ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Олександр Некрот - [ 2008.03.11 16:51 ]
    НЕ ТОЙ КОТЯРА
    Березень зігрів і освітив,
    Свіжим вітром душу вентилює.
    Знову надійшов сезон котів...
    Та чи всіх котяр весна хвилює?
    Розплавляє сніг і лід вона,
    Кров погнала під беріз корою,
    Тільки марно крізь діру вікна
    Лине в кабінет мого героя.
    Як у дощ, у бурю й заметіль,
    Так і за найкращої погоди
    Докладає він страшних зусиль
    Й укладає бартерні угоди.
    Трасти-красти, липові МП...
    Чималенько інших махінацій...
    Бізнес тіньовий... Таке скупе
    Змалювання отієї праці.
    За труди ці має цілий рік
    Віскі, шмотки, дачу, іномарку.
    В будь-який сезон, мов чоловік,
    Щодоби кохає секретарку.
    І на кризі* - затяжній зимі -
    Ось уже роками лапи гріє.
    Кожен, хто його спинити б міг,
    Хабарі одержує й «добріє».
    Ну а політичної весни
    Нам діждатись важче, ніж пропасти.
    За такої ж влади хапуни
    Довго ще в народу будуть красти.
    Так що за відсутністю підстав
    Хвилювання, що клітини гроблять,
    Не чекають «жирного кота»:
    Нині гроші всю погоду роблять!..

    1994
    __________
    *«На кризі» - від слова «криза», а не «крига»! :))


    Рейтинги: Народний -- (5.11) | "Майстерень" -- (5.22)
    Коментарі: (11)


  2. Олександра Пилипенко - [ 2008.03.11 16:03 ]
    Не позирай на мене так...
    Не позирай на мене так,
    Неначе я у чомусь винна.
    В моїй душі твій образ збляк
    І посинів, немов ожина.

    На мене ти не ображайсь -
    Тобі я шкоди не чинила.
    Хоча мені тебе і жаль,
    Але тебе я розлюбила...

    Та не тужи, що все пройшло:
    Мабуть, комусь було так треба...
    Я зберегла своє тепло,
    Але воно вже не для тебе.

    Тому бажаю, щоб і ти
    Знайшов собі дівчину гожу.
    Але тобі допомогти
    У цьому я, на жаль, не зможу...


    Рейтинги: Народний -- (5.2) | "Майстерень" -- (5.1) | Самооцінка 4
    Коментарі: (4)


  3. Олександра Пилипенко - [ 2008.03.11 16:54 ]
    Кленове листя кров"ю з неба капає...
    Кленове листя кров"ю з неба капає...
    Ми все ще разом. - Ні, ми розійшлися.
    Хіба це рана? Крихітна подряпина,
    А я не можу більше підвестися.

    Заводів дим я поглинаю - літрами!
    Немов тягучу, смоляну образу...
    Ми любимо. - Ні, хтось уже не витримав,
    Мов вичерпались ми - удвох одразу.

    Кленова кров... І сірі хмари - марлею.
    Ти все ще поруч. - Ні, ти втік ганебно...
    Усі зусилля виявились марними.
    Я знов сама... Стікає кров"ю небо...


    Рейтинги: Народний 5 (5.2) | "Майстерень" -- (5.1) | Самооцінка 4
    Коментарі: (1)


  4. Варвара Черезова - [ 2008.03.11 15:29 ]
    ...
    І літо - не літо, і сни наче паморозь в травні:
    Такі ж недоречні і пальці холонуть ураз.
    Твій погляд сприймаю, неначе беззвучний наказ
    Нести свою мрію без тіні жалю на заклання.

    І срібно, і сіро, і дощ – діаманти дрібні,
    І пальці облизують спритні, голодні вогні.

    І вірші - не вірші, а просто кавалки страждання,
    Папір не витримує, темне чорнило горить.
    І біль спалахнув, попелище сіріє за мить.
    Сто років минуло від того холодного травня.

    І тепло, і м’яко, і ти тільки спогад у сні..
    Вогонь? У каміні, а мрії і вірші в мені.


    Рейтинги: Народний 5.58 (5.47) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (21)


  5. Любов Вороненко - [ 2008.03.11 14:23 ]
    На згадку

    Ми зупинились раптом на межі
    Такі близькі, але такі чужі,
    Тримаючи синицю у руках
    Ми дивимось, як відлітає птах.
    А так хотілось разом, вище неба.
    А ти не зміг…
    А може і не треба
    Так високо літати над землею,
    А розпрощавшись з мрією своєю
    Від сонця затулити душу й очі…?
    Казав, не можеш…
    Ні, мабуть не хочеш
    Пізнати щастя, радість
    І любити.
    П’яніти від весни
    І вільно жити.
    В театрі драми трагіка не грати,
    Своє життя комусь не дарувати.
    Не шматувати на лахміття крила,
    Знайти гармонію душі і тіла.
    І жити просто,
    І собою бути.
    Забути інших,
    А себе почути.
    Дивитися сміливо долі в очі
    І говорити знаю, можу, хочу.
    Щоби, життя проживши, не питати,
    Як міг його так легко змарнувати?


    Рейтинги: Народний 5.4 (5.35) | "Майстерень" 5.5 (5.27)
    Коментарі: (14)


  6. Григорій Слободський - [ 2008.03.11 13:32 ]
    Жовтневий ранок

    Ранішня зоря
    Над землею сяє.
    Багрянець жовтявий
    Землю покриває.

    Ліс зазолотився
    Одівся в узори,
    Куди не поглянь
    Золоті простори.

    Не чути пташиного
    співу у лісу.
    Птиці не тривожать
    Чудову красу.

    Кружляють, курличуть
    В небі журавлі,
    Важко прощатись
    Із ними мені.

    Поля, сади, ліси
    В жовтому багрянці,
    Сіяють красою,
    Жовтневою вранці.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  7. Євген Плужник - [ 2008.03.11 13:07 ]
    * * *
    У дужих дні — немов слухняна глина,
    Покірна волі й пальцям різьбаря;
    А я схилюсь тихенько на коліна,—
    Шумуйте, днів розбурхані моря!

    Але не гнів, не заздрість і не втома
    (Благословенний шлях, що ним іти!),—
    Якась нова, словам ще не відома,
    Солодка мука здійснення мети!

    Хай іншим дні прозорі і покірні,
    Нехай я сам покірний дням моїм!..
    ...О днів прийдешніх обрії безмірні,
    О тишина моїх маленьких рим!


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.87) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (2)


  8. Марія Матіос - [ 2008.03.11 13:00 ]
    ІЗ ДНІВ БОЛЮ
    Не забирай руки з руки.
    Ножі хірурги нагострили.
    А я лице кефіром вмила –
    І змила муку, мов роки.

    Це буде дуже ніч важка.
    Сичать вже крапельниці-кобри.
    Та на руці твоя рука.
    І майже добре…
    Майже добре.

    В палаті передсмертних прощ
    Ти, знаю, все мені пробачиш.

    …І скімлить лиш у шибку дощ,
    Немовби нас востаннє бачить.


    із "Жіночого аркану"


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.56) | "Майстерень" -- (5.39)
    Коментарі: (1)


  9. Євген Плужник - [ 2008.03.11 13:48 ]
    * * *
    Долі моєї ціна —
    У повітовому місті осінь,
    А вона витягла серце,— на!
    — Неціловане й досі!

    От і упала на неї тінь!
    От і знесилів.
    Мало, мало хотінь!
    — Сили!

    А коли ж сила уся —
    Шклянка насіння?
    Хоч би вже спокій мені засяв,
    Весно моя осіння!


    Рейтинги: Народний 5.83 (5.87) | "Майстерень" 6 (5.76)
    Коментарі: (2)


  10. Марія Матіос - [ 2008.03.11 13:58 ]
    * * *
    І на тому світі не забуду,
    Не забуду, як твоя рука,
    Розтинала жаром білі груди
    І пускала серце сторчака.

    І поїла тим відьмацьким трійлом,
    Найсолодшим, що на світі є.
    І кроїла навпіл груди білі.
    І виймала серце, як своє.


    із "Жіночого аркану"


    Рейтинги: Народний -- (5.56) | "Майстерень" -- (5.39)
    Прокоментувати:


  11. Євген Плужник - [ 2008.03.11 13:48 ]
    * * *
    Майже рік сиджу, мов кріт, на хуторі.
    Вже й листів твоїх не відбираю.
    Інколи копаюся у Мутері
    Та в пікет з одним знайомим граю.

    От книжок коли б хоч з пуд одержати!
    Все ж не Мутер цей! Та карт колоду...
    Тихий я. Навіть не знаю, де вже ти...
    Відчинив я осені господу!

    Мертвий я. Це добре, ясно відаю.
    Та і як, скажи, себе одуриш!
    А проте живу. Журюсь, обідаю...
    О,— болить мені, єдина!Чуєш?


    Рейтинги: Народний -- (5.87) | "Майстерень" -- (5.76)
    Прокоментувати:


  12. Євген Плужник - [ 2008.03.11 13:05 ]
    * * *
    Здається, знову буде недорід:
    Земля без снігу, а морози добрі.
        Зблід
                Обрій...

    Вечеря тягнеться така нудна!
    І страв і слів вживаємо потрошку.
    А інколи, здається, не одна
    Рука до вуст несе порожню ложку...

    Старий мовчить.Не досить слів хіба?
    Думки — і ті розбіглися геть--чисто!
    Зими тієї згинула ряба,
    А полову тепер відніме місто!


    Рейтинги: Народний -- (5.87) | "Майстерень" -- (5.76)
    Прокоментувати:


  13. Павло Якимчук - [ 2008.03.10 22:36 ]
    Ваше вам. ( Рубаї?)
    Ви нас не дзеркалом лякали тут простим,
    Тут інквізиції вогонь і чадний дим.
    Ми ваше ж дзеркало тихенько вам піднесли
    До носа вашого ж. Потіштеся своїм.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" -- (5.28)
    Коментарі: (6)


  14. Олег Росткович - [ 2008.03.10 22:57 ]
    Як вперше
    Як вперше, як вперше, як вперше,
    подихом разом завмерши,
    минуле й майбутнє все стерши
    на мить ... ,
    але і не менше.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.17) | Самооцінка 3
    Коментарі: (1)


  15. Чорнява Жінка - [ 2008.03.10 20:33 ]
    ДЗЕРКАЛО НЕ ВИННЕ (Рубаї)
    Жбурляючи каміння беззупинно,
    Шаблі і списи гострячи картинно,
    Спитай себе, на хвильку зупинившись:
    Чи дзеркало в образі твоїй винне?


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (16)


  16. Золота Жінка - [ 2008.03.10 19:10 ]
    Зустріч
    Ти роздягаєш поглядом повільно...
    Пальтечко, девۥять ґудзиків, пасок,
    Панчохи, сукня...Ніжний голосок
    Тече по тілу – так тече пісок,
    І тіло – ще несміле – божевільно

    Здригається. І квіти в животі
    Ростуть (бо квітень) – і шалена злива
    Зі слів, цілунків, дотиків і дива
    Накриє з головою! І зваблива,
    І зваблена, впаду у золоті

    Обійми Золотого...
    Але – як
    Я опинилась біля цього мужа?!
    Якийсь він бомжуватий і не дуже
    Поголений ретельно...Та, байдуже!
    Це веееельми сексуальний маніяк...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.52)
    Коментарі: (6)


  17. Данчак Надія Мартинова - [ 2008.03.10 17:23 ]
    МУЖИЧОК /гумореска/
    Розійшовся мужичок,
    На весь двір волає,
    Це моє та це моє,
    Все моє тут бути має.

    Тут сусідка із віконця,
    На нього поглядає,
    Висунулась та киває,
    Засміялась і до себе призиває.

    "А не хочеш ти моє?
    І солодке і смачне,
    І ти будеш так, тихесенько кричати,
    Та в хмаринках аж літати."

    Поперхнувся мужичок,
    Наколовся на гачок,
    "Ой,сусідонько,кума,
    Пусти ж мене,молодця".

    Тільки скрипнула пола,
    Аж підскочив молодець,
    По зубам одержав,
    Ой, такого кулака.

    Відлетів, аж до стільця.
    Будеш тепер знати,
    Як чужого брати,
    На усіх брехати.

    Та закривши рота,
    Будеш вже мовчати.
    На підлозі,
    Зуби рахувати.





    Рейтинги: Народний 5.5 (5.19) | "Майстерень" -- (4.88)
    Коментарі: (6)


  18. Володимир Гнєушев - [ 2008.03.10 15:10 ]
    ***
    Хто ми? Куди йдемо? Що там, за поворотом?
    Сухий та рівний шлях? Баюра чи узвіз?
    Ті, що попереду, - вони ідуть з народом?
    Вони ведуть людей до щастя, чи до сліз?

    А, може, й не ведуть? Крокують собі жваво
    Окремо від людей, до власної мети,
    А наш нелегкий віз із назвою “Держава”
    Лиш заважає їм ще веселіше йти?

    А ми, в багнюці всі, та тягнем цього воза:
    На ньому ж діти, старший люд, нехитрий скарб,
    Гетьманська булава і Кобзареві сльози,
    Його картини, вірші, скринька фарб…

    Ми витримаєм все, аби була надія,
    Що правильно йдемо, а ті, що нас ведуть,
    Так само тягнуть віз, в якому наші мрії,
    Щасливі мрії, по які й рушали в путь!

    Не в найми, не в полон – дістанемось додому!
    Та перш, ніж увійти, обтрусим порох з ніг.
    Ми помудрішаєм і не повіримо нікому,
    Хоч як би прославляв “романтику доріг”!

    1998


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.49)
    Коментарі: (10)


  19. Григорій Слободський - [ 2008.03.10 14:58 ]
    ...
    Куди поділись літа
    Молоді роки?
    Пішов би вечорами
    Поміж парубки.

    Обняв би дівчину,
    Губи притулив,
    Завів під калину
    До ранку любив.

    А ранком би проснулись
    Краси – ясени
    Хай любов продовжать
    Мої уже сини


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  20. Григорій Слободський - [ 2008.03.10 12:24 ]
    я завжди у весні.
    Не хочу зими,
    Не хочу на плечі,
    Щоб лягли сніги.

    Я завжди у весні,
    У квітучім саду,
    Сиве волосся,
    Я на скроні кладу.

    Не буває кінця
    І початку нема
    Де начало весни
    Де зникає зима?

    Все кругом іде
    Без кінця і краю.
    Молодість не згубив,
    Старість зустрічаю!


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  21. Любов Вороненко - [ 2008.03.10 12:23 ]
    Міжсезоння
    Одинокість вкрадеться зненацька
    Міжсезонням вокзальних гудків
    У долоні камінчик – на щастя
    А у серці обвітрений Львів

    У очах невимовні питання
    На губах поцілунок терпкий
    Це не просто від’їзд - це прощання
    На зупинці розбитих надій

    Тебе знову дорога чекає
    Манить золотом, блиском підков
    А мене непомітно вбиває
    Затяжна віртуальна любов

    День за днем ці складні перегони
    Над якими в нас влади нема
    За тобою закриє кордони
    Наша львівська холодна весна


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.35) | "Майстерень" -- (5.27) | Самооцінка 5
    Коментарі: (12)


  22. Володимир Мацуцький - [ 2008.03.10 11:02 ]
    Навала дурнів в Україну

    «У бога за дверми лежала сокира»
    Тарас Шевченко

    Навала дурнів в Україну,
    навала ворогів.
    Чи гине Світ, чи я загину,
    моя країно?
    З берегів
    Дніпра зникають сиві кручі,
    чуже, неначе, стало все.
    І не реве колись ревучий,
    і кров ворожу не несе
    у синєє море.
    Як подолати моє горе,
    Тарасе мій, єдиний боже?
    Хто із народу в силі зможе
    народ повести за собою
    до того праведного бою,
    коли народ себе спасе?

    А, може, ми самі є дурні,
    свої не платимо борги?
    Шукаємо ту правду в урні
    серед заклятих ворогів.
    В своїй країні – де ж та правда? –
    без України ми, біда.
    Безсила й Господа порада:
    і Гóспода купили господá.

    20.10.06


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.22) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (13)


  23. Варвара Черезова - [ 2008.03.10 11:51 ]
    Рідний поріг
    Не питай, де мене носило
    Всі ці весни, роки, літа,
    Я вже зовсім не маю сили,
    Я змінилася, я не та.

    Завари мені, мамо, чаю,
    Розкажи мені, нене, все.
    Дідо досі іще співає
    Як корівку свою пасе?

    А сестри ще немає? В полі?
    Двоє діток, але сама?
    Трохи, кажеш, малі і кволі?
    Ну нічого... Тепер весна.

    Памятаю розлогу грушу
    І вечерю, і пісню, і...
    Я віддам свою грішну душу,
    Щоб почути оті пісні

    Не питай, де мене носило,
    Стільки пройдено тих доріг,
    Тільки всі вони, моя мила,
    Повертають на твій поріг.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (30)


  24. Олексій Тичко - [ 2008.03.10 10:15 ]
    Поезія
    На крилах пам’яті й любові
    у дні веселі і сумні
    лечу туди, де в кожнім слові
    без перешкод і метушні
    звучать мелодій дивні ноти,
    слова стоять не просто в ряд.
    Фантазій дух, душі польоти
    і чистих дум легкий заряд.
    У світ поезії на крилах,
    що підіймають до зірок,
    де я тону в рожевих хвилях.
    Емоцій пік лише за крок.
    Лечу туди, де на папері
    у крапках, комах і словах
    оази рай серед пустелі,
    солодкий присмак на вустах.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (2)


  25. Варвара Черезова - [ 2008.03.10 09:30 ]
    ...
    Божеволіє Осінь, відчувши зимове свавілля,
    Місто спить тисячами, мільйонами сірих домів,
    На узбіччі дерева лиш свідки німого безсилля,
    Я втікаю у ніч – за лаштунки сльозливих дощів.

    Небо впало в калюжі і всотує сірі краплини,
    Кораблі падолисту мандрують струмками з дощу.
    Не жалій мене, Музо, бо я вже давно не дитина,
    Тільки знай, моя мила, тебе я вже не відпущу

    Не мовчи, магнітоло, заграй мені щось романтичне –
    Про щасливе кохання, дорогу, самотнє авто,
    Що ця осінь надовго, а може дай Бог і навічно,
    І ми будемо разом, і нам не завадить ніхто.

    Третя ранку, і втома підступно упала на плечі,
    Подушок просять скроні, а тіло дивана і сну,
    Відкладаю до завтра свою незакінчену втечу
    і незнану ніким персональну безжальну війну.



    Рейтинги: Народний 5.25 (5.47) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (23)


  26. Василина Іванина - [ 2008.03.10 08:17 ]
    І день як день
    Опромінення. І крапельниці. Ризик –
    та надія все-таки жива.
    Батюшка у злото-білих ризах
    молитов проказує слова.
    Це Неділя Прощена.
    Паперу
    на прокльони долі не стає.
    ... В коридорі онкодиспансеру
    служба йде. За здравіє. Чиє?..
    10.03.2008.


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (8)


  27. Василина Іванина - [ 2008.03.10 08:39 ]
    Послуга "Передзвоніть" (на мобільнику)
    – Привіт. Ні, ні, я не дзвонила.
    ..............
    – Ще місяць тому? Вибачай.
    .............
    – Як справи? Справи – як? Не знаю...
    .............
    – Хіба у голосі печаль?
    ............
    – Погода в нас?
    .............. Авжеж, весняна.
    Можливо, сонце. Ні, сльота.
    А ти не бачив, ряст цвіте вже?
    ...............
    – Так, справді, я уже не та.
    Ти щось хотів?
    ..............–Приїдеш? Нині?
    .............
    – Ні, не зустріну.
    ............... – Я – тепер?
    Тепер... Адреса тимчасова.
    ..................
    Онкологічний диспансер.
    8.03. 2008.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.49)
    Коментарі: (5)


  28. Ірина Храмченко - [ 2008.03.10 03:42 ]
    "The Day Rolls on"
    translation of a song "Минає день"(Ю.Рибчинський):

    The days rolls on, so does the night.
    The minutes run, as light blue waves.
    That’s not a point, that’s not a point,
    That I have said “I love”
    Just you and nobody else.
    But that’s no reason for my woe
    ‘Cause the whole universe was in your eyes.
    That boundless universe was in your eyes,
    But that’s no reason for my woe

    Сhorus:
    That’s not a point that raging winds are raving,
    That January paints the panes with withered flowers.
    That’s not a point, my dear, that you don’t love me,
    The woe is that I can’t stop loving you, my lover.

    The day rolls on, so does the night.
    and it’s impossible to turn the course of time.
    That’s not a point, that’s not a point,
    That separation’s bells ring in my mind
    But that’s no reason for my woe
    That treason’s fired our last “Farewell!”
    That treason’s fired our last “Farewell!”
    But that’s no reason for my woe

    original:
    Минає день, минає ніч.
    Хвилини котяться, як хвилі голубі.
    Не в тому річ, не в тому річ, що я сказав "Люблю"
    Лише одній тобі.
    Не в тім печаль, не в тім печаль,
    Що цілий всесвіт був тоді в твоїх очах.
    Безмежний всесвіт був тоді в твоїх очах,
    Але не в тім моя печаль.

    Приспів:

    Біда не в тім, що свище вітер лютий,
    Що січень на вікні малює мертві квіти.
    Біда не в тім, що ти мене не любиш.
    Біда, що я тебе не можу розлюбити.

    Минає день, минає нічь.
    Не зупинити нам з тобою часу плин.
    Не в тому річ, не в тому річ,
    Що після зустрічі розлука б'є у дзвін.
    Не в тім печаль, не в тім печаль,
    Що, наче постріл, пролунало те "Прощай!"
    Як зради постріл пролунало те "Прощай".
    Але не в тім моя печаль.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.2)
    Коментарі: (2)


  29. Юрій Лазірко - [ 2008.03.10 01:11 ]
    Праведно є
    Зняло до сонця небо погорілу шапку.
    Неначе чорний кіт, дорогу цвинтар перебіг.
    На першому хресті словам поставив крапку,
    а за останнім - свіжий насип і сліди від ніг.

    Між морем плит життя розхлюпалось в осонні,
    прибилося до зору, зачаївши глибину
    і силу Божу. Гріх - віддатися мамоні,
    щоб небо зупинило на життя кордоні
    нелюдське серце та зронило душу кам`яну.

    Ану - до сонця піднеси долоні,
    розваж сльозу пролиту -
    серце вибухне у скронях.

    9 Березня 2008


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.67) | "Майстерень" 5.5 (5.76)
    Коментарі: (11)


  30. Ірина Храмченко - [ 2008.03.10 00:17 ]
    Якою Довгою, Похмурою є Ніч (переклад вірша Р.Бернса)
    translation:
    Якою Довгою й Похмурою є Ніч

    Якою довгою, похмурою є ніч,
    Коли від милої я так далеко!
    Не знаю сну я з вечора до рання,
    Хоча і втома не спадає з віч:
    Не знаю сну я з вечора до рання,
    Хоча і втома не спадає з віч!

    Я думаю про ті щасливі дні,
    Коли я був з тобою, мила:
    Та зараз ти від мене так далеко,
    Та дуже сумно є мені!
    Та зараз ти від мене так далеко,
    Та дуже сумно є мені!

    Як довго тягнеться чекання час
    Так, наче сум його уже знесилив!
    Та, коли був з тобою, мила,
    Час, наче утікав від нас!
    Та, коли був з тобою, мила,
    Час, наче утікав від нас!

    original:
    How Long And Dreary Is The Night 1788 by Robert Burns

    How long and dreary is the night,
    When I am frae my dearie!
    I sleepless lie frae e'en to morn,
    Tho' I were ne'er so weary:
    I sleepless lie frae e'en to morn,
    Tho' I were ne'er sae weary!

    When I think on the happy days
    I spent wi' you my dearie:
    And now what lands between us lie,
    How can I be but eerie!
    And now what lands between us lie,
    How can I be but eerie!

    How slow ye move, ye heavy hours,
    As ye were wae and weary!
    It wasna sae ye glinted by,
    When I was wi' my dearie!
    It wasna sae ye glinted by,
    When I was wi' my dearie!


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.2)
    Прокоментувати:


  31. Наталя Карраско-Косьяненко - [ 2008.03.10 00:09 ]
    Струмок
    Струмок побіг
    За небосхилом
    І в травах стих,
    Змішався з пилом;

    Злетів до хмар,
    Дзвенів із вітром,
    Вдихав дзвонар
    Його повітрям.

    Солоним днем
    Сльозинки сині
    Текли дощем
    В підземні скрині.


    Рейтинги: Народний 5 (5.22) | "Майстерень" -- (5.23)
    Коментарі: (6)


  32. Печарська Орися Москва - [ 2008.03.09 23:40 ]
    Цей дощ...
    ***
    Цей дощ – волоцюга, якого розбещує ніч…
    Я майже за бортом.
    Роздмухую хмари, бо ж, мабуть, страждати зручніш
    із певним комфортом.

    Ця ніч обертається деревом, вітром, хрестом.
    Налий мені чаю.
    Я просто надгробна скульптура, що дихає знов
    і скніє печаллю.

    Той вихор, що вперто засів у моїй голові
    розхристує дверці.
    Депресію слід вигрівати у ліжку, в теплі,
    схопившись за серце.

    Прости мені… просто ця мряка розвінчує міт.
    Додому, сьогодні!...
    Краса облізає і тіні пірнають умить
    В озерця безодні.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.44) | "Майстерень" 5.5 (5.36) | Самооцінка 5
    Коментарі: (3)


  33. Вячеслав Семенко - [ 2008.03.09 23:57 ]
    Постзимова мелодрама. Пісня.
    Він падав із чорного неба,
    такий березневий і пізній,
    і знав, що його вже не треба,
    як ноти заспіваній пісні.

    Задумано і прямовисно
    він падав на стомлене місто.
    Приспів:

    І тільки мереживо сніг наснує,
    собі нагадає з ним кожен своє:
    хто білий обрус на святковім столі,
    хто саван на тілі останніх надій.

    Цей сніг не святий і не грішний,
    як чиста сторінка ця площа,
    на ній епітафію пише
    слідами байдужість дівоча.

    А сніг засипає і студить
    майбутнє, якого не буде.
    Приспів:

    І тільки мереживо сніг наснує,
    Собі нагадає з ним кожен своє:
    хто білий обрус на святковім столі,
    хто саван на тілі останніх надій.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" 5.5 (5.54)
    Коментарі: (10)


  34. Григорій Слободський - [ 2008.03.09 22:41 ]
    Наїхали москалі
    Застава на поділі
    Підняла тривогу.
    Богдан шляхті в Україну
    Перекрив дорогу.
    .
    Піднялися на боротьбу
    Козацькі всі раті,
    Утікають від розправи
    Шляхтичі прокляті.

    Були війни затяжні
    Списи скреготали ,
    Про славу козацьку
    Бандури співали.

    В Переяслові на майдані
    Затрубили труби.
    І не знали козаки,
    Що Богдан їх згубить.

    Згубить славу козацьку,
    Згубить і їх волю.
    Січ козацьку назавжди
    Здає у неволю

    Не свідомий був Богдан
    Коли писав циркуляри
    Йому було б почекати
    Надіть окуляри,

    Щоб поглянуть на Росію,
    На трони боярські
    Може тоді б не підписав
    Угоди ті царські.

    Наїхали москалі,
    Як вовки на стерво
    І пророчили тоді –
    "Козацтво померло."


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  35. Мойсей Фішбейн - [ 2008.03.09 21:02 ]
    * * *

    … громи, погроми, згарища, гонитви.

    Час, Боже: мить сумирної молитви,
    і павітри торкатимуться тіл,
    і проливні періщитимуть рам’я,
    і пошепки: „… ще бачитиму Храм я”
    (…вино, хлібина, вечоровий стіл…),
    і подумки: „… сяйне з-поза туману”,
    час: тихий сніг, позанебесну манну,
    занурено в розколину пласку,
    час, Боже: онде юрмища захланні,
    час: онде біла тиша на закланні,
    дарована кривавому піску.


    8 – 9 березня 2008 р., Київ


    Рейтинги: Народний 6 (5.74) | "Майстерень" 6 (5.77)
    Коментарі: (4) | "Вірш читає Мойсей Фішбейн (0,8 Мб)"


  36. Євген Плужник - [ 2008.03.09 21:45 ]
    * * *
    На поле вийшов — зомлів:
    Колос від колосу — чверть!
    Висохло серце землі,
    Кров'ю наповнене вщерть!

    Кинув безсиле — агов!
    Тільки луна, ні душі!
    Вигадки ранку мого
    Смуток вечірній здушив!

    Поле, і місто, і я —
    Море моєї рідні!—
    Хто з нас хоч хвильку стояв
    Справді над мукою днів?


    Рейтинги: Народний 6 (5.87) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (1)


  37. Євген Плужник - [ 2008.03.09 21:39 ]
    * * *
    Пропало сіно! Тільки покосили,
    А дощ його й прибрати не дає!
    Вже третій день ллє з усієї сили,
    А особливо на моє!

    В долинці саме. Їжте, коненята!
    Журюсь, лежу, й книжок нових нема...
    А за вікном темно-зелена м'ята
    З-під стріхи краплі перейма.


    Рейтинги: Народний 6 (5.87) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (1)


  38. Леся Романчук - [ 2008.03.09 20:01 ]
    Привиди
    Не у хмарі сивого мороку,
    а в реаліях сьогодення
    мого віковічного ворога
    явило мені натхнення.

    Не визначило керунку,
    в якому тікати. Моліться,
    бо ми зведемо рахунки
    негайно й на цьому ж місці.

    Не на пістолетах — шабля
    одвічний козацький звичай.
    Не скривджу, не зраджу, не зваблю
    тримаймося, чоловіче!

    Бо не випадковість кулі —
    двобій крицевого гарту
    розсудить майбутнє й минуле,
    побачимо, хто чого вартий.

    І зблиснуло лезо гостро.
    Навколо — лиш павутиння
    і мороку чорний острів,
    і не відкидає тіні

    суперник мій. Чорна зала,
    й немає лиця в свічаді.
    Тож з ким я до бою стала?
    У чім його міць? У зраді?

    Кому він запродавсь? А може,
    й собі за отими скарбами?
    І все без зусиль спроможешся
    хапать обома руками.

    Та що ж воно буде з того
    життя а чи животіння,
    як зійдеш зі світу святого,
    не залишаючи й тіні?

    Хай краще війна з вітряками
    чи з привидами безтілесними,
    зате не терпітиму хаму,
    і хай не високо — та чесно.


    Рейтинги: Народний 5.63 (5.58) | "Майстерень" 5.5 (5.59)
    Коментарі: (9)


  39. Катря Межуровська - [ 2008.03.09 20:26 ]
    Ти казав.
    Ти казав, що сонце зрідка
    Десь гуляє між степів,
    Що у косах його квітка,
    Із якої лине спів.

    Ти казав, що в нього є
    До моїх подібні очі,
    І що втоми не взнає,
    І не бачить снів щоночі.

    Ти казав, що сонце може
    Розливатись по руках,
    Що воно на мене схоже,
    Що живе в твоїх думках.

    Ти казав, за ним слідкуєш,
    Як воно блукає зранку
    І любов йому даруєш,
    Щоб вставало на світанку.


    Рейтинги: Народний 5 (5.11) | "Майстерень" -- (5.05)
    Прокоментувати:


  40. Василина Іванина - [ 2008.03.09 15:39 ]
    Пам’яті Катерини Бойко-Шевченко
    З тайстрИнами, бесАгами, торбами
    рушали бойки у широкий світ
    і тисячу тому, і сотню літ.
    ... О Срібна Земле! Вже ти за горами!
    ВітцІзнина – гіркий дарАбчик в горах, –
    плаї, міжгір’я, урвища бескид...
    По всіх усюдах це тавро нести –
    мізерні статки і незбутнє горе.
    Відлуння в горах – хто се так загОйкав?
    Чий голос виповідує жалі?
    А верховинське горде плем’я бойків
    розсіялося по усій землі.
    Діаспора – в долішніх пишних селах,
    діаспора – по всіх материках.
    Лиш рідний край живицею пропах,
    лиш рідним словом серце воскресало.
    Співучий край дніпровський – зовсім інший,–
    він теж насіння бойківське прийняв.
    І ЦВІТ ВІД ПАПОРОТІ ЧАРІВНІШИЙ
    всю Україну звідси осіяв...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.49)
    Коментарі: (16)


  41. Золота Жінка - [ 2008.03.09 12:12 ]
    Я дарую тобі...
    Я дарую тобі, Золотий, небеса голубі!
    Голубів в голубих небесах!
    Тільки сонце і небо!!!
    Ти не радий? Банально? Небес тобі,
    кажеш, не треба?
    Ну гаразд, то краватку дарую на свято тобі.

    Може, квіти? Злітає душа!!!
    (надчуттєвий гіпноз)
    До небес (ти у першій строфі
    їх відмовився брати)
    Аромати бузку і конвалій
    влітають до хати!!!!
    Що? Зів”януть?
    Окей, подарую тобі “Hugo Boss”.

    Я дарую тобі, Золотавий, себе - навіки!
    Виноград і троянди, красиву,
    палку і корисну,
    Тільки мругни мені, тільки пальцем кивни, тільки свисни -
    І від заздрощів луснуть
    довкола усі чуваки!

    Що ти кажеш, коханий?
    Я знову почула відмову?
    Навіки забагато? Не хочеш мене навіки?
    Не потягнеш так довго?
    Хирлявий народ – мужики...
    ...Я дарую тобі колєжанку.
    Блондинку.
    Гумову.


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.49) | "Майстерень" 6 (5.52)
    Коментарі: (15)


  42. Вячеслав Семенко - [ 2008.03.09 03:38 ]
    Любі
    Чуєш,
    як дзвенять, напружено й гостро
    струни-рядки
    . на ладах
    . віршотворіння,
    стукають в пам"ять, як бажані гості,
    во ім"я твоє і пісні во ім"я.

    Знаю,
    стугонять не в такт і не в розмір,
    рвуть посторонки,
    . в боки
    . бризкають строфи.
    Лише для того, щоб березня розквіт
    спинив на бігу і роки і строки.

    Слухай,
    як у тебе сила з безсиллям
    так гармонійно
    . сплелись
    . у вічний поклик?
    Тільки б одного у Бога просив я -
    Що весни в тобі ніколи не змовкли.

    Бачиш,
    на долоні рОки, як квіти,
    як на екрані кіно,
    . чітко й виразно.
    Хочу одного у Бога просити,
    щоб ішли ми усіми світами разом.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" -- (5.54)
    Коментарі: (10)


  43. Євген Плужник - [ 2008.03.08 23:29 ]
    * * *
    Сьогодні день, здається, перший влітку
    Полям засмаленим чоло омив;
    Крізь дощову густу і рівну сітку
    Запаленіли ізмарагди нив...

    А скоро неба жар громами вичах,
    Вгорі веселкою лишивши слід,—
    І у селян на стомлених обличчях
    Не так помітно слово — недорід!

    І жаб на луках оргія весела
    Знялася звечора така жива,
    Що крізь всю ніч вигукували села,
    Так ніби пошепки, пісень слова...

    А снилось так: гарячий з півдня вітер,
    Коса гадюкою блищить в росі...
    І у газет — нові колонки літер
    Про те, що хліба вистарчить для всіх!


    Рейтинги: Народний 6 (5.87) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (1)


  44. Євген Плужник - [ 2008.03.08 23:37 ]
    * * *
    Надходить дощ. Шумлять бліді берези...
    Рвуть блискавиці сірих хмар рядно...
    А дужий грім зустрів такі діези,
    Що злякано дзвенить вікно!

    Тікає день. Скриплять вози на греблі...
    Під чередою стогне оболонь...
    І раптом шріт — дрібні перлові краплі...
    І знову вітер, гуркіт і огонь.

    І вже туман пливе, бреде над полем,
    Щоб за хвилину сонцем розцвісти,
    Щоб навіть я з надією та болем
    Твої старі перечитав листи!


    Рейтинги: Народний 6 (5.87) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (2)


  45. Марія Матіос - [ 2008.03.08 23:04 ]
    * * *
    Моє ім"я з п"яти фатальних літер
    До губ Твоїх прикотить пізній вітер
    І припечатає, а може, припече.

    І ти почуєш – в самоті чи в тузі, -
    Як безпардонно вписуються в друзі,
    Як не відважно в жилах кров тече.

    Твоє ім"я з шести забутих літер
    До губ моїх притулить пізній вітер,
    Мов обіпре на втрачене плече.

    Я не заплачу.
    Просто губи стисну.
    І вся, немов над урвищем зависну,
    Бо так відважно в жилах кров тече.

    А наші імена з Великих Літер
    Котитиме по людях лютий вітер,
    Як дві кульбабки-кулі мовчазні.

    З кульбабки нагло вродиться розлука,
    А куля запечатає ту муку.

    …Оце і вся відвага у мені…

    А наші імена – з Великих Літер.


    із "Жіночого аркану"


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.56) | "Майстерень" -- (5.39)
    Прокоментувати:


  46. Марія Матіос - [ 2008.03.08 23:18 ]
    ІЗ ДНІВ ПОЛЮВАННЯ
    Час, коли гори і вівці плідні
    Пахнуть молоками зрання…
    Час, коли ми – боязкі і рідні –
    Виходимо на полювання.

    Темрява.
    Шепоти.
    Дотикання.
    Лиш порох пашить із крісів…

    Час, коли стогнуть вітри і кані*.

    …І стогне луна у лісі…

    *Каня (діал.) – шуліка.


    із "Жіночого аркану"


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.56) | "Майстерень" -- (5.39)
    Прокоментувати:


  47. Марія Матіос - [ 2008.03.08 23:13 ]
    ІЗ ДНІВ ПЛОТІ
    Я добра прокинусь.
    Рада.
    Цвіркун просюрчить – і втече.
    Бо дихає ніч на ладан,
    А я – тобі на плече.

    І соками винограду
    Розбуджена плоть стече…
    Бо дихає ніч на ладан.
    …А я – тобі на плече…


    із "Жіночого аркану"


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.56) | "Майстерень" 5.5 (5.39)
    Коментарі: (3)


  48. Вікторія Вікторія - [ 2008.03.08 18:45 ]
    ***
    Ранок…
    Напевно не варто поцілунком будити тебе,
    і життя наше стало лиш жартом,
    Невідомо до чого веде
    це мовчання моє вечорами,
    твоя злість і байдужість моя,
    І зім`ялась любов під ногами,
    Близькість стала уже нічия.
    Я всміхаюсь, щоб сльози не лити
    ти тримаєш за руку мене…
    Розучились ми, любий, любити,
    пригортає самотність…
    Мине?
    Тихі кроки по колу без цілі,
    А молитись у пустку дарма
    Розучились любити,
    А вміли?
    Наздогнала у травні зима…


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (3)


  49. Григорій Слободський - [ 2008.03.08 16:07 ]
    Мамина хустина

    Мати у хустину
    Завила хлібину.

    Проводжала сина
    У дорогу вперше
    І так вже не буде
    Як то було перше. із народної пісні

    Хлібину синочок
    Поділив з друзями.
    Береже і досі
    Хустину від мами.

    Розкладе хустину
    Як широке поле.
    На ній усе видно
    І добро і гори.

    у ній всі ласки
    Материнських слів.
    Дитячі казки
    І дитячий спів.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (4)


  50. Володимир Ляшкевич - [ 2008.03.08 15:10 ]
    Містерія
    Як дивоптахи на осонні плит,
    сидять, леткі вигойдуючи ритми,
    жінки, закутані у золотисту,
    хвилясто-ніжну храмову тканину.

    На головах прозорі чаші з газу -
    із жовтих ден у сяєво проміння
    стікає запашна ріка парфумів.

    Під монотонні завивання флейти
    жінки співають, плещуть у долоні,
    хвалу богам возносять, у молитві
    посланцям просять доброї дороги, -
    гойдаються на хвилі кам'яній,
    неначе лине в таїні обряду
    флотилія царева кораблів.

    Молодші в танці зображають поряд,
    як те усе повинно далі бути.
    Як у протягнуті богам долоні
    безцінні падають дари, і повнять
    уміло виконані, вбрані цвітом,
    убрані у коштовності чани.

    Окрім тонкого поясу й намиста
    нічого більше на вабливих дівах.
    Густе, розпущене, м'яке волосся,
    немов нитками чорне полотно
    прострочене небесно-голубим
    і білим - у золочених віночках.

    Тоненькі пальці, човники долонь,
    понад покірним нахилом голів.
    Гнучкі, в браслетах золотих, зап'ястя.
    Яскраво виділені очі й губи.
    Спокусливі, у звабному гойданні,
    такі доречні промовлянню тіла,
    напружені соски на юних грудях.

    Підступна м’якість живота у плавнім,
    жаданім оку розмиканні стегон,
    поміж якими стрічки течія
    блакитно покриває таємничу,
    таку, щоразу іншу, вищу звабу.

    П'янке кружляння досконалих тіл,
    що злагодою руху схожі з плином
    у чистих водах Річки зграйки рибок...

    - Подобається? І богам також.
    За день вони танцюють в храмі тричі.
    Завчасно, до світанку, будять бога.
    А по обіді різно розважають.
    А там і спати ложать - із усім,
    що знано і богам - як "ніч і жінка"…
    ...............................
    ...............................


    2001


    Рейтинги: Народний 6 (5.6) | "Майстерень" 6 (5.62)
    Коментарі: (9) | "СВЯТИЛИЩЕ АМОНА Гл.6. Ч II. КІНЕЦЬ ДРЕВНОСТІ"



  51. Сторінки: 1   ...   1632   1633   1634   1635   1636   1637   1638   1639   1640   ...   1829