ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Катя Нагайчук - [ 2008.06.30 17:34 ]
    Серце
    Колись давно я відчувала в серці тугу,
    В душі пекло невдячне почуття,
    Ти у житті міг стати вірним другом,
    На жаль нема в минуле вороття.
    Ми вороги – і серце замерзає,
    Воно, як птах, скалічений життям,
    Воно, як птах, що в небі не літає,
    А тільки мучиться своїм буттям.
    Воно, як криця, твердістю вражає,
    І, як вогонь, не гасне від сльози,
    Та іноді неначе помирає,
    Як сонця жар після холодної грози.


    Рейтинги: Народний 4.67 (5.03) | "Майстерень" -- (5.11) | Самооцінка 5
    Коментарі: (6)


  2. Тетяна Роса - [ 2008.06.30 16:23 ]
    Розмова
    - Говорив – я не вірю в кохання…
    - І мені він так теж говорив...
    - Запевняв, що є тільки бажання,
    а я вірити в це не хотів.
    Я так мріяв зустріти єдину,
    і шукав я її, і чекав.
    А самотність штовхала у спину –
    я життя на ніщо розміняв.
    В сорок років я став уже сивий
    і на близькій нозі з журбою…
    А от друг мій, здається, щасливий,
    бо зустрівся тоді з тобою.
    Знаєш, як він тебе кохає…
    - Так, я знаю… Звичайно, знаю.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (1)


  3. Юля Бро - [ 2008.06.30 16:03 ]
    Мальчик, прощаться с прохладцей в подстрочнике – дудочки…
    "Что ж, начинай собирать чемодан, Улисс,
    Пой свои песни перемещённых лиц..."
    Г.Каневский


    Мальчик, прощаться с прохладцей в подстрочнике – дудочки…
    Вот акварель января потекла...и не видно ни глаз, ни лиц.
    Плачу, как деревенская горькая полная дурочка,
    Ты улыбаешься, словно потомственный маленький принц.
    Ты улыбаешься, ты растворяешься в узенькой улочке,
    Голубь воркочет, рокочет авто и заветный блиц
    Мой остаётся несыгранным …хряцай с кунжутом булочки,
    Жди посреди вселенной, тоскуй как потерянный лис.
    Кризис минует, сминая листы и ломая лопасти
    Пальцы сжимая судорогой дорогой и больной вдвойне:
    Если случилась боль в подреберной (заветной) области,
    Если лучится за полночь светом в далёком твоём окне,
    Значит, скорее жив пациент, курилка, скорее умер чем,
    И эта возня мышиная, реплики скептиков из-за кулис
    Не помешают верёвочке ниточке тоненькой умничке,
    Не помешают виться к тебе и к тебе одному, улисс.


    Рейтинги: Народний -- (5.55) | "Майстерень" -- (5.53)
    Коментарі: (8)


  4. Наталя Терещенко - [ 2008.06.30 14:36 ]
    ЗНАЙДУ!

    Тихо крапають сльози дощу
    На барвисту хустиночку літа,
    Я із серця тебе не пущу,
    Вперто, мріючи, знову зустріти.
    І, якщо між несправджених снів,
    Хоч шпаринку залишиш у дверях,
    Я пройду босоніж по стерні,
    Та знайду наш омріяний берег.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 0 (5.45)
    Коментарі: (3)


  5. Іван Гонта - [ 2008.06.30 14:13 ]
    (Само?)іронічне
    "Лети. Тебе ж не втримаєш, мій вітре,
    А я люблю..." - "Облиш. Банально. Це мине.
    Ну не руками! Ось хустинка. Витри.
    Тримай себе в руках. І годі про сумне.

    Розказуй-но про плани, про роботу.
    І як там син? Здоровий вже? Привіт йому.
    А я... Я поряд. В асьці. Я ж не проти...
    Не треба, не дзвони. І не питай, чому.

    То як ти далі?" - "Далі?.. Якось буде.
    Занурюсь у роботу, грошей нагребу.
    Бо гроші треба. Ну хоча б для блуду.
    Та ні. Не питиму. Бо син. Тому - табу.

    Чи навпаки - подамся в депутати
    Але брешу: всеж не настільки допекло...
    Ще може вірші спробую писати.
    А що? І я борщі хлебчу не постолом!

    От напишу: "люблю... - Облиш, банально"
    І надішлю кудись. Напевно, в Самвидав.
    Хоч вийде щось, напевно, п'ятибальне
    Чи "п'ять і п'ять". А що, Майстерні, я вгадав?

    І натякну, що вільний, що самотній
    Так ненав'язливо... Можливо, у "P.S."
    Е-мейл лишу... Тож певно біля сотні
    Листів прийде від молоденьких поетес"


    Рейтинги: Народний 5.7 (5.4) | "Майстерень" 5.5 (5.28)
    Коментарі: (7)


  6. Наталя Терещенко - [ 2008.06.30 14:08 ]
    АМБІТНИЙ ОЛІВЕЦЬ (байка)
    Один амбітний Олівець,
    Загострений завжди, як жало,
    Казав: «Я світлий острівець
    У морі Олівців недбалих!
    Бо в органайзері, поміть,
    Усі Тупі і ще Тупіші,
    Тож, лише мною кожну мить
    Бос користується та пише…»
    І кожен день тиради ці
    Він проголошував амбітно,
    Аж доки серед Олівців
    Не став опецьком непомітним.
    А потім Олівця не стало.
    Його до краю вже списали.
    ..............................
    Не в дивину робота на кумира
    Але й жертовність вимагає міри…




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Коментарі: (1)


  7. Володимир Мацуцький - [ 2008.06.30 12:56 ]
    Божа комедія
    Людина – темная тварина:
    не кінь, не кіт
    і не собака.
    Людина
    всім тваринам винна.
    І не собака,
    та все ж гавка.
    Слабка, розумна
    і жорстока,
    страшна тим розумом
    і Богу,
    який вже й не дотягне
    строку,
    бо він обрав
    не ту дорогу.
    Собака – очі не сховає,
    тихенько гавкне
    і не збреше.
    І котик
    добру душу має.
    А коник –
    то і кінь, і вершник.
    То є питання до Живого:
    «Убогий світ – і є – той божий?
    Чи то Ти Сам творив убого,
    чи то Диявол перехожий?»
    Людину Ти родив від мавпи
    (Тобі вже попелу не стало,
    як рай варганив
    з пеклом навпіл
    і лив за шкіру
    наше сало)…
    Тоді вже пекло затопили,
    було де грітися Святому.
    І коник там (бо від кобили),
    і котик
    (став святим потому).
    Та хто ж з святих
    попрати схоче
    Покрову ту –
    чим люди вкриті…
    Ти заміси людину,
    Отче,
    із попелу
    в своїм кориті.
    Хай знову йде до Тебе Каїн
    і Авель
    з жертво-хабарами.
    Тоді і Ти
    свій кинеш камінь
    у тих повій,
    що таборами,
    чи то колінами йдуть –
    Амен!

    13.06.08


    Рейтинги: Народний -- (5.22) | "Майстерень" -- (5.42)
    Прокоментувати:


  8. Чорнява Жінка - [ 2008.06.30 02:56 ]
    Опівнічне
    І.О.

    Луна хоралів…Каберне…
    не відверне, не охолонить…
    не нами знаки на долонях
    написані,
    не нам сльозить
    їх шлях незнаний і зникомий,
    шукати в крапках
    привид ком…
    безсоння мідним п’ятаком
    перекотилось через луки,
    за обрій, де гонець розлуки
    готує чарівне вино
    кленове,
    де не спить давно
    і марить серед гір і звуків,
    і креслить кола по журбі,
    хоч точно знає,
    що не ті,
    не з тими, не тоді…
    та й годі
    годити світові цьому
    під щем нечуваних
    мелодій…


    Рейтинги: Народний 6 (5.6) | "Майстерень" 6 (5.61)
    Коментарі: (17)


  9. Афродіта Небесна - [ 2008.06.30 02:27 ]
    Le Questionaire :-))))))
    Oh, would you fold thy powdered wings
    To shun the fire?
    Or will you walk me overhead
    To drain my mire?
    Or would you preach a decent lie to earthly beggars
    And fly thy promised forty knots
    Upon thy cradle?
    And if the lusty grin of Fate
    Once shines to dig me,
    Would you, my angel, be so kind
    To pull the trigger?
    And if that happens, would you bet
    To bring me over?
    To nurse me there, scratch my back
    And feed on clover?
    Or will you take thy Holy Bat
    Now to console me
    And lay me gently on my bed,
    My darling, won’t you?


    Рейтинги: Народний -- (5.55) | "Майстерень" -- (5.52)
    Коментарі: (21)


  10. Володимир Півторак - [ 2008.06.30 01:18 ]
    * * *
    Крихітка сонця у попелі Сходу,
    крапелька віри в напої богів
    очі вологою вкриє –
    хвороба
    зветься тобою – я вже захворів.

    Сни і бажання сплітаються в тебе,
    сміх і безжурність – у твої слова.
    Ти, тільки ти, мені більше не треба,
    був би щасливий… А так… самота.

    Крик від нестачі живиці-любові…
    Я прокидаюсь із змерклого сну.
    Чую тепер тільки святість у слові,
    мовленім стиха тобою, …люблю.

    березень 2000 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.41) | "Майстерень" -- (5.44)
    Прокоментувати:


  11. Володимир Півторак - [ 2008.06.30 01:00 ]
    * * *
    Замріяно дивився в очі цієї жінки –
    шукав спокою і вдоволення.
    Зводив храми і рушив їх,
    вкотре і вкотре розбивався на скалах її рішучості..,
    але все ж чекав…
    сонця на Сході,
    вістки в поштовій скриньці,
    свого щастя, спокою і вдоволення;
    бо вірив, що її сміх – то сонце,
    її щирість – весна,
    а вірність – життя
    ще не пройдене,
    не сплюндроване,
    не зганьблене,
    а чисте й святе, як небуття –
    буття казкове й нереальне,
    як мрія…

    Він був мрійником.

    травень 2000 р.


    Рейтинги: Народний 0 (5.41) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (2)


  12. Володимир Півторак - [ 2008.06.30 01:37 ]
    * * *
    Виведіть мене з соціуму,
    життя розмалюйте фарбами.
    Хай вийде на шпальтах газет
    моє розкуйовджене фото.

    Я довго шукатиму щастя
    в обіймах зірок і планет,
    я вічно триматиму зброю
    своїми солоними пальцями.

    Кохай мене, мила. Я вже…
    Кохай мене. Хочеш? Не хочеш?
    Як знаєш; поверну своє,
    а далі д’горі та до сонця.

    Тікатиму в світло чи тьму,
    кохатимусь в вічності митях.
    Я все розкладу по полицях,
    коли відшукаю свою
    просякнуту волею совість.

    березень 2001 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.41) | "Майстерень" -- (5.44)
    Прокоментувати:


  13. Володимир Півторак - [ 2008.06.30 01:18 ]
    * * *
    Заспокоїтися і віддати вітрам
    свою тиху і добру, збезчещену душу.
    Відшукати бухельце, налити сто грам,
    перекинути в себе і стати на сушу

    з корабля своїх мрій до жінок, до повій,
    до закурених, наскрізь пропитих кав’ярень.
    Плазом йти між лайна і, воскреснувши, твій
    недоторканий образ побачить між марень.

    Вийти ницим, як є, і до твоїх колін
    ненароком упасти, …припасти устами,
    сотворити прекрасне, зібрати полин
    в серце своє, і потім віддати віршами.

    Якщо зможу – зроблю, а як ні – то пробач.
    Прокляни, якщо зможеш, нічого не бійся.
    Лише прошу, ніколи-ніколи не плач.
    Лише прошу, ніколи із цього не смійся.

    червень 2001 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.41) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (7)


  14. Володимир Півторак - [ 2008.06.30 01:58 ]
    * * *
    Не воруши. Що було, те було.
    Не ворожи на гущі і по зорях,
    Півнячім волі, бичім міхурові,
    Забудь про чародіїв і таро.

    Кричать дурні, мовчать дурні – усі,
    Хто був десь поруч вічних круговертей,
    Волають і благають: „Смерти! Смерти!”
    А інші йдуть по шляху на руці.

    Несхитна доля. Фатум. Вічний щем.
    Не буде більше віри в одкровенне.
    Лише лице чомусь таке скажене.
    Лише мій меч упав. Лише... Лише...

    2001 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.41) | "Майстерень" -- (5.44)
    Прокоментувати:


  15. Володимир Півторак - [ 2008.06.30 01:37 ]
    * * *

    Спочатку було слово, потім – справа,
    спочатку було добре, далі – зле.
    А потім розуміння: все пропало,
    я зруйнував, я знищив геть усе.

    І крикнув день розпатланим фальцетом,
    і сон зачах в моїх сліпих очах –
    я можу бути дурнем чи поетом,
    я мушу бути іншим: так чи так.

    Впаде востаннє на Господні длані
    твоя сльоза. І стомиться душа.
    Пробач мені, я все зроблю, кохана,
    щоб бути поруч. Дай мені ножа:

    я заточу три палі напровсяк.
    На них посаджу гонор, хіть і страх.

    2002 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.41) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (4)


  16. Володимир Півторак - [ 2008.06.30 01:04 ]
    * * *

    Перехрестя доріг,
    і хрести навкруги.
    переламано дні
    на хребти і мозолі.
    Дайте трохи святої
    чужої води,
    трохи дайте мені,
    я не прошу усього.

    Ти був зламаний сонцем,
    у твоїх очах
    я побачив усе,
    що лишилось від вітру.
    Так, це мало, це крихти...
    прокладено шлях:
    не тобі й не мені
    тут порядки творити.

    Ти був хрещений в крові,
    а не у воді,
    мій проклятий, святий
    і безтямний народе.
    Я хотів бути болем,
    але не мені
    так судилось. Хтось інший
    обрав таку долю.

    Був листопад...
    і сон мене раптом зломив.
    Я побачив зненацька стовпи
    і колоди,
    хоругви понад броди,
    процесія днів
    все шукала для себе
    доладного ходу...

    Але я не впускав
    його руки і дух.
    Я тримав скільки міг,
    та усе ж не дотримав –
    пропустив – і заскімлив,
    як в небо псяюх,
    було важко і гірко,
    і сумно, і сиро.

    Будь здоровий, народе,
    май силу і щось,
    трохи краще, міцніше,
    добріше і певне,
    Бо, на дідька щоденно
    нам треба було,
    мати хліба кавалок
    і сало буджене?

    Ти не знаєш? І я
    вже не певен у тім,
    що хоч трохи іще
    розуміюсь на світі.
    Знаю тільки, що діти
    у ньому святі,
    знаю тільки, що хочеться
    бути, як діти... .

    грудень 2001 р.



    Рейтинги: Народний -- (5.41) | "Майстерень" -- (5.44)
    Прокоментувати:


  17. Володимир Півторак - [ 2008.06.30 01:12 ]
    * * *


    …і щастя – це хвилини півтори.
    Мойсей Фішбейн

    І щастя – це хвилини півтори,
    Чи, може, дві, ну, хай і три, від сили,
    А далі, як усе – до крові жили.
    Точи з них сік до часу, до пори.

    А потім знов латай свої штани,
    Заштопай капці, сполочи шкарпетки,
    В кишеню – пачку жуйки, три монетки
    (на щастя) – це частина гри.

    Бо буде вечір і сумне дівча,
    І ти самий собі незрозумілий
    Шукатимеш у ті короткі хвилі
    Краплини щастя, вічності буття.

    По всьому буде сумно, як завжди,
    Бо щастя – це хвилини півтори.

    жовтень 2001 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.41) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (4)


  18. Мирослава Гарасимів - [ 2008.06.29 20:20 ]
    * * *
    Вже пізно, ти вже не повернеш
    ні почуття, ні дотики мої.
    Все те, що було, вже померло,
    Лиш осад спогадів в душі.

    Який, як книжку, я гортаю
    В самотні дні меланхолійні,
    Коли жалію за тим, чого немаю,
    Й плекаю нездійсненні мрії.

    Можливо, ми б були разОм
    Рік чи місяць, не знаю.
    Та нащо думать назад,
    Якщо й так цього немає.

    Доля нас, звичайно, не спитала,
    Зробила все, як завжди, по-своєму
    Та, значить, так і бути мало,
    що ти і я навік окремо.

    Вже завтра мене не впізнаєш,
    Підеш своїм шляхом, а я - своїм.
    Я книжку потріпану сховаю
    І відкладу у довгу скриню снів.


    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (4.67)
    Прокоментувати:


  19. Мирослава Гарасимів - [ 2008.06.29 19:46 ]
    * * *
    Так неймовірно порожньо в житті,
    Таке усе штамповане й безбарвне,
    Що зникнути з лиця землі,
    Не бачити нічого, мрію марно.

    Безглузий кожен божий день
    І кожне слово сказане- без змісту.
    Туди- сюди снують маси людей,
    Вони лиш вміють пити й їсти.

    Немає моралі, зникли ідеали.
    Віру, Любов І Милосердя
    Давно повісили і розіп'яли
    І залишилось лиш гниле осердяя.


    Рейтинги: Народний 5 (4.75) | "Майстерень" -- (4.67)
    Коментарі: (1)


  20. Тамара Борисівна Маршалова - [ 2008.06.29 16:17 ]
    Повтікали Черевички (для малят)
    1.

    Від маленької Марічки
    Повтікали Черевички.

    - Повтікали?!
    - Повтікали!
    - Ну, а що вони казали?

    А казали вони ось що:
    - Нам набридли плями, тощо.

    Нам набридли бруд і пил.
    От, хоча б нас хто помив!

    Та про нас тут забувають,
    Погулявши, розкидають

    По віддалених кутах,
    Де вночі проймає страх.

    Треба звідси нам тікати,
    Та про себе гідно дбати!

    - Так казали?!
    - Так казали!
    - І куди попрямували?

    А пішли вони до річки.
    - Може, там біля водички

    Ми господаря знайдемо,
    Й у ладУ з ним заживемо.

    Будемо завжди ми чисті,
    Зірочки мов ті іскристі, -

    Гомоніли Черевички,
    Поспішаючи до річки.


    2.

    Першого, кого спіткали,
    Був Єнот, відомий праля.

    Як побачив Черевички,
    Заволав: Мерщій у річку!

    Буду, друзі, я вас прати,
    Та весь бруд той відтирати.

    - Ні, - сказали Черевички, -
    Ми не шарф, не рукавички!

    Нас не можна отак прати!
    Мити треба й витирати.

    - Якщо так, то вибачайте, –
    Праля каже. - Прощавайте!


    3.

    Ідуть далі. Бачать, Жабка
    Плигає “на босу лапку”.

    Привітались Черевички,
    Кажуть Жабці: Невеличкі

    Ми за розміром й легенькі.
    Буде в нас тобі добренько!

    - Може, й так, - їм каже Жабка. -
    Та перетинки на лапках

    Важливіші за взуття,
    Бо полегшують життя.

    Завдяки їм у воді
    Впевнена завжди. Утім,

    Це підтвердять й жабенята.
    Чапля поруч! Прощавайте!


    4.

    - Може, Чаплі ми потрібні?
    В неї лапи довгі, сильні.

    Не завадять край водички
    Їй гарненькі Черевички, -

    Друзі наші так міркують,
    Та до Чаплі вже прямують.

    Чапля радо їх зустріла,
    Та, однак, не захотіла

    Узувати Черевички,
    Щоб ходити біля річки.

    Друзям так відповіла:
    - Я не дівчинка мала!

    Треба в лапах чіпкість мати.
    Це їм буде заважати!


    5.

    - От і Чапля не схотіла
    Бути з нами. Полетіла! -

    Зажурились Черевички,
    Посідавши біля річки.

    Сонечко у небі сяє,
    Річка сріблом відбиває.

    Рибка хвостиком плеснула,
    Їх увагу привернула.

    - Рибко, Рибко невеличка!
    Може, треба Черевички? -

    Друзі Рибку запитали.
    Та вона лише здійняла

    Стовп із крапельок водички,
    Та й пірнула углиб річки.


    6.

    - Але ж треба лапи мати,
    Черевички узувати? -

    Раптом чують Черевички
    Десь з-під гілочки вербички. -

    На образи не зважайте,
    Та додому повертайте.

    Бо хоча ви, друзі, видні,
    Та нікому непотрібні,

    Окрім дівчинки Марічки,
    Бо її ви, Черевички.

    Дивляться, так то – Горобчик,
    Отакий сіренький “хлопчик”,

    До пониклих промовляє,
    Їх додому відправляє.

    - Що ж, - міркують Черевички, -
    Воно так. Біля водички

    Добре нам, як сонце сяє,
    А, як задощить... Немає

    Навіть даху, щоб сховатись,
    Можемо втім зіпсуватись...


    7.

    Повертають Черевички
    Знов до дівчинки Марічки.

    А вона їх зустрічає,
    Та до блиску начищає.

    Ще й говорить: Черевички,
    Не тікайте більш до річки!

    Обіцяю про вас дбати,
    По кутах не розкидати.

    Будете у мене чисті,
    Зірочки мов ті іскристі!

    Черевички пораділи,
    Та дівчаті все простили.

    Почали у дружбі жити,
    Миром й ладом дорожити...
    ..................................................
    От і все про Черевички,
    Що тікали від Марічки.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (4)


  21. Наталя Терещенко - [ 2008.06.29 15:46 ]
    ВОРОНА ДИРИГЕНТ
    Ворона прагнула кар’єри.
    Долала звукові бар’єри,
    Вокал сумлінно тренувала,
    Навчалась вперто і тривало.
    І дочекалася. Насилу
    ЇЇ сумлінність оцінили.
    Настав для істини момент
    І вже Ворона - диригент.
    У Гай призначили її
    Керівником до Солов’їв.
    Тож, одягнувши чорний фрак,
    Ворона всім сказала: «Так!
    З цієї самої хвилини
    Я вимагаю дисципліни.
    Ніяких фьють, ніяких тьох,
    Чи айяя, чи ох-ох-ох!
    Це витребеньки для нездар,
    Бо мусить бути тільки КАРРР!»
    Навчальний марафон тривав,
    В Гаю не місяць, і не два…
    Засумували Солов’ї,
    І восени в чужі краї
    Гуртом відправились вони,
    Де глум ніхто їм не чинив.
    Ще й досі в тих чужих краях
    Лунає пісня Солов’я.
    А що ж Ворона – диригент?
    Вона як справжній «шоу – мент»
    Тримає щастя в кулаку,
    Вчить Горобців у тім Гайку.
    …………………………..
    Ті хоч і галаслива рать,
    Та за кордони не летять!



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.45)
    Прокоментувати:


  22. Євген Ковальчук-Ожго - [ 2008.06.29 15:23 ]
    Купальське
    Знов небо строкатий плете візерунок, коли починаєш любити як вперше
    І тихий в божественній млі обладунок зі шрамів сердечних не видасть, не збреше.
    Солодкою ніжністю, моквою тіла полинем туди, де Заграви магічні,
    Безумну злу ніч цю розріже Ярило, для Наві сяйливий противник одвічний.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  23. Вікторія Вікторія - [ 2008.06.29 10:29 ]
    ***
    Утонуть бы в небе,
    В облаке парящем,
    Жить не странным прошлым,
    Только настоящим.

    Раствориться в ветре,
    В серебристых струях,
    Расцвести ромашкой
    В солнца поцелуях.

    Шелестеть листвою,
    Засверкать зарницей,
    Пролететь над морем
    Легкой белой птицей.

    Разливаться в венах
    Теплым шоколадом,
    И в тебя влюбляться,
    Засыпая рядом.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (5)


  24. Ольга Ілюк - [ 2008.06.29 01:15 ]
    ТАНЦІ ВОВКІВ
    Танцюй з вовками, ставай кривавим

    Хворій на волю, втрачай моралю,

    Згрібай коштовності, шукай коралі

    Ставай як привид або як сталь!



    Не май ні серця, ні духу в тілі!

    Лише одне тримай на цілі:

    Сягнути зорі – аби із злата!

    Натягуй залізні на плечі лати!



    Чекає на тебе твоя сваволя

    Аби рабом собі підчинити,

    Танцюй з вовками, така твоя доля

    Вбивати чи бути вбитим!


    Рейтинги: Народний -- (5.23) | "Майстерень" -- (5.17)
    Прокоментувати: | "Персональний сайт Ольги Ілюк"


  25. Ольга Ілюк - [ 2008.06.29 01:08 ]
    ПТАШКА-ЧЕРЕПАШКА
    Я тепер повільна, мов черепашка.

    Повзаю так повільно, як колись
                   ширяла важкими крилами -
                   то вони стали панцирем -
                   рідною хатиною з єдиним вікном,
                   точніше дверима.

    Іду собі...
    Пересуваю ніжками...
    Хтось щось кине в мене,
    а я шусть - до себе сховаюсь.
    Кличуть мене, кличуть -
                   не виходжу (навіщо мені їхнє вибачте?)

    Що я там роблю?
    Живу!
    Повільно - часу немає.

    Живу і згадую про крила,
                   про перетворення.

    Живу, знаючи, що можу і не жити черепашкою,
    можу знову стати лебедем.

    Тільки навіщо?

    Краще мати хатину:
                   тверду,
                       побудовану на міцній основі
                       закам"янілих
                       завосковілих
                       відкраяних від себе крил,
                   ніж літати вніде,
                   ніж летіти до сонця,
                   ніж без нього шубовснути вниз,
                   ніж постати під жертовний ніж,
                   ніж вискубувати з тіла перо,
                   щоб написати про лебедя,
                       щоб намалювати озеро,
                       щоб потім знову летіти
                       і не знати, де зупинитись,
                       чим поживитись,
                       як "пережити",
                       куди долетіти,
                       щоб відпочити...
    Тепер я повільна,
                   мов пташка,

                       ОЙ!
                           вибачте!

                               ч е р е п а ш к а


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.23) | "Майстерень" 5.13 (5.17)
    Коментарі: (2) | "Персональний сайт Ольги Ілюк"


  26. Ольга Ілюк - [ 2008.06.29 00:19 ]
    ІГРАШКА ДЛЯ ДИТИНИ
    Я - іграшка.
    Дитина зі мною бавиться -
    і я стаю нею.
    А коли мене беруть у тролейбус -
    Швидкоплинно помічаю,
    що кондуктори дуже схожі на свої тролейбуси...
    Так само,
    як книги на своїх письменників.
    Все схоже між собою,
    особливо це видно,
    коли людина молиться образу...
    Тоді вона теж образ.
    Але коли цілує розп'яття,
    - я ДИВУЮСЬ її байдужості!

    Зі мною такого ніколи не буває,
    особливо якщо я в руках у дитини!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.23) | "Майстерень" -- (5.17)
    Прокоментувати: | "Персональний сайт Ольги Ілюк"


  27. Афродіта Небесна - [ 2008.06.28 22:34 ]
    ***
    Вглядываясь в лица детей,
    Вслушиваясь в звуки шагов…
    Кто-то всполошил лебедей
    Метким выстрелом… в воздух.
    Так легко сорваться, и – вниз,
    Расквитаться с прошлым навек.
    Крошится картонный карниз –
    Мы одни с тобой, воздух…
    За спиной ворота-мосты,
    Там нас, верно, ждут до сих пор.
    Но за нами след уж простыл,
    А вернуться не дает гордость.
    Это не моя колыбель.
    Я б ушла, да день за окном.
    Ты присядь ко мне на постель,
    Раздели со мной ложе.
    Пятнами забрезжит закат
    На едва лишь сомкнутых веках.
    Говорят, ты, воздух, мне брат…
    И прекрасно! Брат! Ну и что же?



    Рейтинги: Народний -- (5.55) | "Майстерень" -- (5.52)
    Коментарі: (9)


  28. Володимир Свідзінський - [ 2008.06.28 22:24 ]
    Під голубою водою
    Під голубою водою
    Живу я, живу...
    Золотоокий рибак надо мною
    Закидає сіть огневу.

    Крізь принадливі очка – знаю
    Не раз, не два я промкнусь,
    В баговінню садів погуляю,
    А колись таки попадусь.

    Спопеліє, застигне смутно
    Жовтава зоря в імлі,
    Ніч надійде нечутно.
    І не знайде мене на землі.


    З книги "Вересень" (1927)

    Баговіння – тонкі густі водорості


    Рейтинги: Народний -- (5.8) | "Майстерень" -- (5.78)
    Прокоментувати:


  29. Дмитро Чистяк - [ 2008.06.28 21:54 ]
    ***
    Пізні поля Єлисейські.
    Світло зелене-зелене.
    Коли?

    Гілки гомонять водою.
    Вода гомонить гілками.
    Хто?

    Тільки із ночі – сонце.
    Тільки зі світу – вечір.
    Як?

    Зерно в пітьмі проростає.

    І чисті сльози нізвідки.
    І я раптово живий!


    Рейтинги: Народний 0 (5.34) | "Майстерень" 0 (5.25)
    Коментарі: (1)


  30. Оля Харченко - [ 2008.06.28 18:58 ]
    Коханому
    Коханий мій, до тебе в мріях я лечу,
    За щастя наше я сповна плачу,
    Кохаю до нестями, та мовчу
    І серце моє рветься від плачу.

    Ніхто того не бачить і не знає,
    Як туга чорна серце крає,
    Лише владарка ніч спостерігає,
    Як мрія тихо умирає.

    Віддати згодна все, що маю,
    Забути навіть як страждаю,
    Щоб тільки ти щасливим був
    І про кохання не забув.

    Щоб доленка тебе любила
    І заздрість чорна не згубила,
    І щоб любов у серці жила,
    А поруч була твоя мила!


    Рейтинги: Народний -- (4.45) | "Майстерень" -- (4.67)
    Прокоментувати:


  31. Володимир Мацуцький - [ 2008.06.28 15:00 ]
    Усі крадуть у цій країні - 2
    «Уряд Януковича у 2006-2007 роках
    крав зі швидкістю 60 доларів на секунду».
    (З радіо, телебачення та газет)

    Усі крадуть
    у цій країні.
    Хто більше,
    а хто менше.
    Від тих часів крадуть.
    І нині –
    теж не востаннє,
    як не вперше.
    Один вкраде добра
    в півгривні,
    а інший
    на мільярд вкраде.
    Обидва перед Богом винні.
    Та де ж той Бог?
    Та віра де?
    А, може, нам
    свою країну
    продати богу-москалю.
    Хай покарає і дитину
    за ту провину,
    без жалю.
    О Боже!
    Дай же нам не красти,
    не руйнувати
    спільний дім,
    себе звільнити
    від напасти
    і об’єднатися…
    А втім…
    Який святий
    вкрав нашу віру,
    ті наші будні
    і свята,
    ту рідну віру –
    моці міру?
    Яка ота
    душі сльота?
    І де ж та людськість,
    дУші чисті,
    діла і помисли братів?
    Нема душі –
    немає честі,
    немає нації…
    А втім…
    Невірний брате українцю!
    Невірний нації й землі,
    ти – уподібнився гостинцю
    чужим богам
    в чужий імлі.
    Якої ж ще чекати кари! –
    від не своїх -
    чужих богів.
    Самі себе
    ми обікрали.
    Своя біда.
    Свої борги.

    16.06.08


    Рейтинги: Народний 5 (5.22) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (11)


  32. Олександр Комаров - [ 2008.06.28 12:35 ]
    -16-
    Багато раз потоки зла
    Вкруг сонця замкнутим дозором
    Земля ганебно пронесла,
    Багато раз трубили хором
    Знавцi земного почуття
    На кшалт чи бути чи не бути.
    Хоч взад немає вороття
    Касян усе ж не змiг забути
    За дев'яносто дев'ять лiт
    Любовi першi поцiлунки
    I їх ростки i дивний цвiт.
    Не раз вони душевнi струнки
    Уберегли вiд всяких бiд,
    Коли у нерчинськiй копальнi
    Окремi iстини в загальнi
    Вузли сплелися, їхнiй плiд
    Грiв серце й душу в мерзлiй глинi.
    Вiн повернувсь через роки,
    Нiщо не вручив Українi,
    Та довгими були ковтки
    Води з колодязя. А Оля?
    Змiнивсь, змiнився милий край,
    Де був колись зелений гай
    Уже шматки сухого поля.


    Рейтинги: Народний -- (5.24) | "Майстерень" -- (5.12) | Самооцінка 5
    Коментарі: (3)


  33. Олександр Комаров - [ 2008.06.28 11:21 ]
    -15-
    Блукали пам'яттю вчорашнi
    Надiї, сповненi добра,
    Змiняли їх подiї страшнi,
    Години згаянi. Стара
    Несправедлива випадковiсть
    I непорушнi сили зла
    Хилити стали юну совiсть
    До їх грiховного кубла.
    Тваринний жах прийнять нагально
    Життєвих радощiв потiк,
    Як всiх нещасть зворотнiй бiк
    Волав настирливо, благально.
    Та в резонанс того крику,
    У мить незримого пiзнання
    Струснув Касян те налипання,
    Побачив стежечку вузьку
    До нездiйсненого бажання
    I Олю в бiлому вiнку,
    Живцем вiддату на заклання.
    Сказав юнак: "Моя вина,
    Я випив чадного вина,
    Не розiрвавши пут неволi,
    Та знаю твердо, милiй Олi
    Вже в радiсть радощi мої
    Були б, хоча й позбутi смiху.
    Та за одну сльозу її
    Не залишу їй жодну втiху".
    За покалiчену любов,
    За неблаганну мить розлуки
    Касян, знетямлений вiд муки
    Доротi серце проколов.
    Пожбурив канделябр на килим,
    З порогу скочив у сiдло
    Вiд гнiву рухом оп'янiлим
    Направив коника в село.
    Примчав в хвилини диким чвалом
    I ще не вiрячи очам,
    Горбату карлу пополам,
    Правдивим пройнятий запалом,
    Ледь не зрубив залiзняком -
    Цьому завадили гайдуки,
    За ним пiдкралися тайком
    I заломили грубо руки.


    Рейтинги: Народний -- (5.24) | "Майстерень" -- (5.12) | Самооцінка 5
    Коментарі: (6)


  34. Іван Гонта - [ 2008.06.28 10:32 ]
    Другу
    Однаково - хоч в Африку, хоч в Антарктиду,
    Летітимеш куди завгодно - лиш би звідси...
    Емоції і шал любовної кориди
    Колись забудуться і серце звеселиться.
    Самотність не довічну має владу,
    А усмішка - вона ж тобі страшенно личить!
    Неправда, що кінець, ти будеш світу рада,
    Донька тобі поможе, глянь лиш їй у вічі -
    Розтане лід на серці, смуток стане світлим,
    I ти ж дивись, як маки під вікном розквітли!


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.4) | "Майстерень" 5.25 (5.28)
    Коментарі: (16)


  35. Григорій Слободський - [ 2008.06.27 18:53 ]
    Між снігами білими
    Між снігами білими
    Там живуть моржі
    Не їдять бананів,
    Не варять борщі.

    В океані сніжнім
    Криги ледяні,
    Над ними сіють
    Північні вогні.

    Переною служить
    Біло сніжний лід,.
    Не хворіють серцем,
    Не п*ють настою -глід.

    Морж моржихі
    [При небесному сіяні]
    Признається її
    У вірному кохані.

    В ледяному океані
    Там живуть моржі,
    Поїдоють рибу,
    Не пічуть коржі.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (3)


  36. Тетяна Роса - [ 2008.06.27 18:46 ]
    Неминуче
    Бачиш зірку? Її немає –
    згасла, зникла
    давно колись.
    Її світлом діру латає
    до усього вже звикла
    вись.
    Тато й мама не завжди з нами –
    їх забирають
    зникаючі зорі,
    А діти спогадів нитками
    зашивають
    дірки від горя.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  37. Олексій Кириченко - [ 2008.06.27 18:13 ]
    Засліплені глянцем.
    Сум та іронія Ієроніма Босха.
    Деградація духу, патологія мозку.
    Мабуть діагноз у генах записано.
    Шизофренія. Як і було обіцяно.

    Ловлять вітри, в небо тикають пальцем
    Юрби людей, засліплених глянцем.
    Роблячи ставки на курсі валюти,
    Воланд чекає,- чи зміняться люди?



    Рейтинги: Народний -- (5.15) | "Майстерень" -- (5.09)
    Прокоментувати:


  38. Тетяна Роса - [ 2008.06.27 14:38 ]
    Порада (Це казна-що дарую Варі, бо скоро здурію від її суму)
    Прах до праху – кохання вмерло…
    Не тривож прокляттями серце.
    В знак жалоби завісь туманом
    минулих кривд своє люстерце.
    Як кохання, вмираючи, терло
    сіллю образ відкриті рани
    і труїло гірким дурманом,
    додаючи в напій омани,
    ти не згадуй – його немає.
    Про мерців не можна погано
    щось казати і думати - теж.
    Аби серце загоїло рану,
    нехай пам'ять твоя згадає
    найпрекрасніші світлі миті,
    коли щастя не мало меж…
    Ти відмий їх, бо брудом вкриті.
    А іще відшукай під бинтами
    за втраченим суму липкого
    свою здатність усе прощати –
    і не треба вже більш нічого.
    Вона буде єдиним крамом,
    що візьмеш ти собі на далі -
    це завадить камінням стати
    болю в серці у час печалі.

    Банальність співчуття чи додатковий набір банальних фраз.

    Кохання вмерло – а людина жива -
    У долі відкрилась сторінка нова.
    Банальна фраза – почуття
    чомусь коротші за життя.
    Минуле для майбутнього урок –
    запам’ятай і зробиш новий крок.
    Яку банальність ще мені сказати?
    Життя – це наші здобутки і втрати.
    Корінням угору не можна рости,
    не тримай минуле - відпусти.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (2)


  39. Ганна Осадко - [ 2008.06.27 13:29 ]
    Та, що перевертала пінгвінів. Глобальне потепління.
    Бо ніхто не летить. Бо порожня, як серце, хата.
    Бо не падають вже – і нема кого пере-вертати,
    Бо стоять я-вони, та у Бога – інакші плани,
    Бо летять – не сюди, а на південь аеро-плани,
    Наче зграя гусей – темна вервичка без початку,
    І, похукавши в руку, поставить життя печатку,
    І останній вердикт – стенограма зі смайлів-речень:
    «Іншим разом, мала. Як погода? P.S. – До речі,
    Я читав – потепління насуне, тримайся, мила».
    …І фігурки пінгвінів із дошки водою змило…
    ………………………………….
    Ніж чекання недремне – то краще під горло ніж:
    Срібнокульково в тім’я кап-капає кат- капіж…
    …………………………………
    …І до шаху півкроку. Ще ближче, либонь, до мату.
    З головою накрила перина снігів зім’ята,
    І крижина метляє у вирві, і вир – як віра,
    (а на згадку про гусочку дробом дрібоче шкіра,
    Дрібно цокають зуби). Пінгвіни малі, як діти…
    Полетіти? Без них я не можу туди летіти…
    Бо до ніг притулились, бо гріють, бо вірять досі,
    Бо спливають над нами глобально – віки та осінь,
    Бо любов напливає, бо айсберг чека-чекає,
    Як гранати чека – ще півмиті – і капці раю,
    Ще півкроку – і горло, і світ, що водою повен,
    Захлинуться, захли… та біленький, як чайка, човен
    Випливає, випли… І Мазай молодий у ньому,
    Розгрібаючи тишу, веслує до мого дому:
    - Ой, ґаздине, приймайте. Як мокро у вашій хаті…
    І розп’яття обіймів зітнеться, і ми розп’яті,
    На порозі. Обнімеш. Піднімеш – над світ, над воду:
    - От, ґаздине, й приплив на човні Одіссей-заброда…
    …………………………………………

    …і пінгвіни притихли, і небо – як чорні вишні,
    І у човнику рук нас гойдає, несе Всевишній…






    Рейтинги: Народний -- (5.65) | "Майстерень" -- (5.62)
    Коментарі: (21)


  40. Варвара Черезова - [ 2008.06.27 12:51 ]
    Банально/сумно
    Божевілля – пусте, але пахне німою іржею,
    Що, отак, безпросвітно вкриває солоні слова.
    Полинові дощі поміж нас проростають межею
    І ріка полохливого вітру в повітрі сплива.

    Бур’яном поростають стежки, де ми двоє ходили.
    І немає кому верболозам співати пісень,
    І теплом наших тіл не зігріті базальтові брили
    Біля Озера Мрій. Вже не ми зустрічаємо день

    На мостах із вином... Розучилися жити сьогодні,
    А натомість навчилися жити минулим гірким.
    Простирадла незім’яті... Боже! До болю холодні...
    Все пішло, як за вітром вогню догорілого дим.


    Рейтинги: Народний -- (5.47) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (4)


  41. Олександр Комаров - [ 2008.06.27 10:54 ]
    -14-
    Ще пахолк мчав тобi наказ,
    А грубих хлопiв сповiстили:
    "Хто в працi в полi не ув'яз,
    Не надривав у лiсi жили,
    Хай поспiшає на майдан,
    Порозважатись на весiллi,
    Яким великодушний пан
    Серця вiнчує скороспiлi
    Красунi першої навкруг
    I найщасливiшого з слуг,
    Чиї поступки завжди вiрнi
    I безсумнiвнi i помiрнi".
    З пiснями дiву одягли
    У плаття перлами розшите,
    В каретi в церкву повезли.
    Похмiлля споглянувши сите
    Двiрська команда вся гуртом
    Поспiшно рушила за нею,
    Щоб за годину вже свинею
    Їству вiддатись за столом.
    Ти вже був тут, а наречену
    Щасливу всю (гадаю так)
    За ручку лагiдну крiпак,
    Топiру вийшовший на сцену,
    До вiвтаря жадливо вiв.
    Схизматський пiп ваш до вiнчання
    Уже зготовився зарання,
    Без зайвих клопотiв i слiв
    Звершив, надiюсь, механiчно
    Цей втаємничений обряд.
    Пред богом i людьми навiчно
    Вона дружина, та навряд
    У цю хвилину та й довiку
    На її зблiдлому чолi
    Пройдуться щастя патрулi...
    Вона вiддана за калiку.
    Без краплi сорому, без знань,
    Огидний дотику i зору,
    Зiгнутий хворiстю горбань
    Їй чоловiк, пiд цю потвору
    Невдячну дiвку кинуть варт,
    Щоб пам'ятала аж до скону
    Про панську ласку i про жарт,
    Зiгратий з нею по закону.
    Сопуть їй певно колисанку
    Вологi нiздрi - два свищi,
    Та вже розбудять цього ранку
    Безкровнi губи - два хрящi,
    До кровi рватимуть осанку
    Кошлатi пальцi, як хрущi,
    Ще роз'ятрять на шиї ранку
    Зчорнiлi зуби мов клiщi,
    Й бацильним гноєм наостанку
    Протруять слизистi прищi.
    З доби в добу такiй тортурi,
    Лиш в небi спалахне зоря
    Пiддата хiттю злидаря,
    Хай вiдповiсть на власнiй шкурi,
    Чи вкрита срiбним сяйвом нiч
    Так славна, щоб змiнить покої
    На бридких дотикiв сувої
    I мрiй дiвочих паралiч?
    Та я вже звiдси чую, долi
    Вона своїй прокляття шле
    Хоча стерпiть тiлеснi болi
    У неї серце не мале,
    Та певно бiльш за форми голi,
    Якi створiння ковчить зле
    Нещасний розум й душу Олi
    Стражданням щастя розiтле,
    Которе ти в її уявi
    Спiзнаєш сам за свiй обман.
    Солодкий був в тебе роман
    Ось тiльки наслiдки трухлявi.
    Все ж ти розумний, не рiвня
    Тобi крiпачка неписьменна,
    Безмовно гарний, за чверть дня
    Тебе кохає жiнка вчена.
    Рятую я тебе, повiр,
    Так будь же вдячним за мiй вчинок
    Звiльнися серцем, мiй кумир!
    ...I в почуттях не знай зупинок.
    Розкрию я для спiльних втiх
    Багатства щедрого намету,
    Удвох, не таючись вiд всiх,
    Ми сядем в золоту карету,
    Європи свiтлої красу
    До твого зору донесу.
    Музичний Вiдень i Варшаву
    Старого Рима древню славу,
    Парижа вiчного церкви
    Чи в Петербурзi бал недiльний,
    Що хочеш бачити? Назви,
    Не бiйся помсти, ти вже вiльний.
    Твiй пан продав тебе менi
    По ним встановленiй цiнi".


    Рейтинги: Народний -- (5.24) | "Майстерень" -- (5.12) | Самооцінка 5
    Коментарі: (3)


  42. Олена Багрянцева - [ 2008.06.27 09:44 ]
    В калюжах чужого міста...
    В калюжах чужого міста
    Я бачила дивне “вчора”.
    Я чула сопрано “завтра”
    В калюжах нерідних міст.

    Лещата “сьогодні” тисли
    Мою ейфоричну волю.
    Блискуче-пекучу ватру
    Мій спогад сьогодні ніс.

    Шуміло калюжне море,
    Було до нестями тісно.
    Уперто стояв на варті,
    Як страж, дерев’яний міст.

    На скронях чужого міста
    Я бачила сиве “вчора”.
    Я чула прощання “завтра”
    Із вуст ефемерних міст.
    25.06.08


    Рейтинги: Народний 6 (5.53) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (4)


  43. Олена Багрянцева - [ 2008.06.27 09:33 ]
    Ти дзвониш...
    Ти дзвониш
    Старому другу.
    Без приводу.
    Просто так.
    Питаєш чомусь
    Про спеку.
    І сміх,
    Як дзвіночок…
    Дзвониш,
    Щоб завтра
    Зустріти осінь.
    25.06.08


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (5)


  44. Павло Коляска - [ 2008.06.26 22:40 ]
    Останній крок на зустріч людям
    Мов гусінь-космонавт у люльці,
    В печері брат аскет заліг,
    Запер себе за сім печаток,
    Оф-лайн сховався у барліг.

    Лякає мантрами він тишу —
    Про послугу благає смерть свою:
    Метеликом його зробить хутчіше,
    Щоб жив на квітці, чувся як в Раю...

    Та все боїться молі до нестями,
    Бо у неї з метеликом різна карма:
    молі – шафа, метелику – свічка
    (Певно, через відмінність у формі крила).

    Тим часом шле свій заповіт мирянам
    Через рядки ментальних СМС.
    Останній крок його на зустріч людям
    Стартує із печери до небес.

    А разом з ним післав всі мрії на три букви.
    Щоб вдало закосить під суперстар,
    Прикрасив зачіску вінком колючим з тернів,
    Готує дух і тіло смерті під удар.

    Хребет асанами рівняє, рахує чакри,
    Раз по раз прану жадібно ковта…
    Шукає чорну кішку в закутках печери,
    Та темно так, що не знайти і власного хвоста.


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  45. Ванда Нова - [ 2008.06.26 21:32 ]
    І нині, і прісно...
    Ми були чоловіко-жінки,
    так би мовити, жінко-мужчини,
    припасовані спина до спини,
    ніг – дві пари,
    чотири руки.
    Неділимі на дві половини.

    Нерозлучними вдень і вночі,
    у єстві залишатись подвійнім -
    що за благо!
    Стихія чи війни -
    не вбачати халепи ні в чім
    на безжальній землі-скотобійні…
    Бо кінцівки - сплетіння ліан,
    тіло - гілка, удвоє міцніша;
    бо любов’ю заповнено нішу
    поміж ребер – двохвимірний жбан.

    І ніхто не чекав, що вперіщить
    блискавицею заздрісний бог -
    мов аптекар, розтявши несхибно
    посередині.
    От, халамидник!
    Поділив повноцінне на двох
    безпорадних істот.
    І не видно
    ні промінчика в цей буревій –
    другий дар ошалілого бога.

    Тільки темним тунелем дорога.
    А вірніше - дороги є дві…
    І на плечі насіла незмога,
    і утрата – на горлі кільцем,
    і стікає від розрізу рана
    ярим соком.
    Ти – пан, я же – панна
    і віднині, і прісно. А сенс?
    Чи ми справді пани собі?

    Марно
    продираючи нетрі густі,
    виглядати єства половину.
    Вдвічі менше зосталося звивин,
    вдвічі важче самому іти.

    (Та коли віднайду - не покину,
    міцно пальці затисну тонкі,
    як пізнаєш. Ні небу, ні бісу
    відібрати не дам...
    Серцю тісно.
    Я - це ти,
    ти – це я.
    Нині й прісно,
    поза часом - вовіки віків.)


    Рейтинги: Народний 6 (5.57) | "Майстерень" -- (5.55)
    Коментарі: (7)


  46. Афродіта Небесна - [ 2008.06.26 21:42 ]
    Коло
    На брамі храму мармуровий хрест.
    Страсна відправа із трибун рейхстагу
    Хреста гострить, щоб , мов багор, в хребет
    Ввігнати ворогу, заходячи іззаду.
    Захриплий страх – гірка горобина,
    Страх страйку, страти, струсу чи стриптизу.
    Старі сатрапи настягають хмизу,
    До ранку ватра грітиме тіла.

    На варті ватри вірник і весталка,
    Вогнетривкі і вогненебезпечні.
    Бери таріль, іди й припрошуй палко
    Ставати в коло й танцювати вєчність.
    Бо ти – ніхто, мій хитрий, хтивий брате,
    Ти взятий на поруки й на приціл,
    Непевний крок – і я лишуся прати
    Ганчір'я з ваших вже ледь теплих тіл.

    Радій, мій любий, доки час радіти,
    Тупцюй у колі, мов зірки й планети.
    Шукай, мій любий, слухай і дивись,
    Що є, що буде й що було колись.

    На брамі храму мармуровий хрест,
    Тут жнуть хрестами, орють і карають,
    Ллють піт і кров, не відправляють мес -
    Нема коли, бо й коло не чекає.
    Тут палять ватри і єретиків
    (бо що ж вони не йдуть, як всі, до танцю?),
    Ковтають страх, захриплий і гіркий,
    І ночі глупої глибокі риють шанці.









    Рейтинги: Народний -- (5.55) | "Майстерень" -- (5.52)
    Коментарі: (8)


  47. Олексій Кириченко - [ 2008.06.26 20:32 ]
    ***
    Як втілити тебе, моє духмяне літо
    В плетіння слів мереживо тонке
    Хай щастя, молоком пролите,
    Крилами пісні в небо проросте

    Як аритмія перших крапель
    Зливається в потік дощу, -
    Натхнення тимчасове божевілля
    Прорветься піснею, - і з нею я злечу

    Я повен щастям, наче соти медом
    Ромашка, липа, присмак чабрецю...
    Напоєна роса купальським зіллям,
    А небом я напився досхочу.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.15) | "Майстерень" -- (5.09)
    Коментарі: (2)


  48. Уляна Засніжена - [ 2008.06.26 18:34 ]
    Дивна квітка
    Я -
    дивна квітка,
    що розквітла небаченим квітом
    Твоїм поглядом

    Я -
    дивна квітка,
    що повниться незвіданим ароматом
    Твоїм поцілунком

    Я -
    дивна квітка,
    що зійшла повесні тільки для Тебе
    і як тільки впаде перший сніг -
    я зав’яну...

    Я -
    дивна квітка
    ніжна, тендітна
    росту серед скель...

    пильно мене гляди...


    Рейтинги: Народний -- (5.29) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  49. Людмила Шамрай - [ 2008.06.26 17:43 ]
    Вірші
    Дивувалась черепаха:
    "Грала з тигром я у шахи,
    Що за диво-дивина-
    Тигр проковтнув слона?"


    Рейтинги: Народний -- (5.11) | "Майстерень" -- (5.13) | Самооцінка 6
    Прокоментувати:


  50. Григорій Слободський - [ 2008.06.26 13:50 ]
    ...
    На рушнику, як на полі,
    Вистиляє людські долі
    Хрестиком розкладає -
    Трикутником прикладає.
    Все виходить,
    До кожньої події
    Місце знаходить.
    Козак по полі біжить
    Он ліс від чорноболя горить.
    Полумя багрянцем пилає-
    Все на рушник, як на простір,
    Долю людську викладає.
    А над усім блакить неба
    більше горя, більше лиха
    Вишивати вже не треба.
    хай на рушниках стеляться
    золоті поля,
    неви неозорі,
    Білі тополя.
    Хай на них розквітне
    Голуба блакить,
    Рани хай загояться,
    Серце не болить


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:



  51. Сторінки: 1   ...   1600   1601   1602   1603   1604   1605   1606   1607   1608   ...   1829