ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Інша поезія


  1. Печаль Усміхнена - [ 2012.02.17 02:55 ]
    ***
    Блакитний плач
    Любовнії утіхи
    Юрба печалей
    З крапелькю сміху

    2012


    Рейтинги: Народний -- (5.02) | "Майстерень" -- (5.02)
    Прокоментувати:


  2. Олександр Григоренко - [ 2012.02.16 19:01 ]
    Священный ритуал
    Итак, Домой обратный найден путь,
    Душа, слушая зов Материнский,
    Ее песню и призыв - колыбельную и наставление,
    Находит дорогу Домой.
    Душа, спустившись до самого низа
    В концентрации Божьих энергий,
    Постигает Бога как Мать,
    И двое возносятся к центру,
    Где энергия Божья в движении
    Превращается в мира победу и пламенный меч.
    Здесь, в солнечном сплетении
    Обретает душа Божье желание творить,
    Ставшее импульсом устремления.

    И с могучим " Эй, ухнем!",
    Со смехом и словами "Вот пошла..." -
    Душа, облаченная в мантию Матери,
    Плана Христа достигает,
    И там, преклоняясь пред пламенем Бога,
    Пред тройственным чудом,
    Хранимым в тайной обители сердца,
    Мать и Сын в новое измерение жизни вступают.

    Написано: " Душа согрешающая, та умрет",*
    Написано также: " Душа побеждающая, та взлетит".
    Воспаряя ввысь, к солнцу, к огненной серцевине
    Вселенской сокровищницы сердца,
    Облачается жемчужина в преображающие все огни.

    И преображение - это знаменье того,
    Что душа, облаченная в Матери одеяния, ввысь воспарила,
    Плана сердца достигнув,
    Где сливаются воедино неба огонь и земли.
    Все треугольники чакр сходятся здесь воедино,
    Чтоб превратится в двадцать четыре,
    Ибо звезды победы
    Выявляют идентичности точку
    На космических часах Альфы и Омеги.

    В преображении
    Вращающие звезды Победы, реальности, свершения,
    видения и мира
    Высвобождают энергию
    Для преобразования
    Каждой частицы самобытия,
    Каждого уголка и закоулка четырех нижних тел;
    И жизнь внизу наполняется жизнью сверху.
    Наконец, душа достигает
    Плана единства.
    Не придется ей больше идти
    Трудов тропою и порока,
    Ведь подтверждает душа,
    Что может сравняться с Христом.

    И вот, Богиня-Мать Жизни Пламя,
    Вместе с триединою сущностью Сына
    Сопровождают зардевшую невесту
    К планам верховным Духа;
    И клубящийся огонь привносит в жемчужину
    И в священный круговорот
    Сплетение Слова и слов,
    Что слетают с Божественных уст.

    Поднимаясь к видению целостости творения,
    Шествие превращается в ритуал сферы,
    Возвращение в семя и молекулу жизни.
    И внезапно - свобода от всяческих распрей!
    Мать, Сын и душа
    Обретают целостности единство
    В тысячелепестковом лотосе разума Бога.
    Отче наш! Отче наш! Теперь мы едины
    В лучах-лепестках пламенеющего иод!
    АУМ, АУМ, АУМ!

    Ныне Святое Семейство,
    Троица - Отец, Мать и священный Сын,-
    Слившись с душой, ее исцеляют;
    В этом и обитование и цель.
    В этот миг благодатный, миг возвращения домой,
    Дух Святой, вспыхнув в соединении Матери и Отца,
    Храм и алтарь осеняет,
    И пламя вздымается,
    Озарением Сверхдуши
    Целое воспламеняя.
    2012г.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  3. Галина Фітель - [ 2012.02.16 15:29 ]
    спробуй мене забути
    ти хочеш мене забути
    я не кажу що це неможливо
    я пропоную спробуй
    раз удруге вдесяте всоте
    і ти побачищ це неможливо


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (2)


  4. Іван Потьомкін - [ 2012.02.15 21:57 ]
    Лимериха та Лимерівна

    Ой пила, пила та Лимериха на меду,
    Та й пропила та свою дочку молоду:
    «Ой хто купить цебер меду і вина,
    Того буде Лимерівна молода».
    Українська народна пісня

    «Одступись, голото, та й забудь,
    Що хтось зможе виграти молоду.
    Та ж тільки я, багатир,
    Із весілля в змозі зробить пир», –
    Шкандибенко парубкам молодим
    До красуні шлях та й перегородив.
    «Ой, нащо вам, мамо, було пить,
    Щоб доньку необачно так погубить».
    «Якщо любиш – вінчайся,
    А не любиш – цурайся,
    Та в моє похмілля лиш не втручайся».
    Ще не встигло сонце світ звеселить,
    Як дівчина заплакана із села біжить.
    Біжить долом і горою та й не зна,
    Що її Шкандибенко доганя.
    «Та куди ж ти, мила, босоніж біжиш,
    Од роси холодної вся дрижиш?
    Черевички й сукні – усе я куплю.
    Не тікай, голубонько, я ж тебе люблю!»
    «Не до серця й мислоньки ти мені!
    Дай-но ліпше, парубче, гострий ніж
    Повиймати колючки з білих ніг».
    Ударила Лимерівна у груди свої,
    Аж незрушний терен і той побілів.
    «Кипи, кипи, моє серденько, на ножі,
    Аніж в того Шкандибенка на дворі!»
    ...Поховали наречену, посідали за столи.
    Напилася Лимериха як колись.
    І, хоч це було на поминках, а не на меду,
    Знову продавала свою доньку молоду.




    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  5. Юлія Зотова - [ 2012.02.15 13:57 ]
    Складнощі перекладу
    Сніг не цукор
    Любов не кохання.
    або переклади це
    На російську
    Або лови сніжинку
    На язЫк.


    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (13)


  6. Юлька Гриценко - [ 2012.02.14 22:14 ]
    Розкоханим
    Про закоханість хто завгодно
    може краще, ніж я, сказати.
    Попри те, що ви всі голодні,
    я по горло коханням сита
    і давно не молюсь на щастя:
    мої ідоли вщент розбиті,
    їм зустріти весну не вдасться,
    бо не звикли до змін погодніх.

    Просто гидко стає від того,
    що на тебе кидають погляд
    і з'їдають, мов свіжий йогурт.
    Все навколо — суцільне порно,
    всі навколо — круті герої:
    як не дивно, та попри сором,
    стало модним носити роги -
    тричі скручені і потворні!

    Про кохання кричать газети,
    про закоханих кожен ролик,
    всюди тіло і голі ноги,
    і шкода, що душі так мало,
    і шкода, що моя планета
    не римується більше з болем:
    бо якщо я собі дозволю
    хвилюватись і щось писати,
    то не здамся тоді без бою,
    сумувати почну.
    За тобою.


    14.02.2012р.


    Рейтинги: Народний -- (5.4) | "Майстерень" -- (5.32)
    Коментарі: (4)


  7. Олена Кіс - [ 2012.02.14 12:14 ]
    * * *
    Тіло бубнявіє мальвами…
    Розквітлих маків
    густий живопис
    перестиглими житами
    лоскотом колосся
    виливається зерном тугим
    стукотом водоспаду
    по натягнутих струнах тіла.
    Пора повна перестиглого солоду.
    Під витонченою як батист
    білизною шкіри
    відчуваю оксамитну повінь літа
    завмер жайвір у зеніті…
    Мабуть, стаєш мені піснею.

    2007


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (20)


  8. Анничка Королишин - [ 2012.02.14 04:00 ]
    за третьою водою.
    була схована
    від світу
    за третьою водою,
    на третій горі;
    вітри
    не підпускали до неї
    мисливців;
    п"ять смерек
    пильнувало
    тих вітрів...

    жила
    сама в собі,
    аж поки дорога покликала
    могутнім гамором світу.
    і вона зійшла
    з вершини вниз,
    і переступила
    через третю воду,
    уже відаючи,
    що назад вороття -
    не буде...

    смереки зрубали.
    випустили вітри
    на волю,
    а вони - шаленці...
    видувають душу з людини
    вмить...
    і не захищає вже
    третя вода...
    і вершина
    осиротіла назавжди...

    і тішиться здобиччю
    вбогий немудрий мисливець;
    навіть не звіролов,
    а так - аматор...

    має перетліти
    душа
    до останку,
    бо так і залишила вона
    там,
    на вершині прозрінь
    домівку,
    і вже немає туди
    вороття,
    хоч і кличе,
    час од часу,
    повертаючи в душу притомність:
    "Вербо Яра,одчинися!
    Анна-Панна йде..."

    2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.41) | "Майстерень" -- (5.33)
    Коментарі: (4)


  9. Юрій Лазірко - [ 2012.02.14 00:11 ]
    ПОЧАТОК
    TRANSLATION/ПЕРЕКЛАД

    ***
    INCEPTION

    in the beginning there were wounds
    and the sky poured out of them
    lymph nodes appeared in the heavens
    which tied together
    all those
    chaotically
    wandering in the sky
    chimerical orbs
    (what’s their origin?..)
    then the nodes kept expending
    and growing heavy
    like stones
    and
    as stones
    crumbled down
    creating something similar
    to those (already tied) orbs
    each named after a god
    to become one
    for they thought
    that there is no one
    in the heavens
    (just having forgotten
    about the wounds
    of the Universe’s inception)

    13 February 2012


    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (8)


  10. Юрій Лазірко - [ 2012.02.13 20:11 ]
    ПРЯДИВО
    TRANSLATION/ПЕРЕКЛАД

    ***
    A YARN

    I pull the sky by a white cloud
    and a trickle of light
    flows out between fingers
    the white thread becomes gold
    it sets out
    for the horizon

    o’er there beyond the skyline
    You
    observe
    how
    the white cloud
    is melting and diminishing
    suddenly it completely disappears

    while traveling
    the golden thread
    begs Your heart
    to let it in

    I’ve no one to talk with
    about my cagey yarn
    except you

    13 February 2012


    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (2)


  11. Марина Богач - [ 2012.02.13 19:40 ]
    сердечне
    від серця сльози Щастя піднялися до очей
    в них колір любові
    ти мого серця пьєш напій
    сяячу Живосилу кохання палкого!
    2012р.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (2)


  12. Уляна Дудок - [ 2012.02.13 14:43 ]
    1933
    Діва в чернечому
    ставить свічечку
    за дитячу душечку,
    що більше не плаче,
    хлібчик не просить.
    Діва не голосить -
    шепче: відпусти, саранча! А по той бік Збруча
    дідуся мого теплі долоні зморшками помережані
    проростають зерна, наче стигми. Чорні ангели –
    на чорноземи. У сни приходять дітки, як пташки
    збирати зернятка
    на продрозкладку,
    на збіжжя покоси.
    А ниви стокосі
    Постишев косить
    сараною рясною…
    О Господи – досить!
    Дідусеві долоні
    прикладають
    до скроні тепло.
    І видіння геть пішло.
    Від серця відлягло.
    …Тільки одного
    осіннього вечора
    сива Діва в чернечому
    засвічує вогники
    безсмертників.


    P.S. Вірш надрукований у формі хреста. Присвячується невинно убієнним в той час...


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (5)


  13. Василь Кузан - [ 2012.02.13 09:06 ]
    Про равлика
    А равлик до хати
    Не запрошує нікого…


    2008


    Рейтинги: Народний -- (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (16)


  14. Томаш Деяк - [ 2012.02.13 00:38 ]
    синдром падаючого неба
    маленьке курча на дворі
    несамовито лементує, зриває горло від
    крику
    «небо зараз зірветься, от-от впаде, прямісінько на наші хворі голови!»
    Коли воно тільки почало галасувати
    ще не налагодили безперебійної доставки колумбійського коксу
    ще не роздавали різнокольорові марки Лискучого Сяйва Дійсності на вулицях
    але курча все одно казало що небо падає
    і мабуть курча мало-таки свою курячу рацію,
    бо ми так сильно приросли до дійсності,
    що вже не здатні відчути як падають молекули кисню на наші прокурені легені
    як падають краплі стратосфери на перепалену свідомість
    як залишаються порожніми міста та населені пункти
    так падає небо
    так падає задум, що не зміг піднятись над буденністю
    так падаємо ми
    і в кожному з нас лементує маленьке курча
    воно просто хоче щоб ми зрозуміли
    ці краплі зрідженого газу з китайською пунктуальністю вганятимуться в наші голови
    поки ми не збагнемо
    небо падає
    бо в кожного з нас, ще залишається свій персональний шматок всесвіту,
    шматок, який можна сховати в омріяних квадратних метрах у нетрях мегаполісу
    чи в елітному пентхаусі на березі якогось там моря
    а що стане з тим шматком, якщо на нього таки впаде небо?
    а що станеться з усіма тими, хто гадав що небо це безкоштовний додаток до телевізору?
    що небо це така штука яка заважає сонцю спопелити траву та нашу шкіру?
    маленьке курча лементує, роздираючи наші барабанні перетинки
    воно хоче аби ми впали на коліна і смиренно чекали Апокаліпсису
    маленьке курча у кожному з нас
    ви чуєте його?
    Бо я вже купив біруші…



    Рейтинги: Народний 5.25 (0) | "Майстерень" 5.25 (0)
    Коментарі: (1)


  15. Юлька Гриценко - [ 2012.02.12 23:56 ]
    Без косметики
    Кажеш, виросла з Браяна Адамса
    і ридання в подушку в минулому?
    Не минулося, просто сховалося,
    “Please, forgive me” сьогодні розчулило,
    “Here I Am” і ти знову зламалася,
    Що давно відболіло, вернулося,
    І коханням запахло на вулиці:
    Все у тій же сумній траєкторії,
    Все по тому ж звичайному колу...
    Зачитавшись дурними прикметами,
    і закутавшись в шарф фіолетовий,
    намотала шляхи довжелезні.
    Ти згадала присвійні прикметники,
    бо давно вже собі не належиш:
    хтось побачив тебе без косметики.

    12.02.2012р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" -- (5.32)
    Коментарі: (1)


  16. Оля Лахоцька - [ 2012.02.12 18:23 ]
    Химери
    з усього,
    чого я в собі не знаю,
    найстрашніша –
    здатність забувати.

    це ніби кухлик,
    зачерпнувши краплю моря,
    милується
    своїм відображенням у собі,
    і забуває про море.

    так і я
    перестаю думати про тебе,
    коли сміюся з твоїх жартів,
    чи кажу:
    сьогодні він не приїде.

    я забуваю тебе навіть тоді,
    коли відчуваю твою руку під головою…

    і боюся, що одного разу
    зможу не згадати…

    послухай,
    якщо в тебе є щось таке –
    незабутнє –
    подаруй мені!

    … можливо саме так
    птах розуміє,
    що самотність – теж клітка,
    чи кухоль,
    помітивши власне дно,
    благословляє усі безодні.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (34)


  17. Уляна Дудок - [ 2012.02.11 15:59 ]
    Час



    Час безцінний. А особливо ті пісочні хвилини, коли заходить сонце.
    Тоді ти розмотуєш його клубок у моєму волоссі нитками
    мідними. І шукаєш його віддзеркалення у плесі
    моїх зіниць. Проводжаєш поглядом птиць,
    що змахами крилець із вій
    вгадують сонця вирій.
    В золотистому
    тонеш міжгір'ї
    по родимках
    лічиш сузір'я.
    Острівками
    засмаглого
    тіла
    медвяне,
    густе,
    переспіле
    сонце в косі
    розплітаєш.
    Кожне пасмо
    до вуст притуляєш.
    Стає прозорий, майже
    повітряний стан мій, нотний.
    Як мідна ниточка останнього променя.
    І коли волосся по плечах розсипалося: під музику
    призахідного сонця я відмикаю тобі своє серце скрипковим
    ключем – тільки би ті хвилини не закінчувались ніколи! Ти чуєш?
    Але вони закінчуються… Скапують останні секунди… сонця… і нас… нема.

    2012


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (7)


  18. Ірво Таллі - [ 2012.02.10 20:58 ]
    Годинниковий механізм

    Коли ти пишеш картину, хоча й гарно виходить,
    Усе може зіпсувати одна лінія –
    Перекреслить образ уяви і ти ніколи не дізнаєшся що зображав.
    І тоді, стає так паршиво бачити, як кожна намальована тобою секунда спливає зараз.
    Різко обернувшись назад не бачеш жодної живої хвилини.
    І здається намарно натирати офісне крісло із дермонтину,
    Посміхатись зайобаним колегам, які щодня сутужать відкрити очі,
    Щоб вгледіти кришталик надії.
    Уявляєш собі босів, які міцно вхопивши творця за бороду
    Дивляться, як збігає час на настільному, пісочному годиннику
    І думають про пружний зад секретарки Свєти.
    Думаєш – непогано б мати свою секретарку і одразу згадуєш приказку про вовка.
    Думаєш про побачення з Лєною.
    Думаєш – сьогодні, краще потягнути її одразу додому.
    Думаєш про її хлопця, який, мабуть, зараз бігає в трусах по квартирі готуючи їй італійські макарони.
    Думаєш про теплі пончики з вишневим джемом.
    Думаєш, що діти – найкраща інвестиція в час.
    Думаєш про збори через десять хвилин.
    Думаєш, що втрачаєш час крутячись у блядському кріслі
    І думаючи – з якого б боку наїбати всюдисуще тікання годинника.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  19. Іван Потьомкін - [ 2012.02.10 19:24 ]
    Раббі Шнеур Залман із Ляд (з добірки "У простоті, у щирості, у вірі")

    У Петропавлівській фортеці
    Раббі Шнеур Залман вироку чекав.
    Постарались мітнагдім на славу.
    Напевне ж, не пошкодували грошей на хабарі.
    Так що каторги чи й шибениці, напевне, не уникнуть.
    Отак поринув раббі в невеселі думи і не зуздривсь,
    Коли до камери ввійшов не хтось там із наглядачів,
    А власною персоною сам Таємної канцелярії глава.
    Про те, про се розпитував, а як зібрався йти, спитав:
    «Як розуміти, раббі, що Всезнаючий Господь
    Пита Адама: «Де ти?»
    «Чи вірите ви, генерале, що Святе Письмо
    І вічне, й істинне для всіх епох,
    Поколінь усіх і для людини кожної?»
    «Вірю»,- відповіда сановник.
    «Якщо так,- продовжив раббі,- то будь-якої миті
    Пита Господь людину:
    «Де ти в цьому в світі?
    Чимало днів і літ минуло,
    А як далеко ти просунувсь?»
    І тобі Всевишній каже:
    «Прожив ти сорок і шість літ
    І де ж ти зараз?»
    Тільки-но генерал почув свій вік,
    Торкнувсь плеча в’язня і викрикнув у захваті:
    «Браво, раббі! Браво!».
    І невдовзі на волю вийшов Шнеур Залман.
    --------
    Раббі Шнеур Залман із Ляд (1745-1812) – засновник Хабаду (від перших івритських слів: хохма(мудрість), біна (розуміння), даат (знання). Кілька разів сидів у тюрмі. Уклав особливу версію сидуру (традиційного молитовника і зводу релігійного законодавства) «Шульхан арух гарав» («Накритий стіл рабина). Основи вчення в трактаті «Танья» («Учили…»), котрий і досьогодні є основою хабадського канону.
    Мітнагдім (івритське – супротивник) – ідейні вороги хасидів у Східній Європі. Найзатятіше протиборство відбувалося на території сучасних Литви й Білорусії. Так що слова «литвак» і «мітнагед» практично означали одне й те ж.


    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (1)


  20. Іван Потьомкін - [ 2012.02.10 19:02 ]
    "Не зайду до твого двору..."
    Дівка в сінях стояла,
    На козака моргала:
    «Ти, козаче, ходи,
    Мене вірно люби,
    Серце моє».
    Українська народна пісня


    «Не зайду до твого двору,
    Бо не хочу поговору.
    Скажуть: «Мати на хрестинах,
    То вона його й впустила».
    А зайду тоді я, люба,
    Коли батько й мати будуть.
    І собаки навісні
    Не страшні тоді мені.
    І коти причепуряться,
    Щоб мишам ще дужч бояться.
    Та дізнавшись, що свати
    Гарбуза мають нести,
    Отоді на тії вісті
    На воротях я повішусь».





    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (2)


  21. Василь Кузан - [ 2012.02.10 18:43 ]
    Виявляється...

    Виявляється,
    Що ідею побудови газових камер
    У концтаборах
    Інженери взяли із казки
    Про Івасика – Телесика…


    2009


    Рейтинги: Народний -- (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (8)


  22. Уляна Ностальгія - [ 2012.02.10 16:41 ]
    Квіти
    Я малюю на стіні,
    мов січень на вікні
    мертві квіти весняні.
    я малюю на стіні:
    помершу любов, мов воскреслу.
    п"ю кров, мов цілющу воду.
    згадую нами забуті слова
    і, мов на розп"ятті,
    а то, на жаль, в житті...
    я малюю кольоровими фарбами,
    та ні... лиш чорними та білими,
    контури обводжу сірими,
    щоб так образливо не було;
    так, щоб ніби однаково.
    дивлюсь у вікно,
    а там все потекло.
    чи то сльози мої німі,
    чи то почались дощі,
    розтанули сніги,
    та й потекли, й зникли
    і так мертві квіти,
    що ще тримали когось в цьому житті,
    мов у казці, котру придумали самі.
    і все немов у сні,
    а чи у рожевій реальності.
    померли і так вже неживі квіти...
    чекаючи при тому вже весни...
    2011р.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  23. Уляна Ностальгія - [ 2012.02.10 15:12 ]
    У трамваї
    Не стара баба
    їла білий сир,
    що розсипався і падав
    на трамвайну підлогу.
    ковтала жадно,
    набираючи в жменю з кулька.
    вона колись була гарною.
    змотавши рештки сиру
    обтрусилася і спокійно сіла,
    затуляючи лицьовою стороною
    долоні рота.
    і дивилась проти течії трамвая
    як з-під коліс потроху
    пропливає нагрітий сонцем Львів.
    21. 05. 11.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  24. Оксана Єфіменко - [ 2012.02.10 15:49 ]
    Із Леса Маррея, "Сон на свіжому повітрі"
    Дитинство спить на веранді
    на залізному ліжку коло стіни
    де зима догори і вниз понад бильцем
    кидала фіранку, пречеплену за карниз,

    і скіпки теплу бавовну вибирали із полотна,
    і зірки височіли над пагорбом;
    однією стіною був ліс,
    а все інше іще не прийшло.

    На веранду здиралися подихи
    коли темна худоба спиралась об кут
    і фортецею дощ понад лісом стояв,
    а печера, як шерсть, скотилася в сухість.

    В лісі світло горіло вздовж стежки
    до зірчаного струменю дна,
    потойбік безкордонна країна,
    її русла повніють, довкола

    гомін звірів, птахів, лише часом
    чути плескіт води поміж ним.
    І лишень-но пітьма заступає -
    денний місяць на небі лежить.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  25. Уляна Ностальгія - [ 2012.02.10 15:31 ]
    Вода
    Збудилася з осіннім листям,
    що стало дихати весною.
    забулися погані перевчуття.
    лишилися мрії і ціль на зорі.
    рожеві окуляри систематично вдягаю.
    стікає вода з волосся,
    і я, слава Богу, знаю, що не ідеальна.
    сьогодні четвер, а може вже середа.
    забуття... одне забуття.
    збудилася. краще би спала і
    потекла так, як вода.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  26. Уляна Дудок - [ 2012.02.10 14:47 ]
    Другові і Місту
    Я люблю, коли ми блукаємо з Вами старовинними вуличками
    (наче мандрівні коти, шукаючи притулку на подушечках
    теплих долонь) і стираємо кроками пил по старенькій бруківці.
    Я люблю, коли Ви дивитесь на мене так,
    наче за мить я розтану сніжинкою на кам’яних левах
    або розчинюся ароматом кави на «Вірменці».
    Я люблю, коли Ви молитесь за мене
    у стінах Домініканського собору і стирати паморозь
    болю з Ваших стомлених скронь…
    Я люблю вдихати запах Вашої шкіри, так божевільно
    подібного до запаху мого Міста,
    ніби Ви вросли в нього подушками теплих долонь.
    Я люблю Вас! (Обох).


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (7)


  27. Оксана Єфіменко - [ 2012.02.09 23:29 ]
    Із Леса Маррея, "Досвід"
    Я чув як кицька гавкала немов лисиця
    Бо перебільшене муркотання мотору
    не заспокоїло її у клітці
    й попутник мій сказав: "Ми змій тримаємо,
    щоб їли пацюків!" Заради бога...
    Я чув змію що шепотіла як людина
    Я бачив гусака - він плив немов колода
    Я чув людину що дрочила як гусак.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (2)


  28. Оксана Єфіменко - [ 2012.02.09 20:17 ]
    Із Леса Маррея, "Вивчення наготи"
    Хтось, тобою роздягнутий,
    рідко буває голим.
    Для наготи одного лише мало.

    Голий озирається на кожного,
    чи ні на кого. У баклажановій,
    або трояндовій блакиті, він - узагальнення.

    Хтось дав своє ім'я й лице,
    щоби воно належало усім,
    щоб воно стало лицем того,

    хто не виносить жодних ласк,
    окрім уявних.
    Оголеність - парадна форма роздягання.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (4)


  29. Олександр Григоренко - [ 2012.02.09 15:58 ]
    Первоверховный Закон Аналогии*
    "- Правильно, верно без лжи и истинно без сомнения: то, что внизу и во вне, подобно тому, что в выси и глуби, и то что в глубине и вверху, подобно тому, что внизу и снаружи, -для исполнения чуда единства. И подобно тому, как Единое произродило из себя все, применяясь, так все вещи в миру из одной возникли среды, посредством ее применения. Отец его - Солнце, Луна - его мать, выносил ветер его в чреве своем, Земля же вскормила его и плоть ему дала. Отец всему, что видишь здесь, Великий Деятель, Посредник Силы есть, и мощь его полна и велика, когда сила его, проникая, наполняет землю. Сумей отделить внутреннее от внешнего, тонкое от грубого, с осмотрительностью спокойствия, осторожностью разумения, с дерзновением знания***. Эта великая сила восходит с земли к небесам, откуда вновь возвращается в землю, объяв в себе мощь выси и низин. Так восприяешь ты славу победы над всей вселенной, а потому мрак и тьма оставят тебя. На этом зиждется непоколебимость силы мощи, она восторжествует над всем высшим, властвующим, тонким, дотоле непобедимым, и в тоже время проникнет все твердое и незыблемое. Так сотворен мир. Отсюда почерпнуты могут быть чудесные тайны и силы великие, способ чего также здесь заключен. Вот почему именуюсь я Гермесом Трисмегистом, обладающим тремя частями Вселенной Философии. Именно то, законченно и совершенно,что я рек о Деянии Солнечном-".****
    2012г.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Коментарі: (4)


  30. Юлія Зотова - [ 2012.02.09 12:24 ]
    Кто?..
    Подойти сзади это как выстрелить в спину.
    Подойти сзади закрыть ладонями весь белый свет, и спросить: "кто?"
    Разворот цепкая хватка ответный глаза в глаза.
    Все теперь тебе с этим жить.

    8 лютого 2012


    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (10)


  31. Володимир Маліцький - [ 2012.02.08 09:45 ]
    Лікарняна картка. VΙ.
    Він знав, що все його тіло призначене для насолод. Він знав, як вщухають пристрасті і як важко буває зоглянутись, коли настає кінець, коли приходить все чуже.
    Він став невільником кактуса, що жив у ньому. Кожна голка наглядала за порухом одягу його, за вбранням, яким його наділило його відкриття, - замінований, він коловся, коли хотів вирватися з власного тіла. Обтяжений чеснотами, пригнічений і розгублений, він йшов до єдиного друга, мертвого моряка, який конав серед двору від скрушних прибоїв, і казав: “лицаре океанів, я не можу компенсувати свого життя, викради мене з цієї родини, з цієї країни і з цього безвілля…”. Байдужий баляндрасник…
    Це кусливо, гай-гай!
    Швидше б в загул, молився він, усі приготування, для яких існує цей вислів, та чужість – звичайний тариф.


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  32. Тамара Ганенко - [ 2012.02.08 00:42 ]
    Наркотик
    Наче зiлля наркоману,
    Ти менi потрiбен,
    Мов кисень у задушливiм пiдваллi,
    I промiнь сонця -
    безнадiйним дням зимовим.

    До кровi у губах закyшених,
    До нігтiв, що гостро вп'ялися в долонi,
    До тваринної знемоги тiла,
    що конає в солодкiм бажаннi,
    Ти менi потрiбен,
    Ти...


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (7)


  33. Тамара Ганенко - [ 2012.02.07 23:55 ]
    Смак щастя
    Смак щастя калиновий,
    гірко-солодкий.
    Ягідко моя...

    Помежи снігів, нещадної зими,
    розчахнутої далечини -
    Спасибі тобі,
    що зустрівся,
    Спасибі за дари
    неземної цінності.

    Смак щастя калиновий.
    Ягідко моя...


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (6)


  34. Володимир Маліцький - [ 2012.02.07 11:09 ]
    Лікарняна картка. V
    Довгочасний перебір, окапканення, тотальне оцукрення… кожного, хто живе спогляданням власної безпорадності, це заводить в тупик, з якого не виводять жодна з відомих релігій, жодний наркотик, - пристрасть, чи хвороба? “Синку, тобі щось пороблено”, - як важко було цього не помітити, адже це непере-вершаний окультизм!..
    Що воно таке, кохання, як і глузд, навряд чи знають навіть ті, хто його назавжди втратив. Навіть найсвятіші старці.


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  35. Вікторія Стукаленко - [ 2012.02.07 07:06 ]
    * * *
    мрію … про
    світ, у якому немає болю,
    мрію ...
       
    світ, у якому немає зброї.


        - Ото дивачка, регочуться «знавці»…

    колись диваки мріяли про політ,
    сьогодні юнаки майже буденно сідають у зореліт.
    2012-02-06


    Рейтинги: Народний -- (5.29) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (4)


  36. Юрій Лазірко - [ 2012.02.06 17:47 ]
    не вибачай мені
    TRANSLATION/ПЕРЕКЛАД

    ***
    DO NOT FORGIVE ME

    do not forgive me
    the green eyes
    (that's a grandma sin)

    have no forgiveness for
    too weak arms
    (it isn’t too soon to rely on them)

    have no forgiveness for
    the silence
    (as long as I’m silent)
    and laughter
    (when my tears are in it)

    have no forgiveness for
    the song o’er songs
    not Christ crosses
    sloppy thoughts
    and the time
    wasted
    on the way led to You

    just forgive me
    my youth
    (it will pass away)

    6 February 2012


    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (3)


  37. Юрій Лазірко - [ 2012.02.06 17:20 ]
    ЦЕ ПРИБЛИЗНО ТАМ…
    TRANSLATION/ПЕРЕКЛАД

    ***
    IT IS APPROXIMATELY THERE…

    it is approximately there
    where God ran out of threads
    where land is not sewn to the sky
    and dangles
    as a teddy bear’s torn paw,
    another bit of someone else’s childhood

    it is approximately there
    where the Lord’s hand
    doesn’t touch the shadow of a lonely tree
    felled by human hands
    just before the Holiday

    this is something like
    as if the sun knelt
    and beseeched forgiveness
    from you
    and me
    for
    warming
    our hearts
    belatedly

    6 February 2012


    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (16)


  38. Уляна Ностальгія - [ 2012.02.06 15:36 ]
    Та, що стояла
    Без хустини,
    в благенькому плащі,
    що нагадував колір гірчиці,
    ніщо не покривало її сивини.
    я не бачила її очей:
    не дивилася,
    не сміла глянути.
    а скільки тих безсонних ночей,
    що вона змучена біля вікна провела?
    одна, самотня, без шматка хліба,
    простягнута рука.
    вона встидається,
    тому й опущена голова.
    ...але дивилася,
    як неподалік їла дітвора.
    2010р.


    Рейтинги: Народний 5.25 (0) | "Майстерень" 5.25 (0)
    Прокоментувати:


  39. Уляна Ностальгія - [ 2012.02.06 15:27 ]
    Усі
    Я..ти..ви..ми.
    мертві...живі...
    розділяють кордони,
    схрещуються на роки...
    клянуться в коханні...
    проклинають у гніві...
    ігнорують... ображають...
    допомагають...
    я..ти..ви..ми..
    хто вони?


    Рейтинги: Народний 5.25 (0) | "Майстерень" 5.25 (0)
    Прокоментувати:


  40. Уляна Ностальгія - [ 2012.02.06 15:57 ]
    Дивись
    Тримай мене за руку.
    дихай зі мною, прошу.
    кілометр по кілометру,
    хвилина за хвилиною,
    країна за країною...
    ти просто дихай зі мною
    навіть на відстані,
    і дивись на ту зорю,
    котру тобі дарую.
    дивись на зорі,
    бо і я в них тебе розглядаю...
    2010р.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  41. Уляна Ностальгія - [ 2012.02.06 15:31 ]
    Тихо
    Тихо. Тільки одна музика.
    і всі мої думки на самоті,
    в сльозах лепечуть щось мені.
    2010р.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  42. Уляна Ностальгія - [ 2012.02.06 15:15 ]
    ...
    Важко пояснити мовчання,
    воно може багато розказати,
    так добре інколи мовчати.
    2010р.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  43. Володимир Маліцький - [ 2012.02.06 09:52 ]
    Лікарняна картка. IV




    Ми познайомились в одному з тих міст, які оминули прогрес і спокуса, – ми не мали квитків і вдавали щойно одружених іноземців. Хоча, насправді, нас загнуздали нещастя і щирість. Це зробило нас покірними втіленню власних тіл і духу. Ми спокусились на все: зовнішність перелинялого краму, кращу долю і злетну смугу, гострішу за лезо, сухоцвіт. – Нехай кожен нарешті має цей неозвичаєний досвід!
    Тоді вона здавалася подібною до втікачки з якогось жахливого інтернату. “Мерці перевертаються в землі, розкрилений вітер перегладжує листя, на небі боги перевішують зорі, люди перевішують людей”. “Кажуть, - вигукував я, - що це чи не найкраще місце у світі!..”. Вона казала, що кожен має своє особливе чуття. О, моїм чуттям була літня гіркотність, що проникала під шкіру і м’язи тієї першої ночі!


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  44. Тамара Ганенко - [ 2012.02.06 06:58 ]
    * * *
    Ходиш навколо,
    цвітеш оленячими очима,
    Усміхаєшся вишнево.

    Сплела б вінок
    із променів довкола тебе,
    Виліпила б кисть руки твоєї
    з довгими пальцями.
    Надихатися тобою неможливо.

    Зорі набирають блиску
    з очей наших,
    Вітер нас минає.
    ... Серцю затишно
    на лезі бритви.

    2008


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (5)


  45. Любов Бєляєва - [ 2012.02.05 21:21 ]
    Шикарна Дама
    Опадаючим осіннім листям,
    сумом трепетним
    куталася разом зі старим шерстяним светром.
    Одягалася у теплі спогади
    з кавою у заспане ліжко
    і піною в гарячу ванну.

    Осінь прийшла в мою душу.
    Тепла. З павутинками невагомими
    і різнокольоровими деревами.
    Принесла туманні ранки
    над іскристими річками,
    дощі над ржавими заводами
    і гучними мостами,
    тугу тягучу...

    У мене осінь вгостях.
    Шикарна дама у барвистій шалі
    на сірій сукні.
    Вона обожнює пазли,
    фруктовий компот та трав'яний чай.
    А ще мої ранкові млинці...

    Самовпевнена така!
    Обіцяє, що все буде добре.
    Особливо у мене - я ж сильна.
    Мені б її впевненість.

    Дама любить танцювати
    босоніж по брудних калюжах
    під парким дощем,
    розпустивши волосся.
    Вона щаслива.
    І запевняє, що щастя теж
    до мене прийшло.
    Лишилося тільки навчитися
    його слухати.

    22.09.2011


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати: | ""


  46. Любов Бєляєва - [ 2012.02.05 21:59 ]
    Моему Маленькому Принцу
    Ты сведёшь меня с ума!
    Мой Маленький Принц,
    который не умеет писать и
    читать не любит. Меня.
    Ты делаешь, что хочешь.
    Живёшь, как хочешь.
    А я остаюсь пленницей
    своих собственных глупостей
    и обязательств.
    Мой Принц, кто тебя опять любит,
    закидывая иглами и ножами сердце?
    Кто проосыпается связанный
    твоими шёлковыми простынями,
    как смирительной рубашкой?
    Кто жизнь отдаёт тебе?

    Ты снова строишь иллюзорный мир
    из песка и моря.
    Там нет чувств и ощущений.
    Там всё, как тебе нужно.
    Там тебе небольно.
    Т ам ты чувствуешь себя живым.
    Ну и как тебе в твоём одиноком мире,
    где каждая пещинка
    напиоминает тебе,
    что ты никому не нужен?

    А я остаюсь живой. В реальности.
    Я наслаждаюсь каждой пощёчиной,
    каждым камнем предкновения,
    посланным мне судьбой.
    Пусть я не смеюсь так часто,
    но меня больше, Мой Маленький Принц,
    не заставляют плакать.

    Мне светит солнце и льёт дождь,
    сыпет снег.
    И я благодарна, что живу,
    а не существую в твоём мире,
    на твоей планете с баобабами.

    22.09.2011


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати: | ""


  47. Іван Потьомкін - [ 2012.02.05 17:32 ]
    Якщо ти музика


    Вийди, Грицю, на улицю, і ти, Коваленку,
    Заграй мені у скрипочку стиха, помаленьку.
    Українська народна пісня


    Або мені дайте хоч і бубон в руки,
    Або не питайте, чом стою, мов крук той.
    Он танцює місяць поміж деревами,
    А я тут нуджуся в балачках із вами.
    Якщо ти музика,то не варт базікать,
    Краще б уже грати і пісень співати.
    І хоча б ви грали, не переставали,
    Я б все танцювала, угаву не знала.



    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (1)


  48. Іван Потьомкін - [ 2012.02.05 17:42 ]
    Раббі Шломо (Готліб) із Карліна

    За польськими повстанцями гнались російські вояки.
    А як в Людмир зайшли, дав дві години генерал
    На пограбунок багатого юдейського містечка.
    А була субота і початок Шавуоту .
    Молився в синагозі люд.
    Раббі Шломо так зануривсь у молитву,
    Що, хоч і стояв біля вікна,
    Не помічав, що діється довкола.
    А час козак кульгавий ( мабуть, для розваги)
    Саме в цей вже ціливсь у вікно.
    Онука бачив це і шарпнув діда за рукав.
    «Нащо ти одриваєш од молитви?»-
    Тільки й устиг сказати реббі
    І звалився на підлогу.
    Як вже не стало Шломо,
    Пригадали всі, що повторяв їх раббі:
    «Як хочу, щоб якомога швидше
    Прийшов Месія, син Давидів.
    Готовий сам стать я Месією, сином Йосефа,
    Що хоч і загине, та прокладе йому дорогу.
    Чи заляка мене якийсь козак кульгавий?!»

    ------
    Людмир-Волинський.
    Шавуот – день дарування Тори на горі Синай і свято перших плодів.
    Шломо (Готліб) із Карліна (1738-1792) – проповідник хасидизму в Литві.Хасиди вважали його втіленням Месії – нащадком Йосефа і вірили, що їхній раббі «розуміє мову дерев, птаства і звірів».




    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  49. Уляна Ностальгія - [ 2012.02.05 16:25 ]
    Гудзики
    Рвати гудзики на сорочці
    від самої злості.
    віддатися в руки болю,
    спокійно спустити кров.

    Два "Я" в одному тілі, -
    то була просто я.
    ніхто не хоче опинитися
    в божевільні
    ще за свого пам"ятного життя.

    2008р.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  50. Уляна Ностальгія - [ 2012.02.05 16:18 ]
    Не спи
    Не спи, не спи,
    Бо я не сплю.
    У Львові вогнями горять мости
    В цю пору нічну.

    Ще трохи і буде ранок.
    Заснути не хочу, не можу.
    Скоро у вікно зазирне світанок,
    Я ж очей не зімкну.
    2008р.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:



  51. Сторінки: 1   ...   84   85   86   87   88   89   90   91   92   ...   130