ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Ольга Корендюк - [ 2009.06.07 21:54 ]
    я - гола людина...
    я - гола людина
    р
    оз ки
    да
    на
    між рядків
    курю одна за одною букви
    попіл ляга на папір - нехай проростає
    мої груди вшиті у міжчасся
    де не існує вичерпності свободи
    де не торгують пігулками таланту
    де скільки не ковтай кубометри океану
    не напєшся натхнення
    коли всі твої дії задля суспільного сексу
    не хочу бачити світ крізь презерватив
    загальної свідомості
    і приймати зеброваність життя
    яке насправді звичайно сіре
    осягнути міжрядковість власного
    стати схожою на сірник Джакометті
    від спалахів божевілля краще
    навіть просто згоріти мільйон разів
    або лише один
    крізь два астрономічні століття
    потиснути руку Тарасові
    для якого мольберт ніколи не був зброєю
    витерти ноги об логіку
    розірвати контракт з історією
    роcтектися на оливковій гілці
    як циферблат одного генія
    взад і вперед жувати алфавіт
    естетично випльовуючи його
    у текст свого світу-
    така гра достойніша навіть за війну


    Рейтинги: Народний 5.42 (5.2) | "Майстерень" 5.25 (5.13)
    Коментарі: (6)


  2. Анастасія Лаган - [ 2009.06.07 20:37 ]
    З Днем народження!
    Хто родився навесні
    Для Вас фіалки лісові,
    А також черешневий цвіт,
    Щоб прожили Ви сто літ.

    Хто обрав літній час
    Море квітів для Вас,
    І сонячне тепло,
    Щоб у житті Вам везло.

    Хто родився в осінній час
    Вязанка троянд для Вас,
    І грона червоної калини,
    Щоб були Ви щасливі.

    Гвоздики червоні для Вас
    Хто родився у зимовий час,
    І різдвяні пампушки,
    Щоб грошей мали мішки.


    Рейтинги: Народний 0 (5) | "Майстерень" -- (4.75)
    Прокоментувати:


  3. Юлія БережкоКамінська - [ 2009.06.07 18:34 ]
    * * *
    В.Костилєву
    Буде усе. -
    Пройти.
    Висхід –
    До перевалу.
    Будуть твої світи
    Зведені
    В інтеграли.
    Буде і день,
    І ніч,
    Згусне імла глизява,
    Досвід тисячоріч,
    Наклеп,
    І злет,
    І слава.
    Мідноголоса струна
    Буде тремтіти
    Пружно.
    Буде твоя весна
    Від самоти сутужна.
    Твій одинокий шлях
    Тихо осяють зорі...
    Радість в твоїх очах
    І неможливість повторів.
    Буде усе.
    Тремти,
    Слякотна ниця сірість!
    Будуть сліди ходи
    Випалені
    На шкірі.
    Буде гарячим хліб,
    Мудрість
    Тектиме в жилах.
    Ті,
    Що живуть углиб –
    Вгледять
    Широкі крила.
    27.05.08.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (2)


  4. Юлія БережкоКамінська - [ 2009.06.07 18:09 ]
    * * *
    Я знову слова
    У кишені лишила.
    А там – уже місця
    Нема ані слову!
    Як довго мовчу я!!!
    Що слово за словом
    Без дозволу
    Очі мої віддають Вам.
    А Ви – Ви тугі
    На обидві зіниці!!!
    1.12.07.




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Прокоментувати:


  5. Юлія БережкоКамінська - [ 2009.06.07 18:51 ]
    * * *
    Коли в лахміття все життя роздерте
    І тисне біль, немов чуже взуття, -
    Так хочеться заснути, наче вмерти.
    Упасти в сон.
    Прокинутись в життя.

    Бувати там, де пам`яті немає,
    Лишити все, неначе й не було.
    Благословенна ніч моя – пралайя,
    Глибокий сон метелика під склом!

    А завтра – ранок, роси і тумани.
    А завтра – сонце у моє вікно.
    А зараз – сну,
    Подушки,
    Валер`яни,
    Накрити плечі грубим полотном.

    А зараз – тиші. І – нікого в гості.
    Нічого в сон – ні сосен, ні дубів…
    Нехай приспить по-материнськи простір
    І розпач мій розчинить у собі.

    Так хочеться заснути… До світанку…
    7.06.09.





    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.63 (5.46)
    Коментарі: (11)


  6. Нафталін Марак - [ 2009.06.07 17:40 ]
    Полегшене зітхання
    Тато грав - ... мав,
    я граю - ... маю.



    Маю трохи духів і хрипливі співи,
    Маю дві долоні, щоб прикрити груди.
    Не тримай на мене тліючого гніву,
    Не кажи нікому: "Я тебе забуду".

    Маю в серці птаха з мокрими очима,
    Маю на колінах два татуювання.
    Не чекай зустріти в себе за плечима
    Створеного нами клятого кохання.

    Маю у зіницях місяця німого,
    Маю вісім квіток й дідову цигарку.
    Вкажу тобі напрям, місце і дорогу,
    І нарешті вип'ю молока без старки.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.14) | "Майстерень" 5.5 (5.31)
    Коментарі: (3)


  7. Юрій Матевощук - [ 2009.06.07 16:47 ]
    Камінь відчаю
    Всі ми одягаєм непристойні лати,
    Часто уквітчаючи чарівними перлами-
    Але як же хочеться вміти прощавати
    І хоч раз у вічі бути милосердними.

    Та біда приходить вічно не одна,
    Завше тверезієш в непристойній ноті,
    Коли сором серце дивно спеленав
    В десятини грішні або навіть соті.

    Струмом обвиває звично вдогоди,
    Теплим і прискіпливо обвіяним обманом-
    Не чекай ніколи щастя чи біди,
    Бо вони приходять пізно й зовсім рано.

    Погляд обтікає зимове проміння,
    Холодом весняним віє здалека,
    Уві сні кричу обірване "амінь" я,
    Що молитвою душі давно плекав.

    І розтерзані думки потонуть в небосхилі,
    Я стою з життям, наче вже над прірвою,
    Океани болю щастя перемили,
    Де слова, що шепчуть застаріле "вірую".


    Рейтинги: Народний -- (5.41) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  8. Віра Шмига - [ 2009.06.07 16:02 ]
    МАКИ пісня

    Мене втішали маки в житі,
    Коли повільний плин років.
    Ви звинуваченням обвиті.
    Людей помилка чи богів?

    Приспів:
    Закохані маки у жайвора.
    Мережиться небо руладами.
    І куряче зілля з кульбабами
    Насіяні, мов зорепадами.

    Хто квітку вкрав – душі лелеку,
    Дитяче світосприйняття?
    Крізь люті зими, літні спеки
    Мені всміхалася життям.


    Смертельне вариво налили.
    І не зарадиш, то й болить.
    Невже в красі не стало сили
    Вертати віру в щастя жить.



    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Прокоментувати:


  9. Павло Погуц - [ 2009.06.07 15:22 ]
    ТИ…
    Ти сам собі збудував тюрму.
    Сховався від світу, дошками вікна заколотив
    І вдаєш, ніби час гріхи твої простив.
    Ховаєшся від сонця, від людей знайомих колись.
    Скрадаєшся по тінях, наче привид. Краще помолись!
    На тебе тикають пальцем, хтось тебе жаліє,
    Другий в твою сторону плює. А про що,
    Про що ТИ мрієш!!??
    Вже ні про що. Всі твої мрії згоріли
    Вщент в той момент, коли ти вперше
    Прийняв дозу! Боже!
    Чому Ти не дав нам власті повернути час назад?
    Чому Ти не дозволив врятувати душу?
    Чому страждати так тепер ти мусиш?
    Немає вже дороги назад.
    Ти живеш без світла, ховаєшся від тіней,
    Ти не знаєш що робити. Головою в стінку бити???
    Пізно вже!!!
    Ти тремтиш, ти хочеш дози,
    Без неї вже не можеш,
    Перед очима туман—ти продаш душу
    За цей чортовий дурман.
    Тебе ламає ломка, ти майже неживий,
    Ти робиш укол і тобі здалося, що ти знов ожив.

    Ти проміняв життя на ілюзію,
    Щастя на дозу, любов на кайф.
    Душа мучиться в конфузії,
    Головне в житті для тебе кайф.
    Ти проміняв життя на ілюзію,
    Щастя на дозу, любов на кайф,
    Щастя на дозу, любов на кайф.

    Тобі вже не важно, як тебе звати.
    Ти прах від того, ким був колись.
    Для тебе головне—дозу дістати
    І хоча ти ще кричиш собі: «Борись! Борись!»
    У тебе вже немає сил сопротивлятись.
    Ти забив на свої мрії, сховав їх глибоко під
    Подушку.
    Ти вискочив з життя, тепер мета одна –
    Здобути дози трошки: відірватись від буття.
    Ти ще дихаєш, та вже душевно мертвий,
    В твоїй крові палає білий демон,
    Він хоче жерти, а їжі вже нема.
    Нічого вже нема. Все кануло у пропасть.
    Лише якісь слова, ще з попереднього життя,
    Та ні…їх теж ти викинув у пропасть.


    Ти проміняв життя на ілюзію,
    Щастя на дозу, любов на кайф.
    Душа мучиться в конфузії,
    Головне в житті для тебе кайф.
    Ти проміняв життя на ілюзію,
    Щастя на дозу, любов на кайф,
    Щастя на дозу, любов на кайф.

    Мені жаль тебе, ти сам зруйнував собі життя,
    Знищив себе, життя батькам,
    Ти хочеш вирватись, та уже не можеш.
    В тебе немає нікого, ніхто не допоможе,
    В твою сторону не подивиться жоден.
    Тебе чекає смерть на смітнику або в брудній канаві,
    І сумніваюсь, що хтось тебе по-людськи поховає.
    Бо у тебе вже давно життя немає,
    Немає…
    Мені жаль тебе, тебе ніхто не чекає,
    І жодне серце заради тебе не палає,
    Не згоряє…
    Пізно вже! Ти обрав свій путь!
    І будь що будь!
    Та такі як ти ДО ТРИДЦЯТИ ВСЕ ОДНО ПОМРУТЬ!!!!!

    Ти проміняв життя на ілюзію,
    Щастя на дозу, любов на кайф.
    Душа мучиться в конфузії,
    Головне в житті для тебе кайф.
    Ти проміняв життя на ілюзію,
    Щастя на дозу, любов на кайф,
    Щастя на дозу, любов на кайф.

    Епілог: Перш ніж щось зробити, зробити найгірше подумай: а тобі того треба?
    Ти думаєш біла доза дасть тобі щастя? Ти забрехався сам собі.
    Пропадеш… Повір мені.


    Рейтинги: Народний -- (4.96) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  10. Оксана Сірик - [ 2009.06.07 14:24 ]
    Найбільша прикрість мого життя...
    Поселені на Божій території,
    Духовності і волі «мудрі зодчі»,
    Творці слиняво-слізної історії –
    Ми – вакуум у вишитій сорочці…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.37) | "Майстерень" 5.5 (5.3)
    Коментарі: (6)


  11. Бастинда Гингема Бастинда Гингема - [ 2009.06.07 13:30 ]
    Get Tranced
    (inspired by Paul van Dyk’s “The Politics of Dancing 2 part 1”)

    Я вижу то, чего не видишь ты,
    Собой я заполняю кванты пустоты,
    Свободным ветром по миру ношусь.
    Хотел найти я радость, но обрёл я грусть.
    Как плохо быть всевидящим, я глохну,
    Мой слух тончайшим был – теперь он просто тонкий.
    Хромаю, будто старец, но я юн;
    Теряюсь вновь в барханах, среди дюн.
    От жажды гибну и гоню вперёд песок,
    И расшибаюсь лбом о каменный порог.
    Прохлада скал – мираж такой жестокий.
    Полёт души моей достаточно высокий,
    Напрасно я стараюсь опуститься:
    Я слишком лёгок – не могу разбиться.
    Я буду вечен. Трансом облачён.
    Сбежал от смерти. С раненным плечом.
    Натёр ремнём, любви таская бремя.
    Никто даже не спросит: а зачем я?
    И злость пусть хлещет из свободных трещин,
    И пусть удары счастье разобьют –
    Есть в мире и обыденные вещи,
    Но их не вижу я. Не вижу я люблю.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  12. Володимир Мельников - [ 2009.06.07 13:18 ]
    Диво-річка (пісня)
    Диво-річка і зелений гай.
    Любий пригортає – і навколо рай.
    Цілу вічність так мене тримай!
    Та, напевно, кожен знає, що усе, усе минає…

    Приспів:
    В’яне з часом і трава,
    Є в житті і кропива,
    Та час кохання і твої слова
    Ні, ніколи не зникають,
    І до гаю повертають!
    В’яне з часом і трава,
    Є в житті і кропива,
    Та час кохання і твої слова...
    Я пам’ятаю всі слова.

    Диво-річка, поруч водограй.
    Йдемо з нареченим у зелений гай.
    Де нас люблять, там і справжній рай!
    Та, напевно, кожен знає, що усе, усе минає…

    Приспів.

    Де та річка, почуттів розмай?
    Де той гарний леґінь і зелений гай?
    Час кохання, прошу не минай!
    Та, напевно, кожен знає, що усе, усе минає…

    Приспів.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.33)
    Коментарі: (1)


  13. Олег Фірук - [ 2009.06.07 13:04 ]
    на двох
    за столиком на двох
    пили зелений чай
    текіла сіль і лайм
    і подихи так тісно

    губи кажуть так
    захоплено тіло
    засмаглий долі смак
    круїзи оплатили

    хапали з неба зорі
    на небі малювали смайли
    в бокали наливали море
    і зберігали в файли


    Рейтинги: Народний -- (4.04) | "Майстерень" -- (3.85)
    Прокоментувати:


  14. Олег Фірук - [ 2009.06.07 13:50 ]
    кіно
    лягаю на пісок
    навколо завжди рух
    на хвилях теплий рок
    і крутять нові фільми

    підносять з льодом фреш
    живі офіціантки
    і на прогнозі стрес
    хто ж залікує ранки

    накрив шалений сон
    здійснились усі плани
    а за моїм вікном
    пірс хвилі океану


    Рейтинги: Народний 4.5 (4.04) | "Майстерень" 4.5 (3.85)
    Коментарі: (2)


  15. Олег Фірук - [ 2009.06.07 13:31 ]
    коли я
    коли я прокидався
    і серце чуло біль
    на твої сині очі
    падав мокрий сніг

    облизувала губи
    і замерзала біль
    ковзалась і просила
    я завжди сипав сіль

    але життя сторінки
    перегорнулися нові
    змінилися бажання
    групи крові і телефонні номери


    Рейтинги: Народний -- (4.04) | "Майстерень" -- (3.85)
    Прокоментувати:


  16. Олег Фірук - [ 2009.06.07 13:09 ]
    не скажу…
    не скажу
    що так
    але й не можу
    сказати ні

    сьогодні не теплий
    вечір
    і фільми
    ставлять не ті

    і я шукаю хвилі
    немає
    в ефірі штиль

    а настрій
    твоїх очей
    бадьорить
    солодом
    і запахом снів

    а я все ще
    не кажу так



    Рейтинги: Народний -- (4.04) | "Майстерень" -- (3.85)
    Прокоментувати:


  17. Олег Фірук - [ 2009.06.07 13:35 ]
    нерви
    я посилаю нерви
    у порваних конвертах
    стискають душу перли
    не зійти по сходах
    пальцями не стерти
    ми не живі ми вмерли

    на шпалерах сльози
    стриптиз колін накритий
    плетуться руки в лози
    я з ситцю в марлю звитий
    під снігом жадібної прози
    я не живий я вбитий


    Рейтинги: Народний -- (4.04) | "Майстерень" -- (3.85)
    Прокоментувати:


  18. Олег Фірук - [ 2009.06.07 13:08 ]
    сьогодні
    ти виглядаєш сьогодні
    не розфарбована осінь
    не вистачає комодів
    скласти одяг
    бракує світла
    проснутися зранку
    в синій кімнаті
    мій друг купив Касабланку
    буде завжди там жити

    ти прокидаєшся завтра
    від кофеїну
    із сигаретного диму
    дивись яку я сплів павутину
    ти кажеш небо плаче
    але мені все так
    здається себто наче
    сьогодні зовсім інакший
    не схожий на тебе
    бо розфарбована осінь
    в конвертах жовте листя розносить
    я б охоче продовжив
    але вже пізно і досить


    Рейтинги: Народний -- (4.04) | "Майстерень" -- (3.85)
    Прокоментувати:


  19. Олег Фірук - [ 2009.06.07 13:04 ]
    березень тіні
    я березень твоєї тіні
    я космос твоїх думок
    втомився від твоєї ліні
    розсипав компліменти на листок

    я захоплю всі акварелі
    і намалюю твій портрет
    чекатиму тебе в готелі
    куплю тобі з троянд букет

    я хочу пити твої сльози
    вдихати запах твого тіла
    на вечір замовляти грози
    і ти так само щоб хотіла


    Рейтинги: Народний -- (4.04) | "Майстерень" -- (3.85)
    Прокоментувати:


  20. Олег Фірук - [ 2009.06.07 13:07 ]
    вирішую я
    у грудях біль
    і не твоє питання
    сьогодні я вирішую
    де буде наша спальня
    в яке вікно
    куди засвітить сонце
    в якому напрямку
    дме сильний вітер
    і перемети протяги
    ти одягаєш
    на свою душу светр
    коли кордони
    вже порушено
    і на твоїх долонях
    не медові квіти
    крапки розставити
    ми в змозі
    ми вже дорослі діти



    Рейтинги: Народний -- (4.04) | "Майстерень" -- (3.85)
    Прокоментувати:


  21. Олег Фірук - [ 2009.06.07 13:47 ]
    і сміх
    попросиш зняти
    я сміло зніму
    закриваючи очі
    і сміх і сміх

    знову пестиш димом
    не на жарт захопила
    забираєш в полон
    мої зламані крила

    ти лікуєш росою
    мій сон
    одягаєш зорі
    і сміх і сміх


    Рейтинги: Народний -- (4.04) | "Майстерень" -- (3.85) | Самооцінка 5
    Коментарі: (1)


  22. Віта Альфа - [ 2009.06.07 12:24 ]
    ***
    розплющивши очі
    погожого ранку,
    на повні груди вдихни.

    відчуй всю красу
    і свіжість світанку,
    думки всі докупки згорни.

    усвідом, ти -мистецтво
    і твориш прекрсне.
    Нема тобі в світі ціни.

    Думки твої вітер
    як питимеш каву
    вкраде і здійме догори.


    Рейтинги: Народний 5.13 (5.2) | "Майстерень" 5.25 (5.13)
    Коментарі: (1)


  23. Катя Тихонова - [ 2009.06.07 09:00 ]
    Було і не було
    Все якось так - було і не було.
    (старий сусіда човга в темний вечір).
    Із вени брали кров. Пили вино.
    Відкрили двері. Кликали Предтечу.
    Згубивши совість, принесли вогонь
    (щось має в дикій темряві світити).
    Всі відcахнулись. Зупинились осторонь.
    Хотіли жити.
    А що життя? - було і не було.
    Степи ж живуть копитами і травами,
    над ними сонце не одне цвіло,
    і не одна душа здавалась гарною.
    Ось тут. Де все було і не було,
    і там, де ще слова постануть справжністю,
    ми сидимо. Терпке вино п"ємо.
    Здаємося привітними і гарними.
    Мовчить люстерко. Бо воно сліпе,
    покрите пилом, щастя віджило
    (тому воно й не розрізнить тебе).
    Ось так і все - БУЛО І НЕ БУЛО...


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.33)
    Коментарі: (1)


  24. Вячеслав Семенко - [ 2009.06.07 01:08 ]
    А НАМ НА ОСІНЬ ПОВЕРНУЛО...
    Лезом пам"яті з намулу днів
    повертаєм радощі і втрати,
    лист, що ми не встигли дочитати,
    а початок знаємо одні.

    В дзеркалі вже не розтануть зморшки,
    тепла ніч не принесе спокою.
    Нас одною ранило стрілою
    і одні нам стеляться волошки.

    На льоту пообпікали пір"я -
    линути над хмарами нелегко...
    І календарю еквівалентно
    заглядає в очі надвечір"я.

    Друзі нам не шкодували солі,
    та ми спільно рани лікували.
    Наче в дзеркалі в овалі рами
    на моїй твоя відбита доля.

    Те, що у минулому лишилось,
    нам негірко знов переглядати.
    А на фото крізь події, дати
    молодість усмішкою спинилась.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" 5.5 (5.54)
    Коментарі: (9)


  25. Ірина Білінська - [ 2009.06.07 00:56 ]
    ***

    Дощем вчорашнім - прісно-мовчазним….
    Дощем цілющим - радісно-пестливим…
    Ти можеш бути рідним чи чужим…
    Ти можеш бути вірним чи зрадливим…
    Ти можеш бути світло і пітьма...
    Упевнено іти чи сумніватись…
    Ти можеш куштувати все на смак,
    але і можеш сильно обпікатись…
    Ти можеш погасити почуття,
    а можеш, просто дати серцю волю.
    Ти можеш смакувати це життя,
    якщо захочеш – вибір за тобою.


    Рейтинги: Народний 5.46 (5.45) | "Майстерень" 5.38 (5.41)
    Коментарі: (6)


  26. Оксана Сірик - [ 2009.06.06 23:59 ]
    до слова...
    Змінюсь? Звичайно!.. Може й до пуття =)
    Життя ж іде - химерне і мінливе,
    А той, хто бачить в ньому лиш красиве -
    Не уявляє, що таке життя...


    Рейтинги: Народний 5.13 (5.37) | "Майстерень" 5.13 (5.3)
    Коментарі: (2)


  27. Катя Тихонова - [ 2009.06.06 21:45 ]
    Повернення
    На Україну повертає птах.
    Відтрепетав. Відмислились надії.
    Дивлюся - він летить в твоїх очах,
    щоранку воду п"є з криниць, на віях.

    Збентежений. І тихий, як ліхтар,
    що свідком є вечірніх поцілунків.
    Уміть мовчати - це великий дар.
    (Мовчить і небо. Сиве. Хмароруке).

    Дрібнять дощі... Тремкі і затяжні...
    А птах летить. Об вітер сушить крила.
    Летить глибоко. В хмарах, у душі.
    Кадять тумани крізь важкі кадила.

    А птах летить. Додому. Навпростець.
    Знеможений. Присяде на подвір"я.
    "Я тут. Привіт. Я сонячний гінець.
    Погладь моє легке і біле пір"я".

    На Україну повернувся птах...


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.38) | "Майстерень" 5.25 (5.33)
    Коментарі: (2)


  28. Марічка Мамчур - [ 2009.06.06 19:55 ]
    На двох
    Усміхаємось
    розбігаємось
    так нещиро небес торкаємось
    хай пробачить нам Господь Бог

    Пізно каятись?
    кажеш, пізно?
    і ми з тобою зовсім різні?
    та тільки серце в нас -
    на двох...


    Рейтинги: Народний 0 (5.31) | "Майстерень" -- (5.23)
    Коментарі: (2)


  29. Марічка Мамчур - [ 2009.06.06 19:47 ]
    Прощаю, щоб усі почули
    Комусь дано сміятись у душі,
    І плакати солоною росою.
    Мені ж – писати втомлені вірші,
    Від тебе втомлені, і створені тобою.

    Немов птахи, роз’єднані із небом,
    Неначе вітер, скований дощем…
    Їх не читати, ними вмерти треба,
    Відчути біль, не стриманий нічим.

    Ти не зумів. І це чомусь банально.
    До сліз. Як наш єдиний дотик рук.
    Ти вибрав все таке просте й реальне,
    Де кожне слово – це порожній звук.

    А я – це музика. ЇЇ любити треба.
    А ти ж ніколи не любив пісень.
    Моя стихія – це блакитне небо,
    Це світлий сон, а не вчорашній день.

    Комусь дано прощати у душі.
    А я прощаю, щоб усі почули.
    Нехай летять твої сумні вірші.
    Вони ніколи моїми не були


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.31) | "Майстерень" -- (5.23)
    Коментарі: (2)


  30. Наті Вінао - [ 2009.06.06 17:12 ]
    На порозі нового життя
    Я загубила лінію часу,
    Я шукаю себе у житті,
    Не можу влитися в масу
    Цих, інших людей...

    Я не впевнена в тому, що завтра,
    Я не чую того, що було,
    Я не знаю про себе, чи варто
    Йти далі в цей день...


    Рейтинги: Народний -- (5.24) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (3)


  31. Павло Погуц - [ 2009.06.06 17:09 ]
    ПІСНЯ ПРО ГОЛУБА
    Я народився не таким, яким мав би народитись.
    Змалку моє пір’я стало чорним, наче ніч глуха,
    Пуста душа у мене. Може, не треба було дивитись
    В море нічної пустоти. А ти,
    Брате, народився з білим пір’ям, так, як має бути,
    Так, як родяться усі. Лише я один
    Пішов проти законів. Не визнав моральності кордонів
    І став серед своїх ізгоєм. Ізгоєм!
    Моє чорне пір’я палило ваші очі,
    Ви шептались позаочі, не дивились мені в очі.
    В вас росла ненависть, ви мене кляли,
    Ви мене боялись, прогнали, відреклись.
    Ви мене боялись, прогнали, відреклись.

    Мої очі пусті, з них ні разу не стікала сльоза,
    У небі хмари густі, зараз розверзеться гроза,
    Я лечу назустріч грозі
    Я дивлюся в її очі страшні,
    Я клянуся
    Не опустяться крила мені.
    Я летітиму назло вітрам,
    Назло грозі, на зло небесам.
    Я летітиму ввись, не знаю куди,
    Впереді—чекає ніхто, ззаду—ідуть вороги.
    Мені нікуди йти, у мене немає мети,
    Я одинокий птах, якого несуть у далеч вітри,
    У далеч вітри, у далеч вітри.

    Всі дороги однакові, коли нікуди йти,
    Коли тебе кинули на поталу орлам. Життя без мети,
    Як поле несіяне. У ньому немає чому прорости.
    Мене прогнала рідна сім’я, бо я народився
    Не таким, як вони. Бо у мене пір’я
    Чорне—не біле. А це вже гріх. Для нього спокути немає.
    Я! Лечу назустріч смерті, куди ж іще летіти?
    Коли ніхто не любить, не чекають дома діти,
    Коли нема до кого летіти.
    На очі навертається капля дощу
    Та не зринає, бо не знає, не знає,
    Не знає, як плакати має. Я прошу!
    Дай сили мені долетіти!
    Дай надію, якої немає!
    Дай щастя, що у битві здобути я маю!
    Дай жаги, щоб волі напитись!
    Бо мені треба самому летіти,
    А впереді темнота і небес пустота. Пустота…

    Мої очі пусті, з них ні разу не стікала сльоза,
    У небі хмари густі, зараз розверзеться гроза,
    Я лечу назустріч грозі
    Я дивлюся в її очі страшні,
    Я клянуся
    Не опустяться крила мені.
    Я летітиму назло вітрам,
    Назло грозі, на зло небесам.
    Я летітиму ввись, не знаю куди,
    Впереді—чекає ніхто, ззаду—ідуть вороги.
    Мені нікуди йти, у мене немає мети,
    Я одинокий птах, якого несуть у далеч вітри,
    У далеч вітри, у далеч вітри.

    Можливо, чорне пір’я—то моя доля.
    Я не кляну її, ні, ніколи.
    Чорне пір’я—моя зброя, і відколи
    Я зрозумів хто я, для мене зникли кордони.
    Моє темне пір’я, смертоносні кігті—
    Прокляття і благословення. Я відречений всіма,
    Та я такий один. А вони всі білі—клони
    Всі однакові, їм не світять корони.
    А я чорний. Злий чи добрий. Ще не знаю.
    Про майбутнє не питаю. Я летіти маю
    Ввись. Далеко в небо. Аж до сонця.
    І я знаю: дано мені злетіти на престоли,
    Здобути найдорожчі корони, порушити усі заборони…
    Або—упасти додолу, вниз і розбитися вщент.
    І ніхто не згадає, не заплаче.
    Або-або—така у мене доля.
    Я чорний голуб—супутник волі.

    Мої очі пусті, з них ні разу не стікала сльоза,
    У небі хмари густі, зараз розверзеться гроза,
    Я лечу назустріч грозі
    Я дивлюся в її очі страшні,
    Я клянуся
    Не опустяться крила мені.
    Я летітиму назло вітрам,
    Назло грозі, на зло небесам.
    Я летітиму ввись, не знаю куди,
    Впереді—чекає ніхто, ззаду—ідуть вороги.
    Мені нікуди йти, у мене немає мети,
    Я одинокий птах, якого несуть у далеч вітри,
    У далеч вітри, у далеч вітри.
    Я впаду або долечу.
    Головне, зі мною вітри.


    Рейтинги: Народний 5.25 (4.96) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  32. Наті Вінао - [ 2009.06.06 17:41 ]
    Питання без відповідей
    Як відчувати себе
    поряд із цим піднесенням?..
    Ревнощі, сум, безталанність...
    Нащо рівняти свою
    з іншими веснами?..
    В пóмилках дум безпристанність...

    Як дотягнутись до неба,
    щоб не лишати Землю?..
    Нáдвоє - вихід чи схованки...
    Як перетнути водою
    рибам суцільну греблю?..
    Нащо поетам ці поверхи...

    Чом відчуття безпорадності
    не розуміє суть?
    Ревнощі, розум, характер...
    Вірші без ясності
    в сóбі ніщо не несуть?..
    Рими, книжки та редактор...
    07.2006



    Рейтинги: Народний 5.25 (5.24) | "Майстерень" 5.25 (5.25)
    Прокоментувати:


  33. Наті Вінао - [ 2009.06.06 17:51 ]
    ***
    Я не впаду до ніг твоїх зів`ялою трояндою,
    Не стану проліскою в сторінках думок.
    І не розквітну гірною лавандою -
    Вже не для тебе мрій моїх танок!

    Я м`ятою розтану на чужих вустах,
    Та не для тебе подих гіацинтів.
    Не зміниш вже нічого - буде так,
    Бо кущ піонів більше не розквітне!

    18.05.2006


    Рейтинги: Народний -- (5.24) | "Майстерень" -- (5.25) | Самооцінка 5
    Коментарі: (1)


  34. Костянтин Мордатенко - [ 2009.06.06 14:16 ]
    Пересторога
    Зірвалось яблуко, мов серце впало,
    і скресла тиша – вітер аж проснувсь;
    тверділи сльози чорно без відгалу –
    каміння по щоках і землетрус…

    Не розбивались брили – в землю грузли…
    Видушую із віршів сік ожин.
    Я зав’яжу в труні на пам'ять вузлик,
    щоб не забути під землею: "Жив!"


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.39) | "Майстерень" -- (5.3)
    Коментарі: (8)


  35. Михайло Опацький - [ 2009.06.06 12:41 ]
    ТЕМНІЄ НЕБО
    Темніє все перед грозою,
    Виходять друзі із запою,
    На світ поглянуть:сумно тут!
    Себе в порядок приведуть,
    Зберуть усе що не продали,
    за безцінь скупщикам здадуть,
    А після того всі юрбою
    В запій ще більш гучний підуть.

    Темніє все перед грозою,
    Страх серце сковує до болю.
    Так весело щодня живуть,
    З ранку до ночі п"ють і п"ють.
    Щодня у них велике св"ято,
    Причин для того є багато.
    Тепер вже розуміють всі,
    Чому вмирають молоді.

    Темніє небо. Смерть гуляє.
    Війни нема. Молодь вмирає.
    Горілку, пиво і вино
    Лиє і лиє у нутро
    Ніхто не спинить, не полає,
    Усе в нас добре. Хай гуляють.
    Життя, яким вони живуть,
    Нас не турбує, нехай п"ють

    Чорніють люди молоді,
    В очах погасли в них вогні.
    Колись веселі і безстрашні,
    Тепер уже і тінь їх гасне.
    В полон взяла горілка щастя
    І не віддасть його вона.
    Усі це добре розуміють
    Та чомусь більшає юрба.

    Чорніє все перед грозою,
    Живе країна у запої.
    Грошей не має, діти голі,
    Зате, як п"єм за їх здоров"я !
    Мало хто хоче схаменутись
    І в сірі будні повернутись.
    Де ми кмітливі і щасливі,
    Де у очах вогні горіли.



    Рейтинги: Народний 5.25 (5.18) | "Майстерень" 5.25 (5.19)
    Прокоментувати:


  36. Світлана Гармаш - [ 2009.06.06 11:37 ]
    ////
    я йду в вогонь і вже мені
    не пахне димом ексцентричність
    і наче миловидна вічність
    чекають очі грозові
    бо там не волоть Везувію
    не попелу глек а життя
    зомліле мліле пів буття
    між тим що можу тим що вмію
    чи то пак слушні іскри долі
    безспірно вищого ґатунку
    дзвенячо кришталево лунко
    шукають долі шукають долі




    Рейтинги: Народний 5.25 (5.03) | "Майстерень" -- (5.14)
    Коментарі: (3)


  37. Наті Вінао - [ 2009.06.06 09:28 ]
    Место моим фотографиям
    Наверное, место моим фотографиям -
    В рамы старые, да в хату на стéну,
    белую, чистую стéну...
    Эх, грамотно малые
    были когда-то те,
    кто белил стены сие...

    Наверное, жить бы мне лучше в селе:
    Быть старой девой
    гремуче-могучей,
    Караулить малину
    и воришек-мальчишек - "Ты чей?".
    Ходить бы в долину
    И в лес там, где глухо.
    А в ответ на привет
    взгляд бы колючий!

    Наверное, лучше бы стать нелюдимой -
    холодная, полная баба...
    Недоверчивой, непобедимой,
    А позже -
    Незванной, забытой, обманной...

    Наверное, лучше бы ум запереть на засов
    за дверью дубовой!
    Забыть мысли, книги, стихи, стиль и моду!..
    Раскладывать тарелки в столовой...
    Да к черту!
    Нет, к Богу!
    Не я виновата!
    Виновные где?
    Родители, общество, школа?
    Повесить легко,
    и держаться в узде,
    А самой решить?
    Вновь: "Та це ж доля!.."

    Наверное, лучше бы стать знаменитой?
    Каждый год - по роману,
    а еше лучше б - актрисой,
    королевой экрана...
    Блистать речами, красотой
    "Вот с голубою кровью дева!",
    Открытым взглядом, чистотой
    пленить...
    Но быть ли мне такой?
    Мне быть?..

    А все же лучше -
    миленькой хохлушкой
    "десь з центру України".
    Забыть бы русский,
    "кохати мову",
    ростить бы сына...

    Эх, фотография моя...
    Остались
    беленые
    стены?..


    Рейтинги: Народний -- (5.24) | "Майстерень" -- (5.25) | Самооцінка 5
    Коментарі: (2)


  38. Наті Вінао - [ 2009.06.06 09:33 ]
    Мамі
    Немов потріскана від спраги
    земля південнна -
    засмагла шкіра.
    Немов просочене життям,
    як пилом листя,
    зелені очі...

    Рідненька Віра!
    Як сонце денне
    жива, а поряд лиш коряги.
    І жити хоче
    джерельце чисте
    вже не засміченне буттям!


    Рейтинги: Народний -- (5.24) | "Майстерень" -- (5.25) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  39. Юрко Семчук - [ 2009.06.06 08:41 ]
    Нерозділене кохання.
    Хорі сни знекровлених коралів
    Покотом, подалі з нитки доль
    Розлітались в співанках хоралу
    Безум нанизавши на мінор,

    В жалісливих погуках благання
    Скам'янілі злети в'ялих рук,
    Чорнокрило сплівши запитання
    Із мертвоти блідо-жовтих мук.

    В безгомінні відповіт витає
    Збайдужілим вилиском зіниць,
    На устах гадюрами гуляє
    Переможним посміхом бісиць:

    Ґеґотали, сикали, сичали
    В коловерть - гадовище думок,
    А на небі янголи рішали -
    Вже пора, на прощу, до зірок...

    Журбота журиця журавлиця,
    Журним клином в Леті... відживи -
    Живота шкода, - коли зірниця,
    Надвечір'я, мріє - вічні сни.



    Рейтинги: Народний 5.25 (5.39) | "Майстерень" 5.25 (5.33)
    Коментарі: (3)


  40. Віталій Дудка - [ 2009.06.06 08:24 ]
    О несбывшейся мечте
    Огарок свечки на столе
    И ты прикутая к постели,
    Патрон давно уже в стволе
    Вороны на карниз слетелись.

    Ты не свершилась волей Бога,
    Хотя его вины тут нет.
    Алтарь стоит среди дороги
    Ты жертва, ты его обед.

    Секундной стрелкой жизнь твоя
    И круга полного не била,
    Пусть ты, иллюзия моя
    И воплощения просила.

    Но мух на уксус не приманишь,
    Без дела будешь ты мертва.
    Ты в гнойнике моем опарыш,
    Ты дверь снаружи заперта.

    Замком послужит нам безделье
    Хотя, кому я говорю!
    В стволе патрон, тепло весенье
    Обеих я боготворю.

    Сейчас в раздумие просунул
    О, если б ты и ожила,
    Я б против ветра ртом бы дунул,
    Назад бы лодка поплыла.

    Ах, жаль, ты видишь, как способен
    Творить в отчаянье дела,
    Но мир не стал бы меньше злобен
    О, если б ты и ожила…

    3.06.09 Лубны
    ©Дудка В.Р.


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (5)
    Коментарі: (1)


  41. Печарська Орися Москва - [ 2009.06.06 02:21 ]
    Коло
    (Присвячено О. Печарському)

    Замкнулось коло на мені, мій милий волоцюго!
    серед усіх жінок землі не знайдеш більше друга.

    Не знайдеш донечки й сестри, а заодно й коханки.
    Упокорись і підкорись до краплі, до останку!

    Ще сяють зорі суєти на всіх твоїх дорогах.
    О, не взивай намарне ти натомленого Бога.

    Він дав тобі моє плече, щоб ти на нього сперся,
    Я входжу з золотим ключем в кімнату твого серця.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.44) | "Майстерень" 5.5 (5.36) | Самооцінка 6
    Коментарі: (3)


  42. Юлія БережкоКамінська - [ 2009.06.05 23:43 ]
    Перебродить бы...
    Перевод с украинского Николая Ширяева

    Перебродить бы твоими глазами.
    Стать бы ликером хмельным и настояным.
    Что ж я в незримо разыгранной драме
    Взглядом ласкающим не удостоена?

    Мимо меня.
    Сквозь меня, как сквозь сито.
    Знать, на кого-нибудь? Кто б таки выпытал?
    Я ведь в бутылки ничьи не разлита.
    Все ведь никем не надпита, не выпита.

    Переброжу до важнейшего атома.
    Так просочусь в твои ткани и грани я.
    Ты вызревай
    Величаво и матово
    До единения
    И до отчаянья.


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Прокоментувати:


  43. Ельфійка Галадріель - [ 2009.06.05 23:22 ]
    Сліди
    Не відривати руки, не шукати думок поміж хмарами
    Не ховати очей, що закохані в синяву неба
    Понад краєм води понад вечір завжди ходять парами
    Заблукалі сліди. Їх додому гукати не треба.


    Хай втішаються волею й спокоєм хоч до світанку
    Підсолоджують ніч медом липи і запахом квітів
    Їм так мало лишається, щоб найголовніше сказати
    Тихо цокає Час: «Скоро сонце все змінить…»


    Чітко все розмежує, не залишить для відступу місця
    Тут розставить акценти, там – підкреслить контрасти
    Світло й тінь такі різні, і, водночас, так близько.
    Та лиш вечору є до снаги поєднати їх разом.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.13) | "Майстерень" -- (5.16)
    Коментарі: (2)


  44. Ельфійка Галадріель - [ 2009.06.05 23:47 ]
    Бути котиком...
    Холодно, мокро і сиро
    І хочеться бути котиком
    Таким, що купається в променях
    Із шерстю кольору сонця.

    Що ходить собі щасливий
    Десь там, на даху, під небом
    І хмари кошлаті, сиві
    Для нього не більш, ніж теплий
    М’якенький улюблений коцик.

    Дощу не боїться котик
    І лапками ловить краплі
    Він з ними хотів би погратись
    Та в них важливіші справи.

    А йому, як завжди залишається
    Будувати яскраву веселку
    Позичати у сонця забарвлення
    Й виглядати погоду теплу.


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5.16)
    Прокоментувати:


  45. Василь Степаненко - [ 2009.06.05 19:02 ]
    Гладінь води
    *
    Гладінь води
    На сонці золота.
    Я думав,
    Що вона так сліпить очі.
    То розцвіла у лузі сліпота.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (1)


  46. Василь Степаненко - [ 2009.06.05 18:31 ]
    Не допий
    *
    Якщо спяніть не хочеш,
    Не допий.
    Я вихлюпнув її давно із серця,
    Не випивши чар-зіллячко
    До дна.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (2)


  47. Світлана Васильченко - [ 2009.06.05 16:40 ]
    Стіни
    Тебе немає в житті моїм.
    Опіки- згадки.
    На стіни дертися? шкода стін-
    мною нaжахані:

    очі дірявлять їх щодоби,
    але у білому
    не відчитати, чому й куди.
    Осточортiло все!

    Сльози і крики...- стискання скронь
    від безпорадності.
    Стіни, розсуньтесь! Йду напролом
    з вітром брататися.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" 5.5 (5.4)
    Коментарі: (4)


  48. Юлія БережкоКамінська - [ 2009.06.05 16:35 ]
    * * *
    Колихався ранок на жоржині,
    Всюди – дух соснової смоли,
    Два дуби у небо темно-синє
    Вежами крислатими вросли.

    У траві прокинулися сливи,
    Духмянів дозрілий м’якуш груш,
    І проміння вранішнє тремтливо
    Розливалось в заводях калюж.

    Все – минуще, бо настільки скоро
    Осінь повипалює дотла...
    Я до сліз дивилась: біля двору
    Перша айстра вчора розцвіла.
    17.08.07.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (6)


  49. Юлія БережкоКамінська - [ 2009.06.05 16:38 ]
    ДІДОВА ХАТА
    Сад яблуневий.
    Розчахнуті вени дерев.
    Сонце і літо
    Осіли в іржавому листі.
    Кіт, мо`, сусідський,
    Лежить, наче бронзовий лев,
    Трави нетоптані
    В росах холодних іскристі.
    Пахне грибами.
    Яблуком пахне гнилим.
    Сірі ворота
    Вітер поклав на лопатки.
    Квіти здичавілі,
    Навхрестом протяги.
    Дім
    Спився дощами,
    Глечик лишивши на згадку
    Про свою молодість
    І про дитинство моє,
    Що колихалось
    На гойдалці, тут, під горіхом.
    Я – вже давно не дитина,
    І не впізнає
    Дім мене...
    Як же в нім холодно, вогко і тихо!
    Доме, добридень!
    Стільки подій і проблем...
    Вибач, я часто, бувало,
    Зривалась на прозу.
    Дім біля мене мовчав,
    Наче кущ хризантем,
    Що відцвіли
    І на ранок чекають морозу.
    8.10.07.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (2)


  50. Анатолій Мельник - [ 2009.06.05 15:47 ]
    Летіли
    Летіли дні, листи, ракети.
    На перехресті двох віків
    Вгризались зуби у планету,
    І вили, вили хижаки.
    Пусті тенета...


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.31)
    Коментарі: (8)



  51. Сторінки: 1   ...   1485   1486   1487   1488   1489   1490   1491   1492   1493   ...   1829