ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Волають круки, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ ІV. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єписко

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Василь Степаненко - [ 2009.10.22 10:51 ]
    На видноті

    Осінні яблука висять
    на безлистих дерева. Зорі
    на безхмарному небі. Електричні сонця
    на незавішених вікнах. Ти і я
    в голій кімнаті. Чисті, прозорі.
    Ми роздягли серця.

    До твого
    притулив своє
    І грію.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (6)


  2. Богдан Сливчук - [ 2009.10.22 09:52 ]
    ПОЦІЛУНОК ОСЕНІ
    Поцілуй мене, осене, ще,
    Я чекаю на бабине літо.
    Після нього холодним дощем
    Сиві гори знов буде полито.

    Хай цілунок твій буде терпким,
    Ще на Спаса* меди освятили.
    Журавлиним шнурочком тонким
    Смутком душу мою оповила.

    Поцілуй мене, осене, ще…
    Ще і ще доторкнися устами.
    І , десь там, хай залишиться щем,
    В ірій хай полетить журавлями.

    Без законів і без теорем
    Все ж до віри надію додала.
    Осінь теплим рясненьким дощем,
    Мов коханка мене цілувала.

    Жовтень 2009 р.


    * Релігійне свято.





    Рейтинги: Народний 5.25 (5.4) | "Майстерень" -- (5.37)
    Коментарі: (6)


  3. Тамара Ганенко - [ 2009.10.22 05:56 ]
    Я видела радугу
    **Я видела радугу в начале января...
    Утреннее небо было розовым, с лохмотьями седыx туч.
    Такая радуга стоит сейчас между нами...

    **Моей нежностью
    можно плавить лед.
    А ты спрашиваешь,
    Хочу ли я тебе неприятностей...

    **Вишня расцвела между нами в снегах.
    Должны ли мы обламывать ей ветки.
    Сердце щемит от морозного свиста времени


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (13)


  4. Тамара Ганенко - [ 2009.10.22 04:37 ]
    Тихо і сонячно
    Тихо і сонячно, тепло і в затінку.
    Пшінка жовтаво цвіте,
    Котиться річечка, хвилями плещеться,
    Літо сія золоте.

    Мирно буває і затишно серденьку
    Тільки на рідній землі.
    Річка удаль несе зламані гілочки,
    Наче дрібні кораблі...


    6 червня 2001
    ("Із тернами в серці", 2003)


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (14)


  5. Тамара Ганенко - [ 2009.10.22 04:16 ]
    Місяць
    Між гіллячками саду заплутався,
    обличчя ніжне подряпав
    і одіж тоненьку порвав-продірявив
    уповні Місяць.

    Мій маленький, отож відпустили
    без догляду, а воно собі котиться, -
    світоньку милий! - а Яблуні сядуть та
    руки розвісять...

    А Хмари-забудьки
    полощуть собі сорочки прозорі,
    Вітри щось пелехають -
    здалеку чути - та
    язики чешуть,
    а як до одвіту, то
    – Ми ж так гляділи! –
    брешуть!..


    (“Тече Раставиця", 1992, "Із тернами в серці", 2003)


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (4)


  6. Тамара Ганенко - [ 2009.10.22 03:48 ]
    ВЕДМІДЬ-ГОРА БІЛЯ ГУРЗУФА,
    Або Повість Про Вічну Любов

    За кримсько-татарською легендою, Ведмідь палко покохав полонянку ведмежого сімейства. Та дівчина втекла з юнаком у море. Коли Ведмідь став наздоганяти їх по мілководдю, юнка у розпачі заспівала свої прекрасні пісні. І Ведмідь пожалів дівчину, відпустив її, а сам застиг каменем од печалі.


    Сумний бескид, аж сивий, свою печаль повість нам,
    Давно закам"яніла сльоза Ведмідь-аги.
    А море б"є у груди живим відлунням пісні,
    тієї, що у небо зривала береги.

    Який жагучий голос! Невпинно спомин блудить
    У розсипах мелодій - гірського кришталю...
    Щодень старіє тіло... Бо гори теж, як люди...
    - Чи ж В І Н її так любить,
    ЯК Я ЇЇ ЛЮБЛЮ?

    Ведмідь ступає в хвилю, даремно відгук ловить
    (Усе ж на світі знають, але мовчать моря...)
    Ведмідь вікам шепоче напівзабуте слово
    І слухає, як чайка те слово повторя...

    (80-ті роки. Збірка "Із тернами в серці", 2003)


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (12)


  7. Світлана Войтюк - [ 2009.10.22 00:06 ]
    Пізно...
    Як добре просто жити в цьому світі,
    Але без тебе - то одна біда
    Омріяла весну, й небесні квіти
    А замість них зав'южила зима.

    Подивишся - а трави ще буяють,
    Здавалося б іще цвітуть сади
    А глянеш в очі - там вітри гуляють,
    А де цвіло, вже виросли плоди.

    А ти напевно вже не любиш квітів,
    І мабуть десь також сидиш один,
    Та велич часу так не зупинити,
    Як не забути згаянних годин.

    11.04.09.


    Рейтинги: Народний -- (5.35) | "Майстерень" -- (5.3)
    Прокоментувати:


  8. Андрій Скородзієвський - [ 2009.10.21 22:31 ]
    Не верю.
    Завтра ко мне придут добрые дяди
    Возьмут меня за руки и подведут к петле,
    всё это потому, что я не верю в Бога,
    Такого, которым пугают детей.


    Рейтинги: Народний -- (5.11) | "Майстерень" -- (5.15) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  9. Андрій Скородзієвський - [ 2009.10.21 21:20 ]
    Как я боялся влюбиться.
    Я сошел на первой станции - не хотел наживать проблем...
    На свою задницу.
    На самой первой станции

    Метро ассоциируется у меня с Мураками, почему - не знаю...
    как и камни, что тоже ассоциируются у меня с Мураками...

    Не знаю, как ещё обьяснить ещё то, что я сошел на первой станции...
    Может так хотели боги, может так хотел я...
    Но факт остаётся фактом -
    так и не встретил тебя...

    Ведь я сошел на первой станции...
    а ты....



    вообще не ездишь на метро.


    Рейтинги: Народний 5 (5.11) | "Майстерень" 5 (5.15)
    Коментарі: (3)


  10. Олександр Сушко - [ 2009.10.21 21:27 ]
    Пристосуванцям
    Брехливі пастирі ідейного стадá,
    Нахабні спритники, багаті на поради,
    Повсюди ваша чується хода,
    Де чути гроші, пільги та посади.

    Ви як коти, чи хитрі пацюки,
    Тихцем йдете на запахи жадані,
    Та як діткнетесь щедрої руки,
    Немов п’явки присмокчетесь до длані.

    Політики - суспільні упирі,
    Почвари із партійного болота,
    За них завжди грубезні мозолі
    Натруть прості і чесні патріоти.

    Ви ж творите ілюзію борні,
    Яку ведете з “підлим” опонентом,
    Та будете служити сатані,
    Якщо заплатить немалим процентом.

    Та прийде час, захопить вас юга
    Очищення від скверни та полови,
    Не ступить більше Каїна нога
    У храм добра, поваги та любови.

    Як повенева зійде каламуть
    І чиста хвиля весело заскаче,
    Забудуть вас, а може й проклянуть.
    Мені до того байдуже, одначе.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.82)
    Коментарі: (5)


  11. Андрій Скородзієвський - [ 2009.10.21 21:06 ]
    Приватний лист.
    Я.
    Вибачаюсь.
    Я.
    Чекаю на тебе вже третю вічність підряд.
    Я.
    Симпатизую тобі, а коли злишся – навіть кохаю.
    Я.
    Я Егоїст, інколи для нас обох кат.


    Ти.
    Ніяк не зрозумієш за що мені пробачати.
    Ти.
    Здається шукаєш, але все не мене знаходиш.
    Ти.
    Нічого про мене не знаєш.
    Ти.
    Ти Егоїстка. Ми схожі.


    Рейтинги: Народний 5 (5.11) | "Майстерень" 5 (5.15)
    Прокоментувати:


  12. Андрій Скородзієвський - [ 2009.10.21 21:12 ]
    Сміюся
    Самотня особистість. Особиста самотність.
    Засніжене небо. як повітря в легенях.
    Просиджене в клубах. Заховане в парках,
    у теплому гольфі, у теплих думках...

    Котом я замявкаю, Собакою гавкати
    Кричати про ніжність, а знати про бруд...
    Кричати у пітьму провулків. Загублений
    Геній.
    Гігант.
    Ліліпут.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.11) | "Майстерень" 5.25 (5.15)
    Коментарі: (1)


  13. Андрій Скородзієвський - [ 2009.10.21 21:34 ]
    Der Letzte Hilfeschrei
    Мой последний крик о помощи...
    даже я его не услышал.
    Страшный облик моей немощи...
    Странный вид моей души...

    В центре города, задрав голову...
    Крикнуть в небо, что я боюсь...
    И уйти под землю змеей-огоньком
    от свечи....
    Асфальт раскрошив.

    Плачет кто-то в моей памяти,
    Плачет, дрожит и взывает к богу,
    а потом курит и молчит...
    курит и молчит.
    завтра снова возвращаться,
    ведь третьего не дано...
    Ненавижу эти игры,
    мой козырный туз опять бит.
    Опять бит.

    Независимо от исхода,
    от того, как выглядит страх,
    от моды,
    убежать далеко-далеко...

    Сесть где-то там. В угол
    Мира. И тихонько
    ждать победы
    того, кто высоко-высоко...

    Встать и внезапно подняв голову
    Сказать:
    "Я был уверен в твоей победе.
    Ты же знаешь."

    И ничего не услышать...
    Бог берет отпуск в мае.
    тогда, мне кажется, грехи не отпускают...


    Бежать за горизонт было бы долго?
    Но что поделать? Правда?
    полдень... Обед у царя ада.



    и опять не с кем посоветоваться.
    когда так надо.


    Рейтинги: Народний 5 (5.11) | "Майстерень" -- (5.15) | Самооцінка 5
    Коментарі: (1)


  14. Юлія Муштук - [ 2009.10.21 18:23 ]
    ***
    Осінь малює зливою на шибці похмурий пейзаж.
    Б’ється у шкельце крилами мокро-сирий шантаж.
    Вороном чорним каркає злющий осінній грім.
    Літо, напевно, згадує й проситься в теплий дім.

    А на мольберті художниці фарби усі злились.
    І дерев’яній дощечці важко з ними зростись.
    Де почуття, де емоції – не розрізниш ніяк.
    Аплодисменти й овації сиплються наче град.

    Осінь малює зливою на шибці сумні пісні.
    Собі я наснилась дивною у неглибокім сні.
    Вже вириває з корінням дерева й серця буревій.
    Осінь чека поклоніння… А ідол у кожного свій.


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5.16)
    Коментарі: (2)


  15. Весна Оксана - [ 2009.10.21 18:34 ]
    Жовтневий день
    Синє небо, немов океан,
    Або сірі зливи і ураган.
    Сонячні дні і холодні ночі -
    Все це нам жовтень всюди шепоче.

    Тихо говорить жовта береза,
    Тепло голубить сонечко з неба.
    То вийшла хмарка сіро-синенька,
    І хлинув дощик на землю швиденько.

    Повідкривали свої парасольки,
    Понакидали свої ми плащі,
    Люди на вулиці біжать до оселі,
    А залишаються всі дітлахи.

    "Годі вам грати! Ідіть-но до хати!",
    Всюди кричать їх матері.
    Ллє сірий дощик, пісню співає -
    З ним всі співають, усі на землі...
    (21.10.2009)


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (3)


  16. Іван Редчиць - [ 2009.10.21 17:34 ]
    НА ГОСТИНИ (сонет)


    Як вірші йдуть в чужий, незнаний світ,
    Болить душа, мов порвано десь книжку.
    Людська байдужість їй невдивовижку,
    Тому вона й чекає на відвіт.

    Відчує хтось любові дефіцит,
    І встеле оксамитом їм доріжку.
    Нехай цвітуть у лагіднім затишку,
    Де юності упав метеорит.

    І небайдуже серце зроду знає,
    Що слово добре – камінь оживляє,
    Коли він загороджує нам шлях.

    Некликаний, іду я на гостини
    До рідної, найкращої родини, –
    Зі щиросердним словом на вустах.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.49) | "Майстерень" 5.25 (5.46) | Самооцінка 6
    Коментарі: (5)


  17. Ніна Яворська - [ 2009.10.21 17:07 ]
    Про себе
    Я почуваюся прибульцем,-
    не на своїй планеті.
    Співає вітер-волоцюга,
    а я пишу сонети.
    Я завжди не в своїй тарілці,-
    на не своїм банкеті.
    Співає ластівка не в клітці,
    а я пишу сонети.
    Я просто голуба ворона
    в пречорному прасвіті.
    Співай під хрип акордеону
    мої сумні сонети...


    2009 р


    Рейтинги: Народний 5 (5.28) | "Майстерень" -- (5.23)
    Коментарі: (15)


  18. Юлія Муштук - [ 2009.10.21 16:23 ]
    ІРИСКА
    "Кахи-кахи", - цоцокає годинничок.
    Стою і тихо дихаю у такт.
    Як важко буть дорослою дитиною:
    Знати Що хочеш, та не знати Як.

    А ти стоїш так близько, поза спиною,
    І тінь від свічки подихом тремтить.
    Як важко буть дорослою дитиною:
    Не можна плакати, навіть якщо болить.

    "Кахи-кахи", - цоцокає годинничок,
    Співаючи для нас чужі пісні.
    Як важко буть дорослою дитиною:
    Хочеш сказати Так, а кажеш Ні.

    Стоїш за крок до щастя... Зовсім близько.
    В душі несказані слова тремтять.
    Ти тягнешся очима до іриски!..
    Але ж дорослі шоколад їдять?..


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5.16)
    Коментарі: (1)


  19. Ольга Анна Багінська - [ 2009.10.21 15:28 ]
    Іду по кладовищі мрій
    Іду по кладовищі мрій
    І все сприймаю так як є
    І забуваю , що життя це сон
    І забуваю , що життя це не моє

    Рахую кроки загнані у землю
    І втрачені у сновидіннях дні
    Я не надіюсь на світло десь в кінці тунелю
    І не співаб радісні пісні

    Я не читаю книжок про кохання
    Не кажу , що цей світ тісний
    Я не тікаб, не тікаю від світанку
    Чекаю поки сонце спалить сни

    Ну не люблю я сердечка і квіти
    Зате я люблю тіні і хрести
    Не вірю в сонце і не вірю в себе
    Я йду! ЗАБУДЬ ! ПРОБАЧ!ПРОСТИ..
    2009


    Рейтинги: Народний -- (4.89) | "Майстерень" -- (4.9)
    Прокоментувати: | "http://maysterni.com/newpublication.php?type=1"


  20. Ростислав Береговий - [ 2009.10.21 14:14 ]
    ***
    Світло - я хочу бачити тебе, як і раніше,
    Але усе вже зникло, і в душі пітьма…
    Кохання - коли нарешті я тебе зустріну,
    Я помираю в криках власної душі…

    І вже ніколи не росправлю крила,
    Коли ж нарешті прийдеш ти до мене моя мила….
    Я хочу так відчути подих твій, твої вуста…
    О Боже, невже я дійсно перейду у силу зла

    І вовк прокинеться з новою силою завив,
    І серця демон в світ полине,
    І знов захоче крові і блюзнірства тіло,
    Душа ж затихне у поривах снів…

    Кричить душа і серце ріже…. а я сміюсь,
    І кожен скаже - усміхнись і не дури,
    Небачачи причини горя, а я – всміхнувшись,
    І у собі скажу – авжеш, кому ж я тут потрібен!!!


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  21. Ростислав Береговий - [ 2009.10.21 14:34 ]
    Моє єство
    Коли вже серце заболить від болю
    І руки вмиються не сльозами, а кровю,
    Можливо змінюсь…
    А можливо зміниться і світ…

    Я меч дістану з-за спини і знову,
    Біжу метати й рвати цілий світ.
    Не буде вже ні зла, а ні добра.
    Буду лиш я, і мрія, що колись була.
    У серці гнів клекоче немов ворон,
    Спалахує їдким вогнем. На зовні ж -
    Я стіна, без будь-яких бажань і зову
    Я просто сон без будь-яких світлин…

    Це все театр, і ми в ньому актори,
    Сказав це хтось, не пам’ятаю хто…
    Та є і ті, що вже не бачать ролі
    В буденні сірій, у склі німих машин

    Я бачу світ, як вже ніхто його не бачить,
    Я чую зов тих душ що кличуть в далені,
    Я лісний цар, відлюдник ночі й пісні,
    Я чарівник, відьмак і просто рятівник.

    А тіло прагне іншої участі й долі,
    Хоч серце й звикло до тупих картин,
    Вульгарності народу й болю,
    А тіло - рветься до твоїх обійм…
    2009


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  22. Леді Ней - [ 2009.10.21 13:42 ]
    *****
    Порох ночі світанок витрусив,
    У повітрі запахло цитрусом,

    Відірвалось від гілки яблуко
    І поплив новий день корабликом.

    Он тумани молочними ріками,
    В далечінь утікають. Смикають

    Коси вербам вітри-спокусники,
    Промінь цвіт вишиває хрестиком.

    Голуби в небі знову парами,
    В тиші під сметанковими хмарами,

    У небесних просторах колишуться,
    З душ їх чистих Господь тішиться.





    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (3)


  23. Віталій Ткачук - [ 2009.10.21 13:10 ]
    ***
    Якось замілко, що й не втопитися,
    У болотнім узбіччі твоїх очей.

    По гомілки зайшов, а далі -
    немає куди і вгрузнути.

    Як безумна сирена, ти
    Альтами тягнеш реготи ахіней.

    Врятувати б тебе.
    На берег покласти, немов на музику


    2009


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.45) | "Майстерень" 5 (5.37)
    Коментарі: (22)


  24. Віталій Кирпатовський - [ 2009.10.21 10:01 ]
    Зліта моя Христинка
    Зліта, моя Христинко –
    Срібляста чистота,
    Легка, мов павутинка,
    Гарнесенька, проста.

    Ласкаво Сонце гріло,
    Нам вітерець співав,
    Твій янгол легкокрило,
    Тихесенько дзижчав.

    Ти вгору запросила
    Так радісно, легко
    І Землю показала
    Із Всесвіту свого.

    Як хороше там було,
    То промінь Бог нам дав.
    Про біль душа забула –
    Любов я тільки знав.

    Онучка, ягодинка,
    Який твій теплий край!
    Та ніжная хвилинка –
    Загублений мій Рай.

    В твоїх обіймах Бога
    Мені розкрилась суть,
    Засяяла дорога,
    З якої не звернуть!
    2 жовтня 1997р.

    З маленькою онучкою, яка тільки но почала спинатись на ноги, ми сиділи, гралися на килимі. Вона раптом підвелась, підійшла до мене та міцно стисла в обіймах.. Я миттєво відчув, що у хвилі млості любові розмовляє її душа і підіймає нас у якийсь, забутий мною, величний, світлий, добрий та непередавано ніжний Світ. За кілька секунд онучка повернулась до іграшок. А я за п’ятнадцять хвилин, на натхненнім запалі, вже закінчив перекладати це асоціативне спілкування наших душ на земну людську поетично-музичну мову.
    Та головне ловіть у звуках та між рядків.

    Щоб послухати пісню,
    клацніть нижче на посиланні:


    Рейтинги: Народний -- (5.44) | "Майстерень" -- (5.35)
    Прокоментувати: | "http://www.playcast.ru/view/999165/a1b0a8bbf2ac7cab9374f0ba0756100715496f43pl"


  25. Іван Редчиць - [ 2009.10.21 10:17 ]
    ХТО?..
    Справа ліві, зліва праві,
    В центрі – перші й другі
    Виростають, ніби трави
    Біля лісосмуги.

    Поміж ними ходить вітер,
    Обдає морозом.
    Хто ж тобі, нарешті, витре,
    Україно, сльози?..


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46) | Самооцінка 6
    Коментарі: (5)


  26. Олеся Овчар - [ 2009.10.21 09:11 ]
    Цукерка, мишка та обід
    На краєчечку стола
    Я цукерочку знайшла,
    Ну а поки досягала,
    Мишка десь її забрала.
    Довелось мені як слід
    Доїдати свій обід.
    Мишка тая, безперечно,
    Дуже добра, мила й гречна,
    Бо цукерочку мені
    Залишила на вікні.
    Ой смачнюча! Все ж я трішки
    Відламаю і для мишки,
    Щоби подруга малá
    Смакувати теж могла.
    Дякую!

    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (8)


  27. Василь Степаненко - [ 2009.10.21 07:51 ]
    Неждано
    *
    Прищіпки
    вниз хвостами на вірьовці,
    мов ластівки, засмучені сидять.
    Неждано
    небо зранку спохмурніло.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (8)


  28. Олександр Бик - [ 2009.10.21 06:17 ]
    Триклятий September
    Сильні світу цього
    Відкривають для осені тендер:
    Зустрічають її –
    П’ють дешевий портвейн із пакетів.
    Все, як пишуть у книжці –
    Приходить триклятий September:
    Вже дві тисячі літ
    Без запрошення і без білетів.

    Кінострічку життя
    Розфарбовує з сірого в жовтий,
    Тридцять днів і ночей
    Лізе в душу мою, паскуда,
    Ну а потім на сцені
    З’являється fucking жовтень,
    І я точно не знаю,
    Що завтра зі мною буде…

    Відкриваю пакет -
    Концентрую осінню палітру,
    Цигарки подорожчали –
    Спробую кинути знову,
    Але це не важливо…
    До тебе іду по вітру
    From my “favorite” Глухів
    На захід, до your Чорткова.


    Рейтинги: Народний -- (5.36) | "Майстерень" -- (5.35)
    Коментарі: (2)


  29. Олеся Овчар - [ 2009.10.21 00:48 ]
    Видіння
    Ажурний місточок.
    Ні вчора, ні завтра –
    Пройтися так хочу.
    Не знаю, чи варто.
    Закохана в небо,
    Життів кілька тому
    Напрочуд я легко
    Ступала по ньому.
    А це у сьогодні
    Якось приплелася.
    Півкроку в безодню?
    Місточок згадався.
    Хитається небо,
    Чомусь – під ногами,
    І зорі червоні
    В душі – ліхтарями.
    Місточок і небо –
    Чиє де склепіння?
    Боюся, зурочу
    Неждане видіння.
    Наважуся – стану,
    А сонце пекуче…
    Гойднулась. Аж раптом…
    Любов... Неминуча.
    Гойдається мостик.
    Чиє де склепіння?
    Тепер все так просто.
    Хоч ми – напівтіні.

    2009


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (4)


  30. Ніна Яворська - [ 2009.10.21 00:17 ]
    Ты сможешь все
    На минутку,на секунду,
    хоть на миг остановись.
    Вымой грязную посуду,
    и начни другую жизнь.
    Сбрось все тяжкие оковы
    с искалеченной души.
    Пусть других уж казановы
    покупают за гроши.
    Распахнись навстречу солнцу
    и прохладному дождю,
    улыбнись,как незнакомцу,
    золотому сентябрю.
    Верь:ты сможешь жить иначе -
    без обмана и тоски.
    Пусть теперь и тот поплачет,
    что кормил тебя с руки...


    2009 р


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.23)
    Прокоментувати:


  31. Ніна Яворська - [ 2009.10.21 00:37 ]
    Наболіло
    Жорстоке слово,
    наче гостре лезо,
    розпанахає
    безневинну душу...
    холодний зір очей
    твоїх зелених
    уб"є ще в зародку
    всі проблиски надії...
    Рука свавільна
    зірве
    разок намиста -
    коралики червоні,
    мов краплі крові з вени
    на зеленому сукні...
    Пробачте,
    пане генерале,
    за зіпсований мундир...


    2009 р


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.23)
    Коментарі: (4)


  32. Тетянка Гальцюпака-Федорова - [ 2009.10.20 23:27 ]
    ***
    Що подати тобі на вечерю, пузом’який світ?
    Келих ночі п’янкої, зніжену лезами лярву?
    Від сьогодні тобі залишатиму свій
    Післязавтрашній слід,
    Що б ти встиг прожувати, прожити, ще кварту!
    Ти не змушуєш вірити, надія обскубана пава,
    Всю любов розгребли на метали, і часу дарма...
    Людство-маро!
    на шкіру скелети у кості гуляли,
    Небо пінилось, та грому і досі нема.
    Помовчи, повний штиль на хвилях–FM,
    Завмирають очі в айстробарвнім цвітіні
    Світ мій, сивий…хворий, з кульгавим конем…
    Не встига, сіромахо, за власною тінню!


    Рейтинги: Народний -- (5.06) | "Майстерень" -- (5)
    Коментарі: (1)


  33. Михайло Закарпатець - [ 2009.10.20 22:53 ]
    Будинок біля озера *
    Крізь прірву часу хвилями тепла
    до тебе доторкнулося Кохання.
    Мій лист з’явився там, де ти прийшла.
    А твій ось... врятував мене. Востаннє.

    Години, дні - як хижі павуки,
    снують свою підступну павутину,
    заплутавши нас двох в липкі роки
    і відчаю накинувши тканину...

    Будинок біля озера – для нас.
    Склепіння світла, храм святий любові.
    Здивовано тут завмирає час,
    а захід сонця – наче колір крові.

    Тут ми удвох – хоч нас давно нема!..
    Просякнута розлукою негода.
    Знайди листи, коли прийде зима,
    та, мабуть - просто викинь їх у воду.

    Я сам - без посередників-рядків -
    прийду в наш дім на Озері Любові
    здійснити те, що досі не зумів -
    через роки тебе торкнутись знову...

    2009

    * (за мотивами однойменного фільму)


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.36)
    Прокоментувати:


  34. Александр Басаргин - [ 2009.10.20 22:28 ]
    Без названия
    Чашка кофе, стихи, сигарета,
    разговоры, в стаканах вино –
    как-то близко мне было все это,
    а теперь все осело на дно.

    Беспризорный, угрюмый, сиротский,
    с этим вечно украинским «шо».
    Мне в толпе отзывался И.Бродский,
    в сердце мне А.Григорьев зашёл.

    Я записывал справа налево
    не слова, а рождения слов
    и с надеждой забрасывал невод
    в зазеркалье кинжальных углов.

    Слово мертвое, слово живое,
    между ними – потоки воды…
    В листопадовом, зрячем конвое
    захлебнувшийся ветром кадык.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (4)


  35. Александр Басаргин - [ 2009.10.20 22:51 ]
    время
    Кто по трупам резво скачет,
    кто бомжует по подвалам.
    Подстрелили вот Версаче,
    ну а мы пампушки с салом
    всё едим себе в сторонке,
    дом наш, как и прежде, с краю.
    Что важнее в этой гонке -
    кто-то знает? Я не знаю.
    Время смотрит исподлобья
    на лихие эти годы,
    верноподданность холопья
    ждет распроданной свободы.
    Ждет-пождет, ярится браво,
    вздорной бабой голосит,
    лямку тянет величаво,
    а потом так одичало
    с шиком прыгает в такси.
    Дальше - больше, дальше - глуше,
    нет узды, в пыли глаза,
    воздух режет кнут пастуший,
    птица-тройка мчит и душит -
    отказали тормоза.
    В этом хорище отпетом
    тонет звонкий голосок.
    «Как живёшь, старик?» -
    «Да где там...
    Тяжело живу, сынок».






    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (3)


  36. Свєта Пономаренко - [ 2009.10.20 22:32 ]
    Сенс буття
    Не можна жити без кохання,
    Лише у ньому сенс буття.
    Без нього - марні всі старання,
    Без нього - шлях у забуття.

    Живемо раз на цьому світі,
    Прожити як найкраще треба.
    Всі на Землі ми Божі діти,
    Ми тягнемось до світла і до неба.

    Кожен має різні мрії,
    Які дають наснагу пізнавати
    Цей світ романтики й надії...
    І знай: життя в житті треба вбачати.



    Рейтинги: Народний 3.5 (3.5) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 5
    Коментарі: (2)


  37. Свєта Пономаренко - [ 2009.10.20 22:44 ]
    Свіча любові
    Свіча, що змінює життя,
    Горить і не погасне.
    Вона запалює серця,
    Із світлом - все прекрасне!

    Свіча - це Бог, який дає любов,
    Він хоче всіх зігріти, освятити.
    Нам світить в серце знов і знов,
    Бажає в нього нам любов вселити.

    Нехай горить свіча в серцях і не згорає!
    Своїм теплом всіх зігріває!
    У темні всі куточки проникає...
    Нехай любов ніколи не згасає!



    Рейтинги: Народний -- (3.5) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  38. Оксана Зіник - [ 2009.10.20 22:24 ]
    „СУМБУРНІ РОЗДУМИ ДОРÓГОЮ ДОДОМУ”
    День закінчився робочий, та додому йти не хочу…
    Сіро, мокро, дощ іде, з транспорту лиш «двійка» йде.
    Я крадусь неначе кішка, хвилин двадцять йтиму пішки,
    Ще зайду в бібліотеку, почитать візьму «Гобсека»…
    Попросила дощ:
    - Не йди, он скільки кругом води!
    Дощ мене послухав, стих і … перетворився в сніг.
    Сніг пішов такий лапатий! Ну скоріше б вже до хати!
    Осінь, жовтень надворі, чому сніг о цій порі?!
    Лиш подумала про це, знову дощ січе в лице…
    Снігодощ та дощесніг, підганяв мене як міг.
    Що ж, я швидкості додала і сусіда наздогнала.
    Йшов сусід собі поволі, мокрий весь, без парасолі.
    - Добрий вечір.
    - Добрий й вам.
    - Я вам парасолю дам.
    Та сусід всміхнувсь про себе:
    - Парасолі вже не треба…
    Йшли, калюжі обминали, про погоду розмовляли…
    Кілька теплих, добрих слів - на прощання. Мов зігрів!
    …Йду вже радісна, поволі. Заважка, щось, парасоля.
    Зупинюся на хвилинку. Світло рідного будинку
    Ллється з вікон. Там п’ють чай… Мамо, дочку зустрічай!
    Сніг струшу із парасолі і пірну в під’їзд поволі…

    15.10.2009


    P.S.: із громадського транспорту, крім «двійки», у нас по місту ще «ходять» «пішкаруси»)(


    Рейтинги: Народний 5 (5.06) | "Майстерень" 5 (5.06)
    Коментарі: (12)


  39. Свєта Пономаренко - [ 2009.10.20 21:20 ]
    Веселка
    В дощі журба моя сховалася...
    В промінні сонця - радість.
    Веселка з небом поєдналася,-
    Свідоцтво Боже нам, як данність.

    Веселка - букет із кольорів,
    Що зір людей красою вабить,
    І хто її хоч раз зустрів,
    Творця, за мить таку, він славить!


    Рейтинги: Народний -- (3.5) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  40. Сергій Жадан - [ 2009.10.20 21:46 ]
    Алкоголь
    Зелена вода річок зупиняється в теплих руслах,
    риби, мов дирижаблі, розганяють планктон
    і змучені птахолови намагаються впіймати
    кожне слово.

    Міцно тримай у руках кольорове ганчір'я і скотч,
    якими стягнуто різані вени нашого героїчного часу.
    Колись нарешті вимкнеш це радіо,
    звикаючи до неї, звикаючи до її дихання,
    і вона, вдягнувши твою футболку,
    принесе тобі серед ночі води.

    На літній терасі горнята з рештками чаю
    заливаються зливою, наповнюються недопалками,
    у нас із тобою спільна застуда, у нас із тобою довгі розмови -
    ти не помічаєш ранкових дощів, пізно лягаючи спати
    і так само пізно прокидаючись,
    я пишу вірші про те, як я люблю
    цю жінку, і як я вигадую
    все нові і нові слова,
    лише б їй про це
    не сказати.


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (1)


  41. Александр Басаргин - [ 2009.10.20 17:57 ]
    Мямлим Блока
    ***
    Мямлим Блока, ходим боком,
    прустим время наугад,
    и лолитится Набоков,
    он и сам себе не рад.
    Он не рад, и мы не рады –
    брат не брат, и сват не сват.
    Что, вкусили крови, гады?
    Так ликуйте. Маскарад
    всем объявлен. Маски, маски,
    да вчерашний перегар;
    вот уж красной хватит краски,
    явь, почище страшной сказки,
    ставит пьесу «Superstar».
    Ставит вечные вопросы
    не ребром, а под ребро,
    жизнь идет, струится носом,
    ходит в сумерках раскосых
    опьяненный царь Рембо.
    Пьяный ботик, сбросив парус,
    без судьбы и без начал,
    не Икар летит – Икарус
    по дороге нас промчал.
    По дороге в город Муром
    раздается дикий свист,
    день вчерашний смотрит хмуро,
    день сегодняшний на вист
    всё поставил и забылся,
    пена дней – его удел,
    не простил, и не простился,
    шел да шел, и в лужу сел.




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.44)
    Коментарі: (4)


  42. Александр Басаргин - [ 2009.10.20 17:44 ]
    Здравствуй, друг
    Здравствуй, друг, навек пропащий,
    мой лирический герой.
    Что стоишь, глаза таращишь?
    Я живой, и ты живой.

    Для меня закрыты двери,
    ты – без окон и дверей.
    Так давай себя проверим;
    сбились в кучу люди, звери –
    поспешай, вина налей.

    Я кроил тебя неспешно,
    ты меня перекроил,
    растворил святое в грешном,
    скорчил рожицу потешно,
    льдистым словом опоил.

    Сделал шаг в литературу
    романтическим юнцом.
    Убегал, стрелялся сдуру,
    изморщинивши лицо.

    В становой хребет сонета
    пригвоздив свободный стих,
    напевал, как стонет Лета,
    как искрятся брызги света,
    как скучают на двоих.

    День за днем глаза тускнели,
    становился краше слог.
    Все надрывней птичьи трели,
    все настойчивей метели
    голосили между строк.

    Вдоль каналов, книжных лавок
    мы пойдем рука в руке –
    книгой жизни, без помарок
    отразившись вдалеке.


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.44)
    Прокоментувати:


  43. Віталій Ткачук - [ 2009.10.20 17:18 ]
    Нас буде двоє
    Завтра, коли оголосять закінчення світу
    Зірвуться народження на півкрику
    Тунельна півтемрява видасться світлом
    Ми станемо з Братом одного віку

    Сірка всіче переборами праху по нотах.
    Питатимуть Злодії, що віддати?!
    Каліки здіймуться в останні свої фокстроти
    Вперше мені вистачатиме Брата

    Встануть без ліків Лежачі, без ліку їх збудять
    Складуть Безіменні губи йменами
    На вратах зупинять - як вас по-батькові буде?
    Нас буде двоє з розп’яттями Мами


    2009


    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.37)
    Коментарі: (2)


  44. Карина Мурчак - [ 2009.10.20 16:11 ]
    Луна...
    Впаде сльоза, і ця луна
    Шалений біль заб’є у скроню.
    А я одна, а я одна,
    Та все ще подумки з тобою.
    Убий мене, і слова звук
    Від божевілля урятує.
    Убий мене торканням рук,
    Й ніхто ніколи не почує
    Луну мого серцебиття
    В тремтячому теплі долоні.
    Луна, вбери моє життя,
    Тримай його в своїм полоні,
    Бо я сьогодні не засну,
    Бо я сьогодні одержима,
    А ти сховав в собі луну,
    Убив закритими дверима.
    У тиші ув’язнив цей біль,
    В цю ніч навік вселив напасті.
    Й тремтячий голос тихий мій
    Усе ще молиться за щастя,
    Беззвучно гублячи слова
    У твої очі темно-карі.
    Ти бачиш, я іще жива,
    Та смерть моя в сльози ударі.
    Луни звучання пролетить
    Як грім, і літній дощ проллється.
    Скажи, невже оце все мить?
    Невже оце усе минеться?
    Луна ударить об підлогу
    І відіб’ється об всі стіни
    Я не попрошу допомогу,
    Я мовчки просто так загину.
    А ти дивися і забудь,
    Як біль разюче б’є у скроню.
    І хоч ти дав мені заснуть,
    Я все ще подумки з тобою.

    2009


    Рейтинги: Народний 5.17 (5.26) | "Майстерень" 5.13 (5.21)
    Коментарі: (3)


  45. Іван Редчиць - [ 2009.10.20 13:08 ]
    В СВІЧАДІ ВІЧНОЇ РІКИ (сонет)

    В яснім свічаді вічної ріки,
    Мов ластівки, літають рідні душі.
    Не будьмо ж ми повік до них байдужі,
    І в снах вітаймо помахом руки.

    З небес їм видно наші дні й роки,
    Серця нещирі і зів’ялі ружі,
    Холодні душі, ніби після стужі...
    Мабуть, такими бачать нас батьки

    З висот - і недосяжних, і захмарних,
    А ми літа марнуємо безкарно,
    Забувши стежку до святих могил.

    В сивусі топим розум, а не лихо,
    Підхопить скоро нас великий вихор, –
    Як мертвий дух, то вже й не треба крил.



    Рейтинги: Народний 5.38 (5.49) | "Майстерень" 5.38 (5.46) | Самооцінка 6
    Коментарі: (5)


  46. Богдан Сливчук - [ 2009.10.20 12:47 ]
    ЗЕМНІ ЯНГОЛИ
    Мандруємо у пошуках світами
    Чи в праці заробляємо на хліб.
    І подумки вони завжди є з нами,
    Єдино-рідні на усій Землі.

    Колишемо своє дитя в колисці,
    Радіємо, як зробить перший крок.
    Вони завжди від нас чекають вістей,-
    Правдивих, а не вигадок зірок.

    І, навіть, у чеканні свого щастя,
    Заплутуємось часто між людьми.
    Вони для нас воліли б з неба впасти,
    До серця приголубитись крильми.

    Ми часто не знаходимо години,
    Прийти і доторкнутися до рук.
    А там десь сяє посмішка єдина,
    Якій радіє син, а їх онук.

    І моляться вони за наше щастя,
    Щоб було все і так, як у людей.
    Щоб гріла нас любов, як сонце ясне,
    Щоб лихо не торкалося дітей.

    В житті у нас не все виходить гладко
    І мчать вони на кожен плач і біль.
    Це янголи земні, це янголятка,
    Котрі на нас чекають звідусіль.

    Йдемо стежками вже у зрілім віці,
    Ведем свою дитину під вінець.
    І лиш вони на цьому світі вічні,
    Ці янголи, що мають сто сердець.

    Ці янголи,що нас за все прощають
    І в старості, і десь ще на зорі.
    Життя дарують і оберігають,
    Це янголи земні, це – М а т е р і.

    Грудень 2008 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.4) | "Майстерень" -- (5.37)
    Коментарі: (4)


  47. Тамара Ганенко - [ 2009.10.20 02:07 ]
    * * *
    З тобою в нас - тільки сьогодні,
    Хоч наші минулі хвилини
    Вплелися уже у роки...

    Нам солодко скраю безодні,
    А світ, коли сходиться клином,
    бува полиново гірким...





    ------------------
    * * *

    С тобой у нас - только сегодня,
    Хоть наши былые минуты
    Вплетаются вже у года...

    У бездны нам сладко с тобою,
    Но свет, когда сходится клином,
    Полынным бывает на вкус.




    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (9)


  48. Олеся Овчар - [ 2009.10.20 01:45 ]
    Меланхолія кольору мрії
    Вчора троянди
    в небеснім тумані
    Кольору мрії
    наснились мені.
    Щастя просилося
    дотиком раннім.
    Дотик несміло
    завмер вдалині.
    Квіти цнотливого
    кольору мрії
    В руки схиляли
    Свої пелюстки.
    Сон безнадійно
    тривожно леліяв
    Меланхолійні
    Ласкаві рядки.
    Ніжну пелюстку
    Трояндові хмари
    М’яко в долоню
    Поклали мені.
    Я цілу нічку
    У ній колисала
    Віру у мрії
    Чарівно ясні.
    Втрутився ранок.
    Дощем барабанним
    Кликав кудись
    На нові манівці.
    Сон загубився
    раптово-неждано.
    Тільки зосталась
    Пелюстка в руці.

    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (6)


  49. Тетянка Гальцюпака-Федорова - [ 2009.10.20 00:39 ]
    якось так
    Злотом-нитками латаючи вени
    Всі обручки складала у кошик…
    Ця любов – божевільна Венера,
    Відраховує час наче гроші!
    А в кишенях дощу все порожньо,
    Жебраками гуляють слова…
    Полум’яно-здуріла Венера
    Мою душу собі догриза
    І хрумтить і не скаржиця вічне,
    Занотовують пoсмішки міми,
    Осінь біситься – прірва незвична –
    Стали ми недосяжно чужими…


    Рейтинги: Народний -- (5.06) | "Майстерень" -- (5)
    Коментарі: (6)


  50. Зоряна Ель - [ 2009.10.20 00:29 ]
    Поступ
    Продірявлюєш натовп - нарешті оце "колись":
    Крок за кроком ідеш і не можеш оговтатись.
    Справа шкіряться луджені посмішки масово,
    Зліва світиться заздрісних поглядів місиво.

    Але мусиш пройти коридори безвиході.
    Затинаючись йдеш, намагаєшся дихати.
    Над тобою повітря пливе здирижаблене –
    Віддих – шкірою-порами-відчаєм-зябрами…

    Ось уже середина, не смій оглядатися,
    Бо засмокче назад ненажерлива матриця.

    Загубила каблучку – назад не повернеться…
    А позаду – облич щосьгукаючих вервиця,
    А позаду сплетіння із рук – не дозволимо…
    Ще лиш крок – відродитись із попелу полум'ям.


    19.10.2009 р.


    Рейтинги: Народний 5.42 (5.51) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (20)



  51. Сторінки: 1   ...   1428   1429   1430   1431   1432   1433   1434   1435   1436   ...   1829