ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були

Євген Федчук
2026.06.18 20:12
Коли війна закінчилась, москалі завзято
Узялись про перемоги книжечки писати.
Тонни книжок написали про Московську битву,
Як їм удалося вперше ворога розбити,
Сталінградську, Курську, звісно, про взяття Берліна,
Як поставили фашистів вони на коліна.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія - Вибрані твори


  1. Оксана Пухонська - [ 2010.10.21 00:11 ]
    * * *
    Сіллю на душу…
    І все – і життя збулося.
    Не як хотілось,
    А хочеться все не так.
    Молиться матом гірка моя Малоросія
    Вже окаянна, але ще ледь-ледь свята…
    Корчаться сміхом крізь сльози
    Нульмовні діти…
    Їм би рости ще, поплакати через сміх.
    Генам козацьким,
    Забракло під сонцем світла…
    Генам, що в силі збезсилені і самі…
    Падає листя із кленів,
    Дуби сивіють,
    Тільки крізь рани дощу молодіє день…
    І стоязичіє гоголівського вія
    Мертву ілюзію бАтьківщини пряде…
    Сіллю на душу,
    І ніби життя вдалося…
    По-постмодерному чайки пливуть назад…
    А на околицях тишіє стоголосся
    Пісні,
    Що хоче, аби почалась гроза.


    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (2)


  2. Олексій Тичко - [ 2010.10.20 18:47 ]
    Незваний друг
    Ну що, сумний бродяга міста?
    Розумні очі повні сліз.
    Сліди нашийника-намиста.
    Домашнім був, а нині в ліс.

    Зайди, зігрій кістки старечі,
    бо шерсть руда в дірках від ран.
    Це символічно так, до речі, -
    ти сам прийшов під мій паркан.

    Не бійся, друже, вмощуй лапи.
    Прописка в нас тепер одна -
    обоє ми зазнали втрати.
    Лягай на плетиво рядна.

    Не заважаєш тут нікому,
    лежи у теплому куті,
    На двох розділимо ми втому.
    Смакуй кісткове асорті…
    18.10.10


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (8)


  3. Катруся Матвійко - [ 2010.10.19 22:03 ]
    Люблю...
    Гойдає вітер віти. І світ іде на спокій.
    Малює жовтень вкотре мої яскраві сни.
    В очах у тебе небо-високе і глибоке...
    Такого не було ще у мене восени...

    Запахло мокрим лісом-малює просинь осінь...
    Курли-курли у небі-без болю і жалю...
    А в тебе сонце грає із листям у волоссі...
    І я тебе сильніше від осені люблю!..

    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.42)
    Коментарі: (9)


  4. Баба Нібаба - [ 2010.10.19 19:04 ]
    Автопортрет з мітлою
    Плету байки. Плету віночки з літер.
    Слова мені - горіхова нуга.
    А у житті -розпатлана, як вітер.
    Якась така: ні баба, ні Яга.

    Із губ не мед - слівце солоне лине
    (Та промовчу, бо скажуть дами: "Фе!")
    Я, радше, бузина, а не калина
    Й ношу нееротичні галіфе.

    Несе мене в політ мітла,- не крила
    ( Нездалі форми, гіркуватий зміст).
    Була комета!.. Лиш перегоріла,
    На згадку залишивши роги й хвіст.

    Вперед, вперед! - не знаючи спокою,
    Бо мертвий півень проса не клює.
    Запам'ятайте: я - завжди з мітлою.
    Полюбите, - любіть таку, як є.

    Нібабські жарти - не в догоду Грею.
    Вітрила - вірші... Що там говорить!
    Щоб жінка залишалася зорею,
    Спочатку треба небо сотворить.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.44)
    Коментарі: (81)


  5. Рудокоса Схимниця - [ 2010.10.18 11:28 ]
    В ОБІЙМАХ МІНОТАВРА
    Не відаєш моєї туги, Торусе*,
    Як біль стікає по щоці зміїно.
    Не снила перелунням хвилі голосу,
    Лиш проростила образ – ніж у спину.

    У лабіринті Мінотавра плутаюсь,
    Людинобик, помножений на Всесвіт…
    Ковтаю мейли жадібно. Зі скупістю
    Ловлю слова, ловлю у комах трепет.

    Свідомість – нитка Аріадни – знищена.
    Надламана пригіркло-срібна втома.
    Останній спротив покриває тріщина,
    Яка різниця: перший ти чи сьомий?

    Коли невтрачене палає стосами,
    Крещендо храму – ритуальне дійство.
    Цей діалог минущий – ігри розуму,
    Означені у віртуальне вбивство.

    В очах Мадонни не знайти розгрішення,
    Шрамуєш душу амальгами вправно.
    З тієї – у життя вагою – відстані
    Сприймати все, як є. Бо звише дано.

    16.10.2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.7)
    Коментарі: (28)


  6. Ланселот Музограй - [ 2010.10.17 23:06 ]
    КОРОЛЕВА ГАЮ
    Он сяйнула золотом береза
    Між зелених і густих ялин.
    Мов прорізала жовтавим лезом
    Зачудований озерний плин.

    Аж вода всміхнулась кришталева
    Й потепліла, як у літнім сні,
    Мов гуляти вийшла королева
    З фрейлінами в сукні чарівній.

    Ніби поверталася із балу
    І на трон присіла край води...
    Й золотаві рибки застрибали
    Радо так, мов крапельки-меди.

    І про цю достиглу вроду скаже
    Сон мій, уклоняючись красі.
    Кущ багряний тихо - вірним пажем
    Біля ніжок сонячних присів.

    17. 10. 2010 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (4)


  7. Оксана Пухонська - [ 2010.10.17 12:11 ]
    * * *
    Алеї промерзлі
    Самотніють пахним листям…
    Доволі, що осінь…
    Доволі, що сотні доль
    Блукають міжлюддям.
    І ґвалтом долонь взялися
    Порожні кишені…
    Лелече колись гніздо
    Змаліло в безптастві…
    Доволі, що осінь…
    Вітер
    збентежено морщить
    Дитячі ще чола хмар.
    І ніде згубитись,
    І ніде хоча б зігріти
    Стару ностальгію,
    Що проситься вже й сама.
    Мелодія листя
    Лягає комусь під ноги,
    І стогне, і плаче, і корчиться,
    Бо жива.
    Доволі, що осінь, а людям і не до того…
    В країні самотностей,
    Певно, тепер жнива.


    2010


    Рейтинги: Народний 6 (5.49) | "Майстерень" 6 (5.49)
    Коментарі: (5)


  8. Кока Черкаський - [ 2010.10.17 11:43 ]
    Я бачу осінь. Осінь каже - "Все!
    Я бачу осінь. Осінь каже - "Все!
    Гуд бай! Соу лонг! Адью!” – ну і так далі,
    Я бачу – там Семен теля пасе,
    А там – зворотна сторона медалі.

    Я бачу все, неначе той рентген
    Я зазираю в саму серцевину,
    Я бачу, як вмирає Карфаген,
    Я бачу – Леннону стріляють в спину.

    Першопричину бачу всіх причин,
    Як гине правда, звідкіля беруться чвари,
    Але на смак ця правда – як полин,
    І я вдягаю чорні окуляри...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.24) | "Майстерень" 5.5 (5.16)
    Коментарі: (5)


  9. Кока Черкаський - [ 2010.10.17 10:56 ]
    Лечу за небокраєм навздогін...
    Лечу за небокраєм навздогін
    З очима королівського пінгвіна,
    Лечу на Схід, де мудрий жив Ібн-Сін,
    Бо я люблю читати Ібн-Сіна.

    Говорять, що вмирати треба там,
    Де народився,де твоя Вітчизна,
    Але ж немає тут життя птахам,
    Тут не життя,тут вічна,вічна тризна.

    Тут стільки вже обіцяно було,
    Що зовсім не лишилося вже віри,
    При владі тут вгодоване мурло,
    Котре коха пінгвінів у всі діри!

    Оцю любов я на собі відчув,
    Це почуття, мов проковтнув гидоту,
    І з висоти пташиного польоту
    Тепер я бачу: дурень же ж я був!!

    Я усвідомлював так болісно ту суть,
    Що скрізь в верхах-дегенерати ниці,
    І з їхнього добра пінгвінів жруть
    Руді й нахабні виродки-лисиці.

    Нас до межі такої прірви підвели,
    Що далі – нікуди уже, могила,
    Та ми усе ж таки птахи, хоч не орли,
    І я згадав, що в нас іще є крила.

    І я зробив назустріч прірві крок,
    І вітер сам здійняв мене угору,
    І я покинув цю Содому і Гоморру,
    І полетів на Схід у край казок.

    А ти, країна бидла і рабів,
    Чиновників і бандюків країна,-
    Гуд бай, на тебе чхати я хотів
    Із висоти летючого пінгвіна.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.24) | "Майстерень" 5.5 (5.16)
    Коментарі: (4)


  10. Анастасія Пєстова - [ 2010.10.17 09:15 ]
    Сама тебе знайду

    Вдягнувши пояс вірності на очі
    І ув*язнивши тіло в паранджу,
    Сховаюсь я за темрявою ночі,
    Сховаюсь і нікому не скажу.

    Я буду десь за сивими дощами,
    За листопадом, що повзе у ніч,
    За журавлиним клекотом прощальним.
    Ти не шукай мене там і не клич.

    Сховаюсь я від тебе якнайкраще,
    Та прийдеш ти тим образом зі сну.
    Відчую я твій смак гіркий, неначе
    Зробила осінь чай із полину.

    Відчую я на відстані твій запах:
    Гріхом ти пахнеш, літом і вином,
    Ще ароматом чабрецю і м*яти,
    Ще морем, сонцем, полуденним сном.

    І погляд я відчую твій сміливий,
    Він кличе у незвідані світи.
    Тебе відчує моє спрагле тіло –
    Тепер його володар тільки ти.

    Почую я твій голос серед гілля,
    Бо то не вітер в листі шелестить,
    І це не він шепоче про весілля
    Й співає про кохання через мить.

    Вдягнувши пояс вірності на очі,
    Я думала, що відверну біду.
    Сховаюсь я за темрявою ночі.
    Та все одно сама тебе знайду.
    17.10.10г.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.28) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (2)


  11. Софія Кримовська - [ 2010.10.16 23:56 ]
    Світ облітає
    Світ облітає. У нього не вистачить сил
    золота стільки тримати на плечах у кленів...
    Світ облітає, а ти ще напрочуд зелений,
    ти ще цвітіння кульбаби в мені не згасив.
    Що мені осінь, коли зацілована я
    травнями серця твого і липневою ніччю?
    Світ облітає у срібло майбутнього січня,
    я вже у літі навічно і вічно твоя...
    16.10.10.


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.57) | "Майстерень" 5.75 (5.68)
    Коментарі: (36)


  12. Світлана Луцкова - [ 2010.10.15 23:16 ]
    "Витікають із хмар перестояні згірклі меди"
    Витікають із хмар перестояні згірклі меди.
    Утікають з-під ніг перетоптані звичні твердині.
    Самосуд ще триває, та я не вернуся туди.
    Самоосуд звершився:"Самотність", - написано синім.

    Закінчились думки. Тра’ купити іще цигарок.
    Цілий світ заснували слідами розбещені лярви.
    Нині з моди виходить банальний терновий вінок.
    Нині входять у моду пишноти, амброзії, лаври.

    Ви-тікатиму тихо, як Ви. Дише час: тік-не-так.
    Перший сніг (і останній), в цілому, погоди не робить.
    Просто в груди, як титул, всмоктався роздвоєний знак,
    Наче знак розділовий, що впевнено речення дробить.

    Затаврована ним, яко смертниця в довгім плащі,
    Не співатиму більше. Від рота слова оддираю.
    На околицях співу все’дно: хоч співай, хоч кричи.
    На око-лицях лиць у Всевидяче Око впадаю,-

    Ні в дитинство, ні в сон, ні у ноги, як падають ниць.
    Біла магма сльози поглинає сьогодні і вчора.
    Тінь тернової гілки – на чистому аркуші шкіц.
    Я - черниця його. Я сама одягнулась у чорне.

    Нездійсненне бажання: шукати чиїсь голоси,
    Засотатись між них, закрутитись у лялечку-кокон,
    Бо майбутній метелик не зна про набридливий сніг,
    Що здогонить незмінно - не з того, то з іншого боку,

    Зариштує повітря, спинивши знервований біг
    На око-лицях лиць, що тремтять у Всевидячім Оці.
    Передчасне знання диким холодом цілить під дих:
    Передчасне успіння - це сніг, що завмер на півкроці.

    2003-2009



    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (51)


  13. Ірина Зелененька - [ 2010.10.15 12:30 ]
    ***
    Пригости мене чорним вином у гарячому сонці,
    на червоному тілі журба - як побита луна.
    Я не вірю тобі, але вірю у тебе й за тебе.
    Із осіннього неба готується впасти вода.
    Я торкаюся пальців - це глибше, ніж можна пізнати.
    Не кажи, що нестерпно; волога душа - як рука.
    Не роздай мене світу, не перетвори на хвилину,
    і не стань мені тілом важкого, як тінь, гайдука.

    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.52) | "Майстерень" 5.5 (5.56)
    Коментарі: (10)


  14. Зоряна Ель - [ 2010.10.11 18:49 ]
    "... я тебе розкохаю й забуду..."
    я тебе розкохаю й забуду,
    і подамся копати буряк,
    нагнітаючи в серці огуду,
    три разочки сплакну накрайняк.

    чесно-чесно, і більше – ні разу
    цей – останній(побачите!) раз,
    ну й засів ти у душу, зараза, -
    в тил, у профіль і в повний анфас.

    бачу живо дебелу фігуру
    в тілогрійці, прокуреній в дим,
    як ти сіно громадив на хуру,
    як ми... ой, що це я, іже з ним...

    увижаються скрізь твої брови
    і неголена пика твоя,
    чи дою, чи пасу я корову,
    чи веду її до бугая.

    кожна річ на моєму подвір’ї
    не пускає забути тебе,
    свинка - рохне, чи півень- запіє,
    чи вівця, щемно блеючи «бееее».

    Пробачала тебе разів тишчу,
    прощавай, отеперка навік...
    Зеню-Зеню...На маєш!-навіщо
    жмут оргиній мені приволік?

    2010 р.

    с. Старі Гачі



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (29)


  15. Гренуіль де Маре - [ 2010.10.09 22:55 ]
    Поменяю линию жизни (б/у, х/с, возможна доплата)
    Не обещано нам судьбою,
    Что по жизни – да налегке…
    Поменяться хочу с тобою
    Главной линией на руке.

    Как же я тебя огорчила,
    Доморощенная гадалка –
    Рано с гибелью обручила…
    Что ж, меняемся. Мне не жалко!

    Но захочешь ли ты такую:
    Тропку горную, птичий след,
    Всю изломанную, двойную,
    Странную… А другой ведь – нет!

    Я настаивать не посмею,
    Пусть останется все, как было.
    …А что жизнь у меня длиннее –
    Сильно в прошлой, видать, грешила… ;))


    Рейтинги: Народний 6 (5.59) | "Майстерень" 6 (5.67)
    Коментарі: (17)


  16. Тетяна Роса - [ 2010.10.07 01:24 ]
    Кохання – це зірка, котру бачити можуть всі, а тримати в руках тільки двоє
    У течію впадати рідних рук
    тремкою річкою
    так любо,
    мій коханий.
    Втрачати простір,
    колір,
    час
    і звук
    від ніжних дотиків того,
    хто Богом даний,
    і водоспадом
    падати у мить,
    коли водночас
    нам і солодко і гірко…
    У крові жар потроху догорить,
    але не згасне
    у долонях наших
    зірка.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (31)


  17. Рудокоса Схимниця - [ 2010.10.06 13:20 ]
    МІЙ ЛАДО
    Згадай шальну купальську ніч, коли до уст тулились зорі,
    Ти на руках мене поніс шукати папороть прозору.
    Ураз не стало таїни, відкресли роду заборони,
    Як маком проростав в мені Ярила знак, у біль червоний.

    Вже більш, ніж брат, і глибш, як муж. Я вічно-гойна лада-ружа.
    Прошу одне: мене ти руш! До цятки, риски, до окрушин.
    Бо профіль плетивом у снах, мов тятива бринить віднині,
    В нім Білобог, тотемний птах, палИть свічу світотворіння.

    На втіху Лелі принеслИ суниці, руту. І зумисно
    Отой солодкий зойк весни собою замісили в тісто.
    Аж мавки сердились! Однак охороняв Ярило. Леля
    Нам на уста поклала знак невідворотності містерій.

    Ми – цілий Всесвіт. Всесвіт – ми! Аж заздро так самим із себе…
    Рук злебеділими крильми у пестощах складали требу.
    Без жалю соловей зітнув нічну імлу отак невчасно.
    На вістрі місяця без сну Мокоша ткала долю рясно.
    6.10.2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.7)
    Коментарі: (39)


  18. Юлія Шешуряк - [ 2010.10.05 14:50 ]
    пірат некарибського моря
    пірат некарибського моря,
    горобчик, але не джек.
    мої кораблі говорять:
    здамося йому без жертв.

    мої кораблі готові
    до зради. вночі підуть
    на світло чужої крові,
    блискучої, наче ртуть.

    а він усміхнеться хтиво:
    це море на щастя, пий.
    і пахне медовим пивом
    папуга його сліпий.

    несправжній пірат - заплачу...
    не мачо, не джоні депп.
    а море росте, неначе
    не море воно, а степ,

    де кит, горобцем вдавившись,
    здригається від судом.
    рукою махне всевишній,
    і кров перетворить в ром.


    Рейтинги: Народний 5.63 (5.54) | "Майстерень" 5.5 (5.53)
    Коментарі: (77)


  19. Юлія Шешуряк - [ 2010.10.05 12:52 ]
    Проза №...
    Він кохається мляво, постійно збивається з ритму, відчуваючи, як росте похвилинно його хвороба. Потім іде на кухню, і з фільтру починає курити. Задивившись у чорне, здригається, хмурить лоба.

    В цей час відбувається осінь - не та золота, наче рибка, - а така, коли застрягають студентки підборами у болоті. Ранок приходить повільно, сміється у вікна хрипло, примушує усі свята і плани відкласти на потім.

    І він теж відкладає слова, наче ікру, у сховок. Їсть її пасту, різотто, мозок, печінку тощо. П"є її чай індійський. Запевняє, що все казково. А вона ледь чутно плаче. То вона плаче, то дощ.

    Ще вона ховає від нього дзеркало, ноутбук, газети. Ховає ножі, телефони, календарі, своє обличчя. А він вірить: якщо часто підходити до вікна і кричати - "Де ти?", з дня на день почнеться зима і його покличе.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" 5.5 (5.53)
    Коментарі: (23)


  20. Ірина Кулаковська - [ 2010.10.04 23:01 ]
    * * *
    Мэри хлещет джин с бутылки.
    Мысли, мысли, как из крана.
    На лице - морщин прожилки.
    Истезанья фортепьяно


    За стеною. У соседки
    Сын. Он скоро станет Бахом.
    О стекло скребутся ветки,
    Рвутся в дом. С наскока, махом



    Решено. Разрублен узел.
    Джин без тоника. Так горько:
    Увядание иллюзий.
    Генеральная уборка


    Там, в душе, где соль и раны,
    Где тома обид разбухли.
    Мэри ждёт звонка и манны.
    Жутко жмут под вечер туфли.


    Тушь размазана. На платье -
    Пятна. Мрак. Стенанья Глинки.
    Заливает джином счастье
    Мэри. Мутные картинки


    За окном: плащи, дороги...
    Город вновь меняет маски.
    Мокрый ветер лижет ноги
    И, как шавка, просит ласки.


    Жизнь течёт - сквозная лажа.
    И надежда молча жухнет.
    Мэри, Мэри... Проще - Маша
    Хлещет джин одна на кухне.


    2010 г.




    Рейтинги: Народний 5.75 (5.58) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (5)


  21. Любов Бенедишин - [ 2010.10.04 14:58 ]
    Літня жінка. Рання осінь
    Долі перегорнута сторінка...
    Спогадів притихлі голоси...
    Наче рання осінь - літня жінка
    В аурі прив'ялої краси.

    Втомлена, сумна і непомітна,
    Та чекає й досі в кожнім сні -
    Юність, що мов птаха перелітна,
    Так зненацька щезла вдалині.

    Рання осінь... Може, ще не пізно
    Погукати з вирію любов?
    Ще душі у клітці буднів тісно,
    Ще вогонь жаги не охолов.

    Є ще шанс затримати значиме,
    Щось незгасне - ще в очах цвіте.
    Наче купина неопалима,
    В серці жінки - літо золоте.

    04.10.2007


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (24)


  22. Ірина Людвенко - [ 2010.10.02 04:06 ]
    Сонет без номера.
    Блукає осінь в позолоті втрат.
    І б’є дощами навідліг у шибку.
    Колись – один на двох квітучий сад,
    Тепер одному – дві розбиті скрипки…
    Колись здавалось – вдвох летіти ввись!
    А більшим щастя просто не буває.
    Коріння слів вузлами узялись.
    Листок останній списано. До краю.
    І ти не той, і я уже не та.
    І тінь не ляже на весільну сукню.
    Коли остання взята висота,
    Усі теорії відносності відсутні…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.42)
    Коментарі: (5)


  23. Ірина Людвенко - [ 2010.10.02 03:53 ]
    Я тебе розкохаю й забуду
    Я тебе розкохаю й забуду.
    Стигне кава під стукіт коліс.
    Їду. Вироком Вищого Суду
    Наречена виходить «на біс».
    Словникові ускладнення долі –
    Тут щільнішає пам’яті крок.
    (Певно, наші заручини кволі
    Мали надто аморфний зв'язок).
    Я тебе розкохаю і витру
    Посилання на згадку про нас.
    Бачиш, серця розструнену цитру
    Я ховаю у сейф НЕобраз.
    У жовтневій сонаті стихає
    Щось, від чого б пожовк Мендельсон.
    Я до смерті тебе розкохаю,
    Мій прадавній, правіщий мій Сон.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.42) | Самооцінка 5
    Коментарі: (1)


  24. Олеся Овчар - [ 2010.10.01 12:55 ]
    Як Мишенятко було жонглером
    Мишенятко у неділю
    Побувало в цирку
    І тепер плекає мрію,
    Гарну та велику.

    Наміру ніхто не змінить,
    Навіть мама й тато,
    Бо жонглером неодмінно
    Вирішило стати.

    Справа ця важлива надто:
    Вдома без вагання
    Узялося Мишенятко
    Вже й до тренування.

    М’ячиками жонглювати?
    Зовсім нецікаво.
    От яєчка взяти варто.
    Це вже інша справа!

    Розпочати із одного?
    Легше не буває!
    А учитися недовго! –
    Два вже підлітає.

    Шліфувалося б уміння
    Й далі дуже вміло,
    Якби яйко при падінні
    Хоч одне вціліло.

    Мишеня не розгубилось:
    – Буду тарілками!
    Лиш одна із них розбилась –
    На порозі мама.

    – На жонглера, бачу, вчишся?
    Зовсім я не проти.
    Але зараз ти берися
    Трохи до роботи.

    Маєш тільки три хвилини
    Щоб усе прибрати.
    А для цього треба, сину,
    Фокусником стати!

    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Коментарі: (17)


  25. Наті Вінао - [ 2010.09.30 13:55 ]
    ****
    Прячусь в комнатах я теперь
    От осеннего светлого солнца.
    Ты захлопнул в свое сердце дверь,
    И звонок мне теперь не смеется.

    Прячусь в комнатах от потерь
    Жизненных сил во влаге
    Слез соленых… Ты победил,
    Как коммунисты в Праге…

    Прячусь в комнатах от любви,
    От ребяческой нежной глупости –
    Незабытый мой друг, прости,
    Не избежать мне участи

    Удаленных из мира грез,
    Желтой листвою в лужи…
    Господи, как же сушит
    После выпитой соли слез!

    Прячусь в комнатах от хандры,
    От любимой холодной осени…
    Незабытый мой друг, верни
    Урну с пеплом души! В ноги босые

    Упадет голубая лазурь
    И растает в серости лужи…
    Льву не легкость лань и косуль,
    А лишь вкус на губах их нужен…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.24) | "Майстерень" 5.5 (5.25)
    Прокоментувати:


  26. Катруся Матвійко - [ 2010.09.28 15:14 ]
    Чому?
    Коли опадає листя
    Чи сонце іде на спокій,
    Чи вітер колише трави,
    Чи просто ідуть дощі,
    Ви знаєте, так написано
    Не нами, а Одинокими,
    Що десь у своїй заграві
    Виводять штрихи Душі.

    Ви знаєте це напевно,
    Без сумнівів і запитань,
    Без допуску навіть думки,
    Що Ваше знання мине.
    Чому ж часом так даремно,
    Без жодних підстав, відкрито,
    У Вас виникають сумніви
    Стосовно мене?
    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.42)
    Коментарі: (3)


  27. Лідія Дружинович - [ 2010.09.28 12:56 ]
    Балтійське море
    Окрайчик сонця ще цілує обрій.
    Он – чайки самотні. Так тихо, що й сон стерегли б…
    І ніжиться хвилька на моря м’якенькій ковдрі.
    Десь – вишня старенька, а корінь росте … углиб.
    Вже сонні кольорові пазли міста,
    Кохання співає на два голоси.
    Ще теплий пісок. Тіла наші близько.
    Здається, от-от – і народиться крапля роси…
    Кордонам ця розлука не під силу.
    Я все пам’ятаю: твій погляд, усмішку на смак
    Думки примостились на руки, як птахи, красиво,
    Далекий ліхтар у задумі закляк.
    Тут пахне зоря бурштиново, щиро…
    Обійми гарячі, шалені, безмежні, що (!) аж
    Удвох полетіти б над хмари на власних крилах
    І слухати серцем балтійський пейзаж!
    Нас – двоє. Ще вечір розкішний навколо.
    І слід на піску ще не змило. А мрії вальсують у такт.
    У хвиль гобелен вплетемо нашу долю.
    Аби лиш з тобою… Закохано й трепетно так...

    27.09.2010




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.43)
    Коментарі: (7)


  28. Любов Бенедишин - [ 2010.09.28 10:17 ]
    ***
    Хмуріє вись, од злих очей ховаючись.
    В докОрах - незахищеність моя.
    Не знаю, у люстерко літ вдивляючись, -
    Чи світ змінився, чи змінилась я?

    Нехай цей біль струмком із серця витече
    І хоч на мить повернеться пора, -
    Коли єство для дивовиж відкрите ще
    І навіть смерть сприймається як гра.

    Коли надії пагін
    ненадломлений
    Підносить вище небо голубе...
    Мій світе, перекручений і втомлений,
    Невже я справжнім бачила тебе?

    Тоді, в дитинстві, доброму і світлому,
    Коли усе - до серця й до лиця.
    ...Болить душі, мов птаху перелітному,
    Дорога без початку і кінця.

    2004


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (10)


  29. Кум Микола - [ 2010.09.25 20:26 ]
    спокуса (пародія)
    Я замісив багато глею,
    Натер сухого ялівцю,
    Бо панну віднедавна "клею"
    Не осоружну, як оцю,
    Що твердо вклалася на ложе
    І "сотрясає тілеса", -
    Не розкажу, мені не гоже,
    Спокусо вража. Бо краса
    Мене чекає у палаті
    За номером нуль нуль один,
    І намастити доньку знаті
    Посмію я - плебея син.
    Я натиратиму ще сонну
    І управлятиму хребці,
    Вона вдихатиме озону..
    О, мізерабле, муки ці
    Терпітиму востаннє, люто,
    Бо заспіваю в унісон
    Я стогону святої лютні...
    ... О так, спокусо, дивний сон
    Мене рятує від образи,
    Яку щоденно я терплю
    Від панни Зет, яка одразу
    Розбила серце з кришталю...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (9)


  30. Любов Бенедишин - [ 2010.09.23 13:56 ]
    ***
    Упевненого профілю взірець
    І впертих вуст усмІшка таємнича...
    Повторюється іноді Творець,
    Людські натхненно ліплячи обличчя.

    Дивуюся. Дивлюсь - не надивлюсь.
    Мов слухаю мелодію знайому.
    На кожну Вашу рисочку молюсь,
    Що вгадується в образі чужому.

    Милуюся. Тамую подих, щоб
    Миттєве не сполохати навіки.
    І знічена душа - від того, що
    Вже трішки любить... цього чоловіка.

    2005


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (13)


  31. Мрія Поета - [ 2010.09.22 17:10 ]
    Казанові
    Безмовності моїх осінніх днів
    пасує дим тонкої сигарети
    і гіркота мигдалю Амаретто,
    відлуння стократмовленого «де ти?»
    від напису на склі, що дощ не змив.

    Безмовності твоїх осінніх днів
    так личитиме шурхіт за стіною
    і ті бентежні наслідки двобою,
    які напівпрозорою юрбою
    притуляться до світу, що збіднів.

    Безмовності осінніх наших днів...
    Дві посмішки відрубаних голів.
    :)



    Рейтинги: Народний 5.44 (5.55) | "Майстерень" 5.5 (5.56)
    Коментарі: (19)


  32. Наталка Бельченко - [ 2010.09.22 16:18 ]
    З Ігоря Римарука
    * * *

    Так дышится лесам, и так, почти запретно,

    в них дышит эхом звук, под свежей и льняной

    рубахой каждый взмах и мускул так заметны,

    так маленький олень бежит на водопой.

    Полшага в тень ворот – и никого за нами,

    нас манит высота, и, значит, неспроста

    чуть видный огонек живет в оконной раме,

    хоть ночь, как стадион заброшенный, пуста.

    И с городом внизу поговорить нам любо,

    прогнозов и угроз не услыхав опять, –

    но влажный ритм не зря льнет к водосточным трубам,

    ближайшего дождя уже недолго ждать.

    И вот он загустел, вот он грядет, как праздник

    проснувшихся грудей под влагою рубах,

    он обнажает суть всех зарослей и азбук,

    в началах и путях, зачатьях и годах...

    Он смоет накипь строк, он не оставит брода

    мне бывшему, тому, кто в пуще слово пас,

    и крикнет нам – глухим от лета и свободы:

    напейтесь же дождя! напейтесь про запас!..

    Так смотрятся леса в немые бездны просек,

    на тишине ворот – лишь эхо набекрень,

    так – вновь, и вновь, и вновь – воды напиться просит

    из пригоршней моих тот маленький олень.






    Рейтинги: Народний 5.5 (5.61) | "Майстерень" 5.5 (5.7)
    Коментарі: (6)


  33. Наталка Бельченко - [ 2010.09.22 15:40 ]
    * * *
    * * *
    На горький глоток, подноготную вечность
    Ты сам себя опередил –
    И вдруг догоняет непрожитый вечер,
    Для коего нету мерил.

    Когда сведены и гора и предгорье
    И можно в серёдке прилечь –
    Легчает, пока остаешься в зазоре,
    Пока незлопамятна речь:

    Еще твоя подлость не передалась ей,
    Еще не настигла вина,
    И речь как всегда проявляет участье,
    Похоже, что только она.

    Она утешает, как Ева Адама,
    Целуя вовсю и всего,
    И вечер горит в волосинке вольфрама –
    С тобою одно вещество.

    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.61) | "Майстерень" 5.5 (5.7)
    Коментарі: (3) | ""


  34. Тетяна Яровицина - [ 2010.09.22 11:53 ]
    Що ти робиш зі мною, oсене?!
    Що ти робиш зі мною, oсене?!
    Я ще мрію: простоволосою,
    в літній сукні, ногами босими
    йти по рідній святій землі,
    милуватися в лузі квітами,
    що дарує так щедро літо нам...
    ...Та – очима вже сумовитими
    в небо дивляться журавлі.

    Нещодавно мені наснилося,
    що ти, oсене, забарилася.
    ...Та – на ранок дерева вкрилися
    ніжним золотом сивини.
    Я люблю тебе, осінь, різною:
    безтурботною, злою, слізною...
    ...Та найбільше люблю я – пізньою,
    і не бачу у тім вини!

    Ти виблискуєш днями гожими,
    на замріяну казку схожими –
    осягнути ніяк не можу я
    велич лагідну і німу...
    Серце повниться хвилюваннями
    від приходу такого раннього.
    ...Знай же, oсене: до останнього
    сукні літньої не зніму!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (18)


  35. Любов Бенедишин - [ 2010.09.21 10:59 ]
    ***
    Провів до сонних лип, аж за ворота.
    Неначе за межу. Без вороття.
    Щось мовив на прощання про роботу,
    Даремність мрій і труднощі буття.

    Затримав у долонях мою руку,
    Мов виправдати мить гірку хотів...
    До стежки нескінченної розлуки
    Із власного життя мене провів.

    І я пішла... І йду. Не озираюсь.
    Душа палає болем, як болід.
    Коханню сповідаюсь.
    Сподіваюсь,
    Що ти мені ще дивишся услід.

    2005


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (12)


  36. Зоряна Ель - [ 2010.09.20 14:48 ]
    Вечір
    Мармур неба індиго, і тихо
    виринають зі сну ліхтарі,
    запаливши ясу вогнедихом,
    наче вправні старі штукарі.

    Поволока фатальна впівока -
    вії тінь - оксамитова ніч
    у цю хвилю упасти звисока
    хоче, тільки беззвучно поклич,

    шугоне кажанячим польотом,
    залишивши криваву зорю,
    де в горлянки до сутінків-готів
    ллється з обрію гаснучий брют.

    2010 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (21)


  37. Сергій Жадан - [ 2010.09.19 14:55 ]
    ***
    Кожного разу, коли вони зустрічалися,
    коли сварилися і сперечалися,
    все перекочувалося і не закінчувалось,
    і кожного разу повітря засвічувалось,
    з очей виганяючи найменший сумнів,
    і історія їхніх дивних стосунків
    не мала продовження і жодного змісту,
    але варта того, щоби її розповісти.
     
    Коли вони втомлювалися і поверталися,
    коли вивітрювалися і не віталися,
    боролися вперто зі своїми видіннями,
    і говорили тільки з псами і тінями,
    вони трималися болю і відчаю,
    знаючи, що тільки їхньою вбивчою,
    понівеченою, північною ніжністю
    можна посперечатися з вічністю.
     
    І коли їх вчергове ламало і кидало,
    і планети над ними пливли розхитано,
    коли їх знаходили ранками тихими,
    відслідковуючи їхнє дихання,
    вони зупинялися в мороці теплому,
    й освітлювали навколишню темряву
    зірками, сигналками й сірниками,
    переплітаючись язиками.
     
    І кожного разу, коли їх відспівували,
    відстрілювали і хором підспівували,
    ніби життя кримінальних ангелів
    вичитували з церковних євангеліїв,
    переповідали їхню історію,
    темну, спотворену і нескорену,
    переписану,
    недоговорену,
    ними самими
    вкотре повторену.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Коментарі: (5)


  38. Зоряна Ель - [ 2010.09.17 11:17 ]
    Морська пісня
    де ти зник, чудний рибалко?-
    не гойдає пісня море,
    і втомилася русалка
    виглядати із-за скель...
    я тебе кохаю палко -
    незакінчена lovestory
    влізла в пам'ять, наче скалка,
    і гірчить, як чорний ель.

    не рипить баркас тривожно,
    і вітрило не лопоче,
    не звивається змією
    прооливлений канат...
    ти казав, тобі не гоже
    у мої вдиратись ночі,
    накидав стару ліврею,
    і відчалював назад,

    щоб назавтра повернути.
    обіймав свою жадану,
    обціловував словами,
    присягав на ста вітрах.....
    а вогка вечірня сутінь
    поглинала пристрасть п’яно.
    ти і сам тоді не тямив,
    як глибоко вир затяг...

    де ти зник, чудний рибалко?-
    не гойдає пісня море,
    і втомилася русалка
    виглядати із-за скель...
    в інший бік метнулись шальки -
    то була чужа lovestory,
    що розбилася об гальку,
    срібнопінно, наче ель.

    2010 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (16)


  39. Оксана Пухонська - [ 2010.09.16 22:24 ]
    * * *
    Старезні верби п’ють ранкову свіжість,
    Дорога сонно вужиться в туман…
    І крик зорі, що навпіл переріже
    Останній сон,
    Останній біль.
    Обман
    Нічних ілюзій скорчиться у вікнах,
    І вороння із пазух чорноти
    Витрушує на яворове віття
    Осінній день, немов кисіль, густий…
    Стрибне у скло пожовклим пілігримом
    Листок тополі десь аж звідтіля,
    Де вітер вив солоні мокрі гриви
    Дубів козацьких…
    І мені земля
    Запахне домом, димом і дитинством,
    Солодким воском росяних полів…
    Старезні верби, хай вже не столисті,
    Але такі малі мені…
    Малі…


    2010


    Рейтинги: Народний 6 (5.49) | "Майстерень" 6 (5.49)
    Коментарі: (7)


  40. Софія Кримовська - [ 2010.09.16 17:34 ]
    По долонях ворожить клену
    По долонях ворожить клену
    кароока циганка осінь,
    просить золотом, гарно просить –
    і вкриває траву зелену

    п’ятипале яскраве листя.

    Яворам обіцяє літо,
    хризантемам – тепла доволі.
    Всім віщує красиву долю,
    а самій би лише надіти

    горобини важке намисто…

    Бреше солодко і яскраво.
    За таке золотити – радість!
    Вихваляє, лякає, радить,
    ліву візьме долоню, праву…

    І тремтять золоті і чисті

    долі лінії в жовтім листі…

    2009


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.57) | "Майстерень" 5.5 (5.68)
    Коментарі: (20)


  41. Любов Бенедишин - [ 2010.09.16 14:01 ]
    ***
    І бачу - мріями і віршами,
    Як сни ростуть із незабутнього.
    Як день за днем стають чіткішими
    Розмиті контури майбутнього.

    Як проступають з невідомого -
    Новими рисами й деталями -
    Початок смутку незнайомого,
    Кінець дороги, що за далями.

    Як над коханням нерозтраченим
    Пливуть століття за хмаринами.
    І я всміхаюсь по-дитячому,
    Десь між пожовклими світлинами...

    2003


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (15)


  42. Гренуіль де Маре - [ 2010.09.15 13:04 ]
    Молитва піроманки
    Відсип-но жару, осене!
    Я вже прощала й до семи,
    І сім разів по сім, та ця
    Образа з тих, котрі серця
    Іржею точать до кінця.

    Твоє одвічне вогнище
    Не загасити і дощем –
    Ген верховіття у вогні –
    Тож не шкодуй жарин мені,
    Пали мій сум!
    …Згорить чи ні?..


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.59) | "Майстерень" 5.5 (5.67)
    Коментарі: (16)


  43. Василь Кузан - [ 2010.09.14 22:54 ]
    Між нами повня...
    Між нами повня. Простір коливань.
    Мовчання не ягнят, а кіз. У коси
    Тобі вплітає серпень запах трав
    І ніч оця мені тебе приносить.
    Із молоком на писаних вустах
    І джазом, що собою серце повнить
    Твоє. Бо я… Я слухаю тебе.
    Лише тебе, але по цей бік повні.

    Між нами небо. Зорями бажань
    Усіяне, наповнене по вінця.
    Мої думки стрибають по зірках,
    Мене до тебе наближає ніч ця.
    Коза, кролі, твоє село і трави
    Із росами щасливих наших сліз.
    Я всіх люблю. Тебе люблю і повню,
    І вересень, що ніч оцю приніс.


    2010


    Рейтинги: Народний 6 (5.54) | "Майстерень" 6 (5.7)
    Коментарі: (8)


  44. Юрій Лазірко - [ 2010.09.14 20:14 ]
    Серця такт
    Моя жагуча Сеньйоріто,
    тобою пломеніє літо,
    до тебе прилипає світ,
    очей моїх пруткий політ.

    Кради мене, цим ритмом, танцем –
    охоплюй стегнами у трансі,
    чаруй у рухах запальних.
    Тебе я відчуваю в них.

    Яка гаряча серця битва
    оголює слова, о бритво.
    Пелюстя одягу тонке
    уяву гріє, мов саке.

    Воно стікає і хвилює,
    скрипково, пристрасно малює
    переплітання хтиве тіл.
    Зникає дах і небо – діл.

    Тобою в танці я нап`юся
    по вінця. В коливному русі,
    тебе від ґудзиків звільню
    на ноті лю`. У фарбах ню

    переливатиметься ласка,
    метеликом назвемо казку,
    а поцілунком – дивну мить,
    де тільки млість живе і ми...

    Де нас нема – там тиша гасне
    у неповторних нотах-пасмах,
    виношує екстазне 'так'
    і серце губить в танці такт.

    (Caramba...
    F..k)
    14 Вересня 2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.67) | "Майстерень" 5.5 (5.76)
    Коментарі: (30)


  45. Олександр Христенко - [ 2010.09.14 16:54 ]
    ЖІНКА-МРІЯ
    Очі хочуть,
    Свідомість - аж мліє,
    Пульс танцює, неначе змія.
    Ти – близька і далека,
    Як Мрія:
    Неосяжна,
    Не тільки моя.

    Всім даруєш усмішки-надії:
    Розхвильовані, згубні, ясні.
    Здогадатись боюся –
    Не смію:
    Що Ти хочеш сказати Мені?

    Наші очі зустрілись,
    Як долі,
    Зупинившись :
    На мить,
    На роки?
    Засоромились пристрасті „голі”,
    Лиш твоєї торкнувся руки...
    14.09.10р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.42)
    Коментарі: (19)


  46. Мрія Поета - [ 2010.09.14 04:12 ]
    О погоде
    ...коты кричат, как брошенные дети,
    и в подворотне попрошайка-ветер
    вчерашнюю газету рвёт из рук,
    в которой красным обозначен круг,
    где еле видимым, «слепым» петитом
    написано о том, что в знаменитом
    когда-то цирке – старом шапито
    на распродажу привезли авто
    в связи с отбытием владельца
    в мир иной.
    И фотография –
    его со мной.

    ах, о погоде, да!
    была весна.

    Но нынче осень, осень, господа.


    2010



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.55) | "Майстерень" 5.5 (5.56)
    Коментарі: (31)


  47. Михайло Закарпатець - [ 2010.09.13 17:58 ]
    Из неосознанного сна...
    Из неосознанного сна,
    из недопетого куплета,
    из недопитого вина
    и несогревшегося лета –

    я нарисую на листе
    глаза и капли на ресницах.
    Как жизнь художника в холсте -
    в них отражаются зарницы.

    В них отражаются слова.
    Какие? Вслух не произносят.
    Там в них - Любовь. Всегда - права.
    Она прощения не попросит

    за то, что пламенем горит,
    за то, что ураганом - крышу!..
    За то, что ночь о ней кричит
    другому сердцу... вдруг услышит?!

    За то, что путая "дела",
    без писем и предупреждений,
    правее правых всех - пришла,
    разбив стекло предубеждений...


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.36)
    Коментарі: (13)


  48. Софія Кримовська - [ 2010.09.12 23:49 ]
    Білий світ А-4
    Акварелі медові. Пірнають мазки в молоко.
    Білий світ А-4 такий загадковий і теплий.
    Ти малюєш картину натхненно і так зі смаком,
    розсіваєш насіння палітри у небо над степом.
    Пофарбована лавка і дошка тобі за мольберт.
    Прохолодно у класі, але не збагнути до діла,
    коли твориш окрилено, пристрасно перший шедевр,
    що замерзли долоні, і руки, і вуха, і тіло...
    Мій маленький художнику, скільки реальій земних
    пізнавати прийдеться у холоді попри утому.
    І тому намалюй мені зараз у кольорі сни.
    Я прийду дуже скоро тебе забирати додому...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" 5.5 (5.68)
    Коментарі: (28)


  49. Василь Кузан - [ 2010.09.12 20:55 ]
    Жив поет, як і належить - бідно

    Жив поет, як і належить – бідно.
    Вмер собі, то й що? – Так має бути.
    Помирають не лише поети,
    Помирають і звичайні люди.

    А що був поетом – що із того?
    Кожен у житті не лиш людина.
    Хтось копає ями для померлих,
    Хтось краде і зваблює блондинок.

    А писати вірші? – дивні люди!
    Краще б заробляли на вокзалі,
    Чи в порту, чи просто двірниками
    Щоб на хліб і традиційне сало

    Не чекати подарунків влади.
    Бо згори якщо дають, то душу
    Вимагають не лиш від поета.
    Знаю я і вам сказати мушу:

    Жив поет, а чи живе, чи, може,
    Геніальні написав трактати –
    Нині хто, скажіть, читати буде?
    Нині треба жити-помирати.

    Бідно, чи багато? – що із того?
    З вірою, без віри? Може бути…
    Але як ховаємо поетів
    То такі ми нелюди. Чи люди?


    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" 5.5 (5.7)
    Коментарі: (25)


  50. Володимир Ляшкевич - [ 2010.09.11 15:03 ]
    Її осінь
    Вдягнувши пояс вірності на очі,
    ви не забули про п’яту - пекучі
    сліди лишаючи у серці мандрівнім,
    ви провели його тайком у зваби дім.

    О досить гратися із самотою
    щоночі із мрійливістю святою
    у „дам”, „не дам” – усе йому, що навіть дзвін
    церковний чує, як ляский кохання плин!

    Бо проминуло літо і журою
    упите все, і вам не до покою -
    о хто збиратиме безсоння урожай,
    і зі щедротами торкне і небокрай?

    І марите уважною рукою,
    яка полине тихою ходою,
    і тоном голосу - у ніжності твердим,
    в якому ваше „ні” розтануло як дим.

    І ви йому - ні в чому неповинні,
    даруєте осяяння перлинні,
    місцині тій надавши лад, любовно, - де,
    усе незібране узимку пропаде...


    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (26)



  51. Сторінки: 1   ...   100   101   102   103   104   105   106   107   108   ...   175