ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Андрій Перекотиполе - [ 2011.02.18 11:09 ]
    Цей світ буде кращим
    І поки я з нею – цей світ буде кращим,
    І вітер вільнішим, і грози п’янкі.
    У нас буде світло, у нас буде наше.
    У мене – життя, присвячене їй.

    Трояндовим листям застелю їй серце,
    І в кожній пелюстці всміхнеться роса.
    Хай світиться, сяє! Хай річкою в’ється.
    І творить. Бо творить вона чудеса.

    Вона – дивовижне проміння небес.
    Відчиняю їй двері та навстіж вікно.
    Неначе той ангел поміж перехресть –
    Не бійся, іди! Злетиш все одно.


    21.06.2009.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.33)
    Прокоментувати:


  2. Алексий Потапов - [ 2011.02.18 11:28 ]
    * * * (не у моря)
    finita la commedia


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (25)


  3. Валерій Хмельницький - [ 2011.02.18 11:44 ]
    А я підійду до тебе тихенько - ззаду (літературна пародія)
    А я підійду до тебе тихенько - ззаду,
    Знайду твої губи по запаху шоколаду,
    Знайду твої вуха по запаху від "DIOR"-а,
    Знайду твої коси по запаху "HEAD&SHOULDERS",
    Знайду твою шию по запаху "SAFEGUARD" - мила,
    Знайду твою спину по запаху "DOVE для тіла"...

    Продовжити далі?.. Та ні, не посмію -
    Не хочу дістати від Юлі по шиї...


    18.02.2011


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (45) | "Юлія Шешуряк містер А"


  4. Юлія Шешуряк - [ 2011.02.18 09:58 ]
    містер А

    Давай ми умовно назвем його "містер А".
    Так от, містер А підійде небезпечно - ззаду.
    Знайде мої губи по запаху шоколаду.
    Налякано скрипне під нами софа стара.

    Отож, містер А доторкнеться мені до щік.
    А ще цілуватиме сильно - язик змією.
    (На мить пригадаю, як добре було - твоєю...
    На мить повернуся у літо хмільних дощів...)

    Але містер А вже бере мене, я у грі.
    І, певно, кричу (Ну, ти ж знаєш, як це буває.
    Коли ти в мені - я щоразу на мить вмираю).
    А з містером А... Симуляція - це не гріх.

    Долоні його мандруватимуть по слідах,
    На тілі моєму залишених ще тобою.
    Здригнеться повітря у мене над головою,
    Даруючи для сусідів печальне "ах".

    Благаю, нехай містер "а", містер "бе" і "це"
    Зостануться лиш умовою цього вірша!
    І більше ніколи не думай про це, найгірше!
    І більше ніколи не говори про це!



    Рейтинги: Народний 5.75 (5.54) | "Майстерень" -- (5.53)
    Коментарі: (70)


  5. Ігор Федчишин - [ 2011.02.18 09:00 ]
    Вовкулак(переклад
    Ми звикли до подвійності єства,
    Бо наділив нас Бог єдиним тілом,
    Одною плоттю з "я" у ній двома
    Йдем по життю, вагаючись несміло.
    Так буде, є, і було іздавна.

    Той з совістю усе життя прожив,
    Тих пов"язали хамство і нахабство,
    Того он ангел щастям оповив,
    Оті жадобі вже продались в рабство,
    А решта страх здолати бракне сил.

    А іноді трапляється і так,
    Що вдень собі живеш одним мірилом,
    А уночі, неначе хресний знак,
    Щось незбагненне і незрозуміле
    Вривається, як марево у снах.


    ---------------------------


    Коли на обрій ніч накине сак,
    Обніме враз злощаво, без просвіту,
    Зіжме зірки і місяць у кулак
    Йде темрява, у чорну шаль одіта -
    Тоді приходить в гості вовкулак.

    Скувйовджена, розхристана, сумна,
    Таврована безсмертями потвора
    Товчеться по свідомості у снах
    Самотня, одинока і прозора,
    Утомлена, остання і лиха.

    Не стукає, не визнає дзвінка,
    Бо знає, що прихід передбачаю
    І не боюсь, що нить життя тонка,
    Що фаталіст, та все ж надію маю
    На долю, що віщить мені рука.

    Виходжу сам до лави у садку,
    Сідаємо і сидимо пів ночі
    Під яблуневим листям в холодку
    І мовчимо, втупивши в темінь очі.
    Ворушим брили спогадів в кутку.

    Пригадуємо явне в світі цім
    І те, про що лиш мріяли й чекали
    А тайни в скронях відбивають дзвін,
    Бо стільки їх у мізки наскладали -
    Що й лік згубивсь в гробницях поколінь.

    Ці тайни недоступні і важкі,
    А може перейдуть по смерті в спадок.
    Вони, як ми, в подвійності багні,
    Й ніхто не зна ключів до них, розгадок,
    Та й вовкулак не скаже їх мені.

    В них, як і в нас, довільно суєти,
    Безглуздості, і сенсу, і надії,
    Вони, як ми, жреці від самоти.
    Її позбутись, захвостати мрію
    Як, вовкулаче, не підкажеш ти?

    Ти знаєш все, ти вже старий, як світ
    І пам"ятаєш навіть моїх предків,
    Ти їх вбивав. Пройшло немало літ.
    Тоді ти був молодшим, може й смертним -
    За те й платиш безсмертям цим отвіт.

    І ти мені тепер, мов оберіг,
    Останній стовп і прощі, і покути.
    Я не прощаю, та й не мщусь за гріх,
    А співчуттчм горять пробиті груди.
    Чому ж мене обрав посеред всіх?

    Відчувши, що то був не кращий день
    І щоб вночі не мучився в примарах,
    Приходиш і сидиш отут, як пень,
    Мов хочеш зло, що зачаїлось в хмарах,
    З добром змішати у гіркий коктейль.

    Зі мною граєш у цікаву гру.
    Для чого? Поки й сам того не знаю,
    Можливо суть її не розберу,
    Та задуми, що в закутках ховаєш -
    Холодним змієм лазять по нутру.

    Останній подих хочеш мій узріть
    І провести у вічність шанобливо,
    Щоби учуть восковий запах свіч,
    Кончини мить, останній імпульс сили,
    В обличчя смерті глянуть з моїх віч.

    То ж будем жить, і будемо чекать
    В сузір"ях вдвох тобі відому дату,
    Мені її поки не відгадать.
    Оберігай! Бо часу цю витрату
    У нездійснене вже не переграть.

    Він зір на схід з хитринкою повів
    І сивину поправив над бровами,
    Зловивши тінь ще заспаних лісів,
    Крізь павутиння до світанку брами -
    Враз розчинився у вселеньській млі.

    Й нема його. А півні у дворі
    Віщують світу, що життя триває
    І морок розчиняється в зорі,
    Лиш темінь ще собак буцім лякає,
    Та то ж бійці! Відважні й молоді.


    2011р.


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.06)
    Коментарі: (1)


  6. Ігор Федчишин - [ 2011.02.18 09:50 ]
    Виміри часу
    В великім Всесвіті є виміри часу,
    У Всесвіті думок, подій і вчинків,
    Й знімають наші душі з них росу
    У вічнім пошуку, без права на зупинку.

    Одні зайшли на вимір забуття,
    А інші поселились в вимір болю,
    Одні ввімкнулись в вимір каяття,
    А інші перейшли на вимір волі.

    Отак й блукають душі іздавна,
    А що ж робить тоді вже грішній плоті?
    Якому виміру віддатися сповна:
    Коханню чи війні, добру чи люті!?


    2010р.


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.06)
    Прокоментувати:


  7. Тимофій Західняк - [ 2011.02.18 08:08 ]
    Іронічно-самокритичне...
    Щоденний вірш - не самоціль, -
    Потрібно мати що сказати,
    Бо час мине і знищить міль
    Думки куценькі й плагіати...

    18.02.2011


    Рейтинги: Народний -- (5.36) | "Майстерень" -- (5.32)
    Коментарі: (19)


  8. МаріАнна Квітка - [ 2011.02.18 00:29 ]
    ***
    Гнізда кудлаті
    птахи самотні
    в узголів'ї дерев розлогих
    наче безодня
    небо голодне
    сивіє скронями Бога

    Вітром розвію
    снів буревії
    день у благенькій ряднині
    тулю до серця
    ніжно що зветься
    радістю в кожній хвилині

    Не докоряю
    все ще чекаю
    може весна запізніла
    понад садами
    густими рядами
    постіль стелиться біла

    Так невгамовно
    але безмовно
    дні замінюю днями
    мов божевілля
    зимове похмілля
    хто приведе нас до тями





    Рейтинги: Народний -- (5.31) | "Майстерень" -- (5.21)
    Коментарі: (2)


  9. Віктор Ох - [ 2011.02.18 00:22 ]
    Ми – паперовий народ!

    Посвідчення, витяги, акти…
    Виписка, довідка, код…
    Чеки, проценти податки…
    Ми – паперовий народ!
    Казенні домА і контори,
    каси, міськради, суди.
    Клопіт якийсь, а чи й горе
    людей заганяють сюди.
    Товчуться по рай.соцзабезах
    старенькі бабусі й діди.
    Блукають по ЖЕКах і РЕСах
    аби справедливість знайти.
    Щось хочуть від міськ.військ.комата
    каліки й зів’ялі жінки –
    чиясь удова, чиясь мати
    і «кОсячі» призовники.
    Учасники воєн, «афганці»,
    «чорнобильці», хворі й дурнІ,
    «бомжі», інтернат.вихованці
    повинні мать нерви міцні!
    Приміщень нудних сірі стіни.
    Вміст сейфів такий потайний.
    Шелест паперів постійний.
    Стукіт печаток глухий.
    В чергах стоять без сортира –
    немилосердная гра.
    Ввічливість клерків нещира,
    або й зневага пряма.
    Може не витримать серце,
    таблетками ти запасись!
    Більшість із нас через все це
    проходить чи пройде колись.


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.43)
    Прокоментувати:


  10. Віктор Ох - [ 2011.02.18 00:38 ]
    ПРОТИРІЧЧЯ ТІЛА Й ДУХА


    (подвійний вінок строф)

    Протиріччями тіла і духа
    сотворенні:
    духовність людей,
    іронічність (як бич абсолюта)
    й діалог (як змагання ідей).

    Протиріччями тіла і духа,
    вчинків-намірів, ночі і дня,
    злого й доброго, ока і вуха
    переповнені й небо, й земля.

    Сотворенна духовність людей
    найпотужнішим є елементом
    розбивання табу, як дверей,
    і прекрасним, й потворним дощенту.

    Іронічність, як бич абсолюта –
    це відмова брести навмання.
    Через призму любові здобута
    наша ціль – це Найвище Знання.

    Діалог, як змагання ідей
    і як дружба з своїм опонентом.
    Оберем із всіх заповідей
    лише шлях до прозріння моменту.

    Переповнені й небо й земля
    і прекрасним, й потворним дощенту.
    Наша ціль – це Найвище Знання –
    лише шлях до прозріння моменту.


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.43)
    Прокоментувати:


  11. Тетяна Роса - [ 2011.02.17 23:55 ]
    Галатея в кавычках или Пигмалион-неудачник :)
    Ты стремишься напролом
    И грохочешь, словно гром.
    Не спеши с плеча рубить –
    Может щепкой ушибить,
    Да к тому же, в знойный день
    Не одарит тенью пень.
    Я ж не глыба, не скала,
    Закушу вот удила –
    И поймёшь цену страстей
    В сотвореньях Галатей.
    Я же ласкова пока,
    Не буди во мне зверька,
    Ты на слово мне поверь –
    То совсем не нежный зверь.
    Брови, миленький, не хмурь,
    Не ищи в стакане бурь.
    Ты пойми: Пигмалион
    В наших играх выйдет вон.
    ***
    Хочешь, строгий мой, совет,
    И победа будет – блиц?
    Подходи ко мне, мой свет,
    Без ежовых рукавиц!!!


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (26)


  12. Анастасій Гречкосій - [ 2011.02.17 22:33 ]
    Unnamed
    A lass did pass
    with pretty tress,
    in her distress,
    in her own mode
    along the road,
    whence she abode,
    filled with a load
    of vain caress.

    She went in gloom,
    'cause had to bloom
    in dirty room.
    I see her brow,
    quite frowned now
    as with a plough
    of toiling cow -
    it was girl's doom.

    For she to live
    is to forgive.
    I do believe
    she will receive
    her tender laugh,
    complete enough,
    to very cough -
    but be not rough! -
    You can outlive...


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.45)
    Прокоментувати:


  13. Наталія Крісман - [ 2011.02.17 21:37 ]
    ДУША ВІДТАНЕ!
    Душа відтане, коли весняний
    Її розбудить цілунком промінь,
    Як скине врешті правічну втому
    І освятиться вогнем кохання.

    Душа відтане, коли омани
    Не буде більше, не стане фальші,
    Як скине маски і піде дальше
    Свободолюбна і нездоланна.

    Душа відтане, як на світанні
    Її омиють цілющі роси,
    Як залунає в ній стоголоссям
    У піднебессі життю - "осанна!".

    Душа відтане, коли тумани
    Вже розійдуться на її шляху,
    Коли до висі здійметься птахом
    І залікує любов'ю рани.

    Душа відтане, коли востаннє
    Цю грішну землю торкнеться зором...
    Коли це буде? - мабуть, вже скоро
    Душа відтане, Душа відтане!
    17.02.2011р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (8)


  14. Ігор Федчишин - [ 2011.02.17 21:26 ]
    Шкала співчуття
    Чи є шкала для виміру жалю?
    Чи співчуття існують одиниці?
    Як позбирати шкалки кришталю
    Й cтулити вазу з горем наодинці?

    Коли кохану допікає біль,
    Коли їй сльози розмивають очі -
    Здається в серце хтось насипав сіль
    Й тривога груди розтерзати хоче.

    Безмірна безпорадність обійма
    Холодним відстуком, мов пробиває скроні,
    Тримаєш руку, що тремтить як птах,
    Цілуєш схлипом пройняті долоні.

    Як зупинити той нестерпний біль,
    Переманить до себе гірку муку,
    Перестелити зболену постіль,
    Прогнать страждання душекрайні звуки?

    Я поцілую в жалібні уста,
    Волосся розчешу руками вправно...
    «Мені вже краще, чайничок постав!»
    І усміхнулась. «Я лечу, кохана!!!»


    2010р.


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.06)
    Прокоментувати:


  15. В'ячеслав Романовський - [ 2011.02.17 20:16 ]
    СУМУЮ БЕЗ ТЕБЕ, СУМУЮ,,,
    Сумую без тебе, сумую,
    Самотньо літую, зимую,
    Крокую в безликій юрбі.
    Все жду, а від тебе - ні слова,
    І дні, як торішня солома,
    Відлюдно горять на горбі.

    За тебе таємно молюся,
    Страждаю, хвилююсь...
    Боюся
    Хоча б натякнуть про любов.
    А ти в незігрітому світі
    Несеш свої помисли світлі,
    Щоб гарно було нам обом.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.53) | "Майстерень" -- (5.64)
    Коментарі: (5)


  16. Софія Кримовська - [ 2011.02.17 19:35 ]
    Не стало
    І не стало його, вічно юного дядька Толі.
    По обіді у середу. Кажуть хворів. Але
    я його пам’ятаю тоді, як ходила іще у школу.
    Ми не бачились вічність по тому. Оце і зле.
    Він рибалка завзятий. Ну тобто він був завзятим.
    Жив на повну, у русі. І раптом у русі вмер,
    щоб у пам’яті ранку на стежку вологу стати
    із вудилом з бамбуку…. Чи риба ще є тепер?..
    16.02.11


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (12)


  17. Мар'яна Кушнірчук - [ 2011.02.17 18:35 ]
    ***
    Важкі повіки, білою пеленою
    Обтяжили очі.
    І голубизна, що досі жевріла,
    Ключем журавлиним в небо злетіла.
    І сльози навертались,
    Дощем осіннім, туману маною
    І встояти не вистачало сил
    І тільки вітер
    краплі із очей струсив.
    2010


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  18. Сабіна Малай - [ 2011.02.17 18:53 ]
    Лови
    Винагорода - тридцять золотих,
    І фоторобот рижого хвоста,
    Ніхто тебе ще поки не дістав
    З цих недолугих...

    Зо п’ять дірок у вусі на ковтки -
    То гончий пес тебе відчув на смак,
    Тепер - по крові ворог, а відтак -
    Не впустить вдруге...

    Очей заграва – втікачем на схід -
    Здіймається зоря над головою,
    Чотири лапи у вогні двобою
    Допоки сили...

    Хай брешуть пси, що скаженіють від
    Лукавої своєї іпостасі,
    Ти все одно їм так і не дістався,
    Як не ловили...



    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  19. Ніна Сіль - [ 2011.02.17 18:24 ]
    ***



    Ти лежиш
    на моєму столі
    білою хмаркою віршів –
    наче перший сніг
    на сусідській стрісі:
    близько-близько,
    а вúсоко.

    Ти ростеш
    у моїй голові
    луною тихою – тихше! –
    нині в мені
    повно твоїх віршів,
    як у дзбані води… чи ні:
    як у дзвоні – дзвону!

    Дзвони мені, дзвони,
    тендітна вишня жінко
    з лицем ікони –
    тож ми з тобою
    аж тут, у цьому вірші,
    на ти…


    Рейтинги: Народний -- (5.4) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (6)


  20. Віктор Кучерук - [ 2011.02.17 17:24 ]
    Чого бояться миші
    У куточку сіра мишка
    Притаїлася, принишкла.
    Роздивляється, маленька,
    Чи до кішки далеченько.
    У підлозі в мишки нірка,
    Спорожніла там комірка.
    І тому вона голодна
    З нірки вилізла сьогодні.
    У кімнаті кішка сита
    Не чека її візиту.
    Щось у сні під ніс муркоче,
    Не вартує, потороча.
    Від сніданку в блюдці кішки
    Залишилось всього трішки:
    Є сирок, сальця шматочок,
    Недоїдений биточок.
    Апетитний і духмяний,
    Запах їжі мишку манить.
    Тож поволі нишком-тишком
    Біля блюдечка вже мишка.
    Зголодніла, їсть без міри,
    Аж тріщить на пузі шкіра.
    Для такого подарунку
    В мишки мало місця в шлунку.
    Так наїлася пискуха,
    Що невміч зробити руху.
    А ось кішка, сонна досі,
    Підозріло крутить носом.
    Відчуває довгохвоста,
    Що не бажана є гостя.
    Відкриває очі кішка
    Й бачить: сіроманка-мишка
    З переляку біля нірки
    Вся тремтить і плаче гірко.
    Ненажера розповніла
    Не протисне в отвір тіло.
    Мружить сонно око кішка:
    -Що з тобою сталось, Мишко?
    Плаче Мишка: - Ой, біда!
    Клич-но лікаря-Дрозда!
    Оглядає Мишку Дрізд:
    -Що ж, дамо укол під хвіст!
    Готувався лікар поки,
    Мишка - в двері, і - навтьоки!..
    Утікають сірі мишка
    Від уколів - не від кішки.


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (7)


  21. Ніна Сіль - [ 2011.02.17 17:40 ]
    ***

    Серце стисло. Тримаюся стисло
    Відповідно до норм і приписів.
    Перевесла і коромисла
    І пісні вже навіки тут перевелись.

    Повтікали в потойбіч, на той світ,
    Де оселі осяяні світлом душ,
    Де всі людські часи – доконані,
    Де травичка росте «мене-не-руш».

    2009


    Рейтинги: Народний -- (5.4) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (3)


  22. Наталія Крісман - [ 2011.02.17 16:23 ]
    Не оминайте самотню Душу!
    Не йдіть повз Душу, що заблукала,
    Хоча й не просить у неба милість.
    У крилах сили зосталось мало,
    Її жбурляють холодні хвилі...

    Не оминайте самотню Душу -
    Любові дотик її зігріє.
    І заіскриться вона ще дужче,
    І всі розбудить поснулі мрії.

    Даруйте світу тепла і світла,
    Вітри недолі вогню не згасять.
    Зігрійте Душу - і в мить розквітне
    У Вашім серці оаза щастя!

    Любов, насправді, непроминуща,
    Усі загоїть сердечні рани.
    Не оминайте схололу Душу -
    Вона відтане!
    17.02.2011р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (15)


  23. Тетяна Левицька - [ 2011.02.17 16:36 ]
    Серенада
    І
    Відчиняй, кохана, двері,
    Вийди на нараду,
    Хоч сьогодні не вечеряв,
    Слухай серенаду.
    Не питай, дружино люба,
    Де мене носило,
    Тільки ти – моя голуба,
    Пташка сизокрила.

    Приспів
    Лиш для тебе б’ється серце
    І душа в облозі.
    То буває кінь спіткнеться
    На крутій дорозі.

    ІІ
    Не ревнуй, твоя морока
    Підпирає ганок,
    Хоч шинкарка синьоока
    Наливає гарно.
    Нам сваритись – марні збитки,
    Золота, єдина,
    Люди брешуть, що сусідка
    «Наморгала» сина.

    Приспів
    Лиш для тебе б’ється серце
    І душа в облозі.
    То буває кінь спіткнеться
    На крутій дорозі.

    ІІІ
    Подивись, у небі зграя
    Витинає гамми.
    Хай кумася пригощає
    Інших пирогами.
    Відчиняй, кохана, двері,
    Вийди на нараду,
    Хоч сьогодні не вечеряв,
    Слухай серенаду.

    Приспів
    Лиш для тебе б’ється серце
    І душа в облозі.
    То буває кінь спіткнеться
    На крутій дорозі.

    2011 р.


    Рейтинги: Народний -- (6.23) | "Майстерень" -- (6.32)
    Коментарі: (10)


  24. Сергій Висєканцев - [ 2011.02.17 16:01 ]
    * * *
    * * *
    Я крестился впотьмах — ни поэт ни монах.
    Плоть свою усмирял я веригой,
    и великим постом. И молитвой в стихах
    над своей недописанной книгой.
    Душно в келье душе! Чадно в теле душе
    без любви и без веры в спасенье.
    Я, ничтоже сумнящеся, чаял уже
    благоденствия в роще весенней.
    Я, сокрытый от многих соблазнов и глаз,
    возгордившийся даром счастливым,
    шёл стопами стиха по ступеням террас
    и цветущие трогал оливы.
    Время капало в море бесценною мздой
    из надрезов на кедрах — живицей -
    благородной, прозрачной, душистой, густой.
    Не поклёванной жадною птицей.
    Ах, я червь, недостойный ничьей похвалы,
    не признавший пожизненной схимы.
    Не состригший власы со своей головы.
    Ни толпой, ни тобой не любимый...
    Как ещё совершенствуют души? Скажи?
    Как ещё достигают предела?..
    Ты — спасенье моей изнемогшей души.
    Ты — спасение бренного тела...
    За окном за решёткою тает звезда.
    Брезжит утро и гаснет лампада.
    Кто же, кто мне открыл для молитвы уста?
    Ввёл под сень Гефсиманского сада.

    13ноября 1987 г


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (2)


  25. Володимир Сірий - [ 2011.02.17 15:36 ]
    Кохання
    Тіла збайдужілого калачик
    Ласкою зумів я відігріти, -
    Шепіт почувань твоїх гарячих
    Понесла луна нічного світу.

    Сонячне зайча тусає щічку,
    Що я нею йшов до раю в гості,
    Заздрісно йому за нашу нічку,
    Подихи томливі, зойки млосні.

    Спи, моя єдина, дню не дайся,
    Відпочинь, а я у вись полину
    Відломлю небес тобі окрайця,
    Схованого щастя за хмарину.

    Відшумлять гаї , замруть отави,
    Відворожать пелюстки ромашок ,
    Та наснага любощів ласкавих
    Грітиме повік два серця наші.

    16.02.11


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.55)
    Коментарі: (28)


  26. Ігор Штанько - [ 2011.02.17 14:57 ]
    Карпатська легенда
    Ой, співанку-колисанку
    Несе в плесах Черемош,
    Через гори-витинанки,
    Як казковий кінь Татош.
    То – співаночка Ержішки
    Понад плаями летить, -
    Про Олексу, про опришків,
    Про свободи кротку мить...
    Ой, яка ся була гарна, –
    Стан гнучкий, біляве личко,
    Очі карі, наче панна,
    Мов струнка Карпат смерічка.
    Звали дівчину Дзвіночком, -
    Розсипала ж бо пісні,
    Все співала, танцювала,
    Серед літа й навесні...
    - Ой, ти дівче, безпричинно
    Не станцьовуй, не співай, -
    Заспіваєш в мить невпинну
    Щастя й долю-водограй.
    А Ержішка все сміялась –
    Нову пісню зачала...
    За йой легіні блукали, -
    Вона й думки не брала...
    Хлопці ж жменями збирали
    На росинах її слід
    До сердець надії брали,
    Щоб наснилась у ві сні...
    Сновидами-постолами
    Розбрелися ув горах.
    Її вроду проклинали,
    Ганьбували по світах...
    Їх прокльони ся розвили
    У крилатий вітерець
    І Ержішку миттю скрили
    У русалку. Ось кінець.
    ...То ж не з вчора-позавчора,
    На зелених плаях, в ніч,
    У високих Чорногорах
    Тоне пісні дивна річ...
    Водяна, п’янка красуня
    Все сміється, все танцює...
    І у кожне повнолуння
    Губить легінів, чарує...
    ...Ой, співанку-колисанку
    Несе в плесах Черемош,
    Через гори-витинанки,
    Як казковий кінь Татош...

    1992 Карпати


    Рейтинги: Народний -- (5.33) | "Майстерень" -- (5.13)
    Коментарі: (4)


  27. Іван Гентош - [ 2011.02.17 12:23 ]
    пародія « Без гіда... »





    Пародія


    Як шлейф комети за тобою лину,
    Моя кицюню, рибонько, перлино.
    В моєму тілі шалу б’є цунамі,
    Чому втрачаєм час у Нотр Дамі?

    Для чого нам та Єйфелева вежа,
    Коли в серцях палахкотить пожежа?
    Про що там гід розказує поволі,
    Про хвилі Сени й повороти долі?

    Давай вернемось краще до готелю,
    Я там швиденько ліжечко розстелю…
    Я запримітив – ліжко, як татамі!
    …Хай моляться за нас у Нотр Дамі…





    Рейтинги: Народний -- (5.58) | "Майстерень" -- (5.79)
    Коментарі: (24)


  28. Мара Щира - [ 2011.02.17 12:28 ]
    Устарелая потребность
    Мы живем в ожидании вести
    И укутавшись в дым сигарет
    Привыкая к грубеющей лести
    Пропиваем полуденный свет.

    Мы расходимся с колющим снегом
    Засыпаем солью следы,
    Забываем друг друга с успехом,
    Переходим с похмельем на «ты».

    А потом просыпаемся … снова.
    За окном - утомленный пейзаж
    На часах половина второго
    У двери устарелый багаж.

    И уйти вроде надо, но жалко.
    Вроде нужно проститься - но нет.
    Только в сердце застрявшее жалко,
    А в ушах все гремит менуэт.

    На плите подгорает надежда
    Все, прощай вот теперь ухожу.
    Истрепалась ночная одежда
    Я сниму ее и отложу.

    И не надо кричать мне вдогонку
    «Голышом ни к чему уходить!»
    Доверяя - разбили солонку
    Все закончилось, нечем тут крыть …


    Рейтинги: Народний -- (5.21) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (6)


  29. Любов Птаха - [ 2011.02.17 11:39 ]
    Зігрію любов
    Ти знов приходиш в сон

    В той теплий , щирий, довгожданий.

    І серце б'ється в унісон.

    Обняти хочу я тебе, коханий!


    Вустами я торкнусь до твого серця,

    Зігрію подихом його палким.

    І може знов любов твоя озветься,

    І будемо удвох, і більш ні з ким!





    Рейтинги: Народний 5.25 (5.21) | "Майстерень" 5 (5) | Самооцінка 4
    Прокоментувати:


  30. Мирон Шагало - [ 2011.02.17 11:37 ]
    Ніч
    Уперся місяць
    рогами в Чумацький Шлях…
    завмерли зорі.

    (2011)


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.41)
    Коментарі: (22)


  31. Тимофій Західняк - [ 2011.02.17 08:55 ]
    Любов...
    Ми вчимося любить через біль, через жаль, через муки,
    Відцвітають літа і збирає врожай сивина,
    Але тільки тоді, як побачать світ Божий онуки,
    Пізнаємо любов і якою є справді вона...


    Рейтинги: Народний -- (5.36) | "Майстерень" -- (5.32)
    Коментарі: (17)


  32. Олена Побийголод - [ 2011.02.17 07:57 ]
    В’язень
    Із Володимира Висоцького

    По мені кохана відсумує чесно,
    після мене друзі роздадуть борги,
    замість мене іншим явір прошелесне,
    і за мене, може, вип’ють вороги.

    Я не маю сонця, та бодай би - хвищі,
    і моя гітара - без струни.
    І не можна нижче, і не можна вище,
    і зірок не можна, і далечини.

    Вільно мандрувати - відібрали право,
    є лише два кроки до стіни.
    І не можна вліво, і не можна вправо,
    тільки й залишили - клапоть неба й сни.

    Сни про те, як вийду, як відчинять брами,
    як мені гітару віддадуть...
    Хто мене зустріне, чи усе - те саме,
    й що за спів розвіє в серці каламуть?

    (2009)


    Рейтинги: Народний -- (5.56) | "Майстерень" -- (5.6) | Самооцінка 5
    Коментарі: (5)


  33. Олексій Відьмак - [ 2011.02.17 02:26 ]
    Метаморф
    Коли сонце згорало щоночі,
    Коли я поринав у ці очі,
    Я сягав найпотаємніших глибин...
    Ти співала, коли інші молились,
    Коли інші сміялись - ти голосила, -
    Безмежна неосяжність граней та сторін...

    Ти -
    Квітка ланів,
    Відлуння штормів,
    Мій метаморф...
    Морська глибина,
    Незвана свята,
    Ключ від життя...

    Я -
    Сліпе кошеня,
    Прожите життя,
    Твій метаморф...
    Повітряний змій,
    Щільний клубок мрій,
    Мінорний акорд...

    Що з того, що місяць - не місяць,
    І зорі - не зорі,
    Й ти - не моя?..
    Розпеченою головою
    Торкнусь прохолодного скла...
    Та поруч і очі бездонні,
    Й палкі, недосяжні уста...
    ...І місяць - як місяць,
    І зорі - як зорі,
    Та я - вже не я...


    Рейтинги: Народний -- (5.06) | "Майстерень" -- (5.05)
    Прокоментувати: | "Аудіо"


  34. Юрій Лазірко - [ 2011.02.16 22:21 ]
    Сонет XXXII
    Оповіщайте серце ледь відтале!
    Немов зі шпальт, моя любов не сходить
    із розуму. Проталинами далеч
    веде і просить милості в погоди.

    Даруйте ви йому, що не застало
    розпущених небес і їх приплоду,
    річок вогню з пегасового шалу.
    Даруйте зайву мить, коли не шкода.

    Бо роздароване, як діви цнота –
    пиши пропало, а на думці – млосно,
    є хить, нема того за чим жаліти

    і повкладати зграбно струни в ноти.
    У домовині лютий високосний,
    відспів, бракує смерті три до літа.

    16 Лютого 2011


    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (14)


  35. Вікторія Осташ - [ 2011.02.16 22:35 ]
    без вітчизни...
    хтось малює наосліп а хто сіє бруд межи люди
    «щирі» душі чорнильні – у місиво крові і крику…
    де ся кривда мій любий – не бачиш до шорсткості звиклий
    а чому ж відчуття моє ранять життєві прелюди

    збоку це не помітно – всередині мабуть вже пізно
    незворотні учинки занурюють душу у гній
    ти гидке каченя чи тебе упізнає вітчизна
    як зберешся летіти у вирій чужий


    Рейтинги: Народний -- (5.92) | "Майстерень" -- (5.82)
    Коментарі: (4)


  36. Мар'яна Кушнірчук - [ 2011.02.16 22:48 ]
    Осінь
    Осінь.Останній дощ,
    Стоїш струшуючи каплі з волосся.
    І так пристрасно в танці,
    Злітає останній листок.
    І тихо в шепоті вітру,
    Чую голос минувших літ.
    Яловлю запах дощу,
    Такий невловимий.
    Я тихо стою,
    Повз мене проходять перехожі.
    Швидкими темпами, ступаючи в калюжі.
    Усі кудись спішать,
    Заклопотані ритмом життя.
    Їх парасолі стрімко летять.
    А я стою і чекаю, що буде далі...


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  37. Катруся Матвійко - [ 2011.02.16 21:49 ]
    Балада про Менестреля
    Колись давно, як світ був іншим,
    Як вітер ніс піски пустель,
    Напевно, за велінням вищих
    Забрів у край наш Менестрель.

    Він так співав, що тихли птахи,
    Він грав на лютні, наче бог...
    І серце, сповнене відваги,
    Було позбавлене тривог.

    Та доля любить жартувати
    І зорі кидати у став...
    Мабуть за голос у розплату
    Поет безтямно покохав.

    Він грав, вкладав у пісню душу,
    Один, самотній, день у день...
    Та тільки дівчина байдужа
    Зникала в натовпі людей.

    Та в ніч, окрилений коханням,
    Чи то між маренням і сном
    Співав поет, немов востаннє
    Перед зачиненим вікном...

    І крига скресла. На подвір'я
    прийшла Вона! Вона! О бог!
    Поет співав і все не вірив,
    Яка всесильна ця любов.

    Колись давно, як світ був іншим,
    Як вітер ніс піски пустель,
    Напевно, за велінням вищих
    Тут залишився Менестрель...

    2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.42)
    Коментарі: (19)


  38. Олена Чорна - [ 2011.02.16 21:27 ]
    Весільна
    В осени Любов збирає
    Молодят до пари
    І в серцях їх заспівають
    Радісні цимбали.

    Лине пісня величальна
    З долини в Карпати.
    І веселії музики
    Не вщухають в хаті.

    Ця весільна пісня лине
    по всій Україні.
    Славить Князя та Княгиню(Замінити на імена)
    Новую родину.

    Ми бажаєм Вам здоров*я,
    Щастя ціле море.
    Хай над вами сонце світить
    В небі барвинковім.

    Ще бажаєм Вам багато
    Діточок хороших.
    А щоб дітки підростали,
    Ще й багато грошей.

    Щоб жили, як голуб*ята.
    В мирі і злагОді.
    Душа в душу, очі в очі
    При любий погоді.

    Хто Любов шанує щиро,
    Буде той щасливий.
    Бо кохання завжди в моді
    В нашій Україні.

    Хай Любов, Надія й Віра
    З Вами завжди будуть!
    І неякії незгоди
    Серця не остудять!

    4.10.99р.




    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  39. Ніна Сіль - [ 2011.02.16 21:22 ]
    Спадкоємність
    Крізь холодний застояний морок
    скоро й нас заволає на герць
    ця країна мертвих героїв,
    де свобода дорівнює смерть…

    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.4) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (2)


  40. Софія Кримовська - [ 2011.02.16 21:22 ]
    Світ
    Мій світ помолився. Спить.
    Лягає о двадцять першій.
    Народжений в двадцять першім
    столітті. Здається, мить
    між нами. Але роки,
    дилема «батьки і діти».
    Немає де правди діти.
    І правди нема таки…
    Мій світ уві сні сопе
    і часом муркоче з кимось.
    А всесвіт на дворі скимлить
    бродягою… А проте
    допоки човни долонь
    гойдають не сни, а спокій,
    я – мама, я – сонце… поки
    він спить і росте, либонь…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (24)


  41. Ірина Незабудка - [ 2011.02.16 20:59 ]
    ***
    Я себе ніяк не розумію
    Все ніяк до тями не дійду
    То я вас в душі свої лелію
    То забути хочу і біжу

    А то раптом голос хочу чути
    Подивитись в очі голубі
    Посміхнутись та назавжди забути
    Погляд щирий, що ллється із душі

    Ви неначе сонце те прекрасне
    Чи промінчик місяця вночі
    І буває що в очах ви гасните
    І так холодно стає мені

    Я з вами плачу і сміюся
    Іноді щаслива, іноді сумна
    Лишнє слово я сказати вам боюся
    І про все шкодує я лише сама

    І весь час сумління лізе в душу
    Ви для мене радість чи печаль?
    Довго я над чим сидіти мушу
    Але час так швидко йде… а жаль

    Час невпинно лине десь у зиму
    Скоро пролітатиме сніжок
    пам’ятайте я завжди поруч лину
    в радість чи печаль ваших думок

    посміхніться, бо щастя так близько
    лиш два кроки і шлях в забуття
    не лякайтесь що холод та слизько
    від «падіння» секрет – почуття

    і весь час сумління лізе в душу
    розриває серце від жалю
    чому я вам усі ці вірші пишу
    чому я вас так ціную і люблю

    Холодний вітер душу не зігріє
    Холодний дощ сльозами обіллє
    Холодне листя під дощем зотліє
    У холоді згорить життя моє


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  42. Ірина Незабудка - [ 2011.02.16 20:15 ]
    ****
    Усе минає радощі і горе,
    Вчорашній день іде за горизонт,
    Відходять кораблі у синє море
    Покинуть літаки аеропорт
    Вчорашній день не вернеться ніколи
    Вечірнє сонце не повернеться на схід,
    І ви йдете, як вітер через поле,
    Не залишаєте за собою навіть слід
    Ну хто сказав, що рани час лікує?
    Ну хто сказав, що завтра не болить?
    Чом серце слів красивих тих не чує,
    Як пташка б’ється і в грудях болить?
    Чому слова, як мед, стають гіркими?
    Чому від щастя на очах сльоза?
    А рівний шлях є сходами крутими?
    А ясний день заполонить гроза?
    Прийде весна за сніжною зимою,
    Я з нову вранці вийду на поріг,
    Щоб так як вчора стрітися з весною
    Та в полі я побачу лише сніг.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  43. В'ячеслав Романовський - [ 2011.02.16 19:53 ]
    ХВАНЧКАРА
    Тут, на пагорбі скелястім,
    Де біжить внизу Кура,
    На попоні попелястій
    Розважає хванчкара.

    Позбирала пісня друзів,
    Підіймає вище гір -
    На гулкому виднокрузі
    З-над тбіліських берегів.

    Простелили щедрі далі
    Дивовижно-юні дні,
    Де Вахтанг сам, Горгосалі,
    Мчав на вихорі-коні.

    Звідтіля, де горда Мцхета
    З храмів забрела в сади,
    Де світила
    дзвін-карета
    З неба котиться сюди...

    Синь така - не надивиться,
    Мріє цяточка орла.
    Ми сиділи на травичці,
    Що яріла і цвіла.

    Роки танули, як хмари,
    Гусла зморшками кора.
    І, немов уста Тамари,
    Нас п'янила хванчкара.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" -- (5.64)
    Коментарі: (4)


  44. Ніна Сіль - [ 2011.02.16 17:42 ]
    ***
    І був їй голос. І була вона
    у голосі - і трепетна, і ніжна,
    одна така, однісінька-одна,
    у передзим’ї квітка передсніжна.

    Вона жила у голосі - на всю
    і глибину, і висоту, і силу,
    на всю свою незглиблену красу
    звучала - аж душа мені бриніла.

    А вірші зачаїлись у рядках,
    мов зерна, що в ріллю весняну впали,
    готові зазвучати так, що - ах! -
    і тільки того голосу чекали...

    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (5)


  45. Лаура Тільки - [ 2011.02.16 16:59 ]
    Смарагдова тиша

    Сумні чомусь твої пісні
    І серце б’ється хаотично,
    І муза наче в напівсні
    Складає вірші неліричні…

    До неба виросли думки,
    До сліз і білого цвітіння,
    Затерпли ноги і смаки
    І щезли ночі й сновидіння.

    І розтікається мов віск
    Зліпивши стіни у кімнаті
    Смарагдово-безмежний блиск,
    Глибинна тиша анахати.



    Рейтинги: Народний -- (5.29) | "Майстерень" -- (5.28)
    Коментарі: (2)


  46. Володимир Сірий - [ 2011.02.16 15:21 ]
    ****
    Галас вечора гундосий
    Тиші ліг у жменьки,
    Заплітає вербам коси
    Вітерець легенький,

    Завмирає ніч бліда
    Від напливу цноти,
    Хлюпом грається вода
    На стрімкім звороті,

    У гаю горлає сич,
    Пахне з поля жито,
    Крапле небо могорич
    Травам сумовито,

    Мишка в нірці шарудить,
    Плямкає спросоння…

    Місяць тупнув молодий
    Об нічне бездоння

    І заграли угорі ,
    Хто де міг присісти,
    Неосяжне попурі
    Зоряні арфісти.

    2011.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" -- (5.55)
    Коментарі: (16)


  47. Тата Рівна - [ 2011.02.16 14:57 ]
    із циклу "Інтимні нелірики"
    замінивши рапсодії на рапідол,
    ми навчилися бути німими до втрати,
    ми навчилися грати відомський футбол,
    і голи забивати...

    ми шукаєм небесного шалу, а є
    тільки те, що самі віддали на поталу -
    чорне серце навіки - моє і твоє,
    із броньованого металу.

    як довбешки, стоять непохитні людиська -
    місто рухається і втікає плинне.
    ...подивись в мої очі зблизька -
    ти побачиш людину?...


    Рейтинги: Народний -- (5.4) | "Майстерень" -- (5.39)
    Прокоментувати:


  48. Любов Бенедишин - [ 2011.02.16 14:41 ]
    Між зір...
    Їй би заміж… в травні чи у квітні.
    Ще й для доньки зберегти фату…
    Як трудились пальчики тендітні!
    Мить краси ловили на льоту.

    Їй ще б жити. Народити сина.
    Щастя жінки випити до дна…
    Боже мій! Вона ж іще дитина.
    Нащо їй та місія трудна?

    А проте, Тобі таки видніше –
    Раз дівча за той десяток літ
    Доброти створило, може, й більше,
    Ніж створив для світу – цілий світ.

    Добра справа – ось найвища слава.
    Добре серце – ось найбільший хист.
    У малюнках впізнаЄ Полтава
    Неземну печаль знайомих рис.

    …А між зір, що світять незборимо,
    Всю планету сяйвом обійма
    Дівчинка з великими очима,
    Дівчинка, якої вже... нема…

    2004


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (26)


  49. Дмитро Куренівець - [ 2011.02.16 14:01 ]
    Посеред снігопаду
    …Я стою в глибині снігопаду…
    …Я лечу повз мільйони світил,
    мимо безлічі білих світів,
    гіпнотичну їх чуючи владу…
    …Я стою в глибині снігопаду,
    він мене у свій космос пустив…

    …Угорі, і довкола, і всюди
    непросіяний падає сніг…
    Поза мною іде, і в мені,
    проникає у мозок і в груди…
    …Угорі, і довкола, і всюди
    все пливе в сніговій пелені…

    …З тихим шелестом, з мірністю пульсу,
    з неухильністю вищих істот
    з неба мчить біле військо – і от
    завойовують Землю прибульці…
    …З тихим шелестом, з мірністю пульсу
    сніг лягає на місто марнот…

    2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (5)


  50. Ірина Калашник - [ 2011.02.16 13:07 ]
    Буде добре нам усім...
    Буде добре нам усім
    Через років, едак, сім,
    Коли наші демократи
    Перестануть все хапати,
    І наїдяться вже до пуза…
    Хай буде тяжко їм від груза,
    Хай постраждають вони трішки,
    Дивись, і відпадуть в них ріжки.
    Лише тоді, люба братія,
    У нас настане демократія.
    2.02.2009



    Рейтинги: Народний -- (4.84) | "Майстерень" -- (5.33)
    Коментарі: (53)



  51. Сторінки: 1   ...   1215   1216   1217   1218   1219   1220   1221   1222   1223   ...   1829