ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Волають круки, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Генрі Матіас - [ 2014.12.15 19:09 ]
    Друзям з Майдану.
    Ні! Смерті я лихої не боюсь!
    Несу свій хрест нелЕгкий й каяттям
    Ламаю душу. Тільки не вклонюсь
    Сьогодні новоспеченним катам...

    Да! Можуть засудити навмання
    З презирством, що я проти стерв,
    Став на шляху у них,щоби земля
    Хиталася під ними,наче нерв.

    А небо нахилилось до землі:
    Очами зІрок дивлячись на нас.
    Пізнати хоче, що ми у пітьмі
    Шукаємо у цей буремний час.

    Не хліба ми шукаємо! О,ні!
    Його і наче вдосталь на столах.
    Ми душу загубили наче в сні,
    Не подолавши свій незламний страх...

    Київ.


    Рейтинги: Народний -- (5.33) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (1)


  2. Владислав Лоза - [ 2014.12.07 20:44 ]
    Поету-мілітаристу
    Колего, у чорних водах перебувають риби,
    обравши орієнтиром повну відсутність руху.
    Щоб якось від них відрізнятись, мілітаристські верлібри
    давай із тобою складати й поширювати фейсбуком.

    Колего, з рухливого довгого списку сержантів запасу
    ніколи ніхто не буде викреслювати поетів.
    І саме тому ми скоро надягнемо списані каски,
    прийнявши вчення про стилос
    як першооснову стилета,

    отримавши в якості ґрунту чоботи, кимось терті,
    отримавши в якості права пару розписок і штампів,
    отримавши в якості м’язів АК 74-тий,
    отримавши в якості віри накази далекого штабу.

    Не знаю, що нас чекає. Рівень окопів нижчий
    за рівень моря, за рівень, хоч якось доступний бореям.
    Колего, наш брат не любить бачити те, що пише,
    не втіленим у катрени, а втіленим у траншеї.

    Я думаю, фактор повернення сильно від нас не залежить.
    Але якщо все-таки вдасться вийти на рідні маршрути,
    я кину писати зовсім.
    Ти станеш писати менше.
    Хіба що про літо й метеликів.

    Просто аби забути.

    06.12.14






    Рейтинги: Народний -- (5.33) | "Майстерень" -- (5.42) | Самооцінка 5
    Коментарі: (4)


  3. Віктор Ох - [ 2014.12.01 20:22 ]
    Прорахувались
    Оскаженілому режиму
    потрібна йолка на крові.
    І хижий птах з донецька й криму
    студентів бив по голові.

    Лунали лайка, мат, погрози -
    все, як сплановано в кремлі -
    лилися знову кров і сльози
    на цій знедоленій землі.

    Побоїще-спектакль звірячий
    мав трохи гайку закрутить.
    Прорахувались пси чортячі.
    Народ такого не простить!


    ------------------------------

    написано рівно рік тому - 30.11.13


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.43)
    Коментарі: (4)


  4. Василь Кузан - [ 2014.11.22 20:20 ]
    32-33…
    Лишилися пустими села…
    Вовки і пси обгризли кості
    За зиму. Але псів
    Поїли люди майже всіх,
    То ж молоде дитяче м'ясо
    Було вовкам і канібалам.

    До сонця,
    До трави дожити,
    Щоб з листя лободи й кропиви
    Варити юшку
    Міг не кожен.
    Лиш комуніст поодинокий
    У портупеї і кашкеті,
    Зірково вражений у серце,
    Отримував скупий пайок
    Від батька всіх народів.

    Доки
    Дітей отих катів мерзенних
    Терпітиме моя земля?
    Допоки гидь комуністична
    До леніна нестиме квіти
    І диктуватиме народу
    Брехню, народжену в Москві?

    Невже ще нація терпіти
    Усе це може?
    Чи не бачить:
    Свиня давно вже на столі!?
    Свиня запхала рило в миску,
    Із книжки виїла початок
    І гадить, гадить…
    Купи гною
    На скатерть вишиту наклала.

    Де наша слава?
    Гордість де?
    Невже мільйони убієнних
    Не хочуть, щоб за них помстились
    Хоча би пам’яттю про правду?
    Хоча би свічкою?...

    Здається,
    Голодні душі, легші ситих,
    Летять до вікон подивитись
    Як ми вечеря-є-
    є-
    мо…

    22.11.14


    Рейтинги: Народний -- (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (1)


  5. Олександр Олехо - [ 2014.11.21 09:44 ]
    Із циклу "Голодомор"
    Не приведи лихої долі
    за щастя мати в добрий смак
    дари голодної неволі –
    гнилу картоплю і буряк.

    Епоха згину – тридцять третій,
    за пеленою пелена...
    А найстрашніше – дотик смерті,
    коли минулася зима.

    І наче сонце ніжно гріє,
    прозоре небо тішить дні,
    але життя холоне, тліє
    і тихо гасне уві сні.

    Убрало небо сльози, муки
    і вороння гортанний хор.
    Володар чорної розпуки,
    селом іде голодний Мор.

    Із архіву



    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.61)
    Коментарі: (16)


  6. Ігор Шоха - [ 2014.11.03 16:51 ]
    ІІІ
    То дивись, поглянь навколо себе.
    Бачиш, враже, скаче кацапня.
    Ти махав ярмулкою до неба,
    а у неї ядерна люшня.

    Раші неодмінно закортіло
    бачити у себе «доходяг».
    До бродяги є негайне діло
    тільки у перевертня вождя.

    Ти уже не раз лягав під нього
    в образі і біса, і царя.
    Не надійся, не діждешся свого.
    Не на сході блимає зоря.

    А якщо горить, то хай палає
    і пройде катарсисом-вогнем,
    і нічого вже не нагадає
    граду під осколочним дощем.

    Знаєш, брате, чудо окаянне
    і в Росії вже у печінках.
    І її майбутнє – не у снах.

    Україна ще на ноги стане,
    та не бійся, як на тебе гляне,
    бійся тіні вбитих на полях.

                                  02.11.2014


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.93)
    Коментарі: (3)


  7. Ігор Шоха - [ 2014.11.03 16:45 ]
    ІІ
    Гей, совок, оглушений і темний,
    недолугий мізками совок,
    а тому і явно, і таємно
    ти мій ворог і тяжкий урок.

    Не сичи, не плюйся, не набріхуй.
    Ти причина вбивчої війни.
    Очумілим нині не до сміху.
    Очуміти – Боже, борони.

    Із моголом нині не до миру.
    Годі гратись іменем – народ.
    Затули тупе хайло «кумиру».
    Нині слово має патріот.

    Чуєш, людоморе недобитий,
    я у тебе нині у боргу.
    Мушу нагадати і навчити
    давнього козацького, – пугу!

    Чи не чуєш, Іроде проклятий,
    голосу надії із лугів,
    бойової криці козаків?

    Не почує
                   плем’я супостата.
    Ставленик скупих багатіїв
    не пойме окраденого брата.



    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.93)
    Прокоментувати:


  8. Ігор Шоха - [ 2014.11.03 15:27 ]
    Смертельний брат
                              І
    За щасливе майбутнє народу
    проливається праведна кров.
    Об’єднає народи свобода
    і до нації – братня любов.

    Убиває рука супостата
    і пиляє іржава душа
    у норі самозваного брата –
    ненависна, лукава, чужа.

    Нахабніє озброєне бидло.
    Як собака винюхує їдло
    і уїлось у душу усім.

    Чорним ходом отари своєї
    заповзає таємно змією
    у чужий і палаючий дім.


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.93)
    Коментарі: (6)


  9. Олена Кіс - [ 2014.11.01 11:29 ]
    Майданить серце
    Вірш написаний ще у лютому і опублікований http://maysterni.com/publication.php?id=99844, незабаром була створена музика, пісня звучала в аудіозапису, а кліп у такому вигляді виготовлений лише зараз. Приурочуємо його річниці Майдану. Адже НАШ МАЙДАН продовжується!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (24)


  10. Юрій Кисельов - [ 2014.11.01 00:04 ]
    ***
    Над рідною Луганкою*
    Снує сволота танками -
    То постріли, то вибухи...
    Капець. Армагеддон.
    Ні світла, ні опалення,
    А тризуби повалені.
    Кому від того вигода,
    Що править Лугандон?

    Бандитам і розбійникам,
    Кривавим їхнім спільникам,
    Усім відомим злодіям
    І хутіну-пуйлу.
    У темряві населення:
    Там думати не велено.
    Стара-нова мелодія
    По місту і селу

    Про те, як за радянщини
    (О, ще тієї панщини!)
    Усім жилося здорово,
    Пили і їли всмак.
    Скажи, земляче, істинно:
    Бажання в тебе приспане
    Підняти гордо голову,
    Сказати волі: "Так!"?


    27.10.2014


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (22)


  11. Серго Сокольник - [ 2014.10.30 22:21 ]
    Военная грусть
    Военная грусть

    Полгода бушует в стране непогода,
    Собой подпирая бумажные своды.
    И что тут сказать?
    И грустно писать...

    И что ты тут скажешь, и что тут напишешь,
    Коль братоубийством вселенная дышит,
    И все не во сне,
    В родной стороне...

    Печаль эта ныне в родной Украине
    В сознаньи витает, в дома проникает
    Осенней тоской...
    Печали такой

    В сердцах опаленных войной нет предела.
    Народам и людям война надоела.
    И песней в эфир-
    Да здравствует Мир!

    адрес: http://www.poetryclub.com.ua/getpoem.php?id=533386
    рубрика: Лирика
    дата поступления 29.10.2014
    автор: Сокольник


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (1)


  12. Серго Сокольник - [ 2014.10.29 00:31 ]
    Пожелание солдата девушке
    Пожелание солдата девушке

    Смотрит в лицо незнакомый рассвет.
    Рухнуло прошлое. Выхода нет.
    Я ухожу. Чувство долга зовет.
    Мы выступаем в кровавый поход.

    В сорванном флере растоптанных дней,
    В мрачных картинах тревожных ночей,
    Верность храня, пусть духовную, даже
    Мне изменив, оставайся моей,

    Той, сохранившей мой образ в душе.
    Той, удержавшейся на вираже.
    Искру надежды на встречу храня,
    Главный подарок получишь- меня.

    Тело свое я тебе подарю.
    Рунами верности заговорю.
    Хоть на траве, хоть на простыни белой,
    Все, что захочешь, со мною ты делай.

    Наших желаний сольются основы.
    Сбросив одежд неуместных оковы,
    Страстью наполним любовное ложе.
    Это любой мне награды дороже.

    Это- подарок превратной судьбы,
    Сердцем твоим мне протянутый смело.
    Пали сомненья душевной борьбы.
    Ты подарила мне душу и тело.

    адрес: http://www.poetryclub.com.ua/getpoem.php?id=486743
    рубрика: Лирика любви
    дата поступления 19.03.2014
    автор: Сокольник


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  13. Серго Сокольник - [ 2014.10.29 00:50 ]
    Воинам- Афганцам Майдана
    Воинам- Афганцам Майдана

    Нам еще вспоминать, и солдатская совесть чиста,
    И "на грани" стоять у сожженного нами моста.
    Нет дороги назад. Мы прикрыли избитых детей.
    Можем мы рассказать, как любовью покрыли своей

    Нашу Родину-Мать. Украину должны мы спасти.
    Мы пройдем сто преград, повстречавшихся нам на пути.
    Дома не ночевать- ты, родная, пойми и прости-
    Честь Солдата стоять за Свободу всегда впереди.

    Я еще напишу, как холодные ночи легли.
    Я еще расскажу, как гремели разрывы вдали.
    Мы на наш Третий тост вспомним имя твое, Нигоян!
    Мы еще допоем... Дай нам мужество, Афганистан!

    адрес: http://www.poetryclub.com.ua/getpoem.php?id=475464
    рубрика: Гражданская лирика
    дата поступления 28.01.2014
    автор: Сокольник


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  14. Серго Сокольник - [ 2014.10.27 23:22 ]
    Я не верю...
    Я не верю…

    Я не верю в людей. Люди подлы и слепы.
    Люди злы откровенно, и сокрыто порой...
    Ожиданье любви так порою нелепо,
    Как лобзанья Иуды загробный покой...

    Я не верю в добро. От добра столько горя
    Тем, кого осчастливить возжелают порой...
    Случай вертит судьбою в тоске ре-минора,
    Подбивая случайный баланс роковой...

    Я не верю в успех. По делам не воздастся
    Рассыпающим бисер обожанья порой...
    Со своими кумирами проще расстаться,
    Чем за них углубляться в бессмысленный бой.

    Но я верю- в тебя. Не добра и не зла ты.
    Ты слепа в наслажденьи... Но и зряча порой...
    Ты провал и успех... Неизведанный атом...
    Искаженье сознанья... И все ж- будь со мной!..

    адрес: http://www.poetryclub.com.ua/getpoem.php?id=513974
    рубрика: Философская лирика
    дата поступления 28.07.2014
    автор: Сокольник


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  15. Серго Сокольник - [ 2014.10.27 23:01 ]
    О Українцю! Друже! (філософсько-історичне)
    О Українцю! Друже! ( філософсько-історичне )

    О, Українцю! Друже! Як погано
    Тобі на серці стане- спом"яни
    Свою історію, злодІєм невблаганно
    У тебе вкрадену- її ти поверни.

    Як давні пращури величчям осяяли
    Нам за БОРЕЇ шлях серед віків,
    Коли прадавні Ар"ї воювали
    ІРАН І ІНДІЮ, окраїну світів.

    Коли чинуші Українця гноблять,
    Коли на Волю хтось ногою став,
    Про що нам факти історичні мовлять?
    Про КОЛІЇВЩИНУ народу, що повстав.

    Коли на землю милу України
    Надходить гадський сарани потоп,
    Про що історії прадавня пісня лине?
    Про ЖОВТІ ВОДИ і про КОНОТОП.

    Коли принизити твою бажають гідність-
    Стряхни з себе покори сірий пил.
    Здійсни в собі оте, Вкраїнське, рідне-
    Шевченка мрію- ЧОРНИЙ ПЕРЕДІЛ.

    А ще- не забувай одвічну славу,
    Прадавньо- східних перемог гучний парад,
    Від Князя Київського лепту- Святослава,
    Того, Хороброго, що знищив КАГАНАТ.

    І з серця скніючого враз спадуть кайдани,
    І Голос Розуму з тобою говорить
    Почне про те, як Небо вказує негайно
    Тобі тепер НОВУ ІСТОРІЮ ТВОРИТЬ.

    адрес: http://www.poetryclub.com.ua/getpoem.php?id=512780
    рубрика: Філософська лірика
    дата поступления 22.07.2014
    автор: Сокольник


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  16. Серго Сокольник - [ 2014.10.27 00:13 ]
    Люби Україну
    Люби Україну

    Люби Україну.
    Люби не за сало,
    Чи те, що в садочках співа солов"ї.
    Твори Україну,
    Щоб вільною стала.
    За неї ще будуть жорстокі бої.

    Люби Україну,
    Люби, як коханку,
    Не будеш кохати- покине, піде.
    Люби її, милу,
    ВІд ранку до ранку,
    Нехай вона прихисток в тобі знайде.

    Люби Україну!
    Як квітка зав"яне-
    Якщо не поллєш, то зав"яне вона...
    Любов"ю твоєю
    Нехай вона стане-
    Арійського краю сумна сивина.

    Люби Україну
    Важкою Любов"ю.
    І шана Шевченка до тебе прийде.
    Скропи її кров"ю.
    Ворожою кров"ю.
    Полий ї своєю, як треба буде.

    Готуйся. Гартуйся.
    Люби Україну-
    Борись, бо без тебе загине вона-
    Арійщину. Русь.
    Неподільну. Єдину.
    Твою Батьківщину, що Богом дана.



    адрес: http://www.poetryclub.com.ua/getpoem.php?id=470131
    рубрика: Патріотичні вірші
    дата поступления 04.01.2014
    автор: Сокольник


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  17. Серго Сокольник - [ 2014.10.26 23:12 ]
    Затмение
    Затмение

    В кумулятивных брызгах плавится восток,
    И каплями брони в песок стекает.
    Клещами боли жестко сдавленный висок
    Пульсируя, сознание теряет...

    Где пониманье, осознание того,
    Что нет преград, что кровью мы едины,
    Что Украина-Русь дороже нам всего,
    Что это- мы, шальные дети Украины,

    Не для того в сей час явленные на свет,
    Чтобы чужие песни петь, делиться языкОво,
    Что единение в свершении побед
    Еще явит к прочтенью Игорево Слово,

    Что здесь, в Святой УкрАинской земле,
    Скрещенье древнее путей цивилизации,
    Здесь воспылал зарей в кромешной мгле
    Трипольский край, исток великой Нации,

    И этот, Древними дарованный огонь,
    Нам освещает путь во тьме тысячелетий...
    Зачем же Матери мы сердце на ладонь
    Исторгли из груди- кто мне ответит?..

    адрес: http://www.poetryclub.com.ua/getpoem.php?id=509136
    рубрика: Философская лирика
    дата поступления 03.07.2014
    автор: Сокольник


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  18. Серго Сокольник - [ 2014.10.26 23:54 ]
    Цікава байка про вибори і вибір
    Цікава байка про Вибори і вибір

    Я звусь Байкар (хоча й не Байкер.
    А був же Байкером колись...)
    От розкажу я зараз байку,
    А ти на себе подивись...
    ..... ..... ..... ..... .....
    В усіх Птахів велике свято-
    День Виборів (а може- ніч...)
    Найкращий серед кандидатів-
    З хвостом розпушеним- Павич.

    Птахи! Погляньте, що за красень!
    Життя почнеться чарівне,
    Коли у творчому екстазі
    Хвоста свого він розгорне!

    Всі згодились. Та ось Ворона
    Питає хрипко- Wery well !
    То що, хвостом нас оборонить
    Павич, як нападе Орел?
    ..... ..... ..... ..... .....
    Краса нічим не допоможе
    В борні досягнення мети.
    Лише могутня сила може
    У боротьбі допомогти.

    адрес: http://www.poetryclub.com.ua/getpoem.php?id=513378
    рубрика: Байка
    дата поступления 25.07.2014
    автор: Сокольник


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  19. Серго Сокольник - [ 2014.10.26 23:52 ]
    Лисиця і півень. Слово і дія (філософська байка)
    Лисиця та Півень. Слово і дія. ( філософська байка )

    Людина хоче буть почута.
    Навести розуму мости,
    І слово, в панцир не закуте,
    Хоч на останок донести...

    Така на світі чудасія...
    Бажання слухати нема-
    Хоч будь Пророк ти, хоч Месія,
    Що не кажи- усе дарма...

    Ну що ж... Як слухати не хочуть-
    Станцюєм бойовий гопак!..
    Та це не зараз... Не до ночі...
    То байку розповім, чи як?
    ....... ....... .......
    Схопила Півня раз Лисиця.
    Вже зібралась посмакувать,
    Та якось теє... Не годиться
    Без приводу життя лишать...

    Вона йому- ти на світанку
    Нікому спати не даєш!
    А він- то я буджу щоранку,
    Щоб щастя не проспали вже ж!

    Йому Лисиця- ти, поганцю,
    Перетоптав усіх сестер!..
    А він- то щоб зносили яйця,
    І з голоду ніхто не вмер!

    В Лисиці нерви "на порозі"-
    То що ж тепер мені робить,
    Коли відмовками ти в змозі
    Мене вечері полишить?

    Що не скажу- на все ти маєш
    Розумну відповідь давно.
    От вуха я позатикаю,
    І з"їм тебе усе одно!
    ....... ....... .......
    Ото ж. Якщо лихої ночі
    Тебе зберуться грабувать,
    І слухати тебе не хочуть-
    Слова навіщо витрачать?

    Що слово, як воно не діє?
    На бій бери ангажемент.
    Не слово, а конкретність дії-
    Найкращий буде аргумент.

    адрес: http://www.poetryclub.com.ua/getpoem.php?id=511246
    рубрика: Байка
    дата поступления 14.07.2014
    автор: Сокольник


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  20. Серго Сокольник - [ 2014.10.26 23:16 ]
    Гроза (зарисовка)
    Гроза ( зарисовка… )

    Дождь нехолодный, лета улыбка...
    Солнечно-модный, тонкий и гибкий...
    Обыкновенный... Все, как всегда...
    Нежно щекочет, стекая, вода...

    Пары влюбленных в сиянии света,
    Словно объяты потоками лета,
    Не прикрываясь суровым зонтом
    Томно вальсируют в танце босом...

    Но- необычна сегодня природа.
    Некое таинство в ней происходит...
    Дождь истончился и робко затих,
    Словно бы в схватках предродовых...

    Где-то зарницы, сполохи... Мимы
    Дальней грозы, проносящейся мимо,
    Изображая волнения лик,
    В душах посеют испуганный крик

    Молнии блеска и грохота грома...
    Юркнули пары в укрытие дома...
    Ветер свинцовые тучи увлек...
    Где-то прольется холодный поток...

    Грянет гроза! Исполнением рока
    Где-то суровые струи потока
    Грязь выметая, хлынут, бурля,
    И возродится, очистясь, земля...


    адрес: http://www.poetryclub.com.ua/getpoem.php?id=504681
    рубрика: Лирика
    дата поступления 12.06.2014
    автор: Сокольник


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  21. Серго Сокольник - [ 2014.10.26 23:02 ]
    Притча про каву життя
    Притча про каву життя

    Один веселий Вчитель
    Навчанням притомив
    Своїх розумних Учнів,
    І кави всім налив

    У посуд, що у домі
    У нього пребував.
    У дорогі й дешеві
    Чашки порозливав.

    Із кухні на підносі
    Все виніс. Юнаки
    За мить порозбирали
    Всі дорогі чашки.

    Лишилися дешеві.
    Сміється він на те-
    Отак собі майбутнє
    Своє оберете!

    Життя в чашках- то кава.
    А гроші- то чашки.
    Вони- добробут, слава,
    Це все показники

    Життєвої підтримки,
    Та не саме життя.
    А кавові краплинки-
    Як кроки до буття.
    ....... ........ .......
    Найбільш щасливі люди-
    Не ті, що краще мають.
    А ті, з того, що мають-
    Найкраще здобувають.

    адрес: http://www.poetryclub.com.ua/getpoem.php?id=498618
    рубрика: Байка
    дата поступления 12.05.2014
    автор: Сокольник


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  22. Серго Сокольник - [ 2014.10.26 23:57 ]
    Свій хрест (притча)
    Свій хрест ( притча )

    Прийшов до Бога чоловік,
    Та й каже- милостивий Боже!
    Хреста тяжкого я не звик
    Нести в житті! То допоможеш

    Полегше ношу до гори
    Нести в житті?- Нема питання-
    Як хочеш- легший обери!
    Ти маєш час на обирання-

    Промовив Бог, і чоловік
    Хрестів побачив пребагато,
    І досить швидко собі зміг
    Хреста найлегшого обрати.

    -Великий Боже! Я візьму
    Цього хреста, як дав ти слово!
    -Ти правильно обрав. Тому-
    Це твій і є!- так Бог промовив...
    ......... .......... ...........
    У всеосяжності мети-
    Важкий, та славний шлях до Волі.
    Хреста найтяжчого нести-
    Нелегку ми обрали долю.

    адрес: http://www.poetryclub.com.ua/getpoem.php?id=498415
    рубрика: Байка
    дата поступления 12.05.2014
    автор: Сокольник


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  23. Серго Сокольник - [ 2014.10.26 23:42 ]
    Тому, кто не был
    Тому, кто не был

    Как всегда, стоишь в стороне.
    Век сменился, но ты все тот же.
    Ты не враг. И не друг ты мне.
    Но с чего ты решил, что можешь

    С убежденным видом лица,
    Обо всем со знанием дела,
    Тошнотворно и без конца
    Извергать убедительно-смело

    Водопады изысканной лжи?
    Вроде, так. Но вот незадача-
    Прежде, чем все охаять, скажи,
    Что ты сделал, чтоб было иначе?

    Так и сгинешь ты, не познав,
    У экрана на простыни белой,
    Как мороз до кости продирал,
    Как земля под врагом горела,

    Как мы шли к основе основ...
    Твой мирок до щели был сужен,
    И в вершеньи судьбы миров
    Никому ты здесь не был нужен.

    И поэтому я спросил,
    Отделяя зерно от плевел,-
    Мне не важно знать, ГДЕ ТЫ БЫЛ.
    Я скажу тебе, ГДЕ ТЫ НЕ БЫЛ.

    адрес: http://www.poetryclub.com.ua/getpoem.php?id=493091
    рубрика: Лирика
    дата поступления 17.04.2014
    автор: Сокольник


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  24. Серго Сокольник - [ 2014.10.26 23:04 ]
    Про друзів. Гуру і Учень. (притча)
    Про друзів. Гуру і Учень. ( притча )

    Раз Учень до Гуру прийшов, і питає-
    Скажи, повелося з прадавніх ще днин,
    Що кожна людина товариша має.
    То скільки ж їх треба? Багато? Один?

    Замислився Гуру... Питання цікаве-
    Буває один... А буває і ні...
    І хлопця запрошує- будь-но ласкавий,
    Із яблоні яблучко дай-но мені!

    Стриба по-під гілкою Учень- висока...
    Та поряд на щастя є товариші...
    Один на одного на плечі широкі
    Полізни... Не встояли... Впали усі!..

    Нарешті втлумачив! Я все розумію!
    Нам друзів багато потрібно, коли-
    Неначе маля, Учень думці радіє-
    Нам скрутно- припони долати могли!

    У відповідь Гуру- Нам друзів, дитино,
    Потрібно багато!.. Всміхається він-
    Якщо зависОко, то може, драбину
    Принести додуматись міг хоч один!!!
    ....... ....... ....... ....... ....... .......
    Є Гуру. Є яблуко. Друзі втомились.
    Та розуму щось до кінця не навчились...
    Бери ноги в руки- мерщій по драбину!..
    Будь, Учню, розумним. Врятуй Україну.

    адрес: http://www.poetryclub.com.ua/getpoem.php?id=498159
    рубрика: Байка
    дата поступления 10.05.2014
    автор: Сокольник


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  25. Серго Сокольник - [ 2014.10.26 23:59 ]
    Мудрість навчання (притча)
    Мудрість навчання ( притча )

    Великий Гуру якось раз сидів
    На сонечку. Дививсь ото на гав,
    Медитував, смачні самоси їв,
    Чи може просто хмари розганяв...

    Прийшла до нього жіночка з малим,
    Та попрохала- Гуру! Поможи,
    Аби малий солодкого не їв.
    Що не корисно це йому вкажи!

    Замисливсь Гуру... Потім відповів-
    Прийдіть за тиждень! Жіночка пішла.
    Як повернулись, він сказав- Малий!
    Не їж солодке!.. Отакі діла...

    Стоять розгублені... Та слово золоте
    Від Гуру сприйнято дитям немов наказ.
    Все не відходять... Жіночка на те
    Його здивовано запитує нараз-

    Великий Гуру! Розкажи, чому
    Лише за тиждень ти вказівку дав?
    Він відповів- це я зробив тому,
    Що сам солодке їсти відвикав!
    .......... .......... ...........
    Якщо ти майстер поклику свого,
    І учнів хочеш ти своїх навчить,
    То майстер-клас не вчити їх того,
    Чого іще не вмієш сам робить.


    адрес: http://www.poetryclub.com.ua/getpoem.php?id=498060
    рубрика: Лірика
    дата поступления 10.05.2014
    автор: Сокольник


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  26. Серго Сокольник - [ 2014.10.26 03:03 ]
    Старенькій торгівці
    Старенькій торгівці

    На вулиці узбіччі, де покИ
    Міліція ще не здирає мито,
    Старенька бабця продає грушки.
    Я підійшов і зажадав купити.

    Купити?.. Ні... Я гроші всі віддам
    В твої від старості і праці спраглі руки.
    Стою і сили не даю сльозам,
    Збагнувши, як в житті терпіла муки

    Від влади, від жорстокості людей,
    Як зрадила тебе твоя держава,
    Як "мусор" гроші вимагав з тебе,
    Забувши, що таке і честь і слава...

    Старенька, дай тебе я обійму!
    Ти- честь. Ти- слава. Незалежна. Сильна.
    Ти як могла, все йшла скрізь цю пітьму,
    Як Україна. Вільна. І- не вільна.

    Дай Боже, щоб ти вдало продала
    Нехитрий свій товар, дарунок літа,
    Доїхала щасливо до села,
    І мала вдома їсти що і пити.

    Онучкам любим щоби ти змогла
    За продане гостинців накупити,
    Для діток тягарем щоб не була...
    І- щоб ніхто не заважав дожити...

    адрес: http://www.poetryclub.com.ua/getpoem.php?id=481974
    рубрика: Лірика
    дата поступления 26.02.2014
    автор: Сокольник


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  27. Серго Сокольник - [ 2014.10.26 03:43 ]
    Піль веков (осада Акры)
    Пыль веков ( осада Акры )

    Акра в Сирии- старая крепость
    Полпути от Индии до Египта.
    Ветхой древности вся нелепость.
    Пыль веков по пескам разлита...

    Пал Египет, Бонапартом взят,
    Неожиданно, дерзко, смело,
    Только в нем оставаться нельзя-
    Он блокадой сдавлен умелой.

    Это Англия, гроза морей,
    Это Англия, враг опасный,
    Дело их- мировая империя.
    Лозунг их- разделяй и властвуй.

    Поразить, ухватить за шею
    Англичан мировую идею
    Выступают в путь легионы
    Сквозь пески веков Вавилона.

    Лишь бы в Индию им прорваться-
    Ждут измученные легионы
    Индии сказочные богатства.
    Индии ждущие миллионы.

    Бонапарт осаждает Акру-
    Крепость древнюю,живую еле.
    Лишь порыв, чтоб сломить, прорваться-
    И свободен путь ему к цели.

    Но упорно держится старое,
    Но, сплотившись, держится древнее,
    И в жестоких боях наравно
    Гибнут праведники и неверные.

    И боев, и чумы жар познавшие,
    Тают храбрых его легионы,
    Без еды, без питья, уставшие.
    Так жестоки войны законы.

    И от ярости обезумев,
    От усталости обессилев,
    Натыкается порыв юный
    На арабскую сталь ассасинов.

    И под солнца жаром палящим
    из последних сил и досадно,
    Он ведет легионов остатки
    Тем же самым путем обратно.

    Так идее великой, новой,
    Древний бог, кровожадный Молох
    Распростертые крылья ломает.
    Пыль веков преграждает дорогу.


    адрес: http://www.poetryclub.com.ua/getpoem.php?id=475071
    рубрика: Лирика
    дата поступления 26.01.2014
    автор: Сокольник


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  28. Серго Сокольник - [ 2014.10.26 02:58 ]
    Страшна зброя (потішу вас, бо щось ви всі сумні)
    Страшна зброя (потішу вас, бо щось ви всі сумні)

    Брязкіт дзенькає в небо
    Стародавніх щитів.
    Що ж тій армії треба?
    Бойових хом"яків!
    Що прямують сердито
    З войовничим "ХРУМ-ХРУМ"!
    Що скарають бандита
    На поталу і глум!
    Ці відважні солдати
    Вдачу мають таку-
    Ворогів волохатих-
    Та куди ж???... ЗА ЩОКУ!!!...
    І коханці- самиці
    Отого хом"яка
    У коханні згодиться
    Диво-зброя- ЩОКА...

    адрес: http://www.poetryclub.com.ua/getpoem.php?id=504061
    рубрика: Вірші, що не увійшли до рубрики
    дата поступления 09.06.2014
    автор: Сокольник


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  29. Серго Сокольник - [ 2014.10.26 02:10 ]
    Смотри...
    Смотри…

    Смотри на мглу. Но мгла уж не в тебе.
    Ты не слепец. Прозрел ты, Украинец.
    Пройден предел. Ты ясен сам себе.
    Ты осознал- ты в мире ПЛЮС, не МИНУС.

    Смотри на эту мглу, и не прости
    Продажных гадов, что делили Украину,
    Тех подлецов, которые и ныне
    Ее пытаются расторгнуть на куски.

    Страна придет к единству, несмотря
    На злобное шипение мерзавцев,
    Сподобившихся ТЕМ ЕЩЕ продаться,
    Деля страну с доходом для себя.

    Им наплевать, что Родина в крови.
    Они вовеки не любили Украину.
    И яд предательства, подобно скисшим винам
    В бессильной злобе рвет их совесть на куски.

    Вся их идея- пляска на костях.
    Из их деяний и восстали эти кости,
    Когда врага приветив, словно гостя,
    Они несли ему кровавый стяг.

    Страна еще воскреснет для любви,
    Пускай беснуется во тьме воронья стая,
    Но тема единения святая
    Еще придет. Лови ее, лови!

    И новый Нюрнберг будет ожидать
    Всех, кто в безумной ненависти к свету
    Родил на свет братоубийство это-
    Царя кровавого в края твои призвать.

    А злобный враг, змеиное гнездо
    В твоем за эти годы свивший теле,
    Предстанет пред Божественныи Пределом,
    Как жертвы всех, загубленных в АТО.


    адрес: http://www.poetryclub.com.ua/getpoem.php?id=518579
    рубрика: Лирика
    дата поступления 21.08.2014
    автор: Сокольник


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  30. Серго Сокольник - [ 2014.10.26 01:21 ]
    Сімейка, та не Адамсів (дуже актуальна байка)
    Сімейка, та не Адамсів ( дуже актуальна байка )

    Дуже люблю я писати байки.
    Тільки скажіть- напишу залюбки.
    Хочете слухати? Ось вам одна
    Баєчка мила. Та дуже сумна...
    .......... .......... ............
    Ножиці хлопчик схопив серед ночі.
    Здуру в пітьмі собі виколов очі.
    Саме в цей час мати донечку мила.
    Кинула в ванній. Малого схопила.

    Бігає мати з дитям на руках.
    Доня в цей час утопилася. Жах!
    Мати побачила- плиг у вікно!
    Насмерть розбилась, вже їй все одно.

    Батько прийшов з чергування нічного.
    З горя застрелив малого сліпого.
    Випив горілки, дав волю сльозам,
    Потім пішов і застрелився сам.
    ........... ............ .............
    Що за дурниці, скажіть-но на милість?
    В хаті нікого живим не лишилось.
    Як не припиним бардак в Україні-
    Хто ж тоді жити лишиться в країні?

    адрес: http://www.poetryclub.com.ua/getpoem.php?id=497771
    рубрика: Байка
    дата поступления 09.05.2014
    автор: Сокольник


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  31. Серго Сокольник - [ 2014.10.26 00:23 ]
    Сюжет
    Сюжет

    Сюжет! Сюжет! Я майже от готовий
    Писати вже!.. Це надихнув мене
    Сюжет (чи вірш) прочитаний, чудовий,
    Як батько працював, і як додому
    Приніс всі гроші (отаке дурне).

    Повірить хто? Не взяв "заначку" навіть...
    За це дружина з дітками його
    Зацілувала, й дітям показала
    Зарплати розпечатку, і вказала,
    Що куплять от того, того й того...

    А я читав, і думав над сюжетом...
    Сидить сімейство. Батько- на війні.
    І от- дзвінок у двері... Хто там? Де там?
    Посилку з подарунками здалеку
    Передали по пошті... Чом би й ні?

    А в ній ще лист... Сидять собі, читають-
    Піклується! І добре, що живий!...
    Вдоволені, від щастя наче сяють,
    І все з посилки шмотки наміряють-
    Лиш випрать треба!.. Бо усе- В КРОВІ.

    адрес: http://www.poetryclub.com.ua/getpoem.php?id=504274
    рубрика: Лірика
    дата поступления 10.06.2014
    автор: Сокольник


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  32. Серго Сокольник - [ 2014.10.26 00:35 ]
    Чорна піхота. Синам україни. Пісня смутку
    Чорна піхота ( Синам України. ПіІСНЯ СМУТКУ )

    Червоне зле сонце сіда за болотом,
    І смерть невблаганно перелік загиблим веде.
    То чорна піхота, то чорна піхота
    В цивільній одежі в останню атаку іде.

    Заплач бідна мати, заплач бідна мати,
    Бо сина свого ти уже не побачиш повік.
    Йде чорна піхота в останню атаку
    З одною гвинтівкою на п"ятдесят чоловік.

    Заплач, Україно. Заплач, Україно!
    Навіщо садочки, навіщо дівчата тепер, солов"ї?
    Це розум твій гине! Це розум твій гине!
    Це кров"ю гіркою вмиваються діти твої.

    Заплачеш, дівчино. Заплачеш, дівчино,
    Бо нікому буде довіку тебе боронить-
    Бо вже ні сім"ю ти собі, і ні дитину,
    Із Нації Сином ніколи не зможеш створить.

    Іди помолися. Іди помолися!
    Покайся за те, що колись обдурили себе ми самі.
    Це плата за вибір. За те, що здалися-
    Здались на загин більшовицькій кривавій чумі.

    адрес: http://www.poetryclub.com.ua/getpoem.php?id=471471
    рубрика: Лірика
    дата поступления 10.01.2014
    автор: Сокольник


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  33. Серго Сокольник - [ 2014.10.25 23:44 ]
    Рабиня (16+)
    Рабиня ( 16+ )

    У залі, де віск, мов сльоза, омиває свічки,
    Оголена вся, білотіла, цнотлива Рабиня,
    Присвяту Господарю, ніжний танок, залюбки
    Для мене ти з шалом коханки виконуєш нині.

    Тобі ці жорстокі світи непотрібні були,
    Навіщо холодна потреба буремної волі?
    Кайдани, тоненькі і ніжні, намистом лягли
    На шию, і тіло стікає бажаннями. Доля

    Твоя не у тому, щоб шмата черствого шукать,
    Втішаючись думкою, що от одірвешся, вскочиш,
    Та підеш від мене... Як гарно в таночку кружлять
    З таким відчуттям, що для мене ти створена. Ночі

    Наповнені трунком п"янким поцілунків. Грудей
    Тих подихів ніжних, і лона вологого шалу...
    В неволі солодкій щасливіша серед людей-
    Уява не висвітлить наших "Пирів Валтасара"...

    адрес: http://www.poetryclub.com.ua/getpoem.php?id=476992
    рубрика: Лірика кохання
    дата поступления 04.02.2014
    автор: Сокольник


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  34. Серго Сокольник - [ 2014.10.25 23:52 ]
    Агрессивная тупость
    Агрессивная тупость ( ликующим )

    Вы играли словами,
    Тупо веря в награду в Раю.
    Вы махали флажками,
    Агрессивно шагая в строю.

    Звездам верили глупо.
    Дождались. У дверей грянул гром.
    Агрессивная тупость,
    Как змея, заползает в ваш дом.

    Агрессивная тупость-
    Теперь вне тебя вам не жить.
    Агрессивная тупость-
    Что можешь ты им предложить?

    Черно-белости мира
    Своего в разноцветьи миров?
    Сожжены все клавиры-
    Пусть свирепствует скрип сапогов!

    Агрессивная тупость-
    Все в колоннах, в шеренгах, в строю.
    Агрессивная тупость-
    Всем диктуешь ты волю свою,

    Эту волю неволи,
    Безголовой толпы сладкий грех,
    И бездарные роли,
    И одна ты решаешь за всех.

    Агрессивная тупость-
    И восстал Кривоногий Кумир.
    Агрессивная тупость-
    Что ты можешь подать в этот мир?

    Полусдавленный гений,
    В час, когда все решают скоты?
    И талантов, и мнений
    Молчаливо закрытые рты?

    Агрессивная тупость-
    Этот выбор для вас- приговор.
    Агрессивная тупость-
    И свободу похитил не вор.

    Это сами свободу
    Променяли себе без затей
    На бесправья породу,
    Обрекая проклятьем детей.

    адрес: http://www.poetryclub.com.ua/getpoem.php?id=489297
    рубрика: Лирика
    дата поступления 31.03.2014
    автор: Сокольник


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  35. Серго Сокольник - [ 2014.10.25 03:26 ]
    Путники
    Путники

    Мы за счастьем идем по горящей земле.
    Мы забыты. Отпеты. Петляем во мгле.
    Нас травили. Пугали. Сбивали с пути.
    Мы в пути. Мы устали. Нам трудно идти.
    Только нас не собьешь с шага мерного вспять.
    Далеко? НедалЕко? Шагать и шагать...
    Мы вгрызаемся в землю. Встаем и идем.
    Зову сердца лишь внемля. С пути не сойдем.
    Нас не тронь. Мы ответим. Уже не простим.
    Мы дойдем до рассвета сквозь пламя и дым.
    Мы как факел несем в сердце Веру свою.
    И достойно займем наше место в строю.


    адрес: http://www.poetryclub.com.ua/getpoem.php?id=520757
    рубрика: Лирика
    дата поступления 01.09.2014
    автор: Сокольник


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  36. Серго Сокольник - [ 2014.10.25 01:24 ]
    Гражданская война
    Гражданская война

    Неба черную слизь луч рассвета рассек.
    Обагренная высь истекает в песок.
    Это ангелов трубы исторгают свой глас.
    Это сжатые губы стонут песню о нас.
    Это демоны ныне исполняют зарок-
    Разорвать Украину за свободы глоток.
    Напряженью разрыва есть предел и ответ
    Разпрямленной пружины. И в огне брода нет.
    Это наше былое разлетелось во прах.
    Это время героев и мерзавцев в слезах.
    И в прицел панорамы сквозь бредовые сны
    Виден жутко-кровавый лик гражданской войны.

    адрес: http://www.poetryclub.com.ua/getpoem.php?id=503509
    рубрика: Гражданская лирика
    дата поступления 06.06.2014
    автор: Сокольник


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  37. Юрій Кисельов - [ 2014.10.13 02:13 ]
    Кацапам
    Пуйло ваш хутін. Ясно і дитині,
    Хто він такий і з чим його їдять,
    І те, що п’яна промосковська рать
    Витворює з народом нашим нині.

    Задумайтесь, кацапи (суки, гадь!!!) –
    Що ваші діти роблять в Україні.
    Чи їм знамена наші жовто-сині
    Поперек горла кісткою стоять?!

    Чи ви придурки, чи звичайне чмо? –
    А як іще вас називати? – Мо,
    Вам невтямки, і хата ваша з краю?

    У вибухах триклятої війни
    Вкраїнці гинуть. Ваші теж сини,
    Та тільки їм нема шляху до раю.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (28)


  38. Серго Сокольник - [ 2014.10.07 02:01 ]
    Коричнева пляма (сюрреалістична байка)
    Коричнева пляма (дуже сучасна сюрреалістична байка)

    Якось сімейка одна дуже мила
    Дачку під ключ в передмісті купила.
    Батько в міськраді провадив афери...
    Гроші водились в корупціонера.

    От вся сімейка за стіл посідала...
    Дивляться- Боже! На стелі зростала
    З кожною миттю коричнева пляма...
    Від переляку скінчалася мама.

    Що ж тут поробиш? ЇЇ поховали.
    Тільки за стіл опісля посідали-
    Пляма на стелі нова, як на грець!
    Батьку настав з переляку капець...

    Хлопчик- мажор залишився один.
    Як же то житиму?- думає він-
    З горя повішусь!- вірьовку узяв,
    Та й на горище поліз, бо ж як знав-

    Гак там на стелі міцнючий такий...
    З горя повіситись- шлях не важкий.
    Виліз, та чує- "мур-мур" у кутку.
    Глянув- картину побачив таку-

    Он на підлозі сидить кошеня.
    Там воно... пісяє... кожного дня...
    ..... ..... ..... .....

    Знаєм "гаранта" одного тепер,
    Що від яйця якось мало не вмер.
    Зведений згодом народом на пси,
    Втік, загубивши червоні труси.

    А на трусах тих коричневі плями...
    Так і пішов... до чортячої мами...
    То ж перед тим, як добряче злякатись,
    Може, сходи з кошеням... прогулятись?


    адрес: http://www.poetryclub.com.ua/getpoem.php?id=491066
    рубрика: Байка
    дата поступления 08.04.2014
    автор: Сокольник


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  39. Ігор Шоха - [ 2014.10.06 10:25 ]
    Сонет совку
    Є у мене ще сусіди нині,
    що й диявол душу не пойме.
    Я вітаюсь, – слава Україні!
    А воно мені – ні -бе, ні -ме.

    А воно мовчить осатаніло,
    а воно мені – ні –ме, ні –бе,
    і лице багряно-синьо-біле
    затуляє небо голубе.

    А воно гадючими очима
    виїдає душу до кісток.
    Там і духу того – на ковток,
    а йому не вистачає Криму.
    І не жаль мені прозору риму,
    щоб у ньому здох отой совок.

                                  09.2014


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.93)
    Прокоментувати:


  40. Владислав Лоза - [ 2014.09.29 18:26 ]
    Отаман
    да смотри не промахнись, атаман
    і не слідуй течією ріки
    твій товариш нині - біль
    роз`ятрених ран,
    що із тилу зове полки

    чтоб не дрогнула рука невзначай,
    щоб не зрадив зброєносець і плуг,
    ти - знеможений з дороги - змагай,
    змагай,
    розриваючи власний круг

    да смотри не заряди холостых,
    і не будь до перехожих німим
    і нехай позаду тебе
    палають мости
    вогневищем сліпим, важким

    да не думай о петле палача
    якщо очі твої палить ртуть
    це такий дарунок замість
    леза меча
    всім, що стали на ствердний путь

    29.09.14


    Рейтинги: Народний -- (5.33) | "Майстерень" -- (5.42) | Самооцінка 5
    Коментарі: (8)


  41. Ігор Шоха - [ 2014.09.22 14:08 ]
    Люстрація
                                  І
    Ура! – чи що?
                   Не знає патріот,
    чи раді люди, чи не дуже раді,
    що нібито не Рада, а народ
    замилює невинні очі правді.
                   Глядіть сюди, домашні вороги,
                   несамовита притча «во язицех»,
                   що ладна нас косити до ноги,
                   аби запанувала Раша ницих.
    Ви, мічені рокуючим перстом,
    осліплені жагою і баблом.
    Служили ви бандитові при владі.
    Чому ж тепер, коли прийшла пора
    отримати від вашого добра,
    не глянете ніяк у очі правді?

                                  ІІ
    За марні смерті відповість – Ніхто?
    Але нема на відповіді часу.
    Усе одно повторять сто по сто
    за переможні відступи АТО
    і тимчасові успіхи Донбасу.
                   У вас немає мудрості знання,
                   що розум дикуна стає мішенню,
                   що вилізає боком зайва жменя,
                   що очі вилізають вам щодня,
                   обмацуючи трупи навмання
                   і у мари кощавої кишеню.
    Тебе не заховає у Кремлі,
    несите плем’я іншої землі,
    бо у імлі ночує ця почвара.
    Тобі не досягнути до небес,
    де вічний дух у нації воскрес,
    а на рабів чекає Божа кара.

                                  09.2014


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.93)
    Коментарі: (4)


  42. Опанас Драпан - [ 2014.09.14 13:59 ]
    мої газелі
    кінець
    '2014


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (12)


  43. Ніна Виноградська - [ 2014.09.08 22:22 ]
    Вставайте!
    В державі люди
    Ще не всі єдині,
    Війна і розбрат
    Знов їм до снаги.
    Найвищий символ -
    Прапор України,
    Зривають, топчуть,
    Палять вороги.

    За копійки
    Розпродувати душі,
    Чужим богам
    Молитись їм не гріх.
    Щоб океан олжі
    Не кинув сушу,
    Вони війну
    Накликали на всіх.

    Тому і править
    Нині тут чужинець,
    Стріляє в мову,
    У стражденний люд.
    За те, що зветься
    Просто українець,
    Поріжуть тіло -
    Душу не уб,ють.

    Бо в українців
    Паросток свободи,
    Об,єднуючись
    Вироста в ліси,
    Великого,
    Могутнього народу,
    Що повен правди
    І добра, й краси.

    Очистимо
    Від зрадників державу,
    Дамо розквітнуть
    Мові й прапорам.
    Повернемо всю велич нашу
    Й славу.
    Вставайтее всі,
    Настала вже пора!
    16.04.14







    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.77)
    Коментарі: (2)


  44. Валерій Хмельницький - [ 2014.09.07 12:04 ]
    Блуд (лімерики)
    У донецьких степах випадково
    Заблукали десантники Пскова.
    Отаке "западло".
    Їх аж десять було -
    Заблукалих десантників Пскова.

    А на Леніна площі в Донецьку
    Чути мову ямало-ненецьку.
    Українську Донецьк
    Не хотів - хай їй грець!
    Краще вчити ямало-ненецьку.

    Збудували французи "Містралі" -
    Та замовники їх не дістали.
    Каже Олланд: "Та ну!
    Не віддам на війну.
    Знадобляться удома "Містралі"."

    В Україні на Чорному морі
    Починають навчання військові.
    Їх злякався Шойгу.
    Мо', втече у тайгу?
    Спільні з НАТО навчання військові.


    07.09.14


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.42) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (16) | "В Україні з понеділка починаються спільні з НАТО військові навчання "


  45. Ніна Виноградська - [ 2014.09.06 07:33 ]
    Попіл війни
    В оцю страшну для нас годину
    Затихло і принишкло скрізь.
    Бо убивають Україну,
    Через кордони йдуть без віз.

    За це їм платять добрі гроші
    І сіють горе навкруги.
    Та стануть попелом хорошим,
    На те вони і вороги.

    Бо крематорій на колесах
    Працює вповну і щодня -
    Росія щоб не знала стресу,
    І щоб не взнала це рідня.

    Шукають матері із Пскова
    Своїх синів. Та в небесах
    Уже їх душі. Хлопці Львова
    Зробили з них той вічний прах.

    Що стане потім вічним горем,
    Бо перервавсь їх давній рід.
    І що їм "родіни простори",
    Бо без онуків бабця й дід.

    Для росіян війни немає -
    Так телевізор мовить їм...
    А їх сини летять над краєм
    І попіл з них - у кожен дім.
    05.09.14











    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.77)
    Коментарі: (1)


  46. Наталя Мазур - [ 2014.09.03 23:37 ]
    На ротацію
    Кужіль зажури хмаринами небо пряде,
    Шлях до родини і дому тривав цілу вічність.
    Він так чекав цей щасливий і радісний день,
    Справдились думи і мрії його чоловічі.

    Став на коліна, майбутнє своє притулив,
    Запах відчув білуватого шовку волосся…
    Смерть на війні, що не раз загравала із ним,
    Ще й молитвами доньки обійти удалося.

    Потом і пилом зчорнілим пропах камуфляж.
    Губи обвітрені. Шепіт придушений: «Мила!
    Світе єдиний, кровиночко, сонечко, я
    Знову з тобою, як ти мене, доню, просила».

    І розступилися люди, і гамір, і час,
    Як пригортав і голубив єдину дитину…
    «Боже! – промовив. - Помилуй і зглянься на нас!
    І ради щастя дітей бережи Україну!»

    03.09.2014 р.


    Рейтинги: Народний 6 (5.53) | "Майстерень" 6 (5.64)
    Коментарі: (18)


  47. Наталя Мазур - [ 2014.09.03 00:49 ]
    А восени дерева зацвіли
    А восени дерева зацвіли…
    «Не до добра», - старі казали люди,
    Та молоді не вірили, вони
    Все жартували: «Буде так, як буде».

    І був Майдан. Війна, забравши Крим,
    Повзла Донецьким степом і Луганським,
    Вкривала землю безліччю могил,
    І проклинала люд, що звався братським.

    … Перейдено ілюзій рубікон:
    Ніхто не допоможе в цілім світі.
    Герої першими ішли за горизонт,
    Коханих залишаючи сивіти.

    Незмірне горе. Спалена земля.
    Як пам`ять багряніє брость калини.
    Дерева листом устеляють шлях -
    Не зацвітайте більше восени ви!

    03.09.2014 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" -- (5.64)
    Коментарі: (14)


  48. Ніна Виноградська - [ 2014.09.02 18:48 ]
    Не їдьте в гості до Росії
    Не їдьте в гості до Росії,
    Щоб не боліла так душа.
    Злочинець, взявши роль месії,
    Дає війною одкоша.

    Не приїжджайте до Росії!
    Вона в неволі, повна зла.
    Зазомбував її "месія",
    Щоб кров дітей своїх пила.

    Не їдь в Украйну із Росії,
    Бо перетворишся на гній.
    І материнський плач месія
    Не чує, хоч мільйон убий.

    Не їдь, солдатику, з Росії,
    Бо там іще війни нема.
    Хай всіми проклятий месія
    Скоріш помре і не дарма!
    01.09.14


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.77)
    Коментарі: (1)


  49. Ніна Виноградська - [ 2014.09.02 13:01 ]
    Отака пора
    Пора і гірка й тривожна
    В країні моїй залягла.
    І що тут зробити можна,
    Як в душі зайшла імла.

    Війна розправляє плечі -
    Сиріт розвела і вдів.
    І падають сльози старечі
    На груди вбитих бійців.

    Російські убивці. Боже,
    Там теж є моя рідня!
    І біль мій сльозою множить,
    І спокою вже ні дня.

    Не радують сонце, квіти,
    У гуркоті канонад.
    Бо гинуть невинні діти
    Від снайперських куль, гранат.

    Які ще чекають муки
    Згорьовану землю мою?
    Чи виживуть діти, внуки,
    В згвалтованому раю?

    Отак і живемо нині
    Посеред боїв, тривог.
    Дай, Боже, моїй Україні
    Пришвидчити час перемог!
    11.07.14


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" -- (5.77)
    Коментарі: (2)


  50. Ніна Виноградська - [ 2014.09.02 13:26 ]
    Кожному своє
    Радіє люд - прийшов месія!
    Кримнаш! Іще б чогось якби!
    Та зрозуміє все Росія,
    Коли отримає гроби.

    В село у кожне, в кожне місто -
    Навала смерті, чорна мла.
    І материнських сліз намистом
    Біда непрохана лягла.

    Аж до Камчатки, до Сибіру,
    Ідуть двохсоті вантажі
    Убивць, які бажали миру
    Собі, а інших - на ножі.

    Що поливали густо "Градом",
    Не льодяним - свинцевим. Гріх!
    А в Україні з листопадом
    Наступить звільнення для всіх.

    В гробах, навалом на машинах
    Втечуть в Росію москалі...
    У нас ще є в запасі шини -
    Майданом станем на землі!

    Забудуть швидко руські звичку -
    Війною проти нас, на шлях.
    Були зелені чоловічки,
    А стали гноєм на полях.
    27.08.14




    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.77)
    Коментарі: (3)



  51. Сторінки: 1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   ...   16