ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Софія Кримовська - [ 2010.10.26 21:15 ]
    В таку погоду можна тільки пити
    В таку погоду можна тільки пити,
    хмеліти у туманах і словах...
    Мій зовсім сивий і сумний піїте,
    я, наче ти учора, не права...
    Розлий обом пробачення в бокали –
    таке воно невигране, як ти.
    Останнього у серпні не сказали.
    То, може, осінь маємо пройти?
    26.10.10


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (33)


  2. Михайло Карасьов - [ 2010.10.26 19:31 ]
    Акварелі.

    Вітер.

    Гуде осінній вітер, гонить хмари,
    Скрипить сосна.

    Далеко десь зароджується гомін,
    Котрий росте і шириться довкруг,
    І наближається, і набирає силу.

    Враз зашуміло листя на березі,
    Розгонисто гойднулося гілля,
    У різні боки рвучко захиталось.
    Здвигнувся стовбур дужої сосни.

    Затихло.

    А в лісі знову зашуміли крони.

    * * *

    2010.


    Рейтинги: Народний -- (5.34) | "Майстерень" -- (5.35)
    Коментарі: (4)


  3. Зоряна Ель - [ 2010.10.26 19:11 ]
    *
    зі скляних очей осінніх
    котяться дощі,
    листя витончені тіні
    туляться до щік.

    голоси в мовчанні гаснуть,
    крижаніє час.
    зайда-осінь так невчасно
    розлучає нас.

    перемелює найкраще
    у нікчемний пил,
    щоб вчепитися в «нізащо»
    із останніх сил.


    2010 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (19)


  4. Кобринюк Ірина Айлен - [ 2010.10.26 17:25 ]
    Життя - це книга
    Для кожного із нас життя — це книга.
    Та ми самі в ній пишемо сюжет.
    В одного він холодним є як крига,
    А в другого — палає як брикет.

    Початок книги, то завжди є казка:
    Фантазій кольорових повний рій.
    Дитячі спогади - найкраща життя частка,
    Як безліч нездійсненних милих мрій

    Пізніше все міняється раптово,
    Так, як стають всі діти - бунтарі.
    Сюжетна лінія тепер не кольорова.
    Й думки стають всі гострі, як ножі.

    А потім нас з'являється роман,
    Про перші почуття і про кохання.
    Про перший в кожного в житті обман,
    Який приносить біль й розчарування.

    І тут шляхи розходяться у всіх,
    Хтось далі пише по житті романи,
    А хтось будує детективний стріх,
    Чи пристрасні і ексцентричні драми.

    Але усі ці фентезі й поеми,
    Гострі пригоди чи історичні чвари,
    На старість літ народжують проблеми,
    Тоді і пишуться безсмертні мемуари.

    26.10.2010 року


    Рейтинги: Народний -- (5.26) | "Майстерень" -- (5.17)
    Прокоментувати:


  5. Галина Фітель - [ 2010.10.26 16:33 ]
    * * *
    Ты вдыхать перестал меня,
    говоришь, не летают люди,
    сказки – вздор, и любовь – фигня,
    ты забудешь, и я забуду.

    Ты – забыл, но забуду ли я.
    Ты забил. Мой удар – по сердцу.
    Пусть мне душу обвила змея,
    мне ни соли не нужно, ни перца,

    чтоб почувствовать жизни вкус.
    На губах до сих пор горчица.
    Ты, любимый, направду трус.
    Да, я ранена, но тигрица

    не совьется кошкой у рук,
    не попросит хлеба и ласки.
    И "люблю" не напрасный звук,
    и живут в поднебесье сказки.

    26/10/2010


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (2)


  6. Лариса Іллюк - [ 2010.10.26 16:43 ]
    Світ

    Я - пил з ваших ніг,
    що повернеться в лоно доріг.
    Я - квітів вінок,
    як веселий строкатий танок.
    Я - сонячний день
    і мелодія ваших пісень.
    Я - подих вітрів,
    що застигнуть ніяк не зумів.
    Я - шелест джерел,
    що напоять вас кров"ю земель.
    Я - хмара сумна,
    на яку вже чекає весна.
    Я - сльози дощу
    і слова за вікном шепочу.
    Я - буря, що йшла
    і веселками небо вдягла.
    Я - смуток і біль,
    що поглинули радість і хміль.
    Я - те, що пішло,
    те, що є і повториться знов.
    Я - те, що існу-
    є, співає, чарує весну.
    Я - вихід і вхід,
    я постійний мінливий весь світ.
    Я - пил з ваших ніг...

    1999р.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.33)
    Прокоментувати:


  7. Аліна Гурин - [ 2010.10.26 15:24 ]
    ***
    Всі нерви вже давно акредитовано
    Аж до останнього складного рівня,
    Роздратування в рухах закодовано,
    А спокою того...можливо, з півдня.

    А може, день до вечора - змарновано,
    Не хочу оздоровлень з півдня.
    А може мрії мої пошматовано,
    Мов пір`я зі старого півня...

    2010р.


    Рейтинги: Народний -- (5.27) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (1)


  8. Лариса Іллюк - [ 2010.10.26 14:37 ]
    Сліпа.
    Я бачу осінь шурхотом з−під ніг,
    І на щоці − ледь мокрими сльозами
    Із неба. Може дощ, а, може − сніг...
    Лиш образи непевні за словами...
    Я бачу ліс пошерхлістю кори
    І ароматом свіжої живиці,
    Я бачу лід, що дотик мій зігрів −
    У воду, а був твердий, наче криця.
    Я бачу день у тембрах і тонах,
    Я бачу ніч у тиші й відголосках,
    На смак, на дотик, в трепетних словах,
    Мій колір − звуком виписаний плоско...
    Чи кучеряво?.. Що ж мені робить?
    Не можу розв′язати цю дилему...
    Не знаю я, як райдуга звучить,
    Яке на дотик може бути небо −
    Не знаю... Та на смак воно гірке
    І невимовно сповнене покори.
    І мої очі дивляться на те
    З криниці серця, й прозрівають зорі...

    2010р.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.33)
    Прокоментувати:


  9. Діас Наталіс - [ 2010.10.26 13:24 ]
    Тобі.

    Січень місяць і дзвоник останній
    Пролунав – проводжав Тебе в путь.
    Всі завмерли, і серце в чеканні:
    На порозі вже учні тебе ждуть.
    Не дождались вони біля школи,
    Всі пішли у широкі світи.
    Не злетяться в гніздечко сини.
    Проводжав Тебе дзвоник останній
    В ту дорогу, останню в житті
    Все село було в сірім риданні,
    Були люди усі в каятті.
    Ще і сонце з-за хмар визирало,
    Те проміння – усмішка твоя,
    На щоках в нас «роса замерзала»
    Ми з тобою людина-зоря!!!
    Пам’ятати Тебе завжди буду
    І писата вірші, як і Ти,
    Ще служитиму Богу і люду
    І піду у незнані світи.
    І хотілося б Тобі сказати:
    Що надію, яку Ти нам дав
    Понесем її щиро і цінно,
    Збережем у серцях навіки.
    Ти дорогу, щляхи нам вказав,
    Лиш забув нас провести,
    Як неначе матуся і тато,
    Проводжали дітей за мости,
    І накази давав напутні
    Говорив щоб були ми людьми.
    Вибачай нам якщо ми були:
    Неслухняні, нещирі, невірні,
    Вибачай нам і ще раз прости!
    Ми були усі в справах турботах
    Але швидко вертались сюди,
    Бо в шкільних тих гарячих потоках
    Ми з Тобою дружили завжди
    Ти навчив нас науці, роботі,
    Піклувався про нас кожень день.
    Я Тобі так низенько вклонюся
    Наш Сергійко, привітний-шкільний
    І за Тебе я богу молюся
    Щоб простив Тобі гріх той тяжкий,
    Так ! Ти прощавсяіз нами – дітьми,
    Ми н6е знали що враз навіки
    Не змогли і тебе не втримали
    Десь пішли в невідомі світи
    Пам’ятати ми Тебе звше будем
    І співатимем Твої пісні,
    Наш учитель, ми Тебе дуже любим.
    Не забудем ніколи в житті.
    Вже минулобез Тебе півроку
    Нам здається, що досі живий,
    Ти сидиш і чекаєш уроку,-
    Тільки клас без тебе пустий.
    29.01.2000.



    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  10. Юрій Матевощук - [ 2010.10.26 13:49 ]
    ***
    В таку погоду можна тільки пити,
    Мрячить, і тіло бродить як фантом.
    Я тінню зрадництва по горло досі ситий,
    Мов п’яна осінь, що вовтузить до вікон.

    Голодна юність застигає в передмісті,
    Квилить собакою, скавчить під’їзд, квартира.
    Бетонний крик у вікна слів пронісся,
    Засів у відчай, в тугу, що накрила.

    Самотня пам’ять наливає щось у склянку,
    Не гріють труби, завоздушило тепло,
    Я дім закрив, на двері звісив клямку:
    20-го опалювальний включиться сезон.

    Зірватись з місця, вийти в двір пасторій,
    Шукати погляд з тих блідих облич.
    Я ж знову, осінь, анонімно хворий,
    Ти дощ в калюжах не чіпай, облиш.
    26.10.10


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.41) | "Майстерень" 5.25 (5.25)
    Коментарі: (7)


  11. Діас Наталіс - [ 2010.10.26 13:45 ]
    ПИТАННЯ
    Питання...питання...питання...
    Завжди ви в моїй голові.
    Чому ми чекаєм світанку,
    Чи страху у темній порі?
    Чому соловейко співає?
    Чому ми читаєм вірші?
    Чому вітерець розмовляє,
    Чому не мовчить уночі?
    Для чого на світі страждання?
    Для чого у світі війна?
    Навіщо тоді нам бажання,
    Якщо неспокійна Земля?
    Чого нам чекати в невдовзі,
    Що прийде у дім наш тоді,
    Коли вже все людство в знемозі,
    чекає на смерть в самоті?!
    10.01.2000.



    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  12. Діас Наталіс - [ 2010.10.26 12:16 ]
    Найцінніше.

    Спитаю в себе, що для мене найцінніше?
    Замріюсь, думкою лечу у далечінь,
    Туди в дитинство, де я мрію так лишитись
    Хоча б на мить, хоча б на день.
    Пригадую я теплі руки мами
    І перший з батьком сінокіс,
    Як з братом бігали степами
    І як сусід , м’ячем поцілив в ніс.
    Портфель легкий з п’ятірками
    І першу двійку, затерту гумкою
    В щоденнику до дірки…
    Мій перший твір і перші вірші.
    Вже юності прийшла пора.
    Закоханість у повній тиші,
    Чомусь вона була сумна.
    І так душі моєї сподівання,
    лягли на дно…
    Саме тоді розпочалось чекання
    Було мені не все одно,
    який же шлях мені обрати?
    Куди податись, ким же стати?
    І я звернула в інший бік,
    Не в той, що доля готувала
    і не жалітиму повік,
    а в той, що серце підказало.
    Та як буває сонячно та хмарно
    В житті стається і таке,
    Що смуток сяде, стане гарно
    І тепло й любо над усе.
    Тому, іду дорогою надії,
    До того, хто мене кохає
    Туди, де завжди хтось чекає
    до тих людей, що завжди знають:
    Вони – це все, що в мене є!




    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  13. Лариса Іллюк - [ 2010.10.26 12:29 ]
    археологічне…
    Задухою за тісним склопакетом
    То маюся, то лаюся, – тону...
    Дахи-невдахи, дротяні тенета,
    Ніяк не зловлять нечітку луну.
    Примарні лінії, і нестабільні стани,
    Несвоєчасна кава уночі...
    Блаженне небо, знову невблаганно
    Холоне, і так зоряно мовчить.
    Закреслюю розхристані рядочки...
    Слова – законсервований розкоп.
    Я б узялася, та зима відстрочку
    Не дасть ні тижня. Запобіжне "стоп!"
    Кайданками – на руки і хвилини.
    Щоб не іскрило думку від напруг,
    Морозами і снігом – заземли-но
    І поверховий, і глибинний рух...

    2010р


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.33)
    Прокоментувати:


  14. Ольга Фоменко - [ 2010.10.26 08:31 ]
    А ти і не знав, коханий
    А знаєш, я раптом згадала,
    Як починався той день,
    Коли я ще зовсім не знала,
    Як люди не люблять людей.
    Коли я ще не розуміла
    Чому я повинна мовчать,
    І скласти безсило крила
    Й забути, що вмію літать.
    Коли не могла я дивитись
    В очі, що снились мені
    Й боятись тобі наснитись,
    І загубитись в тім сні сні.
    Коли мені вслід сміялись
    Очі холодні й чужі,
    А я несла в серці радість,
    Яка шепотіла: «Мовчи».
    Коли ти пройшов повз мене,
    Ніби мене й не було,
    А серце назавжди замерзло,
    І досі хворіє воно.
    А ти і не знав, коханий,
    Як той починався день,
    Коли народилось мовчання,
    Бо я зрозуміла людей.

    (із життя моєї мами)


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  15. Ольга Фоменко - [ 2010.10.26 08:36 ]
    Сьогодні в мами День народження
    Сьогодні в мами День народження.
    Як завжди, літо бабине гуля.
    Йдемо до мами без запрошення.
    Стежинка до могилки пролягла.
    Йдемо вклонитися рідненькій,
    Згадати щось з минулого життя.
    Стрічає посмішкою ненька,
    На фото посмішка така сумна.
    Ми мовчимо, слова тут зайві,
    Над кладОвищем тиша проплива.
    День в золотім осіннім сяйві
    Дарує вересень. Й печаль ясна.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  16. Віктор Кучерук - [ 2010.10.26 06:25 ]
    За вікном буревій шаленіє...
    За вікном буревій шаленіє,
    Обриває пожовклі листки.
    Замітає багрянцем до мрії
    Задавнілі ледь зримі стежки.
    Заметіль кольорів мерехтливих,
    Потьмянілим прибоєм шумить.
    Сум вщухає в душі і глумливо
    Оживає підступно умить.
    Промайнуло, мов сон, ждане літо
    На вибоїнах болів і мук.
    Тільки сонцем я був обігрітий,
    А не ласками милої рук.
    Не збулось, як гадалося в мріях
    Навесні наодинці тайком…
    На руїнах надій шаленіє
    Буревій сподівань за вікном.


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (3)


  17. Вероніка Золотоверха - [ 2010.10.26 01:04 ]
    не покидай
    Тримай мене! Не відпускай!
    Бо якщо руки з рук - помру!
    Тримай мене - не покидай!
    Залишиш - в прірву ниць зійду...

    Ще трохи мерехтить вогонь
    в душі... Ще солод на вустах.
    Коли вже серце на ножі -
    тримай мене, хоч низько так...

    Не покидай, хоч мій - не мій,
    Не покидай! Бо я - твоя!
    З тобою вже не страшний бій,
    З тобою вже і в пеклі - рай!..

    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.34) | "Майстерень" -- (5.34)
    Коментарі: (4)


  18. Іван Гентош - [ 2010.10.25 23:20 ]
    пародія " ГАЛАКТИЧНА ВІРНІСТЬ "
    Ярослав Чорногуз
    Поезія “МАРСІАНСЬКЕ КОХАННЯ”

    Вже сивіє потроху мій волос,
    Тихо час робить діло своє,
    Я тебе поцілую у голос,
    Марсіанське кохання моє.

    Я тужу за тобою у пущі,
    Шлю сигнали на ніжний радар,
    Дотик голосом теплий - цілющий,
    Це - кохання солодкий нектар.

    І хмелію од того предива,
    Що мене огортає всього.
    І такий я стаю знов щасливий,
    Мов цілунку напився твого.

    Мов од душу щемливого слова
    Змив недобре усе назавжди,
    Дотик голосу, дотик любові,
    І я знов - молодий, молодий!!!



    пародія

    Життя нема від всяких експедицій,
    Рік на консервах тих – бракує слів!
    Змарнів і зблід, а був же круглолиций.
    Сивів потроху, потім полисів…

    Це не найгірше, розумієш, Кицю,
    У почуттях намітилась зима…
    Твій радар ніжний ще щоночі сниться,
    Але сигнали гірше вже прийма.

    І мій, того… сигнали ледве чує.
    Хотілось би настроїти самій?
    Ні, ні – то атмосфера щось бушує:
    Період обертання – зрозумій.

    А пригадай, як ми в сузір’ї Лева…
    В траві, посеред тої мурашні…
    Ну що ти, Кицю, ну яка місцева?
    Вони такі, ти б бачила, страшні…

    Там в тому Центрі всі нездари й скнари,
    Тягнути жереб – сміховинний фарс.
    Комусь попав Меркурій – то Канари,
    А я, невдаха, втретє тягну Марс…

    Та ні, яке там спеціально, мила,
    Тут фарт усе, рулетка – бачить Бог!
    Та щоб пропала…реактивна сила,
    І ще…на старті щоб двигун заглох!

    Таблетки ненавиджу – хочу пива,
    До тебе , Кицю, вже рахую дні…
    А ти там, на Венері, як – щаслива?
    Я не ревную – там усі малі…

    Ти в моніторі – я близький до трансу!
    Та ні, Кицюню, ну яка там лінь…
    (“Та потерпи” – закінчення сеансу!)
    На десять днів зайшли в радіотінь…

    25.10.2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.58) | "Майстерень" -- (5.79)
    Коментарі: (25)


  19. Мрій Мрія - [ 2010.10.25 21:28 ]
    ненáзване
    любофф аморе лав – твій лайф
    найгірше простоти шахрайство
    не вправність рук – в словах недбальство
    перерахунок щастя в кайф

    чи хто ще має Божий страх
    не прогнівити – засмутити
    Того чий голос змусив жити
    уникнути гріхів і плах

    не те не вчасно не отут
    дратуються гравці на сайті
    о дивна мріє – десь на мальті…
    рятунок… від усеньких смут

    а мо’ і ні – лишаюсь з вами
    ділити радість і печаль
    шукати їм нових стрічань
    відважні лицарі і дами
    замріяні у світ звучань


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (10)


  20. Сергій Гольдін - [ 2010.10.25 20:14 ]
    Так безкрило минає життя
    Так безкрило минає життя,
    Так крилато співають у храмі.
    І немає з душею злиття
    У єства, що буває в нестямі,

    Чи в прострації, в святі бува,
    А здебільшого в самоомані.
    І лягають, як листя, слова,
    Непотрібні, чужі та незвані.

    Не рифмуються, просто гниють,
    Ні рядка, ні звичайного ладу.
    Так безкрило, дощить, каламуть,
    Як останні часи листопаду.

    Тільки дзвін, залишається дзвін
    Над кладовищем і над хатами.
    Нас рятує від поразки він,
    Укриває гучними крилами.


    Рейтинги: Народний -- (5.44) | "Майстерень" -- (5.52)
    Коментарі: (2)


  21. Юра Тіт - [ 2010.10.25 20:00 ]
    Обіймаю очі твоїх плечей
    Обіймаю очі твоїх плечей
    Так само як цілував твої руки
    Заціловані руки твого серця
    Обіймаю озер глибоких звуки.

    І слухаю, милуюсь і слухаю
    Як тихо в тобі проліє подих
    Обіймаю очі твоїх плечей
    Відчуваю грудей твоїх тремтливі сходи.

    І слухаю, милуюсь і слухаю
    Як тихо в тобі відлітає дотик
    Обіймаю очей твоїх плечі
    Відчуваю як колишуться сходи.

    Цілую руки твого серця
    Ніжно, ніжно подихом обіймаю,
    Обіймаю озер глибоких звуки
    Тремтіння грудей на собі відчуваю.
    30.05.08.


    Рейтинги: Народний -- (5.31) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (5)


  22. Ольга Фоменко - [ 2010.10.25 20:25 ]
    В єдине ніжність і печаль злились
    У лісі тиша сонячна гуляє,
    Синіє рясно терен в тернику,
    В повітрі тихо жовтий лист кружляє
    І жебонить струмочок у ярку.
    Стежиною поміж дерев високих
    Іду, не знаю і сама куди.
    Звучать в душі моїй високі ноти,
    Які приходять з неба, з висоти.
    І хочеться мені розпрямить крила,
    Від запахів терпкИх хмеліє голова.
    Я стримать почуття не маю сили,
    Шепочуть губи вірша оцього слова.
    Від красоти такої серце терпне,
    В єдине ніжність і печаль злились.
    І ожива в душі забуте, мертве
    Й зника, за вітром, відліта кудись.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (1)


  23. Орися Савлук - [ 2010.10.25 19:28 ]
    задушимо осінь
    я покладу тебе.себе на плечі
    осені. зав*яжемося вузликом,
    стиснувши шию цій брутальній порі- маніячці..

    через неї я зникла в собі . ще й застуджена.
    відбулася внутрішня конфіскація
    усього, що дає натхнення,
    чи навіть того, що йому передує.

    впевнена, зараз спростуєш
    і виставиш мене за хвіртку
    свого існування,

    із надією,

    що я почну жити.

    10.10


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5.13)
    Коментарі: (6)


  24. Софія Кримовська - [ 2010.10.25 17:43 ]
    Ти знав мене, та не ту
    Мені не достатньо слів
    і шкіри відчути вчора.
    На тебе давно змалів
    цей дім і кімната хвора.
    Мені не стачає рук
    і пам’яті, щоб згадати
    твій голос і кожен рух,
    і те, що уже не дата...
    Мені не найти в кутку
    душі ані сну, ні сили.
    Ти знав мене, та не ту,
    що сонце в собі гасила.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" 5.5 (5.68)
    Коментарі: (20)


  25. Лариса Іллюк - [ 2010.10.25 14:50 ]
    Примарний шлях до тебе.
    Місяць вповні. Туман. Безнадійно засніжений шлях.
    Обрис липи старої, графічно наведений світлом.
    Вата тиші у вухах, тьмяна поволока в очах,
    Розуміння своєї мізерності вкрай непохитне.

    Крок за кроком, крізь силукрізь власну нездатність до дій,
    Попри вперту зневіру, зневажливість і безталанність
    Усвідомити серцем, що світ не такий вже й лихий,
    Якщо ти... якщо я... разом − ми. І це істинна данність.

    І прийняти душею дорогу, якою ідеш,
    Ну, а розум − нехай собі там щось логічно доводить...
    Важко жити?.. Напруга і опір?.. Авжеж,
    Тренування не з легких, смертельне бува, вряди-годи.

    Ціну досвіду − знаєм, то рани років і розлук,
    Елементами неоціненних мотивів − не втішиш.
    Ліхтарі, звісно, темряву знищать, та тільки навкруг...
    Для світанку − замало. Шукаємо щось важливіше,

    Але вкотре знаходим примари в тумані й снігах.
    Оминувши оману конкретики марних реалій,
    Як не схибити вкотре, дійти, не упасти навзнак?..
    Ось же двері... І світло − мов сонце, і ти...
                                                                               справжній...
                                                                                          сталий...

    2010р


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.33)
    Прокоментувати:


  26. Юрій Матевощук - [ 2010.10.25 14:09 ]
    Префіксоване єство
    Коли розвівається дим
    і кавова гуща готує прийдешність
    посеред свободи як завше один
    хоча не останній, ніколи не перший.
    І б знали кухонні ножі
    як скрипує серце у клоччя
    від змій патетичних вужів
    і їхніх настирливих дочок.
    Із острахом ллємось заможні і прісні
    а настрою пофіг і настрій балконний
    на відстані меж цього тихого міста
    не спить у лісах наш старий прикордонник.
    І б може все було як доти, за так
    та кожен світанок шукає горища
    мов звичка приблуди чи просто пияк
    повсталий з нічного страху попелища.
    Тривожити мусить хоч щось на яву
    як добре, коли тіло душу тривожить
    для повного щастя б купити сову
    розрадницю болю, крий боже.
    І все б полягло у імлистім гіллі
    у порухах втрати скотина сваволя –
    та шляється вічно сумна Амелі
    міняючи ролі.

    19.04.10


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.41) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (5)


  27. Василь Кузан - [ 2010.10.25 13:58 ]
    Ти на Марсі, а я на Венері. Пародія
    МАРСІАНСЬКЕ КОХАННЯ

    Вже сивіє потроху мій волос,
    Тихо час робить діло своє,
    Я тебе поцілую у голос,
    Марсіанське кохання моє.

    Я тужу за тобою у пущі,
    Шлю сигнали на ніжний радар,
    Дотик голосом теплий - цілющий,
    Це - кохання солодкий нектар.

    (…………………………….)

    Я. Чорногуз

    Ти на Марсі, а я - на Венері
    (пародія)

    Ти на Марсі, а я - на Венері,
    Посилаю сигнали в радар.
    Ти смієшся, а я знемагаю,
    Бо солодкий кохання нектар.

    Ти далеко, а я, люба, грішний
    На Венері… Лиш осінь мине…
    Прилечу я до тебе, кохана,
    Як Венера відпустить мене.


    25.10.7518 р. (Від Трипілля) (2010)


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" 5.5 (5.7)
    Коментарі: (22)


  28. Алексий Потапов - [ 2010.10.25 13:43 ]
    Калым
    finita la commedia


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (13)


  29. Діас Наталіс - [ 2010.10.25 13:35 ]
    Пам’яті вчителя.

    Візьму я аркуш білого паперу,
    Візьму перо собі до рук
    І напишу я мов поему,
    Душевну, цілу низку мук.
    закрийте очі на хвилину
    І уявіть собі той факт:
    Життя віддав мов ту билину,
    Відчувши біль й великий страх.
    Любив, творив і піклувався
    І жити мусив би ще вік.
    Та з середини надірвався,
    Не витримав цей чоловік.
    Він мав би двір він мав би хату,
    Чекав-шукав та не знайшов
    На цьому світі не втримався І
    навіть з смертю не змагався.
    Він в нашім серці залишився
    Як наш наставник друг та брат
    Пішов, і з нами попрощався
    Навіки. Боже! Хто ж це знав?!
    Тепер не буде він співати
    І не залишить нам вірша
    Тому ви , люди пам’ятайте:
    Була і буде з нами його душа!
    29.01.2000 р.



    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  30. Василь Кузан - [ 2010.10.25 13:30 ]
    Я думав, це радість...
    Я думав, це радість, а вийшло, що смуток,
    Я думав, це небо, а вийшло, що дощ.
    Моя незабудка про мене забула,
    Погасли цілунки на протягах площ.

    Зів’яли дерева від віри в майбутнє,
    Згоріли надії в роздвоєнні душ.
    А струни прилипли до нотних сторінок,
    І руки впадають в наближення стуж.

    А серце троїсто тремтить про чекання,
    Мелодію тягне шарманка життя.
    Я думав, це зустріч, а вийшло – розлука.
    Я думав... та в думку нема вороття.



    1997


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (5)


  31. Діас Наталіс - [ 2010.10.25 12:20 ]
    ОДИН ДЕНЬ.

    Коли ти знаєш, що лишилося тобі
    останні кілька днів буття
    у голові перевертається все догори
    і випливає сенс всього життя.
    Дрібні стають проблеми й чвари,
    зникає гордість вся пиха
    стаєш спокійним більше, й марить
    перестаєш про задоволення гріха.
    Здається все, що так колись хотілось
    здійснити можна враз умить
    не має слів "не зможу", " я зламаюсь",
    є тільки "ТАК" й воно горить.
    Горить непереборним, невблаганним
    останнім подихом, чи криком із душі
    "О Боже,я Тебе благаю,
    мені хоч день один ще подари!"

    25.05.2010.



    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  32. Тетяна Малиновська - [ 2010.10.25 11:25 ]
    Недо-
    Тихо бредем лабиринтами судеб,
    Свято блюдем свое личное кредо.
    Если признаем - от нас не убудет:
    Все мы по жизни немножечко недо-.

    Недолюбили и недогуляли,
    Недорезвились и недомечтали,
    Недомолили, недобежали,
    Недотянулись, недострадали.

    Очень хотели, старались, но все же,
    Часа иль года всегда не хватало…
    Лик отраженья не станет моложе,
    Главное в том, чтобы пере- не стало.

    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.39) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (8)


  33. Валерій Хмельницький - [ 2010.10.25 11:37 ]
    Міжпланетне кохання (літературна пародія)
    Я старішаю, Боже мій милий,
    Хоч на Марсі і довшає рік.
    Попри те - в мене меншає сили.
    Чи тобі – дівувати повік?

    Я із Марсу тобі на Венеру
    Шлю сигнали на ніжний радар
    І торкаюся в іоносфері
    До дівочих принадливих чар.

    І цілую тебе у твій голос,
    І цілунки ловлю із орбіт,
    І милуюся сяйвом на полюсі,
    Де твій образ горить з терабіт.

    Я - у душ! - хай вода з мене змиє
    Весь тягар пережитих зим-літ.
    Але ти дочекайся, мила -
    Вже готовий новий космоліт.


    25.10.2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.42) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (13) | "Ярослав Чорногуз Марсіанське кохання"


  34. Юлія БережкоКамінська - [ 2010.10.25 10:24 ]
    ***
    * * *
    Тобі – в осінь, мені – в літо.
    Було у радість, тепер – відчай.
    Переплелося єдиним віттям
    На довгі-довгі тисячоріччя.

    Згадати – знову – мороз по шкірі.
    Згадати – очі куди подіти?
    І я, чим далі, тим менше вірю,
    Що не наснився мені тоді ти.

    Що ти – й сьогодні – десь поруч зовсім,
    Щодня торуєш свої дороги…
    Спекотний серпень дозріє в осінь,
    А листопаду – вже зовсім трохи…

    Осяде спомином гіркуватим
    Усе, від чого була щаслива.
    Радійте, струни, щоб передати, -
    На сходах літа – осіння злива.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (2)


  35. Олександр Христенко - [ 2010.10.25 10:46 ]
    ОВЕЧІ ДЕПУТАТИ (байка)
    Розпирає гордість груди,
    Бо не тільки люди,
    Навіть вівці депутатів
    Обирати будуть!..
    Позбігались кандидати –
    Аж тремтять до Влади, –
    Щоби Совість за мандати
    Вигідно продати.

    Баран сивий тихо м-е-ка:
    “Голосуй за м-е-не,
    Бо я знаю: не дал-е-ко
    Є трава зеле-ена.
    Ми із вами, любі браття,
    Не такі багаті,
    То ж навіщо вибирати
    Інших депутатів?”

    “Я найкращим, – Кіт муркоче, –
    Депутатом стану.
    Всяк отримає, що хоче:
    Сало чи сметану.
    Вам служитиму охоче
    Навіть серед ночі –
    Подивіться в мої щирі,
    Незрадливі очі”.

    Вовк поважно завиває:
    “Я хазяїн краю,
    Бо нікого не боюся
    І підтримку маю.
    Маю шану у народі
    І порву охоче
    Опонентів за незгоду
    На дрібні шматочки!”

    Навкруги нависла тиша:
    Де-хто лоба чуха,
    Хто сопе, хто ледве дише,
    Опустивши вуха...

    – Годі вже! Отара стогне!–
    Мовив, наче гаркнув,
    Наш пастух і охоронець –
    Впевнена вівчарка.
    – Довго я терпів і слухав
    Ваші побрехеньки,
    Що мені напухли вуха –
    Правди хоч би жменьку!

    Цей старий Баран –“Іуда”:
    Заведе в нікуди,
    Бо з Вовками дружбу круте,
    А нам словоблуде.

    Про Кота й казати годі –
    Думка є в народі:
    “Він лише про себе дбає
    По своїй природі”.

    А вовкам – у лісі жити,
    А не у палатах:
    Так і вівці будуть ситі,
    І спокійно спати,
    Бо, як гуси обирали
    Вовків-депутатів,
    Потім довго горювали:
    «Чим їх годувати?!»

    Ніби очі нам відкрились:
    Ми відчули силу –
    Ту, що буде керувати
    Так, як ми хотіли!
    Сподівань тремтять вітрила –
    Прокидайся, брате!
    Ми вже вибір свій зробили –
    Йдем голосувати!

    (20.09.07 – 24.10.10)р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (9)


  36. Лариса Іллюк - [ 2010.10.25 10:32 ]
    Осанна.
    Подякую зимі я - за весну...
    Уп"юсь ще вдосвіт крижаним,
    холодним сонячним відлунням.
    Останнім снігом їй не дорікну,
    Осанну виспіває в нім
    день на стрімких струмочках-струнах.
    А ночі... В діамантах - оксамит.
    Немов забутий давній сон,
    такий ясний, такий небесний.
    За день, котрий вже натяком звучить
    У тихім вирі в унісон,
    в облозі криги, що не скресла.
    А віку, де роки загублять лік,
    Як дзеркала земних озер
    утратять лик небес під льодом,
    За мить одну, за погляд і за крик,
    Коли - вже є, ось лиш, тепер
    з"явився - подих.., порух.., подив...
    А мрії, що дібрала теплих слів,
    Для тих упертих відчайдух,
    блаженних шукачів у правді
    Я завжди дякую за "спів-":
    Співіснування і співзвук,
    співдружбу, -працю, -участь вправну.
    Потоку днів, що всі зовуть життям,
    Та з дня на день, чомусь, із року в рік
    жить - не живуть, а все ще відкладають.
    Я вдячна вірністю моїм дитячим снам,
    І попри погляд смерті - з них,
    життя і шлях до істини - шукаю.
    Зупинці, спокою, обірваній струні,
    Чи недоспіваній баладі,
    загаслій метеором на півслові...
    Я смерті вдячна, що я трапилась в житті,
    Як бунт вогню на променаді,
    за крок до виру - вічності й любові.

    2010р.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.33)
    Прокоментувати:


  37. Лариса Іллюк - [ 2010.10.25 10:28 ]
    ***
    Мовчання невимовна глибина...
    Що ти таїш у неокресленій константі?
    Прірву відчаю, і розпачу − сповна?..

    Чи, може, безпричинну колотнечу
    У черствім серці − гніву, осуду, чи зради?
    Чи − влучних слів замислених предтечу?

    Дитинну радість, захват, безогляд,
    Усі найвищі міри щастя, разом взяті,
    Коли − без слів?.. безсилий звукоряд...

    Погорди образ, зверхності і пихи,
    Презирства й глуму повний, погляд чванькуватий?..
    Підступний занімілий поступ лиха?..

    Лукавинку грайливу і легку,
    Завжди із гумором, веселості принаду?..
    Чи друге дно у лестощів ріку?..

    Момент осяяння, прориву, розуміння
    Непояснимо повного інсайту,
    "Наднову" твору... творення... творіння?..

    І порух вій, і погляд, до безтям'
    Такий прозорий, неозорий − не сховати, −
    І прозорлива ствердність в тихім: "Так..."

    2010р


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.38) | "Майстерень" -- (5.33)
    Коментарі: (4)


  38. Зорян Підлуський - [ 2010.10.25 02:57 ]
    Демократ-феодал
    Полечу я на місяць,
    Не сказавши нікому.
    Шукати свій дім.
    Феодальною владою
    Створену тінь,
    Не побачу на місяці
    В жодному разі.
    Крила спокою ваблять мене
    У цей світ, де немає тебе.
    Тебе.
    Демократ-феодал.
    Я шукаю лиш спокій
    І більше нічого...
    І ще крихти свободи...
    Тієї свободи, що нам обіцяв.
    Свободи, яку не побачили ми.
    Демократ-феодал.
    Ти нас зрадив.

    І ти зрадив себе.

    25.10.2010


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  39. Євген Аврамов - [ 2010.10.25 00:09 ]
    ЗАКОН
    о світлий День, Тобі цілую скроні!
    я тим живу, що все в Тобі люблю,
    що все боюся взяти у долоні
    ту мить, котру весь час в Тобі ловлю.

    люблю тоді, коли не в’януть рожі,
    люблю тоді, коли зів'яне цвіт,
    бо знаю я – зі мною Слово Боже,
    хоч я згорю, а хоч впаду об лід.

    спасибі, День, що я люблю без жала,
    і що сміюсь, коли смішне – для всіх.
    і все боюсь, щоб Мамині печалі
    не приглушили світлий Мамин сміх.

    о світлий День, спасибі за веселку,
    з якої я набрався кольорів,
    щоб гордо прапор Батьківщини-неньки
    в моїй душі до смерті майорів.

    спасибі, День, за право прославляти
    Закон святий, Присягу головну.
    Закон мій є: Кохання, Бог і Мати,
    і Україну славити одну!

    8.І.2010, 9.Х.2010 року


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (3)


  40. Віктор Кучерук - [ 2010.10.25 00:40 ]
    Мій слухач

    Хмільний сусід на милицях
    Кульгає до воріт.
    Більмом єдиним дивиться
    Здивовано на світ.
    У кожушку розхристанім
    І в шапці набакир,
    По кроках всіх на відстані
    Впізнає дебошир.
    Гукає на всю вулицю:
    - Вітьок, гайда скоріш!
    Обіцяний не чується
    Колись тобою вірш.
    Неначе казку вивчену
    Повторює ізнов:
    - Читай хутчій про дівчину
    І про свою любов!
    Коли читаю – слухає
    Й сопе, неначе міх.
    І так ворушить вухами,
    Що пробирає сміх.
    Та струнами невидними
    Ми з’єднані в ту мить,
    Коли поміж обидвома
    Поезія звучить.
    Один одному радими
    Прощаємося ми, -
    Укриті снігопадами
    Холодної зими…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (8)


  41. Євген Аврамов - [ 2010.10.25 00:03 ]
    Стусові
    Твоя рука на мить торкнулась ночі,
    і звуки арфи попливли здаля.
    та чи то арфа? то ж громи гуркочуть,
    то стогне бідна зношена земля,

    то Прометея голос гучний, грізний,
    то передсмертний крик про вість благу…
    то довгожданий дзвін вечірній пізній,
    то сміх калини на блідім снігу.

    28 листопада 2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (2)


  42. Євген Аврамов - [ 2010.10.25 00:37 ]
    Вісімнадцять літ
    здається, скажеш світові – Цвіти! –
    і все навколо забуяє цвітом,
    і не один – а всі ясні світи
    захочуть вмить теплом тебе зігріти.

    і підеш так, як хочеться іти,
    на вільні плечі, на широкі груди.
    і знайдеш очі, у яких лиш ти,
    і знайдеш небо, що твоїм лиш буде.

    а в тому небі голуби-листи
    несуть надію, віру, сподівання.
    тож не сиди! вставай! шукай! іди!
    бо юність – вперше, юність – і востаннє.

    13 жовтня 2010


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  43. Адель Станіславська - [ 2010.10.24 22:11 ]
    Байка
    Зійшлися судді,
    стали суд чинити,
    що носові отому присудити...

    Халява руки в боки
    та й у крики:
    Чи бачите, яке цабе велике,
    оцей Гапчіх?
    Мене, Халяву, та на сміх?
    Та де це видано?!
    Щоб пишну молодицю
    отак зневажити!
    Негайно у в”язницю!
    Негайно покарайте
    цього носа,
    аби не пхався
    до чужого проса!
    Щоб знав,
    що зась йому
    такую кралю
    немаючи поваги, ані жалю
    отак безчестити!

    Похнюпився Гапчіх:
    Я не навмисне, пані,
    зачекайте,
    вас ображати не хотів,
    сумління майте -
    не мої гріхи,
    що в мить,
    як вирвалось оте “апчхи”,
    ласкава пані,
    ви під лавою стояли...
    Чи місця іншого
    уже не мали?

    О, горе і ганьба!
    Чи хто б посмів
    іще отак знущатись?
    Ти, Гапчіху,
    геть знахабнів!
    Ви чули, людоньки?!

    Довкола зашуміли,
    перечити Халяві не посміли...
    Отож, порадившись,
    Гапчіха засудили,
    і винесли ухвалу про таке:

    Ув”язненням негайно покарати,
    укинувши нахабного за ґрати,
    із забороною довіку чхати!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (12)


  44. Юлія Радченко - [ 2010.10.24 22:15 ]
    Мавки руки не гріють… Під вогнищем – мерзнуть ліси…
    Мавки руки не гріють… Під вогнищем – мерзнуть ліси…
    Кровотеча надій призупинена злим ворожінням…
    Я піду зі смерканням. Зостатись мене не проси
    (як відновлену пристрастю втомлену тишу осінню)…

    Я дійду до води. Уповільню химерні стежки…
    Костровим сновидінням злечу до найвищої вежі…
    Не торкнувся б востаннє моєї (чужої) руки -
    Не було б і цієї безжально-п'янкої пожежі…

    Не уріс би в печаль, перетнувши останню межу…
    Не залишив грозу, усамітнивши блискавки (вдома)…
    Про твою таємницю й про ліс твій я не розкажу...
    Мені навіть нічого напевно самій невідомо…

    Звідки витоки гроз. Звідки полум’я видихів-втеч…
    Хто залишив у спадок безцінне уміння чекати…
    Попри згарища тіней. І чорним річкам всупереч.
    Повернуся колись. Та чи буде, до кого вертатись?
    2010 рік


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (5)


  45. Алексий Потапов - [ 2010.10.24 20:23 ]
    * * * (болеем)
    finita la commedia


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (4)


  46. Анна Кириленко - [ 2010.10.24 20:06 ]
    Тобі цікаво, як я вчитиму німецьку..?
    Тобі цікаво, як я вчитиму німецьку?
    Як завтра вранці повертатимусь у себе?
    Ти видаляй мою вчорашню sms-ку
    Бо перечитувати спогади не треба.

    Усі ми бачимо лише чиїсь примари.
    Мені так хочеться тобі про щось сказати.
    Доречі, зараз я прогулюю дві пари,
    Доречі, літо одягається у шати.

    Пора істерик, надокучливих неврозів.
    І щось не так… Я відчуваю це… І знов лиш…
    Тобі цікаво, що я дихати не в змозі?
    Тобі цікаво...Ти мені щоранку дзвониш:)


    Рейтинги: Народний -- (5.19) | "Майстерень" -- (5.19)
    Прокоментувати:


  47. Леся Сидорович - [ 2010.10.24 19:10 ]
    Усім лемкам, котрих насильно вивезли з рідних земель, присвячую
    Батьків наших, Господи, охорони,
    Бо стільки зазнали вже лиха!
    Вони бідували у роки війни,
    Тож дай їм сьогодні потіху.

    Із коренем видерли з рідних земель,
    Завезли аж ген поза Віслу.
    Хто там порядкує? Глядить хто осель?
    Під серцем і досі ще тисне.

    Змирились. Селились, кому де вдалось:
    У хаті, в коморі, в сусіда.
    І тугою серце не раз зайнялось:
    «Гой, лемки, за што така біда?»

    Земелько! Одна незрадлива єси.
    Ти любиш господаря завше.
    Є люди, людиcка, а є хижі пси.
    Є правда, а є – згусток фальші.

    Болить, коли згадують всі ті часи.
    Душа завмирає так щемко.
    Антоничу! В Бога за всіх нас проси.
    Пишаюся тим, що я – лемко.



    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.39)
    Коментарі: (2)


  48. Олексій Тичко - [ 2010.10.24 19:32 ]
    Осінні рани
    Відкриє осінь чорні рани.
    Не наша є тому вина.
    Навчуся жити із думками,
    в яких тебе уже нема.

    В календарі зітруться дати
    під мовчазний в душі протест.
    Повільно буду забувати,
    твій голос, посмішку і жест.

    А зараз згадки, ніби тіні,
    наздоганяють листопад.
    Ведуть в елегії осінні,
    в магічні знаки круглих дат.

    Сезон оголить жовті грані.
    Не вірю більше у дива.
    Луною чую я останні
    уголос сказані слова.
    24.10.10


    Рейтинги: Народний 0 (5.47) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (4)


  49. Любов Бенедишин - [ 2010.10.24 17:55 ]
    Юній мисткині
    Є молодість.
    О, як же це багато!
    Є Божий Дар.
    Твори, якщо дано!
    І задум є.
    А задум - це початок.
    Є доля -
    ніби чисте полотно...
    А далі що?
    А далі що?
    А далі:
    палітра барв
    і пензлик у руці.
    Й сто-енна спроба -
    кольору печалі...
    ...Та головне,
    щоб десь наприкінці,
    пройшовши
    крізь остуду і горіння,
    пізнавши
    ґвалт хули і слави грім,
    не проклинав Митець
    своє творіння,
    впізнаючи
    себе самого
    в нім.

    24.10.2010


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (16)


  50. Олена Герасименко - [ 2010.10.24 17:21 ]
    Я бачу осінь.Осінь каже: все...
    Я бачу осінь. Осінь каже: все -
    душею перекреслено мій профіль.
    Ще трохи, й шлях би вийшов на шосе,
    та дощ розмив сліди, слова і строфи.

    А втім, байдуже - день мій розмета
    усі думки і хмари достобіса.
    Хто вигадав, що є якась мета?
    Не фініш - цикл. Ведикт. Межа. Реприза.

    Усе, так все. Посаджене зійшло.
    Щось виросло, а щось давно в засіках.
    І чи не всоте пересічний жлоб
    сховає щастя жмут в дупло осики?

    Відколи світ пізнав палеозой,
    відколи день і ніч - усе по колу.
    Кінця нема - є летаргічний сон.
    Не ставте крапку - ставте жирну кому


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (4)



  51. Сторінки: 1   ...   1265   1266   1267   1268   1269   1270   1271   1272   1273   ...   1829