ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старісті – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були

Євген Федчук
2026.06.18 20:12
Коли війна закінчилась, москалі завзято
Узялись про перемоги книжечки писати.
Тонни книжок написали про Московську битву,
Як їм удалося вперше ворога розбити,
Сталінградську, Курську, звісно, про взяття Берліна,
Як поставили фашистів вони на коліна.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія - Вибрані твори


  1. Олександр Сушко - [ 2018.03.28 09:37 ]
    Картина Босха
    Малює Босх, у голові туман,
    У Вавілоні крики, гвалт, гармидер...
    Привів козу із поля дід Іван,
    Бабуня цідить молочко до відер.

    Розпалась вежа, бігають раби,
    Але навіщо нам вони здалися?
    Є сир і лой, вечеря та обід,
    Бебекання кози - достатку пісня.

    Під вежею - каміння, троща, суд,
    В Євфраті утопили будівничих.
    Рогату ж кралю полюбляє люд,
    Сусід у мене творогу позичив.

    Картина гарна - дам останній зуб,
    Подоєна мара ногами хвиця.
    Піду, на поле одведу козу,
    Їй Босх не треба - хай жує травицю.

    28.03.2018р.

    Вовчиця

    Заблукала овечка, не знає дороги додому,
    А навколо вовки - вуха ріже нещадне виття.
    Із похняблених строф повтікали крапки, тире, коми,
    І жбурнула людва в очі критики чорний будяк.

    Вовна у ковтунах, і потріскались ратички хворі,
    Начіплялось кліщів, і ослаблюють зір більмаки.
    Графоману біда - він до пекла чкурне апріорі,
    Хай хоч тут поживе, нам чіпати його не з руки.

    Зрію геніїв пук, в піднебессі ширяють таланти,
    Сіроманців різці їх ніколи не вкусять у зад.
    Рвуться ноти масні, віршів томики, зв'язки і гланди:
    Був густий баритон, а однині - безмовний кастрат.

    Безпідставно вважав, мій набуток - найвищої проби,
    Бо за ціле життя не шмагала сатирика пліть.
    Закунялось дарма, хижакові мій карк до вподоби,
    Клаца вовчик зубцем, і на мене, від злості гарчить.

    І вовчиця вже тут, зголодніли у неї малята,
    Вже летить у стрибку - заволаю за мить на зубах.
    Із пустого ніщо народилась повчальна балада,
    Хутко вірш допишу, ще не встигну, уже у літах.

    28.03.2018р.

    Про природу


    От сяду і всю правду розкажу,
    Куди не глянь - суціль одноманіття.
    Із дня у день римує друг-віршун:
    А ну присядь, підправлю музі віхтя.

    Спочатку уковтни на посошок,
    Протри очиці заспані, каправі.
    Безплатно перший подаю урок:
    Пасися в поетичнім різнотрав'ї.

    Як дум нема - пожуй но кураги,
    Помасажуй у музи гарно дійки.
    Натхнення лусне визрівший пухир,
    Попруть у світ сонети, коломийки.

    Нора і небо, камені та пух,
    Сумне - веселе, тлінь чи ваговите.
    Щемкі рулади - для дівочих вух,
    Сатира - для потенції піїта.

    Для величі, патетики - курсив,
    Шкрябни сльозаве куму на догоду.
    Немовби все ловкенько розповів:
    Пора іти, писати про природу.

    26.03.2018р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (7)


  2. Олександр Сушко - [ 2018.03.27 06:01 ]
    Нива кохання
    Очицями краса на мене "блись" -
    Пора кохатись, задзвенів будильник.
    - Мій чоловіче, йди до мене, кись,
    Клади голівку на новий напірник.

    А я: - Ходім полоти бур'яни,
    Або засолим огірки у діжці.
    Вона ж мені: - Коханий, пригорни!",
    У руці "тиць" свої гарячі циці.

    - А, мо, давай утьопаю супця,
    З учора ти не їла і скоринки...
    Та лада вже не випустить живця -
    Долоні ухопили нижче спинки.

    - А хочеш, то поїдем на курорт,
    На острові далекім знімем хижку?
    Жона ж цілунком заліпила рот,
    І персами заштовхує у ліжко.

    Село труїти рушило жуків,
    Позбавлені лиш ми такого дива.
    Лани й городи мають мужики,
    Зате у мене є кохання нива.

    27.03.2018р.



    Купайся

    Втомила несита столиця,
    З бетону висотний барліг.
    Давай поцілуємось, кице,
    До біса пошлімо усіх.

    Тікаймо із пекла на дачу,
    Загаром обсмалим п'ятак.
    Аж мрію у руки ледачі
    Рапавий встромити держак.

    Я заздрю кротам на городі,
    Сусідці, що рве бур'яни.
    Сьогодні природа у моді,
    Річки, неозорі лани.

    Ми ж чавимо тлусті сідниці,
    Тріщать під вагою стільці.
    Обридло дивитись на шніцель
    І брилу сальця у руці.

    Пурнім у бджолине дзуміння,
    Досвітню цілющу росу.
    Разом потягаємо клим'я,
    Зашкваримо торс карасю.

    - Коханий, спинися, послухай!
    Була вже у пеклі на біс!
    Згадалася "мила" свекруха
    І гострий як голочка ніс.

    Від тиші я стану зелена,
    Люблю штовханину і шум.
    Ти ж їдь, покупайся без мене,
    Я оду про це напишу.

    27.03.2018р.

    Блаж

    Ламає вітер білу ружу,
    Вербу перегриза бобер.
    Консервний ніж встромили в душу -
    Сховатись годі від мегер.

    В кишенях порпається теща,
    Жона заначку вигріба.
    В обох ротяки, наче верші,
    Мій карк у відьом на зубах.

    Сичать удвох дзвінким хоралом,
    Луску здирають коропцю:
    - Гони бабло! Получки мало!
    Із хати геть! Іди, працюй!

    Од щиглів ніс болить і вуха,
    Під копчиком одні синці.
    Дарма я батька не послухав,
    Не взяв це кодло на приціл.

    Нашинкував м'якушки дробом
    І в буду вигнав би до пса.
    Тепер, братва, невдасі торба,
    Вже б краще шершень покусав.

    Умію тільки шепотіти,
    Казати "слухаюсь", "окей".
    Ссуть мужика, як аскариди,
    Життя нестерпне і гірке.

    Останні покидають сили...
    Прокинувсь - жінка поруч, блаж...
    - Який чудовий ранок, милий!
    Чого схопився? Поруч ляж!

    26.03.2018р


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (13)


  3. Олександр Сушко - [ 2018.03.26 06:29 ]
    Зміна стилю
    Перевзув Пегаса. Геть кирзу!
    Не сатира - лірика у моді.
    Намалюю...зоряну росу
    У вінку сонетів і рапсодій.

    Навкруги красунь жмути, сераль,
    Під вікном айва цвіте пахуча.
    У душі нірвана, пастораль,
    Маківка осонцена, блискуча.

    Сльози щастя линуть у траву,
    Удихає грудь вечірній легіт.
    Це не вірш - живу так наяву,
    То сміюсь, то поринаю в регіт.

    І лоскоче мавка під ребром,
    Інша хтиво шепотить у вушко...
    Начудив з пігулками хімпром,
    Заміцні, злітаю із катушки.

    Згодом - проза: крики, ломка, шал,
    М'яв у лапах аж до ранку гоблін.
    Відсьгодні щирий натурал:
    Буду мак любити і коноплі.


    25.03.2018р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (8)


  4. Олександр Сушко - [ 2018.03.25 07:17 ]
    "Вороги"
    Ти мій ворог??? Друже, щоб ти скис!
    Досить дутись, бо набудеш грижу.
    Ворог там, де міни, купи гільз,
    Ти ж - банальна паперова миша.

    Ворог заховався за Дінцем,
    Друг від смерті закриває тілом.
    Ти ж удатний тільки на слівце,
    А сокиру взяти не під силу.

    Люта ворожнеча на словах
    Сіється, неначебто полова.
    Від нудьги-безділля суне дах,
    Ложка в рот угрузла прездорова.

    Напечу зі здором пирогів,
    Аби пусто не було у пузі.
    Отакі у мене "вороги".
    Вам такі відомі, любі друзі?


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (2)


  5. Олександр Сушко - [ 2018.03.24 08:08 ]
    Ранок

    Чи не забагато їмо?
    Від цього кошлатяться вірші.
    Вінки із ковбасних думок
    Поези невдатні колишуть.

    Між тістечком, кексом, чайком
    Строфою б хутенько пробігти.
    Лежать на листку поміж ком
    Недогризки, зронені крихти.

    В кутку оніміло трюмо,
    У ньому одсвічують блюда.
    А чубчик зопрілий намок -
    Пегаси народжують "чудо".

    Я хтів удихнути озон,
    Спочити в могилі скелетом.
    Натомість - то ложка, то сон:
    Сумний розпорядок поета.

    Барильце невпинно росте,
    Правиця уранці лінива.
    На таці несуть каркаде -
    Почнімо із аперитива...

    24.03.2018р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (3)


  6. Олександр Сушко - [ 2018.03.21 10:58 ]
    Хоча б до ста...
    Ой, весна! В тумані голова!
    Липнуть вустя до рожевих щічок.
    І фонтан любові ожива
    В ліжках, у копицях, поміж гичок.

    Півень курку хтиво осідлав,
    Баранці вовтузяться в кошарні.
    Ну, а я - похмурий сивоглав -
    На кохання сподіваюсь марно.

    У душі троянда одцвіла,
    На медок немає сил летіти.
    Тільки ложку стискує кулак:
    - Боже! Дай краплиночку амріти!

    Хай на день пощезне сивина,
    Силою впотужняться рамена.
    Без любові дідові хана,
    Я ж, неначе ковбаса варена.

    Навесні щебечуть солов'ї,
    Світ пурнає у солодкі муки.
    Жив колись пророк Мафусаїл -
    Тищу літ коханок м'яли руки.

    А мені хоча би літ до ста...
    Бабцю мацнув ззаду за охвістя.
    А вона мені: - Чого пристав?
    Йди в сарай! Кабанчик просить їсти.

    20.03.2018р.




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (7)


  7. Василь Світлий - [ 2018.03.20 16:05 ]
    Творче митарство
    І день, і ніч в солодкому полоні.
    Ущерблено вирізьблюю вірші
    На безталанній лінії долоні.
    Мої убозтва – творчі стелажі.
    І не мені – ця зірка угорі,
    І не моє – ця сивина на скронях.
    І випадкове авторство… О, ні.
    Бо й кредо немистецьке – дикий сонях.
    Я не пастух отарам цих овець,
    Не будівничий цього первоцвіту.
    Кінь – не Пегас, казковий Горбунець.
    Малюю квіти, доки в небі літо.
    І день і ніч…

    20.03.18


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" 5.5 (5.39)
    Коментарі: (4)


  8. Серго Сокольник - [ 2018.03.19 23:29 ]
    Що воно?..
    ***Якщо ти довго дивишся у безодню, то безодня теж дивиться в тебе. Ніцше***

    Я пізнати жадаю тебе і себе.
    Мов маля колисаю... Бо я- корабель,
    Що у бурю потрапив. Мене покида-
    ють надії. І мрії. І мари. Та да...ль-
    ня дорога цівавить сама по собі.
    Запитання до Бога. З собою двобій,
    Чи потрібно минуле в майбутнє тягти,
    Цю опалену сутність, трикутні листи,
    Що з минулих боїв нам летять крізь роки,
    Ніби спомин про тих, хто загинув. Поки-
    ну, відлуння смуткові, я вас назавжди.
    У майбутнє дорога до тебе веди
    Крізь сніги, буревії, крізь мороку ніч!
    Хай минуле завиє. Минуле не клич
    У майбутнє, бо стане минулим воно.
    Отак-о каламбурю. А винне- вино.


    © Copyright: Серго Сокольник, 2018
    Свидетельство о публикации №118032000253


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (10)


  9. Кориця Медова - [ 2018.03.18 23:17 ]
    Але ж ти ...
    Тонка рука ще досі у волоссі ніжно тоне,
    і подих ще торкається плеча краплиною дощу,
    але ж ти тільки твір, що потребує охорони,
    а я тебе не захищу …

    Сліди як тінь, ще й досі залишаються на тілі,
    і голос променем вривається у спокій сну
    але ти тільки міф, що плентає без цілі
    а я шукаю глибину …

    В долонях шум – старий магнітофонний
    по венах тягне болісну струну
    але ти тільки звук - останній забобонний,
    що має сенс, коли залишив – ту одну.

    © #КорицяМедова


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" 5.5 (5.33)
    Прокоментувати:


  10. Мирослав Артимович - [ 2018.03.18 15:56 ]
    Всьому свій час
    Усьому час-пора під зонтом неба вічним –
    Чи радості-печалі, чи плачу-реготні.
    Людині невтямки, чому буденно-звично
    Зникають швидкоплинні короткі ночі-дні?

    Чому сьогодні час каміння розкидати,
    Яке у зливі поту трудами назбирав? –
    Це знає лиш Один… І марнота – дебати…
    Під зонтом неба вічним – усьому час-пора…

    05.03.2018


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.63) | "Майстерень" 5.5 (5.7)
    Коментарі: (11)


  11. Іван Потьомкін - [ 2018.03.18 13:45 ]
    Заворожені велети
    Перемерзнути треба, переболіть
    І теплом своїм поділиться,
    Щоб мовчазна каштанова віть
    Запросила в шатро із листя.
    І в пташинім турботнім щебеті,
    І в зажурному спалаху осені
    Дерева – заворожені велети –
    Із глибин добувають нам спокій.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.63) | "Майстерень" 5.5 (5.87)
    Коментарі: (4)


  12. Олександр Сушко - [ 2018.03.17 15:37 ]
    Помилка
    Мій ангеле! На волю одпусти!
    Вже годі із нечистим грати в карти!
    Втомився волочить чужі хрести,
    Ховати дух уярмлений за грати.

    Несу покару за чужі гріхи,
    Кати у горло хлюпають отруту.
    Тисячолітні сплачую борги
    За Агасфера, Єву та Іуду.

    Щодня Голгофа, пекла казани.
    - Страждай!- боги сказали. - Ти терплячий.
    Покара є. Нема лише вини.
    Мовчить святе письмо про це одначе.

    Неправедно засуджений кона,
    Ніхто не буде знати про помилку.
    Розчавлять душу, наче кавуна,
    Спечуть і чорту ляпнуть на тарілку.

    Тендітні вруна вибиває град,
    А буревій виламує тополю.
    В судах земних існує адвокат,
    У небесах - лише Господня воля.

    17.03.2018р.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (6)


  13. Олександр Сушко - [ 2018.03.16 18:01 ]
    Правда
    Не бризкай людям правдою у вічі,
    Бо наживеш одразу ворогів.
    Розумний лупаки в Сірка позичить,
    Розмову переводить на "ги-ги".

    Не варто оббиватися об вуха,
    Доказувати власну правоту.
    Помовчати незле. Нетяму слухай,
    Хай галалака в люду на виду.

    Болючі струни краще не чіпати,
    Обходь усі загострені кути.
    Смиренним будь. М'якеньким, наче вата.
    Підтакуй бевзю, дурневі годи.

    Одскакує від стін гумовий м'ячик,
    Кривавиця змивається дощем.
    За правдолюбцем шибениця плаче,
    І вогнища палатимуть іще.

    Таким я був учора, браття, каюсь.
    Мені писалось інше на роду.
    Підморгує з пітьми дволикий Янус,
    Але у світ за правдою іду.

    16.03.2018р.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (2)


  14. Лана Світ - [ 2018.03.15 22:38 ]
    Ще на годину осінь
    Ще на годину осінь. Марить півсонне місто.
    Форт на колінах нині, вже не на повен зріст.
    Тихо, і чути, форма: не піддається змісту, 
    А чатовий підіймає вічно рипучий міст.
    Місяць чіпляє краєм тінь на могутній брамі, 
    Світлі косички Беати, блима ліхтар в руці.
    Дитячоока жінка, зрощена у Бедламі, 
    Перебирає минуле, як мідяки старці.
    Богом забута лялька, древніх тканин сувої, 
    Книги, від часу змарнілі, ліра, забуті пісні.
    Риси її досконалі як на часи суворі, 
    І напівстертий образ юності на стіні
    Свідчить про те, что вічність не обирає прояв.
    Фрески, поезії, ноти - суть у руках митця.
    І оживають турніри, лицарі, дами, зброя
    На полотні і в книгах. Вічність їм до лиця.
    Тут, у бенкетній залі, тіні тієї днини, 
    Юний бешкетник-лицар, гострий, як сталь меча, 
    І світлокоса жінка, та, що з очима дитини, 
    Не віднімає руку з лицарського плеча.
    Котиться в обрій місяць, наче із ешафоту
    Котиться в сніжну постіль лицарська голова.
    Осінь здається грудню... Навіть могутність Форту
    Час пригинає долу, як не шикуй слова.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.31) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (1)


  15. Тата Рівна - [ 2018.03.15 18:02 ]
    ***
    Я втомилася жити - бруківкою тяжко брести
    Я трамвайний ліхтарик. Я сутінки під мостами
    Я - уже довгожитель, так довго існую між вами
    Так невпинно сную і незграбно руйную мости

    Я втомилася. Бути тілесною важко й журливо
    Я не хочу сіріти та морщитись за течією
    Я ніколи ні дня, ні хвилини не чулась чиєюсь
    Кров у скронях пульсує — так осипаються сливи

    У нагрітім розкаленім сонцем серпневім саду
    Де босоніж, бувало, блукали роки мої ранні,
    Де дитячі надії, слова і дитячі кохання
    Павутинням легким осідали в долоні. Я йду

    Я лишаю цей всесвіт, слонів, черепах, бога Ра
    Котопесика свого, книжки і, найперше, людей
    Мої сосни — високі, айфон мій не визначить де я
    Мої хащі занадто густі. Бога ради — пора

    Всім писати листи й натискати останній ентер
    Підчищати архіви, розпаролювати секрети
    Глухота - загуста. Це нестримно. Боже, ну де ти?
    Ти чому не говориш зі мною, мій любий менторе?

    Мій філософе, цензоре внутрішній піднебесний?
    Я втомилася розмовляти сама із собою
    Я не хочу спинитись трухлявою та старою
    Я не маю ілюзій. Я знаю, що не воскресну

    Попіл буде багном. Ляже кожен, хто йшов по землі
    Кров ніколи! Ніколи! Ніколи не стане вином
    Кроки міряють часом, глибина виміряється дном,
    Висота визнається крильми, наші душі малі
    Вже завіяні вітром та засипані вічним піском...










    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" 5.5 (5.39)
    Коментарі: (2)


  16. Олександр Сушко - [ 2018.03.15 10:48 ]
    Про солодке
    Зуб зламався у короні!
    Ще й сповзає з вух!
    Як не плеснеш у долоні -
    Ти мені не друг!

    Море лайків у Івана,
    Схиблених гурти.
    Не гукатимеш "Осанна!" -
    В гості не ходи!

    І читач у мене сонний,
    Суржиком рече.
    Не прогнешся у поклоні -
    Геть з моїх очей!

    Де порфира для кожуха,
    Із лушпиння трон?
    Та мене ніхто не слуха -
    Утіка бомонд.

    У солодке влипли музи,
    Хлебче мед Пегас.
    Отакі в піїта друзі:
    Є такі у вас?

    15.03.2018р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (14)


  17. Олександр Сушко - [ 2018.03.14 09:37 ]
    Про важливе
    Шкрябну тонзуру мудрості за мить,
    Із логікою кріпко обнімуся.
    Життя багаття скоро догорить,
    У яму ляже мрець старий без пульсу.

    Кому і що живим я доказав?
    А от коли засну в земній утробі
    Казатимуть " Оце помер козак!
    І працьовитий, як верблюд двогорбий.

    А як писав! Таких уже нема!
    Помер титан, а світ і не помітив.
    А, може, в люду вистачить ума
    Забути про невдатного піїта...

    Глитає пес у плісняві батон,
    Довбають кістку на морозі гави:
    Таких як я - "потужних" - легіон,
    Обмитих у дощах і бризках слави.

    Співав коханій вечором пісні -
    Заснула на руках Адама Єва.
    Щасливо посміхається вві сні,
    А решта все для мене - несуттєве.

    14.03.2018р.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (4)


  18. Олександр Сушко - [ 2018.03.13 14:57 ]
    Геніальна вада
    Хай гачка не відає карась,
    А сокири - молода берізка.
    Геніїв критикувати зась!
    Краще цілувати у губиська.

    Віршотрясцю полірую зад,
    Аж болять від оплесків долоні.
    Хлипаю: "Ти - світоч! Бонапарт!
    Запитай хоча би в баби Льоні.

    Не штрикаюсь ріжками давно,
    Можете прикладувать до рани.
    Підстеляю золоте руно
    Під п'яту титанові з осанни.

    Лиш одну послабину дав Бог,
    Підколов іззаду златоуста:
    Геній налягає на горох,
    Полюбляє квашену капусту.

    Голова болить, в очах туман,
    Під тромбона пишуться сонети.
    Ви хваліть. У мене сил нема.
    Хай спочатку сяде на дієту.

    12.03.2017р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Прокоментувати:


  19. Олександр Сушко - [ 2018.03.13 09:27 ]
    Весна!
    Наснажуюсь південним вітерцем,
    Війнув теплом ще заспаний Ярило.
    Нарешті з курки випало яйце -
    Нестися на морозі не хотіла.

    В калюжі зазирають горобці,
    Кудлатий пес забрьохався по вуха.
    А ще недавно - зашпори в руці,
    І сніг у носа бгала завірюха.

    Бурулі одламалися від стріх
    І пророста гачками картоплиння.
    Залито луг водою під поріг,
    Готую верші, путанки та клим'я.

    Зацвенькала синиця - кличе в сад,
    Лечу часник саджати на городі.
    Гряде пора трудів. Весні - віват!
    Куняючи писати вірші годі!

    12.03.2018р.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Прокоментувати:


  20. Олександр Сушко - [ 2018.03.12 13:11 ]
    Кохайтеся!
    А любка щедро накладає плов,
    Бо після ночі як голодний гризлі.
    Писатиму однині про любов,
    Всі інші теми вмерли, перекисли.

    Лінюх удень і уночі дріма,
    Для мене ж тьма - пора благословенна.
    Від чар кохання вчадів, без ума,
    Просторе ліжко - ось моя арена!

    В "десятку" звично поціля гарпун,
    Втішають слух кректання, охи, зойки.
    В сусідки ж чоловік - уже каплун,
    Хоч молодий, заледве сотня років.

    Сталевий спис у моді, не м'який,
    Хоча уже й пора в такому віці.
    Але слабкі сьогодні парубки,
    Невтішені холонуть молодиці.

    Із сажа раптом чується "Куві!",
    Кабанчик просить укришити січки.
    Аби порядок був у голові -
    Кохайтеся! А решта все - до свічки.

    11.03.2018р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (12)


  21. Володимир Бойко - [ 2018.03.11 18:41 ]
    Пістолети (автопереклад)
    Де ви, де ви, пістолети,
    Вороновані стволи.
    Безталанному поету
    Хибно козирі лягли.

    Обійму вас, розцілую,
    Наче дівчину на мить,
    Наймиліших спом'яну я
    Й куля в скроню полетить.

    Накінець тягар сумління
    Скину перед рубежем –
    В царство снів без сновидіння
    Не пускають з багажем.

    2018


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (2)


  22. Олександр Сушко - [ 2018.03.11 09:39 ]
    Пророцтво
    Чи заговорить Україна рідною,
    Якщо хохли втекли на чужину?
    Син - у Варшаві, а дочка - у Сіднеї,
    У цьому я себе лише виню.

    Рубав Сірко запроданців з охотою,-
    На сотні літ вперед чаклун глядів.
    А нині зрада слова стала модою,
    В ціні жратва, монети золоті.

    Заборгувала батьківщина жидові
    За власну землю, волю і хати.
    Пів-України жебрає по світові,
    У решти сил немає утекти.

    На вишиванці обірвали китиці,
    Побила міль і охабні, й брилі.
    Людей не стане, мова самознищиться,
    І запанують п'яні москалі.

    Здає онук англійською екзамени,
    Чужій рідні руки не подаю.
    Не дай вам Бог останнім могіканином
    Дожити у занедбанім раю.

    11.03.2018р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (6)


  23. Олександр Сушко - [ 2018.03.08 08:43 ]
    8-ме березня!
    Не тішити дружину - моветон.
    А тут весна! Чому б не привітати?
    Уже купив трояндовий бутон,
    Кагору пляшку, плитку шоколаду.

    Лежить любов. А я варганю борщ,
    І голубці готую паралельно.
    Вродливице! Сяйнистий лик не морщ!
    Поглянь, які биточки на пательні!

    Ледь не забув про борщ, братва, пардон,
    Товчу хутенько ще гарячу шкварку.
    В котлетний фарш - підсушений батон,
    Півжмені часничин і смальця чарку.

    А потім - швабра, віник і совок,
    Змітаю віхтем павуків зі стелі.
    За спиною лунає хижий крок,
    Пантера піднялася із постелі.

    В загривок запустила пазурі,
    В лопатки уштикнулись теплі циці.
    -Мій любий! Кинь мітлу! Мене бери!
    Сьогодні відмовляти не годиться...

    08.03.2018р.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (19)


  24. Мирослав Артимович - [ 2018.03.08 06:47 ]
    Вінок сонетів ув акровіршах (на здобуття Нобелівської премії у номінації акровінкоплетіння:))
    Магістрал («Віночок місяців»)

    Всі місяці гуртом зізвали раду,
    Ізразу січень – в лідерський забіг.
    – Невже? А ми? – загомоніли ззаду,
    Огуда засніжила, наче сніг.

    – Чи ж, браття, місце лідера – не знада? –
    Оманою не ділиться пиріг.
    Коби усе було між нас до ладу –
    Миттєві свари виб’ємо з-під ніг.

    І кожен пору року – чує серцем –
    Собі пригляне мирно – не у герці,
    Явивши толерантності зразок.

    ЦвіллЯ образ приречене сконати.
    «Ігристе» – в залу! То ж які дебати?!
    Веселкою засяє наш вінок!


    Сонет 1 («Всі місяці – друзі»)

    Всі місяці гуртом зізвали раду,
    Суспільна думка тут – понад усе,
    І жоден з них не допускає зради –
    Мовчазно друга поглядом пасе.

    Ідея ж бо – зібралися заради
    Спільноти. Звісно, ось у чому сенс.
    Якщо удасться – кожному посаду! –
    Це головне, що визріє в хосен.

    Ідилія – той місяць, де шацунок*,
    Довіку блискотливе злате руно,
    Роками не роковане на сміх.

    Устигли разом у тісному крузі
    Знайти розумний вислід – по заслузі.
    Ізразу січень – в лідерський забіг.

    *шацунок - повага


    Сонет 2 («І для січня – талан»)

    Ізразу Січень – в лідерський забіг.
    Друзяк доречні нехтує поради,
    Лепече жадно: «Я б інак чи міг?!»,
    Якісь іще виплескує рулади.

    Силкується, що не ганяє бліх,
    Іде на жертву товариства ради,
    Чаїться, оминаючи утіх. –
    Наочність показушної бравади.

    – Якраз тепер настав жаданий час:
    Талан оце привів мене до вас,
    А разом – дарував таку принаду.

    Ласкава доля стелиться мені:
    Атож, сіктиму снігом день при дні!
    – Невже? А ми? – загомоніли ззаду.


    Сонет 3 («Нагорода лютого»)

    – Невже? А ми? – загомоніли ззаду. –
    Абихто міг би також так сікти.
    Гаразд, у кожному пасуться вади,
    Однак сніжили б ми не гірш, як ти.

    Розсудить жереб диспутів торнадо,
    Осмислимо, кому з нас пощастить:
    Де місце «Лютий» в зимовій бригаді? –
    Авжеж, до нього треба дорости.

    Лютує той, у кого доста люті,
    Югою може чи морозом скути
    Так, що не скоро ступиш на поріг.

    О, кожен прагне тої насолоди,
    Гризуться, щоб здобути нагороду, –
    Огуда засніжила, наче сніг.


    Сонет 4 («Он - березню калач»)

    Огуда засніжила, наче сніг..
    Нервують невгамовні кандидати,
    Бентежать суперечки навісні:
    Еге ж, ніхто не хоче програвати.

    Реальний жереб – ні, не уві сні.
    Екстаз побіди штрикає завзято…
    Зимі гаплик… І хто вже переміг –
    Най березнéві одягає шати.

    Юрба невдах занурилась у плач,
    Комизиться: «Он – Березню калач!»
    Але звитяжцю ті слова – розрада.

    Лунає, не вщухаючи, кагал
    (А на кону – квітневий п’єдестал):
    – Чи ж, браття, місце лідера – не знада?




    Сонет 5 («Чарує квітня тло»)

    – Чи ж, браття, місце лідера – не знада? –
    Азарту вистачає аж за край:
    Рясніє злом словесна канонада
    У перегонах за квітневий пай.

    Єднає всіх непереборна вада –
    Котись до перемоги, мов курай,
    Вужем крутись, в’юнким звивайся гадом,
    Ізгоєм стань, але – перемагай!

    Та враз – о диво! – Квітня ніжне тло
    Нагнало ворожду, як помело,
    Явилося вуаллю на моріг.

    Турніру чварам і крутійству – зась,
    Лежи – у верші нібито карась,
    Оманою не ділиться пиріг.



    Сонет 6 («Он де травня знак»)

    Оманою не ділиться пиріг..
    Не раз, було, точили побрехеньки,
    Дражнили словом, наче комарі.
    Егей, чому теперечки тихенько? –

    Травневий знак, можливо, на порі?
    Роять хрущі, вишневий цвіт, – о ненько!
    А там, дивись, ідуть плугатарі.
    Вакантне місце Травня так близенько…

    Нарешті жереб випав одному:
    – Я цьому довіряюся керму,
    Зостануся повік служити радо!

    Ніхто кривого погляду не звів.
    – Адіть! – лише лунало між братів. –
    Коби усе було між нас до ладу!


    Сонет 7 («Клопіт з червнем»)

    «Коби усе було між нас до ладу!» –
    Леліє душу заклик мировий.
    Ось виринає з’ява зелен-саду,
    П’янить шовковий дотик мурави.

    І ніби нотоносців аколада**,
    Твердий уявний образ булави
    З’єднає конкурентів на посаду
    Червневого (вже шостого) глави.

    Енергії йому не позичати –
    Розрадять літні медоносні шати,
    Впиватиметься зорями вгорі.

    Незгоди ж знову як ув’ють небавом,
    Егоїстичні вибрики у справі, –
    Миттєві свари виб’ємо з-під ніг.

    **аколада - пряма або фігурна дужка, яка з'єднує два чи більше нотоносців у партитурах


    Сонет 8 («Мелодія лѝпневі»)

    Миттєві свари виб’ємо з-під ніг –
    Естетика нехай витає в раді.
    Лип аромати, ниви у зерні
    Оспівують пташини на леваді.

    До фінішу – півроку день при дні,
    Ігрою добрій справі чи зарадиш?
    Які труди в робочі й вихідні
    Лишилося осилити громаді?

    Ит! Місяцю, що жнивувати звик,
    Потрібен хлібосійний керівник –
    Не той, що заглядає до люстерця.

    Ерозія душі – тебе нема,
    Весна чи літо, осінь чи зима. –
    І кожен пору року чує серцем.


    Сонет 9 («Іще у серпні – Спас»)

    І кожен пору року – чує серцем –
    Щаблиною до щастя обере:
    Едемський сад, у ньому – ще й озéрце
    Упору захлюпоче без проблем.

    Серпневе небо, як джерельне скельце –
    Емоцій не опишеш малярéм.
    Рої бджілок, колосся піль, усé це –
    Перед небесним світлим вівтарем…

    – Нехай же Серпнем буде кращий з нас,
    Із ким святково-яблучно – у Спас…
    Стікають соти медом до відерця.

    Поволі лìта блякнуть образки,
    А хтось між нами вересня мазки
    Собі пригляне мирно – не у герці.


    Сонет 10 («Сопілка вересня»)

    Собі пригляне мирно – не у герці
    Один серед четвірки нас – отут:
    Пильнуймося і пошкодуймо перцю
    Історії взаємин. – Без отрут.

    – Либонь мені довіртесь. Візитерці,
    Котра ув’є в осінні барви час,
    Абѝ-де стріну – піднесу люстерце,
    Вона й розм’якне. Скаже: «Ловелас!»

    – Ех, панно! – Вереснем назвусь. – Ви – Осінь!
    Радійте, вам дарую першу просинь…
    Етюд на славу. Обійму разок.

    Сопілкою заворожу, зворушу,
    Напоєм трав гірських зігрію душу,
    Явивши толерантності зразок.


    Сонет 11 («Якраз жовтню – віц***»)

    Явивши толерантності зразок,
    Квартал останній розділити треба.
    Розказувать негоже казочок,
    А також натягати коц на себе.

    Зосталось троє. Хто з них – ватажок?
    Жовтневий жереб – визріла потреба.
    Ось тут Покрови сяє образок,
    Вшановані повстанці – поклик неба.

    Таки обрали. Жовтнем нарекли.
    Наразі обійшлося без хули.
    Юга листви позолотила шати.

    Вітають. Не повернеться навспак,
    І віц у добру путь як гарний знак.
    ЦвіллЯ образ приречене сконати.

    *** віц - дотеп


    Сонет 12 («Цур листопадові»)

    ЦвіллЯ образ приречене сконати,
    Уважити бажання – добрий тон,
    Радіти від осінньої сонати,
    Листка шуршання вчувши камертон.

    Ич, як хоч раз приємно відчувати
    Снагу життя уповні – без утом
    Та жартома покепкувати з брата:
    Ось – цур тобі: не твій останній трон!

    Поволеньки танцює падолист,
    А Листопадом бути – гожий хист
    Дано таки не всякому спізнати.

    О, невблаганно швидко тане час,
    Вабливо фініш лащиться до нас –
    «Ігристе» – в залу! То ж які дебати?!


    Сонет 13 («І грудня чуєм зов»)

    «Ігристе» – в залу! То ж які дебати?..
    Гряде з-за виднокола рік Новий,
    Радіємо – не треба обирати:
    Ух, місяць лиш один без голови!

    Даремна метушня – гайда вітати
    Найпершого із родичів зими!
    Ялинки пишні запахущі шати
    Чарівно упадуть на килими.

    Успішний фініш! Більш нема призначень
    Єдиність душ. Серця у грудях скачуть. –
    Минулися години заморок.

    Знайшлося місце кожному у році
    О, як нуртують виплески емоцій,
    Веселкою засяє наш вінок!


    Сонет 14 («Відрада місяців»)

    Веселкою засяє наш вінок! –
    Історія не твориться одразу.
    Для місяця у році власний строк,
    Рідня – усі, коли зберуться разом.

    Агов! Радій життю! – Твори добро.
    Дивися в очі. Уникай маразму.
    А ще – керуй без чвар і заморок.
    Молись, щоб обминали віршомази.

    Інак умить – в ганьбі твоє ім’я,
    Страждатиме тоді уся сім’я.
    Яви братам увагу і відраду.

    Цінуй довіру, дружбу яко мур
    І пам’ятай – для чого і чому
    Всі місяці гуртом зізвали раду.

    22-27.02.2018



    Рейтинги: Народний 6 (5.63) | "Майстерень" 6 (5.7)
    Коментарі: (13)


  25. Ігор Терен - [ 2018.03.07 14:07 ]
    Весна взимку
    Біла заметіль -
    на зимові шати.
    О! Весна! Відкіль?
    Як її чекати?
    Все мете оця
    сива завірюха
    і метелиця
    сіє білим пухом.
    О! Яка зима!
    Лютий не минає,
    березня нема –
    сани запрягає.
    І весна моя
    дістає лещата,
    буде, як і я,
    літо доганяти.
    Віддаю лижню,
    заодно і шану.
    Ми на авеню,
    де минуле тане.

    03.2018


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.42) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (3)


  26. Олександр Сушко - [ 2018.03.07 13:40 ]
    На шмаття
    От нащо казати на предків "погани"?
    Батькам забобонним обіцяно вила?
    Заводять "писання" в суцільну оману,
    Насправді ж - діди наші світ сотворили.

    Отець всього сущого - у вишиванці,
    А ми йдем на сповідь до іншого Бога.
    Адами і Єви жили тільки в казці,
    А правила світом десниця Сварога.

    Та храми ростуть як лисички у лісі,
    На кручах - церкви, синагоги у полі.
    Пускають коріння у слові та пісні
    Липкі моцаки чужинецької волі.

    У Лаврі чортяки нам вариво місять,
    Невільники в храмах стають на коліна.
    Давидова зірка, розп'яття, півмісяць...
    На шмаття себе роздира Україна.

    07.03.2018р.




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Прокоментувати:


  27. Олександр Сушко - [ 2018.03.07 10:54 ]
    Немає мух
    Літаю, сестроньки! Ти ба!
    Забув, коли цургикав пішки.
    Пегас гарячий задовбав,
    Тримати утомився віжки.

    Біжить із-під пера курсив,
    Папір зволожують катрени.
    На хвильку б, може, і присів,
    Але жеребчик геть скажений.

    Вантаж піїта неважкий,
    Інакше не злетиш із хвилі.
    А твар застояна таки,
    Хропла десятиліття в стійлі.

    У бік ввігнав крутий обцас,
    Мене уже не збити з курсу.
    Гримить натхнення тулумбас,
    У пазусі лякає музу.

    Дорогоцінна кожна мить,
    А світ згори здається раєм!
    Брати! Зі мною ввись летіть!
    Тут сонячно. І мух немає.

    07.03.2018р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (7)


  28. Олександр Жилко - [ 2018.03.06 20:16 ]
    Bloom
    Чому коли я проводжу по стіні пальцем
    не з'являється лінія —
    вібруюча як кордон
    між миром і темрявою,
    як межа поміж ніччю й війною.
    Врізається промінь у скроню,
    ніби хоче дати ідею,
    що відрізок од серця до мозку
    має занадто багато обривів.
    Жодна пряма дорога,
    затиснута між зубами
    не покаже, де я схибив
    і де здогадався здатись.
    Здається, лінія на стіні таки з'явилась,
    лишилось найважче — обрати
    у що вірити, коли все уже знаєш.

    2018


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.39) | "Майстерень" 5.5 (5.47)
    Коментарі: (1)


  29. Лариса Пугачук - [ 2018.03.06 15:44 ]
    Коловорот
    В калейдоскопи подихом вплітаю
    краплини сонця, промені дощу,
    цілунки яблунь,
    розцвітання рук,
    вагітність губ
    і роздоріжжя слова,
    котре полонить всесвіти.

    Голублю оком дивовижні скельця:
    від них скресає крига у зіницях
    і воскресає сяєво світил.

    06.03.2018


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.55)
    Коментарі: (6)


  30. Світлана Майя Залізняк - [ 2018.03.06 09:54 ]
    Передвесняне
    1

    Люди упевнені - прощені.
    Гайда на ринг... чи війну.
    Погомоніли над горщиком.
    ...джин бородою війнув...

    Все дозволяється: капості,
    Зради, підніжки, плювки.
    Хтось препарує з цікавості,
    Крові калюжі... цівки...

    Брехні хрестами обвішані.
    Скаче смугастий хосен
    Барами... кіноафішами...
    Глухне дідок-Борисфен.

    2

    Сонце зійшло - розпогоджено.
    Бростю вкривається лавр.
    Душу готую до сходження
    Крізь гупотіння литавр.

    Плач ненароджених - високо.
    Низько - театри... церкви...
    Йде Персефона із мискою,
    Патоку чорну лови.

    2017


    Рейтинги: Народний 6 (5.77) | "Майстерень" 6 (5.89)
    Коментарі: (2)


  31. Ярослав Чорногуз - [ 2018.03.06 05:36 ]
    Лечу...
    Лиш профіль твій в інеті промайне,
    Як те весни захоплююче диво –
    Неначе струм пронизує мене,
    І знову я, і знову я – щасливий.

    Красуня ти, овеснена уся,
    Як пісня та кохання – вічно-юна,
    Нічого не прохаю, тільки сяй,
    Хай сльози щастя падають на струни.

    Розкрилася неначе ніжна вись…
    О дякую, Боги – Яриле, Лелю.
    О серце, бідне серце, розірвись –
    Лечу в нірвану… Чи в небес оселю!


    6.03.7525 р. (Від Трипілля) (2018)






    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (19)


  32. Володимир Бойко - [ 2018.03.05 23:59 ]
    * * *
    Без тебе світ зчорнів і спорожнів,
    Душа неначе захлинулась млою,
    Зів’яв букет невисловлених слів,
    Не дочекавшись зустрічі з тобою.

    Перетворились чисті почуття
    На мотлох, непридатний до ужитку.
    Безжально потоптало їх життя,
    Брудних чобіт залишивши відбитки.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (4)


  33. Олександр Сушко - [ 2018.03.05 16:57 ]
    Словоблудство
    Словесна стіна межи мною і світом прозора,
    Полиці ж обтяжують Бгагавад-Гіта і Тора.
    У мудрості книжній інструкції та застороги:
    То нащо римуємо куці канцони й еклоги?

    Рясне словоблуддя збиває народ з пантелику,
    Лунає фальшивий акорд, що узяв недоріка.
    Співці голосисті ворушать у дланях монети,
    Німих уподобую й тих, що живуть у портретах.

    А праця важка. То чому б тоді не пописати?
    Я - вилами, та й по воді. А тобі дам лопату.
    Біжить з-під пера кровостоком водиця свячена...
    Весна. Стане сніг - в борозні розкидатиму зерна.

    04.03.2018р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (4)


  34. Олена Багрянцева - [ 2018.03.05 15:01 ]
    А знаєш, мамо, холодно мені...
    А знаєш, мамо, холодно мені.
    Щоночі жалять кулі та снаряди.
    Не видно краю немічній війні.
    Немає тут рішучої відради.
    О як же, мамо, хочеться тепла.
    Сміливої свободи для країни.
    І пригоршню відважного добра.
    І знати, мамо, що ніхто не гине…
    Зайти у дім, тримаючи кашкет.
    Сказати, що нарешті – перемога!..
    А поки, мамо, в холоді намет
    І довга, незавершена дорога…
    05.03.2018


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.53) | "Майстерень" 5.75 (5.48)
    Коментарі: (4)


  35. Тетяна Левицька - [ 2018.03.05 13:55 ]
    Хуртеча
    Димарями кіпоть синя -
    лютий курить люльку.
    У вервечці хмаровиння
    Привид-Місяць гулькнув.
    Сніговиця чепуриться,
    пудрить осокори.
    Свитка з вовни, білолиця,
    кульчики прозорі.
    Замітає слід глибокий
    від порога хати.
    Відлітає гордий Сокіл
    з Вітром воювати.
    У долонях біль не тане,
    попрощались хутко.
    Обійняв мене в останнє
    без жалю і смутку...

    2018 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (6.23) | "Майстерень" 5.5 (6.32)
    Коментарі: (8)


  36. Світлана Мельничук - [ 2018.03.05 10:22 ]
    ***
    ***
    В руїнах летовищ,
    На воєн підмостках
    Не хліба й видовищ –
    Хоча б хліба просто.

    Душа, що бажала
    «Прямого ефіру»,
    Правдивіш зіграла б
    Емоції миру.

    Де бавляться в славу
    Новітні герої.
    Їх ігри цікаві:
    Ні злоби, ні зброї.

    Та поки минають
    Краї ті лелеки.
    І серце тікає
    У зону безпеки.

    До інших видовищ,
    Видінь, декорацій.
    А тіло – на обмін.
    А тіло – у бранці.

    2018


    Рейтинги: Народний 6 (5.51) | "Майстерень" 6 (5.56)
    Коментарі: (25)


  37. Олександр Сушко - [ 2018.03.05 10:39 ]
    Безгрішність
    Я народився чистим. Без гріха.
    І без гріха помру, як і належить.
    Вже чую: "Ну дає! Ото пиха!
    Ану зіпхнемо "праведника" з вежі.

    Хіба у нього німб? Такий як ми!
    Нехай чортякам голови морочить.
    У нас вже є мальований кумир,
    Ікони у хатах мозолять очі."

    Святим рубали голови на пні,
    Спасителя доперли на Голгофу.
    Товпа кричала: "Крові! Розіпни!".
    Сконав у муках. Як належить Богу.

    По-іншому до раю не злетиш.
    Попи це знають, та мовчать зі страху.
    Ну, що ж,- пора закінчувати вірш:
    Прийшов народ, виштовхує на плаху.

    04.03.2018р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (4)


  38. Світлана Мельничук - [ 2018.03.04 20:17 ]
    ***
    І є вже на що озирнутись.
    Горнутись до кого – ще є.
    А час божевільно-розкутий
    Романи свої видає.
    Якби ж то вдалось зазирнути
    У товщу отих сторінок.
    Прожити на повну, відчути
    Ще день, ще годину, ще крок…

    2018


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.56)
    Коментарі: (7)


  39. Олександр Сушко - [ 2018.03.04 12:32 ]
    Дороговказ
    Обходитися власним глуздом звик,
    Вважав, що саме так і мусить бути.
    Але в житті з'явився вказівник,
    Поплутались усталені маршрути.

    Закліщила судьба з обох сторін,
    На твердь земну зіпхнула із перини.
    Жувалися еклери. Нині хрін,
    Калорії змінив на вітаміни.

    Дивився гордо ввись, за горизонт,
    Стовбурчив одуд на гілляці гребінь.
    Тепер - сапа, лопата і город,
    В каструлі бачу птаха, а не в небі.

    А як писав! Сміялися чорти,
    Від реготу тряслись хвости і роги.
    А зараз не відходжу від плити,
    Від перевтоми памороки, стогін.

    Обпучує жона мій кожен крок,
    Прийду з роботи - допит, кара, муки.
    Не чоловік - вертлявий флюгерок,
    Із поглядом вмираючої суки.

    Таки вернувсь на істини стезю!
    Із шиї доля вистромила зубки!
    Нахраписту осідлано козу:
    Получку не даю красі у руки.

    Із писку перейшов на рик і бас,
    Самодостатність розпирає груди.
    Тепер у хаті я дороговказ:
    Що б не сказав, то так воно і буде.

    04.02.2018р.






    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (13)


  40. Олександра Камінчанська - [ 2018.03.04 00:36 ]
    ***
    несказане слово, ця тиша між небом і Богом,
    в краплині застиглій, здається, вмістився весь світ.
    вже травами пахне і прагне тепла первоцвіт,
    на клапті мізерні поділені дати, дороги.
    неважко іти коли кличуть світи і світанки
    по віщих слідах тих, що вчора ішли і вершили.
    вже бавляться сонцем дощенту промерзлі вершини,
    кошлате галуззя неначе чудні витинанки.
    так легко любити, так важко утратити сили,
    загублені миті ніколи не мають снаги.
    про що нині шепчуть оці поминальні сніги?..
    в дорозі - лелеки, такі молоді і красиві…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.54)
    Коментарі: (2)


  41. Олексій Кацай - [ 2018.03.03 22:32 ]
    Очі
    Десь пульсує процесор в мільйон мегагерців,
    але в цьому комп’ютері, як і завжди,
    знову стиснеться космос до розмірів серця
    і на вічність коротку замре у груди.

    Зараз вибухне. Та й від бридоти до вроди
    понесе сам себе, бо і в розпач круту
    механізму годинника кручені сходи
    заперечують маятника самоту.

    Мов пекельна машинка, стою біля хати,
    об’єднавши чеканням світила й світи,
    а вгорі розпадаються хмари крислаті
    на чужих зорельотів туманні гурти.

    І чого нам чекати від них, я не знаю –
    чи польоту, чи просто стрімкого піке?..
    Волохаті веселки… Два сонця із краю,
    наче очі, оживлюють небо важке.

    2018


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (10)


  42. Галантний Маньєрист - [ 2018.03.03 21:53 ]
    Інше кохання
    *
    Душі моєї потойбічний край,
    найтонша в’язь печалі і наснаги,
    як друг найперший і останній, дай
    моєму серцю трунку рівноваги -
    я можу перейти світи, часи,
    але без неї – снів земної саги -
    не здатен щастя втамувати спраги.

    **
    Ти заміжня, щаслива, і щодня
    все лине по найкращому із русел:
    улюблене, улюблені, і риси
    любові не тьмяніють! - А душа
    вбирає знов, і знову відчуття
    кохання іншого, немов зі світу,
    де тільки сниться нинішнє життя





    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Прокоментувати: | "Поетичні баталії - чоловіки vs жінки"


  43. Олександр Сушко - [ 2018.03.03 14:40 ]
    Люби Росію!
    Ровеснику! Росію возлюби,
    Так само, як вона кохає нас.
    Люби за кримські гори голубі,
    Змертвілий, пошматований Донбас.

    За посмішку озлоблену Кремля,
    За голосіння матерів, удів.
    Осиротіле схлипує маля,
    Ти ж уяви, що це - пташиний спів.

    Люби за пограбовані хати,
    За те, що в клуні порається тать.
    За домовини, поминки, хрести,
    І постріли, що завтра прогримлять.

    Пробач наругу, подаруй ганьбу,
    Віддай свою країну задарма.
    Люби Росію. Навіть у гробу.
    Моя ж любов згоріла. В серці тьма.

    03.03.2018р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (8)


  44. Олександр Сушко - [ 2018.03.02 09:52 ]
    Зима
    Морозяна хурделиця на вулиці,
    До мене солодятко ніжно тулиться.
    Упазурила кішка мишу лапою
    І каже: - Буду я твоєю звабою.

    Вдихаю пах груді з сорочки вирізу,
    До ранку звідти я уже не вилізу.
    А лада шепче: - Ти давав обітницю,
    Тож пий нектар, висотуй по краплиночці.

    Колише люба світом, ліжком, персами,
    І я цвіту, неначе ружа веснами.
    Мандрую між бескидами й долинами:
    О, як же тепло нам такими зимами!

    02.03.2018р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (9)


  45. Олександр Сушко - [ 2018.03.01 12:51 ]
    Оплески
    Мовчати зручно. І проблем нема.
    Пиши, колего, прудко що завгодно.
    Буває, що письмо - суціль туман,
    Але критикувати вже не модно.

    Навіщо наживати ворогів?
    Скажи що не читав, іще не в курсі.
    А я хвалою віддаю борги:
    Осанну брату заспівати мусів.

    Ура митцеві! Чом не похвалить?
    Рецензія потрібна, передмова.
    Нехай сатирик в руки візьме пліть,
    А я розумний, не дубоголовий.

    Кажу: - Творіння дивні - вищий клас!,
    А книжка удостоїться медалі.
    Упав до ніг оглушений Пегас,
    І музи пишуть золотом скрижалі.

    Все правильно. Та сумно щось мені,-
    Несе на суд сонети пан багатий.
    То що - мовчати будемо, чи ні?
    Я похвалю. Потрібні меценати.

    01.03.2018р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (8)


  46. Олександр Сушко - [ 2018.03.01 07:43 ]
    Не та пір'їна
    Усім потрібен гарний поплавок,
    Без нього важко витягти рибину.
    ПееМ лелеці патрає задок,
    Ану і я смикну одну пір'їну.

    Та щось воно іззаду не таке,
    Збиває запах тайнами хмільними.
    Вимочував у хлорці і саке -
    Знов гатить чорногузами незримо.

    Пушок від кур годиться в подушки,
    Для одягу гагачий дуже кльовий.
    Лелека ж у багні слідів стіжки
    Лаписьками штампує гонорово.

    Хоча б один хотів поставить плюс
    І штучно рейтинг птахові покращить,-
    Чалапа голозадий чорногуз -
    Нінащо його пір'я негодяще.

    Та ну його. Смикну у гусака
    З крила міцного, а не із філейки.
    Оце воно! Стрічай мене, ріка!
    Біжу ловити сома на уклейку!

    1.03.2018р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Прокоментувати:


  47. Ірина Вовк - [ 2018.02.28 11:56 ]
    "Білий" вірш
    Фантоми рис, окреслених зненацька,
    олюднені міські панорами і лабіринти днів,
    ми наче в’язні, кожен у своїй темниці ...
    Ельфами – снами, наче світляками, висвітлюємо майбутнє:
    найтепліше наймення дітей – сокровенне бо з крові –
    колючими шпильками розквітають і в’януть троянди,
    особисте, таке ж нерозгадане, кане у Лету ...

    Юності вашої біле крило злебеділе ...
    Розривається коло магічне: то ритми і зблиски,
    акустичні вібрації – спільний портрет у верлібрах ...

    Хто вгадає фінальні акорди у музиці Часу!
    Там, у вимірах вищих, біліють сумні пароплави –
    одпливає душа, одривається біла пелюстка ...

    Вип’єм білу імлу: переповнена спрагою пустка –
    Ирій – вирій ...
    Іра – Юра ... Ю ...
    п’ю – ю – ю ...

    (Зі збірки "Семивідлуння". - Львів:Каменяр,2008)


    Рейтинги: Народний 6 (5.66) | "Майстерень" 6 (5.8)
    Коментарі: (8)


  48. Олександр Сушко - [ 2018.02.28 10:14 ]
    Про сумне
    Аристократи духу вже не ті,
    Письмо - і не письмо, якась гидота.
    Отримую усе чого хотів
    (зв'язався зі спесивим ідіотом).

    Він на словах - моторний дуелянт,
    Сонетні руни виплітає ловко.
    Але насправді - полюбляє мат,
    І дулю моцну тицьнути ув око.

    Можливо я простак, в письмі - лопух,
    Спесивості не покусали мухи.
    Писати під хмельком - для всіх табу,
    А в цього в кожнім слові дух сивухи.

    Спиняти марно. Перепон нема.
    Усіх під ніж: старих, жінок, малечу.
    У розумі - ненависть, бруд і тьма,
    Потворний карлик розправляє плечі.

    Пиха митцеві - непосильний груз,
    Душа чорнильна учорнила карму.
    Хотів літати в славі чорногуз,
    Та низько впав з горба в смердючу яму.

    28.02.2018р.






    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Прокоментувати:


  49. Ігор Терен - [ 2018.02.26 18:54 ]
    Мій край
    У краю червоної калини
    по траві й росі
    йду я до моєї України,
    плаями Русі.

    Де мене у світі не носили
    білі журавлі,
    та оберігає Божа сила
    рідної землі.

    Поки сутеніло вечорами
    небо угорі,
    бачив я, що сяє за морями
    полум'я зорі.

    Все, що є, і все, що мало бути,
    доля віддала.
    Залишилось тільки не забути
    стежку до села,

    де, не «окацаплений» ордою,
    я одне зумів –
    чути голос пісні за рікою
    мовою дідів.

    Поки є міцне коріння роду
    по усіх краях,
    не завіє віхола негоди
    мій життєвий шлях.

    1991


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.42) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (7)


  50. Олександр Сушко - [ 2018.02.26 14:12 ]
    Циганчук
    Ой, джані, джані! Крики, регіт, виски -
    Циганський табір сходить на перон!
    Украли в мами сина із колиски:
    Був селюком. А виросте барон.

    Звисає з рюкзака руда голівка,
    Брудна ганчірка витира сопляк.
    Сьогодні гарно продавалась "ширка":
    Біляш дитині змащує кулак.

    Пополювали вдатно людолови,
    На росяній траві зникає слід.
    Нехай несуть слов'янки чорноброві -
    Без кровозмін вироджується рід.

    Були ромали знані конокради,
    Тепер - новий товар, новий закон.
    А, може, дитинча програли в карти,
    Чи батько поміняв на самогон?

    Чи благо це, а чи небесна кара -
    Ніхто не зна, усе поплутав чорт.
    Співати буде рома під гітару,
    Не знаючи ні букваря, ні нот.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (8)



  51. Сторінки: 1   ...   56   57   58   59   60   61   62   63   64   ...   175