ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були

Євген Федчук
2026.06.18 20:12
Коли війна закінчилась, москалі завзято
Узялись про перемоги книжечки писати.
Тонни книжок написали про Московську битву,
Як їм удалося вперше ворога розбити,
Сталінградську, Курську, звісно, про взяття Берліна,
Як поставили фашистів вони на коліна.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія - Вибрані твори


  1. Світлана Луцкова - [ 2009.12.22 19:17 ]
    Зима
    На подорож у мій далекий край,
    Де тьмяна скіпка сонячна не гріє,
    Осінніх мідяків не витрачай, -
    Не витрачай останньої надії.

    Моє життя - у згустках роздоріж.
    Слідів моїх залишилося обмаль.
    Не зупиняйся, поглядом не ріж
    Крихкої річки задзеркальну обміль.

    Тече крізь мене гостра тиша слів,
    Жертовник вірша розбиває хрипко.
    На півночі опівночі напів-
    Ялиця гине - скам'яніла скрипка.

    Не долітають камінь і стріла
    На мій безлюдний, безіменний острів.
    ... Як безнадійно хочеться тепла!..
    (Хоча тепло - немов у спину постріл).

    2009


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (61)


  2. Зоряна Ель - [ 2009.12.22 11:01 ]
    Годівничка
    Голодно, важко,
    Де ти, комашко?
    Зимно і сніжно,
    Скрутно без їжі.

    Птаха ляклива
    Прагне поживи,
    Дивиться в очі -
    Їстоньки хоче.

    Жменька пшениці
    У годівницю.
    Пригорща проса:
    «Пташечко, прошу!»

    Сало на нитці-
    Це для синиці.
    Голубам - хліба
    Щедро і дрібно.

    Добрі гостинці
    В диво-хатинці
    Харчу багато -
    Пташечці свято!

    Притьмом сорока,
    Де бачить око:
    "Радісні вісті -
    Гайда всім їсти!»



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (15)


  3. Франтішек Геллнер - [ 2009.12.21 19:48 ]
    * * *
    Jednu věrnou duši potkal jsem v svém žití,
    nedoved jsem její lásku oceniti.
    Co mi dával život, vše mi bylo málo.
    Moje věrná duše, co se s tebou stalo?

    Rukama jsi nad svou hlavou zalomila,
    hořce zaplakala a mne odsoudila,
    želela jsi dne, kdy ohlédla ses po mně
    na prohnilých schodech v starém tichém domě.

    Na Dunaji vlny mají sílu dravou,
    nad hlubokou tůní mrtvá těla plavou.
    Srdce mé se chvěje, jako by se bálo.
    Moje věrná duše, co se s tebou stalo ?


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Прокоментувати: | "František Gellner «Radosti života»"


  4. Світлана Козаченко - [ 2009.12.21 15:03 ]
    Гостя

    Листок до листка – кольоровий альбом –
    прийшла, принесла – і сидить на дивані.
    Муркиць на руках її ляже клубком,
    а я запитаю:
    – Ви хто, моя пані?
    В косі павутинка, на віях – дощі,
    то сині, то сірі замріяні очі...
    – Ви хто, моя пані? –
    сміється й мовчить.
    А в кутиках – сльози, а вечір – до ночі.
    За шафою сутінь, туман за вікном,
    опеньками пахнуть листки кольорові.
    А краплі об ринву – як той метроном:
    – Це осінь, це осінь... –
    мені чи котові?
    Це ти, моя сестро, мій спокій і сум?
    Це ти, моя тише у шурхоті зливи?
    Повільна і лагідна течія дум... –
    далеко-далеко весна галаслива.

    2006


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Коментарі: (4)


  5. Віталій Ткачук - [ 2009.12.21 12:48 ]
    Вишні
    В такому голосі, як твій,
    Хотів би вимовчати тишу.
    Нечутно визріти, як вишні,
    І зашарітися в єстві.

    Почути: “Хочу...” Доторкайсь
    Мого настояного плоду,
    Бо перестигне, бо забродить.
    Зривай... І витримки не май.

    Хай тріскається на губах
    Цнотлива флерність оболонки,
    Де плоть до плоті — майже ломка,
    Де м'якоть - можності раба.

    Нехай весніє взимку віть
    І квіти губить у волоссі -
    Щоб чувся непритомний лоскіт
    Такого шепоту, як твій.

    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.37)
    Коментарі: (37)


  6. Оксана Маїк - [ 2009.12.21 10:52 ]
    * * *
    Не додавай мені проблем:
    І так їх маю під зав"язку!
    Свою одну-єдину казку
    Ми все одно не оберем.

    І не питай, чи зможу ще
    Сторч головою - у безодню...
    Давай забудемо сьогодні,
    Що завтра буде серця щем!

    І небо синю скине маску
    У бруд неприбраних калюж,
    І сірий ліс гачкує туж,
    Що нас ув"яже моцним паском...

    То буде завтра! Будь, що буде!
    Поперек серця правда ляже.
    Ніщо не вічне. Хто ж підкаже?
    Не заганяй же ніж у груди!
    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.42) | "Майстерень" 5.5 (5.33)
    Коментарі: (10)


  7. Олександр Сушко - [ 2009.12.21 07:55 ]
    Епітафія
    Мій древній пращуре! Твої лежать кістки
    Десь глибоко під моїми ногами,
    Над ними розмовляють із вітрами
    Високі трави й польові квітки.

    Розвіяв вітер кволого горбка,
    Зітліла у землі вогка труна,
    Тепер на його місці царина
    Рослин, що тягнуть соки з трупака.

    Сточив шашіль могильного хреста
    І повалив на землю злий вітрище,
    Тепер на його трухле деревище
    Сусідський бик кладе свого хвоста.

    Твоя печінка дубом проросла,
    Що як підріс, зрубали на місток,
    А все, що залишилось, крім кісток,
    Вода підземна в море віднесла.

    Мій древній пращуре! І я колись втечу
    Під ноги невибагливим нащадкам,
    На мою шию одягнуть краватку,
    А в руки встромлять воскову свічу.

    Залізе в рота радісний хробак,-
    Я сам від плоті дам йому ключі.
    А з часом, наді мною, уночі,
    Дівчину цілуватиме юнак.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" 5.5 (5.82)
    Коментарі: (6)


  8. Іван Редчиць - [ 2009.12.20 18:46 ]
    ЗАПЛАКАЛИ СКРИПКИ
    Ігореві Р И М А Р У К У


    Зойкнули вперше ледь чутно ці скрипки,
    немовби з-під снігу,
    Виповз гадючо й скрутився,
    у потемках
    щулиться
    страх...
    Пам’ять
    невтомно
    шукає
    загублену
    предками книгу,
    Птах
    чорнокрилий
    ще б’ється
    в гарячих
    і сильних руках.

    Зойкнули вдруге сьогодні ці скрипки
    й злетіли у небо…
    Сонце закрили
    чи сонце саме заховалось від нас?
    Хто ж відчиняє
    так широко
    браму небесну?
    Не треба!
    Пізно…
    Вже пізно…
    Погляньте…
    Навіки спинився там
    Час…

    Зойкнули втретє так журно ці скрипки
    з небес глибочезних,
    Плаче душа,
    бо немає кому запитати
    в зірок,
    Змучують думи
    дошкульні,
    пекучі і гострі,
    мов леза,
    Падають зернами,
    падають
    прямо під ноги
    в цей змрок.

    Зойкнули знову скорботно всі скрипки
    з глибокого снігу,
    Виповз гадючо й скрутився,
    у потемках
    щулиться
    страх...
    Пам’ять
    невтомно
    шукає
    загублену
    предками книгу, –
    Птах
    чорнокрилий
    ще б’ється
    в печальних
    і добрих
    руках…
    2oo9



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (5)


  9. Оксана Маїк - [ 2009.12.20 17:32 ]
    Інші береги
    Інші береги мого життя
    За рікою, за бистрінь-рікою.
    Вбрід пускаюсь - пінить синявою,
    Б"є крилом по броду дивний птах:

    "Зупинися, - просить, - не дійдеш!
    Вже й по груди, а кінця немає..."
    Тільки я на нього не зважаю
    Й перевозу не шукаю все ж.

    З того берега гукають мрії,
    Зграйками літають наді мною.
    Без страху торкаюсь їх рукою.
    Не боюсь, бо поруч - Син Марії.
    2006


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.42) | "Майстерень" 5.5 (5.33)
    Коментарі: (4)


  10. Леонід Терехович - [ 2009.12.20 10:25 ]
    ***///

    Коли помру — це буде скоро, —
    хай пам'ять в забуття не лине...
    Можливо, хтось нап'ється з горя,
    а хтось, можливо, смачно сплюне...

    Чи пам'ятку якусь поставлять,
    чи потанцюють на могилі, —
    нехай знеславлять чи ославлять
    ненависні мої та милі...

    Чи викличу сльозу дівочу,
    чи матюкне ровесник гидко, —
    по смерті одного лиш хочу:
    аби не позабули швидко.



    1992 р.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Прокоментувати:


  11. Жорж Дикий - [ 2009.12.19 17:16 ]
    ГРІХ
    Чарівній Іванці С.

    О не співай красуне!
    Не співай
    про щастя і любов,
    любов.

    Як музика зникає враз,
    зникає враз...
    Зникає і любов,
    твоя любов...

    Повірю в пісню і кохати,
    кохати буду,
    а пісня стихне - почуття
    усі забуду,
    вмить забуду...

    Без пісні ж бо мина життя
    таке мізерне,
    геть мізерне!
    Життя, як пісня! То життя!
    Хто звук поверне?
    Звук поверне...

    Ось новий спів й нова цнота
    у почуттях нових,
    таких нових
    Стара мелодія - СТАРА
    Забути ж - гріх,
    забути - ГРІХ


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.15) | "Майстерень" 5.5 (5.21)
    Коментарі: (5)


  12. Маркел Ориб - [ 2009.12.18 14:09 ]
    ***
    Где же то нежное, хрупкое, белое,
    Нами рожденное, нами забытое.
    Темные родинки, жесты несмелые,
    Губы горячие, сердце открытое.

    Слезы хмельные от вереска синего,
    Пыльные розы застыли, небрежные.
    Пали ресницы, покрытые инеем,
    Правобережные, левобережные.

    Снова пронзает дождливые сумерки
    Наше молчанье, разлуку таившее.
    Тихие улочки, старые дворики,
    Осень холодная, взгляды остывшие.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (7)


  13. Світлана Майя Залізняк - [ 2009.12.17 23:30 ]
    Дзвенять наруччя...

    Прабабусі Явдосі - у Вічність


    Ні дукачів, ні бурштину, ні перлів
    Ви не лишили нам, вдово Кузьмихо.
    Євшану спивши у панів Телевних,
    Заповіли по смерті... кварту лиха.

    Дбайлива Доля
    кварту
    нахилила...
    Складають жмені
    човником
    жінки...
    Той крап не спинять ні борвій, ні злива.
    Дзвенять наруччя...
    Сьорбаю з руки...

    П’ять крапель зіп’єш – десять прибува.
    Усе – із лихом: засів... молотьба...







    Рейтинги: Народний 5.5 (5.77) | "Майстерень" 5.5 (5.89)
    Коментарі: (3)


  14. Світлана Майя Залізняк - [ 2009.12.17 22:55 ]
    Горе


    Дніпропетровськ.
    Вироюється місто...
    Я звикла мандрувати в напівснах.
    Тут простопадно -
    товстелезні
    стіни.
    Тут відчай батька, матері тужба,
    Тут юнки не діждались понеділка,
    Уроків, тестів, хлопчаків зізнань,
    Персистих ляльок, синглів діви Брітні...
    Потік у небо
    недопитий чай...

    Лежать вони під горами череп’я.
    Їм байдуже – герой чи враг УПА.
    Одній, мабуть, тринадцять. Другій – дев’ять.
    На них
    важезний
    світ
    умить
    упав!

    Вдивляються в руїни уцілілі..
    Когось клянуть, чекають ДИВА – всі...
    Росте румовище-могила...
    Замість лілій
    Кладу
    на камінь
    сумовитий вірш...

    Хтось вийшов із будинку за хвилину,
    Хтось у під"їзд
    загнав дитячий м"яч...
    Є зламні миті у бутті людини.
    Є драми, де й актор ти... і глядач.
    Є сни жахливі.
    І боїшся ранку,
    За прокидом - розщелина у...сон.

    Ой... де ж мені поміж осколків стати -
    Оплакати з обручками альбом?!


    ...Хтось відповість за смерть старих і юних –
    Покари клешні діють повсякчас.
    Одержать прихисток вцілілі.
    Люди – дюни...

    Яке ж огидне це коротке слово ГАЗ !


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.77) | "Майстерень" 5.5 (5.89)
    Прокоментувати:


  15. Оксана Пухонська - [ 2009.12.16 01:56 ]
    * * *
    Поламаний день на маленькі клапті терпіння.
    По ростріпаних нервах – напруга душі тече.
    Задивилось в нікуди сумне наше покоління,
    Що не виросло навіть на йоту із себе ще...
    Відлітає з очей ластів’їна колись епоха,
    Хтось приходить в життя, загубивши у ньому сенс.
    Часом так видається, що світ заростає мохом
    І чаїно під небом себе, мов печаль, несе.
    І війна – не війна,
    Хоча все засина без бунту,
    Однорукі вояки беззбройно вбивають біль.
    Навіть пісня не знає вже бути їй, чи не бути,
    І так голосно гасне, неначе свіча, в собі...
    Отаке-от усе,
    Що й нема чому стати міфом.
    ХХІ-ше століття...
    Початок початку.
    Ми –
    Ті, що впали з гори, із камінням своїм сізіфи,
    Що так легко вчимося не бути таки людьми.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (4)


  16. Сонце Місяць - [ 2009.12.15 18:19 ]
    Пост-Сцена
     
    О прекрасніша всіх інакших
    Дивовижна сестро кохана
    Ханаанська осяйна омана
    Млосні мрії найвищої башти...

    Розквітчані тіні прадавні
    Кришталеві нічні покої
    Мелодійної миті дзвінкої
    Бальзамічні мости фіміамні....

    Стрімке забуття в лабіринті
    Видіння за хмарними кригами
    Прозріння огнистої миті.....

    У довершені нескінченності
    Стожарами за омегами
    Крізь безкраї хвилі двоєдності......



     -&-




     




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (14)


  17. Олена Осінь - [ 2009.12.15 14:32 ]
    Поле під Недайводами
    Софієнку Григорію Трохимовичу, діду і найкращому другу

    Німий курган,
    Берези-обеліски,
    Тужливі думи, сива ковила…
    Не стеляться хлібá під ноги низько,
    Тут тільки пам'ять у снопи лягла.
    Зійшов полин.
    Та не гіркий, – солоний.
    Напився крові, поту і сльозú…
    Вклонилось небо у низькім поклоні
    На стомлені гранітні образи.
    Іван, Сергій, Максим,
    Єгор, два Гнати…
    І маки, маки, маки на руках…
    Вітри притишують ходу крилату,
    Дивуються – не старіють в роках?
    Лягають долу
    Волоокі зорі,
    Здавалося б – на вéсну прорости!
    Земля не родить, – забагато горя…
    Лиш ковила: «…прости, прости, прости…»

    Схилився дід.
    Старий… Імла в зіницях.
    Скорбота глибоко через усе чоло.
    «Нічого, доню, відболить, заколоситься…
    Тільки б війни ніколи не було!»


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.58)
    Коментарі: (19)


  18. Народна Творчість - [ 2009.12.14 11:00 ]
    Човен хитається серед води
    Човен хитається серед води,
    Плеще о хвилі весло,
    В місячнім сяйві біліють сади,
    Здалека видно село.

    Люба дівчино, прийди, прийди,
    Забудем деннеє зло!
    Люба дівчино, прийди, прийди,
    Забудем деннеє зло!

    Човен по воді вихитується,
    Козак в дівчини випитується:

    «Чом в тебе, дівчино,
    Очка чорнесенькі?»
    «Від темної нічки,
    Мій милесенький».

    Човен хитається серед води,
    Плеще о хвилі весло,
    В місячнім сяйві біліють сади,
    Здалека видно село.

    Люба дівчино, прийди, прийди,
    Забудем деннеє зло!
    Люба дівчино, прийди, прийди,
    Забудем деннеє зло!

    Човен по воді вихитується,
    Козак в дівчини випитується:

    «Чом в тебе, дівчино,
    Уста солоденькі?»
    «Щоб ти цілував їх,
    Мій милесенький».


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" 5.5 (5.67)
    Прокоментувати: | "Човен хитається серед води"


  19. Олеся Овчар - [ 2009.12.14 09:59 ]
    Мишенята на санчатах
    Мишенята на санчатах
    Мчать щодуху із гори.
    Тільки хвостики на вітрі –
    Наче сірі прапори.
    Не лякають кучугури
    Цих відважних мишенят.
    І тому із купок снігу
    Тільки хвостики стирчать.

    Тож і ти бери санчата
    Та мерщій біжи у двір.
    Буде весело гуляти
    З мишенятами, повір!

    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Коментарі: (25)


  20. Тетяна Левицька - [ 2009.12.13 17:08 ]
    Озеро любові
    Пірнув Морфей
    у озеро любові.
    Зелом чуття зійшло.
    І я дивлюсь,
    як сутінки тигрові
    спадають на чоло.

    Ярить душа
    під віями поета
    святковим вівтарем.
    Ще кілька миль
    до бажаного злету.
    Не стримуй пульсу щем.

    Гойдає ніч
    на рваній павутині
    яскраву пектораль.
    А хто казав,
    що в неба очі сині –
    у них не зазирав.

    2009 р.


    Рейтинги: Народний 5.63 (6.23) | "Майстерень" 5.75 (6.32)
    Коментарі: (18)


  21. Маркел Ориб - [ 2009.12.13 02:05 ]
    Тишиной фиолетовых спален
    Тишиной фиолетовых спален
    Драпируется старый мольберт.
    Позабыто перо и конверт,
    И письмо... почерк густо-печален…

    Разобрать невозможно слова…
    Что-то личное?… Может пустое…
    Будто кто-то прощался? – Едва
    Ли было решенье простое.

    Будто строки срывались на крик,
    Загибались, и снова, и снова
    Затемняет значение слова
    Фиолетово-матовый блик.

    Может что-то пролито на стол?
    Непонятно… лишь несколько пятен.
    Молодое вино? – Не оно…
    И опять стиль письма непонятен.

    Вот в последней строке учащен
    Пульс…
    Неразборчиво-нервная пропись…
    Дальше - будто бы кто-то прощен…
    Виновато неровная подпись.

    На конверте не видно – Кому?
    От кого? Все туманно, эскизно,
    Словно замысел чей-то капризный
    Воплотил на холсте тишину.

    Как удушливо веет весной,
    Бой часов безучастно печален…
    На холсте притаилось письмо
    В тишине фиолетовых спален.

    2005


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (5)


  22. Маркел Ориб - [ 2009.12.13 01:23 ]
    Бесконечность итако-блудия
    Бесконечность итако-блудия,
    Так и этак, и снова клиньями
    Это ложно- ли, правосудие,
    Маргаритами или свиньями.

    Ожерельями одиночества
    И улыбками маскарадными,
    Мир наполнится, как пророчеством,
    Пенелопами, Ариаднами.

    Пустомыслие, мысли-вымыслы
    Выгибают хребты кентаврами.
    Только память над всеми смыслами,
    Лабиринтами, минотаврами.

    2003


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (2)


  23. Маркел Ориб - [ 2009.12.13 01:30 ]
    Танцующий Фавн
    Недавно было так давно,
    А все давно – совсем недавно.
    В глазах танцующего Фавна
    Все было рáвно, все равнó –
    Любовь и Смерть в изгибах рта,
    и бой часов, и жало стрелок,
    и смелость нежных у предела,
    и слабость смелых у Креста.

    Все воедино, все в одном –
    Звезда и Суд, и тайны бремя,
    Шаги и след, нога и стремя,
    И взгляд прощальный перед сном…

    В нем притаилось жадно Время….

    2004


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (18)


  24. Леся Романчук - [ 2009.12.12 10:48 ]
    Пастка
    Пастка безчасся, пастка обмежень,
    пастка незвички, пастка збентеження
    словом і поглядом,
    всенедозволено
    навколо, навколо, навколо золота.
    Глянути - з острахом,
    думати - жадібно,
    що ж так оманливо в пастку покладено?
    Світиться сріблом і вабить, а поруч
    пересторога - таж боляче, боляче...
    Стільки разів обпікалися зорями!
    Пастка. І ми цього не переборемо?


    Рейтинги: Народний 6 (5.58) | "Майстерень" 6 (5.59)
    Коментарі: (5)


  25. Марина Полоні - [ 2009.12.11 01:53 ]
    Осінній сніг
    Звабливо-чарівливе щастя...
    Осінній сніг ,чи просто казка?
    Мені дарована тобою,
    Твоєю ніжною журбою.
    В очах завмерло запитання
    Про нерозгадане кохання,
    Про неприборкану надію,
    Про вічно-миготливу мрію...
    Прикрито білосніжним дивом
    Усе сумнівне ,все зрадливе,
    Непевний дотик мого слова,
    Твоя промовчана промова...
    Чуттєвий присмак-сміх і сльози,
    Моя душа в твоїй облозі,
    Усі нездійснені бажання
    Збулися так ,наче востаннє...
    Осінній сніг...Чи просто примха?
    Реальність вкриє гостроверху...
    Магічний блиск в моїх долонях,
    Хоча б на мить ,хоча б сьогодні...


    Рейтинги: Народний 5.42 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (2)


  26. Олександра Новгородова - [ 2009.12.10 19:33 ]
    були часи...
    Скляні куліси вікон повсякдення
    Закрили стулки в райдужнім бутті.
    Самотня осінь в золотім натхненні
    Снує між листям в пошуках мети.
    Левиця легко упіймала антилопу,
    Брудну, одну, загнавши, наче тінь.
    Ми вибралися! Пливемо в Європу!
    Червоний якір піднято, з тих пір,
    П’ємо вино в каютах. Позіхають
    Бутони квітів імпортних крамниць.
    Жовтіють прибрані з пюпітрів ноти
    Широке люстерко чорніє горілиць.
    І наш повзе по ньому, водоміром,
    Місткий висококласний корабель.
    В пальто з каракулю заховано папери,
    Де відомості про значних людей.
    Що знали ми і ким могли би бути
    Понівечені спробами творити…
    - Я поцілую вас, якщо не проти?
    - Я спробую вас потай полюбити.
    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.29) | "Майстерень" 5.5 (5.31)
    Коментарі: (3)


  27. Микола Шевченко - [ 2009.12.09 21:38 ]
    Надія за...
    Надія зажевріла кволою
    жовтою іскрою,
    В залитому вогнищі –
    в похолоділій душі.
    Навіщо людина отутечки
    зброю споліскує,
    та миє над згарищем
    різанотілі ножі?
    Змішає з водицею кров
    свеї жертви та попелу,
    Дровину надломлено-вугільну,
    смуток ганьби.
    Наруга над святістю,
    вчинена знехотя-зопалу,
    де пурхали легко,
    злітаючи в синь, голуби...
    ...Надія сичала, джерельної
    з леза глитаючи.
    Вплітались багряно в ту воду
    джерела судин.
    Ось – вбивця звичайний.
    Ссавець.
    Скаженіє, вважаючи,
    що став однією
    з отих
    над(чи НЕДО)людин...
    ...Надія зажевріло
    гасла...

    09.12.09


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.35) | "Майстерень" 5.5 (5.28)
    Прокоментувати:


  28. Володимир Гнєушев - [ 2009.12.09 20:48 ]
    Уривчасті думки
    Коли зриває дах – це важко уявити –
    Летить у небо він, як зірваний кашкет!
    Із криком на вустах спокійно не прожити –
    Крик – не низький уклін, здебільшого – бешкет!

    Як лопає струна, то пальці гітариста
    Не втримають акорд, який порвав струну!
    Якщо твоя вина – не ремствуй голосисто
    І не скликай народ – спокутуй цю вину!

    Є рація в словах, прочитаних тобою,
    Уривчасті думки далеко не нові:
    Коли зриває дах у нас над головою,
    Важливо зберегти його у голові.

    2009.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (13)


  29. Юлія Фульмес - [ 2009.12.09 18:42 ]
    Мілітарі
    Знімай шинель, продовжуй воювати,
    Додому так далеко—півстоліття.
    Попереду—хлоровані палати,
    Позаду—пострілів тонкі суцвіття
    І генетична витримка сарматів.

    Знімай шинель, приспи в собі навічно
    Дівча із океаном замість крові.
    Коли їй відродитися?—У січні.
    Коли їй віддаватись?—До Покрови
    Військовим кафедрам і дослідам космічним.

    Знімай шинель, вгорнись у прохолоду—
    Такий покрій не личить до окопів.
    Як ворог перейде нейтральні води,
    Як недруг у полон тебе захопить,
    Ти тільки усміхнешся від погорди.

    Знімай шинель, сорочку та онучі—
    Відкриті рани зійдуться у стебла,
    І дротом зарубцюються колючим.
    Так тяжко воювати проти себе,
    Так тяжко ждати, поки в тебе влучать.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.52) | "Майстерень" 5.5 (5.53)
    Коментарі: (22)


  30. Віктор Цимбалюк - [ 2009.12.09 14:15 ]
    Пугу-пугу
    (Колискова для Назара)

    …Пугу-пугу, пугу-пугу,
    Ходять коні прілим лугом…
    Пугу-пугу, пугу-пугу,
    Миготять зірки…

    …Розсупонились підпруги,
    Не туман – печаль і туга…
    Сива туга понад лугом –
    Де ж ви, козаки?...

    …Пугу-пугу, пугу-пугу,
    Козаки приходять з Лугу…
    Пугу-пугу, пугу-пугу,
    А між них – кобзар…

    …Через Вічність дума лине…
    Затуманилась долина…
    Зупинися на хвилину,
    Сотнику Назар…

    …Пугу-пугу, пугу-пугу,
    Бродять душі прілим лугом…
    Пугу-пугу, пугу-пугу,
    Бачать віщі сни…

    …Пригортає сина ненька,
    Бавить голосом тоненьким:
    - Спи, мій сотнику маленький,
    Гай-гаю, засни…

    Кумпала Вір,
    м. Хмельницький - м. Дрогобич, 28.10.09р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.36)
    Коментарі: (2)


  31. Іван Редчиць - [ 2009.12.08 19:17 ]
    НЕБЕСНІ СКРИПКИ
    РУБАЇ ***

    1
    О, як бурунить і вирує хміль!
    Мої вітрила, доле, ти розкриль,
    Бо я вже вийшов у відкрите море –
    І налітають шторми звідусіль.

    2
    Зневага, знай бо, дужча за ненависть,
    Перемагає грубощі – ласкавість.
    Але презирство – це найкращі ліки, –
    В твоїй душі – і чорна лжа, й лукавість.

    3
    Летів я ввись, шугав аж у блакить,
    Здавалось, небо скрипками бринить.
    Я закохався в музику небесну,
    Відчув до співу – юну ненасить.


    Рейтинги: Народний 6 (5.49) | "Майстерень" 6 (5.46) | Самооцінка 6
    Коментарі: (2)


  32. Олеся Овчар - [ 2009.12.08 15:09 ]
    Банан
    Є у мене ось банан,
    Я нікому не віддам,
    Не ділитимусь ні з ким,
    Сам-один швиденько з’їм.
    Стану тихо у куток –
    Не побачить тут ніхто,
    І повчання теж мене
    Нічиє не дожене.

    Добре я банан жував,
    Та смаку не відчував...
    А банани всі ж смачні.
    Що ж це сталося мені?
    В чім причина? Поясніть!
    Лиш банан не відберіть!

    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Коментарі: (10)


  33. Оксана Маїк - [ 2009.12.08 14:26 ]
    * * *
    Прощаючись, не залишай мені нічого.
    Ні спогадів, ні болю, ні жаги,
    Ні запаху, ні звуку твого, -
    Все забирай і йди.

    Не хочу пам"ятати твої руки,
    І голос твій хай не звучить мені.
    Ідеш - то йди. Мені не треба муки
    У розпачу на дні.

    Прощаючись, закрий тихенько двері,
    Від сну мене не розбуди.
    Не залиши і риски на папері...
    Або зовсім не йди!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.42) | "Майстерень" 5.5 (5.33)
    Коментарі: (4)


  34. Зоряна Ель - [ 2009.12.08 12:00 ]
    *-*-*
    Майже невидиме плетиво настроїв міряю -
    Ось і пора розпрощатись нарешті із мріями.
    Страх, як не хочеться – краще побуду під ковдрою
    Самообману. Такою старою і доброю…

    Холодно взимку міняти дублони на шеляги,
    Навіть вода, що пливе, примерзає до берега.
    Спати сумирно до весен, як брунька на дереві.
    Тихо і моно, в надривному віхоли стерео.

    Може якось і минеться, утім, не забудеться…
    Пісні не вільно ставати на горло відступництвом.
    Треба прощатися з нею відкрито і сонячно.
    Навіть тоді, коли серце у тебе драконяче.


    2009 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (37)


  35. Світлана Майя Залізняк - [ 2009.12.08 08:24 ]
    Просто неба

    1

    Ліс вигорів. Попід мостом текла...
    Цитриново... Рожево... Сіро.... Чорно.
    Хтось у долоні в мить надламу взяв,
    Проклав широке русло. Ніби вольна.
    Праворуч - відбудовані церкви.
    Ліворуч- ресторан, вокзал, блукальці...

    Не зманюйте ...зі спокою текти!
    У Вас, маестро...делікатні пальці.

    2

    А Ви б зуміли плин мій - на слова -
    І... розплескати до верхів"я сосен?
    Я так зміїсто, сонно протекла...
    Живила кущ калини,
    верболози, латаття,
    лепеху, спориш, полин...

    Тополі пух вже осіда на скроні...
    Весна, маестро!
    Ваш натхненний лик...
    А може, Ви і справді...надлюдина?

    3

    Таке зморозила... Ви - владник віолін.
    Учора тут носив дивак волинку.

    Ви...грайте! Мо", розвіється Ваш сплін.
    Я дудок не люблю... динь перестиглих...



    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.77) | "Майстерень" 5.5 (5.89)
    Коментарі: (2)


  36. Віталій Білець - [ 2009.12.07 21:49 ]
    Вір
    Серця розшарпані вітрами
    в тюрмі мирської суєти –
    обкрадені...
    Пустіють храми,
    світ розпинають драми...
    Драми !
    Зачинені Небесні брами...
    Куди іти ?

    Спитай себе сльозами,
    горем,
    що заповзає у хати...
    Спитай себе заради себе:
    з ким зараз ти !?
    Кому вклоняєшся і служиш ?
    Якій меті ?
    Чи здоженеш,
    чи надолужиш
    себе в Житті ?

    Жахлива суть земних реалій
    роз’ятрює людські уми...
    Але ж ми люди ! Люди ми !
    В буденщині понуро-чалій,
    п’ючи їдкий напій печалей,
    світ жде останньої сурми.

    Де ж весни ті,
    що від початку –
    Священні ?..
    Скапують серця
    свічками...
    Гасне дух борця
    у невимовній безнадії...
    Хто стародавню млу розсіє,
    роззброїть осоружну тлінь ?..
    В ріллю грядущих поколінь –
    хто Слово Істини посіє ?..

    У пам'ять Неба, пам'ять зір
    пливуть часи, роки, століття…
    Людино ! Не вагайся, вір !
    Що ти – найвищий Божий твір –
    нев’янучих Садів Суцвіття…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Коментарі: (4)


  37. Саша Крав - [ 2009.12.07 20:19 ]
    Тиша
    Тише!... Слышишь?!...
    Любовь… Умирает…

    Так іноді хочеш посидіти в тиші,
    Так іноді хочеться мріяти лише,
    Не чути ні світу, ні музики й серця,
    Забути про вічність із долею герця...

    Приходиш додому. Тут більше нікого.
    Навколо лиш тиша...
    Не чути навколо
    Нікого й нічого, ні звуку в повітрі,
    Жахом проймає в цій темній палітрі.
    Страшно, бо знаю, СТРАШНО, Бо Чую
    Як тиша беззвуччям по нервах маршує,
    Тремтить і шепоче, слова ненависні,
    І гарні й прекрасні, Чудові і Чисті,
    Що душу тривожать в осінньому листі,
    Турбують, ламають і біль обіцяють,
    І зимні морози у серце пускають;
    слова, що упали із уст ненавмисне...
    Хто ж знав, що пошкодять?! Вони ж такі чисті?!!
    Високі й колючі,написані Болем,
    Серцем ПАЛЮЧИМ, враженим горем!...

    ...слова не погані (кляну ж поза очі),
    Вони лишень сильні, терпкі,
    ... і пророчі.


    “Тише!... слышишь?! любовь… умирает…”
    2008


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.31) | "Майстерень" 5.5 (5.38) | Самооцінка 3
    Коментарі: (6)


  38. Світлана Майя Залізняк - [ 2009.12.07 19:34 ]
    Камедетеча
    у передгроззя вишні гомонять.
    Я чула вчора шелестку розмову.
    Їх у дворі вціліло тільки п"ять.
    Летіли кажани у ніч - на лови...

    Стомилася від музики і лиць.
    Остуди прагла. У вишневий ґелґіт
    Із дому вийшла - під штихи грімниць.
    Млоїлося у серці, руки терпли.

    Дерева шелестіли про мороз,
    Петарди, гусінь, лезва, цвяхи, круків...
    Я знаю ліки... І рецептів - стос.
    І вербам - зле!.. - кивнула в бік прилуки.

    Вщухає вітер. Зійде сонце в рань...
    Літоростки впиналися у плечі.
    Біль струменів,
    яскріла
    чорна
    твань…
    Дощ нехотя тлумив камедетечу…



    2007-2012


    *-хвороба дерев від морозу,
    механічних пошкоджень.



    Рейтинги: Народний 6 (5.77) | "Майстерень" 6 (5.89)
    Коментарі: (3)


  39. Світлана Козаченко - [ 2009.12.07 13:20 ]
    РОЗБИТЕ ДЗЕРКАЛО-2
    Вдивляюсь пильно в люстра глибину...
    Що хочу вгледіть? Срібна амальгама
    без пристрасті відсвітить все, що бачить:
    дрібненьку зморшку, сиву волосинку,
    очей зелено-сірих запитальність...
    Не хочу довірять крихкому склу!
    Я зовсім не така, сліпа площино!
    Та невблаганність дзеркало являє
    суворої реальності життя.
    Портретна яв зухвалого свічада
    мене дратує, змушує яритись,
    здіймає хвилю в темряві бездонній:
    хто видів правду – здатен на злочинство.
    2008


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Коментарі: (3)


  40. Дмитро Дроздовський - [ 2009.12.07 09:22 ]
    * * *
    рука, не простягнута в небо…
    очима шукає пів звука,
    і в небі — самотності мука,
    у небі — хрести і валети,
    холодна печатка розлуки,
    і я, емальований ребус.

    чекай і почуєш, як дехто
    шукає і тіло, і пам'ять,
    шукає червону пеалу,
    і чашу шукає з-під серця,
    щоб стати ще кимось із дехто.

    холодна зима серед літа,
    химери у небі, мов зорі,
    (ви бачили чайку на морі?),
    на острові, там, де маорі…
    та чайка нічим не покрита…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.36) | "Майстерень" 5.5 (5.29)
    Коментарі: (3)


  41. Ярина Брилинська - [ 2009.12.06 20:33 ]
    ***
    клубочком у горлі
    несказане слово
    ладунок тротилу
    у власному тілі
    блукаюча куля
    у пошуках цілі
    сльозливої солі
    кусок скам’янілий

    ковтати клубочок
    згорнути неспокій
    осіннього сумніву
    викласти гори
    палити і димом
    пускати у вирій
    багряного болю
    хмаринки прозорі


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.4)
    Коментарі: (27)


  42. Світлана Козаченко - [ 2009.12.06 19:45 ]
    Гриби

    Міцненькі хлоп’ята й кремезні діди!
    Ховайтесь, бо хтось поспішає сюди!
    Накрий-но листочком свого капелюха,
    Тримай, як зайчисько, на маківці вуха!
    Брунатні, вишневі та білі шапки
    Зарийте мерщій у колючі голки!
    Нехай він проходить, нехай не помітить,
    Хай сонце йому просто в очі засвітить!
    Ми зовсім не хочем потрапити в борщ!
    Хай хмара насуне і випаде дощ,
    Нехай він намокне, нехай заблукає,
    Хай з лісу мандрує і нас не шукає!
    2005


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Коментарі: (3)


  43. Світлана Козаченко - [ 2009.12.06 19:16 ]
    Стріха

    А колись на хатині бабусиній
    Не було черепиці, ні шиферу,
    А солома сміялася радісно –
    Ніби золото – сонячним вихором!

    Як новенька, було, то виблискує;
    Постаріє, дощами пронизана, –
    Тьмяно-сірою хмаркою дихає,
    Горобців відганяючи списами.

    А під стріхою – ластівки весело
    Метушаться-турбуються дітками,
    Пісню, з теплого краю занесену,
    Так щебечуть, мов пісня та виткана.

    Тчуть-снують – мовби сонечка промені
    Хочуть в стріху вплести між соломою.
    А вночі, як поснуть вони, стомлені,
    Чують діти їх сни. Невагомою

    І прозорою ниткою вишиють
    Сни рожеві пташата під стріхою,
    І під осінь весну знову вимріють –
    Як додому повернуться з втіхою.

    Стріха в хати лежить – мов на пагоді...
    Як онуки почнуть щебетати,
    То бабуся всміхається лагідно:
    – Ластів’ята мої, ластів’ята!..
    2005


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Прокоментувати:


  44. Світлана Козаченко - [ 2009.12.06 18:12 ]
    Як було
    А нам здавалося: пройшло все чисто:
    його взяли і вивели за місто,
    а там – всього лише дещиця крові,
    і ту розмили роси світанкові.
    Та все було інакше, о, інакше!
    Так, як тоді воно бувало завше...
    Були різки, і “кішка” з пазурами,
    і в муці нелюдській Мадонна – мама.
    Був хресний хід – найперший, невмолимий.
    Була весна. Мабуть, цвіли оливи...
    Вінок із терня впився в плоть жертовну...
    Чи може Бог уподобитись овну?
    Людина тягне, йде, то пада раптом,
    і шкіри висять скрізь криваві клапті.
    Нестерпна спрага, біль. Де межі болю?!
    Хутчій кінець, що дасть жадану волю...
    Та жертва вимагає крок за кроком
    для свідків змалювать панно широке.
    А фарби вибір, як завжди, скупий –
    червоне все, лиш вечір золотий.
    Той вечір, що настане після бурі,
    коли покинуть стражники похмурі
    пустельні схили пагорба святого,
    не стрівши по дорозі вже нікого.
    Десь був Петро, і прийде ще Хома,
    прощення Агасферу вже нема,
    у зашморгу – кому було найважче,
    минули розпач, біль... – і все це нащо?
    А ранок устає, й холодні роси
    омиють Божі руки й ноги босі.
    І сяйво прийде в світ і в людські душі,
    бо Він сказав: “Їх врятувати мушу”.
    Хто Він: чи Бог, чи, може, чоловік, –
    того ніхто не знатиме повік.
    Але Він був, і це Його офіра –
    вогонь добра, любові, щастя й миру.
    2003


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Коментарі: (4)


  45. Світлана Козаченко - [ 2009.12.06 18:10 ]
    Відверто
    Ну як би так сказати нелукаво,
    відверто-щиро-чесно-від-душі,
    не вводячи нікого у неславу, –
    навіщо люди шкрябають вірші?
    І я шкребу. Деру папір безбожно –
    натхнення!.. А таланту крихта є?
    Либонь, і без Пегаса якось можна:
    затюкали – утерсь – і за своє...
    Писати манія – хвороба вже й не віку –
    епохи цілої! – вчепилася, мов рак!
    Пече й свербить долоня права чоловіку –
    це вірний знак: не втриматись ніяк!
    І ми грамузляєм лексеми-фрази-тексти:
    до форми зміст, і форму – до зміста –
    і домодерні, й постмодерні (next-и!),
    забувши геть, що геній – простота.
    Що лиш один, мабуть, з кількох мільйонів
    народиться – воістину піїт! –
    із серцем чистим в Бога на долоні –
    і не шукатиме, чим здивувати світ.
    2000


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Коментарі: (6)


  46. Оксана Маїк - [ 2009.12.06 17:19 ]
    * * *
    Осіннє небо тисне ваготою,
    Спресовує, ущільнює печаль.
    І відчуваю - я під ним не встою
    Без міцності твого плеча.

    Вітрище стрепенувсь мерзлякувато,
    Жбурнув під ноги пригорщу сльоти.
    Мабуть, було на свята забагато...
    Хоч ти мене від суму захисти!

    І ти прийшов. Крізь хляпатоху й темінь,
    Поміж дощем - і навіть не намок.
    Приніс пахучі пізні хризантеми,
    У спомин літа - радості ковток.

    2005


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.42) | "Майстерень" 5.5 (5.33)
    Коментарі: (4)


  47. Сонце Місяць - [ 2009.12.06 09:09 ]
    Червоні двері
     
    Стрічкової ночі, відлуння ключів
    Коридори в однакових лампах
    Вівтарі слів сатирично святкові

    Задимлена арлекінівська рампа
    Хтиво гнуті культові статуї
    Дзеркально розсіяні кулі звуків

    Зникаючи тисячами провулків
    За ногами коронний Сент-Луїс
    У сріблі Місяця з-під покрівлі
    Ампірна брама будинку отрути

    Час полювання на зяючі скрути
    Залізні звірі в чадній годівлі
    Шаленіючи на хмільнім весіллі
    Де бенкетують пурпурні спрути



     -&-




     




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (16)


  48. Олеся Овчар - [ 2009.12.05 11:34 ]
    Колись...
    Колись прийдемо ми удвох,
    Не домовляючись про зустріч,
    Згубивши суєту тривог
    І оминувши неминучість.

    Стежками сонячних слідів,
    Зірок молочними шляхами
    До озера, що між лісів
    Цілує небо берегами.

    У дикій тиші почуттів
    Замруть серця у здивуванні.
    Забудеш ти, чого хотів,
    Забуду я усі вагання.

    Зіллються наші манівці
    На прохолодному камінні...
    І ти на рідному лиці
    Зцілуєш сльози безпричинні.

    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Коментарі: (8)


  49. Володимир Свідзінський - [ 2009.12.04 22:23 ]
    Вже ані словом, ні співом
    Вже ані словом, ні співом,
    ні блиском очей не приваблю
    Юного серця.
    Та є в мене доня, мій паросток ніжний,
    Буде любити мене і вечірнього.
    Буду їй милий
    Навіть тоді,
    як затихну під брилами смертної
    ночі.

    Із збірки "Медобір"


    Рейтинги: Народний 6 (5.8) | "Майстерень" 6 (5.78)
    Коментарі: (1)


  50. Іван Андрусяк - [ 2009.12.04 17:53 ]
    ПРИТЧА ПРО КАМІНЬ
    1.
    прокинулась душа
    крилами змахнула
    і від землі
    не відірвалась

    важенне щось тисне
    до землі пригибає
    від земного тяжіння сильніше
    земним тяжінням посилюється

    прокинулась душа
    але довкола ніч
    погляд впирається
    в софіт хмар
    свічки зірниць
    загасив вітер
    морозом захохані
    тріскають шиби
    думок

    2.
    пригадав:
    злість палала в душі
    не примусив її
    в собі перебути
    зовні вилитись дав
    пожежею

    прогоріла
    перегоріла
    лишився шлак:
    твердий і важкий

    камінь

    3.
    мама говорить:
    душу слухай
    вона ніколи
    поганого не скаже
    а як її слухати
    коли на душі
    камінь

    тато каже:
    кожну роботу
    з душею роби
    а з каменем на душі
    як

    друзі жаліють
    ех
    продав
    чортові душу
    а хто ж її купить
    якщо на душі
    камінь

    кохана просить
    душу свою
    подаруй мені
    схаменися!
    на душі ж
    камінь

    4.
    пішов до лікаря
    душа болить
    прооперували
    вийняли каменя
    подаруйте попросив
    подарували

    поклав у креденц
    під скло
    на почесне місце
    а до ранку
    камінь знову
    до душі приріс

    вдруге операцію переніс
    забрав каменюку
    під три чорти викинув
    аби не знати
    де впаде
    тричі сплюнув через плече
    і пішов
    не обертаючись
    а на ранок
    знову камінь
    на душі відчув

    після третьої операції
    до церкви камінь приніс
    сім служб
    відправити над ним замовив
    прочитав молитву
    і заснув спокійно
    а на ранок
    знову на душі
    камінь відчув

    5.
    більше
    не вирізав
    і тепер щоденно
    виколупую з болем
    від каменюки чортової
    по шматочку
    і знайомим та незнайомим
    в душі кидаю

    і маю надію
    що колись таки
    позбудуся


    Рейтинги: Народний 5.63 (5.55) | "Майстерень" 5.63 (5.61)
    Коментарі: (4)



  51. Сторінки: 1   ...   109   110   111   112   113   114   115   116   117   ...   175