ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Тетяна Левицька
2026.06.26 15:23
Барвиста поезія, щемна, глибока —
життєвої мудрості сталий архів —
натхненно звучить на підмостках високих
її чарівний, кантиленовий спів.
Проймають катренів думки автентичні,
на розмах олжу б'ють по лівій щоці,
і маски лукаві зривають з обличчя,

Борис Костиря
2026.06.26 13:02
Я встану рано в сутінках зелених,
Пройду крізь гай дрімотний і черлений.

Прийду на стадіон крізь варту лісу,
Крізь ватру сну і незворушність міста.

Проб'ється думка крізь застиглість часу,
Крізь розтривожену інертну масу,

Ірина Вовк
2026.06.26 11:04
Розділ V. МІЖ КОЛИСКАМИ ТА ПРЕСТОЛОМ, АБО КИРИЛИЧНИЙ ПІДПИС НА ЛІЛЕЯХ ФРАНЦІЇ Земля Капетингів дихала вогкістю та залізом, коли у весняний день тисяча п’ятдесят другого року над Суассоном прокотився перший крик немовляти. Усміхнена Анна схилилася над

хома дідим
2026.06.26 09:30
хмариво синьовидне
веслярі небесні
уявляються невідомі
немислимі
які умудряються
уявлятися саме так
веслярами
що тебе утішає явно

Охмуд Песецький
2026.06.26 07:57
Сумуючи, немов розстаючись,
Про завтра не домовившись чи після
Зустрітися не днями, то колись,
Коли згадається сердець любовна пісня...

Закоханість і первісний інстинкт –
Усе працює, щоби поєднати,
Загнати у життєвий лабіринт.

Віктор Кучерук
2026.06.26 07:32
На берегах минулого сліди
Моїх, на жаль, непослідовних кроків, -
На берегах минулого - плоди
Не дуже добре вивчених уроків.
На берегах минулого - весна
І невичерпне джерело натхнення, -
На берегах минулого ясна
Пора завжди очікує на мене.

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Круки волають, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ ІV. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єписко

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Анастасія Чечотка - [ 2010.01.17 20:15 ]
    У дитячих казках безнадійно сумна королева… О. Гаран
    Не хворію. Не краюся. Знаєш, болю не знаю.
    Твоя тридцять сьома красуня піде у казку,
    Там шовкові трави, там принц з’являється вчасно,
    Триголові щури заповзято шукають раю.
    Не шукаю рими. Муза лає похмілля.
    На весіллі розважить німфа відвертим танцем.
    Озирнуся – тоді примусять назад вертатись,
    Пити чорне та безвідмовне відьмацьке зілля.
    На зогнилих безлюдних травах залишу лахи.
    Твої кроки далеко. Чуєш, я хочу втечі.
    Одноокий велет небо чолом зачепить,
    Доки білий король королеву програє в шахи.

    14.07.2009


    Рейтинги: Народний 5.13 (4.97) | "Майстерень" 5.13 (5.21)
    Коментарі: (6)


  2. Галина Фітель - [ 2010.01.17 20:56 ]
    * * *
    Ти блукаєш самотнім горнятком,
    Хоч давно вже чай в ньому застиг.
    Ти для мене мале кошенятко,
    Хоч для інших ти грізний тигр.
    Я візьму тебе ніжно на руки,
    на коліна, мов давню біду.
    Всі я вигладжу болі, всі муки,
    помурликавши, збоку складу.
    Поцілую натруджені вуса,
    допоможу дійти до мети.
    Я не кішка, я давня спокуса.
    Тільки ж, любий, не дряпайся ти.
    Не порань душу кігтиком слова,
    не втечи березневим котом.
    Я не кішка - не сіра обнова.
    Я пантера із гордим хвостом.

    2009


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.46)
    Прокоментувати:


  3. Вікторія Осташ - [ 2010.01.17 19:54 ]
    Згадка
    чи я любила чи просто ним жила
    нанизувала будні наче бісер
    пощерблений на шворку для білизни
    мовчали вдвох а поряд час чвалав
    розмінював надії на жетони
    (одвічне – на пластмасове) живі
    бажання на об’їдки в рукаві
    хоч все було – і величальні дзвони
    і птахоспіви і зірки з небес
    і сни і яв – вся повнота чудес
    по всьому – тиша і… щемливий спомин


    Рейтинги: Народний -- (5.92) | "Майстерень" -- (5.82)
    Коментарі: (10)


  4. Мара Щира - [ 2010.01.17 19:09 ]
    Твои хобби
    С сороками щебетать на подоконнике ты любишь
    Пить холодное молоко с галетным печеньем
    Иногда выставлять из окна правдивый кукишь
    И не любишь спорить об энергосбережении

    Любоваться облаками пушистыми и плоскими
    Считать количество дождевых капель на одной ладони
    Убивать целые недели утехами плотскими
    А потом отдыхать нежась на солнце в индейской колонии


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.21) | "Майстерень" 0 (5.25)
    Коментарі: (9)


  5. Вітер Ночі - [ 2010.01.17 18:58 ]
    І перший сніг...
    І перший сніг, як перший поцілунок,
    І перша зустріч снігом на поріг.
    Зненацька відкривається рахунок,
    І винний в цьому просто перший сніг.

    Відчутно подих зримо, білосніжно,
    Тепло і радість в посмішці зійшлись.
    І тане день приречено і ніжно.
    Ти на прощання теж йому всміхнись.

    Ще трохи, ще. Ночами мерзне тіло,
    Думки летять кудись у заметіль.
    І те, що вдень словами відболіло,
    Вночі прийде, і знову тільки біль.

    Не хочеш поспішати вже додому –
    Навкруг зимово-чисте, голубе
    І перший сніг зніма останню втому,
    І ні на мить не зраджує тебе.



    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.53)
    Коментарі: (8)


  6. Костянтин Мордатенко - [ 2010.01.17 18:16 ]
    Жовтневе жакування
    Погода нагромаджена, важка і збита,
    як вірші, що без розділових знаків…
    Земля землиться, мов банúта…
    втомилась розриватись, брякти…

    пруг сонцем кровоточить, наче ясна…
    І місяць в небі, як Ай-Сі-Бі-еН у книжці…
    І доля, мов світань бризяста…
    Поезією в майбуття крячúшся…

    Сновиддя на горищі, як малеча,
    так гарцювали, що збудили літо в сіні…
    І падали Тютюннику на плечі
    ефектні демпінгові рими – дієслівні…


    Рейтинги: Народний -- (5.39) | "Майстерень" -- (5.3)
    Коментарі: (19)


  7. Оля Рівне - [ 2010.01.17 16:56 ]
    Карусель
    Життя, неначе бурхлива карусель.
    Веде то у Париж, то у Марсель.
    Але скрізь усе фальшиве, не живе,
    Проте не знаєш яке справжнє, яке?

    Хотілося б дізнатися, яке воно є,
    Яке справжнє почуття твоє?
    Адже в нашій душі панує обман.
    І затуманює розум, неначе дурман.

    А швидкість набирає карусель
    Вже ти не бачиш цих земель.
    Однієї миті, ти впадеш із каруселі.
    І це падіння комусь солодше карамелі.

    Але з гіркими сльозами на очах,
    Ти встаєш і летиш неначе птах:
    Вільно, сміливо й гордовито,
    Але в той же час - несамовито.

    Летиш на зло усім, хто щойно сміявся
    Думаючи що ти труднощів злякався.
    Летиш, і точно знаєш - твоя карусель,
    Приведе тебе до рідних земель.
    2009 рік


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 4
    Прокоментувати:


  8. Гренуіль де Маре - [ 2010.01.17 15:39 ]
    Опікунці залітних янголів
    Сиди і слухай, як він грає…
    Хоч це вже точно – не твоє,
    Але подібність серце крає
    І мукам край не настає.

    На підвіконні в коридорі –
    Твій персональний полігон:
    Хрипкі гітарні перебори
    І юна усмішка його.

    І поки музика лунає,
    Ламай свій ритм і прав життя –
    Лише вона туди вертає,
    Куди немає вороття.

    11.12.2009 р.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.59) | "Майстерень" 5.25 (5.67)
    Коментарі: (12)


  9. Валерій Голуб - [ 2010.01.17 14:22 ]
    ЛІТЕРАТУРНІ ПАРОДІЇ
    Любов Костакова. «Приречена на самотність»
    Полтава. «Друкарська майстерня». 2007.

    Пишу про кохання вірші,
    А ніби їм добрі вишні…


    Доки їм – дається легше тема,
    Пишеться розкутіше, мудріш…
    Я вже замахнулась на поему,
    Та… скінчились вишні у відрі…


    Любов Костакова. (там же)

    …Туман над ярами, над горами – сніг,
    Я плачу ночами, а в тебе з вуст сміх.
    У Києві дощ, а в Карпатах - туман.
    Такий у природі подвійний обман…


    Репліка обуреної авторки (написана замість неї пародистом)

    Хто там вади відшукав
    У моєму творі?
    В нього для подібних справ
    Мало кругозору!

    Тема вірша про обман
    Висвітлена чітко:
    «Над Карпатами туман,
    А в Києві - тітка».



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (10)


  10. Григорій Слободський - [ 2010.01.17 12:38 ]
    ...
    Трьох кольорова веселка
    Відкрила ворота.
    На небесах засвітилась
    Зірка золота.
    Золотистим сяйвом
    Світ освітила,
    Народження місії
    Світу сповістила.
    У яслах малятко
    Повивала мати.
    Засіяла зірка.
    Пора колядувати
    Ходімо Ісуса
    Миром прославляти.!

    17 січня 2010


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  11. Марина Мельник - [ 2010.01.17 11:16 ]
    Трикрапка
    Закраплена буденність
    кров'ю крапок.
    Три крапки у кінці -
    якого краю?
    Три крапки там,
    три тут,
    перекрапляєм
    слова "живу"
    в слова "перебуваю".
    Знекровлене "люблю"
    крапок чумою.
    Трикрапка переділить,
    промовчить
    тебе до мене.
    Полонені грою.
    У Крапкограді
    крапка
    не болить.

    © ммв


    Рейтинги: Народний -- (5.31) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  12. Ірина Буцяк - [ 2010.01.17 11:51 ]
    Крила даються самотнім
    Крила даються самотнім,
    Крила даються пропащим
    І неприкаяним болем
    Слово горнулося: «Нащо?»
    Надто високе завдання:
    НЕсти самотність на спині.
    Хай ця самотність від Бога.
    Хай ця самотність – від світу.
    Люди – вони ж надто вічні!
    Пам'ять – вона ж надто квола!
    І осипаються притчі
    Тихих ночей – на долоні.
    Довгі розмови з собою…
    Зранено мрія горнулась:
    «Я – як і всі, все нормально».
    Й відповідь власна – «причулось»…


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.45) | "Майстерень" -- (5.33)
    Коментарі: (10)


  13. Гортензія Деревовидна - [ 2010.01.16 23:03 ]
    1

    Как будто: представление о саде,
    шероховатости, неловкости в ветвях;
    Как будто ткань дышащая рисунка
    на бумажной поверхности, иначе
    называя - теснота;
    не выходя с пределов сновиденья
    (условны знаки, бормотанье, речь),
    порезы камней, пыль, вода и ветер
    в его невыразимой простоте.

    Но: тленен воздух сна, и колыбели
    небытия незрим плетется шелк.

    Попробуй разгадать его смещенья,
    неуловимый сдвиг парящих крыл,
    нефтеугольных сумерков свеченье,
    возможность птицы и возможность тишины.

    Кристалл возможности, поющий ожиданием,
    струны неразделимой со смычком.
    Губ отделенье от сознанья жажды,
    и расставанье пальцев с тетивой.

    Но: лишь ему поручено храненье
    подкожных чисел и во рту цикад;
    В нем сохраняют призрачность движенья
    рассыпанное время и зерно.

    Но: ветвь события еще качнется
    дважды,
    сомнений снимок переполнив серебром.
    Когда однажды он очнется арфой
    листвы, поющей в капле дождевой.

    Еще не снятая с его лица повязка,
    слюда рождений, затаивших смерть.
    В нем становится воздухом и пламенем
    цветка неуязвимый цикламен.

    2009


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати: | "2"


  14. Павло Вольвач - [ 2010.01.16 22:51 ]
    * * * *

    Коринтянам чи євреям –
    час тече однако всим.
    Полином пахтить між рейок
    і блищить, як абразив.
    Проти сонця не спинить
    каламутну млосну мить.
    Синь. Дими. Горби. Пакети
    надбур'янні – хай летять, –
    часопростору прикмети.
    Отаке-то. Твою мать...

    Ну то що ж ви, чорноброві,
    з буйном'ясої ріки –
    ми одного з вами крою
    за які такі гріхи?
    І який у тому зміст –
    між німотно-людних міст –
    замовляння крил і мафій
    і злотистих реконкіст?

    Отаке, червонощокі
    (хоч не знаю, хто такі) –
    ми – одних кровí й ніщоти,
    й обпікаючих ковтків.
    Може, це химерний збіг?
    Може, просто – горній сміх?
    У порожньому повітрі –
    тільки такти дружніх ніг.

    Сонце. Синь. Дроти на вітрі.
    Не питав мене пан-Біг...





    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.73)
    Коментарі: (3)


  15. Павло Вольвач - [ 2010.01.16 22:19 ]
    * * * *
    Поміняю ходу на "походку".
    Поміняю. Піду подивлюсь
    На присипану снігом "слободку",
    Повз четверту судимість чиюсь.

    Примостившись між чаду і крику,
    Там, бува, дзвякне спогад, мов ніж,
    Про лунку заґратовану "критку",
    В сімдесятім чи трохи раніш.

    Самогоном припахує кухоль.
    Насип. Гравій щось шепче нозі.
    Підбігає облуплений вугол.
    Знову насип в цупкій дерезі.

    А по насипу сунуть вагони,
    Потяг впорскує дрож в краєвид.
    І рвонеться душа, як з полону,
    З мого тіла за потягом вслід.

    В далину, за горби і за труби,
    І назад - їй нема огорож.
    І осяду я в крадені губи,
    Що помножать ще й трепет на дрож.


    1996




    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.73)
    Прокоментувати:


  16. Павло Вольвач - [ 2010.01.16 22:31 ]
    * * * *
    По обрій це місто, де жив і не жив,
    Де взяв і знічев'я зробився поетом.
    І ти тут була мені, що не кажи,
    Хоч ти мені кажеш: "Нє надо об етом..."

    Не треба й не треба. А так і було.
    І так і лишилось - за груддю, за лівою.
    Проходжу. В базарі вирує село,
    Аж пахнуть трамваї олією...

    Крок -
    накочує щастя солодкими спазмами.
    Бо мрія. Бо ти. Бо "шанхай" і димок...
    І все уже є - хоч нічого й не сказано.

    1998





    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.73)
    Коментарі: (8)


  17. Зоряна Ель - [ 2010.01.16 22:33 ]
    *****
    Ходила люта хуга попід вікна,
    Забрала із собою коляду…
    Зайшлися шиби відучора криком,
    А я ніяк до холоду не звикну,
    А я ніяк до тебе не дійду.

    Крізь пустку пробираюся, озвися,
    Блукає кучугурами луна,
    Упала стрімко горлицею з висі -
    Тремтить її самотність у безлисті,
    Серед зими однісінька-одна.

    Та звідкілясь виспівує сопілка
    Тонким одноголоссям наших доль -
    Роздмухаю в нічному небі зірку
    Тобі сказати нині маю стільки,
    Удвічі більше змовчати. Дозволь,

    Розвію холод теплими вітрами
    До впертості не втрачених надій
    І тінь, яка пробігла поміж нами
    до ранку зневвиразниться, розтане,
    Покинувши насиджений постій.


    Рейтинги: Народний 0 (5.51) | "Майстерень" 0 (5.46)
    Коментарі: (12)


  18. Маркел Ориб - [ 2010.01.16 21:58 ]
    ***
    ("Мои города")

    В этом городе сто бед.
    В этом городе сто зол.
    В этом городе сон – бред.
    В этом городе гол стол.
    Двери сорваны – сквозняки.
    Души ватою. Вкус - мел.
    Память мелочью и реки
    Серебристой хребет бел.
    На графитовой мостовой
    Осаждается пыль слов.
    В этом городе ты свой,
    Как прохожий чужих снов.

    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (6)


  19. Оля Рівне - [ 2010.01.16 20:19 ]
    Україно наша люба!
    Україно наша люба, чому ж заснула ти?
    Подивись, як обманюють ті кляті чорти!
    Чому ти дозволяєш їм знущатися з себе?
    Було ж колись ще небо ясно голубе!

    І гетьмани за Тебе боролись не даремно!
    А зараз сказати щось про них – ганебно.
    Чому втрачає все людське народ наш?
    Чому у душах їх ще досі розгардіяш?

    Україно, піднімайся! Ми боротися за тебе будемо!
    І славу для тебе, і щастя для тебе - здобудемо!

    2009рік


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  20. Михайло Закарпатець - [ 2010.01.16 18:58 ]
    Спрага
    Я п'ю твій смак.
    Гарячими вустами
    нев'янучих
    трояндових глибин
    торкаюсь знов.
    І знов кружляє нами
    кохання дощ
    сріблястих намистин.

    Вдихну тебе.
    І видихнуть не схочу.
    Ти потечеш
    по венах, наче кров -
    шаленством
    так закоханої ночі,
    яку нестримно
    пестить так любов...

    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.36)
    Коментарі: (11)


  21. Іван Андрусяк - [ 2010.01.16 15:33 ]
    * * *
    нас зостанеться двоє
    і життя золоте
    і настояна хвоя
    наші сни обплете

    за дощами і димом
    як безодня тонка
    разом з нами ітиме
    кучерява ріка

    за птахами і вітром
    буде вітер і птах
    тонкоокого світу
    течія золота

    попід зоряним роєм
    де обійм сповиття
    нас зостанеться двоє
    і почнеться життя


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.55) | "Майстерень" -- (5.61)
    Коментарі: (1)


  22. Іван Андрусяк - [ 2010.01.16 15:13 ]
    * * *
    Романові Скибі

    текст як відмазка - живеш і листаєш
    мнешся понуро з ноги до ноги
    старість не радість
    і радість не старість
    все що зосталось
    крила й борги

    і не відріжу й не відворожу
    і не поставлю слухати
    де
    вечір колише білу сторожу
    і загорожу білу пряде

    так і залишусь листом осиним
    криком совиним привидом
    чи
    тим хто розріже сонце як диню
    і - закричить

    і загорнувшись в листя і в сушу
    в гори і води
    в сад і зело

    виригну душу
    виплюну душу

    все
    відлягло


    Рейтинги: Народний 5.63 (5.55) | "Майстерень" 5.63 (5.61)
    Коментарі: (6)


  23. Іван Андрусяк - [ 2010.01.16 15:27 ]
    * * *
    вічними не будемо ніколи
    мертвими не станемо навіки
    осінь як останню непокору
    збережуть поети і каліки

    дощ як перестояне мовчання
    вкриють до зажмуреної жмені
    тільки голоси немов прочани
    сухо обійматимуть легені

    тільки до корозії дозрілі
    кашлем вириваючись понурим
    будуть як мурахи жити в тілі
    створюючи мову крізь фістули

    мова кара - їй потрібен отвір
    страх і бог оскома і спокуса
    золотих дощів нічні полотна
    усмішки держава світло-руса

    осені наврочена крамола
    сонця перестояного ліки
    і вона залишиться ніколи
    і вона просочиться - навіки


    Рейтинги: Народний -- (5.55) | "Майстерень" -- (5.61)
    Прокоментувати:


  24. Іван Андрусяк - [ 2010.01.16 15:10 ]
    ***
    так буває вічно і ніколи
    сонний дим на землю опада
    золотих хмарин ламкі околи
    сонця кров солом‘яно-руда

    так перетинаються і терпнуть
    ніби виливаються з юрби
    голосів подаленілі верби
    поцілунків темні голуби

    так живуть як до життя прирослі
    дні і ночі солоду і крил
    і роса для них пелюстки носить
    і осанну лебедить ковил

    і ніхто на цілий світ палючий
    і ніхто на ціле вороття
    не розверне їх дніпро і кручі
    і не перегорне їм життя


    Рейтинги: Народний -- (5.55) | "Майстерень" -- (5.61)
    Коментарі: (2)


  25. Віка Вікторія - [ 2010.01.16 15:40 ]
    все
    Я хочу ,щоб завтра було саме так:
    Щоб я забула все, про що ти говорив
    Про все,що я тобі казала і писала
    Про те,що ти хотів ,а я не знала
    І те,що не зумів,а я навіть не старалась.
    Я хочу навчитися не бачити тебе
    Пробачити зате,що ти не той кого хотіла
    І зрозуміти те,що я сама придумала ці крила,
    Ім’я яким «фантазія « було……
    Я хочу,щоб мої очі тебе не шукали
    Забули просто,й більш не пам’ятали …
    І я зітру із губ своїх, тепло твоїх ,
    що ніжно якось так припали ….
    Забуду..Стру..Я вмію це,я знаю!
    Ну от…ти знов прийшов до мене..
    Я знаю..не надовго…та нехай
    Чому? Скажи, з якого краю?
    Чи просто заблукав,попутав темнії стежки?
    Я думала на тебе я чекаю…
    Та іншу любиш ти,а значить все брехня!!!
    Ти знаєш,горда я..і може навіть дуже
    Та що зробить..що є того уже не зміниш..
    Не вмію я ганятись за коханням,
    шукати «так» серед сто тисяч «ні»
    І знаєш ,себе тепер карати буду довго
    Що все раніше реально оцінити не змогла...
    Тепер лиш знаю ,дививсь тоді ти не на мене
    Не злюсь,не думай,просто розумію я
    Що ти не мій…А я ніколи не твоя))
    2009 р


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  26. Віка Вікторія - [ 2010.01.16 14:31 ]
    живи...
    Мигтить хвилина, йде година
    Біжить життя і мчать століття
    І все втіка, не здоженеш.
    Заходить сонце і виходить
    І все бистріш , бистріш,
    Але літа назад не ходять
    І ти на місці не стоїш,
    Тебе несе ця хвиля долі,
    Незнаєш ти куди і як
    Живеш, немов колосся в полі,
    Кукди дмухне ,туди й впадеш.
    Здавалося б живеш,живеш,
    Але роки- суворі стражі долі,
    Беруть усіх незнаючи імен

    І ось ти є,а завтра будеш
    Ти ніби тут, але немає
    Ти мав би буть ,але не хочеш.
    Життя пливе навлоло тебе,
    Але лиш мить і навпаки.
    Тебе несе цей день у завтра,
    Та що робить як вчора цікавіш?
    Як рибу сітями витягує рибалка,
    Тебе потік життя несе.
    Не так як хочеш,не так як любиш
    І те не те,і той не той
    І все не так як ти те хочеш,
    Але якби ти знав чого хотів?
    І знов наступить завтра,
    Те саме заитра,що і кожен день,
    І ти відкриєш вранці очі ,
    До тебе заговорить новий день
    А ти промовчиш,та нетреба,
    Живи у ньому як востаннє,
    І лиш тоді він стане знов новим.
    2008 рік


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  27. Сергій Корнієнко - [ 2010.01.16 14:36 ]
    Старость артистки

    Проснется под струи любимой погоды.
    Нелепый букет со стола уберет...
    Чему-то смеется, на кухню выходит,
    там кофе готовит, и что-то поет.
    Коньяк подливает – спасенье сквозное,
    сухой сигаретой меж пальцев шуршит.
    В саду под навесом, в шезлонге, в ознобе
    вязальными спицами жизнь ворошит.


    поч. 80-х


    Рейтинги: Народний -- (5.39) | "Майстерень" -- (5.42)
    Прокоментувати:


  28. Любов Долик - [ 2010.01.16 11:02 ]
    Вибір
    Як добре,
    що небо сьогодні сіре.
    Дивлюся у нього –
    як вірному другові в очі.
    Як добре.
    Як гарно –
    я знову щасливо горіла,
    як пломінь ясний
    чарівної
    Купальської ночі.
    А ранок настав –
    упала роса.
    І там, де чорніло –
    блищать діаманти!
    Яка ж бо краса!
    Життя ще стукоче у жилах...

    Стоїш перед вибором – то вибирай.
    Голгофу чи зраду?
    Пекло чи рай?
    І скільки очей не заплющуй –
    а совість – вона всюдисуща.

    2004


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.6) | "Майстерень" -- (5.67)
    Коментарі: (8)


  29. Ірина Буцяк - [ 2010.01.16 11:18 ]
    А літо краще бачиться із осені
    А літо краще бачиться із осені,
    І правий берег з лівого – видніший
    По мокрому піску ногами босими
    Ми будем бігти навздогін за вітром
    Ми будем знати, що холодні ночі –
    Це найтепліших днів самотні сестри.
    О, наймогутніша науко болю!
    Нам не судилось з відчаю померти.

    І ось тепер немов велике море
    На нас потоком пролилося небо
    Ми мовчимо. І нас на світі – двоє
    Яка самотність! Але так і треба…


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.45) | "Майстерень" -- (5.33)
    Коментарі: (14)


  30. Любов Долик - [ 2010.01.16 11:34 ]
    Творці (до теми вибору)
    Ми всі – творці,
    щось маємо від Бога.
    Життя будуємо з таких щоденних справ...
    Комусь виходить –
    лиш хлівець убогий,
    а в іншого – величний храм постав.

    І народились наче в одноліття,
    І дні такі ж – однакові цеглини.
    Таж як йому вдалося – на століття
    створити храм,
    високий і предивний?

    А той хлівець
    недовго простояв,
    звалився – і забули, й затоптали.
    Життя ми творимо
    з таких щоденних справ –
    таке, яке
    самі собі обрали!


    2004


    Рейтинги: Народний -- (5.6) | "Майстерень" -- (5.67)
    Коментарі: (19)


  31. Юлія Івченко - [ 2010.01.16 05:23 ]
    На горошині.
    безіменно гралися навзаєм, розсипалися в кулуарах горохом.
    ще з гороха царя тандем їхніх дотиків грівся потроху.
    а полин перезрів – от дурний!
    принесіть медовухи до столу!
    бо медвяні волхвів дари попідшкірно пливуть угору.

    він із неї виціджував крик, плавні рими пускав на мотузки.
    лебеділа вона: гріши! хоч до осуду, хоч до розпусти!
    хоч осокою всю засічи, хоч осотом стели між галасом!
    міжхребетна хода руки в очі кидалась киснем ярості.

    ніч в панчохах мережаних снів виплітала свої закони:
    він у неї зорею між брів, тільки ж спатиме не пригорнена…
    чи й до ранку не стулить очей – кораблями сердечні шати
    попливуть по судинах свічей, мов криваві річки у Татри.

    третій зайвий завиє вовком, сигаретним вдавившись димом,
    мідяками безтямних кроків - завтра стріне ворожку-зиму.
    та йому перекаже :віруй ! Перемелиться – буде борошно, -
    серед посмішки перевтілення і на бал переправ запрошено -
    хай залишаться молодими!

    так ото й бережуть по-черзі, накрутивши на груди, як хустку,
    а вона - солов'їною музикою , і лускою з русальних галузок
    опадає на тіні обох.

    між бузками гріховної пустки
    під периною мостять горох…



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Прокоментувати:


  32. Валерій Голуб - [ 2010.01.16 01:36 ]
    ЛІТЕРАТУРНІ ПАРОДІЇ
    Ольга Оленич. «Шлях смерті». (Кременчук, «Танграм», 2002.)

    …Фарбую своє волосся
    у чорний колір,
    вдягаюсь у все чорне.
    Я люблю чорний колір.
    А білий – мене дратує.

    Чому? По-перше, чорне – не марке.
    По-друге – зважте – в нім тепліше взимку.
    І я ж не сяду в чорний «Ламаркен»
    У білому, як некультурна Химка.
    П’ю чорну каву, чорний шоколад
    З ікрою (тільки чорною!) смакую,
    І мрію я про шлюб із Біном Лад...
    А білі вже чомусь мене дратують.


    Ольга Оленич. (там же).

    Він був гарний, як моя смерть.
    …Ми кохались сім років.
    Але щасливою я
    була декілька секунд.

    Якщо вже зовсім точно – сім секунд.
    Оце такі мужчини в нас завзяті!
    За рік – секунда! Хоч на серці бунт,
    Задумала свого не упускати.

    Масаж, дієта, фітнес, рандеву,
    І ранок з калькулятром стрічаю.
    Іще шістдесят років проживу,
    Й хвилину щастя все-таки спізнаю!




    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (9)


  33. Юляна Галич - [ 2010.01.16 00:36 ]
    Наречена вітру
    а може, тобі ще й правда від мене потрібна?
    то ліпше відразу зітри зі своїх картин
    я вічна вигнанка, блукаюча куля срібна,
    ув’язнена в тиші балконів і сутерин…
    втікай що є сили
    не смієш – тоді бери

    бери мою руку і мовчки ходім за обрій
    ловити устриць, шукати сліди на піску
    налякані діти – донині таємно добрі
    цілунки в ці лунки, лукавий рахат-лукум
    ну де ще…
    ну де відшукаєш, скажи, таку?

    на дні океану тобі назбираю суші
    накрию столи старостам на рясній траві
    царівна з болота, в кишені – шматочки суші
    та ще лебедині реберця у рукаві…
    направо-наліво
    спасибі, маленькі душі
    змахну й лебедята увись
    полетять живі



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" 0 (5.5)
    Коментарі: (28)


  34. Христя Волощак - [ 2010.01.15 23:50 ]
    Не спиняй мої кроки. Я занадто довго стояла...
    Не спиняй мої кроки. Я занадто довго стояла.
    Не зрікайся провин, і хоча б сам собі не лукав...
    Проклинаю той світ, проклинаю той день, що сконала
    В нім частина мене. Ти тепер, мов отрутою став.

    Зупиняється час. Так повільно ще тягне за рану.
    І моментами звук, як колоди, як чорна зима...
    Я ще дихаю, значить, тебе забувати ще рано,
    Але щоб повернути у мене вже часу нема...

    грудень 2009


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  35. Зоряна Ель - [ 2010.01.15 22:29 ]
    ***
    Два місяці-соколики
    якби не гірко, солодко
    оцей – червлене золото
    отой – то срібний дзвін.

    і нічка у пів-доленьки
    то веснами то гореньком
    губилася напотемки
    зорею у траві.

    котилася, журилася
    кропила смуглі вилиці
    вужем завмерла звивистим
    на ясному чолі

    а потім усміхнулася
    і притюпцем на вулицю
    черпнула вíно кухликом
    би дніло на сто літ.

    2010



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (18)


  36. Феміда Дана - [ 2010.01.15 20:18 ]
    Ти-найгетерніша з гетер
    Ти-найгетерніша з гетер,
    Я пам’ятаю дотепер
    Твій рожевий клітор
    Об'ємом з мілілітер.

    Але ти з’їхала кудись,
    В службове у відрядження,
    Й дороги наші розійшлись,
    Й скінчилися побачення!

    А так хотілося б мені
    Хоча би раз на два-три дні
    Пірнати у твої глибини,
    Моя царице-Катерина!


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 6
    Прокоментувати:


  37. Феміда Дана - [ 2010.01.15 20:59 ]
    Мені ще немає двадцяти трьох
    Мені ще немає двадцяти трьох,
    А я вже не ангел, я вже-не бог.
    Я впала морально й фізично,
    Мені вже багато що звично.

    Мене не лякає і не коробить
    Вже жодна ве-не-рич-на хвороба!
    На думку громадськості –
    Накласти!
    Чим гірше, тим краще,
    І в цьому – щастя!

    Зі страхом дивлюся
    У власне майбутнє:
    Вагіни і прутні,
    Вагіни і прутні.


    Рейтинги: Народний 0 (0) | "Майстерень" 0 (0)
    Коментарі: (42)


  38. Ганна Осадко - [ 2010.01.15 17:21 ]
    Хлопчик-Старий
    .. худорлявий хлопчик-горобчик великоокий

    Із вічною скрипкою у роздовбаному футлярі,

    Із акварелями по-мокрому,

    А потім мокрими завіконними краєвидами –

    Осінь тоді видалася сльотавою,

    І ангели, пролітаючи понад зоною,

    Губили сіре качине пір'ячко....

    - Куди ж ти полинула, на кого покинула? –

    шепотів самими лише вустами засохлими –

    :французька падала під ноги сухозліткою

    :німецька гайворонням кашляла попід хмарами –

    бо з янголами і споминами він мовчав українською...



    - Як ти там, – питав у неї дитинної, – дівчинко світлокоса? –

    Звівши очі до неба, поклавши руку на серце

    Інколи – на своє, інколи – чергової жінки у ліжку.

    ...вони зазвичай сміялися і відповідали чужою мовою.



    ...Старий – що здоганяє самого себе,

    наче велику рибину –

    У вутлому човнику Гемінґвеєвих пристрастей –

    - Тікай, рибино, тікай!

    Гребе через ніч – до світанку останнього,

    До перону осіннього,

    До мирного сну солодкої світлокосої дівчинки....


    Рейтинги: Народний -- (5.65) | "Майстерень" -- (5.62)
    Коментарі: (23) | "Мальчик-Старик"


  39. Оксана Маїк - [ 2010.01.15 17:52 ]
    * * *
    Дні-близнюки, безбарвно-невагомі,
    кудись зникають, що і не збагну.
    Лиш зрідка таємничий промінь
    проріже раптом ночі таїну, -
    й душа стріпнеться, як пташа безкриле:
    кудись він кличе, а снаги нема...
    Тенета буднів відбирають сили,
    всі мрії, всі бажання, - все дарма!
    Сумні думки. Й порожні, як пустеля.
    Все ніби є. А все ж чогось - катма.
    Так ніби доля - неприступна скеля...
    То, певно, правда. Я таки дурна.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.42) | "Майстерень" -- (5.33)
    Коментарі: (7)


  40. Оксана Маїк - [ 2010.01.15 17:20 ]
    * * *
    Хтось засіяв в серці біль.
    А хто? Й навіщо?!
    ...Чорні квіти проросли на попелищі.
    Чорні квіти сонце не голубить.
    Дивних їх збирають дивні люди.
    Дивні й злі - збирають для потіхи
    чорних квітів повні чорні міхи.
    Викидають потім на смітник...
    А з насіння - серце знов болить!


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.42) | "Майстерень" -- (5.33)
    Коментарі: (4)


  41. Оксана Маїк - [ 2010.01.15 17:37 ]
    * * *
    Такий нестерпний холод...
    Як розплата
    за те тепло, що не зуміли зберегти.
    Мабуть, була я впевнена занадто,
    що той, кого шукаю, - саме ти.


    Рейтинги: Народний 5 (5.42) | "Майстерень" 5 (5.33)
    Коментарі: (5)


  42. Віктор Максимчук - [ 2010.01.15 16:17 ]
    ***
    ***
    Пані Марії –
    чорниці Дівеєвських монастирів
    Послухай, Маріє,
    Хто ж серце зігріє
    Оте, що бажа теплоти?..
    Повір, що надія
    Поки променіє,
    Все можеш змінити лиш ти.

    Вертайся додому,
    Скинь з пліч своїх втому
    І мужа, будь ласка, прости.
    Я певен, що вдома
    Пройде твоя втома
    І зможеш до церкви іти.

    А чуйним серденьком,
    Як вмієш, тихенько,
    З родиною житимеш ти.
    Я знаю, ти ж Мама…
    Тож будуть із вами
    У радості внуки рости.

    14 січня 2010 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.29) | "Майстерень" -- (5.3) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  43. Віталій Ткачук - [ 2010.01.15 16:40 ]
    Хронічне недосипання
    Хронічне недосипання, насипане в каву цукром,
    Струмує холодним горлом у гирло слизького міста.
    Кістками, дверима і лихом, виходячи, я грюкнув,
    А вранішнє місто здіймало все хвилю свою бистру.

    Глибоко топились баржі, на дно опускались біржі,
    Сплавляли завчасно труни - живими - рум'яні люди.
    Я зрошеним білим рисом до ужитку натще визрів,
    Хоч знав, що немає ситих, хоч знав, що колись - та знудить.

    А берег ловився в берег і прошивав понадміцно
    Бетоновими мостами єдину дорогу стрічі.
    Де я причастився сонцем,
    де сонце в мені тріснуло,
    де, в'язнучи у бетоні,
    я досі
    його
    кличу.

    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.37)
    Коментарі: (38)


  44. Тіна Рагас - [ 2010.01.15 16:30 ]
    Різдвяна мелодія
    Невиннна снігу біла пелена
    Укрила рідну, грішну землю,
    Неначе зникли всі діяння зла,
    Нарешті є прощення серцю

    Зимове диво нищить всякий біль,
    Знаменний час зніма провину,
    Немов з нуля прясти новий кужіль
    Дається шанс в різдвяну днину

    Радіти знову, мов дитина,
    Омити всі гріхи сумління,
    Дана сьогодні мить єдина,
    Спастися від сліпого тління

    Зведімо ж очі до святих Небес,
    Нехай усі побачать Бога,
    Різдвяне дійство – це пора чудес,
    Серця людські його дорога!


    Рейтинги: Народний -- (5.33) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  45. Олена Осінь - [ 2010.01.15 14:56 ]
    Місячна ніч
    Виводить місяць, наче сам Далі,
    Гречані перса чарівної Гали.
    Містичне срібло білої зорі
    Стікає із долоней у бокали.

    Зніма з плечей прозоре кімоно… –
    Натурниця забудеться до ранку.
    Проллється ніч рубіновим вином
    На полотно до краплі, до останку.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.49) | "Майстерень" -- (5.58)
    Коментарі: (12)


  46. Ірина Буцяк - [ 2010.01.15 14:07 ]
    Зимовий день від холоду потемнів
    Зимовий день від холоду
    потемнів
    В цій сутіні похмурий
    тихий вітер
    цілує пальці
    власній нареченій –
    отій прекрасній,
    вкритій снігом липі.
    Попри закон природи
    Їй не спиться.
    І сніг мов цвіт –
    лиш пахощів позбутий…
    Та хай із вітром буде
    наодинці
    Чомусь мені їх не дано
    відчути.
    «Любов, любов», - співає
    хтось з екрану
    Комусь без когось
    жити неможливо.
    Та ось концерт перервано –
    реклама
    Вона надовго
    (щоб перепочити?)
    В екран строкатий
    дивлюсь заніміло
    Танцюють барви
    в беззмістовнім танці
    …А там, надворі,
    задубілій липі
    засвічують цілунком
    змерзлі пальці.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.33)
    Прокоментувати:


  47. Міла Матей - [ 2010.01.15 09:27 ]
    * * *
    Говорити віршами
    писати верлібрами
    каятися цитатами

    Замахнутися на Того Хто високо

    Враз

    відчути себе пернатими


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  48. Міла Матей - [ 2010.01.15 09:30 ]
    Кавоманія
    Зернята як зіниці
    наповнені дурману
    пронизані мазками
    бразильського туману
    я пити вкотре стану
    ту чорну і кохану
    і прославлятиму ковтками
    продовження роману
    не нового

    ранкового

    старого

    і кавового



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (3)


  49. Олександр Сушко - [ 2010.01.15 08:42 ]
    Впала ніч
    Впала ніч на ліси та поля,
    Вкрили небо зірок світляки,
    Серед них десь блукає моя,
    Промінці шле до мене легкі.

    Я ті промені, схожі на сміх,
    Кожним подихом спрагло ловлю,
    Ну скажи мені правду, чи гріх,
    Що тебе я, кохана, люблю?

    Хоч належать усім чудеса,
    Темні ночі та дні голубі,
    Не погаснуть оті небеса,
    Як візьму одну зірку собі.

    Нові пісні співатиму я,
    Де не буде розлуки й жалю,
    Хай почують пташки у гаях,
    Що тебе я, кохана, люблю!

    Хай ця ніч буде тільки для нас,
    Хай для нас в небі місяць блищить,
    Може ми ублагаємо час,
    Зупинити надовше цю мить?


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.82)
    Коментарі: (5)


  50. Шумахєр Ілько Біленко - [ 2010.01.15 05:59 ]
    Не пишу задовгих листів...
    не пишу задовгих листів
    і не клацаю довгих e-mail'ів
    якщо десь за вікном вітер прошелестів
    значить я заглядаю в кімнату вам леді

    якщо десь прогуділо авто
    якщо раптом із ранку йде дощик
    знайте милая леді про то
    що цей дотик краплини мій дотик

    якщо якось маленьке дитя
    що на вулиці стріли вам зиркне
    значить погляд цей кинув вам я
    і собака вам мною хай фиркне

    якщо раптом в руках телефон
    завібрує і з'явиться смайлик
    знайте мила що цей от ринґтон
    написав я для вас і на пам'ять

    ваше фото вкладу у альбом
    друге може приклею над ліжком
    я п'ю каву й сиджу за столом
    я курю і ледь дихаю важко.


    Рейтинги: Народний -- (4.5) | "Майстерень" -- (4.25)
    Прокоментувати: | ""



  51. Сторінки: 1   ...   1381   1382   1383   1384   1385   1386   1387   1388   1389   ...   1829