ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були

Євген Федчук
2026.06.18 20:12
Коли війна закінчилась, москалі завзято
Узялись про перемоги книжечки писати.
Тонни книжок написали про Московську битву,
Як їм удалося вперше ворога розбити,
Сталінградську, Курську, звісно, про взяття Берліна,
Як поставили фашистів вони на коліна.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Інша поезія


  1. Неоніла Володимирівна Гуменюк - [ 2016.08.19 12:13 ]
    Серпня святкова хода
    Запахом яблук стиглих,
    Росами зелен-отав
    Приходить щороку серпень.
    І день вже коротшим став.

    Ілля-Пророк відкриває
    Двері у місяць той,
    А далі гостей зустрічає
    Цілитель-Пантелеймон.

    Ну, а брати Маккавеї
    Освячують квіти й мед,
    Господнє Преображення
    Слідом за ними йде.

    В народі - Перша Пречиста -
    Свято Успіння зовуть.
    То ж серпень ним урочисто
    Завершує свою ходу.

    2016 р.


    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (4.63)
    Прокоментувати:


  2. дощ Листя дощ Листя - [ 2016.08.18 15:08 ]
    Наркотичні сни
    Мою свідомість
    зорюють по кілька разів на день.
    Я п'ю седативні, хрін з тобою, щоб
    стан нет повторювався.
    А вона-паскуда, я не її, вона не моя?
    Я вірю в обезболююче, може, поможе...
    В неї свої стосунки, віддаю... все добре...
    Мої мантри, щоб заспокоїтись, все
    як зазвичай.
    Я все ще прив'язаний до
    неї... життя кошмар. Згадую минуле.
    Часто згадую наше Чуже минуле.
    Наркотичні сни наяву
    переслідують мене.

    2016


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (1)


  3. Артур Сіренко - [ 2016.08.17 15:42 ]
    На поверхні
    Часоплинність клаустрофобії
    На поверхню ріки пелюстками
    Позаторішніх квітів мертвих віршів
    Про любов - таку ж неіснуючу
    Як подерті шматки спогадів,
    Про жінку, що поїхала з химерними мріями
    До країни кущів кокаїнових
    І гір зубатих як пащека мегалодона.
    Де ти блукаєш? Між якими
    Індіанськими селищами
    Давніх, як мої сни.
    А в мене лишилися спогади,
    А сліди твої шукаю нашими горами -
    Таки лагідними, таки тими,
    Де кожен водоспад співає про тебе,
    Де кожна квітка мені дорікає,
    Що тобі мною не подарована,
    Де кожна хмарка, як та,
    Що ми колись з вершини бачили,
    Отоді перед громовицею,
    Отоді - ще не перед прощанням,
    Отоді, коли під смереками
    Далай-лама нам про щось нашіптував
    Своєю старою книгою.
    Чи може то просто молодість
    Мені так необачно згадується,
    Чи може просто здається,
    Що досі ти зі мною блукаєш
    Оцими горами дощавими
    Замшілими й чебрецевими,
    А не тими селищами,
    Де продають забуття жменями...

    Про що тобі в тій жаркій чужині мріялось
    Незабута моя, недолюблена,
    Коли блукав я війни стежками?


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  4. Шон Маклех - [ 2016.08.17 13:40 ]
    Капітани життя
    Ми капітани - наші вітрильники
    Тесані й клепані з прозорих слів,
    Ми капітани - пливемо чи то летимо
    По морю холодної води оповідок
    Коли сумних, коли і веселих,
    Але кожна про смерть бліду -
    Бо більше писати й нема про що
    (Не писати ж про життя
    Не пристойно ж бо,
    Як можна писати про те,
    Про ще не відаємо).
    Отож і пишемо - ми дітлахи,
    Що замість іграшок з літерами бавляться,
    Про те, чого не існує,
    Про те, чого не буває,
    Про те, що придумано,
    Вигадано й нафантазовано:
    Нібито смерть якась є,
    Нібито ми «помираємо»,
    А не мандруємо-валандаємо нескінченно,
    Доки сам час існує-іншує
    (В іншому-інакшому)
    З одного світу до іншого,
    Геть чисто все забуваючи,
    І про вічність мріючи
    (Так, нібито, її забрати можуть),
    І якоюсь «смертю»
    Один одного лякаючи...
    Ми капітани - в кого каравела,
    А в кого корито,
    В кого вітрило, а в кого
    Паротяг-шміровоз засмальцьований
    (Дим, дим, дим)
    Але хвилі - вони завжди.
    Без них нудно. Без них не колисково.
    Без.

    Мій човен пливе
    А я на березі...


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.57) | "Майстерень" -- (5.53)
    Коментарі: (1)


  5. Неоніла Володимирівна Гуменюк - [ 2016.08.17 11:58 ]
    Життя каштанова свіча
    Свіча каштанова горіла біло-біло,
    То травень був, цвіла весна-красна.
    Ромашок очі сяяли-жовтіли -
    Це літа озивалася луна.

    Жоржини гордо й пишно квітували,
    Як полум"яний осені привіт.
    А там і зимонька знов мчатиме на санях
    Згори по кучугурах снігових.

    Весна - то наша юність гомінлива,
    Махнула молодість, як літечко крильми.
    Пора осіння - досвід є життєвий,
    Поважна старість - то сестра зими.

    2016 р.


    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (4.63)
    Прокоментувати:


  6. Неоніла Володимирівна Гуменюк - [ 2016.08.17 11:49 ]
    Гартують крила лелечата
    Здається, ще вчора гніздечка мостили
    Лелеки, коли прилетіли здаля,
    А вже розправляють пташата їх крила
    Та дивляться - звисока гарна земля.

    Уміють вже міцно триматись в повітрі,
    Наука батьків не проходить дарма.
    І не страшні їх ні дощ, а ні вітер,
    Та перешкод для них більше нема.

    Навчилися вправно високо літати,
    У рідній сторонці набралися сил.
    Дорослими стали малі лелечата,
    Їм скоро рушати у теплі краї.

    2016 р.


    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (4.63)
    Прокоментувати:


  7. дощ Листя дощ Листя - [ 2016.08.17 11:26 ]
    Чорна вдова
    Вона подивилась на тебе... оточений...
    Люди минають, тіні летять... я.
    Бездушний павук з її ніг і рук
    схилився наді мною... він відчуває.
    Вона наблизилась у поцілунку... відкусила
    голову.
    До сніданку вона відкладе яйця... я
    не правий, допоки мої
    картинки-непрощені_спогади не засліплять
    мене.
    Куримо і п'ємо сік чекаючи на "хто перший
    піде". Біляве тім'я грає в промінні
    ранкового сонця... їй сподобалося
    вночі перекладати мене,
    вчора вона була заговорювати мені зуби.
    Загинув, я хочу, щоб ти була права...

    2016


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (1)


  8. Назар Ворпсак - [ 2016.08.15 19:23 ]
    Що не так з цим світом?
    Гидке життя, ти маєш свій кінець?
    Скільки років ти можеш катувати нас?
    Невже так важко зупинитися?
    Зупинити час і кожен організм?


    Чи може це проблема в нас? В людях?
    Можливо ми вині в тому, що народжуємся в бідноті?
    Через це ми й злі.

    -Чому ми не вибираємо де народитися?
    -Якби був вибір, кожен б народився в королівській сім’ї!
    -Ні, коли б був вибір я б не родився!


    Де рівноправ’я і справедливість? Де їх знайти? Це взагалі можливо?
    О Боже де ти є, чому створивши нас ти з нами не говориш?
    Чи може ми не чуєм? То дай нам вуха Боже….

    Чому кожен раз коли відбувається щось добре –
    Ти думаєш: “О, відбулося щось добре, значить скоро буде щось погане”
    Що це за закони світу? Хто їх придумав?
    Але вони існують, хто б їх не придумав!

    Чи є людина в світі яка б не плакала?
    То чому ви питаєте: “Чому світ такий жорстокий?”?
    Та хіба був би світ жорстокий, якби не було горя?

    Ви кажете що алкоголь захопив світ?
    Це те саму що сказати: анальгін захопив голову.
    Ні, алкоголь лікує нас від болю й горя, яке світ приготував для нас…

    І хто що б не казав.
    Але й багаті й бідні не знають щастя однаково.

    Назарій Каспров


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  9. Неоніла Володимирівна Гуменюк - [ 2016.08.15 11:26 ]
    Святі та грішні почуття
    Ми утекли подалі від усіх
    Туди, де лиш птахи гарно співають,
    Адже любові віддаватися не гріх
    І насолоджуватися кохання раєм.

    Де так манить очей твоїх блакить,
    Палахкотять від поцілунків губи,
    Та кожну хвильку щастя струменить,
    Ми ж дихаємо ним на повні груди.

    Б"ються шалено в унісон серця,
    Ти щось мені шепочеш таємниче.
    Нас за собою усе далі кличуть
    Святі та грішні ніжні почуття.

    2016 р.


    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (4.63)
    Прокоментувати:


  10. Неоніла Володимирівна Гуменюк - [ 2016.08.15 10:25 ]
    Я - живий
    (Пам"яті захисників України, загиблих в АТО)

    А ти,моя матусю, не журись,
    Не плач так гірко і не побивайся,
    Повір, я не загинув, я - живий,
    Та виглянь у вікно.Он там співає

    На яблуні розлогій у саду
    Мала пташина, крильцями тріпоче,
    Її, моя рідненька, нагодуй,
    Бо в ній душа єдиного синочка.

    Тебе ж прошу, дружино не ридай,
    Бо мені боляче від того, ніби рана.
    На сина подивись - мене впізнай
    І краще помолись, моя кохана.

    А ти,синочку, у люстерко глянь,
    Звідти привітно усміхнеться татко,
    Та тільки мого серця не порань,
    Не забувай мене, моє дитятко.

    А я живу у вишеньці малій,
    Яку садив ще позатого року,
    У всьому-всьому, що є у дворі,
    До чого ще торкались мої руки.

    Хай вас, рідненькі,лихо обмина,
    Не треба плакати за мною, а гордитись.
    Допоки пам"ятаєте мене,
    То я - живий і вічно буду жити.

    2016 р.


    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (4.63)
    Прокоментувати:


  11. Артур Сіренко - [ 2016.08.14 12:34 ]
    Чорні птахи торішніх снів
    Чорні птахи торішніх снів
    Дзьобають тіні мертвого Місяця.
    Небо! Я не бачу тебе, лише
    Ковтаю липке туману морозиво
    Якогось не нашого, якогось чужого:
    Туману Гіпербореї.
    Але вже не блаженої - злої.
    А в снах Андалусія-туга
    Таки не сучасна, але жарка й опалена
    І не тільки Сонцем - блукальцем байдужим,
    Таки Андалузія - та, обірвана пісня
    Війни горожанської.
    Гай, гай, Федеріко!
    Чорні кулі навпіл з тобою
    Поділимо. Бо вони маслинами
    В долю нашу виснуть,
    Бо у снах моїх ті самі постріли,
    Бо колючки нетреби такі самі гострі
    Як на землі де лишилося
    Тільки й кольору, що жовтого.
    І ні краплі дощу живодайного,
    Тільки трунок. Навіть з неба.
    Гай, гай, Федеріко!
    Що тобі Франсіско,
    Що мені Вальдемар
    Тим самим Торквемадою.
    І тіні ті самі - зловісні,
    А доля так само - не жити:
    Тут під деревами:
    Чи тобі мигдалевими,
    Чи мені під липами -
    Чорні маслини на двох
    І обірвана пісня
    Андалусії-туги -
    Землі вандалів...


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  12. дощ Листя дощ Листя - [ 2016.08.13 22:15 ]
    Ніщо
    Сьогодні зранку вона мене шматувала...
    Ніщо довкола...
    Страх відсутності і забуваю все...
    Ніщо оточує мене, Ніщо в моїх
    стінах.
    Книги, як Ніщо...
    Надто довго, безвихідь,
    звільни мене!
    Музика-це Ніщо...
    Телевізора і так не дивився.
    Ніщо усюди, лагідно огортає
    вії, кутає мене прохолодним.
    Воно Всюди, Ніщо в моїх словах,
    писульках, вчинках, що ще не згадав?..
    Сьогодні зранку я готуюсь
    прийняти знайомого внутрішнього
    демона
    Вділа поклеєну маску з вертепу і кричить

    (2016) Ред. 2021


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (2)


  13. Неоніла Володимирівна Гуменюк - [ 2016.08.13 14:53 ]
    Батькові горіхи
    Біля хати, на подвір"ї
    Та у нашому саду
    Батьком саджені горіхи
    Зеленіють та ростуть.

    Вже вони і плодоносять
    Рясно-рясно восени,
    Трохи білочки обносять,
    Решту - то збираєм ми.

    Вистачає всім доволі,
    То ж смакують залюбки
    Ними діти та дорослі
    І руді малі білки.

    2016 р.


    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (4.63)
    Прокоментувати:


  14. Неоніла Володимирівна Гуменюк - [ 2016.08.13 14:56 ]
    Подих осені
    Горобинову ватру роздмухує вітер,
    Зірочками яскравими айстри горять,
    Ластівки молоді вже навчились літать,
    То прощається з нами барвистеє літо.

    Іще сонечко вдень усміхнеться привітно
    І купатися можна та позагорять,
    А намисто з роси вранці й ввечері зимне,
    Уже ноги остудить, босоніж як стать.

    Не померкла краса іще літа розмаю,
    Лист жовтіє між зеленню все ж де-не-де.
    Це вже осені подих легкий відчуваєм,
    Дає знати вона, що вже скоро прийде.

    2016 р.


    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (4.63)
    Прокоментувати:


  15. Іван Потьомкін - [ 2016.08.11 17:05 ]
    Жириновський, Муха і Монтень

    Так гарно починався цей ранок.
    З Мережковським говорилося про Монтеня.
    Та раптом нежданно-негадано непрохана Муха з’явилась.
    І, як це ведеться в Ізраїлі, встряла одразу ж в розмову:
    «Ти, певно ж, слухаєш теревені московські…»
    «??»
    «Шкода, а то б дізнався, що сталось з моєю сестрою.
    Якби Жириновський не перекинувсь на сторожа,
    Котрий без перепустки дозволив їй проскочити
    На чергове передвиборне партійне збіговисько,
    Бути б уже достроково сестриці моїй на тім світі:
    За лазутчика прийняв її Володимир Вольфович
    І, як донедавна з писаками, кинувся в битву…»
    …Муха ще б довго відтворювала подробиці,
    Бо вона з тої породи, що без угаву торочать,
    Тож вирішив я за краще не уривати балачки,
    А негайно ж покинути прохолодне приміщення
    І всупереч настійним порадам вийти в спекотне літо.



    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (2)


  16. Катерина Мірошкова - [ 2016.08.11 16:47 ]
    Спека
    Серпнева спека.
    Плаче знеможений сад
    зомлілим листом.

    2012


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  17. Любов Бенедишин - [ 2016.08.09 21:48 ]
    Фатум
    Чому не я?! -
    гірко зітхала
    стара "потомствена" груша,
    через силу
    відганяючи рій дразливих думок
    покоробленими ревматизмом вітами.

    ...Так само щедро і звабно
    медоносила в райському саду.
    ...Не менш віртуозно
    з висоти самозамилування
    поціляла достиглими смаколиками
    в маківки усамітнених диваків.

    Все - дарма!

    Яблуня -
    вигойдала плід
    пізнання добра і зла.

    Яблуня -
    причетна до відкриття
    закону всесвітнього тяжіння.

    Навіть яблуко розбрату -
    теж од неї!

    Щастить же декому...

    07.08.2016



    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (15)


  18. Ярина Чаплинська - [ 2016.08.09 08:48 ]
    Театр
    Жива акустика в словах
    з дієзами й бемолями,
    півтонами, пів обертонами
    і болями, і ролями, і долями….

    Пострілами контрольними
    заточуються гострі стріли,
    акорди, жести, фрази
    і завмирають паузи…

    Об залізні обладунки
    ламаються наточені шпаги,
    кулі, образи, сльози
    і воскресають поцілунки…

    Кохання вкотре репризами
    тихими сакральними словами
    стирає з доріг перони —
    паралелі і меридіани…

    І у часі фатальної вистави
    актори з глядачами
    міняються бумерангами —
    і болями, і ролями, і долями…


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  19. Ярина Чаплинська - [ 2016.08.09 08:32 ]
    ***
    Коли ми були птахами —
    літали за і під хмарами.
    Крила ширяли просторами
    за небесними горизонтами.

    Ми легко ловили вітри
    доторком крилатої сили
    і любили в піке висоти
    перелітати за небосхили.

    Ми відкривали нові широти
    пірнаючи у сурові вихори.
    І манило нас небо планетами
    із казкової височини.

    Ми літали у вертикальні ризики
    прощаючись і молячись,
    а боги додавали нам сили
    повернутись назад — задихаючись.

    Це ж ми з тобою були птахами
    з великими золотими крилами.
    І були ми братами і сестрами —
    з ясними і чистими помислами.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (2)


  20. Галина Кучеренко - [ 2016.08.06 14:36 ]
    Сьогодення
    В країні третій рік жнива криваві,
    Батьки щодня оплакують дітей…
    Малий загін воює з ворогами,
    Байдужа більшість – в променадах день у день...

    Людей дотискують тарифним тягарем,
    Держава захлинається боргами,
    У безробітного шмат хліба на щодень,
    У казнокрада знов ікра з перепелами,
    У бізнесмена сто «прокладок» - божа мана!!
    У податківця всі закони - для кишень,
    Громада скута «справедливими» судами,
    Прокуратура не змінилась від Майдану,
    «Міліція & Злочинці» - то картель,
    Законотворці – то PR по всіх екранах….

    Коли закінчиться цинічний глум над нами,
    Як довго затягатись поясами
    І скільки «слухать мантрів і пісень»
    Про ті реформи, що крокують поруч з нами –
    У «паралельнім світи»… кожен день ?

    ©17.07.2016


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.41)
    Коментарі: (4)


  21. Споріднена Душа Споріднена Душа - [ 2016.08.03 18:16 ]
    Я досягаю Орбіти

    Я не будую повітряних замків
    і не складаю карткових будиночків
    не виношую під серцем рожевих мрій
    не нанизую намистиночки
    Я не маю надій на тебе
    права на тебе не маю
    А Ти володієш мною
    хоча сам цього і не знаєш
    В тобі так багато ефектів світла
    В тобі так багато сонячного спалаху
    Ти позаземний і гуманний
    Твоя відкритість таємничо незламна є
    Твоя криця насичено-ніжного вересу
    Твоя міць – росянистий сміх полудневого дня
    Я у невагомості коли доторкаюся до твоєго
    спантеличеного єства
    Я за межами прохолодно-вуглецевої тропосфери
    Я досягаю Орбіти-
    Я уже не я
    Я твоя прихована відданість
    Я – це Ти у моїх думках...2015 рік.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  22. Споріднена Душа Споріднена Душа - [ 2016.08.03 18:26 ]
    такий собі Валєра
    такий собі Валєра
    кент у третьому поколінні
    мав при параді хлопчиків для биття
    дівчат для престижу
    відбував у вузі третю вишку
    відбивав у лузерів бажання жити
    хоча сам мріяв бути лузером
    часом невидимкою
    просто перестати купувати-відбирати
    кабаніти
    просто хотів трішечки менше уважухи
    прагнув трішечки більше природньої віри...
    його труна з червоного дерева зогнила
    лишились тільки позолочені гострі ручки
    кент Валєра жив задовго до нашої ери
    тоді як останні неандертальці
    покидали свої поселення
    щоб досягнути ішого берегу
    іншого пункту
    зустрічаючись з ними
    на тому березі
    Валєра підкурював свою пластикову люльку
    і розводився про корифанів
    мовляв без нього їм вельми сутужно
    без нього не буде вже тої відбірної зграї
    неандертальці гріли руки біля головного вогнища
    і дружньо у такт йому кивали
    у тих жестах було більше віри
    у тому вогнищі більше правди...
    Валєра зненавидів поняття - більше-
    більше не припасовував до всього понятія
    не міг збагнути звідки цей пластик у напівосиротілому тілі
    чому так радіють його самураї
    вандали розбили надгробок зі слонової кістки
    відтінку італійського мармуру
    біля ніг Валєри лежав слон
    лежав і радісно оповідав про свої далекі мандри...2016 рік


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  23. Кароліна Круглик - [ 2016.08.03 09:19 ]
    Маски
    Люди вдягають маски,
    Ховають справжні обличчя
    Тоді, як бояться впасти
    Або хочуть здаватися ввічливими.

    Люди вдягають маски,
    Коли є лише оболонка,
    А замість душі – катакомба,
    Де легко і заблукати.

    Люди вдягають маски,
    Коли хочуть про щось забути.
    Їм простіше не бути справжніми,
    Їм легше просто НЕ БУТИ.

    Люди знімають маски,
    Коли їм нема що втрачати.
    Люди знімають маски,
    Коли не можуть брехати.

    Бути щирим чи потаємним
    Щодня вирішує кожен.
    Кожен може надіти маску,
    Та справжнім бути – не кожен.

    24.05.2016



    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  24. Кароліна Круглик - [ 2016.08.01 12:47 ]
    Фантоми
    Ми з тобою фантоми.
    У світи невідомі
    Летимо – хто куди.
    Ось, здавалося б, фініш,
    Якщо схочеш – припиниш.
    Але щось у середині каже: «Лети!».
    Ти лети і не бійся,
    Падіння не бійся.
    Болю не бійся і висоти.
    Бо лише у польоті,
    Високім польоті,
    Ти станеш собою,
    Зрозумієш – хто ти!

    24.05.2016


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  25. Галина Кучеренко - [ 2016.07.26 18:24 ]
    До Хресної ходи УПЦ МП і в зв’язку із прийняттям Сеймом документу про геноцид поляків українцями
    І знову ми, неначе при Богдані,
    Затиснуті між ляхом й москалями,
    І кожний нам торочить про своє -
    Не бачили б вони під небесами
    Укрáїни. Випробують кийками
    І репетують - Не займай, моє!
    У всякого своя підступна зброя -
    Хрестом, мечем, брехнею й маячнею,
    І розтинають на шматки живцем.
    Того й чекай, що ще і яничари
    Заметушаться й стануть ворогами…
    До горла кожний зі своїм ножем…
    Та тільки цього разу обирати
    Не по хрестах чи місяцю на банях,
    Бо будь-хто з трьох – то є довічні ґрати
    Й повернення на триста літ назад.
    До волі шлях – дієве поєднання
    Всього суспільства, розум – нам гарант
    Майбутнього на рівних із «китами»,
    Живе ж Японія під боком у Китаю
    І нам не гріх розквітнуть в полинах,
    Для того є усе у нашім краю….
    © 26/07/2016


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.41)
    Коментарі: (10)


  26. Кароліна Круглик - [ 2016.07.26 08:37 ]
    Time out
    Я беру у життя тайм-аут,
    Я себе викликаю на раунд.
    Я з’ясую, на що спроможна,
    Щоб іти по життю переможно.

    Я викину зайвий мотлох,
    Зітру усі зайві файли.
    Візьму помаранчеві фарби,
    Розмалюю свій світ довкола.

    Перекрашу я сум на радість,
    Лінь свою оберну на творчість.
    Я дістану яскраві обгортки,
    Упакую найкращі мрії.

    Оце й будуть найкращі ліки,
    Що потрібні душі і тілу.
    Оце й будуть найкращі кроки.
    Я зроблю це. Я так зумію.

    18.05.2016


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  27. Шон Маклех - [ 2016.07.25 23:36 ]
    Гончар-водолiй
    Ви примушуєте мене думати
    Про те, чого я не знаю,
    Ви примушуєте мене ліпити
    Поеми-глечики з глиняних слів
    (А вони розіб’ються –
    Коли висохнуть,
    Коли сонце опалить їх
    Товсті боки-метафори
    І скам’янить вогонь буття
    Жаркий як жадання,
    Світлий як одкровення).
    Я гончар – а ви думали, що поет
    Я глиноміс – а ви думали - проповідник,
    Я винороб – а ви думали – пастух.
    Я замішую глину павзами,
    Вона злипається,
    Як сторінки Біблії
    Втікача-єретика, що ховає
    Кожну свою думку-блискавку
    У торбу-хлібосховище
    Сухих сухарів цитат
    І вина вакханалій-віршів
    Босоногого циклопа Ероса,
    Волоцюги Меркурія.
    До Ефесу ще
    Не примандрував Павло-безхатько,
    Щоб біля руїн сховку Артеміди
    Мав сказати нам, що ми теж глина:
    З нас ліплять філософів
    (А ми не хочемо),
    Нас називають людьми
    (А ми пручаємось),
    Бо такі ми вже
    Стадострижені вівцегромадяни
    Полісу Сатурналій.


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.53)
    Прокоментувати:


  28. Шон Маклех - [ 2016.07.25 23:57 ]
    Година
    Всім вбитим за правду.

    Година -
    Найтемніша година ночі
    Перетворює вулиці на жертовники,
    Перетворює серця на срібні дзвони,
    Слова на крики протесту,
    Життя - на офіру.
    Як добре, що в оцій темряві,
    В оцій годині пилу,
    Який не дає людям дихати,
    Ми страх викинули
    На смітник як непотріб.
    Світ хитає
    А ми самотні
    На цьому кораблі переповненому.
    І кожне подвір’я - уламок ковчегу,
    Шматок буття дерев’яного,
    На яких пливемо на хвилях хвилин,
    Бо знаємо: краще вмерти вільними,
    Аніж жити рабами.
    Ця думка - це наш останній прапор
    Над барикадами людяності.
    І кожен рядок - одкровення,
    І кожен плащ - саван,
    І кожна мить - Влоля.
    Наші серця це зорі,
    Які будуть світити довіку,
    Навіть найтемнішої ночі
    Вони не згаснуть
    І будуть на небосхилі
    Тоді
    Як здохне останній диктатор.


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.53)
    Коментарі: (1)


  29. Шон Маклех - [ 2016.07.25 16:03 ]
    Теслі шибениць
    Пам’яті добровольців 1798 року

    Ми вганяємо цвяхи
    У легке жовте дерево -
    Свіжотесане і ясеневе,
    Ми б’ємо молотками -
    Важкими, залізними
    По м’якому пахучому дереву,
    Ми клепаємо шибениці
    Собі,
    Нам - ірландцям
    Під злими цівками
    Воронованих крісів англійських,
    Ми клепаємо шибениці
    На яких буде добре гойдатись
    Нам - ірландцям
    На солоному вітрі
    Оливного моря Ірландського
    (Тільки балки скриплять).
    А ти, Маргарито, твої коси руді -
    То ж чудова мішень
    Для стрільців у червоних мундирах.
    З мене був добрий тесля
    Ще до того, до того, до того,
    Як пили ми на пагорбах вересу
    Чорне віскі ночей.
    Ще до того, до того, до того
    Як майстер млина - того самого,
    Що перемелює всі наші біди,
    Вказав мені шлях
    У табір повстанців -
    Глен-да-Лох.
    А ти, Маргарито, все чекала вогню,
    Що спалив наше селище
    І поле ячмінне нашого клану.
    Я влучав у червоні мундири
    Зі старого мушкета -
    З іржавого кріса,
    Що від батька отримав у спадок.
    Нас так мало в тумані -
    Рудочубих повстанців.
    Тільки вітер співає
    Над руїнами замків,
    Над порожніми гленами
    І кам’яними хрестами...
    А Ірландія плаче,
    А Ірландія плаче
    Без сліз...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" -- (5.53)
    Коментарі: (1)


  30. Кароліна Круглик - [ 2016.07.25 11:11 ]
    Істина
    Взнавати істину боляче,
    боляче,
    Та правда наздожене тебе –
    Хочеш ти цього чи ні.
    Вона відкриє тобі очі, -
    Буде боляче, боляче,
    І серце буде твоє у вогні.
    І пектиме гаряче, гаряче,
    Хочеш ти цього чи ні.
    І ти тікатимеш,
    далеко тікатимеш,
    Та не втечеш,
    Як би ти довго не біг.
    І ти чекатимеш,
    Все одно ти чекатимеш,
    Як би ти цього не хтів.
    І ти кохатимеш,
    Все одно ти кохатимеш,
    Скільки вистачить сил…

    (долі наперекір…)

    23.05.2016


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  31. Ярина Чаплинська - [ 2016.07.24 14:40 ]
    ***
    День уже виходив за хвіртку —
    згорблений втомлений,
    а тоді ще озирнувся і мовчки запитав:
    – Як ти?
    – Та так нічого — ніхто поганого нічого не сказав,
    не украв…
    – Ну то добре, ну то й слава богу…
    І пошкандибав —
    сердешний скоцюрблений
    зеленим лугом до річки.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (4)


  32. Ярина Чаплинська - [ 2016.07.23 14:32 ]
    Вечірка. "Диванна сотня"
    нас там не було
    де навколішки
    стіни ковтали тишу
    світанкової мряки без пострілів

    то не наші легені
    затиснуті в жорнах крику
    проростали насінням льону
    у прострелених горщиках на підвіконнях

    то не наша осінь
    через розбиті шибки
    закидала дикі вітри-вовкулаки
    сивим листям розпачу хоч було вже літо

    то не наш всесвіт
    дивився через приціл
    у мертві зіниці ворожого калаша
    на нас — без нас на війні

    то не наші тіні
    ковтали сльози
    за журавлями у клинці
    по колу зачерствілого бублика


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  33. Неоніла Володимирівна Гуменюк - [ 2016.07.21 11:31 ]
    Літо запрошує на вальс
    Серед літа, серед літа
    Розгулялась заметіль,
    Завірюха тополина
    Закружляла звідусіль.

    Угорі і справа й зліва
    Ці пушиночки малі,
    Килимом траву встелили
    Й опинились на землі.

    А дмухне легенько вітер -
    Знову вгору пух здійнявсь.
    Це дзвінке барвисте літо
    Всіх запрошує на вальс.

    2016 р.


    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (4.63)
    Прокоментувати:


  34. Неоніла Володимирівна Гуменюк - [ 2016.07.20 12:34 ]
    В природі зайвого немає
    Як зозуленька кує лиш до Івана,
    То значить осінь буде та й погана,
    А коли ку-ку чути до Петра,
    Чекай погожу осінь, довгу й теплу.

    Так у народі кажуть іще здавна,
    Давайте перевірим чи це правда.
    Після Купальських свят її не чути
    Щось нинішнього літа.Може бути,

    Що восени дощитиме частенько,
    Але ж вологи просить і земелька.
    Всі явища природи ми сприймаєм,
    Бо в ній нічого зайвого немає.

    2016 р.


    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (4.63)
    Прокоментувати:


  35. Неоніла Володимирівна Гуменюк - [ 2016.07.20 12:51 ]
    Хочемо миру
    Героїв кров"ю скроплена земля,
    На груди тиснуть їй ворожі міни.
    Коли ж загарбники вже підуть звідсіля
    І доки будуть хлопці наші гинуть?

    Додому хоче кожен вже боєць,
    Робота мирна там його чекає.
    Та ворог зводить мрії нанівець,
    Не втихомириться ніяк, усе стріляє.

    Невже із цього виходу нема,
    Хто зможе кровопивців зупинити?
    По заколотниках давно "плаче" тюрма,
    А ми бажаєм в мирі й щасті жити.

    2016 р.


    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (4.63)
    Прокоментувати:


  36. Неоніла Володимирівна Гуменюк - [ 2016.07.19 13:54 ]
    Шевченкове Слово піснями дзвенить
    Шевченкові вірші народними стали,
    На музику проситься кожен рядок,
    Співають "Тополю" і "Думи".З роками
    Вивчатимуть їх й не забуде ніхто.

    "Така її доля" - з "Причинної" строфи
    Лунають в концертах, на святах, удома,
    Й "Садочку вишневому" завжди цвісти
    І "Заповіт" в серці будуть нести.

    Іще багато, усіх не злічити,
    Шевченкове Слово дзвенить у піснях.
    Живуть Його вірші й завжди будуть жити,
    Бо серцем писав їх пророк наш ТАРАС.

    2016 Р.


    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (4.63)
    Прокоментувати:


  37. Неоніла Володимирівна Гуменюк - [ 2016.07.19 13:04 ]
    "Білий" танець беріз
    Розмахують хустинками зеленими
    Та загадково усміхаються берізки,
    Щось таємниче перешіптуються з кленами
    І не соромляться нікого аніскільки.

    Протягують гілки до них, мов рученьки,
    Запрошуючи тих на "білий" танець,
    І граціозно легко так кружляють,
    А вітер бавиться і пестить довгі кучері.

    2016 р.


    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (4.63)
    Прокоментувати:


  38. Іван Потьомкін - [ 2016.07.18 21:17 ]
    Мойсеї




    Отак і бачу їх в помешканні просторім Відня[1].

    Стоять і тиснуть один одному руки.

    І в потискові тім, може, уперше щирім для двох народів,

    Злились в одне - вчорашнє і майбутнє.

    «Я стільки чув про Вас»,- озвався першим Герцель.

    «Радий і я зустрітися із паном».

    «Оповідають, що пан має чимало знайомих з-поміж юдеїв.

    Звідки це, цікаво б знати?»

    «О, то ще з дитинства... Я ж селюк і виріс серед юдеїв.


    («Діти!- гукнула мати до мене й до моїх братів і сестер.-

    Дивіться, що дала мені для вас Сура».

    Вона поламала сухі пляцки й поділила поміж нас: «Їжте, це жидівська паска. Правда, люди кажуть, що в ній є кров християнських дітей, але це дурниці».

    «У школі було також двоє жидів, хлопців, синів тамошнього шинкаря, і вони саме були моїми шкільними товаришами... Старший із них, Аврамко, міцний хлопак, був моїм особливим заступником, бо я, як малий, незвичайно несміливий хлопець, багато мусив вітерпіти від сваволі інших учнів».

    «Дивіться,- говорив батько про свого сина Лева Штернбаха,- його не можна відтягнути від його греків...»

    ...Він не здогадувався, з якою завистю я прислухувавсь йому, бо я, убогий, вчасно осиротілий селянський син, не мав на світі нікого, хто клопотався би про мої поступи з такою великою любовю й бодай би напів із таким великим зрозумінням».

    «Тому що в Дрогобичі мусив я заробляти на своє утримання корепетиціями й найбільшу частину корепетицій мав у жидів, то мав я також нагоду глибше розглянутись в жидівському родинному житті... В жидівській родині, хоча б найбіднішій, усе працювало над тим, щоб синові, ходить до школи, улегшити його роботу й мені йти на руку в моїй праці, коли в християнських домах бачив я головно повну байдужість для праці юнака, в разі невдачі цієї праці безглузду суворість, навіть жорстокість супроти нього, а дуже часто й намагання можливо багато урвати мені з малого й гірко заробленого гонорару»[2].


    «А я, на жаль, уперше стрічаюсь з українцем...»

    «До вподоби мені ідея пана про державу для юдеїв.

    Та чи ж здійсненна вона? Чи, може, тільки мрія?»

    «Як дуже хочеш, то це уже не мрія, а поклик до роботи.

    Я хочу, щоб принижений повсюди люд мій

    Не розчинивсь в народах інших, а зібравсь докупи

    Та розумом й руками творив добро насамперед для себе.

    Випроставсь нарешті і взявсь за те, що заповів Всевишній».

    Мовчав Франко. Крім захвату, що міг сказати гостю?

    Що й українцям годилося б нарешті подбати про свою державу?

    Що під ногами є успадкована земля, та чи ж вона своя,

    Як служить не тобі, а тим, хто відібрав у тебе й волю?

    Що материнську твою мову плюндрують і забороняють?

    Що од голоду світ за очі тікають ті, хто напасників годує?

    Що два народи, долею зведені в сусіди,

    Потерпають од непорозуміння, лишаються ще й досі ворогами?..

    Стоять в мовчанці, зворушені од стрічі два пророки.




    [1] Факт зустрічі Івана Франка й Теодора Герцля взято зі спогадів Василя Щурата, а також зі статті Каменяра «Мої знайомі жиди», що не ввійшли до Зібрання творів у 50 томах.



    [2] Цитоване зі скороченнями взято зі статті Івана Франка «Мої знайомі жиди», що не ввійшла до Зібрання творів у 50 томах.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (2)


  39. Неоніла Володимирівна Гуменюк - [ 2016.07.17 11:37 ]
    Життєвої осені кроки
    Є країна казкова - Дитинством зоветься,
    Ми уже не потрапим до неї ніколи,
    Та хіба що думками.Чи в сні озоветься
    Безтурботного часу луна або спогад.

    Велетенськими були дуби та ялини,
    І черешні смачнющі в саду у сусіда.
    Як же іноді хочеться хоч на хвилину
    Заглянути туди і босоніж побігать.

    Та ніколи цьому вже, на жаль не бувати,
    Не вернути назад ті далекії роки,
    Нині там веселяться малі онучата.
    Ми - життєвої осені чуємо кроки.

    2016 р.


    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (4.63)
    Прокоментувати:


  40. Неоніла Володимирівна Гуменюк - [ 2016.07.17 11:07 ]
    Цариці-природи каприз
    Віддзеркалює небо високе у синьому морі,
    Кучеряві хмарки, ніби чайки махають крильми,
    Та лукаво-лукаво підморгують яснії зорі,
    Рибками золотими здаються, напевне вони.

    Місяченько, немов диво-човен із срібним весельцем,
    Котрий хвилі легенько гойдають то вгору,то вниз.
    Грає, піниться море і дихає свіжістю небо,
    То цариці-природи чудовий черговий каприз.

    2016 р.


    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (4.63)
    Прокоментувати:


  41. Іван Потьомкін - [ 2016.07.15 19:26 ]
    Охочим до чужих інтимів (за Талмудом)

    Квапилась курка в курятник увійти,
    За нею чимчикували два молодики –
    Орел і ворон. Згорали од нетерплячки обоє –
    Звершити вперше свій чоловічий подвиг.
    «Кому ж почать?»- засперечалися наївні.
    Тим часом курка чкурнула у пташник -
    І...вже в обіймах півня.
    Вдоволені всім тим, що сталося потому,
    Потомлені, любовники вляглися на солому
    І стали прислухатися до голосів пташиних .
    Питала для годиться пліткарка-горобчиха:
    «Кого ж бо висидить невдовзі шелихвістка?»
    «Орла напевне»,- цвірінькала малеча.
    «Ні, ворона»,- авторитетно літні їм перечили.
    А курка, пригорнувшись до полюбовника щільніше,
    Прошепотіла півню за втіху ніжно-ніжно:
    «Дурні! Все станеться, як має бути.
    Правда ж, любий мій когутику?»

    P.S.
    Байдуже, яку там нісенітницю плести їм,
    На все готові охочі до чужих інтимів.


    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (1)


  42. Неоніла Володимирівна Гуменюк - [ 2016.07.15 09:49 ]
    Промениста усмішка мами
    Світанковою зіркою сяяла,
    Сонцем вранішнім пестила ніжно,
    Колисала нас вечором пізнім
    Добра й радісна усмішка мамина.

    Веселковою падала зливою,
    Гріла ласкою всіх променистою,
    Залишилася світлою, чистою.
    Де ж ви дні ті чудові щасливії?

    2016 р.


    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (4.63)
    Прокоментувати:


  43. Неоніла Володимирівна Гуменюк - [ 2016.07.15 09:50 ]
    Літечка золочені відерця
    У золочених відерцях
    Барвистеє літечко
    На коромислі веселки
    Носить воду з річечки.

    Її сіє-поливає
    Крізь сонячне ситечко,
    Квіти й трави напуває,
    І зеленим віничком

    Підмітає пух сріблястий
    Стрункої тополі.
    Хай же всім приносить щася
    І добра доволі.

    2016 р.


    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (4.63)
    Прокоментувати:


  44. Олексій Кацай - [ 2016.07.14 12:25 ]
    Хай космос проти!..
    Хай космос проти! Від галактик до
    частинок, що перетинають курс
    упертого земного зореплавця
    та й пробують урвати цю плавбу
    собою,
    вдягнувши простір в недосяжну далеч,
    а час у чорну гамівну вічність,
    я не спинюсь!.. Я – вибухова хвиля,
    що вакуум стискає до планет.

    Так проростає океан прибоєм,
    так видноколо хмаровинням бруниться,
    так думка розпускається людиною
    і так людина всесвітом стає,
    як, неживий, не заважає космос
    оживленню броньованих фотонів.
    І темної енергії фонтани
    розкришуються бризками вогню.

    Тож, тілом всотуючи їхній спротив,
    пливу туди, де інші світила
    махають хустками протуберанців.

    2016


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  45. Артур Сіренко - [ 2016.07.13 23:48 ]
    Той, хто говорить
    Я співаю деревам
    Свою пісню відлюдника.
    А вони у відповідь:
    «Той, хто говорить голосно,
    не говорить нічого.»
    Я торкався моху
    Руками втомленими,
    Як торкаються шерсті
    Звіра прирученого,
    Шепотів каменям
    Замшілим
    Про сховану всюди Істину,
    А мені вони у відповідь:
    «Той, хто говорить голосно,
    Не говорить нічого.»
    Я розмовляв з птахами -
    Лісовими бардами.
    Розповідав їм про Суще,
    Що теж пісню співає,
    А вони мені щебетом:
    «Той, хто говорить голосно,
    Не говорить нічого.»
    Я розмовляв з вогнищем
    Жовтим, гарячим,
    Просив його оповісти
    Про давніх моїх пращурів,
    Що вклонялись йому офірою.
    А вогонь мені у відповідь:
    «Той, хто говорить голосно
    Не говорить нічого.»

    P.S. Написано в час липневого відлюдництва серед дрімучого лісу. Світлина автора.


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  46. Неоніла Володимирівна Гуменюк - [ 2016.07.13 10:18 ]
    Покаймося
    На землі без гріха не прожив ще ніхто,
    Бо святий лише Бог, тільки Він - досконалість.
    Грішний кожен із нас, бо в житті все було:
    Відчували ми злість або, навіть і заздрість.

    Ненавиділи теж, сперечалися ми,
    В серці гнів "закипав" і "душила" образа,
    І вмивалися часто гіркими слізьми,
    Та не вміли прощати сестру, а чи брата.

    Пліткували із кимось та думали зле,
    Виривалося з вуст і міцнеє словечко,
    А бувало таке, що "скакали у гречку".
    Нас за це Божа кара ніяк не мине.

    А хто стверджує, що на віку не грішив,
    Той, напевне у світі грішник найбільший.
    Хто не кається в тому, що він завинив -
    Не проститься йому ні людьми, ні Всевишнім.

    2016 р.


    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (4.63)
    Прокоментувати:


  47. Неоніла Володимирівна Гуменюк - [ 2016.07.13 10:55 ]
    Липень-хлібодар
    Прощально червень помахав рукою
    І капелюха у поклоні зняв,
    Із братом-липнем привітався знову,
    Який охочий до розваг й забав.

    Та пригощає всіх медами з липи,
    Запалює купальськії вогні,
    Бере до рук батіг Петрів блакитний
    І мчить кудись на буйному коні.

    Бо обійти поля безкраї треба,
    Де ваговитий колос дозріва,
    Погожу днину попросити в Неба
    Та хліборобів кликать на жнива.

    2016 р.


    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (4.63)
    Прокоментувати:


  48. Леся Геник - [ 2016.07.12 14:08 ]
    ***Жінко, дивися в очі світови...

    Жінко,
    дивися в очі світови
    і кажи, що єси добре тобі!
    Що дякуєш Богови за все...
    А, коли хтось відучий запитає,
    чи ще коле тобі під ребром,
    запевни,
    що акурат позавчера перейшло.
    І затримай муку свою
    у неозорій безвісти чорних зіниць,
    глибоко-глибоко,
    аби й ніхто не заздрів того.
    Бо нікому нема діла до твого болю,
    бо світ воліє дивитися на тебе,
    як на чудесну чічку,
    котра весніє круглорічно,
    ба, ще й посеред зими вабить око
    пишною короною з пелюсток.
    Та ж бо світ певний:
    ти сотворена лишень до того,
    що він собі намудрував.
    А все друге йому не треба...
    Тож усміхайся, жінко,
    дивися в очі світови
    і кажи, що єси щаслива...

    (4.03.16)


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.62)
    Коментарі: (4)


  49. Неоніла Володимирівна Гуменюк - [ 2016.07.11 11:25 ]
    Покаже час
    Весна цвіла пахучою черемхою
    І літо кликало в трояндовий розмай.
    Багряний вогник осені легесенько
    Тремтітиме на вітрі зазвичай.

    Там і зима снігами-заметілями
    Й морозами лякатиме усіх.
    Так день за днем крізь сито літ відсіється,
    Що по собі залишити ти зміг?

    Чи пам"ятатимуть тебе колись за справами
    Та за діяннями, корисними для мас?
    Чи оповив життя своє ти славою,
    А чи ганьбою.Це покаже час.

    2016 р.


    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (4.63)
    Прокоментувати:


  50. Неоніла Володимирівна Гуменюк - [ 2016.07.11 11:53 ]
    Вітер-вітерець
    Вітер-вітерець, подми,
    Спеку літню остуди,
    Сильно так змахни крильми,
    Полети аж до води.

    Та послухай шепіт хвиль,
    В човники латаття сядь,
    Що так біло зацвіли,
    Їх легенько погойдай.

    Загадково підморгни
    Зелен-вербам молодим,
    Хай потішаться вони
    Й усміхнуться навзаєм.

    А внизу, в "хвості" ставка
    Тиху бесіду ведуть
    Очерет та осока,
    І за них ти не забудь.

    На хвилинку зупинись,
    Щось цікаве розкажи,
    На всі боки озирнись
    Й далі знов собі біжи.

    2016 р.


    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (4.63)
    Прокоментувати:



  51. Сторінки: 1   ...   44   45   46   47   48   49   50   51   52   ...   130