ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Юрій Лазірко
2026.06.26 16:53
it lives in me...
the sea of touches and
the endless kisses
ohoooooooooooh
oh wings of mine
your weightless moments -
heaven to embrace
the sparkling wine

Тетяна Левицька
2026.06.26 15:23
Барвиста поезія, щемна, глибока —
життєвої мудрості сталий архів —
натхненно звучить на підмостках високих
її чарівний, кантиленовий спів.
Проймають катренів думки автентичні,
на розмах олжу б'ють по лівій щоці,
і маски лукаві зривають з обличчя,

Борис Костиря
2026.06.26 13:02
Я встану рано в сутінках зелених,
Пройду крізь гай дрімотний і черлений.

Прийду на стадіон крізь варту лісу,
Крізь ватру сну і незворушність міста.

Проб'ється думка крізь застиглість часу,
Крізь розтривожену інертну масу,

Ірина Вовк
2026.06.26 11:04
Розділ V. МІЖ КОЛИСКАМИ ТА ПРЕСТОЛОМ, АБО КИРИЛИЧНИЙ ПІДПИС НА ЛІЛЕЯХ ФРАНЦІЇ Земля Капетингів дихала вогкістю та залізом, коли у весняний день тисяча п’ятдесят другого року над Суассоном прокотився перший крик немовляти. Усміхнена Анна схилилася над

хома дідим
2026.06.26 09:30
хмариво синьовидне
веслярі небесні
уявляються невідомі
немислимі
які умудряються
уявлятися саме так
веслярами
що тебе утішає явно

Охмуд Песецький
2026.06.26 07:57
Сумуючи, немов розстаючись,
Про завтра не домовившись чи після
Зустрітися не днями, то колись,
Коли згадається сердець любовна пісня...


Закоханість і первісний інстинкт –
Усе працює, щоби поєднати,

Віктор Кучерук
2026.06.26 07:32
На берегах минулого сліди
Моїх, на жаль, непослідовних кроків, -
На берегах минулого - плоди
Не дуже добре вивчених уроків.
На берегах минулого - весна
І невичерпне джерело натхнення, -
На берегах минулого ясна
Пора завжди очікує на мене.

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Круки волають, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ ІV. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єписко

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Мария Митяева - [ 2010.05.12 22:51 ]
    * * * 11 * * *
    В твоих глазах я вижу небо,
    Я вижу звезды и луну,
    И к ним подняться я хочу.
    В твоих глазах я вижу море
    Я вижу вечности просторы.
    Я в них тонуть всегда хочу.

    2009 год


    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (2)


  2. Мария Митяева - [ 2010.05.12 22:25 ]
    * * * 10 * * *
    Мы словно звезды в ясном небе –
    И не дотянешься рукой.
    Пройдет совсем немного времени
    И будем вместе мы с тобой.

    2009 год


    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  3. Мария Митяева - [ 2010.05.12 22:59 ]
    * * * 9 * * *
    На улице дождь.
    По дороге ручьи.
    Я под зонтом
    С тобою в ночи.

    2008 год


    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  4. Мария Митяева - [ 2010.05.12 22:35 ]
    * * * 8 * * *
    Снег хрустит под ногами,
    Луна виднеется в вышине
    И мы с тобой под небесами
    Гуляем в ночной тишине.

    2008 год


    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (2)


  5. Мария Митяева - [ 2010.05.12 22:11 ]
    * * * 7 * * *
    Там в белоснежных небесах,
    Где я однажды встретила тебя,
    Хочу я рядом быть с тобою,
    В прекрасных снах, любовь моя!

    2008 год


    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  6. Мария Митяева - [ 2010.05.12 22:36 ]
    * * * 6 * * *
    Сижу в вагоне.
    Смотрю в окно.
    Мне одиноко.
    Мне нелегко.
    Душою на крыльях
    В мечтах я лечу.
    В объятья любимого
    Скорее хочу!

    лето 2007 год


    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (2)


  7. Мария Митяева - [ 2010.05.12 22:08 ]
    * * * 5 * * *
    Стук колес вагона,
    Мельканье света за окном,
    И воспоминания о любимом
    Кажутся мне сном.
    Ведь я уехала - он далеко.
    И мы не виделись уже давно.

    лето 2007 год


    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  8. Мария Митяева - [ 2010.05.12 22:23 ]
    * * * 4 * * *
    Я не знаю кто ты
    И не знаю откуда.
    Я лишь знаю одно,
    Когда ты со мною –
    Я словно на крыльях,
    Когда тебя нет –
    Я почти не живу
    И не знаю где свет.

    весна 2007 год


    Рейтинги: Народний 4.5 (4.75) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (2)


  9. Мария Митяева - [ 2010.05.12 22:51 ]
    * * * 3 * * *
    Я словно кошка
    Крадусь по темным
    Комнатам родного дома,
    Но как иначе я
    Должна себя вести?
    Ведь я давно уж
    Видеть сладкий сон
    Должна в полночный час!!!

    2006 год


    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  10. Мария Митяева - [ 2010.05.12 22:01 ]
    * * * 2 * * *
    Как на душе моей
    Темно и пусто.
    Как хочется найти того,
    Кто “включит свет”,
    Заполнит пустоту
    Теплом души своей.
    Я вижу по ночам его!
    Он словно лучик света
    Приходит в жизнь мою
    И прогоняет “злую тьму”!!!

    2006 год


    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  11. Мария Митяева - [ 2010.05.12 22:36 ]
    * * * 1 * * *
    Как много хочется сказать,
    Но нету слов на свете,
    Которые могли бы показать,
    Что на душе моей
    И высказать все, то,
    О чем тоскую ясным днем,
    О ком мечтаю по ночам,
    Но нету рядом человека,
    Которому могу сказать все это!!!

    2006 год


    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  12. Юрій Лазірко - [ 2010.05.12 20:36 ]
    Заправив люльку серця
    Заправив люльку серця, сни палю.
    Пропитий за останній цвіт садами,
    у кільцях відпускаюся жалю
    і зависаю німбами. Устами

    перебираю згустки неба зваб,
    утриманість його вражає сухо
    отою дощотою божества,
    оброслого легенями і духом.

    Божиться божество і в груди бій,
    немов чуму клянуть безбожно дзвони.
    А на душі – хоч п`ятим півням пій,
    дротами оплітай її кордони.

    Такі то сни – глибокі до кісток.
    Просолені, Чумацьким Шляхом биті.
    Я сам собі – Кусто і в рай місток.
    Тютюн міцний, немов на люльку шитий.

    І трухне мрія від затяжки вглиб,
    а німби, ніби небо – ґніт у свічки.
    Поза понтоном думки – ясла риб,
    котрі мовчати ще не мають звички.

    Такий тягучий сновидіння дим,
    що не надибати країв понтону.
    Не втнути світло-жилої руди.
    Очей копальні – сонця пантеони.

    12 Травня 2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (17)


  13. Коцовська Галина Бендза - [ 2010.05.12 20:19 ]
    РАЙ
    Ти краще світ не зупиняй:
    Минуле-це лише "колишнє"...
    І на зупинці "Тільки РАЙ"
    Мільйони літ квітують вишні.

    Вони - наш шанс зійти убік,
    Зробити спробу вже удруге.
    І незважаючи на вік
    Повірить в казку, мрію, друга.

    Ступити кроків сто назад
    Заради старту ще одного.
    Навести в серці свому лад
    Не нарікаючи на Бога.

    Ти краще світ не зупиняй!
    Машина часу? Та навіщо?
    Якщо віки квітують вишні,
    То й на землі буває рай!
    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.25) | "Майстерень" -- (5.13)
    Коментарі: (2)


  14. Таня Петик - [ 2010.05.12 19:21 ]
    Мрія
    Мрію про щастя,
    Мрію про долю.
    Можливо, не зустріну
    У житті своєму болю...

    2008р.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  15. Таня Петик - [ 2010.05.12 19:38 ]
    За Шекспіром
    Життя - театр,
    А ми - актори.
    Комусь доводиться смуток грати,
    А в когось роль бадьора.

    І ми віримо у свою роль...
    Граємо правдиво.
    На сцені душу викладаємо щиро.
    Без режисера.

    2009р.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  16. Вікторія Осташ - [ 2010.05.12 19:23 ]
    то все війна...
    той вік неусвідомлений – той страх
    диточа заклопотаність собою –
    на сонці плями – смерті на очах –
    живі фортеці кинуті без бою…

    то все війна – невидима й на «ви»
    перейдені без згоди рубікони
    жалобні стрічки вистиглих новин
    невіра і невірність безборонні

    лишень скажи чи був між ними «ти»
    а чи пробігло відгуло й забуто
    залляєш очі пам’яті – отрутою
    до риски сліпо-глухо-німоти


    Рейтинги: Народний -- (5.92) | "Майстерень" -- (5.82)
    Коментарі: (4)


  17. Таня Петик - [ 2010.05.12 18:03 ]
    Земля
    Земля дає нам урожай,
    Щороку нас годує.
    А ти, людино, пригадай,
    Чим ти її годуєш?


    2009р.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  18. Зоряна Ель - [ 2010.05.12 18:16 ]
    Моє...
    Моє болото - ідеально кругле,
    і цілорічно – груші на вербі,
    як доведеться, виберу і вдруге,
    в контексті риторичного to be.

    Мені смакує ритм не метушливий
    із видом на суєтний океан,
    де на сніданок – круасан зі снива,
    і вечори - із чашкою чекань.

    Годинник, телефон і телевізор -
    співмешканці, що грають в доміно,
    і «рибою» по черзі в душу лізуть,
    доводячи до стану «все одно».

    Тоді збираюся провітритись, «на люди»,
    і натягаю думку на чоло,
    я знаю, доки тут мене не буде,
    ти сумуватимеш, авжеж, моє боло...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (10)


  19. Ольга Ульянова - [ 2010.05.12 16:14 ]
    ***
    Ночная синь и неба прах!
    У нас свой мир, а в нем игра!
    Игра цветов и переливов!
    У нас свой мир - в нем все красиво!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.42) | "Майстерень" -- (5.19)
    Прокоментувати:


  20. Катя Тихонова - [ 2010.05.12 14:57 ]
    Береза вишиває сонцю долю...
    Туманний солод вистеляє стежку,
    Оголена душа мовчить собі,
    Береза вишиває обережно
    Для сонця долю…Хмари-кораблі
    Пливуть повільно, начебто верблюди,
    У втоптаних пісках пустель - химер,
    Вона також пустельник, їй безлюдність,
    Як вітер, що літав-літав-завмер…
    То цілував у руки, пестив коси,
    Вона стояла горда, мовчазна,
    Спадали хвилі вишивки на роси,
    Весна минала, ще одна весна…
    А сонце все палило – зігрівало,
    А поруч - ні людей, ані ні-ні,
    І час лише вростає в душу жалом…
    Із сонцем наодинці, візаві.
    Зелені коси доля посивила,
    Стоїть береза, дивиться увись
    І вишиває сонцю теплі крила,
    Немов колись, неначебто колись…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" -- (5.33)
    Коментарі: (4)


  21. Валерій Хмельницький - [ 2010.05.12 13:27 ]
    Модель
    Модель яскрава - всюди знана
    Красуня - блискавки розряд...
    Краса божественна, нірвана
    В очах, що пристрастю горять.

    О, як лукаво часом гляне
    З обкладинки „Elite Model”
    Та недосяжна пишна панна,
    Що найкрасивіша з людей!

    Є біля ніг її і друзі,
    І покидьки, і чо́рт зна хто́…
    Бува, живеться їй у тузі
    Чи як у цирку Шапіто.

    Одні їй заздрять, зичать лиха,
    А інші - помстою грішать,
    Одні пліткують в спину стиха,
    А інші - як у ночі тать.

    І хоч на ангела ти схожа,
    А й в пекло зрідка зазирнеш:
    Бува, приходять і погрози,
    За що й від кого – не збагнеш...
    ...
    Тобі судити, є тут правда,
    У вірші цьому, чи брехня…
    Красива ти - сьогодні й завтра -
    Живеш, оспівана в піснях.


    12.05.2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.42) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (8)


  22. Гортензія Деревовидна - [ 2010.05.12 12:22 ]
    *
    Живи как все, вне знания и света,
    вне цели, как особой формы лжи,
    будь равнодушен к расцветанью лета
    как лету равнодушны все твои

    все суматохи, сутки, годы - сроки,
    неизреченный ужас - иногда,
    еще шагов не слышавшие тропы,
    нанятая в светильники звезда,

    се пустота, сжимающая сердце,
    но будь готов и к худшему. Ну-ну.
    Смотри -- там за окном уже отцветший
    сад, переживший весен череду.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.28) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (1)


  23. Роман Бойчук - [ 2010.05.12 08:23 ]
    В День народження коханої дружини Ольги - 11 травня
    Травень всміхнувся посмішкою сонця,
    Уквітчаний тюльпанами й бузком
    Та, зазираючи крізь жалюзі в віконце,
    Пташиним співом перервав солодкий сон.

    Теплим цілунком з пахощами квітів
    Торкнувсь твоєї ніжної щоки,
    - Ти найдорожча й найпрекрасніша у світі, -
    Озвучив в голос він свої думки.

    Весняним вітром – подихом духмяним,
    Зронив на локони твої свій білий цвіт
    І вуст торкнувся поцілунком полум’яним
    На смак солодким, мов травневий мід.

    А потім обійняв тебе за печі
    Всією ніжністю і співом солов’я
    Промовив, дивлячись тобі у вічі,
    - Назавжди твоїм травнем буду я.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (3)


  24. Марися Іванів - [ 2010.05.12 07:21 ]
    Мов заклинання, в хутiрське мовчання...
    Мов заклинання, в хутiрське мовчання
    Позалiтали ластiвки-стрижi.
    У відчаї – подiя надзвичайна –
    По-людськи мовлять:
    - Вийди і скажи!

    Засиділась за хутірським парканом,
    Сховалася від кривди та іржі
    Із Базилевським та Арістофаном.
    Повторюємо: вийди і скажи!

    Пора така, що вже перепарила.
    Там, за парканом, - горе-муляжі,
    А тут – щавель, буряк, квасолі крила.
    Неси їх людям! Справжнє – від душі!

    20 листопада 2006



    Рейтинги: Народний 5.38 (5.42) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (6)


  25. Марися Іванів - [ 2010.05.12 07:02 ]
    ЗАМАЛЬОВКА КРАЄВИДУ
    По шляху, що тече ковилою -
    Срiблом-шовком степiв’я поли -
    Йдуть без поспiху до водопою
    Срiбло-сiрi поважнi воли.

    Вiк по вiку (промовлю коротше)
    Ця картина була за звичай.
    Раптом – пустка намулює очi.
    Де воли з ковилою? - Вiдчай!

    Чи то вiтер штукарки-уяви?
    Чи натура не з наших часiв?
    Заспiв зроблено. З Нави чи Яви,
    Але знайду зернятка на сiв!

    14 грудня 2006


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  26. Софія Кримовська - [ 2010.05.11 23:11 ]
    Місто
    Місто прокинеться, місто поставить чайник.
    Ранок на каві заварить і на вершках.
    І увімкне Інтернет чи Т(е)Б(е), звичайно,
    і побіжить по дорогах і по стежках.

    Місто дверима загрюкає і заграє
    звуками моря пісень із (е)Ф(е)М-частот.
    Місто-мурашник од краю і ген до краю
    буде значимість підносити до висот.

    Митиме вікна, возитиме пошту, піццу,
    питиме пиво і колу, і чай, і квас.
    Пнутися буде у перші та у столиці.
    Буде у пробках, у гулові та у нас.

    Місто пливтиме юрбою в години-піки,
    місто вдихатиме дим і тютюн, і смог.
    Місто увечері вдарить у ніс і пику.
    Зрештою, місто затихне, лишить обох

    нас у квартирі. І світла не стане раптом -
    місто мудріше, ніж ти би того хотів.
    Темно, дванадцята... Тут би не кому - крапку,
    місто одначе чекає нових життів.
    11.05.2010р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (31)


  27. Оксана Маїк - [ 2010.05.11 22:07 ]
    Моя Голгофа
    Мале дитя приходило в мій сон.
    Всміхалося і ручки простягало.
    Просилося почути колискову...
    І сліз тієї ночі було мало!

    05.2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.42) | "Майстерень" -- (5.33)
    Коментарі: (2)


  28. Наталя Скосарьова - [ 2010.05.11 18:03 ]
    * * *
    А правду кажуть: щастя треба вкрасти,
    забувши сьому заповідь Господню,
    пірнути з головою у безодню,
    піти на дно, у божевілля впасти.

    Свідома дійсність гострить свіжі вістря,
    на білій шиї зашморг затягає.
    А щастя є. Десь недосяжно близько,
    я не повірю, що його немає.

    Попрошу нині хмарку синьооку,
    за стан прозорий хвилю обійму, —
    в безодню хай веде мене глибоку...
    Я вкрала щастя... В ньому й утону.
    2002


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.53) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (12)


  29. Віктор Цимбалюк - [ 2010.05.11 17:08 ]
    Вирок
    …Коли перерізають пуповину,
    Тобі читають твій найперший вирок: «Винен»…
    В цей мент пролито найчистішу твою кров,
    Хоча причиною було одне – Любов…
    Та, що дала життю твоєму першу іскру,
    Та раптом, перетята гострим вістрям,
    Заставила тебе пройти за Браму,
    І залишити білу залу твого храму…
    І ось, як тільки став ти за поріг,
    Ти з першим криком увібрав свій перший гріх…
    Пішло життя: чи між батьків, чи у сирітстві,
    Бо Доля ще не розпалила краду слідства…
    І хочеш чи не хочеш – будеш жити,
    Спокутувати гріх і знов грішити…
    Бо на долоні – довга лінія життя,
    Накреслена Філософом Буття…

    Кумпала Вір, 23.11.2009 року,
    м. Хмельницький


    Рейтинги: Народний 5 (5.38) | "Майстерень" -- (5.36)
    Коментарі: (5)


  30. Юлія Радченко - [ 2010.05.11 17:57 ]
    Знавці давно мовчать. Все сказане – забвення…
    Знавці давно мовчать. Все сказане – забвення…
    Під поглядом хреста – надкупольні віки…
    Ти не один такий. Ми разом - безіменні…
    Ми вже давно себе назвали навпаки…

    Під одягом дзвіниць – оздоблення смагляві…
    Дивитися униз простіше - менше втрат…
    Я майже як усі: дзеркально (у канаві)
    Очікую тепла і променистих свят…

    Накривши почуття (завісами і снами),
    По підвіконню грім – знесилення зібрав…
    Я разом з ним живу. Ти також поряд з нами…
    Ти ж навіть часто сам раніше в нас бував…

    З застеленим столом – забрав усі неділі…
    Я знала, що твої, однак сама чомусь
    Зманила, як дощі, дороги веснокрилі...
    Їх вже давно нема. А втратити боюсь…
    2010 рік


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (4)


  31. Віктор Цимбалюк - [ 2010.05.11 16:18 ]
    Двірник
    …Чомусь завжди хотілось бути двірником:
    Двори і вулиці від бруду підмітати…
    У довгім фартусі, отим дідком,
    Який найпершим буде зранку нас вітати…

    …Мітла його, мов довга борода,
    Що проросла десь ув яру, у верболозі,
    Зчухралась трохи… Але не біда –
    Сміття змітає вправно на дорозі…

    …Спіткнеться погляд перехожого на мить,
    Ще один змах, і результат – стає чистіше,
    Та ненадовго… Бо за хвилю ми,
    Забруднимо міста свої ще гірше…

    …Я вийду з дому, вибіжу за ріг…
    Кудись спішу, куди – не хочу – мушу...
    І так – щодня… А він собі – мете:
    Хідник, дорогу, двір, а може душу?...

    Кумпала Вір,
    09.11.2008 року, м. Хмельницький


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.38) | "Майстерень" -- (5.36)
    Коментарі: (12)


  32. Юрко Пантелеймон - [ 2010.05.11 16:24 ]
    модель шоу-бізнесу
    Чарівно ходиш по подіуму
    Змушуючи тримати погляд на тобі.
    Щось схоже на впевненість з тобою,
    Хоча, ні, - воно в тобі.
    Я не знаю як тебе звати,
    Але повір, я хочу тільки це знати!

    Модель шоу-бізу,
    Цей малий вірш
    Я присвячую тобі.

    19 лютого 2010 року Божого


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  33. Юрко Пантелеймон - [ 2010.05.11 15:49 ]
    сьома ранку
    Проспав сьому ранку,
    Прогуляв першу пару;
    Їдеш сонний в маршрутці -
    Прийшов на другу пару.

    Відсидів ту пару,
    Схарило, - лінь перемогла,
    Пішов додому вчитись.

    Побачив комп'ютер -
    Забув про навчання;
    Зайшов у сіть -
    Забив на освіту й реальність.

    Вийшов з сіті -
    Пірнув у річку ілюзій;
    Попрощався з реальність,
    Запросив марні мрії.

    Пізно ліг,
    І проспав сьому ранку...

    7 липня 2009 року Божого


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  34. НаЗаР КуЧеР - [ 2010.05.11 14:37 ]
    ***
    "Я" за "Ти" продало "Я"!
    І зраділо...

    Прилетіли ключем вже будні із вирію
    І вирву сірості притягли даруночком
    А "МИ" все тужиться може вимріє
    Щоб час звернути зі свого керуночку

    Медом мастити губи і пити нектар кохання
    "МИ" хоче вернути щоб з вечора та до рання
    І поламати на осінь тим будням крила
    Засипеться радісттю й карга сіра вирва

    "ТИ" продалось за "Я"!
    І зраділо...

    Життя летіло у напрямку смерті...


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.3)
    Коментарі: (3)


  35. Людмила Линдюк - [ 2010.05.11 14:14 ]
    Чому...
    В часах відгукується стогін
    Мого великого Дніпра,
    Чи позбиралось не від Бога,-
    Чомусь іде не від добра...

    Чому,твої, Тарасе, болі
    Дійшли до нас із тих часів,
    Коли благав ти щастя й долі
    На безліч людських голосів?

    Ти думав про своїх нащадків,
    Бажав для всіх людей добра.
    Знов сторона твоя в упадку,
    Хоч не така я вже й стара.

    Твої дівчата знову в наймах,
    Маля без матінки живе.
    І знову хтось шукає зайвих...
    Славутич сивий все реве!
    2003 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (9)


  36. Людмила Линдюк - [ 2010.05.11 14:02 ]
    Х л і б

    Чудові аромати вздовж проспекту,
    Де магазини з вивісками «Хліб».
    І захопило дух, немовби дехто
    Ввімкнув моїх далеких згадок кліп...
    Багатий край – чи це не дивовижно? –
    Не бачив хліба. Голод мандрував.
    Багатих стосувався він і бідних
    Та в небуття навіки відправляв.
    ...Приїхала з Донбасу рідна тітка
    З гостинцями: хлібину привезла.
    А ми – це пам’ятаю дуже чітко! –
    Не відривали погляд від стола.
    Ділили шмат макухи, фус олійний,
    Та думали: чи ще перепаде?
    Та чесно щоб! Ще малася надія ! –
    На кожного з дванадцяти людей.
    ...А зараз свіжий хліб у нас щоденно.
    І крихтами його я не даю.
    А там, де хліба аромат свячений,
    Я потихеньку дихаю стою...
    1990 р.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (2)


  37. Людмила Линдюк - [ 2010.05.11 14:22 ]
    Де ...збивалося мамине серце

    Джерело моє – хлiбнеє поле,
    Що не терпить пустої хвали ,
    Там, де простiр - коню, вiтру – воля,
    Де срiбляться степнi ковили.

    Там, де люди засмаглi в роботi,
    Адже сонце нестерпно пече,
    Де багата земля на щедроти,
    І надiйне я знаю плече.

    Із життєвих джерел …рум’янiє
    Не одна лиш моя сторона.
    До святого долинують мрiї
    Та спрямована думка одна,

    Що залишим своїм спадкоємцям
    Ми той край, як i скарби душi,
    Де ...збивалося мамине серце,
    Виглядаючи нас на межi.
    2003 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  38. Сергій Дяків - [ 2010.05.11 13:08 ]
    ***
    Примруживши очі, зімкнувши вуста,
    В долонях застигли емоції ніжні.
    Так важко зізнатись. А правда проста.
    У правди й брехні спільні долі, суміжні.

    Оркестр кричить, пробігають картини.
    Три слова і все. Може два? Може ні?
    Очікує Ангел! Чого? А в дитини
    Підкошені ноги і серце і очі сумні.

    Зібрати б мозаїку волею думки,
    Джоконду й Давида в одному вірші.
    Під львівським дощем стосунки й розлуки
    Й англійський туман в українській душі.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.02) | "Майстерень" -- (5.02) | Самооцінка 5
    Коментарі: (1)


  39. Сергій Дяків - [ 2010.05.11 13:59 ]
    ***
    Знов до землі! На коліна!
    Неба не треба щурам.
    Піднялась і впала руїна,
    Пропав незбудований храм!

    Гої! Хохли, безголосі!
    Ви пили із чаші добра.
    Ви голі і босі, ще досі.
    Тепер уже інша доба.

    Щастя і сміх через гріх.
    Проклята на скронях сльоза.
    Хотіли утіх? На те їх!
    Ваш вибір? Громадою "ЗА".

    Тепер до землі, на коліна!
    Виконуйте, кажу бо вам.
    Солодка "тюрма" Окраїна,
    А не добудований храм.

    Блакить у очах догорить,
    Пожовкне лице на землі!
    Ваш символ зомліє у мить!
    Сліпі і німі, і дурні.

    Господар нерідних просторів.
    За нього громадою "ЗА"?
    Лицем до землі без кордонів
    Оберне вас східна гроза!


    Рейтинги: Народний -- (5.02) | "Майстерень" -- (5.02) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  40. Олександр Христенко - [ 2010.05.11 13:29 ]
    ТИ МЕНІ ПРОБАЧИШ
    Настане час і ти мене пробачиш –
    Хоч це, можливо, станеться не скоро, –
    За віддану мою собачу вдачу,
    За вік, що вже давно сягнув за сорок,
    За пожовтілих мрій розкішне листя
    І пустоцвіту білі заметілі,
    За сподівання, що не відбулися,
    А відбулось не те, що ти хотіла,
    За дотик рук і пестощі без міри –
    Їх паростки застигли в суховіях,
    За дні під сонцем, безнадійно-сірі,
    Бо краплі сліз окроплювали вії,
    Що я обручки золоті кайдани
    Не розірвав, з тобою ставши поряд.
    Не зміг...
    І важко цим тебе поранив,
    Наливши в келих, аж по вінця, горя,
    За те, що я до себе не покликав,
    Не пригорнув – знайшов на те причину...

    Провина тисне, хоч не чутно крику,
    Мою надійно осідлавши спину.
    Але...
    Я вперто,
    Наче пес, чекаю:
    Настане день – і ти мені пробачиш:
    Мою любов
    І мрій химерну зграю,
    І трохи дивну
    Відданість
    Собачу.
    10.05.10р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (12)


  41. НаЗаР КуЧеР - [ 2010.05.11 12:46 ]
    ***
    Стояв поперек горла камінь спокути
    Греблею гатячи слину скоромну
    Збідовану зпінену аж до блювоти
    Гріховну пожадливість перетворював в цноту



    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.3)
    Прокоментувати:


  42. Катруся Матвійко - [ 2010.05.11 12:31 ]
    Сини
    Вона проводжала сина.
    Молила, благала і плакала...
    А син... Син не міг НЕ ПІТИ...
    В обіймах останні хвилини...
    І небо сльозами закапало...
    Страшними слізьми пустоти.

    У ніч, коли хмари горіли,
    І попелом зорі покрилися,
    Припали сини до землі...
    В хатах матері посивілі
    Просили у Господа милості
    Синам у кривавій імлі...

    І йшли молоді, сміливі,
    Із запалом серця мрійливого
    Назустріч далекій весні...
    В бою на просторих нивах
    З молитвою матері сивої
    Співали прощальні пісні...

    А зараз їм треба тиша.........
    Синам...яких не дочекалися...
    Із дна безіменних могил...
    Мовчу.........
    .....Хвилину чи більше,
    і сльози втираю, вклоняюся
    ГЕРОЯМ, ЩО ПЕРЕМОГЛИ!

    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (2)


  43. Оксана Маїк - [ 2010.05.11 12:23 ]
    Коли
    Коли я дивлюсь в твої очі,
    Я знаю більше за тебе:
    Чого ти насправді хочеш,
    І що тобі дійсно треба...

    От тільки сказати не смію,
    Бо хто я тобі? - випадковість.
    Я можу лиш мати надію,
    Що десь наша пишеться повість!

    05.2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.42) | "Майстерень" -- (5.33)
    Коментарі: (9)


  44. Катя Тихонова - [ 2010.05.10 22:59 ]
    Здрастуйте, мамо...
    Здрастуйте, мамо, довге мовчання моє -
    Ріки років суєтно спливли в небокраї
    Прощень не треба – в серці гніздечко в’є
    Зжурблене літо. Сонячний ранок світає.
    Пахне хлібами. Жар затихає в печі,
    Я притулюся до Ваших плечей широких
    (Господи, вибач, мені уже не злічить
    Хибних думок, розгублених слів і кроків).

    Ластиться кіт біля ніг. Сумує зоря,
    Що ненароком упала в відро порожнє,
    Може та зірка колись і була моя –
    Вже й не засвітить, а гаснути ще не можна.

    Йдемо із Вами у роси, шукаємо те,
    Що загубили між днями і змарнували,
    Певно, у тілі щось залишилось святе,-
    Дрібка, зернятко, з якого серця зростали.

    Здрастуйте мамо, сяду ось тут, на поріг,
    Буду заслухана в дощ і загорнута в вечір.
    (Господи, дякую, рідну людину вберіг…
    Втечу влаштую від світу за мамині плечі)…
    Хай на хвилинку, хай на єдину мить
    (і не вважайте, що я єством боязлива),
    Слово застигне в повітрі і відгірчить,
    Потім воскресне і стане в мовчанні щасливим!

    Здрастуйте, мамо, довге мовчання моє…



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" -- (5.33)
    Коментарі: (10)


  45. Андрей Мединский - [ 2010.05.10 19:22 ]
    Трамвай
    Вечером весенним и густым
    шел трамвай, дверей не открывая,
    вдоль дороги желтые кусты
    освещали сумерки трамваю.

    Пассажир, помятый от вина,
    в полосатой будничной пижаме,
    глядя из трамвайного окна,
    горевал, что годы убежали.

    А кондуктор, добрый до слезы,
    и от этого большой и сдобный,
    безбилетного его возил,
    не нарушить пассажира чтобы.

    Наступила осень, лился дым,
    жили два случайных человека,
    снова стали желтыми кусты,
    а трамвай все ехал, ехал, ехал…



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.52) | "Майстерень" -- (5.53)
    Коментарі: (9)


  46. Марія Марченкова - [ 2010.05.10 19:07 ]
    ***
    так солодко цю тишу наслухати
    й розігрівати в вогнищах свій біль...
    Вбране по осені полум'я в шати,
    та життя твоє вицвіле родом із хвиль
    Не лякайсь, що воно мов ріка,–
    не зазнать норовить берегів–
    І не ремствуй, що доля така,-
    Зацвітати лишень восени


    Рейтинги: Народний -- (5.2) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  47. Марія Марченкова - [ 2010.05.10 19:31 ]
    ***
    Лиш 'АNAГКН' - рок давньогрецький...Життя - позаочно
    Ніщо все ж не зміниш...ні на що, навічно...
    Статичні лиш стяги, герби чи крилатість,
    І згорбленість дзвонів...Які ж то напасті
    Без прав відчувати...Не мучте блакиттю
    І світлом безликим найближчого дому,
    Чи кроком з вікна, чи кінцями у воду
    Всім рікам навсібіч. Та вже не розілюють
    Розоране - зоряне випале листя. Хіба ненароком
    Лиш чайним зелом привітають спроквола,
    Коли вже молочні стежини розвіють
    десь поряд на гілці зі снігом торішнім


    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.2) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  48. Марія Марченкова - [ 2010.05.10 19:32 ]
    ***
    Так ось блукай, ненавчено, натхненно
    Завжди з мовчанням зашпор у плащі
    Десь завжди зліва буде нерозквітло
    і стугонітиме в печалі монастир
    Твоєї віри.
    Спадай у тінь,(тривкішу від облуд),
    Сусідніми пташині крила будуть,
    В серцях місцевих проліски цвітуть,
    Тобі ж залишу сходинок довкруг
    і пружну тінь, що не згаса...ніколи

    2010


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.2) | "Майстерень" 5.25 (5.25)
    Прокоментувати:


  49. Марія Марченкова - [ 2010.05.10 19:48 ]
    ***
    А деревам листопадово. Листя падає.
    Бо фарбують всі лиси по осені гілля
    і небо линяє димарно – примарним краєм.
    Це літо останнє...чи бабине літо повільне?
    А ще восени всім рибам небо у очі тікає,
    Метеликам - вулиці-лабіринти і крига мов крила,
    схолоднілі міста...І світло чекає...
    ефірів...чи Зефірові нетрі. Ця осінь – ванільна,
    Відцвітає пожовкло у літо. Разом із тобою.
    Не відаєш як; десь на дні твого спокою
    Ліхтарі–вартові все ще сонні вибілюють дні
    що з того, що незабором – усього лиш тінь

    2010


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.2) | "Майстерень" 5.25 (5.25)
    Прокоментувати:


  50. Василь Кухта - [ 2010.05.10 17:07 ]
    МИ

    1.
    ...Недочесані, недопещені,
    Чорним крепом сирітства хрещені.

    Недоточені, недобачені,
    Міддю, їддю, брехнею плачені.

    Недоніжені, недокохані,
    В заповіднику снів полохані.

    Недокошені, недомучені,
    Мором, горем, війною кручені.

    Недовизрілі, недострочені,
    Перелюбством продажним мочені.

    Недолучені, недоучені,
    Талмудистам чужим доручені.

    Недострічані, недомічені,
    Хижим атомом перелічені.

    2.
    ...Перетрощені, переборщені,
    Перелущені, перемощені.

    Перегачені, перештучені,
    Пересичені, пересучені.

    Перемацані, перебацані...
    Хтивим розумом переклацані!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.71) | "Майстерень" 5.5 (5.67)
    Прокоментувати:



  51. Сторінки: 1   ...   1326   1327   1328   1329   1330   1331   1332   1333   1334   ...   1829