ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старісті – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були

Євген Федчук
2026.06.18 20:12
Коли війна закінчилась, москалі завзято
Узялись про перемоги книжечки писати.
Тонни книжок написали про Московську битву,
Як їм удалося вперше ворога розбити,
Сталінградську, Курську, звісно, про взяття Берліна,
Як поставили фашистів вони на коліна.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Марія Сонячна - [ 2011.08.30 19:56 ]
    для В.Н.
    коли вже час і двері зачиняють,
    безсоння м’яко підкрадеться з тишею,
    прокинуться всі сумніви полишені
    і порухи на порох обміняють.

    додасть дещицю літа у палітру ночі
    мій ніжний гість, шаманський вітер долі
    (уродженець з чудних садів магнолій),
    і далі полетить співать пророче.

    на линвах міста спокій. дзиґар змовк.
    пусті слова дотанцювали вільне танго.
    десь на горищі спить самотній янгол
    і бачить сни, загорнені у шовк.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (16)


  2. Софія Кримовська - [ 2011.08.30 19:58 ]
    Пародія ("Понесу міледі")
    На руках без втоми понесу міледі.
    Де ж ти так роз’їлась, серденько моє?
    Хоч і я, кохана, зізнаюсь, не денді.
    Черевце й у мене чималеньке є.

    Плавні рухи тіла – швидко не виходить.
    Ну то й що із того – ніби між перин!
    Я проте щасливий і безмежно гордий,
    бо таку підняти зможе лиш один.

    Твій гіпюр і бісер приховають зайве,
    а тим більше світла обмаль між гардин.
    Є в тобі, кохана, нескінченне сяйво
    і центнер любові… може й не один.
    26.08.11


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (24)


  3. Любов Бенедишин - [ 2011.08.30 18:05 ]
    Герой новітньої доби…
    Що не герой,
    то ситий клон
    ненаситних іуд…
    Тепер не шабля,
    а шаблон –
    звитяги атрибут.

    Себе
    понад усе люби.
    Молись:
    рай_крапка_ком…
    Герой новітньої доби
    не з Духом,
    а – з душком.

    2011


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (30)


  4. Любов Бенедишин - [ 2011.08.30 18:13 ]
    Україна – манкуртам
    Все одно як –
    нахабно чи нишком,
    одбирати дароване –
    гріх!
    Ані словом фальшивим,
    ні вчинком
    не торкайтесь Героїв моїх.

    Імена ці –
    святої Свободи
    найнадійніша із запорук.
    І достойні вони
    нагороди.
    Та не з ваших
    неправедних рук.

    2011



    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (14)


  5. Іван Гентош - [ 2011.08.30 16:06 ]
    Пародія « Рецепт від Агати »

    Пародія

    Пчúхнути – áні-áні!
    Кола попід очима –
    Файні гриби в сметані
    З кошика під дверима…
    В мéтриці – майже тридцять,
    Бути гальмó би мало.
    Можна уже не злиться –
    Ліпше вівсянка й сало.
    Третю сукéнку вбрáно –
    Треба мені рецепта.
    Спиться якось… погано,
    Ну… не сидиться… себто.
    Кажеш про голос плóті?
    Цнóту, духовність вищу?
    Ти повиси на… дроті,
    Зараз гриби дочищу.
    Знала би – то наливки
    Врізала б грамів двісті.
    Звідки рецепт підливки?
    Каюсь… З Агати Крісті…

    30.08.2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.58) | "Майстерень" -- (5.79)
    Коментарі: (29)


  6. Наталка Ліщинська - [ 2011.08.30 13:32 ]
    Соняхи в степу серця
    Смутком в серпні сонце стерпне -
    Стихне суховієм стерте,
    на стерні,
    самотнє в смерті,
    серпом стяте
    сонях-серце…

    Січень сивий спати скаже.
    Сніг як слід сховає скази -
    скатертин сріблясті сажні
    сіре скриють
    й світу сажу

    Та спливуть сніги,
    стривожить
    сон сей
    світлий син Сварожий.
    Соняхи,
    на сонце схожі,
    в серці стануть на сторожі.


    2011



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (46)


  7. Ганна Осадко - [ 2011.08.30 11:11 ]
    і нічого
    ...сиділа якось на високій кручі,
    дерева і каміння обіруч,
    ручай і молочай, а ще цикади,
    і безмір часу - знизу і вгорі...
    і чоловік - історик - говорив
    про дні, коли жили тут кроманьйонці:
    плоди збирали, полювали, хмиз
    носили з лісу у свої хатини...
    аж серце зупинилося - вони
    далекі-проминущі - теж любили,
    і сни їм снились, і чекали дня,
    а потім ночі, і дітей веселих
    гойдали на колінах...
    ...спориші
    ...і терен
    ...і каміння
    ...і нічого...


    Рейтинги: Народний -- (5.65) | "Майстерень" -- (5.62)
    Коментарі: (17)


  8. Серж Серж - [ 2011.08.30 10:41 ]
    ***
    О хто ти є на цій землі?
    І в чому сенс твого буття?
    Приносить радість навкруги
    І покохать... до забуття...


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  9. Серж Серж - [ 2011.08.30 10:02 ]
    панк?
    По ступеням из мрамора
    Я ползу, червь навозный,
    Я ищу себе равного,
    Но найти невозможно


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (1)


  10. Серж Серж - [ 2011.08.30 10:46 ]
    ***
    Счасливый поэт стихов никогда не напишет
    И только в несчастье свое вдохновение ищет
    В несчастной любви он музу свою обнимает
    А счастье придет - и нежно ее убивает

    Убив себя в ней - покой и уют обретает,
    Потом что-то давит на душу, тоску нагнетает...
    Берет он перо, а муза ему помогает -
    Рождаются строчки, в них вечность сама застывает...


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  11. Серж Серж - [ 2011.08.30 09:32 ]
    Ню?
    Играя словами, стреляя глазами,
    Махая усами, лаская зубами
    По жизни шагаю как по авеню...
    Та деж вона, та, яку я ню-ню


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (3)


  12. Серж Серж - [ 2011.08.30 09:11 ]
    мазохизм?
    Как нити сна летят во сне
    Твоя рука ползет ко мне
    На шею ляжет, сдавит горло...
    Я буду в кайфе долго-долго!


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  13. Серж Серж - [ 2011.08.30 09:57 ]
    Весна?
    Про шо всі мрії ті дівочі
    Коли весна дзинчить до ночі
    Шматочок щастя собі мати
    Але шоб мати - треба дати...


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (1)


  14. Ярослав Петришин - [ 2011.08.30 09:48 ]
    ВІДБИТОК
    Убий себе в мені, як теза - антитезу,
    і на моїм чолі губами напиши:
    "Ти був мені чужий - я лиш ішла по лезу
    одного зі свічад розбитої душі".

    А далі вийди в ніч - вже без свого відбитка -
    і видихни слова, щоб зашептати страх -
    хай буде чутно їх, коли не стане видко
    уже тебе - сліпу в небесних дзеркалах.

    А там, як увійдеш в космічну порожнечу,
    то відмоли цей гріх неголосним "прости..."
    і Бог тебе простить, і я не заперечу -
    я вбив тебе за мить, як це зробила ти.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (36)


  15. Мирослава Мельничук - [ 2011.08.30 07:25 ]
    Чорне тіло
    Здається, все вже сказане... однак
    в душі моїй горить собі незримо
    ота, що віддаю тобі "за так" -
    моя гірка і недолуга рима.

    І блимає вночі "джіпіерес",
    і серце в тихі води не сідає -
    здається, маєш право на прогрес,
    дійшовши надболючо аж до краю.

    Дивлюсь у прірву тихо, не змигну -
    у ній на дні цвіте лілея біла.
    А я зоставлю тут печаль земну
    і стану абсолютно чорним тілом*.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.43)
    Коментарі: (17)


  16. Анатолій Клюско - [ 2011.08.29 21:07 ]
    Село
    Нечасто, літньої пори
    Гуркочуть в полі трактори.
    Їх змусити гурчать непросто
    В давно розкрадених колгоспах.

    Петро в горлянку влив пального,
    Запріг у плуг коня міцного,
    Сталева заревла звірина,
    НесУчи в поле селянина.

    І хоч посоловіли очі -
    Та навики в Петра робочі:
    На груди взявши ще чарчину -
    Розоре лану половину.

    Семен на возі розвалився
    (Зі змієм, бачите, побився -
    Ввігнав по пояс змій в солому),
    Та коні знають шлях додому.

    А там Федора з макогоном
    Вдубасить по плечах з розгону.
    Семену-бідоласі всуне
    Ще й ночувать закриє в клуні.

    Он група пошуку чвалає.
    Явдоха діточок повчає:
    "Понишпорте під тином дуже...".
    Ті щось знаходять у калюжі,

    І, вже гуртом, вони завзято
    Витягують з грязюки тата,
    Волочать, взявши попід руки,
    Сього цінителя багнюки.

    Димлять хатини серед літа,
    І потихеньку, літр за літром,
    До бутлів капа "божа кара" -
    Єдина втіха хлібодара.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (6)


  17. Анатолій Клюско - [ 2011.08.29 20:59 ]
    Передчуття
    Народе мій "червоношкірий",
    На захід гнаний, до Карпат!
    Надію вбито, вбито віру -
    Ось-ось тобі поставлять "мат".

    Думки нуртують(перед сконом),
    Серця не покидає щем...
    Як заберуть в дитини лоно-
    Вона народиться мерцем.

    Повсюди гвалт, повсюди чвари-
    То за подачки йде гризня.
    Лихварять юди-яничари
    І все холопствує двірня.

    Схозарять Матінку, осрамлять,
    Зітруть на поверхні земній...
    А кращі... подадуться в пам'ять,
    Щоб загубитися у ній.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (6)


  18. Макс Едітор - [ 2011.08.29 18:40 ]
    Цвіркун
    У оркестровій ямі почуттів
    Сидить цвіркун і грає менуети.
    У порівнянні ми усі - поети.
    Ну, а без порівняння й поготів...

    2009 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (8)


  19. Адель Станіславська - [ 2011.08.29 15:07 ]
    Зона комфорту*
    Сумуєте за привидами щастя?
    Та годі, годі... Тіштесь тим, що є...
    Нічого, попри гіркоту причастя
    Господь нам понад силу не дає.
    Нічого, що б собі не заслужили...
    Не плачмо на свою недолю злу
    Бо завжди мали й досі маєм сили
    Розвіяти із вітром ту золу,
    що аж смердить від згарища любові,
    котру прогнали з душ уже давно,
    бо не людьми - амебами готові
    упасти ниць - в самісіньке багно.
    Багато душ запродано бо чорту
    за ласий шмат байдужості в руці.
    Рятуємося "зоною комфорту"...
    Глухонімі, впокорені сліпці.


    2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.68)
    Коментарі: (12)


  20. Павло ГайНижник - [ 2011.08.29 10:58 ]
    КОЛИ ТИ СПИШ, ТИ СХОЖА НА ДИТЯ
    * * *

    Коли ти спиш, ти схожа на дитя́,
    Як світ почaтку існувaння,
    Крихкá й незнáна, мов життя,
    Як чи́стая роси́нка зрáння.

    Цнотли́ва бездогaнність, де нема
    Недóліку в гармонії природи,
    Де ліній досконала гра
    Первiсністю чарує врóди.

    Беззaхисна, як ніжність. Дивинá
    Утаємничена у кожній твоїй рисі,
    Зорі магічність неземнa,
    Здається квí́тне в заколи́ссі.

    Коли ти безтурботно спиш,
    Злелі́яна земним теплóм,
    Милyюсь я і мрію лиш
    Твоїм коханим стати сном…

    Павло Гай-Нижник
    5 грудня 1996 р.



    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  21. Павло ГайНижник - [ 2011.08.29 10:43 ]
    ЯКБИ ТИ ЗНАЛА МИЛА МОЯ
    * * *

    Якби́ ти знала, мила мóя,
    Як я сумую за тобою,
    Ніщо мене не весели́ть,
    Ні пісня, ні небес блакить,
    І ні вино хмельних ночей,
    І ні ранкoвий сміх дітей.

    Я просто тýжу в самоті,
    Як квіти зм’я́ті по житті,
    Так скyчив я за тим теплóм,
    Яким ти гріла мою кров,
    За поглядом суми́рно-дивним,
    За рухом вій твоїх чарí́вним.

    Нас примха долі розлучила,
    А Бог забув дать людям крила.
    Я полетів би, наче птах,
    Лишé щоб на твої́х устах
    «Люблю́» магічне прочитати
    І знов збентeжено кохати.

    Павло Гай-Нижник
    7 березня 1996 р.



    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  22. Павло ГайНижник - [ 2011.08.29 10:20 ]
    НЕ ПИШУ ДО ВАС, ХОЧ СУМУЮ
    * * *

    Не пи́шу до вас, хоч сумую,
    Не кли́чу, хоча й весь в журбi,
    Не лелі́ю вже Вас, не цілую,
    Хочa й все іще бачу у сні.

    Хоча нí́жу в думкáх Вас й бажаю,
    Та в минуле уже не вернýсь,
    І, кохaючи Вас, – пам’ятаю
    Й щоб забути навіки молю́сь.

    Павло Гай-Нижник
    6 березня 1996 р.



    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  23. Наталка Ліщинська - [ 2011.08.29 09:45 ]
    Слова живі
    Почуй!
    Відчуй
    на запах і на дотик!
    Слова живі,
    скрізь дихають, ростуть -
    вони були завжди та будуть доти,
    як вічність
    у безчасся каламуть
    пірне
    і простір, згорнутий сувоєм,
    зібгає миттю в крихітне зерно…

    А потім:
    - На початку було Слово!

    І Всесвіт попливе,
    а за стерно
    устане Він,
    на борт
    поволі
    знову
    збере своїх улюблених героїв
    легенд, пісень, віршів, казок і саг,
    поем та міфів, од, романів, блогів…

    Неначе маяки,
    в порти,
    в міста
    вестимуть з німоти у гавань мови
    Слова живі,
    Слова із плоті й крові.

    2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (17)


  24. Ярослав Петришин - [ 2011.08.29 09:23 ]
    ПАННА
    На семилисті каштана
    і на тризубцях клена
    екстравагантна панна
    пише свої катрени.

    Міняючи стрій і настрій,
    в незадовіллі змістом,
    кармінний її фломастер
    блукає завмерлим листом.

    Вона ще шліфує рими,
    та раптом з чуттям естетки
    жбурляє в іржаві ринви
    зболілі свої чернетки.

    27.09.2009


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (8)


  25. Іван Редчиць - [ 2011.08.29 06:00 ]
    ЗАСІВ

    Орю й орю осінні перелоги,
    Допоки є багато ще зерна.
    І пахне словом кожна борозна,
    Як ворони, злітаються тривоги.

    І каркають набридло край дороги,
    Немовби їм наснилась чужина.
    І, мабуть, не затихнуть дотемна,
    Якщо не знищу їхньої залоги.

    Не дооравши, я іду на штурм,
    Бо темна ніч – і друг, і помічниця,
    Іду і чую звуки срібних сурм.

    І раптом спалах – пізня блискавиця,
    Немов по знаку царського жезла, –
    За мент один спалила їх дотла.

    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (2)


  26. Роман Коляда - [ 2011.08.29 00:33 ]
    Нічний краєвид з вікна поїзда Київ-Феодосія і уявний саундтрек до нього
    Небо просипало
    зоряним просом на місто
    намисто
    своїх вогнів.
    Наче тріолі з етюдів Ліста.
    Ба, ні!
    То - ніч
    антифонно світила у тісто
    замішує, щоб на світанку балліста
    небесна закинула сонце в політ.
    Тромбоніста
    старого ніхто не просив,
    він порухав кулісу
    і все, чим він снив,
    поки небо плело антифони,
    і просом, чекаючи жнив,
    міста засівало,
    відлив
    у бронзі своїх мелодій
    стрімкий океанський приплив
    небесного смутку, забутих снів,
    (таких світлосяйних, що аж виднокрай заряснів
    новими зірками),
    щоб ще раз і знов
    небесний сіяч написав вогняними рядками
    слова
    про щастя ніким не знане,
    про все, що було і що буде між нами,
    про вічну любов.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 0 (5.54)
    Коментарі: (1)


  27. Андрій Лєтошинскі - [ 2011.08.29 00:33 ]
    á
    Зелений чай-Акаї, халва.
    Один. Де сховалось два?
    Амазонських трав танок плюс патока,
    цукровий сироп,
    олійне насіння.
    Хруст осені, листя/лушпиння.
    Невагомий стан. Вкрай.
    В очах блиск. Стоп.
    Зелений. Халва. Акáї-чай.

    18.11.2010


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (2)


  28. Ольга Бражник - [ 2011.08.28 22:34 ]
    Термічне
    Кошик блідих поганок
    Хтось залишив на ганку.
    Гарний мені сніданок,
    Все-таки не вівсянка.
    Мед зі смаком лимона...
    Хто там сьогодні знизу?
    А уночі горгона -
    Кігтями по карнизу.
    Я на термометр – сорок.
    В метрику – майже тридцять,
    Себто, ну майже хвора.
    Себто - тому й не спиться.
    Вогнетривка обнова...
    Не із того ми тіста,
    Щоб затівати змову.
    Господи! Егоїсти…
    Треба якої цноти?
    Я не від цього світу…
    Хто там – Алло! – на дроті?
    Треба з цим щось робити…

    28.08.2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (21)


  29. Григорій Слободський - [ 2011.08.28 21:32 ]
    ...
    Радійте, радійте владі кати,
    У світі давно забрехались.
    З брехнею по світу іти,
    Кому у партнери ви здались?

    Залишутся украдені царські палати,
    золоті унітази ваші,
    Пора прийде вам сідати
    на нари, в тюремні параші

    не врятують поліцейські пси,
    ні отруйні газові струми.
    вам прийдеться за злодійство
    лизати тюремні мури.

    Схаменіться !
    Поки майте в руках владу,
    Бо прийдеться відповідати
    За учинену зраду.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  30. Сергій Гольдін - [ 2011.08.28 21:03 ]
    Яка ж то мука – відректись мсти
    Яка ж то мука – відректися мсти,
    Забути ворогів своїх обличчя,
    Не слухати, коли зненависть кличе
    До страшної й жаданої мети.
    Буває день, мов шаленієш ти.
    Готові очі врізатися в вічі.
    Лихі думки збігаються на віче:
    Розбурхати, озброїть, повести.
    Мовчу, спиняюсь, скоро пролетить.
    Не вийметься із піхов меч іржавий.
    Раніш чекав могутності та слави,
    А нині Слово і небес блакить.
    Моя душа в лабетах мого зла
    Не кориться, згоряючи до тла.



    Рейтинги: Народний -- (5.44) | "Майстерень" -- (5.52)
    Коментарі: (2)


  31. Наталка Янушевич - [ 2011.08.28 21:18 ]
    МОЇМ БАБЦЯМ

    Такий квітник – монтбреції і ружі –
    Живий орнамент з сотні кольорів,
    Був тільки у моєї бабці Рузі.
    І тільки там росте отой горіх,

    Що пам’ятає дівчинку маленьку,
    І як вона з’явилася у світ,
    Як завмирала, дивлячись зраненька
    На краплі, що застигли поміж віт.

    Таких півоній на землі ні в кого,
    Крім бабці Віри точно не було.
    Як тільки травень зник собі за рогом,
    Рожево-біле диво зацвіло.

    В який флакон вловити аромати?
    Уяви як побачить полотно?
    Не можу ні забути, ні віддати…
    Вросло навік в мені самій воно.

    На рукотворні подивлюсь букети –
    А все не те, нема вже тих квіток.
    Мої – злетіли в небо, мов ракети,
    І оселились десь поміж зірок.

    Малинник наш – тепер таких немає.
    Він абрикосу щоки цілував.
    На сонці ашпарагус просто сяяв
    В коштовних росах соковитих трав.

    Ставок і кладка, верби, полуниці,
    Дністра старого всохлі береги…
    Минає все. Тече – біжить водиця,
    Але не пережите, дороге.

    Такі знайомі хопта і болото,
    Так повростали ноги в ті стежки,
    Та аж тепер збагнула силу роду –
    Потужну хвилю вічної ріки.

    Це все – не пафос, не сентиментальність,
    Не сум за давнім і не просто дим.
    Це те, під чим ховається ментальність,
    Це те, чого так бракне молодим.
    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" -- (5.54)
    Прокоментувати:


  32. Андрій Меве - [ 2011.08.28 20:02 ]
    '' НАРЦІС ''
    О прекрасний і гордий Нарціс,
    Хто страждав так жорстоко як ти?
    Ти кохання всіх німф припідніс,
    Від свого ж не зміг серцем втекти.

    На вівтар Афродіти припав,
    Не лякаючись царства ночей.
    Ти щомиті на камні вмирав
    За блиск проклятий своїх очей.

    Покохав же і ти без Надій!
    Ледь розцвівши, зів'яв, спопелів.
    Хто б тобі допоміг, друже мій?
    Хто б тобі хворе серце зцілив?

    Не страшні тобі Смерть і Жага:
    Із життям попрощався вже ти!
    Гімерота покірний Слуга...
    Не судилось дійти до Мети:

    Прихиливсь до землі, до землі...
    Що ти думав в останню цю мить?
    Що шукав у вечірній імглі,
    Де у лісі плач ехом дзвенить?

    О прекрасний і гордий Нарціс,
    Хто страждав так жорстоко як ти?
    Ти кохання всіх німф припідніс,
    Від свого ж не зміг серцем втекти.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (2)


  33. Павло ГайНижник - [ 2011.08.28 19:15 ]
    ТВОЄ ЖИТТЯ УЖЕ НЕ ПОВЕРНЕТЬСЯ
    * * *

    Твоє́ життя уже не повернéться…
    Тебе немає… Спиш на небесах.
    Можливо, там тобі іще насниться,
    Як ти ходив в садoчку по стежкáх,
    Й про те сміття́, в якому мав би риться,
    Якби ще існував, коли б не був у снах,
    Ти вже забув?.. А що мені присниться?
    Може, жах? Чи власний похорон
    Та ýсмішки в очaх живих іще?..
    Розкoпана гробниця на цвинтарі забутих,
    Де лиш в’ється, огидним смéрідом
    Підтримуваний страх?
    Прокльóни і обрáзи на вустáх?
    І те, що бачу я, як моє серце б’ється
    В чужих, брудних, скривавлених руках.
    А, може, “там” одне і теж всім сниться
    І малюнку немає геть у тих міфічних снах?
    Та й їх нема. Є лише гній – наш прах.

    Павло Гай-Нижник
    16 грудня 1995 р.



    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  34. Павло ГайНижник - [ 2011.08.28 19:23 ]
    ВСЕ МИНАЄ
    * * *

    Все минає, – Так кажуть не раз, –
    Тільки час залишається вічно,
    Відквітає щораз верболаз,
    Отже, все на землі – блискавично.

    Час ламає уяву про все,
    Він миттєвий й тривкий одночасно,
    Він, здається, життя нам несе
    І його ж забира так невчасно.

    Час зітрé колись згодом і нас,
    А ми віримо в йо́го двобічність,
    Що “той” світ – це є наче екстаз,
    Що у ньому і є наша вічність.

    Павло Гай-Нижник
    8 жовтня 1995 р.



    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  35. Павло ГайНижник - [ 2011.08.28 19:53 ]
    ГРЯДЕ КІНЕЦЬ... ЯКИЙ? НЕ ЗНАЮ...
    * * *

    Гряде кінець… Який?
    Не знаю…
    Але коли я світ зоста́влю,
    Ніщо не зміниться для вас.
    Мінятиметься лише час.

    “Сьогодні”, “завтра” промине,
    І не згадають вже мене.
    Як не булó…
    Не втя́млю я:
    Невже в нас доля – забуття?

    Сліди, що залишили ми,
    Затруться іншими людьми.
    Бо, як життя останній день,
    Коротка пам’ять у людей.

    Але коли мене не бyде
    Чи ж моя пам’ять не забуде
    Усіх й усе, що дороге
    Моєму серцю і святе?

    Ось що мене тепер турбує.
    Чи задзеркалля все ж існує?
    Чи знатиму, що я – це я?
    Бо так не хочу небуття!

    Павло Гай-Нижник
    18 березня 1995 р.



    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  36. Володимир Сірий - [ 2011.08.28 18:49 ]
    Доля
    Вів полонянку поліцай через ліщину,
    Налякану чорнявеньку Фаїну,
    На вірну смерть, та, як мужчину,
    Його збентежили її коліна
    Красиво заокруглі , пружні стегна,
    Тендітні сонцем пещені рамена,
    Хода якась хитливо – обережна…
    І він, спинившись, мовив: - йди до мене…
    За поцілунковий напій кохання,
    Траву зім’яту , сльози і благання
    Пустив її… Побігла в бік смерек…
    Скитаючись світами безліч днів ,
    Її із сином їхнім він зустрів
    В Канаді у провінції Квебек.


    2009


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.55)
    Коментарі: (20)


  37. Анастасій Гречкосій - [ 2011.08.28 18:11 ]
    Moments
    Oh never think of seconds long ahead!
    A time will come & you will understand -
    They're hissing as quick bullets by your head,
    Those moments, each of which you're to withstand.

    All moments are united in long times,
    In centuries of future, present, past,
    Though I can't comprehend at once sometimes -
    Where is the first of them & where's the last?

    Each moment has its reason & its fame,
    Each has its tolling bells & its totality;
    They bring to every person either shame
    Or full disgrace, or gorgeous immortality.

    Of smallest moments is woven up the rain,
    From sky falls water as a simple endowment,
    & you've a strong ambition to retain,
    Until it will come - your decisive moment...

    It will come being as big as a cup,
    A cup of water in the summer heat,
    But let one's duty never be given up,
    Whatever moment - first or last - repeat!

    Oh never think of seconds long ahead,
    A time will come & you will understand -
    They're hissing as quick bullets by your head,
    Those moments, each of what you're to withstand.





    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.45)
    Прокоментувати:


  38. В'ячеслав Романовський - [ 2011.08.28 17:29 ]
    БРИЗОК СОНЯЧНI СКАЛКИ...
    Бризок сонячні скалки -
    І намисто з краплин
    У моєї ласкавки
    Від ялиць і ялин.

    Як тікала від мене,
    То капіж - навздогін.
    Запліталось в зелене
    Біле сяйво колін.

    І губив хміль цілунки
    Поміж віття і трав.
    Ну, а дощик од юнки
    Геть осліп.
    І розтав.


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.64)
    Коментарі: (8)


  39. Василь Світлий - [ 2011.08.28 16:17 ]
    Домашній арешт.
    Гуркіт, стогін, шум і гул
    аж земля трясеться.
    Пил стовпом, пісок хвостом,
    піт струмочком ллється.

    Без оглядки уперед,
    навколішки, з боєм.
    В рукопашну їх валиш,
    укладаєш строєм.

    Сил на дні, бажань на нуль...
    Ех мені би крила.
    Скам'янілих ворогів
    нам скрушить несила.

    Так із сином ми удвох
    ліпимо бруківку.
    Дяка Господу за те,
    що Він створив жінку.



    Рейтинги: Народний -- (5.47) | "Майстерень" -- (5.39)
    Коментарі: (16)


  40. Андрій Меве - [ 2011.08.28 15:58 ]
    "СЕРЦЕ"
    Одного дня в житті одної лиш людини
    В одну секунду серце битись перестане.
    Одної миті ранків сонячних не стане
    Одного дня в житті одної лиш людини.

    Усе тихіше дихатимуть білі груди,
    Заклякнуть стіни щоб не обвалитись.
    Схвильовані збіжаться люди подивитись
    Як ледве-ледве дихатимуть білі груди.

    Застигне погляд. Десь у темних коридорах
    Притихне страх, що душу охопив так сильно.
    Появиться усмішка на обличчі вільно
    Й блаженно зникне в ангельських просторах.

    Запізниться швидка, на пів години б швидше.
    А хтось стотиме, ледь стримуючи сльози.
    А хтось кричатиме, не стримуючи сльози:
    "Ви довго їхали, на пів години б швидше".

    Спитає другий першого: "Який час смерті?"
    А той не відповість. "Ще надто рано рано!"
    І вколить три адреналіни, на жаль, марно
    І скаже другий першому: "Який час смерті?".

    Сьогодні вдень в житті одної лиш людини
    В одну секунду серце битись перестало.
    Одної миті ранків сончних не стало
    Сьогодні вдень і чи одної лиш людини?


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (2)


  41. Леся Сидорович - [ 2011.08.28 14:37 ]
    Вже сімдесятий раз тебе прощу...
    Вже сімдесятий раз тебе прощу.
    Душа іде в прощення, як на прощу.
    Не втримаю, тому і відпущу,
    Поміряючи зла велику площу…

    Хіба це всоте вже – така ганьба:
    Принижено сліди твої шукати.
    Гудків безвихідь. Вже німа мольба.
    Стакато серця. Скерцо. Знов стакато.

    Спинися, озирнися хоч на мить!..
    Навіщо непоправного чекати?!
    Болить любов у серці, ще болить…
    Єдиний в мене вибір є: кохати.

    2011


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.39)
    Прокоментувати:


  42. Анничка Королишин - [ 2011.08.28 11:50 ]
    щемить
    ще мить
    ще чутно трішки
    подих літа
    ще павучок
    сплітає павутинки
    в піддашші неба
    сховані вітри
    дорогу осені терпкій
    віщують


    Рейтинги: Народний -- (5.41) | "Майстерень" -- (5.33)
    Коментарі: (8)


  43. Зоряна Ель - [ 2011.08.28 00:30 ]
    **
    плескалося літечко
    у дзвінкій ріці
    сіяло крізь ситечко
    кольоровий цвіт

    фарбами веселими
    малювало світ
    танцювало трелями
    між зелених віт

    чорними черешнями
    колихало сад
    ягодами вешталося
    їло всі підряд

    золотило променем
    ніжило теплом
    залишивши спомини
    швидко утекло


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (9)


  44. Андрій Лєтошинскі - [ 2011.08.28 00:40 ]
    До снів
    Снів як перснів, проте не з матерії, радше,
    з більш важливих складових, тих,
    що лиш сама знаєш, в темпі адажіо,
    піано по гучності, так, щоб не збудити усіх
    хто вже спить, але й так, щоб цікаво
    і, звісно, що наживо.

    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (1)


  45. Анничка Королишин - [ 2011.08.28 00:19 ]
    Проминання.
    Таємний шарм під відблиск перламутру,
    останні миті щедрого цвітіння...
    Коли не стану лагідна і мудра,
    то не знайду твойого розуміння.

    У суперечці полум"я і ночі
    мій час короткий краю добігає.
    Останній раз поглянь мені у очі -
    я ще люблю...Але уже вмираю.


    Рейтинги: Народний -- (5.41) | "Майстерень" -- (5.33)
    Коментарі: (6)


  46. Андрій Яремко - [ 2011.08.27 23:12 ]
    Сонет № 10. Гірські краєвиди
    Останній місяць літа суне уперед,
    А гори в непорушності собі куняють,
    Бо горя вже століттями не знають
    І як не знають виглядає очерет.

    І линуть комарі, мов бджоли ті на мед,
    Притулку, їжі навкруги шукають...
    Цей вітер трави, ліс усе хитає -
    Такий навколо залунав концерт,

    Що годі щось всередині розчути,
    Собі у душу тихо зазирнути,
    Шукати істину свою, єдину,

    Знайти правдивий й неповторний путь
    Й від нього вже ніколи не звернуть -
    Ти тільки тут відчуєш у собі людину!

    23.08.2011 року с. Гребенів Львівської області


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 5
    Коментарі: (2)


  47. Олеся Рикмас - [ 2011.08.27 23:20 ]
    Скажи мені мамо
    «Скажи мені, мамо, це правда, що рай є на небі,
    І щоб долетіти туди - крил дитині не треба?
    Устелений сонцем, теплом і стежинкою світла,
    І той хто попросить всім серцем, здійсниться молитва.»

    Цілую дитину в чоло і до себе її пригортаю.
    «Так, доню моя. Бог усіх береже, і про всі нужди знає.
    Душа, мов кораблик, пливе по життю. Бог нас любить.
    А той, в кого в серці добро – він цього не загубить».


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.42) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (4)


  48. Андрій Яремко - [ 2011.08.27 23:28 ]
    Сонет №9. Зелемянка
    Дзюрчать струмки стрімкі собі велично,
    Летить у височінь красивий птах,
    Шумить трава у горах цих незвично
    І чути метушню закоханих комах.

    Усе дзвенить, у гаморі хтось кличе,
    Легенький вітер душу обійма,
    Єдиний журавель собі курличе -
    На південь прокладає довгий шлях.

    Лиш сиві гори в задумі схилились,
    Ялини піднялися в синю височінь -
    Одна лишилась пересічна тінь,

    Яка з навколишнім тихенько злилась.
    Співа природа літнії пісні:
    Трива ідилія, немов в найкращім сні.

    23.08.2011 року с. Гребенів, Львівська область


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 5
    Коментарі: (8)


  49. Андрій Яремко - [ 2011.08.27 21:57 ]
    Александрія. Вірш №2
    Тільки тут людина варта відпочинку,
    Лиш тут спиняється година і хвилинка.
    Знаходиться святковий присмак целюлози
    Посеред пишних гір, похилих верболозів.
    Нема брехні, борні, зловісної загрози,
    Скрізь стишились страшні гучні підступні грози.
    Погода пречудова і святкова нині,
    Що довго хочеться лишатися родині
    Посеред цих хребтів високих і величних,
    Архітектоніки, дібров старих, незвичних.
    І я всім щиро раджу їхати в Гребенів
    Поніжити себе й пустити ще зелених.

    23.08.2011 року с. Гребенів Львівської області


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  50. Оля Лахоцька - [ 2011.08.27 21:14 ]
    Подячна пісня
    і двері в сад прочинені –
    за сферами
    з ефіру і твоїх сумних віршів.
    там три зорі
    зустрілися й вечеряли,
    і ти мене
    в котрійсь із них зустрів.
    на те слова
    багряними потоками
    вливалися
    в правічний океан,
    що більше нам не бути
    одинокими,
    лиш вийняти
    цвяхи останні з ран.
    мій дар тобі,
    що пахне сном і сполохом
    і б'є крильми
    розкритими вночі, –
    дозволь покласти руку –
    легша голуба
    моя рука
    у тебе на плечі.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (29)



  51. Сторінки: 1   ...   1127   1128   1129   1130   1131   1132   1133   1134   1135   ...   1828