ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія - Вибрані твори


  1. Галина Михайлик - [ 2013.01.14 03:22 ]
    Кросна
    Порипують щодня дубові дужі кросна
    і зиму тчуть із вовни снігової.
    На вікнах розквіта феєрія морозна,
    звіздар старий розмотує сувої:

    укотре збігла мить... Наповнює клепсидру.
    Краплинка перша падає у Лету,
    повільно розбиває сонну тишу ситу...
    І бризки-феєрверки - над планету!

    Укотре рік добіг до фінішу. На старті
    новий - руша вперед, а чи в нікуди?
    На що нам уповати... варто? Чи не варто?
    Дізнатись як: не бути нам, чи бути?

    Порипують щодня дубові дужі кросна
    і тчуть літа із часу, наче з вовни.
    І знову розквіта феєрія морозна.
    У шибку заглядає місяць повний...

    2009 (2013)


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.64) | "Майстерень" 5.5 (5.79)
    Коментарі: (12)


  2. Михайль Семенко - [ 2013.01.12 19:16 ]
    Зима
    Сніг спадає і скрізь так біло
    Ніби тіло
    Лебідки білосніжної
    Прозорий вітер з біловіт
    На цілий світ
    Скидає плями дивовижні.

    Усе іскриться все кружляє
    І ясно сяє
    Блакитним вихором в душі
    І сипле порох з неба зорями
    Морозами
    Шумлять крижані комиші.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.42)
    Коментарі: (1)


  3. Віктор Кучерук - [ 2013.01.11 09:34 ]
    Пригадалося…

    Пригадалися ночі прозорі
    І безхмарної юності дні,
    І дівоча стійка непокора,
    Й залицяння юначі смішні.
    І тілами приплюснуті трави,
    Й поціловані вперше вуста,
    І слова безкінечно лукаві
    Із порваного мною листа.
    Пригадалося те, що забути
    Мав, як тільки покинув село, -
    Те, що в душу навіяло смуток
    І до тебе ізнов повело…
    05.01.13


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.61) | "Майстерень" 5.5 (5.87)
    Коментарі: (5)


  4. Флора Генрик - [ 2013.01.10 19:52 ]
    Не там, не тоді, не з тим
    Не там, не тоді, не з тим
    Хвилини свої нести,
    Ховати думки в нікуди,
    Туди, де тебе не буде,
    Куди не загляну я…

    І відстань - хіба суддя,
    Хіба подорожня карта,
    Яку не купили, варта
    Прокльону печальних сліз…

    Зіграти могли б ескіз
    На фоні струнких беріз
    І з чаєм у склянках ретро,
    В соснових тих кілометрах...

    Та ми все дивились крізь
    Розчахнуті двері вагону
    На небо, немов обнову.

    Не там і не з тими знову...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" 5.5 (5.42)
    Коментарі: (10)


  5. Наталя Мазур - [ 2013.01.09 15:33 ]
    Таїна
    Спадає, розгубивши зорі, вечір.
    Кружляє пухом в оксамитнім небі.
    Влягається на віти молодечі
    Гінких дерев. Немов казковий лебідь,
    Кущ ялівцю. Вдягнувши капелюха,
    Багряні брості хилить горобина.
    Через рядно, що ткала завірюха,
    Протоптана мереживна стежина.
    Лавки, у сніг загрузлі по коліно,
    Дрімають мирно попід ліхтарями,
    Що у покорі стали і уклінно
    Мене вітають жовтими вогнями.

    Врочиста тиша! Наче таїною
    Наповнилось довкола все до краю...
    Сніг білим пухом в'ється наді мною -
    То ангели у небесах літають.

    24.12.2012р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" 5.5 (5.64)
    Коментарі: (10)


  6. Сергій Гупало - [ 2013.01.09 12:03 ]
    За осінню
    Я за осінню не поспіваю
    І за нею плестися не буду.
    Бо це ніби моститися скраю,
    Де сидять недосяжні для суду.

    Я шкодую: не встигну ніколи,
    Ніби осінь, утримати болі,
    Ті мої, що, як діточки кволі,
    Потяглися до віття магнолій.

    Все одно упадуть, а мені вже
    Не впроситись – не вдячно людині.
    Це чуття-відчуття ох маніжне,
    Не осіннє вовіки і нині.

    Що не встигну за нею – я знаю
    І поважно мовчу, як некрополь.
    Хай сміється, а я – з ріднокраєм
    І зі мною усенька Європа,

    Де інакше болить і скипіло;
    Що сумне, те зі мною – так завжди.
    А душа примерзає до тіла –
    Це належне за пошуки правди.

    Це – покара, а я – недоречний.
    О жорстокі осінні закони:
    І курчат вираховує кречет,
    І багато у цьому резону.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" 5.5 (5.71)
    Прокоментувати:


  7. Наталія Лазука - [ 2013.01.09 09:30 ]
    ***
    Я тебе повторюю у часі,
    У снігах, що з-під коліс. І ти
    Котиш біль морозяний по трасі.
    За вікном невизначеність. Йти…
    Йти, коли повторення, як втрата.
    Під ногами вечір замело.
    Світло фар. Просвітлення і свято.
    Чи в цю долю щастя забрело…
    Чи у цих зіницях сніг і мандри.
    Хто кого? Втекти чи підійти…
    Дотик рук. Бринить зимова мантра.
    Я тебе повторюю. А ти?
    2013


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.31) | "Майстерень" 5.5 (5.41)
    Коментарі: (2)


  8. Світлана Ринкевич - [ 2013.01.08 13:21 ]
    Хто?
    Хто я з тобою, сивий мій левкою?
    Дай відповідь, не розтуливши вуст,
    до того, як почуєш серця хруст
    під смілою гарячою рукою.

    Хто я з тобою? Біль, тріумф, екстаз?
    Затвердла лава чи огненна криця?
    Без дна криниця, у якій втопиться,
    пірнувши доведеться ще не раз?

    Хто я з тобою? Скора течія?
    Ріка у повінь? Квітка, плід чи гілка?
    Цілуй мерщій шалено, палко, стрімко!
    Хто я з тобою? Хто для тебе я?

    04.01.2013


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.42) | "Майстерень" 5.5 (5.4)
    Прокоментувати:


  9. В'ячеслав Романовський - [ 2013.01.08 13:13 ]
    Люба ти, хороша...
    Люба ти, хороша -
    Тільки замала...
    Снігова пороша
    Стежку замела.

    І між нами нині
    І роки, і сніг.
    Кучугури сині,
    Наче уві сні.

    І ти снишся, снишся
    В сонячнім вінку.
    Назавжди залишся
    У моїм віку.

    Але буря знову
    Грізно наплива,
    Заміта розмову
    І твої слова...

    8.І.2013


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" 5.5 (5.64)
    Коментарі: (6)


  10. Олена Балера - [ 2013.01.03 23:43 ]
    Сонет, складений на Вестмінстерському мості 3 вересня 1802 року (переклад з Вільяма Вордсворта)
    Земля не може кращого пізнати:
    Хто обмине – душею обмілів –
    Зворушливі видовища малі:
    Одягнений в красу загадкувату
    Порожній Сіті, змушений мовчати, –
    Театри, башти, храми, кораблі
    Зависли поміж неба і землі
    У розкоші, й повітря їх освятить.
    Ніколи сонця промені червоні
    Так не пірнали в пагорби й долини.
    Я був у тиші й спокою в полоні,
    Спостерігаючи, як Темза плине.
    О, Боже милий! І будинки сонні,
    Й могутнє серце Сіті в ці хвилини!



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.68) | "Майстерень" 5.5 (5.84)
    Коментарі: (1)


  11. Євгенія Люба - [ 2013.01.03 20:29 ]
    Балет
    Пора вже знімати, мій Боже, кордони і чати.
    Як душить за горло, за голос моє безголосся –
    Мов шию обвило закручене в жмуток волосся.
    Я стану навшпиньки. Я більше не можу мовчати.

    Мені під язик Ти нап’яв укорочені віжки,
    Що стримують слово, і мову, і голос, і речі.
    Та глянь, як сьогодні говорять відкинуті плечі,
    Як напнуті м’язи проказують втрачені назви,
    І звуки пливуть за польотом китайської ніжки.

    Цього Ти хотів? Ти хотів тятиви арбалету?
    Щоб руки – мов луки, мов ріки, мов гори, мов Анди!
    Щоб ноги, як діти, сповиті у білі пуанти,
    Тобі голосили в беззвучному вирі балету?

    Я стану навшпиньки, я стану – цього я хотіла.
    Я буду щосили мовчати – у вирі, у танці.
    Мій Боже, як сильно печуть забинтовані пальці.
    І піт, наче кров, проступає на вигинах тіла…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (9)


  12. Леся Низова - [ 2013.01.03 08:23 ]
    "А як же без тебе..."
    Пам’яті поета
    Івана Низового

    … І сипались роси на ніжні п’янкі стебелята,
    І сонце вставало, заводило погляд у даль,
    І світ оживав… Оживала покинута хата
    Вітрилами саду і гордими щоглами мальв.

    Пташина когорта торкалася співами ранку,
    У яблуках зріли соки й рум’яніли боки,
    Схилялись гілки аж до ґанку… До чистого ґанку,
    Що їх замітали вітри без твоєї руки…

    Присяду на сходинку, тут, де любив ти сидіти,
    Де ще по-осінньому тепло і сонце в чоло…
    І квіти, з якими ти вмів говорити у літі…
    Люблю їх… тобі ж бо так солодко з ними було…

    Не вистачить сили і слів, щоб молитись… Заледве,
    Як пам’ять торкнеться стежинок жовтневим дощем,
    Душа відгукнеться плачем журавлиним і небом:
    "… та як же без тебе?...
    Без тебе…
    … Не віриться ще…


    (Л. Калиновська)



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (40)


  13. Роксоляна Плацебо - [ 2012.12.31 14:51 ]
    Warm air-cold dialogues
    Залишай закриті щоденники –
    Неважливі для інших склади,
    Серед літер згубились іменники
    Серед міст загубились ми.

    Клята відстань подвоює холод,
    Лівобічний параліч душі,
    Покружляти запрошує морок,
    Що шепоче : «Назавжди самі».


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (1)


  14. Мирослав Артимович - [ 2012.12.30 21:24 ]
    Хай!
    Хай рік Новий навіє міх здоров'я,
    утіх намети, гумору коші,
    вітань порошу — ні, не славослов'я,
    а тих, що линуть із глибин душі;
    і хай не владарює тінь розлуки,
    а тільки щастя – до плеча плечем,
    і зранку будять наймиліші звуки
    трьох вічних слів: “Кохаю я тебе…"



    Рейтинги: Народний 5.45 (5.63) | "Майстерень" 5.5 (5.7)
    Коментарі: (18)


  15. Олександр Менський - [ 2012.12.27 07:48 ]
    Я
    Я сльозина із Божого ока,
    З гіркотою прозріння утрат.
    Не одна, але все ж - одинока,
    Мов у чарах могутніх заклять.

    Я сльозина не радості,-болю,
    Що із неба на землю летить.
    І не буде, як нині, святою
    В мить, коли покидатиме світ.
    24.12.12р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (14)


  16. Юлька Гриценко - [ 2012.12.23 17:42 ]
    Моя епоха
    Моя епоха – епоха сильних:
    Кар’єри, гроші і власне еґо,
    Міста, мережі, смаки і стилі,
    Вбивання часу і втрата неба.

    Затори в центрі, загрози стресу,
    Трамвайний спротив і боязнь колій.
    Нестача руху – затори в серці,
    Бентежна тиша: сиди й відмолюй.

    Пусті розмови й кишені повні,
    Криві дзеркала, прямі ефіри.
    Нова проблема – проблема мовна,
    До неї в парі проблема шкіри.

    Планшети творять цілі трактати,
    Мовчання вбили банальним криком,
    І пишуть Богу і вірять свято,
    Що Бог відпише на їхні скриньки.

    На все знайшлися свої пін-коди,
    На душу навіть стоять паролі,
    А бути справжнім уже не в моді,
    Куди цінніша заміна ролей.

    Суцільні згоди під гасла клонів,
    В країні геніїв і поетів.
    Моя епоха – епоха хворих,
    Щасливих зовні, а в серці мертвих.

    23. 12. 2012 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" 5.5 (5.32)
    Коментарі: (3)


  17. Анна Волинська - [ 2012.12.19 15:20 ]
    «Сади цвітуть весільною фатою»
    Сади цвітуть весільною фатою,
    Радiй, земля, — сади твої цвітуть!
    Сумою подорожньою пустою
    Мої літа у Лету відійдуть.

    Кругами розійдуться сиві хвилі —
    I знов спокійна Лети глибина.
    Що дні мої безслідно пролетіли —
    То mea culpa, то моя вина.

    Прости, о земленько, моє Весняне Ладо,
    Що пустоцвітом одцвiтає день,
    Що називаю Гефсиманським Садом
    Мiй сад гірких божественних пісень.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" 5.5 (5.31)
    Прокоментувати:


  18. Іван Низовий - [ 2012.12.17 22:31 ]
    * * *
    В античну лірику закоханий давно.
    Перечитав Сафо, Проперція, Тібулла.
    П’янили вірші, мов старе, як світ, вино,
    Але душа, сп’янівши, завше чула
    В них подив сьогодення.
    Давній Рим
    І Греція прадавня
    Про сучасне
    Мені розповідали!
    Знявши грим
    З лиця чужого,
    Відкривав я власне
    Лице:
    Ті ж самі риси… Пристрасть… Хіть…
    Образи тінь… Задивлення промінчик…
    В зелених пагінцях ліричних верховіть
    Буяв античний сік
    Від коренів правічних!

    Тисячоліття шашіль все жере, жере –
    Та що й вона перед Гомеровим доробком?
    Якщо ж колись цивілізація помре,
    Прекрасним буде їй поезія надгробком.

    1999


    Рейтинги: Народний 6 (6.53) | "Майстерень" 6 (5.79)
    Коментарі: (12)


  19. Таїсія Цибульська - [ 2012.12.14 15:42 ]
    Снiжинки
    Дивлюся у віконечко,
    - Куди це зникло сонечко?
    Матуся відказала,
    - То хмарка завітала.
    Поглянула я в небо,
    - Чого, хмаринко, треба?

    Вона мені сказала,
    - Я з дітками гуляла,
    та їм би на хвилинку
    побачити ялинку,
    високу і гарненьку,
    лапату й зелененьку.

    Униз летять з хмаринки
    Оленки і Даринки,
    Миколки і Катрусі,
    і Петрики, й Ганнусі.
    Кружляють, веселяться,
    нічого не бояться!

    Злякалася матуся,
    - Вони ж бо розіб'ються!
    Та я лише сміюся,
    і зовсім не журюся,
    бо то летять з хмаринки
    не дітки, а сніжинки!

    14,12,12




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Коментарі: (15)


  20. Михайло Десна - [ 2012.12.08 23:09 ]
    Верблюжа колючка
    Верблюжа колючка.
    Авжеж, не трава.
    Двогорбому - штучка
    практично нова.
    Двогорбий! Двогорбий!
    Хоча... я такий.
    Не те, щоб - як Борман!
    Наївно смішний.
    Жую. Сподіваюсь
    наїстися раз.
    Пустелею каюсь:
    цей голод - наказ.
    Я був одногорбим,
    безгорбим я був...
    З любов'ю до торби
    горби і здобув.
    Смертельно охоче
    несу я цей бруд...
    Та щось мене точить,
    що я - не верблюд.

    8.12.2012


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Коментарі: (26)


  21. Романа Любомирська - [ 2012.12.07 21:48 ]
    Сон зимової ночі
    В розколі повні – щедра заметіль.
    Мов аличеве ситцеве пелюстя
    латає землю сніг золотоустий,
    до узголів’я світу зорі трусить.
    Гойдає білу тишу сотня крил.

    Полегшу і освячення несе
    цей супокій. Це ангельске говіння,
    німа молитва херувимських тіней,
    луною доторкає до склепіння
    найтоншого з моїх опалих серць.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.42)
    Прокоментувати:


  22. Мирослав Артимович - [ 2012.12.05 20:10 ]
    У колі любові

    Твої літа зізнатися готові:
    «Цій жінці ще купатися в любові,
    і як би млин життєвий не молов,
    її не оминатиме любов».

    Хоч грудень ще під осені наркозом, - .
    святково витанцьовує, морозно,
    й незвичне листопàдове тепло
    міняє на зимове помело.

    І діти, що уже батьками звуться,
    ніколи не цураються матусі:
    любові не остуджує зима,-
    у світі ж мами кращої нема.

    А старші внуки, розгубивши капці,
    летять, як тільки змога є, до бабці.
    І навіть наймолодший внучок твій
    зворушливо виспівує: «Мій-мій!»

    А внученька – це Боже янголятко -
    і та любові осяга початки
    й під колискову «Люлі-люлі-лю»
    своїм «Аґу» висловлює: «Люблю…»

    Ота любов – мережиться круг тебе,
    її саме благословило небо.
    То що ж мені вготовано судьбою,
    як не любити й тішитись тобою…


    05.12.2012



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.63) | "Майстерень" 5.5 (5.7)
    Коментарі: (30)


  23. Оксана Суховій - [ 2012.12.04 12:36 ]
    Голос
    Старіє голос. Ранок та імла.
    А я стою, як віко проти вікон.
    Ще трохи – й покладуть мені музики
    погребне віно впоперек чола.

    Ще може молитви зашелестять
    та свічка перехилиться на груди.
    Та й поведуть у білу хвищу люди
    моє брудне налякане дитя.

    За стіл посадять, сльози обітруть,
    а не розрадять, а не заколишуть.
    …Хіба прочахла поминальна тиша
    впаде йому хустинкою до рук.

    Не зобижай хлоп’яти, чужино…
    Не насідай на нього, самотино…
    Лети-лети, душе моя пташина,
    і дихай-дихай на його вікно…



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.53)
    Коментарі: (24)


  24. Ольга мацО - [ 2012.11.27 15:15 ]
    (де)монолог
    любий берімось за руки ходімо у люди
    тисячу літ ми уже не виходили з дому
    ми молодіємо з віком не бійся мій любий
    наші роки я сховала у скриню бездонну

    любий ходімо хутчіше згодиться і поспіх
    нас у цій плоті новій не впізнати нікому
    я чепурилася кілька сторіч уже поспіль
    я підібрала тіла нам неначе з ікони

    любий поглянь-но здається це дійство кінцеве
    хтось підкорив колективне людське безсвідоме
    любий ми вийшли здається ми вийшли із себе
    краще берімось у руки ходімо додому

    2012


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Прокоментувати:


  25. Іван Низовий - [ 2012.11.25 10:34 ]
    * * *
    Немолода, а як хвилює
    Мою уяву!

    Звіддалік
    Спостерігаю,
    Як цілує
    Її недбало чоловік;
    Із вихилясом
    Баляндрасом
    Її волочить у танок…

    Так боляче буває часом
    За осеніючих жінок,
    Недоголублених у шлюбі,
    Приземлених аж до багна!

    На чоловічі ляси грубі
    Й не реаґує вже вона,
    А лиш старається,
    Щоб гості
    Не запідозрили,
    Бува,
    Які двозначні і непрості
    Пестливі начебто слова
    Її обранця…

    Розумію.
    І співчуваю звіддаля,
    Але ж не можу
    На заміну
    Їй обіцяти журавля.
    Як це було колись –
    Я знаю,
    Що неспроможна вже вона
    Здогнати журавлину зграю
    Бодай і в снах
    Її весна,
    Як і моя,
    Уже не верне,
    На відчайдушність не позве.
    Тендітна жінка серед скверни
    Живе – неначе й не живе,
    Співає – наче й не співає,
    Танцює – ніби й не танцю…
    Нужда з лиця її спиває
    Росу – вже скоро й промінцю
    На нім не стане місця –
    Зморшка
    Його замінить на щоці,
    Й, на жаль, зітерти вже не можна
    Оті трагічні промінці!

    Зітхаю знов небезпричинно,
    Цигарку котру вже палю –
    Я жінку цю люблю злочинно
    Від неї потайки;
    Люблю
    Її невиспівану душу,
    Кринично-чисту глибину,
    І стільки літ в печалі мушу
    Свою злочинну таїну
    Оберігати…
    Обереги
    Затисли,
    Наче береги,
    Ріку жадоби і бентеги,
    Яка не виповнить луги
    Зеленим рястом, щебетанням,
    Веселим плескотом чуттів…

    … Я з цим катуючим коханням
    І жити вже перехотів!

    2001


    Рейтинги: Народний 6 (6.53) | "Майстерень" 6 (5.79)
    Коментарі: (7)


  26. Оксана Суховій - [ 2012.11.25 00:13 ]
    Новина
    Душа по вікна намерзає, немов зимовий монастир.
    Мене вже меншає… Немає... Застиглу руку відпусти…
    Мені вже сніг ладнає постіль. І ясно світиться крізь дим
    кленовий крихітний апостроф на темних письменах води.

    …Твоїх пробачень лід колючий. Твого «люблю» несхибний ніж.
    А я скінчилася. Не мучся. Оддай тепер мене мені.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.53)
    Коментарі: (14)


  27. Тамара Шкіндер - [ 2012.11.23 08:31 ]
    ***
    Можна бути ніби хорошим
    У світлі відносних понять.
    Щось можна купити за гроші,
    А щось й на честь промінять.

    І можна прогнутися плідно,
    Замовивши вдале слівце.
    Ніколи не буде огидним
    Втратити власне лице.

    Колишучи одномоментно,
    То Бога, а то - Сатану,
    Плодити брехню іскрометно.
    Правду ховати в труну.

    Болото мішати з глиною
    В ролі невинної жертви.
    Якщо не став ти Людиною,
    То за життя був мертвим .

    Великому Богу молюся :
    "Дай силу достойно жити!"
    Хоч смерті я не боюся.
    Страшно Себе згубити.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" 5.5 (5.42)
    Коментарі: (10)


  28. Александр Колгатін - [ 2012.11.19 13:04 ]
    Осене
    Нова осене, дай мені сили.
    Я увірую, я любитиму
    У одежі любові і віри.
    Нова осене, дай мені сили.

    Ноче осене, ламіє сива,
    Листя тліє, твоє тіло тліє.
    Чи волати, чи далі воліти,
    Ноче осене, ламіє сива.

    Зосеніти мені, зосеніти.
    Руки-віти і небо, і вітер
    У одежі бажань і чекання
    Зосеніти мені, зосеніти.

    Ти забула усі заповіти,
    Ница осене, неміч убивча,
    Вогкий подих, імлою імліє.
    Ти забула усі заповіти.

    Мої спогади, сни і могили.
    У твоїй дощовій веремії,
    У одежі якої надії
    Мої спогади, сни і могили.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (21)


  29. Відана Баганецька - [ 2012.11.16 20:03 ]
    Великий Луг
    Твої куряви стужавіли,
    горді коні твої німують.
    Випий трунку, випий, мій милий.

    Горди твої посірені, бавні.
    Листопадиш-огниш всує,
    соловею-розбійнику славний.

    Твої славні квасніють, гуснуть,
    гугнявішають сиві гуки
    ув озимих твоїх пустках.

    Випий зілля, брате, набілу,
    хай вертають лошиці на луки,
    хай глитають душу зболілу.

    2012


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (4)


  30. Юлія Марищук - [ 2012.11.16 16:11 ]
    передзимове
    мороз цілує хризантеми
    тонкі шпилі здіймає іній
    і трави мов у діадемах
    стоять в холодній сивій піні

    земля втискає своє тіло
    в зимові крижані ворота
    з верби летить оскаженіло
    останнє листя тьмяно-жовте

    і топче ніби балерина
    пуантами по голих нервах
    і тенькає життя в судинах
    невідворотно й безперервно

    доба бреде до снігопадів
    мені ж до холоду байдуже -
    іде моя дитяча радість
    по взятих кригою калюжах


    16.11.2012


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" 5.5 (5.33)
    Коментарі: (4)


  31. Мирослав Артимович - [ 2012.11.15 19:44 ]
    На півдорозі
    …безжальна неміч тіла
    пульсує пучка духу
    а розум ціпеніє від химер
    одразу ж думка-спалах помутніла
    і чоловіка добиває скруха
    неначе й не живе а ще не вмер
    не погляд - поволока
    не бесіда - а шепіт
    обірваних і недоречних фраз…
    а ти куняєш поруч у пів-ока
    і ніч тобі вмостилася на плечі…
    і просиш мовчки: «Батьку, ще не час…»

    15.11.2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.63) | "Майстерень" 5.5 (5.7)
    Коментарі: (8)


  32. Олександр Менський - [ 2012.11.15 09:34 ]
    Зозуля
    Обіцяє безсмертя зозуля
    В поранково-святій тишині.
    Тільки б щастя іще не забула
    На додачу прислати мені.

    Як немає, зозуле, замовкни
    У чужому, як завше, гнізді,
    Бо навіщо безрадісні рОки?
    І безсмертя навіщо тоді?
    11.12р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (9)


  33. Світлана Луцкова - [ 2012.11.11 19:25 ]
    ***
    Знаю, хащі провин відпускають на світ одиниць.
    Їхні бранці подібні на душі завчасно померлих.
    Танцівниці дощу у зів'ялі долоні суниць
    Неохоче збирають розсипані поспіхом перли.

    Все до болю чуже: голослівні присяги дерев,
    Обіцянки птахів, що заламують крила картинно.
    Все до болю просте: я - ота, що у борг не бере.
    Це недоля така, безголоса моя половино:

    Із пасток утікати і знов потрапляти у них,
    Чи у зашморги слів, щоб тугішали узи некровні.
    Не вдається мені вкарбувати у свій акростих
    Красноперість осик і гнучкої лози красномовність.

    Передзахідна ватра згортає нерівні краї,
    Спопеляє поволі - по іскрі, по римі, по слову.
    Неохрещені вірші у сни потойбічні твої
    Долітаючи, гаснуть. А я намагаюся знову

    Пересилити осінь і листу плакучі рої,
    І присутність олжі у, здавалось, віднайденій ніші.
    Можна тишу озвучити, не осквернивши її,
    Та мовчання не вбити всесильними стрілами тиші.

    11 листопада 2012


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (37)


  34. Юлька Гриценко - [ 2012.11.11 19:24 ]
    крит(ор)ичне
    Треба просто тебе зі сльозою пустити
    десь назовні, щоб далі не мучило.
    Із потоків словесно густих
    сотворити абзаци, а з них — підручник,
    для маленьких наївних і щирих,
    тих, що мріють кохати дужче.
    Я байдужості б їх навчила.

    Треба просто тебе у крові розчинити
    і спокійно п'ять днів на місяць
    кип'ятком (або майже) змивати.
    Не писати про втрачену дійсність,
    а натомість словесною ватою
    обтирати подряпані пальці,
    що ніяк не знайдуть собі місця -
    набирають черговий рапорт.

    Треба просто тебе натверезо прожити,
    не топити у чарці під ранок в суботу,
    щоб тобою думки не боліли
    в неділю.
    І писати про тебе доти,
    доки вистачить серцю слів,
    доки стане натхнення й чорнила,
    доки всі не закінчаться букви.

    Захотілось усе забути,
    праву руку поранила ручкою.
    І згадала - пишу ж бо лівою...


    11. 11. 2012



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" 5.5 (5.32)
    Коментарі: (18)


  35. Устимко Яна - [ 2012.11.11 18:16 ]
    мальви
    він слухає село а я стою навшпиньки
    і спиною тулюсь до відголосу мальв
    до їхніх чорних мар до вибурілих паль
    таку тонку журу з них виточив скрипаль
    таку печаль пустив над мальвові обжинки

    а хустя на горі понадимало пір’я
    він слухає і йде а я за ним за ним
    його рука тонка як виснажений дим
    і куриться село суглинищем рудим
    і мальви мов хрести пливуть у надвечір'ї


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (19)


  36. Людмила Калиновська - [ 2012.11.11 17:54 ]
    ***
    …мені б твої печалі і думки
    ув осінь чисту, сонячну, блакитну,
    де ще не сплять, шепочуться рокити,
    прибілені повітрям срібляним...

    Мені б твої роки, і – шаленіть
    веселкою з дощу і з блискавиці!
    Болять мені не спогади, – очиці,
    що злі, як люде, ой, які ж бо злі…

    А осінь геть розтринькала тепло…
    Мене й тебе – нас порізно вгощала
    горнятком кави, що на двох одно,
    а нам його, згадай, було все мало…

    Й розмова, як мелодія без слів,
    мов яблука без листу в листопаді...
    Співає перший іній серенади
    на щоглах без вітрила й без вітрів…



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.56) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (22)


  37. Александр Колгатін - [ 2012.11.11 14:26 ]
    Тихо
    Тихо-тихо.
    Отак
    Я вертаю видані за ніч
    Слова.

    Порух і вічність, порох і велич,
    Біле і зле.
    Небо омите і горе убите,
    Лихо і сміх.
    Берег і море, легіт і доля,
    Далеч і лет.

    І рубінова є зоря, і золоті зорі є,
    І гіацинтова тінь...

    Та нема тебе.
    Бо нема що казати тобі.

    Ти вище слів.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (22)


  38. Олександр Менський - [ 2012.11.11 11:23 ]
    На річницю смерті батька...
    Не вистачає батькового слова,
    Його поради, дужого плеча.
    "Мені земля без тебе, батьку, гола".
    У сні сьогодні знову прокричав.

    Моя дорослість - замала утіха,
    В мені дитя не зникло ні на мить...
    І як тоді, сьогодні важко дихать,
    І згадка в серці болісно тремтить.
    11.11.12р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (10)


  39. Наталя Данилюк - [ 2012.11.11 09:40 ]
    У мами моєї...
    У мами моєї в городі
    замріяний бог
    приліг відпочити
    в пахучому свіжому сіні...
    І зблиски летять
    мерехтливо-серпнево-осінні
    між маминих буднів земних,
    між турбот і тривог.

    У мами моєї в саду
    заметіль хризантем
    тремтить, розполікана*
    в лагідно-сонячній зливі!
    І очі всміхаються мамині,
    добрі й щасливі,
    і в серці зоріє
    такий оксамитовий щем!..

    У мами моєї так солодко
    пахне в печІ-
    вогнем зацілована
    мліє рум'яна хлібина!..
    І я у кутку,
    ясноока, білява дитина,
    всміхаюся ніжно
    до теплих смачних калачів.

    У мами моєї намолені
    снять образИ
    і вишита хрестиком доля
    мого родоводу
    лягла на рушник, наче промені
    світлі на воду,
    немов на долоню Пречистої
    перла роси...

    У мами моєї таких
    розмаїтих казок,
    таких колискових у кУфері*
    в'язанка пишна!..
    І біля криниці
    зажурена мамина вишня
    у душу мені
    натрусила серпневих зірок...


    *Розполіканий(діалектне)-прополосканий.
    *Куфер(діалектне)-скриня.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.39) | "Майстерень" 5.5 (5.29)
    Коментарі: (23)


  40. Андрій Басанець - [ 2012.11.09 22:23 ]
    Опівночі (з циклу "Жінка")
    Легка вода.
    І місяць над водою,
    теплом і цвіркунами молодий.
    І жінка йде –
    зі мною
    й не зі мною –
    опівночі купатись до води.

    Вона німа.
    І ніч уся німа.
    І світ увесь – омана, блуканина,
    де хмари плинуть і волосся плине
    по золотих серпневих килимах.

    І хтозна,
    як перемогти мені
    цю темряву,
    що світлом мироточить,
    цей плюскіт на осінній мілині,
    цю скойку сну,
    цю білу квітку ночі.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.64) | "Майстерень" 5.5 (5.8)
    Коментарі: (8)


  41. Устимко Яна - [ 2012.11.09 19:31 ]
    сум
    так багато свічок
    так багато свічок до води
    зазміїлася осінь у рінні обвітрені нори
    не ходи за водою
    облудні вогні не кради
    зачепися корінням за темну найглибшу покору

    хай розколеться небо
    розсиплеться мжею услід
    хай заб’ється в русалчиних вербах безпутна зозуля
    оживи її серце
    звільни з-під полуди на світ
    хай по черзі його потерчата до себе притулять


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (27)


  42. Олег Завадський - [ 2012.11.09 08:13 ]
    Літній вечір

    Збираю вишні у траві,
    А пальці плутаються в стеблах.
    Земля надвечір тепла-тепла,
    Аж думка суєтна затерпла
    І загорнулася в сувій.

    Кровить медвяно поміж губ,
    Тріскочуть голосно цикади,
    І бджоли юрмищем з левади,
    Як потаємний божий задум,
    Несуть у кошиках пергу.

    Під лопухом у буркуні
    Мурахи доять попелицю…
    Прості, здавалося, дрібниці,
    Але в зачумленій столиці
    Вони згадаються мені.

    Сідає сонце за межу,
    Щоб завтра знов почати коло.
    Звабливо пахне матіола,
    І сон ворушиться спроквола,
    Де я під зорями лежу.

    2012


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (18)


  43. Юрій Лазірко - [ 2012.11.09 02:16 ]
    чорноокий Янь
    в три погибелі
    від загибелі
    траекторія
    течія
    невагомого
    невідомого
    чорноокого
    бога Янь

    мандруватиме
    світ лататиме
    слів не знатиме
    тільки з Інь
    визволятиме
    оголятиме
    аж до атома
    хвору тінь

    коріандрами
    мандри з мантрами
    материнками
    в місто тлі
    оминаючи
    розмурашену
    жандармерію
    на стеблі

    і здуваючись
    парасольками
    з розкульбаблених
    маківок
    розсіватиме
    долі дольками
    осушатиме
    росам крок

    утікатиме
    завмиратиме
    під метеликом
    бігла Інь
    покохаються
    квіт із квіткою
    поле висинить
    до колін

    фарби сходяться
    і розходяться
    незабудками
    й чебрецем
    вітром дихають
    вітер слухають
    тчуть зі спокою
    джерельце

    що дзюрчатиме
    світ не знатиме
    він занадто вже
    не в собі
    полем-полечком
    доля-долечка
    приземляється
    в серце
    бій

    7 Листопада, 2012


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.67) | "Майстерень" 5.5 (5.76)
    Коментарі: (15)


  44. Алекс Север - [ 2012.11.07 19:03 ]
    То як без них, панове, жити?
    Тебе кохаю до нестями,

    Це почуття не має меж,

    Жбурляє в жар воно місцями,

    Стискає груди, але все ж



    Душа співає і радіє -

    Нема у зиму вороття,

    Весна іде, вона вже діє

    Не лиш на одяг та взуття.



    Її серцева аритмія -

    Немовби допінг чи наркоз.

    Весна, хитрюга, розуміє:

    Вона - бажань апофеоз.



    Буває, все в очах тьмяніє,

    Не знаєш навіть, що робити.

    Хто не кохав - не мав надії,

    То як без них, панове, жити???

    2012р.


    Рейтинги: Народний 4.25 (4.19) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (28)


  45. Богдан Манюк - [ 2012.11.07 10:16 ]
    *****
    Відцуравшись
    пітьми сторожі,
    оприлюднивши
    ночі знак,
    не міняй аватарки,
    Боже, -
    місяць, зорі…
    Вже звично так…
    А коли небокраї
    шарфом,
    щоб зігріти
    земну печаль,
    повні жмені
    своїх метафор
    розсипай
    на крутий овал…
    Час поклониться
    римосхрестям
    і літотне
    світи
    сплете.
    Може, й відгуків
    не діждешся,
    а поезію…
    у святе.

    2012р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.63) | "Майстерень" 5.5 (5.77)
    Коментарі: (36)


  46. Сусанна Барабанова - [ 2012.11.07 10:42 ]
    жінка
    жінка одного чоловіка
    жінка жінка
    одна прийшла як покликав
    друга втікла

    одна буде вірна до скону
    друга зрадить
    одна приховає стогін
    инша зранить

    жінка здає екзамен
    двійка двійка
    ходить по світу зиґзагами
    як крадійка
    2012


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.21) | "Майстерень" 5.5 (5.28)
    Коментарі: (6)


  47. Роксолана Вірлан - [ 2012.11.07 00:28 ]
    Мрійте
    Люди, мрійте чисто і джерельно!-
    запилкуйте слово у зеніти.
    Мрійте кольорово!!!- то напевно
    мрія буде сонячно світити.
    Пропустіть уяву перед себе -
    не спішіть, не стоптуйте, бо сАме
    в диво-керамічних печах неба
    мрії випікаються роками!
    Виплітайте ті тонкі структури,
    слова вібросердям і думками-
    та не замуруйте у зажуру...
    І не доторкайте їх руками!
    Намалюйте виразні акценти
    і дарма, коли іще незбуті...
    Спроектуйте їх у епіцентри
    творчосил Божественної Суті!
    одпустіть іх у пташину зграю-
    Мрії люблять волю і простори!
    хай дари висотні не щезають!!!-
    бо без мрії світ - безводне море!


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (19)


  48. Микола Гуцуляк - [ 2012.11.06 19:56 ]
    Марення сліпого Вітра
    Тримати за руку тебе так міцно, що аж до болю й ненависті, чуєш, болю й ненависті скрикне вальдшнеп, в пітьмі сльозами заллються верби, розтяті навпіл, – отак за руку тебе тримати, так міцно, так тремко.

    Усі прокльони старої відьми прослати шляхом – ні-ні, не нашим, а злого вепра, що вмів стріляти, коли був бравим, хоробрим кленом, – таким, як я був, допоки стрінув тебе, блаженну і окаянну.

    Так мало сонця мені без тебе, так мало ночі мені з тобою. Скажи, де корінь твойого чару, що зела барвні скропив росою і кличе, кличе когось до себе, кого – не знаю. О, де той хрест мій, із клена втятий?

    З ріки лунають пісні журливі – то кляті мавки сміються з горя мого до тебе, мого кохання, чи як то зветься... І ти вже – мавка, бо ти – несправжня, ти тільки марево сивих марень сліпого Вітра, що втратив силу...

    Не крекче вальдшнеп, не плачуть верби, не мчиться вепр, не тихнуть мавки. Лиш виє вітер, мов пес поночі, і я дивлюся у твої очі, і я тримаю тебе за руку, мов своє щастя, мов свою муку, що сипле щедро довкола чари...

    О, Вітре, зглянься, вже досить марень!

    05.11.12


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.25) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (10)


  49. Раїса Плотникова - [ 2012.11.04 22:54 ]
    Кажи, душа!

    Кажи, кажи… Я слухаю, душа!
    Такого не казали губи й руки.
    Ти простягни мені ледь чутні звуки,
    І, як дитя мале, мене втішай.
    Кажи, кажи… Я слухаю, душа!
    Про волю Божу говори тепер,
    Про жовті очі сонця і про тишу,
    І про пекучу серцевину вірша,
    Та тільки не кажи, що друг помер,
    І ти сама приходиш відтепер
    Сказати все до рани, до ганьби
    До стогону, до зойку, до нестями…
    Мовчи душа! Ти зараз поміж нами,
    Де туга прірви й мало так судьби…
    Хоча б на мить вернися з ним сюди!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (2)


  50. Тетяна Роса - [ 2012.11.04 13:22 ]
    Казка для тебе
    Десь отам, де у часі зникає минуле,
    літепло проводжає сузір’ями Лев.
    Рудохвостою білкою осінь майнула,
    закосичила сонячно крони дерев.

    Промінець під ногами у схованки грає,
    ловить шерех у листі чарун-килимів.
    Буркотун-лісовик усміхається навіть,
    споглядаючи гру з-під насуплених брів.

    Вже зозуля відкрила дверцята у вирій,
    і болотник махає рукою услід
    легкоперому, вірному звичаю виру,
    котрий віру у сонце несе за овид.

    Розчесали волосся смарагдове мавці
    охолодні вітри Зоряниці-зорі.
    Павутинки-білявки розкреслили навкіс
    витинанки хмарок і старі чагарі.

    Повітрулі кружляють із листям барвистим,
    а Мокоша пряде довгу нитку дощів.
    Одягнула калина червоне намисто,
    бо її падолист у танок запросив.

    Напівсонної мавки закрилися очі,
    нахилився над нею вчарований сон,
    та про зірочку білу їй тихо шепоче,
    і юги скрижаніло-блискучий полон.

    Оповідці немає кінця і початку,
    і казала казкарка одна, далебі,
    що коли у дорослості зняти краватку,
    у цій казці знайдеться місцинка й тобі.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (21)



  51. Сторінки: 1   ...   84   85   86   87   88   89   90   91   92   ...   175