ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Волають круки, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ ІV. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єписко

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Ярослав Чорногуз - [ 2020.04.01 16:16 ]
    Ачияк (гумореска)
    - Здрастуйте, мій лікарю хороший,
    Третій тиждень валер"янку п"ю…
    Ось, візьміть, мої, будь ласка, гроші,
    Я Вам душу виплачу свою.

    Так самотньо всі минають ночі,
    Аж сльоза, буває, набіжить…
    Третій місяць чоловік не хоче
    Ізі мною повноцінно жить.

    Вже йому й "дракона" купувала,
    І стриптиз крутила - хула-хуп,
    Стрілка ж на пів-шостої як впала,
    Так уже й не дивиться на пуп.

    І сказала лікар: "Непорядок!
    Чи у сплячку впав, як той ведмідь,
    Щоб оцій біді тяжкій зарадить,
    Мушу з ним сама поговорить!"

    - Бачу, що мужчина Ви – нівроку,
    Так чого ж, немов без крил – орел?
    Ви дружині завдали мороку,
    І в коханні все не "very well"?

    - Ви така вродлива, пані лікар,
    Я нічого не втаю від Вас…
    Секретарка молодого віку
    На роботі в мене – вищий клас.

    Стегна в неї хтиві, аж веселі,
    Я їх роздивляюсь залюбки.
    Попкою вона, як ті моделі,
    У повітрі пише вісімкИ.

    І очима водить ота Ната,
    Мов на морі в темряві маяк…
    - Будемо роботу починати, -
    Вам спочатку каву, а чи як?

    Починаю день із гарних звершень,
    Ой, з натхненням попрацюємо –
    Гарно "ачияк" ми зробим спершу,
    А тоді вже й кави поп"ємо.

    День минає, знов заходить Ната,
    Стегнами погойдує відтак.
    І уважно почина питати:
    - Ви уже додому, а чи як?

    І щоб все закінчити чудово –
    На столі лишаємо печать –
    "Ачияк" повторюємо знову,
    І спокійно йдем відпочивать.

    Я на п"ятий поверх піднімаюсь,
    А на третім, спершись на косяк,
    Вже стоїть сусідка і питає:
    - Ви уже додому, а чи як?

    Я чомусь не можу її лаять,
    Хоч і не належу до гуляк,
    Перса апетитні вона має,
    То ж і з нею робим "ачияк".

    Вранці теж запитує нерідко,
    Вигляда мене й дає вже знак:
    - Біжите сьогодні дуже швидко
    Ви вже на роботу, а чи як?

    І отак – щодня, мій доктор милий,
    Скільки, бач, дружині перепон,
    Забира цей "ачияк" всі сили,
    Став я вже, як вижатий лимон.

    …Лікар розуміюче киває,
    На столі з"являється коньяк.
    - Що ж робить? Їй-Богу, я не знаю,
    Будем лікувать Вас, а чи як?!

    12. 03.7517 р. (Від Трипілля) (2010)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (4)


  2. Домінік Арфіст - [ 2020.04.01 15:29 ]
    sic transit gloria mundi
    серед садів… захованих плодів…
    вуглиною і глиною стираюсь…
    стараюсь… не бентежу юних дів…
    рабів обходжу і царів цураюсь…
    у мене свій край світу у душі…
    і зе́млі триєдині… тридев’яті…
    баддя води і каганець у хаті
    і дотики таємних ворушінь…
    то віще слово вище за печаль
    очищене… не знищене чутками…
    а вибгане суворими нитками
    різцями закарбоване в скрижаль…
    містерія святої простоти
    святої пустоти і марнотратства...
    перлинами казкового багатства
    зростають в серці зерна самоти…


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  3. Олександр Бобошко Заколотний - [ 2020.04.01 13:40 ]
    Так, це Бѐрґамо, Господи…
    Так, це Бѐрґамо, Господи…
    Те, яке я відвідував та любив:
    за Доніцетті на тлі гобеленів,
    романський стиль.
    …По знелюднених вулицях –
    лиш військові машини,
    а в них – гроби.
    Скільки люду
    коронований вбивця занапастив!

    Папа Римський
    лише з екранів звернеться до вірян.
    У такий же спосіб – Думенко,
    за ним і Шевчук.
    Заклик перших осіб – через кордони, через моря:
    повертайтесь, мовляв, бо не встигнете,
    хто ще не чув?

    І ніхто не знає, чи Земля утримається на китах,
    чи хвостами не скинуть її вони в космічну безодню.
    І єдине, що радує: потроху оговтується Китай.
    (У добірку новин
    ще й такі потрапили
    епізоди).


    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.59)
    Прокоментувати:


  4. Ігор Терен - [ 2020.04.01 11:00 ]
    Гадання на гущі
    Тривога охоплює душу –
    у пеклі прокинувся Вій.
    Та хочеться жити і мушу
    радіти оказії цій,

    що буду гадати на гущі,
    чи буду до літа живий,
    чи, може, в розореній пущі
    очікує затишок мій.

    Та поки із півночі віє
    і суне із моря війна,
    не гасне надія ясна.

    У небі Ярило яріє,
    і злаки посіє Месія,
    і зі́йде зорею весна.


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.5)
    Прокоментувати:


  5. Іван Потьомкін - [ 2020.04.01 10:52 ]
    Прозорий натяк Божий
    Вже мого росту сягнула лобода.
    Вже схили забілила конюшина.
    Вже квітом зайнялися дерева.
    Кінерет досягає лінії червоної...
    Радіти б тільки первісткам Весни,
    Радіти б тільки й молодіти,
    Якби не те, що лихоманить світ
    І назване короною глумливо.
    Царям і королям вона як атрибут ,
    А посполитим - як набридле дишло,
    Що не дає привільно жить і дихать.
    Відкіль вона, корона навісна?
    Чи, може, це прозорий натяк Божий,
    На те, що людству воювать негоже,
    Що час єднать – не розгуртовувать людей.


    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (1)


  6. Сергій Губерначук - [ 2020.04.01 10:55 ]
    Мудрість
    "Так буде з кожним,
    хто знатиме ознаку
    віддаленості від власної хати
    знаку Сонця, значень Сиріуса,
    невизначеності гомо космосікуму…" –
    сказав би я,
    коли б не Ти.

    12,15 серпня 1991 р., Запоріжжя


    Рейтинги: Народний -- (5.75) | "Майстерень" -- (5.85)
    Прокоментувати: | ""Учорашнє", стор. 52"


  7. Сергій Губерначук - [ 2020.04.01 10:06 ]
    Тини… Дірки…
    Тини…
    Дірки…
    В тинах дірки.
    В дірках тини.
    Хати в дірках.
    Люди в дірках.
    Постіль в дірках.
    За тинами – життя.
    Життя в дірках,
    бо дірки в тинах.
    А ти в одній дірці,
    бо ти одна.
    Я можу
    тебе спостерігати
    тільки одним оком,
    бо на двох тебе
    не вистачить.
    Тікай, дурна!
    І я бігтиму за тобою.
    Тоді ти будеш вся в дірках,
    бо тини в дірках,
    бо хати в дірках,
    бо люди в дірках,
    бо постіль в дірках,
    бо життя в дірках –
    а ти хочеш жити…

    22 жовтня 1991 р., Богдани́


    Рейтинги: Народний -- (5.75) | "Майстерень" -- (5.85)
    Прокоментувати: | ""Знахідки""


  8. Неоніла Ковальська Гуменюк - [ 2020.04.01 08:20 ]
    Вітання з Днем Сміху
    Сьогодні в День Сміху
    Усім мати втіху
    І радості міх величезний.
    Великого щастя,
    Хай кожному вдасться
    Бути щасливим й веселим.

    А горе та війни
    Нехай геть відійдуть
    І сонечко миру засяє.
    Любові й надії,
    Хай збудуться мрії,
    Кохайте і вас хай кохають.

    2019 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.17) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  9. Козак Дума - [ 2020.04.01 08:48 ]
    Піррова перемога
    Перемогли квартал і вулиця,
    настали нині дні сумні.
    Все продається і купується,
    а справа – лише у ціні…


    Рейтинги: Народний -- (5.15) | "Майстерень" -- (4.97)
    Прокоментувати:


  10. Віктор Кучерук - [ 2020.04.01 03:25 ]
    Повечір'я
    Наче півня співучого гребінь
    Чи із сушених фруктів узвар, –
    Багровіло над обрієм небо
    І згасало в мереживі хмар.
    І пітьми мерехтлива навала
    Виповзала на стишений шлях, –
    І зливалися з сутінню далі,
    І нестерпно рябіло в очах.
    І ховались навпомацки швидко
    Сірі тіні по звичних місцях, –
    Залишався на дзеркалі шибки
    Лиш відбиток чийогось лиця…
    28.03.20


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  11. Микола Дудар - [ 2020.03.31 22:39 ]
    ***
    ...Всадови себе в клітку
    Випни душу і з’їж
    Самотині об’їдки
    Підмете хтось на вірш…
    І цей хтось ближній родич
    Ворог лютий свобод…
    Де капкан, там і здобич -
    Змиє дощ - епізод…
    31.03.2020.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.65)
    Прокоментувати:


  12. Євген Федчук - [ 2020.03.31 21:22 ]
    Легенда про Зозулині черевички
    Це було, говорять люди, у часи далекі,
    Коли в світі панували римляни і греки.
    Тоді, кажуть, їхні боги іще мали силу
    Та, бувало, навіть, часом по землі ходили.
    І простому, кажуть, люду траплялись на очі.
    Про один такий випа́док розпові́сти хочу.
    Забажала раз Венера чи то Афродіта,
    Опуститися на землю, світом походити.
    Подивитися на смертних не з гори, із неба,
    Показати, поміж іншим, яка гарна з себе.
    Одягла (звичайно ж, жінка) найкраще що мала,
    Черевички гарні взула, що до свят тримала.
    І пішла, неначе пава, світом погуляти,
    Подивитися на інших, себе показати.
    Звісно, людям стріча з нею була ціле свято,
    Назбігається, бувало, звідусіль багато,
    Бо краси тоді такої не бачили зроду.
    А їй дуже тішить серце, що гарна і модна.
    Тож ішла, не зупинялась ні на хвильку, значить,
    Щоб красу її побільше люду могло бачить.
    Виставляла хітон гарний, дуже гарне личко
    Та найбільше золотії модні черевички.
    Хоч богиня, але жінка, то усім відомо -
    Йшла шляхами і степами не знаючи втоми.
    Лиш тоді прийшла до тями, врешті зупинилась,
    Коли в лісі у густому одна опинилась.
    Аж тоді відчула втому, черевички зня́ла
    І, улігшись на травичку, спочивати стала.
    Спить утомлена богиня, сили набирає,
    Стоять модні черевички, на сонечку сяють.
    Пролітала тут зозуля, черевички вздріла
    І собі такі гарненькі мати захотіла.
    Підлетіла, один взула – великий, нівроку,
    Але ж гарний. «У одному політаю поки!»
    Летить лісом зозуля та, крилами махає.
    Злетів з лапи черевичок, упав та й немає.
    Політала, пошукала. Та ж кущів до біса.
    То уже не відшукаєш, що пропало в лісі.
    Подалась тоді зозуля ремеза шукати.
    Він умів найкраще в лісі гнізда собі ткати.
    Не якесь там кострубате одоробло в нього,
    А таке, що більше, мабуть, і нема ні в кого.
    Прилетіла, каже йо́му: «Черевички хочу.
    Сплети мені такі ж самі, щоб сліпили очі.
    Щоб всі заздрили у лісі і такі ж хотіли.
    Полетіли, глянеш, може, які?!» «Полетіли!»
    Знайшли вони черевичок той, що залишився,
    Походив навколо ремез, добре обдивився.
    «Добре, - каже,- зроблю тобі черевички схожі,
    Не із золота, звичайно. Того я не можу».
    Сплів з соломи черевички, приніс до зозулі.
    Та побачила, зраділа, та на лапки взула.
    І зробилася зозуля в лісі модна птиця.
    Лиш вона у черевичках – було чим гордиться.
    Перестала вити гнізда, бо то, бач, не модно,
    Підкладала свої яйця до кого завгодно
    Аби самій було часу по лісу літати,
    Усім птахам черевички свої показати.
    А, тим часом, що ж Венера? Виспалася, встала,
    Бачить: один черевичок. Другий пошукала,
    Не знайшла. Але в одному ходити не стала,
    Залишила та і боса подалася далі.
    З черевичка, що то значить, коли божа сила,
    Орхідею, дивну квітку вона сотворила.
    І та квітка (от що дивно) не розквітне поки
    Їй не виповниться, бачте, вісімнадцять років!
    Ну, а що зозуля наша? Літала, літала,
    Уже усім черевички свої показала.
    Вже минуло з того часу вісімнадцять років,
    Коли звістку дуже дивну рознесла сорока,
    Наче бачила у лісі, може й невеличкі,
    Такі ж самі, як зозуля має, черевички.
    Дійшла звістка й до зозулі, полетіла, бачить,
    Черевички ще гарніші ніж у неї, значить.
    А яка ж то жінка буде щось таке носити,
    Якщо може таке ж саме на іншому стріти.
    Скинула ті черевички, викинула люта.
    Та за стільки літ устигла геть усе забути:
    І, як гнізда треба вити, пташенят ростити,
    Тож і стала одиноко зозулею жити.
    А ту квітку з того часу так і називали –
    Зозулині черевички. Іноді, бувало,
    Ще Венерині. І квітне дивна орхідея…
    Та не знаю, що є правда з легенди цієї?!


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.31)
    Прокоментувати:


  13. Олександр Панін - [ 2020.03.31 19:27 ]
    Занедбаний сад

    Фантасмагорія


    Любовне нездоров’я
    розірвало мозок,
    Страждання –
    хвороблива насолода,
    Муки –
    злої негоди
    пестощі …

    ***


    У хащах здичавілого саду
    чорніють
    лахміття одягу на гілках,
    Клапті душі на землі, наче листя,
    розкидані...
    Демони - душежерці,
    Злижуть, висмокчуть, вигризуть
    клаптики
    до останього,
    навіть уривків спогадів
    не залишать.

    Треба поспішати,
    зовсім без душі лишатись не можна:
    інакше, навіщо усі страждання…

    Зелень,
    зелень серед колючок,
    серед гострого гілля…
    Кров руда
    на
    трави-квіти капає,
    омиває, ферментує,
    перетворює на страшний
    трунок.

    Коханий любить,
    дбає,
    але
    не полишає родину,
    не засилає сватів …

    Скривавлені руки мнуть зілля,
    любовна хвороба розриває мозок:
    «Не засватана, не пошлюблена».

    На власній крові
    замішане зілля,
    втілить у дійсність
    моє безумство:
    Невдячного здолаю,
    зв’яжу його неволею…

    Собі сама
    сватів зашлю
    чарами…

    Цілуватиму себе – його
    вустами,
    Пестити себе
    буду – руками його…
    Змушу
    піти з родини,
    пошлюбити мене,
    А потім,
    занапастивши
    грішну душу свою,
    хоч у прірву…
    …………………………………

    Хто
    блукає
    Занедбаним садом? -
    Я,
    Обіруч
    Із
    Власним Божевіллям…


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.46)
    Прокоментувати:


  14. Віктор Кучерук - [ 2020.03.31 19:53 ]
    * * *
    Хоч серце жваво стукотить
    Без стомлення ознаки, –
    Ані турбот, ні суєти,
    Ні задумів ніяких.
    Вже десять днів мине ось-ось,
    Як стало трохи жаско, –
    Радію, вгледівши когось
    Загнузданого в маску.
    А він тікає, мов мара
    Якась ві сні від мене
    Чи сиротливо завмира,
    Як в тексті нотабене.
    Отож ніяк не розберу
    Без сили інтуїцій –
    Чи він веде зі мною гру,
    Чи зустрічі боїться?
    Спішить, неначе день за днем,
    У хатні перехови, –
    Услід кричу: Ще поживем
    І виживемо знову!..
    Повзе невидима чума
    І медиків конфузить,
    Бо ліку звичного нема
    Сьогоднішнім недужим.
    27.03.20


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  15. Світлана Ковальчук - [ 2020.03.31 16:10 ]
    ***

    Перша брунька, перша цьомка –
    То весна.
    Плеще, плеще у долоньки, чарівна.
    І сокоче, і цвіркоче горобцем:
    «Хочу, хочу, хочу, хочу бруньок ще».

    Друга брунька, друга цьомка –
    То весна,
    Королева, в місті Лева, чарівна.
    І співає, і цвіркоче наш трамвай:
    «Хочу, хочу, хочу, хочу в ліс і гай».

    Третя брунька, третя цьомка –
    То весна,
    Вся в обновах, кольорових, чарівна.
    І сокочуть, і цвіркочуть малюки:
    «Хочем, хочем, хочем, хочем до ріки».


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.52)
    Коментарі: (2)


  16. Неоніла Ковальська Гуменюк - [ 2020.03.31 09:34 ]
    Заплакала Хмаринка
    Заплакала Хмаринка над Землею,
    Ронила сльози вниз свої дрібні.
    Може повівся хто нечемно з нею?
    -Образив хтотебе? - скажи мені.

    -Це Втерець гонив отак мене,
    Втомилась я і хочу відпочить.
    -Та заспокойся і не думай про сумне,
    Хмаринко й більше сліз не лий.

    Дивись он Сонечко гріє твої боки,
    Всміхайся вдячно ти йому в отвіт.
    Високим нехай буде і легким
    В безмежнім просторі, Хмаринко твій політ.

    2020 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.17) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  17. Олександр Сушко - [ 2020.03.31 09:19 ]
    По приколу
    Хочеш правди? Добре, розкажу
    Скільки вона коштує сьогодні.
    Запрягає ліліпут олжу,
    Їде в рай (на цирк уже негодний).

    Голова в короні! Тру-ля-ля!
    У руці скіпетрик з маракуйї.
    Фокус-покус ловкий! Тіко глянь!
    Був на сцені, а тепер грабує!

    За коронавіруса татьбу
    Заховає банда із любов'ю.
    Цить! Іди на кухню бу-бу-бу -
    Тарганам жалітися на долю.

    По приколу голосок дурко
    Дав паяцу, бо ума палата.
    Бідний, бо дурний - такий закон.
    А дурний - одвіку небагатий.

    31.03.2020р.


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.49)
    Коментарі: (2)


  18. Сергій Губерначук - [ 2020.03.31 09:51 ]
    Отці
    Стовпи стогнали, вкопані в степи,
    прострумлено, заглиблено в роботу.
    А дні стояли, мов старі снопи,
    мов скіфські баби, мов свічки́ без ґноту!

    Спливла війна в криваву круговерть,
    і тиші так нечувано препало
    на ті лани, які скосила смерть,
    до всіх отців, яких вона приспала!

    По голокосту з кожного села –
    і до́ста струму йде колючим дротом!
    Багряна хура куряву зняла́ –
    то тхне колгосп і пре гнилим болотом!

    Великий біс з маленького кутка
    з’явився в світ, розмножився у людях!
    Хоч праця й є, та тільки не така,
    щоб після неї птах співав у грудях!

    За тим останнім покликом землі,
    якої ні онук, ні син не чують, –
    той Отчий Труд ті Вічні Мозолі
    на штурмі ча́су всіх чортів бичують!

    6 лютого 2001 р., Київ


    Рейтинги: Народний -- (5.75) | "Майстерень" -- (5.85)
    Прокоментувати: | ""Усім тобі завдячую, Любове...", стор. 161–162"


  19. Ярослав Чорногуз - [ 2020.03.31 01:53 ]
    Затьмарена весна*
    Вже свіжа зелень всіяла кущі,
    І цвіт укрив усміхнені дерева.
    Весна іде – квітуча королева
    І променями лагідно блищить.

    І мліючи від пестощів любові,
    Вилискують на сонці в яснині,
    Об щоки труться котики вербові,
    Навіюючи радощі земні.

    Зірветься раптом вітер крижаний,
    І нажене хмарин у далеч сіру…
    І світ накриють хмурістю вони,
    Немов у них вселивсь коронавірус.

    Людських переживань гіркий потік
    Сумними пасмами по небу тік.

    30 березня 7528 р. (Від Трипілля) (2020)




    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (6)


  20. Олександр Панін - [ 2020.03.31 01:04 ]
    Поетичні мініатюри

    Задзеркалля

    Задзеркалля,
    Страшніше
    за пекельне провалля -
    Нескінченні
    терпіння його та
    чекання,
    Кожне серце,
    кожну душу,
    наче пристріт,
    Оберне
    Навиворіт!

    ............

    Задзеркалля
    видається
    жаданим
    тим,
    для кого воно,
    Як для Кота
    Сметана!

    ***

    Привид

    Стоїть на перехресті
    Привид,
    Цей Привид
    нікого не кривить,
    Нікому не робить
    кривди,
    Для кривди
    навіть не шукає
    привід.

    У Привида
    добра душа,
    А міг би і налякати
    не на жарт!



    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.46)
    Прокоментувати:


  21. Андрій Буревій - [ 2020.03.30 20:37 ]
    Вона
    Я знаю дівчину, мовчання
    Утома тяжкая від слів
    Панує маревом сіяння
    Зіниць розширених вогнів

    Її душа відкрита спрагло
    Лише віршам дзвінким, як мідь
    Життя пересічне, огрядне
    Минає гордо, мимохідь

    Легка, нечутна, некваплива
    Не йде, а начебто пливе
    Не скажеш, що вона вродлива
    Та щастя все у ній моє

    Вона сумна в години млості
    Та має блискавку швидку
    І сни її чіткі та гострі,
    Як райські тіні в пеклі на піску

    Коли жадаю я свавілля
    Я йду сміливо пити всі
    З солодким, мудрим болем зілля
    Знемоги й марення її

    літо, 2018 рік


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  22. Марго Гейко - [ 2020.03.30 20:23 ]
    Клин клином
    Природа вмиває нечисте обличчя,
    Відкашлює з бронхів, виймає з кишень.
    Смирення скінчилося, впала у відчай,
    Та врешті із миші зробила мішень.

    Терпіла допоки не влізли у вуха,
    Не вигризли нір, не нагадили в них,
    Творіння від смороду мучить задуха,
    Життя задихається в ріках брудних.

    Щороку воно незворотно німіє,
    Лиш чутно, як гучно рубають ліси.
    Звалила планету важка пневмонія –
    В легенях у неї людські голоси.

    Людина розумна, вінець і господар
    Від власної свити ховає лице.
    Природа корону дістала зісподу,
    Бо їй в печінка́х царювання оце.

    А вірні вважають, що обрані Богом,
    Що їх берегтиме «приборканий бог»
    Вони висувають до Нього вимоги –
    Немов із підлеглого стягують борг.

    Та Бога не варто тягнути за комір,
    Щоб мив нашу слину із власних ікон.
    Він автор тих самих природних законів,
    А ми поважаємо Божий закон?!


    Рейтинги: Народний -- (5.44) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (2)


  23. Євген Федчук - [ 2020.03.30 19:56 ]
    Легенда про Петрів батіг
    Що воно за квітка синьоока
    На стеблі високому росте?
    Я спинивсь від неї за два кроки,
    Озирнувся на чотири боки,
    А спитати ні в кого, проте.
    Тож зламав собі цупку стеблину
    З квітками та і подавсь в село.
    Думаю: когось-таки зустріну
    Й запитаю про оцю рослину.
    Справді, й півгодини не пройшло,
    Як почулись голоси від ставу.
    Я зі стежки повернув туди.
    Бачу: пастухи готують страву,
    Аромат доноситься «на славу».
    Череда вляглась біля води.
    Підійшов, чемненько привітався.
    Хтось й мене «до столу» запросив.
    І, обід ще доки готувався,
    У господарі́в я запитався,
    Що ж за диво-квітку я зустрів.
    Глянув дядько з вусами на неї,
    Посміхнувся: «То ж Петрів батіг!»
    Здивувався я із назви теї
    Та уже ж і далі гну своєї:
    «Хто ж їй таку назву дати міг?»
    Той погладив свої пишні вуса,
    Зазирнув було до казана:
    «Ти, напевно, не сільський, дивлюся.
    В нас тут від малого до бабусі,
    Ні для кого то не новина,
    Що ця квітка від Петра святого
    Свою назву має». «Як же то?»
    «Ти присядь. Не знають правди ноги.
    Та послухай, що воно й до чого
    Розкажу. Підправить, може, хто?
    То було у давнину далеку
    У селі… Де саме? Бог то зна.
    Людям працювалося нелегко,
    То дощі, а то скажена спека…
    То й для наших місць не новина.
    Але якось сіяли, збирали
    Потом весь политий урожай.
    Тож і хліб та і до хліба мали,
    Навіть, лишки часом продавали.
    Головне: працюй та не зівай.
    Але якось вийшов рік невдалим:
    Навесні дощами полило
    Та, зерно ледь наливатись стало,
    Комашня якась поналітала,
    Геть поля обсіла. Все село
    Кинулось врожай порятувати,
    Вже й ганяли комашню оту,
    Віниками бралися змітати,
    Щоб ногами на землі топтати.
    Та в одному місці ледь зметуть,
    Як вони в другому знов насядуть.
    Бачать люди: урожай пропав.
    Що робити? Як тут дати раду?
    Тут якраз ішов через леваду
    Сивий дід. Кудись він простував,
    А над ним метелики кружляли,
    Наче в казці. Зупинився люд.
    Бачили в житті вони чимало,
    Та такого з ними не бувало.
    Підійшов дід, зупинився. Тут
    Врешті хтось спромігся на слова:
    - Хто ви, діду, і куди іде́те?
    Ще хтось: - Ви не чарівник бува?
    Дід всміхнувся : - А які дива?
    - Де ви цих метеликів веде́те?
    - Я собі дорогою іду,
    А вони летять, створіння Божі.
    Вам здалося, що я їх веду…
    Ви ж, я бачу, втрапили в біду.
    Почекайте, я вам допомо́жу.
    Він тоненьких прутиків зламав
    І пішов понад межею полем,
    Цвьохав ними, комашню здіймав,
    Хоч не бив, як череду займав
    І вона кружляла вся навколо.
    А, дійшовши до межі, старий
    Викинув той прутик попід ноги,
    Інший взяв і по межі другій
    Знов пішов. А понад ним весь рій
    Полетів , як хмара, до дороги.
    Як скінчились прутики, тоді
    Й комашня із поля геть пропала.
    У старого усміх в бороді.
    А в селі увесь народ радів.
    Дідуся́ запрошувати стали.
    Але він, напевно, поспішав.
    Лиш спитали, як же його звати.
    Він Петром тоді себе назвав,
    Випив воду та й попростував
    Щось, мабуть, по світові шукати.
    Прутики ж ті скоро проросли,
    На тім місці, де тоді упали.
    Синьооко влітку розцвіли,
    Від напасті поле берегли,
    Тож Петрів батіг їх і назвали».
    Помовчав, і мову знов повів:
    «Чи цикорій довелося пити?»
    «Так, у місті дядько пригостив».
    « А ти знаєш, він його зварив
    З кореня цієї саме квітки».
    Я не став лишатись на обід,
    Дядькові подякував й подався
    З думкою: який безмежний світ,
    Хоч прожив уже чимало літ,
    А, дивись, про щось нове дізнався.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.31)
    Коментарі: (2)


  24. Козак Дума - [ 2020.03.30 18:39 ]
    Оба́ві край
    Ти вийшла феєю з туману,
    що очі густо застеляв,
    бо «Еротичного обману»
    тоді я, мавко, не читав.
    У щастя, що упало з неба,
    ніяк повірити не міг.
    Не знаю, як я жив без тебе,
    та глузд здоровий переміг!

    Все ближче, ближче, крок за кроком
    ми наближались уві сні
    наперекір життя урокам
    і сьогодення метушні…
    Буття ввійшло в чарівну пору,
    все рідше й рідше дні сумні,
    ми подолали нашу гору
    і море видно вдалині!

    Уже боятися не стану,
    все ближче той жаданий час,
    як еротичному обману
    настане край. Кохання нас
    наповнить, бажана, по вінця,
    зіллються в посмішці серця
    і доля всім роздасть гостинці,
    і приведе нас до вінця!


    Рейтинги: Народний -- (5.15) | "Майстерень" -- (4.97)
    Прокоментувати:


  25. Козак Дума - [ 2020.03.30 18:43 ]
    Лілія
    Ти квітка сонячна гіле́ї,
    чарі́вна у́смішка твоя.
    Шалена, дика орхідея,
    червона лінія моя!

    Тендітно-мила, ніби пташка,
    зелена повінь, неба синь…
    Волошка, польова ромашка,
    в моїх долонях відпочинь!

    Не говори мені «кохаю»,
    йди просто поруч все життя.
    Я мрії кращої не знаю,
    як наше спільне майбуття!


    Рейтинги: Народний -- (5.15) | "Майстерень" -- (4.97)
    Прокоментувати:


  26. Тетяна Левицька - [ 2020.03.30 15:26 ]
    Страховка

    Корисна річ страховка
    ( про Вовчика промовка),
    тим паче, на заводі
    механіку Володі,
    від злої примхи долі,
    преміювали поліс.
    Ще не пройшло й неділі,
    "щасливчик" на весіллі
    не дожувавши шкварки
    попав під іномарку.
    Відтоді з ним нещастя
    траплялись дуже часто.
    То злодій вріже в пику
    в під'їзді. Як на лихо,
    впаде з небес цеглина
    на голову невинну.
    То курка клюне в око,
    а бідному морока,
    то сказиться корова,
    а постраждає Вова.
    Тарган залізе в вухо,
    то вкусить - цеце муха.
    Пожар, потоп, напевно,
    чинилися б щоденно.
    За травми побутові
    на лікування Вові
    відшкодували б гроші,
    бо Вовчик наш хороший.
    Жаль, кинувся невдало
    під шину самосвала.
    Ні, не загинув Вовка -
    скінчилася страховка...


    Рейтинги: Народний -- (6.23) | "Майстерень" -- (6.32)
    Коментарі: (2)


  27. Марія Дем'янюк - [ 2020.03.30 13:03 ]
    Світанок
    Розчісує вітер волосся мені,
    А небо вплітає хмарину,
    І я вже лечу наче в дивному сні,
    В блакить світанкову полину.

    І сонечко ясно цілує вуста,
    До серця мене притуляє,
    І пагони світла в душі вироста
    Із зерен, що Бог засіває...

    Те світло в долонях тобі принесу,
    Хай серце відчує Небесну красу,
    Проміння засяє у нашій душі,
    Мелодія скрипки проллється в тиші.

    Мить й промінь-смичок доторкнеться землі,
    Карпати заграють, мов скрипалі...


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (2)


  28. Галина Кучеренко - [ 2020.03.30 12:14 ]
    Руда чаклунка
    Коронавірус… Маски, рукавички,
    Санітарія, антисептик, відстань…
    Вакцин немає. Ліки із аптечки
    Не допоможуть… Спорожніле місто
    Затихає. І до біса звички…

    Завмерло все… З уяви виринає
    Руда чаклунка в білій сорочині,
    Струнка, гнучка, із розписної скрині
    Мішечки трав засушених виймає…

    В макітру кидає солодки і нагідок,
    Ромашку і аїр, кореневища,
    Дріб чистотілу, ще ісопу квіток,
    І чебрецю, що винесла з горища…

    Се томиться з водицею в печі…
    Чаклунка ж випікає калачі
    І конопляним маслом приправляє…
    По склянках із макітри розливає
    Відвар духмяний…. Духом присипляє….

    ….Із кардамоном каву заварю -
    Над джезве ароматний серпантин…
    Доп’ю і келих свій переверну,
    Поворожу на бісів карантин…
    В чаклунському видінні залишуся,
    В рудої відьми дечому повчуся -
    Життю радіти попри сто причин!!!!…..
    Нудьгу морити в травах на пару)))…..

    © 03.2020


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.41)
    Коментарі: (1)


  29. Павло ГайНижник - [ 2020.03.30 11:51 ]
    ТРИ ДИВА УСМІШКИ
    ТРИ ДИВА УСМІШКИ

    Ми всі всміхаємося вічності у вічі
    Завжди́ самотньо й неодмінно тричі.
    В утробі людства крізь серцебиття…
    І криком немовляти. Вди́хом у життя
    Неусвідомленої яви в долеску́тій вінчі
    З його марно́тами і сенсами. В цій січі
    Миттєвостями вщент покраяне буття
    Жбурне так блискавично майбуття
    В минуле вже, в коли згоряють свічі…
    Час швидкоплинно заковтне. І таємничі
    Враз розчаклуються всіх істин відчуття
    В скорботній посмішці у вічне. У злиття
    З незна́ним Всім й Нічим у потойбіччі…
    Три у́смішки… Три дивовижні стрічі…

    Павло Гай-Нижник
    30 березня 2020 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  30. Сергій Губерначук - [ 2020.03.30 10:06 ]
    В усіх обрядах світу будь святим…
    В усіх обрядах світу будь святим.
    Не зневажай святих обрядів світу.
    Якщо кохаєш – я твій побратим.
    Коли знена́видів – спіймай і бійся вбити.

    Хтось – представник яскравих модних риз.
    Хтось – кутюр’є своїх тонки́х заду́мок.
    І поки світ не покотився вниз,
    не поспішай приготувати трунок.

    Хай уночі настане дивна мить
    розгрому сумнівів з єдно́го вдару щастя –
    так зникну я, так інший повістить,
    що твій пасьянс зі мною не розкласться.

    Обряд прощання – світлий не кінець,
    а тільки крок до звільнення сердець.

    18 травня 1997 р., Богдани́




    Рейтинги: Народний -- (5.75) | "Майстерень" -- (5.85)
    Коментарі: (1) | ""Усім тобі завдячую, Любове...", стор. 142"


  31. Ігор Терен - [ 2020.03.30 09:12 ]
    Чистоплюям
    Уся компанія моя –
    як не лелека, то синиця...
    І де ті циніки взялися,
    якщо усі такі як я?

    Із далини усе одно,
    кого послати до Ереба,
    коли чорніюче гузно,
    буває, ляпає із неба.

    Бо я і є апологет
    читацького імунітету,
    коли задрипані сюжети
    клонує нібито поет.

    Аполітичні чистоплюї
    одне одному сучать дулі,
    але співають в унісон,
    бо не багато треба тями
    себе вважати павичами...
    і в цьому – є таки – резон.

    03/20


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.5)
    Прокоментувати:


  32. Неоніла Ковальська Гуменюк - [ 2020.03.30 08:39 ]
    Хочеться жити
    А до фінішу березень вже добіга,
    Пора квітню дорогу давати
    І не падати білим холодним снігам,
    А струмочкам веселим співати.

    І запахнути ніжно отак на весь ліс
    Квітонькам, що медунками звуться
    Та до себе приваблювать крихітних бджіл,
    Меду щоб наносили у вулик.

    Ніжним-ніжним серпанком окутати ще
    У саду молодесеньку вишню
    І пуститися теплим весняним дощем,
    Прислухатися, як земля дише.

    Бо вона дає силу посівам отим,
    Котрим згодом хлібами шуміти,
    Зелен-травам і квітам чудовим таким.
    Всеце бачиш - і хочеться ЖИТИ.

    2020 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.17) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  33. Віктор Кучерук - [ 2020.03.30 04:38 ]
    * * *
    Мережать хмари пелехаті
    Небес високих широчінь,
    А вітер ширить аромати
    Теплом розбуджених цвітінь.
    Краса сліпучо білосніжна
    Покрила землю й небеса, –
    І породила в думах ніжні
    Та милозвучні словеса.
    І звеселяє, і бентежить
    Мої принишклі трохи дні
    Ця невичерпно-безбережна
    Духмяна повінь навесні.
    Хмарки шурхочуть наді мною,
    А цвіт іскриться і п’янить, –
    Я захлинаюся весною,
    Життю радіючи щомить.
    26.03.20


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  34. Іван Потьомкін - [ 2020.03.29 23:59 ]
    Дружині
    Не володіть – підвладним буть волію,
    Без роздумів сповняти задуми твої,
    Бо ти для мене життєдайна нива,
    Дарована бозна за віщо Небесами.
    Мовчазною любов’ю звіряюся тобі
    І не чекаю відгуку словами.
    Ну, що слова, як ти в одвіт
    Обдарувала аж двома синами.
    Та, якщо можна щось іще просити,
    Без вибору проситиму Всевишнього
    Додати стільки повноцінних літ,
    Аби за щастя підвладним буть тобі
    Наснаги й сил розплатитись вистачило.



    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  35. Тата Рівна - [ 2020.03.29 22:07 ]
    удар у руках бога (коронавірусне)
    Ти не знаєш хто мічений смертю цілований хто
    Втаємничено бродить король той у чорній короні
    І сидить і регоче сп‘янілий диявол на троні
    Смерть ховає пробірки у полах старого пальто

    Що лишається світу? - лише споглядати та жити
    Заховати обличчя, наказати малим та старим —
    Дихай глибше! Наш Бог цього року воскресне не всім
    Дихай глибше! І може ми зможем побачити літо

    Ти отримав сей час на думки на слова на любов —
    Ти отримав його примусово але своєчасно
    Чорне сонце на Сході зійшло та на Заході згасне
    Нас диявол не візьме, ні разу ще не поборов.

    © ТатаРівна, 2020



    Рейтинги: Народний 4.5 (5.4) | "Майстерень" -- (5.39)
    Коментарі: (2)


  36. Андрій Буревій - [ 2020.03.29 22:45 ]
    Обірванець (переклад вірша М. Гумільова)
    Шпалами піду дзвінкими
    Наче уві сні
    В небі кольору шипшини
    Рейок дві струни

    В залах станцій хмурих буду
    Спати, тремтячи,
    Як не витурить приблуду
    Сторож уночі

    А тоді мрійливий спогад
    Прийде в сотий раз
    Пані, що пустивши погляд,
    Сіла в перший клас

    Що красуні благородній
    Вся моя любов?
    Синьоокої безодні
    Не побачу знов!

    Розділю цю тайну з другом
    Пожартую з ним
    У той час, як вітер лугом
    Теплий стелить дим

    І з усмішкою гидкою
    Він промовить: «Ба!
    У сміття кинь книжку свою,
    Бідна голова»

    (оригінал - квітень 1912, переклад - 29.03.2020)


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  37. Володимир Бойко - [ 2020.03.29 19:18 ]
    Урок
    Руїна блимає з імли,
    Хоча про неї геть забули.
    Та не завадить, хоч коли,
    Нагадувати про минуле.

    Минув без користі урок,
    Граблі присутні і донині.
    Коли стрибаєш до зірок,
    Опинишся у карантині.


    Рейтинги: Народний -- (5.54) | "Майстерень" -- (5.62)
    Коментарі: (2)


  38. Євген Федчук - [ 2020.03.29 18:19 ]
    Легенда про ряст
    Сонечко із неба уже добре гріє,
    На землі травичка гарно зеленіє.
    У таку погоду в хаті ми не всидим,
    Тож пішли раненько до лісу із дідом.
    Іти недалечко – проминули поле,
    Вже й дерева голі то́впляться навколо.
    Ідем по стежині, слухаємо пта́шок,
    Які й не зважають на ходіння наші.
    Вийшли на галяву. Боже ж, твоя воля:
    Хтось ліловий килим простелив довкола.
    Вітерець повіє, аромат доносить,
    Аж у мене, навіть, закрутило в носі.
    Аж сп’янів, неначе, медовухи випив…
    Чи то хто ванілі у траву просипав?
    Поки я на місці в захваті топтався,
    На ліловий килим дід мерщій подався.
    Зірвав жмут та й кинув собі попід ноги,
    Став топтати й чую я із уст у нього:
    «Топчу ряст, дай, Боже, ще мені діждати,
    Щоби і на той рік міг його топтати».
    Потоптав та й каже: «Давай і ти слідом!»
    Все, що чув і бачив, повторив за дідом.
    А тоді й питаю: «Що воно за штука?
    Нащо ряст топтати? Звідки ця наука?
    Та й взялася звідки в лісі ця рослина?»
    «Щось питань багато у тебе, дитино.
    Та, усім, що знаю, зараз поділюся,
    Ти ж уважно слухай та мотай на вуса.
    Оця квітка рястом зветься у народі,
    Квітне вона різно, кажуть, у природі:
    Квіти жовті, білі і блідо-бузкові,
    Але найчастіше отакі – лілові.
    Звідки вона в лісі отака взялася?
    Стара оповідка в мене збереглася.
    Колись біля лісу та й село стояло,
    В ньому, кажуть, відьма одна проживала.
    До пори, до часу ніхто і не відав,
    Що ця мила жінка справді злая відьма.
    Бо вона в селі тім шкоди не робила,
    На мітлу сідала та кудись летіла
    У другії села, там робила шкоду:
    То корову здоїть, то спаплюжить вроду,
    То дощі відгонить, що нема врожаю.
    Ко́ротше – робила все, що забажає.
    Ледве нічка темна, то вона й літає,
    А уже під ранок назад повертає.
    Мітлу поза комин, виспиться до ранку,
    А, як сонце вийде, вже стоїть на ганку.
    Кожному всміхнеться, кожного вітає.
    Тож ніхто й не знає, що вона літає.
    А був у селі тім чоловік-п’яничка.
    Ішов якось мимо він темної нічки
    Та й уздрів, як відьма у димар влітала.
    В нього з переляку навіть хміль пропала.
    Ледве дочекався ранку той п’яниця,
    Став казати людям, що вона за птиця.
    Але всі сміялись: менше пити треба,
    Бо вже скоро й білка прилетить до тебе.
    Ті його насмішки дуже зачепили,
    Він рішив дове́сти, що не в хмелю діло.
    Десь почув, що, наче, відьми ті літають,
    Доки перші півні ще не заспівають.
    Бо, як тільки півень та й закукуріка,
    Прояви́ться в відьми її справжнє лико.
    Кажуть, відьми довго молоді та гожі
    Не тому, що тихо щось собі ворожать,
    Полетять десь, знайдуть молоду дівчи́ну
    І на неї скинуть років половину,
    А в другої вроди заберуть нівроку
    Та і молодяться аж до часу, поки
    Вже не будуть здатні себе змолодити.
    І тоді миттєво можуть постаріти.
    Вчора була дівка, а вже бабця нині…
    Дочекавсь п’яничка темної години,
    Взяв під пахву півня з сідала й подався,
    Біля хати відьми у садку сховався.
    Тиха нічка темна, зірок, як гороху,
    Сидить чоловічок, дрімає потроху.
    Півень під пахвою теж собі дрімає.
    А відьму десь носить, все її немає.
    Вже й заснув би, може, чоловік, та раптом
    Десь сова у лісі почала кричати:
    «Ух» та «ух». Стріпнувся чоловік і бачить
    Тінь якась у небі промайнула, наче.
    Як скубне він півня того з переляку.
    Півень як підскочить і на всю горлянку
    Як закукурікав – аж луна від лісу.
    І зненацька відьма тут де не візьмися.
    Глянула сердито, рукою махнула –
    Горластого півня наче і не бу́ло.
    А вона другою махнула рукою,
    На мітлу і зникла аж ген за рікою.
    Вранці люди вийшли, а в саду під сливу
    Сидить чоловічок геть старий та сивий.
    Не берись, говорять як не знаєш всьо́го:
    Відьма свої роки скинула на нього.
    А в саду навколо цвіт розсіявсь рясно.
    Тому його люди і назвали рястом.
    Квітки його наче голова у півня.
    І не знали люди, звідки вона дивна
    Така узялася. Аж прийшов до тями
    Чоловік, повідав. Та з тих пір ні грама
    Не узяв до рота, став сумним і тихим,
    Бо ж сам напросився, розбудив те лихо…
    А, стосовно рясту, то говорять люди,
    Що з тих пір розсіявсь по світах усюди.
    І, неначе, в ньому збереглася сила,
    Яка колись відьму було молодила.
    І весною варто рясту потоптати
    Й, навіть, смерть від тебе буде відступати.
    Бо ти тоді станеш молодим і дужим.
    Хоч у це, насправді, віриться й не дуже…
    Де та відьма ділась – то ніхто не знає,
    Може, десь по світу до цих пір літає.
    Комусь скине роки, десь поцупить вроду.
    І простій людині зловить її годі…»
    Дід уже закінчив, далі в ліс подався,
    А я все думками до рясту вертався.
    І дав собі слово, йдучи за ним слідом:
    Буду приїздити щовесни до діда.
    Не лише для того, щоб погостювати –
    А щоб із ним разом рясту потоптати.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.31)
    Прокоментувати:


  39. Олександр Панін - [ 2020.03.29 16:17 ]
    Роковий перстень

    Уривок з містичної поеми «Предтечі»

    Виривай залишки совісті
    із корінням,
    інакше…

    «Техніка виживання у Темних Світах»

    ***

    Куди? – Сюди… Кому? – Тобі…
    Крізь брудну кайму
    проступають лише ці слова,
    Надзвичайно Впливовий Чоловік
    Заціпенів.
    Конверта сяк-так
    Розірвав…

    Колір обличчя
    змінювався
    від червоного до білого…

    Викотився перстень
    із печаткою:
    череп, у зубах – ніж
    (надії облиш)…

    Очиці спалахують колючими
    Промінцями
    (зійшлися кінці з кінцями?)…
    Годинник вицокує
    бравурний( похоронний?)
    ритм
    у стилі проклять, а може –
    молит -
    ов...

    Щоб ти був
    здо -
    ров!…

    «Ти – наш, ти – наш,
    Наш, наш,
    аш,
    ш-ш-ш -
    Ти!

    Не можна зло
    безконтрольно лити,
    Зневажив
    усі чорні ліміти.
    Боїшся, закляк?
    Згадай цей Знак –
    Символ заручин зі Злом-Божевіллям,
    Символ Кари за Чорне Свавілля!»

    Кабінет заблоковано,
    Через щілини ллється кров,
    Чорно-червона імла,
    Тіла
    пливуть,
    вирок несуть:
    «Ти нас убив, стратив, спалив,
    Поза Чорним Законом став,
    Тебе
    Син Зла
    Прокляв!»…

    Зуби скрегочуть,
    Чухатись хочуть,
    Полюбляють, коли
    себе
    Об когось
    Гострять,

    Раз по п’ять, по 50,
    По 125…

    На
    Владо -
    тримача,
    гарчать,
    Розрива -
    Ють...
    Бенкетує Лють.


    Вранці знайшли
    у сховку банківському,
    Застиглу, мов кисіль,
    Кров безрадісну.
    Звідусіль накопиченіі гроші -
    еквівалент печалі,
    При денному світлі
    Черепами
    Стали…

    Лише таку валюту
    приймає
    Збродня - війна...
    Це ( що давно вже не тайна) -

    Звичайна
    Грошова
    Сировина!

    ..............

    Не будь лихим -
    Зазнаєш
    Злам...

    Не зли
    Злом
    своїм
    Сили Зла!


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.46)
    Прокоментувати:


  40. Тетяна Левицька - [ 2020.03.29 13:47 ]
    Ревнивий

    Бабця плачучи прийшла
    ввечері до хати.
    Дід питає:"Де була?
    Трястя твою матір!

    Де була?" - Заладив дід,
    баба неохоче:
    "Я зомліла, а сусід
    гірше поторочі.
    Відволік мене за став,
    думав помираю,
    штучним диханням спасав,
    тепер клопід маю".

    "Чи ж не клопіт, розлучись,
    як мене не любиш...
    Не мели, старий, дурниць-
    проковтнула зуби!


    Рейтинги: Народний -- (6.23) | "Майстерень" -- (6.32)
    Коментарі: (4)


  41. Неоніла Ковальська Гуменюк - [ 2020.03.29 09:44 ]
    Стежина
    Скільки сходжено стежинок,
    Скільки пройдено доріг,
    Та усі вони прилинуть
    Та й на батьківський поріг.

    Бо вони, як вишиванки
    І яскраві, і сумні
    Та приводять нас із вами
    Знов на батьківський поріг.

    Біля хати стежка в"ється,
    У саду й там, де моріг.
    Кличе і вона, і серце
    Все ж на батьківський поріг.

    Скільки є стежок на світі
    І широких, і вузьких.
    А зупиниться все ж біг їх
    Там, де батьківський поріг.

    2020 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.17) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  42. Козак Дума - [ 2020.03.29 09:25 ]
    Я буду пахнути тобою
    Я буду пахнути тобою
    під серця зрушене биття.
    Ми розчинилися обоє
    у наших ніжних почуттях…

    В очах обоє потонули,
    нади́хатися не могли…
    Лишивши лихо у минулім,
    ми разом подумки пішли.

    Коханням вистелилось ложе,
    бажання звали в таїну…
    Тепер і Фрейд не допоможе
    забути ту 3D війну!

    У пам’ять врізались до болю
    і пестощі до забуття…
    Я буду пахнути тобою,
    моя лебідко, все життя!


    Рейтинги: Народний -- (5.15) | "Майстерень" -- (4.97)
    Прокоментувати:


  43. Козак Дума - [ 2020.03.29 09:22 ]
    Волошка
    Ти айстра маленька – волошка,
    ти квітка моя чарівна́.
    У платті легкому, горо́́шком,
    як мавка ти, ніби весна!

    Волошки, волошки у полі,
    краплинами впали з небес
    Я знов у життєвому колі,
    я теж ніби фенікс воскрес.

    Волошка моя ти, ромашка,
    лілея моя чарівна,
    прекрасна маленька комашка,
    ти пташка, любов неземна!


    Рейтинги: Народний -- (5.15) | "Майстерень" -- (4.97)
    Прокоментувати:


  44. Сергій Губерначук - [ 2020.03.29 09:04 ]
    Весна
    Я чую: йде весна,
    нехай розтане сніг –
    покотиться вода,
    умиє тротуари.
    І цей такий скупий
    на легковажність світ
    після зими
    «лицем в грязюку вдарить».
    Та й оживе собі,
    адже відчує біль
    у згорблених кістках –
    і перше слово скаже!
    А там вже й не спинить…
    Штурмуй безмовний штиль
    відродженою мовою пейзажів!

    1 березня 1989 р., Київ


    Рейтинги: Народний -- (5.75) | "Майстерень" -- (5.85)
    Прокоментувати: | ""Усім тобі завдячую, Любове...", стор. 117"


  45. Віктор Кучерук - [ 2020.03.29 05:22 ]
    Такий вдачею

    Не буду плакати навзрид
    І корчитися в муках,
    Аби лицю придати вид
    Глибокої розпуки.
    Не посилатиму проклять
    І скарг в адресу влади
    За те, що вірус зміг здолать
    Надумані завади.
    Йому не знищити мене
    Мікробами новими, –
    Лиш смерті холодом війне
    Потвора невситима.
    Я оголошую війну
    Тривалу форс-мажору
    І дужі руки протягну
    Зневіреним і хворим...
    25.03.20


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  46. М Котик - [ 2020.03.28 22:48 ]
    Діти Трої
    Ми молились не тим богам,
    Воскрешали не тих героїв.
    Повернись назад і я все віддам,
    ми покинуті діти Трої.
    В душі не гояться рани.
    Стіни наші упали, діти тягнуть ярмо.
    І лиш колони від храмів,
    згадають, як все було.

    Ми молились... мабуть в цьому біда.
    Коли ти свої крила комусь іншому дав,
    - ти віддав свою плату Харону,
    та долю згубив і марою став.
    Ми забули про вдячність за небо і твердь,
    свого стало надто мало.
    Цю темнішу хіть наситила смерть.
    так наше царство впало.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  47. Олександр Панін - [ 2020.03.28 21:30 ]
    Зустріч

    Він

    «Феєрверків ламалися
    стріли,
    Бал буяв і здригався
    палац,
    Ми з тобою раптово
    зустрілись,
    Наче блискавка вразила
    нас.
    Оповитий тремкою
    журбою
    Бачу страх у прекрасних
    очах,
    Милуватимусь мовчки
    тобою,
    Поцілую лише
    у думках…»

    Вона

    «Безперервний жахливий
    неспокій
    У болючі обійми
    горне:
    Обіцянки свої та
    зароки
    Я порушу і знищу
    себе.
    Заклинаю – іди
    якнайшвидше,
    І жахливу біду
    відведи…
    Мій найкращій і мій
    наймиліший,
    Пожалій і залиш
    назавжди!»
    …………………………

    Феєрверки завзято
    буяли,
    Від мазурки здригався
    палац…
    В різні боки
    наосліп
    тікали,
    І чутки
    полювали на нас.


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.46)
    Прокоментувати:


  48. Володимир Бойко - [ 2020.03.28 21:24 ]
    * * *
    А передвісником біди була неволя,
    А ми благали у катів подати долю.
    Нам обіцяли, як завжди, велике чудо,
    Але ніколи від орди добра не буде.

    Народ бездумно тупцював по лабіринту...
    Доволі є проводирів, та годі вийти.
    І хоч надія найостання помирає,
    Та безнадія загніздилася у краї.


    Рейтинги: Народний -- (5.54) | "Майстерень" -- (5.62)
    Прокоментувати:


  49. Мессір Лукас - [ 2020.03.28 19:03 ]
    *****
    Розпомадилась жінка, халат підперезує скотчем,
    Наліпила пельменів, у пічці горять пироги..
    Як же нудно мені! А нудьгу я втамовую скотчем,
    Бо абсентом моїм протирають усе навкруги.

    Нестерпимо мені, третій тиждень ув’язнений вдома..
    Я дивлюся на скотч, на халат.. і кляну карантин.
    Де Богиня моя? Не відомо.
    Я хочу Содому!!
    А моя мені мовить: «який же ти, нах*й, кретин!»



    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  50. Ігор Федів - [ 2020.03.28 18:21 ]
    Фантики
    Коли життя ховаємо у фантики,
    У кольорові і яскраві папірці,
    У пам'яті зав’язуємо бантики,
    Аби дорога не вела у манівці.

    Веселі і щасливі дуже радісно
    Юрмою ідемо по битому шляху
    І поглядаємо на долю заздрісно,
    Яка на обрії очікує мету.

    Ми окуляри робимо рожевими,
    Аби озвучені побачити казки,
    Не помічаючи, які дешевими
    Були у фантики замотані зразки.

    Бо не буває порожнеча цінною,
    І кольори ядучі нівелює час,
    Душа не має бути фальші вірною,
    Яка у свої шати огортає нас.
    2020


    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.42)
    Прокоментувати:



  51. Сторінки: 1   ...   321   322   323   324   325   326   327   328   329   ...   1829