ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Сергій Колос - [ 2007.12.09 19:45 ]
    Як ми літаємо…
    Дуже самотньо, хоч поруч стільки людей,
    Голос коханий, ще пам'ять його не забула,
    Не вистачає мені твого сонця й тебе,
    Я вже відчув все сповна, ти ще глибше відчула…

    Списано сотні листів, есемесок смішних,
    Я не навчився ще плавити в щастя самотність,
    Доля готує для нас стільки фокусів злих,
    Тим випробовує нашу життєву готовність.

    Я ще не винайшов формули вічного руху,
    Знаю лише, що в тобі я знайшов сенс буття,
    Не існування для тіла, а прагнення духу,
    Стати єдинопрекрасним поривом де ти є і я!..

    Просто торкнутись, відчути всю велич поверхонь божественних,
    Око своє милувати і бачити сонце в тобі,
    Тисячі іскорок нами невидимих,
    Від поцілунків злітають у космос з землі!

    Дуже самотньо, хоч небо сміється привітно,
    Ти лише знаєш як добре нам вдвох,
    Я все приймаю на себе, проте все не згідний,
    З тим, що все тут і не можна торкнутись зірок!

    Дай мені руку і довго не думай,
    Посмішку милу свою подаруй,
    Дві непомітні божественні тіні,
    В світлі зірок! Ти люби! Не сумуй!..



    Рейтинги: Народний -- (5.14) | "Майстерень" -- (5.08) | Самооцінка 3
    Прокоментувати:


  2. Сергій Колос - [ 2007.12.09 19:51 ]
    Дитя гротеску
    Коли востаннє приходила муза,
    І стукалась тихо в твоє вікно,
    Ти знову проспав усе, що було,
    Вона прийшла, а тебе не було…
    Ці ноти нагадують лінії смерті,
    Акорди застрягли в волоссі бруднім,
    Ти любиш писати пісні відверті,
    Лиши від них хоч щось собі…

    Ти тільки тінь,
    Кольорова тінь!
    З блиском погасло твоє мистецтво!
    Немає слів!
    Правдивих слів,
    Для твоїх відчуттів…
    Дитя гротеску.

    Коли востаннє приходили люди,
    Щоб зазирнути у вікно твоє,
    Ти не злякався, проспавши свій вихід,
    Не забажавши ділитись чим є…
    Ти думав можеш сам зробити,
    Все те, що іншим не дано,
    І ненавидіти й любити,
    Життя творив немов кіно.

    Руки митця торкаються серця,
    Його слова залишають сліди
    Рубцями на тілі нової людини,
    Гротеск помирає від світла пітьми…


    Рейтинги: Народний -- (5.14) | "Майстерень" -- (5.08) | Самооцінка 3
    Прокоментувати:


  3. Юрій Лазірко - [ 2007.12.09 08:35 ]
    Відчуття ритму
    Перебігають пальці струнами,
    одухотворяючи соло душі.
    Інші - затискають серце.
    Крила мелодії
    обвисли під тягарем бажання
    проникнутись глибиною
    короткочасної затримки.
    Коли тиша кричить -
    слух майструє місток
    через зачеплений нерв
    у наповнені спрагою,
    чистотою сумління,
    диханням пристрасті,
    акорди.
    Уява
    увиразнює постать
    звабливої жінки-танцівниці.
    Танець у вогні.
    Язики полум`я
    охоплюють ритм,
    вилизують
    примарну талію і перса,
    вводять підсвідомо
    у транс.
    Темпо зростає,
    губить рівновагу між
    розгнузданою звабою
    та наближенням
    нетривкого онебеснення.
    Відпустіть серце,
    відтамуйте подих -
    то не струни рвуться,
    то душа стає звуком.

    9 Грудня 2007


    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (4)


  4. Дмитро Дроздовський - [ 2007.12.09 00:08 ]
    Два голоси
    1.
    Голос перший
    Якби дав мені Бог смирення
    і надії, що знову буду,
    я би випросив всі прощення
    пред Тобою, святий Іудо,
    ми з тобою ходили б разом
    у садах не мойого світу,
    я готовий зустрітись з Плазом,
    і полишити цю орбіту.

    Другий голос
    Відійдіть і мені дайте простір,
    зупиніть цю ходу безупинну,
    подолавши біблійні форпости
    я у ніч демонічну полину,
    я готовий просити прощення...
    але той, хто пробачити може,
    вже не тут, він пішов у свяченні,
    він не вільний, як Ти, о мій Боже,
    все волає про слово знічев'я,
    тільки голосу того не чутно,
    заклинаючи духів межев'я,
    я у очі вдивляюсь Іуди.

    Перший голос
    Ти не він, ти ще маєш провини
    й демонічне смирення гієни,
    ці святенно-безбожницькі кпини
    лиш жорстокі оманливі трени,
    голос Дому з верхів'їв химерних
    вже не кличе мене на верхів'я,
    захлинаючись чадом печерним,
    я іду у світи безголів'я,
    і вогонь мої лиже зап'ястки,
    і чадить голова, наче громом
    її били, дробили на чáстки,
    заливаючи виразки бромом,
    в підземелля іду я бадьоро,
    не нагору, пробач, Люципере,
    він тебе розідрав, о Лауро,
    а з Тобою загине й ця ера...

    2.
    Другий і Перший голоси
    І якщо я колись буду вільний,
    то впаду до землі, до ручаю,
    і нап'юся води, стану сильний,
    хоч вода та із Річки Відчаю,
    але то вже мені ні до чого,
    я знання заховаю у рясті,
    і піду знову в пошуках Бога,
    хоч давно він продав моє щастя.


    Рейтинги: Народний -- (5.36) | "Майстерень" -- (5.29)
    Коментарі: (3)


  5. Любов Дніпрова - [ 2007.12.08 18:16 ]
    ***
    The morning mist came into my house
    I was lonely there & I felt sorry –
    Felt sorry for the girl I’ve lost,
    For many wrong done things in past
    & dreamt of love – this endless story.

    The moment seems to be so strange
    As now I’m left with only killing sorrow,
    With no ideas what to do & what to say
    ‘coz realize that all my words are hollow.

    Spirits of the future, spirits of the past,
    Gimme strength to build tomorrow!
    But if I fail, I’ll beg the God
    To let me enter the Heaven’s doorway.

    But what I feel! Someone lingers beside me!
    Is he good or is he bad? I’m not sure, dear friend.
    Has no shadow, has no eyes,
    With white cloak all him around

    “Oh, my dear,- He said to me, -
    Don’t lose hope, you have to live.
    I say so, because I know
    souls like yours don’t fly low.
    You will find much love & friends.
    I read this in the Book of Fate”.

    Was he right or was he wrong?
    I don’t know, but time will show.



    Рейтинги: Народний -- (4.94) | "Майстерень" -- (4.5)
    Коментарі: (16)


  6. Іван Гонта - [ 2007.12.08 18:01 ]
    * * *
    От кінчиться зима, і певно буде осінь.
    А до весни лишається не менше року.
    Ви, горобці, ще надто рано вийшли босі,
    Тобі, Природо, ця відлига вийде боком.

    Чогось і місяць повернув назустріч сонцю,
    Зірки вже, мабуть, з тиждень не зникають з неба.
    Згорнутися б в клубок на синовій долонці,
    І на найближчих років сто - чого ще треба?


    От кінчиться зима, і точно буде осінь.
    І до тепла лишається не менше року.
    Ще ж тільки лютий, Земле, все тобі здалося,
    Ти рано ще березовим спітніла соком.

    30.01.03


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" 5.33 (5.28)
    Коментарі: (23)


  7. Марія Хржановська - [ 2007.12.08 17:11 ]
    Набір болісних римованих рядків
    Скорботно, впевнено і емоційно

    Писатиму, бо є та мить.

    Не знаю, чи тепер доцільно

    Сказати вам, що ще болить.



    Іти від вас, та якнайдалі.

    Тому, що хочеться знайти

    Жагу, невтоплену в печалі

    І так, не впавши, не дійти.



    Рейтинги: Народний -- (4.81) | "Майстерень" -- (5.06) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  8. Марія Хржановська - [ 2007.12.08 17:59 ]
    Вірш про вірші
    Сказав хтось: "Засумні вірші,

    Тож треба про веселе написати"

    Але ж ідуть їх витоки з душі,

    А звідки в ній ті радощі черпати?



    Я можу на лице щодня

    Щасливу маску надягати.

    Інакша є поезія моя.

    Вона, на жаль, не навчена брехати.


    Рейтинги: Народний 4.92 (4.81) | "Майстерень" 5.13 (5.06) | Самооцінка 4
    Прокоментувати:


  9. Марія Хржановська - [ 2007.12.08 17:05 ]
    Я спробую про все забути
    Усе пройшло, нічого не лишилось,

    Лиш пам'ять в серці і пекучий біль.

    Усе пройшло, у бездні загубилось.

    І старі фото вже поїла міль.



    Але навіщо ж треба пам’ятати

    Все те, що завдає страждань?

    Болючі рани зачіпати

    І потім кожну ніч не спати,

    І задихатись від ридань?



    Я спробую про все забути.

    Лишилося ще трохи – лиш життя.

    І слід його прожити чи хоча б пробути…

    А ти – це доля, жаль лиш – не моя



    Рейтинги: Народний -- (4.81) | "Майстерень" -- (5.06) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  10. Марія Хржановська - [ 2007.12.08 17:16 ]
    Мені не треба у руках синиці...
    Мені не треба у руках синиці,

    Я створена для іншої мети.

    Я обрію свого відсунула границю,

    Та так далеко, що і не дійти.



    Я не чекаю милості від долі.

    Я звикла все в житті робить сама.

    Нехай неспішно і нехай поволі,

    А я дійду до переможного кінця.



    Можливо аж на фінішній прямій,

    Коли залишиться вже зовсім мало,

    Дивитсь буду в небо - там же мій

    Такий далекий і омріяний журавлик.



    Рейтинги: Народний 5 (4.81) | "Майстерень" 5 (5.06) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  11. Марія Хржановська - [ 2007.12.08 17:43 ]
    Це значить, що...
    Його знайшла, коли і не шукала,

    Коли був інший знайдений давно.

    Побачила, повірила, впізнала.

    В ті дні ще осінь стукала в вікно.



    Казав мій розум: «Зачекай, зажди!

    Можливо пройде. Може перестане».

    А серце закричало: «Ні, прошу, впусти!

    Я так втомилось бути не коханим!»



    І іншим кольором забарвилися вірші.

    І вже інакшими всі строфи стали.

    А значить це, що в серці уже інший.

    А значить, я про нього написала.



    Рейтинги: Народний -- (4.81) | "Майстерень" -- (5.06) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  12. Марія Хржановська - [ 2007.12.08 17:01 ]
    Потік думок
    Так ніжно осінь дихає сумнівністю...

    І свіжі краплі на вікні ваблять прозорою чарівністю.

    Але чому ж мої думки мене вражають примітивністю?

    А хмарне небо день у день так очі сліпить безнадійністю?



    От знову ніч я вип*ю в тихій одинокості.

    Чом не скінчається вона, коли я вже у надприродності?

    На дні лишається ще крапля давно прогірклої солодкості.

    І знову вкрию я себе, обпікшись ковдрою холодності...



    Рейтинги: Народний 4.5 (4.81) | "Майстерень" -- (5.06) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  13. Марія Хржановська - [ 2007.12.08 17:03 ]
    Ще один вірш
    Притиснуся обличчям до вікна...

    Холодне скло мене не пустить далі.

    Прозорість його, мов незрима стіна,

    Непохитність його, наче грати зі сталі.



    Думками я знаходжусь в невагомості.

    Ось на папір лягають строки нові.

    Ще один вірш - потік свідомий несвідомості.

    Ще один атом від молекули любові.



    Рейтинги: Народний -- (4.81) | "Майстерень" -- (5.06) | Самооцінка 4
    Прокоментувати:


  14. Марія Хржановська - [ 2007.12.08 17:47 ]
    Без назви
    Серед нічних тонів мене ніхто не бачить...

    Але й не треба. Я цього й хотіла.

    Моя присутність тут нічого вже не значить.

    Втікаючи від всіх далеко я забігла.



    Є я. Є світ. Мене нема у ньому.

    А я в душі замкнулася у себе.

    Хотіла з неї я вернутися додому,

    Та вдома світ, а він мені не треба.



    І я також вже не потрібна світу.

    А ми ж із ним колись були на "ти".

    Але за "ти" багато треба заплатити,

    А він того не вміє берегти.



    Отак тепер: є світ, є я. Тепер ми з ним нарізно.

    Може характерами не зійшлись.

    Я не шкодую - шкодувати пізно.

    Занадто ми назавжди розійшлись...



    Рейтинги: Народний -- (4.81) | "Майстерень" -- (5.06) | Самооцінка 4
    Прокоментувати:


  15. Віктор Спраглий - [ 2007.12.08 10:08 ]
    * * *
    Я готовий до співпраці!
    Де ви, демони удачі?
    Де ви, демони суття?
    Я готовий до співпраці,
    Де ж ви, демони пуття?


    Рейтинги: Народний -- (5.21) | "Майстерень" -- (5.19)
    Коментарі: (6)


  16. Валентин Бендюг - [ 2007.12.08 09:32 ]
    Русалка
    Зеленоока, русокоса
    Русалко з росяних долин!
    Тобою марив не один,
    Та чи ж один зітхає й досі?..
    А ти... Обітявши русі коси,
    У світанкових миті росах,
    Купальський скінчивши танок,
    Між лілій кинула вінок.
    До ритмів нових прилучилась,
    Убралась в джинси й чобітки...
    Скажи ж, чи сняться ще вінки?
    Чи лиш мені така наснилась?
    Зеленоока... русокоса...
    Русалко з Смотрича-ріки.


    Рейтинги: Народний 5 (5.24) | "Майстерень" -- (5.03) | Самооцінка 5
    Коментарі: (2)


  17. Вікторія Вікторія - [ 2007.12.08 02:14 ]
    ***
    Я пробачаю собі Тебе,
    Вростаю в одинокість...
    Ховаю імена твої в записниках,
    Стираю smsски…

    Я пробачаю нам любов,
    Вштовхуюсь у рельність...
    Забуваю Тебе з фотографій
    Вписую Тебе у вірші…

    Я так давно не "вживала" твоєї брехні,
    Що у мене почалась ломка…

    Катастрофічно бракує повітря
    в мегаполісі моєї кімнати...
    Без Тебе…
    …Нас…



    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (22)


  18. Вікторія Вікторія - [ 2007.12.08 01:23 ]
    ***
    В екранах твоїх очей
    Себе перемикаю на канали інших,
    Навколо купа зношених речей,
    А я в валізу напихаю біль торішній.

    Терплю твій дотик...
    Боже …скільки сили
    Отак терпіти і вдавати рай,
    Ніколи, ні про що тебе я не просила -
    Прошу сьогодні – просто не питай.

    Нехай тобі здається, що це втома,
    Робота, друзі вимотало все…
    А правда в тому,
    що не хочеться вертатися додому
    Банально... ще чесніше? – остогидло все!!!

    І на руці оцей кайданок тисне,
    І з серця у валізу біль…
    Пробач перемикаюсь не навмисно,
    Просто на стінах мого раю – цвіль…




    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  19. Ганна Осадко - [ 2007.12.08 01:15 ]
    І більше нікого
    І це лиш початок...Сніги і відлиги...
    Синиці на кленах...
    Пуста годівничка… Запалена свічка...
    Карафка зелена...
    Вино наче віно… Вікно і пилюка…
    Обрус… Голуб’ята...
    Між ними – німими,
    Між нами – живими:
    - Не спати, не спати.
    Бо сніг заметелить, Уб’є - і постелить
    останню постелю.
    Бо душі, обнявшись, як Каїн та Авель, зметнуться під стелю,
    Бо тіло змаліле проштрикнуть
    і вила, і трави, і жито,
    Це буде пізніше.
    Напевно, не з нами.
    І треба прожити
    Усе від початку. Усе до дрібнички.
    До хеппі та енду.
    Зварити пшениці, додати горіхів,
    присмачити медом,
    Дрібненько розтерти мачинки прозорі –
    і все замішати,
    Відмовити тости, закликати гостя
    до білої хати,
    До бідного серця синицю тулити –
    і гріти у пальцях
    Це сонечко-груди, цей вишитий
    грудень, розп’ятий на п’яльцях -
    І тканим обрусом простелеться доля,
    як біла дорога.
    І ти у дорозі.
    І ти на порозі.
    І більше нікого.


    Рейтинги: Народний 6 (5.65) | "Майстерень" -- (5.62)
    Коментарі: (3)


  20. Олександр Некрот - [ 2007.12.07 18:33 ]
    РАЗОМ МИ (Присвята дружині)
    Вдачею із чоловіком
    Леська не зійшлась.
    Танька - "Зі жмотом довіку
    Мучитися? Зась!"

    В Лєнки в чарку заглядати
    "Той козел" любив.
    А в Лариски - залягати
    На чужих бабів.

    Іра вже з двома мужами
    Розійшлась (овва!):
    Перший був синочок мамин,
    Ледар - номер два.

    Тільки Ти, ворона біла -
    Вибач, сміх не гріх -
    Все живеш з одним дебілом
    Аж дев'ятий рік.

    Нащо я себе цим словом?
    А хіба Ти не
    Величала знов і знову
    В мислях так мене?

    А за що так поважаєш?
    Бо життя своє
    Кепським дуже Ти вважаєш...
    Певно, так і є.

    Що така собі зарплата -
    То ще півбіди.
    А нема своєї хати -
    Хоч би з лободи!..

    Та й претензій інших масу
    Маєш - і не крий!
    Нащо ж - поясни, миласю! -
    Я Тобі такий?

    Щось незнане розумієш?
    Може, тайн адепт?
    Чи прощати просто вмієш -
    Всім навчитись де б?

    Та не видно чаші денця
    У любові в нас.
    Разом ми. А розведенці
    Парі - не указ...
    Грудень 2007


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.11) | "Майстерень" -- (5.22)
    Коментарі: (11)


  21. Олександр Некрот - [ 2007.12.07 18:28 ]
    МУКА
    Навколо дівчата, як цвіт,
    Багата дивами природа -
    Мені ж заступила весь світ
    Одна лиш божественна врода.
    В полоні прекрасних очей
    Загину без щастя і долі.
    У мороці спраглих ночей,
    Здається, навік збожеволів.
    Лиш з нею хотів би весь вік
    Кохатися ніжно і п’янко!
    Це - дівчина, я - чоловік...
    Та тільки вона - лесбіянка!..
    1995


    Рейтинги: Народний -- (5.11) | "Майстерень" -- (5.22)
    Коментарі: (4)


  22. Василь Шляхтич - [ 2007.12.07 16:36 ]
    Нинішні думання
    Вогню надії не зупинить
    Буря брехні і вітрів злочин.
    Камінь, якого Сизиф точить
    Не здушить овочів калини.
    Піднята, народ поєднає.
    Збагнена правда стане квітом.
    Нам соромитись перед світом
    Причин ніяких вже немає.
    З часом і віра в нас дозріє.
    І добро брата, нашім стане.
    Бог, який скинув з нас кайдани
    Добро в усіх серцях засіє.
    Лиш сестро, брате - будьмо разом!
    Промиймо руки наші й очі,
    Бо бруд і темрява торочить
    Серця і край, наче зараза.
    В бруді блоха й воша щаслива
    Ми люди а не паразити
    Попробуймо як люди жити
    Просімо в Бога справедливість.
    05.12.2007р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.44) | "Майстерень" -- (5.13)
    Коментарі: (3)


  23. Вікторія Забава - [ 2007.12.07 16:17 ]
    Добрий ранок
    Добрий ранок!
    Чути жайвора у лузі:
    "Добрий ранок, всім вам, друзі!"
    Iз гнізда свого лелека
    Відгукнувся недалеко:
    "Добрий ранок! Добрий ранок!
    Зустрічаємо світанок!"
    I шпаки завжди веселі
    Визирають із оселі:
    "Добрий ранок! Чи здорові?"
    Дякую на добрім слові!
    Ластів'ята на балконі
    Дружно плещуть у долоні.
    Привітались недаремно!
    Добрий ранок! Як приємно!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.37) | "Майстерень" 5 (5.17)
    Коментарі: (1)


  24. Григорій Лютий - [ 2007.12.07 15:56 ]
    ЛАСТІВКА
    Добре душі неполоханій,
    Доки не рветься назад.
    Світе мій, світе непроханий,
    Ти – як на вії сльоза.

    Стану-пристою на хвилечку,
    В щастя на самій межі…–
    Боже, за пам’ять аж винесе,
    Навіть за берег душі…

    Діти гасають галасвіта,
    Їхня пора – від і до…
    Двері лишають, і ластівка
    В сінцях зліпила гніздо.

    Стільки тут зав’язі зв’яжеться…
    Вічних питань прошумить…
    Вітер і той не наважиться
    В хату дверей причинить…

    Ходять дорослі – щасливляться,
    Бабця – навшпиньках стара,
    В вічі їм ластівка дивиться, –
    Аж у грудях завмира…

    Здрастуй, душа моя, ластонько…
    Як же хатам без дверей?
    Чом ти, не навчена пастками,
    Вічно летиш до людей?

    Що ти намислила все-таки?
    Що провіщаєш, скажи?
    Тісно в дворі і у Всесвіті,
    Хочеш у грудях пожить…

    Ластонько, літа принцесонько,
    Сонячний зайчик душі…
    Слід твій записують весноньки
    У золоті віражі…

    Спіла босенька черешенька,
    Хміль оно грушку трясе,
    Воду у божому решеті
    Хмарка од річки несе.

    Старості юність не застує,
    Віє Той Світ полином.
    Човником вічності ластівка
    Тче те усе в полотно.

    Заполоч срібною ниткою,
    Донечок білі банти,
    Півень червоною квіткою,
    Ось на порозі й свати…

    Як тобі ніколи, ластонько,
    Жде жовторотий букет.
    Тільки б не впасти, не впастоньки,
    Тільки продовжити лет…

    Стільки тих літ одкружлялася
    У клопітливім танку!
    Всім наша хата всміхалася,
    Наче стояла в вінку…

    Звісно, тому і пускали ми
    Дні – мов рікою вінки…
    Доки в дворі щебетала ти,
    Вічні були ми таки…

    Впала грозою обпалена,
    Звідки – впізнать не вдалось…
    Небо в дворі прихиляла нам,
    Стільки в нас неба було!

    Крилечка-ручки і ніжечки…
    Все – розказать не берусь…
    Ткала, як бабця доріжечки,
    Пісню життя у обрус…

    Сядь же, присядь, моя ластонько, –
    Ось і долоня й плече…
    Чому нестерпно і часто так
    Світу в сльозі гаряче?

    Хай що було – не до осуду…
    Як же я жив – не тужив? –
    Навіть довіри у Господа
    Ластівки не заслужив…

    Мало в житті неспалимого
    Істини мить запита…
    З дерева віку незримого
    Щебет, як цвіт, обліта…

    Я вже заплутавсь прояснювать
    Наші родинні зв’язки.
    Маю дружиноньку – ластоньку,
    Доньки мої – ластівки…

    Де іще стільки я знатиму
    Ласки, пісень нічиїх…
    Може, ти й справді не мати нам,
    Ми ж усі – діти твої…

    8 березня 2007р.


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.62) | "Майстерень" 5.5 (5.57)
    Коментарі: (2)


  25. Янка Яковенко - [ 2007.12.07 13:13 ]
    ***
    Кого ж я зраджую із вас?
    Коли сліди мої правдиві?
    Змішала цноту й сором злива –
    Не розберешся водночас
    В чиїй розтала я долоні,
    Хто отруївся хто сп`янів?
    Черкнувся, наче кремінь, гнів,
    Спіткнувшись об поріг іронії.
    Лиш ніжність ця не на показ,
    Ще повні пригорщі у лиха.
    І я сміюсь, чи плачу сміхом:
    Кого ж я зраджую із нас?


    Рейтинги: Народний 5.29 (5.25) | "Майстерень" 5.5 (5.1)
    Коментарі: (13)


  26. Ганна Осадко - [ 2007.12.07 12:03 ]
    Друга котяча елегія
    ...І таки дочекалися, чуєш? Кохання, весна,
    Горобці верещали, дружина несла ахінею.
    І сусідська руденька дивилась зі свого вікна,
    І я нявкав до неї – неначе молився на неї,

    Я ступав підвіконням, так буцім ішов до шлюбу!
    Я не бачив межі, я не вірив, що все – зникоме!
    …Прибігала учора поетова ніжна згуба,
    Цілувались, допоки дружини не було вдома.


    Потім він бурмотів через сон: «Я щасливий, Мачо»,
    Я дивився у шибку – її не було, не буде…
    Це – довічна в’язниця…Я плачу? Коти не плачуть!
    Плачуть люди, поете, маленькі, як Всесвіт, люди…

    Потім я звар’ював. Як шуліка, злітав до стелі,
    Я карнизи зривав, я зривався, я падав долу,
    Я цей світ руйнував, наче Бог. І почав з постелі –
    Жовті плями на ковдрі. І пір’я спадало кволо,

    Осипалось, кружляло, у рот набивалось, билось
    Щось у серці. Він потім сказав – каструвати треба.
    …Операція. Світло у світі. Та щось змінилось
    Може, колір гардини, а може, і колір неба.

    Щось таке…Порожнеча побільшала. Все простіше.
    Я лежу в завіконні, її ірреальну бачу…
    В неї п’ять кошенят. Мій господар поему пише.
    Час від часу торкнеться рукою: «Тримайся, Мачо».

    Я вже знаю, що світ – трикімнатний, що те кохання –
    Це марничка минуща. І що за вікном - байдуже.
    Я щасливий. Бо я – досконалий. Лише прохання:
    - Називай мене краще Платоном, двоногий друже…



    Рейтинги: Народний 5.75 (5.65) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (13)


  27. Ганна Осадко - [ 2007.12.07 12:59 ]
    Перша котяча елегія
    Він сидить за столом. Він у капцях. Бо він – удома.
    Він тут вірші складає від ранку. А вже обід.
    Він – поет український, собакам усім відомий.
    Я лежу біля нього. Бо я – його чорний кіт.

    Він годує мене і зове претензійно – Мачо.
    Але – будьмо відверті! – ця кличка – одні понти,
    Бо усе, що я бачив – а я так негусто бачив! –
    Тільки танці пташині з віконної висоти….

    Тільки танці пташині… Тоді я ступив – і… випав!
    І життя прокрутилось, як стрічка німого кіно:
    П’ятий поверх, горобчик, пір’їнка, крислата липа,
    Латка неба. Бур’ян. Матіола. Життя – лайно.

    Потім довго лежав. У траві. А тоді на ліжку.
    Він приносив ковбаску – і клав до покоцаних ніг…
    Час минав. Мені снилась руденька сусідська кішка -
    А йому – карооке кохання. І перший сніг

    Закрутив-забілив, і зиму замутив нехилу,
    Дні були однотонні, були кольорові сни,
    Так ми жили тоді. Але й файно тоді ми жили!
    І чекали любові – як перших слідів весни.



    Рейтинги: Народний 5.88 (5.65) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (6)


  28. Чорнява Жінка - [ 2007.12.07 12:54 ]
    Слухаючи новини
    Коли зі скривленого рота VIP-лиця
    Летять «перлини» політичного маразму,
    Не зрозуміло: чи то задум був Творця,
    Чи наслідки невдалого оргазму…

    :))


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (24)


  29. Наталя Гречук - [ 2007.12.07 11:34 ]
    Кровиночка
    Чому це сталося, я ж ще сама дитина?
    Навіщо Боже дав мені цей дар?
    Для когось став б він радістю незримою,
    А ось мені все це лише тягар...

    Я стану матір’ю, ... якою в біса матір'ю?
    Я стану посміховиськом лише...
    А це дитятко, крім жалю і розпачу,
    Нічого більше в світ не принесе...

    І що скажу, коли спитаєш:
    “ Мамо, де татко мій, чого він не прийде?”
    Що відповісти маю, моя рано,
    Коли сама не знаю з ким він й де.

    Сказав так холодно, немов крізь зуби:
    “Люблю тебе",- і зник у небуття.
    Якби ж я знала, ще тоді я знала -
    Назавжди він піде з мого життя.

    Моє дитятко, сонечко прекрасне,
    Ще вчора я не знала – ти в мені.
    Та твоя зірка засвітилась й гасне,
    Немов кохання, що прийшло у сні.

    Тебе не буде, скоро ти помреш,
    Нікому не потрібна ти, дитино,
    І на руках у мене не заснеш,
    Не народившись, сину, ти загинеш.

    Я вже стояла там, перед дверима,
    Які розділять нас на все життя,
    І розуміла ясно як ніколи,
    Назад уже не буде вороття.

    Не знаю чи почулось, чи насправді,
    Десь гірко так заплакало дитя,
    Та що ж я роблю – раптом думка спала,
    Хіба то я дала тобі життя.

    Це ж воля Господа, що ти під моїм серцем,
    І лиш Господь нас в силі розлучить.
    А лікар із байдужими очима
    Не має права волю цю чинить.

    ............................

    З того страшного дня пройшло вже більше року,
    Який став найщасливішим в житті!
    Тепер я вже чекаю твого кроку,
    Моє дитятко, скарбе золотий!

    У мене син, я гордо звуся “МАТИ”,
    І що би не судила доля нам,
    Нікому не під силу вже відняти,
    Мою кровиночку нікому не віддам!!!


    Рейтинги: Народний 5.17 (5.14) | "Майстерень" 5 (5.08)
    Коментарі: (11)


  30. Наталя Гречук - [ 2007.12.07 11:31 ]
    Як ти могла?
    Так несподівано скінчилося усе,
    Мені нема в що вірити і мріяти,
    Моя молитва жаль в собі несе –
    Як ти могла таке з собою вдіяти?

    Ще кілька місяців і мав я стати татом,
    Гуляти з донькою малою, круглолицею
    Не вірю в дійсність, важко визнавати –
    Моя дружина виявилась вбивцею.

    А навкруги усе цвіте весна...
    Мені так хочеться забути і простити,
    Закрию очі і з’являється вона -
    Маленька доня, так безжально вбита.

    Мені у вічі заглядають оченята,
    Маленькі ніжки тихо тупотять,
    Знов чую голос ніжний: “Татку, тату!”
    Невже колись нам небеса простять?

    Як ти могла із нами так вчинити?
    Не хочу чути виправдань пустих,
    Невже це вихід, взяти тай убити,
    Нащо на душу взяла ти цей гріх?

    Кар’єра, гроші, стан тонкий, посада,
    Усе це проміняла на життя
    Моєї крихітки. Ти гірша за Пилата.
    Тож не проси у Бога каяття.

    “Аборт”- звучить мов грім мені в вухах,
    Смертельний вирок безневинним дітям.
    Як жити далі, бачачи цей жах,
    І знаючи про них, безкарно вбитих.

    Як не крути – минуле вже позаду,
    І я нічого вдіяти не зміг,
    Не розпізнав я твій жахливий задум,
    Свою кровинку від ножа я не вберіг.

    Сьогодні знов приснилася мені,
    І мовила: “Я дуже вас любила,
    Чом в тебе очі таточку сумні,
    Я ж нашу маму вже давно простила!”


    Рейтинги: Народний -- (5.14) | "Майстерень" -- (5.08)
    Коментарі: (8)


  31. х Лисиця - [ 2007.12.07 11:14 ]
    Наснилось
    І наснилося мені,
    І здивувалося,
    В чистім озері зими
    Купалося,
    Від холодної води
    Захлиналося
    Моє щастя, у журбі
    Зізнавалося,
    Що коса руда
    Розтріпалася,
    Шепотінням думок
    Умивалася,
    Для чужих очей
    Прикрашалася,
    Врешті серцю твоєму
    Віддалася.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.05) | "Майстерень" -- (5.05)
    Коментарі: (3)


  32. Віктор Спраглий - [ 2007.12.07 10:17 ]
    Шановний злодію, ходімо в дім
    Шановний злодію, ходімо в дім.
    Негоже з гостем на порозі
    (Та ще й у лютії морози)
    Гримасувать немов люб’язний мім.

    Проходьте любчику. Своє взуття,
    Начищене багном поживи,
    (Ті горлорізи страх примхливі)
    Залиште при своїх брудних ступнях.

    Не знайте сорому своїх очей
    В моїх розхристаних пенатах,
    (Ох, ти пристойносте триклята )
    Не знайте темряви глухих ночей...


    Рейтинги: Народний -- (5.21) | "Майстерень" -- (5.19)
    Коментарі: (2)


  33. Тетяна Дігай - [ 2007.12.07 08:33 ]
    * * *
    Прости мені, великий Дант, зухвалі спроби
    занотувати плин думок високим стилем
    твоїх карбованих терцин - важкий той стилос,
    що сховано в Равенні, як в утробі.
    Але намарно - вірю я, що дух піїта
    безсмертний, бо цілований зірками,
    у легкім леті над поснулими віками
    шукає вибраних і ставить тайні міти.
    Сумлінно вчусь, гортаю сиві фоліанти.
    Горять у присмерку століть вогні причальні.
    Сотають Парки нить з лахміття й діамантів.
    Вузлами - вірші - кораблі мої печальні.


    Рейтинги: Народний 5.83 (5.27) | "Майстерень" 5.5 (5.33)
    Коментарі: (20)


  34. Сан Чейзер - [ 2007.12.07 00:52 ]
    Якби ж слова мої почули
    Дорогі співвітчизники, милі,
    чом дрімають знов ваші серця,
    немов голуби ті, сизокрилі,
    що злетіли з чужого вінця?
    Не прогавте ви долю, благаю,
    адже шанс - лиш один на мільйон!
    Так байдужі до власного краю,
    вже дефолту звели павільйон
    На сусідів молитися марно:
    в своїй хаті - будь пан і слуга
    Навіть мова - відверто базарна
    і навчатись пропала снага
    Сни рожеві, за тим океаном,
    ви щоночі стрічаєте радо
    Щоб труїтись дешевим дурманом,
    на зелених полях Колорадо
    Вже давно спакували валізи -
    і до дідька її, ту країну!
    Нетерпляче чекаєте візи,
    наче зробить з вас...іншу людину
    04.12.07


    Рейтинги: Народний 5.5 (4.99) | "Майстерень" -- (5.11)
    Коментарі: (9)


  35. Василь Чумак - [ 2007.12.07 00:19 ]
    ТИМКО
    ТИМКО

    "Худенький" кіт ppрудий
    "пишається" – лежить
    у Сфінкса гордій позі.
    Коли там ті морppози?!
    Життя прекрасну мить
    зловив у вус м’який

    й маленький рppотик свій
    немов чешірppський кіт
    усмі́шкою лоскоче.
    Свої замрppужив очі.
    А порppуч стишив літ
    там промінець ppрудий.

    21/10-1995


    Рейтинги: Народний -- (4.25) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 6
    Коментарі: (2)


  36. Василь Чумак - [ 2007.12.07 00:35 ]
    ПРОСТО
    ПРОСТО "ГРА РОЗУМУ"
    або ж Дев’ять синонімів до слова "завірюха"

    Глянув у вікно – пурга́,
    а чи, може, завірюха,
    а чи, може, просто ху́га
    сніг із себе видиха.

    Придививсь – ні, сніговій,
    а точніше – хуртовина;
    й холод мов із домовини,
    чи ще більший. Хуговій –

    о́сь, найкраща назва – ця́.
    Втім, все’дно вони всі білі:
    це́ й заві́я, й заметіль, і
    ві́хола, й хурде́лиця.

    21-07-1998


    Рейтинги: Народний 4.5 (4.25) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 5
    Коментарі: (10)


  37. Янка Яковенко - [ 2007.12.06 23:46 ]
    * * *
    Покарала донечку...там на жменьку лиха
    Киці не наплакати...розридалась тихо.

    Жде кровинка посмішки, прощення, як свята.
    Вірить в те, що мама на ніжність багата.

    Стоїть чаєнятко від горя прозоре,
    Все готове стерпіть, все простити готове.

    Лясне сором, аж виляски - по душі бурунами,
    Лихо моє лишенько, що ти робиш з нами.

    Невдячна робота, маленька зарплата,
    Давно аліментів не видно від тата.

    І ніжки ростуть, дай бог вам здоров’я
    А в дзеркалі очі ще тужать любов’ю.

    А під серцем туги – возити возами,
    Гірко плаче донечка моїми сльозами.


    Рейтинги: Народний 5.17 (5.25) | "Майстерень" 5 (5.1)
    Коментарі: (14)


  38. Уляна Явна - [ 2007.12.06 22:59 ]
    Я – в тобі. Стихія. Квартет(4)
    Злизують з ніг твоїх шкіру,
    Шумлять у волоссі твоїм язикато,
    Як гримучі грифони, дихають дзвінко,
    Кардамонними випарами,
    М’ясними зашкварками, хлібними крихтами,
    Неціловані юнки ними пашать
    З долин міжніжжя-міжгір”я,
    Язикато, язикато, язикато…
    І жовта троянда теракотовими загравами
    Палахкоче мілко крапками летальними
    На пелюстках і листі.

    Ввиділося, спасибоже…
    Під собором вночі, на порозі стою
    В тривозі, за хвилину гроза – горітиме,
    Краплями мороку зимними,
    Розгортатиме тіло доторками.

    Ввиділося, спасибоже, ввиділося…
    Опадає крупинками кава в горнятку,
    І ти, і ти…
    Ввиділося, спасибоже, ввиділося…
    Вечір позолочує цятками,
    І ти, і ти…
    Ввиділося, спасибоже, ввиділося…
    Чи був останнім вогнем?...

    Я- в тобі. Про вогняні язики я –
    Безпристрасно.



    Рейтинги: Народний -- (5.3) | "Майстерень" -- (5.26)
    Коментарі: (10)


  39. Григорій Лютий - [ 2007.12.06 21:39 ]
    ЦВІТЕ ТЕРЕН…
    Я не бачив зроду маму
    І не знаю тата.
    Як у Бога – в них повірив… –
    Світ не звинуватив.

    Гірше голоду і глуму,
    І жалінь ворожих.
    Сиротіший – на всі думи –
    Тільки ти, мій Боже!

    Цвіте терен, терен цвіте
    Щедро в Україні…
    Як волосся посивіле
    На малій дитині…

    Ту зозулю, що кувала,
    В ланцюг закували.
    Тих синочків – як листочків –
    Голови на палях!

    Ой, колиско моя, земле,
    Ти мені і мати!
    Дай душею пригорнутись,
    Душу обійняти.

    Дай загоїть голос туги,
    Що луна і досі.
    По балках і по яругах
    України сльози…

    Цвіте терен, терен цвіте,
    Стежку замітає.
    Мов сльозами, білий світе,
    Тебе застилає…

    Де б не був і де б не жив я –
    До небес – рукою…
    І по цей бік, і по той бік –
    Терен за рікою…

    Вже збирається на пісню,
    Вже душа – як хмара…
    За сльозами – тільки блисне –
    Прийде Божа кара!


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.62) | "Майстерень" 5.5 (5.57)
    Коментарі: (11)


  40. Юрій Лазірко - [ 2007.12.06 19:40 ]
    На пыльной полке
    На пыльной полке пыл поэта
    приляг на том, молча об этом,
    глядя с приветом между строк,
    качая смерть за волосок.

    Волнует мир, как ночь подругу,
    он в мыслях жмет полярным кругом,
    он на любовь мою похож,
    в преддвери счастья - страсть и ложь.

    Стихи строчат, как пулеметчик.
    До болевых касаясь точек
    летят слова, как моль на свет.
    Но свет - не Бог, а просто бред:

    От многоточия, в три очи
    комар свой хобот пеньем точит,
    а рак свистит - ни в бровь, ни в глаз.
    Луна - лишь в профиль, жизнь - в анфас.

    От одноточий толку мало,
    в полку на убыль - мы, да сало.
    Но перевод богатырей
    могуч, как волны батарей.

    Какой язык Ты изувечил
    и чей напиток сердце лечит -
    мне все равно, как дважды два,
    как вместо дров колоть слова.

    Страны не вылепить из теста,
    не переспав, назвать невестой.
    И в отчужденьи красоты
    томится взгляд, она ведь - Ты.

    6 Декабря 2007


    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (7)


  41. Іван Гонта - [ 2007.12.06 18:20 ]
    Музам
    Що не кажіть, а в кожній музі - жінка
    (По-перше жінка, муза - вже по-друге).
    З одною одружився, у декреті - друга,
    До третьої ще й не топтав стежинку,

    А вже вона не поцуралась зради,
    До грошей більше, ніж до рими ласа,
    Ще й хвицьнула не гірше за Пегаса.
    І де мені тепер шукать розради?

    І на чиїх би розридатись грудях?
    В чию спідницю висякати носа?
    ...лежить без діла ліра безголоса
    І зовсім я зневірився у людях...

    Ото й спроможний тільки на халтуру -
    Плоджу віршовану макулатуру.
    30-31.03.03


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" 5.5 (5.28)
    Коментарі: (25)


  42. Вікторія Вікторія - [ 2007.12.06 16:04 ]
    ***
    Як помістити у долоні,
    Шум океану або запах вечірнього міста,
    Як помісти в крихітній долоні
    осінній дощ, весняний аромат півоній...

    Як у розбитому серці помістити любов?
    Лише у пам"яті є безліч місця
    І свій сум згадаю вкотре знов!


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (4)


  43. Ірина Заверуха - [ 2007.12.06 14:38 ]
    Пережити зиму
    Три дні підряд голодували мої вікна
    Обвисло все на пересохлих рамах
    На перший погляд схоже непомітно
    Що це був замах, мій невдалий замах

    Замурувати свій мобільний номер
    Заборонити всі вхідні у хату
    На сантиметрі сірого картону
    Тебе у повен зріст намалювати...

    ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

    Я посилала голубів до твого дому
    Вони ж верталися до мене вже сліпими
    На крилах з пилом приносили втому
    І були швидше мертвими ніж злими

    Я перед ними винна
    Я ж бо знала,
    Що їм не пережити нашу зиму...

    ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

    Сніго-дощ, -
    Майже плюс на термометрі;
    Пустотілість громадсько-транспорту;
    Тротуари слідами пом’яті;
    Десь відчинено,
    Іншим - замкнуто;
    Пішоходів ковтають сутінки,
    Ніч заклеює вікна пластирем;
    Одноокі летять супутники
    І орбіту креслять фломастером…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.21) | "Майстерень" -- (5.16)
    Коментарі: (4)


  44. Зоя Чорна - [ 2007.12.06 14:36 ]
    Йому
    Пронісся вихором по зболеному серці
    І на прощання залишив печаль німу,
    Яка в мені лише жалобою озветься
    І криком розпачу, закинутим в пітьму.

    Сторінка довгої життєвої дороги
    Вже перегорнута тобою без жалю,
    А ти орлом летів до рідного порогу
    І відрікався від забутого "люблю".

    Ще буде все: і каяття, і щем у серці,
    Стрімкі провалля, і вино із полину...
    І зрозумієш ти, що світ перевернеться,
    Якщо від тебе своє серце відверну.


    Рейтинги: Народний 5.13 (5.15) | "Майстерень" 5.25 (5.13)
    Коментарі: (14)


  45. Юрій Б - [ 2007.12.06 11:22 ]
    ***
    Ти знов мене не зрозуміла.
    Cлова, мов міріади крапель
    весною. Круговерть зімліла
    й пружинить об земну канапу.
    Відбившись, ділиться на сто,
    на сто мільярдів. Відчепитись
    не можна від мільярдів втом,
    але й напитись.
    А пити хочеться усім.
    І все, що сказано, ввіллється.
    І ти набрякнеш швидко ним,
    та не нап’єшся.
    Воно для тебе неживе,
    воно для тебе чураївське,
    підступне зілля лісове
    і ти його боїшся.
    Та все ж приймаєш за своє:
    такі часи – міняй начиння!
    А світ трима гріховність Єв
    від сотворіння.


    Рейтинги: Народний -- (5.11) | "Майстерень" -- (5.05)
    Прокоментувати:


  46. Володимир Ляшкевич - [ 2007.12.06 11:42 ]
    Храм Сонцю І
    І
    ...Старезний храм перестояв свій вік.

    Без огорожі, сходів до Ріки,
    розчахнутий, втопає у піску,
    що кам'яне плато під ним поглинув.

    А скільки літ вивершувався блиском
    глибоких знань, діянь достойних, сяйвом
    покрівлі гостроверхої.
                                                Донині
    зберіг ще ладну форму кришталю
    понад пірамідальним злетом стін -
    з колись убраних в мармур, грубих брил.

    Такий величний, осяйний, і гордий –
    вже не одне століття вщент розбитий,
    обідраний, у дивному лахмітті,

    немов роками вибілений старець
    засидівся на сонці, і заснув,
    і марить про тінисті крила смерті.

    І крила ці вже шелестять в повітрі.

    На днях тут закипить перебудова -
    рости почне черговий дім Амону,
    аби на тому березі Ріки
    утішити заупокійний храм
    Аменхотепа Третього собою.

    Старе повинно тихо відійти,
    в убрання слави наряджають інших.

    ІІ
    Допоки жрець докінчував прощання,
    син Пераа присів неподалеку
    старого олтаря, що із піску
    стовбичив нагромадженням каміння.
    Очікуючи, споглядав уламки,
    здебільшого зчорнілі від огню.

    Породжені майстерними руками
    з німого валуна, доладні форми
    занурювалися у забуття.

    Невже немає вічності на світі
    і все, що батько зараз ген будує
    очікує така ж печальна участь?

    Жрець говорив, що місто в давнину
    лежало тут, неподалік од храму,
    а зараз бо – могили і піски.

    Улюбленець Царя глядить у далеч,
    за Річку, де так високо знялися
    над місцем розбудови насипні,
    увінчані дорогами, хребти,
    і безліч впряжених комах на окрик
    наглядача відповідають дружньо,
    і тягнуть, тягнуть глиби по відкосах.
    - На славу Пераа!
    - На славу! Славу!

    ІІІ
    Наблизившись, жрець раптом помічає
    геть сірого від жаху охоронця,
    а ще змію, яка перед стрибком
    позаду здійнялась Аменхотепа.

    Із-під накидки виринає посох,
    прикрашений різьбою голови
    якогось птаха. І його політ
    перешкоджає нападу змії,
    напрочуд вчасно скинувши її
    з плаского каменю в пісок.
                                                   Змія
    чіпляється до посоха і жалить.
    І крапельки отрути янтарем
    виблискують на дерев’янім дзьобі.

    Нападниця, помилку осягнувши,
    збирається втекти. Та стражник стрімко
    здіймає хетський меч - яскраве сонце
    спалахує на нім. Пащека й тулуб
    надалі рухаються вже окремо.

    Жрець думає, що з хетами війна
    почнеться швидше, аніж таємницю
    литва мечів оцих зуміють взнати.
    А ще печалить марна смерть змії.
    Дух втілений у ній тепер звільнявся
    плазуючого тіла, наче мудрість
    цих древніх місць - знівеченого храму.

    Зітхаючи, жрець підіймає посох
    і молиться за упокій змії.

    Царевич наполохано завмер
    в обіймах ошалілого вельможі
    і з подивом вглядається в судоми
    сьогодні переможеної смерті.
    .............................


    2001 - 2004



    Рейтинги: Народний -- (5.6) | "Майстерень" -- (5.62)
    Коментарі: (3) | "КІНЕЦЬ ДРЕВНОСТІ, Част. І Гл.3 ЗМІЯ"


  47. Нестор Мудрий - [ 2007.12.06 09:49 ]
    АТАКУЮЧИЙ АРБІТР
    Ті вибори, хоч незаконні - дарма,
    Указами зрушені аж чотирма,
    Були дуже схожі на Кубок з футболу,
    В якому держави глава і Гарант
    Водночас у формі одної з команд
    І в ролі арбітра виходив на поле.

    Гадаєш, брешу я? Згадай і відстеж...
    Казав він, що вибори пройдуть (авжеж!)
    І чесно, й прозоро, і демократично -
    А сам, хоч і пахнув при цьому, як скунс,
    Підтримував свій мегаблок,тобто НУНС,
    З щитів та екранів завзято й публічно.

    Ой, круто ж арбітр потрапляв на TV!
    Канали пускали - тому ще живі,
    І так не було, як у Грузії згодом?..
    Тим часом у певних краях (областях)
    Хтось вумний "велів":
    "Ні" - ПР на щитах,
    "Так" - Юльці і Ющенку перед народом.

    Читачу, цікавишся, хто б то "велів"?
    Напевне, росли язики із голів
    ОДА, що за вибори чесні скрізь брались.
    Двох зняв тоді Ющенко без подання
    Прем'єра - й не знаю, чи не навмання:
    Щоб в НУНСу штабах дужче інші старались.

    Підтвердити може прозорості курс -
    І чесно, й спортивно на адмінресурс -
    "Майданців" тріумф на дільницях закритих.
    Чи милий бандитам месія-глава,
    Що тюрми колись їм напророкував?
    Про це жартома можна лиш говорити.

    А тьма галичан, для яких влада ця
    Так ревно створила робочі місця,
    Що пашуть в Європі з цієї причини,
    З'явилися вдома у всенькій красі
    І знову ж "майданцям" дали голосів -
    Але не питайте мене, яким чином...

    Та хоч "мертвих душ" до дільниць ринув вал,
    Хоч добрий, либонь, "підрахуй" Шаповал
    І хоч мегаблок - помаранчева сила,
    А менш як 15 відсотків вона
    Набрала - і тут аксіома сумна:
    Арбітра тим самим послали на мило!

    Втім, блок із нунсистів - то вічний борець,
    А в нього й тринадцятий є ще гравець,
    І це - Білий Дім, де самі демократи;
    Арбітр і без правил зіграти мастак,
    Тим самим тринадцятим навчений так, -
    Тож треба 0:7 Україну програти...
    Серпень - листопад 2007


    Рейтинги: Народний 5 (5.12) | "Майстерень" 5 (5.06)
    Коментарі: (22)


  48. Вікторія Забава - [ 2007.12.05 22:56 ]
    Годівничка
    Є в садочку годівничка.
    Там обідає синичка.
    Звуть її красиво – Цінька,
    Вона пісеньку цвірінька.
    Виніс їй Андрійко сала.
    Цвірінчить синичка: "Мало!
    Жменьку зернят і пшонця.
    Ой, смачна пожива ця!"


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.37) | "Майстерень" 5 (5.17)
    Коментарі: (2)


  49. Юрій Лазірко - [ 2007.12.05 22:26 ]
    Вогонь-первоцвіт
    Крила від ýсмішки, долі проталина -
    в небо розбурхане вирвалось
    стримано "так".
    В'ється довіра сердець - простирадлами,
    близькість оклично витискує
    поспіхом знак.

    Хочеться - дихати дикістю п'яною,
    відкарбувати цілунком
    гарячим "моя",
    кликати святість, упитись осанною
    та розділити в розхлюпинах
    розум та "я".

    Яблуко вкушено, цноту знебожено,
    світ перевернуто. Східцями
    поступу вниз
    пальці крокують - в очах заворожено
    пестить спокусу думками
    тілесний каприз.

    Виведи формулу волі небесної,
    сило бажання, щоб пристрасть
    вогнем зацвіла...
    Те, що написано - все перекреслено
    кольором тиші, рукою
    земного тепла.

    То не уста - то забутості паливо,
    дотик готує новий,
    мандрівний переліт.
    Крила від усмішки, долі проталина -
    ніч розпускає в коханні
    вогню первоцвіт.

    5 Грудня 2007


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (7)


  50. Янка Яковенко - [ 2007.12.05 22:06 ]
    * * *
    Я затаюся у сонних обіймах
    Мого нерідного і некоханого.
    Як я стомилась в постійних війнах
    За місця на обіді званому.

    Мій неєдиний, твої долоні
    Ніжністю скрапують тихою,
    Мов молока материнського повні.
    Я завмираю й не дихаю,

    Щоб не злякати – бо раптом розгубиш,
    Диво таке не вертається знову.
    В мене на грудях синці вже від туги,
    А ти, мій чужий, гадав – від любові.

    Спи... просто Мій... залишилось так мало нам.
    Стрінемось ранком – холодна й байдужий.
    Зникнуть в очах весняні проталини
    Тобою на мить відвойовані в стужі.


    Рейтинги: Народний 5.21 (5.25) | "Майстерень" 5 (5.1)
    Коментарі: (4)



  51. Сторінки: 1   ...   1662   1663   1664   1665   1666   1667   1668   1669   1670   ...   1829