ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Волають круки, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ ІV. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єписко

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Федір Бежнар - [ 2008.02.16 11:30 ]
    Квітневий сніг
    Сніг у квітні, після днів веселих,
    Впав з небес, немов би грім Господній.
    На зелене листя віт черешні
    І на білий цвіт дерев сливових.
    Замерзають лицарі-нарциси
    І тюльпани від морозу в"януть.
    Першоцвіт своїм тендітним листом
    На медунки образ ніжний глянув.
    А вона зіщулилась, заклякла,
    Їй зимовий вітер коси гладить.
    Мати-й-мачуха їй щось шепоче,
    Але невесела та порада.


    Рейтинги: Народний 5 (5.31) | "Майстерень" 5 (5) | Самооцінка 4
    Коментарі: (1)


  2. Федір Бежнар - [ 2008.02.16 11:04 ]
    Різдвяний сніг
    Пада на Різдво лапатий сніг,
    То не сніг,-- небесна благодать.
    Співа вітер в комині пісні,
    Херувими в сурми ген трублять.
    Світлу звістку,що родивсь Христос:
    Бог-Спаситель для усіх землян.
    Лине дзвонів маків передзвін
    І старе й мале прямує в храм.


    Рейтинги: Народний -- (5.31) | "Майстерень" -- (5) | Самооцінка 4
    Прокоментувати:


  3. Федір Бежнар - [ 2008.02.16 11:01 ]
    Зима і Весна (казка)
    Це було колись,у дні далекі,--
    Вже й слідів од тих подій нема.
    Віднесли їх в теплий край лелеки,
    Та минувше в пам"яті зрина.
    Я повім цю казку невелику,
    Від старих людей яку чував,
    Хай вона летить до Вас в оселі,
    Мов під стріху ластівка жива.
    Сипав сніг, кружляли хуртовини,
    Лютувала над усім Зима.
    Дід Мороз мережив пензлем вікна
    І над плесом хвилі вже нема.
    Мерзнуть птахи, звірі, в хижах люди:
    Зсумувались, чом не йде Весна?
    Скніє ніжна в льодовій темниці,
    З кута в кут снує немов пітьма.
    Сумно бачить їй сніжин забави
    І вітрів-нахаб виносить свист.
    Їй би зараз на гаї й отави,
    У танок смерічок і беріз.
    Зиму-мачуху блага сердега
    Випустить на хвильку у лісок,
    Щоб зі снігу виліпити квітку,
    Глянути на Сонце хоч разок.
    Та Мороз наказував суворо:
    -- Дівчину нікуди не пускать,
    Бо розстануть царства всі основи
    І струмками в море побіжать.
    Та Зима з Морозом в давніх чварах,
    Ще коли на Півночі жила,
    Міркувала:"Чим це я не пава?
    Чом мені цей дід тут голова?"
    І Весна зробила з снігу квітку,
    Що в руках тендітних ожила.
    Потекли замети в світ широкий,
    Сонце ронить промені тепла.
    Зелені дібров радіє птаство,
    На ланах гаряча йде пора
    І сміється гожим днем умита
    Всюдисуща жвава дітвора.
    ... А Зима ледь вскочила у сани,
    Що на Північ правив злий Мороз.
    Бачили Ви всі бурульок краплі,
    Талу воду мачушиних сліз.


    Рейтинги: Народний -- (5.31) | "Майстерень" -- (5) | Самооцінка 3
    Прокоментувати:


  4. Володимир Гнєушев - [ 2008.02.16 10:38 ]
    ***
    Володимире Олександровичу!
    Чому Ваші вірші такі сумні?
    Пишіть про щось веселеньке!
    (порада свояка Ігоря)

    Я хочу написати вірш без болю,
    Без втрат, без горя, без страждань...
    Я хочу написати вірш про долю,
    В якій немає марних сподівань...
    Я хочу написати вірш про мрію,
    Яка здійсниться, справдиться в житті...
    Я хочу знати: віршем я зігрію,
    А не лишу в сльозах на самоті...
    Я хочу написати вірш щасливий
    Без надто гарних і високих слів,
    Не пишномовний та не галасливий,
    А тихий і простий, як мамин спів,
    Як вже забута пісня колискова,
    Як вечір, як родина за столом...
    До кожного віршованого слова
    Я підійду з повагою й добром!
    Та, покладаючись на Божу волю,
    По допомогу до Всевишнього звернусь:
    Я хочу написати вірш без болю!
    А він не пишеться… Не пишеться чомусь...
    2004


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.49)
    Коментарі: (3)


  5. Василина Іванина - [ 2008.02.16 08:35 ]
    ***
    І тривожить, і мучить сон цей,
    що приснився мені: давно
    наче струни, промені сонця
    я черкала своїм крилом.
    Так пісенно тоді літалося,
    так ширяла я в синяві!..
    Не збагну ніяк, чом це сталося –
    наче сили забракло мені.
    До земного життя призвичаїлась,
    в суєті біжать день за днем.
    ...Ну а крила... Вони залишаються
    непотрібним уже тягарем.


    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.49)
    Коментарі: (4)


  6. Юрій Лазірко - [ 2008.02.16 00:06 ]
    Ллється душа
    Я прагну душу вилити на спраглий світ
    сліпим дощем любові, радості, проміння.
    Найважче - відштовхнутися. Стрімкий політ,
    розмахи щирості - і легко на сумлінні.

    Бо дух не переводиться, а жде на час
    в годиннику, що суті правоту настукав.
    Всім бідам нині замовляю парастас
    і міцно й ніжно правдам потискаю руки.

    Тремтіте ж, кривдники поезії життя,
    бездарні книгогризи, сірі кардинали,
    безглуздники, бездушники, безсилі "я" -
    небес опала вам сьогодні перепала.

    Бо житиму віднині, як нема коли,
    молитимусь у кожнім слові на надію.
    Бракує місця в серці кпинам та хулі,
    себе я роздаю по поштовху і зрію.

    Я бачу душу, вилиту з хреста - горіть
    за нас, на спис настромлені, Христові страсті,
    бо в них, розірвана колись, до Бога нить
    тугим вузлом жертовно зав`язала щастя.

    15 Лютого 2008


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (9)


  7. Олеся Знайома - [ 2008.02.15 23:06 ]
    Як є
    Я впала…
    встать – не сила,
    Нема чомусь, усе дарма,
    Допомогти собі безсила,
    Потрібна поміч,
    а нема.

    Тихенько…
    плакати не можу,
    Просити допомогу – гордість не дає,
    Чекаю руку…
    - ніхто не подає.

    І де ж вона, та всім відома сила,
    Яка натхнення дасть, віддасть себе…?
    Щоб разом стати воєдине,
    Разóм піднятись до небес.

    Віра зникає,
    надії мало…
    Де шлях мій – я не знаю:
    Чекати – страшно, жити марно –
    …страшно…


    Рейтинги: Народний 5 (4.75) | "Майстерень" 5 (4.75)
    Коментарі: (2)


  8. Олеся Знайома - [ 2008.02.15 23:43 ]
    Ніч
    Сумна пісня плаче у душі,
    Ледь чує навіть моя голова,
    Так важко жити «сам у самоті»,
    Та що ж, таке воно життя.

    Плаче тіло, та дарма,
    Майбутнє вже написане давно,
    Щовечір ти кладеш на ту ж подушку, те ж чоло,
    До біса є воно таке життя.


    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (4.75)
    Прокоментувати:


  9. Олеся Знайома - [ 2008.02.15 23:58 ]
    Свіі
    Навколо різні кольори,
    а очі бачуть чорно-білі,
    Невже не зміняться вони,
    хоча б на блідо сині.
    Рожеві барви втішать аж занадто,
    червоні – радості не принесуть,
    В зелених знак шукати марно,
    А світло сині мир несуть.
    І хоч холодною зимою
    їх важко зрозуміти так,
    То зможуть дивною красою
    із небом злитися однак.


    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (4.75)
    Прокоментувати:


  10. Олеся Знайома - [ 2008.02.15 23:25 ]
    Подорож
    Коли звичайний день усе життя триває,
    То віра тьмяне й з часом догорає
    І ніби все пливе за течією вниз,
    Де вже ніколи не відчути водоспаду бризк.

    Зовсім раптово все чомусь не так
    І в жаркий день хвилює вітру знак
    Вода тече чомусь не вниз, а вгору,
    Так швидко, що несе високо в гори.

    Туди, де силу вітру відчуваєш,
    Коли повітря свіжочисте там вдихаєш
    І вже тепер майбутнє є для тебе невідоме,
    Бо сліпить очі сонце кольорове.


    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (4.75)
    Прокоментувати:


  11. Юрій Лазірко - [ 2008.02.15 20:13 ]
    Сходини життя
    Бог виразно вирізував обличчю вираз,
    і зором заливав упадини плачу.
    То уродини.
    Тавро навхрест долепомазанику з мира
    служитель, наче карб наніс із сургучу
    у день хрестинний.

    То мім, за сімома печатями відбитий -
    в нім Каїн застигав у зраді та у злі,
    покайся нині -
    у горі материнськім - біль непережитий,
    у Світлі Божому - дві впадини малі,
    де Правда згине.

    Зворушиливі слова перелилися в соти
    і літо відцвіло та пасічник устиг
    на час гостинний.
    Правдивий мід відпустою розтав у роті,
    замлів від солоду, крізь горло пропустив
    життя краплину.

    Неоцінимий
    кожен порух
    вітру,
    сину!

    15 Лютого 2008


    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (6)


  12. Любов Вороненко - [ 2008.02.15 18:57 ]
    Метафора (за М.Б.)
    Я просто жінка. З попелу і вітру.
    З неспокою. З шаленого дощу.
    Я землю розмиваю.
    Сонцепасма рясніють на мені.
    Я не кричу.
    Проб'є 12, видерусь на стелю,
    Впаду на тебе з тої висоти.
    Якщо ти сни прикличеш невеселі,
    Тоді в артерію залізу до весни.
    І буду в тебе я довічним гостем,
    А по жнивах покличу у стерню.
    Підлию сонце, чи дощем, чи воском.
    Додай коханий перцю і вогню.


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.35) | "Майстерень" 5.5 (5.27) | Самооцінка 4
    Коментарі: (6)


  13. Галантний Маньєрист - [ 2008.02.15 17:44 ]
    Кохати
    *
    Кохати акторку – голубити весни взимку,
    шукати відлиги і розмаї на фотознімку -
    за чарою "чері" гортаючи мізансцени,
    як звершення у найпублічнішому будинку.
    *
    Запасти на панну з життєвої мелодрами?
    І мучитись нею, відірваною від мами.
    Переживаючи за меблювання і крами,
    зливатись в однакове і все тими ж місцями?
    *
    А стріти читачку поезій! - і серцю дзвінко!
    І тихі сусіди кидатимуть зори на стінку.
    І ліжка експрес на світанку, як на зупинку,
    зі сну повертатиме знову в її хмаринку,

    Щоб далі душею і тілом плести злиттями
    не тільки взаємини, але й природу тями.
    Аби і утомлені після наснажень вени
    лише помагали складати „люблю” з очами.


    2008


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (3)


  14. Янка Яковенко - [ 2008.02.15 16:07 ]
    За що це?
    Я не відаю, мамо, може він вас любив?
    Чи зненавидів вас за якусь там дитячу провину?
    Вам, ще радісній, юній, він дитя загубив…
    А сьогодні мені він не дав народити дитину.

    Ви змирилися тихо, і чорно ховали свій біль,
    Що заліг він на вік, наче траурний знак попід очі.
    До сьогодні я чую на щоках своїх сіль,
    Коли нишком мене цілували ви серед ночі.

    Що могло тоді знати маленьке грайливе дівча,
    Коли ви починали мені колискову співати,
    Як зірвалася зірка у далеких холодних світах,
    І хотіла присісти на порозі нашої хати.

    Я усе розумію, один лікар, профогляд –
    Що не скаже, повіриш йому наче богу,
    Бо у нього освіта, диплом і розумний погляд.
    А у вас щойно зірка попід серце знайшла дорогу…

    Одного не прощу, як минуло багато літ,
    І до мене зоря вже готова була злетіти,
    Ви пустили мене до …нього, обірвали її політ…
    І так тихо сказали: „Ну що вже тепер робити”.

    Мамо, ви вже забули отой, в кривій усмішці рот?
    Я ж так само безпомічно шукала надію в гримасі,
    Як почула: була помилка. У вас вийшов аборт.
    Доплатіть, там на виході, 30 гривен у касу.


    У далеких світах обірвалася-зойкнула зірочка,
    Обірвалася ниточка, десь там глибоко, аж попід серцем.
    Я дивлюся в вікно… обмерз цвіт на вишневій гілочці…
    Мамо, Боже, ну за що… ну за що нам все це?


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.25) | "Майстерень" -- (5.1)
    Коментарі: (60)


  15. Любов Вороненко - [ 2008.02.15 16:54 ]
    Мамі
    Мамо, до тебе звертаю слова і думки.
    Мамо, до тебе в цю мить притулитись бажаю.
    Хочу відчути я дотик твоєї руки
    І розказати про те, що у серці тримаю.

    Мамо, я хочу, щоби між далеких доріг
    Серце твоє памятало про рідну дитину.
    Твоя любов - це надія моя й оберіг,
    Я тебе, матінко рідна, ніколи не кину.

    Мамо моя, ти найбільше потрібна мені.
    Ти мені снишся ночами, весела й красива.
    Хай не стираються з памяті нашої дні,
    Коли ,матусю, була я з тобою щаслива.


    Рейтинги: Народний -- (5.35) | "Майстерень" -- (5.27) | Самооцінка 5
    Коментарі: (4)


  16. Галантний Маньєрист - [ 2008.02.15 14:18 ]
    Маньєристичні рубаї
    * * *
    Затим, як ніколи, торкнулася зором,
    і втратив я розум, і втратив я сором.
    А ти посміхалася з тим ще докóром,
    мовляв, тільки мріям пасує decorum.

    * decorum (лат.) - пристойність


    Veto
    І досить - більше не займай.
    Мені ж на пари. Совість май!
    Ти думай, мрій, палкі складай
    в уяві візії! Стрив...Ай!..


    ***
    (За мить до виходу на "біс")
    Це ключик до кожної, завше жіноча уява
    доліплює образ, - і вся Дон Жуанова справа:
    мовчати промовисто, перехопити ментально,
    і вчасно піти, зрозумівши - скінчилась вистава.


    * * *
    Самотня жінка? Небеса, вкажіть дорогу!
    Із тіні, полум"я, ефірного чертогу,
    зійду до неї із букетом і "Мартіні",
    бо де самотність наша, там самотньо й Богу!


    * * *
    Допоки форма точить обриси лямурні,
    вмерзає вміст тверезий у верхів'я Горні.
    Тому скоріше, моя любко, наливай,
    аби розтанули у небі хмари чорні!


    * * *
    Мої люб'язні Попелюшки,
    я меду з'їв лише геть трішки,
    а ви мені вже назбирали
    із кращих згадок суму діжки!

    2009



    * * *
    Не відрізняючись од більшості братів,
    я бачити красу твою хотів.
    Та на відміну від розніжених мужів
    не тільки під батистами мужнів!
    2008


    * * *
    Нехай і кришталю твого торкався,
    і хмелю з нього пив, брав і набрався,
    та не розбив! О дівчино хрупка,
    пізнав тебе, а правди не дізнався.


    * * *
    Знімаю ваш листопадовий светр
    і осягаю кожен міліметр!
    Хто вічності відтворить це точніше,
    аніж філософічний Демон-метр?


    * * *
    І мудреці не гребують коханням,
    і їм так само за палким жаданням
    оволодіння бачиться кінець,
    але отим, божественним, втручанням.


    * * *
    Не дивує оте, як сліпі мудреці
    сперечаються, що там у них у руці -
    але й зрячі уми і провидці-митці -
    бачать різно жінок під одні манівці!

    2008


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Прокоментувати:


  17. Юлія Гринчук - [ 2008.02.15 14:27 ]
    Сьогодні вітер вкрав у мене голос...
    Сьогодні вітер вкрав
    у мене голос.
    Запхав його
    вороні прямо в дзьоб,
    три рази каркнув,
    сплюнув на долоні
    і голосом моїм –
    твій залунав дзвінок.
    Зненацька чую,
    мама немовля
    втішає зосну голосом моїм,
    а потім вмерло світло ліхтаря,
    і голос мій
    його до вікон шив.
    Світанок заспівав
    ку-ку-рі-ку!
    Тролейбус ріжками
    залоскотав квартал,
    а той сміявся голосом моїм,
    неначе все життя
    на це чекав.
    Мітла в провулку –
    голосом моїм
    стирала пил
    з бруківки дум сумних.
    скрипіли петлі,
    ті, яких нема…
    І весь світанок -
    голосом моїм…
    Лише одна,
    стояла я
    німа


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.16) | "Майстерень" -- (5)
    Коментарі: (4)


  18. Вікторія Забава - [ 2008.02.15 13:43 ]
    ЛІЧИЛКА
    Як під стіл ще ходила я пішки,
    Батько вчив рахувать мене трішки.
    Не гни ні спину, ні колін —
    Один.
    І на вітер не кидай слова —
    Два.
    Вір у любов. У любові рости —
    Три.
    Із людьми живи завжди у мирі —
    Чотири.
    Хай образи твої не болять —
    П'ять.
    Зло тобі ані брат, ані гість —
    Шість.
    Поділися з біднішим усім —
    Сім.
    Не дивися погордо, із висі —
    Вісім.
    З віком, доню, умітимеш ти
    Рахувати твердо
    до десяти ...
    ***Віталогія — річ непроста,
    Я ще вчуся лічити ...
    До ста ...
    *** Віта —: життя (з лат.) Логос — наука (з лат.)


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.37) | "Майстерень" 6 (5.17)
    Коментарі: (5)


  19. Віта Литвак - [ 2008.02.15 13:07 ]
    ***
    за вісім днів до осені
    намалювати
    кошик соняхів
    і стати цвіркуном
    чи перестиглим яблуком
    розсипатись
    у цвинтарній траві
    заплівши вересом долоні
    збиратися у вирій
    і пити сонце
    доки дощ
    не розлучить нас


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.4) | "Майстерень" 5 (5.25)
    Прокоментувати:


  20. Віта Литвак - [ 2008.02.15 12:59 ]
    ***
    Від ялинки пахне зайцем.
    А коли пухнастий сон
    покладе на очки пальці,
    у куточку то не слон,
    то не мама, і не татко,
    і не лікар Айболить -
    то м'якеньке лісовятко
    шоколадом плямкотить.

    Синьо-синьо, пересиньо
    за підсиненим вікном,
    пахнуть снігом апельсини
    і сопе у шафі гном.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" 5.5 (5.25)
    Коментарі: (5)


  21. Віта Литвак - [ 2008.02.15 12:24 ]
    ***
    як щасливі люди
    їдять борщ
    перуть шкарпетки
    спиняють маршрутку
    витирають носа?

    не ті
    на яких щойно вилили
    дозу щастя
    а ті
    в яких проміння
    з очей сиплеться
    яких вікна не дратують
    ні ззовні
    ні зсередини
    ні нервом по склу
    які з Богом під руку

    то як вони
    ходять слизькими вулицями
    дивляться новини з війнами
    воюють із новими серіалами?
    вони ж під руку з Богом
    як їм нахилятися чистити черевики?

    люди
    зі жменями проміння
    з очей
    ходять на медогляди і наради
    не таких як вони
    і не про того хто під руку
    і навіть не про голодних
    дітей місяця

    про дітей вони знають
    стільки ж
    як про собак
    є хатні
    є не дуже
    є ласкаві
    є кусючі
    а є ще ті
    що ночами виють на місяць
    наївні
    думають там живе Бог
    а він же ось
    під руку
    а який Бог на місяці?
    на місяці живе
    собачий голос


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" 5.5 (5.25)
    Коментарі: (4)


  22. Ірина Білінська - [ 2008.02.15 12:24 ]
    Ця осінь...
    Така чужа,
    тобою не приручена
    ця осінь,
    ця зима,
    ця заметіль.
    Ішла до тебе,
    піснею озвучена
    ота весна,
    що міниться у біль.
    Ти не питай,
    чому зірок кораблики
    по морі неба
    більше не пливуть.
    Ця осінь...,
    що була
    тобою зваблена,
    уже пішла -
    її не повернуть.
    Так в просторі
    тебе знайшла і втратила.
    Й ніхто не скаже,
    бо не зна звідкіль
    прийшла,зірками
    і дощем полатана,
    ця осінь,
    ця зима,
    ця заметіль.




    Рейтинги: Народний 5.33 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.41)
    Коментарі: (6)


  23. Віта Литвак - [ 2008.02.15 12:42 ]
    ***
    В казку сховаю носа,
    казку сховаю вдома.
    Вмита грозою й боса
    носом у шибку втома
    тулиться. Хочеш, зашторю?
    Чи заварю їй кави:
    будемо вірити в зорі,
    будемо слухати трави.
    Хочеш, зроблю вечерю:
    вірші та чай зелений?
    Чи замалюю двері?
    Я, не втікай від мене.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  24. Віта Литвак - [ 2008.02.15 12:03 ]
    ***
    Тебе не було. Між складками тиші
    не ми лоскотали невидимі струни.
    То так щось, то просто замишені миші
    латали мовчанку, лишаючи дюни

    розплющених снів. То просто здалося
    порожнім речам, що вони – з пластиліну:
    від дотику – стати обличчям, волоссям
    отого, для кого я – первісна глина.

    Тебе не було, то глині наснилось
    по парі долонь, у долонях – магніти,
    і подих із дзеркала: "Чуєш, бери ось:
    себе забагато – давай разом снити".

    Тебе не було і нема. Так все просто:
    на носі – зима, на зимі – шапка снігу,
    над снігом – мости, а під самим під мостом
    захеканий потяг стомився від бігу...


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.4) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (1)


  25. Віта Литвак - [ 2008.02.15 12:00 ]
    ***
    це моя вулиця
    а це її діти

    вулиця їх одягає
    і роздягає
    вулиця стелить їм наніч
    вулиця пригощає
    сніданками чи обідами
    вечерями чи потиличниками
    колискових лише
    не співає

    колискових
    вони й самі собі прошепочуть
    і снів навигадують

    а раптом запитає вулиця
    що снилося
    "а я їй таааке скажу
    і злякається
    ніжної мами
    справжнього тата
    і кота домашнього
    вона ж лише лишайних
    своїх
    таких як я
    знає
    а я їй таке
    злякається
    і скрутиться клубочком
    на теплій трубі
    смердючого підвалу"


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  26. Юлія Гринчук - [ 2008.02.15 12:52 ]
    * * *
    А ти припни мене до себе болем,
    шліфуй вуста цілунками Іуди,
    шрамуючи підошви шляхом кволим
    залізним брязкотом співай мені прилюдій.

    З бійниць очей твоїх не схибиш до світанку,
    тавруєш душу пестощами крил
    вкривай собою ніч заціпивши фіранки…
    Тобі потрібні роги, щоб не здуло німб?


    Рейтинги: Народний -- (5.16) | "Майстерень" -- (5) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  27. Іван Гонта - [ 2008.02.15 10:27 ]
    За мотивами Варвари Черезової
    Кожен ранок, мов свято, розділене нами надвоє:
    запашним майонезом твоє я намазую тіло
    і лижу, і смокчу, і в нірвану впадаю з тобою,
    обіймаю, голублю, даруючи пестощі вміло.

    Ледь торкаюсь устами, вдихаючи запах капусти,
    (на обід буде борщик?) Чудово кохана, а поки
    я тобою поснідаю... Страва розпусна і тлуста,
    так за це і кохаю тебе - ти ж моя чорноока...

    Але ти не возися, моя апетитна коханко, -
    на-но ось... Тільки ж випий до краплі, до самого денця,
    і хутенько на кухню - там є самогонки ще склянка,
    і... - у мене ідея... - візьми ще гірчиці і перцю...;-)

    Першоджерело тут: maysterni.com/publication.php?id=18983.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" -- (5.28)
    Коментарі: (20)


  28. Дмитро Кремінь - [ 2008.02.15 09:58 ]
    ДНI ОКАЯННI
    На Олімп епоха нас виносить
    і в безодню кидає вона...
    Доки хтось окрайця хліба просить,
    у холодний дім приходить осінь,
    з нею - дух і хліба, і вина.
    І земля у бідності багата,
    мов хрещата українська хата,
    де Тарас Шевченко в рушниках.
    І зоря летить понад землею:
    як вам, Архімеде й Галілею,
    спиться в занапащених віках?
    Сніг летить, а пахне вже весною,
    в Києві - Олесем Бузиною,
    дерибаном пахне й кизяком...
    Але нам приречено сьогодні
    олімпійський спокій і в безодні,
    а народ зостався козаком.
    Козакують Байда і Голота,
    а над ними щедрість і підлота,
    диха дерибаном світовим.
    І до дупи Байді та Голоті,
    чи в Шенгені ми, а чи у СОТі,
    а пророки наші п'яні в дим.
    Як вони розводять нині лоха, -
    блазня, фарисея, скомороха
    в олімпійські вивели боги.
    Та стоять китайка й домовина:
    йде у світ од Господа дитина
    і хрещаті сіються сніги...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.54)
    Коментарі: (1)


  29. Дмитро Кремінь - [ 2008.02.15 09:04 ]
    * * *
    Не поїду до матері в гості, -
    де гора, як малий Еверест...
    А злітають сніги високосні
    на підсвічений місяцем хрест.

    І далеко - і Юрмала, й Дзінтарі,
    сива Балтика, синій Дунай.
    Півсела на високому цвинтарі,
    півкраїни в селі не шукай.

    А коли прилетять з-за кордону
    окільцовані вже журавлі,
    підсолодимо хвилю солону,
    біля моря не густо землі.

    І живу, як у місячнім кратері,
    та своїм не торгую ім'ям...
    Як вам, рідні, живеться без матері?
    Як без неньки шенгениться вам?

    Ви до мами не їдете в гості,
    але їде у гості біда.
    І не линуть сніги високосні -
    Навіть снігу нам Богу шкода.

    Не звели на "хрущовці" горище,
    але всі ми - царі й королі.
    І до неба я вище і вище,
    І все ближче мені до землі...


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.49) | "Майстерень" -- (5.54)
    Коментарі: (2)


  30. Володимир Гнєушев - [ 2008.02.15 09:49 ]
    ДОРОГА ДОДОМУ

    Я їду додому, я їду додому
    У рідне село.
    До мами, до тата, до рідної хати…
    Якби ж так було!
    Батьки були б раді, батьки були б раді -
    Збулись їхні сни!
    Але вже не в хаті, давно вже не в хаті
    Обоє вони...

    Дорога додому, дорога додому,
    Бруківка стара…
    А я у думках, не сказавши нікому,
    Біжу до Дністра!
    Щоб душу омити і тугу лишити
    У чистій воді
    І вбігти до хати, де батько і мати
    Ще молоді!

    Дорога додому, дорога додому
    Така непроста…
    В холодному небі самотній лелека
    Летить до гнізда,
    Де він народився, де ріс, де підвівся
    У перший політ!…
    …Долаючи втому, я їду додому
    Крізь марево літ!

    Багато в світі є доріг,
    Поїздив я чимало!
    В дорозі бачив перший сніг
    І як весна буяла!
    Багато в світі є доріг,
    Та лиш одна дорога
    Веде на батьківський поріг,
    Але… нема порога!
    2000


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (9)


  31. Варвара Черезова - [ 2008.02.15 09:07 ]
    Кава
    Кожен ранок, мов свято, що радо святкуємо двоє.
    Ти гірка і гаряча, тепло розливається тілом,
    забуваю про все і впадаю в нірвану з тобою,
    обіймаю, голублю, даруючи пестощі вміло.

    Ледь торкаюсь устами, вдихаючи запах робусти,
    шаленію, люблю і лишаюсь з тобою, допоки
    ти гірчиш, обпікаєш, і граєшся мною, розпусна!
    А від того ще більше жадаю тебе, чорноока.

    Тільки ти не надовго, моя італійська коханко.
    Випиваю до краплі, до лишку, до самого денця
    і з-під ковдри на кухню... Зварити іще філіжанку -
    ще хвилину погріти тобою і губи, і серце.


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.47) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (16)


  32. Олександр Вернигора - [ 2008.02.15 05:21 ]
    публікація 1
    Перечитай мої листи…
    Я так хотів їх не писати.
    А скільки їх іще, зім‘ятих
    у руки полум‘я нести!

    Але не варто берегти,
    вони такі, як їх читати.
    З життя уривки і цитати.
    Перечитай мої листи!


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.2) | "Майстерень" 5.25 (5.21)
    Прокоментувати:


  33. Василина Іванина - [ 2008.02.15 00:13 ]
    Сестрі
    У нас весна, Надієчко, весна!
    Крізь сніг росте трава, крізь серце – вірші.
    Неспокій утіка, печаль мина,
    Не знаю – це на краще чи на гірше.
    Душа під щедрим сонцем ожила,
    і тіло забува зимові болі.
    О, як чекала довго я тепла,
    Як мріяла, щоб вирватись з неволі
    і самоти, і болю, і зими...
    Не раз надія відганяла відчай.
    і ось – весна! І радість б’є крильми,
    і віриться, що так вже буде вічно...


    Рейтинги: Народний 5.17 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (9)


  34. Любов Вороненко - [ 2008.02.14 22:07 ]
    Біла Пані (загадка)
    Ходить містом біла Пані
    У мережанім жупані.
    Сипле сніг з-під довгих вій,
    З нею в парі вітровій.
    Розмальовує віконця,
    Та чомусь боїться сонця
    Тільки лиш воно пригріє,
    Наша Пані враз німіє.
    Тане срібне покривало,
    Що ночами вишивала,
    І течуть, течуть струмки
    У озера і ставки.
    От попробуйте, малята,
    Цю загадку розгадати.
    Хто дарує білі барви
    Нам без пензля і без фарби?
    Хто без молотка майструє -
    Замки снігові будує?
    Хто та Пані гордовита
    Інієм сріблистим вкрита?
    Холоднішої нема!
    Ну, звичайно, це? (Зима)


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.35) | "Майстерень" 5.5 (5.27) | Самооцінка 5
    Коментарі: (4)


  35. Олеся Гавришко - [ 2008.02.14 22:31 ]
    Так було суджено
    Думки зливаються в єдине,
    Минає день прийдешній знов.
    Але чому чоловік із немовлям
    Дає тобі надію на любов.

    Тебе чарує його погляд,
    Та це лише відлуння чистоти.
    Ти розумієш, що скоріш за все
    Нічого не вийде цієї весни.

    Hoc erat in facis
    Шепотіла вона завмира.
    Одна доля рятує іншу,
    Це нормально, бо це є життя.
    2007


    Рейтинги: Народний -- (4.56) | "Майстерень" -- (5.08)
    Прокоментувати:


  36. Я Велес - [ 2008.02.14 21:37 ]
    ***
    Стою на березі ослизлої сльоти,
    Каправе око ліхтаря з надлому...
    Не перейти і не переплисти
    Цей безвідрадний морок невідомий.

    Відсіль немає знаку вороття,
    На денці серця тенькнув жаху шеляг.
    Навіщо ти лягла в моє життя,
    Дорого мимолітного пришельця?

    Навіщо карбував я тут сліди,
    Слізьми омиті, кров’ю і потами?
    Дорого, ти прихід мій пережди,
    Тоді й відхід відбудеться не з нами...

    Стою на березі ослизлої сльоти,
    Каправе око ліхтаря з надлому...
    Не перейти і не переплисти
    Цей безвідрадний морок невідомий.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" 5.5 (5.51) | Самооцінка 4
    Коментарі: (6)


  37. Жанна Люта - [ 2008.02.14 21:06 ]
    Валентинка Зеньови
    Безгрішний ти,
    невпрогрішенний аж
    До мікседеми!
    Вмикай форсаж —
    малюй пейзаж
    Твого Едему.

    І не тремти. Терпи.
    Терпи за всіх.
    Сюжет типовий.
    Ще не вродилась Єва,
    що на гріх
    тебе намовить.


    Рейтинги: Народний 5.35 (5.49) | "Майстерень" 5.25 (5.38)
    Коментарі: (10)


  38. Василь Шляхтич - [ 2008.02.14 20:56 ]
    Ні, ти того не памяташ
    А памяташ, як колиси
    Билисме молоди?
    Як над нами місяц висив,
    І за нами ходив?

    А памяташ, як сме ішли
    Од села до села...?
    Гори несли наши пісні.
    Як било весело!

    Або товдиль. Веснов, зрана
    Співав жайворонок...
    В тамтім році нас вигнао
    У світ, як ворони...

    Ні. Ти того не памяташ,
    Бо тя там не било.
    Спитай маму, спитай тата
    Як нас вивозили.

    Вони добрі памятают.
    Нигда не забудут,
    Як то їх з рідного краю
    Вишмарили люди.

    Вишмарили по долинах,
    Штоб ми там пропали.
    Штоби нашу Лемківщину
    Вони для ся взяли.

    Спитай бабцю, спитай діда
    Про рік сорок семий.
    Они тобі оповідят
    Житя картку темну.

    Гнес ничого ся не боят.
    Юж не хцут мовчати.
    І хоц юж над гробом стоят
    Готови вертати.

    До лісів, што колись няньо
    Миж горами садив.
    Думав, што колиси Ваньо
    Буде з того радий.

    Не дочекав. Взяли поле.
    Його ліси взяли.
    І в чужину, майже голим
    З Карпат го прогнали.

    Хоц не забил він ничого
    По роках тількоси,
    Кус заплаче, гварит з Богом,
    І трохи го носит.

    Бо не годен так забити
    Гори, ліси, поле...
    Вшитко мусів там лишити.
    Ой, коле го, коле.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.44) | "Майстерень" 0 (5.13)
    Коментарі: (3)


  39. Чорнява Жінка - [ 2008.02.14 20:08 ]
    А шоу все трива...
    На сході сніг, на заході імла,
    Отак і живемо серед негоди,
    На голки рим нанизуємо сходи,
    Із вірто-ніжності будуємо слова,

    І, полонені магією скла,
    Все граємо у пристрасть і сумління,
    Забувши про байдужість павутиння,
    І шоу все трива...трива...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (43)


  40. Леся Романчук - [ 2008.02.14 20:43 ]
    ВЕСНА ІДЕ!
    Крізь зимну ніч
    і вистуджений день
    снігами продираючись затято,
    вона іде, вона до нас іде,
    і Геліос несе її крилато.
    І сонце загляда в усі кути!
    Весна іде!
    Вже м'явкають коти!


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.58) | "Майстерень" -- (5.59)
    Коментарі: (16)


  41. Зеньо Збиток - [ 2008.02.14 19:41 ]
    Момемтом в море - альбо пам`ятай про
    Пролохотронивсі я нинька моцно,
    дві фікси вибили на танцьох баняки.
    Запухли вочи, мимо цілю в ноцник,
    гелікоптером в баках крутятьсі зірки.

    Задок свій мама кузькіна задрала
    і показала хлопу всю свою красу.
    Тепер лежу - не дихаю, мов шпала,
    всіх сук зарублюю на ніс, курей пасу.

    Розтринькаю цю ніч на монольоги
    про путні мами - курчі, сучі та Кузьми.
    Хай качка копне, відпадають роги
    і ржуть, мов кавалєрія, куми.

    А зовтра день напне дійки корові,
    заріже на обід старого когута,
    глодати кісточки залише псові,
    кишки перебурчать у танці живота.

    Дорвусь до трактора, зачну рулити,
    проб`ю вікно в Європу - пробанячу хлів.
    І заведу розмову, матом вкриту,
    під мумуваті звуки кумових корів.

    14 Лютого 2008


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.33) | "Майстерень" -- (5.27)
    Коментарі: (19)


  42. Галантний Маньєрист - [ 2008.02.14 18:28 ]
    Красиво. За піснями Валерія Меладзе
    І
    Перший день весни
    У закутку землі!
    Зустрілися невипадково ми.
    Сиво сипав сніг.
    І квіти відцвіли.
    Та нас накрила весняна любов!
    Була вона до нестяму красива!

    Красиво!
    Увійшла до мого ти життя.
    Красиво –
    Ти із нього і йдеш!
    Розпанахала, граючи, душу,
    Наче іграшку, кинула в стужу
    Бідне серце моє!

    ІІ
    В перший день зими
    У закутку землі
    Негадано так розійшлися ми!
    Журно сіяв сніг.
    Де квіти відцвіли -
    Нас відпускала весняна любов.
    Та ти була до нестяму красива!

    Красиво!
    Ти в моє зазирнула життя.
    Красиво –
    Ти із нього і йдеш,
    Розкривавила, граючись, душу,
    Наче іграшка виживе в стужу -
    Бідне серце моє!

    ІІІ
    Так пішла любов,
    Й замела зима.
    Недовгим був сезонний наш роман.
    Та все було до нестяму красиво...

    Красиво!
    Ти ввійшла в моє грішне життя.
    Красиво –
    Ти і з нього ідеш!
    Розпанахала, граючи, душу -
    Та не іграшко́ву й байдужу, -
    взя́ла серце моє.

    Ех! :)
    Бідне серце моє!!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (3) | "Меладзе, пісня"


  43. Григорій Слободський - [ 2008.02.14 18:43 ]
    ...
    Не діліть Україну
    В нас вона єдина
    Полюбіть її так,
    Як любити сина!

    Полюбіть вершини
    Карпатські гори,
    Придністровські долини
    І чорне море


    Полюбіть Чернігів
    Там Ігор рать вів,
    Полюбіть Харків,
    Полюбіть і Львів.

    Полюбіть Київ
    Вугільний Донбас,
    Не діліть країну
    Дуже прошу вас!

    Ми з вами українці
    Єдина сім’я.
    Україна матір!
    Це – наша земля!


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (1)


  44. Юлія Гринчук - [ 2008.02.14 17:22 ]
    Осінь
    Цього року
    осінь розмінюється
    мідяками по кавоматах.
    Краде жменями тепло
    з позіхаючих дверей.
    Зазирає в вічі перехожим,
    випрошуючи
    розуміння за холодні пальці,
    якими на сірому полотні неба
    різьбить крони
    в стилі "ню".
    Просто рукавички лишила,
    коли голубів
    на площі годувала.
    Зима ж скоро…


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.16) | "Майстерень" -- (5)
    Коментарі: (16)


  45. Іван Гонта - [ 2008.02.14 16:19 ]
    Мої кошенята
    Варвара Черезова
    Мої кошенята

    Вкладаю спати кошенят:
    одне, два, три, чотири, п'ять.
    Одне руде, сіренькі інші.
    Ну годі нявкати, тихіше!

    Не можна в ліжко, горе з вами -
    нас всіх шістьох насварить мама.
    Отож хутчіш лягайте спати,
    мої маленькі кошенята.

    http://www.maysterni.com/publication.php?id=18959
    -----

    Перераховую дівчат:
    одна, дві, три, чотири, п'ять.
    Одна руда - вредніша інших,
    ходи до мене, досить віршів.

    І швидше в ліжко, горе з вами -
    Та ж не довідається мама!
    Отож щільніше притуліться,
    Мої дівчатка білолиці.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" -- (5.28)
    Коментарі: (4)


  46. Олександра Пилипенко - [ 2008.02.14 16:17 ]
    Твій золотий, сліпучий ювілей...
    Твій золотий, сліпучий ювілей
    Припав якраз
    На перший бал достиглих полуниць -
    І стільки фраз
    Крізь гущу квітів!.. Я упав би ниць
    Перед юрбою внуків і дітей,
    Що не мої...
    Та я вертаюсь - що то доля зла! -
    У ті краї,
    Де втричі менше ягід і тепла,
    Де втричі більше снів і добрих фей,
    Де тільки ти
    Могла всьому на світі дати лад!
    Але... Прости,
    Я мав прийти ще двадцять літ назад...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.2) | "Майстерень" 5.5 (5.1)
    Прокоментувати:


  47. Варвара Черезова - [ 2008.02.14 15:54 ]
    Мої кошенята
    Вкладаю спати кошенят:
    одне, два, три, чотири, п'ять.
    Одне руде, сіренькі інші.
    Ну годі нявкати, тихіше!

    Не можна в ліжко, горе з вами -
    нас всіх шістьох насварить мама.
    Отож хутчіш лягайте спати,
    мої маленькі кошенята.


    Рейтинги: Народний 5.05 (5.47) | "Майстерень" 5.25 (5.46)
    Коментарі: (30)


  48. Віктор Коваль - [ 2008.02.14 13:32 ]
    ***
    Наступний день ти проживеш в надії
    Наступний тиждень добивають почуття
    Наступний місяць допоможе зрозуміти
    Що навіть роки не міняють це життя

    Наступна думка буде відпочинок
    Наступний крок продовжити життя
    Наступна помилка надіятись на зміни
    Коли не можу ставить крапку у словах

    Словах в яких нема ні краплі сенсу
    Безглузді всі пояснення у них
    Ти тільки не забудеш знову
    Наступне дивне слово схаменись


    Рейтинги: Народний -- (4.5) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  49. Віктор Коваль - [ 2008.02.14 13:35 ]
    ***
    Навіщо люди слухають що каже серце.
    Брехливу купку м'язів у собі,
    Де кожне його слово примха крові
    Безглуздий голос слухаєте ви.
    Беглуздо радить всім казати правду
    Прожити радить не для себе це життя
    І намагається створити казку
    Таку ж брехливу як і все його життя.


    Рейтинги: Народний -- (4.5) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (2)


  50. Олександр Сочан - [ 2008.02.14 13:35 ]
    Валентинка
    Чуєш, серце моє, що нестримно палає,
    Я ціную в тобі крові поштовх бурунний.
    Не підказуй мені поспіх дій нерозумний,
    За тобою мій розум не завжди встигає.

    Але розум безсилий впаде на коліна
    Перед милих жінок неземною красою,
    Мабуть пили нектар та вмивались росою,
    Що до вас я і серцем і розумом лину.

    Незбагненне в цю мить стане враз зрозумілим,
    Й задарма я отримаю справді безцінне,
    Вас вітаю зі святом, із днем Валентина,
    Щастя зичу й любові вам, рідним і милим.


    Рейтинги: Народний -- (5.2) | "Майстерень" -- (5.13) | Самооцінка 3
    Коментарі: (5)



  51. Сторінки: 1   ...   1641   1642   1643   1644   1645   1646   1647   1648   1649   ...   1829