмухав, серденько, вогонь,
    Теплом замучених долонь
    Торкнувсь морозяної криці.
    А мо' хоч краплю розтоплю,
    З тобою, рідна, розділю
    Живлющу крапельку водиці.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Прокоментувати:


  27. Віктор Кучерук - [ 2011.09.02 18:33 ]
    * * *
    Троянди вогник, як свіча,
    То обпече, то обігріє, -
    Чи знаєш ти про це, дівча,
    Що квітам щиро так радієш?
    Шипи колючі на стеблі
    Лишають скалки у долонях.
    Од них і радощі, й жалі,
    І сивина в батьків на скронях…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (3)


  28. Марія Гуменюк - [ 2011.09.02 18:57 ]
    ***

    Тихо спливають хвилини,
    Хочеш – слідкуй, хочеш – ні,
    Час – як суцільна картина
    Скапує в ночі і дні.
    Ось заховався у тишу,
    Випав квапливо дощем,
    Глянув світанком із ніші,
    Сутінок кинув плащем.
    Люди у ньому – фігури,
    Все копошаться щодня,
    Змінюють маски й натуру,
    Звички, смаки та звання,-
    Щось здобувають, втрачають,
    Плачуть, сміються – живуть,
    Радість чи сум переплавлять,-
    Долею зветься їх путь.
    Час – мандрівник невсипучий
    Кожного знає секрет,
    Враз обирає везучих,
    Кличе з собою: «Вперед!».
    Радістю серце їм гріє,
    Щастя наміряв? - Знайди…
    Зможеш - життя променіє,
    Здався – зів’януть сліди…


    Рейтинги: Народний -- (5.26) | "Майстерень" -- (5.18)
    Прокоментувати:


  29. Олена Осінь - [ 2011.09.02 16:17 ]
    Каштаново-осіннє
    Не знають ще ні клени, ні вільха,
    Ні явори, ні верби довгокосі,
    Як перший смак осіннього гріха
    Медово-гірко обпікає розсуд,
    Вогнем карбує, й золоту жагу
    На листя ллє, окроплює смолою.
    Сліди брунатні від чуттєвих губ
    Вже ні дощі, а ні сльоза не гоїть.
    Краса згорає, падає, летить –
    Крилаті мрії, полохливі зграї…
    Карміново душа палахкотить!

    Про те, що осінь, вже каштани знають.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.58)
    Коментарі: (13)


  30. Вітер Ночі - [ 2011.09.02 16:46 ]
    Ти бредеш...
    Ти бредеш осіннім маревом сполоханих думок,
    поглинаєш очима розірвану на шматки
    останнім виблиском сонця
    височінь неба,
    твоє волосся білою павутиною чіпляється за дерева,
    моє обличчя, сни.
    І цьому немає кінця і краю.
    Для чого живеш на світі?
    Для втіхи і омани?
    Для відчуттів,
    що жадібно вбирає твоє ще молоде тіло,
    чи для того,
    що безшелесно причаїлося в твоїй душі і чекає.
    На кого?
    Холоне кава.
    Пальці вбирають залишки тепла,
    але їм байдуже,
    і млосне зітхання врівноважує
    таємничі осінні бажання.
    Вечірні сутінки оголюють твої думки,
    ховають кинуту долі
    сукню...



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (5.53)
    Коментарі: (14)


  31. Адель Станіславська - [ 2011.09.02 15:41 ]
    Опустилася осінь
    Опустилася осінь на землю,
    вляглася туманом,
    так нечутно ступила удосвіта,
    спав іще світ...
    Прокидалися трави неквапом -
    спізнився цей ранок,
    як шукав нитку-промінь,
    загублений сонечка слід.

    Пахло вогко і дивно,
    то дихала осінь несміло,
    прохолоду лила,
    на зелені дерева, траву...
    Розчинялося літо прозоро у ній
    і на біло
    фарбувало туману
    розлогу широку канву.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (14)


  32. Мирослава Мельничук - [ 2011.09.02 14:17 ]
    Пісок
    Затиснула до болю я долоню -
    а він тече невпинно поміж пальці.
    Дивлюсь на руки, навіть не бороню -
    напнуто серце на будення п’яльці.

    Тече пісок - моя остання пісня:
    все менше слів про те, що мало б бути.
    Співатиму - та, певно, вже опісля:
    я спогадом вертаюся у лютий.

    Там зимно, а піски - важкі й холодні,
    там - білі мрії, ствердлі на крижини.
    Там спомини - підгрунтя для "сьогодні".
    І очі плачуть майже без упину.

    Усе не так, як тут. Я ще не знаю,
    тоненьких цівок лоскіт невідомий.
    Болить мені ця недосяжність Раю -
    неначе хто згубив ключі від дому...

    Тече... і не зостанеться нічого.
    І все мине, і смуток засковізне,
    і в кожного тепер своя дорога,
    і кожен щиро віритиме в різне.



    серпень 2011 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.43)
    Коментарі: (20)


  33. Павло ГайНижник - [ 2011.09.02 13:48 ]
    НІКОГО ТАК НЕ ПРАГНУВ ОБІЙМАТИ
    * * *

    Нікого так не прагнув обіймати
    Й нікого так не обіймав,
    Як лиш тебе одну. Кохати
    Я жодну жінку не бажав
    Так, як тебе... і цілувати
    Не вмів ніколи. Не втрачав
    Свідомість й міру. Ду́шу рвати
    Свою́ й твою́ не вмів. Не знав
    Безтямства в серці й що бажати
    Тебе до скóну бyду... Я жадав
    Любові вічної й віддано кохати.

    Павло Гай-Нижник
    13 червня 2003 р.






    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  34. Павло ГайНижник - [ 2011.09.02 13:12 ]
    ПЕРЕД ІКОНОЮ СТОЮ
    * * *

    Перед іконою стою
    Не каючи́ся вже, й не зву
    Святих на поміч. Не молю́.
    Без бoлю й жaлю розірву́
    Душу спустошену свою́.
    Нап’юсь кохання і назву́
    Його я ка́рою. Згорю
    В палко́му пеклі і пірву́
    Чуття своє. В жінках втоплю́,
    Що тіло продають на гру
    Грошам і хмелю, ту зорю
    Якою ти була, і вмру
    З тобою, янгол мій. Спалю
    Усі мости і так піду
    Від тебе геть. Я не корю
    Ні в чім нікого. Тільки млу
    В свою дорогу захоплю́
    І з шляху твóго заберу́,
    Щоб ти знайшла нове “люблю́”.
    Чи Бога в свідки оберу,
    Йому ж відомо, як з раю́
    Його впав Янгол, і збагну
    Чому тебе не розлюблю́.

    Павло Гай-Нижник
    4 травня 2003 р.



    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  35. Павло ГайНижник - [ 2011.09.02 13:14 ]
    ТИ ЯК ПЕРШИЙ ПРОМІНЬ НА ВЕСНІ
    * * *

    Ти як перший промінь на весні
    Народилася після снігів, мов квітка.
    Про це диво в небі журавлі
    Кожен рік курличуть. Мов лебідка,

    Ти з собою принесла́ тепло́.
    Наче пролісок, що сповіща надію,
    Із появою тебе все ожило́,
    Наче Бог у тебе втілив Мрію.

    Сьогодні ніжніше співають пташки,
    Насправді – в цей день диво-рута цвіте,
    Бо як і просили у Неба батьки,
    Весна у цей день народила тебе.

    Павло Гай-Нижник
    17 квітня 2003 р.





    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  36. Павло ГайНижник - [ 2011.09.02 13:08 ]
    МОЯ КОХАНА - СВІТ МІЙ НЕЗБАГНЕННИЙ
    * * *

    Моя́ кохана – світ мій незбагнéнний,
    Незнáний зовсім й видимий наскрí́зь,
    Мій Янгол, сон мій нездійснéнний,
    Який, насправді, був уже колись.
    Моя́ омáна й вир надій скажений,
    Ночевих оргій і сварли́вих сліз,
    Вогонь цілунків гáряче-шалений,
    Який крізь нас у пристрасті проріс
    І обпалив мій ніжний рай зелений,
    Зали́шив в серці вічний зріз –
    Моє́ кохання – вирок мій, окремий,
    Й життєвого шляхy узвіз.

    Павло Гай-Нижник
    11 січня 2003 р.



    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  37. Павло ГайНижник - [ 2011.09.02 13:01 ]
    ТЕБЕ Я П'ЯНУ РОЗРИВАВ
    * * *

    Тебе я п’яну розривав
    Поміж келі́шками з вином,
    Розмі́ж забутими дівка́ми
    В плечах розі́драних кричав,
    Зливаючись з Софії дзвоном,
    Цнотливими задушений руками.
    На то́бі віддано вмирав
    Життєвим нашим перегоном,
    Пекельними розбещений вуста́ми.

    Павло Гай-Нижник
    Вересень 2002 р.





    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  38. Павло ГайНижник - [ 2011.09.02 13:04 ]
    ЦІЛУЮ НІЖНО, БОЯЧИСЯ НАЧЕ
    * * *

    Цілую ніжно, боячи́ся наче,
    Твої́ розту́лені і ледве во́гкі губи
    І в зомліваючих очах дівочих бачу
    Розм’я́клий блиск, який довів до згу́би
    Серце моє́, що збуджено-незряче
    Тобою б’ється, лиш в тобі́ поту́ги
    Свої́ життєві від тепер лиш баче.

    Павло Гай-Нижник
    23 серпня 2002 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  39. Павло ГайНижник - [ 2011.09.02 13:28 ]
    КОХАНА МОЯ, ТИ - І РАДІСТЬ, І БІЛЬ
    * * *

    Кохана моя́, ти – і радість, і біль.
    Ти – повітря, яке я вдихaю.
    Ти – те́плo, що мене зігріва́ звідусіль,
    Ти – життя все моє́. Я без тебе не маю
    Ані сну, ані дня... Наче в вир божевіль
    Сво́ю душу, мов в пекло, вкидaю.
    Сонце мрякне, а тýга моя, немов сіль,
    Роз’їдає зкривавлену рану, і крáю
    Серце я, бо немає вже сил
    Жить і дихать без тебе. Не знаю,
    Як між нами розвіяти цю заметі́ль,
    Бо безмірно лиш разом бажаю
    Я пройти по цім світі з тобою поспí́ль.
    А без тебе – у пекло... І, може, ти з раю
    Колись, з дозволу Бога, в лабиринт підземіль
    Прошепочеш лунóю мені: “Я кохаю”.

    Павло Гай-Нижник
    Травень 2002 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  40. Павло ГайНижник - [ 2011.09.02 13:56 ]
    ВІТАННЯ
    ВІТАННЯ

    Квіткою народилася ти, бо Ліле́я
    На во́дах життєвих чарує птахів
    І лебедине кохання, мов фея,
    В них колихає з початку часів.

    Сонце ж нехай цвіт твій вічно вкриває,
    Ро́си з водою вмива пелюстки́,
    А вітерець ніжний свіжість вселяє,
    Щоб чарувались від них парубки.

    Кохай, живи і віруй – в цім сила життєдатна,
    Будь світлим витвором природньої краси,
    Хай обмина тебе година безпорадна,
    Ти ж - щастя й радість поміж хвиль неси.

    Лілей свій світ немов би власний цвіт,
    В душі чесно́ти зберігай,
    І кожен рік народжуйся сто літ,
    Щоб знову міг вітати тебе Гай.

    Павло Гай-Нижник
    2 червня 1997 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  41. Павло ГайНижник - [ 2011.09.02 13:16 ]
    МАМИНЕ КОХАННЯ
    МАМИНЕ КОХАННЯ

    Є у мене те, що невідбі́рне,
    Що відчинить двері у ночі.
    Те, що взимку серце відігріє,
    Не штовхне у прірву в самоті.

    Мамине кохання та турбота
    Приголу́бить навіть коли ти
    Не прохаєш того тепла в Бога
    І надію знищив у собі́.

    Коли хата тво́я вже без сте́лі,
    Коли все немиле у житті,
    Тільки в мамині долоні в цій пустелі
    Ти чолом припадеш, як тоді...

    Як тоді, ще хлопчиком, в мину́лім,
    Знов тебе до гру́дей пригорне́.
    Не штовхне, коли всі відштовхнули,
    І з колін, як впа́деш, піднесе́.

    Це єдина жінка, що не зрадить,
    Що не дасть втопи́тись у вині́,
    Що цілунками заго́їть твої ра́ни
    І ніщо не ві́зьме у замін.

    Її серцю треба лише знати,
    Що без сліз щока її дитя́,
    Щоб на тиждень хоча б раз читати
    Лист від нього, сповнений тепла́.

    Все частіш у вечір мабуть тато
    Сльо́зи з вій твої́х чарі́вних витира́.
    Все частіш, напевно, в кутку хати
    Ти звертаєшся до о́бразу Христа.

    А я тут, у вільную хвилину,
    Ди́влюсь в бік незри́мого вікна,
    Де стоїш ти й згадуєш про сина
    Під мелодію весня́ного доща.

    І в душі́ стає мені тепліше,
    Та в очах ледь не брини́ть сльоза́,
    Що тебе, бувало, образи́вши,
    Інколи цього́ не помічав,

    Що стою безсилий при дорозі
    Перед долею і ту́жу в самоті,
    Що цілунками укрити я не взмозі
    Твої руки ніжні та святі.

    Павло Гай-Нижник
    7 червня 1990 р.




    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  42. Павло ГайНижник - [ 2011.09.02 13:35 ]
    У МЕТУШНІ ЛЕТИМ. КУДИ?
    * * *

    У метушні́ летим. Куди?
    Туди, де плачуть солов’ї
    Про дні проли́ті, де вогні́
    З’їдають рóченьки мої́;
    Де забуття, де всі чужі
    Мене увíзьмуть у свої́
    Ла́ви оманливі і ви
    Розíрвете серця́ в труні.
    Нема любові, ні душі,
    І ви – не я, а я – не ви.
    Немає ніц. Лише рух вій
    Останній у останнім сні.
    А Богові віддам прості
    Його байки́, вони ж – святі.

    Павло Гай-Нижник
    23 серпня 2001 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  43. Павло ГайНижник - [ 2011.09.02 13:11 ]
    НАРОДЕ МІЙ, НЕ ЗАБУВАЙ МЕНЕ
    * * *

    Народе мій, не забувай мене,
    Як ти забув десятки тисяч інших,
    Коли їх голос потопáв лишé
    ́́́У створеній тобою ти́ші.

    Коли ж мене згноя́ть брати́,
    Зрадять друзі, й не однoго,
    Зробиш з мене ти героя
    І пишатимешся мною
    В ще бруднішому лайні.

    І, не встигши проклясти́,
    Просто зíтреш iм’я мóє,
    Інших пра́гнучи знайти
    Для наруги і побóю.

    Та я залишуся з тобою,
    Які б історії вири́
    Не роздирали б світ порою,
    Ти тільки вижий і твори́.

    Павло Гай-Нижник
    Лютий 1998 р.



    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  44. Павло ГайНижник - [ 2011.09.02 13:04 ]
    ПАЛЮ ЦИГАРКУ. ПРОСТО НЕБА
    * * *

    Палю́ цига́рку. Просто неба.
    Ніч пеленає в самоті.
    Мені нічого тут не треба,
    Я бачив досить у житті.

    За Батьківщину віддавав
    Всього себе, від краю і до краю.
    В цій боротьбі тебе програв,
    Побóї й втрати пам’ятаю.

    Я бив когось, хтось бив мене.
    Ніхто не виграв. Всі програли.
    Тебе навіки загубив,
    Між тим Вкраїну обікрали.

    Павло Гай-Нижник
    19 липня 1997 р.



    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  45. Ярослав Петришин - [ 2011.09.02 12:22 ]
    КІНЬ
    Укотре проживаю це життя
    і кожен раз дивуюсь як уперше,
    коли до мене, мов із небуття,
    приходить кінь і копитами креше.

    Він пнеться на диби, він так ірже
    і так натужно дихає в обличчя,
    немов упізнає мене і вже
    з останніх сил на допомогу кличе.

    А я стою й нічого не збагну,
    даю цукерку - він її не бачить,
    лише копитом кулю б’є земну -
    виною та в біді його неначе.

    І щось перевертається в мені -
    притулюю до себе тіло сильне
    й одразу ж розумію, що в нас спільне,
    намацавши обрубки на спині.

    2009


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (23)


  46. Любов Бенедишин - [ 2011.09.02 10:05 ]
    ***
    Ні, щоб загаятись хоч раз,
    Відкласти золоту толоку.
    Було ж – обманювали час
    Усі три інші пори року.

    Не заречеться жодна від
    Причин запізнення банальних.
    І тільки Осені прихід –
    По_королівськи_пунктуальний.

    2011




    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (28)


  47. Саша Бойко - [ 2011.09.02 08:58 ]
    Ерато розкажи
    В темну ніч і ромашкові ранки,
    коли міцно тримаєш подушку
    розкажи мені все, без останку.
    Хоч уголос, а хочеш на вушко.

    Розкажи,як блукала із вітром
    Куртизанкою була де трішки,
    Розкажи як подавлена світом
    крила втратила...й рушила пішки.

    Що ховаєш за гордою маскою?
    Куди котяться каплі монстери?
    Я назву тебе іншого казкою,
    На своєму ж запишу папері.


    02.09.2011


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (5)


  48. Віктор Кучерук - [ 2011.09.02 07:32 ]
    Красива ти, моя любове...
    Красива ти, моя любове, -
    Весела, юна, як весна!..
    Рожевощока, тонкоброва,
    На поцілунки відзивна.
    Усе милуючись тобою,
    Не намилуюся повік
    Очей блакиттю голубою,
    Поміж хмаринками повік.
    Ледь-ледь задертий вгору носик,
    І на щоках мілкі ямки.
    Незаспокоєність волосся,
    Від ніжних дотиків руки.
    Подібна чимось до сонати,
    Принад багато маєш ти, -
    Карати вмієш і прощати,
    І таємниці берегти.
    Нещадно розум гріх віщує
    На лису голову мою:
    Тебе, відраду молодую,
    Жалію, мучу і люблю…
    2009


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (7)


  49. галина ФЕСЮК - [ 2011.09.01 22:40 ]
    Я З ТОБОЮ ЗАБУЛА ПРО ВСЕ
    Я з тобою забула про все -
    Де подівся мій час, чи загинув,
    Куди доля самотню несе,
    Гне додолу як вітер калину...
    Я з тобою забула про все -
    І про день, що стоїть на осонні,
    І про ніч, що розлуку несе...
    Пам'ятаю, в твоїм я полоні
    Не в обіймах, лише у словах,
    Що кохати мене обіцяєш...
    Тільки інша торкнулась плеча,
    Місця й в серці для мене не маєш..
    Я з тобою забула про все...
    І без тебе - ніщо не згадаю..
    Час мій вітер у світ понесе,
    Лиш залишиться слово "Кохаю!"


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  50. Серж Серж - [ 2011.09.01 21:13 ]
    Осень?
    Она пришла и наследила
    В душе моей и на полу,
    И платья желтые носила
    Дождем смывая синеву...


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:



  51. Сторінки: 1   ...   1125   1126   1127   1128   1129   1130   1131   1132   1133   ...   1828