ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старісті – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були

Євген Федчук
2026.06.18 20:12
Коли війна закінчилась, москалі завзято
Узялись про перемоги книжечки писати.
Тонни книжок написали про Московську битву,
Як їм удалося вперше ворога розбити,
Сталінградську, Курську, звісно, про взяття Берліна,
Як поставили фашистів вони на коліна.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Ірина Федорович - [ 2011.08.26 01:21 ]
    Іронія
    Яка iронiя жорстока

    Сквозить у долиних очах,

    Як проглядає шлях непевний

    По згорених давно мостах.

    Як в заколоченій будівлі

    Спалахує в вікні свіча,

    Й згинається спина раптово,

    Немов під посвистом бича.

    І вигоєна часом рана

    Знов кровоточить і болить,

    Хоча минуле повернулось

    Лише на мить, убогу мить...

    2010


    Рейтинги: Народний -- (4.78) | "Майстерень" -- (4.73)
    Прокоментувати:


  2. Ірина Федорович - [ 2011.08.26 01:40 ]
    Порожньо
    Порожньо.Так на серці порожньо,

    Й на думках вуаль.

    Голосно.Душа стогне голосно -

    Розладнаний рояль.

    Боляче.Було нестримно боляче,

    Як рвалася струна.

    Вірила.Тобі я все ще вірила -

    Наївна... чи дурна.

    Отрутою.Підступною отрутою

    Ти серце спопелив.

    Байдуже.Для тебе було байдуже,

    Поранив ти, чи вбив.

    Вижила.Я у пожежі вижила,

    Але душа німа.

    Музика.Там, де дзвеніла музика,

    Зосталась лиш луна.

    2009


    Рейтинги: Народний -- (4.78) | "Майстерень" -- (4.73)
    Прокоментувати:


  3. Світлана Тін - [ 2011.08.26 01:15 ]
    Зачем придумали стихи?
    Зачем придумали стихи?
    Неужто в прозе места мало?
    Чтоб рисовать любви штрихи,
    Душа простор иной искала.

    Сплетая кружево из слов,
    Хотела истин отраженье,
    Вдруг замерла среди стихов,
    В свое глядя изображенье.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  4. Іван Гентош - [ 2011.08.25 23:18 ]
    пародія « Дотягнув! »
    Пародія

    Слава Богу, дотягнув до літа!
    Яблук з’їв – дурні пропали сни.
    І душа віджúла – не прибúта,
    Мотузкá сховав аж до весни…

    Папороть у ніч? То байка дáвня.
    Мила зрадить? Ов-ва – стільки б справ.
    Так кипить в обох у жилах з… травня,
    Що там в скло – у кόму би не впав!

    І не вчіть – я сам молитви знаю…
    Вечір. Натовп. Верби. Солов’ї.
    Вже Венеру вп’яте обіймаю!
    Ні! Найкращу стáтую її!

    25.08.2011


    Рейтинги: Народний -- (5.58) | "Майстерень" -- (5.79)
    Коментарі: (22)


  5. Володимир Ляшкевич - [ 2011.08.25 23:47 ]
    Жага його покрою. Дон_Ж І
    І
    О скільки їх відкрито вже снагою
    цвітінню пристрасному! - і такою
    сумною далі взято пеленою!..
    О їх іще втішатиме любов,
    і змучене зітхання казанов, -
    та тільки Дон Жуан не стане грою
    для кожної Жаги його покрою.

    2011




    Рейтинги: Народний 0 (5.6) | "Майстерень" 0 (5.62)
    Коментарі: (3)


  6. Іван Низовий - [ 2011.08.25 22:19 ]
    * * *

    Пробігає вітер комишами,
    каламутить дзеркало ставка…
    Ти вже спиш,
    а я з товаришами
    довго ще сиджу на колодках.
    І ніхто не знає ще,
    для кого
    пахнуть матіоли під вікном.

    Повз твій двір усі мої дороги
    в вечори,
    напоєні вином.


    1964




    Рейтинги: Народний 5.5 (6.53) | "Майстерень" 5.5 (5.79)
    Коментарі: (2)


  7. Наталка Янушевич - [ 2011.08.25 22:24 ]
    У черзі
    Вітаю. Не змінились. Молодчина.
    Як діточки? Ростуть? Летить життя.
    Ваш чоловік в одному класі з сином
    Моїм навчався, ще як був дитям.
    Як був… Тепер далеко в закордонах.
    Вже кандидат. Сім’ю туди ж забрав.
    Такий… холодний. Дуже рідко дзвонить.
    Я розумію: в нього купа справ.
    Один він в мене, більше не родила.
    Завжди чомусь був проти чоловік.
    Казав, що діти надто вередливі.
    Коли б тоді та й розум голові!
    Шкодую. Дуже холодно ночами.
    Відавна з чоловіком не спимо.
    Так можна сходить з розуму почати,
    А в нас нічого – компроміс умов.
    Я це «нічого» била метушнею:
    Вовтузилась в будинку і в саду.
    Але самотність - я зжилася з нею –
    Повільний постріл долі вхолосту.
    Тому-то, люба, добре, що аж троє.
    Щаслива ви. Вже черга… Час іти.
    На клопоти земні махніть рукою,
    Бо і вони, повірте, золоті.
    Розмову цю залиште поміж нами.
    Пробився, бачте, смуток у гортань.
    Жіноче щастя – часто чути «мамо».
    Це варте геть усіх земних старань.
    2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" 5.5 (5.54)
    Коментарі: (14)


  8. Наталка Янушевич - [ 2011.08.25 20:40 ]
    МІЙ НАЙКРАЩИЙ ВІРШ
    Мій найкращий вірш - моя сім’я.
    Геніальне виглядає просто.
    Суверенний і знайомий острів,
    Де потрібне так моє ім’я.

    І якби сказали поміняти
    На свободу,успіх і престиж:
    -Суєту суєт навік облиш,
    Щоб цілком себе не змарнувати,-

    Не змогла б. Точніше, не хотіла б.
    Дихання й тепло моє у них,
    Розуміння істин основних,
    Диво унікальних перевтілень.
    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" 5.5 (5.54)
    Коментарі: (11)


  9. Дар'я Філіппова - [ 2011.08.25 13:38 ]
    Намалюю
    Намалюю я пензлем зиму:
    Замість снігу – холодну печаль,
    Там, де ріки текли швидкоплинно,
    Покладу дерев’яний скрижаль.

    Малюватиму пензлем весну,
    Все коханням палким надихну,
    І тремтячі дерева воскреслі
    Я у пристрасті шати вберу.

    Намалюю я з радістю літо,
    Із душевним та щирим теплом,
    Та, веселкою долі сповитий,
    Зображу свій життєвий паром.

    І вже пензлем, мальованим досі,
    На пожовклих листах від часу,
    Перевтілю кохання у осінь –
    Зафарбую тужінням весну.

    22.08.2011 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.31) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  10. Марія Гуменюк - [ 2011.08.25 12:39 ]
    Лягла на душі корупційна ржа
    ***
    На душі впала корупційна ржа
    Як заволока. Хижо обмотала,
    Захланним дала тягу до гроша,
    Узяла міру, ненасить наслала
    І загострилась жадності коса,
    Лягла на люд ,як чорне покривало
    Й пече щоденно, мов їдка роса
    З’їдає трави і руйнує глицю.
    А люди – як обпалені кислиці
    Шукають прихист і грішать, грішать…
    Знаходять рай у пиві та горілці,
    Дають на лапу за усе гроша,
    Рахують їдло зранку на тарілці,
    Купують секонд. Смакота – хамса
    Не всім доступна, тільки одиницям
    Пенсійних верств голодного коша.
    Чітка межа еліти й бідняків,
    Різкі парфуми й дачні помідори
    Змішалися. Напищеність панків –
    І вже летять дорогами мажори:
    Збивають пішоходів, як вовків.
    Бо що для них закони й світлофори –
    Вони – синки породистих батьків…

    … Лягла на душі корупційна ржа…


    Рейтинги: Народний -- (5.26) | "Майстерень" -- (5.18)
    Прокоментувати:


  11. Павло ГайНижник - [ 2011.08.25 10:12 ]
    БУЛО КОХАННЯ І ПЛЕСКАЛОСЬ
    * * *

    Булo кохання і плескáлось
    Казковим озерце́м, ставкóм,
    В нім серце зні́жено купалось,
    У нім раділо і жилó.
    В долонях тeплих зберігалось,
    Лілéєю весни цвілo,
    Й незмітно якось розплескáлось
    Та поміж пальців протекло.

    Павло Гай-Нижник
    27 липня 1991 р.



    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  12. Павло ГайНижник - [ 2011.08.25 10:54 ]
    ПЕРША НІЧ
    ПЕРША НІЧ

    Вона й не знала, що страждати
    Так бyде хтітися її,
    Що цяя мýка мýки ждaти
    Така солодкa у вогні.

    Вона й не знала, що у крóві,
    Крім болю закипає й те,
    Що вирве з плоті її стoгін
    І пeклом сóлоду зросте.

    Павло Гай-Нижник
    27 липня 1991 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  13. Павло ГайНижник - [ 2011.08.25 10:51 ]
    ОКСАМИТОВИЙ НЕБОСХИЛ
    ОКСАМИТОВИЙ НЕБОСХИЛ

    Небосхил нині м’я́кий і ніжний,
    Заколисаний літнім теплóм...
    У молитві своїй піднебесній –
    Призадýманий, мрiй́овий сон...

    Небосхил нині ширший за небо,
    Не вогнéвий, не хмурий – оргíйний.
    В ньому день погасá, та іще не ночéво,
    У нім стeлиться пoдих суми́рний.

    Небосхил нині – цар наречeних,
    Поцілунків і тихих розмов,
    У освя́ті зорiнь незчислéнних,
    Небосхил – оксамитна любов.

    Павло Гай-Нижник
    21 серпня 1991 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  14. Павло ГайНижник - [ 2011.08.25 10:16 ]
    КОМУНІСТАМ
    КОМУНІСТАМ

    Ви вміли слáвити себе й когось ганьби́ти
    І вірно вка́зувать облудливі шляхи…
    Ви, як ніхто, навчились в спину бити
    Коли самотні. А коли в юрбі –

    Ви професійно били вже одно́го
    Всією кóдлою і стали в вишині́
    Великого кладoвища, в якого
    Позрyбували навіть і хрести.

    Ви трупи жертв у землю не ховали –
    Закидували ними ще живих.
    Ви з них собі сади́би клáли
    І вимагали “слoва” від німих.

    Ви прапор свій заля́пали кровóю
    І цим пишалися і си́тились слізьми́,
    Котрі лили́ся гі́ркою рікою
    І нас топили… Ви ж – на вишині́.

    Та от, невдача, – перегни́ли кості.
    Вам навіть трупи не простили зрад
    І поховали всі ваші форпо́сти…
    Хто ж вас тепер вже піднeсе́ назад?

    Хто вам повірить, розжирі́лі пу́зи?
    Хто вам довіри дасть вже у житті?
    Хто втримається нині від споку́си
    Не плюнуть в вас й не дати по хребті?

    Й коли у гнóї, що ваш зрив хробак,
    Вас люд судитиме й каратиме відкрито,
    Не хáркайте кровoю! Тут і так
    У смітті все, усе кровoю вмито…

    Павло Гай-Нижник
    1 серпня 1991 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  15. Наталка Ліщинська - [ 2011.08.25 09:41 ]
    Бо...
    Зневірені = зневажені = знедолені.
    Подолані не ворогом – покорою.
    Покарою самі собі призначені.
    Позначені тавром раба – заплачемо.
    Заплатимо хабар і заголосимо
    Піснями солов’їними, праотчими.
    Премудрими думками розбредемося
    І станемо нарешті вільним демосом?

    Зневірені = зневажені = знедолені.
    Подолані не ворогом – покорою…

    2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (19)


  16. Ліна Лоза - [ 2011.08.24 23:48 ]
    під шаленої зливи овації
    Під шаленої зливи овації
    В круговерті чужого життя,
    Паралелі мого почуття –
    Твого серця складні комбінації.

    На сталевих скрижалях осені
    Ти ще пишеш сумні пісні.
    І римуєш прозорі дні
    Передзвонами безголосими.

    Але час не міня декорації
    І на сценах чужих театрів,
    Вже не боляче помирати
    Під шаленої зливи овації.

    2011


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (1)


  17. Володимир Сірий - [ 2011.08.24 22:34 ]
    Куплю коні
    Дорогá тепер заправка,
    Ціни – безсоромні!
    Ви купуйте , люди, авта,
    А я куплю коні.

    На гумових коліщатах
    Драбиняк склепаю:
    Чи поїду на дівчата,
    Чи по ліс до гаю ,

    Чи весною припряжу
    Коні до орала
    І гайда попри межу
    Дряпати помалу.

    Правда, коні сіно труть
    День і ніч жвакають,
    Навзамін кізяк кладуть
    Наче крам з Китаю.

    Та на це уваги я
    Мало що звертаю,
    Звик я сам і вся сім'я
    До речей Китаю.

    Лиш їх авто «Амулет»
    Не куплю ніколи,
    Краще коників дует
    І люцерна в полі.

    24.08.11.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" -- (5.55)
    Коментарі: (20)


  18. Артур Сіренко - [ 2011.08.24 22:00 ]
    Гао Цi Вiдвiдую вiдлюдника Яня. Переклад
    День догорає.
    Лапатий падає сніг.
    Непомітний в тумані
    Потоку стрімкий біг.
    Якби мій учитель
    Не жив би захмарно,
    Не дерся б так високо я
    В гори намарно…

    Примітки:
    На малюнку напис: "Цзян Сюе Да Сюе Хуа" - "Падає лапатий сніг" (кит.). Цю фразу можна перекласти і так: "падають великі снігові квіти". І ще існує біля десятка варіанів перекладу цієї фрази. Крім того звуки фрази "Да Сюе Хуа" співзвучно до фрази "Квіти великого вчення". І так з кожною фразою цього вірша. Тому кількість варіантів перекладу і взагалі змісту цього вірша прямує до нескінченності...
    Гао Ці (1336 - 1374) - великий китайський поет. Жив на зламі епох Юань та Мін. Був звинувачений у змові проти імператора і скараний на горло.


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (1)


  19. Артур Сіренко - [ 2011.08.24 22:25 ]
    Гао Цi Звуки флейти Переклад
    Ринули сльози, як тільки вітер
    Звуки флейти приніс.
    Самотній ліхтар. Замість літер
    Нитки дощу, плесо річки та ліс.
    Прошу, не треба оцих мелодій
    Про нескінченність доріг -
    У тривожні часи вистачає рапсодій
    Про сум, що на плечі ліг…

    Примітки:
    На малюнку напис - "Чан Ді Де Шен Інь" - звуки флейти (кит.)
    Переклад вільний. Слово "літер" трохи недоречно. Ніяких літер в китайській мові, звісно, немає. Але слово "знаки" спотворювало би текст і розуміння. В оригіналі тільки натякається, що навколишні частини природи є знаками, ієрогліфами якоїсь пісні, що мали би супроводжувати музику яку чує автор, але цієї пісні немає...
    Гао Ці (1336 - 1374) - великий китайський поет. Жив на зламі епох Юань та Мін. Був звинувачений у змові проти імператора і скараний на горло.


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  20. Артур Сіренко - [ 2011.08.24 22:22 ]
    Знак
    Намалюй мені Волю.
    На листі дерев,
    На втомлених вітру раменах,
    На персах хмар…
    Намалюй мені Волю!
    Не пензлем – мечем
    На давніх курганах,
    На глеках зчорнілих,
    Де молоко офіри
    Мішали з кров’ю биків.
    Намалюй мені Волю!
    На шаблях іржавих,
    Що краяли плоть,
    На краплинах дощу,
    Якими плакало Небо.
    Намалюй мені Волю!
    На землі полотна,
    На квітах ниток,
    Коли вишивали чорним
    Долю – не комір...
    Намалюй мені Волю!
    Сарматськими знаками
    На мертвому дні Кальміусу,
    На могилах, що криком кричать
    Нащадкам глухим.
    Намалюй мені Волю!
    На гомоні тирси,
    На дзвіницях Батурина,
    На трьох колосках…
    Вітчизно правічна!
    Твоє одкровення
    Кров’ю на пензель.
    Малюю картини
    Волі жаданої
    На чорному полі ночі...

    (Світлина автора віршів)
    24.11.2011.


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  21. Софія Кримовська - [ 2011.08.24 21:50 ]
    ***
    Сиротіє село. Бо у місті, звичайно, легше –
    супермаркети є і робота така-сяка.
    Правда, там у селі вітер жито і трави чеше,
    тиша, як у раю… Та у місті гучні свята.

    Сиротіє село, особливо узимку тоскно.
    Навіть бабцю стареньку у місто привіз онук.
    Дивував її гордо турецько-китайським лоском,
    а вона не могла притулити душі і рук.

    Сиротіє село без пісень, що медами пахнуть.
    Заростають полином стежки у город і сад.
    А старенька у вікна побитим безкрилим птахом
    виглядає на весни і проводи… Бо навряд

    іншим разом на рідне село подивитись зможе.
    Так і буде в чужому гнізді доживати дні.
    Сиротіє село і душа, і країна… Боже!
    Там же хата без неї… і яблуні там одні…


    Рейтинги: Народний 5.83 (5.57) | "Майстерень" 6 (5.68)
    Коментарі: (31)


  22. Лариса Омельченко - [ 2011.08.24 19:49 ]
    Повна…’’Тітікака’’!!!
    Громадянин Всесвіту
    з зарудненої Богом провінції –
    провінції з тату-шахтами,
    обтиканої териконами…
    Громадянин Всесвіту -
    ну що йому власна держава:
    це ж згадані вже терикони
    та ще ті смертельні комедії
    пластикових сміттєзвалищ ...

    Громадянин цей – космополіт.
    Мандрами - скотчем обклеїв півглобуса.
    Вертає ж, зазвичай, з далеких доріг
    туди, де застигли в безмовному коїтусі
    ті ж таки сміттє- і-смердосмарагди…
    Вертає… ну, типу, додому,
    Ну,типу, на батьківщину.

    Воно ж ото, наче й нічого…
    Квартира у нього з комфортом,
    з комбайном і євроремонтом ,
    і, начебто, з європорядком…
    Робота – загал задоволень:
    мольберт, вернісажі, майстерня,
    бо громадянин – живописець,
    вилущує Всесвіту зерня.

    Ті враження, що від Марокко,
    від Мальти чи то Монако,-
    усе мастить маслом на булку,
    і той бутерброд – не до рота,
    а у солідний підрамник,
    до виставкової зали…
    « Корисні мандри далекі ;
    талановитий художник », -
    щиро і небезпідставно
    всі при нагоді казали.

    У згаданого провінціала
    (отого, що зветься «художник»)
    є один «пунктик» … не дуже…
    ну , просто деталька дрібна:
    як мову державну почує
    у місті, зарудненім Богом,
    отам, де у нього квартира -
    то дядько, сердешний, нездужа,
    натхнення в роботі нема!

    Якось розтікся у тиші
    імідж копійчаним гримом -
    стерпіти більше не в змозі
    культурний космополіт,
    коли почув чиїсь вірші,
    виконані державною,
    та ще й – ти ба!— комусь рідною?!
    Марно об’їздив він світ!

    Марно дивився Європу,
    марно у Африці пікся,
    марно шанований людом
    в рідній державі-таки…
    «Ой, да идите вы в жопу!
    Достали, националисты », -
    сказав, і одразу зробилось
    жити йому залюбки!

    Ми не жили в Гваделупі
    (він же застряг там надовго!),
    ми не пошлем його в дупу,-
    нащо нам зайвий клопіт?
    А спроба порозумітись -
    то вода, товчена в ступі…
    Хай вже полегшено витре
    з лоба знервований піт!

    Ми не пошлем його «на фіг»,
    це ж бо таке безкультур’я,
    це, якщо хочете, навіть
    чистісінький кримінал!
    Бо хіба ж мислимо «слати»
    великою та державною?!
    Свою не споганимо мову,
    нехай навіть він і «послал»…

    Озеро є на планеті,
    і зветься воно Тітікака;
    ви, пане художник, бували,
    напевне, у тих краях ?
    То ви вже на слово «повєрьтє»,
    що нам ваша «жопа»… до сраки!
    Ми будемо мову плекати,
    ваш гнів – обнадійливий знак!



    11 серпня 2009 р.










    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.41)
    Коментарі: (10)


  23. Юлька Гриценко - [ 2011.08.24 19:49 ]
    неЗАЛЕЖНІСТЬ
    -Давай не зараз? У мене справи:
    Мої рахунки на перших шпальтах.
    А вчора бачила, як зіграли?
    Ну, так майстерно! Таке пенальті!
    Давай, збирайся. Писати треба.
    Немає часу в кохання гратись.
    Мене втомили твої потреби
    І я з тобою втомився спати.

    -Давай спочатку? Давай навіки?
    Я буду поруч завжди і всюди.
    Я все здолаю і стану ліком,
    Щоб ти задихав на повні груди.
    Давай так ніжно, немовби діти,
    Радіти митям і йти під руку.
    Збирати листя, ловити світло
    І просто знати — позаду муки.

    -Давай, вдягайся. Везу додому.
    Бо завтра зранку не зможу встати.
    Сама все знаєш, тобі ж відомо.
    Ну, може досить мене торкатись?
    Давай швиденько, бо майже північ.
    А, може, краще, вже по дорозі?
    Ну, що там сталось? Чого ти ниєш?
    Мене дратують усі ці сльози.

    -Давай... окремо? Не так то просто:
    Осіннім листям змете нас вітер.
    Твоє минуле закрило доступ
    До мого кисню, до мого світу.
    Залиш ті ігри, думки й прогнози,
    Які на душу лягають віршем.
    Бо серце просить німої прози
    Про те, що я не така, як інші.


    24.08.2011


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.4) | "Майстерень" -- (5.32)
    Коментарі: (19)


  24. Анничка Королишин - [ 2011.08.24 18:39 ]
    Янгольский мотив.
    а Янгол Білий прилетів
    а тиша вдарила у груди
    а що тепер із нами буде
    а вже не треба давніх снів
    бо Янгол Білий прилетів
    бо верби ярі похилились
    бо ми такими народились
    бо завжди там бракує слів
    де Янгол Білий пролетів
    де світло тихе пломеніє
    де мить тремтить душа ясніє
    де понад хмари лине спів
    там Янгол Білий пролетів
    там сняться зоряні сонати
    там дива хочеться чекати
    там пережити б кілька днів
    щоб Янгол Білий прилетів
    щоб тиша вдарила у груди
    щоб з тебе й мене були люди
    щоб не знайти чужих слідів

    і Янгол Білий прилетів
    і обпекло мій день страждання
    і стали зустрічі прощанням
    і час спинитися посмів

    2006-2012


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.41) | "Майстерень" 5.5 (5.33)
    Коментарі: (8)


  25. Іван Потьомкін - [ 2011.08.24 18:37 ]
    Іван Франко "Україна"


    Іван Франко Мозаїка із творів,
    що не ввійшли до Зібрання творів у 50 томах

    [Із циклу] «Україна»

    Розвивайся ти, високий дубе

    Розвивайся ти, високий дубе,

    Весна красна буде!

    Розпадуться пута віковії,

    Прокинуться люди.

    Розпадуться пута віковії,

    Тяжкії кайдани,

    Непобіджена злими ворогами

    Україна встане.

    Встане славна мати Україна,

    Щаслива і вільна,

    Від Кубані аж до Сяну-річки

    Одна, нероздільна.

    Щезнуть межі, що помежували

    Чужі між собою,

    Згорне мати до себе всі діти

    Теплою рукою.

    «Діти ж мої, діти нещасливі,

    Блудні сиротята,

    Годі ж бо вам в сусід на услузі

    Свій вік коротати!

    Піднімайтесь на святеє діло,

    На щирую дружбу,

    Та щоби ви чесно послужили

    Для матері службу.

    Чи ще ж то ви мало наслужились

    Москві і ляхові?

    Чи ще ж то ви мало наточились

    Братерської крові?

    Пора, діти, добра поглядати

    Для власної хати,

    Щоб ґаздою, не слугою

    Перед світом стати!»

    Розвивайся ти, високий дубе,

    Весна красна буде!

    Гей, уставаймо, єднаймося,

    Українські люди!

    Єднаймося, братаймося

    В товариство чесне,

    Хай братерством, щирими трудами

    Вкраїна воскресне!

    17 березня 1883


    --------------------------------------------------------------------------------

    Примітки

    Подається за публікацією в збірці «З вершин і низин» (1893), с.74—75.

    Ґазда — хазяїн.




    Якщо ви помітили помилку набору на цiй сторiнцi,
    видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.



    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (2)


  26. Іван Потьомкін - [ 2011.08.24 18:55 ]
    Шалом лах, Київ
    Потойбіч і посейбіч – все це ти.
    Ти розпростерся мало не по самий Ніжин.
    А в серці, як колись і нині, й вічно –
    Одна і та ж синівська ніжність.
    На древніх пагорбах стою,
    Немовби зависаю над святим Єрусалимом,
    І, як йому, тобі пересилаю ці рядки:
    «Меаль пісгат Гар-а-Цофім шалом лах, Київ! »
    На древніх пагорбах стою і подумки вдивляюсь
    В Оболонь, Русанівку, Березняки я...
    І так же крикнуть хочеться: «Ти – мій!»
    Та не наважуюсь і тільки шепочу:
    «Я твій!.. Я твій, прадавній і новітній Київ».
    -----------
    З вершини Гори Спостерігачів вітання тобі, Києве!


    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (1)


  27. Наталія Буняк - [ 2011.08.24 17:11 ]
    Україно моя !
    Нехай пісня дзвенить мов дзюрчання води,
    Й обізветься у співі пташинім,
    Хай летить за моря,
    Там де сходить зоря,
    На моїй незабутній Вкраїні.

    Тебе чую завжди, у похилі роки,
    Ти цвітеш самоцвітом єднання,
    Виринають з душі,
    Мої скромні вірші,
    І співають тобі привітання.

    Хоча доля занесла далеко мене,
    Та душа залишилась, відстала,
    А пісенний той зов,
    Кличе знов під покров,
    Там де пісня уперше лунала.

    Я до тебе вернусь, Україно моя,
    Щоб з'єдналося тіло з душею,
    Пригорну це буття,
    Немов блудне дитя
    І навіки вже буду з тобою.






    Рейтинги: Народний 5.5 (5.35) | "Майстерень" 5.5 (5.24)
    Коментарі: (3)


  28. Анатолій Клюско - [ 2011.08.24 16:22 ]
    Бентежне
    Мов каганець, надія чахне.
    На півдні десь ордою пахне.
    Зі сходу ж сатанинським строєм
    На Київ-град ідуть "ковбої".

    Поналітали чорні круки,
    Тож гострять козаки шаблюки.
    І так боїться заридати
    Над кимсь із них Вкраїна-мати.

    Це вже було: на серці лід
    І знов бентежать мій нарід
    Тривоги дзвони.

    Червона ставка на кону:
    Й хоч тільки грають у війну -
    Та кров холоне.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (11)


  29. Володимир Сірий - [ 2011.08.24 16:50 ]
    Лімерики / вперше/
    Одному чолов'язі з Донецька
    Непогано давалася грецька.
    Паспорт виробив він
    І - гайда до Афін…
    Виїжджають спосібні з Донецька.

    Моя вуйна жиє у Чикаго
    Під Америки зоряним стягом,
    Та строчить все мені,
    Щоб її у труні
    В Стрий везли, як умре, із Чикаго.

    Кебетливий хлоп'яга з Симбірська
    Вчився славно – лише на п’ятірки,
    Та якось одурів,
    Бунт підняв на царів
    І відтоді немає Симбірська.

    Педагога з села Куромлини
    Не взяли ні погрози, ні кпини,
    Щоб хоч шорти купив,
    Бо ж у плавках ходив
    Він до школи в селі Куромлини.

    Оркестранти із міста Одеси
    П’яні грали на траурній месі .
    Зазвучав козачок,
    Прихожани - в танок,
    Сміх та гріх, що творилось в Одесі.

    23.08.11.


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.55)
    Коментарі: (18)


  30. Наталія Буняк - [ 2011.08.24 15:58 ]
    Душа в пітьмі
    Якщо побачиш місце, що пустує
    І крутиться густий по нім туман,
    Не розгоняй, в цій темряві вирує
    Моя душа, заведена в обман.

    Вона чекала промені із неба,
    Покірно стала на земельну гладь.
    Їй, бідній, зовсім небагато треба-
    Любов Господня, Божа благодать.

    Та темні сили маскувались хитро
    І затягнули зашморгом брехню,
    Накинули на душу непомітно,
    Зневіру серця , накинули петлю.

    І я тепер, жену це темне лихо,
    Чекаю світла, вийти із пітьми.
    То ж обережно! Рухайтеся тихо.
    Не розтопчіть! Тут родятся думки!

    _________________



    Рейтинги: Народний -- (5.35) | "Майстерень" -- (5.24)
    Прокоментувати:


  31. Вітер Ночі - [ 2011.08.24 14:22 ]
    Приречена...
    Приречена? Мені яка користь?
    Зустрінеш ранок мертвими очима.
    Твої світи з моїми не зійшлись.
    На те була і не було причини.

    По тому – край. І ціпеніють враз
    Вуста і руки. Ти цього хотіла?
    То скільки ще розбито буде Ваз
    І скільки насолоди стане тілу?

    Приречена вогнем, – вогонь із мли.
    Ти бачиш? Чуєш? Знову пломенієш?
    За відчай не зносити голови,
    А жити, щоб інакше, ти не вмієш.

    Прости і згинь за те, що не збулось.
    Ранкові зорі сипляться в долоні.
    Червоним сяйвом небо налилось,
    І тіло розпинають на осонні.





    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.53)
    Коментарі: (8)


  32. Михайло Буряк - [ 2011.08.24 12:51 ]
    * * *
    Як же рясно
    посмiшок твоїх,
    Як же щемно вiд
    тепла руки...
    Я не вiрю що
    кохання - грiх, Людством
    закарбований в
    зiрки.
    Я не вiрю що слова
    це тлiн,
    Що бажання-мла земних тривог,
    Бо колiн торкаючись
    твоїх,
    Я стаю величним
    наче Бог.
    Мiсяцем застигну над вiкном,
    Виверну навиворiт
    свiй грим,
    Тiльки б щастя
    молодим вином,
    Цiлу нiч лилось менi мiж рим.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.41)
    Коментарі: (3)


  33. В'ячеслав Романовський - [ 2011.08.24 09:06 ]
    НАТРУШУ ЗІРОК ІЗ ЯТЕРІВ...
    Натрушу зірок із ятерів,
    Подарую любці на коралі.
    Я літами, може, й не старів,
    А тому, що був коханим кралі.

    Молодить любов, несе красу
    В почуття,
    а ті - мов коні чалі.
    Я тобі що хочеш принесу,
    Тільки б нас повік не розлучали.


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.64)
    Коментарі: (6)


  34. Марія Гуменюк - [ 2011.08.24 09:44 ]
    Край батьків

    Тут край батьків: все рідне і знайоме,
    Вода тут найсмачніша в криницях,
    Сюди завжди вертаюся додому,
    Де б не шукала щастя у світах.

    Тут мій магніт, моя духовна сила,
    Укорінився тут з спрадавна рід,
    Сюди думками лину, як на крилах -
    Бо онучата роблять перший слід.



    Рейтинги: Народний -- (5.26) | "Майстерень" -- (5.18)
    Прокоментувати:


  35. Лариса Іллюк - [ 2011.08.24 08:41 ]
    ***
    Обвітрились твої чіпкі долоні.
    Солоні спогади у руку, наче сон,
    Але в очах усе таке ж тепло… Ні,
    Тягучі соло зим і літ клаксон.

    Дерева ще над нами височіють,
    І гори кличуть знов у далину,
    А ти, як я, туди так прагнеш щиро,
    А я, як ти, занурююся у.

    І знову крила геть, немов намовив
    Отой німий шульга, що за плечем.
    Здається, ще не час Великих Ловів,
    І щебет лісу ще не зовсім щем,

    Хоч ти — уже давно не повітруля.
    І на крило не стати нам удвох,
    Та простір неба стріха не затулить,
    Не зрадять друзі й не забуде бог.

    Ще, мабуть, нам не розвітріло небо —
    І тінь м’яка, мов заяче хутро
    А в ній солярна паляниця Феба.
    Та завжди варто пам’ятати про.

    2011р


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.33)
    Коментарі: (3)


  36. Тамара Шкіндер - [ 2011.08.24 08:34 ]
    Патріоту України.
    О, вчителю! Тобі співаєм й славим
    Вождя, що всіх веде нас до мети.
    Ти – символ волелюбної держави,
    Бо за минулим спалено мости.

    Що роду доброму не має переводу,
    Хай пісня гучно по світах луна
    Про світле майбуття мого народу.
    Єднаймося! Бо думка в нас одна.

    Тобі, борцю за волю і свободу,
    За віковічну мрію поколінь,
    Святий завіт від роду і до роду –
    Підняти Україну із колін.


    Рейтинги: Народний -- (5.47) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (4)


  37. Саша Бойко - [ 2011.08.24 08:35 ]
    "Інша ніч"
    Ніч неземна, мальована, казкова
    Ніч не моя, та інша...кольорова.
    Проілюструє на краєчку світу
    живі етюди вогниками світла.
    Розпише вись у кольорові стебла
    Чудний дует: анархії і неба,
    та прийде час затихне неповторне
    полярне сяйво
    в тиші біло-чорній.

    24.08.2011


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (1)


  38. Віктор Ох - [ 2011.08.23 23:56 ]
    Святкова люстрація


    Люстрації для вбивць цих не було.
    Не гавкала на них собака злая.
    Всіляке нице сталінське мурло
    у ситості спокійно доживає.

    Хто вже старий, а хто ще ого-го –
    із тих, що ненавиділи Вкраїну,
    боролись з Незалежністю давно,
    хилили й нищили її калину.

    Тепер вже «нєзалєжная» – вона
    їм платить пенсіїї, ну дуже вже високі,
    щоб їм сподобатися, з себе витиска
    останні сили, як останні соки.

    А ті, хто дійсно всім своїм єством
    за неньку Україну вболівають,
    День Незалежності з лопатою й відром
    на картоплянім полі відзначають.
    (до 24.08.11)


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.43)
    Коментарі: (3)


  39. Кобринюк Ірина Айлен - [ 2011.08.23 23:49 ]
    Незалежна Україна
    - Мамо, почитай мені, будь ласка, казочку із цієї книжечки, - попросила маленька дівчинка у своєї матусі діставши із полиці «Історю України».
    Жінка взяла книгу до рук, полистала декілька сторінок і сказала:
    - Усе читати, донечко, я тобі не буду. Але розкажу коротенького віршика про те, що в цій книзі розповідається:

    Біля гір високих і моря блакиті,
    Біля верб плакучих під цвітом калини
    Народилася прекрасна маленька дитина

    І зростала між полями й густими лісами
    І зростала краса її днями і ночами

    Стала дівкою чудною ця мала дитина,
    І про неї слава йшла по інших країнах.

    Й не боялася дівчина жодної роботи
    Працею вона долала життєві турботи

    Та й сусіди всі давно були вже не діти
    От і кожен став бажати нею володіти

    З всіх сторін її гнобили забирали волю,
    Шарпали і руйнували щасливу долю

    Скільки болю і принижень прийшлося стерпіти
    Хоч і в бруд її кидали, в душі цвіли квіти

    І нікому не вдалося зламати дівчину
    Бо носила вона горде ім’я Україна

    Хоча волю свою довго вона здобувала
    Незалежною таки Україна стала

    І лишається одне лиш у Бога молити
    Щоб на ноги встати їй помогли Ви - діти

    Бо за довгий час неволі, болю і страждання
    Важко будувати добробут, щастя і кохання…


    - Мамо, мамо. А я зможу допомогти Україні встати на ноги? – милі і щирі оченята із надією на позитивну відповідь поглянули на усміхнену жінку.
    - Так, донечко, адже ти родилася у вільній державі і саме твоє покоління навчить жити Україну по справжньому незалежно.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.26) | "Майстерень" -- (5.17)
    Прокоментувати:


  40. Віктор Ох - [ 2011.08.23 23:26 ]
    Сьогодні прапор підіймали наш


    Он люди, що значок – вкраїнський герб –
    з моїх грудей зривали ще недавно,
    про «молоток» жалкуючи й про «серп»,
    хоча жили і в «незалежній» славно
    сьогодні прапор підіймали наш
    «бюджетників» зібравши на майдані,
    Національної Ідеї саботаж* проводять
    в антиукраїнському тумані:
    парадна тріскотня сухих нікчемних фраз
    про «плідну працю», «історичні віхи»,
    «державну розбудову», «український газ»
    і «євро-дах» (з солом’яної стріхи)…
    23.08.11



    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.43)
    Коментарі: (2)


  41. Оля Лахоцька - [ 2011.08.23 22:27 ]
    Мимохідь...
    десь є на землі
    кожній пісні – мета,
    і кожному слову є рима,
    а ми між лаштунками
    тексту життя
    танцюєм не в такт, і не з тими…
    не збитися важко,
    хоч п'єса проста,
    і ти в самоті – не єдиний,
    в моєму витку
    одиночного па –
    не винен.
    не винен!
    не винен…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (19)


  42. Наталка Янушевич - [ 2011.08.23 21:56 ]
    подаруй мені день...
    Подаруй мені день
    У тісному конверті
    Невідкладних причин упертих.

    Подаруй мені день.
    Але той, де нас двоє.
    Буду пити його запоєм.

    Подаруй мені день.
    Хочу так небагато.
    Просто дихати – це кохати.
    31.01.2011



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" 5.5 (5.54)
    Коментарі: (9)


  43. Оля Оля - [ 2011.08.23 21:52 ]
    ft
    when u fall apart,
    novembery grey,
    and ur ashtray heart
    's no more what u say,

    u cry, casual victim
    of what happens next,
    i never let down
    this moment of flex,

    this moment of glory
    for your broken pride
    that suffers from worry
    each time when ur kite

    's invisibly far, and
    when it doesn't want
    t' get back from that scarlet
    strange alien haunt.

    2011


    Рейтинги: Народний -- (5.31) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  44. Олена Багрянцева - [ 2011.08.23 21:14 ]
    Перетерпи цей холод. Не судилось...
    Перетерпи цей холод
    Не судилось
    Ділити біль
    Без приводу і правди
    Спізнився крик
    На терцію чи кварту
    І раптом зник

    Така солона темрява
    На дотик
    Шершавий світ
    Невміло гріють руки
    Ці рукавиці
    Бачиш, як розлука
    Збавляє вік

    Ніхто не проти вічності
    У мушлі
    Лежить нутро
    Щоб дихати на волі
    Перетерпи цей холод
    І доволі
    Ти – чоловік.
    23.08.2011


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (1)


  45. Іван Франко - [ 2011.08.23 21:03 ]
    ***
    Червона калино, чого в лузі гнешся?
    Чого в лузі гнешся?
    Чи світла не любиш, до сонця не пнешся?
    До сонця не пнешся?
    Чи жаль тобі цвіту на радощі світу?
    На радощі світу?
    Чи бурі боїшся, чи грому з блакиту?
    Чи грому з блакиту?
    Не жаль мені цвіту, не страшно і грому,
    Не страшно і грому.
    І світло люблю я, купаюся в ньому,
    Купаюся в ньому.
    Та вгору не пнуся, бо сили не маю,
    Бо сили не маю.
    Червоні ягідки додолу схиляю,
    Додолу схиляю.
    Я вгору не пнуся, я дубам не пара,
    Я дубам не пара,
    Та ти мене дубе, отінив, як хмара,
    Отінив, як хмара.
    .................


    Рейтинги: Народний -- (5.92) | "Майстерень" -- (6)
    Коментарі: (6)


  46. Сергій Гольдін - [ 2011.08.23 21:20 ]
    Це влучно ти сказала, що кохання
    Це влучно ти сказала, що кохання
    Для нас подiбне бабиному лiту,
    Коли промiнням сонячним зiгрiте,
    Тамує поле скарги та зiтхання.

    Ще день-другий… негодою свiтання
    Прийде i вiтрюган несамовито
    На павутиння кинеться сердито,
    А срiбна нитка промайне востаннє.

    Як павутиння, зникне почуття,
    I замiсть нього залишиться лише
    Вiдлуння шалу, серденька биття,
    Розчарування неприємна тиша.

    Та ще кохається, ще не скiнчилась злива:
    Приреченi найбiльш чекають дива.



    Рейтинги: Народний -- (5.44) | "Майстерень" -- (5.52)
    Коментарі: (2)


  47. Іван Редчиць - [ 2011.08.23 19:30 ]
    ВИСОКИЙ ПОРІГ
    Нехай в житті не буде ста доріг,
    Нехай струною тягнеться дорога.
    Нехай високим буде той поріг,
    З якого вперше я побачу Бога.

    Нехай цвіте, як в юності, весна,
    Нехай же осінь бариться ще довго.
    Хай не порветься сріберна струна,
    І не злякає сарну прудконогу.


    Нехай не буде смерті і розлук,
    Нехай не буде зради ні одної.

    Нехай вогонь сердець і потиск рук –
    Із боягуза виплавить героя.

    1989


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (10)


  48. Василь Степаненко - [ 2011.08.23 19:44 ]
    якщо ти прийдеш.
    З роси намисто
    я тобі зроблю.
    А сукню із дощу, із сліз хустину
    Сплету, кохана,
    якщо ти прийдеш.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (18)


  49. Ігор Лепех - [ 2011.08.23 16:05 ]
    Я сумую за тобою
    Я сумую за тобою,
    За твоєю красою
    В душі спокою не маю,
    Так на тебе чекаю.

    Коли поряд з тобою
    Час пливе як рікою,
    Серце радість сповняє
    І тривога минає.

    Я на зустріч чекаю
    Скільки днів вже не знаю.
    За тобою сумую
    Обіймаю, цілую.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  50. Ігор Лепех - [ 2011.08.23 16:36 ]
    Спи, конаха, солодко засни
    Спи, конаха, солодко засни,
    Хай насняться чарівнії сни,
    А я буду твій сон зберігати
    І теплом тебе зігрівати.

    А як спека у нічку настане
    Прохолодою тобі я стану
    Як насниться жахіття погані
    Тебе візьму в обійма ласкаві.

    І почуєш прокинувшись рано
    "Як спалося у нічку, кохана?"
    І розквітне на тобі усмішка
    І потягнешся ти наче кішка.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:



  51. Сторінки: 1   ...   1129   1130   1131   1132   1133   1134   1135   1136   1137   ...   1828