ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були

Євген Федчук
2026.06.18 20:12
Коли війна закінчилась, москалі завзято
Узялись про перемоги книжечки писати.
Тонни книжок написали про Московську битву,
Як їм удалося вперше ворога розбити,
Сталінградську, Курську, звісно, про взяття Берліна,
Як поставили фашистів вони на коліна.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Наталія Крісман - [ 2011.07.02 23:02 ]
    ДУША ЗНАЙДЕ ДОРОГОВКАЗ!
    Дорога стелиться безкрая,
    Згубився десь дороговказ...
    За мить до прірви - мов торкає
    Крилом незримим янгол нас.

    У прірву рано ще зриватись,
    Допоки в серці є вогонь,
    Зринають рими в нім крилаті
    І дух не знає перепон.

    Хоч від біди ідеш до скрути,
    Гірчить реальність, як і сни,
    Твої слова ми хочем чути,
    Як звуки лагідні весни!

    Душа, що поруч, озоветься,
    Своїм поділиться теплом,
    Аби ще довго твоє серце
    Тебе по світу цім вело!

    Нерозумінням світ карає,
    Лишає в серці біль образ...
    Та в вічнім прагненні до раю
    Душа знайде дороговказ!


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (8)


  2. Анатолій Клюско - [ 2011.07.02 22:19 ]
    Десь, колись…
    Де цнотою пропахли вечорниці,
    Де в соняхи закохані джмелі,
    Ромашки нагадали білолиці
    Мені життя на цій святій землі.

    Хоч може не вродився я поетом,
    М'яча ганяв і грався у війну,
    Та вечори шептали по секрету
    Римовану бентежну таїну.

    Незримий світ відкрив свої фіранки,
    В мені зуздрівши диво - солов'я.
    І, наче ніжна пристрасна коханка,
    В екстазі Муза билася моя!


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (14)


  3. галина ФЕСЮК - [ 2011.07.02 19:57 ]
    Дух святий зійшов з небес
    ***
    Дух святий зійшов з небес,
    Зяскравіли душі грішні...
    В кожному - вогонь воскрес,
    І горить яскраво, пишно,
    Бо звершилось - світло тьму
    Полумям яскравим вкрило.
    І любов в людськім житті
    Слід глибокий залишила...
    Віра в серці загніздилась,
    Укріпилась, проросла...
    А надія заросилась
    Слізьми щастя від тепла.
    Дух Святий зійшов між люди,
    Струни серця задзвеніли:
    Більше горя й сліз не буде,
    Тільки б ми цього хотіли..
    2011р


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  4. Іван Редчиць - [ 2011.07.02 18:31 ]
    ЖАР-ПТИЦЯ

    О, Муза не зігнеться у поклоні,
    Сама вона не ступить на поріг.
    Не через те, що там свистить батіг,
    Вона ходить не звикла у колоні.

    Їй байдуже, як ти стоїш в короні,
    Вона не ласа на чужий пиріг.
    До неї я, захекавшись, прибіг,
    Відмовившись вклонитися мамоні.

    І перед нею ти не падай ниць,
    І не хизуйся, не показуй міць,
    І пам’ятай – не любить Муза ницих.

    Вона не їде з почетом конем,
    Вона завжди з’являється тихцем, –
    Як прилітає у мій сад жар-птиця.

    2007



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (6)


  5. Віктор Кучерук - [ 2011.07.02 18:36 ]
    Чи стала довшою дорога...
    Т. О…
    Чи стала довшою дорога,
    Чи додалося сліпоти,
    Чи натомилися вже ноги
    Безповоротно змалку йти?
    Чи, повний розпачу і люті,
    Не віднайду дороговказ
    І од біди іду до скрути,
    Як це траплялося не раз?
    Чи, може, жевріє терпіння
    В душі обтяжливого сну
    І зве надії голосіння
    У безкінечну далину?
    Куди я досі поспішаю,
    Ніяк донині не збагну?..
    Дорога стелиться безкрая, -
    Чи є хто поруч: - Ану – ну?.
    02.07.11.


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (29)


  6. Василь Дениско - [ 2011.07.02 17:58 ]
    ***
    А як тебе я ждав!
    Зі мною світ
    Навколішки стояв
    І виглядав
    З некошених отав...

    2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (26)


  7. Тетяна Малиновська - [ 2011.07.02 17:54 ]
    Вот такое вот лето
    Серый день ворвался в лето
    Призрачным дождем.
    Потрепал он ветви где-то,
    Туче нипочем.

    Насорил отменным градом,
    Будто не со зла,
    Стал для солнца сущим адом,
    Плакала гроза.

    День устал, прилег с дороги,
    Храпом грянул гром.
    День поспит еще немного,
    Смаянный трудом.

    2011


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.39) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (20)


  8. Тетяна Сливко - [ 2011.07.02 16:10 ]
    Була весна
    Стоїть стривожене село.
    В нім дім осиротілий.
    Так ніби все, що там було
    малюнок застарілий.
    Але в уяві бачу я
    садок.В нім батько й мати
    натруджені, як вся рідня,
    не звиклі спочивати -
    в труді.До берега город
    і мЕжі срібно-рОсі.
    Картопля зацвіла, горох.
    Вниз - верби яснокосі
    схилили коси до води -
    так місяця вітають.
    Ще так далеко до біди.
    Та мабуть про те... знають.
    Ото ж стрічають чемно так
    зеленим чистим вбрАнням
    дітей, що лізуть через мак
    до них, як бджілки ранні.
    І стежка, що біжить до ніг,
    теплом їх зустрічає.
    А он Юрко по ній побіг,
    сестру застерігає:
    - Дай руку, Раєчко.Поглянь
    он там у житі боком
    сидить Русалка.Рання рань,
    вона ж моргає оком!..

    Так ніби вчора все було:
    його весна,його село...

    Була весна.Нема весни.
    Немає коней карих.
    Лиш без середньої струни
    висить,мовчить гітара..


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.32) | "Майстерень" 5.25 (5.25)
    Прокоментувати:


  9. Тетяна Сливко - [ 2011.07.02 16:00 ]
    Жасмин
    Під вікном вже жасмин розцвітає,
    аромат той духмяний п,янить.
    Мене милий вже більш не кохає,
    не для мене прекрасна та мить.

    Не в моєму саду квітнуть трави
    У моєму вогонь лиш палав.
    Гірко серцю, що ради забави,
    ти мене в цім саду цілував.

    Я до себе жасмин пригортаю,
    одиноко до нього клонюсь
    -Сліз не треба,-себе я благаю.
    Але сльози котились чомусь.

    Вони впали в пелюстки й завмерли.
    У сльозах заблищав білий цвіт.
    Сяяв він мов сріблястії перли.
    Тій красі дивувавсь цілий світ.

    Час минув,знов жасмин відцвітає.
    Ген на трави осипався цвіт.
    Та душа знову цвітом буяє,
    не зійшовсь на тобі клином світ.

    Знову серце, як вперше кохає,
    і у грудях, як вперше тремтить.
    І душа нову пісню співає.
    Вона тихо і ніжно бринить


    Рейтинги: Народний -- (5.32) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  10. Іван Редчиць - [ 2011.07.02 15:08 ]
    ЖИТНІЙ СНІП

    Перегорнув я днів спекотних прозу,
    І вивершив уже чимало кіп.
    Кладу нову – і знову житній сніп
    Освітлює глибінь душі і мозок.

    А жайвори – небесні віртуози,
    Якби я так співав, давно б охрип.
    І поглядом, і серцем я прилип
    До піднебесся, де змовкає розум.

    І час, як вік… І щебету, й пісень
    У душу ллється – не дрімай лишень,
    І обома хапайся аж до поту…

    І літа оксамитний зелен-шум
    Тече промінням сонячним, як струм, –
    Аби душа трудилася достоту.

    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (4)


  11. Женя Бурштинова - [ 2011.07.02 13:31 ]
    Largamente
    Мені наснився сон... Amore mio...
    Не йди, не йди відразу, largamente...
    Не треба, не виводь мене із ладу...
    Невже і тут потрібні аргументи?!
    А сон, що зупинився скраю прірви,
    чомусь не переходячи у гріх?
    Ця ніч, її навіювань принади -
    Малий додаток до мирських утіх...
    Не йди, прошу, так зразу - поступово,
    Не хочу, не здавайсь мені моментом.
    В життя не перейду твоє ніколи,
    Але цей сон - це наше largamente.
    02.07.2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (11)


  12. Вета Лана Де - [ 2011.07.02 11:40 ]
    W.here.I.s.M.y.F.uckin.M.ind
    Все это так – и это все не так
    И та маленькая рыбка
    Уже не в Карибском море, нет
    Она теперь здесь, плавает
    В струях киевского воздуха
    Пропитанного
    Тленным и глухим
    Вытекающим из переулков
    И впадающим в наши июньские взоры.
    В наши глаза, которые
    Уже не могут требовать перемен

    И почему-то всегда получается так,
    Что ты приходишь, когда уже поздно и все твоего размера разобрали
    И ничего твоего уже нет
    И никому ничего не надо
    И плохо это или хорошо – решать тоже не нам
    Лишь бы как-то что-то или кого-то убить – каждому ведь свое –
    Время-деньги-кого-то-на-худой-конец-себя

    Останется только
    Та маленькая рыбка
    Последний герой. Survival of the fittest.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (3) | "The Pixies Where Is My Mind OST Fight Club"


  13. Іван Редчиць - [ 2011.07.02 08:03 ]
    ДОВІРА

    Обняв стару, як світ, крислату грушу,
    І слухаю її… О Боже мій!
    Чуття й думки біжать наперебій,
    І кожну з них я вислухати мушу.

    Беру я шланг і поливаю сушу,
    Вона втекла – тут буде водостій…
    А груша рада – згине суховій,
    І відкриває, ніби сонце, душу.

    Стомився день і ближче підійшов,
    Коли збагнув – не буде тут обмов,
    Спокійно ліг в саду на шовкотрав’ї.

    А груша полетіла до зірок,
    Я знав її кожнісінький листок,
    Але душі, признаюся, не знав я.

    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (10)


  14. Марія Гончаренко - [ 2011.07.02 00:38 ]
    звиклі до смирення і каяття
    ***
    ми всі – безкінечне тіло Христа
    розіп’яте на дорогах революцій
    звиклі до смирення і каяття
    спокутуємо зваб власних ілюзій
    о гіркота цього почуття

    ми всі – безкінечне тіло Христа



    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (13)


  15. Андрій Яремко - [ 2011.07.01 23:00 ]
    Залежність від моєї ніжності
    Проглянув в телефоні есемески -
    така журба спустилась на лице,
    Ніхто уже не пише в вирі сплеску,
    Ніхто, ніхто не видавить слівце.

    Колись писала, що мене ти любиш,
    Що в тебе є залежність від пекучих слів,
    Що ввечері гуляти ти зі мною будеш,
    Коли приїдеш у прекрасний Львів.

    Минулося... Лиш друзями лишились
    та ніжні есемески плавають в душі.
    Життя страшенно вже на мене розізлилoсь -
    Занадто швидко все пізнати я спішивсь.

    26.06.2011 року Сокаль


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (1)


  16. Андрій Яремко - [ 2011.07.01 23:19 ]
    Моя незнайомка
    Загадкою сьогодні ти була,
    Осяйні очі запалили крила,
    Блаженство усмішки мені дала,
    Огнем свого волосся спопелила.

    Цей стан забуть старався я дарма,
    Шукав так прихистку в чужому серці...
    А ти шукала шлях в Червоноград -
    Така спокуслива, така відверта.

    І враз все зникло у підступності пітьми...
    Ти вийшла тихо у шахтарськім місті.
    Тепер я мучусь тяжко, мов в тюрмі
    Та хочу вже до тебе, милої поплисти...

    25-27.06.2011 року Сокаль


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  17. Андрій Яремко - [ 2011.07.01 23:27 ]
    Дотик твоїх губ
    Приснився гарний сон, немов переді мною
    Лежиш спокуслива і пристрасна така,
    Що я за тебе всі стихії молю,
    Щоби навік не зникла із мого життя.

    Така привітна, щира і ласкава,
    Чудова в ніжнім поцілунку чарівнім
    І вірна подруга, щодень кохана -
    Тебе б я в вічності таку любив...

    Та сон розтанув, мов з дощу веселка,
    Життя буденне зранечку прийшло,
    Щоб ще принести нам проблем відерко,
    Проте з думок цей дотик не зійшов...

    27.06.2011 року Сокаль


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  18. Андрій Яремко - [ 2011.07.01 23:51 ]
    Горю тобою
    Горю тобою, пристрасно кохаю,
    Живу тобою і твоїм життям
    І ніби знаю - начебто не знаю...
    Розплистись прагну в тобі почуттям.

    Та далі лину в водоспад кохання,
    Шукати прихистку в твоїй душі,
    Єдиним цілим бути у єднанні,
    Щоб завжди поцілунком спопелять сліди.

    Щоб гучно в унісон серденька грали
    І пісня лилась щиро від грудей,
    Щоб нас природа щиро привітала -
    Понесла далі від страшних людей.

    Кохаю,люба! Вічно і невтомно
    Слова лунатимуть із моїх уст.
    Я буду щирим, диким, безсоромним,
    Щоб ти щасливою лишалася - клянусь!

    27.06.2011 року Сокаль


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  19. Андрій Яремко - [ 2011.07.01 23:13 ]
    Третій Фатімський секрет
    Життя те мчиться тихо під укіс
    І пекло наближається звершитись.
    Спасеться тільки праведник живий -
    Його лиш темнота із атому не зможе вбити...

    Холодною лиш стане ця остання ніч,
    Вітри скажені будуть завивати
    Три дні у темряві й на дикий клич,
    Земля почне потужно розриватись.

    Лиш той врятується, хто в Господі завжди,
    Хто вірить Матері, її пророчім слову.
    Фатіма кличе людство все спастись,
    Вернутись в лоно Церкви пресвятої знову.

    28.06.2011 року Сокаль


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  20. Андрій Яремко - [ 2011.07.01 23:26 ]
    Дорожній бомбодром
    Важкезна турбуленція в дорозі -
    Немов тут скинули потужний бомбодром
    І ямочку на ямочці латають верболозом:
    За дві годити повний тут дурдом.

    Дороги Львівщини - у камені за камінь,
    Життя в ремонтах спалюєш машин,
    Усе розвалюєш, доїздившись на амен
    Та мало для авто залишилось хвилин.

    Вже ліпше пішки пертись з міста в місто,
    Щоб Цьомбалюк не парився дарма.
    До Євро "всьо" збудує гарно з тіста,
    А завтра шлях заїздиться на прах.

    25.06.2011 року Сокаль


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  21. Андрій Яремко - [ 2011.07.01 23:23 ]
    Веселковий бум
    Стихія і неонний сплеск енергій,
    Шалений грім роздався, мов орган,
    Навпіл роздерлось небо привілеїв:
    Тут сонце сяє, там - пречорний пан.

    Закохана веселка вийшла подивитись
    Чи не приїхав лицар на стрункім коні...
    Нема... Лиш сонце світить білолице
    Та більш нічого не побачила в вікні.

    Ображена сховалась в чорні хмари,
    Подув лиш вітер вперто в лобове...
    Ми їдем далі не включивши фари -
    Коли ж негода ця нарешті вже пройде?

    25.06.2011 року Сокаль


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  22. Кока Черкаський - [ 2011.07.01 23:44 ]
    Мухобійка
    Тобі я подарую мухобійку! Нюхай,
    Як фарбою новенькою розпахлася вона!
    Ти можеш цею мухобійкою убити муху,
    А, як захочеш, можеш нею вбити таргана!

    В машині возиш ти бейсбольну біту,
    Хай мухобійка поруч їздить теж!
    Я відчуваю: ти собі нову кобіту
    Уже давно шукаєш і ось-ось знайдеш!

    А що стосується Сосюри чи Тичини,
    То їх я всує пригадала просто так,
    Без ані жодної поважної причини,
    Ну а "13" - то є мій щасливий знак!

    Та все одно тобі я мухобійку подарую!
    Це дуже корисна у господарстві річ!
    А після цього - геть у темну ніч піду я,
    Піду від тебе з дому геть у темну ніч!


    Рейтинги: Народний -- (5.24) | "Майстерень" -- (5.16)
    Коментарі: (2) | "Мухобійка"


  23. Анатолій Клюско - [ 2011.07.01 20:17 ]
    Коханка
    Коханка, ночі, перелюби…
    Любов неначе та й не та.
    Ти – випила у мене губи,
    Я – розчавив твої уста.

    Здається, серце затріпоче,
    Немов уперше, та чому
    Воно вже солоду не хоче
    І лячно робиться йому?

    На пишні груди нахилюся,
    Але чого ж вони – чужі?
    І над собою поглумлюся,
    Прогнавши блуду міражі.

    Коханка, ночі, перелюби…
    Любов, убита жартома…
    Уста шукають рідні губи,
    Яких для мене вже нема.



    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (17)


  24. Леонід Казарін - [ 2011.07.01 19:26 ]
    Волчица
    Жалость в её сердце не стучится,
    Совесть она в оргиях сожгла.
    Люди говорят о ней: «Волчица!
    Ведь троих на муки родила.»
    По тропе разгула и разврата
    Рыщет мать беспутная давно.
    То, что матерям от Евы свято,
    Ей познать уже не суждено.
    Для детей, ни днями, ни ночами -
    Ни любви, ни ласки, ни куска.
    Пытка жизни. Ужас одичанья,
    А в глазах звериная тоска.
    Годы слёзы детства не осушат,
    От печали вечной не спасут,
    И свои растоптанные души
    Дети, словно гири, понесут.
    Нет, она на помощь не примчится,
    Нет, слова любви не прозвучат.
    …Вижу в чаще логово волчицы,
    На поляне четверо волчат.
    Добрый лес – надёжная обитель.
    Волчья хватка. Волчий аппетит.
    Рядом мать. Она их не обидит.
    Выучит. Накормит. Защитит.
    Острый слух. Неслышный шаг упругий,
    А в глазах притушенный огонь.
    Но всему враждебному в округе
    Говорят глаза: «Попробуй, тронь!
    Ну-ка, тронь волчат в траве зелёной,
    И клыки увидишь наяву.
    За детей пушистых, несмышлёных.
    Я любому глотку перерву!»
    Вот он, волк! Ночных теней скольженье,
    Хищный блеск охотничий в глазах.
    Это жизни вечное движенье,
    Это серой молнии зигзаг.
    Не тебя ли, враг ты наш исконный.
    С жаждой жизни и борьбой в крови,
    Человек поставил вне закона,
    Но природа требует: «Живи!»
    Так живи и утверждай на свете
    Волю к жизни, верность и красу.
    …Где-то плачут брошенные дети,
    Мать их бродит в каменном лесу.
    Если с нею встретиться случится,
    Днём или при свете фонарей,
    Ты не называй её «волчица»,
    Ну зачем же обижать зверей?


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (2)


  25. Іван Редчиць - [ 2011.07.01 17:32 ]
    ДАРУНОК

    Твій шлях проліг від Ужгорода в Хуст,
    І на стовпах там селяться лелеки.
    Я шлю тобі, немов зорі далекій,
    Цей щирий усміх із привітних вуст.

    І хай тобі не стрінеться ошуст,
    А подругами будуть хай смереки.
    Натхнення небо хай наллє два глеки,
    І раз чи два пригубить златоуст.

    У душу не закрадеться знемога,
    Розквітне сила – забуяє змога,
    Відчуєш ти до Музи пієтет.

    Як ластівка, розкрилиться уява!
    Якщо для тебе слово – не забава, –
    Прийми в дарунок світлий цей сонет.

    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (5)


  26. Катруся Матвійко - [ 2011.07.01 16:55 ]
    Щире
    Хочете, сонечком Вам усміхнусь?
    Хочете, хмаркою в небі пролину?
    Хочете? Хочете? Я не боюсь!
    Як не боїться дитина!

    Хочете, квіточку Вам принесу?
    Хочете зірочку? Раптом дістану!
    Хочете? Хочете? Чисту росу
    Я назбираю Вам рано!

    Хочете вітром легким промайнусь?
    Хочете, листям почну шелестіти?
    Хочете, просто до Вас пригорнусь?
    Як пригортаються діти!

    Хочете, з Вами усе розділю?
    Бачите, раптом попадали зорі!...
    Знайте, я Вас дуже сильно люблю!
    І все життя буду поряд!
    2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (8)


  27. Олександра Салюк - [ 2011.07.01 14:50 ]
    Слова не скласти
    Слова не скласти у дотик,
    Твій погляд я нічим не заміню,
    Ти рідним став, мій котик,
    Ти грієш краще проміню!
    Слова не скласти у поцілунок,
    Коли торкаєшся губами моїх губ,
    Ти від Бога нашого дарунок,
    Без тебе, наче скрегіт труб.
    Слова не скласти навіть у розлуку,
    Її ти сам хотів відчути,
    Подарув кохання муку,
    Не можу я тебе забути!


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (4)


  28. Олександра Салюк - [ 2011.07.01 14:20 ]
    Вiщi знаки
    Крізь віщі сни,
    Де ти і я,
    Лиш поясни,
    Чом не твоя!
    Крізь спів пташок,
    Крізь безліч слів,
    Моїх думок,
    Де ти зітлів...
    Ти вже не тій,
    Крізь порожнечу,
    Бо вже не мій,
    Даруєш втечу.
    Вона заплаче,
    Я ж мовчу,
    Ніщо не значу,
    Не кричу!
    Крізь погляд дивний,
    Що мовчить,
    І голос тихий
    Ледь тремтить.
    Сопілка грає,
    Чуєш звук?
    Вона лиш знає
    Серця стук...
    Крізь шум дощу,
    Крізь крапель стук,
    Що по кущу тремтять,
    Цей звук...
    Ти чуєш, так?
    Ти не забув?
    Це віщий знак,
    Таким він був...
    Крізь віщі сни,
    Що промайнули,
    Лиш поясни,
    Ми ж не забули!


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  29. Олександра Салюк - [ 2011.07.01 14:41 ]
    Я
    Безмежжя слів - моя стихія,
    Без волі - я раба тіней,
    Твоє кохання - просто мрія,
    А наша дружба - просто клей!
    Без музики - як та пустеля,
    Без книги - наче без води,
    Без тебе - без шпалерів стеля,
    Неначе яблуня, з якої зірвані плоди!
    Без сміху я - неначе ніч,
    Без снів, неначе без кохання,
    Без тебе - здолана я Січ,
    Та я чекаю ще зізнання!


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (1)


  30. Олександра Салюк - [ 2011.07.01 14:53 ]
    Перший останнiй поцiлунок
    Подарував німецьку шоколадку,
    Я червоніла, наче від вина,
    І ось зайшла в медичну я палатку,
    Між нами виросла війни стіна!
    Я думала, ніхто не помічає,
    Що про кохання знаю тільки я,
    І думала, що й він не знає,
    Бо то була любов лише моя!
    Я червонію досі, скільки ж років
    Минуло з того часу, порахуй,
    Й не пило те кохання наших соків,
    Зозуля, полічи, зозуля, куй!
    Ще й 20 років не було, таке дівчисько,
    З рушницею, у формі, гарні очі,
    А він... простий сільський хлопчисько,
    Що мріяв може про шалені ночі!

    Обрив, війни стіна і все скінчилось,
    Його ховали під гарматний дим,
    Дівчині тій ніщо не залишилось,
    Як цілуватись вперше і востаннє з ним...


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  31. Олександра Салюк - [ 2011.07.01 14:15 ]
    Схаменiться
    Люди, схаменіться, ще жива
    Україна наша, не продалась,
    Подивіться на плодючії жнива,
    Вона наша і вона зосталась!
    А ми топчемо те рідне, дивно,
    Не цінуємо багатої культури,
    І в очах ще наших якось димно,
    А герої йшли і на тортури!
    А боролися вони за нашу волю,
    За життя у мирі й згоді,
    Натерпілися страшного болю,
    А у наших силах сказать "Годі"!


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  32. Олександра Салюк - [ 2011.07.01 14:44 ]
    Наша держава
    Де тебе шукати,
    Де тебе знайти
    І кому казати,
    Що пішла в віки?
    Україно рідна,
    Де твоя земля,
    Покажи, що гідна
    Й краща від "Кремля"!
    Знаю, де шукати,
    Знаю, щи ти є,
    Треба повставати
    Й повернуть тебе!
    Де твої герої
    І чому мовчать?
    Нам не треба зброї,
    Просто прокричать:
    Слава Україні
    І героям слава,
    Щастя у калині,
    Є наша держава!


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  33. Олександра Салюк - [ 2011.07.01 14:07 ]
    Запой
    Ти знаєш, у тобі розчарувалась,
    Бо я кохала у тобі героя,
    Невже сама собі зізналась,
    Неначе різко вийшла із запоя.
    Я твій портрет в душі намалювала
    І риси щастя приписала всі тобі,
    Сама себе тобою зчарувала
    Й відчула муки у душі, в собі.
    Я малювала нас з тобою у подружжі
    І плакала, коли вривалася реальність,
    Ми по одинці, бо не разом, мужні,
    Та про яку я мовила запальність?..
    Бо не горів в душі твоїй вогонь,
    А я палала почуттями сильно,
    Та ти й не згадував мене либонь,
    А я дивилась за тобою пильно.
    Перестраждала, переплакала, втомилась,
    Я зрозуміла - ти не мій герой,
    І якось дивно почуття перегорілось,
    То маже й справді, був якийсь запой.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  34. Олександра Салюк - [ 2011.07.01 14:07 ]
    Мак
    Я ні скажу своїм надіям,
    Навіщо боляче робить?...
    Я ні скажу своїм всім мріям,
    Не стану я себе дурить...
    Почую спів того я гурту,
    Який колись любила так...
    Пошлю усих колись до чорту,
    І стану малювати мак...
    Червоний буде він, яскравий,
    Я пристрасть намалюю так,
    Можливо буде дуже гарний,
    Отой не скошений ще мак.
    Червоний колір - то надія,
    В яку не вірю більше я,
    Червоний мак - то може мрія,
    А може мрія вороття...
    Та не повернеш час назад,
    Коли його вже упустила,
    І не посадиш з маку сад,
    Коли так душу зачепила.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  35. Олександра Салюк - [ 2011.07.01 14:41 ]
    Ви знаєте, як холодно буває
    Ви знаєте, як холодно буває,
    Коли не зігріває душу теплий чай,
    Неначе серце вітер вириває,
    І розумієш, не потрапиш в рай.
    Ви знаєте, як холодно буває,
    Коли палає літня спека, не мороз,
    Неначе рідний голос десь лунає,
    Або це починається невроз.
    Ви знаєте, як холодно буває,
    Коли не віриш тим, кого любив,
    Хоча те вогнище іще палає,
    Бо ти ж за нього так молив.
    Ви знаєте, як холодно буває,
    Коли кінець приходить сподіванням,
    Життя бездушно сторінки гортає,
    Знак оклику із знаком запитання!

    2011


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  36. Олександра Салюк - [ 2011.07.01 14:05 ]
    Ви знаєте, як холодно буває
    Ви знаєте, як холодно буває,
    Коли не зігріває душу теплий чай,
    Неначе серце вітер вириває,
    І розумієш, не потрапиш в рай.
    Ви знаєте, як холодно буває,
    Коли палає літня спека, не мороз,
    Неначе рідний голос десь лунає,
    Або це починається невроз.
    Ви знаєте, як холодно буває,
    Коли не віриш тим, кого любив,
    Хоча те вогнище іще палає,
    Бо ти ж за нього так молив.
    Ви знаєте, як холодно буває,
    Коли кінець приходить сподіванням,
    Життя бездушно сторінки гортає,
    Знак оклику із знаком запитання!

    2011


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  37. Олександра Салюк - [ 2011.07.01 14:43 ]
    ***
    Закриті очі, ковдра тепла, поруч ти,
    Так добре на душі ще не було,
    А ти міг би від самотності спасти,
    Та це наснилося мені і сердце загуло.
    Ти янгол мій, хоча про це іще не знаєш,
    Ти завжди поруч, у моїх думках,
    Хоча на мене зовсім не чекаєш,
    Але ми часто зустрічаємось у снах.
    Так тихо вдома, всі думки про тебе,
    У дім цей ти ніколи не ввійдеш,
    За надто скромність я картаю себе,
    На самоті я плачу й ти самотньо йдеш.
    А я ховаю свої очі, бо кохаю,
    Можливо ти цього й не помічав,
    Лиш привода побачити шукаю,
    Й не мрію, щоб на мене ти чекав!
    Мені достатньо просто відчувати,
    Що ти покличеш, мовчки я прийду,
    Я не залишусь в тебе ночувати,
    І почуттів твоїх до себе не знайду!
    Мені достаньо просто розмовляти,
    Щоб чути голос твій і тільки твій,
    Щоб мовчки плакать і себе картати,
    І лиш собі казати, що ти мій!

    2011 р.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  38. Іван Редчиць - [ 2011.07.01 13:43 ]
    ПРОГРІХ

    Ріка людей вливається у храми,
    Але я бачу, як міліє дух.
    Він вайлуватий, мов невмитий сплюх,
    Що любить повну чарку й мелодрами.

    І повелося це ще від Адама,
    Цей кожному відомий слабодух –
    Не відігнав метеликів од вух,
    А власну душу – розчинив, як браму.

    Заходить Єва і вповзає змій,
    І заглядає хитрий лицедій,
    І роблять там – усе, що заманеться.

    Де той Адам?.. Та це ж бо я і ти!
    Забувши свій, несем чужі хрести , –
    А Слово не пускаємо до серця.

    2008


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (10)


  39. Руслан Романів - [ 2011.07.01 12:17 ]
    ***
    Прозора ніч.
    Прозоре небо і земля.
    Прозорі зорі, й все, що є навколо.
    Лиш тільки ти не є прозорою одна,
    хоча душа у тебе чиста, аж прозора.
    В прозорості повітря й простирадл
    рельєфи непрозорі помічаю тіла твого,
    прозорий подих непрозорих уст твоїх
    я відчуваю у прозорості прозорій.
    Прозорий світ далеко за вікном,
    вино прозоре у прозорому кришталі.
    Усе прозоре навколо, лише
    стосунки наші й ми самі не є прозорі.


    2009


    Рейтинги: Народний -- (3.88) | "Майстерень" -- (4.25)
    Прокоментувати:


  40. Оля Оля - [ 2011.07.01 11:24 ]
    какого черта?!
    ты подумаешь, справилась, переросла, переболела.
    отвечаю сдержанно, даже не заревела.

    ни одной эмоции ни в одной из строчек,
    только безразличный и холодный прочерк
    вместо засмайлованных сбитых предложений,
    где в каждом словечке мое проявленье,
    где буквы сияют, а точки смеются,
    где скобки все в нужную сторону гнутся.

    но это такое, не очень-то важно.
    другое на самом ведь деле тут страшно.
    внутри что творится - вот так не опишешь -
    тут мало сказать, что срывает мне крышу.

    какого ты черта опять объявился?
    хватало того, что все время мне снился.
    а тут – ну вот надо же было так в тему, -
    когда у меня ни единой проблемы,
    когда все ну просто идет, как по маслу.
    а ты возвращаешь меня в свою «сказку».

    зачем это делать? ты знаешь же точно,
    меня так легко довести до фулл точки,
    сломать, вскипятить, обнажить мои нервы.
    из тысячи зол ты и так уже первый.

    2011


    Рейтинги: Народний -- (5.31) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (2)


  41. Михайло Десна - [ 2011.07.01 08:41 ]
    Не неволю
    Виписуючи долю
    на клаптику життя,
    нікого не неволю
    на дружнє почуття.

    Умов угоди - жодних.
    бо не без тягаря
    до рівня земноводних
    хтось іноді жбурля.

    А там - уже узбіччя.
    Ні смуг, ні КПП...
    На прізвисько обличчя
    у відповідь сопе.

    Не приязнь - ворожнеча
    вихлюпує буття.
    А значить - порожнеча
    на клаптику життя.

    І щоб не зрадить слову
    випробувань своїх,
    я обробляю мову,
    розприскуючи сміх.

    Тому і не неволю
    до приязні в мій бік,
    виписуючи долю
    увесь свій, мабуть, вік.

    1.07.2011


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (11)


  42. Олеся Овчар - [ 2011.07.01 08:59 ]
    Я малюю чоловічка
    Я малюю чоловічка:
    Чуб ріденький, невеличкий,
    Очі – крапочки дрібні, –
    Ще й підморгують мені.
    Брівки, носик-патичок
    Ротик, ну – і язичок.
    Домалюю вушка два –
    Ось уже і голова!
    А ще тулуб, ручки, ніжки, –
    Та й пограємося трішки!
    2010



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (19)


  43. Тетяна Роса - [ 2011.07.01 03:27 ]
    Хижачка
    От і все… я знову не при ділі.
    Ох, до біса ненадійна сильна стать.
    Майже упритул була до цілі,
    Чорну сукню вже збиралась замовлять…

    Так мурчав: «Улюблена кобіта,
    Забирай моє майно, і серце, й хист».
    Обіцяв відкинути копита,
    Та відкинув… усього лиш тільки хвіст.

    Ну яка мені від цього користь?
    Хвіст в руці, але «покійничок» утік.
    Це таки пригнічує бадьорість
    Й натякає на не зовсім юний вік…

    Та нічого, я іще нівроку,
    У порядку ще і вигляд, і хода.
    Уполюю декількох… Он збоку
    Перша жертва, як сорока, погляда…


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (25)


  44. Оксана Воркун - [ 2011.07.01 01:27 ]
    ***
    Две стороны медали -
    радость и беда
    по жизни бродят бок-о-бок всегда...
    Веселье людям дарят и печаль.
    Их розделить не получается...
    А жаль...
    2011р


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  45. Олексій Бик - [ 2011.06.30 22:04 ]
    ***
    Доки світ молодий,
    Доки тіні його невловимі,
    На світанку століть
    Закривавиться обрію схід,
    І останній підйом
    Просурмлять на зорі херувими,
    Закликаючи нас
    Лаштуватися в новий похід.

    Най сконають усі
    Лжепророки і псевдомесії,
    Що в священну ріллю
    Засівають облудний посів…
    Зрозумій мене так,
    Як я сам себе не розумію,
    Як ніхто і ніколи
    Мене іще не розумів.

    Не рахуючи літ,
    Що мені накувала зозуля,
    Я сідлаю коня
    І ступаю в своє стремено.
    Передсмертний ривок –
    Я поважчаю рівно на кулю
    І впаду у траву,
    Як в старому німому кіно.

    Передсмертний акорд –
    Я полегшаю рівно на риму,
    В цій агонії сну
    Заблукавши на віки віків,
    На руїнах Москви,
    Вавилону і Третього Риму
    Сонце витче узор
    Українських моїх рушників…


    Рейтинги: Народний 5.63 (5.45) | "Майстерень" -- (5.49)
    Коментарі: (31)


  46. Василь Кузан - [ 2011.06.30 22:03 ]
    Здогадка ІІ
    Не мав Адам тещі,
    А Єва - свекрухи,
    Тому їхній розум
    Нікого не слухав,
    Тому й довели
    До гріха нас усіх.
    Була б в нього теща -
    В раю був би гріх!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (6)


  47. Володимир Сірий - [ 2011.06.30 22:33 ]
    Тиранія
    Востаннє привели її ,
    І так повіяло весною,
    Наче в тюрму прийшли гаї
    З його юнацтва під Москвою.
    Він заворожено присів:
    Красуня боса йде по гаю…
    Сказав би щось, - немає слів,
    Бо знає, - завтра розстріляють.
    Встав. Підійшов. Притис її,
    Та, раптом схаменувся наче, -
    Намертво впали солов’ї
    Лиш чорне гайвороння кряче.
    Косоворотка. Кобура,
    Душі нема – порожнє тіло.
    Промовив глухо: вам пора.
    І все святе у нім дотліло.

    Ще в грудях димував докір,
    Та й той розвіяв конвоїр.

    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" -- (5.55)
    Коментарі: (7)


  48. Василь Кузан - [ 2011.06.30 21:28 ]
    Жорстоке
    Відрубую руки ранкам,
    Що в чергу стають без тебе.
    Викручую ноги ночі,
    Що схожа із самотою
    І винна в твоїй відсутності.
    Жорстоко. Це садо-мазо.
    Розмазана кров по стінах.
    Любов у чужих весіллях
    Застряла ножем у горлі.
    А хтось тебе не цілує,
    Цінує не те, що поруч,
    А просто бере у лапки,
    Бо ти – ніби штамп у паспорт,
    Бо ти – мов розсада в грядці
    Для нього. А я страждаю,
    Пускаю у серце рани…
    Суглоби дощам ламаю
    І плачу сльозами віршів.
    Вмираю без тебе мовчки.
    Бо жити без тебе – гірше…


    2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (12)


  49. Оксана Воркун - [ 2011.06.30 21:54 ]
    ))))))))))))
    В голове белеберда,
    только это ерунда.
    Раскладу мозги по полкам,
    чтоб работать ими с толком,
    звивины прочищу складно,
    их проветрю - да и ладно...

    Чтоб мозгам хотелось жить,
    надо с головой дружить!


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  50. Анатолій Клюско - [ 2011.06.30 20:59 ]
    За дротом
    На поворотах кида ешелон,
    Несе кудись він молодість ув'язнену.
    У кліть різноманітних заборон
    Потрапив я, розхристаний піжон,
    Законом, наче ременем, пов'язаний.

    Минулому немає вороття.
    Та й нікому вже, Боже, відіслати
    Моє, таке спізніле, каяття -
    Бо десь лежить розтоптане життя
    І за наругу вимага розплати.

    З надією в майбутнє подивлюсь
    Туди, за дріт колючий ешелону,
    Та, впавши на коліна, помолюсь
    І наболілим з Богом поділюсь:
    Його, дрімуче, витягну зі схрону

    Мерзенного проклятого єства,
    Де, окрім бруду, не знайти нічого.
    А може в нім, найглибше десь, бува -
    Жаринка чогось доброго жива.
    Її вхоплю і понесу до Бога!


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (11)



  51. Сторінки: 1   ...   1153   1154   1155   1156   1157   1158   1159   1160   1161   ...   1829