ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Волають круки, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ ІV. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єписко

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Ніна Яворська - [ 2009.10.15 13:24 ]
    Весна
    Весна - пора кохання
    і здійснення надій...
    О,як же це банально!
    Ти дуже не радій.
    Любов краде свободу,
    бере в полон життя;
    весняна прохолода
    кидає лід в серця...
    Ти не спіши любити
    й ридати в подушки -
    без цього можна жити,
    а без свободи - ні...


    2008 р


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.28) | "Майстерень" -- (5.23)
    Коментарі: (4)


  2. Олена Осінь - [ 2009.10.15 13:36 ]
    В’яжу осінній светр в подарунок
    ЖИЛЕТ
    Останні спалахи прозорої блакиті
    Й тягуче щастя в стужавілих гронах
    Сплету, щоб зберегти солодкі миті,
    Що зимну кров вином п’янким розгоне.

    Кладу рядок, де в шибку плаче злива,
    Де ніч зірками шле землі цілунки,
    Де на дзвінку ранкову лунь лякливу
    Найперші заморозки стелять візерунки.

    Вплітаю степу заряснілі в росах далі,
    Жагучу пристрасть калинової пожежі,
    Розбиті в небі журавлині магістралі,
    Кленове буйство в позолоченім кортежі.

    РУКАВА
    Зшиваю полотно важкими хмарами,
    А ті спішать і все куйовдять гривами,
    Женуть тумани по німих полях отарами,
    Вкривають землі скрізь димами сивими.

    КОМІР
    Й понад країною стрімкого вітровію,
    Летять стрічки на мріях бабиного літа.
    В холодні дні нехай тебе завжди зігріє
    Тепло осіннє, що в моїх словах розлите.


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.58)
    Коментарі: (5)


  3. Ніна Яворська - [ 2009.10.15 13:33 ]
    Пісня
    Яблуневим снігопадом знов мете весна.
    Білий цвіт до твого серця стежку проклада.
    Так сердито грім гуркоче у травневу ніч,
    а мені не страшно зовсім у полоні віч...
    У полоні твого смутку тепло так мені.
    А мені наснились вчора квіти запашні.
    Ти зривав їх і пелюстки падали до ніг.
    А веселка в синім небі - наче оберіг...
    Яблуневим снігопадом знов мете весна.
    Білий цвіт до твого серця стежку проклада...
    Налетіла чорна хмара,пролилась дощем -
    всі зітхання - милування зруйнувала вщент...


    2008 р


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.28) | "Майстерень" -- (5.23)
    Коментарі: (2)


  4. Ніна Яворська - [ 2009.10.15 13:17 ]
    Експромт
    Живи,- як живеться -
    кохай і гріши,
    за покликом серця
    у мандри спіши,
    шукай насолоди,
    влізай у борги,
    не бійся свободи -
    старої карги...
    Життя бо - єдине
    на світі у нас.
    Не вернеш,не спиниш
    безжалісний час...


    2009 р


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.28) | "Майстерень" 5 (5.23)
    Коментарі: (12)


  5. Роман Коляда - [ 2009.10.15 12:08 ]
    ***
    Передчуття прогулянки улюбленим містом пізньої осені 2009 року, містом, до якого мало приїхати, яке ще треба аби впустило тебе у свої внутрішні світи.

    Сніг на Ринку, з Святого Юра
    Чорні круки летять на Личаків,
    А сльотава бруківка похмуро
    Віддзеркалює неба знаки.

    Я Вірменською всоте крокую,
    Чую дзвони на ратуші всоте,
    Та хвилююсь, як вперше, бо чую -
    Зараз леви спитають: «Хто ти?»

    З-поміж тисячі серця ударів,
    Є такі, що карбують камінь.
    Над тобою, як завше, хмари,
    Львове мій, чи відчиниш браму?


    Рейтинги: Народний 5.42 (5.45) | "Майстерень" -- (5.54)
    Коментарі: (25)


  6. Іван Редчиць - [ 2009.10.15 11:15 ]
    САМОТНЯ МУЗА
    Холодні строфи, наче зими,
    А чи вітри осінні ці.
    В душі розгублюємо рими,
    Як молитви старі ченці.

    Багато шкрябаємо віршів,
    Є в них чимало зайвих слів.
    І в тих, що серцю найрідніші,
    Ледь блима вогник почуттів.

    Згасає свічка, бо уява
    Не прокидається й на мить.
    І сниться їй, що птаха слави
    До неї цілу ніч летить.

    Як тіні, час хитає вірші,
    Що до сердець не знайдуть шлях.
    І тихо муза наймиліша –
    Сама блукає по гаях.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.46) | Самооцінка 6
    Коментарі: (2)


  7. Юлія БережкоКамінська - [ 2009.10.15 11:35 ]
    * * *
    Життя – найскладніший ребус.
    І що б воно тільки значило?
    Безмежно сумую за небом,
    Якого іще не бачила.
    У горлі слова лишаю.
    Відбірні – та й ті переклад.
    Немає мого тут раю.
    Немає мого там пекла.
    Не виказати нікому
    Того, що настільки рідне:
    Ночами літаю до дому,
    Якого з землі не видно.
    8.10.09.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (10)


  8. Юлія БережкоКамінська - [ 2009.10.15 11:36 ]
    * * *
    Я люблю тебе. І тому –
    Не чекай ні листів, ні дзвінків,
    А самої мене – й поготів.
    Я й адреси –то не візьму.
    Все-одно ж бо, яка зі стежин,
    І провулки які – твої.
    Не кажи мені, не кажи…
    Обійди, облети, проїдь,
    Коли я – на твоїм шляху.
    Коли я – у твоє вікно.
    Не чекай мене, не рахуй
    Зграї днів, і хвилин, все-одно
    Я тобі – й уві сні – святе, -
    Не дозволю свої вуста.
    Я люблю тебе.
    Й через те –
    Ні - стрічань.
    Ні - дзвінків.
    Ні - листа.
    14-15.10.09.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (4)


  9. Ігор Міф Маковійчук - [ 2009.10.15 10:21 ]
    * * *

    Розвіює віття
    роздягнену осінь.
    Розбарвлює спомин
    згорілий оранж.
    Застуджена постіль.
    Ми – втомлені гості
    у нашім коханні,
    котре не для нас.
    Допите вино,
    лиш на скатерті пляма
    й огарка свічі
    не доплавлений віск.
    А думи птахами
    блукають між нами
    та крок не ступити,
    не мовити слів.
    Даремно
    засохле розгублене листя.
    Роздягнена осінь –
    оголена суть.
    І спомин
    в оскомі безсонній втомився
    вінчати
    розвінчані крила розпуть.
    2005 р.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.41) | "Майстерень" -- (5.27)
    Коментарі: (19)


  10. Тетяна Свєтліцина - [ 2009.10.15 09:51 ]
    На світанку
    Чого від тебе я чекаю
    Спитав у мене на світанку
    Насамперед чекаю… чаю
    І може поцілунок ранком

    Ти посміхаєшся лукаво
    Зникаєш потайки на кухні,
    Кладеш в мої долоні... каву
    Та все ж цілуєш щічки пухлі


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.36) | "Майстерень" -- (5.31)
    Коментарі: (3)


  11. Олеся Овчар - [ 2009.10.15 09:30 ]
    Про Мишчине вушко
    У Мишечки моєї
    Відгризла вушко киця,
    А я нове приклеїв –
    Воно їй знадобиться.
    Будемо разом слухать
    Казки моєї мами.
    І Мишка буде чути
    Вже обома вухами.

    2009


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (7)


  12. Оксана Сірик - [ 2009.10.15 08:42 ]
    Нова осінь
    Якось порожньо так... То, мабуть, уже осінь
    Наступає на п'яти, хоч як не біжи...
    Чужих доль і кохань журавлі стоголосі
    Все продовжують шлях до своєї межі.

    Як самотньо і холодно падає небо
    Металевим забралом на наші думки.
    Не почуєш мене, бо шепочу до тебе:
    Розлилося життя - вже не ті береги...

    15.10.2009 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.37) | "Майстерень" -- (5.3)
    Прокоментувати:


  13. Ігор Хо - [ 2009.10.15 00:24 ]
    Rock'n roll music
    ми розхристана пара
    уночі
    скоком
    залило музикою
    я не чую тебе
    це взаємне
    але наші ноги знають
    одні одних

    буґі хоч і до ранку
    хоч до зриву котушок
    лиш не спиняйте
    звуки
    не стишуйте гамору
    не знижуйте швидкості

    так
    ми чудова пара
    у цьому танці
    і не знаючи твого імені
    я не впізнаю тебе ніколи
    і це взаємне

    але колись
    ми обоє почуємо
    знайомі нотки
    у плескоті чиїхось босих ніг


    Рейтинги: Народний -- (5.36) | "Майстерень" -- (5.41)
    Коментарі: (11)


  14. Сергій Дяків - [ 2009.10.14 23:36 ]
    ***
    Як жаль, що ми живемо тільки раз.
    Якби життя нам було дане двічі,
    То смерті ми поглянувши б у вічі,
    Задумались:як марно витрачаєм час.

    В житті нам часто випадає шанс,
    Та ми поглянувши на нього скоса,
    Деремо вгору що є сили носа,
    А потім плачемо, що Бог забув про нас.

    Ціна життя - то подих, рух-алмаз,
    А ми його закопуєм у надра
    І губимо між мріями про мандри
    В той час, коли спливає стрімко час.


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.02) | "Майстерень" -- (5.02) | Самооцінка 5
    Коментарі: (3)


  15. Ніна Яворська - [ 2009.10.14 22:46 ]
    Чорно - біле
    Чорні зітхання і білі троянди;
    чорні печалі і білі вірші...
    Чорний - то колір безжальної зради.
    Білий - то колір закоханих днів.
    Чорний цілунок - на біле обличчя;
    чорна сльозинка - на білому склі;
    чорну розлуку ворон накличе;
    білі тумани сповиють пісні.
    Чорнії вина у білім кришталі;
    чорні черешні на білім столі...
    Грай свою пісеньку,чорний скрипалю,
    на білій скрипочці,в білій імлі...
    Чорними стануть білі троянди;
    зостанеться попіл від білих віршів...
    Чорний - то колір безжальної зради.
    Білий - то колір нездійснених снів.


    2004 р


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.23)
    Коментарі: (2)


  16. Ніна Яворська - [ 2009.10.14 22:52 ]
    Серденько
    Прозоре плетиво зітхань,
    мереживо цілунків...
    Ти мого серденька не рань
    мечем любовних трунків...
    У лабіринті почувань
    блукаємо безцільно...
    Ти мого серденька не рань,
    не смійся божевільно...
    Тебе не чути вже,на жаль,
    за пеленою звуків...
    В моєму серденьку печаль
    і зграї чорних круків...


    2004 р


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.23)
    Коментарі: (4)


  17. Ніна Яворська - [ 2009.10.14 22:30 ]
    Песимістичне
    В твоєму горі хто тобі поможе?
    Їм байдуже...А ти ридай,ридай...
    Усі обличчя так до болю схожі.
    От тільки чим?Не знаю...Не питай...
    Твою розлуку хто візьме за плечі,
    і скаже їй хоч кілька теплих слів?
    Ти знов одна...І плаче сивий вечір
    ясними міріадами вогнів...
    Ти не гадай,хто буде завтра поряд.
    Не ворожи на гущі чорних днів.
    Що має буть - те прийде в твою долю.
    А решта?Міф...Димок забутих снів...


    2004 р


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.28) | "Майстерень" -- (5.23)
    Коментарі: (6)


  18. Юрій Лазірко - [ 2009.10.14 21:47 ]
    Я просто
    Я просто эхо, человек-оркестр
    с растерянной Вселенной в нотах.
    Мне для концертов не найдется мест,
    как смысла для вопроса "кто ты".

    Как ветер, мир меняется во мне.
    Без разницы – его хватает...
    Он – не почем, но почему-то вне
    подсчета криков журавлиной стаи.

    Но почему-то дышится за всех
    не-дышащих и не-отпетых.
    Со снятием доспехов – легче грех,
    я открываю сердце свету.

    Я просто остров, человек-страна,
    дрейфующий анклав. Светила –
    друзей неслыханная тишина,
    врагов невидимая сила.

    15 Октября 2009


    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (29)


  19. Лоллі Азбьорн - [ 2009.10.14 21:39 ]
    Вікна осені (піддаючись загальній осеніфікації)
    Як відчиняла вікна для дощу
    в них прошмигула ненароком осінь
    У дім душі влетіла неба просинь
    і зойки журавлиного плачу…
    ***
    Так літо непомітно піддалося
    Агонії в осінньому вогні
    Жмут спогадів лишаючи мені
    Вінком із мрій серпневого колосся...

    А осінь вже вплітала у волосся
    Гіркий туман і лагідну печаль
    І смуток опускала, як вуаль,
    за літом тим, що так і не збулося.
    ***
    «Це – осінь! Осінь… Це всього лиш осінь
    Вже порядкує за моїм столом»
    – спираюсь на холодне скло чолом,
    щоб зрозуміти, що не знала досі.
    ***
    На підвіконні злива з почуттів,
    Думки розхристані, а ноги босі.
    Слова згубились в паперовім стосі
    Сценаріїв, незіграних в житті

    Мовчу… Танцюють краплі золоті
    в відчиненім вікні, панує осінь
    над цілим світом, проливає сльози –
    Сердешну спеку топить у воді
    ***
    Жар серця я для пам′яті лишу
    І відпущу минуле опівночі…
    Ох, осене! Твої глибокі очі
    Як темні ночі, сповнені дощу.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.31)
    Коментарі: (5)


  20. Сергій Жадан - [ 2009.10.14 21:44 ]
    Гумова душа
    Як будь-яка інша історія,
    ця історія добрих дитячих стосунків
    поступово добігає кінця.
    Підлітки в стані вічної
    застуди і закоханості,
    котрі намагаються звести до купи
    розлоге плетиво подорожніх вражень
    врешті вмовкають заворожено
    під травневим дощем,
    який ховається в їхньому волоссі,
    аж його тепер
    звідти і не вичешеш жодними гребенями.
    Лише потопельники - ці ангели повільних річок,
    стоять під водою і
    вигинаються за течією,
    мов листя морської капусти,
    і лише сварливі ворони перебираються з неба
    до неба і знуджено дибають
    в горішній ріллі,
    переносячи на плечах своє домашнє
    начиння і смугасті лантухи з пір'ям.
    Як будь-які інші речі,
    речі з цієї історії насправді
    легко надаються до озвучення,
    хоч ви так і не змогли
    сказати одне одному про жодну з них.
    Аж ось виявляється все так легко і просто -
    привиди, що вистромлюють до неї
    з дощу
    свої риб'ячі обличчя;
    кавові зерна, що пускають
    коріння
    в теплому грунті
    її безсоння;
    її простирадла, що схожі
    на листівки
    з відозвами страйкуючих
    комітетів.


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.48)
    Прокоментувати:


  21. Сергій Жадан - [ 2009.10.14 21:19 ]
    Тріска
    Жінки торгують надвечір тріскою,
    живою, вимученою, такою,
    що помирає їм на руках.
    Сонця, що мали давно зайти,
    птахами стрибають по камінню,
    й дивуючись тихо такому вмінню,
    жінки і не бачать як ці сонця
    ховаються їм в животи.

    Діти старих кам’яних будинків
    зростають без музики і годинників,
    читають книги в рибальських церквах.
    Пірнають в заливів тепло прозоре
    і їхні очі на цій глибині
    світлі від того, що дивляться в море,
    темні від того, що бачать на дні.

    Печальні рибалки виходять в ніч,
    женуться за вітром і, дивна річ,
    збирають давнє рибальське спорядження,
    шукають дорогу до власного порту
    й надійними сітями вкотре і вкотре,
    б’ючись човном об хвилі тверді,
    в глибокій, неначе смуток, воді
    виловлюють свої відображення.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.46) | "Майстерень" -- (5.48)
    Прокоментувати:


  22. Олександр Сушко - [ 2009.10.14 20:31 ]
    Впала ніч
    * * *
    Впала ніч на ліси та поля,
    Вкрили небо зірок світляки,
    Серед них десь блукає моя,
    Промінці шле до мене легкі.

    Я ті промені, схожі на сміх,
    Кожним подихом спрагло ловлю,
    Ну скажи мені правду, чи гріх,
    Що тебе я, кохана, люблю?

    Хоч належать усім чудеса,
    Темні ночі та дні голубі,
    Не погаснуть оті небеса,
    Як візьму одну зірку собі.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.82)
    Прокоментувати:


  23. Лаура Тільки - [ 2009.10.14 17:02 ]
    Глобальне
    Заперта осінь в місті на замок,
    У мороці її багато суму…
    Б’є вітер по засмученій щоці.
    Горіхи мармурові паладини
    Від вогнищ і дешевих цигарок
    Віками травлять тонни диму,
    Аж потопає місто в молоці
    І відцвітають із плачем жоржини.
    Зворот в минуле... із теперішнім зв'язок
    На точці зустрічі і точці перелому,
    Керують світом невагомі папірці
    З зародженням глобальної пухлини.
    Азоту і дощу кислотного ковток,
    Зупинка дихання усьому ще живому…
    І простолюд потрапить між різці
    Поширеної всюди павутини.
    Відсохне, відпаде духовності сосок
    І кроки проводжаючі додому
    Безплідні будуть й безпорадні як старці
    Із запахом гвоздики і рутини.
    Болить мене, аж до самих кісток
    Я стерла ноги ідучи до Риму,
    А хустка тріпотить в руці
    І присмак на вустах калини
    Терпкавий наче час, що як пісок
    Стікає... як життя без гриму
    Тече по жилах, по земній ріці
    І повертається у витік пуповини.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.29) | "Майстерень" -- (5.28)
    Коментарі: (5)


  24. Серенус Цейтблом - [ 2009.10.14 17:12 ]
    Переводчик сайенс фикшн
    Роешься в словарях, "издатах" и "литах",
    отвлекаясь на многосложные "книжн.", "тех." или "муз.";
    истошно постишь на форуме: "Помогите!
    Как помириться с музой?" (Хуже нет обиженных муз.)
    Как назвать эту твердь? Что за планета, ей-богу...
    Ты стремишься к оригинальности, а это - не вектор
    и не скаляр.
    ...И тут тебя настигает странное слово.
    Шах за шахом, пока не дрогнешь и не запишешь: "Земля".


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (4)


  25. Ірина Швед - [ 2009.10.14 17:52 ]
    Без тебе...
    Я без тебе, без тебе
    Осипаюся росами,
    Обійми і пробач
    Річку цю на щоці.
    Хтось колише весну
    Розгойдану в стосах цих,
    У відбілених снах на руці.
    На окрайці думки
    Сотні раз перерізані:
    „це тобі, це тобі, це тобі”, –
    Роздаю на пайки
    Всі пісні недоспівані,
    Недописані вірші свої...
    В перевеслах несуть
    Ніч оцю недогойдану
    Голоси диких півнів
    На несточену кров...
    Чи відкриють ворота
    В білім служники вірні ці,
    Чи почують мій голос
    Вони, агов...
    Із мелісовим чаєм
    Завариться спокій мій
    І сповільниться час
    Наших дивних забав…
    Ми зародимось знов
    У планетах зарошених,
    Ембріонових
    Білих дзеркал.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.39) | "Майстерень" 5.5 (5.4) | Самооцінка 4
    Коментарі: (3)


  26. Светлана Заречная - [ 2009.10.14 17:22 ]
    ***
    Смогу ли я терпеть и ждать?
    Не смогу!Я ошиблась сново.
    Мне боль всеравно не унять
    Я разлуку принять готова.

    Не будет больше сказки.
    Она ушла от меня теперь.
    Тень черной краски
    И перед тобою заперта дверь.

    Осенний дождь боль остудит.
    Он никогда ее не забудет.
    Я вернуться не сумею.
    Вы не думайте,я ждать умею!

    От ожиданий становится еще больней.
    Мне мало твоей нежности и ласки дней.
    Я не игрушка для твоих сладостей.
    Я живая!-Я ждала любви твоей!
    Октябрь 2009


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 3
    Прокоментувати:


  27. Іван Редчиць - [ 2009.10.14 17:07 ]
    ВІРНИЙ ДРУГ (сонет)
    Валентинові Грабовському

    У вишиванці на алеї Слави
    Спинивсь поет, здавалося, на мить.
    О, чий то голос вдалині дзвенить?
    Вслухаються нащадки кучеряві.

    Його впізнали б – і шовкові трави,
    І верби, й клен, що вітами бринить,
    І той лелека, що ген-ген летить,
    І ружі, і волошки, і купави…

    І цей самотній камінь край дороги
    Його зустрів би, наче вірний друг,
    Забрав би, певно, втому і тривоги.

    І дзвоник цей покликав би на луг,
    За день нагомонілися б доволі,
    Та відійшов поет, він там – на волі…


    Рейтинги: Народний 0 (5.49) | "Майстерень" 0 (5.46) | Самооцінка 6
    Коментарі: (2)


  28. Ігор Міф Маковійчук - [ 2009.10.14 17:58 ]
    * * *
    Зрадливий дощ…
    Зрадлива сива злива.
    Важкі бездумні небеса.
    Обвита
    німотою
    порожнеча.
    Така потрібна
    і ... даремна
    втеча
    кудись туди,
    куди не знаєш сам,
    та й вітер
    не віщує новосіль…
    Невільний прагне волі,
    вільний – суті.
    А вільний хто?..
    Заплутане розпуття…
    Зрадливий дощ…
    Зрадливий
    сивий
    дощ…

    2000р.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.41) | "Майстерень" 5.25 (5.27)
    Коментарі: (5)


  29. Ірина Швед - [ 2009.10.14 17:29 ]
    Втеча
    Під ресорами колес
    Благословляємо траву і пил
    У храм степів в’їдемо неквапно...
    І твій рогатий бог Харлей.
    Пастиметься на узбіччі
    Ромашками і ковилом,
    Як пасуться неосідлані коні степів.
    Ми сидітимемо на землі
    І мовчатимемо,
    І наша тиша буде чутна ластівкам,
    Що низько літають перед дощем.
    Ми і дощ... Дощ і ластівки.
    І мастильна крапля на суху траву
    З під-твого бога-нецьки,
    Як багряна сльоза міста,
    Від якого ми так намагались втекти…



    Рейтинги: Народний -- (5.39) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (1)


  30. Зоряна Ель - [ 2009.10.14 17:36 ]
    Передзимове
    У листопада – ручиська дужі,
    Перенесе нас через калюжі
    На другий бік,
    Де подих снігу гамує зливи,
    А пізня осінь ганчір'ям сивим .
    Стирає рік.

    Забілить холод мазком широким
    Останні барви. І звикне око
    До білих снів.
    Змовкає осінь... Затихли кроки..
    Зронила листям їх ненароком,
    Між двох світів.

    12.10.2009 р.



    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (14)


  31. Ірина Швед - [ 2009.10.14 16:04 ]
    Зелена маршрутка
    Зелена маршрутка – до лісу,
    А жовта – до мого дому.
    Ми тікаємо від пневмонії асфальтів,
    І залишаємо в інсцесі місто насамоті
    З сивиною кавових вершків
    Та совдепівських привидів-ліхтрів,
    Замінюючи їх худими соснами,
    Наче замінюємо у стараму холодильнику
    Перегорілу лампочку...
    Люблю зелену маршрутку...
    Хоч вона й не йде у мій бік,
    Я сідаю в неї та їду туди до лісу,
    Де скелети дерев нагадають мені,
    Що живемо ми як паралелі та мериріани,
    Вічно претинаючись в часі та просторі
    Де живеш ти, де живу – я...
    І між якими не їзде зелена маршрутка.


    Рейтинги: Народний -- (5.39) | "Майстерень" -- (5.4)
    Прокоментувати:


  32. Ігор Хо - [ 2009.10.14 16:05 ]
    ***
    п'ятий поверх
    причаїлися
    слухають
    як дрижать
    твої закочені очі

    поштовх
    потрійний кульбіт
    ти прокидаєшся


    Рейтинги: Народний -- (5.36) | "Майстерень" -- (5.41)
    Коментарі: (13)


  33. Анна Хані - [ 2009.10.14 16:15 ]
    Дерево
    Я смотрела как дерево, сменяя сезоны,
    Жёлтый цвет переводит в голый, а голый – в зелёный
    И словно ребёнку в имитации взрослых,
    Мне становилось то грустно, то весело после
    Правду дерева летом я искала во влаге
    Но листья иссохли, листья не лгали
    И когда я решилась любить их любыми
    Я увидела, что они мёртвыми были

    Холод, слякоть и монохром
    День идеальный для похорон
    Но вместе с листвой положите меня
    Я знаю, что дерева суть у корня


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  34. Микола Левандівський - [ 2009.10.14 15:15 ]
    * * *
    Канонічними веснами
    молюся авестами
    то скрикну
    то скресну
    вона як праве́сна
    остання фієста
    сліпого дощу.
    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.36) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (16)


  35. Олеся Овчар - [ 2009.10.14 14:52 ]
    Сонячне кружальце
    Покотилося сонечко небом
    На осінню його половину,
    Але раптом в чайочок із медом
    Закотилось кружальцем цитрини.
    :-)
    2009


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (7)


  36. Ярина Тимош - [ 2009.10.14 12:05 ]
    Кава
    Тобі мозки я полоскала.
    І ти мені їх полоскав.
    Не до смаку любові кава –
    із сорту найгіркіших кав.
    То хай тобі твоє воздасться,
    мені – моє. І будь здоров.
    Від кави збудження, як трясця,
    що називаєш ти «любов».


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.3) | "Майстерень" 5.5 (5.25)
    Коментарі: (1)


  37. Василь Степаненко - [ 2009.10.14 12:16 ]
    Пори року

    *
    Секундну стрілку
    Бабиного літа
    Переді мною вітер сколихнув.
    За мить
    Порватись може павутина.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (19)


  38. Ярослав Нечуйвітер - [ 2009.10.14 11:04 ]
    ***
    Сивими ключами від`ячала осінь.
    Відболіло листя у лісах давно.
    Вже зима вітрами розплітає коси
    І стукоче снігом у моє вікно.

    Біла хуртовина землю обіймає.
    Миготять пушинки – не злічити їх,
    А у грубці вітер тужить і співає:
    Мабуть, щось про холод і про білий сніг.

    Ті зірнички срібні у танку кружляють.
    Я крізь шибку бачу їх химерну гру:
    То вони додолу раптом опадають,
    То, немов на крилах, тягнуться вгору.

    Так і ми, мій друже, у життєвім вирі
    Часом не знаходим берега свого.
    В парі з журавлями линемо у вирій,
    Падаєм зірками в пошуках його.

    Так і ми, мій друже, вже коли несила,
    Хочем відпочити лиш єдину мить.
    Хилимось, згорнувши стомленії крила,
    Та по хвилі знову тягнемось в блакить…

    Сивими ключами відлітають роки.
    Вже розквітли мрії у душі давно.
    Та, буває часом, чую ніжні кроки –
    То дитинство стука у моє вікно…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (21)


  39. Іван Редчиць - [ 2009.10.14 10:20 ]
    ВЖЕ ОСІНЬ...
    Вже осінь загордилася, як пані,
    Розгулюють вітри на всі лади,
    І мчать гаями, нібито булані,
    Везуть для ночі місяць молодий.

    Щаслива осінь, наче наречена,
    У свій найперший, у весільний день.
    Щаслива осінь! Та чомусь у мене
    Тяжка зажура від її пісень…


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.49) | "Майстерень" 5.25 (5.46) | Самооцінка 6
    Коментарі: (2)


  40. Володимир Гнєушев - [ 2009.10.14 09:40 ]
    ***
    Я в осінь повертаюсь, як додому.
    Вона, здається, теж мені радіє.
    Природа відчуває сум і втому,
    І я також: снодійне вже не діє.

    Снодійне вже не діє – і не треба,
    Адже приходять рими замість снів…
    Влаштовує мене «безсонна треба*»,
    Це благодать Господня, а не гнів!

    Це благодать Господня, а не гнів –
    Творити й жити в ритміці природи,
    Осіння пустка зібраних полів
    Теж сповнена привабливості й вроди!

    Так, сповнена привабливості й вроди
    Та, що зі мною в осінь увійшла
    І, всупереч всім прикрощам погоди,
    Не розгубила літнього тепла!

    Не розгубила літнього тепла,
    Не продала, не віддала нікому…
    Тому, яка б погода не була,
    Я в осінь повертаюсь, як додому…

    *треба – в даному випадку жертвоприношення

    13.10.2009


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.51) | "Майстерень" 5.25 (5.49)
    Коментарі: (13)


  41. Вікторія Осташ - [ 2009.10.14 00:02 ]
    Післяслово про Слово
    де та мова де ті змовники?
    ненормоване життя се
    парфумер збирає дзвоники
    рейки гнуться числа мстяться…

    ти на волі мов на волику
    на підробленому слові
    в вічність в’їхати поволеньки
    сподівавсь – за дрібку солі

    замість вічности – у відчаї
    потрапляєш (за нізащо?!)
    маска мертва – за обличчя і
    замість Бога – мертвий пращур

    замість чаю з цукром – стевію
    замість стевії – з цикутою
    нерозріджену (містерії)
    рідину в собі спокутуєм

    молим – молимся – замолюєм
    Бога – янголам святим і
    Богородиці – знеболює
    ненадовго! невситимі

    бо гріхи огріхи – пострілом
    все розтрощують єдиним
    слова голого «апостоли»
    хижі клоуни без гриму

    грубу пластикову фрезію
    годі сплутати з живою –
    поверніть мені поезію
    живину і диво в Слові!



    Рейтинги: Народний -- (5.92) | "Майстерень" -- (5.82)
    Коментарі: (6)


  42. Ніна Яворська - [ 2009.10.13 23:10 ]
    Осінь
    Задощило,
    завітрилось,
    залистопадилось...
    Непривітна,
    засмучена
    осінь унадилась...


    2009 р


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.23)
    Коментарі: (7)


  43. Сергій Жадан - [ 2009.10.13 22:39 ]
    ***
    Перечекавши останні сніги,
    вихопившись за сезонні межі,
    він зняв готівку, віддав борги,
    і опинився на узбережжі.

    З легенями, повними тютюну,
    з кишенями, повними алкоголю,
    він мовби пробив заслону міцну,
    не відчуваючи зовсім болю.

    Крізь теплий туман прослизнувши вужем,
    щоб гнати похмілля легку химеру,
    голився краденим фінським ножем
    і зранку пив солодку мадеру.

    Братався, ніби останній раз
    з напарником зі смішним поганялом,
    про вартість справжніх жіночих прикрас
    втираючи картярам і мінялам.

    З кишень витрушуючи пісок,
    просив сигарети й давав поради,
    і плакався їм про своїх жінок
    та бізнес, який забрали араби.

    Ці довгі розповіді уночі,
    мов чорне сяйво морів полярних,
    з ручною мавпою на плечі
    в прокурених і порожніх більярдних.

    Й жінки в далеких північних містах,
    втрачаючи спокій в терпкій жалобі,
    писали в довгих і тихих листах
    свої зізнання сумні й розлогі,

    просили сказати, що ця печаль
    відійде, так як відходить море,
    що він скоро вернеться, або хоча б
    що в нього все добре.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.46) | "Майстерень" 5.38 (5.48)
    Коментарі: (3)


  44. Сергій Жадан - [ 2009.10.13 22:27 ]
    Елегія для Урсули
    Човни, завантажені іспанським часником,
    по довгій дорозі ввійшли до порту,
    обвішані мідіями, ніби фальшивим золотом.
    Я знаю - цієї ночі до ранку
    сухі простирадла пронизливо
    пахли матроськими робами і смолою;
    так як ніколи летіли зірки на побережжя,
    і доки ти не прокинулась, човни, оминаючи бакени,
    забивались тобі між пальців.

    Що ти могла побачити перед тим, як померла?
    Безперервність повітряного потоку не дозволяє
    затамувати подих, безперервність дихання
    не дає зупинитись, переходячи через кордони.
    Що саме дозволено бачити наостанок
    тим, хто має померти?
    Десь на півночі материка починала громадитись крига,
    і найглибші серця цибулин
    на світанку холонули і зупинялись.
    Чи ти розгледіла сніг в піднебіннях
    рибин, які викидалися із води?
    І чи упізнала ти ріку,
    що тяглася вниз кам'яним рельєфом,
    наче купа мокрих важких
    простирадел?

    В свої двадцять вісім
    я пам'ятаю стільки імен,
    про які вже ніхто не говорить в теперішньому часі,
    стільки імен, від вимовляння яких
    піднебіння забивається кров'ю і снігом,
    що навряд чи наважусь говорити про тебе в умовний спосіб;
    по-моєму, смерть - це ніби перейти з однієї
    порожньої кімнати в іншу,
    здіймаючи протяг, який вириває розетки
    і вистуджує кров тим, хто залишився.

    І юні хоробрі птахи з обвітреними серцями,
    і хвилі північних озер, що стоять по горло в воді,
    не наважуючись вийти на берег,
    і високі дерева - позбавлені листя, мов громадянства:
    повертайся туди, де на повіках тверднуть тьмяні перлини чекання,
    де на пісках виростають водорості і солодкий тютюн,
    де, не зрадивши прапора і не знайшовши спокою,
    кожного ранку збираються юнги із затонулих човнів,
    і над ними до ночі літають душі
    розчавлених помаранчів.


    Рейтинги: Народний 6 (5.46) | "Майстерень" 6 (5.48)
    Коментарі: (21)


  45. Юлія БережкоКамінська - [ 2009.10.13 21:27 ]
    ЗА НАЙДОРОЖЧЕ
    Осінь висохла до хрусту.
    Під ногами - листя чіпсами.
    Залило подвір`я густо
    Сонце променями чистими.

    Очі мружиш – літо в зумі.
    Та не довго з нами житиме.
    Місто змінює костюми
    На такі ж - без хлорофітуму.

    Всі суглоби вигріває.
    Посміхається дитинно і –
    Розтеклись його трамваї
    Кровоносними судинами.

    Замело столітню лаву
    Сонцем, осінню, каштановим…
    Скласти руки?
    Маю право
    Розпочати завтра заново…
    12.10.09.


    Рейтинги: Народний 5.6 (5.49) | "Майстерень" 5.75 (5.46)
    Коментарі: (14)


  46. Юлія БережкоКамінська - [ 2009.10.13 21:15 ]
    * * *
    Набираю твій номер,
    Наче беру акорд.
    Не сфальшивили б пальці
    Жодною – жодною цифрою!
    Так верта корабель,
    У єдиний свій рідний порт.
    Так зривається тиша
    Грушею перестиглою.

    Набираю твій номер
    (Між нами - катма доріг),
    Щоб під голосом ніч
    Неквапливо хоч трохи ходила вся.
    Та останній гудок
    Почекав тебе і - остиг.
    І усе, що несла,
    Так зі мною і залишилося.
    12.10.09.





    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (4)


  47. Тетяна Левицька - [ 2009.10.13 19:25 ]
    Побачення
    Мигдальний вечір захмелів,
    як наречений на весіллі,
    улаштувався до снопів
    На свіжо-скошеному зіллі.

    Розм'якнув тістом, позіхнув,
    Ледачкувато потягнувся,
    Якось полегшено зітхнув,
    Розчулився, у сні забувся.

    Сутужно дихаючи, зблід,
    Стуливши каламутні очі,
    І захропів, неначе дід,
    Не дочекавшись відьми-ночі.


    Рейтинги: Народний 5.5 (6.23) | "Майстерень" 0 (6.32)
    Коментарі: (16)


  48. Ігор Міф Маковійчук - [ 2009.10.13 18:41 ]
    * * *
    Не запитуй чому,
    я сьогодні якийсь не такий.
    Саксофон видихає не завше гучний рок-н-рол.
    Я ж замовив огорнений спокоєм блюз
    На весь вечір і ніч, аж до ранку.
    На вулиці дощ.
    І в душі ллється дощ,
    і ослаблена міцність руки.
    Не запитуй чому,
    я сьогодні якийсь не такий.
    Все гаразд
    чи усе негаразд,
    чи таки навпаки.
    Сам не знаю,
    пробач,
    все що є – то на вулиці дощ
    І відлуння його у закутках моєї душі.
    Я не те щоб ховався від грому нічної грози.
    Я не те щоб шукаю спокою журливих думок.
    Я не те щоб не здатний на вчинок
    чи просто на крок,
    Тільки…
    дощ за вікном…
    тільки дощ у душі…
    тільки дощ…

    2001р.


    Рейтинги: Народний -- (5.41) | "Майстерень" -- (5.27)
    Коментарі: (14)


  49. Світлана Луцкова - [ 2009.10.13 18:03 ]
    Вальс квітів
    Квітню мій дорогий, по-дитячому сонячний зайчику,
    Що луги засипає блискітками перших кульбаб,
    Закружляй мене пошепки, ніжно, навшпиньках, на пальчиках,
    Від сторонніх подалі - під тінню ялинових лап.

    Я не хочу на бал! Хай ідуть собі коні розпряжені.
    Хай тюльпанів човни розпливаються краплями вин.
    Віддала черевички, - пощо мені ігрища ряджені,
    Затуманені завше дощами чиїхось провин?

    Там немає ромашок, немає задумливих дзвоників,
    Покривається цвіллю таємна нецнота замків.
    Там невдаха-король табунці цвіркунів-горбокоників
    Перетворює, знай, на придворних німих рисаків.

    Ти ж, коханий, мені коронований листям калиновим,
    Що вигойдує птаху на зламі густої брови.
    На заручинах квітів обручки вкладаємо глиняні
    У загострені пальці врочисто-сумної трави.

    Квітню мій дорогий, цим освідченням тихо освічений,
    Я готова з тобою босоніж до заходу йти!..
    ...Зозулястий годинник у грудях удари відлічує:
    Наче сонячний зайчик, опівночі зникнеш і ти...

    2009


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (45)


  50. Галина Хома - [ 2009.10.13 17:40 ]
    ***
    коли приходить
    не любов а іній
    тумани не врятують від безсоння
    ти хочеш щось казати
    але ти
    боїшся дримби
    що звучить з туману
    крізь все твоє життя
    твої слова
    насправді лиш відлуння
    отих далеких дримб
    чого мовчиш?
    вони тобі не ворог
    їх химерність -
    космічний пил
    на люблячих легенях
    і твоя зневіра
    у себе
    в небо
    у листок торішній
    старої яблуні
    що на межі росте
    між ирієм
    тобою
    і безсонням


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.31) | "Майстерень" 5.25 (5.17)
    Коментарі: (3)



  51. Сторінки: 1   ...   1431   1432   1433   1434   1435   1436   1437   1438   1439   ...   1829