ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Юрко Бужанин
2026.06.28 21:20
Безсилий я стати кращим
В розрізі твоїх амбіцій.
Хіба що зіграю в ящик
В не зовсім старому віці.

Віночком мене прикрасиш,
Про мене подумаєш гарно,
Ще слів теплих скажеш масу.

Мирон Шагало
2026.06.28 20:40
Сосни в білому вбранні —
вітру наречені.
У прозорій далині
обрії студені.

Білі іскри навкруги
мерехтять грайливо.
Сліпить очі білий луг —

Богдан Манюк
2026.06.28 15:32
Сновидіння — схлип свічада,
що сміялось у минулім.
Тягне нитку Аріадна
крізь печалі наші — чули,
як шепоче нитка-змійка,
шлях обмотуючи звитий?
Скільки снів — пробуджень стільки,
а з минулим все ж не квити

Євген Федчук
2026.06.28 15:23
Йшов чоловік по дорозі, уже притомився.
Бачить, річка попереду, там село видніє.
Тож у нього відпочити зродилась надія.
Прискорив він свої кроки, до річки спустився.
Через річку місток лежить, а вздовж річки верби.
Можна в вербах відпочити. За річку

Артур Курдіновський
2026.06.28 15:21
Увімкніть Бетховена! "Місячну" сонату!
Серце смутком зморене, горем розіп'яте.
Посеред нещирості сірого туману
Ніжна ця мелодія стане талісманом.

Сил немає дихати, вірити, чекати...
Увімкніть Бетховена! "Місячну" сонату!
Кришталева музика - п

Борис Костиря
2026.06.28 13:10
Лютує дикий ураган
І зносить все навколо,
Немов убивця-уркаган.
Він грає з нами в поло.

Стихія люта потряса
Твердині і основи.
І похитнулись небеса

Віктор Кучерук
2026.06.28 07:33
Не загладити провину,
Як в оцю гарячу днину
Я від ворога загину
У бою за Україну.

Через болісну утрату,
Найдорожчого солдата, -
Буде мати горювати

Роксолана Вірлан
2026.06.27 14:56
А що, якщо ніщо не є правдивим -
усе лиш неоспале вібрування.
І не здивуєш, аніяким дивом
мене - холоднолику, дику панну.

Хоча, направду, дякую за каву,
за зірну гущу в небному горняті,
заземлення в розмову нелукаву,

Борис Костиря
2026.06.27 13:28
Людина, якій нікуди іти,
Яка блукає в безнадійних хащах.
У криках німоти і пустоти
Вона веде життя своє пропаще.
Безхатько без життєвої мети,
Покинутий навік напризволяще.

Лайдак шукає те, чого нема,

хома дідим
2026.06.27 08:41
радіо співає про кохання
хмари сунуть і народ снує
заробити порішать питання
до свого усяко по своє
інший навіть
міг продати душу б
за дрібну грошву бо що душа
хто би знав як душу ту відчужить

Віктор Кучерук
2026.06.27 07:06
Настане завтра добрий час, -
Всміхнеться сонечко для нас
І згодом тільки грому вибух
Стрясе раптово цілі шиби.
Та довго ще до бідолах
Війна приходитиме в снах, -
І людям будуть свідчить люди
Про те, що точно не забудуть:

Юрій Лазірко
2026.06.26 16:53
it lives in me...
the sea of touches and
the endless kisses
ohoooooooooooh
oh wings of mine
your weightless moments -
heaven to embrace
the sparkling wine

С М
2026.06.26 16:36
Боже Мій

Люди, що ви накоїли?
Його замкнули ви у клітці, у злотій клітці
Змусили коритися релігії
Його, воскреслого з могили, із могили

Він є богом анічого

Тетяна Левицька
2026.06.26 15:23
Барвиста поезія, щемна, глибока —
життєвої мудрості сталий архів —
натхненно звучить на підмостках високих
її чарівний, кантиленовий спів.
Проймають катренів думки автентичні,
на розмах олжу б'ють по лівій щоці,
і маски лукаві зривають з обличчя,

Борис Костиря
2026.06.26 13:02
Я встану рано в сутінках зелених,
Пройду крізь гай дрімотний і черлений.

Прийду на стадіон крізь варту лісу,
Крізь ватру сну і незворушність міста.

Проб'ється думка крізь застиглість часу,
Крізь розтривожену інертну масу,

хома дідим
2026.06.26 09:30
хмариво синьовидне
веслярі небесні
уявляються невідомі
немислимі
які умудряються
уявлятися саме так
веслярами
що тебе утішає явно

Охмуд Песецький
2026.06.26 07:57
Сумуючи, немов розстаючись,
Про завтра не домовившись чи після
Зустрітися не днями, то колись,
Коли згадається сердець любовна пісня...


Закоханість і первісний інстинкт –
Усе працює, щоби поєднати,

Віктор Кучерук
2026.06.26 07:32
На берегах минулого сліди
Моїх, на жаль, непослідовних кроків, -
На берегах минулого - плоди
Не дуже добре вивчених уроків.
На берегах минулого - весна
І невичерпне джерело натхнення, -
На берегах минулого ясна
Пора завжди очікує на мене.

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Круки волають, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Олександр Сушко - [ 2022.02.01 06:54 ]
    Дорогим Тетянам
    1

    Є марійки, наталоньки,
    Ніжні павоньки-мавоньки.
    В мене ж інша командонька
    Для душевних утіх.

    Хоч хитає від старості -
    Потопаю у радості
    Та огрійних принадностях
    Між тетянок святих.

    Приспів:

    Ой Тетяни-Тетяночки!
    І дружини й коханочки!
    Не потрібно і чарочки -
    Від кохання п'янить!

    Гарні ви й без косметики,
    Комбідресів, беретиків...
    Зацілуйте лебедика
    І міцніш пригорніть.

    2

    Вік літаю під хмарами,
    Запеленутий чарами.
    Тілесами гітарними
    Заворожено зір.

    Ці богині-еринії -
    Самі ліпші! Повір мені!
    Впав на лик мій усміхнений
    Русий кінчик коси.

    31.01.2022р.


    Рейтинги: Народний 7 (5.43) | "Майстерень" 7 (5.82)
    Коментарі: (1)


  2. Ігор Шоха - [ 2022.01.31 16:23 ]
    Вінегрет з блекотою
    ***
    Із ірокезів та із могікан
    живими залишились одиниці...
    так само українцю свій «фіґ вам»
    показують сучасні якобинці,
    що нині викорінюють слов’ян.

    ***
    Солов'ї-розбійники в лісах
    об'єднались і отаборились,
    у кощія сили появились...
    у народу не минає жах –
    блекоти зеленої об'їлись.

    ***
    Усе, що досягають батогами,
    заточене на кінчику пера
    історії... бо нинішня пора
    така, що і добро із кулаками,
    і пряники не додають добра.

    ***
    Кусаються не тільки-но собаки,
    але й оскаженілі посіпаки,
    яким собачі премії дають,
    коли на ешафоті маніяки
    і фарисеї учиняють суд.

    ***
    Як важко щось одне обрати,
    коли і вибору нема,
    і не минає, зокрема,
    в Європі – учорашнє завтра,
    а на Московії – тюрма.

    ***
    Вегетаріанські апетити
    мають два любителі корита...
    українські «овочі» жують
    і неутолима їхня лють,
    бо крові немає,
    щоб запити.

    На закуску
    На третє залишається забути,
    що попереду і позаду – рать,
    а у меню євшану і отрути
    переважають прянощі цикути
    і спеції солодощів гірчать.

    01.2022


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.93)
    Прокоментувати:


  3. Ніна Виноградська - [ 2022.01.31 15:40 ]
    Мати




    Зупиніться на мить: перед вами краса,
    Описати яку вам не стане сторінки.
    Перед вами вогонь, що горить, не згаса,
    І цілюща вода перед вами – це Жінка.

    Матір світу цього, що дарує життя,
    І майбутнє тримає в маленьких долонях.
    Починаються з неї всі серцебиття
    І до сонця вона повертає твій сонях.

    Щоб щасливим і вільним був цей білий світ,
    Щоб могли ми в майбутнім нащадків чекати,
    Хай збувається в долі один заповіт:
    В кожній Жінці розквітне призначення – Мати.
    26.01.22


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.77)
    Прокоментувати:


  4. Ніна Виноградська - [ 2022.01.31 15:24 ]
    Незламна


    Ірині Довгань

    Закутали у прапор України,
    І застромили прапор у волосся.
    Ногами били ув обличчя, спину,
    За відданість і за любов. Колосся

    Від холоду й дощу ляга донизу,
    А жінка ця стояла, бита всіми.
    Кривила злість і ненависть мармизи
    у руськомірців, наче в пантомімі.

    Одна стояла у чужому місті,
    Хоча вона завжди жила у ньому.
    Із матері зробили символіста,
    Як витягли її з родини, з дому.

    Її вину - любов до України,
    Перетворили у найбільшу кару.
    І не було від болю ні сльозини,
    Чим і гнівила ворога отару.

    І світ побачив цю незламну жінку,
    Що піднялась над страхом і війною.
    Підтвердила, що справжню українку
    Не залякає і ворожа Троя.
    26.01.22


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.77)
    Прокоментувати:


  5. Ніна Виноградська - [ 2022.01.31 15:11 ]
    Свобода у межах веж


    День, розбризканий на хвилини,
    І на миті розлитий теж,
    Добігає, стомився. Глину
    Обміняв на тривогу веж.

    Що стоять від вітрів сп’янілі,
    У тумани сховавши дні.
    Розгубили в століттях цілі
    Ті, що плакали у вікні.

    Що хотіли злетіти в небо,
    Спалахнути сухим вогнем.
    Їхню долю взяли огребом
    І тримали отут. Сумне

    У минувшини є обличчя,
    Де свобода у межах веж.
    Відлетіли у даль сторіччя…
    Майбуття, ти із чим грядеш?
    26.01.22


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.77)
    Коментарі: (1)


  6. Микола Дудар - [ 2022.01.31 15:13 ]
    Присвята:
    ...Свої прототипи
    Усе як у бджіл
    Як терен і липи
    Навколишніх сіл…
    Цвіте і тривожить
    Цілує й скубе
    І цінне й негоже
    І сіре й рябе
    Гукаєм безколір
    Прийде - кричимо
    Свобода без-воля
    Лоптячко і чмо…
    27.01.2022.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.65)
    Коментарі: (1)


  7. Олександр Сушко - [ 2022.01.31 09:30 ]
    Пізно
    Квіти чудесні! Троянди, тюльпани...
    Діти натхнення, природи й тепла!
    Як же любила їх люба кохана!
    Та й і сама, наче квітка, була.

    Ти була долею, лагідним щастям
    І джерелом поетичних розкриль.
    Та дарував тобі квіти нечасто,
    Більше приносив зажуру та біль.

    Тихо на цвинтарі. Зоряний шепіт
    Ріже по горлу, мов гостра коса.
    Лиш на могилі вінки та букети
    Стали горою. А я...у сльозах.

    Смерть нещадима. Ні днини без жертви!
    Свято у неї, а в мене - біда...
    Квіти потрібні живим, а не мертвим,
    Та про цю істину пізно згадав.

    31.01.2022р.


    Рейтинги: Народний 6.25 (5.43) | "Майстерень" 7 (5.82)
    Коментарі: (6)


  8. Віктор Кучерук - [ 2022.01.31 05:31 ]
    Іронічне
    Примхи долі тут і там,
    Певно, ні до чого, –
    Обирає кожен сам
    Жінку і дорогу.
    Прохолоди пелена
    І тепла розливи,
    Відчуваються сповна
    Потім справедливо.
    Буде весело чи ні
    Восени і взимку,
    Треба думать навесні
    Без ознак зупинки.
    Хоч і важко де-не-де
    Та гірчить без міри, –
    Кожне серце дива жде
    І в безсмертя вірить.
    Тільки правило просте
    Варто пам’ятати, –
    Кожен має тільки те,
    Що хотілось мати.
    31.01.22


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (4)


  9. Ярослав Чорногуз - [ 2022.01.30 23:01 ]
    Музика кохання або пісня про Тетяну
    Це любовне трепетання
    Пройняло мене всього.
    Увійшла у серце Таня,
    Як весни сяйний вогонь.

    Ген дороги розгортання --
    Ніби пелюстковий шлях.
    Зацвіло, як увостаннє,
    Волошково у полях.

    ПРИСПІВ:
    Мов дитяче лепетання,
    На асфальті -- крейда знов -
    Я плюс Таня, я плюс Таня --
    Це дорівнює любов.

    Проти воєн -- як повстання,
    Божа кара злу немов --
    Всесвіт обняло кохання,
    Пройняло аж до основ.

    Хай настане нам світання,
    Маки зацвітуть, не кров.
    Небеса пошлють єднання,
    Мир і злагоду й любов.

    ПРИСПІВ:
    Мов дитяче лепетання,
    На асфальті -- крейда знов -
    Я плюс Таня, я плюс Таня --
    Це дорівнює любов.

    30 січня 7529 р. (Від Трипілля) (2022)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (4)


  10. Ніна Виноградська - [ 2022.01.30 21:38 ]
    Доньчина кава


    Ранкова кава з рук моєї доні
    Щасливим робить мій прийдешній день.
    І ніжний доторк до моєї скроні,
    І філіжанка давня з рідних жмень.

    Гаряча кава з цукром і вершками,
    Така, яку я все життя люблю.
    Повага доні до своєї мами,
    Як вітер в океані кораблю.

    Найбільше щастя у житті матусі –
    Любов дорослих вже її дітей.
    Дрібнички любі: книга, лялька, буси,
    Дитинства милий серцю привілей.

    Усе в нас починається з родини,
    Де ця любов зростала і жила.
    Щоденна кава… Скільки для людини,
    Для мами, в цьому щастя і тепла.
    28.01.22


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.77)
    Коментарі: (2)


  11. Ніна Виноградська - [ 2022.01.30 21:08 ]
    Стою між снігами


    Хоч лютий на п’яти холодній зимі наступає,
    У жмені снігів бачу сонце і квіти весни.
    Де, вдягнуті в зелень, сміються щасливі розмаї,
    І вітер-пустун колисає березові сни.

    До кожного двору заходять у травах кульбаби,
    А попід тинами ховається в тінь кропива.
    Для бджілок трудящих навкруг є заквітчані зваби…
    А очі відкрила, пропали весна і трава.

    Стою між снігами, закутана в сонячні мрії,
    Звисають від снігу, кров’яняться грона калин.
    І тільки у серці живуть лиш майбутнім надії,
    І меле хвилини невпинний життя часоплин.
    20.01.22


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.77)
    Коментарі: (2)


  12. Ніна Виноградська - [ 2022.01.30 21:42 ]
    Записане життя


    Закипає сльоза, пахне холодом січень,
    За вікном розляглися замети-сніги.
    Догоряє тихенько, потріскує свічка,
    Тане час і життєві стирає борги.

    І не жаль вже нічого й бажань небагато –
    Щоб здоров’я було, щоби поряд рідня.
    Не міняю нічого у звичках і в хаті,
    Та новини тривожні хвилюють щодня.

    Про майбутнє дітей і моєї країни,
    Що страждає від влад нерозумних своїх.
    Де міняється погляд на світ щохвилини,
    Де нерозум сп’янілий з безтямних утіх.

    І тому всі страждання лишаю в минулім
    І живу сьогоденням у холоді зим.
    Завірюха стихає, щоб я не забула
    Записати життя з допомогою рим.
    26.01.22


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.77)
    Коментарі: (1)


  13. Іван Потьомкін - [ 2022.01.30 21:56 ]
    Петро й Павло

    Не два апостоли–юдеї,
    Життя яких забрали за ідею,
    Стоять передо мною нині,
    А знавіснілий ворог України –
    Петро, що став великим
    На кістяках козацьких. Без ліку
    Прорубував він ними «вікно в Європу»,
    А Україні завдавав лиш клопіт.
    Зрина із небуття і гетьман Полуботок ,
    Затягнутий Петром в своє болото.
    Так і стоять гетьман і цар в катівні.
    Знесилений од сили, цар аж синій.
    Кров’ю заюшений, Павло не йде на мирову:
    «Лише Вкраїною я дихаю й живу...
    З твоєї ласки рабами стали її вільні люди ...
    Та знай: Петра й Павла невдовзі Бог розсудить» .


    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  14. Микола Дудар - [ 2022.01.30 20:34 ]
    ***
    Дощів струна, думок моїх неспана
    Хіба тобі небайдуже, що дощ
    Чиясь журба, невиліковна рана
    У світі постаменту серед площ?

    Жура в журі, а ні дверей ні вікон…
    І крок один і той лиш навмання…
    На небесах гримить. Готують ліки
    На хмари споглядає оленя…

    Куди тобі? Полиш, дитя, затію
    Спини себе, загубишся нараз
    Ну от і все… Ніхто тепер не сміє
    Зажурено вклонитись, окрім нас…
    30.01.2022.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.65)
    Прокоментувати:


  15. Євген Федчук - [ 2022.01.30 19:38 ]
    Легенда про чотирьох братів
    Колись, говорять люди, ще велетні жили,
    Що ми для них були, як, наче, ліліпути
    Для Гулівера. Чи могло то, справді, бути?
    Не знаю. Але люди то й вигадать могли.
    Хоча Господь і зріст їм усім дав чималий
    Та розуму, напевно, дісталося їм мало.
    Нічого навкруг себе вони не шанували,
    Жили аби набити побільше шлунок свій.
    Трощили та ламали, нікого не жаліли,
    Труїли, не зважали, озера і річки.
    Пустелю залишали і сморід вслід такий,
    Що жити після себе й самі б не захотіли.
    І Господу від того урвався вже терпець.
    Він світ творив для того, щоб всі у ньому жили.
    А тут потвори лише трощили й толочили,
    Тож вирішив безумству покласти Він кінець.
    Заборонив потворам плодитись й розмножатись,
    Як то всьому живому Він повеління дав,
    Коли цей світ творив і його населяв.
    Хоч запізно прийшла пора за розум братись.
    Озлились велети, хоч були злі і так.
    Ні, щоб у світі цім, як всі почати жити.
    Надумались вони нічого не лишити,
    Щоб іншим всім живим не вижити ніяк.
    Аби весь білий світ пустелею зробити,
    Ні крапельки води щоб в ньому не було.
    Щоб винищило все живе на світі зло,
    Надумались вони джерела всі забити.
    І висохли річки та змілились моря,
    Пустеля навкруги, пісок лиш вітер носить.
    Усе живе води весь час у неба просить,
    Але води нема – ліси вогнем горять.
    І димом тим їдким заволокло пів світу.
    Ховають сонце вже не хмари дощові.
    Із відчаєм на те все дивляться живі,
    Бо ж хіба можна їм в такому світі жити.
    А велетні усі, зробивши чорну справу,
    Загинули самі, що й сліду не було.
    Лишили по собі своє смертельне зло,
    Щоб й мертвими вчинить над всім живим розправу…
    А люди, що жили тоді на цій землі
    Примушені були від спраги помирати,
    Бо де ж води було в оцій пустелі взяти?
    Вмирали всі підряд – дорослі і малі.
    Було то, кажуть, все багато літ назад.
    Коли ходила смерть з косою нашим краєм,
    Зібралися Дніпро, Дністер разом з Дунаєм
    Та ще із ними Дон - їх наймолодший брат.
    І вирішили край від смерті врятувать,
    Знайти джерела, що їх велетні забили,
    Аби водою ті знов землю напоїли,
    Щоб знов на ній могло усе живе зростать.
    Дунай з Дністром тоді на захід подалися,
    Дніпро і Дон удвох направились на схід,
    Аби знайти води хоча б легенький слід,
    Тоді б джерела вже розкопувать взялися.
    Домовились вони, як знайдеться вода,
    Зустрінуться усі там, де гуляло море.
    Не знали ще – коли, чи скоро, чи не скоро
    Та обіцянку в тім з них кожен свою дав.
    Дніпро і Дон ішли на схід доволі довго,
    Аж поки не дійшли до пагорбів вони.
    - Давай, - говорить Дон, - я з тої сторони
    Їх обійду, а ти торуй туди дорогу.
    Отож Дніпро тоді на північ повернув,
    А Дон на південь, щоб висоти обігнути.
    Ішов Дніпро та слухав, чи де води не чути,
    Спинився би й звільнив, якби лише почув.
    Отак ішов, ішов та завше прислухався.
    Здорових каменюк до біса піднімав,
    Чи велетень під ним джере́ло не сховав.
    Позаду чималий за ним вже шлях зостався.
    Аж в балці у одній на каменя набрів,
    Який стоїть, дрижить, мов щось його хитає.
    Прислухався – та ж плюскіт долітає.
    Тож він тоді мерщій той камінь ухопив,
    Наліг й перевернув – а з-під його водиця
    Потоком чималим по балці потекла.
    Струмок стрімкий побіг із того джерела.
    Вдоволений Дніпро напитися схилився.
    А та вода така солодка і п’янка,
    Якої він, мабуть, не куштував і зроду.
    Та ж не собі лишень він випустив ту воду,
    Хай люд нап’ється, що давно її чека.
    Струмок той дзюркотів так весело й заклично,
    Що вибрались на світ ще і другі струмки,
    Стікалися мерщій до матері-ріки
    І мчали вже разом до інших теж на стрічу.
    Тим часом Дон пройшов, долаючи горби,
    Чув шепотіння вод, що з-під землі лунали.
    Вони вже, що Дніпро звільнив ріку прознали
    Й хотіли аби хтось їм те ж саме зробив.
    Дон врешті віднайшов велику каменюку,
    Звідкіль почув дзвінкий джерельний передзвін.
    Із усієї сили наліг на камінь він.
    Все чуються сильніш води закличні звуки.
    Нарешті камінь впав і потекла вода,
    Помчала між горбів на південь ген до моря.
    Джерела навкруги теж приєднались скоро
    Й розтікся тихий Дон, життя долині дав.
    Тим часом і Дунай з Дністром не спочивали.
    Дністер дійшов Карпат, джерела став шукать.
    Дунай надумав же ще далі простувать,
    Бо ж тут води тії йому здавалось мало.
    Дністер же поблукав, джерела пошукав,
    Прислухався – знайшов в Карпатах тиху балку,
    Де чувся шум води, омріяний ним змалку.
    І він джерело те руками відкопав.
    Як ринула вода згори стрімким потоком.
    Ледь не знесла його, не скинула униз.
    А він стояв, не міг утримать своїх сліз.
    Радів, що не дарма прожив свої ті роки.
    Найдовше всіх Дунай по світові блукав,
    Карпати проминув, здолав і інші гори
    І до найвищих гір дістався хлопець скоро,
    Де джерело своє, нарешті, відшукав.
    Покликало воно його ледь чутним плачем,
    Звільни мене, мовляв, пусти із-під землі.
    Дунай на камінь чималий наліг,
    Доклав своїх всіх сил і джерело побачив.
    Немов із клітки птах, злетіло враз воно
    Й помчало з гір униз, шукаючи дорогу
    До моря, що давно чекає вже на нього.
    Щоб злитися могли урешті всі в одно.
    Там стрілися вони і поєднали води.
    І море ожило, і море розлилось.
    Братам звільнити ріки удалось
    І забуяло знов життя відтоді.
    Про подвиг тих братів, що рід людський спасли,
    Народ не забував – річки так і назвали,
    Щоб ми про них й тепер ще пам’ятали
    І землю від наруги берегли.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.31)
    Прокоментувати:


  16. Тетяна Левицька - [ 2022.01.30 18:16 ]
    Втрачаю
    Чи даремно шукали того, що немає у світі?
    Міражем розпливлося і щезло у маренні снів.
    Хоч дорослі з тобою, мій ніжний, авжеж, ми не діти,
    Та ще в хованки граємося на колючій стерні.

    Причаїтись ніде, тільки поле щетиною коле,
    І за обрій пливе кучерява вервечка отар.
    Ми не будемо разом плекати надію ніколи,
    Як що буде між нами стояти лукавство почвар.

    Напочатку зникає довіра, а після повага,
    Спокушає нечистий, химери кружляють навкруг.
    Я втрачаю тебе і тікає з-під ніг рівновага,
    В піднебесній блакиті хрестом розіп'явсь чорний крук.

    І немає притулку, лише ув обіймах гарячих
    Стихне серце і знову заб'ється. Припинимо гру...
    Як помреш у мені, то й мене більш ніде не побачиш,
    В ту ж хвилину, як зникне любов, я відразу помру.






    Рейтинги: Народний 6 (6.23) | "Майстерень" 6 (6.32)
    Коментарі: (2)


  17. Сергій Губерначук - [ 2022.01.30 16:47 ]
    Віршик
    Пишуть же люди віршики, –
    нема куди душечці дітись!
    Випускають з віршиками збірники,
    щоб дорослі читали і діти.

    Якийсь композитор складе музику
    на одного з таких віршиків
    про собачку, скажімо, Тузика
    чи про шафу і життя вішалок.

    У дитсадку вихователька
    на баяні цю пісню загрюкає,
    а дітки заспівають старанно
    і полюблять таку музику.

    Ой, спасибі! – скажуть письменникам
    і поетам, і композиторам,
    вихователькам і диригентикам
    за те, що всі вони такі розумні!

    30 травня 1989 р., Київ


    Рейтинги: Народний -- (5.75) | "Майстерень" -- (5.85)
    Коментарі: (2) | ""Поезії розбурханих стихій", стор. 103"


  18. Олексій Могиленко - [ 2022.01.30 15:03 ]
    Дістало
    Міняють шило на мило,
    бо шила в мішку не сховали.
    Білими нитками шили
    "незлодії" ,бо не спіймали.

    Сорочка прилипла до тіла
    у тих, чия хата скраю.
    Любімо в собі Україну !?
    Маємо те, що маєм.

    Міняють шило на мило,
    кинули щуку до ставу
    мазані всі одним миром...
    Системі пручаюсь:"Дістало!"

    Всі ми ходим під Богом ,
    що сіяли- будемо жати...
    Несеться лукаво хто,гордо-
    той гірко ще буде ридати.
    30.01.2022.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.42)
    Прокоментувати:


  19. Тамара Шкіндер - [ 2022.01.30 11:54 ]
    ***
    На вітах біло-сніжне макраме.
    Лапатий сніг спускається додолу.
    Ще трішки й посох морозець візьме -
    Казково розмалює видноколи.

    Принишкло все. Аж у вухах дзвенить.
    Струснула сніг із гілочки синичка.
    Січневий ранок закарбує мить
    І відкладе в пухнасту рукавичку,

    Що сплетена завіями була,
    Із візерунком сосни та ялини.
    Покрила світ морозяна імла.
    Дарує спокій нам зимова днина.


    Рейтинги: Народний -- (5.47) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (2)


  20. Неоніла Ковальська - [ 2022.01.30 09:49 ]
    Життя прекрасне
    Минають вже останні дні січневі,
    Надворі то сніжок, а то дощить,
    Гойдає вітер віти яблуневі,
    Співає серце, серце жде весни.

    Вона прийде із пролісками й рястом,
    Струмками та із щебетом птахів.
    Кохати треба, бо життя прекрасне
    І серед квітів. і серед снігів.

    2022 р.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  21. Віктор Кучерук - [ 2022.01.30 05:00 ]
    * * *
    З місцин далеких щодоби,
    На площі середмістя, –
    Приносять сизі голуби
    Різноманітні вісті.
    Лунає зранку дотемна
    Пташине туркотання
    І безупинно тішить нас
    Повідати бажанням.
    Про те, що бачили вони,
    Або чудово чули, –
    Коли з гнізд голод їх гонив
    Безжально та огулом.
    Ну хто б іще нам розказав
    Про бачене і чуте
    Не в білім просторі уяв,
    А як десь є по суті?
    Сліди шукаючи кормів
    Узимку на морозі,
    Туркочуть зграї голубів
    Навколо перехожих.
    30.01.22


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (2)


  22. Юлія Івченко - [ 2022.01.30 04:31 ]
    *********************************
    втеча це — благословення, бо ти, як ця руйнівна війна...
    що ти там знаєш про сивий Луганськ, про убивчий Донецьк?
    сторінки історії недописані, коли рідний брат брата вбивав…
    ой та, врешті, заляж під телек, бо який із тебе великий боєць?
    там — смійся… там — мовчи. там — згадуй куди від тебе пішла вона.

    що ти знаєш? промовчи їй… скажи їй у цій руйнівній війні, роз-ка-а-жи…?
    ти бачив, як ворожі сапери прочісують цвіту польовому стебла?
    як спливають хвилини в операційній у хронічно- хворі ножі?
    як хірургиня, яка не впоралась із смертю — спиртом совість летально стреблює?
    як здригадась вона, коли писала? як ти вербицям віршів її перерубува ребра?

    ти знаєш, як русяві мавки бояться гуляти по тих плідних лісах?
    як піхота кожного дня вичерпує дощ із сердець спітнілих у зимі окопів?
    як там замовкають дерева, а потім гради їх перетворюють у сизий прах,
    як перепілки вилітають із нагрітих гнізд, а перепели їх святою водою кроплять?
    як там, взагалі? як там завжди? як там мама цілує дитині гарячий лобик?

    ти знаєш, як там невимовно-люто карається нашою вірою зрада?
    як там пошепки плаче Лада у жінок у військовій формі, що зразковіше неї.
    як солдат виживає від кулі, бо в нього на грудях книжка давньоісландських пісень — "Семундова Едда"?
    як там коріння із мого краю впивається в землю і стогне немислимо темно?
    як там дишуть ворожі схеми… а для тебе усе це — політичне варення!

    такий мудрий, такий дерев’яний, як старенька канапа у вашім параднім.
    де тобі знати, що втеча від тебе — то лелече збереження її малекул,
    втеча від тебе — це, мабуть, не лише Бог, а й люди витягують її із пекла...
    тобі он за горілкою у вени, а завтра за пивом, далі з печінкою до аптеки!
    Юлія Івченко. 29. 01. 2022.


    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Прокоментувати:


  23. Тамара Шкіндер - [ 2022.01.29 15:19 ]
    Не клич біду, сама тебе знайде
    Не клич біду, сама тебе знайде.
    Хапай у руки щастя легкокриле.
    Як сизий вечір смутком забреде,
    Й душа болить сильніш, ніж грішне тіло,

    Спинись на мить, оглянься навкруги,
    Ось новий день відродиться світанком.
    Пливе ріка в обіймах берегів.
    Берези тішать вітру забаганки.

    Божественна краса чарує світ.
    Життя квітує тепло-стиглим літом.
    Чому ж незгод не розірвати спліт
    І просто жити, повноцінно жити.

    Залишить стрім мирської суєти.
    Бо суєту лукаву і фальшиву
    Вщент не розрушиш. Мовчки відпусти.
    І просто незалежно будь щасливим.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (5)


  24. Ігор Шоха - [ 2022.01.29 12:07 ]
    За межею недосяжного
    ІМи лишаємо наші сліди
    на землі – у бою, на орбіті –
    є дорога ясна до мети
    і надія на інші світи,
    поки зорі у темряві світять.

    ІІІ немає сузір'їв таких,
    до яких не долинуть сигнали
    інших цивілізацій земних,
    що раніше були і... пропали.

    Їхні душі, якщо не вони,
    десь освоїли екзопланету
    і тепер, як сигнали від них,
    до Землі долітають комети.

    Може, видумали думколіт,
    що літає від світла скоріше...
    може, їхня ракета – болід,
    що не раз уже падав раніше.

    У науки немає межі
    і теорії є неймовірні,
    та... спускаємось... ми ще чужі
    між собою в одному подвір'ї.

    ІІІ
    Ще кує по серпу молоток,
    і убивці не сіли за ґрати...
    половина народу – совок,
    половина – готові вмирати.

    Та надіємось на майбуття
    за оралами вічної ниви,
    поки віримо у неможливе –
    що, хоча у юдолі буття
    боягузи гальмують життя,
    та прискорюють світло сміливі.

    29.01.2022


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.93)
    Коментарі: (3)


  25. Олександр Сушко - [ 2022.01.29 09:36 ]
    Прописне
    У тому, що скажу - немає дива,
    Ці істини - відомі, не нові:
    Чи лисий, чи товстий - це неважливо,
    Бо головне - це розум в голові.

    Допитливому носа прищемило?
    Поперед батька суне в пекло син?
    Важливо, аби із халепи цілий
    Зіскочив люд з недолі терезів.

    В дитини, звісно, мудрості замало,
    А в тебе? Чи у мене? Бог мовчить...
    Мчимо крізь час гуртом наосліп чвалом
    На вогник сатанинської свічі.

    Витісує дурний своє погруддя,
    Малює власний лик митець. Біда...
    Даруй, усе що маєш, світлим людям,
    А треба, то за них життя віддай.

    39.01.2022р.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.82)
    Коментарі: (4)


  26. Віктор Кучерук - [ 2022.01.29 07:52 ]
    * * *
    Знаю я, що завтра буде,
    Чим займуся після сну
    Там, де нині звідусюди
    Чути тишу рятівну.
    Я гайну туди, де нині
    Мало хто верстає шлях, –
    Де бабусина хатина
    Потонула у снігах.
    Упірну з веселим криком
    У замет біля воріт, –
    Лиш підошви черевиків
    Будуть мить якусь стриміть.
    А коли звільнюсь від снігу
    І стискання глибини,
    Я, душі своїй на втіху,
    Відшукаю ковзани.
    Побіжу мерщій до ставу,
    Що вже кригою покривсь, –
    І продовжу там забави
    Незакінчені колись.
    Лижі, потім і санчата
    Поіржавілі дотла, –
    Допоможуть упізнати
    Схили рідного села.
    І здійсниться те, що в мріях
    Досі бачиться мені, –
    Що воложить швидко вії
    Всі останні ночі й дні.
    29.01.22



    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (2)


  27. Микола Дудар - [ 2022.01.29 01:53 ]
    Губи в молоці...
    Сніжить, дощить - січневий наратив…
    Коти і пси настроєні, сумісні…
    Весни ось-ось захлюпає мотив…
    Можливо і стече увесь до пісні
    Лише один, всього один акорд -
    А як звучить - ритмічно, мелодійно!
    Собачки теж і котити - народ…
    Ну як і ми - оспівані… надійні
    Ось тільки щось не чути про зайців?
    Неначе їх поперли із планети
    А січень впертий… губи в молоці
    Не пхати ж йому в пащу сигарети…
    28.01.2022.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.65)
    Прокоментувати:


  28. Микола Дудар - [ 2022.01.28 21:10 ]
    ***
    Я вірю, що усі ми незабаром…
    У сховищі від порчі і від сказу
    Хіба що консультації задаром…
    Ніколи, аби з ким, ніде ні разу…

    Ми стрінемось у непогоду попри…
    Думками половинчате обв’яжем
    І розішлем можливості у кофри
    І хай тепер нам спробує відкаже…

    Не думайте, що ми тут пацифісти…
    Я вірю, як і ви, у потойбіччя.
    Дозвольте на цім слові вже присісти
    Яке ж воно гарнюче протиріччя…

    Надіюсь, посиділки ненадовго…
    У кожного свої котлети й мухи
    І незалежно як і з ким від того -
    У кожного свої ще й капелюхи…
    28.01.2022.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.65)
    Прокоментувати:


  29. Тамара Шкіндер - [ 2022.01.28 12:54 ]
    Ще сонце із-за обрію не встало
    Ще сонце із-за обрію не встало.
    Зимовий день не піднімав повік.
    Лиш засвітилось обрію лекало,
    Вловивши перших променів потік.

    Ще світ дрімає, і в прозорій тиші,
    Здається, чую як пульсує кров.
    А я піщичинка у космічній ніші.
    У резонансі з всесвітом любов.

    Люблю тебе, мій світе! Невгамовність
    Моїх стремлінь освятить сенсу час.
    І кожна мить вкарбує неповторність
    Того, що не повернеться до нас.

    Черпну наснагу кожної хвилини.
    Засію словом зоряні стежки.
    Керманичем у човні часоплину
    Здолаю чинно шлях цей нелегкий.


    Рейтинги: Народний -- (5.47) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (2)


  30. Олександр Сушко - [ 2022.01.28 09:27 ]
    Столичні квартиранти
    Відсьогодні білий світ немилий,
    Жінка плаче, я - ні в сих, ні тих.
    Пожильці гойдаються на хвилях
    Океану любовщів жарких.

    Линуть охи й ахи крізь кватирку,
    Стогони сплітаються вузлом.
    Штукатурка сиплеться від криків,
    Ну а тут не місто, а село!

    Люди роботящі та культурні,
    Втомлені від праці аж-аж-аж.
    Пізно уночі ідуть із клуні,
    Рано-вранці повертають в саж.

    А оці столичні ледацюги
    Невгамовні, наче ті кролі.
    День у день - амурне бугі-вугі!
    Тільки мусі-пусі у чолі!

    Сил нема терпіти цю наругу,
    Хоч і терпеливий чоловік:
    - Їдьте у відпустку до свекрухи!
    Чи гаруйте в тещі цілий рік!

    Вигнав к бісу квартирантів-хтивців,
    Натщесерце вже не п'ю бромід.
    Вже ніхто не заважає жінці
    Та мені кохатися як слід.

    28.01.2022р.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.82)
    Коментарі: (2)


  31. Неоніла Ковальська - [ 2022.01.28 09:35 ]
    Заряджай на позитив
    Під чобітьми ніжок рипить,
    Мороз на склі дива малює.
    Зимову цю чудову мить
    Запам"ятай, мій друже любий.

    Що вітер. наче батогом
    Тебе так боляче шмагає,
    Ти не звертай на це уваги
    І збережи в душі тепло.

    Красу в усьому помічай:
    У срібному вінку сніжинок,
    Убілій-білій скатертині,
    Що простяглась за небокрай.

    В крижинках, сонця промінцях,
    Навіть глибоких кучугурах,
    А неба зимового хмурість
    Також казковою сприймай.

    Хай заметілі білий дим,
    Холодно, вітряно й похмуро,
    Ти заряджай на позитив
    Близьких та друзів, всіх навколо.

    2019 р.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  32. Євген Федчук - [ 2022.01.27 19:39 ]
    Легенда про бобрів
    Було колись…чи, може й не було.
    Але ж дарма навіщо б говорили?
    Стояло у степу одне село,
    В якому люди роботящі жи́ли.
    Трудились від зорі і до зорі,
    Під щедрим сонцем урожай ростили,
    Овець отари та стада корів
    На буйних травах набирали сили.
    В селі стояли хатки чепурні,
    З усіх боків оточені садками.
    Веселі тут співалися пісні,
    Кохалися дівчата з юнаками.
    Жили у праці, множили добро.
    Їх горе стороною оминало.
    І так було воно аж поки про
    Цей край лихі кочівники прознали.
    І налетіли, наче сарана.
    Сади зрубали, хати попалили,
    Пустелею зробилась сторона.
    Людей тих полонили, тих побили.
    Хто врятувавсь, на північ подались,
    В ліси сховались від очей подалі.
    Село нове там будувать взялись.
    Знов чепурні хатки повиростали.
    Сади навколо знову зацвіли,
    Стада худоби навкруги паслися.
    Здавалось, знов старі часи прийшли,
    Як люд і працював, і веселився.
    Та з нетрів темних вийшли дикуни,
    Які не знали, що таке – робити.
    Ввірвалися у те село вони
    Та заходились всіх нещасних бити.
    Із хат по виганяли геть усіх,
    Сказали, що самі в них будуть жити.
    Усю худобу відібрали в них,
    Самих же в болота прогнали звідти.
    Блукали по неходжених стежках
    Нещасні люди та шукали в лісі
    Такого місця, щоб і хижий птах
    Дістатися до нього не спромігся.
    Але ж чи можна де його знайти?
    Щоби собі хатинки збудувати
    Та господарство власне завести,
    З людьми лихими клопоту не знати.
    Блукали довго, але все дарма.
    Отож у бога здумали просити,
    Бо вже і сил шукати в них нема.
    Зібрались разом і дорослі, й діти,
    До неба свої руки простягли,
    Благали поки і втомились люди.
    Голодні тут же на траві лягли
    Й поснули всі. Аж сонечко їх будить.
    Прокинулись – не можуть упізнать,
    Зовсім не людський вигляд вони мають,
    Якісь хвости у кожного стирчать,
    Короткі лапи речі не тримають.
    А зуби! Ними дерево хіба
    Можливо гризти. Що то за наруга?
    Невже оце так бог про них подбав?
    А як тепер тягати полем плуга?
    А як садки садити? Будувать
    Собі хатинки? Про худобу дбати?
    Їх за людей не будуть визнавать!
    Чи доведеться й далі бідувати?
    Весь час ховатись від людських очей…
    Чекай, та ж ми самі того просили.
    А бог прохання вислухав, ачей…
    Тепер усі сумні в кружечок сіли
    Та й стали думать, що ж його робить.
    Надумались з очей людських ховатись.
    Там, де струмок поміж дерев біжить,
    Побудували собі нові хати.
    Маленькі, але затишні такі.
    Як збудували, то дерев звалили,
    Дрючки перетягли ті нелегкі
    І ними той струмочок загатили
    Аби вода сховала їх село
    З очей людських. Отам і жити стали.
    Нелегко, звісно, попервах було
    Та звиклись поступово, працювали.
    А люди, коли в лісі стріли їх,
    Майстерності тій довго дивувались.
    Не кожен із людей того би зміг,
    Отож спостерігали та навчались.
    А ще бобрами називали. Та
    Чому – убий, але того не знаю.
    Хай хтось про те у вчених запита,
    А я, що знав – те й вам розповідаю.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" -- (5.31)
    Коментарі: (3)


  33. Сергій Губерначук - [ 2022.01.27 17:07 ]
    Ґанок дзвенів кришталем…
    Ґанок дзвенів кришталем
    і, оздоблений сріблом, яскрився.
    Я ще не був королем,
    але код на замку́ підкорився.

    Рухнула брама важка,
    знявши пил з канонічної влади,
    і в брудному вбранні ватажка
    я зайшов до Верховної Ради.

    Місяць за спиною ливсь,
    мерехтіли зірки в канделябрах,
    білий килим до трону стеливсь,
    тіні предків літали на швабрах.

    Мала трагічну луну
    найпорожні́ша з будівель.
    Трон третейський скидавсь на труну
    з чорним скрипом між білих покрівель.

    Жовтих паперів птахи
    у потоках сирого повітря
    стисло каркали кашлем сухим,
    рвали лет об флаґштокове вістря.

    Я не мав за собою мас,
    щоб прихід свій ославити ґімном.
    Мав обду́мок ватагу і час,
    поки ранок грозою не гримнув.

    Йшов подивитись народ
    на свого короля ново́го.
    Пилом сповнений переворот
    вів мене вже далеко від нього.

    19–20 березня 1995 р., Київ



    Рейтинги: Народний -- (5.75) | "Майстерень" -- (5.85)
    Прокоментувати: | ""Поезії розбурханих стихій", стор. 58"


  34. Ігор Терен - [ 2022.01.27 16:57 ]
    Кіно і німці
    ***
    А на майдані Банкової – смута
    і невідомо, – де ті вороги?
    Поліція вгодована і люта
    нагадує, що віддає борги...
    а самооборона – не обута.

    ***
    Ще кінця московії нема
    і не буде, поки у Європі
    міряє Америка сама
    те, що у Берліні, зокрема,
    ще не доганяють туполобі.

    ***
    А ми герої
    на передовій
    і поки кожен сам собі начальник,
    у кожній революції новій
    обов'язково закипає "чайник".

    ***
    Зміїне розворушене кубло...
    кусаються пірати інтернету,
    мов комарі, а кровососне зло –
    «царапнуте» на голову пуйло
    упевнено пищить, що «ихтамнету».

    ***
    А тут – комедія!
    Увесь народ на сцені
    готовий до кінця сміятися.
    Час істини! І шапіто зелене
    продовжує «приколюватися»

    ***
    А от у них у Думі по команді
    всі вершники уже без голови,
    то як протистояти дикій банді
    і затулити пащу пропаганді,
    яка усі віки іде на ви?

    Нарація
    А совок не протирає більма
    на ведмежі утиски-обійми...
    вірує печерний ідіот
    в нібито розумні й добрі фільми
    про дурний і злий чужий народ.

    01/22


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.5)
    Прокоментувати:


  35. Микола Дудар - [ 2022.01.27 13:40 ]
    З вітерцем і снігом.
    А на дворі ще зима…
    А в роялі ноти…
    А на столику хурма,
    Десь тако, з півроти…
    Не піду на двір, мете.
    А рояль приструню.
    А хурма хурмі… про те
    Відчуваю слюні.
    Що за напасть? ну й зима
    - Вояки, піврото!
    Ні, не так, кричу: - Хурма!
    Кроком руш до роту…

    А на дворі ще зима…
    27.01.2022.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.65)
    Коментарі: (2)


  36. Віктор Кучерук - [ 2022.01.27 05:25 ]
    * * *
    Під хмаркою ластівок щебет,
    А луками – запах п’янкий, –
    І дотики квітів та стебел
    Приємно лоскочуть боки.
    Обдмухує жваво обличчя
    Мінливий завжди вітерець
    І шепче щомить таємничо
    У вуха повзучий чебрець.
    Мрійливо вглядаюся в небо
    І, без рахування хвилин, –
    Я згадую радо про тебе
    На луках, де разом були.
    27.01.22


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  37. Микола Дудар - [ 2022.01.27 00:52 ]
    Бо ми усі...
    ..А ось і хліб пшеничний житній хліб
    Болить молюсь цілую плачу
    Мале дитя як свірка наче німб
    І як снопи на полі наче…

    Мій крик мій біль і стогін долі шлях -
    Не міф, не міт… о-о треба вміти
    Коса і серп чи неба вільний птах
    Свої чужі чи просто діти…

    Бо ми усі - той самий хліб…
    26.01.2022.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.65)
    Коментарі: (1)


  38. Іван Потьомкін - [ 2022.01.26 19:26 ]
    ***
    Світлій пам’яті
    Якова СУСЛЕНСЬКОГО

    Необрізані й недорізані,
    Що вам лишилося ще ділить:
    Повість гіркаву минулих століть
    Чи в гронах червоних калинову віть?
    Не читайте ту повість нарізно.
    Разом гортайте її сторінки,
    Разом заходьте в села і штетли,
    Від крові та пожарищ іще теплі,
    З серцем відкритим на помах руки...
    ...Ось і остання сторінка. І що ж?
    Гірко, немов од ягід терпких калини.
    Гірко і прикро, і по єству дрож,
    Начебто в гості біду покликали.
    А між рядками без горя жили
    Ті, хто штовхали вас на Голгофу.
    Ті, кому разом ви кісткою в горлі були,
    Ті, кого біль ваш не ятрив анітрохи.
    Ті, хто під’юджував вас осоружно
    Змовою, підкупом, а чи й оружно...
    Стільки на розбрат пішло століть
    Замість творити одну родину!..
    Хай же на древі нової Вкраїни
    Квітне також і юдейська віть.


    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  39. Микола Дудар - [ 2022.01.26 16:46 ]
    ***
    Зима… весни майбутньої перерва
    Хай сотні справ застрягли у снігах…
    І чути сміх з одкритої консерви…
    І чим, вже я, здогадуюсь, пропах…
    У зав’язі невидиме й дотичне -
    Не спіймане у просторі ніким…
    Без паніки! Сьогодні не критично
    На те й перерва… Люди, поміж тим
    Чекаю на дзвіночок Незабудки!
    Ніхто ж не відрахований з обійм?
    А поки що - заправлю самокрутку
    І буду мандрувати світом в ній…
    26.01.2022.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.65)
    Прокоментувати:


  40. Ігор Шоха - [ 2022.01.26 13:24 ]
    Вичищене із багатослів'я
    ***
    В поезії не вистачає манни
    небесної і варива води,
    якої вистачає графоману...
    і лицарі без сумніву й догани
    пакують у бульки свої труди.

    ***
    Як жаль, що і поети не мольфари,
    і генії не мають на таксі,
    і що у них немає того дару,
    яким не володіли би усі.

    ***
    Немає вже Ітаки, Спарти, Трої
    і вимирають не землі герої
    як і літературні імена...
    паяців спокушає сатана,
    аби не затихала параноя.

    ***
    Нікого не окрилюють сюжети
    поеми, оди, думи козака,
    мелодії елегії, сонету
    і вигасає музики ріка,
    коли віщають викопні поети –
    літаючі пра-ящури планети
    щезаючого племені совка.

    ***
    Летять душі живої ескулапи
    за край неопалимої землі
    як журавлі...
    у вирій... назавжди,
    і вже не повертаються сюди,
    де навіть у болоті є кацапи
    і квакають по селах москалі.

    ***
    Будь-яке міняю на любе
    і лунає пісня веселенька...
    популяризуємо себе –
    солов'ї, оплакуючи неньку.

    Ексклюзія
    Ніхто нікого не жене
    у шию – видавати вірші,
    де декларуємо одне,
    а пропагуємо щось інше.

    01.2022


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.93)
    Прокоментувати:


  41. Володимир Невесенко - [ 2022.01.26 13:21 ]
    Мліє місто в прохолоді

    Мліє місто в прохолоді.
    В смерку сяєва парча.
    А в підземнім переході
    чепурне співа хлопча.

    Лине музика в огромі,
    розлітаються слова
    і витають – невагомі,
    ніби хмара снігова.

    Я умить забув про втому –
    щось стає із забуття.
    Чую оповідь знайому –
    ті ж слова і почуття.

    Рот роззявив і – наївний –
    бачу молодість свою.
    І в тій сповіді дослівній
    давній вірш свій узнаю́*.

    Стугонять акорди щільно,
    оживає в пісні вірш.
    А хлопча співає вільно,
    знаменитостей незгірш.

    А хлопча співає палко,
    услухаюсь залюбки.
    Хай співа, мені не жалко,
    я радію навпаки.

    *узнаю́ – впізнаю

    26.01.22


    Рейтинги: Народний -- (5.59) | "Майстерень" -- (5.6)
    Прокоментувати:


  42. Неоніла Ковальська - [ 2022.01.26 09:38 ]
    Злива листопадова
    Ой, за річкою
    Та й за тихою
    Килим бісером
    Осінь вишила.
    Срібну ниточку
    Літо бабине,
    Наче стрічечку
    Дарувало їй.

    Гостру голочку
    Та й шипшинонька.
    Як вкололася -
    Не помітила.
    А кров капала
    Бурштиновая,
    Долу падала
    Та й листочками.

    Із черешеньки
    Та із яблуньки,
    Ними врешті ми
    Милувалися.
    Ой, за річкою,
    За бурхливою
    Листопад отой
    Падав зливою.

    2018 р.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  43. Віктор Кучерук - [ 2022.01.26 06:45 ]
    * * *
    Немов крізь відновлену оптику
    Старанно протертого скла, –
    Принадно побачились котики
    На гойдалках пружних гілля.
    Милуючись днями чудесними,
    Як поля дарами ховрах, –
    Постійно сумую за веснами
    В зимою утворених снах.
    26.01.22


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  44. Микола Дудар - [ 2022.01.26 00:29 ]
    У переліку власних країн...
    Ось і море стабільних бажань…
    А ще скорше бажанок стабільність -
    Голосів не розладана рань
    І дитяча омріяна вільність,
    Котра нас зустрічає у снах
    Поміж сіл, поміж міст, під мостами…
    Там де біль, де і плач, де і страх,
    Де навчались мовчанню роками.
    Де росло не зростане - убийсь…
    Де поваги одної замало,
    Де сьогодні між нами колись
    Неохоче сприймалось лекало…

    У переліку власних країн…
    У мішечку, затянутім вузлом
    Ви не встрітите більше руїн,
    Якщо навіть прикинетесь буслом…
    25.01.2022.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.65)
    Прокоментувати:


  45. Микола Дудар - [ 2022.01.25 21:36 ]
    Вам і собі...
    ...Похмілля вдерлось у думки.
    Мене, красивого, зім’яло.
    І що не день - нові валки -
    Із часничком і свіжим салом...
    Ну чим тобі не ґут у брід?
    А що, як трішки алкоголю?
    Народе, спробуйте, нарід…
    Себе пізнаєте без болю!

    Воно ж як музика небес!
    І ми усі у тім акорді.
    Рутина - мреш, а тут воскрес…
    Хіба не видно вже по морді?
    25.01.2022.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.65)
    Прокоментувати:


  46. Володимир Книр - [ 2022.01.25 19:23 ]
    Bir çin duşman
    Kim seni taşman,
    o bir çin duşman.

    2022


    Рейтинги: Народний -- (4.91) | "Майстерень" -- (4.92)
    Прокоментувати:


  47. Олександр Сушко - [ 2022.01.25 13:17 ]
    Хух!
    Товкти у ступі воду я люблю,
    І з раком на горі свистіти в квінту.
    А потім в чарку простокваші "хлюп!"" ,
    Щоб муза не одкинула копита.

    Вона - панянка ніжна, о-го-го!
    Щось не до шмиги - падає без пульсу.
    - Вставай бігом! Агов! Лежиш чого?
    Без тебе мій талантик збився з курсу!

    Улігся поруч, міцно пригорнув,,
    І нумо цілувати там, де треба...
    Амур з-за шафи шепче: "Ну і ну-у-у...
    Ти де навчивсь ТАКОГО, пришелепо?

    Усе тіп-топ. Встромив перо в калам,
    Лівицею почухав чубчик сивий.
    А муза (по секрету!) ожилА!
    Сидить на шиї, гола і шаслива.

    25.01.2022р.








    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.82)
    Коментарі: (2)


  48. Юлія Івченко - [ 2022.01.25 12:14 ]
    2022-другий.
    От чому, саме, він, говорить і ти все слухаєш?
    Про гібридну війну, що, напевне, усіх достала,
    про те, що, навіть, дерева мають рідну мову рухів
    і коли є потреба, то корінням її віддано захищають,
    про те, що наші закони кроять під московські лекала
    в цей двадцять другий, що щедрий брехнею у білих мухах…

    От чому, саме, він збирається на фронт з усмішкою ельфа?
    От чому, саме, він такий спокійний і мовить:
    —А, може, пташко, будемо разом?
    Тобі так личить ця біла хустинка з червоним хрестом на чорно-білому селфі,
    та там не завадить військова каска й найміцнішим гранітовим вазам!

    Вражено споглядаю, як він зосереджено дивиться на людей, наче складає з них пазли,
    як упевнено чистить берці, як пригадує клички: Грому, Лева, Ацтека.

    — Пам’ятаєш? — говорить. — Ми два дні поспіль лежали на ліжку, дивилися фільм «Корона»...
    Ти втекла від свого хворого на усю голову чоловіка і ми цілувалися, як в дитинстві.
    Тільки крутіше… Як дорослі люди, що похапцем здирають із себе одяг і зойкають совами,
    щоб завтра відшукати найтепліші спогади у паперовому почерку листя.
    І те жартівливе: "Боже, бережи королеву!» — розсипалося сміхом дзвінким, мов пурпурове намисто…
    Як ця фраза зараз доречна... Знов нас чекає гарматна війна із рудими бровами…

    Чому, саме, йому струшуєш війку з щоки, голубиш носа кирпастого,
    чому він тобі щось шепоче на вухо і ти це слухняно виконуєш?
    у нього, інколи, в горлі, засіяні пшеницею лани зазнають напастей
    і тоді ти готова для нього стати справжнім Каспійським морем!
    Хай поплаває… Хай полежить… Хай помовчить… Хай об любов погріє долоні.
    Завтра вже — камуфляж, автомат, вологі окопи й татушка тигра на смаглявім зап’ясті.

    Ти підеш?— питає. Відповідаю:
    — Піду.
    В Руки його пошерхлі, в губи його солоні
    наворожую захистом першу Вертепну звізду.
    та цілую у, майже, зимові скроні.

    Що ми знаємо про війну? Що у неї жіноче обличчя?
    Наплічник стоїть готовий й розлітаються гніді коні...
    Там, доречі, не страшно зовсім, коли стає звичним,
    коли коралові королеви тягнуть на плечах поранених чоловіків,
    коли знімають домашні корони…



    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Прокоментувати:


  49. Віктор Кучерук - [ 2022.01.25 06:36 ]
    * * *
    Коли тону в стовпотворінні
    Німому вуличних роззяв, –
    Душа тремтить, як лист осінній
    На килимку пожовклих трав.
    І плачу в лютості безсилій,
    Украй ображений на світ, –
    Неначе сам утратив крила
    І обірвав умить політ…
    25.01.22


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  50. Володимир Книр - [ 2022.01.24 21:14 ]
    Kereginden çalışqır sabancı
    Kereginden çalışqır sabancı —
    qalğanları içün bir yabancı.

    2022


    Рейтинги: Народний -- (4.91) | "Майстерень" -- (4.92)
    Прокоментувати:



  51. Сторінки: 1   ...   220   221   222   223   224   225   226   227   228   ...   1830