ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Юрій Лазірко - [ 2011.06.01 22:38 ]
    Хвилина пiсля розлуки or A minute after your goodbye
    Часів покоси,
    правди досить...
    Твоїм словам
    тепер неспішно.
    І Пеліон даремно
    й безутішно
    засів на Оссі.
    Пішло “бувай”
    із губ твоїх,
    моїх очей
    у тиші рай.
    Вивчаю
    перетворення утіхи –
    на точку – простір,
    на вузли – горіхи.
    І сприйняття моє
    не по прямій летить,
    в обледенілій капсулі
    зрослось,
    душі у леті не чаїть
    і знає більше
    про свій лід,
    аніж за втрату.
    Йому накаркано
    блукати
    туди-сюди,
    пружинно
    цю хвилину
    розгортати,
    в годиннику,
    що за зозулею
    ходив
    по кола
    і глухі кути.
    Нема майбутнього,
    нема – що пережити.
    Порожні мушлі
    осяйного літа.
    Іржа сріблиста
    в місячне виття
    вростає,
    повітря збите
    і кровить
    у зграї
    урвистих “лю...”
    Люблю,
    та незабаром
    метелик ночі
    згубить чари.
    Він запалає
    в танці
    з мойрою
    у парі.

    25 Травня 2011

    And in English:
    ---------------

    No time
    and no true
    to your word
    anymore...
    Peloin is heaped
    upon Ossa
    for nothing.
    Goodbyes
    from your lips
    and my eyes
    demise.
    I learn
    how to turn
    space to dots,
    from nuts to knots.
    My acceptance
    is not
    as the crow flies,
    frosted over
    and condensed
    in the capsule
    of the fatal stance,
    knowing
    more about the frost
    than the loss.
    It wanders
    from pillar to post,
    uncoils the minute
    hand on my cuckoo clock
    with its fading act
    into the point
    of impasse.
    I have
    no future
    to outlast.
    An empty shell's
    what was the best.
    A silver rust
    grows in the baying
    at the moon
    and beaten air
    bleeds with
    tinctures
    of lateral tongue
    with “love” in mind
    and soon
    the butterfly of night
    will meet its fate
    in candled light.

    May 25, 2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (14)


  2. Ондо Линдэ - [ 2011.06.01 21:20 ]
    ноябрь из-под переутомления
    иней палой листвы парчов,
    нов и ноябрен,

    город безграчен и огорчен
    каждым грабом.

    мы по ладони вкопаны в тьму
    чтиворечий,

    каждому вой дан - по одному
    cбессердечить.

    2010.


    Рейтинги: Народний -- (5.47) | "Майстерень" -- (5.58)
    Коментарі: (6)


  3. Володимир Сірий - [ 2011.06.01 21:50 ]
    Фантазії
    Ось – ось, здається, випущу на волю
    Мелодію , що зріє в надрах вен,
    І я парад імен тоді очолю,
    Де після мене Моцарт, Бах, Шопен .

    Ось –ось, здається, в ділі римотворчім
    Нарешті видам істинний шедевр,
    Що сам Павлюк у мене взяти схоче
    Автографа, - жаги бо йняло нерв.

    Ось – ось, здається, заспіваю круто,
    Що заздритимуть бору солов’ї,
    Та це фантазії, - таланту суто
    Стає лише на марення мої…

    01.06.11.

    Можете, колєги, замість Павлюка себе приміряти))


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.55)
    Коментарі: (23)


  4. Світлана Мельничук - [ 2011.06.01 20:56 ]
    ***
    Я на себе беру,
    скільки можу донЕсти.
    Без кінця вибачаюсь
    за скривджену мить.
    А життя не прийма
    мою ноту протесту,
    як біду не назви -
    однакОво болить.

    Липень літу не здав
    надокучливі тести,
    от і плаче.
    За двох надривається дощ.
    ...Знову жінці одній,
    що в душі - поетеса,
    власне щастя, як вірш,
    зримувать не вдалось.

    2005


    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.56)
    Коментарі: (2)


  5. Ганна Осадко - [ 2011.06.01 18:19 ]
    колискова
    ...Милий хлопчику, спочинь-но, розчешу твої кучéрі,
    поцілунки до вечері – то найкращий ліґумін,
    тепла втома невагома, наче хмара чорнобрива,
    чорнобривцями колише, тихо-ша, засніть, малі...
    Попливемо сном, і човник нас обох візьме на плечі,
    гойда-гойда, ластів'ята, заморилися за день…

    …і вночі – сплітати сіті з рук, і ніг, і снів вабливих,
    ніби рибки срібнопері, ротом на гачок пливти…
    Сон його – сріблясті хвилі, сон її – то мушля тиші,
    дотули до лона вухо – чуєш, як зітхає Бог?
    То чаїними слідами ходить їх любов-сновида,
    шкіра місяця волога, океанна кров густа,
    довга вервиця слідочків у пісках безчасся ночі,
    Не впусти руки вузької,
    виведи мене у день….


    Рейтинги: Народний -- (5.65) | "Майстерень" -- (5.62)
    Коментарі: (22)


  6. Таїсія Цибульська - [ 2011.06.01 17:40 ]
    Невезение
    Не везёт - так не везёт!
    Зацепилась за комод,
    Наступила на кота,
    Крики, визги, суета!
    Я коленкой, да об стол!
    Миска с кашей - бряк! На пол!
    Повернулась, поскользнулась,
    Рядом с миской растянулась!
    Я ору и кот орёт,
    В каше я и в каше кот!
    Так! - кричу я, - уговор!
    Ты вылизываешь пол!
    Сладкой кашей мы с котом
    Наслаждаемся вдвоём!
    Так бывает - не везёт,
    Но зато доволен кот!


    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (4)


  7. Магдалена Чужа - [ 2011.06.01 16:17 ]
    Не так
    …усе не так. Для чогось так вже склалось,
    А може, хтось за це все відповість?
    Діапазон всього у дві октави,
    Хоча й вони і то не збереглись…

    …не відбулись. В тенетах тих інвенцій
    Застряли між незрощених думок.
    І тільки щось вогнем заниє в серці,
    То був, либонь, на зустріч сотий крок…

    …і він минув. І далі йти не можна,
    У хащах всіх дурних перипетій…
    І все би так, та знов чомусь тривожно,
    На морі – штиль, а в серці – буревій…

    …і надарма. Хай вже не дме на руки,
    На душу тих, що зібгана в кулак.
    То була мить тривоги і розлуки,
    А нині добре, добре… Та не так.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (2)


  8. В'ячеслав Романовський - [ 2011.06.01 15:52 ]
    МАТІОЛОВІ ВЕЧОРИ
    Ти мене, матусю, не свари:
    То кохання стрілося із долею...
    Лагідні у липні вечори
    Так натхненно пахнуть матіолою.

    Не свари, матусю, не свари:
    Цілувалася із ним за школою.
    Небо колихали явори
    І весільно пахло матіолою.

    І злітало серце догори -
    З ним була і сильною, і кволою.
    Він слова пестливі говорив,
    І вони хмеліли матіолою.

    Ти мене, матусю, не свари:
    То кохання стрілося із долею...
    Лагідні у липні вечори
    Неспокійно пахнуть матіолою.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" -- (5.64)
    Коментарі: (10)


  9. Галина Фітель - [ 2011.06.01 14:47 ]
    Знав би Тургенєв...(experiment must go on)
    Вірш СашО написав про Муму -
    честь і слава ПМська йому.
    Написав би ще він про коня –
    хіт новий для пародії дня.

    Як змішались би люди і коні –
    настрочили б Пегасових клонів.
    Вже би можна знімати кіно
    про ПМівське Бородіно.

    В дружнім колі і Муми, і люди,
    у тій ванні – новий Вавілон,
    добре, мова одна в нас усюди,
    не пародія, а пентагон.

    Ні, не той, що війну пророкує,
    наш - від воєн боронить усіх,
    бо у жилах нестримно нуртує
    щирий дружній веселий наш сміх.

    Всі пародії строчать уміло,
    а у ванні заплив за запливом.
    Від води аж зсудомило тіло,
    тре" послати когось і за пивом.

    Вже замало у ванні і місця,
    бідний песик забився в кутку.
    Де ж Герасим, хоч йди та й повісься,
    краще в річку, ніж долю таку.

    Кінь себе затоптати б не дав,
    не ловили б у ванні ми гав.


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (26)


  10. Валерій Хмельницький - [ 2011.06.01 14:32 ]
    Октамумон (літературна пародія на попередні 5 пародій і 2 вірша)
    Не «Муму», а якийсь «Macintosh»,
    А чи то поетичний "Рenthouse":
    Станіславська, Кузан і Генто́ш,
    О.Зубрій, Бачія і Чорно́гуз.

    Познущались вони над Муму -
    Утопили собачку... У ванну
    Позалазили... Я не пойму,
    Це до шмиги Тургєнєву Йвану?

    Повертайся, Тургєнєв Іван,
    Приведи і Муму із собою -
    Принеси їм горілочки жбан
    І закуски хоча би якої.

    Хай сідають на чистий газон
    І вилазять із ванни скоріше -
    Бо чекає їх «Декамумон»
    І поема «Мумоній» у віршах.


    01.06.2011


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (24) | "http://maysterni.com/publication.php?id=62687"


  11. Юлія Гай - [ 2011.06.01 14:05 ]
    Историческая память
    Хотя Му-Му
    во царстве мрака,
    Но люди
    помнят о собаке.

    2011


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  12. Іван Гентош - [ 2011.06.01 12:12 ]
    Продовження експерименту (пентапародія)



    Пародія

    Нині не до перéсічних справ –
    Пан Василь всіх у ванну запхав!
    Хто там спúнку намилить комý?
    (Вже забули чомусь про Му-Му…)

    І Герасиму місця нема,
    Воду влити забули – дарма!
    Ще собачку затопчуть на дні –
    То такі… пародисти одні…

    Все гадають – де ніс, де корма?
    Добре, в ванні вітрила нема –
    Так би точно чкурнýли кудись!
    Ще Му-Му затесалася… Брись!

    В ванні – кожен друзяка і “кент”,
    Ну а хіть… То як вдасться… Му-Мент!
    А не вдасться – то просто… помрій…
    Знав би те все спочатку Зубрій!

    01.06.2011



    Рейтинги: Народний -- (5.58) | "Майстерень" -- (5.79)
    Коментарі: (30)


  13. Адель Станіславська - [ 2011.06.01 11:40 ]
    Продовження експерименту (пародії+)
    Пожбурив Герасим Му-Му
    за корму... Не нюхати їй більше квіти...
    Ох важко мені уявити
    Му-Мою себе... Не збагну -
    Ну чому я це маю робити?!
    Шкодую, шкодую Му-Му
    І заздрю Патарі Бачії -
    вдалось їй! А я ж бо не вмію
    пірнати так довго....
    Ось перша спроба, і друга спроба...
    Я також, ніби, творча особа -
    як хочу творю, а як ні - витворяю!
    Ось навіть Му-Мою себе уявляю...
    Агов, гей, народ!
    Хто не встиг, всі за мною!
    Шикуємось в чергу услід за Му-Мою!
    Ой, ні! Що я мелю? Не треба! Му-Му
    давно вже Герасим жбурнув за корму.
    А нам ще життю радіти
    і нюхати, нюхати квіти!

    2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (19)


  14. Любов Бєляєва - [ 2011.06.01 11:14 ]
    романтик железного города
    Ж. С.
    Романтик железного города
    С холодным бронзовым взглядом
    Задумчиво чешет бороду
    И грязно ругается матом.

    Романтик железного города
    Курит, прищурив глаз,
    Не осыпает золотом
    И не умеет играть.

    Сквозь дымку он улыбается.
    Сверлит бронзой глаза.
    А вы о нём не мечтаете?
    Вам эта боль не нужна?

    И, тихо ругнувшись матом,
    Бъёт кулаком, как молотом,
    С холодным бронзовым взглядом
    Романтик железного города.
    30.05.2011


    Рейтинги: Народний 5 (5) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (6) | ""


  15. Адель Станіславська - [ 2011.06.01 10:04 ]
    У закутках серця
    Заховалася щирість
    глибоко у закутках серця -
    подолала її нелюбов у нерівнім бою...
    Я боєць чи глядач
    серед цього безладного герцю?
    Прохачем у недолі за долею в черзі стою...

    Як в примарному сні
    проминають ошукані мрії...
    Я не плачу, вже ні, бо не топиться жаль у сльозах
    Тільки серце щемить
    в неминучій холодній завії
    серед літа й тепла, безнадією випитих днях.

    Заховалася щирість
    у закутки серця глибоко,
    як сполохана птаха , мисливцями загнаний звір
    Може вийде колись
    через очі бурхливим потоком...
    А допоки, у серці щемить і туманить мій зір.

    2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (20)


  16. Василь Кузан - [ 2011.06.01 09:20 ]
    Продовження експерименту (пародія на пародію на пародію)
    …Спробуй себе уявити
    На місці собачки Му-Му.
    Пожбурив тебе за корму
    Герасим. Не дав зрозуміти,
    Що більше вже нюхати квіти
    І дзявкать не будеш йому.
    Спробуй себе уявити
    На місці собачки Му-Му.
    Ніхто не питає, чому
    Хазяїна щиро любити,
    Хоч він тебе їде топити,
    Повинна? Бо треба ж комусь.
    Спробуй себе уявити…

    Спробуй себе уявити Олександр Зубрій

    Перша спроба пройшла зразково -
    Дві хвилини була під водою
    І, хоч ванна наповнена знову,
    Я... ще пару хвилинок постою.

    Друга спроба напрочуд вдала -
    Три хвилини і гак у додачу,
    Та, чомусь, мені знову мало...
    Я не здамся і не заплачу!

    Третя спроба (Бог трійцю любить)-
    Майже п'ять хвилин під водою!!!
    Я, нарешті, як творчі люди,
    УЯВИЛА СЕБЕ МУ-МОЮ!!!!!!!

    Страсті за Му-Мою Патара Бачія

    Вже від мила очей не бачу я,
    Що ж ти робиш, пан Біг, зо мною,
    Раптом стала Патара Бачія
    Під водою ванни Му-Мою!!!

    Стала справді, немов собачка,
    Під водою дряпалась, вила,
    Ледь - як Байду, за ребро гаком
    Ще й сама себе – не зачепила.

    Затопила сусіда знизу,
    Як себе уявляла Му-мою,
    Капа, капа вода з карнизу,
    Бо ще й мукнула під водою!

    В ражі експерименту Ярослав Чорногуз


    Пародія на пародію на пародію

    Ось така в нас Му-Ма із вами -
    Не вилазять поети з ванни.
    Всі себе уявляють Му-Мою
    Та ще й (м)укають під водою.
    Першим приклад подав Зубрій,
    Він увесь розчинився в ній,
    Не у ванні, а в тій Му-Мі.
    Дивні думи в його умі.
    Уявляти - заразна справа:
    Роздяглась - і до нього Патара.
    Не в Му-Му! А у ванну, друзі!
    Й понеслося по всій окрузі!
    Всі взялися за експерименти:
    Му-Мію, Му-Маю, Му-Моменти...
    Епідемія шириться швидко -
    У роботі нікого не видко.
    Всі пірнають, Му-М"ять, Му-Міюють,
    Над собачкою всі домінують.
    Тут прийшов Чорногуз із підколом -
    Він свій шанс не упустить ніколи.
    Він у ванну заліз - уявіть!
    У Патари з"явилася хіть
    До життя.
    Ей! Ви двоє, а нуж, потісніться,
    Бо для кобзи немає вже місця,
    А ще треба капелі й кумі...
    І маленькій нещасній Му-Мі.

    2011


    Рейтинги: Народний 5 (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (25)


  17. Анатолій Клюско - [ 2011.06.01 08:42 ]
    Амулет щастя (рожевий спогад)
    Коралові рифи і води прозорі.
    Корали - рожеві, а води - у зорях.
    Вагання там зайві і зайві скафандри:
    В життєвому морі я плив Іхтіандром.

    Неначе потрапив до райського саду:
    Повсюди краса, а довкола принади.
    І там не було ні тривог, ані горя -
    В чудовім куточку життєвого моря.

    Це зверху десь, бурі на нім вирували,
    Вони і мене, Іхтіандра, чекали.
    Чекали та лагідно й тихо просили
    У райськім садку набиратися сили.

    А серце шепнуло мені по секрету:
    -Юначе, на щастя знайди амулета.
    Й уздрів я її: і найпершу, й останню -
    Перлину у мушлі з палкого кохання!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (6)


  18. Анатолій Клюско - [ 2011.06.01 08:05 ]
    Цвіте бузок
    Цвіте бузок у Творчості саду,
    Ворота відкриваючи для літа.
    Я щось шукаю серед сього цвіту,
    Надіюсь, може щастя тут знайду
    І...проковтну


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (6)


  19. Юлія Зотова - [ 2011.06.01 00:01 ]
    Летним утром
    В прохладе винницких каштанов,
    когда они расстелят тени,
    не поленюсь, и утром встану,
    перед тобою на колени.

    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (46)


  20. Іван Лузан - [ 2011.05.31 22:15 ]
    // Бджола //
    Кожне серце має корінь.
    Кожен лицар має дім.
    Кожне Сонце має промінь.
    Кожен пломінь має дим.

    Я чутний не кожному вуху.
    Так треба.
    Я бджола, а ти вулик.
    Я приніс тобі меду.

    Облітавши все навколо,
    накружлявшися по колу,
    я набрав пилку й нектару.
    Це мої могутні чари.

    Кожен шлунок має горло.
    Кожне горло має рот.
    Кожні губи мають гордість.
    Кожна гордість - лише лот.

    Змащую я твої губи.
    Жало - мудра комета.
    Я бджола, а ти вулик.
    Я приніс тобі меду.

    Вирушивши завтра вранці,
    залечу не в кожний дім.
    І не всі побачать танець,
    і який я красень в нім.

    Дехто скаже, що я трутень.
    але я покажу мед.
    І вкажу на їх отруту,
    що прилипла до комет.

    Оближу я твої губи.
    Так смачно - до злету!
    Я бджола, а ти вулик.
    Я приніс тобі меду.


    07.09.2008


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  21. Галина Фітель - [ 2011.05.31 22:55 ]
    пародія «Екзистенційна зрада»
    Пародія

    Париж, Париж, як в слові цім багато.
    Навіщо я Дискавері дивився.
    От не чекав, що Франція – це свято,
    котре веде до сліз, як молодиця.

    Душі в Парижі весело в компанії.
    На Ейфелевій вежі, на Монмартрі
    гуляє веселіше, ніж на хмарі,
    а серце плава у текілі і шампані.

    А тіло вирішило, досить з мене грижі,
    пластом лежатиму, бездушно-бездиханне.
    Мене покинула, ну добре би в Парижі,
    а то на Баренцеве море, на заслання.

    Я так хотів поїхать до Берліну,
    співав би там, як ситий нахтігаль.
    Ти зрадила мене, мов матір рідну,
    нехай тебе навчить отой Пігаль.

    Нехай горить вогнем така душа,
    хай попіл понад Сеною розвіє.
    Без серця я не Саша, а СашА.
    Душа моя, невже ти теж… свята?

    30.05.2011.


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (10)


  22. Ярослав Чорногуз - [ 2011.05.31 21:38 ]
    В РАЖІ ЕКСПЕРИМЕНТУ (пародія на пародію)

    Вже від мила очей не бачу я,
    Що ж ти робиш, пан Біг, зо мною,
    Раптом стала Патара Бачія
    Під водою ванни Му-Мою!!!

    Стала справді, немов собачка,
    Під водою дряпалась, вила,
    Ледь - як Байду, за ребро гаком
    Ще й сама себе – не зачепила.

    Затопила сусіда знизу,
    Як себе уявляла Му-мою,
    Капа, капа вода з карнизу,
    Бо ще й мукнула під водою!

    31.05.7519 р. (Від Трипілля) (2011)




    Рейтинги: Народний -- (6.99) | "Майстерень" -- (7)
    Коментарі: (28)


  23. Оксана Лозова - [ 2011.05.31 21:32 ]
    ...
    Я у твоєму небі гасну,
    Як день, що вже своє відбув.

    На овиді лілові пасма
    Ховають сонячну журбу.

    Безмежне щастя – не надовго?..
    А я летіла навпрошки –
    Любила не свої дороги,
    Топтала не свої стежки.

    Любила твій вечірній берег,
    Хоч кам’янистий та крутий,
    А він стелив під ноги терен
    І не давав угору йти.

    Любила світ довкола тебе
    До цих сумних-сумних часів…

    Лиш небо зостається небом,
    Якого вистачить усім!
    31. 05. 2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.61) | "Майстерень" -- (5.64)
    Коментарі: (18)


  24. Галина Фітель - [ 2011.05.31 20:04 ]
    пародія «Чоловіки не плачуть»
    Пародія

    Я з дому вийшов і забув носовичок,
    і без шкарпеток, бо узув сандалі.
    Тепер мов штангою роздушений качок –
    ні носа витерти, ні начепить медалі.

    Замість трамваїв олені півколом,
    надійно прив"язав їх Дід Мороз.
    Крокую гордо по олію я Подолом,
    я ж не якийсь невдаха Берліоз.

    Як Лимонадний Джо, Вершковий Саша –
    в історію ввійду неспішним кроком.
    Хоч ніс в пушку, та перемога наша,
    і ескімо. Вітаю з Новим Роком.

    30.05.2011.


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (18)


  25. Ал Дє - [ 2011.05.31 19:40 ]
    P
    J


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  26. Василь Кузан - [ 2011.05.31 16:59 ]
    Десь там...
    Десь там, на згарищі надій
    Сидить печально Ворон Чорний
    Сторонній, змучений, важкий
    На тлі століть… В руці своїй
    Тримає шаблю. Шабля – бля-
    Ха, і не більше,
    Іржею сиплеться до ніг.

    Батіг виляскує лайливо,
    А коням байдуже. Вони
    Схилились, як біля могили,
    І плачуть людськими слізьми.

    Гвинтівка – тільки сірий ремінь…
    Німе наближення стіни.
    Немає вже давно війни,
    Але в душі достатньо щему:
    Немає миру. Всіх своїх
    Вже не збереш на полі бою –
    Земля вже приросла до ніг.

    Батіг і ніж… А ще гранати
    Зариті в лісі. Файні ліки
    Але нема вже козаків.
    Лиш згарища в диму, каліки…

    Десь там, на згарищі надій,
    Печальний Ворон… Сам не свій…


    2011


    Рейтинги: Народний 6 (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (15)


  27. Женя Бурштинова - [ 2011.05.31 14:14 ]
    Віршик про всяк випадок
    Якщо завтра почнеться без мене,
    Я засну в мріях зірваних квітів,
    Відірветься оте безіменне
    У стрічках із останніх привітів.
    Якщо завтра почнеться без мене,
    Я зійду вище тих синьогір
    І залишиться в буквах пройдЕнне,
    Що лягло між рядків на папір.
    Кожен вечір продумую день,
    Проглядаю в думках незбагнЕнне,
    Як востаннє вслухаюсь пісень, -
    Може завтра почнеться без мене...
    31.05.2011



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.44)
    Коментарі: (28)


  28. Анатолій Клюско - [ 2011.05.31 12:32 ]
    Одкровення
    Спокусливих ночей у тебе - пишні грона.
    А скуштувати? Ягідку дала.
    Згоріти мріяв я в багатті твого лона,
    А ти мене ,чаклунко,- обпекла.

    І станом обпекла, й волосся щирим злотом,
    Й перлинками на кінчиках грудей,
    І чимось ще таким, чого не знав я доти,
    Одвічно таємничим для людей.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (29)


  29. Анатолій Клюско - [ 2011.05.31 12:23 ]
    Пустка
    Померла хата. Тихо так.
    Бабусю провела... і вмерла.
    І всох за хатою вишняк,
    Й стара верба сльозину втерла.

    І одчайдухи бур'яни
    Понаповзали, мов гадюки,
    Від них подвір'я боронить
    Вже не могли трудящі руки.

    І так ятрила і пекла,
    Велінням часу - хулігана,
    На тілі рідного села
    Нова, вже незагойна рана.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (11)


  30. Іван Пустовий - [ 2011.05.31 10:10 ]
    Гумористимчні мініатюри



    ****
    Прибіг в неділю до травмпункту
    Стурбований Лука.
    - Ой, лікарю, допоможіть,
    Бо зламана рука!
    - А як це сталось? – той пита,
    Наложуючи шини,
    - Та, розумієте… хотів
    Уникнути… дитини…
    - Ви, певне, швидко їздите?
    Круте у вас авто?
    То стережіться! – сказав лікар,
    Вдягаючи пальто.
    - Ні, ні… - Лука поправив руку
    Й від болю застогнав. –
    Хотів уникнути дитини,
    Та… із дивана впав!


    *****
    Питається кум Петро
    У кума Степана:
    - Чому в тебе світло горить
    Мало не до рана?
    Степан вуса погладжує :
    - Читав одну книжку!
    Врачі радять, щоб при світлі
    З жінкою спать в ліжку!..
    - Ти здурів? То ж такий сором,
    Що неописати!..
    -Спробуй,куме! Атоді
    Будеш критикувати!
    …Десь за тиждень у буфеті
    Куми знов зустрілись.
    - Ну як, Петре?
    - Куме, кайф!
    То вже інше діло!
    Це в інтимній жизні, куме,
    Зовсім нова віха:
    І те видно, і се видно
    І… діточкам потіха!
    . 22.10.1990р.

    *****
    Їде Іван в Туреччину
    (Десь викупив візу)…
    На митниці усі зирять
    На його валізу
    Митник в формі такий строгий
    Речі оглядає.
    - А наркотики везете?
    В Івана питає
    А Іван спрокійно каже:
    - Так! Щось теє маю…
    Митник кинувсь до валізи,
    Швидко відкриває,
    Перерив усе тай каже:
    - Вичому збрехали?
    Ну який же то наркотик?
    То ж звичайне… сало!
    А Іван ніяковіє,
    Мнеться, червоніє.
    - А ви знаєте, від сала
    Я чомусь балдію…
    8.10.1990р.

    *****
    В ліжку він і вона…
    Напівтемно в хаті…
    - Мила, можна я Євою
    Тебе буду звати?..
    - А це ж чому? – вона питає,
    Голівку підперши.
    - А тому, моя кохана,
    Що ти в мене… перша!
    Вона ніжно посміхнулась
    І, мов киця, потягнулась…
    - А я тебе «Мерседесом»
    Буду звать… Не проти?
    - А це ж чому?!! – Бо ти в мене,
    Любий… шестисотий!

    *****
    Із трибуни до народу
    Кандидат кричить:
    - Ви нікому з них не вірте,
    Мене оберіть!
    Так старається, сердега,
    Аж горло хрипить:
    - Жили добре ми! Та скоро
    Будем краще жить!!
    Тут нараз запала тиша
    Помежи людьми,
    Й несміливо хтось із зали
    Запитав: - А ми???
    1992р.

    *****
    Дід із бабою усілись
    До телеекрана,
    Але там кіна немає,
    Бо іде реклама!
    …На дивані сидить пані
    В модному халаті,
    Нога гола… А кругом неї
    Скрізь коти по хаті.
    Вона для них відкриває
    Імпортні консерви…
    Дід дивився і у діда
    Стали здавать нерви.
    А почув, що вона каже,
    То аж зашипів:
    - Ваша кіска їла б «Віскас»!?
    Та я сам би з’їв!!!
    …А в цю мить кіт на лежанці
    Встав і позіхнув.
    - Що, Мурчику, і ти також
    Смачненьке почув?
    Ой, ми жити так не годні, -
    Немає грошей…
    Так, що й далі їж картоплю
    І лапай мишей!.

    12.12.1993р.

    ****
    В печінки уже уїлась
    Дебільна реклама!
    - Жуйте «Орбіт» без сахара!»
    Талдичуть з екрана.
    Тітка Мотря замислено
    Підборіддя чуха,
    - Скільки ж можна повторяти?
    Уже болять вуха!!!
    «Жуйте «Орбіт» без сахара…»
    Щоб ви там пропали!
    А нащо ж ми на той сахар
    Буряки копали?
    (Варіант)
    Тракторист Їван з похмілля
    Потилицю чуха:
    - Скільки ж можна повторяти?
    Уже ниють вуха!
    «Жуйте «Орбіт» без сахара!..»
    Та пішов ти на…ер!
    А нащо ж я буряки
    Копав на той «сахар»???

    12.12.1993р.
    *****
    Питається кум у кума:
    - А скажи, Кіндрате,
    Чим, звиняй, лікуєш блохи?..
    Хотів би я знати!
    А в Кіндрата із похмілля
    Очі соловіють:
    - А нащо їх лікувати?
    Вони – не хворіють!..
    16.12.1993р.

    ****
    Питається Абрам в Мойші:
    - А скажи-но, Мошке,
    Чи то правда? – Чув від Сари –
    В тебе… мандавошки!?.
    Ти не думай – я із тебе
    Зовсім не кепкую..
    Я хотів би дуже знати
    Чим то їх лікують?
    А у Мойші із похмілля
    Очі соловіють:
    - А нащо їх лікувати?
    Вони не боліють!..


    ****
    Десь опівночі явився
    Чоловік у хату
    П’яний в доску – бо сьогодні
    Давали зарплату!
    Став у дверях і помалу
    Скидає галоші.
    Жінка в крик: - А ну, п’янюго,
    Викладай всі гроші!
    Чоловік іде на кухню,
    Стільці обмина:
    - Т-т-тихо,жінко… Н-н-нема грошей –
    Я купив… с-с-слона!
    Та злякалась. Це вже іде
    До білої гарячки.
    - Де ж той слон? Та ти ж насилу
    Сам приплентавсь рачки!..
    Той у штанях вивертає
    Кишені, мов робот.
    - На, ось! Це…с-с- слонячі вуха,
    А по центрі…х-х- хобот!

    17.12.1993р.

    ****
    Україно, чом же твої очі твої плачуть?
    Ти ж бо тепер маєш те, чого хотіла!
    -«На похиле дерево усі кози скачуть!»
    В давнину так мудрії люди говорили…


    ****
    Розліталися лелеки
    Після дискотеки
    До Маринки, до Христинки,
    До Оксанки, до Тетянки…
    До усіх дівчаток милих
    Лелеки летіли –
    Принести їм подарунки
    Дуже вже хотіли.
    А дівчатка міцно спали…
    Після трамадолу,
    Та й спіднички коротенькі –
    Що влізе в подоли?
    Та не цьому навіть справа –
    Інші є мотиви…
    Дуже сильні і надійні
    В нас контрацептиви!

    16 лютого 2007 р.

    ****
    Питається у Пилипа
    Сусіда Федот:
    - Скажи, можна, щоб корові
    Зробити аборт?..
    - Ні такого не буває, -
    Відказав Пилип.
    - Але ти, я бачу, друже,
    Капітально влип!...
    17 липня 1997р.
    ****
    Хвалилися три повії
    З публічного дому:
    - Ми все вмієм і все робим
    Тільки по-крутому!
    Перша каже: - Уявіть-но –
    Суперова сцена!
    Зо годину імпотента
    Зроблю з супермена!..
    - А я, - каже гордо друга, -
    Також за годину
    З імпотента нещасного
    Сотворю мужчину!..
    Ну а третя засміялась –
    - Хіба це робота?
    Кубик Рубика за час
    Я збираю… ротом!

    16 липня 1997р.

    ****
    Питається Ганька в Маньки:
    - Чом ти ледь жива?
    - Така-м слаба-м… другий день вже
    Болить голова…

    - Ти не знаєш, що робити?
    От так чудеса!
    Препарат є ефективний –
    Ти візьми «УПСА»!

    А їй Манька: - Як не сором
    Отаке болтати?
    «Візьми у пса… Я не можу
    В чоловіка взяти!..

    20 березня 1996р.

    ****
    Два куми зійшлись в неділю,
    Випили плящину,
    Та й, гуляючи, зайшли
    До автомагазину.
    А там такі іномарки
    Дорогі й шикарні,
    Що як глянеш на ціну,
    Втрапиш до лікарні!
    Кумів стало розбирати
    «Зілля» оте враже…
    - Поясни мені, Іване,
    Кум до кума каже, -
    Второпати я не можу
    Однієї шуки:
    Ну навіщо в тих машинах
    Роблять в даху люки?
    А кум вже «під шелемехом»:
    - Ти, теля невчене!
    На машинах отих їздять
    Круті бізнесмени,
    Депутати, рекетири,
    Міністри відомі…
    А жінки їх у це время
    Самі сидять в домі…
    До їх мужів підсідають
    Часто різні «штуки»…
    А кум йому: - Ну то й що?
    При чому тут люки?..
    - Темнота! Коли ті хлопці
    Вертають з дороги,
    Тоді… люки відкривають,
    Щоб вмістились роги!

    19 березня 1994р.

    ****
    Приїхав я до Франціїї
    Вперше з України!
    Усе мене тут вражає
    І навіть машини.
    Гарні - правди ніде діти,
    Але що на них возити?
    У селі в нас, як живеш,
    То щось завжди украдеш…
    Тра привезти бараболі,
    Конюшини вкрасти в полі,
    На базар свиню завезти,
    Цегли та піску привезти,
    Притягнуть з водою бак –
    Ну куди той «Понтіак»?
    А ще в нас такі дороги,
    Що сам чорт поломить ноги!..
    Коли добрий дощ піде,
    То і трактор не пройде!
    ТО ж «РЕНО» для нас г…вно,
    І «ПЕЖО» - у нас до жо…
    Не пройде у нас «ПОРШЕ»,
    Хоч шукай йому «шерше…»
    В на най кращий «українець»
    Всюдихід крутий «ВОЛИНЕЦЬ»!
    Руки в маслі, ср…ка в глині,
    Їде дядько на «ВОЛИНІ»
    Там завіз, а там щось вкрав
    І на «запад» той на…ав!
    1 серпня 1994р. Діжон, Франція.
    Іван Пустовий

    ****
    Хлопчик вліз у телевізор,
    Ну, не зводить оченят!
    Підряд дивиться всі фільми
    І реклами – всі підряд…
    - Тату, тату, - у малого
    Щирий подив на лиці,
    - «Мілківей» із чого роблять,
    Що не тоне в молоці???
    Батько дрімав на дивані,
    А почув – схопивсь тоді:
    - Мабуть, синку, з того роблять,
    Що не тоне і в воді…

    17 березня 1994р.

    ****
    Назбирав дід із пенсії
    Тисяч отак з двісті
    Та й надумав щось купити
    У нашому місті.
    Ходить, хита головою:
    - Ах ти ж, матка боска!
    Мов курчата ті, прилипли,
    Кіоск до кіоска…
    І так люди скрізь рядами
    З усяким товаром!
    Видно, в городі всі время
    Не тіряють даром!
    Йде помалу дід. У кожен
    Кіоск заглядає,
    Що не годен прочитати,
    То в людей питає.
    - О! Це є той самий «Шнікерс»,
    Що в радіві чую!..
    А це, певне, ті консерви,
    Що котів годують?
    - А то що? – То, діду, «Орбіт»!
    - А це тая жвачка,
    Що онуки як наїлись,
    Три дні була с…чка!
    - Папіроси які гарні!
    Довгі – заграничні!..
    Правду кажуть, заграничне
    І г…но величне!
    - А ще що? Он, на коробці
    Гарна молодиця,
    Видко, їй жиється добре, -
    Бачиш, як сміється!
    Чекай, чекай, та це ж тая,
    Що кричить з екрана
    « Я вже здєлала свій вибор
    І від щастя п’яна!»
    Дід за грішми до кишені
    Засуває руку,
    - Ану дайте-но дівчата,
    Мені тую штуку!
    Дві дівиці, що в кіоску,
    Вдалися жо жарту:
    - Бері, дєд, подаріш бабке
    На восьмоє марта!
    Дід на це лиш посміхнувся:
    - Не вчіть мене жити! –
    Чере ці прокладки добре…
    Самогон цідити!!!

    ****
    Ще і сонце не сходило,
    Сплять ще всі уранці…
    Іде сторож дід Кіндрат
    Із тяжкої праці,
    Бо ж робота у колгоспі
    З вечора до ранку…
    Бачить – з комина димок
    У тітки Маланки.
    - Певне, зранку гонить «зілля»
    Хитрюща Маланка…
    Ех, зайду я по дорозі,
    Перехилю шклянку!
    Дідо хвіртку відкриває
    А назустріч з хати
    Рип! - Із відрами Маланка,
    - А. це ти, Кіндрате?
    Захотів покуштувати
    «Святої» водиці?
    То на відра, принеси
    Води із криниці…
    Поплентався до криниці
    З відрами Кіндрат,
    А коли доставив воду,
    То… і сам нерад!
    В «окруженіє» потрапив,
    Хай би їм холєра! –
    За столом… складають акта
    Два міліціонери!
    А Маланки нема й сліду –
    Мабуть, десь сховалась…
    У погонах хлопці з дідом
    Чемно привітались.
    - О, водичка вже прибула!
    Ставте! Ближче підійдіть.
    Ось вам аркушик паперу,
    Все детально опишіть!
    Як потрапили сюди ви?
    Що ви тут робили,
    А головне, скіль тут ви
    Самогонки пили?..
    Дід Кіндрат примружив очі,
    В куток відра ті поклав,
    Сидів, сопів і нарешті
    Ту записку написав:
    - Встав я вдосвіта. Ще темно,
    Я селом іду,
    Але шепче мені серце
    Про якусь біду…
    Точно! Бачу, у Маланки
    З хати валить дим…
    Не міг же я пройти мимо
    І змиритись з тим!
    А можливо, це пожежа
    В хаті молодиці?
    Я за відра і погнався
    Прямо до криниці,
    Приніс воду, захекався,
    Хай йому чорти!..
    А у хаті… самогонку
    Женуть два менти!!!

    16 грудня 1993р

    ****
    У вихідні важко їхать,
    Це усякий знає -
    Тролейбусів, автобусів
    Годину немає.
    Сипатична молодиця
    Чекать не схотіла –
    Треба конче бути дома, -
    То таксі спинила.
    Водій, хмурий чоловяга –
    Голова, як будка,
    Назвав ціну, жінка сіла
    І помчались хутко.
    За адресою прибули,
    У двір завертають,
    Молодиця до сумочки –
    Гаманця немає!..
    А таксі біля підїзду
    Уже зупинилось,
    Молодиця, мов калина,
    Уся зашарілась.
    - Ой, вибачте, так незручно,
    Я така бамбула…
    Бо згадала я, що гроші
    Удома забула…
    - Ви, я бачу, по усьому,
    Чоловік хороший…
    Зачекайте, я збігаю
    І винесу гроші!
    Відчинила вона дверці,
    Щоб вийти з машини,
    А водій - її за руку
    Й тягне до кабіни!
    Заревів мотор шалено,
    Таксі розвернулось
    І помчалось-покотилось
    Лабіринтом вулиць!..
    І не встигла спам’ятатись
    Бідна молодиця,
    Як таксі уже за містом
    І… до лісу мчиться…
    …Ой, потрапила в халепу,
    А хай воно скисне!..
    - Зупиніть, ну я вас прошу!..-
    А водій все тисне!
    За хвилину на узліссі
    Спинилась машина,
    Таксист вийшов… З багажника
    Дістає ряднину…
    Жбурнув її в конюшину,
    Запалив цигарку…
    Молодиці зробилося
    Холодно, то жарко…
    Вона в сльози: - Бійтесь бога,
    Я віддам вам гроші…
    В мене… четверо дітей…
    Чоловік хороший…
    - А у мене, - таксист бурчить,
    Стелячи ряднину, -
    - Сто кролів… Так, що, вилазь
    І… рви конюшину!..

    12 грудня 1993р.

    ****
    Підмовляє старий дядько
    Дівчину Марусю:
    - Ти, як лялька! Така гарна,
    Що й не надивлюся!

    Поїдемо до лісочка…
    Ти не пожалієш…
    - Та ви ж… старий, та куди вам? -
    Сміється Марія.

    - То пусте!...Знай, що любов
    Дивні дива творить…
    Кажуть люди, старий кінь
    Борозни не спортить!

    А Маруся засміялась,
    Взялася у боки:
    - Може й так, та старий кінь
    Не зоре глибоко!

    20 травня 2008р.
    Іван Пустовий

    ****
    - Чом, Іване, такий смутний,
    Немов сич, обдувся?
    - То все жінка!.. Через неї
    Пенсії позбувся…

    Дістає мене, холера, -
    - Приріс до дивана?
    Хоч би за день прогуляв
    Собаку Полкана!..

    Я й послухав - вона ж в мене
    Злюща й норовиста…
    Погуляли ми з Полканом
    Гривень так… на триста!..

    11 квітня 2008р.

    ****
    Ходять, ходять по Хмельницьку
    Молоді дівки.
    Отакенні у них ср…ки,
    Отакі ци…ки!

    Всі – красуні, круглі, пухкі,
    Наче коровай…
    То ж… роботи, вам скажу я,
    Непочатий край!

    Молодички по Хмельницьку
    Дифілюють так,
    Що Проскурівською наче
    Зацвітає мак…

    Всі такі, немов з журналів –
    Із молоком кров!..
    На вустах палке бажання,
    А в очах – любов!

    Ходять вони, виходжають,
    Але все дарма,
    Бо страшні часи настали –
    Мужиків нема.

    Тепер такі «екземпляри»,
    Що хоч сядь, та й плач:
    Як не «кончений наркуша»
    То «синяк-алкаш»…

    А ті, хто щось трохи може,
    В бізнесі всі дні.
    Вони в грошах качаються,
    Як свиня в багні.

    То ж нема красуням пари,
    Партнерів нема,
    Пропадає краса їхня
    І в’яне дарма…

    Генофонд наш Український
    Чи хтось збереже?
    Засіває рідне поле
    Насіння чуже…

    20 травня 2008р.
    Іван Пустовий

    ****
    Бабка Химка прибирає
    У клубі сільському,
    А увечері ніколи
    Не спішить додому,

    Бо з города наїжджають
    Хлопці дуже хвацькі,
    Крутять «відик» й показують
    Фільми чудернацькі.

    Надивилась баба «порно»
    Що хай цому нападь!
    То ж на бабу сильно вплинув
    Той «гниючий Запад»!

    …Раз пригонить дід корову,
    Заходить до хати,
    Бачить, - баба ходить… гола,
    Що й сором казати!

    Дід аж сплюнув спересердя,
    Озирнувсь довкола:
    - Ну чого це ти по хаті
    Ходиш, бабо, гола?..

    Баба стала в горду позу:
    - Ти, я бачу, «ні бум-бум!»
    Я – не гола! Це у мене…
    «Еротічеський костюм»!

    -Так, - промовив дід невтішно, -
    Що тут скажеш?.. О-го-го!..
    Я мовчу! Та ти ж би, бабо,
    Попрасувала хоч його!..


    ****
    - Чом, Іване, такий смутний,
    Немов сич, обдувся?
    - То все жінка!.. Через неї
    Пенсії позбувся…

    Дістає мене, холера, -
    - Приріс до дивана?
    Хоч би за день прогуляв
    Собаку Полкана!..

    Я й послухав - вона ж в мене
    Злюща й норовиста…
    Погуляли ми з Полканом
    Гривень так… на триста!..

    11 квітня 2008р.

    ****
    - Як новий шеф ваш? Кажуть, він дивак!
    Працює, що й не ходить на обід…
    - Та-а-! Всюди пхає носа, неборак,
    Але, якщо відверто – так собі…

    А ваш?

    - А наш – суцільний демократ!
    За правду гине у щоденній боротьбі!
    Але, якщо відверто все не так:
    Ваш – «так собі», а наш – «усе собі»!...

    18 квітня 2008р.

    ****

    - Ваша жінка в Італії,
    То є правда, куме?
    - Таки правда! Й висилає
    Чималенькі суми…
    - Як же, куме, ви без неї
    Новий рік стрічали?
    - Нє ізвєстно, бо… сусіди
    Ще не розказали!..

    19 квітня 2008р.



    ****
    Верховна Рада – ялова!
    Вже півроку не телиться…
    Суцільне «надувалово» -
    І не кує, й не мелеться!

    ****

    Грицю, Грицю, вкраїнський філософ,
    Як ти жив, що ти їв, де ти спав?..
    Україну сходив пішки, босий,
    Але… світ тебе не наздогнав!

    Травень 2008р.





    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  31. Іван Пустовий - [ 2011.05.31 10:12 ]
    Діжка


    ***
    - Живу я, куме, з жінкою
    Вже більш, як двадцять років
    Й зробив оригінальне відкриття:
    Нарешті я усе таки второпав
    Що то таке – сімейнеє життя!

    Життя сімейне – то велика діжка:
    Відкриєш – мед солодкий, дивина!..
    Але знай, куме, це тобі не смішки,
    Бо далі – дьоготь до самого дна…

    - А чому ж в мене дьоготь був спочатку?
    До меду, куме, так я й не дорив…
    - Мабудь, технічна сталася накладка –
    Не з того боку діжку ти відкрив!..


    ***
    У лікарів швидкої допомоги
    Девіз існує наймудріший:
    «На виклик чим пізніше ти приїхав,
    Діагноз тим буде точніший…»


    04.10.2008р.



    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  32. Володимир Замшанський - [ 2011.05.31 10:54 ]
    Ликвидатор
    Нам орали с неба птицы
    Как народ советский рад
    В первомайскую столицу
    Собираясь на парад

    И летели флаги стаей
    Рядом с тучей голубей…
    Пил «московскую» друг Саня
    Я был с девушкой своей

    Взрыва я того не слышал
    Громыхнуло вдалеке
    И огнём палящей вспышки
    Не пришлось мне по руке

    Но в зубах ржавеют скобы
    Да белок кипит в глазах
    Он название Чернобыль
    В детских выведал слезах

    Мой друг Саня – ликвидатор
    Тех семидесяти лет
    Что тянул безбожный трактор
    Пятилеток и побед

    На полыни он крестился
    На стакане жизнь допьёт
    Лишь бы вы не огорчились
    Что он всё ещё живёт


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (4)


  33. Сонце Місяць - [ 2011.05.31 03:20 ]
    Літанії
     
    ı.

    Коли вітер поверне Алтеї ключі
    і в яскраве вбереться літо
    під плодовим садом
    зійшовши у тінь
    я зустріну Літанію Світлу


    ıı.

    Коли сонце оздобить пекельні врата
    і гармонії буде відкрито
    стиглий спокій проллється
    мов чистий метал
    я зустріну Літанію Світлу


    ııı.

    Як світанок осяє німі небеса
    і озветься нечутна волинка
    коли кожна піщинка
    мовчатиме в лад
    я зустріну Літанію Світлу


    ıv.

    Як вінчаються символи
    в сутність одну
    як чуттів розсиплеться низка
    на сувої, що біль обертає на сум
    я зустріну Літанію Світлу




     




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (18)


  34. Михайло Десна - [ 2011.05.31 00:54 ]
    Влітку
    Жує фольга в обгортці хмар
    спекотний тиск гарячих щелеп.
    Ілля мовчав, та кинув жереб...
    І травень впав: це - перегар.

    Води! Налийте вже дощу!
    Але не стільки, щоб втопитись.
    Щоб пальці ніг могли умитись
    і вистачило для борщу.

    А там і жито, і овес
    нехай ростуть - до яблук зерня.
    Центнер душі (але не терня)
    зросте на полі до небес.

    А то фольга якась, штрих-код
    та... пепсі-кока-кака-кола!
    А холодильник - крига гола.
    На червень сподівається народ.

    31.05.2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (26)


  35. Костянтин Мордатенко - [ 2011.05.30 23:38 ]
    З перекладів Костянтина Мордатенка
    оригінал: «О закрой свои бледные ноги»
    В.Брюсов, 1895р.
    ---------------------------------------

    в перекладі Костянтина Мордатенка українською мовою:
    "О закрий свої ноги бліді"*

    ---------------------------------------
    P.S
    * - гадаю, даний варіант перекладу схвалив би Агатангел Кримський та Григорій Кочур.


    Рейтинги: Народний -- (5.39) | "Майстерень" -- (5.3)
    Коментарі: (6)


  36. Артур Сіренко - [ 2011.05.30 23:10 ]
    Р. М. Рільке У ночі такі… Переклад
    У ночі такі, як у давніх сагах
    серця королів, що лежать в саркофагах,
    раптом знов стугонять:
    і стільки в них шалу і сили,
    що замкнену урну проклять
    Вони тягнуть з безодні могили,
    йдуть по смарагдах холодних,
    і тремтять у соборах колони.
    Дзвони, що в небо гриміли
    висять як сови, брами скриплять безсилі,
    у носіїв кожен крок тремтить:
    ніби несуть свій власний граніт
    рухомі сліпі черепахи.

    2011


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  37. Юлька Гриценко - [ 2011.05.30 21:40 ]
    Я помру молодою
    Я помру молодою і сильною.
    Я проситиму смерті у Бога.
    Ти заплачеш і щиро-красиво
    Запитаєш: “Дурненька, для чого?”


    Спалахну серед ночі я холодом,
    І ридатиму краплями в шибку.
    Ти прокинешся. Зовсім не солодко
    Без тієї, шаленої, жити.


    Я так близько, так низько. Так боляче…
    Зрозумієш, втомилась без тебе.
    Раннім сонцем і радісним голосом
    Я пройду, промину, бо не треба.


    Загориться осіння ілюзія.
    Ти сушитимеш листя в кімнаті.
    Ти загубишся в світі, між друзями,
    Ти топитимеш горе завзято.


    Не кохав. Не чекав. Та й не вірилось,
    Що я все таки піду зі світу.
    Поміж буднями чорними й сірими,
    Не навчилась зелене любити.


    Запитаєш в людей, де я ділася,
    Божевілля тобі напророчать.
    Я померла, згоріла, втопилася.
    Між людей більше жити не можу…



    30 травня 2011


    Рейтинги: Народний -- (5.4) | "Майстерень" -- (5.32)
    Коментарі: (9)


  38. Магдалена Чужа - [ 2011.05.30 21:59 ]
    Безликі...
    Якби не ти, то як би мало статись,
    То як би знов минула зла ця ніч?
    Мої думки – безликі акробати
    На тлі німих і пафосних сторіч.
    А як тепер піти й не перетнути
    Останніх двох несказаних речей?
    А ті слова – безликі атрибути
    Твоїх очей, твоїх близьких очей…
    Поперед нас кудись побігли далі
    Одні і ті ж питання в мілину.
    І тіні нас – безликі вертикалі,
    Яких вже я, боюсь, не перетну.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (15)


  39. Василь Галас - [ 2011.05.30 20:51 ]
    НАПИСАННОЕ В ДНИ, КРАСНЫЕ ОТ КРОВИ


    Святки Пасха, Первомай -
    пьяный жор на деле:
    знай стаканы поднимай
    полторы недели...
    Грех державы - до небес.
    Сотен душ утрата.
    На машинах, или без,
    убивал брат брата.
    Водку пила и вино,
    и на что хватало,
    челядь, ездила пьяно,
    плавала, летала...
    Факт - не дружит с головой
    власть. Ропщу законно:
    разгуляец таковой -
    грех "отцов" закона.

    Май 2008

    P.S. На календаре апреля-мая 2009-го
    вновь 16 выходных дней (!). "Лучшая"
    в мире может себе это позволить.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  40. Іван Потьомкін - [ 2011.05.30 18:06 ]
    Вставайте, діду Марку, з домовини
    До камінчика за звичаєм юдейським на домовину
    Марка ВАЙСБЕЙНА

    Кружляють журавлі над кладовищем,
    Курличуть птахи всі до єдиного:
    «Вставайте, діду Марку, з домовини,
    На крилах донесемо Вас в Україну!»
    І наче долинає з підземелля голос:
    «Дякую за ласку вашу та гостину...
    Але у Тверії прописаний навік тепер я...
    Так що вертайтеся без мене в Україну...»
    Все вище й вище зграя журавлина,
    Шикується уже прадавнім своїм клином:
    «Прощайте, діду Марку, та ненадовго,
    На осінь знов до Вас прилинемо!»


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  41. Лой Быканах - [ 2011.05.30 16:37 ]
    Без слов (Записки отшельниа)
    В чем честь? Как лесть
    Из земли в пол, из воды в грязь
    В чем страх? Как месть
    Из угля в дым, и все к чертям
    Все идет в легкие,
    все идет к нам

    В чем суть? Как ночь
    Снаружи темень - внутри огонь
    Все сон, уходя прочь
    Дарует покой, прикрывая ладонь
    Последний без времени,
    Последний без слов


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  42. Лой Быканах - [ 2011.05.30 16:52 ]
    ПолуКровь (Записки отшельниа)
    Полусвет, полутень...
    Одна картина - много сцен
    Много красок, мало лжи
    Трижды плох, да точно жив
    И точно слеп, покуда сны

    Полукровь и полусмех
    Один изьян да талый грех
    Полусовесть, полумразь
    Одна на всех, ни встать ни пасть
    Лишь просветлятся сменой фаз

    И думать, что кто-то из нас еще прав.


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  43. Лой Быканах - [ 2011.05.30 16:22 ]
    Черные Девы (Записки отшельниа)
    Конструкция мира проста до предела
    Черные девы возносятся с неба
    Черные девы гребут урожай
    И черные девы спускаются в рай

    Кем бы ни были черные девы
    Черные девы - воинство тела
    Они так порочно-прекрасны собой
    Что равновеские жизни, означают покой

    (Для "непонятливых" поясняю: Черные девы - нечто вроде желаний. Последняя строка равнозначна мысли, что "желание" и "покой" - есть два состояния одной и той же сущности ("жизни"), динамический баланс (или одновременное пребывание в двух состояниях) которой тут называется "конструкцией мира", и, собственно, описывается. Также, "возносятся с неба" и "спускаются в рай" использовано как отсылка на теорию обратного направления времени (или безразличности его направления). Очередная бредятинка, короче)


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  44. Світлана Мельничук - [ 2011.05.30 14:27 ]
    ***
    Молодіє сонце
    у ранкових травах,
    в жовтих капелюшках
    голівки кульбабок.
    Крихітні частинки
    сонячного серця -
    та краса ніколи
    з пам'яті не стреться.

    Бо земля в обійми
    пригорнула травень,
    і тендітні квіти,
    і змужнілі трави.
    Через простір часу,
    через спраглий серпень
    я прийду ув осінь
    із весною в серці.

    2002


    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.56)
    Коментарі: (3)


  45. Дмитро Куренівець - [ 2011.05.30 13:50 ]
    Місто
    Місто
    випатране підземними роботами,
    з викачаними надровими водами,
    зневажене, спаплюжене, покалічене
    місто тішиться тим, що воно – вічне.

    Місто
    поштрикане дохмарними вежами,
    скуте в рухах своїх кам’яними одежами,
    як, бува, посміхається в розтріскані губи,
    зяють пустки руйнацій, мов вибиті зуби.

    Місто
    гріє на сонці голомозу потилицю,
    минуле згадає своє і наче окрилиться:
    пишні кучері парків і луки безкрайні,
    де нині паркінги й масові спальні.

    Леви
    музейні регочуть ліпними пащеками.
    Стало незатишно Кию, Хориву і Щекові:
    мов бідні родичі, десь у куточку Майдану,
    і Либідь поганьблена плаче до них з-за туману...
    2003


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (5)


  46. Іван Гентош - [ 2011.05.30 12:48 ]
    Пародійні терни
    На пародіях тих не заробиш ні цента –
    Цілий рік щось писав, завалив стільки справ,
    Недоїв, недоспав… Три і трошки… процента!
    Ох, нелегко далось – але рейтинг підняв!

    Ну навіщо заліз в пародійні ті стéрні?
    Тріолети, ронделі – то такий чорнозем!
    Ні – погнало Пегаса в “Поетичні Майстерні”,
    У сатиру і гумор – є такі на ПМ!

    Тріолети дають непогані навари
    (Гаррі он як живе – дача в Княжичах є!)
    А пародії що? Гумореску до пари?
    Вже удача, як автор десь в кутку не поб’є…

    Танка – добре! Й сонет – непогана зарплата,
    Моцувавсь-моцувавсь – не виходить ніяк.
    Не пробитися тут – ЛЮ гарує у Штатах,
    Ясновидяча теж не сапáє буряк!

    І мудріше, звичайно, подалі від лиха
    (З авторів хтось таки вкостиляє мені),
    Про природу б писав, чи на лірику б “з’їхав”,
    Навіть Скиба казав – зараз вíрші в ціні!

    А Кузан про любов, а Наталя про дýшу…
    Теж старався – перо випадає із рук!
    Заходúвсь про корчмý – тут вже, думаю, мýшу!
    Але де там – “Скляну” заварганив Павлюк…

    Часом коменти теж – як покута чи кара,
    Олексій он писав, так загнув, що загруз…
    А Полковник який? А в “ударі” Патара?
    Мрія може –ого! Вже мовчу – Чорногуз!

    От писати би щось прибуткове й надійне,
    Не здаватися зразу, не кричати “капут”!
    …Майже згриз олівця – написав пародійне,
    Посміялися трохи, не побили і …“гут”!

    30.05.2011


    Рейтинги: Народний -- (5.58) | "Майстерень" -- (5.79)
    Коментарі: (71)


  47. Андрій Мирохович - [ 2011.05.30 11:36 ]
    негативна діалектика
    та можна насправді можна
    можна писати вірші після освенціму
    можна жити після смерті
    можна бачити ліс за деревами
    навіть рослини з червоної книги
    можна побачити в тому лісі
    наприклад конвалію звичайну
    адорно дивовижний мудак
    не можна курити натще
    так говорить мій сусід
    у нього постійний кашель
    ще каже що має виразку
    не можна падати духом
    не можна запливати на глибоке
    преходити вулицю на червоне
    брати білі шкарпетки до чорних мештів
    життя постійно повторює тобі не можна
    депресію лікують з успіхом без поспіху
    як усі венеричні хвороби
    а ти можеш тільки посміхатись
    не можна любити свої комплекси
    але що в тобі ще залишилось
    що було б дійно цікаво любити


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (5)


  48. Анатолій Ткачук - [ 2011.05.30 10:43 ]
    Astro-Liebe
    Застілля. Ймениннику тост виголошують
    сто енний. Хто п’є, хто – розпушує пір’я.
    Гайнімо удвох у нічну прохолоджію
    шукати у небі знайомі сузвір’я.

    Сатинова сутінь, обійми привіт(ря)ні,
    жасминова п’янкість – що вина Фессалії.
    Ще мить – і долаю міжзоряні відстані,
    обнявши тебе за тендітну кришталію.

    Поглянь: Бетельгейша в кольє з Оріонікса
    космічних приблудливців тягне в орбіту;
    А онде Алголік захмелено клониться,
    Арктурок йому щось белькоче сердито…

    Хай метеорити згорають од Раку
    чи зоряних інших болячок фатальних, -
    загадуй бажання, кохана – це Знаки!
    Зага… Вже заснула… За обрієм дальнім

    прозориться небо спроквола. Либонь це
    вже досвіт під руку веде паркінсонце.

    А ти спи…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (6)


  49. Любов Бенедишин - [ 2011.05.30 08:30 ]
    Прамісто
    В минуле віднайти ключі таємні,
    не_пам’яті протерти каламуть.
    І двері придорожньої харчевні *,
    як мушлю часу, навстіж розчахнуть…
    Вдихнути запах меду чи тарані,
    присісти десь на лаві, край вікна…
    Прамісто, – що в твоїм найменуванні?
    Гіпотези. Хоч істина – одна.
    В цих стінах стільки доль перебувало!
    І пив, либонь, вино сам князь Сокал **,
    іще тоді, як соколи літали ***
    і Буг яснів, прозорий мов опал.
    Іще тоді: до панства і староства,
    чужинської навали і пожеж…
    Ввійти у тьму віків і світло й просто
    спитати у праміста: - Як живеш?
    …Від істини не одвернути вічі,
    застерегти майбутнє від біди…
    Стоїть харчевня край дороги в вічність.
    Та як мені потрапити туди?

    2004(2011)



    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (22)


  50. Анатолій Клюско - [ 2011.05.30 08:39 ]
    Епохальні взаємини
    Нетлінне
    Дістав чудової охри,
    А думи - крила.
    І каміть скелі кольори
    Заполонили.

    Вже сонце сходило в кутку,
    І в час світання
    Повів юрбу він гомінку
    На полювання.

    Зобразив безліч звірини,
    Плоди налиті,
    Ще й поруч родичів, вони:
    Веселі, ситі...

    А через тисячі років
    Нова людина
    Уздріла й сонце... і биків -
    Оту картину.

    Та й закрутилися віки,
    Мов каруселі.
    То знову звихрила думки
    Картина скелі.

    Вона осяювала днесь -
    Нетлінним звісно.
    І так раділа поруч десь
    Душа первісна!


    Зустріч
    Зелене море, снігові хребти -
    Хрящі Гвінеї - дикої країни,
    Повсюди не проїхать, не пройти,
    Бо скрізь кремезні скелі - як форти:
    Величні, неприступні для людини.

    Та ні, вона дісталась і сюди,
    Бо хтось таки, в первісні джунглі лізе.
    Крізь шепіт лісу й дихання води,
    Здалось зловісним вороном біди,
    Десь зовсім поруч каркнуло залізо.

    Зодягнений у шкури чоловік
    Відчув, як шугонув вогонь у груди.
    А погляд з-під мертвіючих повік
    Помітив, як виходять по той бік
    Ріки на берег: чи боги, чи люди...

    Котрийсь із них на смерть його скарав,
    Із палиці наславши громовицю.
    Тож на коліна перед ними впав,
    Бо думав, що од грому помирав.
    А помирав від пострілу рушниці...


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (8)



  51. Сторінки: 1   ...   1166   1167   1168   1169   1170   1171   1172   1173   1174   ...   1829