ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Волають круки, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ ІV. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єписко

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Юлія Чорненька - [ 2009.09.23 07:05 ]
    Без кризи (2)
    Сумка через плече, кудряве волосся,
    Кепі без капюшону нічого не стоїть,
    Що вже робити у нас так повелося,
    Хто немає девізу, тот нічого не робить.

    Ре-комендації зранку у понеділок
    Гублять здоров’я пивом, може футболом. Далі...
    День відкритих дверей у фірмі блондинок...
    Таке вже кліше блондинки не правлять Римом.

    Чужих як не дивно ми бачимо рідко,
    Може в метро, а може десь у трамваї...
    К вихіду в річку ікс відчинена хвіртка,
    Звички жовтневі, що маєм ми б’ють в барабани.

    Ще щістнадцять хвилин і я запізднюся на вікенд,
    Що проходить у передмісті – районному лісі...
    Там секретарки в халатах дають андеграунд в наметі,
    Там безсмертям годують найкращіх із нас поетів.

    Ми маєм по троху всього: алкоголю та меду.
    Та ніколи не скажемо, де унас діаманти.
    Ми вміємо перевертати гарбуз у карету,
    Та кожну хвилину життя вчимося кохати.

    Картонні машини, картонні чоботи на п’ятах,
    Ми такі креативні в країні з негативом.
    Ми їздим на роликах в мріях, в житті на фіатах...
    Ми такі різні і рівні водночас без кризи.


    Рейтинги: Народний -- (4.66) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  2. Юлія Чорненька - [ 2009.09.23 07:19 ]
    Шорхіт тонкого папіру на вікні...
    Шорхіт тонкого папіру на вікні...
    Скринька з пір’я, з пір’ям, десь без клею.
    Для мене зараз ти в листі, в війні,
    Що на небі призвела до панацеї.

    Для мене будеш ти в дощу, в сльозах,
    Для мене ти залишишся коханцем.
    Що ж казати музі – музикант,
    Принайми був в той день, таким ти, вранці.

    То радіо, той звук що тишу їв,
    Слова ті довгі, що звучали ненормально...
    Вони записані в душевні носії,
    Лежать в квартирі, на столі в вітальні.

    А ти десь там! в тій темній стороні,
    Без серця, жалю та з коханням в тілі
    А я десь тут, тону в вині, в війні...
    Я не жива... жива лише надія...


    Рейтинги: Народний -- (4.66) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  3. Юлія Чорненька - [ 2009.09.23 07:52 ]
    Буду плести...
    Буду плести шляхи,
    Вінки, щоб було лячно,
    Від того, що ти
    Ніякий не мачо.

    Буду вести в свій дім,
    В свій день, де завжди весна,
    Де зранку-вночі ти захотів,
    Ти благав... поцілунок... Писав.

    Я не я... Зараз тут,
    В цю хвилину, де розуму місця нема.
    І-гно-ру-вав, ти, казав, що
    Я йду. Залишайся сама.


    Рейтинги: Народний -- (4.66) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  4. Юлія Чорненька - [ 2009.09.23 07:10 ]
    Світовий електронний концтабір...
    Світовий електронний концтабір
    Поглинає тебе в твоїх мізках.
    Ти в комп’ютері вже, а не знами
    А здавалося ти так близько.

    І здавалося ніч нам не збреше,
    Здавався нам сміх в каматозі –
    Комп’ютерні казки – малечі,
    Мені – квіти, жінці – морозиво.

    Мені – хмари – великі шпалери,
    Мені – м’ясо, але я не хочу!
    Випий мій сік замість меду,
    Ти чуєш, що я тут шепочу?

    На другому кінці світу,
    На іншому боці планети...
    Електронний концтабір так близько...
    Я вже не там... А ти? Де ти? Доречі...


    Рейтинги: Народний 5 (4.66) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (1)


  5. Юлія Чорненька - [ 2009.09.23 07:31 ]
    Переді мною зовсім інше небо...
    Кордони зміцнюють стосунки,
    Малюють очі душ зеленим...
    Вітаєм у перебуванні в Польщі!
    Тепер над Вами інше небо.
    Ж. Азбель
    - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    Переді мною зовсім інше небо,
    Переді мною зовсім інша стеля...
    Фотокартки кажуть, що не треба
    Зважати на осінню меланхолію...

    Згадати, що було три тижні поспіль,
    Про інші п*єси, про високі сходи.
    Застібнути гудзик на дорозі,
    Та й забути про осінню меланхолію.

    Дивлюсь на потяги, на те, що поряд,
    Тримаю в руці звіти про нейрони.
    Кохання, десь у плані, двухстороннє...
    Без тебе завжди осінь в меланхолії.

    Тримаю фотокартки, як відтінки.
    З вікна загострені дахи мов в казці.
    Листя падає, як ті сторінки,
    Що вирвані з історії без танців.

    "інше" небо змінюється рідним,
    Зображення на фото замовкають.
    Лише три кроки... і... я... ВІЛЬНА...
    Меланхолію замінює кохання.


    Рейтинги: Народний -- (4.66) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  6. Юлія Чорненька - [ 2009.09.23 07:52 ]
    Сфотографуй...
    Сфотографуй моє обличча не в профіль, а як-небудь знизу на світло,
    Заплямуй моє тіло полтавським акцентом, да так, щоб потім злякатися...
    Я зроблю тоді осінь таку, щоб набридло
    Тобі у провулках кохатися.

    Сфотографуй моє обличча не в профіль, а так, щоб побачити тебе в очах,
    Напиши своє призвище на найближчому камені...
    І тоді я буду мовчати й чекати з вікна,
    Доки не станеш ти маревом.

    Сфотографуй моє обличча не в профіль, а так, щоб було чутно музику...
    Я розумію, що набридли тобі мої примхливі погляди...
    Вибач. Через історію я прошепочу тобітихо: "Ку-ку",
    Посміхнусь і завершу існування душі на фото.

    А ти, якщо не важко буде засинати та мріяти на сході,
    Згадай мене по типовим полтавським акцентам.
    Я допоможу тоді тобі добігти до Бога,
    Зроблю таку осінь, щоб всі заборони померли.

    Але я зараз навпроти тебе - стомлена, без кисню...
    Тому сфотографуй моє обличча, хоча б у профіль...
    Будь в мені зараз... сьогодні... вічно...
    Хоча б на фото... хоча б весною...


    Рейтинги: Народний -- (4.66) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  7. Іван Редчиць - [ 2009.09.23 07:22 ]
    ЗАТУЖИЛА ПІСНЯ
    Полетіло літо ген за журавлями,
    Вийшов я назустріч осені сумній.
    Пролягли тумани білі рушниками,
    Затужила пісня у душі моїй.

    Я бреду самотньо тихими лугами,
    Тут моє кохання зорями цвіло.
    Там, де розминулись долі за гаями,
    Б'ється, наче спомин, явора крило.

    Не злітає в небо ясноока мрія,
    Забіліють скоро навкруги сніги.
    Відцвітає в серці ружами надія,
    І літа вертають юності борги.

    Думами лечу я вслід за журавлями,
    Усміхнулась юнка осені сумній.
    Зрання поспішаю, мила, за літами, -
    Затужила пісня у душі моїй.


    Рейтинги: Народний 5.42 (5.49) | "Майстерень" -- (5.46) | Самооцінка 6
    Коментарі: (4)


  8. Чорнява Жінка - [ 2009.09.23 04:37 ]
    Кошка-ты-небо
    и разделив с кошкой сардельку
    с тобою – кофе
    с небом – бессовестную розовость рассветную
    сидеть на лестнице
    друг-в-друга щуриться
    лениво отыскивая ответ
    на вопрос о происхождении миров
    или первичности яйца и курицы
    ..............................
    кто скажет, что это – не счастье,
    тот ничего не понял в фильмах Кустурицы.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.75 (5.61)
    Коментарі: (79)


  9. Армандо Б'янконе - [ 2009.09.23 02:15 ]
    Тра-ля-ля
    Я в суботу залив за комір
    За рецептом своїм старим
    Тра-ля-ля і півкухля рому
    Твої очі. І столик. І дим

    Я в неділю залив за комір
    В чорній пащі пустих кімнат
    Винаймав у готелі номер
    Сподівався на тебе, бл...

    В понеділок залив за комір
    Замість знов на роботу йти
    У радянському гастрономі
    Де колись купувала ти

    Молоко й паляниці вранці
    А у вечір вино й коньяк
    Тра-ля-ля і до ранку танці
    Тільки з іншим тепер однак

    Я щодня заливаю за комір
    За рецептом своїм старим
    Тра-ля-ля і півпляшки рому
    Твої очі. І сльози. І дим


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.36) | "Майстерень" 5.25 (5.25)
    Прокоментувати:


  10. Тамара Ганенко - [ 2009.09.23 02:31 ]
    Чекання весни
    Сонце йде за мною
    крізь голі прутики довгих дерев,
    Tіні покоять свої гнучкі тіла
    на білих залишках втомленого снігу.
    Водопад починає тиху весняну пісню.

    Якась птаxа одиноко чигиркає,
    впираючись головою у піднебесся,
    Гойдаються на вітрі чорні ягоди,
    Витає запах далекого диму.

    О ця довга дорога до весни!
    Душа вимерзає y безколір’ї.

    Покручене стовбуриння зашерхлого лісу
    тягнеться до Сонця.

    А воно, ясне, - сяє, сяє...



    2009


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (16)


  11. Армандо Б'янконе - [ 2009.09.23 02:43 ]
    Перу продовжує пити Піско
    Перська сперма на перси пирснула
    У ритмі престо із прісним присмаком
    У спробах пристати спросоння до пристані
    Страшна проститутка під номером триста
    Простує, ламаючи руки костисті

    Смерть від куль не лякає впертих
    П'яних, неправильних, нечестивих
    Перу продовжує пити піско
    На заздрість лемінгам, снам зловісним
    Ллється гній і слова, мов стріли
    Почну спочатку. Один за всіх


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.36) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (1)


  12. Тамара Ганенко - [ 2009.09.23 01:09 ]
    ...намалюю
    Не рушу, не зацілую,
    Може ще намалюю
    Кров’ю серця останньою.

    Втомлена і побита,
    Стямилась полюбити
    Нестямно я.

    Вцілюють дикі стріли,
    Що в мені уціліло, -
    Не знати.

    Днів гуркотять паради.
    Серце ж нестерпно раде
    Так безпритульно кохати.




    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (9)


  13. Ірина Білінська - [ 2009.09.23 01:02 ]
    МАЙЖЕ ВІТЕР
    Майже вітер…
    …Майже…
    …Майже я…
    …над землею білокрилим птахом
    вигукну услід твоє ім’я –
    здоганяй мене!
    Так небо пахне.
    Пахне сонцем, пахне чебрецем
    і дощем (так осінь захотіла).
    Я простим малюю олівцем,
    лиш би не сполохать птаху білу…
    Майже вітер…
    Бачиш – я лечу!?
    Дихаю в деревах.
    Мрію в квітах.
    Моє серце вільне досхочу,
    навіть, більше – я вже майже вітер…
    Майже вітер…
    Ангели мої
    дивляться здивовано у вічі
    (я колись сказала їм – ти мій,
    що моїм ти був і будеш вічно!)
    …А давай, побавимось з дощем,
    потім намалюємо веселку…
    Ну, лети ж до мене –
    пробуй ще!
    Ти ж як я –
    дивлюсь як у люстерко…
    Летимо, крізь вечір і крізь ніч,
    щоб разом зустріти цей світанок!
    Ти таки сподобався мені.
    В усмішці твоїй
    я вітром тану…


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.45) | "Майстерень" 5.25 (5.41)
    Коментарі: (9)


  14. Тетяна Кафтан - [ 2009.09.23 01:42 ]
    Ти пішла...
    Ти йдеш із горем у очах.
    Тебе слізьми своїми поливає небо.
    Та не змиють вони ран з душі,
    Бо небо плаче не за тебе.

    Чому така довірлива була?
    Його слова були солодше меду.
    Навіщо своє тіло й серце віддала?
    Хоча й передчувала його підлу зраду.

    Обнімав. Так ніжно в губи цілував.
    Від слів його серденько завмирало.
    А в мислі план жахливий будував,
    Що ранить серце, мов осине жало.

    Він обіцяв, що будете щасливі,
    Твою голівоньку віночком білим повине.
    Він клявся, що в нього ти єдина,
    Що понад все на світі любить він тебе.

    А ти повірила, й дала те, що хотів він.
    Та виявилось — пусті були його слова.
    Сміючись, до іншої пішов він,
    Й для нього ти неначе й не була.

    Куди тепер ти йдеш з цим брудом на душі?
    Куди винеться стежка, мов смерічка?
    Ось міст, що стільки спогадів приніс тобі,
    А під мостом несе бурхливі води чиста річка.

    Тепер у прірві погляд твій шукає забуття.
    Достатньо серденько вже слізоньок напилось.
    Мов кінострічка, все твоє життя
    У пам’яті, мов на екрані прокрутилось.

    «Простіть усі! Я зараз може й неправа,
    Та помилок в житті я забагато наробила!»
    Маленький крок… Й бурхлива хвиля річкова
    Вмить твоє тіло юнеє накрила.

    А він живе. І розкошам своїм радіє,
    І іншу тішать вже його слова.
    А ти пішла… Ти зацвіла лататтям білим
    І душу твою вже забрала чистая ріка.

    2007 рік


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  15. Тетяна Кафтан - [ 2009.09.23 01:48 ]
    Ти далеко
    Усе живе радіє,
    Бо літо на дворі.
    Що з того, що сміюсь я,
    Коли зима в душі.

    Із кожним днем хмурніший
    Для мене сонця схід,
    Бо всі яснії днини
    Віддала я тобі.

    Ти зараз так далеко:
    У теплому Криму.
    Поїхав і залишив
    Мене отут одну.

    О, якби ж то мати крила,
    Й до тебе полетіти, тоді б змогла з тобою
    Я знов життю радіти.

    Змогла б тебе, коханий,
    Я знову обійняти,
    Уста твої солодкі
    Змогла б поцілувати.

    Але я крил не маю,
    Не вмію я літати.
    Лишається для мене
    Лишень одне — ЧЕКАТИ.

    2008 рік


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  16. Тетяна Кафтан - [ 2009.09.23 00:10 ]
    Він розлюбив...
    На стіл ти поклала запалену свічку.
    На дворі вже темно. Лиш гроза шумить.
    Сльоза скотилась по білім твоїм личку,
    Й душа твоя в огні жалю горить.

    За що? За що вчинив він так з тобою?
    Навіщо ж він морочив так голівоньку твою?
    Навіщо голос цей, знайомий аж до болю
    Так ніжно шепотів: «Люблю»?

    Та голос цей зрадливим був Іродом
    Бо підло він з тобою поступив —
    Поглянув в вічі і промовив гордо:
    «Прости мене — я розлюбив!»

    2007 рік


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  17. Роман Коляда - [ 2009.09.22 23:03 ]
    Віртуальний сон про життєве лайно й апостола Петра
    Розтяжки, борди й сіті-лайти,
    У Інтернеті повно сайтів
    з лайном, його там - терабайти
    Повсюди. Люди! Зачекайте…
    А рай – де?
    Чи заважкий технічний райдер
    У Бога, хай йде
    Концерт його без нас? Мо’ знайде
    хтось службовий вхід і зайде
    За лаштунки. І гукне: «Коллайдер
    Адронний тобі в дупу, зайдо!», -
    Йому Петро з ключем.
    «Ач, поналазило нікчем,
    Й у кожного – душевний щем,
    Мовляв, і каяття – аж б’є ключем!»
    Втомивсь Петро і змив дощем
    Картинку цю в моїй уяві,
    І у його святій поставі
    Побачив Бога я у славі.
    Побачив – мало не осліп.
    Що ж, грішному – немов окріп
    Господнє сяйво, хай чи піп
    Чи волоцюга буде. Skip?
    Save?
    Delete?


    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.54)
    Коментарі: (2)


  18. Олеся Овчар - [ 2009.09.22 23:07 ]
    Я ставлю крапку
    Ну ось я ставлю крапку.
    Усе. Кінець. Межа.
    Дійшла я до початку.
    Вже далі я жила.

    Ці дні уже були
    В моїм календарі.
    Слова, докори, похвали
    Вже хтось казав мені.

    Так щиро відсміялась
    І сліз було вдостАль,
    До спогадів верталась -
    У радість і печаль.

    Усе було. Усе вже там -
    За рискою початку.
    Не набридатиму я Вам -
    Залишу тільки крапку.


    Рейтинги: Народний 5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (10)


  19. Василина Іванина - [ 2009.09.22 23:50 ]
    "Будні" ---=== Прощально-сентиментальне
    ...От і все. Вже останнім канікулам край.
    Зостається сказати: – Мій друже, прощай.
    Так, це все. Не вернути нам літо,
    не бродити у травах, не збирати вже квіти...
    Все, кінець. І світанки холодні – це осінь вже.
    Помилились обоє ми. Так, авжеж.

    ............
    так, так, наприкінці серпня


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.49)
    Коментарі: (19)


  20. Богдан Сливчук - [ 2009.09.22 23:33 ]
    ПОРТРЕТ НЕВІДОМОЇ . КОПІЯ З ПРОЗИ
    Переді мною Ваш портрет,
    Вірніше копія у прозі.
    Але прозаїк - не поет,
    Клітини залишив порожні.

    Змішаю фарби, зроблю тон,
    І в мить яснішим стане образ.
    Заграє осінь в унісон,
    Бо Ви поезія – не проза.

    Переді мною Ваш портрет,
    Така зваблива таємничість.
    Легка хода, ось-ось і злет,
    Ви - Жінка, в цьому вся величність!

    Тонкий жіночий силует.
    Лаура Ви чи Беатріче?!
    Переді мною Ваш портрет
    І на розгадку треба вічність.





    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" -- (5.37)
    Прокоментувати:


  21. Олександр Сушко - [ 2009.09.22 22:20 ]
    Політикам
    * * *
    Брехливі пастирі ідейного стада,
    Нахабні спритники, багаті на поради,
    Повсюди ваша чується хода,
    Де чути гроші, пільги та посади.

    Ви як коти, чи хитрі пацюки,
    Тихцем йдете на запахи жадані,
    Та як діткнетесь щедрої руки,
    Немов п’явки присмокчетесь до длані.

    Політики - суспільні упирі,
    Почвари із партійного болота,
    За вас завжди грубезні мозолі
    Натруть прості і чесні патріоти.

    Ви ж творите ілюзію борні,
    Яку ведете з “підлим” опонентом,
    Та будете служити сатані,
    Якщо заплатить немалим процентом.

    Та прийде час, захопить вас юга
    Очищення від скверни та полови,
    Не ступить більше Каїна нога
    У храм добра, поваги та любови.

    Як повенева зійде каламуть
    І чиста хвиля весело заскаче,
    Забудуть вас, а може й проклянуть.
    Мені до того байдуже, одначе.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.82)
    Коментарі: (2)


  22. Тамара Ганенко - [ 2009.09.22 22:32 ]
    Вир черемховий

    Випадкове обличчя з юрби
    нагадало нараз
    про Вас:
    та ж разюча краса
    (їй не диво - згубить),
    i чорнезна по білім брова.
    Ваша стриманість Вам ішла,
    з іронічністю пополам.
    Розверзалася парку й весни кабала,
    я сміливо не вірила Вам.
    Ви ж себе дивували самі -
    так здавалось мені чогось...
    Вир черемховий сіяв розгойданий сміх,
    Ви тримали в руках білу брость...


    1995


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (11)


  23. Олександр Сушко - [ 2009.09.22 21:08 ]
    Сни
    * * *
    Ні, не забуду тієї я ночі,
    Як ти у гості до мене прийшла.
    Скинь свою блузку! Я тебе хочу!
    Впали у трави гарячі тіла.

    Руки мої, наче лебедя крила,
    Ніжно угортують плечі твої,
    Хіть напинає любові вітрила,
    Манить мене у далекі краї.

    Море розчахнеться, зойкне від болю,
    Тоне в безодні далекий причал,
    Вирвався демон огнистий на волю,
    І накриває дев’ятий нас вал.

    Голосом чайки кигичуть амури,
    В морі пожежа сяйниста горить.
    Раді ми цій незагнузданій бурі,
    Хай шаленіє, нуртує, кипить.

    Ні, не забуду тієї я ночі,
    Як ти у гості... хотіла прийти,
    Я не зганьбив твою цноту дівочу,
    То лише сон. Дуже жаль, що не ти.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" -- (5.82)
    Коментарі: (7)


  24. х Лисиця - [ 2009.09.22 19:13 ]
    Стемніло
    Стемніло.
    Сиджу і не мрію про тебе,
    Не плачу у темній кімнаті.
    Любила.
    І люблю тебе малювати,
    І бачити в кожній сонаті.
    Цікаво
    Збирати про тебе бажання,
    Врожаєм себе ошукати.
    Резонно
    Навмисно про тебе не знати,
    Але підсвідомо кохати.


    Рейтинги: Народний -- (5.05) | "Майстерень" -- (5.05)
    Прокоментувати:


  25. х Лисиця - [ 2009.09.22 18:48 ]
    ...
    Самотність гострими голками
    Буває, що хоче поранити,
    І піддаватись не корисно,
    А опиратися байдуже.

    Часом омріяні відчаєм
    Кожні розпалені дотики,
    Та розпростерті обійми
    Тихого плачу дротики.


    Рейтинги: Народний -- (5.05) | "Майстерень" -- (5.05)
    Прокоментувати:


  26. Катя Тихонова - [ 2009.09.22 18:28 ]
    Все аж занадто просто...
    А давай без подробиць...Занадто багато фарб
    розтеклося в калюжі і попливло з дощами.
    Ти замовкла. І знову оцей неетичний фальстарт,
    схожий з житом зеленим, яке пов"язали снопами.

    Ніби просто усе. Так багато довкіл Мельпомен -
    всі танцюють. А сукні! - із балу століть забутих.
    Із вечірнього тла у вікно зазирає олень
    (він не бачить у розкошах правди, значущості, суті)...

    Він сліпий взагалі. На тілі багато ран,
    на півмісяці рогів - заплакані всілися зорі.
    (Ми ж, напевно, ще зрячі? Довкола ходить туман,
    у руках повні кухлі - по вінця і радості, й горя).

    Чи зробити ковток? Чи може?.. (Спрага - мозоль)
    Буде снитися Доля, що десь пішла проти ночі
    на розкішний, на бал. Там сотні зберуться доль -
    всі сміються, танцюють. (Моя не танцює, не хоче).

    Їй плече обпекло дивним дотиком рук чужих.
    (Три галузки бузку відп"янили кімнату удоста).
    Все затихло. Зати... І цвіркунець затих.
    Дивна ніч. Таємнича. Що все аж занадто ПРОСТО.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.38) | "Майстерень" -- (5.33)
    Коментарі: (8)


  27. Микола Левандівський - [ 2009.09.22 17:49 ]
    Сім_піксель_нуль
    Сім_pixel_0
    image формату psd-e
    нетреба куль
    убий по-іншому мене

    по-іншому…
    по справжньому…
    мене несправжнього
    убий…
    у
    б
    и
    й
    мене повільно…
    дзвінком
    з мобільного
    форматом mp3…
    і з пам’яті
    зітри…
    у
    б
    и
    й
    мене повільно…
    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.36) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (14)


  28. Ігор Міф Маковійчук - [ 2009.09.22 15:54 ]
    ІКОНА ЛЮБОВІ
    А Любов не хотіла вмирати,
    Хоч і знала, що Їй не жити.
    Двох птахів, повінчаних Нею,
    Вітер віяв у різні краї.
    А Любов не спинили грати,
    Не злякали вироком суду,
    Пересуду, осуду і бруду.
    Бо Любов та – Любов’ю була.

    Два птахи – дві скалічені долі.
    Два розп’яття, два серця, дві рани.
    Два роковані світом вигнання,
    Лиш душа – одна на обох.
    А Любов не зламала страта.
    Хай засуджена і розп’ята,
    Вона просто не вміла вмирати,
    Поки в ній не вмирала Любов.

    І таки не вгледіла варта,
    Як розвіялись два розп’яття –
    Два птахи неземної Любові.
    Й жоден постріл не трапив у ціль…
    Не судіте і вас не осудять.
    Не убійте і будете жити.
    Возлюбіте й воздасться покоєм
    Вашим душам і вашим серцям.

    Два птахи неземної Любові –
    Білі гості мого безсоння –
    Білим дотиком дві пір’їни
    Увіткнули у серце моє.
    Надихни їм, Господи, сили
    Долетіти в свою ікону,
    А відтак відродити у світі
    Первозданно сотворений світ.

    2003р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.41) | "Майстерень" -- (5.27)
    Коментарі: (2)


  29. Марина Карпінська - [ 2009.09.22 14:52 ]
    ОН УМИРАЕТ
    Две капли сладкого бреда
    Первая - за здоровье,
    Вторая - за упокой.
    Я никуда не уеду
    Сидя у изголовья
    Останусь с тобой.
    Это все сон и неправда
    Просто глаза закрою,
    Дрему смахнув с лица.
    Буду с тобою,солнце,
    Только теперь реально
    Буду - и до конца!!!
    Белые белые стены
    Давят на мои нервы,
    словно в земле живьем...
    нет ничего страшнее,
    чем ощущать своим сердцем,
    как не стучит твое!
    2008


    Рейтинги: Народний -- (5.36) | "Майстерень" -- (5.33)
    Коментарі: (3)


  30. Ігор Міф Маковійчук - [ 2009.09.22 14:16 ]
    P.S.
    Постскриптум. Я назавтра вмер.
    Не треба сліз, образ і квітів.
    Ти знала, що мені не жити
    Життям в оковах нежиття.

    Ти знала, що не проповзти,
    Кому щоночі сняться крила.
    Ти все збагнеш, бо Ти любила
    Так, як любила тільки Ти.

    За мною запали свічу.
    За мною помолися Богу.
    За мною не іди в дорогу –
    Я сам до Тебе прилечу.

    У сни Твої із потойбіч
    Коханням начаклую весни.
    Пробач за те, що не воскресну
    Й розвіюсь у ранковий дим.

    А хто залишиться живим
    З моїм ім'ям , в моєму тілі,
    Хай буде іншим, хай зуміє
    Знайти себе у нежитті.

    Хай навіть спробує ввійти
    В святий кришталь Твоєї долі.
    Та лиш йому не бути мною
    Й собою з ним не будеш Ти.

    А в сяйві зоряних світил.
    Сузір’я нашої любові
    Розквітне мною і Тобою
    На небесах блакитних крил.

    2002р.


    Рейтинги: Народний 5 (5.41) | "Майстерень" 5.25 (5.27)
    Коментарі: (2)


  31. Галина Батюсь - [ 2009.09.22 10:12 ]
    Осінній сум
    Я тут одна.
    Широкі штори затупили світло.
    В кімнаті пахне теплим молоком.
    Зів’яли айстри, з того дня як ти поїхав зникло.
    Сон очі намочив терпким вином.

    А далі сповідь в тебе на коліні.
    Зітхання суму обпече крилом.
    Як добре що тепер ти вдома.
    Зів’ялі айстри дихають твоїм теплом.


    21.09.2009


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.13) | "Майстерень" -- (5.22)
    Коментарі: (7)


  32. Галина Батюсь - [ 2009.09.22 10:33 ]
    Самотній вальс



    Жбурляю листя у холодну ніч
    Прийшла пора уста твої забути.
    Я відшукаю Вас.
    Покличу в Львівський вальс.
    Мені тепер цей біль не зупинити.


    Ти прийдеш в ніч - я знаку не подам.
    Лише ім’я злетить із уст : «Шалена!»
    Тебе знайшла, а роки швидко йдуть.
    У тебе син, а я ще наречена.

    Ввірвешся у життя непрохано, неждано.
    Залишиш теплий соняшник в моїй руці.
    Спадало листя, дихалось катреном…
    Я вкоренилась смутком у чужім житті.












    12/09/2009


    Рейтинги: Народний 5 (5.13) | "Майстерень" 5.13 (5.22)
    Коментарі: (6)


  33. Михайло Закарпатець - [ 2009.09.22 09:57 ]
    Колискова
    Лиш місяць поглядом торкнеться
    злегка заплющених очей -
    твій сон квітками огорнеться
    і співом фей. Чарівних фей...

    Хай під подушку запашную
    добро і щастя стелить ніч.
    Напій кохання приготує
    і нас залишить віч-на-віч.

    Тебе хотіти і любити,
    тебе жадати, мов життя!
    Згоріти, зникнути, втопитись -
    і розчинитись в небуття...

    Торкаюсь подихом гарячим
    твоїх заплющених очей -
    і вабить зорями неначе
    солодка ніч в пітьму ночей...

    Але, застигнувши в полоні
    твого замріяного сну,
    я не торкнусь твоїх долоней
    і фей твоїх не прожену.

    Нехай у сні квітковим гаєм
    ти пробіжишся, росяна,
    бо за чарівним небокраєм
    тебе очікує Весна...

    16.06.2008р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.36)
    Прокоментувати:


  34. Іван Редчиць - [ 2009.09.22 07:15 ]
    СОНЯЧНІ ДЖЕРЕЛА
    Не заросте ця стежка до джерел,
    До них прошкують звідусюди люди.
    Їх не минає птах і новосел,
    І ти з них пий, то вік щасливий будеш.

    Хай прилітає спогад, як орел,
    І не стихає пісня солов'їна.
    Вустами припадаймо до джерел,
    А піснею - до серця України.

    Джерела б'ють, і сонячно в душі,
    Прийди, кохана, й зачерпни руками,
    Бо це для нас калина на межі -
    Цвіте під голубими небесами.

    Нехай завжди джерела в душах б'ють,
    Нехай вони ніколи не зміліють,
    Бо з них літа - снагу і силу п'ють,
    Без них серця і душі заніміють.

    І прилітає спогад, як орел,
    І не стихає пісня солов'їна.
    Вустами припадаймо до джерел,
    А піснею - до серця України.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.46) | Самооцінка 6
    Коментарі: (4)


  35. Іван Редчиць - [ 2009.09.22 06:06 ]
    У БІЛОМУ САДУ
    О, як же ти на вишню схожа,
    Струнка, висока, й чарівна.
    І зорі нам серця тривожать,
    І кличе в гості нас весна.

    Як заметуть сніги дорогу,
    До тебе стежку я знайду.
    Розвію сумніви й тривоги
    У цьому білому саду.

    Візьми ж мене у каре небо
    Своїх замріяних очей,
    Бо я зберіг зорю для тебе,
    Як дар черемхових ночей.

    І струн закоханого серця
    Ніхто, крім тебе, не торкав.
    Хай доля долі усміхнеться -
    На райдузі шовкових трав...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.46) | Самооцінка 6
    Коментарі: (5)


  36. Олеся Овчар - [ 2009.09.22 01:47 ]
    Дощ-ворожбит
    Дощ-ворожбит мандруватиме вік –
    Ще дід-прадід дорогу зворожив.
    Нехай тисне йому цей старий черевик,
    Та вже доля така – подорожній.
    Дощ-ворожбит до подяки не звик –
    Не одному ворожив на сльози.
    І нікому не бутиме він чоловік –
    Лиш коханцем залишиться грозам.
    Дощ-ворожбит забуватиме лік
    Ворожінь на геть мокрих обличчях.
    Тільки трішечки жаль – цей сльозливий потік
    Не зітре хтось так сухо-незвично.
    2009


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.48) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (5)


  37. Тетяна Кафтан - [ 2009.09.22 00:44 ]
    Зізнання
    Я не в силі читать твої думки,
    Не в змозі відгадати почуттів.
    Та все ж мені важливо знати
    Чого ти хочеш і хотів.

    Довкола нас цвіте буйне життя.
    Слова кохання линуть на роздоли.
    Кохаю щирим серцем я тебе,
    Та про взаємність ще й немає мови.

    Навіщо мучиш серденько моє -
    Прийдеш, постоїш, байдуже поглянеш.
    Але кохання в серці моїм є
    Й про це давно ти добре знаєш.

    Тому прошу - всю правду розкажи:
    Чи граєш, чи по-справжньому кохаєш?
    Не муч! Моє серце облегчи,
    Якщо ти серце, а не камінь маєш!

    2006 рік


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  38. Іван Редчиць - [ 2009.09.22 00:07 ]
    КРИЛАТЕ БЕЗСМЕРТЯ
    Володарем душ був жорстокий терор,
    Відроджуєм важко своє милосердя.
    Червоний горить майбуття світлофор -
    І ми повертаєм назад спересердя.

    Давно проминули ми праведний шлях,
    Блукаємо в нетрях і хащах уяви.
    Чатує щоденно безжалісний крах,
    Щомиті готовий прийти - на розправу.

    Я вірю в крилате безсмертя душі,
    Я бачу невидимих душ катастрофи.
    Ми робимо знову круті віражі, -
    Але чи лишилась позаду Голгофа?

    Зі зб."Серце невмирущої кобзи"(1997)


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46) | Самооцінка 6
    Коментарі: (1)


  39. Світлана Луцкова - [ 2009.09.21 23:30 ]
    Скільки буде
    На ставку - зелені стриби...
    Ні-ні-ні, вони - не риби,
    І не раки, і не краби.
    Це - гладкі веселі жаби.
    Заховалася Катруся:
    -Трохи жаб оцих боюся.
    Відкриває жаба рот,
    Наче справжній бегемот.
    -Ні, Катрусю, то здається:
    Просто так вона сміється!
    Жабки цілі ночі- дні
    Виква-квакують пісні.
    А іще, як хочеш знати,
    Вчаться жаби рахувати.
    Чи не скажеш ти, бува,
    Скільки буде "ква" і "ква"?
    Грають жаби в ква-квача -
    Не потрібно і м'яча.
    ... Над ставочком лине дух:
    Жаба-кухар смажить мух.
    -Вже готові? - Ні-ні-ні!
    Дуже мухи ква-квасні!
    А на друге є у нас
    Не вода, а ква-ква-квас.
    Ква-ква-квасу випить варто
    Цілу-цілу ква-ква-кварту!
    Жаби квасом пригостились,
    На лататтячку вмостились,
    На лататтячку-лататті -
    Задоволені й лупаті.
    - Більше жабок не боюся! -
    Так сказала Ква-кватруся... :)

    2009


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (31)


  40. Михайло Закарпатець - [ 2009.09.21 22:26 ]
    Я тобі розкажу про весну
    Ти, кохана, мене почекай.
    Ніч простелить духмяну доріжку
    під твої трохи втомлені ніжки
    і розсипле зірки в небокрай.

    Тільки трохи мене підожди.
    Я закрию вечірні ворота,
    відпускаючи день і роботу,
    як, бувало, напевно, завжди…

    Ти мене, золота, виглядай.
    Як стрімка круговерть водограю,
    наче птах, що летить понад гаєм,
    я до тебе примчу - так і знай.

    Не ховай ти від мене сльозу -
    як росу від ранкового сонця,
    як промінчик у ніжній долоньці,
    як пташина дітей у грозу...

    Я тобі розкажу про весну,
    заквітчаю волосся зірками.
    Зацілую до болю, нестями
    я тебе, нагороду нічну...

    29.05.09р


    Рейтинги: Народний 5.42 (5.45) | "Майстерень" -- (5.36)
    Прокоментувати:


  41. віталій рибко - [ 2009.09.21 22:19 ]
    прости...
    якби ж ти знала
    що робив я цієї ночі
    люба
    ні не зраджував тобі
    це було б занадто просто

    цілу ніч довелося
    грати в більярд
    чужими сухими
    геть знекровленими серцями

    бачила б ти їх
    то були маленькі сердечка немовлят
    величезні крулі серця курців і товстунів
    пожовклі серця ветеранів
    зморщені серця вдів
    пласкі - плавців та легкі янгольські серця

    швидкі серця коханців
    худі серця скнар
    колючі серця пройдисвітів
    та діряві серця жертв

    одні з них лухо вдарялися
    об зелені борти і так само безжиттєво
    падали до луз
    але й були такі що
    бризкали
    ні не кров"ю
    з них витікало щось значно важливіше
    мабуть то була любов

    люба ти розумієш
    я бачив її
    я бачив любов справжню
    саме ту яка струмує з наших сердець
    і біжить по тілу разом з кров"ю
    так
    то була саме вона
    ось чому я пишу тобі цього листа
    ось чому ти маєш мені повірити
    і простити


    Рейтинги: Народний -- (5.3) | "Майстерень" -- (5.05)
    Прокоментувати:


  42. Валерій Миронович - [ 2009.09.21 21:19 ]
    * * *
    Либонь з Адамом у Раю
    Все починалося з щавлю!
    А то вже потім доплели
    Що там дві яблуні цвіли,
    Що там був змій,
    Що всих хотів
    І тим ганяв звідтіль чортів...

    Все в цьому світі круговерть
    Все перемелиться на дерть,
    Але мов Бог
                         чиєсь
                                  "люблю"
    Все
                починається
                                        з щавлю...

    2009


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  43. Олександр Сушко - [ 2009.09.21 18:15 ]
    Біль
    * * *
    Давно я бачу біль в твоїх очах,
    І скроні дуже рано посивілі,
    Горить моє кохання як свіча,
    БО твої руки досі мені милі.

    Я в цьому не зізнаюся тобі,
    Цвітеш для нього ти, немов жоржина.
    А я побачу очі голубі -
    І мучать душу згадані провини.

    Із першою - дороги розійшлись,
    Це плата за розтоптані надії,
    Що я любов'ю знехтував колись,
    У серце не впустивши твою мрію.

    І досі ти живеш сама таки,
    Вже старість причаїлась за плечима,
    І довгі, невеселі ці роки
    Печеш мене блакитними очима.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.82)
    Коментарі: (7)


  44. Зоряна Ель - [ 2009.09.21 17:27 ]
    :)
    Зорі- мишенята.
    Круглі оченята,
    Зóлота печать,
    Дивляться несито:
    Місяць надкусити
    Зуби норовлять.
    Бо ж такий гігантський
    Жовтий сир голландський,
    Смаколúк нічний.
    І ковтають слину
    Зорі безупину -
    Знають, що смачний.

    20.09.09.




    Рейтинги: Народний 5.44 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (15)


  45. Олексій Тичко - [ 2009.09.21 16:04 ]
    Осінні замальовки
    http://www.youtube.com/watch?v=DvapjabRQvo - можна послухати і подивитися.

    В багаттях літо догорить багряним цвітом,
    у небо димом полетить, у сиву даль.
    Сезон відкритий для прощання з теплим літом,
    хоча мені його тепла чомусь не жаль….

    Клубами дим нехай вітри несуть по світу.
    Суха трава іще потріскує, горить.
    А жар багаття, ніби реквієм по літу,
    що нас покинуло так швидко, ніби в мить.

    Холодні ранки і настирливі тумани,
    сезонні зміни і очікування стан.
    Осінні квіти засинають під тинами -
    їх заколихують дощі, густий туман.

    Летять заплутані канати-павутини.
    Це літо бабине - останній мій каприз.
    Художник жовтим розмальовує картини.
    Останній штрих - і листя падає униз...
    14.09.2009р.


    Рейтинги: Народний 0 (5.47) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (5)


  46. Ганна Осадко - [ 2009.09.21 16:42 ]
    до питання минучості життя
    Ні,
    милий,
    не життя минає. Ми минаємо неминуче –
    як водогін зіпсований – спершу крапає, а потім – цівочкою тече,
    і спинити хочеш, і руки мочиш, і серце мучиш,
    А Бог – вічний сантехнік – усміхається через твоє плече –

    як (Homo)
    ти метушишся, міняєш клапани, сальники, інші прокладки долі,
    як (Sapiens)
    розвідним ключем проводиш якісь життєво важливі штуки,
    а вода тікає,
    вода стікає
    у Стікст поволі –
    а потім –
    воля –
    і захлинаєшся…
    і Бог піднімає тебе на руки:
    вологий пісок
    непрямий масаж серця
    дихання «рот в рот» -
    а потім усе з початку –
    з пустого в порожнє
    і знову квити…
    кругообіг води
    чи життів-смертей хоровод –
    переходів
    приходів
    з метою:
    навчитись
    усіх Любити.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.65) | "Майстерень" -- (5.62)
    Коментарі: (27)


  47. Галина Гордасевич - [ 2009.09.21 15:07 ]
    * * *
    Не можу про Вкраїну патетичним тоном
    І в екстазі солодкім не завмираю.
    Колись я тягала носилки з бетоном,
    А зі мною - Розенберг Рая.
    Були обом безрадісні ночі,
    Пересилки, "параші", етапи,
    І в час перевірок на грудях дівочих
    Чужі безсоромні лапи.
    Трагічне в життя нашого повісті
    Було на кожній сторінці.
    А між тими, хто нас стеріг по совісті,
    Були свої, українці.
    І що ви розводите мені теорії
    Про засилля жидівське всюди!
    Той, хто бачив тюремні зорі,
    Довіку їх не забуде!
    Хай інший копається в історії гної,
    Між покидьками кривди дрібні збирає,
    Та я пам’ятаю: носилки зі мною
    Носила Розенберг Рая!

    1966 р.


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.64) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (5)


  48. Галина Гордасевич - [ 2009.09.21 15:29 ]
    * * *
    Коли на губи мої сходить важка німота,
    Така німота, що мовити слово несила,
    Прийди до мене, давня пісня проста,
    Що мама співала, коли ще під серцем носила:
    Про чисте поле, про синє море,
    Про червону калину з темного лугу,
    Про силу козацьку, що ворога зможе
    Та про гірку материнську тугу.
    Щоб в полі лунало, щоб в небі бриніло,
    Щоб підступало сльозами до горла.
    За хвилю слова — роки мовчання.
    Я згодна, доле, на таку плату.
    І тільки потім довгими ночами
    Над чужею піснею сиджу і плачу.

    11.07.1972р.


    Рейтинги: Народний 6 (5.64) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (2)


  49. Галина Гордасевич - [ 2009.09.21 14:25 ]
    * * *
    Сказали птиці: літати доволі!
    На десять років позбавили волі.
    Досить з вітром в піжмурки грати!
    Кинули птицю за мури, за грати!
    А якій літалось, а як їй любилось...
    Ах, як її серце у розпачі билось!
    Роки пройшли. Змінилась погода.
    На птиць, щоб у клітках, минула мода.
    Прийшли урочисто, з щемом у серці,
    Під бурхливі оплески відчинили дверці
    — Злітай, птице, у чисте небо!
    Глянь, як довколо весняно, травнево!
    Співай пісні, вий гнізда із рути,
    Лише... узгоджуй свої маршути.
    А птиця за дверці ступила несміло.
    А птиця крилами змахнула невміло.
    Ох, пізно ти, доле, двері відкрила!
    Бо де ж полетіти, як всохли крила.

    23.01.1965р.


    Рейтинги: Народний 6 (5.64) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (1)


  50. Сергій Жадан - [ 2009.09.21 14:16 ]
    Жінки
    - Розкажи мені про свою подружку, про цю, нову,
    з якою ти зараз живеш. Що там зараз між вами?
    - Між нами зараз повітря. Я з нею просто живу,
    так як діти живуть зі своїми страхами.

    Це ось те, що між нами - її химерний маршрут,
    яблука і вино, усе це її протестанство,
    одяг, який вона носить у торбі, мов парашут,
    і колір її волосся,
    ...................який вона змінює,
    ................................як змінюють громадянство.

    Вона постійно зникає, у неї свої ключі.
    Вертається й засинає в тиші густій і свинцевій.
    І я нажахано слухаю, як іноді уночі
    серце її спиняється, наче трамвай на кінцевій.

    Вона зупиняє час, що вперто кудись іде,
    подзенькуючи при ході порцеляновим передзвоном.
    Тоді вона підстригає своє волосся руде,
    як підстригають траву, доглядаючи за газоном.

    Вона це якось поєднує, мовби згортає сувій,
    і тоді я теж помічаю, бачу так ясно й близько
    і це життя, що тече, мов туш у неї з-під вій,
    і смерть, яка відступає, наче розбите військо.

    Виймає мені з долоні гострі скалки жалю,
    торкається мого тіла, ніби важкого ужинку.
    Ось саме тому я її і люблю,
    як тільки жінка може любити жінку.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Коментарі: (9)



  51. Сторінки: 1   ...   1442   1443   1444   1445   1446   1447   1448   1449   1450   ...   1829