ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Наталія Буняк - [ 2011.05.06 13:33 ]
    Нехай іде зима!



    На дворі осінь. Листя опадає,
    Вже дні коротшають та й сонце не так с'яє,
    А ми удвох збираємо зернини,
    Які садили в ранішні години,
    Коли весна і молодість цвіла.

    Багато жнив з тобою пережили,
    Безліч доріг разом переходили,
    Та ми долали труднощі життя
    Відкинувши бадилля і сміття
    Разом збирали квіти урожаю.

    Часом здавалось, довга наша нива
    Та ми орали, бо любов правдива,
    Давала сили все в житті бороти.
    Часом спіткались, та не страшні турботи.
    Серця пов’язані! Нехай іде зима!





    Рейтинги: Народний -- (5.35) | "Майстерень" -- (5.24)
    Прокоментувати:


  2. Зоряна Биндас - [ 2011.05.06 09:36 ]
    Сподні (кактус стояти не буде)
    Як ти підеш – зів’януть всі рослини,
    І навіть мій кактус стояти не буде.
    Слину губитиме голодний пудель…
    І на ніч вікно ніхто не відчинить.

    Зранку знов залишу в кухні срач,
    Ну принаймні - курю на балконі.
    Ввечері чекаю, телефон не дзвонить,
    Пишу смс, і прошу «ти пробач!!!»

    Бо як ти геть підеш, то я буду голодний,
    або заб’юся тут на цій брудній підлозі.
    «Нехай вона вернеться» - я помолюся Бозі.
    Бо хто ми попере тії бруднющі сподні?


    2011р.


    Рейтинги: Народний -- (5.29) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (3)


  3. В'ячеслав Романовський - [ 2011.05.06 09:36 ]
    ЛЬОНОВЕ ПОЛЕ
    Лячно, тітко, від ваших слів
    І немає тому переміни:
    "Льон в солдатських очах одцвів..."
    "Спотикнувся синочок на мінах..."

    Де блакитне цвіло зело,
    Іздаля йду сюди поклониться.
    Це ж колись тут було село,
    Славно звалося: Шумовиця.

    Тільки вітер тепер шумить
    Між дзвіночків квітучих у полі.
    Тихо пісня бринить-щемить
    Одголосками смутку і болю.

    Пташка піснею проситься "пи-и-ть".
    Ох, як льон оцей солодко пахне!
    Квітку-дзвоник боюсь зачепить:
    Це ж те поле...
    А раптом бабахне?


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.64)
    Коментарі: (3)


  4. Віктор Кучерук - [ 2011.05.06 07:29 ]
    Українська пісня
    Співом солов’їним у калині,
    Голосом струмочків навесні, -
    Пісня, наче ніжність лебедина,
    Душу переповнює мені.
    Вистраждану в радості і горі,
    Повну гніву, болю, доброти, -
    Рідну пісню вічність не поборе,
    Кращу неї в світі не знайти.
    Україно! Мій співучий краю,
    Хай єднає наша пісня нас!
    Хай вона ніколи не змовкає
    У годину скрути й добрий час!
    Гарній пісні споконвік властиво
    Проганяти смуток із облич.
    Надихай залюбленим мотивом
    Нас до справ і до кохання клич!
    Будь із нами поруч безустанно,
    Наче хліб із сіллю на столі.
    Українська пісне несказанна,
    Ти одна відрада на землі.
    Україно! Мій співучий краю,
    Хай єднає наша пісня нас!
    Хай вона ніколи не змовкає
    У годину скрути й добрий час!

    22.03.11.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (14)


  5. Ондо Линдэ - [ 2011.05.06 02:10 ]
    с чего-то вдруг.
    я иду в горе, в дальнее горе,
    я веду дом за дверную ручку,
    маленький дом, отрастивший дворик,
    я веду в горе,
    по воле случая.

    я иду в горе, в дальнее горе,
    не выходи за мной на крылечко.
    в маленьком доме большая ссора,
    я иду в горе,
    а ты на речку.

    я иду в горе, в дальнее горе,
    только оно почему-то ближе
    наших душевнейших разговоров.
    я иду в горе,
    а ты не пишешь.


    Рейтинги: Народний -- (5.47) | "Майстерень" -- (5.58)
    Коментарі: (6)


  6. Михайло Десна - [ 2011.05.06 00:02 ]
    Постріл калібром з абзац
    Тут гнів війни погас,
    і хрест на ній, бо час,
    а листоноша попри все
    розшукує тут нас.

    В нових державах живемо ми,
    і тільки пошта польова
    приносить лист, неначе постріл-спомин, -
    одні на всіх у вічність вписані слова!
    Одні на всіх у вічність вписані слова!
    Йдучи назустріч книгам
    словесний маршу плац,
    вони вистрілюють тепер калібром -
    калібром з якнайвдаліший абзац!
    Калібром з якнайвдаліший абзац!

    В руїнах ми колись
    з колін разом звелись...
    і на колінах стоїмо -
    нарешті спромоглись.

    Творим реклами і рингтони,
    і тільки пошта польова
    приносить лист, неначе постріл-спомин, -
    одні на всіх у вічність вписані слова!
    Одні на всіх у вічність вписані слова!
    Йдучи назустріч книгам
    словесний маршу плац,
    вони вистрілюють тепер калібром -
    калібром з якнайвдаліший абзац!
    калібром з якнайвдаліший абзац!

    Не вмерли на війні,
    і в наші, вірю, дні
    звучатиме Державний Гімн,
    як наші вчать пісні.

    Ведуться начебто реформи,
    і тільки пошта польова
    приносить лист, неначе постріл-спомин, -
    одні на всіх у вічність вписані слова!
    Одні на всіх у вічність вписані слова!
    Йдучи назустріч книгам
    словесний маршу плац,
    вони вистрілюють тепер калібром -
    калібром з якнайвдаліший абзац!
    Калібром з якнайвдаліший абзац!

    6.05.2011





    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (17)


  7. Ондо Линдэ - [ 2011.05.05 23:21 ]
    уродливо
    ты не скажешь большего чем
    будь осторожен
    ты не умеешь видеть людей счастливыми
    но бесценными почему-то можешь.

    смеешься наоборот это был бы ад
    где сколько ни радуйся
    не станешь кому-то близким.
    ты не знаешь
    какого все они стоят риска.
    ежедневного
    неизвестного
    стоят
    риска.

    и как счастье лежит
    во всю ширь
    во всю связь
    меж ними
    светясь.


    Рейтинги: Народний -- (5.47) | "Майстерень" -- (5.58)
    Коментарі: (7)


  8. Софія Кримовська - [ 2011.05.05 23:20 ]
    ***
    Ти мою печаль позолотив
    голосом солодким. Хай недовго.
    А хіба потрібно диво з див,
    щоби я щаслива стала з того?
    Ти не мій. А стільки поміж нас
    розквітало слів у ту хвилину.
    Досі шепіт у душі не згас,
    голос твій з тенет мобільних ліній.
    Ти мою печаль позолотив,
    ти мене від сну збудив під ранок.
    Певне, голос мій – також мотив
    тих, що недоснилися, коханок.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (6)


  9. В'ячеслав Романовський - [ 2011.05.05 21:59 ]
    ХОДІМ У ЛІС, У ЦЕЙ ПРИВІТНИЙ ДІМ...
    Ходім у ліс, у цей привітний дім,
    Де таїна, солодка і прадавня,
    Де у зеленім, жовтім і рудім -
    Симфонія зарошеного травня.

    В гущавині загубимось удвох,
    Вчаровані, притихлі і зріднілі
    За вільглою яругою, де мох
    І царствених конвалій квіти білі.

    Тут не віднайдем видимих стежок,
    Тут шелест листя, наче звук валторни,
    Тут тиша тче мереживо казок,
    Знайомих і прекрасно-неповторних...


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.64)
    Коментарі: (6)


  10. Саша Кучреек - [ 2011.05.05 20:23 ]
    некст
    Играем в игры ну совсем как малышы,
    Ты мой герой, поступки без ума пока я не замечу -
    Плохие мальчики особо хорошы
    И чуствам бешеным я волю не перечу.

    Всем сказкам наступил конец, а ты попался
    Скажи мне то, что вслух и никогда не скажеш!
    Сегодня за покорностью моею гнался,
    А завтра ты не в ложе, а под дверью ляжешь.

    Мне проще быть ничей, чем быть твоей в кавычках.
    Хотел уйти но поздно ты опомнился,
    Когда мое внимание было в твоих привичках-
    Тариф твой на мою любовь закончился.

    Как так, ответ мой прост, обычен:
    Мозгами надо шевелить, не ягодицами,
    Кому какое дело что в постели ты отличен-
    Смотреть надо на душу, а не вертеть лицами.

    2011. ророкококо


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  11. Саша Кучреек - [ 2011.05.05 20:16 ]
    Зимове інтермеццо
    Вже сутінки давно окутали долину,
    Широкими просторами кружляє заметіль,
    Із неба сріблом сипле без зупину
    Вкриваючи верхів'я мальовничиг гір.

    Спить тихо й мирно ліс,кружляє хуртовина
    Навіює мереживом деревам сон
    Лише коли відклониться важка хмарина,-
    Кидає світло місяць із снігом в унісон.

    І спить свята земля під ковдрою пухкою,
    І ніжно пригортає вітер гілля снів:
    Між дивних марев манить він рукою
    Чарує,кличе до холодних берегів...

    2011(с)rorocococo


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  12. Саша Кучреек - [ 2011.05.05 20:00 ]
    Сповідь зрадженої
    Ділив ти те, чого не мав усі ці дні.
    Лише собі повік я вірна буду, обіцяю.
    Гру виграно: ти - нуль,я – на коні,
    А я не Бог, запам’ятай - я не прощаю,

    Бо тільки він терпить всі промахи твої..
    Поки я тут, в вогні моїх очей ти грійся,
    Покірно прикладай до ніг уста свої
    Й не бійся ти своїх бажань, а моїх бійся.

    Тривог і болю прояви змив час немов вода,
    Коли і падала далеко вниз, так і таке бувало..
    Вставала, далі йшла і памятала про слова:
    Минуле не шкодуй, воно ж тебе не шкодувало.


    2011(с)rorocococo


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  13. Зоряна Ель - [ 2011.05.05 20:25 ]
    Нічне місто
    місто пливе, утікає крізь ніч
    як велетенська налякана риба
    місто ковтає фантоми облич
    різного штибу

    в жерлі пітьми розчинився трамвай
    блиснули леза відточених рейок
    шаснула вулиця чорна крива
    в чашу Морфея

    тиша замшіла відлунням крихким
    капле ліниво роса із надлому
    місяць ховає в неоновий дим
    профіль знайомий

    кільцями сон набивається в дім
    тільки давно там не мешкають люди
    бродять по закутках тіні худі
    тіні приблудні


    Рейтинги: Народний 6 (5.51) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (28)


  14. Наталія Буняк - [ 2011.05.05 20:13 ]
    Сором
    Схилила голову калина ,
    Сховала очі від людей,
    Від сорому уся горіла,
    Як він знімав з плечей трофей.

    Немов гусак шипів на троні ,
    Підтягши шию в висоту,
    Помахував крильми бездільно,
    Топтав калину молоду.

    Йому байдужі грона крові,
    Одяг вишиванку нову ,
    Зробив картинку із калини,
    Все більш душив її, живу.

    Садив берізки де попало,
    Щоби калину заглушить,
    І хизувався, що у поле,
    Орел двоглавий прелитить.

    Забув гусак , орел не пара,
    Для того хто покидьки їсть,
    Поки збиратимеш помиї,
    Орел господар! А ти гість.
    ----------------------------------------
    Підуть дощі і змиють сором
    І знов калина зацвіте.
    Гусак забудеться народом,
    Знов зійде сонце золоте.




    Рейтинги: Народний -- (5.35) | "Майстерень" -- (5.24)
    Прокоментувати:


  15. Олег Доля - [ 2011.05.05 19:16 ]
    Жизнь (песня) (-_0)
    Куплет 1

    Синим туманом все улицы скованы,
    Белыми взглядами руки сплелись,
    Силы терзаний со временем пройдены,
    Вовсе не глупый сей жизни каприз.

    Пурпурным пламенем веки зажгутся,
    Птица моя не свободой зовет,
    Мне бы в озерах мечты окунуться,
    Отдаться всем истинам в дикий полет.

    Припев:

    Я хочу быть, как и все,
    радоваться мелочам,
    довериться плечам,
    молчать о счастье….

    Я хочу петь при всех,
    Тишиною признаваться,
    С тишиною посмеяться,
    Не путая масти.


    Куплет 2

    В жизни прекрасен тот мир поднебесный,
    Люди без города - смыслам упрек
    Я буду краешком, милым, чудесным,
    Солнцем пустыни, как истин пророк.


    С добром поиграю я взгляд не тая,
    Ловко венчая букеты с людьми,
    Я, как и вы – человек, не моя,
    Ты, зеленая, чудная, верность, вернись.

    Припев:

    Я хочу быть, как и все,
    радоваться мелочам,
    довериться плечам,
    молчать о счастье….

    Я хочу петь при всех,
    Тишиною признаваться,
    С тишиною посмеяться,
    Не путая масти.





    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (1)


  16. Наталія Буняк - [ 2011.05.05 18:33 ]
    Іде весна
    Ще темні хмари сонце заступали,
    Краплинки срібла ховалися в гілках,
    Сповола криги неохоче тали,
    І плакав сніг на брудних берегах.

    То тут-то-там робилися тріщини,
    Весняна сила бурлила навкруги,
    Тепло будило заспані долини,
    Цвіли підсніжки, всміхалися луги.

    І вже ось-ось природа заспіває,
    Про те кохання ,коли бринить струна,
    В нових акордах музика заграє,
    День збудить землю і зацвіте весна.



    Рейтинги: Народний -- (5.35) | "Майстерень" -- (5.24)
    Прокоментувати:


  17. Василь Степаненко - [ 2011.05.05 18:55 ]
    Три ночі



    *
    Проспав твій спів сьогодні.
    Сон звалив
    Іще тоді,
    Як місяця тремтіння
    Опівночі окутало мене.


    *
    У сні прийшла, як вчора, і лягла.
    Не зовсім поруч.
    І не зовсім лячно.
    Ось чим заповнить відстань
    Поміж нас?


    *
    Знайомий голос розбудив мене.
    Ще вдосвіта
    Від спогадів про тебе.
    Чого ж ти пташкою голосиш
    За вікном?


    Я втретє у Львові. Востаннє місто відвідував 25 років тому. Вдячний людям за книгарні.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (2)


  18. Леонід Казарін - [ 2011.05.05 17:50 ]
    Будем жить
    Ковать металл и плугом землю резать –
    Твоя судьба, твой первородный дар.
    Но если людям смерть грозит железом,
    Ты должен грудь подставить под удар.
    Но если смерть над Родиной нависла,
    Есть верный выбор в случае любом.
    Есть смысл борьбы, и нет прекрасней смысла:
    Достичь Победы и не стать рабом.
    Не все услышат голос звонкой меди,
    Не всем придётся счастье испытать,
    А сколько ляжет на пути к Победе,
    Мы до сих пор не можем сосчитать.
    Придёт пора. Война поставит точку.
    Салют зарницей вспыхнет в небесах.
    Но лишь одна Победа знает точно
    О каждой жизни на её весах.
    И павшие стоят с живыми вровень,
    Не слыша залпов, музыки, речей.
    Несёт в себе струю солдатской крови,
    Священной нашей памяти ручей.
    Садам – цвести. Пробиться к солнцу травам,
    И в синем небе голубям кружить,
    А нам нести по жизни скорбь и славу,
    Победа с нами. Значит будем жить!


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.5)
    Прокоментувати:


  19. Вітер Ночі - [ 2011.05.05 16:23 ]
    Мой странный зверь...

    Мой странный зверь,
    Мое несовершенство,
    Ночей бессонных рваная дыра
    И тайный страх, и мнимое блаженство,
    Капризных масок лживая игра.

    И всплеск ресниц, давно лишенных глаза,
    Кровавых губ отчаянный надрыв,
    И бессловесный дух старинной вазы,
    И белых крыльев страждущий порыв.

    Мой тайный зверь, мой стражник сокровенный,
    Хранитель одинокого огня,
    Я преклоняю пред тобой колени,–
    И нет меня, и не было меня.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (5.53)
    Коментарі: (21)


  20. Віта Парфенович Віва ЛаВіта - [ 2011.05.05 16:50 ]
    Проба веры
    О, Господи, открой свои врата,
    Вними душе просящей, хоть и грешной,
    /Прикрывши тело, я храню надежду, на то,
    Что буду Богом понята…/
    Молюсь тебе, прошу, пошли мне сил,
    Все выдержать, и не сползти по стенам
    В бессилии…/Иже на небеси,
    И на земле…пульсируешь по венам./
    Я верю, не оставишь, не предашь,
    Душа моя тянулась, словно к солнцу,
    В молитве за…/за Твоего раба,
    Хоть тот считал, что это несерьезно…/
    Даруй ему и мудрость, и любовь,
    И здравие крепчайшее как благо,
    Да, все минует, обратится прахом,
    Останется лишь радость! Или боль…

    Помилуй, Боже, или успокой...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.37) | "Майстерень" -- (5.29)
    Коментарі: (22)


  21. Віта Парфенович Віва ЛаВіта - [ 2011.05.05 15:58 ]
    Зв*язок
    Стискаю пальці, хмурю обличчя,

    І чую зойки гіркі здаля,

    На сході – пробі!Із потойбіччям

    Звязок ладнає cвята Земля.



    Ні, то не бомба над Нагасакі,

    Здригнувся вкотре наш грішний світ,

    Цунамі хвилі - стихій атака,

    Стирає людства погорди слід.



    І зяє атом в глобальних нетрях,

    Повстане привид полин-трави,

    Змістились осі, і присмак терпкий,

    Мов на порозі ста літ чуми.



    Погорду людства дола природа,

    Непереборна і мовчазна,

    Стихії криком вона не згодна,

    З людини тиском. Іде весна



    І землетрусом ховає сотні

    Невинних й винних, правих і ні,

    Світ має ситих, та є голодні,

    Про них забуто в глибокім сні.



    Планета сногне. Вола щосили:

    Прокиньтесь, люди, я лиш одна.

    Нуртує лава в прадавніх жилах.

    А світом грішним іде весна!



    Відкрию очі, на сході – сонце,

    Світанок знову віщує день.

    У мирі з миром – природа просить,

    В мільярдів...різних...проте людей.




    Рейтинги: Народний -- (5.37) | "Майстерень" -- (5.29)
    Коментарі: (2)


  22. Женя Бурштинова - [ 2011.05.05 15:09 ]
    ПРОБАЧ МЕНІ, МАМО
    Від земленьки руки,
    Від сонечка очі,
    Від Бога серденько,
    Від Бога серденько
    Твоє.
    Милуєш дитину,
    Милуєш дитину,
    Життя подаруєш,
    Їй подаруєш
    Своє.
    У подиху вітру
    І квітів перлинках
    Тобі найдорожча,
    Тобі найдорожча-
    Привіт.
    ПРОБАЧ МЕНІ, МАМО,
    ПРОБАЧ МЕНІ, МАМО,
    Що я залишаю,
    Тобі залишаю
    Цей світ.
    Як перше кохання,
    Як досвітній ранок,
    Як лагідна ніжність,
    Як лагідна ніжність
    Беріз.
    І вперше, востаннє,
    І вперше, востаннє
    На світ ми приходим,
    Усі ми приходим
    Зі сліз.
    За правнуків, внуків,
    За радість і смуток,
    За слів найщиріших,
    За слів найщиріших
    Завіт.
    ВКЛОНЯЮСЯ, МАМО,
    ВКЛОНЯЮСЯ, МАМО,
    А я зачекаю,
    Тебе зачекаю
    Там біля воріт.
    05.05.2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (14)


  23. Наталія Буняк - [ 2011.05.05 15:02 ]
    Якщо любиш Україну

    Якщо любиш Україну
    І її віднову,
    То не будеш сперечатись
    За вкраїнську мову.

    Як приїхав ти в гостину
    Й залишивсь тут жити,
    То навчись любити мову
    І з нею дружити.

    І не пхай чужої мови
    У нашу державу,
    Не смій рушити основи,
    Не нищ її славу.

    Ніхто тобі не боронить
    В Україні жити,
    Та не дано тобі права
    Ворогам служити.




    Рейтинги: Народний 5.25 (5.35) | "Майстерень" 5.25 (5.24)
    Коментарі: (2)


  24. Євгенія Муц - [ 2011.05.05 15:49 ]
    Бруд
    Супротив проти тих,кого нема
    Відсутність тих, хто б зміг все осягнути
    Жила б отут хочаб чиясь душа,
    котра б могла не йти, а просто бути.

    Зінницями упізнаний обєкт
    на дотик це ніщо, мов недосяжність..
    А я це Щось? чи я німий проект
    чийогось бога, крізь чиюсь полярність?

    Святий маразм у святість коректур,
    редактор,дозвіл..все нові вершини
    Усе це бруд-фарбований в гламур,
    а я ніщо, із слабкостей людини.


    Рейтинги: Народний -- (5.33) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  25. Євгенія Муц - [ 2011.05.05 15:08 ]
    Томний ранок
    Люблю томний ранок опісля безсонної ночі,
    цигарку не першу за добу, та першу із світлом.
    люблю із під ковдри розіспані втомою очі
    і спогад про вечір, що здався чомусь божевіллям.

    Не люблю той ранок, коли є потреба прощатись,
    ненавиджу ранок, коли завершилася кава,
    та як я люблю оті вікна у небо, що навстіж
    малюють на стінах всі барви що влила заграва.


    Рейтинги: Народний -- (5.33) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  26. Євгенія Муц - [ 2011.05.05 15:39 ]
    За невміння викласти думки.
    Я так люблю цей тюль, що й не сказати,
    цю шафу під стіною і сервіз,
    Усю безглуздість не смішного жарту
    і твій буденно-зіграний каприз.

    Ти любиш чай, а я таки не дуже
    та я люблю цю звичку у тобі,
    коли мішаєш цукор і байдуже
    повільно тонеш поглядом в собі.

    В коробках на стриху твої секрети,
    і ти не вмієш викласти думки
    у тебе для розмови звичні жести
    й на всьому в тебе висять ярлики.

    Та я люблю цей тюль, і ти ж зі мною,
    і цей сервіз, цю шафу й коробки
    Спасибі за оцю смішну безглуздість
    і за невміння викласти думки.


    Рейтинги: Народний -- (5.33) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  27. Євгенія Муц - [ 2011.05.05 15:02 ]
    Вінсент
    Він Вінсент, і він божевільний
    і що тут такого, направду,
    якщо ще в його божевілля
    це сонце добавило фарбу?

    А з фарбами--це геніальність
    Це ваза і соняхи з небом
    розписана райдужна гуща
    й трава перемащена медом.

    Він Вінсент, і він божевільний.
    Бо він задалеко од світу...
    Та в нього галактика глузду
    ціни не побачити вітру.


    Рейтинги: Народний -- (5.33) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  28. Євгенія Муц - [ 2011.05.05 14:32 ]
    Писати небо
    не потрібно в снах писати небо,
    і шукати бурі у затишші,
    я з тобою, ти ж завжди без мене
    Все направду вийшло трішки гірше.

    Ні, не мучить, просто надто пусто
    не торкає, просто вже добило
    і втрачати нічого, крім глузду,
    я уже й не знаю, чи любила.


    Рейтинги: Народний -- (5.33) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  29. Євгенія Муц - [ 2011.05.05 14:04 ]
    Надто триваю
    Шаленію шаленством і надто триваю,
    доки шал твій не знає межі.
    Сонце в банці,доведено, швидко згорає,
    як і те що у твоїй душі.

    шаленію шаленством, до пів-половини,
    креативлю над власним імям
    шал твій буде не довго, хіба до години
    пролітати моїм не буттям.

    йде реклама, йдуть тіні...іде сонце в банку
    я приписую все голові...
    шаленію шаленством, шалію від ранку
    ти дійшов до своєї межі.


    Рейтинги: Народний -- (5.33) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  30. Євгенія Муц - [ 2011.05.05 14:41 ]
    Кава онлайн
    Кава онлайн, а більше нічого й не треба
    Просто крах світла і світу, а надто надій
    Я ж так не звикла, опора-це явна потреба
    Кава онлайн, йду офлайн, і об землю на зліт.

    День помаранчу і рік в апельсиновій шкірці,
    як прозаїчно і кволо котити квадрат...
    Все заключилось глобально в земнім потеплінні
    Вийшла офлайн, пост-депресія. знову тайм аут.

    Цивілізації пали, наука з мистецтвами,
    Може нарешті знайдеться оте, що "нема"
    Кава онлайн, в білих стінах..До Біса прогресії,
    Все так не вірно, навколо ж новітня весна.

    Я відбудую Париж, заперечу залежності,
    і від сьогодні до вечора я не курю...
    пост-апокаліпсис, нуль особливості й сталості...
    Кайф, все... офлайн. Перейти б хоч вчорашню межу.


    Рейтинги: Народний -- (5.33) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  31. Сергій Ясенич - [ 2011.05.05 14:22 ]
    ВСЕ ДЛЯ ТЕБЕ!
    Теплий подих красуні-весни
    Змусить серце холодне тремтіти.
    Все, що хочеш, у неї проси -
    І на камені виростуть квіти.

    Не ховайся у диких лісах,
    Не втекти нам від долі, не вдасться!
    Це ж для Тебе жагуча весна
    Стелить квітами стежки до щастя.

    Ніжні квіти для Тебе - дивись,
    Серенади пташині - для Тебе!
    І веселка, де мрії вплелись,
    На прозорому вишита небі...

    травень 1997р.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.44) | "Майстерень" 5.25 (5.38)
    Коментарі: (6)


  32. Сергій Ясенич - [ 2011.05.05 14:03 ]
    У ПОЛОНІ КРАСИ НЕЗЕМНОЇ...
    У полоні краси неземної
    Відчуваю п'янку насолоду
    І спиняється час назавжди.
    Моє серце не знає спокою,
    Не вгамую ні зараз, ні згодом.
    Ти - чаклунка, чи фея? - Скажи!

    Ні, не можу, не смію бажати,
    Хоч у сні відчувати твій подих,
    Доторкатися ніжно долонь.
    Два світи, між якими є грати,
    Не дають на любов нашу згоди,
    Проникаючи навіть у сон.

    У житті більш не прагну нічого,
    З тим, що є, проживу у достатку,
    Буду хрест свій покірно нести.
    Тільки вогники погляду твого
    У душі залишаю на згадку,
    Щоб самотнім світами не йти...

    1997р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.44) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (9)


  33. Дмитро Куренівець - [ 2011.05.05 13:49 ]
    Барселона
    Здійснити хадж у каталонську Мекку,
    дізнатись, чи існує він насправді, –
    той дивний світ, що вплив у vademecum
    з тремтливих візій деміурга Ґауді:

    не хмарочоси, а химерні хмари,
    фортець небесних зримі бастіони;
    заблуклі айсберги із крижаної пари,
    нетанучі під сонцем Барселони.

    Нехай нарешті відпочине око
    від прямизни докучливої ліній,
    поринувши полегко і глибоко
    у тих будівель хвилі білопінні,

    немов у спогади, про те, чого ніколи
    не відбувалося ні в сні, ані насправді;
    мов у знання таємні, що нікому
    їх не було об’явлено. Крім Ґауді.

    2003


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (2)


  34. Таїсія Цибульська - [ 2011.05.05 12:19 ]
    Казочка перед сном
    Вже стомились оченята,
    Не тупочуть ноженята,
    А лягли хутенько в ліжко
    Слухать казочку-потішку.
    Принесла сорока вісті,
    Що колись у дивнім місті,
    Десь за тридев'ять земель,
    У хатинці з конопель,
    Жив та був один дивак,
    На всі руки був мастак.
    Майстер зовсім не простий,
    А казковий, чарівний!
    НІколи йому поспати,
    Хоче ліжка змайструвати,
    Для слухняних ведмежат,
    Для пухнастих кошенят,
    Для руденьких лисенят,
    І маленьких мишенят.
    Будуть ліжечка чудові,
    Не прості, а кольорові!
    Молоточок дзвінко - дзень!
    Завтра буде новий день!
    Ось і ліжечка готові,
    Щоб наснились сни казкові!
    Вже стомилися у кішки
    Всі чотири лапки-ніжки,
    Задрімала дітвора,
    Мабуть, вже і нам пора!
    Ось і ліжечко для нас,
    На добраніч! Спати час!


    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (4)


  35. Таїсія Цибульська - [ 2011.05.05 12:16 ]
    Чобiтки
    Заховались у кутки
    Непосиди-чобітки!
    І сумують, не гасають,
    По доріжці не стрибають!
    Ще й вреднющий сірий кіт
    Насміхався з них в обід:
    - Засмутились, любі наші,
    Попросили дружно каші!




    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (1)


  36. Нико Ширяев - [ 2011.05.05 12:40 ]
    Девичья комната
    В одном из окон районной пятиэтажки
    Девушка у подоконника без рубашки
    В одном бюстгальтере, в электрическом свете.
    Ей-то что?!
    Окрестным вечером мирно уснули пташки.

    Вот так посмотришь наверх - и вся жизнь насмарку.
    А ей-то что - ей не холодно и не жарко,
    Но как-то даже хочется угадать -
    Как им там с ее оберткою от подарка?

    Завсегда на ура принимаются эти вещи.
    В фас, конечно, не так - в полупрофиль резче.
    Все крепчает вечера мумие,
    Но хотя бы пятый этаж расцвечен...

    Завтра девушка в нос пролепечет -
    "Хватила лишку" -
    И на лекции выйдет плавно, а не вприпрыжку.
    В чисто убранной комнате не найдешь
    Ни халата и ни открытой книжки.

    Не запечатлев и не удостоив,
    Лишь одни цветочки глядят с обоев:
    То ли тут и не было никого,
    То ли просто все унесла с собою.

    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.47) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (2)


  37. Нико Ширяев - [ 2011.05.05 12:06 ]
    О вековечном
    Вечером думаю об одном -
    Что у Вселенной на самом дне?
    Вега и Сириус за окном
    В самое сердце сияют мне.

    Дети, которые всех сильней,
    Старятся за мимолетный час.
    Издали, падкие до огней,
    Черные дыры глядятся в нас.

    Чья-то Премудрость? - А где итог?
    Трудно войти в Его Млечный Путь.
    Мя, онемевшего, кличет Бог:
    Просто по росту и просто будь.

    Не говорит мне: куда полез?!
    Не посылает за край земли.
    В форточку лета плывут с небес
    Все вековечные корабли.

    2010



    Рейтинги: Народний -- (5.47) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (1)


  38. Валерій Хмельницький - [ 2011.05.05 11:26 ]
    Монолог поета, якого покинула Муза
    Немає тем, натхнення. Це не все -
    Нема достойних навіть на заміну.
    Я зрозумів це - й так сі стало зле,
    Що п’ю martini, whiskey й вітаміни.

    Тепер я привид, видиво, фуфло,
    Тінь батька Гамлета - Офеліє, о, німфо! -
    Fata Morgana, UFO, НЛО -
    А мій Пегас пасеться під Олімпом.


    05.05.2011


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.42) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (7)


  39. Володимир Сірий - [ 2011.05.05 08:33 ]
    *--*--* / йдуть тумани/
    Йдуть тумани, наче старці
    Попідтинню за село.
    На небесній циркулярці
    День стинає ночі тло.

    На тополь тремкі долоні
    Линуть крізь вуаль імли
    Крапелини тирси сонні
    З – під рожевої пили.

    Майстер вправною рукою
    Чоп стамескою довбе
    І вимощує ясою
    Арку в диво голубе.

    Нею в небо дух увійде,
    Як прокинуся зі сну,
    Там собі натхнення рідне
    Повні груди зачерпну.

    05.04.11.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" -- (5.55)
    Коментарі: (13)


  40. Віктор Кучерук - [ 2011.05.05 07:57 ]
    На урядові реформи
    Що мені, веселому, робити
    Поміж вас, як сироти, сумних?
    Вашою зажурою повитий
    Сміх, було, мій мало не затих.
    Страх панує в душах українців
    І зневіри влада в їх серцях,
    Бо шукати звикли поодинці
    Ми до щастя віднедавна шлях.
    Мусимо єднатися негайно
    Гордості своїй наперекір,
    А не сумувати одностайно
    Псуючи повітря і папір.
    І волати дружно на майданах,
    А не десь комусь щось із осель,
    Про життя убогу і погану
    Нам запропоновану модель.
    02.05.11.


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (2)


  41. Леонід Казарін - [ 2011.05.05 00:37 ]
    Мы знали
    Война вдали, а здесь игры накал.
    Но умолкала детвора босая,
    Чуть женский плач внезапно возникал,
    Покой провинциальный нарушая.
    Была в рыданьях смертная тоска,
    И нота общей скорби в них звучала.
    Молчали и деревья, и река,
    Молчало небо, и земля молчала.
    Рыданья в душу били всё больней.
    На свете горше не было печали.
    Как будто виноваты перед ней,
    Соседки перед женщиной стояли.
    А ту, что чашу выпила до дна,
    Святое горе гнуло и качало.
    Казалось, что не женщина одна –
    Мать-Родина в отчаяньи кричала.
    Да, память дикой ягодой горчит,
    Ведёт назад, в далёкую сторонку.
    Мы знали: если женщина кричит,
    То значит, получила похоронку.


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (1)


  42. Вікторія Осташ - [ 2011.05.04 23:55 ]
    неможлива весна
    ця весна неможлива до болю
    безкінечна безкрая
    та що зиму в нерівнім двобої
    усе важче долає

    ця весна не можлива без солі
    вітер витисне сльози
    тихо скрикне спросоння
    вовкулаками прози

    цю весну не забути не стерти
    от хіба пережити
    ти… вона… невідомо хто жертва
    переперчених митей

    ця весна це усе ще весняне
    живодайне повітря
    ти ковтаєш його – наостанок
    видихаєш молитву

    ця весна наче звір – насторожі
    нашорошені вуха
    бережи береженого Боже
    не позбав Свого Духу



    Рейтинги: Народний -- (5.92) | "Майстерень" -- (5.82)
    Коментарі: (8)


  43. Тетяна Роса - [ 2011.05.04 23:15 ]
    Травень (акровірш)
    Тюльпанно-абрикосово-бджолина
    Рапсодія весняного тепла.
    Адажіо закоханості лине
    Вишневим квітом. Тиша завела
    Емпатію у гості до полину.
    Ноктюрни степу, наче ковила,
    сЬогоднішнє колишуть без упину.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (4)


  44. Лой Быканах - [ 2011.05.04 23:30 ]
    Затишье
    Созерцая свет, достойный вечной тишины
    В нагой душе сомнений нет - нет мысли впереди
    Одна любовь - две равных смерти стороны
    Насмешки Бога над бессмертными людьми

    Оставив путь, догнать себя - не глупо ли?
    Так, словно смотришь на себя из пустоты
    Как будто сердце с грязной жопой спутали
    Великий символ добродетели и чистоты

    Покажешь суть, корнями в снах запутаться
    Покажешь тело, угодишь в огневорот страстей
    Единый принцип целости сознания нарушиться
    Разбив тебя на тысячи бессмысленных частей

    Но звук струны, дрожащей в унисон с печалью
    Взовьется в небеса всесильными раскатами
    Расколет шар земной как фужер из хрусталя
    Затихнет. Не осталось ничего. Не от меня.


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  45. Тамара Шкіндер - [ 2011.05.04 21:56 ]
    ***
    Закохався Грім старезний
    В Блискавицю молоду.
    І гримить, гримить помпезно,
    Як годиться, на виду.

    Блискавиця блисне й зникне,
    Хтиво змійкою крутне...
    Ну, а Грім ніяк не звикне -
    Що ж іще вона утне.

    Прокотився над горами,
    Десь шукав якесь чар-зілля.
    Й повелів під небесами
    Готуватись до весілля.

    У вогненній колісниці
    Поміж хмар прогуркотів.
    Й чим скоріш до Блискавиці
    Засилав своїх сватів.

    Блискавиця ж донестями
    Веселиться - не вгава
    Забавляється з вітрами -
    Жалю Грому завдава...

    Дуже вправна, світлолиця
    Наче пальчиком веде,
    Мабуть гарна молодиця,
    Що аж Грім по ній гуде?!..

    А він - парубок "моторний",
    Не зважайте - скільки літ,
    Як візьме до рук й розгорне
    Свій письмовий заповіт!

    То збіжаться Блискавиці,
    Забринять на всіх ладах...
    Гучно слава розлетиться
    По незвіданих світах...

    Будуть файно веселиться
    На весіллі в небесах!!!
    Тільки швидко молодиця
    Та й опиниться в сльозах...

    Ну, а дідові старому
    Дасть, напевно, одкоша.
    Бо відомо і малому -
    Не все щастя у грошах.

    Дідусю ж потрібно знати-
    Не шукать лиху біду.
    Й не бажать за жінку мати
    Блискавицю молоду.




    Рейтинги: Народний -- (5.47) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (4)


  46. Женя Бурштинова - [ 2011.05.04 20:16 ]
    @@@
    Банановий ґвалт, зоопаркова зона,
    Нині це дуже вже знана персона,
    Кілька штрихів додамо до портрету,
    Ну, а тоді вже на шпальта в газету
    Відому персону усім в "проффесурі",
    Пам'ять котрої відсутня в натурі.
    Чехов - поет, а Ізраїль - в Европі,
    Менша була б - заробила б по ж.. .
    В неї Безсмертним стає Безпощадний,
    В кожній країні курйоз безпорадний,
    Львів'яни для всіх "геноцид" України.
    Не так?!... То візьміть "генофонд" для заміни.
    Путін ще й досі в Москві президент,
    Що не ефір - то цікавий момент.
    ***
    Ну, і про інше додам кілька слів,
    Зайвих позбутися час паспортів,
    А то на порядку не честь України -
    Чиїсь інтереси, чиєїсь країни,
    А щоб відвернути людей від думок,
    Народ в них ну що, ну Іван-простачок,
    Нате вам кістку й не лізьте в верхи,
    Гризіть... і кидають нам ті прапори...
    04.05. 2011


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (8)


  47. Віктор Ох - [ 2011.05.04 20:53 ]
    Скульптор і Матеріал

    ----------------
    Працює скульптор з формами.
    Він зайве видаляє.
    І з брили кострубатої
    видобува́ красу.
    Хтось возиться із бронзою.
    Хтось мармур полюбляє.
    Хтось – золото багатеє.
    А хтось – деревину́.
    І точно гарантована
    їм слава довговічна.
    Зберіг творцеві ім’я
    міцний матеріал.
    Чи хто згада' художника
    хоча б через століття,
    який із криги й снігу


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.43)
    Прокоментувати:


  48. Юрій Лазірко - [ 2011.05.04 20:37 ]
    Каркле з думок
    Гудуть рядки вірша – високовольтні лінії.
    Їх струм, за кліткою звіря, тремтить під інеєм
    забутого, прожитого, по буквi знятого,
    такого видного нічим і перейнятого
    мене.
    І нерв
    від рим кігтястих попадає в рай непрошений,
    де літо бабине вітрами не покошено,
    птахи води складами гам на дощ збираються,
    вмиваються у простоті і серцем краються
    на лет.
    Каркле,
    весна строфою золотою в сонці тріскає
    у темряві лакується і сохне мискою
    для місячного перекотиполе-яблука.
    За ним, убогий волоцюго-хисте, я блукав
    і крок,
    курок
    чи корок, щоб душа для істини відкрилася,
    давав мені добро і випинав у вилицях
    роками схожими, поношеними зливами.
    Крикливими для зору, a на слух – дратливими
    крильми
    пройми,
    поезіє, це небо, що бринить над інеєм.
    Хай осипається воно, папір осинює,
    переплітає несподіване із баченим,
    несе мене туди, де ще не страчено
    любов,
    або
    перебіжи – де не стікає сонце маками,
    де все за так, за все, що у словах проскакує,
    не дякують і не визбирують покришене.
    І літо бабине летить, де світ побільшено
    думкам
    і вам.

    4 Травня, 2011


    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (20)


  49. Віктор Ох - [ 2011.05.04 20:36 ]
    Дорога. Дао. Шлях.

    Мучимось з дорогами своїми.
    Мука ця ментальна і свята.
    В кожного з нас різні кінські сили.
    В кожного якась своя біда.
    Хтось летить по чудо-автобану
    ідеально рівному, мов скло.
    І йому ніщо не тарабанить,
    зовсім не трясе і не трясло.
    КіломЕтри він промчить і милі,
    насолоджуючись швидкістю автА.
    В нього надпотужна техно-сила
    наче переходить з двигуна.
    Ну, а хтось трясеться на вибоях
    в «Жигулях», на «Яві» чи конем.
    Сам собі здається він героєм,
    як обходить яму віражем.
    Що за поворотом – невідомо:
    схил чи нахил, ухил чи закрут.
    Тріщинка з’явилась два дні тОму,
    а сьогодні вже блищить баюра тут.
    Чи по швидкісній нестися трасі,
    чи по ДАО пОвагом іти -
    деградує й той, хто довго пхався,
    й хто завчасно досягнув мети.




    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.43)
    Коментарі: (2)


  50. Юлія Радченко - [ 2011.05.04 19:43 ]
    Цій весні (як тобі) не забракло розплетених кіс…
    Цій весні (як тобі) не забракло розплетених кіс…
    За вологим волоссям – сліди усамітнених вишень…
    Верховіттям дерев знову ранок у небо уріс,
    Позмагавшись з берізкою – хто з них сьогодні стрункіший…

    Хтось такий же, як ти. Розглядає розкуте гілля.
    На черешні (як спогад) лишивши рубці - в нагороду…
    Це не блиск на воді. Просто вечір духмяний. Й здаля
    Твої очі нагадують талу стривожену воду…

    Ще з тієї весни, до якої не встиг прирости…
    Й прихилитись принадно, зустрівши останній світанок…
    То не війни чужі – то твої вічно юні хрести,
    Простягають (як руки) до сонця роз’ятрені рани…

    В неба сни - підвісні. Вони пильно вдивляються (в ніч)…
    Так дивились й тоді, коли квітів вмирало багато…
    Ти живеш. У думках. У веснянках мінливих сторіч…
    Я не знала тебе. Але буду завжди пам’ятати…
    2011 рік


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (2)



  51. Сторінки: 1   ...   1175   1176   1177   1178   1179   1180   1181   1182   1183   ...   1829