ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Микола Дудар
2026.06.27 19:25
«ЦЕ БУЛО ВЧОРА, А СЬОГОДНІ…» Під обкладинкою цієї книжки зібрані доволі відверті і промовисті вірші. Мабуть, про них можна сказати словами одного чужого класика: «виходячи на дорогу, душа озирнулась…» Душа, розхристана на вітрах і на життєвих перехрест

Микола Дудар
2026.06.27 18:55
СІМ НОТ НА ПАГОРБІ «ТИ ПОМІЖ МРІЙ ЗАСТРЯГ НАВІЧНО» ПОШУКИ СПІВРОЗМОВНИКА У ВІРШАХ МИКОЛИ ДУДАРЯ Микола Дудар – поет трішки наївний, трішки інфантильний, але передусім – дуже балакучий. Поетична картина його поезії базується на діалогах, які часто пер

Роксолана Вірлан
2026.06.27 14:56
А що, якщо ніщо не є правдивим -
усе лиш неоспале вібрування.
І не здивуєш, аніяким дивом
мене - холоднолику, дику панну.

Хоча, направду, дякую за каву,
за зірну гущу в небному горняті,
заземлення в розмову нелукаву,

Борис Костиря
2026.06.27 13:28
Людина, якій нікуди іти,
Яка блукає в безнадійних хащах.
У криках німоти і пустоти
Вона веде життя своє пропаще.
Безхатько без життєвої мети,
Покинутий навік напризволяще.

Лайдак шукає те, чого нема,

хома дідим
2026.06.27 08:41
радіо співає про кохання
хмари сунуть і народ снує
заробити порішать питання
до свого усяко по своє
інший навіть
міг продати душу б
за дрібну грошву бо що душа
хто би знав як душу ту відчужить

Віктор Кучерук
2026.06.27 07:06
Настане завтра добрий час, -
Всміхнеться сонечко для нас
І згодом тільки грому вибух
Стрясе раптово цілі шиби.
Та довго ще до бідолах
Війна приходитиме в снах, -
І людям будуть свідчить люди
Про те, що точно не забудуть:

Ірина Вовк
2026.06.27 06:48
Розділ VIІ. ТУРНІР ЗА СЕРЦЕ КОРОЛЕВИ «Коли настане час, і кам’яні замки чужинців почнуть неволити твою чисту душу, не шукай порятунку в молитвах чи книгах. Шукай його там, де дерева розмовляють із вітром. Твій справжній трон буде не з золота, а з обій

Юрій Лазірко
2026.06.26 16:53
it lives in me...
the sea of touches and
the endless kisses
ohoooooooooooh
oh wings of mine
your weightless moments -
heaven to embrace
the sparkling wine

С М
2026.06.26 16:36
Боже Мій

Люди, що ви накоїли?
Його замкнули ви у клітці, у злотій клітці
Змусили коритися релігії
Його, воскреслого з могили, із могили

Він є богом анічого

Тетяна Левицька
2026.06.26 15:23
Барвиста поезія, щемна, глибока —
життєвої мудрості сталий архів —
натхненно звучить на підмостках високих
її чарівний, кантиленовий спів.
Проймають катренів думки автентичні,
на розмах олжу б'ють по лівій щоці,
і маски лукаві зривають з обличчя,

Борис Костиря
2026.06.26 13:02
Я встану рано в сутінках зелених,
Пройду крізь гай дрімотний і черлений.

Прийду на стадіон крізь варту лісу,
Крізь ватру сну і незворушність міста.

Проб'ється думка крізь застиглість часу,
Крізь розтривожену інертну масу,

Ірина Вовк
2026.06.26 11:04
Розділ VІ. МІЖ КОЛИСКАМИ ТА ПРЕСТОЛОМ, АБО КИРИЛИЧНИЙ ПІДПИС НА ЛІЛЕЯХ ФРАНЦІЇ Земля Капетингів дихала вогкістю та залізом, коли у весняний день тисяча п’ятдесят другого року над Суассоном прокотився перший крик немовляти. Усміхнена Анна схилилася над

хома дідим
2026.06.26 09:30
хмариво синьовидне
веслярі небесні
уявляються невідомі
немислимі
які умудряються
уявлятися саме так
веслярами
що тебе утішає явно

Охмуд Песецький
2026.06.26 07:57
Сумуючи, немов розстаючись,
Про завтра не домовившись чи після
Зустрітися не днями, то колись,
Коли згадається сердець любовна пісня...


Закоханість і первісний інстинкт –
Усе працює, щоби поєднати,

Віктор Кучерук
2026.06.26 07:32
На берегах минулого сліди
Моїх, на жаль, непослідовних кроків, -
На берегах минулого - плоди
Не дуже добре вивчених уроків.
На берегах минулого - весна
І невичерпне джерело натхнення, -
На берегах минулого ясна
Пора завжди очікує на мене.

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Круки волають, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ V. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єпископ

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Віта Парфенович Віва ЛаВіта - [ 2010.04.02 14:15 ]
    ???
    Розлився ранок недопитим чаєм:
    Ще трохи теплий, і бадьорить свіжо,
    А я…занадто, певно, заскучала…
    І ти мене жадаєш ніжно-грішно…

    Світобудова почуттів мінлива,
    "Накручую" себе занадто часто,
    Проте щаслива, завдяки…щаслива!
    Давай поп*ємо чаю, якось, разом?


    Рейтинги: Народний 5 (5.37) | "Майстерень" -- (5.29)
    Коментарі: (2)


  2. Анна Малюга - [ 2010.04.02 12:33 ]
    ***
    Я всихаю
    Розумом й душею,
    Чи мілію,
    Мов старий Ірпінь?..
    Не благаю
    Зглянутись, не нию
    Перед долею
    Й несу свій гордий "інь".
    Зневажаю
    Знахабнілість й пиху,
    Не страждаю-
    Б`ю об землю лихом
    Утомилась,
    Тільки кров пульсує.
    Не скорилась-
    Знову інтригую
    Не всихаю,
    Змінююсь на іншу.
    Відлітаю.
    Просто стаю вища...


    Рейтинги: Народний 5 (5.24) | "Майстерень" -- (5.21)
    Коментарі: (3)


  3. Анна Малюга - [ 2010.04.02 12:04 ]
    ***
    Маска.
    Усміх.
    Білосніжні квіти.
    Граю.
    Знаю,
    Боляче терпіти

    Бачу.
    Плачу.
    Йде життя в спідниці.
    Коси.
    Стрічки.
    І вуста-суниці

    Сяйво
    Щастя
    Тільки лиш здаються.
    В грудях-
    Пруття
    Рвуть і з серця пнуться

    Розпач
    Вроздріб
    Продає надію.
    Раптом
    Птахом
    Випурхнули мрії

    Сльози
    Справжні
    На макетах раю.
    Скрізь-
    Все добре.
    Правду я лиш знаю...


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.24) | "Майстерень" -- (5.21)
    Коментарі: (2)


  4. Анна Малюга - [ 2010.04.02 12:58 ]
    Мої рани
    Мої рани... ти їх не вартий.
    Це не фарс і давно не жарти.
    Непристойна любов-війна
    Крутить голову без вина

    Так втомились очі від сліз,
    Від твоїх недосказаних слів,
    Від безумства ночей і ранків,
    І від диких терзань наостанок

    Я тебе проклинаю і кличу,
    Відпустити боюсь і позичить,
    Не краду, а беру нальоту,
    Поглинаю й зриваюсь в сльоту

    Я об лід обтинаю руки,
    Я горю і кровлю у муках.
    Мої рани...А,може, варто?..
    Лиш би кров не зійшла замарно!..




    Рейтинги: Народний -- (5.24) | "Майстерень" -- (5.21)
    Прокоментувати:


  5. Анна Малюга - [ 2010.04.02 11:55 ]
    Лютий
    Мете , мете і ріже
    В обличчя місяць-лютий.
    Не складуються вірші,
    А липнуть так безглуздо

    До хутра і підборів,
    До лютої сльоти,
    Зухвало, без докорів,
    В дорогах з мерзлоти.

    Застуди та ангіни,
    З шарфів- самі носи,
    Якісь нервові рими
    Злітають, мов хвости.

    Хурделиця лютує,
    І настрій крижаний.
    Все крутиться й дратує-
    Скоріше б до весни!..


    Рейтинги: Народний -- (5.24) | "Майстерень" -- (5.21)
    Коментарі: (2)


  6. Іван Редчиць - [ 2010.04.02 09:19 ]
    РУБАЇ (2)
    У храмі серця поселю я Бога,
    Щоб світлою була моя дорога.
    Коли у центрі Всесвіту стою,
    Моя душа святкує перемогу.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (3)


  7. Софія Кримовська - [ 2010.04.02 07:59 ]
    Я у тебе?
    Я у тебе до кави? Ранковим дзвінком чи більше?
    Може, раптом, до чаю з лимоном чи до котлет?
    Я тобі необхідна, коли зависає тиша,
    коли помилка з’єднання виходу в Інтернет?
    Сподіваюсь, я більше, ніж фото у списку друзів.
    Сподіваюсь, я перша у списку дзвінків за день.
    Я готова розрадою стати тобі в напрузі,
    Я чекатиму вічність! Я буду! Та тільки де?
    На якім перехресті доріг, у якому місті?
    Між якими словами? У паузі? У лапках?
    У цвітінні тюльпанів, ірисів? Чи падолистом?..
    Годі, любий... залишуся у гудках...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (10)


  8. Нафталін Марак - [ 2010.04.02 01:03 ]
    Хм…
    навіть як місяць прищем набухне
    чолом пробиваючи ока яблуко
    я посилатимусь на телепатію
    тканинами мозку ловитиму голос твій
    хоч лізуть у голову зв’язані букви
    липким велетенським блискучим равликом
    від крил лицемірства людина горбатіє
    без крил людина не має прозорості

    всі складники що ввійшли у мене
    ти вибирав по списку сотворення
    часто душі незручно у просторі
    тож в тілі даному вдало маскуюся
    ложку характеру триста грам генів
    ніяких добавок і без обговорення
    вилажу на світ під звуки компостера
    як інші щоб жити життям користуюся

    інколи речі виходять із ладу
    втомлені руки не в силах втримати
    мільярди ниток театру лялькового
    і все шкереберть і розквіт хаосу
    людський поцілунок сприймаєш як зраду
    хоча… залежно від кого отримати
    чи гріх чи горіх – та заплатимо дорого
    нечіткість душі – це не шум по гаусу

    є намір потрапити під дощ ісоповий
    хоч білішою снігу мені не стати
    я маю що дав мені до бульбашки з носа
    і навіть тим горджуся бо маю
    молекули часу – секунди крокові
    встати. піти. прийти. перестати.
    я тут ще. я вірю що слухаєш досі.
    дай відповідь згодом. пиши. чекаю.


    Рейтинги: Народний -- (5.14) | "Майстерень" -- (5.31)
    Прокоментувати:


  9. Юхим Дишкант - [ 2010.04.02 00:18 ]
    * * *
    Початок зими,початок землі і заліза,
    прокинутий вечір, покинутий дім вдалині,
    ми станем з тобою над снігом,хоч буде запізно,
    бо вершники пяні полюблять чужу заметіль.
    і речники зникнуть, і спалять зайовзані книги,
    приблуди, залишивши тіло, підуть.
    закутаний птах, що вчора від смерті оклигав,
    заплаче на грудях і серцю розкаже війну.
    розвязані руки зачнуть зігріватись під светром,
    десь вікна затуляться небом своїм,
    коли цілий світ зостанеться мерзлим і мертвим,
    я ще причащатимусь хлібом твоїх колін.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.25) | "Майстерень" 5.25 (5.25) | Самооцінка 6
    Прокоментувати:


  10. Ірина Білінська - [ 2010.04.01 23:54 ]
    ДВОЄ
    Двоє в усьому Всесвіті.
    Двоє - нікого більше.
    Вільні, відважні, вперті і
    не помічають інших.
    Грішні, а чи безгрішні -
    радість знаходять впарі.
    Люблять, напевно, більше,
    просто не вірять в старість.
    Може тому, що сонячні
    їхні серця і мрії?
    Затишно і неболяче
    двоє в любові зріють.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.41)
    Коментарі: (10)


  11. Валерій Голуб - [ 2010.04.01 22:23 ]
    * * * *

    Тяжка ця ноша. Кров і піт від неї.
    Та різкою взамах: "Ану, неси!"
    Ревла юрба. Вищали фарисеї:
    "Якщо ти бог, хоч сам себе спаси!"

    За що вони мене так ненавидять?
    Бо я відкрив їм, що живуть у злі.
    Прости їх, Отче! Що творять – не видять
    Незрячі твої діти на землі.

    - Я посланий, щоб ви пізнали Бога.
    Вручив мені Він Слово осяйне.
    Багато добрих діл зробив від нього.
    За котре з них караєте мене?

    - Бо ти серед народу смуту сіяв.
    І віру нашу древню смів хулить.
    Казав, що ти Христос, що ти Месія…
    Одна лиш смерть тебе угомонить!

    Не відповів. Даремно бісер тицять.
    А на плечах не хрест – пекучий біль.
    Та враз відчув: чийсь жаль, неначе птиця
    У серце б'ється. Десь отам, звідтіль!

    Він серцем чув печаль ту незречиму,
    Він бачив лиця чесні і смутні.
    Он дівчинка з брунатними очима
    Губами ворухнула: "Боже мій!"

    Я все стерплю. Хай збудуться писання.
    Вже світить вогник віри пломінкий!
    ...Палило сонце пагорби піщані.
    В безсмертя йшов Син Божий. Син людський.




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (5)


  12. Оля Биндас - [ 2010.04.01 22:37 ]
    Просто Настя...
    У неї вулиці одна на одну не подібні,
    І вилиці сіріють наче осінь,
    І милиці давно вона не носить.
    Шукає під ногами слово «Досить».

    Вночі снувала синтетичне щастя,
    А вдень не існувала, бо боліло.
    Душевні рани вкрили хворе тіло,
    Всі кликали Анастасія, а вона хотіла – Настя…

    В житті у неї якось не велося -
    Брудне волосся, сіро-жовта простинь.
    Любов щораз робила серцю розтин
    І все було якось занадто «просто».
    2010р.


    Рейтинги: Народний -- (5.04) | "Майстерень" -- (5.11)
    Прокоментувати:


  13. Юлька Гриценко - [ 2010.04.01 21:53 ]
    Чоловікам до 1 квітня
    Він у мене справжній мачо,
    Супер-пупер, таки клас!
    Я взяла його на здачу,
    Колись купуючи матрас.

    Сильний, мужній, ідеальний,
    Ну як мрія чоловік!
    З нього користь тільки в спальні,
    Та і то, лиш раз на рік.

    Цілував мене з любов”ю.
    Словечка ніжні говорив.
    А потім на тобі — весною,
    Мене розумну обдурив!

    В чиєму ліжку ти блукаєш?
    І де ти лазив цілу ніч?
    Якщо ти більше не кохаєш,
    Зумій сказати : “Fuck you,bitch”


    01.04.2010р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" -- (5.32) | Самооцінка 6
    Коментарі: (11)


  14. Василь Симоненко - [ 2010.04.01 18:22 ]
    Пророцтво 17-го року
    Гранітні обеліски, як медузи,
    Повзли, повзли і вибилися з сил—
    На цвинтарі розстріляних ілюзій
    Уже немає місця для могил.
    Мільярди вір зариті у чорнозем,
    Мільярди щасть розвіяні у прах.
    Душа горить. Палає лютий розум.
    І ненависть регоче на вітрах.
    Коли б усі одурені прозріли,
    Коли б усі убиті ожили,
    То небо, від прокльонів посіріле,
    Напевно б репнуло від сорому й хули.
    Тремтіть, убивці! Думайте, лакузи!
    Життя не наліза на ваш копил.
    Ви чуєте? На цвинтарі ілюзій
    Уже немає місця для могил!
    Уже народ—одна суцільна рана,
    Уже від крові хижіє земля,
    І кожного катюгу і тирана
    Уже чекає зсукана петля.
    Розтерзані, зацьковані, убиті
    Підводяться і йдуть чинити суд,
    І їх прокльони, злі й несамовиті,
    Впадуть на душі плісняві і ситі,
    І загойдають дерева на вітті
    Апостолів злочинства і облуд!

    23.XII.1962



    Рейтинги: Народний 6.25 (5.73) | "Майстерень" 7 (5.79)
    Коментарі: (6) | "Вірш читає Василь Симоненко"


  15. Артур Сіренко - [ 2010.04.01 17:38 ]
    П'ять весняних хокку
    * * *
    Весняний вітер.
    Годую тарганів квітами.
    Літаю…

    * * *
    Старий кіт
    Теж весну відчув
    Цього березня.

    * * *
    Весна за вікном!
    Пишу на папері вірші
    Зеленими чорнилами!

    * * *
    В дзеркалі калюж
    Небо собою милується
    І я зазирну….

    * * *
    Весняним вечором
    З тінями розмовляє
    Самотній дідусь…

    2010
    (Фото автора віршів)


    Рейтинги: Народний -- (5.17) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (3)


  16. Юлька Гриценко - [ 2010.04.01 17:37 ]
    Крила
    - Мене давно вже ждуть вокзали,
    Немає виходу з біди.

    - А ви ж, Учителю, казали
    Про те, що вихід є завжди!

    - У нас шляхи, дитино, різні
    І час прийшов їм розійтись.
    Мені вертатися вже пізно,
    А ти цвіти і не журись.
    У тебе є магічні крила,
    Щоб підкорити небеса.

    - Учителю, не в крилах сила!
    Вони — лиш зовнішня краса.

    - Хіба не мріяла про небо,
    Щоб облетіти цілий світ?

    - Якщо ніхто не вірить в тебе,
    Тоді для чого цей політ?

    - Життя із казкою не схоже,
    Бо казка надто золота.

    - А я ж , Учителю, не зможу
    Без вас боротись за життя.

    - Ти лети життям, як птиця,
    Білих крилець не ламай.
    І якщо весна насниться,
    Ти про Вчителя згадай.

    Зміцніли крила- птахом стала.
    Пізнала істину свою.

    Вони навіки розпрощались,
    Колись зустрінуться...
    В раю.


    01.04.2010р.


    Рейтинги: Народний -- (5.4) | "Майстерень" -- (5.32) | Самооцінка 5
    Коментарі: (4)


  17. Олександр Христенко - [ 2010.04.01 13:22 ]
    Я ПРИЙШОВ
    Я заблукав, здається у капусті,
    Чи то лелека десь мене носив
    І вже злякався, що мене не пустять –
    На поміч звав на різні голоси.

    Сяйнуло світло у кінці тунелю –
    І по-пластунськи, як козак, поліз,
    А опинився з жінкою в постелі!..
    Вона своїх не стримувала сліз.

    Здається, ми давно уже знайомі:
    Ці груди, запах, дотик теплих рук.
    Від щастя ледь не втративши свідомість,
    Я слухав пісню – мамин серця стук.
    21.03.10р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (20) | "ПОЧАТОК"


  18. Ґеорґус Аба - [ 2010.04.01 11:04 ]
    ***
    Страх -
    Довжина километрів
    в еквіваленті почуттів.
    Не горизонтальних кілометрів,
    Привітних і пласких,
    А вертикальних.
    Прірвних і безжальних.
    Страшнаовисоті…

    14БЕР2010
    14:21:53


    Рейтинги: Народний -- (5.27) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (5)


  19. Олеся Овчар - [ 2010.04.01 10:30 ]
    На барвистій каруселі
    На барвистій каруселі
    Зайці крутяться веселі,
    Не звичайні вухані –
    Сонцезайчики ясні.
    Золотими промінцями
    Закликають дні за днями
    На сяйливу круговерть,
    Повну радості ущерть.
    Тільки тих вона кружляє,
    Хто бадьорий настрій має.
    Усміхнися радо й ти –
    Карусельку закрути!!!
    2010



    Рейтинги: Народний 5.38 (5.48) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (8)


  20. Софія Кримовська - [ 2010.04.01 08:27 ]
    то погляд на переможених
    то погляд на переможених:
    тамуючи жаль раптово так
    у першу хвилину відчаю -
    а бою настав кінець...

    не скорені, а помножені
    у нищенні... і гаптовані
    червоним і чорним, квітчані
    у тернях - важкий вінець...

    хрестами на банях Божими
    смиренні, та не покорені...
    чужої молитви навчені –
    що вродять сади сердець?

    ви бачили переможених?!
    розлогі дуби без коренів?! -
    то тільки малює відчаї
    веслом на воді митець...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (8)


  21. Василь Думанський - [ 2010.04.01 00:15 ]
    ПОВІР
    Ми зустрінемось, люба, з тобою,
    Сумно й жалібно сліз не втирай:
    За людською земною стіною
    Є пречистий і праведний край.
    Там ні поспіху, ані роботи -
    Лиш з душею душа гомонить.
    Але спершу дорогу скорботи
    Маєм витерпіти й пережить.
    А по тому, в Господньому полі,
    Ми навіки зійдемось, повір,
    І за те, що дамо серцю волю,
    Не осудить людський поговір.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (2)


  22. Наталя Скосарьова - [ 2010.03.31 22:37 ]
    Читай мене...
    Читай мене...

    Читай мене поміж рядків,
    Читай мене без знаків розділових.
    Читай мене без зайвих слів,
    Читай мене на різних мовах.

    Читай мене на відстані стандартній,
    Аби не зіпсувати собі зір.
    Читай мене між зорями і картами,
    Всьому прочитаному вір.

    Читай мене невміло, по складах,
    Згори донизу, знизу догори.
    Читай мене по серцю, по очах,
    Мов до молитви, губи розтули.

    І ззаду наперід, і традиційно,
    Помалу таємничість всю знімай.
    Ти не тремти, читай спокійно.
    Хочеш уголос, хочеш подумки — читай.

    Не пропускай, читай мене наскрізно.
    В мені багато мудрого й повчального.
    Читай мене зухвало й ніжно,
    Й оцінюй за системою стобальною...


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (12)


  23. Наталія Крісман - [ 2010.03.31 22:14 ]
    Ходім до світла, жадаймо правди!
    У всіх є власні життя арени,
    Хоча й людині так незбагнені.
    Ніхто не знає, що там, за рогом -
    Чи зустріч з чортом, чи милість Бога?

    Не бачать очі справжньої суті -
    Бо зір душевний в панцир закутий.
    Не знає серце, кого полюбить -
    Чи світлу душу, чи ту, що згубить?...

    То шлях до пекла встеляють квіти,
    Зло любить маску добра носити,
    Слова лукаві щиро лунають -
    Чому так в світі? Ніхто не знає...

    Що б не чекало нас там, за рогом,
    Які б не були з терня дороги,
    В ім"я любові, життя заради -
    Ходім до світла, жадаймо правди!
    31.03.2010р.


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (5)


  24. Юлія Радченко - [ 2010.03.31 21:59 ]
    Над трепетом – пристёгнута тоска...
    Над трепетом – пристёгнута тоска
    (и в каждом шве, и в каждой паутине)…
    Опознанностью – вектор потолка…
    (с разглаженными странностями линий)…

    Под капельницей (годом наперед)…
    Учусь смывать (болезнетворный голос)…
    Над серым умывальником живет…
    Проекция навязчивых уколов…

    Под антресолью – аппликатор лиц…
    Перед кроватью - справочник обрядов…
    Похожая (на сливочных девиц)
    Метафизичность ощущаю - рядом…

    Перестановка (знаков-амплитуд)…
    Стираю тушь, засохшую над светом…
    Определённо знаю: где-то ждут…
    Ждала б сама – да вены перегреты…
    2010 год


    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (2)


  25. Наталія Крісман - [ 2010.03.31 18:24 ]
    Юлечці Гриценко
    Солодка мить
    Не стала вічністю,
    Душа болить
    Недовговічністю.

    Думи-вужі
    Тебе замучили.
    Розправ душі
    Крила покручені!

    Світ не порожній,
    Хоч болем встелений.
    Людині кожній
    Любити велено.

    Розлук мости
    В житті стрічаються...
    До зір лети -
    Тобі всміхаються!

    Собі прости
    За сльози відчаю.
    Весна і Ти
    Навік повінчані!




    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (2)


  26. Іринка Кучерук - [ 2010.03.31 17:18 ]
    Віддам тобі
    Бажання, що примушує тремтіти
    Іти до тебе, бігти і хотіти
    Щоб тільки ближче було твоє тіло
    Щоб я відчула, Те чого хотіла

    Щоб ніжні губи сильно цілували
    Щоб знову руки твої я тримала
    Щоб погляд в очі змушував коритись
    Усе… Що хочеш… Тільки не влюбитись..

    Віддам тобі я тіло і думки
    Не йди, не забирай прошу руки…
    Віддамсь тобі уся і без остачі
    Лиш серце залиши мені гаряче


    Рейтинги: Народний -- (5.16) | "Майстерень" -- (5.17)
    Прокоментувати:


  27. Юлька Гриценко - [ 2010.03.31 17:27 ]
    * * *
    Ночами дим
    Терпкий ковтаючи,
    Пишу листи,
    Не надсилаючи.

    Кому листи?
    Адресу втрачено.
    Мій світ пустий,
    А ти пробачений.

    Ти, ніби сон
    Щоночі бажаний.
    У твій полон
    Летіла вражена.

    Для нас зима
    Була гарячою.
    Поміж всіма
    Тебе лиш бачила.

    Пробач мені
    За сльози ріками.
    Приходь вві сні.
    Хоча би інколи!

    Душа болить
    Удвоє скручена.
    Всього лиш мить -
    І ми розлучені.


    31.03.2010р.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.4) | "Майстерень" 5.5 (5.32) | Самооцінка 5
    Коментарі: (23)


  28. Лілія Васільєва - [ 2010.03.31 15:56 ]
    Прости мене
    Прости мене! Тебе я не кохаю,
    хоча назавжди в серці збережу.
    Піймав мене, мов пташку в гаю,
    та вільно в небо з рук твоїх злечу.
    Прости мене! Осипалося листя
    і цвіт кохання вже давно опав,
    вже манять мене вдаль осіннім блиском
    зоряні очі, зоряна печаль.
    Прости мене! Не можу зупинитись
    і прагну я до неба досягти.
    Ти зрозумій: не можу я лишитись!
    Прости мене я маю далі йти...


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  29. Ігор Міф Маковійчук - [ 2010.03.31 15:32 ]
    Великоднє привітання від Міфа
    Ніч великодня. Величаві дзвони.
    Позаду хресна путь, розп’яття, гріб.
    Христос воскрес, над вирок і прокльони,
    Здолавши смерть, скропивши кров’ю гріх.


    Якої долі сподівався, люде,
    Коли Христа заковував на хрест?
    Втішалися варавви і іуди,
    Здригалось небо, а … Христос воскрес!

    Лунайте, дзвони! Чуйся Боже слово!
    У мороці буття палай, Зоре!
    Вишивано вишнево калиново
    Цвіти Вкраїно, бо Христос воскрес!
    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.41) | "Майстерень" -- (5.27)
    Коментарі: (15)


  30. Олександр Христенко - [ 2010.03.31 15:07 ]
    О ЛЮБВИ И О СУДЬБЕ – ОБО МНЕ И О ТЕБЕ(минипоэма)
    1

    Був я парубок високий,
    Чепурний - анфас і збоку,
    І дівок усіх кохав –
    Видно, вдача вже така:
    Чорноброва, хитролиця,
    Схильна щиро веселиться.
    Жив, тужить не мавши часу,
    Та ЇЇ – впізнав одразу:
    До медпункту у село
    Практикантку занесло.
    Перед дівкою міською
    Кінь спіткнувся піді мною:
    Правди нікуди подіти –
    Сам піймався я у сіті.

    2

    Церква, загс, весілля. Звісно:
    Ми гайнули жити в місто.
    Років, десь так, через три
    Стал по-русски говорить,
    А с красавицей-женой
    На ночь, как шахтёр в забой...
    Наслаждался неустанно
    Безупречно-гибким станом,
    Формой ягодиц и ног,
    Грудью нежной, как пирог...
    Россыпь сладостных чудес:
    Декольте, крутой разрез –
    В ангельском обличье бес
    (Как в неё он только влез?).

    3

    Как людей меняют годы:
    Растолстела после родов,
    Стала мнительна и зла –
    Пилит, как бензопила...
    Как-то задержался где-то,
    Но домой пришёл – к рассвету:
    Смотрит злобно на меня,
    Раскричалась – не унять,
    И, как водится, опять
    Не пускает на кровать.
    И бухтеть же ей охота –
    Мне же утром на работу.
    И ворчать не надоело:
    Ну её какое дело
    С кем гулял и что я пил:
    «Тихо, Маша! Не глупи!
    Я к тебе не пристаю!?
    Не трави ты жизнь мою!»

    4

    На диванчике прилёг
    И уснул «без задних ног»,
    Издавая крик и стон –
    Видел я кошмарный сон.
    В этом сне жена-лисица,
    Пряча хитрость за ресницы,
    На колени мне садится,
    Как любви свободной жрица.
    Чтобы я блудить не мог,
    Крепко взяв, что между ног
    Было у меня мужского,
    Поднимает нож столовый.
    Тёща села мне на грудь,
    Что ни крикнуть, ни вдохнуть...
    Раньше ласки я любил,
    Но теперь – что было сил,
    Бился, словно рыба в сетке,
    Подавая знак соседке.
    Напрягаясь ошалело,
    Жалобно кровать скрипела,
    Ударяясь по стене.
    А соседка, в полусне,
    Чёрной завистью горела,
    Изгибая страстно тело:
    Третий год без мужика,
    А у них – страстей вулкан!
    Я сражался, сколько мог,
    Только близился итог:
    Смех жены и сердце –«ёк!»...
    Спас будильника звонок.

    5

    Весь в поту, едва живой,
    С ошалевшей головой,
    Первый раз перекрестился,
    Всех святых благодарил,
    Обращаясь к звёздной выси,
    Плакал из последних сил
    И, похоже, был услышан –
    Мне раздался голос свыше:
    «Ну, не хнычь, ведь ты – мужчина!
    Позабудь свою кручину,
    Слушай мой тебе совет –
    У тебя не будет бед,
    Если ты одно поймёшь:
    «Что посеешь – то пожнёшь!»

    6

    Смял меня тяжёлый стрес:
    К сексу интерес исчез,
    Женщин, тёщи и жены –
    Всех боюсь, как сатаны!
    Стал примерный семьянин:
    Зять, супруг и божий сын –
    Ласков, тих...
    Лишь иногда
    Вспомню прежние года...
    (5.03.01 – 30.03.10)г.


    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (8)


  31. Оля Оля - [ 2010.03.31 12:59 ]
    тобі, милий.
    питання зайві.
    ніби й сам не знаєш,
    від чого порожньо і темно на душі.
    і хто тут крайній?
    ти мені прощаєш
    усі проведені так марно дні?
    нема потреби
    у твоїх зізнаннях.
    словам я вірю, тільки не твоїм.
    заплаче небо.
    і твої зітхання
    кінчають бесіду і поглинають дим..

    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.31) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (2)


  32. Валерій Хмельницький - [ 2010.03.31 11:56 ]
    Із Боріса Пастєрнака. Якби я знав, що так буває (переклад з російської)
    Якби я знав, що так буває,
    Коли розпочинав дебют,
    Рядки із кров’ю – убивають,
    У горло хвилею - і вб’ють!

    Від жартів отаких жорстоких
    Я б відмовлявся навідріз.
    Початок був таким далеким, -
    Ще ані крові, ані сліз.

    Та старість – це той Рим, що скоро
    Турусів замість і коліс
    Не гри запрагне від актора,
    А смерті справжньої на біс.

    Коли рядок душа диктує,
    Вона на сцену шле раба,
    І тут кінець мистецтва всує,
    Лиш доля дихає слабка.


    18.01.2010


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (5)


  33. Оля Оля - [ 2010.03.31 10:45 ]
    так треба.
    мовчати.
    залишилось тільки мовчати.
    опісля брехні і неправди
    мовчати.
    ковтати.
    отруєні сльози ковтати.
    і дим нікотину вдихати.
    мовчати.
    не спати.
    ночами в постелі лежати.
    в самотній оселі не спати.
    мовчати.
    вбивати.
    священні хвилини вбивати.
    нікого нічим не займати.
    мовчати..

    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.31) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  34. Василь Думанський - [ 2010.03.31 06:05 ]
    ТЕЛЕМАНАМ
    Прямокутник з круглими кутами
    Кольоровим сяйвом мерехтить;
    Вечорами, днями чи й роками,
    Перед ним хтось згорбившись сидить.
    Як цікаво глянути на квіти,
    На пташок , що рвуться у політ,
    Чи як з гірки на санчатах діти
    Залітають весело у сніг.
    Затуляють шторами віконце,
    Поїдять спокійно і поп'ють,
    Не побачать схід і захід сонця,
    Як дощинки по листочках б'ють.
    А тим часом, близько, за стіною
    Ластівки щебечуть на дротах,
    Розцвітає дерево весною
    І жовтіє тихо в холодах.
    Та цього не видно телеманам,
    У дворі в них бур'яни й кущі...
    Якщо бачиш світ лише з екрану -
    Що ж тоді посіється в душі!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.42)
    Коментарі: (7)


  35. Володимир Півторак - [ 2010.03.31 05:14 ]
    * * *
    Пальці, збиваючись,
    гублячи певність і розмір,
    ніжно витворюють ритми
    на спині Твоїй.
    Вабить незвіданим
    недорозстебнутий комір –
    знову постане одвічне:
    чи варто, чи ні?

    Музику тіла
    підсилює запах волосся.
    Інтро закінчено.
    Кілька пасажів і джаз
    нас заливає…
    І час застигає. І простір,
    повен емоцій і спалахів,
    змінює нас.

    Знову затакт.
    І малюнок тепер дещо інший:
    джаз переходить в латино,
    збиваючи пульс.
    Звільнено груди від зайвого –
    пишуться вірші…
    І на ділянці хребта
    починається блюз.

    Ноги, сідниці, лопатки,
    і плечі, і пальці
    вторять моїм –
    то у терцію, то в унісон.
    Хочеться ж сексти (чи сексу?)
    у цій ситуації…
    Промені сонця, що сходить,
    говорять про сон.

    Треба й до коди підходити –
    вперті закони:
    все, що колись починається,
    прагне кінця.
    Вибух… І тиша.
    Обійми. Цілунок у скроні.
    Ранок. Прочинені двері.
    І сіль на вустах.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.41) | "Майстерень" 5.5 (5.44)
    Коментарі: (6)


  36. Ірина Білінська - [ 2010.03.31 00:31 ]
    НА ДОБРАНІЧ!
    На добраніч тобі, мій хлопчику!
    День розтанув в обіймах ночі.
    Рветься серце моє горобчиком –
    невмолиме, до тебе хоче.

    На добраніч, солодка музико!
    Нічка струшує з неба зорі,
    підперізується мотузкою,
    відпливає кудись за море…

    На добраніч… легеньким дотиком
    твоїх щічок торкнусь вустами…
    Знов наснилося… Боже, доки так?
    Нічка сни, як альбом гортає…



    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.41)
    Коментарі: (9)


  37. Леді Ней - [ 2010.03.30 23:50 ]
    **
    я стала водою
    важкою
    наповнена киснем
    піском
    і тобою
    ось так і живу
    каюся
    скута зимою в льодах
    по весні - розливаюся
    лиш осінь буває нестерпною
    благословен будь неділею вербною
    тихими вечорами
    ніжними
    серцем й думками
    цілунками тиші
    і шепотом вишні

    суддя нам з тобою -
    всевишній


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (6)


  38. Володимир Сірий - [ 2010.03.30 22:46 ]
    Щастя ради
    Чи знавав ти менше насолоди
    На Вкраїні, як на Колимі,
    Що єси розмінюєш, народе,
    Волю на достаток у ярмі?

    Як – не – як, а там щоденна пАйка,
    Дах над головою, свій куток,
    Шапка, роба, валянки, фуфайка,
    Догляд і обхід , ну просто – цмок!

    Ні тобі журби про день вчорашній,
    Ні про клапоть чорного коржа,
    Знають про насущні хоті ваші,
    Що бажає тіло, що - душа.

    А на волі: думай про майбутнє,
    Борони себе і рідний край,
    Щось твори нове і самобутнє,
    Предківщину теж не занехай.

    Тим то й манить сита несвобода,
    Безтурботна і тупа, як зад, -
    Хай ледащо гетьман, і заброда,
    Лиш би страва і сталевий лад.

    Чи зазнав ти меншої розради
    Вільним бувши, аніж в хомуті? -
    Люде милий, свого щастя ради,
    Скинь з душі кайдани золоті.


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.55)
    Коментарі: (4)


  39. Наталія Крісман - [ 2010.03.30 20:47 ]
    Юлечці Гриценко
    Ти теж нагадуєш весну -
    Бентежно-ніжну і тендітну,
    Любов в душі якої квітне,
    Що підіймає світ зі сну.

    Ти теж нагадуєш весну,
    Що проганяє сніговії.
    Змахни сльозу, мов сніг на віях,
    Усмішку в світ впусти ясну!

    Ти теж весна, хоча й тужливо
    Нераз так дивишся у світ.
    Та надто мало тобі літ,
    Аби не вірити вже в диво!

    Ти теж весна, повір мені,
    Гори, шаленьствуй та іскрися,
    Й дозволь з джерел своїх напиться
    Тим, хто відкрив себе весні!
    30.03.2010р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (8)


  40. Юлія БережкоКамінська - [ 2010.03.30 19:05 ]
    * * *
    Сходить сніг. Затягнуло рани.
    Пахне листям за три версти.
    Ти у мене – за океани, -
    Вбрід мені тебе не пройти.

    Легко-легко, мов спали крила.
    Та – умію тепер й без них.
    Кожен двір – зі своїм кадилом, -
    Проводжає у пам'ять сніг.

    Буде медом багате літо,
    Снами, бджолами, чимось ще…
    Я ж – навчилася бути вітром –
    Сонце змішувати з дощем.

    Буде слово гудіти в скронях,
    Переходити в шепіт крик.
    Я для тебе – усе ще сонях,
    Що не владний дивитись вбік.
    2010.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (6)


  41. Наталія Крісман - [ 2010.03.30 19:34 ]
    Спогад Амазонки про останній бій
    Оніміло плече,
    Бо під серцем - роз"ятрена рана.
    Перед моїх очей
    Чорних хмар пошматовані плями.

    Рука ката
    Надто довго чекала на жертву.
    Утікати?
    Вже пізно! Чую подих холодної смерті.

    Знавісніла
    Юрба вимагає видовищ кривавих.
    Я втомилась,
    На спочинок душа має право!

    Перед взором
    Життя, наче кадри, поволі спливає.
    Неозорість
    Небес мою душу спокушує раєм.

    Так незвично -
    Моє серце надривно не б"ється.
    Бачу Вічність,
    Хтось незримий до мене сміється...

    На аренах
    Життя усі битви за Правду скінчила.
    Магдалена
    Пішла... Вільний дух Вам у спадок лишила!...
    30.03.2010р.


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (22)


  42. Влад Псевдо - [ 2010.03.30 17:33 ]
    sss
    Я боюся всіх слів. Я боюся цієї отрути.
    Світ мене без причин, як найгіршого ворога, злив.
    І нічого нема. І нічого вже не повернути –
    Ні страшних місяців, ні кислотних наївних злив.

    Я боюся всього – і не маю імунітету.
    Ощаслив же незримими пальцями душу мою!
    Ночі і Дні. І прийняті небом естети
    Чують наміри наші отам, в золотому раю.

    Я несправжністю вічне тепер не сплямую!
    Клешні чорних дерев плюс усе-по-гли-на-ю-ча ніч…
    І як той, що сидить від свого отця одесную,
    Ми воскреснемо шепотом трав при холодній весні.

    Весна. Ми так сильно її тримали.
    Обпекли собі руки. Така-от буденна річ.
    І все рівно знайшовся мені-ідеальний аналог,
    І все рівно весняний день замінила ніч.

    Я боюся всіх слів. Я не маю протиотрути.
    І сироватка правди не спинить жорстокий час.

    Ночі – це найпекучіші в світі пута,
    Ночі просто ще досі тримають за горло нас.

    І забути не можна. І стирати тебе ж не можна!
    І не можна так легко вбивати тебе в собі!
    Я боюся всіх слів. Вони надто пустопорожні,
    Ще порожніші, ніж перемолотий пам’яттю біль.

    Я боюся: що далі?
    Що буде? Розбите – не склеїш!
    Що посієш на бурю – тими ж вітрами зіжнеш.
    А у серці залишаться шрами – глибокі траншеї –
    І любов, найбезжальніша з порожнеч.


    Рейтинги: Народний -- (5.36) | "Майстерень" -- (5.34)
    Прокоментувати:


  43. Юлька Гриценко - [ 2010.03.30 17:09 ]
    Вона нагадує весну
    Вона нагадує весну.
    Привітну, сонячну, красиву.
    Бува усміхнено-щасливу,
    А іноді замріяно-сумну.

    Напевно вирвалась зі сну,
    Щоб все навколо освітити.
    Її не можна не любити.
    Вона нагадує весну.

    Здається, дівчина земна!
    І за спиною крил не має.
    Чому ж так впевнено літає?
    А може, то і є весна?


    2010р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" -- (5.32) | Самооцінка 5
    Коментарі: (8)


  44. Олена Осінь - [ 2010.03.30 17:27 ]
    Нагорода за віру
    Крізь сьоме небо, тернове гілля й десяте коло.
    Якби до болю, якби ж то стрімко!... А так, сповзала…
    Несла у лоні нестерпне сонце – пусте, схололе.
    Чому ж так прикро услід мовчали німі хорали?

    То спи вже, сонце, то спи вже любе, сніги довкола.
    Тут в’януть трави, і сіль на пальцях, і никнуть крила.
    Душа, мов вишня – стара, без листя, холодна й гола.
    А ніч – у неньки. І чорна хустка її накрила.

    Пішла туманом, тонкі зап’ястки скували пута.
    Зірвала вроду й роки-намисто скотились долі.
    А що лишилось – усім на осуд топити смуток,
    Самій тонути по самі вінця у власнім горі.

    Іще б краплина, ще крок непевний, і все, пропаща.
    А тут – лелеки, і квітка вишні у бруньці зріє…
    Весна неюна колише віру в кирпате щастя.
    То дай же, Боже, бо ще ж не осінь, ще є надія.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.58)
    Коментарі: (22)


  45. Зоряна Ель - [ 2010.03.30 15:34 ]
    Березню
    Прокидайся, соньку, ти чуєш,-
    жебонить потічок на вухо,
    позіхає подерта чуня,
    ледь причмелено лізе муха,
    сонце взяло тонку гребінку
    і вичісує крихти льоду,
    у захопленні бистра білка
    від нової рудої вроди.
    Кине лунко "ку-ку" зозуля,
    і раптово, немов уперше,
    її пісня проста розчулить -
    усміхнешся, сльозину втерши.
    Прокидайся, доволі спати,
    не проспи і весну і літо,
    хто за тебе побуде татом,
    для твого, ще дрібного, цвіту.

    березень 2010 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (12)


  46. Олександр Христенко - [ 2010.03.30 13:40 ]
    БРАТИ
    I

    Я вже давно, немов закляк:
    Сидів, сумний і незворушний.
    Даремно звав мене маяк
    І вітер рвав братерську душу.
    Тримала хитра мілина,
    Підступно зміцнюючи хватку,
    А тінь – наложниця сумна, –
    Купалась поряд, для порядку.
    З полону вирватись давно
    Старався, підіймав вітрила,
    Та в трюмі скисло вже вино,
    Надії опустивши крила.
    Котились хвилі, наче дні:
    Звичайні, сірі, одинокі –
    Здається, краще б на війні
    Горіти у бою жорстокім.
    Даремно – мрії ці пусті...
    Від них лиш розпач і образа,
    Бо сонце світить не мені –
    Я долі іграшка і блазень.

    На щастя був неподалік
    Мій друг дитинства – Свіжий Вітер:
    Носив новини на крилі,
    Щоби мене розвеселити,
    Смішні історії, казки
    І найсвіжіші анекдоти,
    Бо дні ув’язнення тяжкі
    Уже набридли до нудоти.

    II

    Сміялись зайчики ясні,
    Неначе щось змінилось в світі
    І стало весело мені –
    Набридло молодість жаліти.
    Грайливі хвилі били в борт,
    Плескались, хлюпали, як діти,
    Звільнившись від усіх турбот
    І насолоджуючись літом.
    Немов чабан, неспішний Бриз
    Гнав шумну, пінисту отару
    І незвичайну пісню ніс:
    До бою кликала гітара,
    Могутній розливався бас,
    Ритмічно били барабани
    І я хитався раз у раз,
    Немов танцюючи бортами.
    Примчав, не знамо звідки, Шквал –
    Боєць і шанувальник духу, –
    Високі хвилі підіймав,
    Щосили у вітрила дмухав.
    Немов пластун по мілині
    Я повз, бо так хотів на волю!
    І щастя випало мені –
    Даремно я злословив долю.

    III

    В обіймах з Вітром, як брати:
    Які б нас біди не чекали,
    Ми разом будемо плисти,
    Аж до останнього причалу.

    17.04.09р.


    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (4)


  47. Назар Вальчишин - [ 2010.03.30 11:07 ]
    ЗАБУВ ТЕБЕ
    Забув себе, забув я рідних.
    Не бачив...
    Не міг забути...
    Ти була,Україно,
    У 1918.ти не розцвітала.
    Без нас усі роки
    Була змордована
    І війнами і геноцидами
    ...коли ти розцвітала-
    Твоя душа співала, Україно.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  48. Назар Вальчишин - [ 2010.03.30 10:49 ]
    ***
    Серце тебе хай не болить.
    Не полишай надії.
    Надія дух народу підіймай
    І людського серце не лишає.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  49. Назар Вальчишин - [ 2010.03.30 10:20 ]
    Дмка
    Ми пишем про любов.
    Про думи забуття
    І поетичні слова
    Тихонової, Кіс, Білінської,
    Оцих поетів ми згадали
    Словами вдячності.
    Поети ви мої.
    Пишіть про все,
    Мої ви милі на віки.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  50. Адель Станіславська - [ 2010.03.30 09:49 ]
    Кавовий аромат
    Світло з'їдає тіні,
    знов мене будить нині
    кáвовий аромат.

    Я доторкнусь рукою
    звареної тобою
    чашки гірких принад.

    Сонно примружу очі -
    губи твої лоскочуть
    голе моє плече...

    Кава і поцілунок,
    ласки хмільний дарунок
    пристрастю потече.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (26)



  51. Сторінки: 1   ...   1341   1342   1343   1344   1345   1346   1347   1348   1349   ...   1829