ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були

Євген Федчук
2026.06.18 20:12
Коли війна закінчилась, москалі завзято
Узялись про перемоги книжечки писати.
Тонни книжок написали про Московську битву,
Як їм удалося вперше ворога розбити,
Сталінградську, Курську, звісно, про взяття Берліна,
Як поставили фашистів вони на коліна.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Роман Романюк - [ 2009.02.10 18:59 ]
    Тони любові (цикл)
    Вірш вечірній

    Вечір – старий сивий чернець –
    В ризах із розшивкою золотою,
    Під вільховий хор, мирує мене
    тобою.
    Тіл розігріто-курний ладан
    В церкві з туману. Зовсім сп’янів
    і тверджу тебе,
    як апостольське Послання
    мені.
    І ширшає голос.
    Замало простору.
    Затісно на фресках квітам.
    Я у тобі роблюся апостольно
    Спокійний…
    Святий…
    Світлий…

    Світлий вірш

    Кам’яніє самотнє ліхтарне світло,
    а Ти – мінлива.
    Як я іду,
    вростаю в шляхів тло
    дивишся.
    Мозку спинному,
    нервам моїм чутна,
    стоїш невіддільно у світлі.
    А я у темряву
    самотність свою волочу
    сізіфову.
    Ліхтар нависає, розп’яття наче,
    пропалює душі моєї китайку латану.
    А я у світла тебе так хочу
    Відвоювати.

    Червоний

    Обрій під сонце прогнув хребет,
    а мені б лиш з червоних сукенки обіймів
    Тебе
    вийняти.
    І купати у теплих потоках пальців.
    Загорнути у червінь західну червня.
    Колисати тебе,
    як пшениць грація
    зерня.
    А мені б серцем, як Ківш, великим
    зачерпнути Тебе з неба
    всю,
    як вимріяв.
    А мені б для очей твоїх,
    журавлів закликаних,
    стати
    вирієм.


    Рейтинги: Народний 5.44 (5.4) | "Майстерень" 5.38 (5.31)
    Коментарі: (6)


  2. Тіна Рагас - [ 2009.02.10 17:14 ]
    Філософське вчення
    Говорять "мудреці", що світ це – просто тлін,
    І що життя – лиш мить сліпа у Всесвіту просторі,
    Тому не варто віддавать йому поклін,
    І сенсу жодного в препетіях долі.

    Ніщо не є важливим на Землі,
    "По-філософськи" на життя дивіться:
    Ми всі – мурахи на безглуздя тлі,
    У медитацію усі хутчій перенесіться!

    А я не згідна з твердженням таким,
    Це вчення зерна злі у душі засіває,
    Життя повинне мчати вихором палким,
    А не жевріти попелом, що серце розтліває.

    Ми маємо свою жарптицю упіймать,
    А птаха ця аж надто вередлива.
    Потрібно радощів і смутку скуштувать,
    Щоби вдихнути в груди: «Я щаслива!»


    Рейтинги: Народний 0 (5.33) | "Майстерень" 0 (5.25)
    Коментарі: (2)


  3. Валерій Ковтун - [ 2009.02.10 15:30 ]
    Сонячна Країна



    Сумна ніч, втомившись спати, тихо відлітає
    А веселий соловейко Сонечко вітає.
    Соловейко той щебече, радісно порхає,
    На Вкраїні, у садочках, любоньку шукає.

    Чує співи соловейка, Сонечко, й радіє –
    Бо мабуть земний народе вже не лиходіє.
    На Вкраїну щиро ллється, пестить та й питає –
    Чи дбайливо стара мати дітей споглядає?
    Чи розумні її діти, щасливі й багаті
    Сильні духом та величні, вдячні чи пихаті?

    Подивилась в очі сумно Україна мати -
    Нема чого, Сонечку, мені розповідати,
    Не шанують мене діти та й не пам’ятають,
    Всі розумні, язикаті – а душі не знають.
    Сили духу теж не мають, величі не мають,
    Занедбають, розкрадають, брехні потурають …

    Бо прижились вражі Змії підлого й дурного,
    Того Світу, що прямує до всього лихого.
    Пазурами, заздрощами - серце нишком крає,
    Діточок моїх дурненьких злиднями лякає.

    Дітоньки не люблять правду, брехнею плекають,
    А наймудріші серед люду тільки сплять й читають.
    Гадають оті мудреці – які ж бо ми розумні,
    Культурні та освічені, не те що інші дурні,

    Що нам діло до людини – спокою не мати,
    Як нам добре на Вкраїні спати й розмовляти.
    Боятись нам нема чого – нас усюди чують,
    Порадами цікавляться, люблять та шанують.
    Сплять спокійно мудреці – не турбуй їх, мати,
    Все що їм не до вподоби - не бажають знати.

    Засмутилось Красне Сонце, нахмурило вічі,
    Схвилювалось, засіяло яскравіше втричі:

    «Отакеньки дітки стали,
    Перед злом пасивні.
    Розвиватись перестали,
    Такі жалюгідні,
    Знати Всесвіт не бажають,
    Мудрість позабули,
    Про кишені тільки дбають -
    Які дрібні люди!»

    - «Отакої, Сонечко, каже сумна мати,
    Не одній моїй Вкраїні плохих дітей мати.
    Розповсюдилась по Світу ця брехня погана,
    Коли Істина далеко - тільки й грошам шана.

    Коли позабули Мудрість, Правду позабули,
    Позабули тяжку Волю, що батьки здобули.
    Проростає в серцях людських це лихе насіння,
    Проростає, не минає жодне покоління...»

    Послухало Красне Сонце що то каже мати,
    Більш нічого не спитало, зникло на ніч спати.

    А на ранок сяйвом лине, величчю сіяє,
    Будить матінку Вкраїну, і питає далі:

    « - А чому ж ти, люба мати, оце зволікаєш,
    Та дітей своїх сонливих чом не виховаєш?
    Чом не вкажеш їм лінивим, як то треба дбати,
    Щоб не тільки жити в світі, а ще й душу мати.

    Щоб душа в людей світилась, ніби сонце сяє,
    Щоби щира правда лилась немов птах співає,
    Щоби думка бистрокрила розум прикрашала,
    Щоби Сонячна Вкраїна гідних дітей мала?»

    - Ой не можу, Сонце любе, я їх виховати,
    Бо тоді потрібно людям прочухана дати,
    Та й добрячого такого, щоб їм нагадати,
    Те, що Сонце є їх батько, а Земля їм мати.
    Їх натомість огрубіла, Голосу не чує,
    Тільки побут свій будує, а Землю плюндрує…

    «- Прочухана, кажеш, дати? – не складне завдання:
    Бо який матеріал – таке й використання!»
    Посміхнулось Сонце сяйвом, хитро засіяло,
    Та на Землю й до Вкраїни променів послало:

    «Летіть мої промені, діточки маленькі,
    Лагідні, усміхнені, кругленькі і миленькі,
    Летіть мої дітоньки, робіть свою справу –
    Перетворіть повітря в витончену страву,

    Тільки незвичайну, з сонячним промінням -
    Нехай буде нове цим живим створінням.
    Нехай собі дихають, Сонечко куштують,
    А що саме робиться той недомудрують.

    Нехай
    Величне й світле –
    Радісно засяє,
    А низьке та темне –
    Хай собі зникає.
    Нехай серце щире –
    Світлом упивається,
    А грубе та підступне –
    Хай від світла вдавиться!
    Нехай Країна Сонячна –
    В Світі сяйвом лине,
    А все лихе й брехливе –
    Хай від світла гине! »


    ***

    08.02.09




    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  4. Юхим Дишкант - [ 2009.02.10 14:16 ]
    * * *
    Трави старіють, трави,
    Вулиці п'яні блудять,
    Ти приїзджаєш в травні
    Потягом із "нікуди".
    Стільки валіз і люди,
    Пошта листи відвозить,
    Хтось з перехожих застуджений,
    Ти доїдаєш морозиво.
    І під жебрацьку музику
    Чуєш, перони плачуть.
    Ти застібаєш гудзики
    З травами на побаченні.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.41) | "Майстерень" 5.5 (5.4) | Самооцінка 5
    Коментарі: (14)


  5. Ванда Нова - [ 2009.02.10 14:27 ]
    спасіння
    розсипається птаство ніби з руки насіння
    і ряднина над ним розіпнута синя-синя
    значить випаде сніг - дарма не чекай спасіння
    переждемо і перебудемо – ти і я

    і сніги забіліють пишні як горностаї
    говори гомони моя найцінніша з таїн
    обірвалася пісня бачиш - я відлітаю
    після зникнення мусить бути пора появ

    після холоду мусить бути пора відлиги,
    затискаю долоні зимні кричу - оклигай
    ми усі відіграли ігри своєї ліги
    і закрито сезон допіру і до весни

    і закриті до скрині давні перестороги
    зачепились ми за гачки за свої пороги
    і летять не сповиті місяцем круторогим
    снігові пластівці - і наше спасіння в них


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" -- (5.55)
    Коментарі: (9)


  6. Юлія Фульмес - [ 2009.02.10 14:15 ]
    * * * * *
    Спішу, біжу. Затриматись? З якого дива?
    Утратити найбільш сприятливі моменти?
    Це папараці переносять в об’єктивах
    Тіла заздалегідь замовлених клієнтів.

    І сиплять їх колонками у жовтій пресі,
    Щоби гарячими подати до обіду,
    Точніше смаженими фактами в процесі
    Приготування з допомогою карбіду.

    Спішу, біжу, щоби уникнути рецесій,
    Щоби не втратити на вертикалі влади
    Координат і блат і посмішку гостеси,
    Замовлену під час чуми на маскараді.

    Я зайнята людина, дуже поспішаю,
    Це домогосподарки пхають у шухляди
    Записники разом з пакетиками чаю,
    І не дають собі у цім безладді ради.

    Завжди детально, чітко, без інсинуацій
    Дотримуюся розпорядку і дрес коду,
    Я сам себе замовлю в папараці
    Я встигну, я відбудусь...Я відходжу..


    Рейтинги: Народний -- (5.52) | "Майстерень" -- (5.53)
    Коментарі: (6)


  7. Галантний Маньєрист - [ 2009.02.10 11:16 ]
    Ода жіночому роману
    Примарні силуети кращих днів -
    минулі, й ті, які переді мною,
    так схожі - тим усім, чого хотів,
    і що в кінці дісталося герою.

    А розсудив би на тверезий глузд,
    і спершу мудро втішився главою
    од Лесі Романчук, і гордих уст
    би не кривив опісля з гіркотою.

    Та прочитав би декілька книжок,
    гляди і не розм’якнув із отою,
    що всі романи знає на зубок,
    і ліжко в’яже не лише з фатою.

    Я помилявся. Думав – ось-де світ,
    моєї волі викликаний грою.
    А виявилось – вже усе, як слід,
    описано жіночою рукою.


    Рейтинги: Народний 5.42 (5.49) | "Майстерень" 0 (5.5)
    Коментарі: (1)


  8. Андрей Мединский - [ 2009.02.10 11:15 ]
    Ночное
    Я выхожу из квартиры, я путаю сетку улиц,
    Город гудит, словно ночью разбуженный улей,
    Тенью ложусь под фонарями метровой,
    Шаг ускоряю и замедляю снова,
    А впереди целая ночь...
    С рассветом
    Встречу патруль и предъявлю документы,
    Ляпну: «Сержант, смотри на восток: пожар там!»
    Но пофиг ему: он был всю жизнь сержантом.
    И от того, что я ляпнул такое сдуру,
    Он опытным взглядом увидит во мне планокура,
    Заставит достать все и показать карманы,
    Чтобы потом доложить: «Задержал наркомана!».
    Но разочарованно после меня отпустит
    И будет смотреть на мир с тоскою и грустью,
    А я пойду спать домой, вслед за исчезающей тенью,
    А к вечеру ближе проснусь, наварю пельменей…



    Рейтинги: Народний -- (5.52) | "Майстерень" -- (5.53)
    Коментарі: (9)


  9. Марися Іванів - [ 2009.02.10 10:25 ]
    Можливо, так? Можливо, ти помітив?
    Можливо, так? Можливо, ти помітив,
    Що я у цьому хорі не співаю?
    Не зваблююся яблуками раю,
    Слів не краду чужих і не зриваю квітів!

    Можливо, що жіночи забаганки
    Вже відійшли від мене світ за очі?
    Ніщо мені любові не навроче.
    Самітним холодом приходять чемні ранки.

    Можливо... Тільки чемності стосунків
    Дивуюсь, як раптовостям у світі.
    Так, не потрібні яблука і квіти,
    Ані каблучки й ланцюжки дарунків,

    Бо уві сні нестяму поцілунків
    І щирість пестощів зухвало дав мені ти.


    Рейтинги: Народний 5.42 (5.42) | "Майстерень" 5.38 (5.38)
    Коментарі: (4)


  10. Олександр Комаров - [ 2009.02.10 10:24 ]
    на мотив ліричної героїні Т. П.
    До тебе стільки днів… У холодні дощі
    Я спєцовку надів, я не мерзнув в плащі
    Ти принцеса принцес за твоє почуття
    Був готовий на все, без вагань й вороття
    І черговий обман забував знов і знов
    І червоний туман і примарну любов.


    Все минуло як сон і недавно й давно
    Без шпаків і ворон твоє щастя видно
    Ти сьогодні черства ти сьогодні сама
    В побілілих вустах, в очах злість і зима
    Як холодний вогонь дивне щастя оте
    Ще гарячих долонь на кільце золоте.


    Рейтинги: Народний -- (5.24) | "Майстерень" -- (5.12)
    Коментарі: (14)


  11. Сергій Корнієнко - [ 2009.02.10 09:15 ]
    Калиновий Міст
    притча

    Це схоже на казку.
    А може вона на реальність…
    Калиновий міст стугонів,
    І виходив з-під мосту Іван.
    Та мабуть казкар задрімав,
    Не нагледівши бубликів в’язку.
    Бо стільки років, де там днів,
    За рікою спливло в океан.

    Ще перший зміїсько,
    Шаркань шестиглавий, раз по раз
    Давав передишку,
    Бо сам припочивку просив.
    Ішли, хто куди,
    Повсякденні діла свої порать.
    А з ранку – до бою,
    І так шість годин, доки сил…

    А в того Івана і справи
    Не вельми чудесні…
    Вже й батькова хата
    По вікна у землю вросла.
    Казали женися,
    А він їм – про панну небесну…
    Був годен Іван
    До рептильного лиш ремесла.

    А другий шаркань,
    О дванадцяти главах, наскочив –
    Якраз у хустинку
    В’язав язики Побиван.
    І билась зміюка за брата
    Від ранку до ночі.
    Дванадцять годин
    З новим гадом – той самий Іван.

    А дівку собі він придумав,
    Та сам і повірив.
    «Щоб тільки небесна,
    Коли вже до пари» – казав.
    Сміялися люди:
    «Не той для корони одвірок…»
    Іван би – привів,
    Та калиновий міст не пускав.

    Поклав горічерева
    Другого сторожа мосту.
    Відтяв язики,
    Задивився в небесну блакить…
    Недовго й дивився –
    Пащек аж дві дюжини, просто
    На нього вергають вогнем,
    Де вже там відпочить!

    До бою Іван –
    Як ото чоловік до роботи,
    якому крім бога,
    нема кого звать: «поможи!»
    Та клята зміюка послідня –
    Вже повна турбота,
    Як би не та панна
    Давно кісточки би зложив.

    Надумав собі,
    Що вона звіддаля помагає.
    Простий чоловік
    Як надумає, так і стає.
    Іванові сили в бою
    Ніби хто підливає.
    А змія не треба жаліти,
    Бо в нього все є…

    Під змієм останнім
    Місточки усі і дороги,
    І села з містами,
    І люди, і долі людські…
    А в того Івана –
    Думки про небесні чертоги.
    Та й то ще не факт,
    Що колись їх побачить таки…


    Рейтинги: Народний -- (5.39) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (7)


  12. Оксана Радушинська - [ 2009.02.10 00:30 ]
    ***
    Відпусти.
    Цей літопис, він був не про нас.
    Час іти.
    Хай майбутнє приймає причастя.
    Я і ти –
    Лише мить між рефренів без назв.
    Я і ти –
    Щось земне, за яке не воздасться.

    Відпусти.
    Розгойдали планету дощі.
    З пустоти
    Творить майстер бенкетнії тОсти.
    В самоти
    Очі кольору, що і в душі.
    Я ще в сни
    Поприходжу. Забілиться постіль…

    Буде світло,
    Як зрання в дитячих снігах.
    Буде легко
    І дихатись, і говорити…
    Тільки крок –
    І зірветься налякано птах.
    Ти курок
    Ще не зводь!
    Може, я в нім вселилася жити…

    Залишай
    На минуле майбутні думки.
    Відпускай
    Що просилось, про що віршувалось…
    Словники,
    Епіграми, слова і роки…
    Час – ривкий.
    Після пострілу скільки зосталось?..


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.33) | "Майстерень" 5.5 (5.29)
    Коментарі: (10)


  13. Оксана Пухонська - [ 2009.02.10 00:41 ]
    * * *
    Ми з тобою сивіємо вдвох –
    Ти волоссям, а я – душею...
    Задивився наш юний бог
    В мить, де я не була твоєю.
    Закипіло сумне вино
    Між тілами і між світами...
    Трохи темряви
    На мінор
    Кольорової ночі гами...
    Застаріли чужі пісні,
    А нових, як і нас, нема ще...
    Біль у келихах знавіснів
    І у жили розлився натще...
    Ми з тобою...
    Давай вина,
    Напивається простір нами,
    Віддаюся тобі до дна...
    Все нове, тільки я та сама...


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.49)
    Коментарі: (4)


  14. Оксана Пухонська - [ 2009.02.10 00:54 ]
    * * *
    Перебуто багато, віджито себе на йоту.
    Залишається вітер в німому склепінні веж.
    Навіть вірити в долю по-дикому неохота,
    Навіть вірити в себе... лиш вірити в себе...
    Все ж
    Недодихано ще,
    Недосерцезболіло досі...
    Хай було трошки друзів і відданих ворогів.
    Тільки надто прижилась до ран повесняних осінь
    І мій всесвіт високий на крихітку надгорів.


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.49)
    Прокоментувати:


  15. Валерій Ковтун - [ 2009.02.10 00:25 ]
    Пісня про кохання
    Ще ніч… Але,
    На сході сонця підемо у гори…
    Моя кохана…

    Травнева ніч солодка, затишна
    Ласкавим подихом твоє волосся пестить,
    В очах твоїх зірки повільно й ніжно тонуть,
    Вбирає погляд твій кохання ночі…

    На обрії світанок -
    Наповнює повітря сяйвом дивним,
    І лине радість до грудей і б’ється в серці пісня,
    Чудова пісня, серед горяних річок…

    Маруну я зірву, зроблю вінок чарівний
    Вплету тобі в волосся духмяних квітів цвіт,
    Цей ранок ти зустрінеш серед моїх обіймів
    В душі своїй розкрию твій загадковий світ…

    Коли нас потурбує ласкавий сонця промінь
    Й заграє ніжним світлом у твоїх очах,
    Ми підемо з тобою там де лина відгомін
    Лісової пісні - в струмочках та річках.

    Не будемо казати чарівних слів любові,
    Не будемо сміятись серед квіток і трав,
    Нехай ця пісня ллється… І поволі,
    Відчуємо солодкість її медових страв…

    Ми візьмемось за руки і підемо у гору
    Туди, де промінь перший, турбує сплячу ніч,
    Ми не згадаймо Світу – а матимемо Всесвіт
    І думка незворушна, немов орла політ…

    Ми сядемо на теплий, від сонця ласки, камінь
    Дивлюсь тобі у очі - тай бачу височінь,
    Пригорнись кохана, торкнися мене ніжно
    Забудь усі турботи, зі мною відпочинь…

    А поки спочиваєш – тебе я буду пестить
    Твій сон охороняти від земних думок,
    Цілуючи у вічі, зніму майже зів’ялий
    Ранковий мій віночок з лісових квіток…


    ***




    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  16. Валерій Ковтун - [ 2009.02.10 00:00 ]
    Сонячний метелик - ( Байка )
    Ще трохи -
    Й неба кришталевий спокій,
    Зламав раптовий подих вітру хижий,
    Могутнім кулаком по небу вдарив люто,
    Та хмарами заляпав обрій сизий…

    Самотня ластівка на краю небосхилу,
    Об тяжкі хмари втомлено б’є крила,
    Летить мерщій сховатися до схилу –
    Надійну має там домівку, милу…

    Набрякла люта хмара злістю
    На сонце - вічне та таємне,
    На чисту радість, поле, квіти,
    На те що світле – а не темне…

    Ливнем
    Поля внизу
    Залила,
    А блискавкою ліс
    Трощила,
    Гнобила поле, квіти
    М’яла
    Дерева до землі
    Згинала,
    Гілля ламала,
    Роздягала,
    Зелене листячко
    Зривала…

    Але дарма, і не дістала
    Де гусінь скрито проживала.

    Надійний світ,
    Захищений корою щільно
    Для гусені давав харчі стабільно,
    Від світла сонця прикривав,
    Від небезпеки зберігав.

    Отак щасливо гусінь жирувала,
    Попід корою вдало панувала.
    Розкішне і велике дерево було
    До біса там комах зсередини жило.

    З верхівки й до коріння – вельми великій світ!
    Не вистачить життя щоби прогризти хід.
    Як добре і затишно у ньому жити можна
    Життю такому, мабуть, заздрить істота кожна…

    Та був посеред гусені один собі дивак –
    К життю спокійно-ситому не звикав ніяк.
    Все повзає по ходах, шукає там дірки,
    А головне читає якійсь дурні книжки.

    Читає і питає – чи може кращий світ?
    Можливо хтось літає, а не сховавсь від бід?
    Чи може не всі гусінь, не всі тупі й бридкі,
    Та є десь там на світі й метелики швидкі?

    «Які дурні метелики» - що це собі верзеш,
    Відповідала гусінь, - ти зразу там помреш!
    І сонце спалить заживо, заклюють пташки
    Ногою хтось розчавить, аж витечуть кишки…

    Чи може в тебе крила, від книжок відростуть,
    Якого оце дідька теревениш тут!
    Полетиш красиво – бо викиньмо з кори,
    Летіти будеш швидко – ногами догори!

    Яка тендітність рухів, чудових крилець змах?
    Всі з часом перетворимось на бруд, сміття і прах!
    Нікчемна ти істота, сиди собі в корі,
    Харчуйся, розважайся й дурного не бери,

    Можливо десь там боги із крилами живуть
    А в тебе тільки ноги, голова й тулуб,
    Краще не втрачати на дурниці час,
    Зараз треба дбати про черево якраз!

    Не чує їх дивак цей, лялечку плете
    Суспільством не цікавиться – внутрішньо росте,
    Оплітає дірочки, листячко кладе
    Дбайливо робить діло, ниточки пряде.

    На дворі літо сяє, тепло під корою
    Хто клопоту не має захоплюється грою.
    Деревину точить, та кору жере
    Бува так нажереться - аж черево порве.


    А коли надибає пташка гусінь жирну -
    В гніздечко натягає вечерю відмінну.
    Пташенятка дзьобик розкривають вдало
    Бо ласої їжі по всяк час замало.

    Відлетіло літо у далекій вирій
    Морозець торкнувся – стоїть дубок сивий.
    Вітер в щілці дує, подихом латає,
    Тріщить кора з холоду, наскрізь промерзає.

    Ой лялечки рідненькі, чому ж такі погані?
    Не грієте душу, рвані і діряві.
    - А тому погані, бо про нас не дбали,
    Коли розважалися, жерли та гуляли!

    Здохла гусінь з холоду – замерзла під корою,
    Що так розважалася грайливою юрбою.
    А наш герой у схованці спить собі спокійно,
    Бо лялечка та зроблена якісно й надійно.

    Заграла весна радісно струмочками грайливо
    Сидять на квітках щасливо метелики мрійливо.
    І наш метелик вилетів, файні крильця має
    Порхає він по квіточкам та пісень співає:

    - «Ой квітоньки ласкаві, такі люби й щирі,
    Кохаю оченятами бо ви такі милі,
    Сонечко вас пестило, радо цілувало,
    Любові тої світлої безмежно давало.

    З квітками кохаюся, крильцями махаю,
    Таку долю сонячну відтепер я маю.»


    ***

    Лесі Українці присвячується…

    ***

    02.02.2009


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (2)


  17. Николай Таранцов - [ 2009.02.09 20:11 ]
    Життя і час
    Чому то, воно так буває,
    Ввагаєся, життя збігає,
    Рішуче дієш, теж збігає,
    Щастя з собою забирає,...

    Треба собою залишатись,
    Не тількі розуму триматись,
    А також сердця і душі,

    Може дадуть що, ці вірші,

    Життя твоє, якє збігає,
    Буває, дещо і лишає,
    Лишає память про кохання,
    Нейздійснені може бажання,..

    Життя, не тількі вирувало,
    Воно і щастя дарувало,
    Та може, годі пустувати,
    Якій ще сенс в житті шукати.


    Рейтинги: Народний -- (4.33) | "Майстерень" -- (3.75)
    Прокоментувати:


  18. Николай Таранцов - [ 2009.02.09 19:39 ]
    Ти хочеш жити і кохати
    Дещо в житті не розумієш,
    Щастя знайти своє не вмієш,
    Заміслися, життя збігає,
    Жиє людина, і конає,

    Навіщо це тобі казати,
    Ти хочеш жити і кохати,...

    Якщо проймешся сумом цим,
    Замислися, про то як жив,
    І зрозумієш от тоді
    Що, найцінніше у житті.

    Та поспіши, життя збігає,
    І часу вже, майже немає,...

    А далі що, ти запитаєш,
    Те ж саме, пожиєш, - сконаєш.


    Рейтинги: Народний -- (4.33) | "Майстерень" -- (3.75)
    Прокоментувати:


  19. Николай Таранцов - [ 2009.02.09 19:57 ]
    Вірші про кризу
    Чого ж ти тяжо так зітхаєш,
    Невже, альтернативу маєш.


    Рейтинги: Народний -- (4.33) | "Майстерень" -- (3.75)
    Прокоментувати:


  20. Николай Таранцов - [ 2009.02.09 19:15 ]
    Віршик про щастя
    Щастя, воно може і є,
    От тількі чим, воно твоє,

    Може воно іще чієсь,
    А може бути, так що десь,

    Назустріч хтось тобі рушає,
    І зустріч, долю визначає.


    Рейтинги: Народний -- (4.33) | "Майстерень" -- (3.75)
    Прокоментувати:


  21. Николай Таранцов - [ 2009.02.09 19:43 ]
    Що до життя
    Поради, як то воно є,
    То теревені над усе,
    Тількі лиш ти, і тількі ти
    Повинен із життя зробить,

    Життя,...
    .......... бо можна так прожити,
    Що ні за що, і говорити.

    Це і усе, що до життя.


    Рейтинги: Народний -- (4.33) | "Майстерень" -- (3.75)
    Прокоментувати:


  22. Николай Таранцов - [ 2009.02.09 18:54 ]
    Вірші про бажання
    Хочу тебе потурбувати,
    І щастя тобі побажати,
    От тількі, в чому воно є,
    Щастя, як що, воно твоє,

    Спитай себе, в чому ж воно,
    Мовчиш, от то то і воно
    А щоб навчитись в світі жити,
    Знайди, себе час зрозуміти,

    Може, тебе не турбувати?,...


    Рейтинги: Народний -- (4.33) | "Майстерень" -- (3.75)
    Прокоментувати:


  23. Михайло Карасьов - [ 2009.02.09 18:13 ]
    АБЕТКА НАТУРАЛІСТА: Ц-Я
    Ц
    Цап зустрів царя звірів.
    Цап від страху одурів:
    Вимазав до талії
    Лева у фекалії.

    Ч
    Через поле з краю в край
    Ходить хлопчик Помагай.
    На картоплі душить радо
    Він жуків із Колорадо.

    Ш
    Шушлик штрах любив шолодке,
    Шушлик штрах чукерки їв.
    Шастя те було коротке –
    Шалишившя беш жубів.

    Щ
    Щире мав карась нутро,
    Вірив в казку і в добро…
    Щука з’їла карася –
    От і казочка уся.

    Ю
    Юхим і Юра в ліс зібрались
    Шукати папороті цвіт.
    Туди ж і упирі злітались,
    Щоб не проґавити обід.

    Я
    Яків ящірок хапав
    І за пазуху ховав,
    А тепер ці любі друзі
    В нього бігають по пузі.





    Рейтинги: Народний 5.5 (5.34) | "Майстерень" 0 (5.35)
    Коментарі: (17)


  24. Володимир Чернишенко - [ 2009.02.09 18:43 ]
    „Шотландський діялектний вірш” (Сьюзен Кулідж)
    Мацюпуля – файна ляля
    Бідолайчик скисла геть,
    Бо прийшла фацарна фаля
    Й затовкла сливе на смерть.

    Фалатала лялі льолю,
    А крисаню геть зняла.
    Отака сумотна доля
    В лялі лепської була...

    О, ти, фалю запрелюта,
    О, маркітні дітваки!
    Безкебеття і осмута...
    Кепство, глупство і смішки!

    A SCOTCH POEM.

    Wee, crimson-tippet Willie Wink,
    Wae's me, drear, dree, and dra,
    A waeful thocht, a fearsome flea,
    A wuther wind, and a'.

    Sair, sair thy mither sabs her lane,
    Her een, her mou, are wat;
    Her cauld kail hae the corbies ta'en,
    And grievously she grat.

    Ah, me, the suthering of the wind!
    Ah, me, the waesom mither!
    Ah, me the bairnies left ahind,
    The shither, hither, blither!


    Рейтинги: Народний -- (5.26) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (5)


  25. Юрко Семчук - [ 2009.02.09 18:51 ]
    шовковий сон
    мені тільки дивитися в пащу вікна
    за котрою ростуть хризантеми
    вони сонячні вдень
    уночі чорнота
    а пелюстки неначе марени
    у здивованих зір мерехтливий мандраж
    місяць жовто на небо киває
    бо сьогодні як вперше хапаєм віраж
    скільки ми вже з тобою літаєм
    подивися у ніч там не зіграний блюз
    і метелик грайливим листочком
    намалює пастельно вільйоновий шлюб
    імена поєднавши місточком
    де реальність нічого не важить а сон
    задивляється ніжністю в очі
    розіллявши конвалій французький шансон
    у єдвабових стогонах ночі


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.39) | "Майстерень" -- (5.33)
    Коментарі: (5)


  26. Сашко Лютий - [ 2009.02.09 17:44 ]
    Живцем
    … щоб просто падати від утоми і ударів по нирках,
    В іншому випадку заснути ніколи не вдасться,
    З такими дурними думками..;
    життя – це твоя перевірка
    На платоспроможність, терпіння і дієздатність.

    Єдине, що знайдуть – щось схоже на морфій і алкоголь,
    Щось подібне на крила, на спалений чек і кохання,
    Двісті гривень готівкою;
    серед тисячі ґрат і неволь
    Обираєш найтяжче: самозамурування.


    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.39)
    Коментарі: (1)


  27. Николай Таранцов - [ 2009.02.09 17:47 ]
    Гнобить нас непорозуміння
    Запропонуй мені кохання,
    Замість буденності страждання,
    А я тобі,
    .............. хто його знає,
    Яке іще щастя буває,

    Гнобить нас, непорозуміння,
    Гнобить нас і життя невміння,
    До того ж, і життя збігае,

    Запропонуй мені ........... .


    Рейтинги: Народний -- (4.33) | "Майстерень" -- (3.75)
    Прокоментувати:


  28. Валерій Ковтун - [ 2009.02.09 16:20 ]
    Tуги xижий птах
    Тиша…

    Останній промінь вкрала
    Байдужа ніч. Її безмежні крила стискають чорноту,
    Темрява холодно змикає вії, шукає серце,
    І т́́уги хижий птах чекає здобич ласу …

    А ти сама.

    Я знаю, пам’ятаєш моє дихання
    Поряд ночі,
    Ласкавий погляд… Далекі та тужливі очі,
    Обіймів лагідних дарунки,
    Й солодкі поцілунки дня…

    Ти не моя…

    І квіточки зів’яли, котрі збирали разом,
    Щирими долонями удвох тримали казку
    Незайманої радості простих весняних квітів;
    Де серед пахощів в обіймах засинали,
    В тиші лісів, втомившись, спочивали
    Й плекали мрії лісової пісні...

    Але украла щастя - лиха хмара,
    Шматками темними вкриває твою душу,
    Вкрапила в серце щільно міць отрути
    Триває розум в мареві підступнім…

    І згасла ти…
    Мов сонце з’їдене іржею ночі,
    З середини… не зовні…

    В темряві,
    Примара-нетопир чигає кроки пильно,
    Накрила тебе тінь…І ссе життєві соки
    В жадобі, непомітно …

    Шепчу у вічі – «Згинь біда підступна!»…
    Але дарма. Мене ти вже не чуєш.
    Геть пустощів шумних несуть строкаті крила,
    Плекають мрію на життя солодке…

    А я закрив…

    Своє таємне серце,
    Й думок прозорих очі щирі,
    Не треба мені пестощі дівочі
    Коли нема кохання, мрії…

    Минуло літо, скінчились розваги
    Заможні друзі повиїжджали в місто,
    Їм не до снаги одноманітні страви
    До смаку йде інакше товариство…

    А осінь мокра холодними вітрами
    Дме в душу…
    Хворобою, поволі, топче тіло,
    Вкриває пилом, сплутує волосся,
    Косим дощем по щоках ріже сльози…

    І неміч охопила подих,
    Мов м́ара, мороком в липких обіймах,
    Твої принади повиває сумно,
    Склепіння тиші…

    І т́уги хижий птах шматує здобич…


    ***



    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  29. Николай Таранцов - [ 2009.02.09 16:12 ]
    Вірші про посмішку долі
    Ми скаржимось на свою доля,
    Коли життя, сплива поволі,
    Докі не сплине,
    ........................... що робити?,
    Може не скаржитись, а жити,

    Побачиш, доля і .............. .


    Рейтинги: Народний -- (4.33) | "Майстерень" -- (3.75)
    Прокоментувати:


  30. Юлія Скорода - [ 2009.02.09 16:18 ]
    ***
    Твоє волосся на моїх колінах,
    Але думки заховані в очах.
    Усе пройшло, та хто ж цьому є винен,
    Як не наш спільний до кохання страх.

    Цілунок перший на твоєму лобі
    Серця примусив битись в унісон.
    Чому ти переслідуєш щоночі,
    Вриваєшся у мій самотній сон.

    Забула, розлюбила, відірвала
    Від тіла, мрій, від розпачу й вікон
    Свою любов, що як парфум розтала
    І залишила мертвий полігон.

    Було все ж тепло у твоїх обіймах –
    Ніяк не обійтися без гріхів.
    Але такі, як ти, не гинуть в війнах
    І для таких завжди бракує слів.

    Твоє волосся на моїх колінах,
    Але думки заховані в очах.
    Усе пройшло, та хто ж цьому є винен,
    Як не наш спільний до кохання страх.

    29.06.2007 р.Б.


    Рейтинги: Народний -- (5.4) | "Майстерень" -- (5.37)
    Коментарі: (1)


  31. Николай Таранцов - [ 2009.02.09 16:41 ]
    Вірші про подарунок долі
    Згоди кохання не питає,
    От тільки, не будь з ким буває,
    Жиє людина, а життя,
    Якось нема в ньому путя,

    І гроші є, і ще щось є,
    Тількі от щастя, не твоє,
    Треба бажати покохати,
    Треба бажаті і ................ ,

    Згоди кохання не питає,
    От тількі що, тім хто бажає,
    Щастя дарує,...


    Рейтинги: Народний -- (4.33) | "Майстерень" -- (3.75)
    Прокоментувати:


  32. Николай Таранцов - [ 2009.02.09 15:35 ]
    Час сплине і життя мине
    Якщо живеш, повинен знати,
    Саме життя, веде до втрати,
    Гадаєш що, щастя шукаєш?,
    Потім збагнеш, що лиш втрачаєш,

    Також і сенс, життя свого,
    Але ж, важливе щось було,
    Та може там, себе знайдеш,
    Якщо вже, все одно живеш,

    Бо вийде що, таки втрачав,
    І марно сенс в житті шукав,
    Час сплинув, і життя минуло,
    Буцім, нічого і не було.


    Рейтинги: Народний -- (4.33) | "Майстерень" -- (3.75)
    Прокоментувати:


  33. Влада Волошина - [ 2009.02.09 14:11 ]
    ТвоЯ символіка
    Ну чому замість слів – три крапки?
    Недопиті краплини думки
    Розкидати ось так не варто…
    Мов недбалі чернетки малюнків…
    В таємничому погляді зваби
    Я ловлю невідому символіку,
    Так чому ж примітивні знаки
    Ти дедалі щораз спростовуєш?
    Загадковість мережана смутком,
    Мов липке павутиння, аж гидко…
    Воно є, та насправді – пустка,
    І зникає так само швидко…
    Намальована мною картина
    У далеких глибинах мозку –
    Постмодернова дивна дитина,
    В простоті ж бо не все так просто…
    Семіотика твоїх ігор,
    Дешифровка твоїх же кодів,
    Як мені це усе набридло,
    Дай мені вже нарешті спокій…

    31.12.2009


    Рейтинги: Народний -- (5.24) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  34. Оля Биндас - [ 2009.02.09 14:14 ]
    Замість глюкози - вугілля
    А було так легко,
    Не схоже на осінь,
    Почистила душу,
    Вдягнулася в постіль.
    Відсутність стандарту,
    Традиція зблідла.
    Посипала цукром
    Очищений лід дна.
    Збивала подушку,
    Розбилась об гілля.
    Замість глюкози –
    Знайшла знов вугілля.
    На вії несправжні
    Наклала ти лиця,
    І думаєш, чесно,
    Що ти не лисиця.


    Рейтинги: Народний -- (5.04) | "Майстерень" -- (5.11)
    Прокоментувати:


  35. Літа Ахметова - [ 2009.02.09 14:28 ]
    передапокаліптичне
    все
    особливо біль
    легко передбачити
    увесь цей час
    особливо біль

    сьогодні-вчора
    постукало
    в двері щастя
    зав*язалася мовчанка
    між мною й дверима

    поріг
    вестибулярний апарат
    аКоОРДинації
    ...
    знаєш, я могла впасти.

    але
    існувало те,
    про що ми мовчали
    і я тобі вірила.

    тепер
    як сиплеться стеля
    як руйнуються колишні стіни
    мені б варто було думати
    про катастрофи і стогони


    але
    нехай воно просто падає
    нам стрибати у інші виміри
    ми обираємо виходи -
    світ розмуровує входи


    Рейтинги: Народний -- (5.19) | "Майстерень" -- (5.19)
    Коментарі: (2)


  36. Марися Іванів - [ 2009.02.09 11:21 ]
    тільки терпіння...
    Тільки терпіння
    І невтручання
    В стовпотворіння,
    В стовпостояння.
    Тільки навчання -
    Штудія, дослід.
    Грає по гранях
    Розуму досвід.
    Досвід шукає
    Власної дії.
    Час розмикає
    Мрії-надії.


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (1)


  37. Марися Іванів - [ 2009.02.09 11:53 ]
    Змія на посох чи посох на змія...
    Змія на посох чи посох на змія -
    Ще не вмію того, ще не вмію.
    Мов природнє, ковтаю ту манну,
    А за диво сприймаю оману.
    Ще наївна, слухняна й, до речі,
    Не ламаю ні слово, ні речі,
    Тільки очі допитливі мружу
    На знання й заколисую душу.
    А душа у пелюшках довіри
    Не питає: людина чи звір я?
    Ще схиляюсь, ховаючи мрію,
    Ще дивитись на Бога не смію...

    На біблейнім шляху незворотнім
    Все зі мною відбудеться потім...


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (2)


  38. Марися Іванів - [ 2009.02.09 11:28 ]
    Станси про справжність
    У серці, по венах,
    За дниною днина,
    Щоденна, буденна
    Рутина, рутина -
    Триматись, тривати,
    Чуттями втручатись
    В свідомості грати,
    В мінливу сучасність.

    Тікати, шукати
    Нової картини
    І знов потрапляти
    В тенета рутини,
    І лотос ковтати
    З долонь лотофага,
    Та не забувати,
    Ні,gratias ago!

    Тремтіти, сміятись,
    Цвісти, шаленіти -
    Творити сучасність,
    Якої ми - діти,
    І лук з тятивою
    Того Одіссея
    Рукою новою
    Нап`ясти для неї!


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (2)


  39. Анатолій Ткачук - [ 2009.02.09 08:37 ]
    ***
    Цілунком з губ моїх зомлілих
    Слова несказані вкради;
    Якщо їх ти
    Складеш в ряди –
    Знайдеш заховані сліди
    Десь на межі душі і тіла,

    Там, де туману клапті білі
    Зміяться тихо край води.
    Гайда туди,
    У снів сади
    По заборонені плоди,
    Що лиш для нас обох дозріли!

    … Ніч уквітчала в зорі крила,
    А липи ллють густі меди;
    На всі лади
    Очерети
    Благословення шлють – гляди:
    Нам шлюб дає природи сила!..


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" 5.5 (5.4)
    Коментарі: (8)


  40. Олена Рибка - [ 2009.02.09 00:18 ]
    хвиля
    Це місто затонулих кораблів,
    На яких долала пустелю самотності,
    Кожного разу їх хтось топив,
    А мені вдавалось оговтатись.

    Віджимала волосся, лягала в пісок…
    (Там, на березі, тіло моє відбите.)
    А потім, відбувши гіркий урок,
    Над кораблями здвигала плити.

    Синьою глиною своїх тривог
    Малювала назви на парусі.
    Сьогодні вранці наснився Бог…
    Каже, у морі щось сталося…


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.4) | "Майстерень" 5.25 (5.48)
    Коментарі: (3)


  41. Олена Рибка - [ 2009.02.09 00:54 ]
    пісок
    А якщо я ховатиму голову
    У пісок твоїх пальців
    Забуватиму присмак ірисок
    І кави на станції
    Кришитиму спогади
    Для голубів годування
    Тоді я не вийду
    останньою
    Кораблі через місяць
    Ітимуть до хмар і трави
    Хтось вийматиме спогади
    З голеної голови
    І чесатиме вітер
    Розпатлані вікна домів
    Бо крізь пальці пісок
    Втекти від мене хотів
    Я затримаю подих
    І видихну ранню весну
    І вона не почнеться
    І я серед снігу засну
    Хтось накреслить квадрат
    І у коло його замкне
    На піску твоїх пальців
    Щоб не збудити мене.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.4) | "Майстерень" 5.38 (5.48)
    Коментарі: (3)


  42. Олена Рибка - [ 2009.02.09 00:06 ]
    із піни
    А коли ти вийдеш із піни
    Маючи крила
    за плечима
    Снопики іскор у руці
    І шматочок
    Зеленого яблука
    У повнокровних губах…
    Ніхто не скаже:
    — О, Афродіто,
    У твоїх очах
    Для мене вина налито,
    Твоїми рухами
    Повниться все навколо
    І замикається в коло.
    Бо останніх глядачів
    Евакуйовано,
    А рятувальники
    Цей ліс уже загасили
    І передислокувалися…


    Рейтинги: Народний -- (5.4) | "Майстерень" -- (5.48)
    Прокоментувати:


  43. Олена Рибка - [ 2009.02.09 00:13 ]
    колами
    Сходами вниз,
    Колами до повороту…
    В будинок навпроти
    Хтось вліз.

    Час, зачекай,
    Спіраллю гаптую кроки,
    Знов розтікається на три боки
    Кавачай.

    Тиші кінець
    Світанок розтанув фарбами
    Хтось запускає стартовий
    Душ ловець

    Чуєш, чувак,
    Я витрачаю гроші
    Мої гаманці порожні
    Не просто так.

    Сходами вниз
    Колами колами кола…
    Кличуть тебе випадково
    Почувши девіз:
    Сходами – вгору…


    Рейтинги: Народний -- (5.4) | "Майстерень" -- (5.48)
    Прокоментувати:


  44. Олена Рибка - [ 2009.02.09 00:54 ]
    ніч гусне...
    Ніч гусне.
    Якби більше світла —
    додавала би в каву,
    як згущене молоко.
    Сухариками зірок
    збирала вологість сліз
    на крайку чашки.
    Потім лягала не голодною,
    а спраглою кохання.
    Знову боялася б цього.
    Тому що любити —
    Відповідати.
    Жартома уникаю розпитувань.
    І світ знову не визначився,
    що мені дарувати.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Прокоментувати:


  45. Олена Рибка - [ 2009.02.09 00:52 ]
    одноразові планети
    По колу — печиво «Марія»
    З цукром і водою криничною,
    Добрі слова, зітхання і анекдоти.
    Вдаримо поминки
    За невиданою книжкою
    І незаписаними акордами.

    Питимем з пластику,
    У склі віддзеркалено пальці —
    Раптом відчуєм торкання?
    На орбіті поставлено пастку,
    Планета з ядра не виймається,
    А вона, до речі, була останньою.

    І, сп’янілим від сорому,
    Не знайти нам дороги додому,
    Захлинатись безглуздими фразами.
    Ці світи почуваються хворими,
    Але ліки давно вже набили оскому,
    А життя було одноразовим.


    Рейтинги: Народний -- (5.4) | "Майстерень" -- (5.48)
    Прокоментувати:


  46. Чорнява Жінка - [ 2009.02.08 23:22 ]
    Первый
    Памяти друга

    то ли слог измят
    то ли водка
    горше
    стало рюмок в ряд
    на одну
    больше
    и отводит взгляд
    от тебя
    небо
    ты ему был рад
    но сегодня
    не был
    лучше помолчать
    поберечь
    нервы...
    ты хотел летать
    и взлетел -
    первый


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.6) | "Майстерень" 5.75 (5.61)
    Коментарі: (24)


  47. Василь Степаненко - [ 2009.02.08 23:54 ]
    Мене хвилюють лінії
    *
    Мене хвилюють лінії
    Її
    Пругкого тіла,
    Як скупенькі фрази,
    Які у Форми втискую Тверді.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  48. Василь Степаненко - [ 2009.02.08 23:12 ]
    Хотів би я
    *
    Хотів би
    Її бачити щодня.
    Чи самоствердження чи пестіння бажаю?
    Не знаю досі,
    Що надумав я.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  49. Василь Степаненко - [ 2009.02.08 23:06 ]
    Не рідко кажуть
    *
    Не рідко кажуть,
    Рік минув, як день.
    Виходить,
    Що прожив на світі мало.
    А що ж тоді кохання – у житті?


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  50. Булат Окуджава - [ 2009.02.08 23:38 ]
    Арбатский дворик
    ...А годы проходят, как песни.
    Иначе на мир я гляжу.
    Во дворике этом мне тесно,
    и я из него ухожу.

    Ни почестей и ни богатства
    для дальних дорог не прошу,
    но маленький дворик арбатский
    с собой уношу, уношу.

    В мешке вещевом и заплечном
    лежит в уголке небольшой,
    не слывший, как я, безупречным
    тот двор с человечьей душой.

    Сильнее я с ним и добрее.
    Что нужно еще? Ничего.
    Я руки озябшие грею
    о теплые камни его.

    1959


    Рейтинги: Народний -- (5.75) | "Майстерень" -- (5.75)
    Прокоментувати:



  51. Сторінки: 1   ...   1533   1534   1535   1536   1537   1538   1539   1540   1541   ...   1829