ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були

Євген Федчук
2026.06.18 20:12
Коли війна закінчилась, москалі завзято
Узялись про перемоги книжечки писати.
Тонни книжок написали про Московську битву,
Як їм удалося вперше ворога розбити,
Сталінградську, Курську, звісно, про взяття Берліна,
Як поставили фашистів вони на коліна.

Іван Потьомкін
2026.06.18 20:04
Війни невигойні стигмати.
Печаль Арахна тче і тче.
Виходить на узвишшя Мати
І руку прикладає до очей.
Кого там надивляє, – не питайте.
Про те в нас знають навіть малюки...
...Війни невигойні стигмати,
Невжеж ви оселились навіки?

Артур Курдіновський
2026.06.18 14:21
Лютує сіре небо грозове.
Живуть під ним приборкані міщани.
Безпосередність малюка Жерве
Зустрілася з підступністю Вальжана.

Знов заглушають Божу благодать
Реальності приземлені куплети.
Нічого не змінилося. Дзвенять

Володимир Бойко
2026.06.18 12:57
Ми зійшлися, щоб множився рід,
Щоб зростав український нарід,
Та життя скерувало не так -
Ми злучали котів і собак.

Бо найперше цінує наш рід
Непоганий стабільний дохід,
А як треба продовжити рід -

Борис Костиря
2026.06.18 11:59
А кого я знайду на забутій стежині?
Може, Будду, а може, в лахмітті Христа.
Чи Конфуція в давній, старій одежині.
Ця стежина - пролог до нового хреста.

На зарослій і вкритій снігами стежині
Відшукаю забуті, затихлі слова,
Що сховались колись у зел

Володимир Ляшкевич
2026.06.18 10:15
Кінець! Я все колишнє перезрів.
Кольт у руці не виправить мій нрав,
та крапку покладе тому, як жив,
нехай і з тим, за що усе б віддав.

Моя душа неначе за дверми,
в яких немає клямки вороття
аби не повернути до юрми,
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Надія Тарасюк - [ 2019.05.18 19:37 ]
    * * *
    Химерний автобус на віддалі зонтика.
    Автобус…
    Химерний…
    У сонця на тлі.
    Де тихим таким, ледь схвильованим дотиком
    Сміялась тут я, і цілунок твій тлів…
    Химерний автобус без кінця
    І без простору,
    Без пристрасті й без…
    Очеретин прощань.
    Скрадалась дорога булавкою гострою,
    Вкладалась у сумку, як в пригорщу, рань.

    2012


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (16)


  2. Ярослав Чорногуз - [ 2019.05.18 15:34 ]
    Мертвий сон
    А небо знов таке сумне,
    Укрите сірою габою.
    І огортає враз мене
    Вселенська туга – за тобою.

    Вистрілює Амура лук,
    Стріла у серці, у моєму.
    Кривавлять рану сто розлук
    І тьмарять неба діадему.

    У океан сумний одчаль,
    О душе моя, в поміжгроззя,
    Немов прибило цвіт мороззя,
    І навкруги – сама печаль.

    Куди поділася, красо?
    Чому у серці стільки муки?
    Я поринаю в мертвий сон,
    Щоб швидше час минув – розлуки!

    18.05.7527 р. (Від Трипілля) (2019)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (4)


  3. Світлана Майя Залізняк - [ 2019.05.18 14:26 ]
    Вище

    1

    Трохи правди в оман заміс
    не завадить,
    але ж не хоче...
    Друг чи недруг мені приніс
    опаперене проти ночі.

    ...вихваляли...
    казали: ню...
    Не піду крізь шампанські бризки.
    Я завершила ту борню,
    донизати б із мушель низку...

    2

    Не рівняла хитке, чуже.
    Чемна варта зерно стереже.
    За сорокою - ворон-цар,
    презентується каламар.

    Описати б за рік чи три
    гриву лева, страхи дітвори.

    Ця дорога крізь брами, ліс...
    Сонях вище за пальму зріс.
    Сенс лузають на тло газет
    недоріка, візир-поет...

    Думний плюмбум, дамаська сталь.
    Бовваніє за Пслом Грааль.

    2019


    Рейтинги: Народний -- (5.77) | "Майстерень" -- (5.89)
    Прокоментувати:


  4. Олександр Сушко - [ 2019.05.18 11:38 ]
    Життя
    В душі любові сяє чистий промінь
    Веселкою в квітучому саду.
    Гармонія та лад живуть у домі,
    Хоча писалось інше на роду.

    Лихої долі вилито причастя,
    За спиною ніхто вже не кляне.
    Вгніздилася у серці пташка щастя
    І радістю осонцює мене.

    Було усе - важкий плювок огуди,
    Потрапив чорній зраді на ножі.
    Злетілися на трупа добрі люди,
    Забрали все. І я тоді ожив.

    А поряд чую шепіт-щебетання,
    Цілющий трунок п'ю з жіночих рук...
    Напоєний амрітою кохання
    Тепер уже ніколи не помру.

    18.05.2019 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.49)
    Коментарі: (6)


  5. Неоніла Ковальська Гуменюк - [ 2019.05.18 10:35 ]
    Дідусь-осокір
    Старий-старий осокір
    До води схилився.
    Скільки літ пройшло з тих пір,
    Як його садили.

    Зеленіють ще гілки
    Із одного боку,
    З іншого - сухі гілки
    Високо-високо.

    Коли вітер сильний дме -
    Падають додолу,
    Вже ніхто там не пройде -
    Встеляють дорогу.

    І скрипить тихенько він
    Так, ніби зітхає,
    Молодість не раз згадає
    Старий дідусь-осокір.

    2019 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.17) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  6. Петро Дем'янчук - [ 2019.05.18 08:25 ]
    ФЛІРТ
    До запитань твоїх відвертих -
    не маю відповідей всіх
    І від втручань стійких , коректних -
    мій спротив монотонно стих

    Така цікавість одностайна -
    не потребує зволікань
    До впертості своя порада -
    вона не звикла до картань

    У кожному живе прозріння -
    його амбіцій диригент
    Пасує досконале вміння -
    надать інтимності сюжет

    У власних звичках визнавайся -
    привітну пильність поважай
    Де не твоє , не озирайся -
    серцю подібне підбирай.


    Рейтинги: Народний -- (4.91) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  7. Петро Дем'янчук - [ 2019.05.18 08:33 ]
    ЄДНІСТЬ
    Верховин потоки жваві
    Джерела струмочки талі
    В мові рідній заспівали
    Заіскрились стали грати

    Відчувається цей подив
    У чеканні грацій подих
    Ночі день уже дозволив
    Час у бік свій переповнив

    Жевріє в душі надія
    Кожному подасться мрія
    Приймемо благословіння
    Вибір принесе прозріння

    Визнається захід - сходу
    Північ - півдню , море - сонцю
    В боротьбі за Україну
    Поєднаємось в родину.


    Рейтинги: Народний -- (4.91) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  8. Петро Дем'янчук - [ 2019.05.18 08:04 ]
    ПОРАДА
    Чекай , чекання надихає
    Своїм терпінням розкриває
    Дорогам - обрані шляхи
    Меті - підібрані зразки

    Чекай , чекання захищає
    Від помилок застерігає
    Зарозумілого - повчає
    Свідомому - допомагає

    Чекай, чекання занотує
    Постелить , обере , почує
    Своїм умінням домінує
    Повазі , осуду - звітує

    Чекай , чекання то криниця
    Твоїм бажанням вся іскриться
    В любові - ніжністю озветься
    Коханню вірному - знайдеться.


    Рейтинги: Народний -- (4.91) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  9. Тетяна Левицька - [ 2019.05.18 06:53 ]
    Будь зі мною коханий...
    Будь зі мною, коханий,
    Зачаровуй мене,
    Хай блаженство відрадне
    Щастя не омине!

    Затріпоче метелик
    У душі золотій,
    Теплі ковдри постелить
    З пелюсткових надій!

    Чарівливо у грудях
    Залоскоче любов,
    Милуватися будем
    В колисанці дібров!

    Незабудки розквітнуть
    В небесах, милий мій,
    І завруняться квітнем
    У любові живій.

    А сколошкаєм трави,
    Ніжність вип'єм з роси,
    Ти на небо, коханий,
    На руках віднеси!

    Де червоні вітрила
    Огортають серця.
    Де любов посріблила
    Світ безмежний  Творця!






    Рейтинги: Народний 6 (6.23) | "Майстерень" 6 (6.32)
    Коментарі: (12)


  10. Віктор Кучерук - [ 2019.05.18 05:23 ]
    * * *
    Коли пощерблена лопата
    В куток тікає від руки, -
    Ловлю очима пелехаті,
    Понад городами, хмарки.
    Мандрую подумки за ними,
    До мрій причетними, туди,
    Де з давніх пір рояться рими
    І втоми губляться сліди.
    17.05.18


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (2)


  11. Вячеслав Семенко - [ 2019.05.17 23:46 ]
    Згадка
    Вечір, перегнавши час,
    увірвався набуянив,
    з диким воєм перебіг
    поміж стін.
    І завчасну чорну тінь
    гонить низько над полями...
    Передмістя вже стріча
    громобій.

    Над Тернополем -- гроза,
    і все ближче гуркіт грому,
    змії-блискавки між хмар
    раз-по-раз.
    Кулі-краплі по дворах
    пробивають оборону,
    скло -- неначе у сльозах
    поміж рам.

    Блискавично світла мить,
    а за склом -- дівочі очі,
    і у їхній глибині
    йде війна.
    В них горить Донеччина,
    обрій танками гуркоче...
    І забутий страх бринить
    ніби в ній.

    Ще у шафі поміж плать
    вже, неначе, недоречно,
    камуфляж на вішаку
    спочива.
    Залишилася жива
    в грозовий гарячий вечір...
    Було рано помирать
    на віку!

    Там виблискує медаль,
    де заштопано від кулі.
    Чи згодиться ще колись
    у житті?
    Вже за гранню почуттів
    незабутні дні минулі
    у міжгроззі пронеслись
    десь у даль...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" -- (5.54)
    Коментарі: (2)


  12. Галина Гулієва - [ 2019.05.17 17:29 ]
    Пожертва
    То чаша чи таця? Причастя, а чи пожертва?
    Посрібнені вінця. Натільна липка іржа.
    Лежиш мені, сину, як сіль – на устах пошерхлих,
    Як пальці на струнах/ на вістрях тремких лежать.

    Не виберу крику – спливає гортані свічка.
    Тьмяніє у чаші світанку вино старе.
    Лежиш мені, сину...І вітер у скроні свище.
    І пнеться до неба з відкритої рани хрест.

    Лежиш мені в грудях і важчаєш, ніби гроно.
    Холоне цілунок – горить на чолі печать...
    На лінії фронту герої святих боронять,
    аж мічені пта́хи до ночі вгорі ячать....

    По кому ці квіти? По кому дзвенять трамваї?
    Вривається серця підсічена волосінь.
    Герої безсмертні – от тільки синів ховають,
    як всіх.


    Рейтинги: Народний 0 (5.68) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (6)


  13. Надія Тарасюк - [ 2019.05.17 15:12 ]
    * * *
    Я люблю одинокі вежі, —
    Мох урісся м’яким кублом.
    Їхні очі за мною стежать,
    Їхня втеча — обставин лом.
    Денне світло святить рамена,
    Вечір заздрістю обійма.
    В’ється хмелю пучок — богема, —
    А у стеблах течуть дива.
    Я люблю одинокі вежі, —
    Світлотіні… На стін чолі.
    Їх стрясає всесвітній нежить,
    Розвертаючи вісь Землі.

    2019


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (11)


  14. Тетяна Левицька - [ 2019.05.17 14:02 ]
    Відтоді
    Відтоді, як кольнуло
    нестерпно у печінку
    і нирки розболілись,
    що хоч на стіни лізь,
    миттєво пригадалось,
    що є у нього жінка,
    онуки підростають
    і як чудово скрізь.
    Він став таким хорошим,
    слухняним, як дитина -
    сльозяться очі цвілі
    від радощів, нудьги.
    Тепер у нього рідні
    і затишок в родині,
    в могилах - вірні друзі,
    й колишні - вороги.
    Не п'є спиртного в барі
    у будні і на свято,
    і сигарети з фільтром
    до рота не бере.
    Не дивиться порнуху,
    не криє жінку матом,
    сміття виносить вчасно -
    гріхів буття старе.
    Він не задавить мухи,
    нікого  не образить,
    у храмі - християнин,
    у домі - чоловік.
    Готує  борщ зелений,
    уху, з грибами зрази...
    Чому ж пліткують люди,
    що вмер позаторік?
    2019р


     


    Рейтинги: Народний -- (6.23) | "Майстерень" -- (6.32)
    Коментарі: (2)


  15. Петро Скоропис - [ 2019.05.17 13:30 ]
    З Іосіфа Бродського.
    Не зле огородившись від людей,
    уник би і себе, аби спомігся.
    Не тесаного жердя тин на те,
    а дзеркало наразі знадобиться.
    Я споглядаю хмурі типажі,
    щетину, бугорки на підборідді...
    Трельяж – годяща шлюбної межі
    перетинка – у ліпшім її виді.
    До неї влізе морок у вікні,
    рілля зі здоровенними шпаками
    та озеро – із пройм в стіні,
    увінчаній хвоїною з шишками.
    Еге ж, і зі озерних задзеркаль,
    калюжних амальгам у сяйві повні
    сюди сторонній світ і проника.
    Чи виповзає цей назовні.





    -----------------------------


    Рейтинги: Народний -- (5.41) | "Майстерень" -- (5.35)
    Прокоментувати:


  16. Світлана Пасенюк - [ 2019.05.17 11:42 ]
    Калина
    В намисто убравшись,
    Мов юна дівчина,
    Стоїть при дорозі
    Червона калина

    Усяк, хто пройде, -
    Помилується нею,
    А – Хто притомивсь, -
    Відпочине душею.

    Радіють калині
    Дорослі і діти.
    Така ж бо краса,
    То чому не радіти?

    Весною мереживним
    Цвітом буяє,
    Улітку вона
    Холодком привітає.

    Настане зима.
    Снігом вкриються віти.
    Та тільки калина та
    Буде горіти.

    Горітиме ягідьми
    В білих снігах
    Й коротшим від того
    Нам видасться шлях.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.25) | "Майстерень" 5.25 (5.25)
    Прокоментувати:


  17. Ніна Виноградська - [ 2019.05.17 10:34 ]
    Кримські татари


    Куди ж цим людям дітися тепер?
    Росія викидає їх із хати.
    З них кожен другий у світах помер
    І вимушений знову потерпати.

    Століття двадцять перше на землі,
    Не людяність панує - зброя, сила.
    Татарів кримських селища малі
    Вже ворогами знов оголосили.

    Кидають до в'язниць простий народ,
    Що за надію мусить потерпати.
    Доб'ється він в своїм Криму свобод,
    І виживуть сини, народить мати!
    04.05.19


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.77)
    Коментарі: (1)


  18. Іван Потьомкін - [ 2019.05.17 09:01 ]
    Природі байдуже, що про неї скажуть...
    Той, хто не жив в краю пустельнім,
    тому не зрозуміть нізащо,
    чому це сонце, як пательня,
    безжально перехожих смажить.
    Пече й пече у неодзовній тиші,
    а навкруги – і натяку на тіні,
    розпеченим жерлом довкола дише
    і обпіка крізь одежину тіло.
    Та все ж узимку, як у безпросвітній темені
    невтомний вітрюга навідліг б’є в обличчя,
    згадається, як сон, оця літня пательня
    й захочеться, аби вернулась щонайшвиде.
    Отак воно поміж людьми ведеться завше:
    Природа не спроможна догодить людині.
    Та байдуже Природі, що про неї скажуть.
    Її господар - Господь Бог єдиний.


    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (2)


  19. Неоніла Ковальська Гуменюк - [ 2019.05.17 08:19 ]
    Купала мене доля...
    Купала мене доля у добрі й любові,
    Сповивала в ласку й ніжності рушник,
    Мовила, як мама те напутнє слово,
    Яке із собою пронесу весь вік.

    Але й так траплялось, що була жорстока,
    Ляпаси давала мені раз у раз,
    Рану залишала болючу й глибоку
    І пекла сльозою гіркоти й образ.

    Потім знов, як сонце мене зігрівала,
    Сіяла у душу надії зерно,
    Труднощі щоби я всі перемагала,
    Впевнений робила теж за кроком крок.

    І я намагалась у житті долати
    Прикрощі й хвороби, заздрість ворогів,
    Пережити рідних, друзів й близьких втрати
    Й не згубити чуйність в серденьку своїм.

    Вірити, любити, мріяти, кохати,
    Улюбленій справі віддавать сповна
    Усі свої сили й вміння до останку,
    Щоби добрим словом хтось колись згадав.

    2018 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.17) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  20. Ігор Терен - [ 2019.05.17 06:20 ]
    Гаряча пара
    Надійне серце і плече –
    не ти і я, а ми з тобою.
    У кого не було такої,
    що так і гріє, і пече?

    І у твої, й мої покої
    усяка всячина тече...
    Та обнімають гаряче
    гарячі руки молодої.

    О! Як не спопелити дні,
    коли стаємо ми одні
    одною спільною душею?

    Писали вила по воді,
    яка ми пара, ще тоді,
    коли ти не була моєю.

    05/19


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.5)
    Прокоментувати:


  21. Ніна Виноградська - [ 2019.05.16 23:40 ]
    Євшанова гіркота


    Гіркотою росте у країні євшанове зілля,
    Харалужні мечі не рятують народ від біди.
    Вороги тут сьогодні святкують собаче весілля,
    Дичавіють над шляхом Моравським забуті сади.

    Вимирає земля і старіють, бідніють селяни,
    Заростають кленками сади і цвіте кропива.
    А колись тут орали і сіяли наші древляни
    І збиралося збіжжя у копи в липневі жнива.

    Та змінилося все за далекі-далекі століття,
    Де насичена потом і кров’ю стражденна земля.
    Обірвали країну, кордонів зосталось лахміття,
    Бо украли її вороги із росії, з кремля.

    Живемо на війні, не виходимо із цього стану,
    Мов наїлись отрути чужої або дурману.
    І гірчить у душі від щоденного зілля євшану.
    Харалужні мечі не поборюють смерті, війну.
    13.05.19


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.77)
    Коментарі: (1)


  22. Марія Дем'янюк - [ 2019.05.16 21:36 ]
    ***
    Не гілля тополі, а мої крила:
    вітер дме, вони хитаються і я лечу...
    Дістаюся до Блакиті, що мене манила
    і запалюю від Сонця огненну свічу...

    Мерехтять яскрини на листках тополі
    усміхами Неба до моєї долі.


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.44)
    Прокоментувати:


  23. Вікторія Лимар - [ 2019.05.16 19:30 ]
    Свято Вишиванки
    Врода її неповторна дівоча.
    Неба блакить, наче проліски, очі.
    Вдягнена просто, у вишиванці.
    Посмішка світла, сонячна вранці.

    Рухи легкі, чарівні, як пір’їнки.
    Відлік часу доторкнеться сторінки:
    Стала тоді Вона незалежна!
    Безліч шляхів, і мрії безмежні.

    Тільки страждань ще нестерпно багато:
    Чобіт чужинця зайшов в її хату.
    Треба боротись за краще життя,
    Бо до кайданів нема вороття!

    Рідна, квітуча моя Україно!
    Кожен для неї, як рідна дитина.
    Свято сьогодні твоє – Вишиванка!
    Разом всміхнЕмося, люба панянко!

    17.05.2018
    Свидетельство о публикации №119051606400


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.45)
    Прокоментувати:


  24. Микола Дудар - [ 2019.05.16 16:32 ]
    Ніч в генделику...
    В полоні ми на Оболоні
    в горлянці пиво і
    тарань
    і відблиск кухля на
    долонях
    політкоректно зникла
    грань…
    а про політику ні
    слова
    лиш про корупцію і
    секс
    і було віскі, тост за
    Вову
    і серіал… ні - ні
    не Рекс
    під ранок нас штовхнуло
    в ступор
    поспівчував було нам пес…
    їй богу я, зізнаюсь
    тупо
    там, поміж ними, я
    воскрес…
    14.05.2019.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.65)
    Прокоментувати:


  25. Надія Тарасюк - [ 2019.05.16 15:30 ]
    * * *
    Розпитую цвіт і людей ―
    піднизую древні мотиви.
    До стріхи світає Тадей* ―
    те сонце, що скіфи котили.
    У величі зітканих свит
    вишиваний край аж до неба.
    Кружляю в руках самоцвіт ―
    життя, як посвідку у себе.
    І падає тиха печаль,
    як усмішка з юності сходить.
    Пополудня. Зливи печать
    високі підважує сходи.

    *Тадей ― дар Бога (з давньоєврейської)

    2018


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (3)


  26. Таїсія Цибульська - [ 2019.05.16 13:29 ]
    До дня ВИШИВАНКИ
    Частіше одягаймо вишиванку!
    У будень, свято, й навіть, без причин -
    це не звичайна пишна одяганка,
    не просто купа гарних одежин!

    Це витвір рук, майстерних, мов у бога,
    і таємниця із глибин віків,
    це хрестиками вишита дорога,
    це оберіг славетних козаків.

    Це чорний біль і сонячна надія,
    це кров червона і любов без меж,
    що голка чарівна тобі посіє,
    те, українцю, ти в житті пожнеш.

    І жнемо ми - то чорне, то червоне,
    а хочеться квітучих кольорів,
    та знову Україна-ненька стогне,
    бо наш сусід укотре озвірів!

    Майстерні руки, вишийте нам долю,
    блакитним, жовтим, і зеленим теж,
    колосся золоте в широкім полі,
    а не червоні відблиски пожеж!

    Не сльози материнські і сирітські,
    і не могили свіжі край доріг,
    а вишийте нам небо синє львівське,
    а білим - наш полтавський оберіг.

    Смарагди гір карпатських вишивайте,
    кохання вишивайте й коровай,
    і кожним хрестиком благословляйте
    найкращий в світі український край!

    16.05.2019


    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (2)


  27. Тетяна Левицька - [ 2019.05.16 12:53 ]
    Сердечне
    Ти - неба очі голубі,
    а я - квітуча нива.
    З тобою в радості й журбі -
    щаслива!
    Дарує доля нам любов,
    надію, віру!
    Сьогодні зранку дощик йшов
    крізь серце... Віриш?

    Ти птахом в небеса гайнув
    і зник у синій висі.
    Я за тобою, а в саду
    цвіт вишні.
    Марелі - роси із яси
    п'ють бурштинові.
    У вирії лелек баси -
    мов клич любові.

    Ти ніжний, райдужний мотив,
    відлунням понад гаєм.
    Душа метеликом тремтить -
    кохає!
    Шукати де б не довелось
    життя маршрути -
    весни калинової брость
    нам не забути.

    Коханий мій, я не цвіла б
    на світі цьому.
    Якби не мала два крила
    невтомні,
    що піднімають до небес
    в обіймах дужих.
    В твої очах мій погляд щез -
    зорею мружить!
    2019р


    Рейтинги: Народний 6 (6.23) | "Майстерень" 6 (6.32)
    Коментарі: (7)


  28. Ігор Терен - [ 2019.05.16 09:28 ]
    Під сурдинку дощу
    Ідуть дощі. Яка то благодать!
    Небесне море землю поливає,
    надією засіяні у маї,
    озимина і вруна шелестять.

    А пажиті – од краю і до краю,
    де я, мов ратай, сію іншу рать.
    Чекаючи нового урожаю,
    мої поля чорнилами горять.

    Роздмухую ще жевріючу ватру.
    У дочки Прометея, візаві,
    запитую повторно: « А чи варто?»
    І чую: « Варто, поки ми живі».

    Іду як дощ полями-сторінками,
    нікого не залякую громами,
    що я найперша скрипка і соліст,
    який уміє помежи рядками
    нанизувати речення словами,
    що озонують логікою зміст.

    05/19


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (6)


  29. Любов Бенедишин - [ 2019.05.16 09:31 ]
    З Вероніки Тушнової "Усе в будинку..."
    Усе в будинку ветхо й тьмяно,
    скриплять сходини, мох в пазах…
    А за вікном – гілки
    (світанок!)
    в аквамаринових сльозах.
    А за вікном
    кричать ворони,
    і тло яскравої трави,
    й лунке погуркування грому,
    немов хтось дрова завалив.
    Дивлюсь у даль,
    від щастя плачу,
    і відчуваю, сонна ще,
    як холодить щоку гарячу
    мені твоє міцне плече.
    Та ти не поруч, десь далеко,
    у тебе інші – місто, дім.
    Чужі долоні владно й легко
    лежать на серці дорогім.
    …А шиб замулені озерця
    і сад, що на світанку змок –
    я просто вигадала все це,
    побути щоб
    з тобою вдвох.







    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (2)


  30. Вячеслав Семенко - [ 2019.05.16 04:05 ]
    * * *
    Поволі усміхнись, і - в дім. Такий розлив
    глухої темряви навкруг, що сліпнуть очі.
    Та перших рим ознаки у строфу лягли
    під час найдовшої у цьому році ночі.
    Спроквола усміхнись. Рівнинний круговид
    під кригою озер, під співом сніговиці.
    Десь одинокий потяг з ночі заблудив
    і крик його у цій порі неначе сниться.

    З-під крану краплі відсікають кожну мить,
    невпинний стукіт, як мелодія чекання.
    Мій телефон такий ображений лежить -
    він до країв наповнений твоїм мовчанням.
    Манить прихована за цифрами межа,
    як блудного мандрівника вогні досвітні.
    Яким би смутком камінь в грудях не лежав,
    я голос твій знайду у мережі всесвітній.


    Рейтинги: Народний -- (5.47) | "Майстерень" -- (5.54)
    Коментарі: (4)


  31. Віктор Кучерук - [ 2019.05.16 00:19 ]
    * * *
    Сподівався даремно щомісяця,
    Хоч наївним не був, далебі, –
    Що печалі усі перемісяться
    Або щезнуть самі по собі.
    І в душі уже більш не щемітиме
    Біль причіпливий, мов реп’яхи,
    Як застелить пахучими квітами
    Краща доля стражденні шляхи.
    І нарешті в темніючій далечі,
    Мов у вікнах досвітні вогні, –
    Усміхнуться, красиві і сяючі,
    Вперше радощі ждані мені.
    Тільки, певно, прикрита віконниця,
    Що покращень не видно ніде,
    Хоч життя добігає і клониться
    До межі, за якою впаде…
    16.05.19


    Рейтинги: Народний 5 (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (1)


  32. Ксенія Згура - [ 2019.05.15 21:41 ]
    Коли сум отруює душу
    Коли сум отруює душу,
    Коли болі й печалі кинджал
    В самісіньке серце влучить,
    Не витягти його на жаль.
    І добре, коли хтось руку протягне,
    Й отрута безсила стає.
    Хтось слово підтримки скаже,
    І від кинджала серце вбереже.
    Слова любові, слова кохання,
    Як крапля живої води.
    Зима не проникне у душу того,
    У кого, в серці, сонце яскраве живе!

    2019


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  33. Надія Тарасюк - [ 2019.05.15 15:38 ]
    * * *
    Зелений місяць десь в дощі застряг.
    Терпким бузком захмарилось, дрімало…
    Уп’яло сонце в небо білий стяг,
    То й висне сіро-сиве покривало.
    …До Ваших слів мій подумок простяг
    Чи руки, чи пережитки змарнілі…
    Зелений місяць: лист зітхає в шлях,
    Бо плачуть верби чи дощі здрібніло.
    Бузок п’янкий від галасу затих,
    Лиш вітер де-не-де шепорта з ночі.
    …До Ваших мрій стежа із тих – простих,
    А я простому – речник неохочий.

    2019


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (9)


  34. Петро Скоропис - [ 2019.05.15 12:10 ]
    З Іосіфа Бродського.
    Тобі, коли мій голос відбринить
    отак, що ані згуку, ні відлуння,
    а усмішку – поглине і стлумить
    у пам’яті прогалина супутня,
    моє життя, за дуги вік і брів
    сторонячи, етерові на радість,
    і округлить зіниці так, що гріх
    ті вибачать (не вірність, а затятість),
    і мій сонливий взір на циферблат
    привабить дещо, тіканням у лад
    казна чому, що від твоїх вагань
    частило і лукавинок зі смутком,
    куди – і до, і після понукань
    так гнало, що кортіло хутко
    бодай опівніч те угомонить,
    і, притьма – в унісон приливу крови
    і пожадань, гадала ти, любить,
    рівняти – цю любов й твої любови.
    І кине дріж повік тоді на кін,
    що годі міри, міряти цей гін, –
    ба, не дзиґар – а той хіба не пріч
    частити? Ось опівніч він і брякне…
    а темінь у твоє віконце зв’якне
    і достеменно виснує, це – ніч.







    -----------------------------


    Рейтинги: Народний -- (5.41) | "Майстерень" -- (5.35)
    Коментарі: (2)


  35. Іван Потьомкін - [ 2019.05.15 12:30 ]
    Як бачити у молитві лише власну користь

    Підганяв суденце вітер,
    Був у поміч досі,
    Та зненацька з усієї сили
    Накинувсь на щоглу.
    Туго напнуте вітрило на всі боки торса.
    За хвилею гонить хвилю...
    Бути урагану вже по всьому видно...
    «Здолати негоду не вперше беруся:
    Господь любить молитви - візьму помолюся»,-
    Каже матрос і до неба простягує руки.
    «Не проси і не молися, бісова невіро!-
    Із блискавкою з високості ураз прогриміло.-
    Скільки разів ти вже клявся, як на берег станеш,
    Помагатимеш калікам, дітлахам безштанним...
    А натомість... щедро платиш троїстим музикам,
    Бить поклони оковитій коришів наскликав...
    Припиню тепер назавше облудну цю повість:
    При біді у молитвах завше бачиш користь.
    Та поки ти ще живий, вперше помолися,
    Щоб на березі безбожні за розум взялися.
    Щоб усі, хто час свій в розкошах гайнує,
    Не посміли звертатися до Господа всує.


    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  36. Нінель Новікова - [ 2019.05.15 11:44 ]
    Сум'яття Анна Ахматова Переклад з рос. мови


    1
    Спекотно від світла палких очей,
    Ніби проміння – погляди.
    Я здригнулася: саме цей
    Може мене приборкати.
    Схилився – він щось мені скаже…
    Від обличчя відринула кров.
    Хай могильним каменем ляже
    На життя моє ця любов.

    2
    Не любиш, не хочеш дивитись?
    Який же ти красень, клятий!
    І я не можу злетіти,
    Хоча з дитинства крилата.
    Застилає очі туман,
    Зливаються речі і лиця.
    Тільки червоний тюльпан,
    Тюльпан у тебе в петлиці.

    3
    Наче просто чемна людина,
    Наблизився, ледь посміхнувся,
    Напівлагідно і ліниво
    Поцілунком руки торкнувся –
    Загадкових, прадавніх ликів
    Подивились на мене очі…

    Десять років тамованих криків,
    Всі мої недоспані ночі
    Вклала я в одне тихе слово
    І промовила його – марно.
    Відійшов – на душі ізнову
    Стало порожньо і безхмарно.

    2019



    Примітки: Оригінал вірша Анни Ахматової

    СМЯТЕНИЕ

    1
    Было душно от жгучего света,
    А взгляды его – как лучи.
    Я только вздрогнула: этот
    Может меня приручить.
    Наклонился – он что-то скажет…
    От лица отхлынула кровь.
    Пусть камнем надгробным ляжет
    На жизни моей любовь.

    2
    Не любишь, не хочешь смотреть?
    О, как ты красив, проклятый!
    И я не могу взлететь,
    А с детства была крылатой.
    Мне очи застит туман,
    Сливаются вещи и лица,
    И только красный тюльпан,
    Тюльпан у тебя в петлице.

    3
    Как велит простая учтивость,
    Подошел ко мне, улыбнулся,
    Полуласково, полулениво
    Поцелуем руки коснулся –
    И загадочных, древних ликов
    На меня поглядели очи…

    Десять лет замираний и криков,
    Все мои бессонные ночи
    Я вложила в тихое слово
    И сказала его – напрасно.
    Отошел ты, и стало снова
    На душе и пусто и ясно.

    1913




    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.47)
    Прокоментувати:


  37. Олександр Сушко - [ 2019.05.15 10:26 ]
    Громадянин
    Ховає дід онука в домовину,
    Простого воя - не з команди " Зе".
    А я життя віддам за Україну?
    Мабуть, що ні, бо жінка загризе.

    На дні душі вчорнів шматок любові
    У поросі та байдужу димах.
    А длань дрижить, не відаюча зброї:
    Ця слабість - страх. А зрада не дріма.

    Цвітуть сади, з пера злітають вірші,
    Учу (згодяться) ідиш та іврит.
    Громадянин я. Тільки трохи інший,
    Найближчий родич - миша у норі.

    У рушниках Спасителя ікона,
    Йому молитву звично "бу-бу-бу".
    Я не дійшов з мечем до Рубікона,
    Зміняв на постіль, сало і ганьбу.

    15.05.2019 р


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.49)
    Прокоментувати:


  38. Тетяна Левицька - [ 2019.05.15 07:14 ]
    Безпритульна
    Це дівчатко мале бур'яном на околиці,
    кропивою посічене, різками бите.
    Із-під лоба дивилися очі шовкові ці,
    на губах кров запечена, личко немите.
    І голодна й налякана, пестити нікому,
    безпросвітно матуся всміхається пляшці.
    Татуся Бог прибрав на Купальську ніч рік тому.
    В халабуді собачій сидіть бідолашці.
    І бувало засне там, а мати не кинеться,
    аж до ранку з коханцем горілку пиячить.
    До обіду проспиться з синцями на вилицях,
    і не соромно, зморена, привид ходячий.
    Пригорне до грудей свою доню нечесану
    і відправить жебрачити. Люди хороші -
    нагодують, з собою дадуть, гидко декому
    рахітичній сирітці вичісувать воші.
    І одЕжину знайдуть, пригріють і виженуть,
    як дворняжку на вулицю - та не заплаче.
    Оченята збентежено дивляться, не змигнуть,
    не відводячи погляду, в душу неначе.

    Як настали зими олов'яні хурделиці
    в дитбудинок забрали, там всяке бувало.
    Підросте і забудеться, все перемелеться...
    Не забулося, в нічку колючу не спала.
    Пригадалось, як мати кричала од відчаю,
    не віддам я нізащо!  Град - сльози невтішні.
    І палила й кусалась, і вила вовчицею.
    Цілувала в останнє...Прости, доню, грішній!
    Пригадалось, як ляльку украсти хотілося,
    як лайном намастили окраєць хлібини.
    Не донесла до рота, хтось вибив, тремтіло все
    від образи, жорстокості серце дитини.

    Крізь роки промайнуло, не стерлося ластиком.
    Залишилось цвяхом у душі вже дорослій.
    Чоловік непоганий і донечка ластиться.
    А на серці нудьга, тож зібралася поспіль
    і поїхала в селищну раду дізнатися,
    де болюче дитинство ставало на ноги.
    Чи стоїть її хата, жива іще мати ця,
    що незнала до рідної доньки дороги?

    Ось знайома хатина і хвіртка й околиця,
    халабуда в садку, запорошена млою.
    Все впізнала миттєво, до Господа   молиться,
    щоб не впасти на мамині груди малою!
    2019р


    Рейтинги: Народний 6 (6.23) | "Майстерень" 6 (6.32)
    Коментарі: (9)


  39. Віктор Кучерук - [ 2019.05.15 05:49 ]
    * * *
    Все може статися щомиті…
    Чи, мов, підкошений впаду
    Під абрикосами на квіти,
    В сповитім зеленню саду, –
    Чи, може, казкою з туманів,
    Невтихлих мрій і дивних снів, –
    Наразі з’виться неждано
    Та, що забути не зумів.
    Все може трапитись щоденно…
    Чи звістку добру, чи сумну
    Пташа наспівує для мене,
    Збиваючи цвітінь ясну?
    Все може збутись дуже скоро, –
    І всі дізнаємось про те,
    Що нам готує неозоре
    Життя – живе і золоте.
    Усе відбудеться раптово,
    Як все незвичне і чудне, –
    Комусь у серце влучить слово,
    Когось обачно омине...
    14.05.18


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (1)


  40. Ярослав Чорногуз - [ 2019.05.15 01:15 ]
    Будь щаслива
    Надворі літня злива
    Розкрива пелюстки.
    Будь зі мною щаслива,
    Як ніколи, ні з ким!

    Будь зі мною, як пісня
    На вустах співака.
    Як веселка, що висне
    В ніжнім небі легка.

    Поцілую у очі,
    Ти – моя золота.
    Хай метелик тріпоче
    Унизу живота.

    Хай жага, як у раї,
    Розквіта навесні.
    І любов огортає
    В найчарівніші дні!

    14 травня 7527 р. (Від Трипілля) (2019)




    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (4)


  41. Надія Тарасюк - [ 2019.05.14 15:41 ]
    * * *
    Клечально трави
    пахнуть зеленцем:
    добротний травень
    йде в червневі броди.
    Щоденний світ
    качається яйцем:
    раює небом,
    досвітком підходить*.
    А суничиння –
    празнична тасьма;
    в дібровах вітер –
    бранець на галері.
    Вітає землю
    вітка замашна, –
    маює листя
    в ревнім апогеї.

    *Підходить – насичується.

    2018


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.48)
    Прокоментувати:


  42. Ігор Герасименко - [ 2019.05.14 12:16 ]
    Коли каштан один
    Весною сповнена Полтавщина
    від Солониці до Сорочинців.
    Родить задумавши каштанчики,
    каштан біліє і соромиться.

    Словами лікаря сполоханий,
    щоб стати позитивно мислячим,
    на зберігання у пологовий
    направився у травні місяці.

    У віці більше ніж поважному -
    ймовірно передчасні стануться...
    А ще лежить він, зауважимо,
    в палаті, де палають панночки.

    Медсестри, що їх обслуговують,
    бувають часто нетверезими,
    дратують гонором і мовою,
    та допікають у мережаній

    білизні вишні та шовковиця,
    в рожевих пенюарах яблуні.
    Каштан біліє і соромиться,
    що непристойно він одягнений.

    Хоч неважнецький стан теперішній -
    від щастя свічечкою світиться,
    чекає на веселий вересень.
    Іще три місяці... А літечко

    тендітним - смілці і шоломниці
    привіти шле - зблизька ж, не здалеку.
    Каштан біліє і соромиться,
    мов не в спортивних, а в підштнаниках.

    Весною сповнилась Полтавщина
    від Солониці до Сорочинців.
    Створить замисливши каштанчики,
    каштан хмеліє і ... соромиться.

    05.2019


    Рейтинги: Народний 5 (5.47) | "Майстерень" -- (5.39)
    Коментарі: (8)


  43. Світлана Майя Залізняк - [ 2019.05.14 10:14 ]
    Добранічне

    пісок перестрибни – і світлотіней повен
    із марева пізнань спливе бурштинний ліс
    отам хатинка відьми і тістечко медове
    вгрузають у хвоїни сліди хвилин-коліс

    краплисті мухомори дзуміючі комахи
    стрімкучі перелети линяючих летяг
    в кубелечках поснули руді лисиці-свахи
    дивися ген вовчисько морквину в сон потяг

    навіщо вовку овоч ніхто не докумека
    він любить ніжну вовну і кров`янистий стейк
    грядки ропух обміряв заморений лелека
    і жовтим дзьбом цюка в цеберечко пусте

    відкрий мошисті двері лиши букет чи грушу
    скажи бабусі відьмі прекрасна молода
    і випурхнуть метелики а може сяйні душі
    із глека що на паколі забув яка вода

    в криничці киселевій заклякнуло латаття
    пелюсточки із крему а листячко безе
    шпалери у рибини котисько рве на шмаття
    схопив би із пательні линочка... не везе

    а ти не зупиняйся коли совині крила
    профуркотять за клуню і нямкнеться кажан
    бо не тебе ж зловила якась нечиста сила
    на ймення екзотичне Шестиголовий Жан

    не вельми ліс прозорий павук рудаві сіті
    навішував охоче й перфоменсом нарік
    там заблукати легко ще легше там прозріти
    і радість поросячу нести за сім доріг

    2017


    Рейтинги: Народний -- (5.77) | "Майстерень" -- (5.89)
    Коментарі: (1)


  44. Віктор Кучерук - [ 2019.05.14 09:40 ]
    * * *
    Плинуть зорі світлою юрбою
    І стає прозорою пітьма, –
    Сниться мати завжди молодою,
    Хоч її найкращої нема.
    Сниться мати, та чомусь не кличе
    За своєю долею мою, –
    Тільки пестить поглядом обличчя,
    Серцю добавляючи жалю.
    Протяг обвіває вогник свічки
    І блукають тіні по стіні, –
    Сниться мати майже кожну нічку,
    А раніше не хотіла, ні...
    Я собі не можу пояснити,
    Дивлячись на свічку і зірки, -
    В сни тривожні мамині візити
    Та про неї з'явлені думки.
    13.05.18


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (2)


  45. Тетяна Левицька - [ 2019.05.14 09:39 ]
    Душа болить...
    Душа болить, передчуває домовину,
    ще ніби все гаразд, а стислі сльози душать.
    Нависли небеса з під ніг тікає суша.
    Свідомість втрачена, лечу, якимось чином.

    Судоми, корчі рук, на крижанім обличчі
    застигла маски  парафінова лілея.
    Нема в тунелі світла... Де я, Боже, де я?
    Дух чортівні рогатої на передпліччі.

    Нашіптує жахи і язиком гарячим
    торкається щокИ, обслинює рамена.
    Стікає слина остогидлива зелена
    по тілу  вниз, смак пекла на губах неначе

    гіркий полин, чорнобиль, пижма м'язи зводить
    і дикий регіт веремії з потойбіччя.
    Чи хтось у білому вбранні запалить свічі,
    щоб нечисть щезла?  Так, вже янголи на сходах...
    2019р




    Рейтинги: Народний -- (6.23) | "Майстерень" -- (6.32)
    Коментарі: (10)


  46. Олександр Сушко - [ 2019.05.14 09:20 ]
    Лірика
    Втопилася хмаринка у розмаї,
    Веселка в піднебессі майорить.
    Це - лірика, тут істини немає,
    Рум'яняться пейзажні кольори.

    А, може, "мило" - саме те, що треба?
    Пастельних напишу і я віршат:
    "Над тихим ставом у плакучих вербах
    Спочити сіла втомлена душа.

    Тьохкоче соловій руладу в лузі,
    Шепочуть духм'яніючі бузки...".
    Ховається людина між ілюзій
    У фентезі, фантастику, казки.

    Мальована краса безмірно краща,
    Ніж сірі будні, дійсність нелегка.
    Та я - сатирик, отже, не ледащо,
    Обвик, що люд від правди утіка.

    Але картині у гнітючих барвах
    Доточую ліричні вензельки:
    ...колише вітер у садочку мальви,
    Роса цілує яблуням гілки.

    14.05.2019 р.



    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.49)
    Коментарі: (18)


  47. Неоніла Ковальська Гуменюк - [ 2019.05.14 08:52 ]
    Матерям
    Матері, матері, матері,
    Ми життям вам завдячуєм, рідні.
    Прокидаєтесь ви на зорі
    Й у турботах проводите всі дні.

    Все про діточок дбаєте ви,
    Щоби були успішні й здорові,
    Зігріваєте ви їх любов"ю,
    Прагнете, щоби були Людьми.

    То ж матусенькам рідним усім
    Вдячність наша безмежна-безмежна,
    Берегиням усіх-всіх родин
    Щиросердний уклін наш доземний!

    2019 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.17) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  48. Ніна Виноградська - [ 2019.05.14 08:03 ]
    Розцвітає черешня


    Розцвітає черешня у нашім саду,
    Білим цвітом траву навкруги засипає.
    Я думками до мами прилину, прийду,
    І її у весняному сяйві згадаю.

    Сяде рідна за стіл під черешню оту,
    Ляжуть руки її на худенькі коліна.
    Зніме болі й жалі, і душевну сльоту,
    І думками до діток-онуків полине.

    Ми розбіглися всі по далеких світах,
    І шлемо їй листи, а частіш — телеграми.
    Із черешні в саду білий цвіт обліта,
    Пелюстки, наче діти, злетілись до мами.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" 5.5 (5.77)
    Прокоментувати:


  49. Ніна Виноградська - [ 2019.05.14 08:51 ]
    Де ти?
    Бджолиний рій
    Заплутався у платті
    Бузкового куща
    І так гуде!
    Троянда квітне
    Золотим багаттям
    І хвіртка хлипа —
    Де він, чуєш, де?

    Усе буяє,
    Світиться навколо,
    На грушах білих
    Ніби шовк фати.
    А думка студить
    Мозок охололий —
    Ти де, коханий,
    Рідний мій, де ти?

    Вже вечір фарби
    Накладає густо,
    Малює зорі
    Й місяць з висоти.
    Така краса!
    Але без тебе пустка.
    Питають квіти, яблуні —
    Де ти?!


    Рейтинги: Народний 6 (5.53) | "Майстерень" 6 (5.77)
    Коментарі: (2)


  50. Серго Сокольник - [ 2019.05.14 00:54 ]
    Рідна земле
    Сивина, сивина
    Димом стелиться. Скроні твої,
    Рідна земле сумна,
    Вкрило... Луки і доли... Ти їм
    Помолись. Уклонись
    Рідній вірі. За око, за зуб -
    Заповіт... Не хились -
    Вітер хилить стебло у грозу.
    Де покошені тра-
    ви, босоніж іди по стерні,
    Здобуваючи пра-
    во тут жити тобі і мені,
    У відважні роки
    Набираючи сили від них.
    Не зневаж. Не покинь.
    Що здобуто - тепер борони.


    © Copyright: Серго Сокольник, 2019
    Свидетельство о публикации №119051308779


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (4)



  51. Сторінки: 1   ...   382   383   384   385   386   387   388   389   390   ...   1828