Поетичні майстерні - Львів
Організація власних та підтримка існуючих регіональних та мережевих конкурсів в різних жанрах українського мистецтва
Осередки поза Львовом
Наші меценати Наші меценати
Розмір призового фонду на 10.02.2002 р.
Наші інформаційні спонсори
ГОЛОВНА
Панорама
Духовна практика
Поезія
Проза
Публіцистика
Театр
Візуальне мистецтво
Поезія
Духовна практика
Публіцистика
Автори
Архів
Бібліотеки
Журнали
Cторінки
Для чого
Контакти
Конкурсне визначення переможця
Енциклопедія
Тезаурус
Тлумачний словник
Знайти книжку

НАШІ ПОЕТИЧНІ
СВІТИ.
1. Куртуазний маньєризм
2. Сонети
3. Фламенко
4. Осягнення любові
5. Класична музика
в поетичній інтерпретації

6. Неоготика Необароко Модернізм Постмодернізм
7. Блюз. Джаз...
8. У жанрі хайку й танка.
9. Пісеньки
10.Постфемінізм
11.Хроніки
12.Епос
__ Про поезію в прозі.



ПОЕЗІЯ. ГОЛОВНА КОНКУРСНА АРЕНА


Лауреати попереднього відзначення:
Арена - літо 2002p :
Щиро вітаємо!
Ось, нарешті, лауреати нашого спекотного 2002 літа:
1.Аня Багряна
2.Ніна Кур'ята
2.Елвіна Дивна

Надалі бронзовіючі персони переможців "переносяться" до головного нашого рейтингу уподобань і "вищої поетичної ліги".

Розмір винагороди не усталений і залежить від зібраних коштів. Але в даному випадку, -
перше місце - 200 гривень, або безкоштовне проживання 4 дні у Львові в зручний для переможців час.
Друге місце - 150 гривень, або проживання до 3 діб.
Нагороду можна взяти в будь-який момент земного життя.


Рейтинг уподобань: Ситуативний рейтинг наших особистих уподобань передає відчуття того, наскільки тонким у своєму сприйнятті і передачі навколишнього і внутрішнього видається той чи інший "новий" автор у надісланих нам поезіях. Твори переможців із "нових надходжень" потрохи переносяться на п'єдестали рубрик і до головного рейтингу уподобань і "вищої поетичної ліги". "Непереможці", якщо вони не проти, залишаються тут, з нами.
Знаком (!) позначаємо динамічні і найцікавіші творчі майстерні.


ПОЯСНЕННЯ.
Червень - серпень 2002p.
Черговий раз, на цій сторінці приймаємо таблетки забуття, і починаємо конкурсне життя спочатку. Єдине, що пам'ятається чітко, наступні настанови:
1. Конкурс проводиться в межах широкого поетичного простору наших поглядів. Від авторів, що знаходяться на цій сторінці ми, або отримали нещодавно поетичні твори, або очікуємо зростання їхньої майстерності, щоби заслужено їх нагородити.
2. Переможці минулих конкурсів мають бути на голову вищі від усіх інших, аби знову перемагати.

Остаточний рейтинг
кращих надходжень:

1.Анна Багряна!!
2.Ніна Кур'ята!!
2.Елвіна Дивна!!
3.Півторак Володимир!!
3.Пташинська Діана !
3.Олег Романенко!
3. Юлія Фульмес. !


А також: Чільна десятка кращих
авторів нашого видання:

Кого і за що?

Повинні чесно зізнатися, що ми тут зі всіх сил зволікали із визначенням чергових лауреатів, і, в першу чергу, з-за того, що літом так солодко відпочивалося і тому ми досить пізно взялися за осягнення ваших рядків, - просякали ними, немов львівська бруківка дощем, намагаючись стати об'єктивними. Важко сказати, чи нам це вдалося, одначе і завдання перед нами стояло не надмірне.
Прагнення долучитися до об'єктивності додало клопоту. Але, як можна було пройти попри, як виявилося, дуже цікавої поезії Ніни Кур'яти, що попала до нас зі сторінок пана Котовича ("ІнтерНетрі"), а також не осягнути, надіслані нам інші добірки, серед яких зауважуємо і п. Володимира Півторака, і милу п. Діану Пташинську, інших.
Одначе відмітити ми вирішили авторів, чия Поезія склала літом найбільше позитивне враження. Ви, звичайно, зауважили, що не всі твори рівні. Але не в рівності справа, а в задумах, баченні, прагненнях, пошуках і самобутності. Світи наших сьогоднішніх лауреатів живі, як пейзажі за вікном. І ми раді, що вони протистоять внутрішньому ладу нашого життя і зростають, і оживлюють пострадянське середовище Українського визрівання, бо все, що відбувається зараз - для нас вперше. Отож, милі переможниці, сміливіше і без лякливого огляду на нас, вампірів-критиків.
А зараз, як то кажуть французи, ближче до тіла.

Перше місце симпатій віддано Ані Багряній. Повинен зауважити, що Аня має всі здатності дарувати нам, читачам, насолоду. Містерії у її виконанні найповніші. Можливо зауваження про надмірну містерійність, але Аня, в основному працює в жанрі пісенної поезії, і тому як інакше? Можливо, концепції її світобачення дещо не згармонізовані, але в кого з пишучої європейської братії вони були згармонізованими остаточно? Отож ідеться про ступінь рівноваги, а також про "подвинутість" на Поезії. І Аня саме така - абсолютно творча. Якщо нам вдастся, то ми спробуємо відтворити мистецьке обличчя поетеси на сторінці її творчості. Між тим Ані загрожує серйозна небезпека - попасти на мілководдя масових уподобань, одначе кому відомий Промисел і справжня дорога? Отож сподіваємося, Аню, на твоє Бачення і на радість, яку ти доставляєш.

Друге місце поділили Ніна Кур'ята і Елвіна Дивна
. Важливо, що обі наші симпатії, поки не являють собою Поетичні явища, але мають усі шанси знайти свою Поезію і себе в Поезії. Звісно, якщо життя буде до них поблажливіше. Цікаво також, що за глибиною думки Елвіна та Ніна в цілому виглядають серйозніше за Аню Багряну, але разом з тим ситуація дещо нагадує підіймання штанги. Аня підіймає гармонійні речі, можливо дещо артистичніше, аніж того вимагає фундаменти задуму, а наші поетеси беруться за суттєві тягарі. І деякі їм підняти до ефіру не вдається. Звідси й приходять кризи їх творчого самопочуття. Що порадити у цій ситуації? Напевно тільки одне, - намагатися бути собою, і йти до себе, шукати, власне, себе за резонансним, проте мелодійним, звучанням...
Отож маємо два шляхи і будемо спостерігати, який з них ефективніший. І все ж - визначення, що відбулося, на мій погляд є закономірним, - Ніна Кур'ята, зростає всупереч своєму статусу науковця та російськодумному оточенню Півдня України, а Елвіна Дивна - всупереч журналістиці та синдрому Києва. Чого ми очікуємо від вас? В першу чергу, спостереження тонкощів (не дрібниць) і передачі цих спостережень нам, вашим поціновувачам.
___ Кого i за що нагороджено минулого разу ?
Маю зауважити, що "рейтинговим" авторам притаманна важлива спільна риса, яка дозволяє їх творам вільно себе почувати на сторінках, в тому числі, і наших рубрик. Їх твори, в більшій чи меншій мірі, є самодостатніми. Тобто авторські плоди (зрілі і не дуже) вже відірвалися від особи творця (дерева) і є самостійними. Тобто живими.
Альтернатива живій, самодостатній, поезії - поезія виконавча, що є частиною автора, його відзеркаленням, і не здатна жити автономно, вимагає "правильної" подачі, "правильного" авторського виконання. Яскравим виразником такого творчого процесу є, в першу чергу, мій друг, актор Львівського театру ім. М. Заньковецької - Тарас Жирко. Але у нього така професія.


Надсилаючи свої поезії, не забувайте додавати до них означення теми і в який розділ поетичної рубрики вони направлені. А також пам'ятайте, що один, навіть вдалий вірш, не є переконливим фактором для переможного поетичного виступу. Пропозиція і різних за характером віршів є доцільнішою. Прямо, як у картярській грі з назвою Покер. Можете також відрекомендуватися (звичайно від власного імені). Наприклад, Й. Бродський - бароко, необароко, постмодернізм.



Будьте з нами. Творіть з нами. Творіть і без нас.


Copyright 2000 - "ПОЕТИЧНІ МАЙСТЕРНІ" - Львів
   
  AD   MARGINEM

Наші переможці
і кращі автори.

Огляди ваших публікацій ( "ІнтерНетрі")

Ваш кращий вірш?

Що таке Поезія

Архів:
Арена 30.05.02
Арена 10.03.02
Арена 10.08.01
Арена 20.04.01


Останні надходження
Зірочка розміром в уподобання
Відсутність її - розгубленість чи невизначеність критиків.

Автори: