ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Юрій Лазірко
2026.06.26 16:53
it lives in me...
the sea of touches and
the endless kisses
ohoooooooooooh
oh wings of mine
your weightless moments -
heaven to embrace
the sparkling wine

С М
2026.06.26 16:36
Боже Мій

Люди, що ви накоїли?
Його замкнули ви у клітці, у злотій клітці
Змусили коритися релігії
Його, воскреслого з могили, із могили

Він є богом анічого

Тетяна Левицька
2026.06.26 15:23
Барвиста поезія, щемна, глибока —
життєвої мудрості сталий архів —
натхненно звучить на підмостках високих
її чарівний, кантиленовий спів.
Проймають катренів думки автентичні,
на розмах олжу б'ють по лівій щоці,
і маски лукаві зривають з обличчя,

Борис Костиря
2026.06.26 13:02
Я встану рано в сутінках зелених,
Пройду крізь гай дрімотний і черлений.

Прийду на стадіон крізь варту лісу,
Крізь ватру сну і незворушність міста.

Проб'ється думка крізь застиглість часу,
Крізь розтривожену інертну масу,

Ірина Вовк
2026.06.26 11:04
Розділ V. МІЖ КОЛИСКАМИ ТА ПРЕСТОЛОМ, АБО КИРИЛИЧНИЙ ПІДПИС НА ЛІЛЕЯХ ФРАНЦІЇ Земля Капетингів дихала вогкістю та залізом, коли у весняний день тисяча п’ятдесят другого року над Суассоном прокотився перший крик немовляти. Усміхнена Анна схилилася над

хома дідим
2026.06.26 09:30
хмариво синьовидне
веслярі небесні
уявляються невідомі
немислимі
які умудряються
уявлятися саме так
веслярами
що тебе утішає явно

Охмуд Песецький
2026.06.26 07:57
Сумуючи, немов розстаючись,
Про завтра не домовившись чи після
Зустрітися не днями, то колись,
Коли згадається сердець любовна пісня...


Закоханість і первісний інстинкт –
Усе працює, щоби поєднати,

Віктор Кучерук
2026.06.26 07:32
На берегах минулого сліди
Моїх, на жаль, непослідовних кроків, -
На берегах минулого - плоди
Не дуже добре вивчених уроків.
На берегах минулого - весна
І невичерпне джерело натхнення, -
На берегах минулого ясна
Пора завжди очікує на мене.

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Круки волають, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ ІV. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єписко

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Юлія Радченко - [ 2010.03.29 22:31 ]
    Рукой подать до тебя – носила...
    Рукой подать до тебя – носила
    Я платья, сшитые тишиной…
    Неоднократно. Я Вас спросила.
    Тогда… А кто же теперь со мной?

    У багровеющих сочных лилий…
    Прошита чувственностью рука…
    Я высыхала - меня облили…
    Большие странные облака…

    Над обелиском – из мертвых кружев…
    Пронизан плотностью перелив…
    Мне этот праздник совсем не нужен –
    Я пью компот из сушёных слив…

    И оверлоком пробитых насквозь
    Больших и малых прозрачных дыр…
    На парапете – худая разность
    Глядит на сытый и сочный мир…

    Перебегает дорогу справа…
    Из монотонных игольных тем…
    Я с опозданьем (Вы в этом правы…)
    Живу, забытая насовсем…
    2009 год


    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.5)
    Прокоментувати:


  2. Наталя Скосарьова - [ 2010.03.29 22:23 ]
    Залюблю

    * * *
    Залюблю я тебе до нестями.
    Я заніжу тебе до крику.
    Зацілую задавнені рани.
    Подарую любов столику.

    Обійматиму я до болю.
    Цілуватиму до оніміння.
    Найстрашніші гріхи відмолю.
    Буду світлом і буду тінню.

    Закохаю. Запещу. Задушу.
    Закружляю в безумному танці.
    Обніму і за серце, й за душу.
    Всю себе я подам на таці.

    Огортатиму теплим дотиком.
    Називатиму ніжним ніжнятком.
    Муркотітиму білим котиком.
    Буде солодко й дивовижно нам.

    Буде казка в обіймах буднів.
    І блаженство з очима екстазму.
    Будуть свічі — щасливі судді.
    Будем ми. Неодмінно. Разом...


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.53) | "Майстерень" 5.25 (5.4)
    Коментарі: (6)


  3. Аліна Шевчук - [ 2010.03.29 20:31 ]
    Повірте, в мене є Вам що сказати...
    Повірте, в мене є Вам що сказати,
    І це нічого, коли я мовчу.
    Бо в мене є Вам, є про що сказати,
    Про це я на папері закричу!

    А поки що, милуюся очима...
    Я такі лиш бачила у сні.
    Хоч і не мало в долі за плечима,
    Вони ж такі, як ранок на весні.

    Такі ж чарівні, і такі ж іскристі.
    Заглянь у них - там океани мрій.
    Такі ж прозорі, як з роси намисто...
    Лиш не сумуй, о янголе ти мій!

    А я мовчу...дозволь мені мовчати...
    Я просто люблю слухати...й писати.
    Я все скажу. А як це все сказати?
    Про це вже лише вірші можуть знати.


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  4. Аліна Шевчук - [ 2010.03.29 20:32 ]
    Зоряна картина
    Це все картина зоряна,
    Написана самою долею.
    Така мною омріяна,
    Живу за її волею.

    Я йду із зорями мовчати,
    Про що з людьми не можна розмовляти.
    Але про що так хочеться кричати,
    А треба тишею, щоб спогад не збудити.

    І я стою..,я думаю.., питаю,
    Куди поділось те, моє життя.
    А зорі знають.., це лиш я не знаю.
    Воно до них пішло в незабуття.


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  5. Аліна Шевчук - [ 2010.03.29 20:15 ]
    Про небо
    Блакить небес..,в якій можна втопитися...
    Якась така таємна простота.
    Та даль, та вись, якою не напитися.
    Химерний сад...Середина пуста.

    А грядка із зірками, а сутінки, а мить..!
    Змовкає сонце і говорить ніч
    Про чари і мовчання.., так, голос аж бринить,
    А ти мовчи тихесенько, бо все ж, не в тому річ...


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  6. Андрей Мединский - [ 2010.03.29 20:03 ]
    ***
    Где мигает фонарь, потерявший уже давно
    ночь, аптеку, улицу, и чего там еще дано
    было ему – все изменилось – аптеки нет, а ночь - не та,
    поменяла название улица,
    в мире в моду давно вошла высота,
    и фонарь смущенно сутулится.

    Рядом гремит трамвай, переживший двадцатый век,
    в его фарах - печаль и ностальгическое «come back»,
    как возможность существовать в теперешних временах
    без конфликта с прошедшим временем,
    ведь все также на стеклах царапают имена,
    и в час-пик этот зверь беременен.

    Мир перекатывается с боку на бок - виден уже разлом,
    в темном парке танцует гипсовая с веслом,
    рядом кружится праздничный ленинский комсомол,
    и молодость остро заточена.
    Это просто осень, это сплин, что собой само
    ставит не точку, а многоточие…




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.52) | "Майстерень" -- (5.53)
    Коментарі: (2)


  7. Катерина Кириленко - [ 2010.03.29 20:06 ]
    Усвоение боли
    В любви, в борьбе, в трудах, не зная меры,
    Ищите свет средь шума и в тиши,
    Ищите свет любви, надежды, веры,
    Ищите свет, как отдых для души.

    Найдите путь из мрака и унынья,
    Одну свою - из множества дорог,
    Пусть сердце вновь расправит молча крылья,
    Шагните ввысь, не назначая срок.

    Тогда в гостях у счастья и печали,
    Вам больше не придется сожалеть,
    Что всем, о чём совсем не вы мечтали,
    Теперь пришлось с тоской переболеть.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" 5.5 (5.42) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  8. Катерина Кириленко - [ 2010.03.29 19:05 ]
    За хвилину
    Тліє сонце над обрієм жовте,
    Затихає у мареві хмар.
    Я чекала тебе - не прийшов ти,
    Не приніс мені серця жар.

    Я чекала тебе, коханий
    Біля своїх кленових воріт,
    Там, де спів від кохання п’яний
    соловейко ронить із віт.

    Може, серце твоє - крижина,
    І я марно всю ніч не сплю?
    Ти приходь і з таким. За хвилину
    Лід і камінь я розтоплю.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.47) | "Майстерень" 5.25 (5.42) | Самооцінка 5
    Коментарі: (4)


  9. Катерина Кириленко - [ 2010.03.29 18:55 ]
    Чара невичерпна
    Ми п’ємо вино, й п’яніють вікна
    У сусідськім домі, і на те
    Ти шепочеш: «Хай же буде вічна
    Ця маленька мерехтлива свічка –
    Зіронька, що в головах цвіте…»

    Ми п’ємо вино й щоразу швидше
    Невгамовні оберти Землі,
    За шибками рвійний вітер свище,
    А дніпровська хвиля – вище й вище.
    І лиш кіт муркоче. Розімлів.

    Дна не видно. Повна чара шлюбна.
    Ми п’ємо... О, верховино втіх!
    «Милий мій…» «Моя кохана, люба…»
    Щастя плаче? Чи сміється згуба?..
    П’єш у мене з губ, а я – з твоїх.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" 5.5 (5.42) | Самооцінка 6
    Коментарі: (1)


  10. Михайль Семенко - [ 2010.03.29 16:45 ]
    Поезії згуби
    1
    З перерізаним горлом
    і захололим осміхом губ
    стояв
    і куди рушити не знав.

    Всі оганьблені й розчаровані
    всі зневірені –
    друзі мої.
    2
    Хто?
    Я жду.
    Приходь сильний.

    Кохана –
    не треба щирости.
    Я роздавлений.

    3
    Ах
    вона потрібна й необхідна
    моя розгубленість.
    Ліхтар осліп
    Од світла.

    4
    Світ не винен
    що немає на світі
    жившого.

    Воскреси!

    5
    Метелик душі роздертої –
    Прости.

    6
    Злови мій акорд
    незнана – рідна моя.

    Ти бачиш вперше.

    Придави останній клявиш.

    7
    Хто ще боїться себе?
    Убий мене тільно.

    Бо мене веде шлях.
    Я – «призначений».

    Я заплющений.

    Ім’я моє – тоскність.


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.42)
    Прокоментувати:


  11. Юрій Матевощук - [ 2010.03.29 15:14 ]
    Розрізані проміжком
    В’ється рутина у простори мідні,
    З розуму сходиш зриваючись в плин,
    Може, для когось ще бути потрібним,
    Може, нікому ніким.
    Правда, що істина є за горами –
    Досить ходити до різних кравців,
    Що обшивають цю плаху над нами:
    З білого в чорне, із радості в гнів.
    Крик і мовчання – суміжний супротив,
    Більше омани і більше брехні,
    Слово розпродане в попіл за дотик
    В посмішці винній або в сум’ятті.
    Терен на голову, зраду у пам’ять,
    Скільки ж примхливості, зверхніх образ,
    Хтось в запитаннях шукає провалля,
    Хтось в пустоті нечистотний екстаз.
    Символи в серці порізані, зранені,
    Каменем строщені в білий пісок,
    Тільки сипучість зрадлива, споганена
    У дев’ятнадцятий виразний крок.
    Час егоїзму, у ньому обитель
    Тих зрозумінь, мов облуда страждань –
    Мить замість вічності цінно прожити
    Лиш без хвороби і без нарікань.
    Серце схололе у темінь просилося
    Крізь запопадливість в морок від ран.
    Нам залишилось чекати до милости
    І сподіватись, що змовкне орган.
    19.03.10


    Рейтинги: Народний -- (5.41) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  12. Юра Тіт - [ 2010.03.29 14:51 ]
    Манекени
    Сьогодні манекени рахували до трьох,
    Божевілля лилося і билися надії...
    Павутиною дихало серце,
    По течіїї морській Дельфіни і хвилі...

    Дельфіни і хвилі...

    Дельфіни і хвилі...

    Прямий ефір не живих кісток,
    Манекени тупі і не зовсім,
    По течії морській, до голих ниток,
    Рахували до трьох, мені так здалося...

    2010 25 березня


    Рейтинги: Народний -- (5.31) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 3
    Прокоментувати:


  13. Наталія Біла - [ 2010.03.29 13:39 ]
    Щойно
    Глузд мій видерся на стелю, -
    Кляте бісове дитя!
    Мабуть, я його застрелю
    І покращу цим життя.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (10)


  14. Дмитро Дроздовський - [ 2010.03.29 10:02 ]
    * * *
    Забувається образ. І світло стає сіруватим.
    Безкольорність очей як розплата за слабкість думок.
    Я ще житиму. Гратиму! Буду німим акробатом.
    І повішу на смуток свій сірий кремезний замок.

    Стану гномом і ельфом, альвином. Життя — це міраклі.
    Розкришуюсь на частини і буду блукальцем морів.
    За мотивами казки моєї поставлять спектаклі.
    В них минатиме хвиль безгоміння від спалених днів.

    Буду річкою часу. А може, німим едельвейсом.
    Засвічусь і притихну. Спадатиме пурпуром сніг.
    Скільки прожито днів, скільки часу відбуто у рейсах!
    «Що ж, пора відпочити й собі хоч на хвильку...» Приліг…


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.36) | "Майстерень" -- (5.29)
    Коментарі: (7)


  15. Нафталін Марак - [ 2010.03.29 09:33 ]
    ***
    Розіп'ялося на віях тьмяне світло. Гріте світло.
    Ти потріскуєш кістками потягаючись угору.
    Ніч глибока і тунельна. Час, де транспорт тільки мітли.
    Спрагло нюхаю твій запах - запах стиглих помідорів.

    Захрустіла вафля ковдри вся в дірках від зорепаду.
    Кашель твій багатозначний, тихий, рвано-паперовий.
    Все повільніше стікає ніч загуслим шоколадом.
    В тебе знов на підборідді є голки міліметрові.

    Трохи боляче і смішно стук коліна об коліно,
    І химерні візерунки, що на мить малюють фари.
    В твого щойно-поцілунку - смак розкушеного кмину,
    А у ліжку крихти хліба і вугілля зорежару.


    Рейтинги: Народний -- (5.14) | "Майстерень" -- (5.31)
    Прокоментувати:


  16. Валерій Хмельницький - [ 2010.03.29 09:18 ]
    Пiд прицiлом
    Ми у громади під прицілом,
    Не тільки в лютих ворогів:
    Як у політ сягнемо вміло -
    Ну, кожен збити би хотів!..


    25.03.2010


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (7)


  17. Юлія Івченко - [ 2010.03.29 02:57 ]
    Чашка.
    із глека білої глини лив ти воду до чашки,
    і проливалась розмова повінню через край.
    через три довгих роки – очі – зелені фісташки.
    вії пухнасті злітали , висли ж, мов гирі, тяжко -
    от ти який колючий - відчаю- самурай.

    блюдце залито вщент, істин персидський килим.
    дивний ручай зміїться під босоногий світ…
    годі, вже водопаду із кислуватим стилем!
    глянь - ліхтарями в серці краплі жалю застигли,
    коли приніс науку, - дай скуштувати плід.

    чашка – це ти моя пташко, повінь – твоя уява,
    скільки не лий уроків, місце їм – з криги дім.
    треба звільнити душу під зеленаві трави,
    де діаманти немиті довгі роки без оправи,
    вислизнуть на волосся плавним життям своїм.

    викинь турботу-поспіх, наче торбину драну,
    йди собі стежкою мрії й зорі складай до грудей,
    вільно вдихнувши повітря з неба свого екрану,
    станеш, як дикий лотос, і зарубцюється рана ,
    вирине мирний голуб духом нових ідей.


    Вербна неділя. 2010року.


    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Прокоментувати:


  18. Григорій Слободський - [ 2010.03.28 23:54 ]
    Єднаймося
    Хмари темні нависли над нами,
    Сльози небесні на землю падуть
    Знову вороння крячуть над полями.
    Нові незгоди нам знову грядуть.

    Єднаймося браття нащадки козацькі
    Славу предків топтати не дамо!
    Не зганьбимо рідну країну
    Згадаймо, як предки боролись давно.

    Не з шаблями будимо пісні співати
    Предків шаблі заржавіли давно,
    Будимо свій автомат заряджати
    З шляху поганців усіх зметемо!

    Слово на сторожі поставимо,
    Рідну мову зганьбить не дамо,
    Любімо ми завжди рідну Україну
    Другої країни нам не дано!

    Незалежність нашу супостати проспали
    Не дамо суверенітету заснути.
    Ніколи! ніколи нашій Україні
    Кремлівські імперії слугою не бути!

    28 березня 2010


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  19. Ярослав Чорногуз - [ 2010.03.28 22:16 ]
    РАПТОВЕ ВИДІННЯ
    Усі зіщулились дерева -
    Зникає сонячне тепло.
    Замерзло небо березневе
    І хмарну свиту зодягло.

    Чом, гаю, став, як битви поле? -
    Печаль кладе свою печать.
    Гілки поламані довкола,
    Як мертві воїни лежать.

    - Усим прямим зламало шиї -
    Скривився змієм в дуба рот -
    Тут більше покручів лишилось,
    Їй-бо, як нині - наш народ.

    28.03. 7518 р. (Від Трипілля) (2010)



    Рейтинги: Народний -- (6.99) | "Майстерень" -- (7)
    Коментарі: (11)


  20. Сергій Гольдін - [ 2010.03.28 19:53 ]
    18 сторіччя.
    18 сторіччя.

    Легко жить! Кохати, не кохати,
    Багатіти, в бідність упадати,
    З неба собі зірки діставати,
    Щоб безжурно на смітник кидати.
    Пестить волю, продавати волю,
    Кошенятком муркати тирану,
    І вславляти поривання кволі,
    Знаючи, що більш робить не стане.
    От сторіччя! Догма полум’яна
    Полонила мудреця й кретина.
    Трохи ще, й розіб’ються кайдани
    І… свобода створить гільйотину.


    Рейтинги: Народний -- (5.44) | "Майстерень" -- (5.52)
    Прокоментувати:


  21. Лілія Васільєва - [ 2010.03.28 18:21 ]
    Весняна феєрія
    Весняно квітне простір волошковий,
    лиш тишу зрідка рушать солов’ї,
    ранковий спокій шелестить прозоро,
    шепочуть трави сповнені роси…
    Мріють ліси, закохані у далі,
    коханням висне сонце золоте,
    хмаринки плинуть, мов пташині зграї,
    навколо все усмішкою цвіте…
    І все зело здійма до сонця руки,
    спліта з проміння райдужність ясну,
    і вітер мчить на крилах через луки,
    на своїх крилах несучи весну


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.13) | "Майстерень" 5.25 (5.13)
    Прокоментувати:


  22. Юлька Гриценко - [ 2010.03.28 18:38 ]
    Стань рабом
    А хочеш -- будь моїм рабом!
    Лови за мною кожен подих,
    Не сподівайсь винагороди,
    Не розраховуй на любов.

    Віддай мені своє життя --
    Я ним умить заволодію.
    Відкинь і віру, і надію --
    Вони пішли у небуття.

    Я вранці тихо підкрадусь,
    І буду довго катувати...
    Не маєш права помирати --
    Ти сам обрав свою стезю...

    Ще прагнеш вирватись з оков?
    Постійно втомлений, голодний.
    Ти підписав контракт сьогодні,
    На ньому ще жевріє кров.

    Жорстоким левам кину я
    Тебе для втіхи і забави.
    Я твій Господь і твій Диявол.
    Твоя душа тепер - МОЯ!!!

    Даруй мені свою любов!
    Зігрій у впевнених долонях!
    Тримай у ніжному полоні,
    А ні - то стань моїм рабом!



    28.03.2010р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" 5.5 (5.32) | Самооцінка 5
    Коментарі: (14)


  23. Зоряна Ель - [ 2010.03.28 17:40 ]
    Верба б’є...
    ото віднині -
    і вже за тиждень...
    пильнуй, дитино,
    цю дивовижу -
    червонобоке
    і синьооке,
    і гопки –скоки,
    як вільні роки.
    маленький чижик
    весь мак посіє,
    тобі залишить
    дитинства мрії -
    кавальчик паски,
    великий кошик...
    а ще покласти
    всього потрошки:
    як пишуть воском,
    як чутно дзвони
    і стоголосий
    гаївки гомін,
    і світло свята -
    Христос воскресне
    благословляти.
    і - весни, весни...


    2010 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (13)


  24. Іван Зубар - [ 2010.03.28 16:04 ]
    Спогад

    ...Була любов на світі.
    Світ був добрий.
    Зима покірно відпливла за обрій.
    Вербову шутку
    я приніс до хати
    і жартома
    почав тебе шмагати,
    а на руці, оголеній по плічко,
    червоний рубчик виринув, –
    і швидко,
    і пристрасно гоїв його губами...
    Не вгамувати біль отой з роками.
    З тих пір
    весни ми разом не стрічали...
    А я люблю тебе.
    Такі ось чари.
    2010


    Рейтинги: Народний 5.4 (5.42) | "Майстерень" 5.25 (5.35)
    Коментарі: (19) | "http://maysterni.com/publication.php?id=20309"


  25. Ярина Брилинська - [ 2010.03.28 16:59 ]
    *****
    я сон у човен тихо покладу
    і хвилю відгорну руками
    щоб утопити у глибинах моря
    нічного марева печаль холодну

    повиснуть мокро руки вздовж
    німого тіла що забуло дотик
    густою фарбою стікатиме по них
    змертвіла синява води морської

    заплаче вечір заголосить вітер
    і я сльозами сумно заридаю
    щоби наповнити велику хвилю
    яка нарешті сон важкий утопить

    і стане тихо і сухим камінням
    заблиснуть очі спокоєм порожнім
    самотня чайка зазирне у вічі
    німим питанням — ти тепер щаслива?


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.51) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (23)


  26. Валерій Миронович - [ 2010.03.28 13:14 ]
    * * * * *
    Читав прем"єр свою програму...
    І я згадав і бога,й маму...
    Воно чи мова,чи язик?!!!
    І чи не сон-цей віслюбик?

    І сміх,і гріх
    І цирк на дроті
    Немов пірнання у блювоті...

    І неба вдосталь,і землі
    І хліба пишнії кулі
    А незалежність на столі
    Розірвана немов хлібина...
    Ще зовсім тепла,ще пахтить.
    І сиплють щі
    І сич кричить...

    2010



    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  27. Мар'яна Дума - [ 2010.03.28 10:41 ]
    Любовь
    Любовь. Длиною в жизнь.
    Сильнее смерти,
    И глубже боли,
    Страшнее ночи,
    Острее соли.

    Моя любовь.
    Тебе дарю свою свободу.
    Дарю тебе свою свободу,
    Дарю тебе всю жизнь.

    Мой ангел, мой хранитель чертов,
    Я не нуждаюсь в помощи твоей,
    Ты упустил меня - мне разрешив влюбится.
    Тепер принадлежу я только ей.

    Любви. Хочу любви!
    Что как вино согреет тело,
    Что как вино оглушит ум.
    О Боже, как мне надоели
    Его глаза, их блеск и глум.

    Губами только прикоснутся,
    Один лиш поцелуй украсть,
    И умереть, и вновь проснутся
    Что б больше никогда не спать!


    Рейтинги: Народний -- (5.06) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  28. Василь Думанський - [ 2010.03.28 08:52 ]
    * * *
    Вітер злиться, гуде, завиває,
    згасли в мороці ночі зірки,
    люто снігом шляхи завіває,
    перелякано дзвонять шибки.
    Навіть я у принишклій хатині,
    яку може ось-ось рознести,
    загорнувся в свою самотину,
    бо ж не прийдеш в хурделицю ти.
    Тільки серце, мов квітка в морозі,
    сумом груди розлука стиска...
    Ніби сон - раптом ти на порозі:
    - Скажи правду, мене не чекав? -
    Не злякалась дороги важкої.
    Тане сніг на щасливих очах.
    Моя Мрія, Надія зі мною!
    Зимній вечір затих на полях.


    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.42)
    Прокоментувати:


  29. Гнат Голка - [ 2010.03.27 22:10 ]
    Квартет(байка)
    КВАРТЕТ

    Дурний Віслюк, облізлий Цап, Макака голодупа
    Та недоношений Ведмідь зібралися докупи.
    Трубу, гітару, контрабас і барабан десь вкрали,
    Квартетом гордо нареклись і голосно заграли.
    Трублять, пиляють, струни рвуть, аж сьомим потом сходять 
    Та тільки втрапити у лад ніяк щось не виходить.
    І кожен партію свою натхненно виграває,
    А на мелодію спільну нічого не лягає.
     Мабуть, тому,  сказав Віслюк,  не спориться в нас діло,
    Що ми неправильно якось, недобре дуже сіли,
    Нам треба зараз же усім мінятися місцями 
    Тоді і буде все у лад: поллються квінти й гами.
    На Віслюкове місце враз Макака хутко впала,
    Ведмідь на Цапове вмостивсь  і знову грати стали.
    І хоч вони уже й не так, по іншому сиділи 
    Та тільки музика ніяк звучати не хотіла.
     Напевно, знову щось не те,  промовила Макака,
     Іще місцями помінять свої нам треба сраки.
    Уся компанія бігом удруге пересілась 
    Але мелодія жива чомусь не народилась.
    Разів зо двадцять ще вони отак пересідали,
    Але нічого до ладу квартетом не зіграли.
    Тупа не здатна звірина не те що в гурті грати,
    А навіть добрий інструмент у лапах потримати.

    А в нас придурків повсякчас у Раду вибирають:
    Ті самі писки і зади місцями лиш міняють.
    Вже стільки літ один квартет — нікчемний і бездарний.
    Від кого музику ви всі чекаєте прегарну?



    Рейтинги: Народний 5.25 (5.38) | "Майстерень" 5.25 (5.38)
    Коментарі: (1)


  30. Гнат Голка - [ 2010.03.27 22:54 ]
    Листя(байка)
    ЛИСТЯ

    Понад рікою на горбі могутній ясен височів
    І з вітром вільним граючись, зеленим листям шелестів.
    У божевільному танку, листки стрибали сміючись,
    І в їхнім шелесті м’якім небесні струмені сплелись.
    У кроні дерева густій грайливий вітер танцював,
    А пишний листяний ансамбль до хмари пісню підіймав.
    – Ми є окрасою життя, –
    Співав листків зелених хор,
    – Ми квінтесенція буття,
    Ми апогей, аншлаг, фурор.
    Що варте дерево без нас –
    Страшний оголений бовван.
    Ми є – еліта, вищий клас,
    Ми вічна музика жива.
    Ми ніжне ясена лице,
    Ми іскра, примха і кураж,
    І в парі з другом-вітерцем
    Ми цей складаємо пейзаж.
    Співало листя пісню цю і кожен день і кожну ніч,
    Аж ясен більше не стерпів і струсонув його із пліч:
    – Коріння, стовбур і гілля, — оце моя найперша суть.
    Моє нескорене єство, моя постава і могуть.
    А ти потрібне на сезон лишень для вигляду мені,
    Сьогодні з вітром шелестиш, а завтра – чорний перегній.

    А вам ще, друзі, не набрид оцей ансамбль «елітний» наш?
    Чи, може, стовбуром труснем і перепишемо пейзаж!?



    2009 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  31. Артур Сіренко - [ 2010.03.27 21:28 ]
    Овайн Ківейліог. Гірлас Овайна. Переклад з кимри.
    Налий, підчаший, повний ріг вина
    Налиєш зле – тоді твоя вина
    І головою цю провину спокутуєш
    Найкращого налий червоного чи мед
    Налий в найкращий ріг, що з честю на бенкет
    Приносять – в синій вкритий щедро сріблом!
    Налий повнісінький – як повне вщерть життя
    Дудура – переможця і героя!
    Орла звитяги, воїна цих гір,
    Що нині у могилу шлях собі відкрив.
    Налий захиснику поетів - Морейддігу
    Ковток найперший і останній - двом братам
    Служили вірно князю, Батьківщині
    Тепер у темряву ідуть без вороття.
    Найкращі воїни мої! Така їх доля,
    Сумний я, Господи, нехай же їх сваволя
    Як доля Камбрії іде у майбуття!
    1999

    Оригінал:

    Hirlas Owain

    Dywallaw, fenestr, na fynn angeu,
    Corn cen anrhydedd yng nghyfeddeu,
    Hirlas buelin uchel freinieu,
    Ariant a’i gortho, nid gortheneu,
    A dyddwg Dudur, eryr aereu,
    Gwirawd gysefin o’r gwin gwineu,
    Oni ddaw i mewn o’r medd goreu
    Gwirawd ran o ban, dy ben faddeu!
    Ar llaw Foreiddig, llochiad cerddeu,
    Cyrdd cenynt ei glod, cyn aer adneu.
    Dierchyr frodyr, fryd uchel ddeu
    Diarchar ariar, a dan daleu,
    Cenwyr a’m gorug gwasannaetheu…
    Moliant yw eu rhan, y rhei ggynneu, -
    Marwand bid, neud bu newid y ddeu!
    Och Grist! Mor wyf drist o’r anaeleu
    O goll Moreiddig, mawr eisieu!
    1193(?)


    Рейтинги: Народний -- (5.17) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (4)


  32. Юлія Радченко - [ 2010.03.27 20:46 ]
    Насправді тихо... Прощена береза…
    Насправді тихо... Прощена береза…
    Торкнути грози – зм’яклі явори…
    Першовідмов досліджена ґенеза
    На першотрав’я дивиться згори…

    Спіймати вигук – чуйні атрибути…
    Кленовим листям – пильність унизу…
    Якщо відверто, хочеться роззути…
    Краплинну ніч, залюблену в грозу…

    Смугастим пилом – м’яко засинати…
    Взірцевим щастям дивувати млин…
    Від невагомості - дощі сховати...
    Багато - справжніх… Відданий - один…

    Сплести колосся – шарове розбіжжя…
    Забавити відкритість (у траві) ...
    Напередодні – змоклі роздоріжжя
    Глибокоокі. Істинні. Живі...
    2010 рік


    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.5)
    Прокоментувати:


  33. Наталія Крісман - [ 2010.03.27 20:57 ]
    ЯК НАМ ПОТРІБНЕ ІСТИННЕ ПРИЧАСТЯ!
    В небесних висях слухають уважно,
    Ніщо повз їх увагу не мине.
    Та доки тут ми - прагнем всі одне,
    Згораючи в розвагах легковажних.

    Випалюючи чварами нутро,
    Кидаючися словом ненависним,
    А ті, у кого совість є нечиста,
    Осатаніло прагнуть власний трон.

    Не відрізниш - пророки чи іуди
    Над нами хочуть мати вищу власть.
    Народу ж залишається - пропАсть,
    Або носити душу рабську в грудях...

    Бог не простить, розп"яття не простить
    Душі людської на хрестах облуди!
    То, може, спам"ятаймося - й не будем
    Злом тамувати власну ненасить?...

    Суцільний жаль, поминки за життям -
    За правдою, за волею і щастям...
    Як нам потрібне істинне причастя
    І не лукаве - щире каяття!!!
    27.03.2010р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (3)


  34. Гнат Голка - [ 2010.03.27 19:28 ]
    Колись
    ...Колись...

    ...Колись я проклав на світанні
    У юну епоху місток,
    І сонцем в тьмі ночі засяяв
    Крилатий арійський мій вовк.
    ...Колись на безкраїх просторах
    Співав мій тугий сагайдак,
    І кров’ю із степом збратавшись,
    Весь світ мій жахав акінак.
    ...Колись Візантію пихату
    Змела моя сила свята
    Прибивши на брамі Царграду,
    Черленого свого щита.
    ...Колись всі здригались племéна
    Від свисту моєї тятви,
    І хмари мечем розрубавши,
    Півсвіту кричав: “Йду на ви!”
    ...Колись я змішав із землею
    Могуть кочової орди,
    На місці тріумфу свойого
    Софіївські звівши хрести.
    ...Колись я був вільний, як сокіл,
    У Дикому полі ширяв,
    Та гордую пісню свободи
    На цілу Європу співав.
    ...Колись я у Чорному морі
    На хвилях вітрилами грав,
    І Кафи вогонь справедливий
    У мене на шаблі блищав.
    ...Колись моє грізнеє “Слава!!!”
    Мов громом разило татар;
    І падав кипчак і ногаєць,
    І падав в крові яничар.
    ...Колись запорозькими кіньми
    Топтав я крилатих гусар:
    Тремтіла-дрижала Варшава
    Від гуркоту бубнів-литавр.
    ...Колись розвівавсь оселедцем
    Бунчук на легкім вітерці,
    І руки мої настромляли
    На списи московських стрільців.
    ...Колись я здійняв попід хмари
    Небесно-пшеничний свій стяг,
    І мого багнета боялись
    Мадяр, австріяка та лях.
    ...Колись не коривсь я недолі,
    Даруючи ворогу сталь −
    Тризуба мого золотого
    І німець лякавсь і москаль.
    Так, був я і сильний і гордий,
    Зухвалий, нескорений був.
    Чи є ще мій дух непоборний,
    Чи, може, у Лету загув?
    Чи, може, згадаю, нарешті,
    Предвічний бунтарський свій блиск?
    І буду зоріть, як раніше,
    І в тисячу крат, ніж колись.

    2004 р.





    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  35. Гнат Голка - [ 2010.03.27 19:08 ]
    Свинопас
    Де ви, соколи Дикого поля?
    Де той воїнства маковий цвіт?
    Де боями гартована доля,
    Де шаблями порубана воля,
    Де предвічний відважний мій рід?

    В Лету кануло славне лицáрство
    У курганах безкраїх степів.
    Вічним сном дух свободи й бунтарства
    Спить на мéжі спокою й митарства
    У пилюці забутих шляхів.

    У розвіянім поросі волі
    Розчинилася маревом Січ.
    Серед тих, в кого лише мозóлі,
    На осяянім ним видноколі
    Рай будує новітній панич.

    Сміючись із дурних гречкосіїв,
    Що воліють зігнити в рабах,
    Не боїться він злих буревіїв:
    Це – не ті, що постануть до дії,
    Це – звитяги колишньої прах.

    Чи настане у бурі твій час −
    Чи втопив ти єство невгамовне?
    Чи забув, куди кликав нас віщий Тарас?
    Чи уже не козак, а лише свинопас,
    І щасливий тому невимовно?


    2003 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Прокоментувати:


  36. Гнат Голка - [ 2010.03.27 19:09 ]
    Ми
    Ми

    І нібито давно немає вражих ляхів,
    І ніби вже втекли від клятих москалів,
    А ми все живемо ментальністю папахи,
    Чубів і шароварів, свит та гопаків.

    Та тішимося все з омріяної волі,
    Що якось так сама зненацька нам далась,
    Й хоч руки в мозолях, та все голодні-голі,
    І, як завжди, ждемо, отримуючи “зась!”

    Ми все іще клянем життя навколо себе,
    Та віримо, проте, у доброго князька,
    А змінювати щось давним-давно потреба,
    Але ж дорога ця непевна і слизька.

    Це ж треба хутко зад від печі відірвати:
    Повстати у бою чи впасти у крові,
    Але чомусь у нас кругом лиш “скраю хати”;
    По вуха у лайні – та цілі і живі.

    Та ми усе йдемо, куди й самі не знаєм?
    А шанс дається нам, мабуть, останній раз:
    Та ми усе спимо і сонні вимираєм,
    І ситий та гладкий весь світ сміється з нас.

    Я чую: вдалині у полі сурми грають!
    Це – похоронний марш, а може трубний глас?
    Вирішувать пора: чи згаснуть – чи засяять!?
    Давно уже, брати, прийшов для цього час!

    2003 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  37. Наталія Біла - [ 2010.03.27 15:21 ]
    Тапки
    На груди скрестивши лапки,
    Сердце грустно прошептало:
    "Доставай, Петровна, тапки
    Цвета снега, - я устало".

    Но со слухом плохо было...
    И забыв про все таблетки,
    Из шкафа она добыла
    С лентой белые... балетки!

    Белый лебедь по квартире
    На восьмом десятке плыл,
    Сердце в радостной кадриле
    Набиралось новых сил.

    26.03.2010


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  38. Юлька Гриценко - [ 2010.03.27 14:27 ]
    Про Доступ
    Весна так тихо
    Зламала кригу.
    Душа застигла,
    І мить, як вічність.

    Рахую зорі,
    А ти говориш,
    Що хочеш моря.
    Усе логічно.

    Душа замерзла,
    Бо я твереза.
    Стояти в черзі -
    То не для мене.

    Ловлю моменти,
    Аплодисменти
    І компліменти.
    Стою на сцені.

    Змінив всі ролі,
    Змінив паролі,
    І прагнув волі.
    Іди лікуйся!

    А я так просто
    Відкрила доступ
    І серце просить:
    “Зареєструйся”.


    27.03.2010р.


    Рейтинги: Народний -- (5.4) | "Майстерень" -- (5.32) | Самооцінка 6
    Коментарі: (2)


  39. Сергій Корнієнко - [ 2010.03.27 13:14 ]
    На український Олімп

    Повз Драча, повз Бажана, Тичину –
    привітавши кожного за чином.
    Крізь Франка аналітичні хащі,
    Лесиним прадеревом болящим
    до Шевченка в праведну науку –
    на спині відчути «ази-буки»!
    І збагнувши душу України
    скласти дяку і його покинуть.
    Самотужки далі, вгору, вгору
    на свою Голгофу неозору.
    Там Варсава – майстер самокпину –
    зустрічає, перш за все, Людину…


    90-ті


    Рейтинги: Народний -- (5.39) | "Майстерень" -- (5.42)
    Прокоментувати:


  40. Василь Думанський - [ 2010.03.27 13:21 ]
    * * *
    Всі кораблі і пристані на світі
    одне без одного не мають сенсу.
    Тож, мов маяк, вікно моє хай світить,
    і, мов причал, моє хай буде серце.


    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (2)


  41. Назар Вальчишин - [ 2010.03.27 12:35 ]
    ВЕСНА
    ВЕСНЯНИЙ ТИХИЙ РАНОК
    ВЕСНЯНИМ ПРОМЕНЕМ СОНЦЯ
    ТИ ФЕЯ ЧАРІВНА
    ПОВІТРЯНИМ ВЕСНЯНИМ
    ТИ БУЛА ЧАРІВНА
    КОХАННЯМ ТИ ЧАРУВАЛА
    ЦЕ Й ЧАРІВНИЙ ДЕНЬ
    КОХАНА



    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  42. Оксана Лозова - [ 2010.03.27 11:00 ]
    На вербну (лозову) неділю
    ти все мені простиш
    і я тобі прощу
    під усміх золотий
    весняного дощу

    і буде тільки наш
    цей усміх золотий

    і що нам
    сірий час
    осінньої сльоти

    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.64)
    Коментарі: (7)


  43. Володимир Сірий - [ 2010.03.27 09:17 ]
    *-*-*
    Зорі
    В морі
    Неозорім,
    Осідлавши хвилі,
    Очі
    З ночі
    Неохоче
    У світанні мили .
    Цар -
    Пожар
    Із-за хмар
    Ширив панування,
    День
    Зі жмень
    В сад пісень
    Сипав щебетання.
    Світ
    За пліт
    Заповіт
    Ночі перекинув,
    В рань
    Зітхань
    Милих пань
    Взяв у спадок днину.


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.55)
    Коментарі: (6)


  44. Ірина Білінська - [ 2010.03.27 09:19 ]
    ВЕСНЯНО-СВІТАНКОВО
    Весняно сходить сонце у садах.
    Весняно.
    Подивися, - скільки світла!
    Очистилося небо як вода
    від наших снів і, начебто, розквітло.
    Світанок зарум’янився – мовчить
    од нашого взаємоспоглядання.
    Запам’ятай.
    Запам’ятай собі цю мить! –
    Так сходить сонце нашого кохання.

    ІІ

    І сходять мрії, ніби спориші.
    І творять роси музику незвичну.
    Уже ніхто нікуди не спішить, -
    смакуємо життя таке величне.
    Весняно.
    Наш світанок золотий
    ще бачить сни, що в колір оксамиту.
    Лише любов – це знаєм я і ти,
    цю неповторність може відтворити.



    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.41)
    Коментарі: (5)


  45. Василь Думанський - [ 2010.03.27 06:46 ]
    * * *
    Вже на землю рушила весна,
    Всі кутки заповнює собою.
    Серед неї - сам я, ти сама -
    і немає для сердець спокою.
    Обцілує сонце всі бруньки,
    і вони набрякнуть і розквітнуть,
    буде вітер ніжити гілки
    і щасливо линути по світу.
    Березневе небо голубе
    стане гнізда зігрівать лелекам...
    Я ж би грів і цілував тебе,
    тільки бачиш, мила, я далеко.
    Розтає невпинно в полі сніг,
    незабаром висохнуть дороги...
    Я б тебе підтримав, допоміг,
    як твої підкосить втома ноги.
    Я тебе носив би на руках,
    і напевно, заздрили б нам люди,
    от би тільки подолати шлях,
    що краями вперся нам у груди.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (2)


  46. Катруся Матвійко - [ 2010.03.27 06:24 ]
    Мeтeлики
    Мої різнобарвні метелики,
    Мені малювали соняхи,
    Любов розливали у келихи,
    Тепло залишали в долонях і
    Зникали у темряві...

    Мальовані соняхи танули,
    Міражно плелися стеблами,
    Любов замерзала в гранули...
    І тільки долоня тепла, мов
    Метелик в ній жевріє...

    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (1)


  47. Юрко Семчук - [ 2010.03.27 02:44 ]
    Коралі Самоти.
    То не дощі, навскіс шмагали біллю,
    То білий сніг, знемоги крижанів
    Осколками в зраненім серці сіллю -
    Безумством сліз у стумі навіснів.

    У сірій мряці буднів безгоміння,
    В безвіллі тиші мліла глухота,
    Віддавшись долі, безуму леління
    Знесиллям ряботіла марнота.

    Зчорніле сонце хмарами зневір’я
    Блукало прокажене день у день,
    Здавалося, у тому очманінні
    Життя мине з клеймом “анітелень”.

    В неспану ніч у лапах божевілля
    Ридма ридав щербатий у вікні.
    А десь, на Сьомім Небі, мерехтіла,
    Зірниця, що сіяє тільки в тьмі:

    У журі сліз, у подушках квиління,
    Мереживо з коралів самоти
    Розіллє квіт блаженного проміння
    І ніжний щем: де тільки Я і Ти!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.39) | "Майстерень" -- (5.33)
    Коментарі: (3)


  48. Нафталін Марак - [ 2010.03.27 00:18 ]
    Володарям вух
    Слух доторкнувся до згину голосу,
    Вражено здався дрібному тремтінню,
    І серед спокою синього ворсу
    Розсипався бісером срібно-камінним.

    Тонке задоволення – тепла судина
    Живе, поки чутно легкі переливи,
    І тягнеться звук із душі людини,
    Із горла, так схожого до м’якоті сливи.

    Вдих хапає кулак повітря,
    Видих наповнює спраглі вуха.
    Голосова шестиструнна палітра,
    Лиш зараз її не торкайся, не рухай…

    Дай я дослухаю те, що я чую,
    Мені ні мови ні зору не треба.
    Кожна секунда для мене будує
    Stairway, ой… сходи! До неба.


    Рейтинги: Народний -- (5.14) | "Майстерень" -- (5.31)
    Прокоментувати:


  49. Марія Дем'янюк - [ 2010.03.27 00:03 ]
    Світає...
    Думки зелені ялинні
    Полинули в небо синє,
    І вітер незгарбно, невміло
    Їх батіжком поганяв.
    А небо забагряніло.
    Дивилися зорі журливо,
    Як перший промінчик сонця
    Мрійливі думки піймав...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (2)


  50. Вовчик Братик - [ 2010.03.26 23:25 ]
    ТИ
    ТИ – єдине, чого я бажаю,
    ТИ – єдина, кого я чекаю!
    ТИ – красива і мила,
    ТИ – чарівна і прекрасна,
    ТИ – моє сонечко ясне!
    ТИ – все чарівне, що може бути,
    ТИ – все прекрасне що не можна забути!
    ТИ – час, який плине так швидко!
    ТИ – все, що я маю і коли-небудь мав,
    ТИ – те кохання, якого чекав!!!
    -----
    приблизно 2007 рік


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:



  51. Сторінки: 1   ...   1342   1343   1344   1345   1346   1347   1348   1349   1350   ...   1829