ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Я Велес - [ 2007.12.05 21:11 ]
    У лікарні
    Лікарняна журба. У вікні –
    Забинтовані рамою хмари.
    Тінь далеких дерев на стіні,
    Мов у безвість споряджені мари.

    Вже розвиднілось. Ніч – як роса:
    По шибках зісковзнули краплинки.
    Не мені, не мені ця краса...
    Задрімати хоча б на часинку...

    А ковалики тишу кують
    У сумній холодниці палати,
    Де недуг і страждань каламуть,
    А надій і жадань – ані цяти.

    Лікарняна журба. У вікні –
    Забинтовані рамою хмари.
    Тінь далеких дерев на стіні,
    Мов у безвість споряджені мари.


    Рейтинги: Народний 5.29 (5.53) | "Майстерень" 5.5 (5.51) | Самооцінка 5
    Коментарі: (14)


  2. Григорій Лютий - [ 2007.12.05 21:33 ]
    як я борщ варила

    Як побрались ми з Богданом,
    Підвелась я рано-рано…
    Встала борщику зварити –
    Чоловіка покорити.
    Та й пішла я по капусту,
    А там діток густо-густо:
    І окаті, і кирпаті…
    Зупинилась я на Каті…
    А пішла по бараболю,
    Глип, у ній пустує Коля, –
    Голосисте, рожевеньке,
    Упізнав одразу неньку…
    Хниче: “Хочу я до Каті…”–
    Зроду всі в нас язикаті…
    Щоб на дні збиралась сила,
    По буряк я ще ходила.
    Був там вибір із Христин,
    Не могла не принести…
    А як рвала я горох,
    Упіймала зразу трьох:
    Олю, Йванка ще й Софійку –
    Каверзушку-довговійку.
    Доки монялася з ними,
    Бог послав мені Якима,
    А верталась по окріп,
    То знайшовся ще й Охрім.
    Так допоки борщ варила,
    Вісім діточок зловила.
    Гей, сідайте всі до столу,
    Насипатиму по колу.
    Всі ви любі дітки божі,
    Ніби з грядочки, пригожі…
    – А в сусідів ця примовка
    І коротка, і не ловка.
    – Так у них же тих дітей –
    Лиш Федот, як соловей…
    Он в Оверка – то сімейка,
    Доки скличе – попогейка.
    Наче маку, дитинчат,
    Вже імен не вистача…

    Грицик, Мицик, два Степани,
    Шура, Ліда, Роксолана,
    Саша, Маша, три Володі,
    Ще Андрії в них у моді:
    Батько, прадід з Базавлука,
    Люся-баба, Люся-внука,
    Галя, Аня, Королина,
    Надя, Віта і Ярина,
    Гапка, Діна і Мелашка,
    Полікарп, Семен і Пашка,
    Геть замучили дяка,
    Як побачить їх – гика,
    Це вже є, а це негоже,
    Це – чужинське, це – не Боже…
    Кожен рік по три, по п’ять –
    Легш родить, ніж називать!
    8 березня 2004 р.


    Рейтинги: Народний 5.7 (5.62) | "Майстерень" 5.75 (5.57)
    Коментарі: (6)


  3. Володимир Ляшкевич - [ 2007.12.05 21:42 ]
    У храмі Сонця
    ...Жрець задоволений. Та почуття
    не прийнято являти в цій країні.
    Тому його розмова з учнем більше
    нагадує строкату пісню вітру,
    відомого сухим пустельним жаром.

    Але переплітаючись з відлунням,
    породжуваним гомінким камінням
    і подихом п’янких цвітінь знадвору,
    слова звучать із потаємним змістом,
    святилищу великому дозвучні,
    торкаючись і мудрості глибин,
    покладеної у основи храму.

    Жрець раптом згадує те відчуття,
    так гостро, тонко - він і з ним учитель...
    Як радісно вбирати словоспів,
    відлуння, мову, значення і обсяг...

    Відкрите, що ховалося так довго
    у пам'яті, тілесне відчуття -
    насичене, яскраве. Та за ним
    було і інше, - те, що налякало
    тоді, і зараз виринає знову
    в багряних полисках огню, чіткіше...

    ...Могутня і прозора течія,
    кружляють знані і незнані форми
    живого, раз за разом виринають
    украй здивовані людські обличчя...
    Ні, не обличчя, наче зсередини
    видніються, немов одна їх суть.

    Раптово виникають і зникають,
    як інше, різне. Наче зміст часів,
    відпущених для кожного творіння,
    зібрався в ціле, в результат кінцевий,
    і дужим виром огортає обсяг,
    спиняючись лише побіля ніг
    здобулих вічність видатних Рех Хету.

    З одними він, бувало, зустрічався,
    про декого читав, про когось чув,
    а інші - незнайомі, та усі
    споглядачі спокійні і глибокі,
    воістину Величні, Вищі Духом.

    Немов і не померли у свій час,
    не зникли, не розвіялися прахом.

    Чомусь зійшлися знову коло нього...
    Тоді були ледь зримі, нині чітко
    осяяні зсередини і ззовні...

    Мить - і видіння тане. Тіні вщухли.

    Жрець міцно тре долонями обличчя...


    2004


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (1) | "КІНЕЦЬ ДРЕВНОСТІ, Част. І Гл.2. Круг Тота (Зодіакальні Сузір'я)"


  4. Василь Шляхтич - [ 2007.12.05 18:32 ]
    Іду в минуле
    Так. Я влітаю в світ дитячий
    Де все було таке просте
    І все що своїм зором бачив
    Тулив душею мов святе

    Правди батьків моїми стали
    Їхнє слово хлібом життя
    Воно минуле розсівало
    Щоб зберегти від забуття

    Вертаю в пам’ять. Там їй святість
    Виловлюю кожного дня...
    Ох, як батьки були багаті
    Любов’ю лиш до СВОГО Я

    Історія роками писана
    Вона є книжкою життя
    Молитва в кожний вечір, рано
    Правд стерегла від забуття

    Тому так любо там влітаю
    В землю батьків в рідне село
    З того що бачу я читаю
    Все те що є і що було.

    Що прочитав я вам співаю
    Може де хто почує спів
    Сина з Закерзонського Краю
    Який своє так полюбив.
    04.12.2007р.


    Рейтинги: Народний -- (5.44) | "Майстерень" -- (5.13)
    Коментарі: (14)


  5. Іван Гонта - [ 2007.12.05 17:12 ]
    Перед Миколаєм
    У переддень зимового Миколи
    Страшенно тягне залягти у сплячку,
    Чи підхопити б хоч яку болячку,
    Розгрипитись і "не піти до школи".

    Просачкувати всі свої "уроки",
    По барах лікуватись від застуди,
    І вийти знов у білий світ, на люди
    Ну от хоча б десь так з нового року.

    А краще навіть вже під самий лютий,
    Коли вже відшумить останнє свято,
    Коли вже можна весну виглядати,
    І дні вже довші, вище сонце... Тьху ти!

    Розмріявся, тролейбуса прогавив.
    Не спати, блін! Приїду - вип'ю кави.
    17.12.03


    Рейтинги: Народний 5.13 (5.4) | "Майстерень" 5.25 (5.28)
    Коментарі: (19)


  6. Вікторія Вікторія - [ 2007.12.05 12:46 ]
    ***
    Зливаюсь з пасажирами маршрутки – наче хамелеон…
    ....Сьогодні знову снідала димом марихуани…
    …А де збираються приречені, що чекають на диво?

    І важко озиратись назад, а попереду очі осліпли….
    Запишу в органайзері - « щаслива»
    І поплентаюсь в люди… Радіти…

    Ось так воно буває згодом – примерзаєш тілом до буденності -
    І на вечерю знову марихуанна…

    А приречені ніде не збираються…
    Вони на самоті чекають те диво
    Чи на небі…?!
    …Самообман…


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  7. Юрій Лазірко - [ 2007.12.05 01:07 ]
    Майже сутінь
    Затягується день, мов зціпить зашморг шию.
    У пережитім світлі відстоюється дух,
    в листавій голові зефір сто "ша" сповиє
    і попадеться сутінь на ока хижий рух.

    Відбилася гроза у карбі лапи звіра,
    в нім баражує небо над вічком в дикий сад,
    на рани ліг язик, а голод на офіру -
    ламає слух у вусі лякливий променад.

    Крадеться - чути хруст, німіє враз у чаті,
    вразливий нюх невпинно сліди веде за ніс.
    Кидається життя на сонячне багаття -
    здеревеніє миттю бурхливий море-хмиз.

    4 Грудння 2007


    Рейтинги: Народний 5 (5.67) | "Майстерень" 5 (5.76)
    Коментарі: (13)


  8. Сан Чейзер - [ 2007.12.04 23:07 ]
    Їм, на північ...
    В душі вже - не полова, -
    беріть свою медаль
    Не клеїлась розмова
    про побратимів жаль
    І усмішка фальшиво,
    з моїх злітала вуст
    Всередині паршиво,
    і корчить з їх розпуст
    Не вмію я брехати,
    не гнівайтесь, прошу
    Від спаленої хати
    залиште хоч межу
    Не зватиму я братом,
    хто нищив у вогні
    В свідомості лиш катом
    ввижаєтесь мені
    Вам горя не бажаю -
    зоставте тільки спокій
    Бо чаша вже - до краю,
    а світ таки широкий
    04.12.07


    Рейтинги: Народний 5 (4.99) | "Майстерень" 5 (5.11)
    Коментарі: (2)


  9. Саміра Саакян - [ 2007.12.04 21:01 ]
    Пастка для чорної тури
    (Партія в шахи)

    Мої почуття в бандеролях прокурених рим
    Давно загубили шляхи до свого адресата.
    Зроблюся німою. І серце хай буде німим.
    За будь-яку помилку мусить відбутись розплата.
    Босоніж по склу... О, прийми цей шалений кан-кан!
    Останній бар’єр перед завченим зваженим кроком.
    - Хіба він месія?! Та він же не був і пророком!
    І права ступня заступила в іржавий капкан…



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.34) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (11)


  10. Саміра Саакян - [ 2007.12.04 21:08 ]
    Шах (смерть чорної королеви)
    (Партія в шахи)

    Твоя осінь, промерзла до самого мозку кісток,
    Затиска моє горло, і вже відчувається подих
    Потойбіччя і смерті. І пульс уповільнює крок,
    А в очах заклякає останній невпевнений подив.
    Твоїм холодом стуляться мушлі тремтячих повік
    І зсутуляться плечі, з яких обриватимуть крила.
    Східний вітер, мов ляпас, війне по безкровності щік,
    Вириваючи з рук парасольки червоне вітрило…
    …замри…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.34) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (5)


  11. Люта Ольга Козіна - [ 2007.12.04 19:17 ]
    Сніжинка
    Багато хто пішов від багатьох
    Мені ж здається – лише ти від мене!
    Зі мною смуток і, можливо, Бог,
    І самота гірка, але приємна…
    А вранці на деревах чистий сніг,
    На кухні кава, стиглі мандарини
    Як запах щастя…Ти б отак не зміг
    Воскреснути на ранок. Ти б загинув…
    Моя-Твоя зима (чи сивина?)
    Сніжинкою впаде на одяг чорний.
    Розтане. А ти скажеш: «Це вона!
    Була – єдина – правильної форми…»
    Авжеж, була. В якімсь далекім сні
    Сніжинкою розтанула в віках,
    І літерами на чужій стіні
    Ти пізно їй зізнався в почуттях.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.34) | "Майстерень" -- (5.33)
    Коментарі: (3)


  12. Юрій Б - [ 2007.12.04 17:57 ]
    ***
    В тобі нема й не буде стриму.
    Хмільніша від усіх ватаг.
    Неначе течія гольфстриму,
    Що підмива архіпелаг.

    Але коли спливає повінь
    Й остання крапля із руки,
    Лишаєшся, як пульс на скроні –
    Як живчик дикої ріки.


    Рейтинги: Народний 5 (5.11) | "Майстерень" 5 (5.05)
    Прокоментувати:


  13. Янка Яковенко - [ 2007.12.04 17:27 ]
    материнське
    У мене груди, повні молока,
    Сосок рожевий щедро стікає білим,
    І радості й жалі вбирає усім тілом
    Моє мале продовження в віках.

    Стіка душа у душу молоком,
    Вростають мої мрії в оченята,
    І мріється, що я не просто мати,
    Я Україна, з вічності соском.


    Рейтинги: Народний 5.13 (5.25) | "Майстерень" 5.25 (5.1)
    Коментарі: (31)


  14. Віктор Спраглий - [ 2007.12.04 17:26 ]
    * * *
    Похмурий день,
    Похмурий день весінній.
    Дванадцять жмень,
    Дванадцять жмень насіння.
    Рясні дощі,
    Рясні дощі. Пологи.
    Гілки кущів,
    Гілки кущів розлогі...


    Рейтинги: Народний 5 (5.21) | "Майстерень" 5 (5.19)
    Коментарі: (2)


  15. Вікторія Забава - [ 2007.12.04 17:28 ]
    Віхола
    Iз поля, з лісу віхола
    На ковзанах приїхала.
    Вертілася, кружлялася,
    У вікна задивлялася:
    – Мерщій виходьте з хати,
    Беріть свої санчата.
    Давайте в сніжки гратися,
    Iз гірочки спускатися!


    Рейтинги: Народний 5 (5.37) | "Майстерень" 5 (5.17)
    Коментарі: (8)


  16. Юля Бро - [ 2007.12.04 16:12 ]
    нет ни слов, ни силков
    И тогда ты поймешь, задремав в жигулиной арбе,
    что я - зверь о тебе, что я - муж о тебе,
    что я - мысль о тебе…
    Александр Кабанов

    Нет ни слов, ни силков,
    Чтоб тебя удержать и остаться,
    Словно жук в янтаре,
    В этом августе, в этом меду…
    Душно… Дудочка, слышишь, призывно играет?
    Я иду, Крысолов, как всегда, я покорно иду.
    Я иду, опуская глаза, как нашкодивший школьник,
    К чёрной смерти и к белому свету невиданных врат
    И, оставив меня, врач смывает следы в рукомойник.
    И теряешь ты слёзы – огромные – в сотни карат.
    А в полынных полях разыгрались искристые феи.
    Ты ловил их и требовал, мир разломив, как гранат,
    Из рассыпанных зёрнышек складывать бывшее время,
    Перенизывать луны в гармонию лунных сонат.
    Но – играй не играй – рассыпается бисером писем
    Тот чудесный мирок и бодрящий коктейль-Коктебель.
    Как себе предлагаю: оставим печальные мысли,
    Что ты – зверь обо мне,
    Что ты – муж обо мне,
    Что ты – мысль обо мне.




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.55) | "Майстерень" -- (5.53)
    Коментарі: (14)


  17. Дмитро Штофель - [ 2007.12.04 14:07 ]
    БОРГ
    йняв
    мольбу
    трав
    мабуть

    світ
    сказав
    — смів
    без трав
    — будь
    хосен

    бук
    спасен
    : і
    нова
    з ніг
    трава
    з рук
    пирій
    дрок
    посій
    ніс
    зачах
    — зріс
    типчак


    Рейтинги: Народний -- (5.17) | "Майстерень" -- (5.1)
    Коментарі: (4)


  18. Ірина Заверуха - [ 2007.12.04 14:57 ]
    Повітряні кулі
    Ти надумав летіти – надувся і вперся у стелю
    І не думай, що високо – кілька щаблів по драбині
    В голові гвинтокрили ніяк не вгамуються, хмелю
    Забагато, щоб втриматись на підозрілій дощині.

    Я скрипучими скронями скрині розбуджу комору,
    Розглядатиму довго обличчя старих фотокарток.
    У зворотному відліку пиво і пляшка кагору -
    За щасливий політ всіх закоханих в себе хлоп’яток.


    Рейтинги: Народний -- (5.21) | "Майстерень" -- (5.16)
    Коментарі: (3)


  19. Лариса Вировець - [ 2007.12.04 14:32 ]
    Зимові тюльпани
    Горобенята жовтодзьобі,
    зимові заспані тюльпани...
    Їм ніч лишає у жалобі
    крижинки сліз на целофані.

    Мені рішучості забракне
    тебе в щоку поцілувати...
    Тих пелюсток торкнувшись, як нам
    зрадливу ніжність приховати?

    Зліта словесна шкаралупа,
    мов з алебастру позолота,
    і десь між нас очима лупа
    підранок-доля жовторота.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.44)
    Коментарі: (17)


  20. Сергій Дяків - [ 2007.12.04 13:29 ]
    ***
    Я мрію про миті з тобою,
    Про дотики ніжні твої.
    Моє серце наливається любов'ю,
    Коли ти усміхаєшся мені.

    І хлюпоче океанським прибоєм
    Те кохання п'янке, чарівне,
    Що мов скрипка своєю струною
    Так мінливо торкає мене.

    Я мрію про теплі обійми,
    Про небо, що в твоїх очах.
    Про тебе, кохана, я мрію,
    Ти завжди у моїх думках.

    Ти завжди жадана, єдина,
    Навіки потрібна мені.
    Тебе я кохаю невинно!
    Кохаю і наяву, і уві сні.


    Рейтинги: Народний -- (5.02) | "Майстерень" -- (5.02) | Самооцінка 5
    Коментарі: (5)


  21. Іван Гонта - [ 2007.12.04 11:24 ]
    ***
    Ця апріорна тимчасовість,
    Недоотриманих утіх,
    І приколисувана совість,
    І недовиплеканий гріх...

    Все інше просто й тривіально,
    Як у дешевому кіні:
    Мовчу самотньо і печально,
    Бо ти дісталась не мені.
    04.07.07


    Рейтинги: Народний 5.31 (5.4) | "Майстерень" 5.5 (5.28)
    Коментарі: (10)


  22. Чорнява Жінка - [ 2007.12.04 11:59 ]
    Там, де верхівки сосен
    1
    Там, де верхівки сосен
    сходяться разом,
    де велике сонце,
    нанизане
    на молоді ніжні голки,
    розпадається
    на тисячі сонечок,
    кожне з яких
    тягнеться до тебе
    по тонких рожевих
    стовбурах,
    лоскоче, смішить,
    заглядаючи прямо в очі:
    дивись, дивись на мене!

    2
    є перехід,
    по якому можна пройти,
    але краще злетіти
    (це ж легко),
    і тисячі маленьких сонечок,
    що живуть у тобі,
    на своїх теплих долонях
    віднесуть твою безтілесність,
    таку легку
    таку невагому
    таку прозору
    Додому


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (5)


  23. Віктор Спраглий - [ 2007.12.04 10:48 ]
    * * *
    Що ти залишиш по собі
    У нетрях сивої доби,
    Туманний карб,
    Чи дивний скарб,
    Що годен впасти на олтар?


    Рейтинги: Народний -- (5.21) | "Майстерень" -- (5.19)
    Коментарі: (2)


  24. Тарас Плахтій - [ 2007.12.04 00:34 ]
    * * *
    Тебе прошу піднятися зі мною
    У вись, між хмари. Тільки не тремти.
    Торкнусь плеча, упевнено рукою
    Зніму твій страх. Не бійся висоти,
    Я тут, з тобою, поряд... Ти не бачиш?
    Повір, я тут, далеко від землі.
    Але скажи, чому так гірко плачеш
    І краплі сліз зникають у імлі
    Рясним дощем? Поглянь, як ми високо.
    Залишилась далеко суєта...
    Лише єднання подарує спокій
    та усмішку Мадонни на уста.


    Рейтинги: Народний 5.3 (5.19) | "Майстерень" 5.25 (5.19)
    Коментарі: (15)


  25. Вікторія Забава - [ 2007.12.03 21:25 ]
    Віхола і зайчисько
    Віхолі кричав зайчисько:
    "Не підходь до мене близько!
    Швидко-швидко я стрибаю –
    Утечу від тебе гаєм."
    Засміялася завія:
    "Я ганятися умію!
    Ти мене, стару, послухай:
    Надеру тобі я вуха!"
    Скік і зайчик за хвилину
    Заховався під ялину.
    А завія все шукає:
    Був зайчисько – і немає!
    Притомилася, упала,
    В кучугурах заблукала,
    I зітхає край дороги –
    Бо швидкі у зайця ноги.


    Рейтинги: Народний 5.31 (5.37) | "Майстерень" 5 (5.17)
    Коментарі: (3)


  26. Вікторія Забава - [ 2007.12.03 20:53 ]
    Дбайлива білочка
    У дуплі у білочки
    Є запас в тарілочці:
    Ягоди, горішки,
    Грибочки та шишки.
    Ковдра є тепленька!
    Коли спить руденька
    У морозну днину
    Їй тепленько в спину.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.37) | "Майстерень" 5 (5.17)
    Коментарі: (2)


  27. Дмитро Чистяк - [ 2007.12.03 20:56 ]
    Зустріч
    Коли відпломеніло,
    І стихли голуби,
    Приплив у слові білім,
    А очі – голубі…

    Не бачила, світліла –
    І відгула гроза,
    А він їй біле тіло
    Зірками пов'язав.

    Бриніли чисті сльози,
    І зір був повен зір,
    А десь ішли морози
    По вранішній росі…

    Ще зірочку, ще линву,
    Отак, отак – і рай!
    – Коханий, я щаслива!
    – Кохана, помирай!


    Рейтинги: Народний 5.17 (5.34) | "Майстерень" 5 (5.25)
    Коментарі: (2)


  28. Іван Гонта - [ 2007.12.03 16:08 ]
    Блондинка
    Можна? Здрасьтє вам. Спасібо. Рая.
    Да, я про роботу, по об'яві.
    Резю-шо? Спасібо, краще чая.
    Ах, які тут ящічкі цікаві!

    Зможу тута класти космєтічку.
    Ой, я вас не зачепила бюстом?
    Правда, мені йде оця спідничка?
    Меблів, бачу, тут у вас не густо.

    Ше б діван, ну чи хотя би крісло .
    Ну... Якшо ми схочем отдохнути...
    Ну а так у вас нічо, не кісло.
    Ну, карочє, загортайте... Тьху-ти!

    То єсть, я согласна тут робити.
    Шо? Ексель? Такого я не знала…
    Ще я можу поливати квіти!
    Мови? Так, я знаю їх немало:

    Українську, русску, ну і даже
    Ми англійську вчили в універі.
    Універ? Ну той, шестіетажний.
    Там такі круті стєклянні двері.

    Да, діплом взяла канєшно. Нате.
    Вот який красівий і блєстящий!
    Ну то шо, коли вже починати?
    Як ви кажете? За двері? Нащо?

    Ну і ладно! Ну і больно надо!..
    Ну й піду... До ваших конкурєнтів.
    Там мене зустрінуть дуже радо -
    Там таких немає імпотєнтів!


    Рейтинги: Народний 5.44 (5.4) | "Майстерень" 5.33 (5.28)
    Коментарі: (27)


  29. Зоя Чорна - [ 2007.12.03 15:55 ]
    * * *
    Весна останній день свого кохання
    Відсвяткувала.Завтра тепле літо
    До нашої господи завітає
    І вранішніми росами заграє,
    В душі розбудить трепетне чекання.
    Та лиш смеркання.

    Вже ніч лягає темними стібками
    Додолу.Місяць,зорі,тихо...
    І десь далеко чути: хтось сміється,
    Чи, може, то лише мені здається.
    Дрімота ходить між хатами
    Стежками.

    Скоро вже півні перші заспівають.
    Під ранок. Та мені не спиться,
    І в душу смуток стиха зазирає,
    Та їй уже ніщо не помагає.
    Щасливі ті, кого завжди кохають.
    Мені не знать цього...
    Зітхаю.


    Рейтинги: Народний 4.83 (5.15) | "Майстерень" 5 (5.13)
    Коментарі: (8)


  30. Ганна Осадко - [ 2007.12.03 14:42 ]
    Місток
    …бо вогонь перелічує пальці на білих ногах,
    спершу злизує нігті, і вгору повзе - під спідницю.
    З журавлями не склалось. Згорає в зіницях синиця
    і зникає останнє, що в мене лишалося – страх,
    він згортається в кокон, густішає і щемить.
    - Як горить!
    І здається, що біль розтікається тілом, ніби
    вже з’явився місток. Як захочу – умить перескочу.
    ( А вони ще стоять піді мною – порожні очі!)
    Ах, видовище смерті! – ну що ж, заїдайте хлібом!
    …………………………………………………………
    Але й тепло горіти! І вже не суттєво, що там
    скажуть люди: «Відьмачка!», «Невинна!»…
    Людей багато.
    Перебігти хутенько це піротехнічне свято
    І тікати по небу. Тікати по небу доти,
    Доки коси не стануть густими, немов отава,
    Дим втече із найменшого спогаду – отоді-то
    Знов пробігти по колу: вечеря, господар, діти.
    І у снах – нетутешня, прийдешня, гінка заграва:
    Пальчик, нігтик, згортається шкіра, як вутле шмаття.
    - Божевільна!
    - Додайте хмизу!
    - Яке ж багаття!
    Як багато багать! Як згорає в душі багато!
    ( А вони ще стоять.
    Бо у них – насолода свята,
    І свята простота, що дзвіночком вертепним дзенька)…
    …………………………………………………………
    …А синичка-душа відлетіла – така маленька!
    …А багаття любові накрило нічною млою…
    …І спідниця стікає ногами униз - смолою…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.65) | "Майстерень" -- (5.62)
    Коментарі: (4)


  31. Ванда Нова - [ 2007.12.03 11:35 ]
    * * *
    Ходімо, Єво, ми самі сьогодні -
    Так слизько, і півкроку до безодні…
    Пальтечко застібни і схаменись,
    А ще, на Бога, не дивися вниз!..
    Підніжки ставить ожеледь підступна,
    Впаде бурулька – просто в серце стукне,
    Засяде в ньому скалка крижана
    І, як магніт, тягнутиме до дна…

    Тримайся, Єво, серце ще пульсує!
    Не проклинай, не згадуй долю всує -
    Бездушно час мішав до снігу бруд,
    Але ж дзеркáла брешуть, як і люд…
    Чи нас якась погубить голка з криги?!
    Дасть Бог - і ми діждемося відлиги,
    Не зупиняйся, серденько, не смій!..

    …Розтануть снігу крихти, з довгих вій
    Тоненька цівка протече сльозою,
    ковзне на щоку. Очі сфінкса – зорі
    Нам підморгнуть, але промовчать мудро,
    Впаде з обличчя сфінкса біла пудра
    і дивом причепурить коси , Єво,
    Смішна і ніжна – сніжна королево…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" 5.5 (5.55)
    Коментарі: (9)


  32. Чорнява Жінка - [ 2007.12.03 10:28 ]
    Квазисонет
    Так плод не падает, уже созревший...
    Междусезонья черная дыра
    Воронкой вьется с ночи до утра
    И выстилает дно листвой умершей,

    А чаша неба полнится ненастьем,
    Хоть дань природе отдана сполна,
    И яркая девятая Луна
    Больное Солнце гасит в одночасье,

    Но тишина в небесном серебре
    Спускается на ту аллею, где
    Вдали от суеты и чувств пожара

    Идет, беспечно листьями шурша,
    Святая пара – осень и душа,
    Соединенная кольцом бульвара...


    Рейтинги: Народний 5.4 (5.6) | "Майстерень" 5.4 (5.61)
    Коментарі: (7)


  33. Сан Чейзер - [ 2007.12.02 22:34 ]
    ~~~~~~~~~~~~~~
    На дні мого серця ховаються тіні
    І змії спокуси любов розривають
    Зловіще втішається темрява зміні
    Дорогу до прірви душі відкривають
    Думки відривають мене від землі
    І в небо велично здіймають
    А розум втопає у враннішній мглі
    Й жахи болю душу проймають
    А сумніви знову те щастя руйнують
    І морок весь світ поглинає
    Бо люди довкола мене вже не чують
    Й кохання давно вже мене не шукає

    07.04.05


    Рейтинги: Народний 5 (4.99) | "Майстерень" -- (5.11)
    Коментарі: (7)


  34. Сергій Могилко - [ 2007.12.02 20:37 ]
    В театрі
    Загримували совість,
    Перевдягли у шати
    І на хитляву сцену
    Попхали ролі грати.

    Вуаллю слів прикрили
    Те, що у них на споді,
    Надію в серці гріли…
    Ніхто не крикнув «Годі!»

    В напіврозбитих кріслах
    Чекали зміни дії,
    Але на сцену лізли
    Одні і ті ж злодії…

    З партеру чутно: «Браво!»,
    «Чудова гра, панове!».
    Невдячних за виставу –
    За руки і в окови!

    Завмерли всі від страху.

    Лиш витончено й лунко
    Оркестр грає Баха…

    І сміх із-за лаштунків…


    Рейтинги: Народний -- (5.08) | "Майстерень" -- (5.02)
    Коментарі: (1)


  35. Тамара Борисівна Маршалова - [ 2007.12.02 17:16 ]
    У ніч святу Христового Різдва
    У ніч святу Христового Різдва
    Яселка ти в душі зроби Дитині,
    І запроси Дух Божого Єства
    Навічно оселитись там віднині.
    Ти обігрій Посланника Творця,
    В Нім визнавши Месію дорогого,
    Хто є Любов’ю Неба без кінця,
    Спасителем землі по волі Бога.
    Ти в серце запроси Того тепер,
    Хто буде найщирішим саме другом,
    Хто біль і розпач Своїм Словом стер,
    Згасивши Кров’ю окаянну тугу.
    Хто шляхом є до Божого буття,
    Хто - істина, що знищує неправди!
    Життя усіх у правді, каяття,
    У вірі - прощення Отця назавжди.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (2)


  36. Янка Яковенко - [ 2007.12.02 15:23 ]
    Колегам педагогам
    По саму душу рукава закотимо,
    Бо наша суть одна - садить і поливать.
    І горнеться рілля ось цими жовторотими
    Надіями і мріями у тисячі малят.

    Минуть-злетять роки - і вродить наша нива,
    І тисячі сердець розсіються по світу,
    Із гордістю напишемо в своїм останнім звіті:
    "О Боже, як життя ми прожили красиво!"


    Рейтинги: Народний 4.5 (5.25) | "Майстерень" -- (5.1)
    Коментарі: (11)


  37. Ірина Заверуха - [ 2007.12.02 14:13 ]
    Доказ
    Доказом смерті кружлятимуть чорні грифони
    І проростатиме вугільно-чорний барвінок
    Післяжиття також матиме вічні закони
    Чуєш, як гупає серце через перестінок.

    Довгий удар і короткий, як азбука морзе
    Після сигналу залишити можна мовчання
    Доказом смерті – не бірочка в темному морзі
    Наше з тобою взаємне нерозпізнавання...


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.21) | "Майстерень" 5.75 (5.16)
    Коментарі: (12)


  38. Тамара Борисівна Маршалова - [ 2007.12.02 13:52 ]
    Дивне Cвято
    У святого Миколая
    Безліч подарунків.
    Він у торбу їх складає,
    Барвні ті пакунки.

    Є в них брязкальця, машинки,
    Лялечки, звірята –
    Є ведмеді з хутра, білки,
    Мавпи, зайченята...

    Стелить шлях ніч-чарівниця
    Зорями ясними,
    Упряж оленів ген мчиться,
    Сон летить за ними.

    Тихо хтось іде до хати...
    Просто до ялинки!
    А на ранок – дивне Cвято
    Кожної дитинки!


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  39. Руслан Зеру - [ 2007.12.02 12:33 ]
    Образо...
    Образотворчість - дорога смертних,
    Образогрішність - відстань до Бога,
    Абонемент на право вмерти.
    Життям стираєм потроху ноги.
    Образовірність - зневір"я в людях,
    Образосвітлість - образа ночі.
    Лиш пише тиша кінець прелюдій
    Світлом вбиваєм потроху очі.
    Образостиглість - весна зимою,
    Образостильність - кайдани волі,
    І крик сум"яття душі німої,
    Живем потрохи, вбиваєм долю.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.13) | "Майстерень" -- (5.06)
    Коментарі: (2)


  40. Шкідлива Звичка - [ 2007.12.02 10:15 ]
    Епітафія
    Десь на дні душі оселилась птаха,
    Затремтіла крилами на очах моїх.
    Покотились сльози,заблистіли сріблом,
    Мовчазне прохання не зірвалось з уст.

    То було життя,то було кохання,
    То була та сила,що в душі щемить.
    Квіти розцвітали,волошково-сині,
    Ті шматочки неба у очах твоїх.

    Сипались слова,наче зорі з неба,
    І вуста торкали тільки рук моїх.
    Ти був світлом тим в темряві й безодні,
    У яку загнали мене злі вовки.


    Рейтинги: Народний 5 (4.28) | "Майстерень" 5 (4.19)
    Прокоментувати:


  41. Анна Шишкіна - [ 2007.12.02 02:14 ]
    Ода бірюзовим шкарпеткам + комусь...
    У мене є
    бірюзові
    шкарпетки,
    зв'язані
    з чиєїсь
    бірюзової
    шерсті.
    Мені шкода
    того,
    колись
    бірюзового,-
    тепер він
    ходить
    безколірний
    й голий.
    А надворі-
    зима,
    і холодно,
    і хтось,
    колись
    бірюзовий,
    вкривається
    сивими пуп'янками,
    розквітає
    синім
    обмороженням.
    То виходить,
    що лишивши його
    ню,оголеним,
    я змінила його
    само-
    забарвленість?


    Рейтинги: Народний 5 (5.09) | "Майстерень" 5 (5.04)
    Прокоментувати:


  42. Анна Шишкіна - [ 2007.12.02 02:57 ]
    Безсловесний раб
    Зелена трава
    фарбується кров'ю:
    ти гостриш свій меч
    об голівки кульбаб,
    мовчки дивлячись в вічі,
    питаєшся, хто я.
    Ким же можу я бути?-
    безсловесний твій раб.

    Кров ковтає земля,
    наче спрагла до болю,
    наче пити їй дощ
    сотні літ не давав,
    гостриш меч об траву,
    здатний стати до бою,
    а я поруч стою-
    безсловесний твій раб.

    Вже плюється земля-
    досить випила крові,
    вже нагострений меч
    проти сонця блищить.
    Безсловесний твій раб-
    меч навис наді мною-
    і від смерті мене
    відділяє лиш мить.


    Рейтинги: Народний 5 (5.09) | "Майстерень" -- (5.04)
    Коментарі: (1)


  43. Золота Жінка - [ 2007.12.01 23:16 ]
    Москалик
    Влітку дівчинка Мирося, що жила в Карпатах,
    В Крим приїхала – до моря – з мамою і татом.
    Все цікаве, все уперше – хвилі, пляж і чайки!
    Мама скинула з малої трусики, і майку,
    Одягла панамку білу: “Бігай, мила дочко!” –
    І Мирося полетіла бавитись в пісочку.
    Довго замок будувала, пасочки ліпила,
    Аж нарешті біля моря хлопчика зустріла.
    Теж маленького. В панамці. І нічого більше.
    -Як тя звати? – запитала. Певно, із тубільців
    Був малюк. Бо здивувався: “Я не понимаю”...
    А Мирося так уважно хлопця розглядає,
    Все вивчає, як анатом, скрізь проводить оком,
    А тоді до мами з татом підбіга з прискоком:
    -Йой! Матусю! Я тааааааакого виділа сьогодні
    Бахура голісінького у маґерці модній!
    Не по-нашому балакав, ну таке чудило!
    І у нього...теє...тоє...біле щось висіло...-
    Червоніє, бґає хустку, а тоді несміло:
    -Певно, мамо, то москалик, що Ви говорили...
    Ви казали, з москалями ми не схожі. Тільки
    Я не думала, признаюсь, щоби АЖ НАСТІЛЬКИ....


    Рейтинги: Народний 5.57 (5.49) | "Майстерень" 0 (5.52)
    Коментарі: (7)


  44. Анна Зайцева - [ 2007.12.01 22:17 ]
    Неіснуючому
    Пробач, мій герою. Ти не існуєш.
    Ти – неможливий. Ти – нереальний.
    Порожньому місту – порожні ночі…
    Порожньо зірвався акорд фінальний…

    Пробач, я знищу твоє повітря.
    Вигадки не потребують кисню,
    А також води, розуміння, турботи.
    І наостанок заберу пісню.

    Пробач. Це було дуже жорстоко –
    Створити тебе. Безглузде бажання.
    Порожнє життя. Я тобі відмовляю
    В останньому праві – на існування.


    Рейтинги: Народний 5 (5.14) | "Майстерень" 5 (5.16)
    Коментарі: (1)


  45. Сан Чейзер - [ 2007.12.01 21:36 ]
    Давно байдужому мені
    Ти закриваєш очі, світло гасне,
    вже темрява окутала усе
    Коли проводиш ночі сам, нещасний
    і смуток кров до обрію несе
    На стелі образи з'явились сині,
    холодним потом вкрилося чоло
    І спокою не буде вже віднині
    Життя тебе ламало, як могло
    Ти намагався вірити у краще,
    і аркуш чистий пильно готував
    Але не буде вороття нізащо,
    десь глибоко давно вже відчував
    Любов для тебе була лиш луна,
    від тебе настраждалася сповна
    03.05.06


    Рейтинги: Народний 5 (4.99) | "Майстерень" 5 (5.11)
    Прокоментувати:


  46. Золота Жінка - [ 2007.12.01 19:02 ]
    Стахановець
    Як це правильно, любий! Не варто купляти штольню,
    Коли треба відерце вугілля, чи два, чи три,
    Краще ввечері дівку до серця собі знайти,
    Відпочити у клубі, приміром, – і ніч прикольна
    Перекотиться в ранок, піде антрацит додому,
    Залишивши у ванні на столику свій гребінець,
    Це, погодься, палкого кохання не гірший кінець,
    Ти спокійно доспиш, і забудеш ім′я по тому.
    А проспавшись, насупиш чоло: “Вероніка? Катька?
    Може, просто Марія?”. Не парся, Стаханов! Відбій!
    Через тиждень знайдеться нехилий новий забій!
    Бо на грома тобі ціла шахта проблем Засядька?


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.25 (5.52)
    Коментарі: (11)


  47. Янка Яковенко - [ 2007.12.01 16:25 ]
    А я тебе майже забула
    ***
    А я тебе майже забула.
    Так, як ти і просив.
    Бува лиш: здіймається буря
    Знести нетривкі мости.

    Розкисне душа від спогадів:
    Їй то, що добра чарка.
    Без тосту, наче на проводах,
    Розіллється дощ у всі шпарки.

    Ех, пити – не перепити,
    Щоб там не трапилось – Будьмо!
    Знов ти не просіявся в сито
    Сірих осінніх буднів.



    Рейтинги: Народний 5.38 (5.25) | "Майстерень" 5 (5.1)
    Коментарі: (17)


  48. Анастасія Ахматова - [ 2007.12.01 15:14 ]
    Нeкрополь
    Ангелом смерті вважаю тебе,
    і млою твої крила повиті,
    на глянцевих плитах обличчя твоє,
    а тіло давно в домовині...

    У образах ночі вбачаю лиш твій,
    ти морока сіра примара.
    І цвинтар для тебе замінює дім,
    з світанком зникає омана.

    По кам'яних плитам...під літнім дощем
    тікаю я знову до тебе.
    І склеп, де ти є, розтрощую вщент
    і криком взиваю до неба.

    Прощавай... судомою сковую тіло,
    на прокляту землю я падаю ниць,
    молюся богам я за тебе невміло,
    і біль весь стікає сльозою з зіниць.


    Рейтинги: Народний 4.5 (4.5) | "Майстерень" 4.5 (4.5)
    Коментарі: (4)


  49. Ганна Осадко - [ 2007.11.30 22:06 ]
    Лист до друга
    Найкращі новини – відсутність важливих новин:
    Ще день розміняла, в кишеню відсипавши здачу,
    Бо все планомірно і вірно. Це, знаєш, неначе
    “Італія-Рома – Динамо” – чотири-один!
    Так, наші продули! Ти сам здогадався, чи бачив?

    Останні новини – в вазоні розцвів молочай,
    В неволі розцвів, уявляєш... Бо тепла неволя.
    От сніг за вікном пролітає – ти бачиш, поволі,
    А я за вікном калатаю у скляночці чай
    Сріблястою ложкою долі. Малі ще у школі –

    Знання здобувають про добре і вічне, про те
    Що варто робити і те, що не варто робити,
    Наприклад, уранці шкідливо під каву курити,
    А вчити англійську – корисно. Та сніг замете
    І перше, і друге. Тому залишається – жити,

    Картоплю варити в мундирах, цідити вино,
    Купити весняну суконку (це знаково в грудні),
    Звикати до тебе, до снігу, до кашлю, до буднів,
    Бо це вже – надовго. Бо це, як в задачі – “дано”,
    І сума доданків незмінна. І дні каламутні


    Птахами летять до бодай середини Дніпра,
    Щоб там, помінявшись з напарником, далі летіти,
    Аж поки в Тернопіль не вигребе ящером квітень,
    (Признаюся чесно, це місто - страшенна діра),
    І думка єдина “Хто винен і що з цим робити”

    Уже попустила. Найкращі новини – нудні,
    Не дивлюсь ТВ, не читаю нічого із преси,
    Горілку марную – на грудях вкладаю компреси,
    Забувши про дні – де робочі, а де вихідні?
    А все, що згадала, іде паровозом – пеесом.

    P.S. Повернулись зі школи донька і син.
    Найкращі новини - відсутність важливих новин.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.65) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (10)


  50. Юрій Лазірко - [ 2007.11.30 19:25 ]
    Янгольське пір`я
    Янгольське пір`я накрило - криком знекрилені й холодом,
    грілись у серці провісники волі побожних небес.
    Тіло думками палили, тліли в душевному голоді
    та промовляли молитвою: як... умирав та воскрес.

    В пальцях пригублена віра між сторінками завітними
    переписалась покорою, вірністю тільки Йому.
    Очі - розгублені, сірі, зір посилали за квітнями -
    та повертався самітником, вів за собою "чому"...

    Світе в Господній долоні - зерня Добра та Незрілості,
    в полі родючого Всесвіту дайним стеблом прорости,
    викупай колос в осонні, вигойдай муки у милості
    і над Вертепом за правдою янгольське пір`я впусти.

    30 Листопада 2007


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.67) | "Майстерень" 5.5 (5.76)
    Коментарі: (8)



  51. Сторінки: 1   ...   1663   1664   1665   1666   1667   1668   1669   1670   1671   ...   1829