ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Юрій Лазірко
2026.06.26 16:53
it lives in me...
the sea of touches and
the endless kisses
ohoooooooooooh
oh wings of mine
your weightless moments -
heaven to embrace
the sparkling wine

С М
2026.06.26 16:36
Боже Мій

Люди, що ви накоїли?
Його замкнули ви у клітці, у злотій клітці
Змусили коритися релігії
Його, воскреслого з могили, із могили

Він є богом анічого

Тетяна Левицька
2026.06.26 15:23
Барвиста поезія, щемна, глибока —
життєвої мудрості сталий архів —
натхненно звучить на підмостках високих
її чарівний, кантиленовий спів.
Проймають катренів думки автентичні,
на розмах олжу б'ють по лівій щоці,
і маски лукаві зривають з обличчя,

Борис Костиря
2026.06.26 13:02
Я встану рано в сутінках зелених,
Пройду крізь гай дрімотний і черлений.

Прийду на стадіон крізь варту лісу,
Крізь ватру сну і незворушність міста.

Проб'ється думка крізь застиглість часу,
Крізь розтривожену інертну масу,

Ірина Вовк
2026.06.26 11:04
Розділ V. МІЖ КОЛИСКАМИ ТА ПРЕСТОЛОМ, АБО КИРИЛИЧНИЙ ПІДПИС НА ЛІЛЕЯХ ФРАНЦІЇ Земля Капетингів дихала вогкістю та залізом, коли у весняний день тисяча п’ятдесят другого року над Суассоном прокотився перший крик немовляти. Усміхнена Анна схилилася над

хома дідим
2026.06.26 09:30
хмариво синьовидне
веслярі небесні
уявляються невідомі
немислимі
які умудряються
уявлятися саме так
веслярами
що тебе утішає явно

Охмуд Песецький
2026.06.26 07:57
Сумуючи, немов розстаючись,
Про завтра не домовившись чи після
Зустрітися не днями, то колись,
Коли згадається сердець любовна пісня...


Закоханість і первісний інстинкт –
Усе працює, щоби поєднати,

Віктор Кучерук
2026.06.26 07:32
На берегах минулого сліди
Моїх, на жаль, непослідовних кроків, -
На берегах минулого - плоди
Не дуже добре вивчених уроків.
На берегах минулого - весна
І невичерпне джерело натхнення, -
На берегах минулого ясна
Пора завжди очікує на мене.

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Круки волають, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ ІV. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єписко

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Володимир Тимчук - [ 2010.03.17 15:54 ]
    Краля крихта неба
    у крамницю
    по гостинці
    зайшла краля
    крихта неба
    сонцесиня
    блискокоса
    привнесла враз
    стиглий вітер
    сталось диво
    прихопило
    спрагле сонце
    гальбу пива
    і крилятком
    злоскотало
    подив­розпач
    мого тіла
    усміхнулось
    і сказало
    братик­місяць
    гальбу...
    …Сіло.


    2008


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.22) | "Майстерень" 5.25 (5.25)
    Прокоментувати:


  2. Іван Редчиць - [ 2010.03.17 14:52 ]
    РУБАЇ
    Я шпарю після вальсу гопака,
    Весела вдача в мене, бач, така.
    Мені, ти знаєш, море по коліна, –
    Для когось і ручай – стрімка ріка.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (2)


  3. Ірина Кримська - [ 2010.03.17 14:15 ]
    А птицы высоко
    А птицы высоко, но им самим
    неведом смысл высоты тревожной,
    когда, одним предчувствием томим,
    стремишься вверх порой на голос ложный.
    Жаль, не научишься вовек летать.
    Жаль, не изведаешь крылатой ноши.
    А птицам — что летать, а что клевать
    остатки с рук людей по малой крошке.
    Ведь им закономерно невдомек,
    что высота зовет нас и пугает.
    Что даже самый маленький прыжок
    назад на землю больно повергает.
    А птица не стремится, но летит,
    парит над страхом нашим и стремленьем.
    Садится, чтобы птичий аппетит
    здесь утолить и, не свыкаясь с ленью,
    большие ль, маленькие крылья трудит там,
    когда мы провожаем, обреченно
    глаза отдав открытым небесам
    и стоя на мечтаньях погребенных.
    2003



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.43)
    Коментарі: (6)


  4. Ірина Кримська - [ 2010.03.17 14:42 ]
    Мне море близко созерцаньем
    Мне море близко созерцаньем,
    не ощущением воды.
    Глухое камешков бряцанье
    о натиск волновой гряды.
    И птица в бешеном порыве,
    сквозь бурю рвущаяся в смерть.
    И ветер с пеною на гриве,
    заведший эту круговерть.
    Лазурь затишье обещает,
    хотя волна еще летит.
    Скелетом страшно запищала
    лодчонка. Кто же там стоит
    на пирсе, не боясь в пучину
    быть смытым жадною волной?
    И что за тайная причина
    так в буре рисковать собой?
    Но вдруг я узнаю сквозь брызги,
    свой зонтик ветру подарив,
    что это я, другая — изгнанная,
    с которой у меня разрыв.

    2001


    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.43)
    Прокоментувати:


  5. Ірина Кримська - [ 2010.03.17 14:04 ]
    Мамина осінь
    Мама ріже яблука на сушку
    і кладе кружальця на рядно.
    Осінь пахне думою насущною.
    Чорнобривчики мовчать рядком
    і рудими віями завмерли.
    Мама — тиха, наче, і сумна.
    Руки — легкі і швидкі метелики,
    а сама, як пташечка вона,
    що не хоче відлітати з двору.
    Їй і весни й зими — друзі тут.
    Тут — десятиліттями "учора",
    і "учора" в завтрашнє ростуть.
    Мама яблука на сушку кришить.
    На кружальця сонечко пече.
    Як до вечора — усе ж пече тихіше,
    ніжно лащачись об мамине плече.
    Буде взимку з маминої сушки
    п'яний літнім сонечком узвар.
    Тим узваром причащу я душу —
    перейму на осінь мамин дар.

    2006


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.45) | "Майстерень" -- (5.43)
    Коментарі: (9)


  6. Ірина Кримська - [ 2010.03.17 14:36 ]
    Я так люблю...
    Я так люблю сумні дощі й тумани,
    і сірий шелест крапель крізь години.
    То ділять свою долю навпіл з нами
    небесні мандрівні хмарини.
    Вони висотують наш сум і наші болі.
    Так сум і біль зникають до негоди.
    Тому дощі зовсім не прагнуть волі,
    а наші почуття — в руках природи.
    Я цей зв'язок обожнюю. І радо
    вклоняюсь небесам за струм любові.
    Обітований простір! Ельдорадо!
    Життя в краплині — у надійнім схові!
    Чекаю тиху пісню сумовиту,
    вмиваю серце в її легкім плесі.
    Оновлена, охрещена — омита
    і введена у царства піднебесні,
    де подарунки скрізь! Лиш не лінуйся
    дивитись, слухати і відчувати...
    Шануй природу, сам у ній шануйся.
    Нас обіймає всіх Небесна Мати.
    1997


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.43)
    Коментарі: (4)


  7. Ірина Кримська - [ 2010.03.17 14:51 ]
    Дорога в зону
    Дорога в зону — світу край, межа.
    Шлагбаумом причинена тривога.
    В радіаційного запечена коржа.
    Де вмерла ілюзорна перемога
    над атомом, над силою жахів.
    Тепер ми — наче викидень природи.
    Дорога в зону — у німий архів,
    німого, покріпаченого роду.

    2002


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.43)
    Коментарі: (5)


  8. Микола Шевченко - [ 2010.03.17 13:45 ]
    Стомились чекати!..
    ...Ніяково, боязко,
    віконні лиштви,
    спокутують сонцю
    потріскані грані.
    Крокуючий... Годі,
    надію облиш ти,
    що буде цьогоріч весна,
    мовляв, рані...
    Немов той хірург,
    в кучугури зчорнілі,
    вдихнув моложавості,
    сніг знахабнілий.
    Кришталяться,
    зовні пухнасті та білі,
    єством - тогосвітні...
    Вже ж в землю хотіли...
    ... Ану, муркотуне,
    останній мій сподів!..
    Ревни, зшаленіло -
    хай мчить, босоп`ята,
    без валянців бабця,
    з доріг та городів...
    ...Весна! Де ти, трясця?
    Стомились чекати...


    17.03.10


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.35) | "Майстерень" -- (5.28)
    Коментарі: (2)


  9. Наталія Крісман - [ 2010.03.17 12:56 ]
    На розхрещенні доль і доріг...
    Від весни до весни, в літню спеку й морози у січні,
    У пустелях світів, на розхрещенні доль і доріг,
    По тернистих стежках Хтось веде нас незримий у Вічність,
    Щоб потомлені душі спровадить на власний поріг...
    2010р


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (8)


  10. Наталія Крісман - [ 2010.03.17 12:37 ]
    Коли ж цвітіння душ настане?
    У чорноземі душ сміття
    Ми самотужки розкидАли,
    В потворні купи поскладали,
    Ще й прагнем милості Творця.

    Душі незорана рілля
    Волає спрагло в нас пощади,
    Щоб хоч самих себе заради
    Не залишали скверни плям -

    Облуди, підлості й омани,
    Зрад, лицемірства і олжі...
    З Добром і Злом ми на межі -
    Коли ж цвітіння душ настане?!...
    17.03.2010р.




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (3)


  11. Наталія Крісман - [ 2010.03.17 12:07 ]
    У чорноземі кожної душі
    У чорноземі кожної душі
    Завжди ростуть лілеї й спориші...
    Чому ж в одних - душа буяє цвітом,
    А в інших - бур"янами все покрито?!
    2008р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (2)


  12. Вова Ковальчук - [ 2010.03.17 11:24 ]
    Зачаровані
    Цілуй кнура
    Бо цілувати жабу
    Банально
    А ця чаклунка така
    Оригіналка

    Можеш ще довго
    Валятися на жорстких сумнівах
    Попиваючи ягідні компоти

    Десь там в очереті
    Захлинається
    Утопленик
    Єдиним бажанням
    Вибратись

    Так само захлинається співом
    Місцевий співак
    Стоячи на одній нозі
    На стовпі немов воїн
    Із храму Шао Лінь
    Спокій основна його властивість

    Основна властивість
    Моху котрий росте
    На кам’янній сорочці криниці
    Завжди знаходитися поміж
    Двох любовей
    Відра і води

    Так що красуне
    Досить чекати
    Давай цілуй
    Того клятого кнура
    Поки його не забальземували
    У трьох літрові банки


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.26) | "Майстерень" -- (4.91)
    Коментарі: (1)


  13. Валерій Хмельницький - [ 2010.03.17 10:41 ]
    Білявки й менует
    Дві білявки на концерт
    Вибрались в суботу,
    У антракті, фертик ферт,
    Роздивлялись ноти.

    В гардеробі поміж пальт
    Розмовляли мило,
    Як зіграли скрипка й альт -
    Аж язик втомили.

    Тут одна питає: "Кет,
    Ти мені подруга?
    Що ти любиш - менует
    Чи рондо і фуги?"

    І примовкла люба Кет,
    Як язик ковтнула:
    Рондо, фуги, менует...
    Наче і не чула:

    "Ой, Аліно, не крути:
    Менует - я в темі...
    Але рондо - це куди?..
    Поясни нечемі..."


    17.03.2010


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (6)


  14. Юлія Фульмес - [ 2010.03.17 09:51 ]
    Методичні матеріали
    знайди сорок дев”ять відмінностей і заперечень
    за ці сорок дев”ять років що осіли на тілі
    важкими металами снами неврозом до речі
    продукція із підсвідомості (майже артілі)

    по зморшках пройдися уважно немовби по тексту
    вважай це роботою над помилками і часом
    бо те що залишиш по собі відразу закреслять
    і звільнять у ранзі старого поета запасу

    а потім пояснюй що знову засипало чорним
    життя замасковане в зебру а може і крука
    і спробуй зректися себе у міжчассі повторно
    і спробуй триматись від себе на відстані звуку


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.52) | "Майстерень" -- (5.53)
    Коментарі: (12)


  15. Олеся Овчар - [ 2010.03.17 08:09 ]
    Мишенята-риболови
    Мишенята на ріці
    Вправно ловлять окунців.
    Довгі вудочки – лозини:
    – Ти, ловись, ловись, рибино!
    – Ой, клює, тягни, держись!
    Рибка бочком тільки “блись” –
    У відерку вже вона.
    Ось – одна, і ще – одна...
    Буде юшечка смачна!
    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Коментарі: (6)


  16. Галина Фітель - [ 2010.03.16 23:22 ]
    Майже лісова пісня
    Ти хотів постійності від жінки?
    Що ж, тебе я, любий, розчарую.
    Хто казав: жінки – мов ті хвоїнки,
    поки всі не обірву – все всує.

    А мужі – мов жолуді на дубі,
    поки всіх не обтрушу – не встану.
    Я у тебе швидко вчуся, любий.
    Я сосна, ти дуб, і не останній.

    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (12)


  17. Віктор Максимчук - [ 2010.03.16 22:09 ]
    ***
    ***
    Щоночі кличу Слово уві сні,
    Та враз прокинусь – зошита беру,
    І серце ніжно тьохкає мені,
    Коли вірші стікають по перу…

    Строфа війне у очі вітерцем,
    А думка враз осяється зірками.
    І болісно, коли не є взірцем
    Мій вірш, який народжується снами…

    14 березня 2010 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.29) | "Майстерень" -- (5.3)
    Коментарі: (2)


  18. Микола Шевченко - [ 2010.03.16 21:38 ]
    Заспіваймо мантру веселеньку!
    ...Ми з кумасем вправні йоги -
    хвацько підібгаєм ноги.
    Ось, сідай на табуретці,
    уявляй, що ми - тибетці...
    Як корито на санскриті?
    Хтозна... Аби свині ситі.
    ...Щоб картопля і буряк,
    в полі колосився злак.
    Щоб "пахати" не як робот,
    щоб достаток і добробут
    наздогнали й загнуздали...
    Щоб в здоров`ї панували.
    У Тибеті задля цього
    прославляють Махакалу*
    шестирукого отого...
    Мантру заспіваймо...салу!
    Жоден йог не їв такого.

    16.03.10


    *Махакала - охоронець і захисник вчення Будди



    Автор музики - Шевченко М


    Рейтинги: Народний 5 (5.35) | "Майстерень" -- (5.28)
    Коментарі: (4) | ""


  19. Вікторія Осташ - [ 2010.03.16 20:14 ]
    реакція на "прозорість"
    нема прозорости – лише якийсь коефф…
    враховано і кількість і розподіл
    змовкаю вражено – і чистий неба неф
    темнішає забруднений на споді…


    Рейтинги: Народний -- (5.92) | "Майстерень" -- (5.82)
    Коментарі: (11)


  20. Вікторія Осташ - [ 2010.03.16 20:06 ]
    лік віку
    відгадуй загадку допоки ще моя
    аби не перекинулось на тебе
    знання поразки… голена стерня
    колінами посходжена – до неба
    твій вік прихований відіб’ється в очах
    пораненням чи опіком щасливим
    це передбачення мов накип на свічах
    на чатах світла у якім зросли ми


    Рейтинги: Народний -- (5.92) | "Майстерень" -- (5.82)
    Коментарі: (8)


  21. Богдан Ославський - [ 2010.03.16 19:02 ]
    Нічний запис з Львівського вокзалу
    Люди в тимчасовому стані.
    Прозорий шовк напівтонів
    Млявого жовтого світла.
    Блимають на екрані
    Перебиті несвіжим салатом снів
    Рекламні ролики. Ікла
    Привокзальних собак
    Ріжуть повітря частіше ніж м’ясо.
    Мало хто викликає довіру.
    Поїзди закладають такт
    Коливальних рухів людської маси
    У залах. Спати доводиться в міру,
    Але не більше, бо ризикуєте
    Проспати графік чи гаманець,
    Чи наспати болячку шиї.
    Все ж приємно, бо в кишені є те
    Що поставить моїм вокзалам кінець –
    Квиток на «нічний» до Коломиї.
    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.33) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (4)


  22. Ірина Кримська - [ 2010.03.16 18:41 ]
    Пьянство
    В стихах, как в беспробудном пьянстве
    все большей дозы ждешь. Больной
    рукой на лиц пустые пяльца
    кладешь канву. И нитка льнет
    к подстрочникам таинств вчерашних,
    не поместившихся во дне...
    Возделывает мука пашню,
    хоронит опостылый снег.
    С усталостью не познакомясь,
    спешит закончить путь строка
    в мир искони и до- искомый,
    хоть пахнет чадным сном рукав.
    А утром новое похмелье,
    как горлохват — хоть не дыши!
    И сколько не писать осмелишься —
    вот столько уморишь души.

    2002


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.43)
    Коментарі: (2)


  23. Ірина Кримська - [ 2010.03.16 18:52 ]
    Присвята поліщукам-переселенцям
    Не можу звикнути ніяк
    до цих обвітрених поселень,
    де мій загублений земляк
    плекає ради Бога зелень,
    де хмари, дивлячись униз,
    ллють жаль на день обітований,
    куди майбутній час приніс
    надію, що і він настане,
    де необізнане маля
    шукає стежечку у житі
    і колосочок нахиля,
    і вчиться з долею дружити,
    де пам'ять стишує ходу
    над сном поліщуків. Де буде
    написане нам на роду,
    якщо рід себе не забуде.


    2000


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.43)
    Коментарі: (9)


  24. Василь Роман - [ 2010.03.16 18:02 ]
    [ V or …]

    міні міни 10

    ...плач по царям і вбік
    поглядом двох орлів

    стежать щоби не втік
    Орлик в чужий Орлі

    різноколір’я мап
    в очі як змій повзе

    жаль Іванів нема
    тих з Богунів й Мазеп...
    (31)


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (6)


  25. Наталія Біла - [ 2010.03.16 17:56 ]
    Депозит%
    Я покладу свiй час на депозит,
    З вiдсотками життя рости примушу!
    За рiк знiму iз вiку кiлька лiт,
    I з розмахом всi мрiї надолужу:)

    2010


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.25) | "Майстерень" 5.25 (5.25)
    Коментарі: (8)


  26. Анна Малігон - [ 2010.03.16 17:15 ]
    ПО ХРЕСТУ
    Згорнуті файли. Кастровані сни середи…
    Так, по контуру крові, навпомацки, ходиш туди-сюди
    і не рік, і не два – а солона зима перезріла.
    Я приборкала білого звіра.

    З чого ти зіткана, дівчинко? Автор твій де?
    І кому червоніє від сорому “Каркаде”,
    тривожно маскуючи лейкоцити?
    Я не буду тебе просити…

    Слово. Крапка. Потім іще одне слово. Деліт.
    З ким би ту бісову середу розділить?
    І жадно летіти, збивати стовпи, мов оскому…
    Я тебе не скажу нікому.

    Звірі ховаються. Вужчають вікна осель.
    Внутрішній голос уперто скрипить, як осел:
    “Він бо дитина. А діти – огидні. Вони ж – індиго.”
    І вже на рахунку зими недостатньо снігу…

    І так ти за мною ростеш.
    Я від тебе росту.
    Ти – по драбині.
    Я – по хресту.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (10)


  27. Тетяна Кафтан - [ 2010.03.16 17:06 ]
    Осінній лист серед весни
    По тихій весняній алеї
    Листочок вітер колотив.
    Шматочок сонця золотого,
    Шматочок осені котив.

    Прохожі сірі проходили
    Все мимо, мимо... Тупіт ніг...
    Шматочок осені топтали
    І міг пропасти він в пітьмі.

    В зневірі тоне він буденній,
    Щодня блукає між людьми.
    Не знає він, що особливий -
    Осінній лист серед весни.


    2010 р.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  28. Наталія Крісман - [ 2010.03.16 16:01 ]
    Юрію Яремку на "Апокаліпсис"
    Я усупереч всьому в життя таки вірю -
    Вірю в те, що не будуть порожні подвір"я,
    І малинівки в свому вогнистому вбрАнні
    Будуть дзвінко співати Людині щорання.

    Я так вірити хочу, що квіти і птАхи
    Не побачать, як людство ітиме на плаху
    Під важким тягарем всіх гріхів цього світу...
    Вірю - прИйде Весна і ми будемо жити!

    І далеких руїн зникнуть привиди сірі,
    Знов у душах воскресне загублена віра,
    Хлинуть теплі дощі і земля запарує... -
    Людство впевнено в завтра дорогу торує!
    15.03.2010р.


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (2)


  29. Ірина Зелененька - [ 2010.03.16 16:13 ]
    ***
    Сварга зими -
    небо покраяне.
    Колір луни –
    ніби до Каїна.
    Смальта душі:
    очі розгадані.
    Сонця до слів –
    губи окрадені.
    Наче брехня,
    псота на вулиці.
    Всоте, мов гар,
    кутаю руки ці.
    Плутаю день –
    пальці розмотую.
    В ноги зима
    меншою псотою.
    Стане поріг
    сватом і соромом.
    Любий мені
    щиглем і вороном.
    Ти мені весь
    серцем і крилами.
    Світ у гілки…
    Пізно і зимно ми.

    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.52) | "Майстерень" 5.5 (5.56)
    Коментарі: (9)


  30. Микола Левандівський - [ 2010.03.16 16:51 ]
    Ego sum piscis Domini
    Дощ стікає слізьми
    з небесних шибок
    Господи – я твоя риба
    затиснута у жменю
    але Ти в кожній сніжинці
    у кожному оці
    ревно чешеш
    вербові коси
    незворушним поглядом
    зоряним пилом
    замітаєш сліди
    цитати з євангелій
    на білому аркуші
    зимового парку.

    2010



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.36) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (4)


  31. Іван Редчиць - [ 2010.03.16 16:30 ]
    РУБАЇ
    Іде весна, ні суму, ні хвороб,
    Коли бере галузку птах у дзьоб.
    І кінь Пегас летить під небесами,
    І душу заохочує до спроб...


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (5)


  32. Зоряна Ель - [ 2010.03.16 16:37 ]
    Радіо безсоння.
    Сорокаватний холодний небесний ліхтар
    вату розпушить стоденну приплюснуто-збиту,
    лінія льоду під наглядом втомлених фар
    знову в безчассі по вулицях буде бродити.

    Радіо-голос безсоння-сліпий поводир,
    шурхіт нічного годинника у завіконні.
    Спрага до краплі осушує пляшку води
    і розгрібає думки в їх безладному сонмі

    Збрижиться час, дежавю залишаючи люфт,
    гальма – ривком, і автівка заточиться юзом.
    Будеш цигарку? Ні, дякую, я не палю...
    потім... тоді, коли світ розлетиться на друзки.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (10)


  33. Наталія Шульська - [ 2010.03.16 14:56 ]
    А постать у місто заходить байдуже
    А постать у місто заходить байдуже,
    Що вже розпашіло від пляшки самбуки,
    І лупить до крові сердиті калюжі,
    Узявшись з вітром удвох за руки.
    Залазять люди в свої під’їзди,
    Немов в барлоги, у сплячку знову,
    А зорі під сто шістдесят наїздять
    За ніч по небу так кольорово...
    І вимкне вікна північ до ранку,
    Щоб стало темно, як в рукавичці...
    Будинки, зігнувши свої осанки,
    Помоляться тихо місяцю-свічці.
    І гризтиме душу насущний спогад,
    Сховавши гордість в замерзлу жменю,
    А десь горлатиме дико погляд...
    Забудь мене й телефон... в кишені...
    То ніч-неформалка, а я забула,
    Бо вирвала кігтями з дротом прямо,
    Набила, правда, об щастя ґулі,
    Порвала вірші на рими ті самі.
    Завиє час на руці циферблатно,
    Як пес бродячий, три дні голодний.
    І піде постать за місто спати
    У ложе ваше
    Тепер холодне...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.28) | "Майстерень" -- (5.3)
    Коментарі: (5)


  34. Наталія Шульська - [ 2010.03.16 14:57 ]
    Що можна так кохати, ти не знала...
    Що можна так кохати, ти не знала,
    Ділитись тілом, наче шоколадом,
    Коли стікають ночі, як Каяли,
    І губи в інших тануть виноградом.
    Що серця в грудях два вмістити можна,
    На простирадлі мрії малювати
    Підписувати йменням твоїм кожну.
    І дарувати зір небесних сальто.
    Закотить день червоним апельсином
    У вікна, що розчинені у каві,
    Коли займеться обрій блідо-синім,
    Тобі всміхнеться сонце твоє справа....
    В ранковім місті, буцімто у джунглях,
    Сплелися люди і тролейбуси докупи,
    І хай горланить час в чужому ґуґлі,
    У когось пахне ще вчорашнім супом…
    А ти котом залазиш на коліна,
    Від щастя мружиш очі...хочеш спати...
    Десь третій день чекають вдома сина,
    А він давно в твоїх координатах...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.28) | "Майстерень" -- (5.3)
    Коментарі: (1)


  35. Наталія Шульська - [ 2010.03.16 14:20 ]
    Я пришпилю до тебе ніч...
    Я пришпилю до тебе ніч
    Своїм цілунком терпко-винним,
    І як сорочку, втому з пліч,
    З нас на підлогу тиша скине.
    І губи у твоїх згублю,
    Заплутавши між вії очі.
    Під перше несміливе «Лю…»
    Здригнеться небо так пророчо.
    А тіло, начебто пломбір,
    В обіймах пристрасних розтане…
    І втопить щастя у собі
    Твоя кохана…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.28) | "Майстерень" -- (5.3)
    Коментарі: (1)


  36. Наталія Шульська - [ 2010.03.16 14:59 ]
    Як Єва, вулиця ранкова...
    Як Єва, вулиця ранкова,
    В снігу дерева, наче поні,
    В біноклях вікон день зимовий,
    І ми удвох солодко-сонні.
    Уклалось щастя поміж нами,
    На грудях склавши руки ніжні,
    І барбарисовими снами
    Ще пахла постіль білосніжна.
    А сонце у твоїх зіницях
    Розкинуло проміння в небо..
    І кава в чашці наодинці
    Щось пліткувала там про себе.
    Годинник бив руками в стелю,
    Тобі клялося серцем в очі
    В гарячім ліжку, як в пустелі,
    Дівчатко у твоїй сорочці..


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.28) | "Майстерень" -- (5.3) | Самооцінка 3
    Прокоментувати:


  37. Марічка Мамчур - [ 2010.03.16 13:47 ]
    По інерції
    Ми тепер по інерції, начебто є і ... нема.
    Ніби разом - у всіх протоколах і списках.
    Вже без спецій, без зайвого слова, вина.
    Без емоцій на вибух. Емоції тільки на дисках.

    Ми застрягли в собі. У своїм егоїзмі без краю.
    В свою гордість заплутались - важко, наївно, уперто.
    І ніхто не заплаче, не крикне: "Іди! Відпускаю..."
    Щоб вдихнути майбутнє, і файли без остраху стерти.

    Щоб почати з нуля. Відчинити приховані двері.
    Не боятись думок, що вирують на першому кроці.
    Знову разом -за руку. І сотні думок на папері
    І ніжність очей, від яких розриває емоції.


    Рейтинги: Народний -- (5.31) | "Майстерень" -- (5.23)
    Прокоментувати:


  38. Соломійка Бехт - [ 2010.03.16 11:36 ]
    Нечуване диво
    Нечуване диво
    сталось в країні:
    у нас в президентах –
    Анна Ахметова.
    Тепер у Європу
    З голою …
    Не стануть пускати,
    брудом заляпаних.
    Та що нам цей Захід!
    Не дуже і надо!
    Наш вибір – Росія
    Велика, красива.
    Пунктиром всі в Азію
    Монголообразную.
    Ми вивчимо мову
    Калиново-жаргонну
    Й закриєм в Європу
    Назавжди ворота.
    І Анна Ахметова –
    Фігура конкретная,
    Нам стане за брата,
    За мати і тата.
    Отак, моя мила,
    Колись, «Україно»,
    Ти вибрала ката
    Собі в рідну хату,
    Порізала коси
    Злотоволосі,
    Дала зґвалтувати
    В своїй власній хаті.
    Двоколірний прапор
    Не зникни на мапі,
    Щоб мову співучу
    Кати не замучили,
    Щоб сили не втратити
    В своїй рідній хаті нам!

    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.24) | "Майстерень" -- (5.31)
    Коментарі: (4)


  39. Іван Редчиць - [ 2010.03.16 10:27 ]
    РУБАЇ
    Я знаю, був я іграшкою долі,
    І сам себе шукав на власнім полі.
    Завжди я гнав щодуху рисака,
    Отямився – і їжджу я поволі.


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (2)


  40. Ігор Павлюк - [ 2010.03.16 10:48 ]
    ВЕСНЯНО-ПОЛІСЬКЕ
    Наче сіль у крові,
    Юні зорі туманно моргають.
    Зайчик сонячний спить.
    Виє місячний вовк в глибину.
    І дерева самотні
    Зеленим вогнем обростають,
    І сніжок золотий
    Театрально вмира за весну.

    У продиханих шибах
    Дитячі задумані личка.
    Знать, остання зима
    Працювала на совість і тут.

    Я – за те, що в крові,
    Те, що пташку із вирію кличе,
    Мов сльозу, підіймає
    З калиновим відсвітом ртуть.

    Тут моя батьківщина
    Й пісні мої з коренем віщим.
    Не за порами року люблю їх…
    А все ж навесні
    Світлі храми беріз
    Нам здаються задумано-вищими,
    І бажання літати сильніше
    Десь там, в глибині.

    Вовчі маски озер полотніють
    Від першого грому.
    І собачиться даль,
    Що сміється –
    Аж видно кишки.
    Добре вільним, отим,
    Що не мають
    Ні диму, ні дому, –
    Тим, кого вже нема,
    Тим, кого ще нема і не буде…
    Хто пройшов через біль…
    Білий біль сніговію, цвітінь.

    Не самотнім хто був
    Ні у свято, ні в будень.
    І кому не здавалась вербовою
    Клена поламана тінь.

    Хто життя не боявся
    І вмерти також –
    Як заснути…
    Десь береться печаль –
    Мов пилюка на вербах старих.
    Білим вовком зими
    І лисицею осені крутить
    Той, Мисливий, згори.

    А душа моя – відьма –
    До Стіксу літає напитись,
    Де кричить, наче пташка,
    Самотня летюча зоря.

    Розуміти не треба.
    А просто потрібно любити
    І вогонь, і вітриська, і землю, й моря.

    Навесні особливо…
    Вмирати – мов сніг на барвінку.
    А цвісти – наче терен.
    Чекати себе – як гніздо.

    Вустами із меду виловлювать
    Хліба шкуринку.

    А стежку – як пісню –
    Почати із вищої «до».


    Рейтинги: Народний -- (5.72) | "Майстерень" -- (5.75)
    Коментарі: (7)


  41. Софія Кримовська - [ 2010.03.16 08:57 ]
    ***
    Словами розмалюю, задурю
    сама себе. А краще хто зуміє?
    Про казку, про кохання і зорю,
    про здійснення закресленої мрії.

    Лапками – пелюстки, де сипле сніг
    у пасмах віт, нехай роздує вітер.
    Епітетами вистелю до ніг
    кульбаби у траві, де ті розквітнуть.

    Змалюю кольорово до дрібниць –
    не тільки я повірю, а півсвіту.
    І ляжу в оксамити горілиць –
    весни чекаю, а порину в літо.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (12)


  42. Галина Фітель - [ 2010.03.16 00:53 ]
    * * *
    Не згорю у вогні я твоєї брехні.
    Не кажи мені «так», не кажи мені «ні»,
    не кажи мені правди всієї до дна.
    Бо правдивою є лиш очей таїна.

    Не кажи мені «ні», не кажи мені «так»,
    знаю я, на красиві слова ти мастак.
    Біль чи радість в словах – все вогонь рознесе.
    Твої очі сказали за тебе усе.

    Не кажи мені «так», не кажи мені «ні».
    Твої очі збрехали.
    Мої не сумні.

    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (4)


  43. Лариса Ліщук - [ 2010.03.15 22:10 ]
    Я паросток малий...
    Я паросток малий землі своєї,
    В ранковій скупаний росі.
    Із шелестом дібров зелених
    До мене приходили сни,

    І ніжний голос материнський
    В душі чар-зіллям розквітав,
    Щоби ніколи Батьківщину
    Я на чужину не зміняв.

    Я паросток прадавнього народу,
    Що до свободи йшов через віки.
    Мої славетні предки відчайдушні -
    Безстрашні запорізькі козаки.

    Моє коріння вглиб століть сягнуло -
    В трипілля, у слов’янські племена,
    Загартувалося, зміцнилось й здобуло
    Одвічну мудрість з вірою Христа.

    І я зростаю в вільній Україні,
    «Я – українець!», - гордо говорю,
    Її історію, минуле й сьогодення
    Шаную, знаю і творю.


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.21)
    Прокоментувати:


  44. Василь Роман - [ 2010.03.15 22:26 ]
    [ vik.о ]

    не рви нерви мінором зречень
    біль і ритм потойбічні речі
    біль у грудях
    а ритм у тиші
    на вустах словом зрине між
    світом цим і отим найвищим -
    меч домоклів - останній вірш

    лік зозулин літа сумує
    ріже навпіл до_ після всує
    до – «ку» перше
    а друге - після
    в ритмі серця і раптом – ш_ш_ш
    світу коди у коду пісні
    загорнуться у саван тиш

    білим снігом як той різдвяний
    що під ранок на ґанок стане
    і не ступиш
    гвіздком у віко
    глини грудка по грудях б’є
    краплі неба і сліз навіки
    крапку впишуть в життя твоє


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.45)
    Прокоментувати:


  45. Василь Роман - [ 2010.03.15 22:07 ]
    [ VIP чужина ]
    відлітати
    від літа
    на Cпас
    у хмарини густі та білі,
    і згребсти жар зірок про запас,
    ще й сховати в своєму тілі.
    потім взяти в долоні дощу,
    щоб втопити пожежу в серці,
    прокричу
    «я лечу»,
    щоб почув -
    хтось на небі …
    не одзоветься
    знизу чутне луною … «чу-у-у-у» –
    ч_у_ж_и_н_а…
    і мій сон обірветься
    на цім слові, на думці оцій
    над Тібетами чи Непалом,
    ніби жереб династії Цін
    у руці
    відгорів напалмом…

    то не сон – бо літак крильми,
    зачерпнувши холодного вітру,
    вип’є «путінки» VIP-PIV_літру -
    щоб вже скоро я був z людьми…


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.53) | "Майстерень" 5.25 (5.45)
    Коментарі: (1)


  46. Юлія Радченко - [ 2010.03.15 22:37 ]
    На витримку - розплющені абзаци…
    На витримку - розплющені абзаци…
    Й герань з кривавим присмаком образ…
    Під трав’янистим зігнутим форзацом
    Книжкові плечі прихилю до Вас…

    Як субтропічість (зважена рослина)…
    Кімнатним духом – двоквітковий плід…
    Вам – безпідставне: «Буду за годину!»
    Дорожче всіх безсуперечних літ…

    Ефіроносність – в визначенні стелі…
    Над монітором – ефемерність рис...
    За доторком сумує епітелій,
    Захищений від болю (зверху - вниз)…

    Живим суцвіттям – інші одкровення…
    Під їстівним параграфом - табу...
    Ви скуштували те смачне варення
    (разом із цукром зварену журбу)?

    Бетонний фон – тривала безкінечність…
    Над безсумнівним визначенням слів…
    Абстрагуванням – літери доречні…
    (Вам хтось про них колись вже говорив)…

    На все вікно - безплановість погоди…
    (Вам це знайомо – безпредметний ряд)...
    Асиміляцію - лікую йодом…
    Хоч знаю, що одужаю навряд…
    2010 рік


    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (2)


  47. Світлана Луцкова - [ 2010.03.15 22:01 ]
    Буденний вірш (або жіноче-буркотливе :))
    У хатині, що пахтить ваніллю,
    Добувають віку сто чудес:
    Гойдалка, ліжник, побитий міллю,
    Жовтий кактус і великий пес,
    Мушлі, недоспіваний вітрисько,
    Капці, що носив Абу-Касим...
    А життя проходить зовсім близько,
    Тільки поза, поза домом сим.
    Устаю раненько щонеділі:
    Квіти-кухня-праска-пироги...
    Із туману, - пахощу ванілі, -
    Постають кисільні береги.
    Жовтий кактус, коржик, чаю чашка,
    Ні гроша, ні щастя ні на гріш.
    Каже Доля: "Всім живеться важко.
    На, візьми, киселику поїж".
    Семиструнна, отже, - семижила,
    Семибарвна крапелька на дні...
    Може, щастя і не заслужила:
    Прикра я. Не служиться мені.
    А ріка Молочна - та й без броду.
    Пресолодкі води в тій ріці!
    Лиш довіку дмухають на воду
    Ті, що попеклись на молоці.

    2005


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (25)


  48. Тетяна Кафтан - [ 2010.03.15 22:11 ]
    Весна і Мрія
    Під білим снігом і льодами
    Ховали Мрію неземну.
    Її прикули, затоптали...
    А та все ждала на Весну.

    Її душили і ганьбили,
    Морозним вітром замели...
    А та все жевріла зірками...
    А та чекала ще Весни...

    І Промінь теплий з хмари блиснув.
    Розтанув сніг, зійшли льоди...
    Весна прийшла! - сказала Мрія.
    Весна в душі - вже назавжди!!!

    2010 р.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  49. Юрій Лазірко - [ 2010.03.15 20:28 ]
    Воскобiй
    (ніби дума)

    Воскобій в мені.
    Що з вощиною?
    Буде чиста –
    ґнота
    запалю її
    Батьківщиною –
    заятрить
    усоте.
    Тане тілонько,
    та не станути
    ні душі,
    ні болю.
    Тремти, слухайся –
    ростуть рани ті,
    але світло
    гоїть.
    Гори свічечко,
    світи з горечка,
    займи світу
    глею.
    А як висохне
    ночі моречко –
    облети
    зорею.
    А як вибіжить
    серце хвилею
    за поріг
    розбито –
    тіни кроплене,
    ховай крила ті –
    глухі краплі
    літа.

    Десь по місяцю
    доля крається,
    краї долі –
    гострі.
    Думи каїнів –
    неприкаяні,
    стане їх
    на постріл.

    15 Березня 2010


    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (11)


  50. Юля Бро - [ 2010.03.15 20:20 ]
    Йоль
    Втримайся на плаву, тримаючись за плавці,
    Бачиш, яке тавро на спині у цього дня?
    Дівчина з міста Т, білий полин в руці,
    Часу мінливий плин ловиться на живця.
    Десь на узбіччі шляхів меле луску чорний млин,
    Меле дурниці і сум твій перемелює він.
    Рими та пахлаву слів запашних і снів,
    Трощить людські голоси, та не торкає один.
    Тихо говорить Бог . «Тихо...» - луна в душі.
    Із стільників небес ти дістаєш вірші
    Без коливань і біль буде зватись Любов.
    Боже, іще кажи! Cестро, пиши-пиши,
    Бо найкоротша ніч, бо найщедріший улов.


    Рейтинги: Народний -- (5.55) | "Майстерень" -- (5.53)
    Коментарі: (5)



  51. Сторінки: 1   ...   1347   1348   1349   1350   1351   1352   1353   1354   1355   ...   1829