ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були

Євген Федчук
2026.06.18 20:12
Коли війна закінчилась, москалі завзято
Узялись про перемоги книжечки писати.
Тонни книжок написали про Московську битву,
Як їм удалося вперше ворога розбити,
Сталінградську, Курську, звісно, про взяття Берліна,
Як поставили фашистів вони на коліна.

Іван Потьомкін
2026.06.18 20:04
Війни невигойні стигмати.
Печаль Арахна тче і тче.
Виходить на узвишшя Мати
І руку прикладає до очей.
Кого там надивляє, – не питайте.
Про те в нас знають навіть малюки...
...Війни невигойні стигмати,
Невжеж ви оселились навіки?

Артур Курдіновський
2026.06.18 14:21
Лютує сіре небо грозове.
Живуть під ним приборкані міщани.
Безпосередність малюка Жерве
Зустрілася з підступністю Вальжана.

Знов заглушають Божу благодать
Реальності приземлені куплети.
Нічого не змінилося. Дзвенять

Володимир Бойко
2026.06.18 12:57
Ми зійшлися, щоб множився рід,
Щоб зростав український нарід,
Та життя скерувало не так -
Ми злучали котів і собак.

Бо найперше цінує наш рід
Непоганий стабільний дохід,
А як треба продовжити рід -

Борис Костиря
2026.06.18 11:59
А кого я знайду на забутій стежині?
Може, Будду, а може, в лахмітті Христа.
Чи Конфуція в давній, старій одежині.
Ця стежина - пролог до нового хреста.

На зарослій і вкритій снігами стежині
Відшукаю забуті, затихлі слова,
Що сховались колись у зел

Володимир Ляшкевич
2026.06.18 10:15
Кінець! Я все колишнє перезрів.
Кольт у руці не виправить мій нрав,
та крапку покладе тому, як жив,
нехай і з тим, за що усе б віддав.

Моя душа неначе за дверми,
в яких немає клямки вороття
аби не повернути до юрми,

Віктор Кучерук
2026.06.18 08:09
Вовк почув від Лиса вість,
Що разів, напевно, шість
У саду з'являвся гість,
Що кору і зелень їсть,
І від саду аж до гаю
Непокареним петляє,
Бо, не маючи утоми,
Відточив отак прийоми

Мар'ян Кіхно
2026.06.18 03:59
Поганий правнуче!
Ми, славний прадід твій,
не задля того це понаскладали,
щоб всяке падло,
опинившися в віддаленні,
про се ліпило, як йому намарено, й
грошву легку звивало у сувій
на сплату світла,

Олена Побийголод
2026.06.17 22:45
Борис Скорбін (1904-1972; народився й провів молодість в Україні)

Ми діти тих, хто бій давав
самій Центральній Раді,
хто паровоз свій полишав,
йдучи на барикади.

    Наш паровозе, мчи притьма,

Олег Герман
2026.06.17 20:26
Я брав круті пороги без вагань,
Палив мости, не дбаючи про попіл.
Із безлічі безумних сподівань
Лишав собі лише гарячий клопіт.

Здавався світ підручним і малим,
Кохання — штормом, а невдачі — димом,
І кожен день у пошуках мети

Борис Костиря
2026.06.17 12:04
Мені часу, напевно, ніколи не стане.
Я постійно біжу і не знаю куди.
У далеких полях чи лісах Індостану
Я шукаю розгойдані смисли годин.

Ніби відповідь на нерозв'язні питання,
Я шукаю у джунглях безумного дня.
А впіймаю у руки часи катування,

Вячеслав Руденко
2026.06.17 09:34
Чумацький шлях як ніч ,як сон
Чумак завжди хороший,
Був в дивну сіль поверх кальсон
Він схований між грошей.
Модерн вовни давно відсох,
Вогонь в очах світився,
Зелених щічок світлий мох,
У кузні де дрімав Сварог,
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія - Вибрані твори


  1. В Горова Леся - [ 2024.01.06 09:59 ]
    Думко, річко найбистріша...
    Думко, річко найбистріша!
    Думко, птахо швидкокрила!
    Заплести тебе у вірша
    Не завжди мені під силу .

    Ти - то спека, а то злива,
    То стерня, а то насіння,
    Бо тебе, таку мінливу,
    Полонити не посмію.

    Щойно бризом обіймала,
    А за мить змітаєш вихром.
    То, як злива, ти зухвала,
    То спадаєш в роси тихо.

    Зранку ніжила у сниві,
    Дарувала диво- мрії.
    Просинаюсь полохливо-
    Лиш уривок бовваніє.

    Та в новому дні допоки
    За тобою мчуся слідом,
    Ти розвіюєш мій спокій,
    Де б не сіявся, не зійде .

    Бо тобі якби у небо,
    Думко ти моя сяйлива,
    Чи на зірку в синім крепі,
    Чи на сиву хмари гриву .

    Заплести б веселки стрічку
    У рядки, як в чисті коси!
    Думко-зливо, думко-річко,
    Думко- пісне стоголоса.


    Рейтинги: Народний 6 (5.83) | "Майстерень" 6 (5.96)
    Коментарі: (2)


  2. Тетяна Левицька - [ 2024.01.05 17:29 ]
    Попри все
    Осінь "підмочила" репутацію,
    а зима згадала всі гріхи.
    Може, хто з мостивих має рацію
    те, що ми з тобою штурпаки?
    Як тепер на люди появитися,
    очі запозичити в сірка?
    Тягнеться за нами, наче китиця,
    слава незугарна, говірка!
    Зачинюся вдома і тужитиму,
    заїдатиму халвою стрес,
    на тобі, такому "знаменитому",
    я поставлю величезний хрест!
    Не прощатиму образ нестриманих,
    щиро не любитиму чуже,
    буду бавитись сумними римами
    і старіти в муках. Та невже
    лиш тоді, мене полюблять родичі?
    Пожаліють друзі: "самота,
    їй судилось доживати в немочі
    у клітині золотій літа."
    Як подумаю, що люта знатниця,
    наворожить нам життя пусте,
    то нехай довіку лихо казиться!
    Будемо щасливі попри все!

    05. 01. 2024р.


    Рейтинги: Народний 7 (6.23) | "Майстерень" 7 (6.32)
    Коментарі: (2)


  3. Світлана Пирогова - [ 2024.01.05 09:58 ]
    По скляному мості
    Ідеш, неначе по скляному мо́сті.
    Думки снують, снують: чи це кохання?
    Бо свіже дихання й чарівний простір.
    Розлита річка - бурне хвилювання.

    Ідеш, неначе по скляному мості.
    І якось боязко душі і сумно,
    А таємничий знову вабить острів,
    Перед тобою всміхнена парсуна.

    А може, не кохання це, а пристрасть,
    Яка колись, мов міст скляний - у друзки.
    Стосунків цих підбила б жирну риску,
    Але ж у цвіті почуттів галузка.


    Рейтинги: Народний 6 (5.86) | "Майстерень" 6 (5.96)
    Коментарі: (2)


  4. Тетяна Левицька - [ 2024.01.04 13:48 ]
    Сторінки життя
    Спогадом зринають два озерця,
    та жену задуму навісну,
    хоч того забути не вдається,
    хто зненацька в душу зазирнув.

    Скільки тих пройшло крізь серця кладку,
    сліду не лишивши по собі.
    Відкриваю пам'яті нотатку,
    де сонетів очі голубі.

    На папері літери курсивом —
    у вервечки згадка заплела:
    тужної мелодії мотиви,
    романтичну лірику тепла.

    Воскресає тогочасне літо —
    що не відшукати в нагідках.
    Тріпотять отруйним горицвітом
    сторінки любові у руках.

    03.01.2024р


    Рейтинги: Народний 7 (6.23) | "Майстерень" 7 (6.32)
    Коментарі: (4)


  5. В Горова Леся - [ 2024.01.04 11:43 ]
    Сумно ні про що
    Розлився хмуро сум у синій висі
    Де захід сонця миттю відгорів,
    І на сосні високій , як на списі
    Тонким окрайцем місяць заяскрів.
    Примовк холодний вітер, ледве диха,
    За обрій круглі хмари попливли,
    A прùлісок сосновий здався диким
    Німим відбитком чорної скали.
    І ліхтарі не люблять цих окраїн -
    Що третій , може , тільки й засвітив,
    Але чомусь так тускло і так тьмяно,
    Ще більше стало суму й темноти.
    ..
    Така ця довга ніч - ніяк не спиться,
    І день мені на поміч не спішить,
    Чи задуми розкласти по полицях-
    Що зовсім викинуть , що , може перешить,
    І зрозуміть , що пізно , а що рано,
    Про що й забути маюся давно.
    ..
    Із дня вчорашнього замість води , в стакані
    Не випите , як сум , сухе вино.
    А місяць ось заглянув до кімнати,
    Встромився краєм в раму у вікні,
    І світить мені тихо й винувато
    В думки , хоч ні про що , але сумні.
    04.02.2022.



    Рейтинги: Народний 6 (5.83) | "Майстерень" 6 (5.96)
    Коментарі: (4)


  6. Ніна Виноградська - [ 2024.01.04 11:39 ]
    Задля свобод


    Додому повернулись на щиті
    Оті, що добровольцями спішили
    Свої віддати і життя, і сили.
    Для нас вони сьогодні вже святі.

    Відвоювали Бучу та Ірпінь,
    Ізюм і Харків завдяки їм вільні.
    Та біль і горе у народу спільні,
    Хоч вороги ховаються у тінь.

    Колаборанти розплодились скрізь,
    Показуючи цілі для ракети.
    Вилазять із щілин, як із тенетів,
    Здавалось – люди, а насправді слизь.

    І скільки їх по селах і містах
    Тут розвелося, а були ж сусіди!
    Ділили разом з ними щастя й біди.
    Не відали, що в них є зради птах.

    Тепер суспільство ділиться навпіл,
    Одні у військо, інші – ухилянти.
    Що діють підло, мов колаборанти,
    Втікають за кордони, що їм тил.

    Вони, своє рятуючи життя,
    Не стануть підставлятися під кулі,
    Пошлють народу із кишені дулі.
    Їм не цікаве наше майбуття.

    А ті, що помирають за народ
    В холодних незакріплених окопах,
    Не дивляться на відгуки Європи,
    Ідуть на ворогів задля свобод.
    28.12.23 


    Рейтинги: Народний 6 (5.53) | "Майстерень" 6 (5.77)
    Коментарі: (2)


  7. Олена Побийголод - [ 2024.01.04 06:56 ]
    1956. Діти Туману
    Із Бориса Стругацького (1933-2012)

    Ти чуєш зажурений спів кабестана?
    Не чуєш? – Дарма, півбіди...
    Відходять із гавані Діти Туману.
    Відходять... Надовго? Куди?

    Ти чуєш, як чайка над хвилями плаче,
    й далекий між хмарами грім?
    Ховаються щогли за мрякою, наче
    за пологом сі́рим сири́м.

    У вітер досвітній, у буряне море,
    від темної маси землі –
    безтрепетні люди в безмежжя суворе
    уводять свої кораблі.

    І буде напруження біля штурвала,
    і ще за авралом аврал,
    «дев’ятих валів» нескінченна навала
    і рифів голодний оскал;

    і теплі широти, й наповнені сіті,
    і шелест напнутих вітрил,
    і той довгожданий цілуючий вітер,
    яким привіта́ суходіл.

    Для них береги чотирьох океанів
    з’явитись готові з імли.
    Відходять із гавані Діти Туману;
    верну́ться нескоро... Коли?

    (2023)


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.56) | "Майстерень" 5.5 (5.6)
    Коментарі: (4)


  8. Ярослав Чорногуз - [ 2024.01.03 06:05 ]
    Твоя душа
    І
    ,
    Твоя душа - як бісеринки-зорі,
    Нам світять угорі, немов добро.
    Воно у цьому виступає творі
    Неначе лідер, головний герой

    Із притаманних казці алегорій,
    Що читачу розповідає про
    Насправді незвичайну цю lovestory*,
    Аж випромінює моє перо

    Високу силу, що гамує хижі
    Усі підступні наміри брудні,
    Людців ненависних навдивовижу...

    Нічого не дається без борні,
    І сяйво чарівним намистом ниже
    На темнім небі блискітки ясні.
    _____________________________
    *lovestory - історію кохання (англ.)

    ІІ

    На темнім небі блискітки ясні
    Милують ніжно далеч розімлілу --
    Твоїх очей чаруючі вогні --
    Вбирав із них я притягальну силу,

    Як перших зустрічей зринали дні,
    Їх теплота неждано так зігріла.
    І марив нею потім уві сні,
    Бо нездоланна, магнетична, мила.

    Одразу не збагнув, що це вона --
    Любов прекрасна, як весна надворі,
    Прийшла до мене, врешті, осяйна...

    Й ганявся за химерами, которі
    Забуті вже... Співає далина --
    То пісня у розквітлому мажорі.

    ІІІ

    То пісня у розквітлому мажорі.
    Здається, заспівали небеса...
    Лісам, полям, лугам, барвистій флорі,
    І фауні, що духом воскреса,

    Воюючи в природному відборі...
    Відкрилась ніжна музики краса,
    Цей світ на крила підняла прозорі
    Аж усміхнулась лагідно роса.

    Лиш місто родить ревом звуки бруду,
    Шматує, догоджає Сатані.
    Оглушливістю нищить співу чудо...

    Все ж ненадовго драйви ті смурні...
    Сопілка-най ізнов лоскоче груди,
    Являється принадливо мені...

    ІV

    Являється принадливо мені...
    Чарівне озеро... о, там Природи
    Закличний голос радістю бринів,
    Ми упивались хвилями свободи,

    Де ніжились лілеї запашні,
    Богині Лелі заспівали оди --
    Тіла, що під водою, мов у сні,
    Кохання зазнавали насолоди.

    Чи є за хмарами подібний рай?
    Лише байки ковтаємо бадьорі...
    Цим розповідям ні, не довіряй

    Бо житимеш в содомі і гоморрі...
    Хай пестять солов'їний небокрай
    Тональності, як хвилі на Босфорі.

    V

    Тональності, як хвилі на Босфорі,
    Відтінки мають різні, кольори,
    О музико моя, ти в непокорі
    Звитягою озвучиш серця крик!

    Чи радісна, то темпи часто скорі,
    Де жваві віртуозні ритми гри,
    При бальних танців запальнім фурорі
    Нас вихор підіймає догори.

    Та хочеться романсів старовинних,
    Або ліричні хай звучать пісні --
    Кохання чари там яскраві линуть...

    Як співи солов'їні весняні
    Руладами сміються безупинно,
    Переливаються у вишині.



    Переливаються у вишині
    Метеликів крильцята пурхітливі.
    Виловлюючи світло вдалині,
    Немов купаються в сяйливій зливі.

    Вони такі, о господи, манливі,
    Підвладні таємничій пелені,
    Що люди там засліплено-щасливі --
    Лоскочуть їх пестливці чарівні.

    А потім приземляє нас життя...
    Гріховне і жорстоке апріорі*,
    Доводячи до вовчого виття...

    Кохання всі напасті переоре,
    Їх силою, величністю протяв
    Небесний спів на лагідній опорі.
    ______________________________
    *Апріорі - (лат. a priori — первісно) — філософський термін, який означає те, що передує досвіду.

    VII

    Небесний спів на лагідній опорі...
    Твій голос випромінював меди...
    Хоч не співала в опері, соборі,
    Лиш усміхались лагідно сади,

    Берези умлівали срібнокорі...
    Аж ріг свій звісив місяць молодий,
    Як зорі скинув, бувши у дозорі,
    Мов золотом душі нагородив.

    Та інше амплуа тобі судилось
    Після гірких житейських полинів -
    Поезія - музична, легкокрила,

    Дарована ясній височині,
    Й піснями серця людству засвітила...
    Хто ними так чарівно гомонів?!


    VIII

    Хто ними так чарівно гомонів?!
    Неначе віти у прекраснім парку,
    Де вітер виграває на зурні,
    Щебече птаство в кожнім закамарку.

    Там легконогі коні вороні
    Везуть закоханих доволі шпарко...
    І він її цілує, мов сп'янів,
    Вона пісні співає під гітарку.

    Чи це наснилося серед зими?
    Бо допікають ночі захололі.
    Як літа хочеться вдихнуть грудьми,

    Пройтися легко росянистим полем,
    Та навісніє, грюкає дверми,
    Кричить зимова хуга: "Вже доволі!"

    ІХ

    Кричить зимова хуга: "Вже доволі!"
    Є радість у порі оцій своя!
    Йди, рученьки зігрію я поволі,
    Красуне мила, дорога моя.

    Од вітру щуляться дерева голі,
    Морозу не позбутися ніяк,
    Бо тільки грудень всівся на престолі,
    Оповиває холоду змія.

    Та добрі вчинки, лагідність жіноча,
    Тепло дарують, ласку візаві.
    Приймаю залюбки її, охоче

    Хоч знає заздре стежечки криві,
    Дурницями нам голови морочить,
    І сипле в очі цілу жменю кпин.

    Х

    І сипле в очі цілу жменю кпин,
    Плітками із-за рогу лихословить
    Такими, що супроти них полин
    Солодким видається, аж медовим.

    Лихі ті завидющі люди злі,
    Далеко їм до справжньої любові,
    Жорстокі наступають на граблі --
    Життя карає за падлюцтво й змови.

    А ти умієш те не помічать,
    Шляхетним серцем гамувати болі,
    Розвіяти чорнющу непроглядь...

    Хай насипає чорт на рани солі,
    Бо ненадовго цей пекельний тать
    Міняє настрій дикістю сваволі...

    ХІ

    Міняє настрій дикістю сваволі
    Чергова із життєвих темних смуг,
    Як в музиці - дієзи на бемолі.
    Меланхолійний виникає круг,

    Язик увесь уже у валідолі
    Через дрібних переживань ланцюг.
    Стаєш ти бранцем чорної неволі,
    Короткочасних напастей, недуг.

    Чекають нас до сонця повороти,
    Немов намиста сяючий бурштин,
    Що постать випромінює навпроти...

    І вже любов'ю сповнені гаї!
    Хоч як злі сутності вчиняють спротив,
    Та боре їх одна з твоїх таїн.

    ХІІ

    Та боре їх одна з твоїх таїн -
    Це - віра незборима в наше щастя,
    Пораду вибивати клином клин
    Дадуть тихенько нелюди зубасті --

    Навіщо здавсь, мовляв, сварливий він?!
    Хіба із ним стать парою удасться?!
    Віддати краще Сатані уклін,
    Служити вірно всемогутній касті.

    Ні, не рабиня ти у тім гнізді,
    А просто добра, без падлюцтва ролі,
    Щоб ницості заприсягтись орді!

    Ідеш назустріч завше світла волі...
    Жагою я спалахую тоді!
    Бо там -- Любов-Богиня -- сила долі!

    ХІІІ

    Бо там -- Любов-Богиня -- сила долі,
    Незрима покровительки рука
    Веде туди, де весни ясночолі
    Вигойдує діброва гомінка,

    Розмаює вітрами на роздоллі,
    І ними заколисує, м'яка,
    Ми в озері єднаємося голі
    Під тьохи соловія-співака.

    Раптово чорна хмара, як чортиця,
    Яку дратують ігри лугові,
    Нам блискавкою люто заіскриться...

    Злий люд страшніш за гуки грозові,
    Тому вбирають диво наші лиця --
    Еолової арфи щемний дзвін.

    ХІV

    Еолової арфи щемний дзвін --
    Любові голос чарівний, найкращий.
    Він умостився весь на тятиві
    Амурового лука серед хащі,

    Протявши наскрізь нетрі лісові,
    Бальзам пролив на серденько боляще...
    Цілющим вітру подихом навій
    Святковий настрій миті підходящій.

    Усе минає, кажуть, і любов.
    Невже нудьга лишається в фаворі?
    Докір німотний серце уколов...

    Та все відносне - також зрю у корінь --
    Вогонь кохання тліє й сяє знов --
    Твоя душа - як бісеринки-зорі.

    ХV

    МАГІСТРАЛ

    Твоя душа - як бісеринки-зорі,
    На темнім небі блискітки ясні,
    То пісня у розквітлому мажорі
    Являється принадливо мені...

    Тональності, як хвилі на Босфорі,
    Переливаються у вишині.
    Небесний спів на лагідній опорі
    Хто ними так чарівно гомонів?!

    Кричить зимова хуга: "Вже доволі!"
    І сипле в очі цілу жменю кпин,
    Міняє настрій дикістю сваволі...

    Та боре їх одна з твоїх таїн -
    Бо там -- Любов-Богиня -- сила долі,
    Еолової арфи щемний дзвін.

    18 листопада 7531 р. (Від Трипілля) (2023) - 2 січня 7531 р. (Від Трипілля) (2024)




    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (4)


  9. Світлана Пирогова - [ 2024.01.01 09:57 ]
    А українцi - найвродливiший народ

    А українці - найвродливіший народ
    Душею доброю, широкою, як поле,
    В якому цінності людські і волі код,
    Любов до матері-землі, до барвів слова.
    А скільки лихоліть душа пройшла оця,
    Свавілля царське і Гулаг, голодомори.
    Виборювала правду, щастя від Творця,
    Хоч пролилось немало з неї крові.
    За Незалежність досі йде страшна війна
    За рідний дім, за батька, сина, доньку, матір,
    Бо Україна в кожного бійця одна.
    Розірве, вірмо, ЗСУ лихий, ворожий ятір.
    То ж українці - найвродливіший народ,
    Що прагне миру, праці і навік свободи.
    У єдності вся нація проти заброд,
    Бо українець - справжній на землі господар.


    Рейтинги: Народний 6 (5.86) | "Майстерень" 6 (5.96)
    Коментарі: (2)


  10. Юрій Лазірко - [ 2023.12.31 21:48 ]
    просимо дивонько ясне
    просимо
    дивонько ясне
    більше тепла
    світла
    й сили
    хай же наш Бахмут
    не вгасне
    дай нашим воїнам
    крила

    дай не піти охоронцям
    в мерзлу розкопану яму
    лийся з відплатою
    сонце
    переливайся краями

    в кожній
    хвилині прожитій
    в кожній
    невчасній загладі
    той
    хто прийшов
    буде битим
    серденько
    вірі не зрадить

    куля до кулі -
    намисто
    висне
    між персами втрати
    вибухи
    ходять по місту
    що може видивом стати

    знай
    недобитий ще
    враже
    те
    що за нами
    те рідне
    тут
    на околиці
    ляжеш
    ми зустрічаємо
    гідно

    10 Лютого, 2023


    Рейтинги: Народний 7 (5.67) | "Майстерень" 7 (5.76)
    Коментарі: (2)


  11. Євген Федчук - [ 2023.12.31 17:36 ]
    Легенда про місто Сміла
    Сидять під горіхом онук з дідусем,
    В тіні заховались, бо ж спека надворі.
    І вітер гаряче повітря несе.
    Не хочеться десь потикатись в цю пору.
    Тож сіли на лавці, знайшли холодка
    Та й тішаться, бо і турбот в них немає.
    Неділя, онуку не йти до садка,
    А діда робота також не чекає.
    Онук же цікавий, все хочеться знать,
    Тож діда й на мить не лишає в спокої.
    А тому цікаво теж розповідать,
    Бо ж знає багато всіляких історій.
    Урешті питає онук дідуся:
    - А що наше місто так дивно назвали?
    Напевно, над тим насміхається всяк?!
    Хоч назв в Україні існує чимало –
    Там Київ, Чернігів, Острог чи то Львів.
    Чому так зовуться, усім зрозуміло.
    Назвали на честь чи княгинь, чи князів,
    Відомих по світу, а в нас якась Сміла?!
    Чи то кращу назву знайти не змогли?..
    - Дарма ти, онучку. Говориш дурниці!
    Бо ж назву найкращу для міста дали,
    Що іншим містам лише заздро дивиться.
    Як хочеш, історію слухай одну,
    Звідкіль оця назва для міста взялася!
    Відтоді вже вік не один проминув.
    Століттями Тясмина стрічка вилася
    Між цих берегів до стрімкого Дніпра.
    Селились тут люди, жили і вмирали.
    Надходила й селам вмирати пора.
    Але на їх місці нові виростали.
    Отак і з’явилось містечко отут,
    На березі Тясмина, Яцькове звалось.
    Навколо ліси, болота – глухий кут.
    Але в ті часи то й на краще, здавалось.
    Бо ж прийде орда по відомих шляхах,
    Віднайде містечко й розорить безжально.
    Людей же чекатиме доля лиха,
    Ясиром до Криму посунуть печальні.
    Тож люди жили тут між топких боліт
    Й широких лісів, господарством займались.
    Рікою й Дніпром вибиралися в світ.
    І місто росло, і хати будувались.
    А якось по місту чутки поповзли,
    Що звідкись прийшов дід старий із малою.
    У місто, щоправда, вони не зайшли,
    Чомусь обійшли Яцькове стороною,
    Сховались в лісах. Чи боялись когось?
    Чи то між людей жити не захотіли?
    У місті ніхто не дізнався того.
    Про ту новину кілька днів говорили,
    А потім забули. Вже час проминув.
    Якось хлопці з міста йшли лісом гуляти.
    Ішли, говорили – хто бачив що, чув.
    Бувало,встигав хтось і пожартувати.
    Аж раптом на стежку дівчина ступа.
    Та ж гарна, нівроку. Аж хлопці спинились.
    Одразу і сміх поміж ними пропав.
    Стояли стовпом, на дівчину дивились.
    Один бешкетливий до тями прийшов,
    Надумавсь над дівкою пожартувати.
    Став, руки у боки: - Дівчино, здоров!
    А можна в уста тебе поцілувати?
    Бо ж ти така гарна… Та стала й мовчить.
    Він крок уперед. Вона очі підня̓ла:
    - Як спробуєш крок ще до мене зробить,
    Заріжу! – спокійно йому відказала.
    І вже у руках звідкись ніж появивсь.
    Спинився бешкетник: - А ти таки сміла!
    А як тебе звати? – питать заходивсь.
    Вона лише мовчки стояла, гляділа.
    І раптом пропала. Була і нема.
    Де ділась, ніхто того і не помітив.
    Шепочуться хлопці: - То Мавка сама!
    Та і поспішили забратися звідти.
    Відтоді стрічали її на стежках
    Не раз і не два. А, як звати, не знали.
    Тож Смілою й звали. А хто вже така,
    То в неї при стрічі уже й не питали…
    Хоч мирно жили між лісів і боліт,
    Вважали, що тут їх орді не дістати.
    Та, видно, навів хтось ординців на слід.
    Уранці якось, ледве стало світати.
    Собаки гуртом валувати взялись.
    Сторожа зі стін видивлялася пильно.
    Аж тут кіш ординський зненацька з’явивсь.
    Немов мурашва обложила суцільна.
    Місцеві за шаблі, мушкети взялись
    Аби від навали тієї відбитись.
    Жорстокі бої біля стін почались
    І кров ручаями по них стала литись.
    Хоч бились завзято з ордою вони,
    Татар було більше, вже скоро здолають.
    Подав би хто поміч їм зі сторони
    Та ж вістки подати можливість не мають.
    Мабуть, доведеться загинути всім,
    Чи, може, товаром у Крим усі підуть.
    Орда не залишила вибору їм…
    Загін козаків по татарському сліду
    Назирці ішов. Небагато було.
    Відкрито напасти – себе загубити.
    І морщить ота̓ман в заду̓мі чоло,
    Не знає, як з кошем отим поступити.
    Стоять козаки та чекають наказ,
    Готові погинути в битві з ордою.
    Тут з лісу виходить дівчина якраз,
    І до отамана стрімкою ходою.
    Не встиг той і рота відкрити, вона
    Промовила: - Є стежка через болото
    Ірдинське. Ніхто про ту стежку не зна.
    Я вас проведу, якщо, звісно, не проти.
    Звідтіль небезпеки орда не чека,
    Ударите ззаду по хану самому…
    І дивиться, шаблю трима у руках,
    Неначе зі зброєю добре знайома.
    - Що ж, - мовив ота̓ман дівчині, - веди!
    Провчи̓мо орду, щоб забула дорогу.
    Не знали ще досі такої ходи
    Козаки – болото тягло їх за ноги,
    Хотіло звалити. А дівчина йшла
    У них попереду і то їх тримало.
    Повинні змогти, бо ж вона он змогла,
    Вони й не такі перешкоди долали.
    Нарешті, болоту кінець. За ліском
    Вже чується гомін татарського кошу.
    Козацтво забрьохане стало рядком,
    А сам отаман каже дівчині: - Прошу,
    Вертайся назад чи сховайся скоріш.
    Бо далі уже чоловіча робота.
    Вона лише стиснула шаблю сильніш.
    - Я з вами піду, якщо, звісно, не проти?!
    А проти… то я обійдуся й без вас.
    У мене з татарами власні рахунки.
    - Як хочеш! – на те отаман обізвавсь.
    - Ну, хлопці, вперед! – прокотилося лунко.
    Забрьохані, наче ті лісовики,
    Зненацька козаки на кіш налетіли.
    Татари на них не чекали-таки
    Та ще й отакі страховидла уздріли.
    «Аман!» – закричали, - «Алла!» і «Айда!».
    Хто кинувсь тікати, хто кинувся битись.
    І кров потекла по траві, мов вода.
    Містяни з-за стін не схотіли дивитись,
    Ударили дружно й орда подалась.
    Вже шаблі козацькі її лиш косили.
    Лиш курява вслід по орді піднялась,
    Бо та утікала до Криму щосили.
    Зрубавши останніх, кого досягли,
    Вернулись козаки загиблих зібрати.
    Шукати дівчину оту почали,
    Що так помогла їм татар подолати.
    Знайшли…поміж трупів ординців вона
    Лежала – прохромлені шаблею груди…
    Остання усмі̓шка лишилась одна
    На пам’ять від неї врятованим людям.
    Над Тясмином місто ховало її,
    На пагорбі, щоб було видно здалека.
    Щоб бачила сонце в ріки течії,
    Щоб рано весною вітали лелеки.
    Не знали, як пам’ять її зберегти.
    Аж доки у когось ідея з’явилась:
    - А, може, нам місто на честь наректи,
    Тоді б вже у пам’яті точно лишилась.
    - А, як її звали? – Та ж Сміла! Чи ні?
    - Нехай буде Сміла! Отак і зосталось.
    Історію дід розповів цю мені.
    Тепер, бач, онучку, й тобі передалась.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.31)
    Коментарі: (2)


  12. В Горова Леся - [ 2023.12.31 09:18 ]
    Колискова
    Ти не плач, дитинко.
    В час передранковий
    Дай тебе підняти. Правило двох стін ...
    Тут, у коридорі, буде й колискова,
    Й постіль із подушки, й рук моїх заслін.

    Птахою схилюся, поцілую кіски,
    Подихом розвіє їх легенький шовк.
    Спи, маленьке диво, дай но витру слізки.
    Подивися, Мурчик в схованку прийшов.

    У тепленьке місце моститься до тебе.
    Спи, моя розрадо. Спи, моє дитя .
    Ніч мине й засяє сонечко у небі,
    Будемо дивитись, як хмарки летять.

    То листи до Бога, а у них без ліку
    Молитов гарячих, щоби нас біда
    Оминула скоро, й на твою голівку
    І малій пилинці впасти Він не дав .

    Ця війна скінчùться, будемо гуляти
    Ми утрьох по місту стрічками алей.
    Спи, а я тихенько помолюсь за тата,
    Хай заслін від кулі Боженько пошле.
    30.12.2023.


    Рейтинги: Народний 6 (5.83) | "Майстерень" 6 (5.96)
    Коментарі: (4)


  13. Юрій Лазірко - [ 2023.12.30 19:44 ]
    ластівонька прилетіла
    ластівонька прилетіла
    принесла весну на крилах
    і гніздечко в стрісі звила

    мила
    ще не зеленіла м'ята
    де мені тебе шукати
    ти одна
    доріг багато

    свято
    лиш тоді в душі настане
    як тебе знайду
    кохана
    доле
    ти моя
    незнана

    тане
    лід у серці весняному
    і тепло шукає дому
    повторятиму без втоми

    в тому
    променистому багатті
    до сивин би дочетатись
    і палати
    не згорати

    в златі
    щоби щастя мить зростили
    у якої білі крила
    а весна додала б сили
    мила

    1 Лютого, 2023


    Рейтинги: Народний 7 (5.67) | "Майстерень" 7 (5.76)
    Коментарі: (2)


  14. Світлана Пирогова - [ 2023.12.30 10:35 ]
    Тільки вдвох


    Самота роз*їдає людину,
    Ніби цвях покриває іржа.
    Час безжальний біжить неупинно,
    Не існує для нього межа.

    Розкажи, як живеш наодинці.
    Не приховуй. Твій біль струменить.
    Відчуваю, бо в кожній клітинці
    Так вразливо й тривожно щемить.

    Не мовчи. Загою твою рану
    Теплотою своєї душі.
    Від акорду старого органу
    Розіллються рікою вірші.

    Не залишиться сліду від суму,
    Із шпаринок його прожену.
    Лиш твої бачу очі у тлумі,
    І вночі мені теж не до сну.

    Я втамую твій біль поцілунком
    І хмарини розсію суцільні.
    Візаві, мов бальзам порятунку.
    Тільки вдвох ми з тобою... сильні.


    Рейтинги: Народний 6 (5.86) | "Майстерень" 6 (5.96)
    Коментарі: (2)


  15. Артур Курдіновський - [ 2023.12.29 18:47 ]
    Червоний спалах (онєгінська строфа)
    Забилося частіше серце...
    На тлі помилувань і страт
    До таємниці доторкнеться
    Червоним спалахом гранат.

    Та потім в нотах ностальгії
    Зухвало спалить всі надії.
    Він сліз моїх не визнає.
    Лишився попіл. Це моє.

    І я приймаю той дарунок,
    Як згусток всіх моїх провин.
    Їх так багато, я - один.
    Я сам створив цей візерунок.

    Я - співучасник, не глядач!
    Червоний спалаху! Пробач!..


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.86) | "Майстерень" 5.5 (5.89)
    Коментарі: (4)


  16. Нічия Муза - [ 2023.12.29 10:27 ]
    Вітру в полі
    Вертаємося до своєї хати
    на кращі села, де ще є сім’я,
    тоді і буде Муза нічия
    до тебе Аелітою літати.

    Поетова фантазія багата,
    тому на зламі цього житія
    вертаємося до своєї хати
    на кращі села, де ще є сім’я.

    Її оберігатимуть пенати
    як не удома, то у лободі,
    а побудуємо небесні шати,
    полетимо у вирій і тоді
    вертаємося до своєї хати.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.44) | "Майстерень" 5.5 (5.43)
    Прокоментувати:


  17. В Горова Леся - [ 2023.12.29 09:57 ]
    Зимова ніч
    Ця ніч - як давній фотонегатив :
    Блакить небесну чорна плівка вкрила,
    Сховавшись , місяць хмари підсвітив -
    Летять на чорнім небі білі крила.

    Там , де чорніли скиби із землі,
    Рябіє тіней біло - сіре диво,
    І білий сніг , що втримавсь на гіллІ
    Малює контур саду негативом.

    А зорі - ніби з іншого життя -
    Такі яскраві в чорнім оксамиті,
    В морозній чистій висі мерегтять
    На небі , що дощами грудня вмите.
    01.2022.


    Рейтинги: Народний 6 (5.83) | "Майстерень" 6 (5.96)
    Коментарі: (2)


  18. Артур Курдіновський - [ 2023.12.28 23:54 ]
    До мови
    Мовонько рідна! Ти вмита сльозою
    Кольору довгих, запеклих боїв.
    Сповнена гордістю, сумом, красою,
    Дихаєш тишею літніх гаїв.

    Мовонько рідна! Окроплена кров'ю!
    В полі за тебе стоїть батальйон.
    Гостю казала завжди: "На здоров'я!",
    Вбивці брудному - одвічний прокльон.

    Мовонько рідна! Свята і кохана!
    Чиста, як мрія дитячого сну.
    Дай мені сили та вилікуй рани!
    Спів твій здолає і смерть, і війну!

    Знаю, що ворог здолати не зможе
    Мову, що в серці сестри та вдови.
    Рідна моя! Бережи тебе Боже!
    Мово! Благаю! Ти тільки живи!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.86) | "Майстерень" 5.5 (5.89)
    Коментарі: (2)


  19. Юрій Лазірко - [ 2023.12.28 21:08 ]
    самотня ніч
    самотня ніч
    складається з безодні
    вона в мені
    як дотиків холодність

    хворіє час
    знемогами заснути
    тремтить свіча
    і оживає сутінь

    а серця стук
    нагадує про себе
    воно - п'ястук
    затиснутого неба

    де душі слів
    вивчають тиші рамки
    вони не злі
    на неминучість ранку

    і рідна сіль
    дає устам відчути
    у всій красі
    боліти -
    значить бути

    та гріє все ж
    одна єдина думка
    ти в снах прийдеш
    до мене з поцілунком

    цілунки ці
    промовисті
    яскраві
    рука в руці
    метелики
    в уяві

    летять собі
    за пристрасті пороги
    то по тобі
    лелітки неземного

    і ніч
    не ніч
    і сутінь
    не по суті
    тремтить в мені
    все те
    що не забути

    29 Січня, 2023


    Рейтинги: Народний 7 (5.67) | "Майстерень" 7 (5.76)
    Коментарі: (2)


  20. Світлана Пирогова - [ 2023.12.28 08:22 ]
    О скільки чула
    О скільки чула я зізнань в любові
    І сотні компліментів флірту.
    Були слова трояндово-шовкові,
    П*янкі, хмільні, мов ріки спирту.

    І обіцяли королівські замки,
    І рай земний - життєву казку.
    Які ж бо ласі, хитрі забаганки,
    А на обличчях - тільки маски.

    Сховали б ці ілюзії у нішу.
    Для мене є найкращим в світі -
    Вслухатися в природну чисту тишу,
    Брехні у ній немає цвіту.


    Рейтинги: Народний 6 (5.86) | "Майстерень" 6 (5.96)
    Коментарі: (2)


  21. Віктор Кучерук - [ 2023.12.28 05:19 ]
    * * *
    Наче крові згустки,
    Застеляє хустку
    Маків цвіт, –
    Як глибокі рани,
    Кольори багряні
    Крають світ.
    Серце сильно тужить,
    Бо багато дуже
    Крові барв
    На оцій хустині,
    Що колись дівчині
    Дарував...
    28.12.23


    Рейтинги: Народний 6 (5.61) | "Майстерень" 6 (5.87)
    Коментарі: (2)


  22. В Горова Леся - [ 2023.12.27 09:03 ]
    Сум, знайомий такий
    За ніч листя, на стежку постелене, вітром скуйовдилось.
    Ще недавно палаюча крона заплутала синь.
    Убрання золоте липа скинула, й дивиться з подивом
    На оголений стан, що останній листок обтрусив .

    Сум, знайомий такий, він поміж павутини захований,
    Затухає вогонь під ногами, забитий дощем.
    Заливається щиглик відлунням із літнього гомону,
    Про кохання співає, а пісня печаллю тече.

    Не боли мені, пізнє жадання, що осінь залишила.
    В білосніжній зимі аритмія дощу пропаде.
    І думки у рядки повлягаються знову притишено.
    Що боліло - зніміє, й залишиться місце пусте


    Рейтинги: Народний 6 (5.83) | "Майстерень" 6 (5.96)
    Коментарі: (2)


  23. Ярослав Чорногуз - [ 2023.12.27 05:09 ]
    Свято кохання (романс-вальс)
    Пестощі, пестощі, пестощі губ
    Лагідні лестощі любим* навзаєм.
    Волею неба дарований шлюб,
    Те, що ми щастям усі називаєм.

    ПРИСПІВ:
    Боже мій, Боже мій, Боже мій, ах!
    Хвилі зустрічні цунамі бажання.
    Вихор шаленства летить по світах.
    Це тріумфує так свято кохання!

    Ніжності, ніжності, ніжності рук
    Шкіру шовкову усю обтікають.
    Шерех солодкий як спів у них - звук -
    Мов одчиняє ворота до раю.

    ПРИСПІВ:
    Боже мій, Боже мій, Боже мій, ах!
    Хвилі зустрічні цунамі бажання.
    Вихор шаленства летить по світах.
    Це тріумфує так свято кохання!

    Любощі, любощі, любощі тіл,
    Пристрасті море, хмільне божевілля.
    І відчування життя повноти,
    І океанне любові всесилля.

    ПРИСПІВ:
    Боже мій, Боже мій, Боже мій, ах!
    Хвилі зустрічні цунамі бажання.
    Вихор шаленства летить по світах.
    Це тріумфує так свято кохання!
    _____________________________
    *Любим - тут іменник у множині.

    27 грудня 7531 р. (Від Трипілля) (2023)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (2)


  24. Юрій Лазірко - [ 2023.12.26 19:50 ]
    ой як ясно зірка сяє
    ой як ясно зірка сяє
    радісна новина
    завітає просто з раю
    подарує сина

    Цвіт Небесний
    Бог Предвічний
    він зігріє світ у січні
    і дорогу Світлу вкаже
    з ним на серце ляже

    не закриють хмари зірку
    сніг не запорошить
    хай недовго буде гірко
    хай приходить прошу

    Цвіт Небесний
    Бог Предвічний
    він зігріє світ у січні
    і дорогу Світлу вкаже
    з ним на серце ляже

    тож радіймо і вітаймо
    немовля сповите
    низько голови схиляймо
    годі сльози лити

    Цвіт Небесний
    Бог Предвічний
    він зігріє світ у січні
    і дорогу Світлу вкаже
    з ним на серце ляже

    18 Січня, 2023


    Рейтинги: Народний 7 (5.67) | "Майстерень" 7 (5.76)
    Коментарі: (4)


  25. Юрій Лазірко - [ 2023.12.26 19:46 ]
    наступ вузиться до мертвої точки
    наступ вузиться
    до мертвої точки
    рештки вулиці
    з дитячим садочком
    приземляються
    підкинуті стрімко
    лялі-іграшки
    напалму обжинки
    запах палений
    черепки шрапнелі
    в ранці кольору
    сірої шинелі
    ще не встигнуло
    небо посиніти
    напис з бусика
    обережно діти
    ледь обвуглений
    виглядає шибу
    дим розходиться
    і волосся дибом
    пси відлюдники
    зграя вурдалаків
    мчать до проліску
    їм усе до смаку
    і вовтузиться
    з кулеметом стрічка
    десь на цвинтарі
    запалає свічка
    цьогоріч вертеп
    кікімора в берцях
    і заглади хор
    по косі на серце
    але чути дзвін
    поводир колядки
    з ним
    і вітер змін
    і про світло згадка
    спалахне колись
    перемоги зірка
    світ від радості
    плакатиме гірко

    17 Січня, 2023


    Рейтинги: Народний 7 (5.67) | "Майстерень" 7 (5.76)
    Коментарі: (2)


  26. В Горова Леся - [ 2023.12.26 11:55 ]
    Радуйся, Діво Маріє
    Радуйся Діво, Маріє Пречиста!
    Пісня до Тебе лунає в віках!
    Сліз наших спОвідних добре намисто
    Ніжно тримаєш в Своїх Ти руках.

    Крепким надійним покровом накрила...
    Кожному вибір- заходь, не спіши!
    Сліз не соромся, бо сльози- то сила,
    Шанс ще омити гріхи із душі.

    Кожна сльоза - то молитва до Тебе,
    Слід покаяння на мокрій щоці.
    І піднімаю я очі до неба
    Стиснувши хрестик натільний в руці.
    2021


    Рейтинги: Народний 6 (5.83) | "Майстерень" 6 (5.96)
    Коментарі: (6)


  27. Світлана Пирогова - [ 2023.12.26 08:04 ]
    Син Божий народився


    Різдвяна нічка. Урочисте небо.
    Сіяє ясна зіронька вгорі.
    І сніжність чиста, ця землі потреба.
    Розкрила ніжно крила чарівні.

    І чути дзвони, радісно дзвенять.
    Мереживо на склі із блиском срібла.
    А в хаті затишно й смачна кутя,
    І за столом зібралися всі рідні.

    Син Божий народився від Марії.
    Лунає благодатний неба спів.
    Нехай Любов, Надія й сильна Віра
    Не гаснуть у житті вовік віків!


    Рейтинги: Народний 6 (5.86) | "Майстерень" 6 (5.96)
    Коментарі: (6)


  28. Артур Курдіновський - [ 2023.12.26 07:49 ]
    Стілець без ніжок
    Ай, який я молодець!
    У крамниці знижок
    Я купив собі стілець,
    А він - геть без ніжок!

    Продавцю я пояснив,
    Що мав на увазі:
    Ніжки потім причеплю,
    Зараз - не на часі.

    Ось додому я приніс
    Цю покупку цінну.
    Ніжки будуть у стільця!
    Будуть неодмінно!

    Жінка бачить і пита:
    "Що це за дурниця?
    Ти навіщо це приніс?
    Він на що згодиться?"

    Я кажу: "Ти постривай!
    Тексту забагато!
    Він такий, який він є!
    Треба поважати!

    А мені не заважай,
    Не нав'язуй думку!
    Краще ручку вже приший
    До своєї сумки!

    Рік вже той стілець стоїть
    В мене на терасі.
    Ніжки ще не причепив -
    Поки не на часі.

    Щоб побачили, його
    Виставив навмисно.
    Та й на ньому написав:
    "Я люблю Отчизну!"

    Ми з безногим тим стільцем
    Схожі - не те слово!
    Він - точнісінько, як я!
    Патріот без мови...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.86) | "Майстерень" 5.5 (5.89)
    Коментарі: (4)


  29. В Горова Леся - [ 2023.12.25 13:01 ]
    Щоби не здавались ночі темними
    Щоби не здавались ночі темними,
    Зерном пломінким
    У вечірні хмари недаремно ми
    Сіємо зірки,

    Й стамувавши подих виглядаємо:
    Буде угорі
    Сяяти небесними скрижалями
    Світло наших мрій.

    Зірко, ти, надією запалена ,
    Ранок наближай!
    Недаремно сіємо у хмари ми
    Зерна із бажань.


    Рейтинги: Народний 6 (5.83) | "Майстерень" 6 (5.96)
    Коментарі: (2)


  30. Світлана Пирогова - [ 2023.12.23 14:11 ]
    Мінливості царина
    Слова, як листя зірване із гі́лля
    Розніс безжально вітер навсебіч.
    В полоні осені усе привілля,
    Туманний подих, журавлиний клич.

    Дощу безбарвний накрапає бісер,
    Дрібний цокоче, мов слова, слова...
    Не гасне жовте полум'я узбіччя:
    Кущі, дерева вбрані і трава.

    Нічого не лишилось, тільки осінь
    Стирає, ніби губкою, слова.
    Мінливості царина і без лоску,
    Як ніч міняє день, не спить сова.


    Рейтинги: Народний 6 (5.86) | "Майстерень" 6 (5.96)
    Коментарі: (2)


  31. Тетяна Левицька - [ 2023.12.23 12:36 ]
    А ти спитай
    В твоїх парцелах кублиться весна
    і висіває день волошки зранку.
    А ти спитай, що думає вона,
    коли тобі прасує вишиванку?

    Говориш, там де серце, припекла,
    лишилася підпалина брунатна?
    Змахни марудну думку із чола
    і дякуй Богу, що на більш не здатна!

    22.12.2023р.


    Рейтинги: Народний 7 (6.23) | "Майстерень" 7 (6.32)
    Коментарі: (6)


  32. В Горова Леся - [ 2023.12.23 09:01 ]
    Краплі
    Рахую на щоках краплини свіжі,
    Але туманом спомин завихрив:
    Про те, коли тобі писала вІрші
    Із недолугих дієслівних рим.

    Нелегко мабуть все тепер забути,
    Згадається , бува, на самоті
    Як у дощем намочені етюди
    Ти птахою осінньою влетів.

    Таким ось вільним яструбом строкатим,
    Що не зігріє, надто вже швидкі
    У нього крила.
    Та й чи вмів кохати,
    Розбещений теплом чужих кутків?

    Рахую краплі на щоці. Холодить
    Безбарвний день нав'язливим дощем.
    То що було, всього лише пригода?
    Чи порцеляна, що розбилась вщент?
    11.2022.


    Рейтинги: Народний 6 (5.83) | "Майстерень" 6 (5.96)
    Коментарі: (4)


  33. Віктор Кучерук - [ 2023.12.23 06:47 ]
    Місячної ночі
    Вигнувсь місяць срібною підковою
    Серед ночі в неба на краю, –
    Від очей сторонніх переховую
    Я тебе то в лузі, то в гаю.
    Яскравіє річка, наче золото,
    І п’янить приємно сіножать, –
    Як мені з тобою всюди солодко
    В опівнічній тиші мандрувать.
    Постояли трошки під осикою
    Та й вмостились зручно на спориш, –
    Ти лише вдоволено хихикаєш
    І додому зовсім не спішиш.
    Струшеними росами забрьоханий,
    Не заводжу пісеньку сумну, –
    Споглядаю поглядом закоханим
    Твого тіла ясну білизну.
    З голови до п’яток обціловую
    Жінку повну зваби та краси, –
    Вигнувсь місяць срібною підковою
    І сія ревниво що є сил…
    23.12.23



    Рейтинги: Народний 6 (5.61) | "Майстерень" 6 (5.87)
    Коментарі: (2)


  34. Артур Курдіновський - [ 2023.12.23 02:24 ]
    Бо це жінка!
    Тут зловили зовсім нещодавно
    В нас коригувальницю одну.
    Жіночка наводила ракети
    Та чекала "русскую вєсну".
    В неї чоловік, мала дитинка.
    Треба пожаліти! Бо це жінка!

    На росії п'яна свиноматка
    Відправляє сина на війну.
    Згодом дочекалася на звістку
    Хоч сумну, та зовсім не страшну:
    Похоронку - влітку, "Ладу" - взимку.
    Треба пожаліти! Бо це жінка!

    Ось дурепа молиться старанно
    В МП-храмі, хоч і УПЦ.
    А як вийде - з вуст її прокльони
    Воїнам-героям. Як вам це?
    Злість в очах, на голові хустинка.
    Треба пожаліти! Бо це жінка!

    Ще якась кугутка в передмісті
    Ворогу позиції здала.
    І тепер село перетворилось
    На уламки шиферу та скла.
    Слухайте! Це ж - наша! Українка!
    Треба пожаліти! Бо це жінка!

    Скільки треба ще пролити крові?
    Скільки ще потрібно тут смертей,
    Щоб нарешті внутрішню гидоту
    Чітко відрізняти від людей?
    Припиняйте цю балаканину!
    Пожалійте жінку Україну!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.86) | "Майстерень" 5.5 (5.89)
    Коментарі: (6)


  35. Світлана Пирогова - [ 2023.12.22 18:02 ]
    А тиша била скло
    А тиша била скло і руйнувала стіни...
    Слова терпіли в летаргічнім сні.
    Так сталось, що німі гуляють досі тіні,
    Не в змозі вигнати минуле, ні.

    Нав'язливо сплітались застарілі ночі,
    Безсонням рухали сліпі думки.
    Ці тіні смутку знову розкривали очі,
    В яких мигтіли втомлені роки.

    Хоч в зоряній вуалі темінь ночі неба,
    І місяць свічку запалив сповна.
    Чи проберемося через глибоку дебру,
    Коли глухі всі клаптики вікна.

    А тиша била скло і руйнувала стіни...
    Твоє мовчання гупало в мені.
    Надовго затаїлась ця душевна міна,
    Що часом вибухала без вини.


    Рейтинги: Народний 6 (5.86) | "Майстерень" 6 (5.96)
    Коментарі: (2)


  36. Артур Курдіновський - [ 2023.12.22 08:25 ]
    Осінній Шопен
    Блідий туман не зможе загасити
    Ліричну щирість вистражданих нот.
    Я - Фридерік. Осінній композитор.
    Пожовкле листя - творчий мій блокнот.

    Мій сум тонкий, замріяний, ажурний...
    І це - душа оголена! Не роль!
    Торкаються душі мої ноктюрни,
    Освідчився в коханні сі-бемоль.

    Увесь я у палкому полонезі!
    Я знаю, що не зміниться канон.
    Цей світ жорстокий... Тези, антитези...
    А прагматизм - сумнівний еталон.

    Нехай, нехай крізь фантастичну призму
    Дивлюся на реальності парад.
    А серце прагне трохи романтизму,
    Коли приходить сірий листопад.

    Тече моя тендітна кантилена,
    А темп життя вже зовсім не такий.
    Запрошую журитися з Шопеном,
    Бо це для вас я взяв акорд легкий.

    Гучних, веселих звуків так багато!
    Якщо почули - знайте: не моє!
    Зі мною треба осінь зустрічати,
    Пошиє настрій жовтень-кутюр'є.

    Здається, навіть камінь м'якшим робить
    Фантазія крихких музичних рим.
    Того, у кого кожна нота - сповідь,
    Не можна переплутати ні з ким!

    І чорно-білих клавишів безгрішність
    Нехай пливе в сторіччя. З року в рік.
    Я знов благословив вразливу ніжність!
    Осінній композитор. Фридерік.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.86) | "Майстерень" 5.5 (5.89)
    Коментарі: (4)


  37. Артур Курдіновський - [ 2023.12.21 09:58 ]
    Калейдоскоп зими
    Я думав, біла... Абсолютно біла...
    Без натяку на гаму кольорів...
    Зима на дивний сон перетворила
    Усе, про що я з нею говорив.

    Колись цінив зимові подарунки -
    Сніжинки, кучугури та зірки.
    Як створювали чисті візерунки
    Чи кольори, чи ноти, чи рядки.

    Я про душі жаданий відпочинок
    Прошу сьогодні зиму чарівну.
    Щоб у кружлянні вранішніх сніжинок
    Побачив Перемогу! Не війну!

    І ось, у бірюзовому повітрі
    Я бачу всі холодні кольори.
    І ця зимова радісна палітра
    Рятує від страждання і жури.

    Тепер, як в іграшковому наборі
    Сніжинки посміхаються мені
    І сині, й кришталеві, і прозорі,
    І ті, що не розтануть навесні.

    Сьогодні чорний смуток лізе всюди,
    Але недовгим буде час пітьми.
    Я знаю: більше чорного не буде
    В калейдоскопі світлої зими.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.86) | "Майстерень" 5.5 (5.89)
    Коментарі: (12)


  38. В Горова Леся - [ 2023.12.21 08:02 ]
    Ще у снігах потоне звично слід
    Ще у снігах потоне звично слід,
    Між білих дюн розіллє синьку вечір,
    Сухий полин у інеї, старечо,
    Зігнувши спину, поплететься вбрід
    Мов каторжний, що зважився на втечу
    З колючих заростей, де сплівся глід.

    А ніч мине, розіллється кумач
    Багровим запалає клаптем неба,
    Відбившись у тополях сухоребрих,
    Й сова, не виспавшись, зайдеться в плач,
    І сонця підмороженого гребінь
    За чорним лісом вклеїться в колаж.

    День блисне лиш, й заграють у снігах
    Натягнуті дроти, неначе струни,
    Мелодію, що вечір їм придумав,
    Коли за обрій синій утікав
    Уздовж стовпів, які немов би руни,
    Й до глоду мерзлого розіллється ріка
    Із ліхтарів імлисто жовтим сумом.
    01.2023.


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.83) | "Майстерень" 6 (5.96)
    Коментарі: (2)


  39. Світлана Пирогова - [ 2023.12.20 08:38 ]
    Спогади пахучі


    Замислився мій сад зимовий у снігах
    І згадує квітневе розмаїття.
    Тоді проміння сонця бігло по слідах.
    Тепер - морозно-кришталеве віття.

    Сліди, сліди...Й кохання нашого зигзаг.
    І звідки та чортополоху порість?
    У кожного з'явився свій архіпелаг.
    Разом в щасливу не злилися пору.

    Засніжений мій сад притих, чи , може, спить...
    Які ж були роки весни квітучі.
    Все ж дякую життю за ту щасливу мить.
    Чомусь узимку спогади пахучі.


    Рейтинги: Народний 6 (5.86) | "Майстерень" 6 (5.96)
    Коментарі: (2)


  40. Артур Курдіновський - [ 2023.12.20 07:58 ]
    Хлопчик неслухняний
    (толерантний вірш з дієслівними римами)

    Хлопчик неслухняний
    Харків обстріляв.
    Випустив ракету
    І рахує ґав.
    Як так можна, хлопче?
    Ти ж бо чийсь синок!
    Я тебе, хлопчисько,
    Ставлю у куток.

    Хлопчик неслухняний
    Бучу розірвав.
    Зґвалтував дівчисько,
    Потім розстріляв.
    Ой, ти, хлопче, хлопче!
    Так не можна! Брись!
    Ми ж з тобою - браття!
    Краще помолись!

    Хлопчик-розбишака
    Унітази вкрав.
    Золоті сережки
    З мертвих познімав.
    Ти навіщо, хлопче,
    Граєш у війну?
    Це ж так некрасиво,
    Хлопче! Ну-ну-ну!

    Хлопчик-забіяка
    По кафе вгатив.
    У полон потрапив,
    Очі опустив.
    - Ой, даремно, хлопче,
    Ти прийшов сюди!
    - Больше так нє буду!
    - Ну то й добре! Йди!..


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.86) | "Майстерень" 5.5 (5.89)
    Коментарі: (2)


  41. Тетяна Левицька - [ 2023.12.19 14:06 ]
    Хіба пуста душа болить
    Хіба пуста душа болить?
    Не віриться, їй-богу!
    Невже загуби ненасить
    збирається в дорогу?

    Чумацький шлях розсипав сіль,
    аж солоно у серці.
    Не переймеш сторонній біль
    на себе й саван смерті.

    Ти самотужки не знесеш
    хрест на круту Голготу.
    Допоможу підняти все:
    і сльози, і скорботу,

    усі розпачливі жалі,
    образливі докОри.
    Спостерігай, як на ріллі
    проклюнулися зорі,

    щоб запалити навкруги
    лампади невгасимі.
    Пройшли дощі, крихкі сніги,
    а що ж там за дверима?

    18.12.2023р.


    Рейтинги: Народний 7 (6.23) | "Майстерень" 7 (6.32)
    Коментарі: (4)


  42. Світлана Пирогова - [ 2023.12.19 09:30 ]
    Озеро кохання

    Огорни мене скоріш любов'ю,
    Бо без тебе сіро все і мрячно.
    Лілії цвіли - торкалось слово.
    Озеро кохання вже у рясці.

    Тихе-тихе, мовчазне уранці.
    Квіти-поцілунки - спогад помарнілий.
    Не загоїть серпня вечір рани.
    Ночі у безсонні - тіні лілій.

    Огорни мене скоріш любов'ю.
    Сам колись казав, що вдвох тепліше.
    Слово, лиш твоє, єдине слово,
    Й озеро кохання в цвіті лілій.


    Рейтинги: Народний 6 (5.86) | "Майстерень" 6 (5.96)
    Коментарі: (4)


  43. В Горова Леся - [ 2023.12.19 08:19 ]
    Здійнявся меч
    болить
    та так
    що забиває дух
    за всіх
    немає там чужих
    і жодного
    для кого не знайду
    в молитві місця
    суд верши

    здійнявся меч
    нехай
    то буде дрон
    помстись
    за того
    хто не встиг
    карай
    затягнуте
    вселенське зло
    в людську
    подобу тих

    хто сам себе
    відніс
    до сатани
    рубай січи
    рукою зеерка
    усім
    що світ дає
    пали
    жени
    проклятий дух
    московського совка.


    Рейтинги: Народний 6 (5.83) | "Майстерень" 6 (5.96)
    Коментарі: (6)


  44. Артур Курдіновський - [ 2023.12.19 05:06 ]
    Парад людей чужих (рондель)
    Цей світ - парад людей чужих,
    Незрозумілих та незнаних.
    Я обирав собі коханих
    З немодних фантастичних книг.

    У злому полум'ї інтриг
    Горять новели та романи.
    Цей світ - парад людей чужих,
    Незрозумілих та незнаних.

    Я загубився і побіг
    Свої зализувати рани.
    Почув мелодію органу...
    Та знов повірив не у тих -
    Цей світ - парад людей чужих.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.86) | "Майстерень" 5.5 (5.89)
    Коментарі: (4)


  45. Артур Курдіновський - [ 2023.12.18 08:12 ]
    Він та Вона
    Верлібром він ніколи не писав.
    Увесь він був в рядках твердої форми.
    Він вуха затуляв від крику горну,
    У септимах він бачив міць октав.

    Вона любила тільки вільний стиль:
    По склу металом, крилами по небу.
    Метафори складні - лише про себе...
    Проміння вільне світить звідусіль.

    Він - Всесвіту відвертий антипод.
    Неначе всі існуючі планети
    Щоночі надиктовують сонети,
    Але без тих омріяних пригод,

    В які вона пірнала, королева
    Боїв без правил, марень без межі.
    Ніколи не палало у душі
    Бліде блакитне, радісне рожеве.

    Йому давався важко кожний крок.
    Він вигадав собі свої кайдани.
    Але як чув зворушливе сопрано,
    Наївно прикрашав земний свій строк.

    Вона зітхала. Тільки на словах
    Союзником їй був прозорий вітер.
    Жила собі та не любила квіти,
    Не дочитала жодну з довгих саг.

    У світі, де занадто все просте,
    Вони не зустрічалися ніколи.
    Та очі опускаючи додолу,
    Шукали щось, знаходячи не те.

    В оточенні ілюзій та химер
    Вона не помічає жовту осінь,
    Померла. Та про те не знає й досі.
    А він живе. І думає, що вмер.


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.86) | "Майстерень" 5.75 (5.89)
    Коментарі: (4)


  46. Світлана Пирогова - [ 2023.12.18 08:42 ]
    Сутінковими фарбами бавиться вечір


    Сутінковими фарбами бавиться вечір.
    Ось і грудень закінчує рік.
    І на площах ялинки високі, мов вежі,
    Час веде невмолимо свій лік.

    І зима не шкодує сріблястих сніжинок,
    Виганяє тривогу з душі,
    Бо людині у мирі так хочеться жити,
    Хай для щастя знайдеться рушій.

    Сутінковими фарбами бавиться вечір.
    Не згасає в серці надія,
    Що розгадані будуть життєві всі квести,
    Не розійдеться слово з ділом.


    Рейтинги: Народний 6 (5.86) | "Майстерень" 6 (5.96)
    Коментарі: (2)


  47. Артур Курдіновський - [ 2023.12.17 23:08 ]
    Осінній ґлінтвейн
    Немає більше й сліду від бравади,
    З якою в душу стукала весна.
    Я п'ю ґлінтвейн, що пахне листопадом,
    Дивлюсь на осінь зі свого вікна.

    Самотня осінь - спогадів створіння,
    Надії цукор, а на рану - сіль.
    Я п'ю гіркий ґлінтвейн, напій осінній,
    Червоний, наче мій застиглий біль.

    Цей келих - наче осені світлина,
    Там все: пожовкле листя і дощі.
    Сьогодні без жалю туди порину -
    Вже все одно, що буде на душі.

    Там серце намальоване червоним,
    За ним сховався дуже гострий ніж.
    Спаде на думку ще один синонім,
    І вийде сотий чи двохсотий вірш.

    Цікаво, що там далі, за журою?
    Кохання чи самотність? Світ чи злість?
    Про що ковток гарячого напою
    Увечері сьогодні розповість?

    Про листопад в улюбленому парку,
    З яким пройти судилося мені.
    Про тліючу в руці моїй цигарку,
    Про те, що "так" я виправив на "ні".

    Життя іде, неначе просто сниться.
    Здавався сон реальністю. На мить.
    Вино червоне, запашна кориця
    Нагадує про все. Душа болить.

    У час, коли все стало на заваді,
    Та більше недоречний діалог,
    Я тихо розчинявся в листопаді...
    Та пив гіркий ґлінтвейн. Напій для двох.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.86) | "Майстерень" 5.5 (5.89)
    Коментарі: (2)


  48. В Горова Леся - [ 2023.12.17 11:23 ]
    Нічний етюд
    Ніч побіліла від жмені нежданого снігу,
    Мокрими клаптями кинутого навмання-
    Як обірвав хто пацьорки загублених віхол,
    Вулицю ледве прикрило убоге ткання.

    І відступив уже звичний безмісячний морок,
    Вийшли із нього дерева, тини і хати,
    Димом із білих дахів потягнулися вгору
    Напівпрозорі доріжки, і вітер затих.

    Ніч голубим кисілем замастила гардини,
    В'язко стекла на подушку, торкнула щоки.
    Жменькою снігу зима пригостила, і дивно
    Північ прикинулась ранком, іще не близьким.
    01.2023.


    Рейтинги: Народний 6 (5.83) | "Майстерень" 6 (5.96)
    Коментарі: (4)


  49. Юлія Щербатюк - [ 2023.12.17 10:04 ]
    Прикуті
    Чому буття сплело коханню пастку?
    Чому у серця з розумом війна?
    Де полум’я бажань колись загасло,
    Поміж обох негода льодяна.

    Так палко випікає люта дійсність
    Ті рани, що зосталися коли,
    Упале небо до землі притисло,
    Утримати його ми не змогли.

    Зухвала правда не дає спокуті
    Жаданий спокій повернути двом.
    До втраченого на роки прикуті
    Одним, занадто дужим, ланцюгом.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" 5.5 (5.58)
    Коментарі: (9)


  50. Світлана Пирогова - [ 2023.12.17 08:02 ]
    Переосмислила


    Довірлива..Всю обняла б планету.
    А він - ласкавий, зичливість в очах.
    Заполонив і взяв в чіпкі тенета.
    Хотілось щастям бути у руках.

    Але ж оманливість не вічна, звісно.
    І віддалився він, як не було.
    Крихке кохання не палило свічі,
    Залишилось плямисте видно тло.

    Мов темні дикі хмари в інтервалі,
    Мов бився шторм шалений вод морських,
    Отак її чуттєвість допікала,
    Здавалось чула свого серця крик.

    Крутився довго світ, як в каруселі,
    Опанувала потім вже себе.
    Весняні чула солов*їні трелі.
    Переосмислила, хоч щось шкребе.


    Рейтинги: Народний 6 (5.86) | "Майстерень" 6 (5.96)
    Коментарі: (6)



  51. Сторінки: 1   ...   19   20   21   22   23   24   25   26   27   ...   175