ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Волають круки, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ ІV. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єписко

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Олеся Овчар - [ 2009.09.05 11:32 ]
    Настрій
    Осінь брови нахмурила
    Журавлиними дугами...


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.45)
    Прокоментувати:


  2. Костянтин Мордатенко - [ 2009.09.05 07:18 ]
    Павлу Вольвачу
    Ваш погляд – доміно «один-один»,
    яким хребет перебивають бриду…
    У хвилю виростає з ряботин
    зухвала кров… Загусла тиша – «риба»…

    Залізний стіл, мов непутящий брат
    церковних дзвонів, – камінці б’ють тіло.
    І на портвейні душу підверта
    нудьга, що стрілки дзиґарям звертіла;

    і пляма від вина липка, як вірш,
    який рядком гойдається на денці:
    «І млость, і дощ… Кафе, де ні душі»…
    І мжичка падає за комірець за безцінь…

    Це Вінграновський жолуді приніс,
    що між рядками висіяні болем…
    Дзвінкий у небі випростався ліс.
    Розправив весла на човні, як брови, –

    і вирушаю в путь… Намок тютюн..
    Читаю Вас, немов дивлюсь Вам в очі…
    Дві книги разом товщиною в дюйм:
    «Південний схід», «Тривання подорожі» –
    Вольвач…


    Рейтинги: Народний -- (5.39) | "Майстерень" -- (5.3)
    Коментарі: (1)


  3. Сонце Місяць - [ 2009.09.05 06:51 ]
    Сузір’я Вітрил
     
    Добраніч, почвари казкових склепінь
    Непритомні примари вітальні
    Невагомі напої криштальні
    Барви сну на розтоплений віск

    Адью, матадорів опаловий змій
    На долоні сліпучих ремісій
    Небуття дивоцвіту симфоній
    На узбіччях астральних доріг

    В рідну путь, капітани вічних рядків
    Каравели відлуння безсоння
    Згубний легіт, безтрепетні скроні
    Над завісою згарища мрій



     ✴




     




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (29)


  4. Олеся Овчар - [ 2009.09.05 03:59 ]
    Місток
    Місток по цеглині
    Складали ми разом.
    Місток по хвилині,
    Дарованій Часом.
    Все відстані менші –
    У скронях - секунди.
    Здається – нарешті!
    Та знову – облуда:
    Слова буйно-вітром
    Цеглини руйнують.
    Бува ж – нам повітря
    Для слова бракує!
    Це слово безцінне –
    Остання хвилина
    Місток розуміння
    Зміцнити повинна.
    02.09.09


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (2)


  5. Серенус Цейтблом - [ 2009.09.05 00:42 ]
    Старая сказка
    Ног не чую под собою, -
    Ноги - яства волчьи.
    Мне вещунья с водопоя
    Жалобу отропщет.

    Что забыл ее на годы,
    Что крещусь на нечисть,
    Что рабыни из похода
    Не пригнал увечной.

    Будет бить меня корягой,
    Гнать-хлестать осокой.
    Все бы ей, карге корявой,
    Ждать судьбы высокой*.

    Будет ворошить былое
    И вздыхать не к месту -
    Раньше, мол, дрались за волю,
    Нынче - за невест.

    Нож подаст, исчерна-ржавый:
    "Этим - за свободу".
    Перевязь к ножнам лежалым
    В илистых разводах.

    ...И забуду я покой, и
    Мира не приемлю -
    Ног не чую под собою,
    Лишь сырую землю.

    * беззастенчиво позаимствовал у ДжРРТ - Сильм:))
    образ твору - с http://www.enmerkar.com/myth/merlin-mezhdu-arturom-i-vivianoj


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (1)


  6. Андрій Олеськів - [ 2009.09.04 23:46 ]
    Я назову тебе своєю
    Я намагаюсь бути чесним,
    Коли дивлюсь тобі у вічі
    Нехай душа твоя воскресне
    Нехай не гине на узбіччі

    Волію бути непомітним
    Ховаю свого серця стуки
    Нехай ті почуття розквітнуть,
    Які колись завдали муки

    На дні душі цвітуть ідеї
    Солодкий сон розвіє тугу
    Я назову тебе своєю
    Та просто буду твоїм другом...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.2) | "Майстерень" -- (5.13)
    Коментарі: (3)


  7. Тамара Ганенко - [ 2009.09.04 22:21 ]
    Вивірка
    Глибинним рвонулась акордом
    Нескорена течія -
    Старанно затаєна й гордо
    Відчаєна приязнь моя.

    Не квапся сміятись, одначе
    До ніг вона
    не впаде!

    А серце налякано скаче,
    як вивірка поміж людей.





    1991


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (8)


  8. Ярослав Чорногуз - [ 2009.09.04 22:11 ]
    МІСТ ЧЕРЕЗ МОРЕ
    Сльоза, наче біль утрати,
    Душі наші прозорить,
    Плач твій в оцій кімнаті
    Розлив поміж нами море.
    Зникла стіна четверта,
    Лиш береги далекі,
    Обриси, далеччю стерті,
    А понад морем - лелеки.
    І хоч вони даленіли -
    Крильми нам серця єднали:
    У вирій до мене летіли,
    Додому - до тебе вертали.
    Та раптом застигли крила,
    Що біле і чорне несли,
    І береги скріпила
    Арки дуга чудесна.
    Ступай же назустріч, люба,
    Вниз не дивися, вгору!
    Нас вознесе чи згубить
    Міст через море.

    7489 р. (Від Трипілля) (1983)


    Рейтинги: Народний -- (6.99) | "Майстерень" -- (7)
    Коментарі: (17)


  9. віталій рибко - [ 2009.09.04 21:29 ]
    ***
    заграй сумну пісню
    пройди під дощем
    у світі цім тісно
    у серці лиш щем

    залишся самотнім
    укрийся плащем
    лиш зараз бо потім
    не буде прощень


    Рейтинги: Народний -- (5.3) | "Майстерень" -- (5.05)
    Прокоментувати:


  10. віталій рибко - [ 2009.09.04 21:04 ]
    під...
    під гру химерних тих оркестрів
    під янгольський картавий спів
    піддожевільний сміх усіх орестів
    під хижий скрип минувших днів

    ти сів
    обпершись на асфальт
    бо чув їх очманілий фальш

    під марення геть пяних режисерів
    під кострубаті барви ліхтарів
    під лінії відрубаних голів
    під блиск очей самотніх голубів

    ти впав
    від жалю рвались груди
    той фальш між нас
    він є усюди


    Рейтинги: Народний -- (5.3) | "Майстерень" -- (5.05)
    Прокоментувати:


  11. віталій рибко - [ 2009.09.04 21:12 ]
    ***
    прокрастись в коридори темні
    в чужі думки холодні та слизькі
    і йти поволі в сни таємні
    такі химерні, халюгідні і низькі

    сновид лякати й реготати
    їх вести тихо на дахи
    допомогти їм крила розпростати
    шептати:нестій, мерщій лети


    Рейтинги: Народний -- (5.3) | "Майстерень" -- (5.05)
    Прокоментувати:


  12. Юрій Клен - [ 2009.09.04 21:11 ]
    Крізь праосінь - - - 4
    Багряний вересень проливсь дощами
    над полем, лісом і ставком,
    і над моїми згаслими літами,
    що в сніп лягли, підкошені серпом.

    О, змийте все з душі, осінні зливи!
    Лиш чисте срібло в ній лишіть.
    Хай знов воно колись у день щасливий,
    мов паморозь в промінні, заблищить.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.63) | "Майстерень" 5.5 (5.6)
    Коментарі: (2)


  13. Юрій Клен - [ 2009.09.04 21:08 ]
    Крізь праосінь ---- 3
    Над серцем стомленим несуться хмари,
    і вітер рве намети золоті.
    Ліси, ліси горять, немов пожари,
    і затишно у синій самоті.

    Мій дух гойдається пожовклим буком.
    Копита кінські топчуть будяки.
    І тільки серце числить рівним стуком
    години, тижні і роки.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.63) | "Майстерень" -- (5.6)
    Коментарі: (2)


  14. Кобринюк Ірина Айлен - [ 2009.09.04 21:13 ]
    Мій перший віршик
    Напевне усі починали писати вірші у ранньому дитинстві. А чи не соромно зараз нам їх згадувати, кому вони присвячувалися і чи взагалі ви їх пам'ятаєте?

    Капає, капає дощик,
    Потім помалу зника.
    Сонечко з хмарок виходить -
    Дощику зовсім нема.

    Тільки на синьому небі
    Райдуга вийшла така -
    Ніжними фарбами світла
    Різноманітна вона.

    Навколо райдуги діти,
    Радісно пісні співа.
    Краще іде всім робота
    й настрій у всіх підійма...

    1994 рік.


    Рейтинги: Народний -- (5.26) | "Майстерень" -- (5.17)
    Коментарі: (3)


  15. Вова Ковальчук - [ 2009.09.04 19:56 ]
    Ранок
    Місцеві довгожителі повільними рухами застарілих божків
    Виходять на балкони щоб запалити вранішню цигарку

    Завод прокидається
    Як завжди наче з бодуна
    Незграбними рухами руйнує
    Залишки озону
    Притому незворушний
    Мов Будда

    Мов Пес
    Котрий постійно лежить між третім і другим будинком
    Не зрозуміло що він охороняє
    Але його очі наповнені якоюсь таємницею
    Можливо він реанкарнація Сфінкса
    А під асфальтом закопона якась гробниця?

    Дерева повалені хуліганським вітром
    Засмагають чекаючи сонця
    Котре повинно розійтись
    Затусити на повну тільки в день

    Сонні люди поспішають до зупинок

    Відкриваються супермаркети видаючи нагора
    Запах курей гріль
    Такий ніжний і цнотливий запах

    А місцеві довгожителі
    Все продовжують палити
    Свої улюблені цигарки без фільтру


    Рейтинги: Народний 5.17 (5.26) | "Майстерень" 4.5 (4.91)
    Коментарі: (1)


  16. Олена Хтотобіскаже - [ 2009.09.04 19:26 ]
    Ж/д
    Сколько лет уходят поезда,
    Оставляя на вокзале чью-то память.
    И сколько лет уносит стук колес
    Чужое горе и чужую радость...
    Как много увидал разлук перрон,
    Как много счастья долгожданной встречи.
    В ночном тумане исчезает твой вагон,
    И лишь надеется она, что время лечит...


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  17. Олеся Овчар - [ 2009.09.04 16:21 ]
    Невеличка порада
    Хмарину дістати у руку
    (Повірте у силу мети)
    І тихо, без зайвого стуку –
    Сховати. Байдýже - куди.
    Ця схованка, хай і звичайна,
    Підкаже у час нелегкий,
    Що небо - приручено-гарне -
    На відстані тільки руки.
    2009


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (12)


  18. Олеся Овчар - [ 2009.09.04 15:05 ]
    Сумний діагноз
    Молодість потроху старіє -
    Одна на двох амнезія,
    Ще й спільні відчуття дежавю –
    Уривками фраз “я люблю…”
    2009


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (3)


  19. Іван Редчиць - [ 2009.09.04 15:07 ]
    УКРАЇНІ
    О, не просила ти, моя Вкраїно,
    Щоб я тебе до серця пригортав.
    Але торкнуся до шовкових трав,
    Немов сестрицю, обніму калину, -

    І ніжнострунна пісня тихо лине,
    Я, мов кохану, тут її чекав.
    Немає в світі важливіших справ,
    Якщо від мрій лишаються руїни.

    Ми на своїй землі, немов чужі,
    І сумнівів сповзаються вужі,
    А на словах - на подвиги готові.

    Вкраїно, ні на крок не відійду,
    Хай у твоєму щедрому саду -
    Квітує рясно материнська мова.

    1977


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46) | Самооцінка 6
    Коментарі: (2)


  20. Світлана Корчагіна - [ 2009.09.04 15:09 ]

    (присвячую предкам слов’янам)

    паліть богів своїх
    яким учора так палко
    іще поклонялися
    розвійте за вітром південним
    зотлілі вже їх дерев’яні голови
    а нових покрийте оловом
    сріблом або ...
    (хіба вбогі ви?)
    можна і сонцесяйним золотом

    не зволікайте!
    паліть богів своїх
    яким учора так палко
    іще поклонялися
    розвійте за вітром південним
    їх зотлілі вже голови й духи
    а назавтра від злої засухи
    усі поля урожайні вигорять
    бо ж спалили ви
    вірних старих богів своїх
    а нових золотих
    не зуміли й не встигли іще
    замолити


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  21. Віталій Ткачук - [ 2009.09.04 14:43 ]
    Живете
    Живете
    Завтрашнім.
    І тому, що престижно.
    Напрочуд
    Західні.
    І фанатичні
    Східно.
    Любите
    Не летально.
    З виглядом на Маямі,
    Поруч
    Риму, Талліну.
    А якби у вігвамі?

    2003


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.37)
    Коментарі: (15)


  22. Олександр Христенко - [ 2009.09.04 13:40 ]
    МОВЧАННЯ
    Я надіслав тобі листа,
    А відповідь – німа, як тиша,
    Глибока і щомиті глибша –
    Запнулась у твоїх вустах.

    Мовчання – найтихіше „Так”?
    Або – приховане „Пішов ти...”,
    Аби летів, як листя жовте
    І зник у прожитих літах.

    А може – це ще не фінал?
    Читати тишу, як „Можливо”,
    Бо серце змучено-щасливе
    Ще прагне присмаку вина?

    Мовчання – витончена гра.
    Мені второпати – не сила
    Що
    Ти
    Промовчати
    Хотіла?!
    Чекаю,
    Дивлячись
    В екран...
    4.09.09р.


    Рейтинги: Народний 5.39 (5.51) | "Майстерень" 5.25 (5.42)
    Коментарі: (33)


  23. Ігор Міф Маковійчук - [ 2009.09.04 12:59 ]
    Квиток
    Пече душа пекельним пеком
    Від спеки холоду життя.
    Я переплутав, певно Боже,
    рай і світ,
    В котрий прийшов з любові матері.
    Чи може
    то моя вина?..

    Ще не весна.
    Позаторішнім листям
    Розхристано
    розтріскується
    сон.
    Вже не помер.
    Іще не народився.
    Останнім рейсом,
    причепний вагон.
    Квиток?
    Квиток –
    позаторішнє листя
    На потяг-протяг
    в потім,
    під укіс.
    Над містом
    переламується небо.
    За містом –
    не спокійний хрип коліс.
    А небо
    лебедем
    висвячує молебень
    За місто
    уповань,
    оман
    і сліз…

    2007р.


    Рейтинги: Народний -- (5.41) | "Майстерень" -- (5.27)
    Прокоментувати:


  24. Тарас Гончар - [ 2009.09.04 11:39 ]
    В ОЧАХ – ПІСОК, В МОЗКУ – КАМІННЯ

    в очах – пісок, в мозку – каміння...
    що було вчора – ураган?
    якір пустив ржаве коріння
    в чорний намул... й густий туман
    покрив усе, включно з землею,
    в яку не вірив й капітан;
    не те що ми під коноплею,
    чи будь-хто інший... важкий стан.

    в очах – асфальт, в мозку – болото...
    тіло бульдозером в капкан;
    а ще недавно позолоту
    не стер би з мене ні паркан,
    ні тротуар, й бордюр тим паче...
    лежу в кущах, мов наркоман,
    і тихо й гірко дощем плачу,
    що, на жаль, все це не обман.


    Рейтинги: Народний -- (5.14) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  25. Тарас Гончар - [ 2009.09.04 11:14 ]
    БЕЗЗУБІ КАПКАНИ

    беззубі капкани
    лежачі слова
    застиглі на паузах звуки...
    думки, мов паркани
    душа, мов сова,
    розчинені в спокої муки...

    пір’їни наркозу
    сніжинки уяв
    блаженна, мов сон, невагомість...
    вгадати б лиш дозу
    поки ще не впав
    і знову не втратив свідомість...


    Рейтинги: Народний -- (5.14) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  26. Тарас Гончар - [ 2009.09.04 11:35 ]
    НЕМОВ ЗА СКЛОМ

    мільярди пар сліпих очей,
    немов за склом порожні соти
    чи тінь покинутих речей…
    ти не такий? так скажи, хто ти!

    якщо не раб і не ізгой,
    й не той, кого зламали навпіл…
    кажеш: легенда і герой,
    тоді чому ж скраю на мапі?

    а як заходить сонце – страх
    тебе твій кидає в гарячку,
    і ти зриваєш люк на дах,
    щоб звідти кинутись… й у жвачку

    перетворитися внизу,
    яку б топтали черевики,
    чи просто висохлу сльозу,
    теж не замічену… а крики

    п’яних вахтерів і дівчат
    на мить збудили б жагу серця,
    й тільки тоді б покинув чат
    цього тремтячого ядерця.


    Рейтинги: Народний -- (5.14) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  27. Зоряна Ель - [ 2009.09.04 11:27 ]
    Осіння пісня
    Отак ледь чутно, наче сизий дим,
    Туманів марево нависло понад гаєм,
    І знову шляхом завченим старим
    Птахи зникають ген за небокраєм.

    У місті лиє посірілий дощ,
    Жбурляє краплі дзвінко, як монети,
    І ловить мокро дзеркалами площ
    Заплакані будинків силуети.

    Знайомий клен зіщулено тремтить,
    І листя геть від розпачу змарніло.
    Осіння пісня холодом звучить
    Там, звідки літо щойно відлетіло.


    2008 р.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.51) | "Майстерень" 5.25 (5.46)
    Коментарі: (11)


  28. Олена Осінь - [ 2009.09.04 10:09 ]
    Виправдання
    Купляю тобі квиток у вітророзвійному напрямку,
    Цілую в щоку, кладу до валізи тепло і «Моршинську»,
    Ну все. Не сумуй. Ще до когось у світі пригорнешся.
    А я?... – Відбулась пластиром, на душі лиш подряпинка.

    Навіщо мені багаж земний з мичкуватим коренем,
    Із теплою ковдрою, геранню в вазоні і кавою в ліжечко?
    Ходитиму в капцях, змарнію… та раптом об кригу поріжуся,
    Зроблю крок з вікна, полечу і дім залишу розореним.

    Ти любиш светри під горло і Клімта полотна в золоті,
    Збираєш кульбабове сонце, а стіни фарбуєш в затишок,
    Зі мною ж ти тільки простір і небо пустельне матимеш,
    Холоднокровність, безсмертя і пальці морозом сколоті.

    Я те, що сьогодні цілую – завтра розмию зливою,
    Годую лиш горобиною мерзлою і найкислішим тереном,
    Порожня, аж дзвін, і дорога склом гострим постелена,
    Міцна, як алмаз, і вже кілька століть не була вразливою.

    Рятую тебе від цинізму, зневір'я, життєвого затінку,
    Любов – це свобода й довіра, а в мене одна кріпаччина…
    Праматір не злість, просто колись вже і кимось навчена.
    Та від’їжджай скоріш! Бо серце колише крапельку.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.58)
    Коментарі: (21)


  29. Віталій Ткачук - [ 2009.09.04 10:01 ]
    Кінчиками твого шепоту
    Кінчиками твого шепоту
    Впиваються сутінки.
    Ранок у комі,
    Захоплення у захваті.
    Будиш голос,
    Вмиваєш його піснею,
    А очі - міцною кавою.
    Посміхаєшся - за звичкою,
    Або щоб не плакати.
    Престаріла Європа
    Смакує твоїми млинцями
    До болю у попереку.
    Хоче прошкутильгати
    Карий безмір убрід.
    Ти їй віриш.
    Навіть запрошуєш додому -
    Під облізлі стріхи
    І в сніг по вуха.
    Отак ще півтора літа -
    Уже й не витягнути.
    Врятуй хоч мене.

    2002


    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.37)
    Коментарі: (7)


  30. Богдан Сливчук - [ 2009.09.04 08:39 ]
    Розмова з сином

    Збирався син в далеку чужину,
    Збирався син... Так випало на долю.
    Промовив батько заповідь одну
    І наказав не забувать ніколи...

    Ти знаєш, сину, що би я хотів?..
    Ніколи не забудь, що ти – людина.
    І крик у ріднім небі журавлів,
    І дивоцвіт, яким цвіте калина.

    А ще, моя дитино, пам’ятай,
    Що тут тебе чекають батько й мати.
    А Україна – є твій рідний край,
    Про це потрібно завжди пам’ятати.

    Не забувай вітатися з людьми,
    Не бійся праці, праця – людська слава.
    І вірних друзів у житті знайди,
    І якнайбільше, щоб не було мало.

    Не забувай вклонятися землі,
    І не втрачай ніколи віру в Бога.
    Стежину пам’ятай, яку малі
    Твої маленькі протоптали ноги.

    І ще одне, мій сину, не забудь,
    Що навіть птах в своє гніздо вертає.
    У цих словах одна-єдина суть –
    Ніхто свій рідний дім не забуває.

    У цих словах одна-єдина суть...
    І ти колись повернешся додому.
    Та слів мої простих лиш не забудь,
    Щоби не було соромно потому.

    Пройшли літа. Вернувся син з доріг,
    Торкнувся знову рідного порога.
    Слова прості він у душі зберіг
    Й промовив тихо вже до сина свого.

    Ти знаєш, сину, щоби я хотів?...



    Рейтинги: Народний 5.25 (5.4) | "Майстерень" -- (5.37)
    Коментарі: (1)


  31. Світлана Васильченко - [ 2009.09.04 04:26 ]
    Чуєш
    "Имя твое я боюсь забыть,
    как поэт боится забыть
    какое-то
    в муках ночей
    рожденное слово,
    величием равное богу."
    Маяковский

    Чуєш, чуєш мене?!
    Приймачі багатоголосними
    всіма мовами світу про тугу мою волають.
    Я собі затуляю рот:
    хоч би посоромилась!
    (Обзавестися конче в роздумах стоп- сигналами)

    Чуєш?! Чуєш?!
    Хтось вирвав ночі язик! - даремно:
    ультразвуками та донесе- докричить- вихопить.
    Нам уже не минути:
    ми стали відтоді кревними,
    як скріпило печаттю небо
    твій погляд- відповідь.

    І ти ж чуєш, все рівно чуєш,
    як не ховалась би!
    Наче Янгол, ти завжди поряд,
    завжди невидимий.
    Хочеш знати, наскільки стане мені
    витривалості?
    До останнього - чуєш?!-
    дихатиму
    твоїм іменем.
    (2009, липень)


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.4)
    Прокоментувати:


  32. Іван Редчиць - [ 2009.09.04 04:08 ]
    ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СОНЕТ
    А ти , Європо, у свою господу
    Тиранів не пускай і пильно стеж
    За ворогом розкутого народу!
    Джон Кітс

    Хвалу співає серце небесам,
    Я віддаю всю славу й честь Творцеві,
    Радію людям, квітам і зіркам,
    І п'ю очима роси яблуневі.

    Народе мій! Ти будівничий сам
    Своєї долі й шану всю борцеві -
    Тому віддай, хто зрілий почуттям,
    Щоб лицарі зростали, мов крицеві.

    Ти ворогу підступному не вір,
    Бо тихо підкрадаючись, як звір,
    Він обдирав не раз тебе до нитки.

    Тепер, коли піднявся ти з колін,
    І вперто йдеш до сяючих вершин, -
    Європа скоса поглядає: - Звідки?!.
    1991

    Зі зб."Серце невмирущої кобзи"(1997)


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46) | Самооцінка 6
    Прокоментувати:


  33. Тамара Ганенко - [ 2009.09.04 04:08 ]
    обманною, лукавою
    На тебе зиркатиму,
    над горнятко з кавою,
    Тобі здаватимусь
    обманною, лукавою,
    Заповню-заводню
    очима синіми,
    Прости мені
    Цей марний унісон.
    Тобі не взнати,
    Що очі вкрали сон
    такі, брунатні,
    Що твердь розверзлася
    і звід хитає,
    Що кожен божий день
    в тобі світає.




    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (2)


  34. Тамара Ганенко - [ 2009.09.04 03:53 ]
    Пастка
    Пастка на мене ждала
    Чи випадково втрапив?
    Замість хвали, медалей –
                    Дно утрати.

    Вітер драглиться в русі,
    Криками сходять джунглі,
    Зранений, не корюся
    В очі темряви круглі.

    Де моя стежка з ночі,
    Місячна де доріжка?
    Квохче щось і регоче,
    І по щоках періщить.

    Рвуся крізь хащі вічні
    з іклів голодних звірів.
            Не переможеш, відчай,
    Я проберусь, я вірю!..

    (2008)


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (8)


  35. Тамара Ганенко - [ 2009.09.04 03:38 ]
    Демон
    Те різьблене обличчя, темні очі,
    Постава, аж до щему дорога.
    Пташатко серця, зловлене, тріпоче,
    І попелить стоградусна жага.

    За що в мені твоя зчинилась ватра
    Одним із найсолодших лихоліть,
    І чи брова та нескінченна варта,
    Аби за неї у вогні горіть?

    Не смійся ж, і не смій пред ясні очі!
    ... та все твоя стежина прибіга.
    Горобчик серця втомлено тріпоче,
    І жили рве безумна ця жага.

    Трясуться днів нестямні маскаради,
    На всесвіт жовто пахнуть полини.
    Є тільки ти. Ні ради чи розради.
    ... ото лиш душу пальцем помани ...

    (2008)



    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (16)


  36. Богдан Сливчук - [ 2009.09.04 00:51 ]
    Дві крапельки дощу



    Дві крапельки дощу
    У перший день весни.
    Тебе я завжди жду,
    Зима минула вчора.
    Мій плач ніхто не чув ,
    Минули довгі сни .
    Уже зимові сни
    Вода несе у море.

    Дві крапельки дощу
    Бив вітер батогом,
    Костенко чи Драчу
    Мо’ не даєш ти спати,
    Простий собі Сливчук
    Схилився над столом,
    З тобою провесну,
    Задумав вірш писати.

    Дві крапельки дощу...
    Вже й вітер спать пішов.
    Чи подих твій він чув,
    До мене по дорозі?
    „Краплини дві дощу...”
    В чернетці віднайшов,
    Три слова про весну
    Написані у прозі.





    Рейтинги: Народний -- (5.4) | "Майстерень" -- (5.37)
    Прокоментувати:


  37. Катруся Матвійко - [ 2009.09.03 23:50 ]
    Море...
    Я дивилась на море, а море дивилось на мене,
    І душа розчинялась у хвилях живої води…
    А за обрієм сонце поволі котилось зі сцени,
    І уява творила до нього рожеві мости…

    Я дивилась на море, а море дивилось на небо,
    Чи то небо не зводило з моря глибоких зіниць…
    Тільки хмари сумні привертали увагу до себе,
    І здавалися зайвими крики розгублених птиць...

    Чи тепер я насмілюся просто покинути все це,
    Так спокійно, байдуже, без жодних тривог і зусиль?
    Я дивилась на море… Тужливо стискалося серце…
    І звучала у ньому мелодія неба і хвиль…


    Рейтинги: Народний 5.44 (5.46) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (11)


  38. Печарська Орися Москва - [ 2009.09.03 23:36 ]
    ***
    Мовчання мені не виходить. Я, мабуть, чиясь чернетка:
    і вітер в лиху погоду розвіє у світ мене.
    Якби ж то книгою стати, якби ж то стара планета
    втомилась мене вивчати, бо надто воно складне.

    Слова і думки прозорі дратують і б’ють під дихи.
    Ще й очі – крикливі зорі, що зраджують тайни всі.
    Мій панцир такий благенький. Під нього крадеться тихо
    той вітер, що рве легені і сльози стирає в сіль.


    Рейтинги: Народний -- (5.44) | "Майстерень" -- (5.36) | Самооцінка 5
    Коментарі: (3)


  39. Ірина Білінська - [ 2009.09.03 23:40 ]
    НАЙБІЛЬША СЛАБКІСТЬ...

    О, скільки снів моїх збулося
    в тобі однім.
    О, скільки снів!
    В календарі три дні вже осінь,
    а ти - весною у мені.
    Зриває вітер жовте листя,
    туманом стелить до землі,
    а ти в мені –
    зірок намистом,
    мій найвесняніший політ.
    В свої обійми осінь вабить,
    а я малюю сонцем дні,
    бо ти –
    моя найбільша слабкість,
    що сили додає мені.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.45) | "Майстерень" -- (5.41)
    Коментарі: (3)


  40. Сергій Череп - [ 2009.09.03 22:43 ]
    Дівчині
    Розмова з Тобою,
    То бесіда з вітром.
    Так схоже як він –
    Мене маниш єствóм.

    Раз чується "так",
    Тремтінням жадливим.
    То кремінним "ні"!
    Обривається торк.

    Ти вабиш нестримно,
    Усім таким різним.
    І чимось, так схожим.
    Я відчув, і замовк.


    Рейтинги: Народний -- (4.36) | "Майстерень" -- (4.5)
    Прокоментувати:


  41. Ігор Павлюк - [ 2009.09.03 21:56 ]
    ЗУСТРІЧ ЗІ СТАРИМ ДРУГОМ (Із циклу «У скляній корчмі»)

    Зустрів учора старого друга
    За чорним пивом.
    Пустили наше буття по кругу,
    Сумні, щасливі.

    Пили душевно за тих, що в морі,
    За тих, що в морзі...
    За те, що час наш, як поїзд скорий,
    Пішов по торзі.

    За те, що трохи іще зосталось.
    Чого? Навіщо?
    Гріхи й тривоги, як води талі,
    Зійдуть у вічність.

    Прийти ніхто вже не обіцяє
    До комунізму.
    Куди? Навіщо ми поспішаєм?
    Хіба на тризну?..

    ...Сиділи з другом за чорним пивом
    Під жовтим кленом.
    Було нам ранньо, було красиво,
    Було зелено.

    Летіли птахи, пір’я скидали.
    Лилася пісня.
    Дзвеніли сипко в друга медалі
    Об хрест залізний.

    А я в дарунок дістав із сумки
    Книжку поезій...

    Було нам вічно, було нам сумно,
    Було тверезо.


    Рейтинги: Народний -- (5.72) | "Майстерень" -- (5.75)
    Коментарі: (12)


  42. Костянтин Мордатенко - [ 2009.09.03 21:24 ]
    Стинання
    Лопнули вени під слізьми, як в шторм
    на кораблях старі щогли соснові.
    І борлаком випнувся сторч –
    наголос в Слові…

    Важчає Слово, іде і росте
    гуркотінням вантажного потягу.
    Віршами тиша горить, мов степ…
    І на видиху рими болОтянка

    сидить – розгойдує крильцями світ…
    Тінь сліпа в змію вдихом вдарилась…
    І змія вп’ялась, мов Туреччина в Кіпр,
    у Тишу подвійним наголосом…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.39) | "Майстерень" -- (5.3)
    Коментарі: (2)


  43. игорь рубин - [ 2009.09.03 20:31 ]
    *******
    Сколько месяцев прошло
    С тех пор как я стихи писал,
    Сколько воды уж утекло
    С тех пор как снова осознал,
    Что есть любовь на белом свете...
    Любить-так хорошо и так прекрасно,
    Что есть и радость наши дети...
    Порой любви ждешь не напрасно.
    Любви я долго упирался
    Боялся "нет" услышать вновь
    За счастье будто с кем-то дрался
    И словно выступила кровь.
    Порой ведь сердцу не прикажешь,
    Мысли тревожные уймешь
    И себя ведь не накажешь,
    Любовь новую найдешь.
    Я встретил девушку одну
    И понял-я ее искал,
    И верил-что ее найду
    Хоть не сразу осознал.
    Ее улыбка,нежный взгляд
    Прекрасный волос,голос нежный
    Я понял-нет пути назад.
    Время шло,а с ним и я
    Улыбка нежная ее
    Свела меня совсем с ума
    И сердце разожгло мое.
    Сам того не ожидая,
    Я понял-я ее люблю,
    Я хотел сказать ей "Зая",
    Но боялся испугну.
    Время шло,а с ним и мы
    Дождался...вместе теперь с ней
    Друг другу мы теперь нужны
    Все ближе быть хочу скорей.
    Я напрямую напишу:
    "Боюсь тебя я потерять
    И никогда не отпущу,
    Чтоб сердцу снова не страдать,
    С тобой быть всегда хочу
    И лишь с тобой,с тобой всегда,
    Ведь сильно я тебя люблю
    И не могу я без тебя !"

    16-17.11.2008


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  44. Андрей Мединский - [ 2009.09.03 19:04 ]
    ***
    Вчера вечерний лунный свет в окне
    Мешал заснуть, и шторы раздували жабры
    От духоты, мечтая о воде.
    Теперь – сентябрь.
    Вчера жара стекала потом по спине,
    И в полусне я бормотал абракадабры,
    Теперь я сплю, не сняв оде…
    Не утонуть в сентябрьской воде… хотя бы…

    И утро наступает, день сменяет утро, ночь
    За днем быстрей приходит, чем смолкает вечер,
    И переправа через Стикс – паром,
    И мокнет на заборе глэчик,
    Как будто здесь давно все решено.
    Паромщик под баян поет, что алкоголь не лечит,
    И, что повсюду ждет облом,
    И только воды Стикса вечны.

    Проснувшись утром, я бреду во двор,
    Курю взатяг сырой сентябрьский воздух,
    Смотрю на небо, небо - на меня:
    Все ближе взгляд сквозь сосны и березы,
    Которые вот-вот сметут забор,
    Текут по доскам и роняют слезы,
    А слезы утекают по камням,
    И кто-то всхлипывает: «Поздно…»

    Смотрю в просвет – реки изгиб.
    Пытаюсь мир вернуть в его границы,
    Но меж деревьев видно силуэт
    Нагнувшейся у берега девицы.
    Проснувшийся от прелестей нагих,
    Я долго верю в то, что это мне не снится:
    Что нет паромщика и переправы на тот свет,
    А девка – есть. Иначе, кто белье полощет в водах Стикса?


    Рейтинги: Народний -- (5.52) | "Майстерень" -- (5.53)
    Коментарі: (2)


  45. Юрій Клен - [ 2009.09.03 18:29 ]
    Крізь праосінь - 2
    Я заздрю дубові гіллястому,
    що на узліссі гордо зріс,
    і в книгу спогадів я кластиму
    листки пощерблених беріз.

    І зачароване природою,
    яка згасає восени,
    вже серце дише сном і вродою
    прийдешньої весни...


    Рейтинги: Народний 5.83 (5.63) | "Майстерень" 5.5 (5.6)
    Коментарі: (8)


  46. Юрій Лазірко - [ 2009.09.03 17:01 ]
    Леся Романчук – Мій пожиттєвий строк
    (переклад з російської)

    То неучасті участь –
    то безглуздя сурма.
    Стільки літ мене мучить
    білий край – Колима.

    До дзвінка, до фіналу,
    де скипівся рядок,
    я його доконаю,
    пожиттєвий мій строк.

    На змагнічену стрічку,
    аби біль з`якорів,
    відходили у вічність
    табори, табори.

    Смолоскип Інван-чаю
    не згорить на очах
    і пече – не згасає
    чорний Бутугичаг.

    Блиски сонця солодкі,
    стерти літо пора.
    Біля голої сопки
    батько мій помирав.

    Полічу їх незнаних,
    переведених в дим...
    Розкажи мені, камінь,
    як він був молодим.

    Як він жив, як він вижив,
    як терпів, як мовчав.
    З кожним роком він ближче,
    мій колимський причал.

    Як зайти – мов картинка,
    а назовні – рентген.
    Бурхала, Серпантинка,
    Ізвестковий, Ельген…

    Ці жахітливі цяти –
    чорнохмарі літа
    Tи лежиш необнято,
    злотожила Тенька!

    Не суди, прокурори,
    без торбин та тюрми
    ти мій присуд і горе –
    строк дітей Колими.

    Не по праву бажання
    край мій – сон, де болить...
    Присуд у виконання
    привели. Привели.

    3 Вересня 2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.67) | "Майстерень" 5.5 (5.76)
    Коментарі: (6)


  47. Віталій Ткачук - [ 2009.09.03 17:13 ]
    Погана звичка
    Ну тільки не так риторично
    Про бажання мої питай.
    Залишись. Я погана звичка,
    Але ж авторська, не китай.

    Тож було, блазнював. Сміялась,
    Моя дівчинка-вітерець.
    На майбутнє погостювала б.
    Я лю…Спізнишся? Знов самець…

    Що, закрапало? То хвилинку
    На долонях потупочи.
    Поправляй вже свою хустинку.
    Повертай вже свої ключі…

    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.37)
    Коментарі: (25)


  48. Леся Петрик - [ 2009.09.03 17:10 ]
    Sophia
    Ти зневажаєш поезію.
    В болю не слухаєш рок.
    Садиш лиш білі гортензії.
    Прагнеш позбутись зірок.

    Ти не читаєш Стендаля,
    Навіть не дивишся Lost.
    Віриш, мабуть, древнім Майя.
    Твориш думкам голокост.

    В тебе своя філософія.
    Ніцше, Блаженний, Платон –
    це не твоє. Все у сепії.
    Нащо? Відплив їх пором.

    Сміхом вбиваєш всі принципи,
    лозунги, рій субкультур.
    Принців зовеш вже_не_принцами.
    Мрії руйнуєш, мов тур.

    Ти – особлива. Ти – інша.
    Світу наспівуєш змін.
    В грішності зовсім не грішна.
    Сонце ти!
    Тихо дарую уклін…

    Осінь 2009


    Рейтинги: Народний 5 (4.96) | "Майстерень" 5 (4.95)
    Коментарі: (6)


  49. Варвара Черезова - [ 2009.09.03 16:16 ]
    ॐमणिपद्मेहूँ
    Все дається складніше, ніж міг уявити, але
    Це трапляється рідше і рідше дається взнаки.
    У стрімкім марнослів’ї, або безголоссі алей
    Не бракує ідей. Та бракує твоєї руки.

    Тихі гавані? Вщент. Приголомшений вітер не дме.
    Засинати одній. І п’яніти від руху дерев.
    Це останнє серпневе проміння стікає, мов мед.
    Заполичені стіни. Зачитані книги Мегре.

    Це остання не скошена я проросту на даху.
    Це остання не схиблена мрія чорніє за ніч.
    Це мабуть найрідніша із мантр: Ом мани падме хум.
    Тільки знаєш, мій друже, що віра – оманлива річ.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.47) | "Майстерень" 5.25 (5.46)
    Коментарі: (18)


  50. Ніна Виноградська - [ 2009.09.03 14:28 ]
    Батьківська доля
    Сільські дівчата, купані в любистку,
    У водах із криниці, джерела,
    І викохані в зорянім намисті,
    Де їхня стежка в далечінь лягла.

    Відірваних від батькової хати,
    Хто їх зігріє, кинутих в світи?
    І вечорами буде тихо мати
    Молити:”Боже, доню захисти

    Від злих людей. І дай їй тільки розум
    Не схибити, не впасти на шляху”.
    Віщує серце мамине загрозу,
    Розпалює в душі печаль суху.

    Схилився батько над столом уклінно.
    Мовчить, тримає у собі сльозу.
    В яких краях і з ким його дитина?
    Чи гне життя їй долю, як лозу?

    Якби могли їм помогти здалеку
    Всі пращури із досвідом віків...
    Чекати звістки, як дощу у спеку –
    Така вже доля у сільських батьків.





    Рейтинги: Народний 5.31 (5.53) | "Майстерень" 5.33 (5.77)
    Коментарі: (9)



  51. Сторінки: 1   ...   1451   1452   1453   1454   1455   1456   1457   1458   1459   ...   1829