ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були

Євген Федчук
2026.06.18 20:12
Коли війна закінчилась, москалі завзято
Узялись про перемоги книжечки писати.
Тонни книжок написали про Московську битву,
Як їм удалося вперше ворога розбити,
Сталінградську, Курську, звісно, про взяття Берліна,
Як поставили фашистів вони на коліна.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Анатолій Сазанський - [ 2010.12.02 21:08 ]
    ZZZ Z МАНДРІВНИЙ ПОЕТ ZZZZZ

    У твоїх неймовірних зіницях
    Свій розбитий вітрильник втоплю...
    Може якось зайдеш..чи наснишся..
    У моїм чебрецевім раю..

    Там блакитне вино.І немає ще зради..
    Там вербові гурти білі келишки б"ють..
    Я до ніжок твоїх упаду зорепадом
    У моїм чебрецевім раю...

    Вийде п"яний світанок на луки
    Й почалапає в казку свою..
    Золоті ясени цілуватимуть руки,
    У моїм чебрецевім раю.

    Будуть падати сонні зорини,
    Й оберемки цілунків і слів ..
    У твої неймовірні єдині

    Кришталі..
    кришталі..


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (1)


  2. Світлана Майя Залізняк - [ 2010.12.02 20:13 ]
    Мелхола


    Цареві причинному грає юнак,
    І ніч нещадима конає.
    Він голосно кличе зірницю, відтак
    Примари-жахіття вбиває.
    Вже цар промовляє у келих долонь:
    «В тобі пломеніє чудовний вогонь.
    Радій – за ці ліки прекрасні
    Дарую і доню, і царство...».

    Царівна – півпогляду лиш на співця.
    Не треба їй пісні, не треба вінця.
    В душі її туск і обида,
    Та хоче Мелхола – Давида.
    Мертвотно-бліда, лиш вуста палахтять.
    В зелених очах – вільга скруха,
    Леліє сукенка, грайливо дзвенять
    Браслети, сповільнені рухи.
    Немов таїна, мов праматір Ліліт!
    Проказує млосно під шерехи віт:
    «З отрутою, певно, пила я нектар,
    Потьмарився звільна мій дух.
    Ганьба, соромота - іду на олтар.
    Мандрьоха! Розбійник! Пастух!
    Та жоден вельможа зі свити
    Не схожий чомусь на Давида!
    І сонця проміння... й зірок безгоміння...
    І зимні обійми планиди...».


    2010
    -----------------------------------
    Анна Ахматова

    Мелхола

    Но Давида полюбила дочь Саула, Мелхола.
    Саул думал:отдам её за него, и она будет ему сетью.
    Книга Царств

    И отрок играет безумцу царю,
    И ночь беспощадную рушит,
    И громко победную кличет зарю,
    И призраки ужаса душит.
    И царь благосклонно ему говорит:
    "Огонь в тебе, юноша, дивный горит,
    И я за такое лекарство
    Отдам тебе дочку и царство".
    А царская дочка глядит на певца,
    Ей песен не нужно, не нужно венца,
    В душе ее скорбь и обида,
    Но хочет Мелхола - Давида.
    Бледнее, чем мертвая, рот ее сжат,
    В зеленых глазах исступленье,
    Сияют одежды, и стройно звенят
    Запястья при каждом движеньи.
    Как тайна, как сон, как праматерь Лилит!
    Не волей своею она говорит:
    "Наверно, с отравой мне дали питье,
    И мой помрачается дух,
    Бесстыдство мое - униженье мое,
    Бродяга, разбойник, пастух!
    Зачем же никто из придворных вельмож,
    Увы, на него не похож!..
    А солнца лучи... а звезды в ночи...
    А эта холодная дрожь..."


    Рейтинги: Народний -- (5.77) | "Майстерень" -- (5.89)
    Коментарі: (6)


  3. Ольга Бражник - [ 2010.12.02 20:38 ]
    ***
    Лечу за небокраєм навздогін
    З очима королівського пінгвіна...
    Твоя душа не прагне перемін.
    Як думаєш, не я у цьому винна?
    Давно нема спонтанних рандеву
    І зникли десь серпанки кольорові...
    Моя вина - у тім, шо я живу
    Із поглядом вагітної корови?
    Все може бути: простори без меж,
    Гортанний спів і ритуальні танці...
    Чия вина у тім, що ти живеш
    З душею наполоханого зайця?

    01.12.2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (8)


  4. Світлана Майя Залізняк - [ 2010.12.02 19:58 ]
    Ялта

    Піна білява з”їдає пісок по шматочку,
    Ніби десерт, берег тане в кошлатих руках.
    Трапеза моря хмільного знадлива, порочна
    І безтурботна. Вершками періоду Вакх
    Осінь втішається. Небом розкидана піна,
    Місто цукристе розплавлене, липне до рук.
    Гори бісквітні з мигдальним і грецьким горіхом
    Тануть на кутиках Бога вдоволених вуст.
    Літечко з”їли – на таці лишаються крихти.
    Осінь збирає фужери, вмовкає бенкет.
    Море випльовує мушлі на берег притихлий.
    Жде, що зима приготує чудовний десерт.



    2010


    ----------------------------------------------------------------
    Ялта

    Белая пена съедает песок по кусочку,
    словно десерт берег тает в огромных руках.
    Море урчит и смакует. Утробно, порочно
    чревоугодие. Сливками времени Вакх
    празднует осень. Рассыпана пена по небу,
    сахарный город расплавлен и липнет к рукам
    Горы бисквитом с миндальным и грецким орехом
    тают у бога на пухлых довольных губах.
    Съедено лето – на блюде остались лишь крошки,
    пир вакханалии осени сходит на нет.
    Море урчит, и касаясь песка осторожно,
    ждет, что зима приготовит волшебный десерт.


    *-----------------------------------------------
    Автор першотвору загинула 30.08.2010. Їй було 30.


    Рейтинги: Народний -- (5.77) | "Майстерень" -- (5.89)
    Коментарі: (5)


  5. Ірина Вівчар - [ 2010.12.02 19:52 ]
    Вже боротись нема азарту
    Вже боротись нема азарту,
    І боюсь розімкнуть уста.
    Це у тебе душа, як з Спарти,
    А у мене, пробач, проста.
    Це тобі завжди жарко й тісно
    У саванах сердець чужих.
    А мені забагато місця,
    Та замало буденних втіх.
    Мов гепард. Граціозно, спішно.
    Жодних правил, умов і меж.
    Я від тебе безмежно інша
    І твоя я безмежно теж.

    2009р.


    Рейтинги: Народний 5 (5.3) | "Майстерень" 5.25 (5.25)
    Коментарі: (2)


  6. Вікторія Трач - [ 2010.12.02 18:07 ]
    стільки джазу в очах
    стільки джазу в очах - це напевно смертельна хвороба
    скільки там того "жить" - поки впаде остання піщинка
    стрілки брешуть завжди, лиш пісок і вода без зупинки
    відраховують час... не дивися на долю спідлоба...

    коли маєш для чого жити, смерть втрачає свою оздобу
    коло тебе завжди вирували плітки і негідні вчинки
    навіть колами пекла кружляєш у вальсі - фатальна жінка
    бо життя - не чернетка, ти мусиш з першої спроби...


    Рейтинги: Народний -- (5.17) | "Майстерень" -- (5.08)
    Коментарі: (2)


  7. Ірина Вівчар - [ 2010.12.02 18:25 ]
    ***
    Ти не грюкай лише дверима.
    Я не зможу тебе забути,
    Бо я хочу від тебе сина
    І щасливою хочу бути.

    Прокидатися в ліжку зранку
    Ніжна й трепетна, як ніколи,
    Годувати птахів на ганку
    І водити дітей до школи.

    А у старості в ліжку грітись
    Чи тобі приносити чаю.
    І щоб серце, як стане битись,
    Було впевнене, що кохає...

    2010р.




    Рейтинги: Народний 5.25 (5.3) | "Майстерень" 5.25 (5.25)
    Коментарі: (6)


  8. Віта Парфенович Віва ЛаВіта - [ 2010.12.02 16:14 ]
    Мiж iншим

    Відцвітає падолистом осінь,
    Краплі вогкі на газетних шпальтах,
    Виє вітер, майже стоголосо,
    Одягнули рукавички й пальта.
    Засивіло снігом зимне небо,
    Зігріваю «хуками»* долоні,
    У теплі зроста щодень потреба,
    У твоїм…а ти – уже сторонній…
    Сивий дим і сизокрилі думи,
    У думках – учора на сьогодні,
    Пам*ятаю смак твоїх цілунків,
    Відновлю, як стане при нагоді,
    Закінчився наш роман осінній,
    І тайм-аут на сто довгих днів,
    Далі шо? Кінець, а чи прозріння?
    Головне, щоб ти хотів…хотів…


    * "хуками" - можна замiнити на "диханням"


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.37) | "Майстерень" -- (5.29)
    Коментарі: (4)


  9. Марія Гончаренко - [ 2010.12.02 10:58 ]
    Мовчання дерев
    * * *
    поспішаю на роботу
    перетинаю край парку
    встигаю глянути на дерева

    сніг мережить повітря
    вигаптовує білим землю
    проявляє графічність дерев

    Сніг

    сніг падає тихо
    затамовує подих
    падає крізь мене
    я не опираюся
    його ворожінню
    ось він густішає
    бачу вже тільки сніг
    білий Сніг

    білий Світ

    сьогодні

    СВЯТО МОВЧАННЯ ДЕРЕВ
    *


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (10)


  10. Юлія БережкоКамінська - [ 2010.12.02 10:26 ]
    * * *
    Білі-білі хороводи
    Під нічними ліхтарями…
    Запорошуючи сходи,
    Сонний сніг дива виводить:
    Білить ніч, мурує брами…
    Сніг на землю зорі сіють,
    Ним уже дороги вмиті,
    І, здається, - все на світі
    Грає сяйвом самоцвітів:
    І на шубці, і на віях.
    Ти стоїш під небом щедрим,
    Терпко пахнуть віти хвої,
    І між всесвітом й тобою –
    Кілометри-міліметри…
    І нічого не потрібно:
    Тільки б жити і любити…
    Сніг несе по всьому світу
    Чисту зоряну молитву,
    І за ним уже не видно
    Ні образи, ані бруду…
    Все на ранок білим буде…
    Світлим буде.
    Свято – в будні.
    Перший сніг... Початок грудня…
    Не забути незабутнє!


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (3)


  11. Віктор Кучерук - [ 2010.12.02 07:11 ]
    Повертайся....


    Cерце спомином краю
    У самотності знов.
    Безгоміння безкрає
    Поруділих дібров.
    Сірих днів прохолода
    Вкрила мороком шлях.
    Зберігаю твій подих
    На холодних устах.

    Твої коси русяві
    І озерця очей.
    Уві сні і в уяві,
    У безсонні ночей.
    Озиваються стиха
    У печалі німій.
    Ти, відрада і втіха,
    Повертайся хутчій!


    Трави схилені низько
    Непорушні в росі.
    Ти сьогодні неблизько
    У весняній красі.
    Впала в травні зорею
    І зігріла на мить.
    Без любові твоєї
    Серце в осінь болить.

    Твої коси русяві
    І озерця очей.
    Уві сні і в уяві,
    У безсонні ночей.
    Озиваються стиха
    У печалі німій.
    Ти, відрада і втіха,
    Повертайся мерщій!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (8)


  12. Летюча Мишка - [ 2010.12.02 02:27 ]
    зміни
    Все так як і було!
    Все так як спочатку!
    І той самий кіт
    облизує п"ятку.

    Та сама скарбничка
    стоїть на камоді.
    Ті самі зачіски
    зараз у моді.

    Кастрюля на кухні
    п"ять років та сама.
    Шухляда без ручки,
    і капає з крану.

    Та сама робота
    і вікна в квартирі.
    Ті самі політики
    весь час в ефірі.

    Наче застиг,
    заморозився час!
    Що ж нового? -
    Спитаєте нас.

    Я все ще кохана!
    Я досі бажана!
    Я досі чарівна!
    Але на вушко Він шепне - дружина.

    2010


    Рейтинги: Народний -- (4.58) | "Майстерень" -- (5.05)
    Прокоментувати:


  13. Юлія Гладир - [ 2010.12.02 02:54 ]
    ТАК ДАВНО...
    Заспівали завісами двері. Долоні сплелись.
    Так давно не дощило, хоч бийся чолом об одвірки.
    Надіслала мені вчора осінь останній свій лист.
    Я схопила його, наче подих, у соннім повітрі.

    Так давно не писалось… Давно не писалося так!
    Утікала душа то від пекла, то рвалася з раю.
    Тільки листя смиренно металось по різних світах.
    І, впадаючи в сонце, за обрієм тихо згорало.

    Ревно стукало серце, наблизити прагнуло строк
    До ранкового світла. Натомість – обвуглений вечір.
    Так давно не дощило. В потоці сухих пелюсток
    Ми не чули дверей, що співали в німій порожнечі…

    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.44) | "Майстерень" -- (5.43)
    Коментарі: (8)


  14. Лінія Думка - [ 2010.12.02 02:21 ]
    в імлі
    в імлі
    за милі
    на мілі
    мої слова
    такі малі
    щоб осягнути висоту
    всотати соту
    соту ту


    Рейтинги: Народний 0 (5.13) | "Майстерень" 0 (5.09)
    Прокоментувати:


  15. Олександр Григоренко - [ 2010.12.02 01:31 ]
    Шахматная партия
    Собрались за круглым столом Друзья,
    Предстоит увлекательная шахматная партия.
    Многомерность ходов, сокрыта она
    В глубинах мыслей игроков,
    Это концентрация ума - расширение сознания.

    Переизлучаю мисли - ступень Ума,
    Жизнь - это такая же игра.
    У меня ключи ходов Со Знания.
    В игре Мастера игровой доски,
    Эру Просветления вижу впереди.

    Мой ум творит Реальности ходы.
    Мысль - это сильнейшая энергия,
    Способная разрушать и созидать мечты.
    Истина Одна, но неисчислимы пути
    Во ИМЯ МИРА, Света Любви!

    С азартом Радости и Любви,
    Втречаюсь с трудностями я.
    Шахматная партия без страха волнения.
    Радость и Любовь - Могущество Души,
    С ними преодолеваю любые трудности.

    За круглим столом борьба,
    Страстей напор, триумф - шах и мат.
    Стоп игра, достигнут результат,
    Анализ ситуации путем сравнения.
    Смотрю на игроков, улыбкою благодарю,
    Еще одна, мне открыта Истина.

    02.12.2010г.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  16. Доця Люцифера - [ 2010.12.02 00:53 ]
    ..чи не ДУЖЕ це??

    Проблеми існують для того,
    Щоб гордо ступати у путь..
    Та не знаєм від чого
    ЛЮБОВ ми спроможні забуть!!

    Шалена енергія серця
    Дарує нестримності ніч..
    Душа, лиш, розбита на скельця,
    Нагадує склеєну річ..

    Із воску, що свічка прогнала
    Будуєм картину живу..
    Я Смерті у карти програла,
    Та Локі сплатив данину..

    Вже Янголи з Неба злітають,
    Аби поселитись «внизу»,
    А люди, як діти, благають
    Вернути їм вічну красу..

    У склепі, що скований ніччю,
    Бокал із стражданням нас жде..
    Та ми попрощались із річчю,
    Що розбита на скельця уже..


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  17. Мара Щира - [ 2010.12.01 23:37 ]
    Ця ніч
    Ця ніч, цей мокрий сніг, як сльози
    Ці зорі… ні не зорі – ліхтарі
    Старі, мабуть дитячі ще погрози
    Заховані в куточку у дворі

    Ця ніч. Холодне світло. Пам’ятаєш?
    На склі віконному льодинки – самота
    Вже ні вогню ні пристрасті ти не шукаєш….
    І не пізнаєш. Залишилась пустота

    Ця ніч. І зім’яті фіранки пустотливо
    Ховають силуети у вікні
    За ними ми щезаємо, як зливи
    Самотні, згублені та злі

    Ця ніч…


    Рейтинги: Народний -- (5.21) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (4)


  18. Ольга Бражник - [ 2010.12.01 22:34 ]
    ***
    Я завагітнів вашими словами
    І перший весь вагітності триместр
    Симптоми токсикозу діставали:
    То нудить, то голодний, то замерз...
    Ну трохи відлягло в триместрі другім -
    На оселедця з медом потягло..
    Здається, що набрякли трохи груди,
    Та ті, хто бачив, кажуть - так було.
    Я довго ждав, поки відійдуть води -
    Я Нобелівську премію хотів..
    Коротше, так - я дивний від природи,
    А не вагітний від якихось слів.
    (Але таким як я не зробить шкоди
    На вуха натягти презерватив)

    26.11.2010


    Рейтинги: Народний 5 (5.43) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (18)


  19. Тетяна Роса - [ 2010.12.01 22:58 ]
    листопад-падолист
    Легіт легко зманив листву
    Ирій свій долілиць шукати.
    Сонце в груди і – «Я живу!» -
    Тане крик килимів листатих.
    Оберемками двірники
    Падолистовий спокій носять
    Аж до вічності… З-під руки
    Димом плинність буття голосить…

    Попід затінком сивих хмар
    Антрацитова темінь ночі
    Долу сипле холодний жар,
    Обгортає туманів клоччям
    Леткість часу осінніх див.
    Ирха інею кришталево
    Сріблить шлях до зимових снів,
    Та ще росами плаче мрево…


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (14)


  20. Світлана Майя Залізняк - [ 2010.12.01 20:56 ]
    Як соломкою, п"єш мою душу...



    Як соломкою, п’єш мою душу.
    Знаю, смак і хмільний, і гіркавий.
    Ні, благанням тортур не порушу.
    Буде спокій потому тривалий.

    Як доп’єш, то скажи. Не печально,
    Що душі не існує на світі.
    Я піду по стежі мимо сальвій -
    Споглядати, як граються діти.

    Квітне аґрус у вільгім безмов”ї.
    І везуть за парканом цеглини.
    Ти коханець чи брат однокровний?
    Я забула, та це й неважливо.

    Як безхатньо, сяйливо, лунасто.
    Спочиває замучене тіло.
    Перехожі зітхають нечасті:
    Певно, вчора лише овдовіла.


    2010


    ***

    Как соломинкой, пьешь мою душу.
    Знаю, вкус ее горек и хмелен.
    Но я пытку мольбой не нарушу.
    О, покой мой многонеделен.

    Когда кончишь, скажи. Не печально,
    Что души моей нет на свете.
    Я пойду дорогой недальней
    Посмотреть, как играют дети.

    На кустах зацветает крыжовник,
    И везут кирпичи за оградой.
    Кто ты: брат мой или любовник,
    Я не помню, и помнить не надо.

    Как светло здесь и как бесприютно,
    Отдыхает усталое тело...
    А прохожие думают смутно:
    Верно, только вчера овдовела.


    Рейтинги: Народний -- (5.77) | "Майстерень" -- (5.89)
    Коментарі: (11)


  21. Олена Герасименко - [ 2010.12.01 19:38 ]
    ***
    У порожнечі зріє тиша... Тиша -
    що наші сумніви й страждання наші пише,
    пробуджує сумління наше кволе,
    і аж до крові серце в ребра коле.
    А днів так мало - спалахом коротким.
    Уміння жить - сюжет головоломки.
    Сягнула думкою - спеклася думка в острах...
    На парастасі дзвін ударив гостро.
    А ми такі - нам сили не бракує,
    а ми такі - то зайці, то акули.
    Заграють в бубни ігрища Даждь-божі -
    прийдуть літа і стануть на сторожі.
    І стане думка - тиха, не речиста,
    і кожен штрих свідомістю очистить

    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (2)


  22. Василь Кузан - [ 2010.12.01 19:46 ]
    Висновок мандрівника

    Потинявся по світу я, об’їздив сто країн,
    Побачив вежі схилені, фантазії Далі…
    Тепер доходжу істини, обпершись на столі:
    Кохатися у Зальцбургу не краще, ніж в селі.



    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (8)


  23. Наталка Криничанка - [ 2010.12.01 19:08 ]
    ОЛЕКСАНДР СМИК у ЛЬВОВІ
    8 грудня. 19 год.00хв.
    Порохова вежа (Львів, Підвальна 4)
    ОЛЕКСАНДР СМИК.
    український бард, поет, драматург, суспільний діяч.
    Член національних спілок України: театральних діячів, кобзарів, журналістів та Всеукраїнської музичної спілки.
    Автор концептуальних розробок музичних фестивалів: “Тарас Бульба”, “Вивих”, “Повстанські ночі”, “Лаба”, “Золоте підпілля”, “Зелений цвіт — цвіт надії”.

    Творча зустріч.
    Презентація збірок " З Україною в серці" та "В любові переможених немає".

    Організатор
    Наталка Криничанка , громадська організація "Етра".
    097 323 11 93
    066 911 76 14

    передбачено клубний внесок(можна і цукерками)



    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.28)
    Прокоментувати:


  24. Дарія Швець - [ 2010.12.01 18:37 ]
    навіяне останнім днем осені
    напуває сірий спокій
    сірий-сірий світ,
    безнадійно одинокий
    сотні тисяч літ,

    невиправно-бездоганний,
    та безсилий все ж.
    світ великий і незнаний,
    без воріт і меж.

    павутинка зі стежинок
    впала на траву,
    у повітрі зі сніжинок
    тче зима канву,
    а під кригою тонкою
    б"є жива вода,
    і з останньою росою
    осінь опада.

    п"є її останній спокій
    сірий-сірий світ,
    крик у небі одинокий -
    журавлиний літ.

    павутинка зі стежинок -
    по якій піти?
    де неспокій? де спочинок?
    лік від самоти?

    чи врятує від прокази
    пил усіх доріг?
    сірий світе, хто відразу
    це збагнути зміг?

    тільки криком журавлиним
    світ відповіда.
    як останній лист осінній,
    смуток опада.

    2009


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.38) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (5)


  25. Оля Оля - [ 2010.12.01 16:44 ]
    последнийденьосени
    последний день осени
    под ноги бросили
    и растоптали
    в рутинном угаре.
    последний день осени.
    вы так мимо проноситесь,
    погруженно в обыденность,
    ограничив видимость.
    последний день осени.
    туманные площади.
    помятые мысли.
    и завтра так близко.
    последний день осени.
    белые простыни.
    гранж на плеере.
    скоро первое.

    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.31) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  26. Світлана Майя Залізняк - [ 2010.12.01 15:05 ]
    Увечері

    Бриніла музика в саду
    Гірким неперебутним горем.
    І зимно, й гостро пахли морем
    З тарелі устриці в льоду.

    Він проказав:" Я вірний друг!"
    Торкнувся сукні - злегка, рвійно.
    Та як не схожі на обійми
    Ці дотикання звабних рук.

    Так гладять кішку чи орля,
    Так споглядають вольтижерку...
    Лиш усміх ув очах примерклих,
    Лиш вій рудава перія.

    Тужливих скрипок голоси
    Течуть за пасмами туману:
    "Безхмар"я в неба попроси -
    Уперше ти сама з коханим."


    2010

    -------------------------------------------------





    Вечером

    Звенела музыка в саду
    Таким невыразимым горем.
    Свежо и остро пахли морем
    На блюде устрицы во льду.

    Он мне сказал: "Я верный друг!"
    И моего коснулся платья.
    Как не похожи на объятья
    Прикосновенья этих рук.

    Так гладят кошек или птиц,
    Так на наездниц смотрят стройных…
    Лишь смех в глазах его спокойных
    Под легким золотом ресниц.

    А скорбных скрипок голоса
    Поют за стелющимся дымом:
    "Благослови же небеса -
    Ты первый раз одна с любимым".


    Рейтинги: Народний -- (5.77) | "Майстерень" -- (5.89)
    Коментарі: (5)


  27. Світлана Мельничук - [ 2010.12.01 14:16 ]
    ***
    Знов падав сніг.
    Укотре в цім столітті
    метелик білий
    шибки цілував.
    Затримавши свій погляд
    в верховітті,
    на землю
    у знемозі осідав.

    Стелився долі м'яко,
    білий-білий, -
    недовга свіжість
    суджена йому.
    Аж поки крок чийсь
    перший і несмілий,
    не знати звідки,
    вирушить в зимУ.

    2007


    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.56)
    Коментарі: (4)


  28. Цюга Олег - [ 2010.12.01 14:31 ]
    **** Правда****
    Чому всі люди схильні до брехні
    Якесь геройство склеїти додати
    Та ніж брехати краще були би німі
    Щоб неправдиве слово в очі всім казати

    Можливо краще розповідь звучить
    та у коханні треба відчувати
    Та лиш у правді істина лежить
    Не можна друже гріх брехати


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  29. Цюга Олег - [ 2010.12.01 14:25 ]
    *****Тобі****
    Ти моя радість,мій біль, моє кохання
    Моє ти сонце,моя причина до натхнення

    Ти вітер чистий,ковток джерельної води
    тебе життя чекав, з тобою зміг кохання віднайти

    Замало слів,щоб передати всю твою красу
    Твоя увага,любов твоя,вселили в мене знов весну

    Очі красиві,сододкі губи, щирий сміх
    Таку як ти найшовши.втратити - це гріх


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  30. Цюга Олег - [ 2010.12.01 14:44 ]
    ******Степан*****
    Він не вважав себе героєм
    Але це так і ми це знаєм
    Боровся за щастя і єдність народу
    За незалежність і за свободу
    Моральна незламність й знання ворогів
    Нещадна росправа до більшовиків
    Завзяття й незламність ним керувало
    Москальські кати цього не бажали
    По сходах ішов до дому вертався
    І постріл глухий в підїзді роздався
    Та й все тишина немає Степана
    Живим не побаче його Україна
    Та в серці моєму він житиме вічно героєм
    За планом його вкраїну збудуєм
    Непохитність,єдність.активність і витривалість
    Забудем поняття до ворога *ЖАЛІСТЬ*


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  31. Цюга Олег - [ 2010.12.01 14:13 ]
    *****до друга******
    За що не любиш сонце ти
    чому не любиш теплих днів
    не бачиш перед собою вже мети
    та не находиш добрих слів

    Не муч себе вона не варта
    Ти їй байдужий друже
    Буває так.не впала карта
    Я розумію серце тужить

    та все пройде загоїш рани
    Полюбиш знову світло ти
    Погода гарна у душі настане
    зумієш щастя віднайти

    повір,усе що робиться на краще
    ти будь готовий все прийнять
    бо спотикатимешся часто
    не бійся часу вчись чекать


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  32. Цюга Олег - [ 2010.12.01 14:41 ]
    ****** Добра ****
    якби ти знала як радію
    коли я бачу твої очі
    що це зі мною я не розумію
    чому зриваюсь серед ночі

    я хочу бачить тебе поруч
    і чути хочу що хвилини
    не знатиму з тобою горя
    та й сміх у тебе як в дитини

    що не тривожить а втішає
    що свято творить а не горе
    від цього аж душа співає
    і серце розслоняє штори

    я готовий все тепло віддати
    щоб не замерзла ти у люту пору
    та перед тим як мені *НІ* сказати
    то дай хоч зникну з поля зору


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  33. Цюга Олег - [ 2010.12.01 13:40 ]
    ******Позитив******
    З просоння усмішка в думках
    І добрі бажання в очах
    Таким кожен день має бути
    Щоб радість в душі і сум став забутим

    Радій,що живеш і ходиш по світу
    Радій,що їсиш і маєш що вдіти
    Будь радий тому,що спідкала невдача
    Бо згодом за нею крокує ще вдача

    Проблеми життєві не став перед всім
    Радій,що родичі є і ще маєш дім
    Що хтось обійме й послухати може
    Усмішка завжди тобі допоможе

    Світ радості й позитиву
    Створи собі його і сум не матиме вже впливу))


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  34. Цюга Олег - [ 2010.12.01 13:14 ]
    *****Секунди*******
    Падають секунди життя
    Щоб радіти,обрала ниття
    Для чого сумуєш скажи ? !!
    Лови ті секунди й біжи

    Біжи по хвилинах, радій!!)
    Літай по годинах і мрій....
    Забудь ти про сіре,сумне..
    Забудь....за мить промине

    Не кажи,що важко,знаю
    Не обирай режим *ВТІКАЮ*
    Борись з тим сумом,бо час іде вперед
    Життя не варте смутку,розстав *намет*

    *Намет* життя і надії
    Такий , що прикрасить події..)


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  35. Цюга Олег - [ 2010.12.01 13:17 ]
    ******Довкола неба********
    Хочу геть довкола неба
    хочу геть десь за зірки
    ще б хотів я лиш до тебе
    щоб прогнала ці думки

    важко зараз мені мила
    важко вже мені давно
    я не зміг здолати горя
    поглинає лиш воно

    вже не бачу світла сонця
    і не чутно вітру спів
    я сиджу в кутку в кімнаті
    Поруч мене сидить гнів

    ще і жаль десь притаївся
    він руйнує сильний дух
    ох як хочу щоб зробився
    з лиха цього білий пух

    розлетівся по просторах
    десь у даль,у висоту
    щоб не чутно було в горах
    і залишив пустоту

    пустоту я ту заповню
    гарним настроєм і співом
    і усмішку знов поверну
    попрощаюсь я із гнівом


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  36. Цюга Олег - [ 2010.12.01 13:10 ]
    *****СОН*******
    Ти пам`ятаєш, літній цей день?
    На землі під теплим дощем...
    Радощів зібрали пару тисяч жмень
    А ще за зеленим кущем....

    Співали ластівки пісні
    Незнаю , чи згадаєш ти це все
    Незнаю , чи була,а може тільки у вісні
    Закрию очі... знов туди несе

    Нехочу прокидатись, гарно там
    Та все ж вертаюсь в сірість днів
    Цей сон нікому не віддам
    Й дощу тепленького я спів

    Ніяк не передам словами
    Ходив літав у цьому світі
    Відчув його своїми я ногами
    Не відчував прекраснішої миті

    А головне була зі мною
    І усміхалась й обнімала
    Літали ми аж над горою
    Про те що любиш ще казала

    Та це лиш сон і тільки мрія
    Що хтось колись прийде
    За руки візьме та зігріє
    Що радість в смутку віднайде


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  37. Цюга Олег - [ 2010.12.01 13:41 ]
    ****Говорять****
    Говорять,що веселка не може сірою бути
    Що сонце вмирає,а тепло його стає забутим
    Рідні губи можуть бути чужими й холодними
    та в пам`яті серця .обійми лишились ще теплими

    Говорять,що життя густий туман
    в голові від цього усього п`янкий дурман
    втомлений диван кричить від самотності
    не звжай не потрібно.а ще більше жалості

    Говорять,що дипресія, ну значить точно так..
    Залишаюсь сам на сам як дикий птах
    чому ламати нерви ?? розбий мости
    ти ж бачеш я вже не я, а ти давно не ти


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  38. Лариса Іллюк - [ 2010.12.01 13:24 ]
    Д***
    Друзі сходять з орбіт,
    Залишаючись білими плямами;
    Освітивши твій шлях,
    Загоряються ясними зорями;
    Вгамувавши твій біль,
    Залишаються рваними ранами;
    Розпаливши світанок,
    Тануть подихом в першому промені...


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.33)
    Прокоментувати:


  39. Лариса Іллюк - [ 2010.12.01 12:48 ]
    Лічилочка.

    Я один
    Мамин син,
    Ми братва,
    Нас є – два,
    До сестри –
    Буде три,
    У квартирі –
    Вже чотири,
    А гулять
    Буде п'ять,
    Узялись –
    Усі шість,
    А за ним –
    Далі, – сім,
    Перелізем –
    Буде вісім,
    Звідки нЕвідь –
    Уже дев'ять,
    До десят
    І – назад.
    Дев'ять в домі,
    Вісім – в лісі,
    Сім – у полі,
    Шість – на стрісі,
    П'ять – у клуні,
    І чотири,
    Три ласуні,
    Два задири,
    Поміж тин –
    Я один.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.33)
    Прокоментувати:


  40. Лариса Іллюк - [ 2010.12.01 12:07 ]
    Перехворіє…


    Перехворіє він, перехворіє
    цей кволий світ, наміряний на мрію,
    зневірений, зневажений богами,
    немов зім′Ята спроба оригамі.

    Перехворіє він, перехворіє
    і вирине із того чорторию,
    куди ми всі – хоч в чомусь солідарні –
    знесли його, мов душу у лихварню.

    Перехворіє він, перехворіє,
    у нім іще живі поводирі є –
    не всі розіпнуті чи підняті на списи –
    здоровим глуздом людству збереглися.

    Перехворіє він, перехворіє.
    Завжди нам залишається надія
    і та мала гірчинка на долоні,
    що вище найпишніших церемоній.

    Перехворіє він, перехворіє,
    переросте юнацьку аритмію,
    любов надбає чисту й полум′яну –
    не як процес, а як стабільність стану.

    Перехворіє він, перехворіє
    багатовладдям і багатовір′ям
    війною, бідністю, жорстокосердям,
    жадОбою життя і страхом смерті.

    Перехворіє…

    2010р


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.33)
    Прокоментувати:


  41. Калина Барвінко - [ 2010.12.01 11:54 ]
    ***
    Сльози у минулому.
    Сум безслідно щез вже.
    Жити в світі радісно
    Й не боюсь померти.
    Вічність не ляка мене,
    Зоряні стежки -
    Світлі і привабливі.
    Бо зі мною - ТИ.


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  42. Калина Барвінко - [ 2010.12.01 11:26 ]
    Умру за кохання
    Хай з кручі, хай вниз -
    За посмішку щиру,
    За погляд ясний,
    За потиск долоні
    Й довіру без меж...
    Умру за кохання.
    А ти, любий, - теж?


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (2)


  43. Калина Барвінко - [ 2010.12.01 11:58 ]
    ***
    Розтанув палац крижаний безнадії,
    А сіра зневіра упала в труну.
    Надія воскресла, в серцях відродилась.
    І віра свята вже святкує тріумф.

    23.01.2005


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (1)


  44. Іван Гентош - [ 2010.12.01 11:45 ]
    пародія " ХРИЗАНТЕМНО "
    Тетяна Роса
    поезія “Хризантеми”

    Вони чекали осені, ці квіти –
    пори, коли простелять голі віти
    на палім листі тінь свою прозору
    й холодні ранки внадяться до двору.
    На фоні втрат весніють квіти щемно,
    і на душі від того… хризантемно…



    пародія

    Надворі осінь, стало холодати –
    Пустила б, може, серденько, до хати?
    На палім листі з квітами чекаю…
    І щемно так, як…на порозі раю.
    Чи так весніти маю тут до ранку –
    Чом не відхилиш трішечки фіранку,
    І не побачиш тінь мою прозору?
    Подумаєш, чом внадився до двору…
    Пейзаж побачиш – я і голі віти.
    Прострелений якийсь… Тримаю квіти.
    Голубкою пригорнешся до мене…
    Я знав! Я знав – поможуть хризантеми!
    І на душі від того, моя панно,
    І хризантемно трохи…і тюльпанно.




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.58) | "Майстерень" -- (5.79)
    Коментарі: (20)


  45. Сергій Синюк - [ 2010.12.01 10:47 ]
    Елегія
    Я часом мрію: ранньою порою
    Зайти в обшитий дубом коридор
    Приклад МГ погладити рукою
    Ледь чутно пересмикнути затвор
    І ввічливо та чітко запитати
    Про перспективи збільшення зарплати


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.41) | "Майстерень" 5.5 (5.4)
    Коментарі: (3)


  46. Сергій Синюк - [ 2010.12.01 10:03 ]
    Тутешня натура
    Душа моя щастям кипить і вирує,
    Як часом побачу, йдучи по селі,
    Як трактор сусіда німецький буксує
    В моїй українській колгоспній землі


    Рейтинги: Народний -- (5.41) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (1)


  47. Любов Бенедишин - [ 2010.12.01 09:50 ]
    Каменярева любов
    - Моя любове, зіронько жадана!...

    А їй від щастя бракувало слів.
    Не генія кохала, не титана -
    Перед Іванком голосок тремтів.
    Отак би і стояла до світання
    В обіймах і блаженстві неземнім.
    І хай по тому: срібна тінь прощання
    І та розлука в сяйві золотім.
    Любов сліпа. Її страждання вічні.
    Вона безсмертна - навіть в забутті.
    А він - Поет. У нього думи віщі.
    Його тривога завжди у путі.
    У нього "Дух, що тіло рве до бою".
    Чоло ясне й високе. І мета.

    - Ох, чи зів'єм гніздечко із тобою,
    Чи в самоті змарнуємо літа?
    Моя любове, мрій моїх окрасо!..

    ...Вже й молодість за юністю пішла.
    ...Уже й віки метнулись вдаль. І часом
    Торкнеться сум гранітного чола.
    Він - Каменяр. Гребуть його ідеї,
    Не гребують. По-праву і без прав.
    А хтось кивне вслід спогаду про Неї:
    "Це та, що сам Франко її кохав!"

    2008


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (12)


  48. Алексий Потапов - [ 2010.12.01 08:52 ]
    Пыл
    finita la commedia


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (9)


  49. Андрій Яремко - [ 2010.12.01 01:39 ]
    Прощання з Вікторією Трач на poetryclub
    Прощаюсь та читатиму вірші ще довго,
    Лишатимеш на сайті не один ти слід.
    Вірші твої прекрасні і чудові -
    Без них - серця заковані у лід.

    Твої слова вкладають на папері
    Глибокі думи про гірке життя:
    У них смієшся, плачеш. В нові ери
    Пливеш повільно десь у майбуття.

    Ти завжди пишеш про чуття. Ця правда
    На біле лиється так щиро з небуття,
    Лишається, немов сліди заграви,
    А зорі шлях показують в нове буття.

    Тому твори і не шукай шухляди
    І погляд свій на волю підведи,
    А я підтримаю у кожній хвилі радо -
    Ти тільки впевнено до світла нас веди!

    01.12.2010 року Місце не має значення


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (1)


  50. Світлана Майя Залізняк - [ 2010.11.30 23:06 ]
    Він був ревнивцем...


    Він був ревнивцем – тривожним і ніжним,
    Як сонечко Боже, мене любив.
    А щоб не співала вона про тодішнє,
    Він білу пташину мою убив.

    Ще й наказав у півтемній оселі
    «Смійся, віршуй!.. Це - любові пора».
    І я закопала ту птаху веселу
    Побіля криниці, де вільхи кора.

    Не литиму сліз - ні сама, ні прилюдно.
    Камінним зробилося серце усе,
    Здається мені, що завжди і повсюдно
    Відлуння той голос відрадний несе.


    2010

    -----------------------------------


    ***

    Был он ревнивым, тревожным и нежным,
    Как Божие солнце, меня любил,
    А чтобы она не запела о прежнем,
    Он белую птицу мою убил.

    Промолвил, войдя на закате в светлицу:
    "Люби меня, смейся, пиши стихи!"
    И я закопала веселую птицу
    За круглым колодцем у старой ольхи.

    Ему обещала, что плакать не буду,
    Но каменным сделалось сердце мое,
    И кажется мне, что всегда и повсюду
    Услышу я сладостный голос ее.




    Рейтинги: Народний -- (5.77) | "Майстерень" -- (5.89)
    Коментарі: (3)



  51. Сторінки: 1   ...   1250   1251   1252   1253   1254   1255   1256   1257   1258   ...   1829