ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Лідія Арджуна - [ 2011.05.12 12:04 ]
    Серпневе танго
    У серпневому танго танцюємо .
    Оксамитами манить пора .
    Різкий крок , дотик тіл так хвилює нас ,
    наче знову медові вуста .

    За плечима буденність запилена .
    Але іскри горять у очах .
    У шаленому ритмі неси мене !
    Я кохаю , я ще молода !

    Хоч світанки вже не зустрічаємо ,
    Бо дорожчим за гроші є час .
    Ми танцюємо , не зупиняємось ,
    Бо закохані на все життя .


    Рейтинги: Народний -- (5.04) | "Майстерень" -- (5.05)
    Коментарі: (2)


  2. Олександр Шумілін - [ 2011.05.12 11:15 ]
    * * *
    Купальська ніч,
    волога ніч,
    зірчаста.
    Рамена проти вогнища блищать -

    дівча лежить - дівча вдихає щастя

    І світиться півмісяцем душа.
    Стоять боги –
    накурюють тумани,
    Мурахами повзуть легкі думки

    Дівча лежить...

    небесні каравани
    ідуть по сіль
    І падають вінки
    на води, на планети і тополі,
    Огні в озерах
    і огні в очах.
    Танок шалений
    бо танок у колі...

    між травами гойдається дівча...

    Кружляє ніч.
    У повні повноліття,
    Людські тіла
    і зоряні тіла
    Плетуть вервицю,
    скаженіє літо,
    чорніє за верхів’ями смола.
    Купальська ніч
    багаттями лоскоче,
    Кричать віки
    і гадини кричать
    цвітуть чортячо перстиглі очі
    і губиться між травами дівча...


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (10)


  3. Валерій Хмельницький - [ 2011.05.12 10:59 ]
    Прощання з сайтом
    У п’ятницю покину сайт –
    Лише 3 дні дам на прощання.
    Фінал. Усе. Іду в офсайд
    Якраз 13-го травня.

    Мене ви тут не вберегли –
    Я ж віршів так писав багато.
    Прощайте, сивії орли
    І жовтороті пташенята.

    Раніше Пушкін так пішов
    І Лєрмонтов. Тоді – Єсєнін.
    І Маяковський ліг на ствол.
    Іду і я, єдрєні-фєні…

    Поети покида́ли світ,
    За ними - плакала планета…
    Тепер - лиш сайт…
    Тоді – привіт!
    І - слава Богу (й Інтернету)!


    12.05.2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.42) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (36) | "Тарас Кушнір Прощаюсь з цим сайтом назавжди"


  4. Тамара Шкіндер - [ 2011.05.12 08:22 ]
    * * *
    Такі в житті бувають піруети,
    Що вже, здається, більше не живу.
    Та все ж збираю сили для вендети,
    Натягую сильніше тятиву .

    Оголошу війну я лицемірству
    Під маскою людської доброти,
    В суцільному театрі лицедійства
    Щоб назавжди завісу опустить.

    А найвлучніше вистрілю у зраду,
    Замішану на ницості й брехні.
    Якщо ж не захищу я власну правду,
    То підла зрада влучить по мені.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (12)


  5. Віктор Ох - [ 2011.05.12 00:26 ]
    Кульбаба

    Кульбаба курчатами в лузі жовтіє.
    Квочечці-сонечку тихо радіє.
    Потім ввіб’ється у біленький пух
    і розлетиться по вітру навкруг.


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.43)
    Коментарі: (4)


  6. Віктор Ох - [ 2011.05.12 00:03 ]
    Якось прокидаюся

    Якось прокидаюся в холодному поту:
    перелЯк ментальний свій ніде я не знайду.
    Він десь зник! Кудись подівся! Що тепер робить!?
    Без побоювань і жаху ЯК я буду жить?!

    Приспів:
    Боязно подумати полохливим нам,
    що прийти кінець може лякам і страхАм.
    Стати б нам сміливими хоч єдиний раз!
    Якщо не боятись – боятимуться нас!

    Острах всього і кругом – постійний поводир.
    Болісне побоювання – мій орієнтир.
    Я боявся землетрусів, грипу і чуми,
    хуліганів і начальства, армії й тюрми.

    Приспів.

    Я страшився змій, вампірів, жаб і павуків,
    КГБ, автомобілів, газу, лікарів,
    смерті, смерчів, африканців, інопланетян,
    воєн, НАТОвських агресій, «дружби» росіян.

    Приспів.

    Мені лячно прокурорів, суддів і клопів,
    депутатів, екстрасенсів, відьом і чортів,
    президентів, адвокатів, зеків і нероб,
    спеки, голоду, похмілля, старості й хвороб.

    Приспів.


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.43)
    Коментарі: (5)


  7. Сашко Ткаченко - [ 2011.05.11 22:06 ]
    22
    Цього разу було якось дивно,
    Не те щоб раніше бувало нормально,
    Просто погодьтесь, роздавати листівки
    У день, коли тобі два плюс двадцять.
    Ще з ночі отримав одну есемеску,
    Мене там вітали, звертаючись, дядьку,
    Писали із жартом, чувак, ти старієш,
    Старієш, то це вже і близько «вмираєш».
    Та це все слова,
    А слова не правдиві,
    Бо все, що читаєш/пишеш чи кажеш
    Продукт вторинний, зразка самогону:
    Чим далі, тим гірше,
    Чим ближче, тим важче.
    І ти пролітаєш, неначе комета,
    Так само швидко, але не яскраво,
    Тож поки летиш – ні на що не зважаєш,
    Тож поки летиш – польоту не знаєш.
    Тільки одна зігріває думка:
    Бути світлішим за інших – чистіше,
    От тільки не завжди ці компоненти
    Тобі у житті дозволять зліпити.
    Ранкові затори співпали з дзвінками,
    Усі, як один, бажали здоров’я,
    Це, типу, приємно за Вашу увагу,
    А потім отримувати мої «дяки».
    Усе це шаблонно і трохи банально,
    Але ти в суспільстві,
    Радій – не в палаті.
    І мусиш впрягатися поруч з волами,
    Орати землю, бути вдячним.
    Працюй, молодий, і все буде круто
    Років у сорок або сорок п’ятім.
    Тож мусиш стояти наче гоблін
    Зелені листівка, зелена куртка
    Люди тебе обтікають мов хвилі
    Кожен сам зі своїми думками,
    Своїми життями,
    Своїми серцями.
    А далі футбол «Металіст і Шахтар»,
    Думаєш: «може це буде сьогодні»,
    Може сьогодні буде туман,
    Може сьогодні нам щось допоможе.
    Сумна алегорія: ніби в під’їзді,
    Довго стоїш, тиснеш на кнопку,
    Ліфт застрягає між поверхами,
    Ні вгору, ні вниз немає дороги.
    Зовсім невчасно, без правил дії
    Ніби твій човен пливе на буксирі.
    І поки чекаєш п’яних ліфтерів,
    Які забухали в барі на розі,
    Співаєш пісень схожих на грози,
    Таких же гучних і трохи морозних.
    І поки стоїш у гуртожитку в душі,
    Бачиш як хтось собі бриє яйця,
    Як пише біблія: «БОГ усе знає»,
    То, певно, й за цього типа вболіває.
    Та поки у пляшці лишився коньяк,
    А мозок сприймає усе значно легше,
    Будуть співати морозних пісень,
    А хтось
    просто
    зубритиме
    тексти.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  8. Сашко Ткаченко - [ 2011.05.11 22:05 ]
    в е с н а
    весна,
    але все-рівно холод…
    всюди.
    нас ковзає льодом
    і
    зносить за вітром… довіра
    завжди.
    гострі дахи
    мітять у двері… відкриті
    влучно.
    бо важко і нікому
    битись
    зі снігом,
    марно.
    без сенсу.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  9. Володимир Сірий - [ 2011.05.11 21:38 ]
    *--*--* / на крилах /
    На крилах давньої печалі
    Душею спомин шугонув:
    -Чи ти така, як в дні бувалі,
    Подібна серцем на весну,
    А очі – зіроньки ряхтливі,
    У росах купані рясних,
    Настільки сяючі й красиві,
    Що любо згинути за них,
    В устах співанки наче трелі
    На променистий лад мажор,
    Що їх мелодіям веселим
    Ще ангеляток вторить хор…
    -Чи ти така?

    Крізь хмари чалі
    Пробилась вістка осяйна:
    -Весніє, як і в дні бувалі,
    Квітиста зелами вона.

    11.05.11.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" -- (5.55)
    Коментарі: (17)


  10. Таїсія Цибульська - [ 2011.05.11 20:34 ]
    Королева в печали
    Замолчи...не кричи...
    Королева в печали...
    Затупились мечи...
    Слишком много видали...
    Слово...голову с плеч...
    Покаянье?...Не стОит...
    Кровью сотканный меч...
    Жизнь по-новому строит...
    Слёзы...смертных удел...
    Рядом шут тихо плачет...
    Взмах...лица белый мел...
    Королева не плачет...
    Приговор...и палач...
    Помолись...если можешь...
    Замолчи, шут, не плачь...
    Ты ему не поможешь...
    Выбор сделан, увы...
    Болью давит корона...
    Трон - заложник молвы...
    Королева - закона...
    Замолчи...не кричи...
    Королева в печали...
    Затупились мечи...
    Слишком много видали...

    15,04,11


    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (9)


  11. Таїсія Цибульська - [ 2011.05.11 20:21 ]
    Песенка бабочки
    Утром бабочка проснулась,
    Сладко-сладко потянулась,
    - Здравствуй, мир! А вот и я!
    Вот и песенка моя!

    Ну-ка,пой со мною вместе!
    Не сидится мне на месте!
    Над ромашкой покружу,
    Да букашку разбужу!

    Полечу на красный мак,
    Там танцует жук-чудак!
    Дружно за руки возьмёмся,
    Мы с жуком легко споёмся!

    Повторяй-ка мой стишок!
    Выходи-ка на лужок!
    Здравствуй,мир! А вот и я!
    Вот и песенка моя!

    27,04,11


    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (2)


  12. Іван Потьомкін - [ 2011.05.11 18:25 ]
    ...Для Сталіна іще трива війна
    Ковзаю босоніж по стерні,
    Та не так щось прудко, як в дитинстві…
    …Вершник замаячив вдалині,
    А в ушах – нагайки висвист.
    Можна птаству, можна ховрахам
    Ласувати колоском по косовиці,-
    Тільки нам, голодним дітлахам,
    Зась на колоски навіть дивиться.
    Кажуть, що скінчилася із Гітлером війна.
    Покалічені, вертають вояки додому.
    Та для Сталіна іще трива війна.
    Безупинна. Із своїм народом.
    Де за колосок – нагайка по плечах,
    А за в’язку гички – каторга Сибіру…
    Як мій народ мій в злиднях не зачах?
    Як у Правду крізь неправду вірив?



    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  13. Магдалена Чужа - [ 2011.05.11 18:29 ]
    * * *
    Я буду тобі, доле, усміхатись,
    Хоча в душі гірчить. Тобі на зло.
    Легким відтінком гострого стакато –
    Забулось.
    Перецвіло.
    Відійшло.
    Тобі ж мене впіймати не під силу,
    Мені ж тепер ти зовсім не страшна.
    Не снігом, тільки цвітом забіліло –
    Любов.
    Бузкова віхола.
    Весна.
    Колись пройдуся тихим узбережжям,
    Життя чийогось обрій перетну.
    О, доле, ти така необережна –
    Прийшла…
    Звела…
    Залишила одну.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (12)


  14. Ірина Незабудка - [ 2011.05.11 17:57 ]
    Книга долі
    Життя – це як велика книга долі,
    А люди – сторінки у книзі тій,
    З`являються й зникають мимоволі,
    Щоб дати місце повісті новій.

    Лиш мить – і перегорнута сторінка,
    Незчуєшся – історії кінець,
    Людей втрачати нам буває гірко,
    І жаль розбитих через нас сердець.

    І знов, як завжди – ранок, чорна кава,
    Сьогодні хтось зустрінеться, а хтось…
    Знайду у книзі я собі забаву
    Чи може сльози – так вже повелось…

    Усе проходить і усі проходять…
    Лиш в кожного свій строк і дні свої.
    На сторінках закони всі природи,
    Такі безглузді часто і сліпі.

    Але чомусь твій вигаданий образ
    Між них витає, як густий туман.
    Усе проходить, але ти… ти поряд
    Завжди і всюди, хоч тебе й нема…

    І ти причина всіх моїх сюжетів,
    І сліз, і сміху, і безглуздих дій,
    Ведеш мене повсюди, але де ти? –
    Мій привид щастя, дивний вирок мій!

    Я хочу знати, не таїти догад,
    Чи ти зійдеш із сторінок колись,
    Чи, може, перетворишся на спогад,
    Як всі, хто в цій поемі збереглись?

    І буде перегорнута сторінка –
    Моє життя… назавжди… і любов
    Не зробить вже ні солодко, ні гірко
    Моєму серцю – там застигне кров!


    Рейтинги: Народний 5 (5.38) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (2)


  15. Дмитро Куренівець - [ 2011.05.11 16:55 ]
    Памяти Ники Турбиной (+11.05.2002)
    Опрокинувшись, небо унеслось в безграничье,
    распадаясь на сотни исчезающих брызг.
    И она исчезала, улетая по-птичьи,
    долгожданной свободою пьяная вдрызг.

    Этажи проплывали, словно кадры на пленке.
    Каждый кадр – как виденье в жару, в забытьи.
    В этой крале, в подростке, в гениальном ребенке
    ты узнала себя? Все. Начало пути.

    Наконец-то свободна, наконец-то крылата,
    хоть твердили, мол, с крыльями ты родилась.
    Первый краткий полет твой был начат с фальстарта,
    и, чтоб снова взлететь, нужно было упасть.

    Чьих-то чаяний тайных оправдать не сумела,
    отреклась, как от ереси, и от собственных грез.
    И на грифеле памяти белым призрачным мелом –
    лишь обрывки стихов да разводы от слез.

    Те стихи – пусть не буквенной россыпью в книге,
    а листвою тетрадных страничек шурша,−
    без надрыва поплачут о девочке Нике,
    и, разбитая в долгом неистовом крике,
    исцелится покоем беглянка-душа.
    2002


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (5)


  16. Сашко Ткаченко - [ 2011.05.11 16:22 ]
    обмін енергії
    напевно обмін енергії є
    не тільки теплом
    а ще чимось вищим
    чи глибшим
    моє – твоє
    твоє – моє
    мить щастя
    намотує кола
    спіралі у вічність.
    відкрити себе
    щоб лишитись в обоймі
    не випасти з цього процесу
    зв’язку
    хороший, хоч тричі
    але не відкритий
    залишиться завжди
    їсти
    у коридорах
    пітьму


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  17. Альона Саховська - [ 2011.05.11 15:50 ]
    Чужі почуття
    Захлопнулись двері чужого авто,
    Мене вже немає і я вже ніхто.
    Та запах твій чую, в вухах аж дзвенить,
    І тіло, серце і душа все болить.

    Захлопнулись двері у твоє життя,
    Мене вже немає і я вже не я.
    Надія лишилась та більше нічого,
    Я буду щаслива, та що всім до того.

    Немає стежинки яка б обійшла,
    Те місце де нас, ні тебе вже нема.
    Пекуча реальність б’є по чолі,
    Все рухнуло в мить, усе взагалі.

    Я хочу прокинутись, та ні це не сон,
    І серце колотить, вистукує тон .
    Прощальну поему, де вічна зима,
    Про те де тебе, де нас біль нема.

    Я все пам’ятаю секунди і дні,
    Ми були, щасливі, нас віті одні.
    Повірити в щастя таки не вдалось,
    Сторінка згоріла, ніщо не збулось.
    2011


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (5) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  18. Віта Парфенович Віва ЛаВіта - [ 2011.05.11 15:26 ]
    Провожатый
    Я тебя доведу до…черты,
    Одиноко начерченной грани
    Очень тонко,
    Закон возгораний
    Каждой клеткой прочувствуешь ты.

    Я тебя доведу до…Любви,
    Ты поймешь, как потоки желаний
    Твое тело взорвут изнутри…
    Я тебя доведу до…признаний.

    Буду я и покорной рабой,
    Госпожею жестокой и строгой,
    Пусть пылает забвений огонь.
    Не гаси, я прошу, ради Бога!

    Я тебя доведу до…Терпи!
    Остальное, пока что – не важно,
    Сладким ядом потехи судьбы,
    И желаний нескромная жажда.


    Рейтинги: Народний -- (5.37) | "Майстерень" -- (5.29)
    Коментарі: (6)


  19. Лідія Арджуна - [ 2011.05.11 14:33 ]
    Місто


    Розкинувся асфальтний лабіринт.
    Багатоповерхівки вже до гулу звичні.
    Бруківка вуличок старих й вузьких,
    Ховає спогад дамських черевичків.

    Торкаючись старечої стіни,
    В думках жевріє швидкоплинність.
    Сторіччя за сторіччями вони
    Відбитки накладають в вічність.

    Місто живе у вуличках своїх,
    У старожилів пам`яті незмінній,
    У капелюхах корінних панів,
    У рукавичках панночок столичних.
    Листопад2010.


    Рейтинги: Народний -- (5.04) | "Майстерень" -- (5.05)
    Коментарі: (1)


  20. Сергій Ясенич - [ 2011.05.11 11:46 ]
    Пробач мені, Любов моя!
    Пробач мені, моя Любове,
    Мої безмовні почуття,
    І те, що в ночі під покровом
    Моїх надій горить зоря.

    І те, що в снах моїх шалених
    Зриваю пута самоти,
    І гине в серці смутку терня,
    І ти - це я, а я - це ти.

    Пробач мені мої молитви,
    В яких благаю в Бога я
    Не перемог на полі битви -
    Щоб ти була лише моя.

    Пробач мені, моя лебідко,
    Що наше щастя - лиш у снах,
    І я заточений у клітку,
    Де не знайде мене весна.

    Пробач мені, що надто грішний,
    І те, що вимовив ім'я,
    І ці мої бентежні вірші...
    Пробач мені, Любов моя!
    січень 2001р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.44) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (18)


  21. Таїсія Цибульська - [ 2011.05.11 11:13 ]
    БЕЗКРИЛА
    Десь в іншому житті,
    Коли любила,
    Були ми грішні і святі,
    Любов п'янила!
    Сміявся травень нам услід,
    Розправив крила,
    Я обіймала цілий світ,
    Бо я любила!

    Сміється травень нам услід...
    Та я безсила...
    Вже бур'яном заріс наш слід...
    І я безкрила...

    Минуло літо і весна,
    І вже несила,
    Колись була я не одна,
    Колись любила,
    Сміявся травень нам услід,
    Любов зотліла,
    Змінився наш з тобою світ,
    Опали крила!

    Сміється травень нам услід...
    Та я безсила...
    Вже бур'яном заріс наш слід...
    І я безкрила...


    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (10)


  22. Максим Фірковський - [ 2011.05.11 09:22 ]
    Дивись, як мала пацанва із вирваним диханням каже – помри.
    Дивись, як мала пацанва із вирваним диханням каже – помри.
    Тож годі ламати нігті об літературу,
    цей час, який у тобі болить,
    ніби коліно,
    він протирає тебе як щасливу монету, жбурляє згори.

    І не стільки мідь проростає, як ти накриваєш мідь.
    І ота пацанва на сусідським городі накриває кущі малини,
    сусіда в цей час займає процес гоління
    і окремий вид танців – стійке відчуття іржі.

    Що не кажи,

    а життя клітинами схоже на арафатку,
    не знаєш навіть кому зав’язати на згадку.

    2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (4)


  23. Сонце Місяць - [ 2011.05.11 04:37 ]
    * на потІм *
     
    (сюїта)



    душе моя. чуття сіячі рису
    у старі глини, занурені в каламуть
    на схилі гори зі святою кригою


    лілеє світу, теракотова лампо
    миро чи ладан курити до щастя нам
    доки сивіє божій людині поживне
    перламутрами сутінкової зливи


    зорі пречисті з безодні трепетної
    на хвилях люстер нічний голос пристрасті
    тьмяномідноволосої риби панни


    мрії сліпо плетуть свої павутиння
    легіони спіритів тліють розкішно
    пісок лабіринтів, білий карарський лід
    ілюзорні омани за обрій безслідний



     ~}-


    квітне вогнями схід екумени
    ядуча папороть ріже хмари
    зринають демони без імення

    звиваються пустельні почвари
    у феєрверках усіх забажань
    вмирає світ і чорніє космос
    знеболені зорі усіх прощань

    знаки криваві маряться мостом
    напівосяяний сват фердинанд
    лупить у потойбічні литаври
    вічне надірвано мов амперсанд

    синхронні люмінесцентні маври
    зливають страхіття видовищні
    на яскраві жерла жертовників



     ~}-


    танцює безталанний арлекін
    і вечір убиває протияддя
    напам’ять подумки гортає
    за тінню тінь


    обтяжений всіма гріхами змій
    полює звичний елегійний відчай
    і місяць ніжно золотиться
    на тьмянім тлі


    мій вільний брате. лагідно спочинь
    всі двигуни зупинено навічно
    вертаються в порти північні
    видінь сніги



     ~}-



     




    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (26)


  24. Олена Багрянцева - [ 2011.05.10 23:15 ]
    Вдягни манто. Так холодно і сніжно...
    Вдягни манто. Так холодно і сніжно.
    Не застудись. На вулиці пурга.
    Ти не дивись сполохано і ніжно.
    В останній раз ця вимушена гра.

    Вже через мить – омріяна свобода.
    Не зволікай. Усьому свій кінець.
    Вдягни манто. Поглянь, яка негода.
    В останній раз ця стежка навпростець.

    Стара зима. Незатишно в кімнаті.
    На моніторі – спалахи від бра.
    Ти вже пішла?.. А я хотів сказати:
    «Вдягни манто. На вулиці пурга».
    8.05.2011


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.53) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (8)


  25. Віктор Кучерук - [ 2011.05.10 22:36 ]
    Мені говорили…
    Мені говорила бабуся,
    Відводячи очі сумні,
    Що дід обіцяв: - Повернуся!.
    А сам десь пропав на війні.
    Мені говорила матуся,
    Що тато повернеться ось…
    І він повернувся – безвусим
    Ховати його довелось.
    Мені говорила дружина:
    - Живим повертайся хоч ти!..
    І я повернувся, щоб сина
    Свого від війни вберегти!

    10.05.11.


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (13)


  26. Олег Доля - [ 2011.05.10 22:14 ]
    Ломает сердце
    Пройдя по улицам, отчаянно вздыхая,
    Відновлюючи знімками твій подих,
    Я не заметил, как буд-то вспоминая,
    Моє бажання бачив я крізь воду.

    Ломает сердце… мне прошлого по горло,
    Забувши пристрасті цих світлих кольорів,
    Мы виноваты, но память нам не стерла,
    Прозорих буднів…. де полум’ям горів.

    С тобою мне и справиться не сложно,
    І так банально все, прийняв - не відпустив.
    Без телепатии мне все предвидеть можно,
    Наші здогадки, і разом це нести.

    Ты смотриш в душу, и календар снимая,
    Все підбираєш… чеснот своїх сльозу,
    Ты вечно плачешь, неробко забывая,
    Мої німі слова, і їх дешевий звук.

    Но все же рядом, но все же не простились,
    Йдемо по вулицям, і я в тобі живу,
    И я живу в тебе, мы сново помирились,
    Дорога щастя рівна, начхали на криву.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (1)


  27. Наталя Стрепко - [ 2011.05.10 21:41 ]
    ***
    Не плач за ним, що кинув і пішов.
    Хто вартий сліз-той плакати не змусить.
    Хіба для того Бог створив любов?
    Хіба заради того зараз сльози сушить?

    Ти озирнись, дай світу свою руку.
    Іди, хоч спотикаєшся, іди!
    Не думай що і як там буде.
    Життя тебе взяло,і ти його бери.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  28. Наталя Стрепко - [ 2011.05.10 21:27 ]
    все сьогодні
    Моя перша зима без тебе.
    І ти знаєш, так легко живеться.
    Вже не прошу пояснень у неба.
    І на диво-сніг теплим здається.

    Ти приносив одні лише муки.
    Через тебе не було весни.
    Через тебе не падав у руки,
    Теплий дощ ,не співали пташки.

    Хтось сказав,що любов це страждання.
    Я люблю, але ж час не стоїть.
    Життя йде, кожен день як останній.
    Раптом завтра не буду я жить!

    Все сьогодні. Все є тільки сьогодні!
    Лови мить поки квіти живі.
    А оплакати душу самотню,
    Можна буде уже в темноті.

    Може в нас це було і кохання.
    Та яка вже різниця тепер.
    Я не перша ,і я не остання.
    Тай за ніччю завжди іде день.



    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  29. Андрій Перебийніс - [ 2011.05.10 19:55 ]
    Як довго?
    Скільки часу повинно пройти,
    Щоб тебе нарешті забути.
    Коли встану, почну іти?
    І на людину схожою бути?

    Зруйнувала мені пів життя
    Причини я так і не знаю.
    Як витримує твоя душа?
    Коли бачиш як я палаю.

    Для мене пусті твої слова,
    Ти не вмієш ними говорити
    І болить від них голова,
    Та не хочу я більше жаліти.
    (10.05.11)


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  30. Наталія Буняк - [ 2011.05.10 14:20 ]
    Життя це дальні береги


    Життя ,це дальні береги,
    Тяжка до них дорога.
    Роки-вода, нема слідів,
    Не видна перемога.

    З чaсом здається осягнув
    Усе, що душу гріє,
    Зборов ту даль, та знов печаль,
    Душа скорботно ниє.

    Життя-борьба, постійний труд
    І не легка дорога,
    Тяжко знайти кудою йти,
    Бо наляга знемога.

    Та ми ідем, так Бог створив,
    Ми все чогось чекаєм,
    Чи папороті знайдем цвіт?
    Хто зна? А все ж шукаєм!



    Рейтинги: Народний -- (5.35) | "Майстерень" -- (5.24)
    Прокоментувати:


  31. В'ячеслав Романовський - [ 2011.05.10 13:14 ]
    І ЩОСЬ МЕНЕ РАНКОМ У ЛІСІ ТРАВНЕВІМ ВОДИЛО...
    І щось мене ранком у лісі травневім водило,
    І щось мене звало, і знову мене щось вело
    До цього затишшя, до цього магніту-кадила,
    Що щедрим пришестям пречисто, пребіло цвіло.

    Я тут зупинився. І слухав, як роси ранкові
    Озвучену тишу котили з розбуджених віт.
    Коли ж нахилився - побачив у кожнім росткові
    Не просто конвалію -
    ніжний вражаючий світ.

    Тебе там угледів у біло-зеленому платті,
    Шарпкому, як вітер, грайливому, наче твій сміх.
    А сонце над нами пірнало то в хмари кудлаті,
    То тирсу-проміння стелило ряденцем до ніг.

    То де ж ти, ласкавко, у лісі оцьому чи в місті,
    Яким камертоном в обійми гріховні зовеш?
    Розтанув оазис.
    Лиш нетрі довкола імлисті,
    І чаркою чару відлунює сріберна креш.


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.64)
    Коментарі: (2)


  32. Нико Ширяев - [ 2011.05.10 12:01 ]
    Татьянка
    Ах, теперь она в сторонке.
    Жизнь пошла совсем не та.
    Деревенская девчонка
    Вся румянцем залита.

    Ах, стеснительна не в меру -
    Взгляда лишнего не кинь! -
    По давнишнему примеру
    Старорусских героинь.

    Черных пятен не ищите -
    Белым бел ей белый свет.
    Злонамеренный учитель
    Не растлил в двенадцать лет.

    Нет ей счастья в папиросе,
    Не грозит стакан бедой,
    И отец ее не бросил
    Ради стервы молодой.

    Все в ней глупо? Все в ней плохо?
    Ни к чему румянец щек?
    Виноват перед эпохой
    Всякий чистый родничок.

    И банален он, и пресен...
    А по мне - так хороша
    Не обернутая в плесень
    Дочка-девочка-душа.

    2010-


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (2)


  33. Нико Ширяев - [ 2011.05.10 12:31 ]
    Взаимность
    Жили-были, длили, не дыша.
    Как-то порознь выползли из моды.
    С той поры, когда любовь прошла,
    Годы промелькнули. Дни и годы.

    Вдруг она мне - не оплачет стих -
    Стала лишней, я же ей - несносен;
    Словно славно, словно на двоих,
    Словно и не знали светлых весен!

    Все мешая задом наперед,
    Мигом расползлись глухие сплетни.
    И казалось, все докажет тот,
    Кто из нас продолжит поэффектней.

    Было время - наперегонки
    Гнались биографий наших факты.
    И однако, в редкие звонки
    Я - "ну как ты?" И она - "ну как ты?"

    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.47) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (2)


  34. Іван Потьомкін - [ 2011.05.10 11:33 ]
    Із рабства - в рабство
    «Три синочки-огірочки, а найстарший Миколай», –
    Пригадали мати, що я сказав
    Напередодні війни, коли були ми ще всі разом.
    А по війні я бачив брата лише якусь мить.
    Поцілував він нас та й подавсь городами на Канів:
    З гори уже спускався виконавець,
    Аби забрать Миколу під конвоєм до сільради.
    Відтоді мені заборонили згадувати брата.
    Уже дорослим я зустрівся з ним і зрозумів усе...
    ...Підлітка записали кількома роками старшим
    І разом з тисячами інших погнали в Німеччину.
    Сім разів не знати в який бік податись
    Тікав об бауера брат мій. Повертали й били.
    Та найгіркіші сльози пролились тоді,
    Як, визволяючи з рабства, били нагайкою свої:
    «Оце тобі за те, що не тікав на батьківщину!»
    Як удалось уникнути удруге каторги,
    Не питав я брата.
    Попри поневіряння й скалічене життя
    Не зазнав він рабства вдруге.
    А скільки ж тих,
    Хто перейшов із рабства в рабство?..



    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  35. Віктор Кучерук - [ 2011.05.10 09:18 ]
    Я покличу тебе за собою ...
    Я покличу тебе за собою
    І у ніч весняну поведу
    У затіння сліпе під вербою,
    У духмяну траву молоду.
    Зацілую усю до нестями
    Аж до крові на тілі й устах.
    Заколишу хмільними вітрами
    На натомлених віком руках.
    Підніму на світанні із долу,
    Ледь почую благальне: - Ходім!..
    Я довічно тебе поневолю
    Безугавним коханням своїм!

    05.05.11.


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (2)


  36. Віта Парфенович Віва ЛаВіта - [ 2011.05.10 09:55 ]
    Застереження
    Боюся, закохаєшся,
    Тому тримайся осторонь,
    А я пройдуся босою,
    Поскрипують дошки,
    І відчувати біль мені
    Сьогодні довелося, та
    Ось у вікні весна буя,
    У каві є вершки.
    І погляд мій спрямований
    У далі, що намріялись,
    Не видно у вікні того,
    З ким думкою є я...
    Ось котики вербовії
    Від променів прокинулись,
    А у мені спинилося,
    Здавалося, життя.
    Ось печива два сонечка,
    Янтар варення – крапельки,
    Але чомусь не радують
    Кумедні обідки...
    І розпустивши косу, я
    Про когось тихо згадую.
    Тихіше, не підходь, прошу,
    Скриплять старі дошки!
    Не зменшуй вперто відстані,
    У снах, прошу, не снись мені,
    Я витримаю, вистою,
    Не злись і вибачай.
    І вільною, і сильною,
    Від тебе таки вислизну,
    Не ти останній прихисток,
    Зроби, як хочеш, чай,
    І помовчи, прошу тебе!
    У стінах білих холодно,
    Відпочиваю поглядом,
    Коли дивлюсь у ніч,
    Посидь, як хочеш, осторонь,
    Біля дверей, на коврику,
    Але, благаю, на імя
    Мене не клич, не клич!
    Боюся, закохаєшся,
    Розпачливо, без відгуку,
    Без памяті, із присмаком
    Солоно-гірких сліз,
    Тому, втікай, до присмерку,
    Допоки ще не пізно, і...
    Благаю, на імя мене не клич...
    Не клич...не клич...

    06.05.11


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.37) | "Майстерень" -- (5.29)
    Прокоментувати:


  37. Тетяна Бідзіля - [ 2011.05.10 08:58 ]
    ДОРОГІ ВИШИВАНКИ
    То не марна ласка ваша, мамко,
    І молитви ваші, і любов,
    Що їх щедро сиплете вже зранку,
    Беручися до роботи знов і знов.
    Дорогі ті ваші вишиванки -
    Все, що ожива на полотні.
    Я прошу вас: збережіть їх, мамко,
    І узори, й квіти осяйні.
    Щоб завжди на ґанку повно квітів,
    А весною зацвіте бузок...
    Обійму вас, мамко, ніжно-ніжно
    І полинем в спомини удвох.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (1)


  38. Максим Фірковський - [ 2011.05.10 08:07 ]
    Але беззаперечно, у Давньому Римі
    Але беззаперечно, у Давньому Римі на пальцях твоїх існувала б законність сенату.
    І метелики з напівпрозорими шкірою/пилом/серцями розсипані уночі,
    і твій внутрішній снайпер іде полювати,
    як ідуть по лісах втомлені утікачі,
    кожен з важкою надією на плечі.

    Але беззаперечно, що кров перетреться своїм носієм на олію,
    і що пальці, немов провінційні актори, знервовано дряпають скло.
    І шамани в обряд воскресіння пітніють, біліють,
    ніби справді чекають, щоб перетекло
    життя
    відповідно до графіку воскресінь,
    життя і тепло.

    2011


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  39. Максим Фірковський - [ 2011.05.10 08:54 ]
    кольори сну
    Коли хтось про тебе спить, перегортаючи із кінця на початок,
    наче шляхи додому,
    а вірніше китів попід цими шляхами,
    тоді червоніють вуха,
    саме з них колір і починає тебе вивчати.
    Обростаєш ним, ніби Карпати, поступово обростаючі пастухами.

    І колір так
    дійшовши своєї мети,
    себто хтось там прокинувся, зібравши докупи думки й урожай,
    без шуму, без болю відходить у кращі світи,
    не лишаючи по собі рівно нічого — не по-людськи, але все одно вражає.
    Мається на увазі, що внутрішня сторона навіть і у ножа є.

    І коли хтось про тебе спить,
    наприклад у далекому приймальному покої,
    то якщо все нормально,
    ти прокидаєшся у цей час від важкого холодного поту,
    і червоні краплі його дорівнюють кількості кабінетів, шприців, набоїв.

    А якщо не нормально,
    то прокидаєшся і
    просто
    ідеш
    на
    роботу.

    2011


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (1)


  40. Леонід Казарін - [ 2011.05.10 00:45 ]
    Примета
    Уходили парни на войну,
    Верили в приметы по старинке.
    Словно новобранцы в старину,
    Завязали у берёз вершинки.
    Приходите, девушки, сюда,
    Пусть вам здесь надежда улыбнётся.
    Не завянет дерево - тогда
    Твёрдо верьте,что солдат вернётся.
    А берёзки и в мороз, и в зной
    Выстояли, к солнцу потянулись,
    и стоят,сверкая белизной...
    Только вот солдаты не вернулись.


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (1)


  41. Віктор Насипаний - [ 2011.05.10 00:47 ]
    ***
    Салюти веселих кульбабок запалюють ранок,
    Розкручують небо холоднi трикутники сонця
    ,Розбудженi крила танцюють пiд вiтру сопрано.
    I серце веснуе.Трiпоче,як пульс марафонця.

    Тут верби плетуть вишиванку мелодiй пташинi,
    Смiються джерела,ховаються в рiчцi веселки...
    З долонь першолисту ковтаю небесноi синi
    I йду у свiти.Вiдкривати душi закапелки.




    Рейтинги: Народний -- (5.44) | "Майстерень" -- (5.29)
    Прокоментувати:


  42. Анастасій Гречкосій - [ 2011.05.10 00:24 ]
    Матері
    Бринить твій голос в крапельках роси,
    Що впала на кульбаби світанкові.
    Мене здмухнути їх не попроси -
    Теплом твоєї сповнені любові!

    Дзвенить твій голос у стрункій сосні,
    Пахучій хвойномрійним ароматом.
    Прилинь до мого серця навесні,
    Що ділиться поміж тобою й татом.

    Хай буде вічним премогутній дзвін,
    Бо будить до життя і надихає!
    Усюди - радість, де лунає він...
    Ніколи в серці сина не стихає.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (6)


  43. Михайло Десна - [ 2011.05.09 23:55 ]
    "І прости нам довги наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим" Матф.6:12
    А йшов дідусь. Як молоко - волосся,
    над бородою очі посмішку несли.
    Ніхто й не чув, що молиться. Здалося,
    що просто в'яже дід невидимі вузли.

    Чи то на пам'ять в'яже, чи - на втіху,
    але слова почуті все-таки були.
    Бо раптом людям відібрало пиху,
    неначе хто їм розум дав із-під поли.

    Воно б радіти, та чомусь тривожно
    зробилось кожному, окрім хіба дітей.
    "А де дідусь?" І хтось зронив набожно:
    "Даруйте, але він до тих пішов дверей..."

    Убік усі жінки повідвертались,
    стоять, очікують, як глядача портрет.
    Їх язики заклякли, ніби постинались:
    громадський, в полі зору, платний туалет.

    Чоловіки ж чекати не бажали -
    штовхалися, ломились, бігли до дверей.
    "Верну борги!!!" - спритніші з них кричали,
    як на торжку ведеться завжди у людей.

    Оце так дід! Страшну отримав владу:
    його, веселуна, почув уважний Бог
    й дозволив отаку несанітарну ваду,
    як борг до органічних прирівнять вимог.

    І в розум навернув, аби в нехитрий спосіб
    побачили свою ледачу вдачу всі.
    "Верну борги!" - крикливо так і досі б
    лунало тут і там в усій своїй красі.

    А що дідусь? А молоком волосся,
    над бородою очі - через сльози сміх...
    Глузує з боржників чи, може, то здалося?
    А автор боржників пробачив вже своїх.

    9.05.2011 "Сльозогінний сік березових віників"


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (19)


  44. Володимир Сірий - [ 2011.05.09 22:02 ]
    *--*--* / все життя /
    Все життя неначе утиск
    Вітром свічки на могилі,
    Так не можу позабути
    Очі сині серцю милі.

    Вже душа моя осіння
    Надокучливо воліє
    Пам'ять вирвати з корінням,
    Щоб усохли квіти мрії,

    Щоб не гріло сонце доли,
    Не леліяв місяць тишу.
    Раз не стрітись нам ніколи,
    І надіятись полишу.

    Та, напевно, й після того
    Опускатись з неба буде
    Образ щастя молодого
    На снігів печальні груди.

    09.05.11.


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.55)
    Коментарі: (7)


  45. Сергій Ясенич - [ 2011.05.09 21:08 ]
    ЖИВУ, БО ЛЮБЛЮ!
    Не зрадь мене, серце! Благаю, не зрадь
    Останнім ударом, йдучи крізь світи.
    Це ти воскресало у сотнях згорань,
    Аби до коханої тільки дійти.

    Горить у тобі непогасний вогонь,
    Ти знаєш - чий погляд його запалив?
    Ті сотні тривог, що торкалися скронь,
    Я чесно з тобою на двох розділив.

    То ж я заклинаю тебе і молю -
    Дай сили здолати доріг хижий біль!
    Кохання твоє, від якого не сплю -
    Найкраще, що було у долі моїй.

    Не зрадь мене, серце! В дорозі не кинь,
    І рани старі не залишать сліду.
    Давай же здолаєм сумну далечінь,
    Щоб знову сказати - "Живу, бо люблю!".
    лютий 1998р.


    Рейтинги: Народний -- (5.44) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (2)


  46. Магдалена Чужа - [ 2011.05.09 19:12 ]
    У тих віршах, де я…
    …Не треба, милий, зайвих нарікань,
    Що знову душу снігом пополощуть,
    Що є відбитком смути і страждань,
    І вічних почуттів уламки, мощі.
    Хіба тебе болять мої вірші?
    Вони – німі осколки серед бурі,
    Вони – забиті пилом стелажі,
    Що так тебе безжалісно одурять…
    У тих віршах, де я – чиясь любов,
    Де серце тільки гріється думками,
    Де мрії визволяються з оков,
    З широкими своїми рукавами…
    Чи там де я, чи там тебе нема?
    Це ти – у кожній літері і комі…
    А ти сказав: «Поетом будь сама»,
    А я ж тебе так кликала на поміч…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (12)


  47. Тамара Шкіндер - [ 2011.05.09 19:46 ]
    ***
    Магма кохання - вибухом з кратера
    Гаряче й стрімко - роз"ятрений щем.
    Та корабель, що проплив без фарватера,
    Зник ще тоді під травневим дощем.

    Хлипають вікна сонно повіками,
    Темінь запалює зблідлі вогні.
    Зорі на небі розсипались злитками,
    Вечір на радість вимінює гнів.

    Ніжно-бентежно вабить омріяне.
    Бо ж не одну ми стрічали весну...
    Вітром бузковим кохання завіяне
    В радість небесну й печаль неземну.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (10)


  48. Вітер Ночі - [ 2011.05.09 18:09 ]
    Старик...
    Это стихо моего Бати, он умер в этом году.
    Прошёл войну с 39-го по 45г.
    Плен, проверка... Закончил в Кёнинсберге.
    " За отвагу"...
    Стихо - отклик, написано им в 2005 г. на стихотворение Чумачковой.
    Плагиатом не считаю, поэтому публикую...
    Фото из семейного альбома.
    Увеличить не смог... "Три поколения".


    ***
    На базаре старик с орденами стоял,
    Со слезой на глазах их к груди прижимал.
    Вы простите меня, боевые друзья,
    Но без хлеба на свете жить тоже нельзя.

    Был я смелым и храбрым в жестоком бою,
    Проливал свою кровь за Отчизну свою.
    Наградила она меня всем, чем могла,
    А за раны мои честь и славу дала.

    Но настали другие для нас времена
    И расстаться мне с вами, наверно, пора.
    Сослужите последнюю службу, друзья, -
    Очень трудно без хлеба, совсем уж нельзя.

    ПотОм тяжко вздохнул, и сказал себе – нет!
    Друг за друга должны мы держать свой ответ.
    Не расстанусь я с вами, друзьями вовек,
    Ведь не хлебом единым живёт человек.

    И пошёл он домой, а на встречу жена,
    Обняла, прослезилась и молвит она:
    - Ты – герой у меня, молодец, старина,
    Сохранил свою честь, не продал ордена!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (5.53)
    Коментарі: (17)


  49. Юрій Лазірко - [ 2011.05.09 18:24 ]
    Рань...
    Рань...
    на душі христово.
    Стрінув у серці Бога
    щирого і сумного,
    з перших, розп’ятих словом.

    – Тесле колиски тиші,
    гостра твоя теслиця.
    Він промовчав і вийшов,
    ніби з вогню церквиця.

    Гримнули двері висі,
    вікна замеркотіли.
    Янгол в мене дивився,
    мов крізь кольчугу – стріли.

    – Хочеш,– питав,– до Нього?
    – Вийди зі себе в спокій
    світлим, на зло убогим,
    стань животворчим соком.

    Синь...
    підбирав на кому –
    пнувся строфою далі.
    Ніжному й нечужому...
    море лишив печалі.

    З інших, речей забутих
    й рідних до посивіння,
    вирвав собі нечуте,
    здатне на омертвіння.

    І на краю долоні
    лодь загойдало світу.
    Довге моє безсоння,
    довше за видих світла.

    9 Травня 2011


    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (18)


  50. Іван Потьомкін - [ 2011.05.09 17:39 ]
    ...Не можу "грати у війну" з синами
    Ми по війні ще грали у війну.
    Напризволяще кинувши корів і кіз,
    Ми лізли в доти, кидали гранати,
    В рукопашну сходились,
    Коли набоїв бракувало...
    Пекли картоплю.
    Поруч дозрівали міни...
    ...Не всі ми повернулися з тих воєн.
    Рукави порожні в моїх однолітків.
    З милицями мовби й народились.
    Ми по війні ще грали у війну.
    Ми грали у «червоних» і «німців».
    Слабосилий, я завжди був «німцем».
    Ще й досі крає серце та несправедливість:
    Ну, який я в біса «німець»,
    Коли фашисти ставили під клуню,
    Автомат строчив над головою...
    Хлоп’яча та несправедливість
    Вкарбувалась у пам’ять дужче,
    Ніж пошуки картоплі у землі задублій,
    Ніж сколоті стернею ноги чи недосяжний хліб...
    Так я зненавидів війну удруге...
    ...Не можу "грати у війну" з синами.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (4)



  51. Сторінки: 1   ...   1173   1174   1175   1176   1177   1178   1179   1180   1181   ...   1829