ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна моя – для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня не думал

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Сергій Сірий - [ 2011.03.12 17:39 ]
    * * *
    В кімнаті музика. Чекає спрагло постіль
    Двох тіл танок – і скинуті одежі.
    Я у тобі, а ти в мені. Безмежність
    У почуттях і витворах уяви…
    Твій стан п’янить, немов настій на травах.
    Втрачаю голову. І хвилі твого тіла
    Мене несуть туди, де дива раю.
    Я в тебе всім єством своїм вростаю
    І чую ти щаслива кажеш: «Милий…»
    В кімнаті музика звучить осиротіло,
    Бо ми з тобою десь ген-ген, далеко,
    Де райські квіти, солов’ї і спека…
    Нам хороше… Я вдячний тобі, мила,
    Що постіль ти для мене розстелила.


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  2. Ірина Незабудка - [ 2011.03.12 16:06 ]
    **
    Все навколо одне,
    Ці примарливі й стомлені ночі,
    Це лише перший крок,
    А земля під ногами – пісок.
    У заручниках снів,
    Закриваються зморені очі,
    Вже не видно зірок,
    Не підкаже дороги пророк.

    Темно-сірий асфальт,
    Не рахує твоїх кілометрів,
    І відлунням глухим,
    Ти розвієшся серед людей.
    Неприхований гнів,
    Ти шукаєш живих серед мертвих,
    Над повітрям сухим,
    Що випалює серце з грудей.

    Вже не буде “колись”,
    Відчуття всі давно поховали,
    Серед страчених мрій,
    Ти знаходиш надії шматок.
    Лише вчора пішов,
    Хоч ніколи тебе не чекали,
    На узбіччі не стій,
    Це ж так легко! Життя – тільки крок!


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  3. Ірина Незабудка - [ 2011.03.12 15:20 ]
    ****
    Мені не жаль всіх тих, хто марно мріяв,
    Усіх, хто неба так і не сягнув,
    Хто миті у журбі роками міряв,
    Хто мріяти знемігся і забув…

    Хто в небо знявся, хто летів, боровся,
    Кого тягнули рани до землі,
    Хто на гіркий причал свій повернувся,
    Кому зламали крила бурі злі…

    Кому забракло у польоті сили,
    На половині хто дороги став,
    І тих, кого спокуси погубили,
    Хто, долетів до сонця і упав…

    Та жаль мені, так жаль мені безмежно,
    Всіх тих, хто і понині не літав,
    Про крила хто ніколи і не мріяв,
    Дивився вниз, не жив, а існував…

    Та жаль часу, що провела не з тими,
    Шукала правди, де її нема…
    Що оточила стінами глухими
    Своє життя, холодне, як тюрма…

    Та жаль, що я запізно зрозуміла,
    Що втрачені не повернуться дні.
    Невже літати розучились крила? –
    Вони поникли, сірі і сумні…
    2011


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 3
    Прокоментувати:


  4. Ірина Незабудка - [ 2011.03.12 15:53 ]
    ***
    Життя відходить у світ далекий,
    А щастя долі лиш у думках.
    Гартує час всепоклоненний,
    Що віддзеркалився і в нас.

    А почалося все з зернини,
    Що із любові посадили,
    Як боронили від тварини,
    І новій долі світ відкрили.

    Та швидко світ пізнала-
    Одна тут залишилась,
    Любов не зберігала
    І враз перемінилась.

    Змінилися старі закони,
    Забулись неньчині слова,
    Друзями стали вже ворони-
    Розпочалась нова пора.

    Було так довго,та не вічно.
    Й її чекав сумний похід,
    Кінчалося життя трагічно,
    А ще ж хотіла другий зліт.

    Порозуміння та любові
    Шукала як і всі колись,
    Чекала мрії кольорові,
    Та лише сльози полились.

    Хотіла пам*ять залишити,
    Зробити все,що не змогла,
    І вирішила дні прожити
    Немов дорога всім одна.

    Старі закони повернула,
    Чекала славного кінця,
    Зловісні плани всі забула,
    Чулися звуки від гінця...


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  5. Ніна Сіль - [ 2011.03.12 14:08 ]
    ***

    Забули пальці
    дотик струн -
    Забули струни
    дотик пальців...
    Крізь пил німих імпровізацій
    сльозою проникає сум...

    Бринить давно забутий біль -
    звучить предтечею страждання.
    І переношене кохання
    вже на життя не має сил...


    1983


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (11)


  6. В'ячеслав Романовський - [ 2011.03.12 12:59 ]
    НЕХАЙ ІМ'Я ТВОЄ СВЯТИТЬСЯ...
    Нехай ім'я твоє святиться,
    зорею світить, не згаса.
    А ти, судьби моєї птиця,
    злітай частіше в небеса.

    Душею, намірами, вчинком
    ширяй подалі від боліт.
    Твоє велике серце, жінко,
    не зрадить і не відборлить.

    І доки йдеш зі мною поряд,
    удвох усе нам до снаги!
    І сяє дня сліпучий погляд,
    немов незаймані сніги.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" -- (5.64)
    Коментарі: (2)


  7. Любов Птаха - [ 2011.03.12 10:16 ]
    "Мій біль - твої страждання"
    Болить у тебе в грудях, знаю,

    Горить, пече нестерпно, дуже.

    Та я хороших змін чекаю,

    Молюсь за тебе, любий друже!


    Щоночі як лягаю спати

    У Господа для тебе ласки я прошу

    О, як хотілося б ще знати ,

    Яку провину у душі несу?


    Всі муки, що відчуваєш ти,

    До мене в снах страшних приходять.

    І в голові зливаються світи,

    Де в'язні хороводи водять.


    Прости, друже мій, прости

    За те, що порятунку тут нема,

    Та буду вірність дружбі я нести

    І молитися за тебе силами всіма.







    Рейтинги: Народний 5.25 (5.21) | "Майстерень" -- (5) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  8. Андрій Перекотиполе - [ 2011.03.12 10:24 ]
    Одне життя, одна Вона
    Вона не для цього світу,
    Вона там, де пишуться вірші.
    Тендітна небесна квітка,
    Чий сміх не порушує тиші.

    Без неї землі буде порожньо
    Але Вона знов відлітає.
    Це шлях у весну, де поруч ми.
    Вона всі стежини тут знає.

    Люблю у Ній все, що живе,
    Тричі зплівся із Нею душею.
    І шкодую: життя лиш одне,
    Лиш одне проживу разом з Нею.


    26.07.2010.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.33)
    Прокоментувати:


  9. Іван Потьомкін - [ 2011.03.12 10:22 ]
    Не намагайся скривдить скривджених

    "...Я їм дам у Своїм домі там в мурах Своїх
    місце і ймення, що краще воно за синів та дочок,-
    Я дам йому вічне ім’я, яке не понищиться"
    Книга пророка Ісаї, 56.5


    Не намагайся скривдить скривджених.
    Всевишній їх сотворив такими
    Не для твоїх глузів й кпину
    (Найчастіш – позаочі чи в спину),
    А щоб пам’ятать щоднини,
    Що й ти стать можеш поміж ними.
    Отож, якщо сліпого стрінеш чи кульгавого,
    Хай серце відгукнеться зовом неугавним:
    «Допомогти каліці! І негайно ж!»
    І слово дяки відгукнеться тобі двічі –
    На цьому і на тому світі,
    Бо в кожнім місці, в кожну мить
    Погляд і слух Всевишнього – поміж людьми.







    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  10. Іван Потьомкін - [ 2011.03.12 10:07 ]
    Поезія його прещедро наділила

    "...В повітрі пише ще його рука"
    Микола Зеров

    Поезія його прещедро наділила
    Усім, чим доля так безжально обнесла:
    І слух, і мову у рядки втілила,
    А серце й мозок жаром обпекла.
    І все ж була Муза безсила
    Проти нових оружних дикунів,
    Чия рука безоглядно косила
    Її улюблених синів.
    І ти, Олексо, був посеред перших,
    Кого червона зграя прирекла на згин.
    Було тобі, щоправда, аніж іншим легше,
    Бо обійшов тебе і посвист куль, і кпин.
    І, може, в передсмертнім змахові руки,
    Як у найвищім творчім злеті,
    Ти заповів ще не довірені паперові рядки
    Ще не народженим поетам.
    «Я не знаю нічого кращого в українській поезії останнього десятиліття щодо такої шляхетности думок, такого міцного й суцільного патосу піднесення і, нарешті, такої широти й людяности мислення. Це тим паче вражає, що Влизькові всього 19 років[1].,- писав Яків Савченко в журналі «Життя й революція» (1927р.) про його «Дев’яту симфонію».



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (1)


  11. Іван Потьомкін - [ 2011.03.12 09:26 ]
    Вже рік минув, як виселили голубів з горища

    Вже рік минув, як виселили голубів з горища,
    Але щодня вони разів по кільканадцять прилітають
    І б’ють дзьобами в ляду, через яку колись в гніздо влітали.
    Зранку й до вечора намарне добиваються туди
    Та ще на мене скоса позирають червонястими очима.
    Мовляв: «Допоможи ж, нарешті, безсердечний чоловіче!»
    «Не можу!..» - відповідаю поглядом сумним, бо добре знаю,
    Який гармидер там чинили і як непросто вигнати було їх відти...
    ...Чом же для тебе дивина, що я щодня думками рвуся в Україну?!
    Невже ж мій потяг до місця, де зродився, слабший, аніж в голубів?
    А там же, на Канівщині, окрім гнізда, в якому хазяйнують інші,
    Ще ж і стежки, що в босі ноженята врізались назавше...
    І товариство, котре не все вляглося спочивати в землю...
    І чар, що не вкладається в слова, від виднокраю, неба і повітря...
    ...Зранку й до вечора парами і поодинці
    Прилітають голуби і б’ють дзьобами в ляду.
    I в унісон із ними клює до болю серце.

    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (4)


  12. Софія Кримовська - [ 2011.03.12 09:56 ]
    ***
    Не спалюй спогаду в мені
    останнім словом. Хочу тиші.
    Ми в цьому світі не одні,
    ще стільки дублів «так» і «ні»…
    комусь лиши… І я залишу

    уламки доторків і снів –
    калейдоскоп. Дивлюсь у вічко.
    Півнас лишилось. Тільки пів.
    А голос решту спопелив,
    і попелом поніс у вічність…

    Лиши мене одну, бо нічим
    любити… В серці тільки січні…


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (10)


  13. Юлія Шешуряк - [ 2011.03.12 09:44 ]
    *жіноче*
    ця жінка здатна прибрати хату, спалити хату
    главою стати якого-небудь матріархату

    роман крутити, роман писати, ввести в оману
    варити воду, варити каву і кашу манну

    ця жінка може наворожити сумý і ґрати
    зіграти соло (на нервах також уміє грати)

    шукати руту, зігріти руки, сказати правду
    сидіти в чатах, у сні кричати, носити prada

    ця жінка здатна убити словом, убити муху
    лапшу зварити - собі в тарілку, йому на вуха

    ця жінка може начаклувати і смерть, і вдачу
    ця жінка любить. ця жінка вірить. ця жінка плаче...


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.54) | "Майстерень" -- (5.53)
    Коментарі: (73)


  14. Віктор Кучерук - [ 2011.03.12 08:16 ]
    Подолавши розлуки утому...
    Подолавши розлуки утому,
    Пам’ятаючи серцем дорогу
    До свого первопутку земного,
    Як турботливі діти додому,
    Журавлі повертають весною,
    В обцілованій сонцем блакиті,
    Розполохавши крилами вітер,
    Над ріллею грузькою, парною…
    11.03.11.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (3)


  15. Василь Степаненко - [ 2011.03.12 07:32 ]
    Я скучив за тобою


    Я скучив за тобою,
    Як ніколи.
    О, весно, виглянь з дзеркала зими.
    Я скучив за тобою,
    Як ніколи.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (1)


  16. Лой Быканах - [ 2011.03.12 02:25 ]
    Двери
    Через Двери заходим, через Двери уходим
    В Двери стучимся, пока нам не откроют
    Из-за двери глядим в темноту коридоров
    От мира беспокойных человеческих споров

    А люди - лишь очередные дверные проемы
    Для тех кто живет на том конце телефона
    Для тех, чьи силуеты видны в мониторах
    Но ускользают в промежутках нашего взора

    Их имена несущественны, а лица без форм
    Мы принимаем их верно, а личность их дом
    И только мысли достаточно быстрые в нем
    Чтобы настигнуть своим священным огнем

    Но едва ли кто сойдет с тонУщего судна
    Толи по причине слепоты, толи безумства
    А я останусь здесь, ибо такова задумка
    Как созерцатель Света, Тени и Проступка

    2011


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  17. Лой Быканах - [ 2011.03.12 02:25 ]
    Демонология
    Когда над безмолвным лесом рождается пламенный бог
    Уходящая ночь сгорает в постели, оставив прозрачный дымок
    И духи, и демоны, с теми кто выжил прощаются вновь
    Покидая мятежный обитель потерянных снов

    Лишь Дух праздности все никак не желает оттуда уйти
    И туманные веки тяжелеют с каждым ударом сердца в груди
    Но и он уступит свой непомерно разлёгшийся трон
    И покинет со всеми априори забыточный сон

    Кто я? Где я? Зачем я? Снова встает неизменный вопрос
    Как снова ответ исчезает в отзвуках нот уплывающих грез
    И есть только здесь и сейчас в кругу прочих времен
    Будто новый обьект коллекционера имен

    Пройдет день, приведет с собой прохладу мохнатая ночь
    Я пролечу сквозь Двери в миры, где никому уже не помочь
    Там лишь расплавленный дух витает в электроцепях
    И вселенные ничего расцветают в глазах

    Но родится над каменным лесом вечно пылающий бог
    И спалит мою Хозяйку в постели оставив прозрачный дымок
    Духи и демоны, с теми кто выжил попрощаются вновь
    Покидая мятежный обитель потерянных снов

    2011


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  18. Лой Быканах - [ 2011.03.12 02:54 ]
    Однажды в ванной...
    Однажды в ванной, покоясь под нежным покровом воды,
    я увидел небо. Небо в своем потолке
    На этом небе было всего две звезды,
    и звезда сияла звезде.

    Едва ли я был жив тогода. Едва ли мертв.
    Я мог закрыть глаза и видеть то же небо
    И погружаясь глубже в уютный покров
    Сияние звезд становилось сильнее

    Кто ты? Прозвучало беспечно в моей голове.
    Кто я? Отразилось эхом от зеркала мысли.
    Здесь нет никого, кто знал бы ответ
    Лишь звезды что в небе повисли

    Повисли как мы в своих бетонных квартирах
    С невидящим взором в открытую дверь
    И пределом пустот в остывающих душах
    Как будто людей

    Но в дверь постучали и звезды взорвались
    Оставив на расколотом небе лишь пыль
    Я не взял у первой звезды ее знаний
    Как не отдал второй свою жизнь.

    2011


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  19. Лой Быканах - [ 2011.03.12 02:11 ]
    Тени
    Из никуда в ниоткуда
    Из вечности в вечность.
    Из юности в старость
    из честности в грешность
    Из сектора в сектор
    Движение по кругу

    Со знанием в пропасть
    С распятьем по шлюхам
    С претензией к Богу
    Об отсутствии духа
    По великому закону
    С верою в глупость

    На краю светофора
    От желтого к желтому
    Как по причине сведЕния
    К сходному множеству
    Стоят наши тени
    В идиллии Годвина /без собственности и без собственников/

    2010


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  20. Лой Быканах - [ 2011.03.12 02:44 ]
    И Ты, и Я, и Тишина
    И долог путь, и ночь светла
    Я сижу у запотевшего окна
    Внимаю грусти

    И есть вопрос, и нет ответа
    Вопрос как дуло пистолета
    Уставился в висок

    И город нем, и с виду сыро
    Как посланник смерти миру
    Пролетела мышь

    А я устал, да и охрип давно
    Когда б не ты и терпкое вино
    Уже не стало б

    Но долог путь, и ночь светла
    Лишь я у запотевшего окна
    Внимаю грусти

    И тишина, и тишина...

    2011


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  21. Лой Быканах - [ 2011.03.12 01:58 ]
    Ветер, пыль и пепел
    Когда ночь приходит на призрачных птицах
    И небеса развернутся сетями огней
    Готов ли ты прыгнуть через них на границу
    Между словом и тенью забытых друзей?

    Тоска льется из крана ссылаясь на память
    В Тишине еле слышно время скрипит
    За окнами бегают капли и капля за каплей
    Всеблагая вода пробивает гранит

    Пр.
    Этот ветер не дует, он говорит
    О том как птица в полете прекрасна на вид
    О том как пламя то греет то нещадно палит
    А пепел бессмертен - он не горит

    Ночь не скажет погаснуть фонарным столбам
    Не наполнится истиной бездна огней
    Но сидящие в тлеющих думах у слепого окна
    Увидят сияние чистого разума в ней

    На миг все станет ясно в колыхании свечи
    Но свеча потухнет при выдохе слога
    И вместе с нею сгорят все святые мосты
    Между словом и тенью забытого бога
    (Забытый Бог - любовь, дружба, нирвана)

    Пр.

    2011


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  22. Михайло Десна - [ 2011.03.12 01:38 ]
    Фомка
    На саміті дружніх до мене злодюг
    освітлювать мав я презумпцію здирства.
    Колеса, що їх обміняв я за плуг,
    лишались наруги кіло так на триста.

    Новесенький все-таки велосипед:
    кабріолет, а можливості джипа!
    Під гусячу шкіру пасує, як мед -
    вершковому маслу на скибочці хліба.

    Сиджу ж я на саміті проти вікна,
    чекаю на слово, що мають надати...
    Встигаю помітити: пика одна
    засмаглої нації зникла із хати.

    Спочатку тому не надав я ваги.
    Нагальні питання, мо', є у колеги.
    Чужого коня не з тієї ноги
    запрошував методом Дейла Корнеги.

    І тільки тоді, як усі з усіма
    погодили всі двосторонні питання,
    впізнав я обличчя, котрого нема...
    На прізвисько Фомки подав клопотання.

    Мужик, що засмаг ще, коли в животі
    носила засмагла його громадянка,
    без візи на виїзд розмитнив статті
    бюджетного транспорту там, де стоянка.

    12.03.2011 "Сльозогінний сік березових віників"


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (2)


  23. Людмила Калиновська - [ 2011.03.11 23:14 ]
    =барви ночі=
    Барви ночі не застиглі, –
    коливаються.
    Білі плями чорним тіням
    усміхаються.
    Снів немає віднедавна,
    а найважчі з них –
    у тумані чорні круки,
    як на звалищі…
    Копирсають моє тіло
    не обніжене,
    не ціловане вустами
    та обсніжене…
    Чорні вії наче списи
    вже поламані,
    біль тримають не зотлілий
    в тихій гавані.
    Де у сльозах народились, –
    буде росяно…
    Там затравлене й побите
    небо й босі ми…
    Суголосся наче стогін
    над курганами,
    Б’ється в клітці світ весняний
    орігамами.
    Ваші погляди аж чорні,
    Не обрамлені,
    Ваше слово наче камінь
    і від каменю.
    Чи потреба чи значимість
    від чужинців нам
    Тільки серце, наче прима
    калатає в злам.
    Не розчавите! Не треба
    й намагатися.
    Яничарами зачаті –
    янирчата ви..
    Буде сонце, буде літо –
    обпечетеся
    Спопелієте в століття
    й перечепитесь!
    Не під ноги б вам дивитись,
    а ув очі нам…
    Перехожі з перехрестя
    перехожим нам.
    Світ затьмарений повстане
    і ударить в дзвін…
    І заграє, і запалить,
    і розвіє тлін…



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.56) | "Майстерень" -- (5.49)
    Коментарі: (5)


  24. Мирон Шагало - [ 2011.03.11 22:36 ]
    Хокку, боляче (пам’яті жертвам японської трагедії 11 березня 2011 року)
    Океан прийшов.
    Уже нема для кого
    Сакурі цвісти...

    (11.03.2011)


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.41)
    Коментарі: (4)


  25. Володимир Сірий - [ 2011.03.11 21:23 ]
    Прозріння.
    Ти вся із протиріч
    Епох – сторіч,
    З небесним сяйвом віч
    Ти –ніч.

    Ступаю крізь туман
    Я крадькома,
    А навколо пітьма
    Сама.

    Горять вогні сумні
    В твоїм вікні
    І любо наче в сні
    Мені.

    Іду у супокій,
    А ти мерщій
    Говориш: зрозумій, -
    Ти мій!

    О так, я зрозумів,
    В кінці кінців
    Я, о найкраща з дів, -
    Прозрів.

    Ти - сонце мого дня,
    І це знання
    Мене немов броня
    Охороня.

    2011


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.55)
    Коментарі: (10)


  26. Ніна Сіль - [ 2011.03.11 21:44 ]
    ***

    Знаю:
    тебе побачу -
    боляче стане очам!
    Але й тоді,
    але навіть там,
    на дні
    зіниць моїх,
    чорних, як гріх -
    горем спалених
    дочорна,-
    шукатимеш себе дарма:
    нема!
    Ні тебе, ні мене -
    нікогісінько!
    ...А голівонька -
    вся сивісінька...

    1996


    Рейтинги: Народний -- (5.4) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (8)


  27. В'ячеслав Романовський - [ 2011.03.11 20:03 ]
    ДРУЖИНІ
    У парі
    стільки літ
    з тобою,
    а наче
    й не було
    життя.
    Спливло
    нікчемне
    за водою,
    та ж знову -
    юні почуття.
    Коріння в них
    міцне, глибоке
    (то ж буревії -
    не страшні!).
    І тому
    наші спільні роки
    завжди
    у молодій весні!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" -- (5.64)
    Коментарі: (8)


  28. Олег Доля - [ 2011.03.11 19:03 ]
    Ти знаєш,ми б і не страждали...
    Чи неможливо розлюбити,коли вже так ти покохав?
    Чи не можливо відпустити,ти ж донедавна серце мав?
    Ми розійшлися по причинам,а їх здається й не було...
    Лиш тільки принципи душили ,що нас в провалля те вело...

    НЕ буду кланятись тій долі,що нас з тобою розвела,
    Так сходить з розуму поволі,...чому так серце розрива?
    Дали ми клятву не писати ...і не вагатись крізь роки,
    Та як цей погляд не шукати?Як знов не йти на ці штики?

    Та ти ж у пам”яті зосталась,тебе не стерти з цих думок,
    А твоя посмішка…сміялась...я ще не бачив тих жінок,
    Які б так набіло кохали,які б в оману не ввели,
    Ти знаєш,ми б і не страждали...коли б наш міст не розвели…
    Та все ж надія є .....і буде....


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (6)


  29. Світлана Мельничук - [ 2011.03.11 18:28 ]
    ***
    Не схожа на щасливу власницю,
    покірна бранка у полоні муз.
    Дай, Боже, пережити п'ятницю,
    то йтиму далі і не озирнусь.

    Втрачати найдорожче - звиклося.
    Відспівано, відплакано, вляглось.
    Залишилось ще трохи гідності
    і шмат надії на велике щось.

    Бо знаю, що судилось - справдиться.
    Цілунку Юди над усе боюсь.
    Дай, Боже, пережити п'ятницю,
    а з рештою я справлюсь. Чи змирюсь...

    2007


    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.56)
    Коментарі: (4)


  30. Дмитро Куренівець - [ 2011.03.11 18:03 ]
    ДУМКИ В РЕКЛАМНИХ ПАУЗАХ
    На ток-шоу молотять активніше, ніж на токах,
    хоч по-справжнього путніх нема ні видовищ, ні хліба.
    Хто з нас думав раніше, що буде країна – така?!
    Хто підтвердить тепер, що його це провина чи хиба?!

    І мені вже однаково – в записі там чи онлайн,
    хто в запіллі жирує, а хто – в президентському пулі
    з тих, що ллють Ніагари концентрованих лайн
    й одне одному тицяють недотóркані дулі.

    Я помалу почав забувати нормальні слова,
    максималістські читаючи з мурів графіті
    в місті, де, наче за графіком, рік проминає чи два –
    і нова мерехтить марево-люція на граніті.

    Здох, лінчований плебсом, останній офірний козел.
    Шлях новий до блаженства нам дано – за нашої згоди:
    серпантин а ля Мебіус. З надписом: Welcome to hell!
    (а проте вільно вірити всім, що на небо це – сходи).

    Я волів би замешкати в діжці, на подив та глум,
    аніж вештатись містом, розпачливу носячи свічку:
    все, що міг би знайти, – вже пливе у несплячий ньюзрум
    і стікає додолу, в біжучу вливаючись стрічку.

    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (1)


  31. Ніна Сіль - [ 2011.03.11 18:49 ]
    ***
    Подих
    висушить вогкість вуст,
    погляд в спину -
    не озирнусь,
    поклик - пострілом!-
    не повернУсь,-
    ані здалеку,
    ані зблизька...
    Твого імені -
    не торкнусь,
    безіменному -
    усміхнусь...
    За той усміх
    скорботних уст -
    помолися...

    1996


    Рейтинги: Народний -- (5.4) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (4)


  32. Василь Світлий - [ 2011.03.11 16:25 ]
    Зустріч з Весною
    Шукав я зустрічі з Весною,
    Бажав побачитись з Тобою.
        Серед холодної Пори,
        В Країні Вічної Зими –
        Шукав Весни...
        І дивувалися Вітри:
        У Споконвічній Мерзлоті,
        Ну звідки взятися тут їй,
        Твоїй Весні?

    Не знаходив ...в собі спокою,
    Тужив і плакав за сестрою.
        Ніяк змиритися не міг:
        Чому довкола білий сніг
        І сірі паркани із льоду?
        Чому не знають тут про воду?
        І ніжні крапельки роси,
        Ці Крихти Божої Краси,
        Лиш заморожені єси...

    Прагнув зустрітися з Тобою,
    І був знеславлений Зимою:
        Не розділяв зимових втіх,
        І уникав бенкетів їх,
        Створінь зимової породи.
        Не брав із рук їх нагороди,
        Не одягав одіж зимову,
        Не уживав холодну мову
        І мерзлих слів.

    В смертельному малів двобою,
    Хоч йшов нестримною ходою.
        Долаючи обмерзлі схили,
        Великий Океан із криги.
        Геть обігнув її краї,
        На Крижаній бував Горі.
        Всю перейшов Країну цю,
        Та не знайшов свою Весну,
        Лише ... журбу.

    Не міг зустрітися з Весною
    І упивався самотою...
        Вже спотикався, то вставав,
        І знов у відчай упадав.
        Та врешті-решт я занеміг –
        І лютий холод переміг.
        Поруйнував мою природу,
        Перетворив в тверду породу
        І я поліг...

    Відчув – повіяло Весною,
    Хтось нахилився наді мною.
        Чи сон це був, чи наяву,
        Як серед поля я лежу.
        Обсіли мовчазні Вітри,
        З небес спускалися птахи.
        І очі ... лагідні Весни,
        З яких скотились дві сльози
        І впали на мою долоню.



        Це запізніле каяття,
        Оця остання мить життя.
        Такою світлою була,
        Що я ковтнув її усю,
        Благословенницю святу,
        Забрав з собою...
        Полинувши у небуття.

    Високу заплатив ціну
    Аби зустріти тут Весну
    зеленооку...


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.47) | "Майстерень" -- (5.39)
    Коментарі: (16)


  33. Григорій Слободський - [ 2011.03.11 15:15 ]
    ...
    Вітер по землі буяни,
    Тікає водою сніг
    Весна босонога шкутильгає
    Не може прискорити біг...

    Зимові вже рвуться кайдани
    Мороз утікає з вітрами
    Земля омиється від холоду
    Чистими небесними сльозами.

    Після зимових незгод
    Піднімуться, кучеряві квіти.
    На оновлені сонцем землі
    Виростуть веселі, щасливі діти.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  34. Кобринюк Ірина Айлен - [ 2011.03.11 15:25 ]
    Вірш про нерозділене кохання
    Уже близько кінець, Я піду назавжди…
    І мене не побачиш більше…Зажди…

    Залишилось зробити лише кілька кроків
    У прірву. А скільки ще чекати мені років?

    Кохання. Страждання. Хто придумав тебе.
    Ідеальну квітку, що з шипами росте.

    Доторкнутись не дала, сколола все серце.
    Й краплинами кров збираєш в відерце.

    Навіщо?!?

    Чому ти не зникнеш, щоб загоїлись рани
    А коли ти їдеш, серце криють тумани.

    І без тебе не можу, та й з тобою не бути
    Я загнаний знову у гострі кути

    І всюди твій погляд!

    Знов топиш мене, в своїх милих очах
    Й не знаю, що бачу любов я чи страх.

    Й хоч ладен я все терпіть на цім Світі
    Та сил я не маю так жити, любить і...


    Рейтинги: Народний -- (5.26) | "Майстерень" -- (5.17)
    Прокоментувати:


  35. Кобринюк Ірина Айлен - [ 2011.03.11 15:42 ]
    Шлюха
    Ступивши перший крок з порогу
    Стала в болото й намочила ногу
    Знову підчеплю застуду чи якусь заразу
    Хіба її мало, коли ідеш стоять на трасу?

    Холодний сильний вітер обдуває тіло
    Коли ж під’їде знову чергове мудило?
    Й мене запросить сісти у свою машину
    Зігріюся хоч трохи, хоча би на годину.

    І виникла тут думка: в якій я жопі, трястя,
    Чому в житті своєму зовсім не знала щастя?
    Те діло, доля пхала з головою у болото.
    Топила і душила мене як ту сволоту.

    А біль і відчай завжди збивали мене з ніг
    Я ж на коліна падала у мокрий рихлий сніг
    Й запхавши глибоко свій хрін мені до рота
    Грали мене до сліз, щоб виникла блювота.

    Набридло, по житті стояти завжди раком.
    Щоб пробивати шлях лиш через свою сраку.
    І жду, коли настане всьому цьому кінець.
    Хоча кінців щодня тут різних і кожен молодець.

    Як вибратись із ями, в яку сама упала
    Кому тепер потрібна пропаща шлюха Алла?
    Всі друзі відвернулись, та прокляли батьки,
    Які ж за пляшку випхали сюди під матюки.

    Машина підкотила, зараза, тож менти
    Сьогодні ще й без плати повинна обслужити.
    В машину не запросять, а просто за парканом.
    ВСЕ, хочу, щоб загріб хтось яму мою краном.


    Рейтинги: Народний -- (5.26) | "Майстерень" -- (5.17)
    Коментарі: (2)


  36. Тамара Шкіндер - [ 2011.03.11 15:29 ]
    * * *
    Тихо мовлю: "Прощай,
    не зустрінемось більше...".
    Тріпотить моє серце,
    мов підстрелений птах.
    Я цю рану пригою
    недописаним віршем
    Про примарну надію,
    що згубилась в світах.
    Може зіркою стала
    десь в одній із галактик,
    Й посилатиме сяйво
    мені і тобі,
    Обминаючи хмарки
    геть обтріпаний клаптик.
    Може просто лишилась
    сучком на вербі.
    Може маком розквітла
    одиноким у полі,
    Що шепочеться з вітром
    в недозрілих житах.
    А чи тихо дрімає
    в верховіттях тополі,
    Щоб до нас повернутись
    в заколисаних снах.
    Чи зронилась дощем
    на духмяні покоси,
    І розсипалась градом -
    кришталем по землі...
    На забутих стежинах
    чисті випадуть роси
    Та й розчинять надію
    у туманній імлі.





    Рейтинги: Народний -- (5.47) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (6)


  37. Петро Скоропис - [ 2011.03.11 13:35 ]
    І.Бродський. Із циклу «Частина мови»
    Кількоро зауваг. У кутку – тепло.
    Зір мітить поглядами предмет.
    Вода себе видає за скло.
    Людина жахніш за її скелет.

    Зимний вечір з вином ніде.
    Веранда під натиском вербняка.
    Тіло на лікоть вагу кладе,
    як морена – з льодовика.

    Літ зо тисячу пíсля, з-за штор молюск
    проступатиме ніччю крізь бахрому
    відтиском "на добраніч" уст,
    поточнити німих – кому...






    Рейтинги: Народний -- (5.41) | "Майстерень" -- (5.35)
    Коментарі: (1)


  38. Іван Гентош - [ 2011.03.11 13:33 ]
    пародія « Капітуляція »



    Пародія

    Воювали так, що більш не в стані –
    Вже й набої кíнчились давно…
    Залишивсь один – в стволі… в нагані…
    То для себе – як колись… в кіно.

    Що для нас обох війни закони?
    Знову в бій – нема шляхý назад!
    Тиждень кругової оборони –
    Тут, напевно, здався б і Кронштадт…

    Шейпінг що? Злітають кілограми.
    Фітнес теж – забавка для дітей…
    Таємницю маємо… від мами.
    Треба буде – скажемо, О’кей?

    Знов в атаку? Мариться чи сниться?
    Може б трішки я в тилý … якóсь?
    Радісно виблискує зірниця –
    Ти заснула, кицю, чи здалóсь?

    Трепетно. Знеможно-нещадúмо…
    Життєдайна міць ранкових тиш…
    За годину тут запахне димом…
    Звісно, якщо зможеш… воскресиш.


    11.03.2011


    Рейтинги: Народний -- (5.58) | "Майстерень" -- (5.79)
    Коментарі: (23)


  39. Петро Скоропис - [ 2011.03.11 13:53 ]
    К. Кавафіс «Грекофіл».
    Пильнуй, щоб карбування якомога
    було чіткішим. Як і велич в рисах.
    Зробімо дещо вужчою корону:
    не полюбляю я горшків парфян.
    А надпис – тою ж грекою, еге ж бо,
    без кпин і многозначностей гіпербол,
    аби, бува, з їх нюхом римських пров,
    проконсул не наябедничав Риму;
    але, нагадую, повинен бути гордим.
    А на звороті викарбуймо, певно,
    атлета з диском, ні – нехай ефеба.
    А над усе тримай на оці сам
    (і ти, Сифасте, наглядай в обидва),
    щоб після карблених «Монарх», «Спаситель»
    стояло елегантно «Грекофіл».
    І збав цих мудрувань, штукенцій в дусі –
    «Які ще греки? Що за еллінізм
    у нас за Заґром, казна де від Фрати?»
    Є варвари – ще ті, а понапишуть
    бува нівроку. То невже ми гірш?
    Урешті, добираються до нас,
    вертаючи зі Сирії, софісти
    і лірники з віршами, інша рвань.
    Ми, бачмо, схильні і до еллінізму.




    Рейтинги: Народний 5.25 (5.41) | "Майстерень" 5.25 (5.35)
    Коментарі: (2)


  40. Мирослава Мельничук - [ 2011.03.11 11:36 ]
    Скульптура
    іду крізь лютий – зміна зовсім близько,
    в повітрі вже оновлення розлите,
    а ти не рушиш з місця... сніжно. слизько.
    твоє обличчя сльотою омите.

    стоїш - і не змигнеш. минає вічність...
    моя скульптуро спокою й печалі!
    колись у серці променіла ніжність –
    тепер воно мовчить, німе від сталі.

    найдовший день в червоному промінні
    згасає на порозі майбуття...
    а ти стоїш – увічнений в камінні.
    байдужий і холодний до життя.


    лютий 2009 р.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.48) | "Майстерень" 5.25 (5.43)
    Прокоментувати:


  41. Мирослава Мельничук - [ 2011.03.11 11:36 ]
    Білий Тигр
    чорним хлібом, шкоринкою,
    з терпким кмином - вечеряю.
    десь у небі хмаринкою
    білим смутком по тобі - тужу.

    чорним я на півтони
    життя своє звично - міряю.
    біле пір’я не тоне.
    на згадку його бережу.

    чорні букви, мов спам,
    чорні справи у пресі - пишуть.
    білі ангели там, в Небесах,
    за гріхи наші й помисли - плачуть.

    чорні коні мої здорожені
    парою в сутінках - дишуть.
    білі крила чомусь стривожено
    ти ховаєш за спиною. бачу.

    чорні смуги посеред білого:
    мов вугіллям, вони - мальовані.
    білий сніг мої спомини
    тихо в пам’яті - замете.

    чорні очі твої зажурені:
    чи потомлені, чи стурбовані.
    білий тигр тихим поступом
    новорічної ночі іде.


    січень 2010 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.43)
    Прокоментувати:


  42. Мирослава Мельничук - [ 2011.03.11 11:23 ]
    Великі Літери
    УСІ перекреслені спомини стали на весну птахами.
    НАЙкращими першими квітами повниться наш Past Perfect.
    А БІЛЬ кольоровими викладе серце моє камінцями -
    у тиШІ розчиняться звуки: допонять нічний ефект.

    І знов на моїм ПОрозі постане знайомий виклик.
    І знову пливтимуть РОКИ - сміятимусь їм у слід.
    Триматимеш мої руки: ХОлодні. До цього звикли -
    хоВАЮ гаряче серце у білий бездушний лід.

    Ти дивишся просто в небо - туди, де немає ходу.
    Мої найдорожчі сльози гойдатимуТЬСЯ на віях...
    Шукатиму В НАШИХ душах я прихистку від негоди:
    отрутою зло пульсує в отих найсолодших МРІЯХ.


    березень 2010 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.43)
    Прокоментувати:


  43. Мирослава Мельничук - [ 2011.03.11 11:39 ]
    Блакитне Сяйво
    Я далеко від Сонця, а ти - ще далі.
    Я - статична, без руху, а ти - пульсуєш.
    Моє серце - це сплав надміцної сталі.
    Ти - енергія світла. Мене не чуєш.

    Я повільно ступаю. Рахую кроки.
    Кількість сходинок знати - питання болю.
    А до тебе - півсотні космічних років.
    І ніяк не дійти... Не змінити долю.

    Я дивлюся на тебе - очей не звожу.
    Бракне слів: навіть мрія тривожно-зайва.
    Ти - пульсар. Я без тебе уже не зможу.
    Я - одна. Наді мною - Блакитне Сяйво.


    квітень 2010 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.43)
    Прокоментувати:


  44. Мирослава Мельничук - [ 2011.03.11 11:32 ]
    Десятка
    одна самотність,
    дві людські душі,
    три слова, що здолали порожнечу,
    чотири сторони незвіданих світів
    і п’ять троянд червоних... тихо... вечір...
    шість ангелів тебе сховають в крилах,
    сім довгих тижнів нам іще чекати,
    перевернімо вісімку на Вічність -
    крізь час і відстань будемо кохати!
    ____________________________
    ...я наберу дев’ятизначний номер,
    щоб подзвонити - рівно о десятій.


    червень 2008 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.43)
    Прокоментувати:


  45. Мирослава Мельничук - [ 2011.03.11 11:18 ]
    Твій день
    Прокинься. Встань. Відкрий вікно.
    Всміхнися сонечку привітно.
    І як у знаному кіно
    На підвіконня вистав квітку.
    Зроби зарядку. Поспішай.
    І не забудь піти поїсти.
    На кухні випий чорний чай.
    Відкрий для себе двері в місто.
    Іди ранковими стежками.
    Вирішуй справи. Мрій. Живи.
    У парку босими ногами
    Торкнись зеленої трави.
    Працюй без остраху й утоми.
    Зайди в малесеньку капличку.
    І, повертаючись додому,
    Постав за день прожитий свічку.
    За все, що буде і що було...
    ___________________________
    ...Як вечір тихо промине,
    Допоки місто не заснуло -
    Згадай мене.


    червень 2008 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.43)
    Прокоментувати:


  46. Мирослава Мельничук - [ 2011.03.11 11:21 ]
    Біле
    біла пір’їна у білій руці,
    білими нитками шите життя,
    білі троянди даруєш у сні,
    білі знамена мого забуття...

    білих лелек я чекаю давно,
    біле більмо на самотній душі,
    аркуші білі летять у вікно:
    там - ненаписані білі вірші.

    біле - це ніжність, і біле - це біль.
    біла й незаймана тиха печаль...
    білим цвіте почуття, наче цвіль.
    біла безпечність, безколірний жаль.


    серпень 2008 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.43)
    Прокоментувати:


  47. Мирослава Мельничук - [ 2011.03.11 11:42 ]
    Червоне
    червоне. солодке. п’янить,
    мов келих червоного трунку...
    червоною ниткою мить...
    Червоним Хрестом, порятунком

    була я для тебе... ніхто
    не бачить сльози на долоні.
    купила б червоне пальто,
    якби не троянди червоні.

    стояла - дивилась у сад,
    а потай хотілось тепла...
    коли ти вертався назад,
    я серцем червона була.


    серпень 2008 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.43)
    Прокоментувати:


  48. Мирослава Мельничук - [ 2011.03.11 11:41 ]
    Безсоння
    я ще не спала - десь напівдорозі
    між маренням і присмерком кімнати,
    тьмяним і невиразним, заблукала...
    неначе все життя тебе я знала,
    а зараз - і не можу упізнати:
    чому ж про тебе спомин на порозі?

    собака гавкнув - і пішов собі луною
    самотній звук бездомної печалі...
    десь боляче у серці розірвався.
    скажи мені: невже ти побоявся?
    ...ношу по тобі рідкісні коралі -
    разочок сліз, незронених весною.

    не сплю давно. дивлюсь тобі у очі -
    ми мовчимо і стиха плине час.
    уперше я прошу: облиш мене -
    нехай моя любов, мов сон мине...
    під вікнами ліхтар покірно згас,
    спаливши у заграві решту ночі.


    жовтень 2008 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.43)
    Прокоментувати:


  49. Мирослава Мельничук - [ 2011.03.11 11:27 ]
    451 по Фаренгейту*
    яка немилосердна нині спека!
    напевне, знову спалюють книжки...
    густа ота задуха крізь шибки
    проникла у свідомість, наче в пекло.

    летючий попіл розвіває вітер,
    летять в заграві знищені слова...
    чиясь любов, за мить іще жива,
    мільйонами розсипалася літер.

    все менше книг, а що тоді натомість?
    пустий бездушний наш телеефір... -
    за цих умов займається папір.
    пропаще людство. спалена свідомість...


    грудень 2008 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.43)
    Прокоментувати:


  50. Володимир Сірий - [ 2011.03.11 09:06 ]
    Солодка війна
    Тіла щем і трепет нещадимий,
    Куль навиліт мокра цокотня.
    Від убивств цілунками рясними
    Двоє мруть в облозі неспання.

    Викохай до болю, до знемоги,
    Розряди дощенту патронтаж,
    Із війни нелегкої дороги
    У тилу знеможено приляж.

    Досвітку виблискує зірниця,
    Воскрешає мертвих тут і там.
    Хай живе військова таємниця
    І свинцю в нагані кілька грам!

    2011


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.55)
    Коментарі: (16)



  51. Сторінки: 1   ...   1201   1202   1203   1204   1205   1206   1207   1208   1209   ...   1829