ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Василь Цибульський - [ 2008.02.03 14:57 ]
    МІЙ ВІРШ
    Мій вірш - дірявий незатишний дім,
    Відкритий всім вітрам людської долі,
    Вітрам, що в серці, і вітрам, що в полі,
    Вітрам, що свищуть над життям моїм.

    Мені вітри приносять звіддаля
    Минущий запах щастя, запах горя,
    Солоний і стійкий, мов запах моря.
    Я слухаю, як дихає земля.

    Мій вірш відкритий птахам з верховіть,
    Відкритий для знедолених, бездомних,
    Для надто добрих і для надто скромних,
    Він без замків. Заходьте і живіть.

    Мені б міцніший дім побудувати
    За стінами надійними й товстими,
    За сімома засувами глухими,
    Щось радісне й домашнє заспівати.

    Але закриє затишна садиба
    Людей і світ, вітри і ранні грози,
    Забуду я, що хтось ковтає сльози
    Частіше, як шматок черствого хліба.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (9)


  2. Леся Романчук - [ 2008.02.03 08:07 ]
    ЕРОТИЧНІ ХОККУ
    ***
    День - тільки світло.
    Вечір - у сутінках запах.
    Ніч - тільки звуки.

    ***
    Ночі пружина
    туго напне тобі лук
    вибухне гейзер

    ***
    Свічка погасла
    гаряче м'яко мокро
    розчарування

    2.02.2008


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.58) | "Майстерень" 5.5 (5.59)
    Коментарі: (6)


  3. Григорій Слободський - [ 2008.02.03 00:26 ]
    над нами небо
    В інею ялиці
    Смереки в лісу
    Вбирають в себе
    Всю їхню красу.
    Над ними склонилось
    Небо голубе.
    Де тепер кохана
    З ким тепер ти?
    Хто ніжно цілує
    Губи гарячі.
    Пролетіли літа
    Наші юначі.
    У тебе є дочки,
    У мене Сени
    Роки кохання
    Де ділись вони?
    Може крицею
    Злетіли у вись,
    Може у криниці
    Утопились десь
    Ми їх шукаємо
    Не можемо знайти.
    Не можемо знову
    У юність піти.
    Там залишились
    Кохання роки.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  4. Григорій Слободський - [ 2008.02.02 23:14 ]
    подвиг
    Роки покриваються пісками,
    Віки омиваються дощами.
    Дочки стають мамами,
    Сине виростають батьками.
    Все крутиться, все минає
    Із людської пам’яті
    Ніщо не зникає.
    Не забуто, як у Крут
    Сталися чуда
    Із Московіє в Україну
    Примчалась!
    Білшовитська юда.
    Із перону
    З гарматів стріляли
    За свободу під Крутами
    Хлопців повбивали.
    Їм ще двадцять не було
    Як взяли гвинтівки.
    Стали боронити
    Батьківські домівки.
    Своїх синів не забули
    В Україні люди.
    Не зітерли із пам’яті
    Комуністи – юди.
    Про героїв слава
    Вічно жити буди


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (1)


  5. Леся Романчук - [ 2008.02.02 20:28 ]
    Крапельки постлюбові
    * * *
    Погасло світло сонячне.
    Це він, фатальний знак.
    Я знала, буде боляче.
    Не думала, що так.


    * * *
    Ти холонеш, ніби чай у склянці.
    Сива непромовлена жура
    Проміж скло оскліло прозира...


    * * *
    Я вичавлю з обличчя посмішку,
    немов отруту з рани,
    І відтепер ніхто, а надто ти,
    не поцілує вжаленого місця.


    * * *
    Осінній сад. Осіння хмара сива
    Сплива дощем.
    Була весна, і ти була щаслива,
    Чого ж іще?


    * * *
    Туман. І тягне холодом від поля.
    Один. Одна. Який у тому сенс?
    Тугий, мов зашморг ката, вузол болю
    Не розрубать. Не розв'язать. Несем.


    Рейтинги: Народний -- (5.58) | "Майстерень" -- (5.59)
    Прокоментувати:


  6. Леся Романчук - [ 2008.02.02 20:36 ]
    ПОЛОНЯНКА
    Твої руки пронизливо й гірко
    Пахнуть травами скіфського степу.
    Яничарською шаблею зирка
    Хижий погляд розкосих очей.

    О нащадку Батиєвих орд,
    Не креши блискавиці, не треба,
    Опусти ятаган, дай коневі води,
    Упаду на могутнє плече.

    Ти мене звоював, забирай у ясир,
    Прощавайте, кохані криниці.
    Не втечу по дорозі, бо очі твої —
    То міцніше, ніж пута з сириці.

    Любий вороже мій, я до тебе лечу,
    Дай снаги мені, зораний лане.
    Покорюсь. Не втечу. І кохати навчу,
    Як уміють лише роксолани.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.58) | "Майстерень" 5.5 (5.59)
    Коментарі: (4)


  7. Данчак Надія Мартинова - [ 2008.02.02 19:27 ]
    ИНТЕРНЕТ
    Интернет,всем привет,
    Одна секунда,мир объят,
    Радиоволной,
    Ты ум настрой,
    И принимай, во все вникай.

    Интернет,всем привет,
    Друзья,виртуальная любовь,
    Связь со всей страной,
    Европой,Азией,Малайзией,
    Объят весь мир земной.

    Всемирной паутиной,
    Весь мир заполнен.
    Эфир наполнен страстями,мыслями,
    Размышлениями,
    Информацией и агитацией.

    Спрос и предложение,
    Открытие и обсуждение,
    Тактика,стратегия,
    Реальность и навождение,
    Все меняется и обновляется.

    С новой силой разростается,
    В эффект волны превращается.
    Наполняя ЗЕМЛЮ,НЕБЕСА,
    Земной шар с ускорением вращается,
    Полюса смещаются.

    Температура повышается,
    Климат изменяется,
    Процессы жизни ускоряются,
    Планета накаляется,
    Как "ИКАР",к солнцу приближается.

    Плазма и волна,
    Пульс,материя,
    Противоположности притяжение,
    Однополюсное отторжение,
    Обновление.

    Сколько нового нужно понять,
    Осязать и воспринять,
    Подумать и сказать,
    Свое мнение высказать,
    Поспорить и доказать.

    Мысль человека так глубока,широка,
    В космическую даль она направлена,
    Все нужно объять,
    Неизведанное познать,
    С помощь ИНТЕРНЕТА,ум свой развивать.


    Рейтинги: Народний -- (5.19) | "Майстерень" -- (4.88)
    Коментарі: (4)


  8. Володимир Замшанський - [ 2008.02.02 19:25 ]
    Дело №...
    я Родину продал за жвачку
    за трёпаный негром котон
    за "Спид за Инфо" -
                            за болячку
    за: "вимкніть йому мікрофон"
    какая была...
                        но взрастила
    (смаля сигареткой в зубах)
    и мама там полная силы
    отец - с козырями в руках

    и жили
                    и жил не жалея
    всё верили в то чего нет
    и пух тополиный в алеях
    ложился на туфелек след
    и в юбки залазил к "мадоннам"
    и ныне кружится в душе
    когда молодые долдоны
    орут: "ты не жил вообще"

    страна та была перебором
    по всем направленьям грехов
    и жили под вкрадчивый шорох
    и шёпот среди лопухов
    но было хорошее
                         знаю
    июньские те тополя
    где мама, отец... и сгораю
    от первой влюблённости я

    уже ли всё кануло в лету
    и прав я одетый в котон
    за жвачку ту Родину предав
    за: "вимкніть йому мікрофон"?


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (18)


  9. Я Велес - [ 2008.02.02 17:29 ]
    БОВВАН
    Ти ладуєш світ на свій копил.
    На розпадках – розгалуззях часу
    Стримуєш наляканих кобил,
    Так, як я укоськую Пегаса.

    А свавільний пращур-голоштан,
    Усмиривши напівдику волю,
    По тобі звіряє свій талан –
    Недомисну лиходійку-долю.

    Ти йому надій не пантелич
    На рипких котурнах провидіння...
    Хай твій гнів пом’якшує терлич, –
    Наче заводь, заволікши рінню.

    Ти ладнаєш вік на свій олтар,
    Звідусіль – суцільна заволока.
    Може б, десь подітись, та чагар
    Виднокруг стискає за півкроку...

    Ти ладуєш світ на свій копил
    На розпадках – розгалуззях часу.
    Власне, то й не час, а тільки пил
    При останніх гуках парастасу.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" 5.5 (5.51) | Самооцінка 5
    Коментарі: (7)


  10. Юлія Кремняк - [ 2008.02.02 16:42 ]
    *** *** ***
    я купила собі пістолет
    своїм болем жбурну тобі в лоба
    і приб'ю до стіни як портрет
    твою тиху безмовну утробу

    хай цілують тебе таргани
    хай тебе прикрашають мухи
    рідні очі знайомі штани
    і маленькі рожеві вуха

    ти висиш як дірявий лантух
    на своїх же нових шпалерах
    у намисті голодних мух
    цих бездушних гелікоптерів

    я купила собі пістолет
    і свою затамовану злобу
    як останній любовний сонет
    я пускаю тобі у лоба


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.29) | "Майстерень" 5.25 (5.11)
    Коментарі: (2)


  11. Латишев ДеТісЛ - [ 2008.02.02 16:26 ]
    РІТАричний сон
    особливо особиста
    ніби молитва до Бога
    до того
    висота
    безодня навпаки
    ми мрійники
    окрилені пелюстками лілії
    мандруєм океаном сну
    я на хвилину
    визерну
    ще за очами ніч
    цілуймося скоріш:-*


    Рейтинги: Народний 5 (4.81) | "Майстерень" 5 (4.72)
    Коментарі: (1)


  12. Микола Вінграновський - [ 2008.02.02 16:22 ]
    ОКСАНІ
    І Оксану, мою зорю,
    Мою добру долю…
    Т. Шевченко

    В ніч кам'яну, коли темно воді і дорозі,
    Коли темно траві і нічого не видно мені,
    В ніч кам'яну, коли темно надії й тривозі, —
    Будь при мені, будь навіки мені при мені.

    В тіні священній могил, в тіні священній свободи,
    Коли я прилягаю на хвилю, бо ще далеко мені,
    Коли проклятий раб в мені голову зводить, —
    Будь при мені, будь навіки мені при мені.

    В ніч кам'яну, коли люблять не спать яничари,
    Вони люблять не спать, плідно плодючись навіть вві сні
    Не кричи і не плач. Навіть в смерті своїй я з тобою недаром.
    Зоре,
           будь при мені, будь навіки мені при мені.

    1982


    Рейтинги: Народний 6 (5.92) | "Майстерень" -- (5.75)
    Коментарі: (1)


  13. Чорнява Жінка - [ 2008.02.02 15:59 ]
    Залиш собі сніжне зілля
    Даремно чекаєш, лютий,
    від мене спокути,
    ні дня не віддам, ні ночі,
    це – тайни жіночі,
    залиш собі сніжне зілля,
    моє божевілля
    занадто для тебе гаряче,
    не твОя вдача,
    лечу крізь морозні грати
    любити,
    ........кохати,
    .................жадати


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (6)


  14. Володимир Гнєушев - [ 2008.02.02 13:19 ]
    ***
    Як це непросто – іншим стати,
    Таким, як „хтось” бажає:
    Якщо літав – то не літати,
    Бо „хтось” сам не літає,
    Якщо співав – то не співати,
    Бо „хтось” не має слуху,
    Не можна і відпочивати,
    Коли „хтось” мчить щодуху!
    Пружиною стає душа,
    Яку „хтось” затискає,
    Бажання дати відкоша
    З’явившись, не зникає…
    Це зовсім кепсько, коли „хтось” –
    Твій шеф чи „половина”…
    Мені відчути довелось,
    Як лопає пружина…

    10.01.2008


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.49) | Самооцінка 5
    Коментарі: (3)


  15. Григорій Слободський - [ 2008.02.02 13:06 ]
    вспомин
    Поміж горами туман
    Гори повиває.
    На високій полонині
    трембіта грає
    Старий чабан вусатий,
    отару скликає.
    Звук трембіти лине
    У весь аж за хмару.
    Вечорами старий, сивий
    Покидає домівку .
    Тихенько, немов злодій
    Іде у криївку.
    Спускається в підземелля
    По старих драбинах,
    Кладе свічку у кутку
    По всіх побратимах..
    А криївок тих є три
    Всі сумом повиті,
    Борці за свободу
    Там, лежать побиті.
    Звідти хлопці виходили
    Битись за свободу
    Не для себе
    За нас, для свого народу.
    ...

    Засвітились зорі в небі ,
    Заплелися в коси.
    Затуманились вершини,
    І покрились в роси.
    Бродять хлопці по вершинах
    Із Кутів у Вижницю,
    А там далі вже на Спас,
    Карапчів, Брусницю.

    Кулемети, як кларнети
    У Вижниці грали.
    Кагебісти, як ті дівки
    Під такт танцювали.
    Зачарвоні в Черемш
    Заплакали лози.
    За що ллється кров
    О боже! Мій Боже!
    За що хлопці українці
    Б’ються між собою?
    А червона їх кров
    Несеться водою.

    Поміж гори у долину
    По Дністру у море.
    Плаче, стогне Україна
    О горенько! Горе!
    Утомлені хлопці
    Сильним сном заснули,
    Як під кралися вороги
    Вони не почули.
    День і ніч лежали
    Побиті повстанці.
    Повернувся із розвідки
    Побратим уранці.
    Поховав їх у криївки,
    Прочитав молитву,
    По клявся продовжити
    За свободу битву.

    ................

    За у покій побратимів
    У бога він просить.
    Побратимам уже роки
    Свічечки приносить.
    Посидить у їх криївки
    і вірного брата,
    бере в руки
    Старого, свого
    – автомата.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (2)


  16. Осип Мандельштам - [ 2008.02.02 12:17 ]
    СТАНСЫ
    Я не хочу средь юношей тепличных
    Разменивать последний грош души,
    Но, как в колхоз идет единоличник,
    Я в мир вхожу,— и люди хороши.

    Люблю шинель красноармейской складки,
    Длину до пят, рукав простой и гладкий
    И волжской туче родственный покрой,
    Чтоб, на спине и на груди лопатясь,
    Она лежала, на запас не тратясь,
    И скатывалась летнею порой.

    Проклятый шов, нелепая затея
    Нас разлучили. А теперь, пойми,
    Я должен жить, дыша и большевея,
    И, перед смертью хорошея,
    Еще побыть и поиграть с людьми!

    Подумаешь, как в Чердыни-голубе,
    Где пахнет Обью и Тобол в раструбе,
    В семивершковой я метался кутерьме.
    Клевещущих козлов не досмотрел я драки,
    Как петушок в прозрачной летней тьме,
    Харчи, да харк, да что-нибудь, да враки,—
    Стук дятла сбросил с плеч. Прыжок. И я в уме.

    И ты, Москва, сестра моя, легка,
    Когда встречаешь в самолете брата
    До первого трамвайного звонка,—
    Нежнее моря, путаней салата
    Из дерева, стекла и молока...

    Моя страна со мною говорила,
    Мирволила, журила, не прочла,
    Но возмужавшего меня, как очевидца,
    Заметила — вдруг, как чечевица,
    Адмиралтейским лучиком зажгла.

    Я должен жить, дыша и большевея,
    Работать речь, не слушаясь, сам-друг,
    Я слышу в Арктике машин советских стук,
    Я помню все — немецких братьев шеи
    И что лиловым гребнем Лорелеи
    Садовник и палач наполнил свой досуг.

    И не ограблен я, и не надломлен,
    Но только что всего переогромлен.
    Как «Слово о Полку», струна моя туга,
    И в голосе моем после удушья
    Звучит земля — последнее оружье —
    Сухая влажность черноземных га...

    Май-июнь 1935


    Рейтинги: Народний -- (5.56) | "Майстерень" -- (5.57)
    Прокоментувати:


  17. Осип Мандельштам - [ 2008.02.02 12:26 ]
    * * *
    Жил Александр Герцевич,
    Еврейский музыкант,-
    Он Шуберта наверчивал,
    Как чистый бриллиант.

    И всласть, с утра до вечера,
    Заученную вхруст,
    Одну сонату вечную
    Играл он наизусть...

    Что, Александр Герцович,
    На улице темно?
    Брось, Александр Герцович,
    Чего там?.. Всё равно...

    Пускай там нтальяночка,
    Покуда снег хрустит,
    На узеньких на саночках
    За Шубертом летит.

    Нам с музыкой-голубою
    Не страшно умереть,
    А там - вороньей шубою
    На вешалке висеть...

    Все, Александр Герцович,
    Заверчено давно,
    Брось, Александр Скерцович,
    Чего там?.. Всё равно...

    27 марта 1931


    Рейтинги: Народний -- (5.56) | "Майстерень" -- (5.57)
    Прокоментувати:


  18. Данчак Надія Мартинова - [ 2008.02.02 11:49 ]
    Виборчий процес /гумор/
    Ми з Параскою на площі,
    Розбирали інтерес,як проходить виборчий процес?
    Хто куди і як попав,тай ще скільки дав?
    Та в яку ту партію попав?

    Вона каже:"Треба дати тс-тс,мілліона два чи три,
    Щоб пролізти тільки в список,тепле місце знайти,
    Щоб усе було у мажорі,в шоколаді було.
    Тай ще скільки треба дати,щоб до президії дібратись

    А якщо на тебе пихнуть з-заду?
    То ти розвернешся,та зверху вниз призирливо подивишся,
    Та розкриеш рота,засвистиш,
    І своїми пазурами у волосся запустиш.

    Почешиш ти голову так, щоб слід лишився,
    Та пучок волосся у кулаці скрутився,
    А тоді назад подайся і його до себе потягни.
    Та з усієї сили до свого коліна яяк нагни.

    Як побачать,що ти можеш постояти за позицію свою,
    Так одразу ж заберуть і тебе в призидію.
    І ти будеш керувати,на засіданнях кричати,
    І для себе,і для них гроші заробляти.

    А як,що ти ас, в партійній роботі,
    То возитимуть тебе в мерседесі чи тойоті,
    І пайки до дому видавати,
    Тай ще два амбала,щоб ти не пропала,будуть охороняти.

    От такий-то, тобі виборчий процес,
    Коли хочеш мати великий інтерес,
    Влади та грошей,то нічого не цурайся,
    Нападай і відбивайся і тільки свого добивайся.


    Рейтинги: Народний -- (5.19) | "Майстерень" -- (4.88)
    Коментарі: (2)


  19. Осип Мандельштам - [ 2008.02.02 09:30 ]
    * * *
    Жизнь упала, как зарница,
    Как в стакан воды - ресница.
    Изолгавшись на корню,
    Никого я не виню.

    Хочешь яблока ночного,
    Сбитню свежего, крутого,
    Хочешь, валенки сниму,
    Как пушинку подниму.

    Ангел в светлой паутине
    В золотой стоит овчине,
    Свет фонарного луча -
    До высокого плеча.

    Разве кошка, встрепенувшись,
    Черным зайцем обернувшись,
    Вдруг простегивает путь,
    Исчезая где-нибудь.

    Как дрожала губ малина,
    Как поила чаем сына,
    Говорила наугад,
    Ни к чему и невпопад.

    Как нечаянно запнулась,
    Изолгалась, улыбнулась -
    Так, что вспыхнули черты
    Неуклюжей красоты.

    Есть за куколем дворцовым
    И за кипенем садовым
    Заресничная страна,-
    Там ты будешь мне жена.

    Bыбрав валенки сухие
    И тулупы золотые,
    Взявшись за руки, вдвоем,
    Той же улицей пойдем,

    Без оглядки, без помехи
    На сияющие вехи -
    От зари и до зари
    Налитые фонари.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.56) | "Майстерень" 5.5 (5.57)
    Коментарі: (2)


  20. Петро Сорока - [ 2008.02.02 07:45 ]
    * * *
    Хоч горять край шляху явори,
    Небеса і світ такі сумирні…
    Я хотів би тільки восени
    Відлетіти у Господній вирій.

    Так, як відлітають журавлі
    Крізь тумани й дощові накрапи.
    Залишивши денник на столі
    І в останнім реченні три крапки…


    Рейтинги: Народний 5.6 (5.57) | "Майстерень" 5.5 (5.53)
    Коментарі: (12)


  21. Василь Роман - [ 2008.02.02 00:49 ]
    [відповідь мовчанням]
    ми зустрічались на Йордан,
    коньяк і кава - час обмежений,
    не хочу йти та щось мене жене,
    де хлюпа із хрестів вода
    в калюж очиці... губим слід
    серед будинків, що вернулися
    по древніх та забутих вулицях
    у мокрий сніг
    від сліз
    та слів...
    пробач, що нині я мовчу,
    бо час для сповіді не знайдений...
    ти світло бачиш в млі? то знай де я
    розпалюю тобі свічу...

    © Vasyl R, 01-02-2008


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (2)


  22. Василь Симоненко - [ 2008.02.01 23:22 ]
    ЛИСТ ЧИТАЧІВ ПОЕТУ
    Твої вірші — думок великих злиток:
    У них епоха і життя нове —
    Від екскаваторів до шоколадних плиток —
    Яскравими картинами пливе.

    І трактори, що заповзли в аули,
    І літаки над хмарами шугають —
    То не біда, що те сто раз ми чули,
    То не біда, що те і діти знають.

    І хоч про все те знаємо з газети,
    Любов до тебе все-таки лелієм,
    Бо нам приємно знать, поете,
    Що ми й самі писати так умієм.

    14.10.1961


    Рейтинги: Народний -- (5.73) | "Майстерень" -- (5.79)
    Прокоментувати:


  23. Василь Шляхтич - [ 2008.02.01 23:23 ]
    Тиха молитва
    Леоніди вимінялись
    Ми біди боялись
    Питали чи жовто-синій
    Буде в Україні
    Хто зна які то прапори
    Принесуть Віктори
    Та чи жити краще буде
    Роздумують люди
    Якщо підемо на Захід
    Загрозою ляхи
    А, як будем, осполі -
    Знову візьмуть москалі.
    Підскажи нам Всемогучій
    Де до правди ключі
    Щоб „брати” не поділили
    Нас знова на Збручі.
    11.11.2004р


    Рейтинги: Народний -- (5.44) | "Майстерень" -- (5.13)
    Коментарі: (3)


  24. Василь Симоненко - [ 2008.02.01 23:58 ]
    * * *
    І знову сам воюю проти себе —
    Два чорти схарапудились в мені.
    Один волає: «Зупинись! Не треба!»
    Штовхає інший: «Не впиняйся, ні!»
    І я іду, і падаю, і знову
    Спішу вперед або плетусь назад.
    Мені дарма, що брехні і обмови
    Об мене торохтять,
    Як об гостинець град.
    Мені дарма, плюю на остороги,
    Топчу улесливості мох.
    Мої чорти беруть мене на роги,
    І щоб мені не збитися з дороги,
    То треба дослухатися обох.

    10.09.1960


    Рейтинги: Народний 5 (5.73) | "Майстерень" 5 (5.79)
    Прокоментувати:


  25. Василь Симоненко - [ 2008.02.01 22:20 ]
    * * *
    Де зараз ви, кати мого народу?
    Де велич ваша, сила ваша де?
    На ясні зорі і на тихі води
    Вже чорна ваша злоба не впаде.

    Народ росте, і множиться, і діє
    Без ваших нагаїв і палаша.
    Під сонцем вічності древніє й молодіє
    Його жорстока й лагідна душа.

    Народ мій є! Народ мій завжди буде!
    Ніхто не перекреслить мій народ!
    Пощезнуть всі перевертні й приблуди,
    І орди завойовників-заброд!

    Ви, байстрюки катів осатанілих,
    Не забувайте, виродки, ніде:
    Народ мій є! В його гарячих жилах
    Козацька кров пульсує і гуде!

    24.12.1962


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.73) | "Майстерень" 5.5 (5.79)
    Коментарі: (2)


  26. Леся Романчук - [ 2008.02.01 21:06 ]
    ПІСЕНЬКА ПРО ХТОСЯ
    Він ніде - і він усюди,
    так у світі повелось,
    що живе між нами, люди,
    таємничий дивний Хтось.

    Хтось чогось у когось просить,
    Хтось паплюжить, хтось доносить,
    стережіться того Хтося,
    поки ще не сталось щось.

    Хтось ображений когосем,
    жартівник і баламут,
    ми ганяємось за Хтосем,
    він ніде - і знову тут.
    Хтось комусь свиню підсунув,
    хтось комусь у душу плюнув,
    стережіться того Хтося,
    поки ще не сталось щось.


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.58) | "Майстерень" 5.25 (5.59)
    Коментарі: (9)


  27. Василь Симоненко - [ 2008.02.01 21:59 ]
    БРАМА
    Дикими, незнаними речами
    Марить брама у тривожнім сні,
    Де сторожа брязкає ключами
    І скриплять ворота затісні.

    Привиди з кривавими мечами
    У накидках чорних, ніби ніч,
    Граються безформними м’ячами —
    Головами, знесеними з пліч.

    Кров стіка під флегматичні мури,
    Зойки захололі на губах —
    Сотні літ наруга і тортури
    Мертвих повертають у гробах.

    І не бачить місто в ніч похмуру,
    Як сторожа (вже не при мечах)
    Нову жертву кидає під мури
    З тряпкою брудною на очах.

    16.02.1956


    Рейтинги: Народний -- (5.73) | "Майстерень" -- (5.79)
    Прокоментувати:


  28. Ніколай Гумільов - [ 2008.02.01 21:14 ]
    ОТРАВЛЕННЫЙ
    "Ты совсем, ты совсем снеговая,
    Как ты странно и страшно бледна!
    Почему ты дрожишь, подавая
    Мне стакан золотого вина?"

    Отвернулась печальной и гибкой...
    Что я знаю, то знаю давно,
    Но я выпью, и выпью с улыбкой,
    Все налитое ею вино.

    А потом, когда свечи потушат
    И кошмары придут на постель,
    Те кошмары, что медленно душат,
    Я смертельный почувствую хмель...

    И приду к ней, скажу: "Дорогая,
    Видел я удивительный сон,
    Ах, мне снилась равнина без края
    И совсем золотой небосклон.

    Знай, я больше не буду жестоким,
    Будь счастливой, с кем хочешь, хоть с ним,
    Я уеду, далеким, далеким,
    Я не буду печальным и злым.

    Мне из рая, прохладного рая,
    Видны белые отсветы дня...
    И мне сладко - не плачь, дорогая,
    Знать, что ты отравила меня".


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.7) | "Майстерень" -- (5.83)
    Коментарі: (1)


  29. Володимир Висоцький - [ 2008.02.01 20:02 ]
    Охота на волков
    Рвусь из сил и из всех сухожилий,
    Но сегодня - опять, как вчера -
    Обложили меня, обложили!
    Гонят весело на номера!
    Из-за елей хлопочут двустволки -
    Там охотники прячутся в тень
    На снегу кувыркаются волки,
    Превратившись в живую мишень.

    Идет охота волков, идет охота!
    На серых хищников - матерых и щенков!
    Кричат загонщики, и лают псы до рвоты.
    Кровь на снегу и пятна красные Флажков.

    Не на равных играют с волками
    Егеря, но не дрогнет рука!
    Оградив нам свободу Флажками,
    Бьют уверенно, наверняка.
    Волк не может нарушить традиций;
    Видно, в детстве - слепые щенки -
    Мы, волчата, сосали волчицу
    И всосали: нельзя за Флажки!

    Идет охота волков, идет охота!
    На серых хищников - матерых и щенков!
    Кричат загонщики, и лают псы до рвоты.
    Кровь на снегу и пятна красные Флажков.

    Наши ноги и челюсти быстры.
    Почему же - вожак, дай ответ -
    Мы затравленно мчимся на выстрел
    И не пробуем через запрет?
    Волк не может, не должен иначе.
    Вот кончается время мое:
    Тот, которому я предназначен,
    Улыбнулся - и поднял ружье.

    Идет охота волков, идет охота!
    На серых хищников - матерых и щенков!
    Кричат загонщики, и лают псы до рвоты.
    Кровь на снегу и пятна красные Флажков.


    Я из повиновения вышел:
    За Флажки - жажда жизни сильней!
    Только сзади я радостно слышал
    Удивленные крики людей.
    Рвусь из сил и из всех сухожилий,
    Но сегодня - не так, как вчера!
    Обложили меня, обложили -
    Но остались ни с чем егеря!

    Идет охота волков, идет охота!
    На серых хищников - матерых и щенков!
    Кричат загонщики, и лают псы до рвоты.
    Кровь на снегу и пятна красные Флажков.


    Рейтинги: Народний 6 (5.74) | "Майстерень" -- (5.8)
    Коментарі: (2)


  30. Василь Симоненко - [ 2008.02.01 20:42 ]
    АБАЖУРИ
    Ступає ніч ногами бурими
    На почорнілий сніготал.
    Під віями, як абажурами,
    Блищить очей твоїх овал.

    А я стою з думками хмурими,
    Досада смутку додає:
    Чому від мене абажурами
    Прикрила сяєво своє?

    12.01.1962


    Рейтинги: Народний -- (5.73) | "Майстерень" -- (5.79)
    Прокоментувати:


  31. Василь Симоненко - [ 2008.02.01 20:01 ]
    * * *
    Через душі, мов через вокзали,
    Гуркотять состави почуттів...
    Може, сподіватися зухвало,
    Вірити і ждати — поготів.

    Та не вірить я не маю змоги,
    Обіймає сумніви огонь,
    І червоним ліхтарем тривоги
    Зупиняю потяга твого.

    І стою на березі чекання:
    Що ти мені з гуркоту кричиш?
    Станеш ти біля мого благання
    Чи до інших станцій просвистиш?

    27.10.1962


    Рейтинги: Народний -- (5.73) | "Майстерень" -- (5.79)
    Прокоментувати: | "Вірш читає Ярослав Нечуйвітер (1 mb);"


  32. Василь Симоненко - [ 2008.02.01 20:24 ]
    * * *
    Флегматично зима тротуаром поскрипує,
    Фантастичні плете казки,
    Позіхне десь під білою липою,
    На шибки покладе мазки.

    Вкриє землю габою сріблястою,
    І в напруженій тиші нічній
    Світ здається чарівною казкою,
    Нерозгаданим плетивом мрій.

    02-20.01.1957


    Рейтинги: Народний -- (5.73) | "Майстерень" -- (5.79)
    Прокоментувати: | "Вірш читає Ярослав Нечуйвітер (1 mb);"


  33. Василь Симоненко - [ 2008.02.01 20:59 ]
    * * *
    Ну скажи — хіба не фантастично,
    Що у цьому хаосі доріг
    Під суворим небом,
    Небом вічним,
    Я тебе зустрів і не зберіг!
    Ти і я — це вічне, як і небо.
    Доки мерехтітимуть світи,
    Буду Я приходити до Тебе,
    І до інших йтимуть
    Горді Ти.
    Як це все буденно!
    Як це звично!
    Скільки раз це бачила Земля!
    Але ми з тобою...
    Ми не вічні,
    Ми з тобою просто — ти і я...
    І тому для мене так трагічно
    Те, що ти чиясь, а не моя.

    24.09.1962


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.73) | "Майстерень" -- (5.79)
    Прокоментувати: | "Вірш читає Ярослав Нечуйвітер (2 mb);"


  34. Василь Симоненко - [ 2008.02.01 20:08 ]
    * * *
    Ніби краплі жовті, в темну воду
    Стиглі зорі падають вночі.
    Ти ідеш крізь синю прохолоду,
    Підійнявши місяць на плечі.

    Ти ідеш... Іди собі щаслива,
    Мрій і смійся, думай і мовчи,
    Посміхайся вітрові грайливо,
    Травам ім’я милого шепчи.

    Ти ідеш… Звичайно, не до мене,
    Не мені замріяність несеш.
    Ніжна й добра, щедра і шалена,
    Іншому в обійми упадеш.

    Іншому у душу зрониш слово,
    Сумнів розпанахавши навпіл.
    Вечір перли вам до ніг казкові
    Буде сипать росами на діл.

    І від вас між сонних незабудок,
    Без злоби, досади і обмов,
    По росі брестиме босий смуток
    І моя нерадісна любов.


    Рейтинги: Народний -- (5.73) | "Майстерень" -- (5.79)
    Прокоментувати: | "Вірш читає Ярослав Нечуйвітер (2 mb);"


  35. Василь Симоненко - [ 2008.02.01 20:20 ]
    * * *
    Найогидніші очі порожні,
    Найгрізніше мовчить гроза,
    Найнікчемніші дурні вельможні,
    Найпідліша брехлива сльоза.

    Найпрекрасніша мати щаслива,
    Найсолодші кохані вуста,
    Найчистіша душа невразлива,
    Найскладніша людина проста.

    Але правди в брехні не розмішуй,
    Не ганьби все підряд без пуття,
    Бо на світі той наймудріший,
    Хто найдужче любить життя.


    Рейтинги: Народний -- (5.73) | "Майстерень" -- (5.79)
    Прокоментувати: | "Вірш читає Ярослав Нечуйвітер (2 mb);"


  36. Василь Симоненко - [ 2008.02.01 20:05 ]
    * * *
    Люди часто живуть після смерті:
    Вріже дуба, а ходить і їсть,
    Перепродує мислі підтерті
    У завулках тісних передмість.

    Гилить зуби, дає поради,
    Носить лантухи настанов,
    Підмічає серйозні вади
    У діяльності установ.

    Не втомляється спати і жерти,
    На милицях за часом біжить.
    Їй-право, не страшно вмерти,
    А страшно мертвому жить.


    Рейтинги: Народний -- (5.73) | "Майстерень" -- (5.79)
    Прокоментувати:


  37. Василь Симоненко - [ 2008.02.01 20:36 ]
    Злодій
    Дядька затримали чи впіймали —
    Дядька в сільраду ескортували.
    Дядька повчали і докоряли:
    «Як вам, дядьку, не ай-ай-ай
    Красти на полі свій урожай!
    У кого ви крали?
    Ви крали в себе.
    Це ж просто сором красти свій труд».
    Дядько понуро тім'я теребив
    І смакував махру.
    Дядько кліпав товстими віями,
    Важко дивитись в очі ганьби,
    Важко йому із домашніми мріями
    Враз осягнуть парадокси доби.
    «Так воно, так,— у кулак кахикав,—
    Красти пагано, куди вже гірш».
    Рвися з горлянки свавільним криком,
    Мій неслухняний вірш.
    — Чому він злодій?
    З якої речі?
    Чому він красти пішов своє?
    Давить той клунок мені на плечі,
    Сором у серце мені плює.
    Дядька я вбити зневагою мушу,
    Тільки у грудях клекоче гроза:
    Хто обікрав, обскуб його душу,
    Хто його совісті руки зв'язав?
    Де вони, ті відгодовані й сірі,
    Недорікуваті демагоги й брехуни,
    Що в'язи скрутили дядьковій вірі,
    Пробираючись у крісла й чини.
    Їх би за грати! Їх би до суду!
    Їх би до карцеру за розбій!
    Доказів мало??? Доказом будуть
    Лантухи вкрадених вір і надій.


    Рейтинги: Народний 0 (5.73) | "Майстерень" 0 (5.79)
    Коментарі: (1)


  38. Юрій Лазірко - [ 2008.02.01 19:00 ]
    Вирок
    Виносить пазур інстинктивно
    із-під подушки
    вирок
    та подається гострим
    (без жодної приправи)
    цноті,
    біль у фатальнім поцілунку
    роздіне тіло.
    Щиро
    порозділяє сутність
    і ситістю втамує
    "потім".

    А кров історію розмаже
    необережним
    хляпом,
    а дощ залиже втрату
    цілющими устами
    миру.
    Тут серце билось часто
    у ритмі дикім
    переляку,
    коли виносив пазур
    із-під подушки
    божий
    вирок.

    1 Лютого 2008


    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (30)


  39. Микола Вінграновський - [ 2008.02.01 18:22 ]
    * * *
    Іде кіт через лід
    Чорнолапо на обід.

    Коли чує він: зима
    Його біла підзива.

    — Ти чого йдеш через лід
    І лишаєш чорний слід?

    — Бо я чорний, — каже кіт, —
    Я лишаю чорний слід.

    Коли ж біла ти сама,
    То білій тут дотемна.

    І пішов кіт через лід
    Чорнолапо на обід.

    Стала зимонька сумна:
    За котом ішла весна!

    1969


    Рейтинги: Народний -- (5.92) | "Майстерень" -- (5.75)
    Прокоментувати:


  40. Уляна Засніжена - [ 2008.02.01 18:55 ]
    Пригорни...
    Пригорни до серця мене -
    Ніжно, стиха..
    Мовчи -
    Про зболене,
    І переболене...
    Нехай у спогади відлине
    Гіркий кужіль лиха...
    Плачем -
    Гірким
    Мигдальним присмаком.


    Рейтинги: Народний -- (5.29) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  41. Уляна Засніжена - [ 2008.02.01 18:34 ]
    Сліз дощі
    Задощила душа
    сльозами,
    Вітер смутку постукав знов...
    Це розлука згубна
    між нами -
    Ти вже іншу собі знайшов.

    Відцвіли восени
    жоржини,
    Що приніс ти мені торік,
    А тепер не знайдеш
    стежини
    І не ступиш на мій поріг.

    Червоніє в саду
    калина
    Як вогнем пече сум в душі -
    Вірю, знаю - погожу
    днину
    Принесуть мені сліз дощі.


    Рейтинги: Народний -- (5.29) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  42. Микола Вінграновський - [ 2008.02.01 17:01 ]
    ПОВЕРНЕННЯ ХІКМЕТА
    Тремти, Туреччино! Він вирушив до тебе.
    Свою труну розбивши опівночі,
    Навпомацки в зеленім темновинні
    Він вирушив до тебе, бо поети
    І в смерті кличуть землю батьківщини.

    Він вирушив до тебе під дубами,
    Під корневищами страждань своїх планетних,
    Під корневищами політик і країн,
    Під корневищем людства — до вітчизни.

    Попід Дніпром, біля чола Тараса,
    До моря Чорного, а потім і під морем
    На ліктях, на колінах твій поет
    Повзе до тебе, чуєш, батьківщино?!

    …Прости мене, що я твою ганьбу
    Підняв наголос, що не спала ти.
    Що не оспівував тебе, ридавши ридма,
    А бив тебе у зуби за покірність,
    За сліпоту, за гумовий хребет
    Перед фашистськими ногами і штиблетами.
    Прости мене за тюрмища твої,
    Що дух в мені гноїли й ґвалтували,
    Прости мене за мене, батьківщино.
    Прощаєш, так?
    Будь проклята тоді!

    Тоді я сам — Туреччина. Я — ти!
    Я та Туреччина, ім'я якій Свобода.
    Тремтіть, Туреччини! Поети — не кроти.
    Поета очі — це вітчизни очі.

    1965


    Рейтинги: Народний -- (5.92) | "Майстерень" -- (5.75)
    Прокоментувати:


  43. Леся Романчук - [ 2008.02.01 17:20 ]
    ЛИСТ КАПІТАНОВІ ГРЕЮ
    Капітане Грею, як вам спиться?
    Як вам історична ваша роль?
    Сивіють в очікуванні принца
    Тихі неприкаяні Ассоль.

    Сивіють звичайні їхні Джони —
    Їм не стало шовку для вітрил.
    І уперто не цвіте червоним
    Сірий непривітний небосхил.

    І мина життя. Не у палаці —
    У тісному безладі квартир.
    Тільки мрії — сукні, квіти, танці.
    Лиш роман, зачитаний до дір.

    Еполети, ордени, мундири...
    Скільки ви понівечили доль!
    Грей, повірте, усього лиш “сірий”!
    Решту ти домислила, Ассоль!

    Вивільнись із сірого полону!
    Скільки того щастя на віку?
    Тихий, непомітний, вірний Джоне,
    Поцілуй поморщену щоку!


    Рейтинги: Народний 5.8 (5.58) | "Майстерень" 5.75 (5.59)
    Коментарі: (8)


  44. Леся Романчук - [ 2008.02.01 17:59 ]
    ТОРО, ПРОБАЧ!
    До слави тореадора
    Грізний суперник не звик.
    Його називають торо,
    По-нашому — просто бик.

    Арена кличе актора
    До бою всього лиш раз.
    Для того, хто зветься торо,
    Існує єдиний шанс.

    І несамовитий натовп
    В очікуванні. Пробач,
    Пробач, о торо, за надто,
    За надто червоний плащ.

    І люттю налиті очі
    Не в тебе. В тореро. Ось
    Уже бандерилья тріпоче.
    Убивство розпочалось.

    Захоплива гра — корида,
    Та не переходьмо меж:
    Він має право убити,
    Та ти його маєш теж.

    І він у сріблястім камзолі
    Танцює на лезі смерті.
    У вас — однакова доля,
    І ви однаково вперті.

    Його завзяття юначе
    І слава минуться скоро.
    От тільки за ним заплачуть,
    А не за тобою, торо.

    Тореро і матадори.
    І передсмертний крик.
    Його називали — торо.
    По-нашому — просто бик.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.58) | "Майстерень" 5 (5.59)
    Коментарі: (8)


  45. Микола Вінграновський - [ 2008.02.01 17:21 ]
    * * *
    До нас прийшов лелека
    З косою на плечі,
    Води напився з глека
    Та й сів на спориші.
    І так сидів лелека,
    І думав те, що знав:

    Пропало десь далеко
    Все, що косити мав,
    Пропало десь далеко.
    Не видно вдень-вночі…
    І плакав наш лелека
    З косою на плечі.

    1963


    Рейтинги: Народний -- (5.92) | "Майстерень" -- (5.75)
    Прокоментувати:


  46. Микола Вінграновський - [ 2008.02.01 17:15 ]
    ПЕРША КОЛИСКОВА
    Спи, моя дитино золота,
    Спи, моя тривого кароока.
    В теплих снах ідуть в поля жита,
    І зоря над ними йде висока.

    Спи, моя гіллячко голуба,
    Тихо в моїм серці і щасливо.
    За вікном хлюпочеться плавба
    Твоїх літ і долі гомінливої.

    Спи, моя дитинко, на порі.
    Тіні сплять і сонна яворина…
    Та як небо в нашому Дніпрі,
    Так в тобі не спить хай Україна.

    Хай вона не спить в тобі повік,
    Бо вона — для тебе і для світу…
    Люлі, мій маленький чоловік,
    Капле сон сріблястий з верховіту…

    1963


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.92) | "Майстерень" 5.5 (5.75)
    Коментарі: (1)


  47. Микола Вінграновський - [ 2008.02.01 17:56 ]
    * * *
    Тринадцять руж під вікнами цвіло.
    Тринадцять руж — чотирнадцята біла.
    Тринадцять дум тривожило чоло,
    Тринадцять дум — чотирнадцята збігла.

    Тринадцять руж під вікнами рида,
    Тринадцять дум навилися на ружі…
    Руда орда копиць у виднокружжі,
    І сонця кров солом'яно-руда.

    Тринадцять руж-тринадцять кружелянь:
    Червоне жовтим, жовте сірим душиться.
    Ця гіркота пригашених страждань,
    Ці білі квіти суму на подушці…

    Цей білий образ — чорний по ночах,
    І зігнутих дерев неандертальці…
    Ці білі руки з голубими пальцями
    Горять у мене й досі на очах…

    Я плачу. Все біло навколо.
    Я плачу сліпими сльозами,
    І мова моя пересохла…

    1963


    Рейтинги: Народний -- (5.92) | "Майстерень" -- (5.75)
    Прокоментувати:


  48. Микола Вінграновський - [ 2008.02.01 16:46 ]
    * * *
    Сеньйорито акаціє, добрий вечір.
    Я забув, що забув був вас,
    Але осінь зійшла по плечі,
    Осінь, ви і осінній час,
    Коли стало любити важче,
    І солодше любити знов…
    Сеньйорито, колюче щастя,
    Хто воно за таке любов?
    Вже б, здавалося, відболіло,
    Прогоріло у тім вогні,
    Ступцювало і душу й тіло,
    Вже б, здалося, нащо мені?
    У годину суху та вологу
    Відходились усі мости
    І сказав я — вже слава богу,
    І, нарешті, перехрестивсь —
    Коли ж — здрастуйте, добрий вечір.
    Ви з якої дороги, пожежо моя?..
    Сеньйорито, вогонь по плечі —
    Осінь, ви і осінній я…

    1956


    Рейтинги: Народний 6 (5.92) | "Майстерень" -- (5.75)
    Коментарі: (3)


  49. Володимир Гнєушев - [ 2008.02.01 14:40 ]
    АНТИвірш на вірш Ніни Виноградської
    Вірш Ніни Виноградської:

    І знов весна дощами бубонить
    У світлі вікна, у мою оселю.
    Повітря чисте, як струна бринить,
    Вдихнеш його - неначе вип'єш хмелю.

    Й від цього знов душа моя зліта
    У білий сад і у блакитне небо.
    Літа мої? Які мої літа,
    Коли в любові є іще потреба!

    АНТИвірш:

    Це вперше осінь сонечком дзвенить
    У темні вікна, у чужу оселю.
    Брудне повітря в мовчазну цю мить
    Не видихай – відразу вийдеш з хмелю!

    І не від цього падає душа
    У чорне поле з чорного же ж неба.
    Літа чужі? Що метрика чужа,
    Як ненависті вже мені не треба!?



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.49)
    Коментарі: (2)


  50. Олена Багрянцева - [ 2008.02.01 12:06 ]
    Сьогодні ти будеш відданим...
    Сьогодні ти будеш відданим
    Як друг у хвилини відчаю
    На таці гарячих спогадів
    Мені принесеш не чай

    А ніжну любов засвідчену
    Тоненьку свічу запалену
    Відвертість душі на сповіді
    За втраченим щастям жаль

    Як друг у хвилини відчаю
    Сьогодні ти будеш відданим
    В криницях відвертих поглядів
    Утопиш мою печаль.
    1.02.08


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" 0 (5.48)
    Коментарі: (2)



  51. Сторінки: 1   ...   1646   1647   1648   1649   1650   1651   1652   1653   1654   ...   1829