ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Волають круки, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ ІV. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єписко

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Олеся Овчар - [ 2009.10.10 11:07 ]
    Троє у човні, не рахуючи собаки
    (експромт для пані Світлани :-))

    В мене є сестра мала,
    В неї ванночка нова.
    Я собі весло зробив
    І у ванночці поплив.
    Взяв собаку ще з собою –
    Плисти мали за водою.
    Хоч води не мали ми –
    Коридором попливли.
    В мене човник не простий,
    В мене човник чарівний.
    Дуже вправно по квартирі
    Перевозить пасажирів.
    Мишка – перший пасажир,
    Та, що любить їсти сир.
    Їде дуже гонорово –
    В неї вушка кольорові.
    Ледве місця у човні
    Стало жучечці моїй.
    Хоч вона велика дуже,
    Хай біднесенька не тужить.
    Ми в екскурсію її
    Повеземо на човні.
    Попросилась повозиться
    Ще руда пухнаста киця.
    У човні моїм собака –
    Хвилюватися ж не варто.
    Він у мене добрий, друже,
    До котів йому байдуже.
    Ти, кицюню, не журися –
    Добре в човнику вмостися.
    Всі пливемо у човні,
    Дуже весело мені.
    Гарно човник мій вмістив
    Пасажирів рівно три.
    Я собаку не лічив,
    Адже він – мій помічник.
    Ми б і далі ще пливли,
    Та вже свАрені* були.
    Бо сказав мені дідусь,
    Ледь розсердившись чомусь:
    “Що надумав ти у нас?
    Ти вже ходиш в перший клас!
    Нащо ти у ванну сів?
    Ти уроки вже зробив?”
    “Всі уроки вже готові,
    А я плаваю на морі!” –
    Я сказати так хотів,
    Та чомусь забракло слів.
    Я тихенько пасажирів
    Порозносив по квартирі,
    Кожного у свій куток,
    А ванянку – на гачок.
    Та однак я не сумую –
    Човник з дерева майструю.
    По водиці, тільки справжній,
    Буде човник мій відважно
    Плавати туди-сюди.
    Тож кажіть кому – куди?
    10.10.09



    *свАрені - гадаю, це місцевий діалект. Означає, що їх насварили.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (5)


  2. Іван Редчиць - [ 2009.10.10 09:55 ]
    ЩЕДРІШАЄ ДУША
    Я друзів у біді не залишаю,
    Бо легша ноша, як одна на двох.
    Та є й такі, на жаль, в моєму краї,
    Хто душу замикає, наче льох.

    Літа не зупиняються, мов коні,
    Росте моя жадоба до життя.
    Як падають сніжинки літ на скроні,
    Щедрішає душа – на почуття…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.46) | Самооцінка 6
    Коментарі: (3)


  3. Ніна Яворська - [ 2009.10.09 23:28 ]
    * * *
    Нестримність дій,хаос ідей,
    гнітючий дух бетонних прерій,
    журба в душі близьких людей...
    Любов - найвища із матерій...

    2006 р


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.23)
    Коментарі: (10)


  4. Назар Назаров - [ 2009.10.09 23:11 ]
    Константінос Кавафіс. 27 липня 1906 року, друга година по полудні
    Коли ці християни тягли його на страту, –
    лише сімнадцять років, невинне ще дитя, –
    його нещасна мати поряд з ешафотом
    колінчила і билася об землю
    під полуденним і палючим сонцем,
    то виючи і скиглячи, як пес чи хижий звір,
    то причитаючи, як страдниця невтішна:
    «Сімнадцять літ лише пожив мені на радість, сину!»
    Коли його звели на ешафот по сходах,
    мотузку одягли – й повісили, –
    лише сімнадцять років, невинне ще дитя, –
    і безвольно повисло в порожнечі
    довершене й чудесне тіло молодече,
    то мати-страдниця аж плазувала долі,
    уже не квилячи про замалі літа:
    «Сімнадцять днів лише, – тужила, –
    Сімнадцять днів лише, мій сину, ти радував мене».

    1908

    переклад з новогрецької мій - НН

    27 Iουνίου 1906, 2 μ.μ.

    Σαν το ’φεραν οι Xριστιανοί να το κρεμάσουν
    το δεκαεφτά χρονώ αθώο παιδί,
    η μάνα του που στην κρεμάλα εκεί κοντά
    σέρνονταν και χτυπιούνταν μες στα χώματα
    κάτω απ’ τον μεσημεριανό, τον άγριον ήλιο,
    πότε ούρλιαζε, και κραύγαζε σα λύκος, σα θηρίο
    και πότε εξαντλημένη η μάρτυσσα μοιρολογούσε
    «Δεκαφτά χρόνια μοναχά με τα ’ζησες, παιδί μου».
    Κι όταν το ανέβασαν την σκάλα της κρεμάλας
    κι επέρασάν το το σκοινί και το ’πνιξαν
    το δεκαεφτά χρονώ αθώο παιδί,
    κ’ ελεεινά κρεμνιούνταν στο κενόν
    με τους σπασμούς της μαύρης του αγωνίας
    το εφηβικόν ωραία καμωμένο σώμα,
    η μάνα η μάρτυσσα κυλιούντανε στα χώματα
    και δεν μοιρολογούσε πια για χρόνια τώρα·
    «Δεκαφτά μέρες μοναχά», μοιρολογούσε,
    «δεκαφτά μέρες μοναχά σε χάρηκα, παιδί μου».


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (3)


  5. вп ратмм - [ 2009.10.09 23:02 ]
    Війна-війна...війна
    Нас світанками розстрілює Бог день за днем,
    Нам гільйотини майструють з наших почуттів,
    Нас мільярди, й кожен, хто ще не помер,
    Жадає отримати все те, що колись хотів.
    Нам хмари Небо затулили, а кров залила Землю,
    Нам Повітря отруїли, й Воду чумою пропитали.
    Хто зробив це,хто? - питаєм ми даремно,
    Це ми зробили, ми душі всі свої продали.
    І стиснувши важкий метал в долонях,
    Знову ми підем вже втретій раз по колу,
    Один по одному:по руках, ногах, по скронях
    Самі незнаючи куди, незнаючи свого дому.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  6. Олександр Сушко - [ 2009.10.09 22:47 ]
    Росина
    * * *


    В долоню поклади росину,
    Сльозу ув іншу зарони:
    Що важче – скалки неба сині,
    Чи плачі з горя та вини?

    Роса – кришталь, омитий світлом,
    Блищить як дивний самоцвіт.
    Сльоза – то почорнілі квіти
    Поміж холодних голих віт.

    Роса – дитина щастя й волі,
    Землі і неба чистий звук.
    Сльоза гірка, їдкіша солі.
    Нужденний, скривджений байстрюк.

    Безсилі тут ваги залізні
    І мудрі, навчені мужі,
    Сльоза й роса в усьому різні,
    Як камінь в полі й на душі.



    Рейтинги: Народний 0 (5.43) | "Майстерень" -- (5.82)
    Коментарі: (1)


  7. Богдан Сливчук - [ 2009.10.09 22:28 ]
    ЦВІТЕ У ТОРОНТО КАЛИНА
    Під вікном посадив кущ калини,
    І розсипав дві жмені землі.
    Що привіз молодим з України,
    Коли були ще діти малі.

    Рідний краю, ти дуже далеко,
    Нас тепер розділя океан.
    Знову звістку приносять лелеки:
    Передав зі СтриЯ брат Іван.


    У Торонто мете хуртовина,
    Снігу також радіють малі.
    А коли розцвітає калина,
    То летить білий цвіт до землі.


    Він зробив тут сопілку для сина,
    Щоб журбу погасити в піснях.
    А онучку назвали Ярина.
    Їй бабусине дали ім’я.

    Можна щастя світами шукати,
    Тільки рідна земля є одна!
    Де поховані батько і мати,
    Де душа, мов криниця без дна.


    Рейтинги: Народний 5.42 (5.4) | "Майстерень" 5.25 (5.37)
    Коментарі: (11)


  8. Міша Дан - [ 2009.10.09 21:57 ]
    бій
    Цей бій триває й досі.
    Проте не рівні сили в нас.
    У тебе союзників багато.

    Я відступав до краю.
    Я вигравав битви.
    Проте програвав війну

    Я відступав до краю.
    Я пробував тебе з союзниками посварити.
    Проте вони ще більше розізлилися.

    Я відступав до краю.
    Я відчував спиною той кінець.
    Останній шах і все..

    Я ступив у прірву.
    Я лечу, я вільний, я виграв війну.
    Я знаю тріумф мій не довгий.

    Кінець моєму тріумфові.
    Земля зустріла мене палко.
    Лежу дивлюсь на світ останній раз...
    2009


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  9. Мелех Владомир - [ 2009.10.09 21:16 ]
    Життя і вірші
    Я все життя своє у вірші переллю.
    Втоплю у них свою печаль і тугу.
    Мить щастя радості високо піднесу.
    На білу заміню я чорну смугу.

    Я в кожне слово часточку вкладу
    Душі своєї, й ритми свого серця
    Без кардіографа натхненням опишу,
    Та так, що аж в майбутнє відіб’ється.

    Я не боятимусь, що прийде інша мить,
    В якій мене фізично вже не буде.
    Але я в віршах своїх буду жить.
    І в них любов свою нестиму людям.


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (4.5)
    Прокоментувати:


  10. Мелех Владомир - [ 2009.10.09 20:31 ]
    Крок до щастя
    Від серця біль помало відступає
    Та радості ще на замін нема.
    Як бути далі я чомусь незнаю,
    Як підкорить собі бурхливеє життя.

    Час гоїть рани тіла і душі,
    Але тавро їх залишається на віки.
    Лише любові почуття живі,
    Приховують їх під свої повіки.

    Ще мить і болю більше не буде.
    Ще крок лишається на зустріч щастю.
    І знов усмішка щира розцвіте.
    І знов вернеться віра в світлу казку.


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (4.5)
    Прокоментувати:


  11. Мелех Владомир - [ 2009.10.09 20:45 ]
    Зорі кохання
    Згорало небо синє від зірок,
    Згорали літа теплі дні останні.
    Згорав в багряних яблуках садок,
    А ми згорали в полум’ї кохання.
    Згасив світанок зоряні вогні,
    Згасила осінь літа дні останні,
    Погаснув сад у мороці й імлі,
    Згасила зрада полум’я кохання.
    І знов згорало небо від зірок,
    А осінь на калині багряніла.
    До щастя нам лишався тільки крок
    Та ми його зробити не зуміли.


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (4.5)
    Прокоментувати:


  12. Ніна Яворська - [ 2009.10.09 18:55 ]
    Почуття
    Через асфальт думок
    і круговерть розмов
    безпомічним струмком
    втікали почуття...
    До синяви небес,
    кріз безголосся п"єс,
    мов журавлів ключем,
    злітали почуття...
    У вільну широчінь,
    мов невагома тінь,
    крізь покривало снів
    все рвались почуття...
    Спізнавши щастя й гнів,
    і волі дикий спів,
    над крилами дахів
    вмирали почуття...


    2005 р


    Рейтинги: Народний 0 (5.28) | "Майстерень" -- (5.23)
    Коментарі: (4)


  13. Володимир Замшанський - [ 2009.10.09 17:18 ]
    ЖЕМЧУГ
    молодое тельце ласкам не обучено
    на губах кровавая по душе излучина -
    Дашка моя девочка... укушу край ушка я
    приоткрывши дверочку наслажденья узкую
    створками заужену от восторга ахнувши…
    пусть растёт жемчужина перламутром в ракушке!


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (2)


  14. Серенус Цейтблом - [ 2009.10.09 17:28 ]
    Радости Супружества (герцог Донегол)
    (давным-давно, в далёкой галактике:))

    Она уходит не по своей воле -
    Воля тут ни при чём;
    Тут что-то другое, Донегол.

    Из-за таких добавляют к - во весь голос -
    "Боже, храни наш дом" -
    дружным шепотом, - "от хранительниц очагов".

    Такие отбирают самое дорогое
    (как ни странно, не трон),
    не прощают ни промахов, ни долгов.

    - Язычница! Ведьма! Куда! Стой!
    - Милый... скоро... дойдём...

    Мост ведь не длинный. Скоро. Недалеко.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.28) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Прокоментувати:


  15. Іван Редчиць - [ 2009.10.09 16:02 ]
    У ЗОЛОТОМУ ДЗВОНІ (сонет)
    У серці тиші дозріває грім,
    І мчать вітри, мов здичавілі коні.
    Вони давно стояли на припоні,
    Щодня роздоллям снили грозовим.

    Прокинувсь гай, а далі там, за ним,
    Береза юна, нібито в полоні,
    Під вишугом у золотому дзвоні,
    Підкорює незахистом своїм.

    Дорогу осінь перейшла уповні,
    Пухкий на стіл поклала коровай,
    Хати гостинні вже медами повні.

    Але в зажурі людські душі й лиця,
    Упала на крило ріллі землиця, –
    Рятуйте, люди, бо вмирає край!


    Рейтинги: Народний 5.42 (5.49) | "Майстерень" 5.25 (5.46) | Самооцінка 6
    Коментарі: (3)


  16. Мирон Шагало - [ 2009.10.09 16:00 ]
    Створений для тебе
    В тобі живуть галактики
    із безліччю планет,
    сузір’їв дивні клаптики,
    зірок таємний лет.

    Ти помандруй у всесвіт – світ
    фантазій і думок,
    зумій пройти мільйони літ,
    один зробивши крок.

    Не бійся всесвіту свого –
    він створений для тебе...

    (2009)


    Рейтинги: Народний 5.45 (5.46) | "Майстерень" -- (5.41)
    Коментарі: (7)


  17. Сергій Жадан - [ 2009.10.09 14:08 ]
    ***
    Коли вона повернулась, ближче вже до зими,
    всі свої літні речі вимінявши на квиток,
    в теплих її кишенях ховались портові дими,
    а кров мала колір висушених
    трояндових пелюсток.

    І я гортав її книги в перці, кориці й вині,
    і слухав собі неуважно, як вона залива,
    і як виростають у темряві, зріючи на глибині,
    чорний камінь вугілля,
    зелена рослина трава.

    І сонце повільно скочувалось під тиском своєї ваги,
    і вона розсипала борошно, мов дзвінкий порошок,
    і чекала кожного вечора коли вже підуть сніги,
    але сніг, на відміну від неї,
    так тоді й не пішов.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (4)


  18. Сергій Жадан - [ 2009.10.09 14:55 ]
    Бакени
    Спитай у бакенщиків, які запалюють води,
    виганяючи туман, наче втомлених тварин на береги,
    що значить це маркування на африканських суховантажах,
    котрі перевозять кам’яне вугілля темряви
    кудись на північ,
    до великих портів.

    Хай вони розкажуть
    про мешканців холодних мисів, без світла і пошти,
    про океанські глибини,
    в яких, ніби в молоковозах,
    згортається молоко місяця,
    про корабельні команди, які ходять піщаним дном,
    про весільні оркестри, що грають з причалів,
    скликаючи потопельників своїми тромбонами.

    Вони знають назви усіх кораблів по цей бік Атлантики,
    вони спали в усіх готелях звідси і до Румунії,
    вони носять в мішках відрубані псячі голови своєї печалі,
    вони запалюють гарячі серця бакенів біля порожніх пірсів.

    Скільки тобі ще плисти, скільки брести,
    харчуватись кавовими зернами, безнадійним портвейном,
    коли небеса гримлять так, ніби зчеплюються товарні вагони,
    і темрява ховає тебе до ранку,
    мов контрабандні консерви.


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.48)
    Прокоментувати:


  19. Василь Степаненко - [ 2009.10.09 14:45 ]
    Цвіркунець сюрчить
    *
    Солов’їний спів
    Вже давно замовк. Сюрчить
    Цвіркунець....Сюрчить...


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (6)


  20. Ігор Міф Маковійчук - [ 2009.10.09 14:38 ]
    * * *
    Грайлива осінь хмарою вгортає
    моє,
    іще не відгоріле літо,
    що не дало напитися весною,
    коли душа втікала од зими.
    Коханою,
    коханкою,
    сестрою
    приходить опівнічної пори
    зігріти
    чи покликати згоріти
    в її обіймах,
    ватрою снігів...
    2009р.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.41) | "Майстерень" 5.25 (5.27)
    Коментарі: (11)


  21. Юлія Фульмес - [ 2009.10.09 14:20 ]
    * * * * *
    Ставлю позначку: „заміжня”—
    ніби низькосортне збіжжя,
    що на експорт не годиться.
    Але що мені ознаки,
    зійду канонічним злаком—
    манною в устах вдовиці.

    Хочеш—спробуй до вечері,
    поки не зачинять двері
    до моєї комуналки.
    Висохла лупа фасаду,
    привид втраченого саду,
    тихі плеса для русалки.

    Я тобі лишу записку:
    не спіши нести колиску,
    нікому у ній гойдатись,
    окрім вітру-волоцюги,
    ошалілого від туги,
    він тобі не скаже „тато”.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.52) | "Майстерень" -- (5.53)
    Коментарі: (29)


  22. Катя Гуменюк - [ 2009.10.09 13:40 ]
    ```
    будівля з червоної цегли
    навпроти.
    шпилі, що пронизують
    небо.
    і вени - натягнуті
    дроти.
    не розірвати,
    не треба.
    шкіра пропечена вже
    опівнічним дощем.
    цигарка не скаже мені,
    чи ти прийдеш.
    щоб душа аж до скрипу
    не була пускою ночі.
    щоб просто лежав поряд
    тихо.
    і давав почуття
    не-самотності.
    кава вже п"ята сьогодні,
    годинник забарвлений
    кольором.
    веселка на циферблаті -
    ти не прийшов.

    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.27) | "Майстерень" -- (5.17)
    Коментарі: (2)


  23. Василь Степаненко - [ 2009.10.09 13:24 ]
    Осінь звідусіль
    *
    Осінь звідусіль.
    Загорівся білий світ
    В спалахах дерев


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (5)


  24. Михайло Закарпатець - [ 2009.10.09 13:04 ]
    Таїна Жінки
    Таїна Жінки - досі незбагненна.
    Як світле сяйво Космосу і Часу...
    Ніколи не пізнаєш достеменно
    і здивуванням житимеш щоразу.

    В ній - Сила і слабка тендітна Квітка.
    Провидиця - й розгублена Наївність.
    Заплакана, ображена нерідко -
    і Амазонка, що боронить гідність.

    Тут ділова, конкретна, послідовна -
    це Жінка-керівник і бізнес-Леді.
    А вдома - ніжна Мати, що змістовно
    розкаже на ніч казку про ведмедів...

    Як Пятий Елемент, Основа світу,
    носій всепереможного Кохання,
    найяскравіша Барва колориту
    суєтного земного існування...

    2009



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.36)
    Прокоментувати:


  25. Галина Хома - [ 2009.10.09 13:18 ]
    ***
    стаємо вільними
    розсипаємось кульками ртуті
    із розбитого термометра
    і не знайдеться більше такої руки
    щоб нас позбирала
    без шкоди для власного здоров'я


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.31) | "Майстерень" -- (5.17)
    Коментарі: (2)


  26. Галина Хома - [ 2009.10.09 13:36 ]
    ***
    Годуєш з долоні
    ворон
    дім далеко тепер
    і ти
    не провину замолюєш
    відстань
    між тобою і небом
    гортаєш сторінки книги
    необачно
    відкладеної колись
    на найвищу полицю
    тепер ти алхімік
    таврований знаком вигнання


    Рейтинги: Народний 5 (5.31) | "Майстерень" 5 (5.17)
    Коментарі: (1)


  27. Олександр Христенко - [ 2009.10.09 13:51 ]
    Я ЛЮБЛЮ ТЕБЕ
    Я люблю тебе різну:
    Незворушну і стриману,
    Сексуальнопервісну
    І зім'яту обіймами,
    І задумливо-тиху,
    І охоплену мріями,
    І пухнасту від снігу,
    Як шепочеш:'' Зігрій мене'',
    Граціозну фігуру
    З еротичними ніжками
    І, на заздрість Амуру,
    Чарівною усмішкою.

    Ти мені до вподоби
    Не пихатою вродою
    У парфумах, оздобі,
    А своєю природою.

    Споглядаючи очі,
    Що виблискують зорями,
    Відчуваю щоночі,
    Що кохати ми створені.
    Пригорну твої руки,
    Сівши поряд увечері,
    Буду слухати звуки –
    Що грайливо щебечеш ти.
    Обійму тебе ніжно,
    Переповнений втіхою -
    Серця стуком поспішним
    І схвильованим диханням.

    Я люблю тебе різну:
    Емоційну і стриману.
    Сподіваюся, звісно,
    Що кохаєш
    І ти мене.
    10.07.09р.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.51) | "Майстерень" 5.31 (5.42)
    Коментарі: (26)


  28. Тетяна Левицька - [ 2009.10.09 11:02 ]
    Колискова
    http://makrus-studio.com/node/1378

    У кімнаті тихо-тихо,
    У колисці спить синок,
    За порогом ходить лихо
    Та витрушує сніжок.

    Ти не бійся, любий сину,
    Скоро скінчиться зима,
    Лютий вистелить перину,
    А засне на ній весна.

    Зацвітуть садочки рясно,
    Зашумить зелений гай,
    Зашаріє сонце красно,
    Спи, синочку, засинай.

    Хай насняться тобі літо
    І казкова голубінь,
    У шовковім стиглім житі
    Золотий крилатий кінь.


    Рейтинги: Народний 5.42 (6.23) | "Майстерень" 5.33 (6.32)
    Коментарі: (12)


  29. Віктор Цимбалюк - [ 2009.10.09 11:13 ]
    Думка
    …Не намагайтеся зрозуміти того, хто говорить,
    Але спробуйте зрозуміти, чому?..
    Народна мудрість

    «…Скільки потрібно
    Прожити
    Моїй
    Хворій нації
    Часу на те
    Щоб згадати
    Про реінкарнацію?...»

    «…Скільки потрібно
    церков,
    Щоб замести сліди:
    До святого
    Живого Вогню
    До святої
    Живої Води?..»

    «…Треба стиснути
    У просторі Простору
    Час,
    Для того, аби
    Зібрати докупи
    Всіх нас!?..»

    «…Народ, у якого
    У крові
    Живе
    Слово «браття» -
    Живе,
    Як юродивий,
    Між каяттям
    І прокляттям!..»

    «Душно…
    Задуха…
    Більшає точка
    Роси…
    Корозія розуму…
    Мухи…
    НЕ ГАВКАЙТЕ,
    ПСИ!..» -

    …Так блазень кричав,
    На базарі,
    З корчів,
    У юрбу…

    Юрбу,
    Що смерділа
    Й по колу
    Брела,
    Як табун…

    …Так блазень мовчав,
    На базарі,
    З корчів,
    До народу…

    Народу,
    Який,
    Вже й забув,
    Як молитися
    РОДУ…

    Кумпала Вір,
    09.10.09 р, м. Хмельницький





    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" -- (5.36)
    Коментарі: (5)


  30. Василь Степаненко - [ 2009.10.09 09:56 ]
    Поетам
    Ти знаменитим станеш,
    Якщо раз
    Віршук спросоння вихлюпнеш на волю,
    Який навік заполонить серця.
    І я тебе до скону не забуду.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (2)


  31. Катруся Матвійко - [ 2009.10.09 09:50 ]
    Осіння замальовка
    Осіннє сонце накладає вето
    На промені відлунням сивини…
    На листі вимальовує портрети,
    Червоно-жовті марення і сни…

    Вбирається природа…і вбирає
    Медове світло… Листя, ніби шаль,
    Горить вогнем, потріскує, палає…
    І падає…
    …на жаль…
    …на жаль…
    …на жаль…

    Спливають дні і кануть, ніби в лету,
    Грайливо так, спокійно, жартома…
    Осіннє сонце вже наклало вето…
    Повільно наближається зима…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (4)


  32. Василь Степаненко - [ 2009.10.09 09:17 ]
    Барви осінні
    *
    Трепетне листя
    на палітрі озерній.
    Барви осінні.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (5)


  33. Олеся Овчар - [ 2009.10.09 09:16 ]
    Шість песиків і одна кицька
    Шість песиків дрімали
    Ліниво на осонні
    І мушок відганяли
    Набридливих спросоння.
    І раптом звідкись гордо
    З’явилась біла киця.
    Тож песикам нагода
    Ганятись - як годиться.
    Та їм уже набридло –
    Вже скільки воювати?
    Ходи до нас, кицюню –
    Мух будемо ганяти!

    2009


    Рейтинги: Народний 5.45 (5.48) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (19)


  34. Ігор Міф Маковійчук - [ 2009.10.09 09:18 ]
    * * *
    Безмовність над вулканами чуття
    Судоми оживаючої лави.
    Як страшно повертатись у життя.
    Як дурно вмерти в мить, коли між нами
    Безвинний недоглянутий бутон
    Застудженої на вітрах любові.
    Я помирав навпомацки у сон.
    Я вмер, а серце все ж краплинку крові
    Живою залишило. Між розпуть,
    Розчарувань, омани і невіри
    Ти ангелом перелетіла путь,
    Симфонією зоряної ліри.
    Відгородила подих небуття
    Шалений посміх надлюдського болю.
    Як хочеться вернутись у життя.
    Як дурно вмерти, обдуривши долю.
    2007р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.41) | "Майстерень" -- (5.27)
    Коментарі: (17)


  35. Андрей Мединский - [ 2009.10.09 08:55 ]
    Ирпень
    Город, оканчивающийся Академгородком,
    ДорОгой, вцепившейся в тело, словно репей,
    Имя твое - протоптано босиком
    И сотнями микроавтобусов на Ирпень.
    Знаешь ли стоимость жизни, которой живет
    Каждый, кто соприкасался однажды с тобой,
    Кто раздирал об эту дорогу живот,
    И был живее живых, точнее остался живой?
    Верой ли, правдой ли кто тебе служил?
    Драл ли ветер загибы его ресниц?
    И сколько ты еще заведешь пружин,
    Чтобы стрелять в неудачников-самоубийц?

    А в этом цокольном, в этом карликовом городке,
    Где сосны растут до самого верхнего дна,
    И в кронах осенних, как в линиях на руке,
    Жизнь почему-то гораздо ясней видна,
    Живут собаки, и люди, и яблоневые сады,
    Отчетливо знаешь, где запад и, где восток,
    И стелется улицами жидкий фруктовый дым,
    И ездит маршрутка Ирпень – Академгородок.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.52) | "Майстерень" -- (5.53)
    Коментарі: (2)


  36. Олеся Овчар - [ 2009.10.09 08:11 ]
    Посмішка для мишенятка
    Сіреньке мишенятко
    Під кущиком сиділо.
    Від носика до лапок
    Біднесеньке тремтіло.
    Воно ж таке маленьке,
    А світ великий... Дуже!
    То ти йому всміхнися,
    Мій милий добрий друже.
    Бо робиться на світі
    Від посмішок тепліше,
    Тоді радіють навіть
    Маленькі сірі миші.

    (А наше мишенятко
    вже трошки сміливіше!)

    2009


    Рейтинги: Народний 5.42 (5.48) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (8)


  37. Ніна Яворська - [ 2009.10.09 00:13 ]
    Сон
    на сотні шматочків розклеївся світ...
    холодні струмочки стікали зі щік...
    а вітер волосся моє цілував...
    на мить нам здалося,що сонце хтось вкрав...
    і душу холодні сніги замели...
    в блакитній безодні літали орли...
    а я не здавалась до смутку в полон...
    а я прокидалась,бо все це - лиш сон...


    2005 р


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.28) | "Майстерень" 5.25 (5.23)
    Коментарі: (3)


  38. Сергій Жадан - [ 2009.10.08 23:26 ]
    ***
    Прийде весна, говорили вони,
    кинемо все й поїдемо звідси.
    Заходячи в ніч, як у власні сни,
    дістанемось її глибини.
    Відстань? Що таке, зрештою, відстань.

    Поселимось біля морських портів,
    там, де олія тяжіє в трюмах,
    де все, чого б ти не захотів,
    для тебе вивантажать з кораблів
    чоловіки в потертих костюмах.

    Там де жінки з вогнями в руках
    танцюють вночі на гарячих площах,
    носять кульчики в язиках,
    гадають на крові і на зірках,
    й спиняють вітри при кораблетрощах.

    Де вигріваються без кінця
    відвідувачі в тісних перукарнях,
    де пахнуть сигарами пальці творця,
    де кавові зерна, ніби сонця,
    пересмажуються у кав’ярнях.

    Там де не буде цієї війни,
    яка триває зараз між нами.
    Зникнемо, планували вони,
    головне дочекатись весни.
    Хай скумбрія рухається табунами.

    Коли вони обіймались вві сні,
    в їхньому ліжку, на їхній війні
    чути було як летять птахи,
    падаючи в сніги.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Прокоментувати:


  39. Сергій Жадан - [ 2009.10.08 23:46 ]
    ***
    Коли потяг нарешті в’їхав у гори,
    залишивши позаду сонні долини,
    коли в чорних снігах від тяжкої змори
    засинали дерева, птахи і тварини,

    і коли вибрідали нічні подорожні
    на гаряче світло, ніби на запах,
    і світили їм річищ глибини порожні
    і зелені вогні по гірських вокзалах,

    і кондуктор вслухався в останні вісті,
    одягнувши стару залізничну куртку,
    коли діти колійників і машиністів
    уві сні намивали золото смутку,

    торгівельні контори й приватні оселі
    замовкали, мов патефони трофейні,
    і прокочувались крізь лункі тунелі
    неприкаяні літерні і купейні.

    І сумні пасажирки юного віку,
    невідомих занять і непевних звичок
    рахували мости, збиваючись з ліку,
    в теплих светрах і в’язаних рукавичках.

    Витягали з торби гіркі наливки,
    і ковтали дими устами самими,
    і нічної розмови ламкі уривки
    нависали над ними, пливли над ними.

    І одна діставала в диму, що здійнявся,
    словники з безнадійними коментарями,
    і гортала їх, доки потяг спинявся
    під станційними тихими ліхтарями,

    і читала подружці щось нестерпне,
    щось, від чого сухо стискало горло,
    і коли та спала – читала про себе,
    а коли прокидалась – читала уголос.

    І слова - промовлені, словникові
    западали в сон непомітно й загусло,
    і гойдалися в заспокоєній крові,
    наче водорості в холодних руслах.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.48)
    Прокоментувати:


  40. Юрій Сегеда - [ 2009.10.08 23:20 ]
    Не озивайся чорними словами...
    Не озивайся чорними словами
    Хай промовчать гіркі твої вуста
    Бо та історія занадто непроста
    Ще не було прощання коло брами
    Ще не було останнього листа…
    Хоча сльоза пече твої вуста
    Не озивайся чорними словами
    Іще не став ні крапки, ні хреста
    Ми світла ще промовимо багато
    Торкнемося цілунком джерела
    Ти, як вода, холодною була
    Та легко вміла серце зігрівати
    Що в ньому цвітом проросла стріла
    Я знаю, ти забути не могла…
    Ми світла ще промовимо багато
    І далі доля нам не буде зла


    Рейтинги: Народний 5.44 (5.45) | "Майстерень" -- (5.39)
    Коментарі: (14)


  41. Олеся Овчар - [ 2009.10.08 23:51 ]
    Монолог ляльки
    Я – ватяна лялька,
    Із ґудзиків – очі,
    Сиджу у куточку,
    А бавитись хочу.

    І ручки, і ніжки
    Пухнасто-невмілі,
    А я ж танцювати
    Колись так хотіла.

    Косички-шнурочки,
    Без усмішки губи,
    Невже я такою
    Завжди тепер буду?

    2008




    Бувша третя строфа (кому цікаво:-))

    І думала – буду
    Я прима на сцені,
    А доля, мов юда,
    Сміється із мене.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Коментарі: (11)


  42. Юрій Лазірко - [ 2009.10.08 20:17 ]
    звіринець слів
    (жартома, крапочки для вільного читання)

    за.слонимо рух сонечку
    слони ж
    великі
    коти
    нехай від.котиться
    і стане диким
    на.пів ні
    прижмурено переповзають
    небо.раки
    щурі книжкові
    де левина доля
    знаків
    шпаків.ні
    над.мухами погойдує
    місцина Кришни
    ти коро.лева
    незіпсована та пишна
    оси.на
    кити.ці
    осе.ні
    зась

    8 Жовтня 2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (53)


  43. Зоряна Ель - [ 2009.10.08 19:26 ]
    Пісня серця



    Читати (співати) під музику Романа Коляди "Пісня серця" :)


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (16)


  44. Оксана Лозова - [ 2009.10.08 19:34 ]
    Те щастя
    Те щастя вже поперек горла,
    Те щастя – кров’ю з-під пера…
    І не кажіть, що я загорда –
    Занадто небезпечна гра.

    Те щастя можна тільки вкрасти,
    Як яблуко в чужім саду…
    Я обіцяла Вам не впасти
    І втримаюсь – не упаду.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.61) | "Майстерень" 5.5 (5.64)
    Коментарі: (9)


  45. Іван Редчиць - [ 2009.10.08 19:43 ]
    ОСТАП ВЕРЕСАЙ (сонет)
    Стара кріпацька скрипка голосила,
    Знесилено здригалася рука,
    То чорна доля, як полин, гірка
    Зловісно тьмою сину очі вкрила.

    Тож опустила ніч довічні крила,
    Порвалась нитка променя тонка.
    Він більше не побачив ні струмка,
    Ні ранньої зорі, що всім світила.

    В науку батько тричі віддавав,
    Слабкий хлопчак поволі підростав,
    І мав любов до кобзи неоманну.

    Спливли літа… І, ставши кобзарем,
    Він побратався з вітром і дощем, –
    Нащадок вірний сивого Бояна.



    Рейтинги: Народний 5.25 (5.49) | "Майстерень" 5.25 (5.46) | Самооцінка 6
    Коментарі: (5)


  46. Назар Назаров - [ 2009.10.08 18:59 ]
    Константінос Кавафіс. Дні 1909, 1910 і 1911

    Μέρες του 1909, '10, και '11

    Ενός τυραννισμένου, πτωχοτάτου ναυτικού
    (από νησί του Aιγαίου Πελάγους) ήταν υιός.
    Εργάζονταν σε σιδερά. Παληόρουχα φορούσε.
    Σχισμένα τα ποδήματά του της δουλειάς κ’ ελεεινά.
    Τα χέρια του ήσαν λερωμένα από σκουριές και λάδια.

    Το βραδυνό, σαν έκλειε το μαγαζί,
    αν ήταν τίποτε να επιθυμεί πολύ,
    καμιά κραβάτα κάπως ακριβή,
    καμιά κραβάτα για την Κυριακή,
    ή σε βιτρίνα αν είχε δει και λαχταρούσε
    κανένα ωραίο πουκάμισο μαβί,
    το σώμα του για ένα τάλληρο ή δυο πουλούσε.

    Διερωτώμαι αν στους αρχαίους καιρούς
    είχεν η ένδοξη Aλεξάνδρεια νέον πιο περικαλλή,
    πιο τέλειο αγόρι από αυτόν — που πήε χαμένος:
    δεν έγινε, εννοείται, άγαλμά του ή ζωγραφιά·
    στο παληομάγαζο ενός σιδερά ριχμένος,
    γρήγορ’ απ’ την επίπονη δουλειά,
    κι από λαϊκή κραιπάλη, ταλαιπωρημένη, είχε φθαρεί.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (5)


  47. Олеся Овчар - [ 2009.10.08 18:17 ]
    Казочка про маленького ведмедика (для батьків)
    Маленький ведмедик
    Хотів танцювати,
    А батько сміявся:
    “Які в тебе лапи?
    НедАрма ж бо кажуть –
    Ведмідь клишоногий.
    Куди тобі танці?
    В нас інша дорога!”
    Матуся в куточку
    Тихенько зітхала:
    “Ну що, мій синочку,
    Тобі я казала?”
    Маленький ведмедик,
    В очах – сльозенята,
    Із мрією в серці
    Йшов меду збирати.
    А там на галяві
    Ніхто не побачить –
    Він так затанцює,
    Аж хмарка заплаче.
    А сонце всміхнеться,
    Так лагідно гляне –
    І легше на серці
    Ведмедику стане.


    p.s.
    Батьки хай повірять
    У мрії дитячі –
    Бо танцю й ведмеді
    Захочуть – навчаться!



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (8)


  48. Віта Парфенович Віва ЛаВіта - [ 2009.10.08 17:35 ]
    Проходящий



    Ты один из проходящих мимо,
    Не скрываю, задержала взгляд,
    Ведь без красок фальши и без грима,
    И глаза естественно горят.

    Оказалось, человек известный
    И желанный (ох, не мной одной!),
    Много светских девушек-прелестниц
    Тосковало, право, за тобой.

    В списках быть трехсотой не зазорно,
    Парень видный – и понятен спрос,
    Только после барышни двухсотой,
    Остальных пускаешь под откос…

    Ты утратил вкус любви страданий,
    Нипочем волнения души,
    Избалован. Кто-то в ожиданьи
    Еще ждет, что голову вскружит (?)

    Я не жду, ловца в тебе узрела,
    Паутина - сколько в ней сердец?
    Мимо проходи, любимчик, смело,
    La finita! Fin! Фінал! Конец.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.37) | "Майстерень" -- (5.29)
    Коментарі: (8)


  49. Тетяна Левицька - [ 2009.10.08 17:36 ]
    Сповiдь
    О, Господи, зміни моє життя
    Та прожени з душі лукаву зграю!
    Не гумова забава для биття,
    Судини в хворім серці не міняю.

    За що? За що? О, Господи, прости.
    Невже тебе сама вела на страту,
    Вбивала в руки цвяхи та хрести
    Здіймала за наказами Пілата?

    Кричала за Вараву на суді?
    Невже була сестрицею Іуди?
    Чи я зреклась від тебе у біді,
    Як той Петро, що плакав від облуди?

    Клялася всує іменем твоїм,
    Брехала, ненавиділа, блудила?
    Хай свідком стане весь Єрусалим,
    Що Господа ніколи не ганьбила!

    Можливо, пращур мій таки там був.
    Не тільки за свої гріхи страждаєм.
    Він, може, той, хто оцет простягнув,
    Щоб ти вознісся, Господи, над раєм.


    Рейтинги: Народний 5.5 (6.23) | "Майстерень" 5.5 (6.32)
    Коментарі: (2)


  50. Василь Степаненко - [ 2009.10.08 16:23 ]
    Сивий цвіт
    *
    Сливи сивий цвіт
    Збив із пантелику враз.
    Скільки ж це їй літ?


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (1)



  51. Сторінки: 1   ...   1434   1435   1436   1437   1438   1439   1440   1441   1442   ...   1829