ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Леона Вишневська - [ 2011.06.09 15:55 ]
    суперсиметрія
    Вдягнутись нашвидкоруч,
    вибігти з дому,дістати з кишені таку
    дефіцитну пачку цигарок і через мить жбурнути її геть,
    зрозумівши що,мабуть,не варто або просто немає запальнички.
    Недоліки рішучості,хибні ілюзії звички...

    Іти по магістралі в розхристаній сорочці,
    ковтаючи пилюку з-під ніг.
    Робити це різко,нахабно й прямісінько в очі,
    щоб й слова у відповідь ніхто сказати не зміг!

    Рвати на собі волосся,тремтіти від холоду,
    рахувати дріб'язок в кишенях...
    Не відчувати нічого зайвого,навіть голоду,
    потрапляти з одного пострілу по твоїх мішенях.

    Загортатись,наче зародок,у травневу плаценту.
    Плекати в душі найінтимніший паросток,люмінесцентний...
    Ним гоїти наскрізні поранення,
    терпимо і поволі...
    Роздвоїти себе,захистити каменем
    йодованої,кухонної солі.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.48) | "Майстерень" 5.25 (5.4)
    Коментарі: (5)


  2. Леона Вишневська - [ 2011.06.09 15:05 ]
    суміш з "до" і "після".
    ...іноді б'ється,рветься на шматки,пітніє інсультами,коли швидко бігаєш
    і коли вушна раковина,мов приймач,ловить солоні,черстві хвилі
    зі станції,де тільки одна покинута колія...
    "Такою ти мені непотрібна".
    Якою...слухняною,тихою,здібною?
    Бачиш вивіску і не заходиш до кав'ярні.
    Плутаєшся довгими колами,вибираєш числа для розмов
    і чомусь завжди парні...
    Одягаєш на себе красиве,смачно готуєш,пахнеш
    вишнями...а все що?Все марно.

    У тебе ж є жінки,до яких ти липнеш...не від того,що солодко-а від бруду.
    Вони намотують твої нерви на палець і різко смикають,
    виїдають тебе з середини,словами грішать,
    забивають свідомість криками.
    Ти цілуєш їх просто в губи,а зі мною цілується твоя душа.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.48) | "Майстерень" 5.25 (5.4)
    Коментарі: (10)


  3. Аліса Гаврильченко - [ 2011.06.09 15:44 ]
    Кіт біля склепу
    Під наглядом у місячний монокль
    Таємного для простих смертних свідка...
    Старого склепу – злякано і швидко –
    Смолистий кіт ховається за цоколь
    Від нелукавих, кормом щедрих рук,
    Напружено полискує очима...
    Мов тінь, яка теж чорна, невловима,
    Горішній вітер замітає брук.

    Щоб бути ближче до кісток, мій дім
    Покинув кіт, чий зголоднілий погляд
    Неначе досі промовляє поряд:
    «Помреш – тоді прийду, тебе ж і з’їм».

    2011 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.44) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (5)


  4. Анатолій Клюско - [ 2011.06.09 15:57 ]
    Не дай нам, Боже!
    Зупинюсь, у мертвій тиші загублюсь.
    Он похований безбатченко чомусь.
    Не один він тут, їх тута цілий гурт.
    Кожен з них – не українець, а манкурт.

    Десь, під чорним покривалом німоти,
    Їхні душі проклинають животи.
    На смітник їх викида тамтешній світ –
    В Абсолюті ж бо не ціниться живіт!

    Їм, сердешним, ще частенько, певно, снить
    Жовтим кольором підведена блакить,
    Гомін міста, благодать п'янка села –
    Та країна, що матусею була…

    Але мариться усе оте дарма –
    В них ні мови, ні історії нема.
    А притулок цей, завершили де путь,
    Вже не цвинтарем, а "кладбіщєм" зовуть!


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (3)


  5. Наталія Крісман - [ 2011.06.09 13:20 ]
    Віктору Кучеруку - відповідь на вірш "Людям"
    Любові в Тобі - аж по вінця,
    Вона виплескує щоразу,
    Коли співаєш гімни жінці,
    Чи кажеш нам повчальні фрази,
    Коли шукаєш шлях до Бога
    У світлі дня і серед ночі,
    Коли пізнати суть усього
    Ти з кожним стуком серця хочеш.
    Твоя любов у кожній римі,
    У кожнім слові струмениться,
    Тече міжряддями незримо
    Цілющим струменем живиці.
    Твоя любов бува печальна,
    Але для нас несе надію,
    І стоголоса у мовчанні,
    Дарує крила нашим мріям...
    Твоя любов вже стала ліком
    На душі, спраглі Правди слова.
    Нехай горить в Тобі довіку
    Любов, помножена любов'ю!
    9.06.2011р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (18)


  6. Зоряна Білоус - [ 2011.06.09 12:10 ]
    ПАВУЧОК
    Снив і мріяв павучок
    Вклавшись зручно на бочок,
    Милувався на хмаринки,
    Розгойдавши павутинку:

    От би сонце-золотаві
    Ниточки із неба впали,
    Я б, хвилиночки не втратив,
    Пряжу намотав для хати.

    І як майстер ткацьких справ,
    Дім-світлицю виплітав.
    Затишну, теплом осяйну,
    Тільки справа ця загайна!

    Снив і мріяв, обрій гасне,
    День скресає так невчасно.
    Майже вже довершив справу,
    Тільки було це в уяві!

    06/2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (6)


  7. Сергій Руденко - [ 2011.06.09 10:29 ]
    Сексуальний мань”як.
    Мерседес – то кльова "тачка",
    Це тобі не „Жигулі”...
    Треба мати „баксів” пачку
    І не думать за рублі.
    Був початок як у п”єсі:
    (Всьо то стало саме так).
    Приїздив на „Мерседесі”
    Сексуальний мань”як.

    Жахи- мраки їхали мань”яки,
    Їхали мань”яки наганяли страх.
    Жахи- мраки їхали мань”яки,
    Їхали ман”яки на крутих "тачках".

    А нелегка далі й далі
    Мань”яка того несла...
    Здибав він красуню Галю
    Із найближчого села.
    Він крутив її як лялю
    (Він на ці діла мастак),
    Довго мучив бідну Галю
    Сексуальний мань”як.

    Жахи- мраки їхали мань”яки,
    Їхали мань”яки наганяли страх.
    Жахи- мраки їхали мань”яки,
    Їхали ман”яки на крутих "тачках".

    Потім він не міг піднятись,
    Відірватись від землі.
    Впала „штука”, серце грюка,
    А на руках мозолі...
    Тільки Галя не здавалась:
    Трясла його так-і-так...
    В „Мерседесі” ледве дихав
    Сексуальний мань”як.

    Жахи- мраки їхали мань”яки,
    Їхали мань”яки наганяли страх.
    Жахи- мраки їхали мань”яки,
    Їхали ман”яки на крутих "тачках".

    Був на фірмі президентом
    (Гроші в банку, чорний фрак...)
    Став дешевим імпотентом
    Сексуальний мань”як.
    Україна- це не Лондон,
    Не Париж, не Амстердам.
    У нас тут нічого робити
    Закордонним мань”якам.
    Бо у нас і Президент, і депутати, і Те.Де…
    Всіх вони їб.ть як хочуть,
    Бо ніхто ЇХ не ї.е! ***Приспів виконується на мотив «Ой ти, Галю…»


    Рейтинги: Народний -- (5.37) | "Майстерень" -- (5.37)
    Коментарі: (6)


  8. Ігор Павлюк - [ 2011.06.09 08:10 ]
    * * *

    Вже й небо стемніло – як перша земля на труні.
    Струна обірвалася – лінія фронту душевна.
    Дивлюся на зорі.
    І вічно й дитинно мені.
    І чахкає поїзд.
    Сміється повія дешева.

    Базарна печаль України в мені і кругом.
    А даль шоколадна виблискує кров’ю солоно.
    І чорт його знає – який там у мене геном
    У космосі, що материнське нагадує лоно.

    У космосі, де навіть сльози униз не течуть:
    Смішна невагомість.
    Так легко – що аж нецікаво...
    І тане намотана ніч на могильну свічу.
    І радість маленька:
    На плитці запінилась кава.

    Так час надто швидко минає – як літо чуже.
    Відходять Додому по духу брати і по крові.

    Я диву даюся: мені вже за сорок!..
    Невже
    Збулися всі сни кольорові?..


    Рейтинги: Народний -- (5.72) | "Майстерень" -- (5.75)
    Коментарі: (6)


  9. Микола Шевченко - [ 2011.06.09 00:08 ]
    Малярскабасня...

    Лаку плакалась эмаль:
    - Братец, мне себя так жаль!
    Блеском жизнь моя казалась,
    да, вот, быстро испарялась.
    Я токсична до предела -
    иногда сама балдела.
    Страшен всяк со мной пожар,
    да и муж мой - скипидар!
    Он меня не растворяет,
    в смысле - удовлетворяет.
    То ли дело, глянь, в жестянке,
    Ух! Маслянка-самозванка.
    Возвратилась с Тенерифе
    со служаночкой олифой.
    У нее различный тон,
    и любовник - ацетон!
    Подарил ей оформитель
    дорогущий распылитель.
    Мне - лишь заскорузлый валик...
    Впору опрокинуть шкалик.
    Вон, гуаши, акварели,
    тоже мало каши ели.
    На полотнах по музеям...
    Мы с тобой так не сумеем...
    Отвечал ей мудрый лак:
    - Не расстраивайся так!
    Я, ведь, тож не страдиварный.
    Я простой - не элитарный.
    Но ничуть не комплексую,
    потихоньку полирую.
    Нам еще с тобой везет.
    Видишь, капелька ползет?
    Это лезет из щелей
    братец наш, бедняга-клей.
    Туго, тесно там ему,
    он, увы, рожден для мук.
    Разрываем и невидим...
    ...Зря себя мы ненавидим.
    Ты, подруга, еще та!
    И блестишь, как у кота.
    На авто, и на кастрюлях,
    и в шикарных вестибюлях.
    Где еще - не сосчитать!
    Так что нечего роптать...
    ...Успокоилась эмаль.
    И пристроилась мораль:
    Если жизнь не удалась,
    водку и вино - не пей.
    Есть же клей!

    05.06.11



    Рейтинги: Народний -- (5.35) | "Майстерень" -- (5.28)
    Коментарі: (1)


  10. Валерій Гребенюк - [ 2011.06.09 00:08 ]
    Пустинь
    Пyстинь
    Валерий Гребенюк
    .
    Фiлiжанка залишилась волi
    Iз фьолдалy забутих столiтть...
    Серед барлiю в дикому полi
    Старий Пустинь в зажурi стоїть.
    .
    Дерев'яний з розбитим вiконцем
    I Кpиласом нездалим своїм--
    Вiн покинутий долею зовсiм--
    Пiдневiльник пpaльських руїн.
    .
    У самотностi тiльки надiя,
    Ще чекає мирян iз села...
    Та забутi прадавнi повip'я
    I стезя бодлаком заросла...
    .
    -- Чи розкриєш свої таємницi,
    Де iгумен, твiй бог та суддя?
    Та залишенi давнi Каплицi:
    У безбожностi шанец буття.
    .
    Ще всеношна у мрiї лунає...
    Загубився у нетрях стихар...
    Про єктенiю щиро благає
    Преокрутний у душах тягар!
    .
    Сподiвання годити на прощi...
    Та залишений рейвахом тут!
    Найсвятiшi зпатлюженi мощi...
    Не розiрвеш самотностi пут!
    .
    Святий Пустинь чекає весiлля--
    Вельми вipить в казковi дива!
    Духоборiв навколо свавiлля
    IЧервона у душах ґаба!
    © Copyright: Валерий Гребенюк, 2011
    Свидетельство о публикации №21105280834


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - ) | Самооцінка 5
    Коментарі: (1) | "Духовність, Патріотизм...."


  11. Микола Калита - [ 2011.06.08 23:13 ]
    Народ.
    Не розбудить рабів словами,
    Рабам потрібен хан і цар,
    Служити хану головами,
    Для них то божий дар.

    Пірує хан з панами:
    Народ вони,
    Всі інші, бидло й хами,
    Довіку їх раби

    А що рабам?
    Дадуть видовище із кров'ю,
    На кусень хліба, з їх трудів,
    З великою любов'ю:
    До вірних і дурних своїх рабів

    2011/05 Еак


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  12. Віктор Кучерук - [ 2011.06.08 22:51 ]
    Людям


    Я вам ніколи у любові
    Не зізнаюся у кутку.
    Вона в моєму зріє слові
    І в кожній букві у рядку.
    Її наївну чути в пісні,
    Яку співаю з юних літ.
    Вона відома і безвісна
    Несамохіть чи самохіть.
    Сія вона в моїм мовчанні,
    Гаряча й світла, як вогонь
    Живе у кожному торканні
    Когось із вас моїх долонь.
    В душі ущелині глибокій
    Її тому не затаю,
    Що вічно, мрійник одинокий,
    Безтямно вас усіх люблю

    08.06.11.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (19)


  13. Юлька Гриценко - [ 2011.06.08 22:25 ]
    Нам би
    Нам би в літо ввірватись осіннім дощем.
    Нам би плакати щиро від сміху.
    Задихатись, благати: “Давай, хочу ще”
    І спіймати блаженнішу втіху.

    Нам би солодом впасти на мокрий асфальт,
    І розтанути в променях міста.
    Щоб розбити безхмарні надії об фальш,
    Щоб спалити правдивих і чистих.

    Нам би подумки в небо по сходах зійти.
    Нам би шлях, хоч крутий чи скелястий.
    Але в тебе є я, а у мене - не ти.
    Хтось літає, а хтось мусить впасти...





    Там ніхто не вказує дату. Там не знають про час.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" -- (5.32)
    Коментарі: (11)


  14. Галина Фітель - [ 2011.06.08 22:15 ]
    пародія «Дозадумалась»
    Пародія

    Атоми моїх думок – клубочки,
    все пряду єднання з цілим світом.
    Вже би швидше допрясти – і в бочку,
    де під кайфом Діо з Демокрітом.

    Зачіпки такі, як клешні рака.
    Як думкам літати в повній бочці –
    крила всі порвали об ті гаки,
    відірвали гудзики в сорочці.

    Атоми, як зелен-чоловічки,
    вже із бочки сунуть табунами,
    А думки, хазяйки-перепічки,
    суть зварили і спеклись віршами.

    Вірші різні знов поперли стадом,
    зачепають, краще б зачіпали.
    Істина в вині, бо суне задом,
    як той поїзд, як на рейках шпали.

    Не будіть ви істину до ранку,
    а мене вже краще до обіду.
    Як зіронізую на світанку –
    думкою ще не туди поїду.

    Знаю я, що вірш мій дуже добрий,
    а поганий, звісно, в пародистки.
    Задусила б, як крілятко кобра,
    тільки от вино таке іскристе.

    08.06.2011.


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (30)


  15. Зоряна Білоус - [ 2011.06.08 20:40 ]
    РУКАВИЧКИ
    Мама вбрала рукавички,
    А вони як дві лисички
    На руках вмостилися,
    Пальчики зігрілися.

    Притулила я до личка
    Руки в рукавичках,
    І лоскочуть мої щічки,
    Вовняні сестрички.

    Наліпила круглі сніжки,
    Рукавички змокли трішки.
    Що ж мені тепер робити,
    Аби їх не простудити?

    Зараз вернуся до хати,
    Покладу їх зразу спати.
    Місце тепле пошукаю,
    Хай скоріше висихають.

    10.11.2007р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (6)


  16. Віталій Ткачук - [ 2011.06.08 20:25 ]
    * Обітниця *
    Любити у горі і в глорії
    не відвертатись
    надто коли повертає на гірше
    байдуже, домом -
    просто кімната чи метри просторі
    аби брунькувалися діти і вірші.

    Змолити задавнені помилки
    спільно забувати
    значення слів пережитих раніше
    рухатись далі
    із непорушністю права на спомин
    єдинородно прийняти твою іншість.

    Зціляти підводити гоїти
    не завдавати
    ввірити долі як грамоти вірчі
    не припинятись
    у неперервності віянь і воєн
    кохати сакрально - щоб діти і вірші
    обіцяю


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.37)
    Коментарі: (2)


  17. Віталій Ткачук - [ 2011.06.08 19:53 ]
    * Грози *
    Грози. Потоплення задухи,
    Парчі відмитих кольорів.
    У вільний стрій перевдягнути
    Вітри, танцюючі вгорі.

    Де розітнули блискавиці
    Небесноткане полотно -
    Нехай проллється, заіскриться
    Високо зібране вино.

    Води прозріння. Громотрусу,
    Що затихає, наче спів.
    І всім, хто витримати мусить,-
    Оливи з теплих берегів.


    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.37)
    Прокоментувати:


  18. Варвара Черезова - [ 2011.06.08 17:24 ]
    Наброски (случайное)
    И тогда защемит, заколет и ты войдешь
    в свое прошлое будто бы в тело острейший нож
    и воробушек-сердце трепещит но не молчит
    если б был здесь хоть кто-то, сказал бы - по чину чин.
    и рукой проведешь по лицу, а лицо - зола.
    Перетлелое имя забудется не со зла.
    ТОлько в сердце (в мозгу если точно) следы следы
    Только память не мажет: то в зубы, а то под дых.
    и проснешся, а простынь не смята но вся в поту
    и тогда защемит, заколет. Невмоготу.


    Рейтинги: Народний -- (5.47) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (7)


  19. Володимир Сірий - [ 2011.06.08 15:31 ]
    Транзит
    Тут ні зворотів,ні розпуттів,
    Чергує з темінню яса.
    Транзит з минулого в майбутнє,
    А мито сплачує краса.

    Є початкова і кінцева,
    Зупинок інших і не жди;
    Тут навіть цар чи королева
    Все рівно з челяддю - туди.

    Єдина втіха: за віконцем
    Мелькають радощі життя
    І навіває тепле сонце
    Тобі мрійливі почуття.

    І мчиш назустріч безіменним
    Околам, сферам і мостам.
    І хто розкаже достеменно
    Яке тобі судилось там?

    08.06.11.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" -- (5.55)
    Коментарі: (14)


  20. Михайло Десна - [ 2011.06.08 15:49 ]
    Виховна робота
    Ти жити хочеш? Жити... Ні? Питаю...
    А мову інозьомну добре вчиш?
    Бо пломба - інозьомна. Не з Китаю...
    І вартістю приблизно - як Париж!

    А, може, ти того... Щоб обійтися,
    нагріти хочеш руку у селі?
    Так там навчились теж... А ще - молися,
    бо токар стис у тому щось свердлі...

    А, ти обурюєшся... Неподобство!
    Бракує почуттів у порожнині цій!
    Як зуб, то що - зухвале зубофобство?
    Язик задок облизує тут твій?

    Тобі дай пломби, як новеньке ліжко!
    Кусається ж... Як муха та цеце...
    Ти жити хочеш? Вгамувався б трішки,
    бо, знаєш, люди рвуть уже за це.

    8.06.2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (21)


  21. Таїсія Цибульська - [ 2011.06.08 13:05 ]
    Сказка о рекламе(для детей и не только)
    За границей Гамадрил
    Важные слова учил!
    Чтобы продавать товар
    Знает слово "гонорар",
    "Бизнес","менеджер","проценты",
    "Скидки","бонус","дивиденды"!

    Очень нужный Гамадрил
    В джунглях магазин открыл!
    Положил он на прилавки
    Брюки,юбки и булавки,
    И кастрюли,и пальто,
    Сковородки и манто.

    На витрине сто картин
    Рисовал ему Павлин!
    Заграничная же Дама
    НазвалА это - реклама!
    Вот уже открылись двери,
    В магазин вбежали звери!

    Вон огромный серый Слон
    Покупает телефон.
    Покупает Бегемот
    Разрисованный комод,
    А застенчивый Жираф
    Покупает себе шкаф.

    Гамадрил кричит:"Есть скидки!
    Покупайте срочно нитки!"
    И зелёный Крокодил
    Ниток целый воз купил!
    Тащит Зебра два пакета
    Ниток голубого цвета!

    В магазин,как на пожар,
    Мчится маленький Комар,
    Попугай,Питон,Горилла!
    Знать,реклама - это сила!
    Чтоб в торговле был прогресс
    Очень важен интерес!


    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (2)


  22. Таїсія Цибульська - [ 2011.06.08 13:01 ]
    Герой
    Був Мишко у зоопарку,
    Зазирав у кожну шпарку,
    Ще й дражнив маленьких поні:
    "Ви ж поміститесь в долоні!"
    У ведмедів смикав сітку,
    Стукав палицею в клітку,
    І кричав:"Хоч звір цей дикий!
    Не боюсь! Я вже великий!
    Мов Тарзан серед дерев!
    Я хоробрий! Справжній лев!"
    Раптом зблід Мишко-герой!
    Що ж це сталося?! Ой-ой!
    Труситься герой від страху!
    По нозі повзе...мураха!


    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (4)


  23. Марічка Стрільчук - [ 2011.06.08 13:12 ]
    Послання
    Я граю ролі, я міняю маски,
    двозначними словами говорю,
    чекаю дарма ніжності і ласки,
    від випадкових дотиків горю.
    Ви - той вогонь, що спопеляє душу,
    Ви той, хто в снах, хто в мріях наяву.
    Я Вам ніхто і з цим змиритись мушу,
    хоч Вами вже давним-давно живу.
    Мені ніхто нічого не порадить,
    плювати всім, що в мене на душі.
    Я Вам пишу, від Вас я жду поради.
    ...Простіть мене за ці дурні вірші.
    2010


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  24. Марічка Стрільчук - [ 2011.06.08 13:36 ]
    Перша зустріч
    Довгожданний - такий несподіваний.
    Мій коханий, жаданий, мій ніжний.
    Твої ласки посипались зливами...
    Мені страшно, тривожно ...і смішно.

    Взяв за руку, мурликаєш котиком.
    Не спішиш до дружини, додому.
    А від твого гарячого дотику
    Аж здається, що душу судомить...
    2010


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  25. Дмитро Куренівець - [ 2011.06.08 13:02 ]
    Готель Каліфорнія (із світової рок-поезії)
    На нічній автотрасі – вітер вихровий.
    Зринає в повітрі теплий запах трави.
    Десь далеко попереду – мерехтливі вогні.
    Голова моя важчає, зір тьмяніє мені.
    Я спинивсь на ночівлю і в готелі побачив її.
    Я почув подзвін долі і подумав тоді собі:
    «Це може бути раєм, а може – пеклом буть».
    Вона засвітила свічку й показала путь,
    а звідусіль лунали голоси –
    здавалось, було чуть:

    Вас запрошує готель «Каліфорнія» –
    гарний краєвид, певний колорит,
    вдосталь кімнат – це готель «Каліфорнія»,
    завжди в будь-який час він чекає на вас.

    У неї думки химерні, у неї мерседес-бенц,
    у неї безліч таких милих хлоп’ят, яких вона зве my friends.
    Як танцюють вони на подвір’ї – час пОтом сплива.
    Хтось у танці все згадує, хтось – про все забува.
    І я викликав метрдотеля: «Будь ласка, мого вина». –
    «Від шістдесят дев'ятого в нас тут такого нема».
    А голоси все кличуть здалеку в мольбі…
    Прокинься вночі, щоб почути лишень,
    як вони кажуть тобі:

    Вас запрошує готель «Каліфорнія» –
    гарний краєвид, певний колорит.
    Там, де дні марнотратять, – це готель «Каліфорнія».
    От і алібі грішному тобі.

    Дзеркало на стелі. У кубиках льоду – шампань.
    І сказала вона: «Ми всі тут лиш в’язні власних фантазувань».
    І в кімнаті господаря зібрались вони на обід.
    Ударили звіра своїми ножами, та не змогли його вбить.
    Останнє, що пам’ятаю: як біг до дверей хутчіш.
    Я знайшов коридор, що вів назад, туди, де я був раніш.
    – Розслабся! Ми запрограмовані, щоб сприймати, – сказав вартовий. –
    Ти можеш будь-коли з’їхати з номера, але зовсім тобі не втекти!

    2007


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (5)


  26. Анатолій Клюско - [ 2011.06.08 12:21 ]
    На кручі
    Буває з горя чарочку хильну,
    Все рвусь - із кручі!
    То з мого краю роблять чужину
    Воли й онучі.

    І хоч кусають люто батоги -
    В покорі спини,
    Бо тих волів купили вороги
    За їхнє ж сіно.

    Онучі пріють, паряться в поту,
    Латають рани,
    Лягти зручніше, мають за мету,
    На ногу пану.

    А я, своїм нащадкам на буття,
    (Страждать обридло)
    Зіпхнути з кручі мушу не життя -
    Спаніле бидло!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (15)


  27. Анатолій Клюско - [ 2011.06.08 12:27 ]
    Щоб повернутися знов…
    Скільки життів прожито?..
    Ніхто не рахував.
    Був я кульбаби цвітом -
    Весноньку цілував,

    Був солов'єм співучим -
    Літу звіряв думки,
    Красенем став дрімучим -
    В кроні ховав віки.

    Ясеном в полі чистім...
    Вихор мене зборов.
    Впав я пожовклим листям
    І... повернувся знов.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (27)


  28. Юлька Гриценко - [ 2011.06.08 11:31 ]
    Колос
    Розплела колоски із думок
    Розплела і пустила за вітром.
    І звільнилась від втоми немов,
    І на мить перестало боліти.

    Розплела колосок із образ,
    Розплела і втопила у вчора.
    Та єдина, сумна і стара
    І сьогодні приходить, як морок.

    Розплела і самотність і біль,
    Розплела, щоб ті зникли, розплились!
    А сьогодні зізналась собі:
    «Я сама, як той колос похилий».


    08/06/2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" -- (5.32)
    Коментарі: (7)


  29. Андрій Мирохович - [ 2011.06.08 11:25 ]
    ***
    Життя не зовсім порожнеча,
    порожня пляшка і порожнє ліжко,
    і божевілля зовсім близько,
    а за вікном кричить малеча.
    Геть, геть іди, не треба, музо,
    ти не займай мій гарний ранок,
    я краще вже під церквою з картузом
    збиратиму копійки на сніданок.
    Життя не зовсім порожнеча,
    порожняя пляшка і порожнє ліжко,
    а за вікном кричить малеча
    якій на ковзанці так слизько.

    2001 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.42) | "Майстерень" 5.5 (5.4)
    Коментарі: (7)


  30. Софія Кримовська - [ 2011.06.08 11:01 ]
    ***
    світ сивий-сивий наче тінь лісів
    корону неба приміряти важко
    на троні людства він - не БОГ - посів
    а люд на це і на віки не зважив

    ти тільки не рахуй сьогодні снів
    вони як зморшки з далеку - міфічні
    майбутній день приспати біль зумів
    майбутній день як і майбутній відчай

    незнаний... і тому течуть думки
    і б'ється ніч у світлі без розпуки
    світ витриманий - як вино - з руки
    ти п'єш безбожно і німіють руки

    і захмеліла старість наче юнь
    і біль давно не біль а тільки спомин
    а світ укотре вивіє чиюсь
    любов як попіл... чистить жінка комин


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (8)


  31. Василь Кузан - [ 2011.06.08 09:43 ]
    Сьогодні ти так мальовничо відсутня
    Сьогодні ти так мальовничо відсутня
    У сутінках сотень всесвітніх столиць.
    Столи стережуть склянку синього смутку
    У відблиску лоску, в колисці зіниць.


    Листом листопаду на глобусі світла
    Стриножено зграю стандартних століть,
    На спогаді сонця написано сонях...
    На споді покинутий сторож стоїть.


    Від світу стіною відділено пісню,
    Сюжетом стосилим достигла стріла...
    У морі амурної спраги і саги,
    І сили, і мрії згортають слова...


    2006


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (16)


  32. Іван Потьомкін - [ 2011.06.08 07:59 ]
    У вічність, як Ісус, вознісся молодим

    На Радянщині можлива тільки суспільницька критика, тому щоб знайти признання, треба свідомо робитися сліпим, цебто поза суспільними проблемами не бачити нічого
    Богдан Ігор Антонич «Проти поменшування мистця»


    І Пушкін, і Лермонтов тим паче
    Втомилися життям, смерть сприйняли б за щастя.
    На прив’язі один в царя ходив і прославляв свободу,
    А другий кров місив в чеченському болоті,
    Чекаючи кулі як причастя.
    А ти, лемківський хруще , ти ж тільки-но почав густи,
    Як вишні українські заходилися цвісти.
    Щоправда, одразу ж загув якось незвично:
    Містично. Ба, навіть сюрреалістично .
    І довго гув би ще, бо так і не повірив,
    Що молодість – не вічна і начебто літами міряна.
    Та в двадцять з лишком літ Всевишній
    Узяв тебе до себе в Горні Висі.
    І , може, й слушно: на Лемківщину твою любу
    Апокаліптична вже насувалась згуба.
    Тож і якби уник ти ровів Катині,
    Зогнив би десь у сталінських катівнях:
    Не зміг би з ручними солов’ями буть в одному хорі,
    Оспівувать за мурами кремлівськими причаєну потвору,
    А кинув би, як побратим по слову Осип,
    У безсоромні вовчі очі хоча б і ці рядки пророчі:
    «Де не оставсь на каменю ні камінь, де зрівнялись гори,
    Знов мулярі нову тюрму будують з брил квітчастих.
    Цвіте під шибеницями багряне квіття мандрагори
    І мотуз вішальників для живих приносить щастя» .
    Ні, ти уник «щастя соціалізму»,
    Приправленого голодом та слізьми,
    Уник і глуму, й неминучої біди
    У вічність, як Ісус, вознісся молодим.

    ---------------
    «Антонич був хрущем і жив колись на вишнях,
    На вишнях тих, що їх оспівував Шевченко».
    Богдан Ігор Антонич «Вишні»
    Див. Тетяна Лисенко «Сюрреалістина типологічна лінія Сальвадора Далі і Богдана Антонича (синтеза поетичного й образотворчого мистецтв у сфері підсвідомого».
    Йдеться про вірш Осипа Мандельштама «Мы живем, под собою не чуя страны», де вперше Сталін був зображений як тиран, а поет прирік себе на неминучу смерть.
    «Апокаліпсис».- Богдан Ігор Антонич. Повне зібрання творів. К., «Літопис», 2008, стор.173.




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (3)


  33. Галина Фітель - [ 2011.06.07 21:00 ]
    «Майже Єва»
    Невже таки проспала кінець світу
    і опинилася прямісінько у раю?
    Усюди повно Єв, і я лягаю
    в костюмі Єви на траву зігріту.

    Костюм прим"ятий, трохи целюлітний,
    проте привабливості досі не втрачає,
    раз поруч вже Адам, не дуже літній,
    щось там листком фіговим прикриває.

    А де ж коханий мій, невже не поруч?
    Свобода, бабоньки, нарешті можна все!
    От треба ж, тільки глянула ліворуч,
    мов кару за гріхи, його сюди несе…

    Ну от скажіть тепер мені дурній,
    навіщо йти до раю з чоловіком.
    Читаю раптом напис на стіні:
    "Вітаємо усіх на пляжі дикім".

    То це не рай, і світу не кінець,
    того той Адамисько витріщався.
    Мабуть, пора нарешті під вінець,
    поки Армагеддон не розпочався.

    Так он який сюрприз приготував,
    хотів побачити живцем людську натуру.
    Ще голяка ти не відпочивав,
    замало вже Єгипту, Ніцци, турків.

    Ще добре, хоч морозива купив,
    до пива мідій, квасу й мінералки.
    Ой, що це? Той Адам штани вхопив,
    листок і у кущі. Ех, йолки-палки.

    Піти скупатись, може, "потону",
    хай порятує він моє гаряче тіло.
    Та чоловік не відпуска одну.
    О, вже дріма, нарешті… Полетіла!

    07.06.2011.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (47)


  34. Анатолій Хромов - [ 2011.06.07 21:22 ]
    ****
    Ти не такий,
    Яким тебе малюють вороги чи друзі
    Ти сам крокуєш
    І по білій і по чорній смузі

    Ти українець!
    І від того дуже радий
    Твої діди – герої
    Але їх подвиги не передаються в спадок

    Лише нікчеми
    Виставляють як свою дідівську славу
    Годі шукати винних
    Під Берестечком чи Полтавою

    Твоє майбутнє
    Побудують твої діти
    Зроби усе
    Щоб їм по-справжньому було чому радіти

    Анатолій Хромов 2011


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.42) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (2)


  35. Леона Вишневська - [ 2011.06.07 18:37 ]
    sex. n. jazz
    Ніколи не читала наніч,натомість-пила жменями снодійне.
    Думала,пройде.Це ж всього лиш совість.А вона у мене надійна.
    Розтягала на собі одяг,щоб він не лип до тіла.Така неохайна близькість
    викликала нудоту,коли я їла...
    Силяла ниткою вушко голки,ніби пестила власну шию шибеницею.
    Рвала на грудях улюблену сорочку,сподіваючись,що ти замовкнеш...і
    Я її потім зшию.Цілилась в яблучко,але знову схибила...
    Прогнози останні два роки були неточні.
    У мене заростали поволі мочки,а ти продовжував душу слинити і терпіти
    оргазми мовчки.Ми кохались як риба з рибою.Довго...Пліч-о-пліч.

    Треба бути більш,ніж менш терплячою.Приносити в зубах,мов хижачка
    до зграї,впольовані істини.
    Та,яке тепер вони матимуть значення?Якщо ти їх нізащо не їстимеш.
    Ці мігрені такі надокучливі.Ніби п'явки,викликають залежність і звичку.
    Ми з тобою одне від одного тільки мучились...Бо я вірна,а ти язичник.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (6)


  36. Леона Вишневська - [ 2011.06.07 18:20 ]
    Гаряча і з медом
    Я ніби сьогодні себе залишила вдома...
    Забула так само,як вимкнути світло чи праску.
    Словом,багато причин.Це,напевне, конфузія втоми.
    Вибач,будь ласка.

    Я знаю,що ти мене всеодно любитимеш...
    Хворою,ситою,мов асфальт, розбитою вщент.
    Я буду для тебе,як книга,прочитана
    з початку в кінець і не втрачатиму сенс.

    Хтось спокійний грає нами в нарди.
    Хтось за хребет вириває з корінням
    останні розсадники правди,

    натирає маслом сумління,
    щоб блискучим і чистим здавалось,як завжди.

    Я хочу чути в нашому домі дитячий сміх
    таким життєдайним,раптовим,мальованим...
    Немов олівцем ескіз.Любов,як весна і Бог,
    не лишень нас двох,врятує всіх.
    Всіх, хто хоче бути врятованим.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (3)


  37. Леона Вишневська - [ 2011.06.07 18:43 ]
    Insomnia
    У мене в шухляді лежить дві Біблії:
    одна-природня,а інша-штучна.
    Іноді здається,що я таки схиблена...
    Підкручую тишу на максимальну гучність.
    Гадаю,що жінки,в яких виразні вилиці,
    всмоктують в себе одну третю власної совісті.
    В них надто короткі звивини й
    черстві серця,майстерно приховані
    під воском ідеально гладкої шкіри.
    Ти в це віриш?
    Часто хтось кричить на іншому кінці слухавки:
    -Вона брудна,списана чорнилом!
    Тоді болить у грудях і важко рухатись.
    Пий до дна.Щоб змилось.

    Коли іду вздовж,а не в поперек,
    розфарбована,ніби картина.
    Хтось ковтає слину і
    думками облизує поперек,
    на ньому дві римські літери...
    Одна з них немає значення.
    Здирай шматками обвітрену шкіру-я терпітиму...
    За комунальні послуги душі,як завжди,сплачено.
    Проте,в ній досі немає світла,
    батареї ніколи не гріють...
    З крану у ванній виходить повітря,
    а у шафі на вішалках повісились мрії...
    з яких я давно виросла.
    Вкриваюсь поволі панцирем і тихо сивію.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (2)


  38. Леона Вишневська - [ 2011.06.07 18:26 ]
    17:17
    Мої маршрути сьогодні без пункту призначення.
    З дому в готель,з прірви в безодню.
    Й зовсім немає вагомого значення-
    це сльози чи перекись водню.

    Дощить по шибах минулим так матово,
    поховались під ноги смуги з доріг...
    Хочеш,я ніколи тебе з собою не братиму
    туди,де ти бути нізащо б не зміг!?

    Висмоктуєш з мене кисень,
    Прагнеш жити,мов риба, спокійно.
    Нарощуєш нігті,волосся,а душа...
    Всеодно залишається лиса.
    Запиваєш ЇЇ ртуттю навпіл з снодійним.

    Я зірвала з грудей поштову скриньку,
    щоб жоден лист ти більше
    до серця не вкинув.

    Ніцше як завжди,на сенс перебільшив-
    долають не просто гору,долають її вершину.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (3)


  39. Леона Вишневська - [ 2011.06.07 18:48 ]
    soul
    21 грам втрачає тіло після смерті.
    на 21 грам ти стаєш легшою...
    Не пам'ятаєш нічого,ні хто ти...імені і де мешкала...
    хочеш відвертості?Все начисто стерто.
    Але,мабуть,всі мої спогади важать більше,
    ніж тонна.
    Я,наче Си́кстинська Мадо́нна,
    втрачаю розкутість...
    і здобуваю цноту.
    Щоб зменшити власну сутність,
    пальцями в горлі викликаю рвоту.

    Навіть,якщо помирати без серця,
    помирати безсердечною.
    Навряд можна стати легшою...
    Якщо тобі смачно,тоді весь сенс
    у тому,щоб до шоколаду просто
    додати гострого перцю.

    Зважити власну душу
    там,де сплелись ключиці.
    Мабуть,ти все таки мусиш...
    її ціна в крамниці
    надто висока.

    21 грам втрачає тіло після смерті.
    на 21 грам ти стаєш легшою...

    -Зважте мені трохи душі...так "на око".
    І не поспішайте з рештою.


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (2)


  40. Леона Вишневська - [ 2011.06.07 18:45 ]
    За 10 хвилин до опівночі.
    Твоя душа-константа,світла і тепла.
    Вимочена у молоці...Розстелена паприкою
    на мокрій спині...Витончено і легко.
    Паперовий ліхтарик в руці.
    Танго під тонкі мелодії дикого техно.
    Життя як гольф,ми в ньому гравці.
    У кожного м'ячик,проте одна лунка.
    Результат як завжди в кінці.
    Мозаїка...Невже це теж малюнок?
    Чому у риб замість рук плавці
    і серце працює без струму?

    Для того,щоб написати тобі віршами картину,
    як молодий Ван Гог,
    не треба істерик,сліз,неврозів...
    Я прокидаюсь щодня від наркозу,одного наркозу на двох.
    Повітря пропахло сумом і кмином,
    а фікус на кухні поволі засох.

    Я насичена,здобна колумбійська жінка...
    Чорна і смугла,ніби зернятко кави.
    У мене є друг,вона тримає в футлярі від окуляр пір'їнку...
    Для чого?Для щастя!Якщо цікавить.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.4)
    Прокоментувати:


  41. Леона Вишневська - [ 2011.06.07 18:32 ]
    saudade
    Я все життя вчусь відчувати менше,

    емоції на обличчі малюю пензлем.

    Наче тиха,стримана гейша,
    загортаю себе тканиною,бинтую поламані сумом ноги.
    Я стаю до усіх цих речей терпимою...Зціпивши мотузкою зуби,
    навіть коли ти буваєш надто різким та грубим,
    коли очі від темряви стають вологими,я беру твою холодну долоню і грію її об
    свої спалені болем груди.Грію впевнено.



    Зірвати б тонни гриму,який на душі свинцем осів.

    Вуста твої-пілігрими,обіймали шию,залишали на ній синці...

    Ти від мене ніколи не йшов,швидше просто виходив...
    як виходить з судини кров.
    Як виходить штучне з моди.

    Якщо говорити з тобою про тонкощі,якщо говорити в деталях.
    Я,наче Жанна д'Арк,босоніж ступаю на вогнище
    й,зітхнувши з полегшенням,чекаю...
    коли мене нарешті вже спалять!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (2)


  42. Леона Вишневська - [ 2011.06.07 18:34 ]
    Ессе
    Трохи млосно зранку давитись на сніданок
    вчорашньою запіканкою
    і пускати по легенях кип'ячену воду з крану.

    Я була надто відданою коханкою

    і зализувала всі твої минулі рани.

    Вирвати б з-під нігтів мотузку,
    якою ти мене ще й досі тримаєш...
    Та в мені надто мало здорового глузду
    тому поволі вона приростає.
    До огиди брутально палити совість...
    якби хтось навчив мене по-іншому,
    я була б неодмінно зразковою,

    хаотичною,як у Лінча,короткометражна повість.

    моя різкість,на жаль,спадкова
    може,це знак?маєш часу до завтра,щоб піти...
    вся поламана місткість крові
    на обпечених вилицях розтікає по вулицях,
    як по Львові я...коли хочу від світу втекти.


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.4)
    Прокоментувати:


  43. Леона Вишневська - [ 2011.06.07 18:14 ]
    Gloria
    Вона не розмовляла,вона читала на пам'ять Ахматову.
    І ці три родинки на лівій щоці навскіс по діагоналі текстами набиті,
    і ці орхідеї затиснуті пальцями міцно в руці,
    і ці зіниці,наче з кориці,наче матові...

    Ягідний пунш на мереживній скатертині тремтінням
    в словах тихо розлитий.
    Хребет у стільця сколіозом розхитаний...
    Совість пришита до ліжка блідими нитками.

    Вона вкрита лускою зовні,чекає,мов риба, свого поплавка.
    Чекає,щоб місяць був у театральній повні...
    Тоді вона еротично-легка,така іншомовна,
    аристократично триматиме підборіддя...
    У нього на плечах лупа,він декілька років поспіль носить
    ганчір'я,
    пахне акварельними фарбами і щоранку п'є з-під них воду.
    ...так невагомо виводить кожен контур,як алегорію,кожну лінію,малює її
    зніжену,сонну,малює її нетверезою,малює її океаном,його хвилями...
    Робить нариси обережними,пильними і в куточку підписує пензлем
    "Gloria".


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (11)


  44. Леона Вишневська - [ 2011.06.07 18:45 ]
    undisclosed desires
    У мене чим важче,тим більше посміхаюсь,розкидаю
    себе намистом в густому,забитому ідіомами просторі.
    І,ніби навмисно,заїдаю алкоголь спеціями,що найкраще терпкими та гострими!
    Мені немає про що з тобою мовчати,твій годинник на стіні у вітальні
    зупиняється завжди рівно о п'ятій.
    Гувернантка приносить свіжовбиті нарциси,
    заварює сонний чай,пелюстками магнезії в чашці розп'ятий.
    Я кидаю тобі у обличчя повні жмені сирого рису,
    щоб зачерствілі гримаси змінились на нові полотна.
    Залишаюсь знову голодна,але безодня в шлунку тамується з часом
    вкотре.
    Білизна чомусь не сохне,вона ще досі мокра всмоктує соки.
    Які ти,мов перестиглі фрукти,пускаєш...
    Присмак на вустах подряпаний шматками спаленого цукру,
    я відчуваю себе м'якою канапою,на яку ти завжди сідаєш
    не повністю,тільки з краю.

    Тут немає землі,тут небо з одного і з іншого боку...
    З нижнього ллється дощ,а верхнє вкрите медовими сотами.
    Десь посередині Muse...як Бог,мікрофонними дротами
    на твоє серце і вуха намотаний.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (2)


  45. Марія Гончаренко - [ 2011.06.07 17:19 ]
    З шухляди.
    ***
    Пройдут дни и ночи
    и снова
    мы будем смотреть друг на друга
    будем видеть невидимое
    будем слышать неслышимое
    и будет молчание речью
    ясной и необычной
    Слышишь - растет трава
    видишь - светлеет мой голос
    и вновь понимаем слова
    что таит в себе наше горло
    И нет уже ночи и дня
    нет горечи нет потерь
    есть сфера святого огня
    мы отблеск бессмертья на ней
    *


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (10)


  46. Юлька Гриценко - [ 2011.06.07 17:08 ]
    Я не та
    Я не та, що колись зазіхала на світ.
    Я не та, що хотіла безсмертя і сили.
    Я мов звалений пострілом звір
    Намагалась померти красиво.

    Я не та, чиї крила просились в політ.
    Я не та, в кого з радості виросли крила.
    Я лиш грудка на дотик сухої землі
    Я благала, щоб просто полили.

    Я не та, що гортала сімейний альбом.
    Я не та, що оплакала всіх, хто не поруч.
    Все ж я знала, що десь живе Бог,
    Все ж я чула, як він щось говорить.

    Я не та, що за щастям пройшла крізь світи!
    Я й чверть віку не встигла прожити!
    Божевільна і вільна, і, Боже, прости,
    Що життя не навчилась любити.

    07.06.2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" 5.5 (5.32)
    Коментарі: (5)


  47. Валерій Хмельницький - [ 2011.06.07 16:01 ]
    Дикий пляж
    Куди це, Колю, ти мене привів?
    О, Боже, як же їм отак не сором:
    На пляжі засмагає повно дів -
    А де ж купальники? Невже забули вдома?

    Що за дивачки, глянь, не одяглись,
    Точніше, роздягнулися наголо
    І звабами усюди - «блись» та «блись».
    Ходімо звідси. Ну, йдемо, Миколо.

    Наважитись нелегко зразу так
    Позасмагати й попірнати в річці.
    Ти червонієш, бачу, ніби рак -
    Невже соромишся? Чи, мо', на сонці спікся?

    Ну добре, зачекаймо – не горить!
    Позасмагаймо ще, допоки сонце.
    Я "верх" знімаю, глянь, а вже за мить
    І "низ" униз доволі легко зсовую.

    Біжу чимдуж голенька до води -
    Ой, видно це усім чи не за милю! -
    Але вже - ні туди, ані сюди! -
    З розгону падаю у теплу свіжу хвилю.

    Вода мене приємно обійма
    І так ласкаво пестить ніжне тіло -
    Блаженства, певно, більшого нема,
    Ніж хвиля й берег, де чекає милий.


    07.06.2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.42) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (33)


  48. Галина Фітель - [ 2011.06.07 16:39 ]
    пародія «Надія помре останньою»
    Пародія

    Ти куди оце побіг, ледащо,
    стій, кажу. Ти що, погано чув?
    В ресторані годував гарячим,
    напоїв, а про десерт забув.

    Ледь догнала, вже ловив таксівку.
    Добре, що вхопилася за ремінь.
    Думав утекти, здурити дівку…
    З ременем в руках я просто кремінь.

    Не біда, що плаття від Рабана,
    бо кросівки – бистрохідна пума.
    Ой ти Яне, нерозумний Яне,
    нащо сп"яну ти тікати здумав.

    Вирішив, як п"яна, то недужа,
    сачкувати хочеш, як з уроку?
    Двійку як уліплю нижче пуза,
    є ще порох, я ще та, нівроку.

    Добре, що ходжу до фітнес-зали,
    і тренуюсь в парку просто неба.
    Ці кросівки завше виручали,
    як догнати кавалера треба.

    Трицепс недарма треную вперто,
    правий хук у мене теж на славу.
    Я ж просила, вже не раз, відверто,
    не тікати далі, ніж послала.

    То пусте, що з"їхала перука,
    і відклеїлася трохи права вія,
    Нерви зрушив ти мені, падлюко,
    я тобі покажу "до повії".

    Відпрацюй зіпсовану вечірку,
    тут, негайно. Бо візьму нагайку,
    пошматую спину на ганчірку,
    і відчуєш кайф, і буде файно.

    07.06.2011.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (13)


  49. Анатолій Клюско - [ 2011.06.07 15:50 ]
    Гадання (пам'яті Василя Стуса)
    Ворожка йому ворожила,
    Вивчаючи щось на руці:
    - Направо підеш - то могила,
    Зітнуть тебе смерті женці.

    Наліво повернеш, відразу
    Спіймаєш жар-птаха за хвіст.
    Підтримай облуди заразу
    І зовні хоч будь комуніст.

    Задумайся, брате Василю,
    Постав хоч життя над усе,
    Бо смертю від тебе на милю
    Й без мого гадання несе.

    Промовив, заглянувши в очі,
    Він голосом жвавим, прямим:
    - Ви, тітко, мені не пророчте,
    Страшніше зотліти живим.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (4)


  50. Анатолій Клюско - [ 2011.06.07 15:03 ]
    Мої роздуми ліричні - про
    "Піїтам" (яких - хоч "греблю гати")

    ***
    Про що я думаю, про що?
    -Нещасне бідкалось ніщо.
    І раде тим уже було:
    Що думати воно могло.

    ***
    Перо я знову мучу здуру -
    Поповнюю макулатуру:
    Перо все рипає: Рип-рип!
    А строфи глипають: Глип-глип.

    Й думки у строф отих одні:
    Чого настільки ми дурні?

    ***
    Клята муза викидала "коники".
    Кожен "коник" мав якийсь горбок.
    Й виростали рими - ополоники
    У кумедних строф'яних жабок.

    ***
    Якби з могили піднялась ти, Лесю,
    Побачила б: як, наче кат-ординець,
    Найкращу з мов арканить у словеса
    Нащадок - недолугий українець.

    ***
    Дифіранб готую знову:
    -В тебе, друже, вірш чудовий.
    Ставлю п'ять, тобі привіт
    Й дифірамба жду в отвіт.

    ***
    Он рубає хтось з плеча:
    -Де ж це думка читача?
    Бо вибагливий цей люд
    Нам усім - єдиний суд



    Поетам (яких не так уже й багато)

    ***
    Буває на серці обиду ношу,
    А ви усе робите гірше й гірше.
    Шановні панове, вас попрошу:
    -Не вчіть мене писати вірші.

    Для цього - отрута, для того - вино.
    Та можна і пити, і не пити...
    Творити мені Богом дано,
    Тож вам не дано мене учити.

    ***
    Яка ж це мука, бути як непросто
    У нації своєї діагностом:
    Трудитись і тремтіти щохвилини,
    А раптом вирок - ракова пухлина.

    ***
    Як жалить глум, аж душу виверта!
    Ненавиджу... Хай Бог мені пробачить.
    Вродивсь поетом, а в мені - шута
    Биндюжне панство захотіло бачить.

    ***
    От знов у думах по коліна
    Загруз, не вилізти ніяк.
    І знов гортаю томик Ліни,
    Що наче в мороці маяк!

    То мій взірець, - скажу відверто
    -Мій неприступний Еверест.
    До скелі мудрістю припертий,
    Я виголошую протест

    І б'юсь, мов альпініст - невдаха,
    Грудьми об твердь могутніх скель.
    А наді мною - хмара дахом
    І унизу вирує сель...

    Десь там за хмарами - вершина!
    Не оступись! - щепоче я.
    За що чіплятись далі, Ліно!
    О Недосяжносте моя!

    ***
    От якось надумав проситись у члени,
    Стояти з піднятою головою.
    Тавро зірвати аборигена
    І враз вознестися над юрбою!

    Та чом це слово моє німіє?
    Здається, зрадив собі і нації.
    Я, друзі, зраджувати не вмію.
    Отож лишаюсь ... у резервації.


    Геніям (котрих на жаль немає, бо, щоби бути, їм треба... вмерти)

    ***
    Я - все ж поет і буду ним завжди.
    Хотіли б того ви, чи не хотіли:
    На цій землі залишаться сліди,
    Не знищить котрі і... моя могила.

    ***
    Приходив я, зостатись на віки!
    Така чудова доленька моя:
    Кохатися у мові залюбки,
    Не одягати шкіру холуя.

    Шелепне, що належав до невдах,
    Мізки поколупавши, жирний "лох".
    Та заперечить з Неба долі птах,
    Що я помер, а не свинею здох.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (45)



  51. Сторінки: 1   ...   1163   1164   1165   1166   1167   1168   1169   1170   1171   ...   1829