ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Інша поезія


  1. Алевтина Тюльпанна - [ 2010.10.25 21:20 ]
    Метри
    Пальці – заварена кава
    у кухні (5 кеве метрів).
    Любощі дещо ласкаво
    лоскочуть душі під светром.
    І родинка десь на грудях
    розчиниться в теплому диханні…
    Ні…ні…ні-жно-ніжно.
    На дні –
    недосяжна гуща
    (немов у кав’ярні).
    Ти ближче…
    Ти ближче.
    Ти ближче і дужче.
    Мені б розмішати.
    Ложечку!!
    На стільчику шати
    потрошечку
    хитнуться.
    Ця
    приємна екскурсія
    затишком –
    ком,
    чи пак, жмуток
    чуттєвих, п’янких вражень.
    5 вражень, 5 снів і 5 метрів.
    І душі, зігріті під светром.


    жовтень 2010


    Рейтинги: Народний -- (5.29) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  2. Наталя Карраско-Косьяненко - [ 2010.10.25 20:15 ]
    Лелека
    Лелека відмірює вічність болотом,
    Поважно витягує шию,
    Ступаючи в зелень води.
    Він ситий світанками, небом, польотом.
    Вертаючись в місто, я заздрю йому...


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.22) | "Майстерень" 5.25 (5.23)
    Коментарі: (2)


  3. Анатолій Хромов - [ 2010.10.25 13:14 ]
    ВІДІГРІТИ
    Кольору жита,
    з минулого літа -
    твоє… русяве волосся
    Я хочу жити,
    а, отже, радіти,
    що нам чомусь не спалося
    Осінньої ночі
    Прилип до вікна
    Пожовклий, обірваний лист
    Ти мружила очі,
    мов кішка нічна,
    і погляд не падав униз
    Ти слухали вітер,
    тримаючи каву–
    в холодних, знімілих долонях
    «Знімілі кінцівки» –
    Ти якось казала –
    «Це збудження мого паролі»

    Строкатий диван
    І ковдра нова –
    ми бавились споду мов діти
    І різні дива
    про тебе взнавав,
    я мусив тебе відігріти!
    25.10.2010


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  4. віталій рибко - [ 2010.10.24 20:44 ]
    ...готелна постіль
    якщо ти зараз зімною, отже тобі немає куди іти
    якщо я зараз з тобою - мені нікуди повертатися
    наші шляхи на те і заплутані шоб
    зрештою час-від-часу перетинатися
    але зрештою вислизати з-під наших ніг

    дівчинко
    разо ми будемо ще хіба що цю ніч
    ти куритимеш на балконі,
    я наспівуватиму тобі тихий блюз
    ти питимеш чай в ліжку поруч
    я торкатимусь твоєї шкіри
    ніби гортаючи старі енциклопедії

    покищо ми досі самотні
    але ж ранок ранок змусить
    нас залишити вогкий готель
    з його картонним всітлом
    вигорілими картинами
    зіпсованим часом у холодильниках
    та мякими килимами де тонуть
    і губляться
    підстаркуваті мандрівники зі своїми прогнилими баркасами

    ти досі поруч - тобі немає куди піти
    я досі з тобою - мені не хочеться нікуди повертатися
    дотого жти не змушуєш мене говорити
    це я ціную в тобі найбільше
    в тиші ми вростаємо одне в одного


    Рейтинги: Народний -- (5.3) | "Майстерень" -- (5.05)
    Прокоментувати:


  5. віталій рибко - [ 2010.10.24 20:22 ]
    ...готелна постіль
    якщо ти зараз зімною, отже тобі немає куди іти
    якщо я зараз з тобою - мені нікуди повертатися
    наші шляхи на те і заплутані шоб
    зрештою час-від-часу перетинатися
    але зрештою вислизати з-під наших ніг

    дівчинко
    разо ми будемо ще хіба що цю ніч
    ти куритимеш на балконі,
    я наспівуватиму тобі тихий блюз
    ти питимеш чай в ліжку поруч
    я торкатимусь твоєї шкіри
    ніби гортаючи старі енциклопедії

    покищо ми досі самотні
    але ж ранок ранок змусить
    нас залишити вогкий готель
    з його картонним всітлом
    вигорілими картинами
    зіпсованим часом у холодильниках
    та мякими килимами де тонуть
    і губляться
    підстаркуваті мандрівники зі своїми прогнилими баркасами

    ти досі поруч - тобі немає куди піти
    я досі з тобою - мені не хочеться нікуди повертатися
    дотого жти не змушуєш мене говорити
    це я ціную в тобі найбільше
    в тиші ми вростаємо одне в одного


    Рейтинги: Народний -- (5.3) | "Майстерень" -- (5.05)
    Прокоментувати:


  6. віталій рибко - [ 2010.10.24 20:21 ]
    ...порбки у бундесі
    ти кажеш що у всьому виною пробки у бундесі
    бо тоді час лякає химерним плином
    хотів не видавати старечої мудрості
    хоч мав на душі щось східне з часником і полином

    до кордону було вже не так далеко
    я був за кермом п*яту годину поспіль
    ти була весела ти була під креком
    ми ділили бізнес і готельну постіль

    ми мали позаду пів року голоду
    в районах де навіть вогні змертвіли
    де ти втрачала себе ще замолоду
    де тебе купували турки-дибіли

    ми мали на двох твої зелені очі
    великі і світлі мов тенісні корти
    як на мене то на них і велися охочі
    а ще ті два підпільні аборти

    тепер же ми поверталися цієї гожої днини
    я - до друзів й боргів, яких не позбутися
    ти у Вінницю до мами й малої дитини
    щоб до них вже не повернутися


    Рейтинги: Народний -- (5.3) | "Майстерень" -- (5.05)
    Коментарі: (2)


  7. Марина Гал - [ 2010.10.24 19:54 ]
    Жінка
    Жінки викрівлюють простір
    однією присутністю десь у кімнаті
    і простір бреше. Арсеналом пляшок
    роздерто день і розіп’ято.

    Жіночий алкоголізм незліковний
    і рухи не може контролювати
    тому що тремтять невпинно руки
    тому що цей день розіп’ято.

    Тому що у просторі візерунки кривулі
    цигарковий дим пливе повільно
    жіночі забобони. Незрозуміле мовчання.
    Гризе вона яблука молодильні


    І запиває рідким вогнем, тому що
    жіноче пияцтво невиліковне
    жіночий відчай незрозумілий
    знадвору кличе остання ніч повні

    З неба падають птахи квіти
    дим закручується у спіралі – пожежа
    Вона як відьма і все одне – налити
    стрибнути потім із вежі

    Бо жіночий відчай невиліковний,
    бо жіноча слабкість незрозуміла
    бо знадвору кличе наполегливо повня,
    бо жіноча слабкість – це сила.

    Жіноча сила у чеканні
    у важкій мовчанці нашарувань думок
    у пляшках на підлозі – коханя,
    до якого лишився один крок…

    2008


    Рейтинги: Народний -- (5.17) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (1)


  8. Василина Іванина - [ 2010.10.24 09:16 ]
    неандерталь

    ...не заблудися блудом піди
    в неандерталь
    а зі стіни
    в тихій кімнаті
    дзеркало
    кішкою білою
    чорно мурчатиме
    туфельки скинеш
    ноги опухли
    спека
    нарешті капці домашні
    Боже
    давно вже
    розум утрачено
    келих прозорий
    прозою повен
    напад сердечний
    хто там безпечно
    плаче
    від радості чи від дубинки
    дихай терпляче
    лети до зупинки
    може
    карета з принцем
    чекає
    бачиш
    і хмари злітаються
    зграєю
    молоти гупають
    клепле коваль
    доля-підкова
    зубилася
    вижити
    можна
    померти
    в грізній країні
    неандерталь


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.49)
    Коментарі: (9)


  9. Марина Гал - [ 2010.10.23 17:30 ]
    Весна!
    Сонце затоплює місто
    І мене несе цією повінню
    інтерференція звичок –
    крокувати туди,
    де було хороше колись
    та не зараз
    янтар у пляшках
    сонце у руках
    бурштинове й незвично п’янке
    загоює старі гнилі рани
    зрощуються поламані кістки
    я хмільна і вільна
    від смішної віри
    та не від гріхів
    і тупої впертості
    чоловіків
    од неспокою думок
    і дріб’язковості
    щоденних переймань
    та не од збігу обставин
    і несподіваних зустрічей…
    Проходить мимо…
    Цілую тебе подумки
    навздогін –
    у ліктя згин –
    іди! бурштиновий…
    Сонце затоплює мене
    зсередини
    розквітають посмішки –
    гуляй, мотлох! –
    крила розминаю з хрустом –
    давно лежали у шафі
    Мій весняний омріяний спокій!


    14.03.07


    Рейтинги: Народний -- (5.17) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  10. Мара Ноемінь - [ 2010.10.23 12:46 ]
    Ноеминь
    Вифлеем Иудейский,
    Как мал ты в Иуде.
    Но сколько событий ты миру принес!
    С тобою прощалась семья Ноемини,
    Когда на Израиль Бог голод послал.
    Они уходили на поле Моава,
    Где хлеб колосился, журчала вода.
    Кусок на чужбине не так уж и сладок,
    Но была любима, любила сама.
    Тут вдруг овдовела…
    И солнце померкло.
    И мрак опустился на землю Моава.

    Но были для сердца отрадой два сына.
    Надежда теснилась – я внуков понянчу.
    Как дочери к ней две снохи прилепились,
    Любила всем сердцем, о доме, о Боге
    О крае Иуды, не раз говорила.

    Но кончилось счастье,
    Исчезла надежда.
    Два сына почили в земле той чужой.
    И сердце – как камень,
    И в жизни нет смысла.
    Нет сил оставаться у мертвых могил.

    Позвала невесток:
    - Решила вернуться
    Я к Богу живому,
    В ту землю пойду я,
    В тот край Вифлеемский,
    Где стены поддержат…
    К родному народу.
    Вы, дочери обе, совсем молодые,
    Найдется вам счастья
    В народе своем.

    И Орфа вернулась, хотя и слезами
    Свой путь поливала. А Руфь отказалась.
    - Слыхала не раз я, что Бог твой великий,
    Он странницу примет, тебя не оставлю,
    Гони, не гони, не могу я вернуться
    К оставленной жизни, с тобою пойду.

    И все, что от сердца – услышано Богом,
    И текст договора скреплен послушаньем.
    И горькую землю, сожженную болью,
    Господь оживил, Ноемини в награду.
    И внука Овида ей Руфь подарила,
    Который и стал праотцом для Христа.

    Ноябрь 2010 год.


    Рейтинги: Народний -- (5.44) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (3)


  11. Сергій Гольдін - [ 2010.10.22 23:36 ]
    Скіфська баба
    Це ж треба! Зірвати з місця скіфського істукана, перенести його на Полісся і поставити поруч провінційного музею.
    А було колись! Натягав тятиву пружного лука. Мов погляди пекучі, летіли стріли в груди звитяжців великого Дарія, царя царів. І кимерійки знадливі, і горді сарматки, що народжуються верхи, шепотіли ночами про свої забаганки. І знову треба в похід: здобувати тканину і злото, задовольняючи примхи красунь темнооких..
    Стоїть собі скіфська баба, бачить байдужих, в серцях яких задихнулась цікавість. Прищаві підлітки погладжують її холодне черевце і сміються, не зважаючи на акінак при поясі.
    Душа царя плаче за летом коней, за своєю забутою славою, за гуком вершників, що невдовзі зійдуться в кривавому бойовищі. Дощ травневий змиває ті сльози, що напувають кульбабу, яка нудьгує за сонцем. Старий сторож приходить вечорами розрадить самотність царя, звертається, наче до померлого брата, розказує бувальщини, від яких здригається камінь.
    Коли помре цей сивий поліщук, то стане брилою і вітер віднесе обох старих далеко на південь і залишить на межі лісу і степу, і полетить далі, аж до Понту, будити привид Назона Овідія, щоб оспівав цю дивовижну природу.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.44) | "Майстерень" 5.5 (5.52)
    Коментарі: (1)


  12. віталій рибко - [ 2010.10.22 22:58 ]
    сандалі блюз
    світ дивна річ, як не крути
    по ньому легко мандрувати все далі і далі
    я старий чоловік, повірте мені
    от я і блукав, зі мною були мої сандалі

    я любив опівнічні залізничні мости
    під ними жив у журбі і печалі
    пив теплий вермут й переходив на "ти"
    із жебраками котрі також любили сандалі

    і кохання пізнав і часи самоти
    вірте мої жінки були ті іще кралі
    всі вони були дикі мов дворові коти
    любив я їх ніжно. майже так як сандалі

    мав я сотні бійок на вокзалах й в метро
    в тих місцях де мов вени плелись магістралі
    рвав горлянки за їжу, свободу й тепло
    ламав зуби й носи об вологі сандалі

    гроші то порох, вірте бо я вже старий
    я їх тратив на пійло й музиків у барі
    але часом мусив пийнути й помий
    та завжди блистіли пряжками чисті сандалі

    не працював ані дня, я волоцюга, я пес
    маю лише шляхи а між ними коллатералі
    ви повірте старому і киньте монет
    бо зносився вже я, але не мої сандалі


    Рейтинги: Народний -- (5.3) | "Майстерень" -- (5.05)
    Коментарі: (3)


  13. віталій рибко - [ 2010.10.22 22:28 ]
    йокооно
    він любив її мову схожу до музики
    тіло схоже на заводи опісля зливи
    стежив за лініями де закінчувались трусики
    і був від усього цього безмежно щасливим

    коли вона готувала на кухні грінки
    вдихав її карму і диму запах
    хотів лиш любові від східної жінки
    котру не окреслиш на контурних мапах

    тієї що згодом би переливалась
    із передсердь в гіпертрофовані шлуночки
    без гіпотонії котра нею би компенсувалась
    вже мав навіть для того дві срібні обручки


    Рейтинги: Народний -- (5.3) | "Майстерень" -- (5.05)
    Коментарі: (3)


  14. віталій рибко - [ 2010.10.22 22:52 ]
    йокооно
    він любив її мову схожу до музики
    тіло схоже на заводи опісля зливи
    стежив за лініями де закінчувались трусики
    і був від усього цього безмежно щасливим

    коли вона готувала на кухні грінки
    вдихав її карму і диму запах
    хотів лиш любові від східної жінки
    котру не окреслиш на контурних мапах

    тієї що згодом би переливалась
    із передсердь в гіпертрофовані шлуночки
    без гіпотонії котра нею би компенсувалась
    вже мав навіть для того дві срібні обручки


    Рейтинги: Народний -- (5.3) | "Майстерень" -- (5.05)
    Прокоментувати:


  15. Катерина Каруник - [ 2010.10.22 18:44 ]
    forget me not
    метафора твого волосся
    вертлява безкрилка
    осмислена доконечно
    доречно
    по осені щось забувати
    щось карбувати сьогодні відмичками з каменю й слів
    назавтра –
    твоїми ключами

    по осені модно щось забувати
    губити між листя торішні звички
    міняти адреси на чисту білизну
    спідню
    а гроші розмінювати на час
    і підкидати його мов монету
    і-нету залишити пару пляшок
    і клунок в дорогу зі сміттям
    ламким і сухим
    голосом
    нагадуватимеш себе
    по осені
    знаєш
    якось властиво
    пам'ять втрачати кожного дня
    скидати її ніби яблука й сливи
    достиглі
    й ранково-дзвінкі
    вінки і німби познімати
    і не стидатись голизнИ
    і не соромитись голИзни
    як був навчив нас Ален Ґінзберґ

    по осені
    знаєш
    навіть потрібно
    постійно й повсюдно щось забувати
    листи і листівки
    серветки й хустки
    кредитки
    якісь візитівки
    посвідчення
    паспорти
    запрошення і посилання
    папери і папірці
    світлини і фотоплівки
    фломастери й олівці
    ключі
    паролі
    шифри
    дати
    молитви
    мантри
    ноти
    мапи
    нотатники й записники
    щоденники і мемуари
    романи-спогади
    і спогади-книжки
    і пам'яті дрібні уламки
    чи пам'яті важкі шматки

    по осені
    мені залежить
    забути десь себе дещицю
    корицю називати
    цинамон
    і каву пити із
    горнятка
    яке ти вчора тут забув


    Рейтинги: Народний -- (5.24) | "Майстерень" -- (5.25) | Самооцінка 5
    Коментарі: (2)


  16. Єгор Коваленко - [ 2010.10.22 15:27 ]
    cj1993
    на пустелі плацкартної полиці
    у пості та молитві
    тікати як пророк Йона
    за спини пагорбів з родимими плямами
    зів'ялого листя у полум'ї
    по хребті залізничної колії
    що гнеться від ваги літ та вагонів
    тікати вночі
    вдень тікати
    щоб зрозуміти нарешті надвечір
    що ти Йона
    і що поки середземне море чорне
    а не червоне
    і поки риба далеко
    ліпше зупинитись і обрати напрямок
    заданий Богом

    2010


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  17. Марина Гал - [ 2010.10.22 13:52 ]
    Дуальність
    Ми неначе виросли в одній кімнаті,
    і ніби нам груди було протято
    одним на двох стержнем залізним,
    браза, ми наче самі собою розіп’яті
    і спотворені власним вандалізмом.
    В нетрях тельбухів квітнуть лотоси
    і колоситься жито
    я у тобі, як у дзеркалі, відображена
    у розпачі питаю: дуале мій, невже… жити?
    Знову? Я знову заражена?
    Це рецидив нещодавньої хвороби?
    Спіраль чи вже по безвихідному колу…
    Зародження чогось, і від нас не залежить
    Я в оточенні замкнена частоколу
    скажи, ти гангрена чи просто нежить?
    Зростатися долонями і віями,
    словами-вчинками-губами в шоколаді
    певно, також і потаємними мріями –
    тільки минуле, може, стане на заваді…


    27.04.07


    Рейтинги: Народний -- (5.17) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  18. Лариса Іллюк - [ 2010.10.22 13:50 ]
    ***
    Послухай казку,
    Як сонячне проміння
    В обіймах тиші тоне,
    Як тануть тіні,
    І день знімає маску
    Туману з чарів лісу.
    І ясне сонце
    Своїм запалить співом
    Небес тонку завісу,
    М"яким припливом
    Заллє зелений берег
    Проміння в жаркім танці
    І змиє смуток.
    І нам знайдеться місце
    У тій чудовій казці.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.33)
    Коментарі: (2)


  19. Камінь Аквамарин - [ 2010.10.21 23:09 ]
    Без назви
    Омий лице!
    Піщані гранули нехай
    очистять твоє тіло.
    Омий лице,
    Джерельною водою!
    Захват пізнавши
    криштальні краплини відчувши,
    бруд з долонь правдою
    змивши.

    Тягнули ярма, мов скоти,
    знайшовши забуття у праці.
    Сховали рани, за пазухи,
    побачивши трагедії прихід.

    Закрити сумління очі, воліли ви,
    відмежувавши себе від існування.
    Створити оману для душі, воліли ви,
    накинувши тягар на свої плечі.

    Лиш зрідка, крик і відчай
    Зривалися із закутків
    Печер, хатин, млинів й пустель.

    Тепер ти сам на сам, ховати погляд нікуди,
    Нікчемність перед тобою,
    Буття нав’язливо пульсує
    У твоїх венах.

    Тепер ти сам на сам, з собою,
    В передчутті смаку граната зерен
    У передчутті гіркого, чи солодкого.
    В передчутті прощення, каяття, чи забуття...
    А може смерті?..
    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  20. Віталій Білець - [ 2010.10.21 07:24 ]
    Святий, Предвічний, Всесильний Боже !
    Святий, Предвічний, Всесильний Боже !
    Без тебе жити душа не зможе,
    Земля і небо, усі стихії…
    Не в них тепляться мої надії.

    Що в серці ? Тайна…
    Та Богу явні
    Часи грядущі й події давні.
    І те, що в мислях людських роїться,
    Від віч Владики не утаїться.

    Я вірю, знаю, що в Отчім Краю
    Оселю вічну для себе маю.
    Його у серце своє прийнявши –
    Прозрів, Імення Христа призвавши.

    Мій Бог не казка… Небесна ласка
    Мені відкрила: невірство – пастка,
    Гординя – згуба, запеклість – втрата,
    І лиш в Ісусі – душа багата.

    Бо тільки в Ньому є те нетлінне
    Життя коштовне, дорогоцінне,
    Життя прекрасне, що не минеться,
    Бо світоносним дощем проллється.

    Бог дав нами Сина, щоб ним спастися
    Усім, хто схоче… Ним зодягтися.
    Хто на Голгофу прийде в покуті –
    В Христі воскресне у Новій Суті !

    Старе минуло, потрухлявіло,
    В огні священнім до тла згоріло.
    Сьогодні в небо нам шлях відкрився,
    Пильнуй, щоб раптом ти не спізнився.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.43) | "Майстерень" 5.25 (5.45)
    Коментарі: (10)


  21. Орися Савлук - [ 2010.10.20 15:40 ]
    давай домовимося
    Давай домовимося так: я шукатиму сонце
    в Інтернеті чи десь під газетами,
    а ти поки перевір кишені .

    Запевняю, воно там.

    Як зробиш, то
    розплутуватимеш чужі голоси, трансформуючи їх
    у тишу. А в місті офруктизованому політикою,
    певно, що Бога давно ніхто не просив , тому
    він нас і залишив
    на поталу:
    короткометражок, Сальвадора та акцій протестів.


    Вони йдуть , вигукуючи «революція».
    А що воно таке?
    На їхніх обличчях -
    протиінфекційні маски – клята конспірація. Вони готові гавкати
    по обіді, навіть не пообідавши ( чи не біда,люди?) ,
    поки легені чиїсь не порвуться, а потім продовжать,
    зрадівши секундному перепочинку..
    Ти скажеш:
    - Чуєш , я віднедавна боюся.
    - Що вони далі вчинять?
    Існувати тут……………………………… чи є шанс жити тут?
    Скажеш і знову займеш свою халабуду,
    винайняту квартиру десь на Мінській.
    Поскавчиш - поговориш, собакою ще трохи
    побудеш,
    та

    гавкіт той точно не пропишеться в небесно - фруктових вухах,
    не вплине на великі вчинки.
    Куди так прагне емігрувати громадянська думка.
    Де ж наше сонце?
    Шеренги , що рухаються не в унісон,
    що пливуть не за течією, а в стічній канаві,
    розливаються на асфальті штучні ідеї,
    наче кольоровий лосьйон
    для бриття нашої України – нені,
    дідько,
    тюбик з-під сонця
    викинули.






    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5.13) | Самооцінка 6
    Коментарі: (2)


  22. Любов Бєляєва - [ 2010.10.19 08:36 ]
    вне времени
    Плавленым сыром скользим по гренке истории.
    Иногда проникая в неё, а иногда оставаясь лишь в собственной памяти.
    Ты – моя память. Я – твоя память.
    Имеет значение лишь то, что мы будем помнить друг друга.

    Мы проникаем друг в друга. Мы чувствуем друг друга.
    Так случается, потому что мы живы – мы чувствуем.
    Мы понимаем, что вечность – тленна, но мы – не вечны,
    Поэтому мы будем помнить друг друга
    Вне времени
    Вне пространства
    Вне общества
    Вне мира
    Только внутри друг друга
    И это значит намного больше,
    Чем если бы нас помнило всё человечество!
    18.10.2010


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  23. Марина Гал - [ 2010.10.18 23:49 ]
    «МІР – ТРУД – МАЙ»
    Дівчина у святковій сукні
    напідпитку
    топче ногами
    різнокольорові повітряні кульки,
    що беззахисно плигають зграйкою
    неначе маленькі сполохані зайчики
    На кухні два екзорциста –
    вони щойно випустили диявола –
    СНІДу?
    гепатиту? –
    а-б-це-абетка –
    гонореї? –
    сперми
    й
    перегару
    і стомлено курять,
    дивлячись в нікуди
    на стіни
    у стелю
    в підлогу
    та тільки не одне на одного,
    бо пацієнтка скоріше мертва,
    ніж жива.
    На балконі дві кобіти,
    розтираючи туш, тональний крем,
    рум’яна, мальовані очі і сльози
    ридають разом,
    обмінюючись спустошеністю і
    згадуючи того,
    хто трахав їх і не любив.
    А на будинку навпроти
    старе радянське гасло
    «МІР – ТРУД – МАЙ»
    дивиться з німим доріканням
    на молодих,
    що не вміють ані пити,
    ані кохатись,
    ані любити.



    09.03.07


    Рейтинги: Народний -- (5.17) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  24. Марина Гал - [ 2010.10.18 22:36 ]
    Гніздечко
    Гніздечко,
    Затишне тихе кубло
    з паперу, ковдри та яблук.
    Я – пташка. зозуля.
    Кублюся
    в позі ембріону.
    ембріону
    вже
    нема.
    Шістьсот гривень –
    ну як, не дешево?
    за припинення існування
    кількамісячного чекання
    і подальшого піклування
    Та яка, в біса, з мене матір?!!
    Я ж собака
    у зашморзі пустого міста
    приниженорабськоулеслива
    плазую, підмітаючи хвостом
    і брюхом ненаситним
    сухий асфальт
    зазираю в очі перехожим
    примарам.
    Вітряно сьогодні...
    А вгорі було світло
    прямо у широкорозплющені
    пустоналякані
    очі
    Та яка, в біса, з мене матір?!!
    Я ж жабка
    розтята скальпелем
    студента-ветеринара
    під сліпучобілимсвітлом
    а примружитись не дає мазохізм
    і байдужопрезирливий
    відвертозневажливий –
    так тобі й треба! –
    погляд
    Чоловіка-У-Білому-Халаті
    гніздечко
    сердечко
    ікринка
    О…
    О, мій маленький!
    Ще успадкував би ту
    усмішку сучу…
    О, мій маленький…
    моє сердечко
    хто з мене вийняв
    поклавши
    собі
    до
    кишені
    ті
    сто двадцять
    проклятих
    баксів…
    О, мій маленький…



    Рейтинги: Народний -- (5.17) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  25. Іванна Голуб'юк - [ 2010.10.18 19:02 ]
    Опівнічне
    Де ти був
    коли я залишилась сама вдома
    коли вітер північний стукав у шибку
    коли гупали яблука в саду
    наколюючись на гостру суху траву
    коли періщив дощ
    на бездоріжжі кричали сови
    і загас вогонь у грубці
    де ти був
    коли я одягла сукню
    з червоного шовку
    такого тонкого
    що й через перстень можна перетягнути
    розпустила волосся
    заварила чаю
    і постелила свіжу постіль
    де ти був?


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.36) | "Майстерень" 5.5 (5.26)
    Коментарі: (10)


  26. Камінь Аквамарин - [ 2010.10.18 16:00 ]
    5.
    О, Громе, громе! Прадавня мова світу
    Далеку браму хмар собою пронизай
    Зітри недовговічну усмішку
    Із сірих каруселей неба!
    Прошепочи ударами закляття-пастку
    Для вітру порухів незримих,
    Коливання крапель часу
    Щоб всі слова буття зібрати воєдино
    В єдину мить!

    2010


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  27. Іван Зубар - [ 2010.10.17 22:57 ]
    Чи було ж таке?..
    Чи нечистий, чи відьомські чари, а чи інша сила спокусила: як почую, як вона сміється – просто світу білого не бачу. Міг би тугу ще я розігнати, утекти край світу геть від неї, від Карпат суворих і величних, але де ж я серцем прихилюся, як від болю порятую душу...



    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.35)
    Коментарі: (14)


  28. Камінь Аквамарин - [ 2010.10.17 14:27 ]
    4.
    У віддзеркаленнях я бачу
    усеохопний сум,
    що темною рікою пронизав
    усі клітини тіла, що мовили
    про втрату знань й думок.
    Темна повінь розіллялася навколо,
    вона на підвіконнях і порогах
    залишила свій слід, що не погасне
    при заході сонць і доль.
    ріка знайшла для себе прихисток
    в ударах мого серця, і під їх покровом
    закралась мені у душу.
    2010


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  29. Николай Блоха - [ 2010.10.17 00:53 ]
    Признанье.
    Признанье.

    Какое счастье, чувствовать любовь,
    И быть в плену, у возбужденья.
    Пускай тебя, со мною нет,
    Но мысль сама, приводит к наслажденью.

    Догадкой правда иногда,
    Кричит душа о подозрении.
    Что вспомнила меня, проснувшись,
    И не хватает слов, прикосновений.

    Какое счастье, чувствовать любовь,
    Но подозренье, только подозренье…
    И максимум моей мечты,
    Твоё согласие со мной, пойти на день рожденья.

    11.11.2010 год. (11.03.7519)

    Николай Блоха 12.10.2010 год (12.03.7519) 10:28 часов.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  30. Николай Блоха - [ 2010.10.17 00:18 ]
    Наслаждение.
    Наслаждение.

    Я сегодня до зори,
    Вспоминал все твои черты,
    Я сегодня до обеда,
    Вспоминал только об этом.

    День прошёл, тебя не видел,
    Помня каждую черту.
    Грести нет, одна надежда,
    Что увижу наяву.

    Ночь настала, вечер прочь,
    Память в силах мне помочь.
    Как идёшь ко мне на встречу,
    Улыбаясь, иногда не замечая.

    Лишь в груди огнём, пожар,
    Разум вьюгой остужает.
    Как-то, где-то засыпаю,
    Вновь проснулся до зари…

    Николай Блоха 12.10.2010 год (12.03.7519) 13:45 часов.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  31. Юлія Скорода - [ 2010.10.16 19:53 ]
    Як тебе не любити
    У тебе в поезії надто багато Києва -
    Таке враження, наче ти там живеш,
    Наче серце карпатське із себе видерла
    І в столиці залишила для пожеж.
    Для пожеж, що квітнуть каштано-інеєм,
    Для байдужих облич, що втонули у вирі подій...
    Ти усе це спростовуєш і приспівуєш
    "Як тебе не любити, Києве мій..."


    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.4) | "Майстерень" -- (5.37)
    Коментарі: (3)


  32. Іванна Голуб'юк - [ 2010.10.16 16:55 ]
    ***
    хто сказав, що земля кругла
    вона має форму глечика
    а дощі вливаються в неї, як молоко
    а ми - маленькі-маленькі - чеберяємо ніжками по дну
    і мріємо, що коли виростемо
    неодмінно подивимось на землю зверху
    а коли виростаємо
    глечик з молоком порядна господиня зав'язує марлею
    і продає на базарі
    і ми все ходимо і ходимо...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.36) | "Майстерень" 5.5 (5.26)
    Коментарі: (11)


  33. Камінь Аквамарин - [ 2010.10.15 14:52 ]
    3.
    і провести паралелі
    не вдасться
    зачепити лагідним порухом давні
    скрижалі,
    із молитвами благальними й міфами,
    щоб пізнати подих щастя.

    муки дня й страждання
    дають забути й попрощатись
    із мріями, моїми сміхотливими ілюзіями.
    та біль прощає майбуття,
    принижує й прив'язує
    до світу, де панує "тепер".
    до землі, до реальності,
    щоб плин і тлін щастя
    був у мене на вустах й долонях.

    час принизлово всміхається мені,
    дозволивши торкнутись, до таїнства народження,
    пізнавши таїнство загибелі,
    зіллявши смерть з життям
    в єдиний промінь й напрямок буття.

    я подолав розпусну силу,
    що мерехтіла й загрозою була,
    поєднав, презирство до життя
    з поцінуванням,
    втратив-загубив страх смерті.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  34. Камінь Аквамарин - [ 2010.10.15 13:34 ]
    2.
    Перед тобою двері входу-виходу.
    Лицемірство... двері без виходу і входу.

    Через шпаринку простежиш до болі
    Знайому картинку театру тіней.

    Проникнеш кораблем-сльозою
    до священного дійства, переповнений спогадом.

    Спогадом,
    що сховався десь над скронями,
    від гіацинтових пестощів
    втрачається поміж долонями
    проникає до цинкових трун.

    Зійдеш з корабля і ввійдеш
    В темінь ночей й океанів.
    Привітаєш всіх забутих і прощених
    всіх покинутих й відчутих
    Шрамами на обличчі своєму,

    Обличчі - криївці трагедії.

    2010


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  35. Камінь Аквамарин - [ 2010.10.15 13:01 ]
    1.
    сотні пірнань в смарагдово сині озера
    десятки торкань до каміння, заглиблень у мул
    одиниці повернень до підземних живильних потоків
    до берегів, де спочинок знайшов у тіні
    замість того, щоб ловити променів відблиск.

    сотні сходжень на холодні вершини
    десятки падінь до мороку лісу, знаходжень шляхів
    одиниці квіткових пелюсток, предвісниць закінчень,
    завчасно відчутих в хвилини самотності,
    під звуки прагнення єдності.

    2009


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  36. Максим Едель - [ 2010.10.15 01:50 ]
    кщо хтось тебе зустрів у напівпорожньому...
    Якщо хтось тебе зустрів у напівпорожньому
    Стомленому вагоні метро і каже
    Привіт едель
    То обломися
    Тебе перестали пізнавати
    Або ти зовсім зник
    Розтанув повертаючись додому
    Прилип водою до черевика
    І трішки брудом до штанів
    Так прилипають жебраки
    Останні новини і випадкові емоції
    Обломися
    Тебе
    більше
    Нема

    2010


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (2)


  37. Анна Кириленко - [ 2010.10.13 14:17 ]
    * * *
    Я бачила як ти
    Шукав у мені бодай що-небудь
    Мені тихо
    Мені смішно
    Я від тебе лізла на стіни
    І лишалась висіти на них фотокартками
    А ти все шукаєш
    Шукаеш там де мене ніколи не може бути
    Я загубилась у своєму місті між
    Двома зупинками
    Загубила ключі і кредитні картки
    І номер якогось-там телефону
    Байдуже
    Вранці я знайшла від тебе
    Записку на холодильнику і
    Зрозуміла
    Що ти кохаєш мене більше
    Ніж це мені потрібно



    Рейтинги: Народний -- (5.19) | "Майстерень" -- (5.19)
    Прокоментувати:


  38. Василь Кузан - [ 2010.10.12 08:25 ]
    Земля вмивається...
    Земля вмивається...
    Так мило змивається.

    Мильною піною
    Розмиває лінію
    Між надією й вірою.

    Вірую,
    Що повернеться з вирію,
    Що звільниться від відчаю
    Із свободою спротиву
    Несвобода неспокою.

    Вимрію
    Те повернення силою.
    Тільки я
    Не насилую,

    Бо і так
    Сто разів ґвалтоване,
    Закатоване,
    Закорковане
    Слово зболене,
    Ніби серце землі
    Поневолене,
    Ще над прірвою
    Плаче:
    «Вірую»...


    2010


    Рейтинги: Народний 6 (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (9)


  39. Василина Іванина - [ 2010.10.10 11:36 ]
    жовтневе
    ...жовте мереживо з чорними нитками срібним серпанком вже ранок мій виткано скільки ще сон мій кружлятиме вихором тихо мій жовтню весною ще дихаю літом жагучим шалію у пристрасті чорна мережка сріблиться
    ах листя це...
    2010




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.49)
    Коментарі: (14) | ""


  40. Анастасія Пєстова - [ 2010.10.10 00:13 ]
    Заклинание
    Абракадабра!..
    Заколдую!
    Ночь мне поможет.
    Глухая,
    Беззвездная,
    Пустая!
    Ветер поможет.
    Резкий,
    Жестокий,
    Холодный!
    Земля поможет мне.
    Черная,
    Мрачная!
    Огонь поможет.
    Живой,
    Горячий,
    Яркий!
    Вода поможет.
    Таинственная,
    Угрюмая,
    Непостоянная!
    Любовь поможет мне
    Пламенная,
    Верная,
    Настоящая!
    Соберу их воедино.
    Закружу в бешеном колдовском танце.
    Пущу эту страшную силу
    В бездну твоей души.
    Затуманю твое сознание.
    Заполню собой твои мысли.
    Очарую!
    Околдую!
    Заклинаю, будь моим!..
    Люби…
    2001г.


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (1)


  41. Іванна Голуб'юк - [ 2010.10.09 21:42 ]
    ***
    плачуть жінки з павутинками навколо очей
    їхні розкішні тіла загорнуті в атласні халати
    їхні розкішні тіла загорнуті в байкові халати
    плачуть над горем Марії-Алехандри
    їхні сльози стікають у фонтани Акапулько
    (якщо в Акапулько вистачить на них фонтанів)
    і стікає пряжене молоко ріками
    бурими плямами застигаючи на новеньких газових плитах
    які проклинають горе Марії-Алехандри
    і чекають жінки з павутинками навколо очей
    що хтось розсипле їм під вікнами ружі
    тисячу руж, привезених із Амстердаму
    з краплями роси, наче бризки фонтанів Акапулько
    о горе тобі, пряжене молоко
    що розлилось новенькою газовою плиткою
    відволікаючи жінок від свіжого мексиканського серіалу


    Рейтинги: Народний -- (5.36) | "Майстерень" -- (5.26)
    Коментарі: (8)


  42. Орися Савлук - [ 2010.10.09 09:13 ]
    бездахостінне
    Коричневий килим у винайнятій квартирі вкриває голу підлогу.
    Чи вистачить сили ввімкнути французьке кіно
    і заснути , розливши пляшку з вином ; заледве пересуваю ноги.
    Трохи розпачу муркоче; нежить, по закутках тихий мінор
    із стерео, за вікном вигинається дерево, наче насуплена кобра, гілка.

    Шукає, де там твої очі, твоє печінка чи серце, де там твоя гомілка?
    І тобі ж вже набридло все це. Бувай , до понеділка. Ще один день крізь
    нас пронесеться, залишивши після себе лиш коричневі скельця.
    Я була на Андріївському, йшла повз роки,
    відчуваючи під ногами гостру бруківку, розмовляла з кимсь,
    кидалася словами, купувала радянські листівки і чула твоє мовчання,
    воно текло землею , вимиваючи пісок між камінням, одне твоє слово – веління,
    одне моє слово - вагання.
    Акорди твоїх пісень – це вкрадене і зачумлене часом музло,
    а моїми внутрішніми трюмами
    ходить капітан, ним зробились зло.
    Відьма ,
    я сплю біля театральних кас, на Андріївському узвозі, дивлюся вистави,
    ніякі актори з вас,
    бо зіграти мене не в змозі.
    Коричневі окуляри , крізь скельця - «неочі», я ходитиму за вами
    примарою, розплітатиму тихі ночі, я літатиму , розглядаючи силуети дівочі, чоловічі,
    я застигатиму на чужих , незнайомих обличчях,
    падатиму у думки, спростовуватиму факти, а якісь красиві жінки
    бачитимуть мене в ілюстраціях

    до світанків.


    липень 2010


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5.13)
    Коментарі: (2)


  43. Орися Савлук - [ 2010.10.08 21:25 ]
    художник
    ось грачують таксисти. день повільно котиться зі сходинок.

    ікони ідуть тротуаром, милуються смаглявими азіатами.

    шепочуть до тихого голосу сутінок.

    ти буваєш тут часто, майстерно виводиш
    пензлем чужі почуття. і кожний мазок робить їх незабутими ,
    схопленими і вплетеними у вінки безлічі вічностей,
    кожен сам вирішує, яку вічність купувати.

    усе – продається. відкриваєш каналізаційні люки часто насправді, рідко

    подумки . і, як дівчата на Івана Купала, пускаєш свої вінки, топиш свої вічності.

    найсолодші дні, які минають, найсолодші миті , які губляться.

    понеділками це така замальовка, що можна дивитися під дозою Рамштайну , а неділями, коли вулицями гуляє більше людей , під завивання Дженіс.

    сонячний Туніс криється віднедавна в тобі.

    звуки трембіт. ти у білому. , ставиш діагнози перехожим,

    вони уважно слухають і вдають , що розуміють.

    ти продовжуєш, вони ще кивають , але вже не вдають нічого,

    роздивляються будинки і лише на останніх словах твоїх

    заплутаних речень кидають поглядом в твоє обличчя і так само кивають

    як ти малюєш? так само. як я дивлюся внутрішнє кіно, коли сплю.

    сон-це.



    липень 2010


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5.13)
    Коментарі: (5)


  44. Валерій Хмельницький - [ 2010.10.07 11:37 ]
    сопілка вітру (літературна пародія-продовження )
    співає
    вітер -
    усе
    мине -
    кленовий
    листочок
    летить,
    паде


    25.10.2010


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (9) | "Кася Єгорушкіна сопілка вітру"


  45. Іванна Голуб'юк - [ 2010.10.06 20:39 ]
    як називаєшся, дівчинко?
    ***
    як називаєшся, дівчинко?
    певне, мрієш стати співачкою
    чи фотомоделлю
    мрієш ходити на високих-високих каблуках
    сидіти на дієті
    лоскотати собі піднебіння пір'їнкою
    і пити з чужими дядями шампанське?
    а потім вийти заміж за мільйонера і народити йому діточок
    сидіти у своїй америці пити кока-колу ходити у спортзал
    їздити у Флориду на вакації
    і мріяти про кар'єру вчительки
    у Жмеринці чи Кобиловолоках
    щоб ходити до школи
    розповідати дітям про далеку америку
    індіанців у резерваціях
    статую свободи
    шкідливість кока-коли
    чарівну Флориду
    пити вино в учительській
    отримувати подарунки від батьків своїх учнів
    і думати про те
    як добре мріялось у дитинстві
    правда, дівчинко?
    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.36) | "Майстерень" -- (5.26)
    Коментарі: (7)


  46. Любов Бенедишин - [ 2010.10.06 16:17 ]
    ***
    Бувають миті,
    коли душа,
    ніби прокидається
    чи то від довгого
    летаргічного сну,
    чи то від короткочасної
    ефемерності забуття.
    І їй знову, і знову
    пронизливо дивно
    відчувати себе
    у цьому тілі,
    у цьому часі,
    у цьому світі...

    2003



    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (5)


  47. Латишев ДеТісЛ - [ 2010.10.06 15:55 ]
    ядовитий океан
    ром з льодом у скляному погляді
    з прозорої цегли стіна мовчання
    сенсаційно як впасти на подіумі
    ніч презентує мене востанн'є
    ніби більше робити нічого
    дощ напам'ять майже вивчений
    надокучливо як до чужого
    шкребуть краплини у вікно чи
    фарбу я - обдерте підвіконня
    руіни стін обривисте мичання
    порожнє скло
    до слів іще тверезіти
    забити всі кути навколо
    сльози множити
    як так не можете девитись...


    Рейтинги: Народний -- (4.81) | "Майстерень" -- (4.72)
    Прокоментувати:


  48. Любов Бенедишин - [ 2010.10.06 14:29 ]
    Яблуко
    1.
    Одержима мрією -
    стати корисною людям,
    зірвалась із неба зоря
    і жовтобоким яблуком
    глухо впала
    у високу траву
    під старою, як світ,
    яблунею.
    Та ніхто
    не звернув уваги
    на зяючу пустоту
    у нічному небі.
    ...І яблуко,
    на жаль,
    також ніхто
    не помітив.
    Коли я підняла його,
    було вже
    запізно...

    2.
    Ще вчора
    на найвищій гілці
    вже безлистої яблуні
    колихалось вітром
    останнє
    бурштинове яблуко.
    ...А назавтра
    сусідський хлопчик
    так і не знайшов його
    в пожухлій траві.
    Світ здвигав плечима.
    А в газеті
    з'явилась замітка,
    що українські астрономи
    відкрили нову зірку.
    ...Тепер,
    коли я дивлюсь
    у нічне небо,
    я знову бачу її,
    зорю,
    що мріяла стати
    корисною людям.

    2003


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (12)


  49. Орися Савлук - [ 2010.10.05 20:53 ]
    зона відчуження
    зона відчуження обмежується уявною лінією
    що відділяє їх від світу
    цих лицарів привокзальних площ
    які попри холод та охоронців порядку
    усе ж дотягнули до літа

    вони пам’ятають дати навряд
    та з п’яною вірністю
    вимовляють усі імена
    так наче клянуться щораз в повітря
    не залишати своїх у походах
    надопікає тільки одне -

    зміряна алкогольними літрами
    погана. чужа. погода


    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  50. Орися Савлук - [ 2010.10.05 19:45 ]
    жаби
    кмин збуджує чужу пам’ять
    треба
    прийти до тями
    вирвати з горла той день як ви востаннє купували
    білоруський хліб
    ділилися ним з чужими котами
    латаючи на сонці німими очима
    такі непропорційні зелені
    плями
    цілий рік хтось їх носив за плечима
    у великій біло – блакитній сумці
    ті яким завжди до дідька хотілося
    відбиватися молотком
    під чужі мотиви
    то ж були твої однодумці
    вони прямували напахнюкані в паб і
    не ділилися більше з жодним котом
    кісточками від французьких
    солодких жаб


    червень 2010


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:



  51. Сторінки: 1   ...   111   112   113   114   115   116   117   118   119   ...   130