ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Віктор Кучерук
2026.06.26 07:32
На берегах минулого сліди
Моїх, на жаль, непослідовних кроків, -
На берегах минулого - плоди
Не дуже добре вивчених уроків.
На берегах минулого - весна
І невичерпне джерело натхнення, -
На берегах минулого ясна
Пора завжди очікує на мене.

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Волають круки, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ ІV. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єписко

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Світлана Майя Залізняк - [ 2009.11.28 13:19 ]
    Серед листочків...

    Я на листок із віршем наступила –
    Підвів мене старенький крокомір.
    Вірш повногрудо, ледь надсадно дихав:
    „На липу...підніми мене...мерщій!
    Я народивсь учора...спозаранку,
    Коли мій автор...обирав свій...шлях.
    Я струменів, як...кров тече із рани,
    А він мене...безжально...із вікна...”

    Син орігамі вчився, страдний аркуш
    На білу ластівку
    перетворився вмить.
    А я зітхнула:
    „Юну Справжність автор
    Іще шукатиме – серед листочків
    лип...”




    2007


    Рейтинги: Народний -- (5.77) | "Майстерень" -- (5.89)
    Прокоментувати:


  2. Ольга Анна Багінська - [ 2009.11.28 12:40 ]
    Ми...
    Ми щось шукаємо
    А може когось
    Когось чекаємо
    А може щось
    У щось ще віримо
    А може ні...
    Навіть надіємось
    В примарному сні
    Шукаємо волю
    ЇЇ нема
    Чекаємо долі
    Усеж дарма
    Людям не віримо
    Вітрам теж ні
    Але надіємось
    В примарному сні
    Нас доля"кинула"
    А може ні ...
    Зникли ілюзії
    У ранковій імлі...



    Рейтинги: Народний 4.5 (4.89) | "Майстерень" 4.5 (4.9)
    Прокоментувати: | "http://maysterni.com/newpublication.php?type=1"


  3. Ігор Павлюк - [ 2009.11.28 12:42 ]
    Сонце красиво в море заходить...
    * * *

    М. С. Вінграновському

    Сонце красиво в море заходить.
    Сняться махновські коні…
    Блудні, як вітер, діти природи,
    Молимось Бугу іконі.

    Криниць степових золоті глибини.
    Пищать ластівки, літають.
    А я тулюся до батьківщини,
    Бо мами не маю.


    Плахи і фрески.
    І небо спільне.
    Козацька печаль за раєм.
    А ми, від європ і від азій вільні,
    Живем… тобто повільно вмираєм.

    Струм кришталевий живих поезій.
    Моря зоряний голос.

    Сонце красиво заходить —
    Як в серце лезо,
    А сходить
    Горлом.

    Коней махновських полинні крила.
    Вовча розкіш свободи…

    Земля Вам небом,
    Красива сило,
    Вічне дитя природи.


    P.S. Мою статтю-спогади про Миколу Вінграновського читайте на http://maysterni.com/publication.php?id=40700


    Рейтинги: Народний -- (5.72) | "Майстерень" -- (5.75)
    Коментарі: (11)


  4. Сонце Місяць - [ 2009.11.28 08:20 ]
    Sister
     
    Цинічні очі, сумні музики
    Млістю втомлені жовті софіти
    Делікатні руки, рухи тонкі

    Сцена три, іронічні гротески
    Безіменні нічні метелики
    У старому сні, вокзальному склі

    Королівські лілеї на перснях
    Татуаж на епічному тілі
    В елегантно-блюзнірському стилі
    Недосяжна мана, Інґрід Берґман

    На досвітнім багатті всіх весен
    Амазонка в коштовнім нуарі
    Світлий ельф у відлюдному барі
    Темне пиво, пустий Сміт-і Вессон



     -&-




     




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (9)


  5. Ігор Морванюк - [ 2009.11.28 02:12 ]
    Вірвалась у життя як зорепад
    Вірвалась у життя як зорепад,
    Як смерч усе в душі перевернула,
    Як метеор зненацька промайнула
    І загубилась в шумі автострад.

    На згадку лише гаму почуттів
    Для мене просто так подарувала.
    В замін лише надію попрохала,
    Яку я віддавати не хотів

    Спустошений й покинутий стою
    Закритий в почуттях своєго замку.
    Мене ти зустрічати будеш з ранку,
    Як постріл прийду в доленьку твою.

    21.01.94


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.28) | "Майстерень" 5.25 (5.28)
    Коментарі: (2)


  6. Ігор Морванюк - [ 2009.11.28 01:52 ]
    Мамі
    Знову траурну музику чути
    І голосить до хрипу душа
    Та тебе вже назад не вернути
    Ти в останню дорогу руша...

    І ніщо більше вже не тривожить
    В твому серці застиглу весну
    Лиш роса твої губи воложить
    Й стогін вітру не збудить від сну

    Не тобі соловейко співає
    Кожен раз від зорі до зорі
    Тільки музика траурно грає
    На твоєму чужому дворі

    Більше вже не зазнатимеш болю
    Смуток стане для тебе чужим
    Розмовлятимеш тільки з собою
    Не зірвеш ти красивих жоржин

    Промайнеш у прадавнє й правічне
    Втратив владу для тебе і час
    Не змерзатимеш в руки у січні,
    Не старітимеш більше для нас.

    20.6.1994



    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.28)
    Прокоментувати:


  7. Світлана Майя Залізняк - [ 2009.11.28 01:06 ]
    Потя

    У травні Фенікс... висидів пташа:
    Зигзичка юна принесла яєчко.
    Самотній птах не дав їй відкоша...
    На скелі жив, пантруючи гніздечко.

    Старів, мудрішав. Іскри ніч кресав...
    Багаття розгорялося свавільне...
    За мить - із праху - Фенікс воскресав!
    Процес був феєричним і суцільним.

    А тут – потя, що хоче їсти й пить,
    Що скубає наскоком:
    ”Дай комаху!” -
    Пістрявеньке... Зуміло загасить
    Снаги жарини. Жалко сіромаху.

    Над соснами,
    між ґав
    ширяє птах...
    У дупла, під листочки зазирає...
    Росте прожера...
    Вже скрегоче:"Крах...
    Я – сумнів...
    Хто мене спізнав – зга - са - є...”




    2006


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.77) | "Майстерень" -- (5.89)
    Коментарі: (2)


  8. Світлана Майя Залізняк - [ 2009.11.28 01:36 ]
    Флейта


    1

    Ти так мій стан пекельно обіймав,
    Так потойбічно зазирав у душу...
    Верцадла мерхлі ніс у тьму канав....
    Із таці брав крапчасті літні груші.
    Блищали ікла... Сік зап’ястком тік...
    Я відступала... Ніч вписала в денник.
    А ти шептав: „Так пахне перший сніг...” –
    І кров спивав, пером проткнувши вену.
    Ти дав наділи – неба, хвиль, землі.
    Ти сипав на церату іскри, хвою.

    – Ти – вже валькірія…– на ложі млів
    Між явою солодкою і грою.

    2

    Звивається жаска змія-гроза...
    Летючі миші шурхають... Яв сіра.
    – Чудовна флейта! Ас! – вирує зал...
    Ти не ділився килимком факіра.


    2008-2012




    Рейтинги: Народний -- (5.77) | "Майстерень" -- (5.89)
    Прокоментувати:


  9. Ігор Морванюк - [ 2009.11.28 01:12 ]
    Сніг
    І падав білий сніг на Ваші ніжні плечі
    Не падать він не міг все інше недоречне

    І падав білий сніг на покривало ночі
    Неначе він, не я, признатись в чомусь хоче

    І падав білий сніг уперше, як в останнє
    Про що сказать хотів даремне запитання

    О, Господи, прости мені моє бажання
    Хай падає цей сніг від вечора до рання

    І падав білий сніг на землю скрізь і всюди
    В вікно хоч подивись бо затолочуть люди

    І падав білий сніг на щоки й на долоні
    А сльози то не гріх, адже вони солоні

    І падав білий сніг в останнім па на вії
    Прошу лиш не засип мої рожеві мрії

    І падав білий сніг , як білий світ під ноги
    А може він у Вас благав про допомогу?

    P.S. Тут всім смертям назло
    Під'їзд відкрив бурмило
    Й солодко позіхнув
    Сказав: - "От навалило!"

    2000


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.28) | "Майстерень" 5.25 (5.28)
    Коментарі: (2)


  10. Світлана Майя Залізняк - [ 2009.11.28 01:13 ]
    Курйоз
    Він приплавшудив з Казахстану. Долюбля
    Свою дружину, що лишав із сином.
    Вона йому вже варить одолян,
    Він опускає бульбу в погребицю…
    Для неї він – безцінний, дорогий,
    Забула безгрошів’я і гризоти.
    Він – лисуватий Льошик-комірник:
    Халати,
    відра,
    цвяхи,
    мітли,
    боти…

    У нього прізвище кумедне: він Курйоз.
    А жіночка серйозна, величава.

    Сорока звістку ліпить на вікно:
    „Чи знаєш? Льошик – зрадець, ошуканець…
    Він - перелюбник, зайда... Учаща
    До Ганни із Диканьки. Він – спідничник…”

    Не в силі баболюб підняти цвях,
    Прибити ”Вірний чоловік!” табличку.

    Ганнуся варить з півня холодець…
    На стіл – скатерку.
    Розплітає косу…
    Вона ж упевнена, що Льошик – удівець!
    Купила в лавці чвертку, папіроси…

    „..та ж повернувся… кажуть…у сім’ю…
    Пив десять літ кумис там… Син – без батька…”-
    Не пісплять слив,
    немов джмелі,
    гудуть
    Цікаві кумоньки на вигоні Диканьки…


    2009


    Рейтинги: Народний -- (5.77) | "Майстерень" -- (5.89)
    Прокоментувати:


  11. Павло Вольвач - [ 2009.11.28 00:20 ]
    Каравело гріха, що нізвідки ...

    Каравело гріха, що нізвідки
    Увірвалася - стриму нема,
    Смітника фіолетова квітко,
    Що була мені за діамант -

    Дай забутися. Треми невловні
    Тих очей, може, що й залата.
    І лушпиння з блатної долоні
    В сіре небо птахами зліта.

    Може, вдасться, узяти й запити
    Іншим поглядом, спиртом, Дніпром...
    Хоч безсилі усі краєвиди -
    В них під шкірою теж - твоя кров.

    1997





    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.73)
    Прокоментувати:


  12. Павло Вольвач - [ 2009.11.28 00:35 ]
    Про Терьоху


    День такий - ні хмарки, ні пів-хмарки
    (Байдуже, вівторок чи четвер).
    Точать ляси кумоньки-товарки.
    Світить сонце. А Терьоха вмер.

    Вмер і вмер. Кому яка різниця?
    Не для того ж літо почалось,
    Щоб комусь оплакувать п'яницю,
    Що з тюрéм приніс туберкульоз.

    З церквою на спині, Вася здимів -
    І кому від того стало гірш?
    Він чотири рази був судимим,
    Скажуть: "Ну куди його у вірш?!"

    Тільки ж під одним ходили Богом,
    Хоч по різних кидало світах.
    Самогону ми були одного,
    Нації одної (в паспортах).

    А живуть усі, хто як захоче.
    Можна - так. А можна - отако.
    І були ж у Васі смілі очі,
    І кінчалось прізвище на - ко.

    Всесвіт не скінчився, не почався.
    Десь когось не буде- ну то й шо?
    -------------------------------------------------
    ...Вечоріє. Жалко мені Васі.
    Наче дня, що взяв оце - й пройшов.

    1997




    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.73)
    Коментарі: (2)


  13. Павло Вольвач - [ 2009.11.28 00:43 ]
    Знову синіх надій з-за горбів нанесе...

    Знову синіх надій з-за горбів нанесе,
    Де тополі на чатах.
    Як воно навкруги недоказано все,
    Як воно непочато.

    Кров перейдено вбрід і - кричи, не кричи -
    Не твої тут оселі.
    І у спадок тобі ці блювотні плачі
    На веселій пустелі.

    І впирається лоб в зраду й смерть кам'яну,
    Але брешуть всі числа.
    Розминаєш між пучок пучок полину -
    І приходить Вітчизна.


    1999






    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.73)
    Прокоментувати:


  14. Марина Мельник - [ 2009.11.27 22:35 ]
    ***
    Твоя закоханість
    глухим ударом,
    тупим, без крику
    поглядом у вчора
    сміливо кинула,
    що має право
    на пришле "завтра",
    фамільярдне "знову".

    Твоя закоханість, —
    (бездушна пані,
    байдужа курва,
    не рідня любові), —
    плекає ревнощі,
    паплюжить пам’ять,
    не знає честі,
    б’є в відкриті скроні.

    Твоя закоханість —
    в театрі драма:
    заскупо грають,
    нецікаві ролі,
    актор — простак,
    яка з актриси дама?

    Два акти зіграно.
    Завісу — вгору.

    Твоя — закоханість?..

    ©ммв


    Рейтинги: Народний -- (5.31) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  15. Іван Редчиць - [ 2009.11.27 21:26 ]
    СТО МАСОК
    Під небом кривавіли чвари
    І лютувало зло.
    В.СИМОНЕНКО

    Лютує зло щодня несамовито,
    Сто масок зодягнуло мовчкома.
    Воно шукає більшого корита,
    Невидиме й підступне, як чума.

    Воно пройшло через вогонь і воду,
    Іржею в’їлось в душі і серця.
    Від нього задихаються народи,
    Забувши про обітниці Творця.

    Від нього лихо роду і народу,
    Його не втопиш навіть у Дніпрі.
    По-вовчому хапає зло свободу,
    Загнавши в серце пісні пазурі.

    Воно в кривавих чварах гріє руки,
    Що липнуть до народного добра.
    Це люте зло веде людей на муки,
    Жахається його – земля сира.

    У рот води набрали патріоти,
    Лиш інколи чийсь голос долина.
    І шкірить зуби зло широкороте,
    Шаліє в танці смерті сатана.
    1987


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.46) | Самооцінка 6
    Коментарі: (1)


  16. Костянтин Мордатенко - [ 2009.11.27 20:04 ]
    Повернення
    Будь мені, Річко, матір’ю купОваною,
    втопи негаразди й закрий куп’євАхою…
    Об тишу розбився місяць уповні.
    Доля завше дає щастя вАгом…

    Перебрав халімЕрусу… кумІльга,
    душа плутаючись, іде вглиб…
    В основі свідомості – вірш, мов лІгар…
    ВзЯли б квартУгу, сіли б кошем та й пили б…

    Але досить… І без церкви в неділю свято…
    …приїхав у село кам’янщАнин …
    Ні заплакать, ні крикнути – в горлі кубАток…
    У нужді і священник прощає…


    Рейтинги: Народний -- (5.39) | "Майстерень" -- (5.3)
    Коментарі: (8)


  17. Анатолій Ткачук - [ 2009.11.27 19:37 ]
    Реінкарнація
    Вже своє відгуляв листопад, -
    Тлінню стали осінні обнови,
    Лиш дерева у час вечоровий,
    Мов оголені нерви, стримлять.

    Крон густих розгалужена сіть
    Все тонкіша – куди павутинню…
    Аж здається: незриме пагіння
    Нескінченно пронизує світ –

    Гомін вулиць, горожі лиття,
    У церковці потріскані зводи.
    І, просякнутий нервом природи,
    Я – єдиний із нею, буттям…

    Вже і сам ніби задеревів.
    Вже мене оминають прохожі…
    І байдуже, що далі негожі
    Дні – всю вічність отак би й провів,

    Споглядаючи велич заграв –
    Перламутр і багрянець вечірній
    Та світанок, сповитий ув іній.
    Час би пам’ять поволі стирав…

    Раптом скинувся, – топиться сніг!
    Вся земля розвивається, квітне…
    Потім глядь – аж птахи перелітні
    Гнізда в’ють на долонях моїх!..


    Рейтинги: Народний -- (5.4) | "Майстерень" -- (5.4)
    Прокоментувати:


  18. Віктор Ранній - [ 2009.11.27 17:36 ]
    Не судилось
    Як же німфа любила сонце,
    Що їй пестило білі коси.
    Зникла ти - вкрило сон цей
    Щось невидиме звисокоса.

    Не судилось - лукаві печалі
    Огортають провулки, мов дим.
    Там блукали ми. Ну а далі?
    Лише плинуть струмки води...

    Де ж ти є, моя Либідь?
    Шелесни знов серпанком нічним,
    Бо без тебе приречений нидіть
    Вкупі з ранком весело-сумним.

    1999


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (2)


  19. Віталій Білець - [ 2009.11.27 17:27 ]
    Моя земля не та, що роїть терни
    Моя земля не та, що роїть терни,
    Не та, що закисає у багні…
    Моя земля зреклась гидот і скверни,
    І зацвіла волошками мені.

    Вона людей годує добрим хлібом
    І напуває сонячним дощем,
    Дарує щастя, радощі, і ніби,
    Вже серце не терзає гострий щем.

    Її шукав я і знайти старався,
    Не дивлячись на скопище невдач,
    І тільки так…
    Снагою причащався,
    Щоб душу не труїв безглуздий плач.

    Нехай терпів поразки та утрати,
    І розбивався майже не ущерть,
    Та не дозволив злості розіп’яти
    Свого єства, Життям роззброїв смерть !

    Його поклав на Праведні Основи,
    І не примкнув до капища лжеців,
    До тих іуд, що прагнуть крови, крови,
    Проклявши нень, знеславивши отців...

    Я зрозумів журбу свого народу,
    І, Боже милий ! Скільки ще йому
    З мутних ковбань черпати мертву воду,
    Святому не повіривши Псалму ?

    Та що я мовлю ?! Є в народу віра,
    Над небеса літанії цвітуть,
    Бадьорить світ священицька Пальміра,
    Її велична, царствена могуть.

    Лунає клич від стін Єрусалиму…
    Але чому ж у серці тісно нам ?!
    Йому б вогню, полум’я, а не диму,
    Йому б не тління, а горіння Храм…!

    Йому б дощу, божественної зливи
    Слів запальних, щоб ними йти у бій
    Супроти лжі, під зоряні розливи
    Окрилених Любов’ю літургій.

    Можливо час не визрів ще достоту,
    Тверезу Мисль ковтаючи живцем.
    Щезає вік, минувши милю соту,
    І юний вік у світ іде ловцем

    Нових епох… Народжуються толки,
    Оманним постулатом ваблять ум...
    Розбиті дні, їх скришені осколки –
    Ось наслідок гнилих, порочних дум...

    Та я неправді вірити не буду,
    В нещиру сповідь серце запрягти –
    Це все одно, що вдітись у облуду,
    На шию зашморг смерті натягти.

    Я знаю, сни минаються по ночі,
    Блакитна мла несе свій передзвін
    Над шепіт рос, щоб проблиски пророчі
    Вишневий світ воздвигнули з руїн.

    Здійняти Стяг над краєм калиновим,
    Стяг не війни, а Вічних Перемог,
    Щоб люд ожив життям нетлінно-новим,
    В яке усі народи кличе Бог.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (4)


  20. Микола Левандівський - [ 2009.11.27 16:04 ]
    * * *
    на уламках мого
    світу
    не збудуєш дім
    твої спогади
    невмиті
    сонце між
    колін

    мідь уламками
    прокисла
    у пронизаних
    серцях
    ненавмисно
    як намисто
    розриваю час

    на уламках мого
    неба
    ковдрою комет
    оповили
    руки-стебла
    місяця хребет.
    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.36) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (52)


  21. Марина Карпінська - [ 2009.11.27 15:23 ]
    ****
    Сбереги меня от зла и суда
    Не люби меня, прошу тебя, дорогой
    Я не спасу тебя, не вылечу никогда
    Скорее убью собой.

    Поцелуй меня и тихо забудь.
    Не кричи о том, что верил мне, я лгала...
    Не перебью тебя, не брошусь к тебе на грудь,-
    Чтобы уйти смогла.

    Чтобы уйти? Убежать от самой себя,
    Сесть среди белых стен, взгляд упереть в потолок,
    Искать тому,что я правильно себя повела
    Еще хоть один предлог

    21.11.09



    Рейтинги: Народний -- (5.36) | "Майстерень" -- (5.33)
    Прокоментувати:


  22. Богдан Сливчук - [ 2009.11.27 14:56 ]
    ПЕРШИЙ СНІГ
    Пелюстками
    Маминої вишні
    Вкрили гори
    Кучері
    Свої



    Рейтинги: Народний -- (5.4) | "Майстерень" -- (5.37)
    Прокоментувати:


  23. Леся Межеровська - [ 2009.11.27 14:58 ]
    Город бродячих огней
    Город бродячих огней.
    Говор безмерных теней.
    Тише!
    Сердце прилипло к спине.
    Слышишь,
    бъется мотыль в окне?

    Свыше
    занавес ночи снят -
    Вновь
    все
    безмерных теней размах.

    Тени - на выход,
    Маски - на лицах.
    Я среди чисел дней
    в вихре вращаюсь,
    в тень привращаюсь -
    в плоскость моих частей.

    Резкая смена солнцезатмений
    с лунным мерцанием свеч -
    тени поплыли сонно и мерно
    за горизонт ресниц.

    Слышишь,
    на крыше
    лунные мыши
    в лужах грызут закат.
    Где-то за гранью
    сна и сознанья
    бьется мотыль опять.

    p.s. авт.: мотыль - мотыльок :))


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.25) | Самооцінка 5
    Коментарі: (4)


  24. Олена Осінь - [ 2009.11.27 14:14 ]
    Зелений чай
    З піали неба ллю зелений чай:
    Летять бажання – м’ятні метеори,
    І крізь шафранові відкриті штори
    Стікає в ніч жасминовий одчай.

    Повільно тане пряний кардамон,
    Чарує світ женьшенева туманність,
    І ледь помітну мальвову реальність
    Фарбує скоса місячний лимон.

    Комети гасне чебрецевий слід,
    Заснуло диво в зоряній каплиці…
    Чай випито. На дні смаки кориці,
    А ще ця ніч. І василькóвий квіт.


    Мій Білий Кролику, лиши собі мигдаль,
    Мені – солодкі згадки про мелісу…

    Додому кличуть: «Де ж ти там, Алісо!»
    Я виросла.
    Пробач.
    Прощай.
    Нажаль.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.58)
    Коментарі: (37)


  25. Ярина Тимош - [ 2009.11.27 13:48 ]
    Портретна галерея претендентів у президенти
    1

    кагано –
    ви – чи
    рабино –
    ви – чи
    лаврино –
    ви – чи
    януко –
    ви – чи
    яничари –
    чи?

    2

    Юшку Ющенко доїв,
    але хоче їсти.
    Україну подоїв,
    а не хоче сісти.

    3

    Яйценюк і, знову ж таки, яйця:
    курячі – не курячі, натомість
    кидайте у претендентів – всі бояться,
    деякі втрачають і свідомість.

    4

    З бочки – вдягнений простенько –
    пиво продає Костенько.
    Пропагує – українське,
    п’є – кремлівське.

    5

    Як і всі краде Литвін.
    Та чому ж у злиднях він?

    6

    Гроші вкрав, якийсь-то псих –
    проти себе, проти всіх.

    7

    До цієї ще напасти –
    буде – во! – «Свобода» красти.

    8

    Лиже задницю руйнатор
    і Ахмету, і Ренату.

    9

    Темний вершник скаче шибко,
    чорний коник – Се Тігіпко.

    10

    Головний комуніст –
    кулаком – у ніс.
    Розчепив той кулак –
    в ньому – вождь і ГУЛаҐ.


    Загальний портрет

    Крадії –
    собача свора –
    всі кричать:
    «Тримайте вора!»

    2009-11-25

    Ярина Тимош


    Рейтинги: Народний -- (5.3) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (3)


  26. Богдан Сливчук - [ 2009.11.27 13:45 ]
    МАМА ПОВЕРТАЄТЬСЯ
    Коли мене малого першокласника
    Бабуся в школу вперше привела.
    Я був таким, як всі мої ровесники,
    Лише за руку мама не вела.


    В заморські землі доленька закинула,
    Подалась ти не з легкого життя…
    Немов лелека з вирію прилинула,
    І я вже не малесеньке дитя.


    Тепла твого і ласки все хотілося,
    Я цього дня чекав, немов Різдва.
    Найбільше із бажань для мене збулося,
    Весною теж трапляються дива.


    Зриваю у саду усі конвалії,
    З бабусею ідемо на вокзал.
    Бо мама повернулася з Італії,
    І котиться від радості сльоза.

    Весна 2007р.


    Рейтинги: Народний -- (5.4) | "Майстерень" -- (5.37)
    Прокоментувати:


  27. Янка Яковенко - [ 2009.11.27 13:23 ]
    Зустріч
    Сьогодні Бог довірився мені...
    Схиливши голову на груди,
    Дріма, а в мене від напруги
    Кожна клітинка аж бринить.

    Не розбудити. не стривожить,
    Лихої думки не пустити.
    Душею й тілом я що миті
    Оберігаю спокій Божий.

    Набрали вже небесні спиці
    І перший крик, і перший подих,
    Він у життя лише заходить,
    І тягне ротика до циці.

    Сьогодні Бог довірився мені...

    2009


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.25) | "Майстерень" -- (5.1)
    Коментарі: (3)


  28. Оксана Сірик - [ 2009.11.27 13:17 ]
    Я вже грала цю п’єсу – в ній всі монологи сумні
    Я вже грала цю п’єсу – в ній всі монологи сумні,
    У фіналі – фінал, всі актори – моральні химери…
    Ми вдавали, що знаємо роль, та воліли партери,
    Щоб горів режисер у байдужості кволім вогні…

    Нарікали на небо, на велич людей і світил,
    Променисті слова без останку стікали в долоні...
    Зараз нам все одно… Лиш пульсують пригнічено скроні,
    І ховає душа свіжі болі вчорашніх могил.

    26 листопада 2009 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.37) | "Майстерень" -- (5.3)
    Коментарі: (5)


  29. Оксана Сірик - [ 2009.11.27 13:54 ]
    Інсомнія
    Дивись крізь мене в порцеляну ночі:
    Я ж тільки дим, брудна пригорща солі…
    В тобі колись блукали мої очі –
    У кволій схованці пригніченої волі.

    Тепер дивись! Твій погляд не бентежить,
    Ти не палаєш… Може вже й немає
    Того вогню? Та знай – за нами стежать –
    Таких, як я, повільно відпускає…

    23.11.2009 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.37) | "Майстерень" -- (5.3)
    Коментарі: (9)


  30. Олеся Овчар - [ 2009.11.27 10:03 ]
    Добра Мишка
    Мишка сумує –
    Порожня тарілка.
    Ротику – смачно,
    А совісті – гірко.
    Мурчиків був цей
    Смачнюній обід.
    Як це - голодним
    Залишиться кіт?
    Трішечки-трішки
    Вона смакувала,
    Швидко-швиденько
    Сирочка не стало.
    Думка чудова!
    Мишка згадала –
    Має у нірці
    Трішечки сала.
    Вже на тарілці –
    Чудовий обід.
    Будуть щасливі
    І миша, і кіт!

    2009


    Рейтинги: Народний 5.42 (5.48) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (8) | "Парочка до вірша про Доброго Котика :-))"


  31. Ігор Міф Маковійчук - [ 2009.11.27 09:42 ]
    * * *

    Поміж
    кадрами днів
    нерозгаданого століття,
    Ти
    впізнаєш мене
    у бездоннім відлунні очей .
    Ти
    чекаєш ту мить,
    як чекають у темряві світла .
    Дочекайся ,
    й не вір
    каламуті самотніх ночей .
    Ти
    чекаєш мене .
    Понад подих Твоєї молитви
    Тільки віра моя
    в Твій малюнок
    на зрізі душі .
    Світ
    мене не зламав,
    я
    лиш надто втомився од битви
    із потворством неправд
    і паскудством каліцтва іржі .
    Та
    над нашу любов
    тільки Бог і архангельські крила ,
    вільний помах крила ,
    біла вічність і зоряний світ .
    Ти
    впізнаєш мене
    почуттям ,
    що лиш Ти розбудила
    у відлунні душі,
    на розвіях
    пасьянсу
    століть .

    2007р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.41) | "Майстерень" -- (5.27)
    Коментарі: (10)


  32. Андрій Скородзієвський - [ 2009.11.27 01:01 ]
    Напалм
    Лежу.
    Небо Берлина.
    Развалины серого завтра.
    И дно бездонных песочных часов исцарапано длинными ранами.
    Изрезано резкими фразами, которые ты, растянув театральную паузу,
    бросала в лицо.
    Отбивались и стекали каплями.

    Лежу.
    Небо Берлина.
    Развалины серого завтра.
    Всё думаю, как мне сказать, как собрать все слова, чтобы выплеснуть всё.
    Из себя.
    и остаться.
    Под небом Берлина.
    Лежать.
    Обездвиженым.
    Но готовым на ещё один круг.
    В небе Берлина.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.11) | "Майстерень" 5.25 (5.15)
    Коментарі: (1)


  33. Світлана Майя Залізняк - [ 2009.11.27 00:50 ]
    Гра

    1

    Немилосердна спека полуденної пори.
    Ховаю в море тіло.
    А ти...маскуєш душу.
    На пляжі - брязкотельця, совочки дітвори...
    Вона пісочком грається – а я вже грати мушу.

    Гра в пестощі, у сліпо-глухо-німоту...
    Чекає ринг словесного двобою.
    Чимало ігор програно тобою.
    Цікаво: скинеш з п’єдесталу чи – зійду?

    Купити б роль споглядача, круп’є.
    Згребла в кишені виграш. День пішов за яйли...
    Кругленька сума, але ж благ не додає.
    Це - рай для грішників. Липнева Ялта.

    2

    Південна ніч. Танок легких фіранок...
    Гра у "забудь", схиляння терезів.
    Ось рішення
    штовха мій дух
    на ґанок...
    Із пазухи воріт – пречорний кіт.
    Сахаюся від звіра – бісів рід!

    Ліхтар скрегоче:”Буть коту...рудим!”
    І, диво-дивне, кіт стає таким.
    Провал – віднині – успіх означає?
    Холодне рішення – вода для чаю.

    Це ж знову – гра!
    Це гра у навпаки.
    Звір свійський постає одвічно диким,
    Деревами – зговірливі пеньки,
    А павами – бундючливі індики.

    Вагання... Ні, мені ця гра не личить.

    3

    Які ж міцні лабети Суєти!
    Гойдає море
    місячну доріжку...
    Стежа у Спокій. Рух там – лише пішки,
    Там сірі миші, палеві коти.

    Я не зумію хвилями іти!

    Гладенькі говірливі камінці
    Озвались на мої питання-кроки:
    „Над нами – небеса у „молоці”.
    Ото – справдешній плай у Вічний Спокій...”

    О, не під силу мені злет високий!

    Я – лиш уламок від планети Мрія.
    Я увібрала сяєво пульсару.
    Живу край моря – цілісність шукаю...
    Десятки літ доводилось літати.
    Допоможіть мені...горою стати
    Побіля Аю-Дагу!
    „Не зумієм...”




    2001


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.77) | "Майстерень" -- (5.89)
    Коментарі: (4)


  34. Ян Джерельний - [ 2009.11.27 00:18 ]
    лірика
    Переплавте тіла у рукописи, -
    розірвіть мерехтливе осяяння.
    Нахиліть над ротами колодязі, -
    роздаруйте роздавлене дарення.
    Розчавіть чавучіле чеканенням, -
    заженіть міражі в межі розтину.
    Світу-в-собі призначте побачення,
    ви, - поети, збудовані досвідом.
    Зачаклуйте чавун мовозолота,
    розв'яжіть вузелки, сповідайтеся!
    Зодягніть янголятко розколоте
    в зброю слова, - в любові зізнайтеся...



    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (8)


  35. Михайло Закарпатець - [ 2009.11.26 23:34 ]
    Сльозинки на віях
    ...чарівність душі
    дарувала мені.
    Як квітку,
    рятунок, надію.
    Мене в небокраї
    вела неземні!..
    Та очі Твої чомусь
    ніжно-сумні -
    в намисті
    сльозинок на віях...

    Зустрілися Долі -
    мабуть, неспроста.
    Як два відображення.
    Мовчки...
    На дзеркалі - подих.
    А час обліта.
    І осінь рахує
    прожиті літа
    на жовтому листі -
    у стовпчик...

    2009



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.36)
    Прокоментувати:


  36. Олеся Овчар - [ 2009.11.26 23:04 ]
    Ми просто зорі...
    Ми просто зорі... В далі синій
    Молочний Шлях чекає нас.
    А на старенькім клавесині
    Повільно небо грає вальс.
    Ти відчуваєш? Ми кружляєм
    У танці ніжних відчуттів,
    Поволі вічність забирає
    У рай непізнаних світів.
    Не боїмося заблукати
    Поміж планет і чорних дір,
    Бо сяйвом віруємо свято.
    Галактики туманять зір?
    Ми загубитися не в силі -
    Проміння сяє в унісон,
    А на старенькім клавесині
    Нам небо грає вальс-бостон...

    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Коментарі: (21)


  37. Ігор Морванюк - [ 2009.11.26 23:16 ]
    Не кричи, не ридай, не благай
    Не кричи, не ридай, не благай
    Серед мороку душ збайдужілих
    Пам'ятай, що життя це не рай
    Поки кров ще тече в твоїх жилах
    Поки серця ще чути набат
    В цьому сіроблідому пейзажі
    Хронос міряє твій циферблат
    А навколо все чадіє й в сажі
    Ця німа епопея кінця
    І смертельний танок перемоги
    Застигають і голос, і серце, і ноги
    І настануть жнива для женця
    Десь на тебе стрілець вже пантрує
    Спогляда крізь приціл в далину
    Я також ніби тінь промайну
    В цьому світі забутому Богом
    Топлять в спирті загублені душі
    Спрага волі тебе вже не сушить
    Й не ридай над батьківським порогом
    Віщий птах прокричав нам на скон
    Дзьобом ластівка стука в віконце
    О, за хмарами втрачене сонце
    Сили дай перейти Рубікон!


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.28) | "Майстерень" 5.25 (5.28)
    Коментарі: (1)


  38. Ігор Морванюк - [ 2009.11.26 22:31 ]
    Коли ти йдеш...
    Коли ти йдеш в покорі і в печалі,
    А на Голгофі всі твою смакують смерть.
    Стань, зупинись, огляньсь, а далі
    Скупа сльоза душі камінну твердь

    Довбає віщим птахом до знемоги
    Хай, збиті ноги порохом дороги.
    Колючі погляди лягли на твою міць
    Хай терном дяка та не падай ниць

    Ні перед яким натовпом п'яниць
    Не дорікай, глухий того не чує
    Сліпому Сонце, як кротові очі

    Неси свій Хрест бо цього Доля хоче
    Не помагай, навіщо? Ні , не треба.
    Любов і Смерть - Земля і Небо.

    1999


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.28)
    Прокоментувати:


  39. Варвара Черезова - [ 2009.11.26 22:50 ]
    Шу
    Ти мовчатимеш так, що у венах застигне флегма
    І зупиниться кров. Навіть рани болітимуть м’якше.
    Ти мовчатимеш доки зірвешся, а як інакше?..
    Твої вірші-снаряди так влучно поцілять в небо.

    Ці сентенції варті років і років каміння.
    Перезрілі кантати деруться, шкребуть у горлі.
    Скільки буде думок, стільки снігу спадає долі.
    Вечори. Кастаньєти. Безсоння. Ножі. Видіння.

    Ти мовчатимеш. Пальці не прагнуть найлегших рішень.
    Вибивають на клавішах всещоколисьщебуде.
    Янгол сяде вночі і натхнення вдихне у груди.
    Щоб боліли слова десь у ребрах чи трохи вище.

    Щоби гоїлись рани, які залишають люди.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (10)


  40. Ігор Морванюк - [ 2009.11.26 21:33 ]
    Ця ніч неначе похорон
    Ця ніч неначе похорон,
    І більш ніяких докорів.
    В зіницях твоїх віч,
    Як похорон ця ніч.
    Не треба звинувачень,
    Але не в тому річ.
    Життя немов пісок
    Втікає крізь долоні,
    Сльоза на твоїй скроні
    І сивина в висок.
    Нових нема тлумачень
    Крізь порухи сторіч.
    Ця ніч неначе похорон,
    Як похорон ця ніч.

    1999


    Рейтинги: Народний 5 (5.28) | "Майстерень" 5 (5.28)
    Прокоментувати:


  41. Сергій Буркун - [ 2009.11.26 19:17 ]
    ***
    Українці,приїздіть до дому!
    Подумки хоча б - та приїздіть.
    Уклоніться явору старому,
    Із криниці воду наберіть.

    В Україні- сонце найщиріше
    У стократ- прекрасніша весна.
    В Україні- полини гіркіші,
    І сумніші мамині слова.

    Ну а ранки...Боже,які ранки!
    Де ви ще побачите такі?
    Одягли святкові вишиванки,
    Заспівали у гаях пісні.

    Українці,їдьте в Україну-
    Не цурайтесь отчих берегів.
    Гроші не замінять Батьківщину,
    Найми не загоять мозолів.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (3)


  42. Світлана Майя Залізняк - [ 2009.11.26 18:43 ]
    По зливі


    - Мені - найбільший персик! - прохрипів
    Спітнілий чолов`яга в окулярах. -
    Вода в кіоску є? Дай - літру... пів...
    На персик "Миргородську" вилив яро.

    Стою, помовкую... Мені б - кавун,
    Імбирний корінь. Від кіоску стінки
    Жантильно рушив голений товстун,
    По ліву руку - миловидна жінка.

    Обом - за сорок... Хто вони? Куди
    Веде інстинкт розмноження - не знаю.
    Той чолов`яга з персиком - рудий -
    Так пріапічно даму обіймає...

    Помитий персик - перша з процедур.
    Сміється жінка, морщить брівки й носик.
    Лив зранку дощ. Калюжами іду -
    Збирати в чорнобривцях абрикоси.

    2015









    Рейтинги: Народний 5.5 (5.77) | "Майстерень" 5.5 (5.89)
    Коментарі: (15)


  43. Віктор Ранній - [ 2009.11.26 17:39 ]
    В перехресті стін
    В перехресті стін щезла смутку тінь,
    Очі стрілися, вп'ялись в серця дно.
    Душа скрикнула, м'язи стиснуло -
    Погляду кришталь жалив крізь вино.

    В танці млівши мить, кроки розбрелись,
    На бруківку сліз впала їх луна.
    В жовто-тьмяній млі не шукай її,
    У чужих устах не знайдеш - нема.

    Не цвіти, бузок, не рости, листок,
    Зоре, зрозумій сліпоту німу.
    Мов Чумацький шлях, по її слідах
    Простелю я долю раєм із жалю.

    Опівнічним сном, зраненим крилом
    Спогад промайнув і сказав: "Люблю..."
    Геть, облиш мене!.. Чи як ніч мине,
    Знов прийди, прилинь, тільки наяву.

    1999


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  44. Марія Дем'янюк - [ 2009.11.26 17:56 ]
    Зимові ескізи
    На білому полотні
    зима малювала малюнки:
    героєм був Дід Мороз,
    що ніс для малечі дарунки...
    Гірляндами зірочок
    вбирають ялинок ночі...
    Прокинувся їжачок,
    поглянути казці в очі...
    Кумедні сніговички
    у люстерко-лід поглядають...
    Сніжисті пуховички
    усі деревцята вдягають...
    Сама снігова королева
    криштальний палац будує...
    І фея з дитячих мрій
    безжурно танок танцює...


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (4)


  45. Карен Рамосова - [ 2009.11.26 15:06 ]
    Рішення
    Рішення вибрала я не останнє,
    просто так легше було, в моїй спальні
    квіти цвітуть, співають птахи.
    Хочеш дивитись? Так не йди !

    Холодно? Можу закрити вікно.
    Ні, це ж холод серця твого.
    Більше не гріє воно моє тіло.
    Сам відпустив, я й полетіла!

    Позбав мене розуму і почуття,
    почни все з початку, почни все з нуля!
    Не муч мою душу і серця не край,
    а як я тікаю ти не доганяй.

    Тихо підеш, може навіть покинеш.
    Знатимеш де, як схочеш приїдеш.
    Чекати не буду –сум наганяє,
    а може забудеш, я не нагадаю.

    Сидітиму я, біля дороги,
    мені все одно, не можу без болі.
    А ти будь далеко, не повертайся,
    і як я наснюся ти не вибачайся.

    Київ
    2008 Р.


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  46. Мирон Шагало - [ 2009.11.26 14:55 ]
    Рання зима в нашій кімнаті
    Зі стелі захмарної без лиця
    на голі паркети полів
    паде штукатурка, і стелиться
    для нас килимами снігів.
    А північ дедалі розкутіше,
    зірвавши календарі,
    вітрами шмагає забуті вже
    осінні шпалери старі.

    Вона холодить нам очі прогнозами погоди, щоб ми потім казали: "Яка рання зима".

    (2009)


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.41)
    Коментарі: (2)


  47. Ніна Яворська - [ 2009.11.26 14:06 ]
    Love story
    Від Нього зостався лиш запах цигарки з ментолом.
    А був Він найкращим. Принаймні, тобі так здавалось.
    Здавалось, що серце ущерть нашпиговане толом -
    від вуст Його ніжних незмінно воно вибухало.
    Тобі Він залишив свій контур в прим"ятій постелі.
    А все ж було добре. Принаймні, тобі так здавалось.
    Лежиш самотою, рахуєш щілинки у стелі,
    і сльози з очей, наче дикого війська навала.
    Мов спомин про нього - коричневі стоптані капці.
    А клявся ж кохати. Чи, може, тобі так здавалось?
    Це тільки спочатку: свічки, хризантеми і танці.
    Не кожна love story буває з щасливим фіналом...


    26.11.2009 p.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.28) | "Майстерень" -- (5.23)
    Коментарі: (17)


  48. Ганна Осадко - [ 2009.11.26 13:31 ]
    Тотальне безсоння (день 15)
    Тотальне безсоння – два тижні – куку, зозулько,
    Ще ніч перебути – не полем брести навскіс,
    І кіс серпентарій – круг білої шиї
    мулько
    І кулька навиліт – під ноги –
    адью, Улісс,
    Небачений досі – доволі чекань –
    достоту
    Дурного робота – його виглядати
    всоте...
    «До»–«ре», а з найвищого «ля» – як зі скелі – в Лету:
    «Легкого польоту!» –
    :тузи
    :королі
    :валети...
    Та дзвінка козирна – дограти в цю ніч, і ґрати
    На вікнах сумління... осине гніздо думок...
    - Давай в підкидного.
    Не страшно зі мною грати?
    - На душу?
    - На душу.
    - Задушиш?
    - Задушу.
    - Ок.
    Окате мовчання пливе молоком до хати,
    бо води недремні зірвали міста-мости..
    ...і тиша звивається гадом: не спа...не спати...
    ...гаряча бритванка постелі
    де риба – ти.

    І лусочки щастя – ножем вогняної хоті
    А місяць, а серпик, а серпень...
    а що там...
    потім?
    І шкіпер регоче – до раю без шкіри? зась!
    Тотальне безсоння
    Тотемна любов
    Ка-
    -рась
    ...то темне відлуння – ундіна співа – ні звуку...
    І води надходять – вже вище і губ, і брів...
    ...якби тільки міг
    потримати мене за руку
    ...якби тільки душу зігріти
    мені
    зумів...



    Рейтинги: Народний 6 (5.65) | "Майстерень" 6 (5.62)
    Коментарі: (22)


  49. Світлана Майя Залізняк - [ 2009.11.26 11:09 ]
    Кантабіле
    Молюском
    пірнаю
    в глибоку
    індигову
    тишу
    Де сонмище звізд
    мушлю тіла
    на порох зітруть
    Зісподу єства
    білосніжна
    чутлива перлина
    У просторінь злине
    розкришиться
    й вперто мов ртуть
    Збереться в пульсуючу в такт сновидінь білу Душу
    Яку міріадами сонних клітин обхоплю

    Розверзнеться жерло
    тонути у сяєві мушу
    І спрагло надіятись лет до зірок повторю


    2002


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.77) | "Майстерень" -- (5.89)
    Коментарі: (2)


  50. Михайло Закарпатець - [ 2009.11.26 11:26 ]
    Осінній пасодобль
    Пасодоблем
    опалого листя
    закружляла
    засмучена осінь.
    Ми з Тобою -
    як аркуші чисті.
    Свіжих віршів
    у осені просимо.

    Ми питаємо,
    дивлячись в очі
    в передзим"ї
    завмерлій природі -
    про не разом
    проведені ночі,
    про слова,
    що образливо-горді,

    про недбало-порожні
    вітання
    двічі в рік -
    на різдво і весною,
    ще недавно
    гарячі бажання,
    що вже снігом -
    між мною й Тобою!..

    Тихий шепіт -
    німими вустами,
    що потріскались
    без поцілунків.
    Пише відповідь
    осінь - віршами,
    пасодоблем
    багряних малюнків...

    2009




    Рейтинги: Народний 5.42 (5.45) | "Майстерень" -- (5.36)
    Прокоментувати:



  51. Сторінки: 1   ...   1407   1408   1409   1410   1411   1412   1413   1414   1415   ...   1829