ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Катруся Матвійко - [ 2010.10.29 12:31 ]
    Вам листя дарує осінь!
    Вам листя дарує осінь!
    Погляньте, воно ж, як сонце!
    Багрянцем малює мрії
    І золотом гріє сни…
    Вас осінь у щастя просить,
    І світло вплітає в коси,
    Торкає промінням вії
    І очі Ваші ясні!
    Дарує Вам теплий вітер
    І ніжність там, на осонні!
    Радійте – для Вас усе це!
    Всміхніться! Вам не здалось!
    І я Вам дарую світло!
    Погляньте, воно в долонях,
    А також в моєму серці!
    Прошу Вас, тримайте! Ось!

    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (4)


  2. Тетяна Малиновська - [ 2010.10.29 11:45 ]
    Осень
    Цветов осенних терпкий аромат
    Питает обонянье клеток тела,
    Природа окончательно созрела,
    Ты каждому лучу и каждой капле рад.
    Ты хочешь в этой осени остаться,
    Хандрить, творить и свято верить,
    Свою тоску любовью мерить,
    И этим всем безмерно наслаждаться.

    2009-2010



    Рейтинги: Народний 5.38 (5.39) | "Майстерень" 5.25 (5.25)
    Коментарі: (20)


  3. Тетяна Малиновська - [ 2010.10.29 11:04 ]
    Театр осені
    Театр осені

    Зів’ялі, жовті, дивні мрії,
    Осінні сонця - хризантеми,
    Лаштунки личать ностальгії,
    Питанням вічним: хто ми? де ми?

    Щасливий сміх? Роса на на вії?
    Нам не уникнути дилеми...
    І епізод в останній дії:
    Такі земні дурні проблеми.

    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.39) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (4)


  4. Марта Березень - [ 2010.10.29 10:50 ]
    Мій Львів
    Мій дикий, Львове, у голубиній зграї
    Щовесни ти розквітаєш
    Осінь сипить листя на бруківку
    А зима стидає щоки дівки
    Мій старовинний, Львове, в каві до сніданку
    Трамваї будять гостів зранку
    Лиш леви сплять, та що їм гуркіт дня
    Не побіжать вони вже навмання..
    Мій історичний, Львове, що ховаєш в мурах?
    І в підземеллях таємничі є фігури
    І в стінах храмів, і в будинках
    Знайдеться для туриста новинка.
    Мій коханий, Львове, слова тут зайві
    Ми повертаємось до тебе з наймів
    Нас зустрічають вже дорослі діти
    Лиш Ти - такий як був, лиш Ти - нас взмозі зрозуміти.
    2010


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  5. Ірина Білінська - [ 2010.10.29 09:55 ]
    ТАК БЛИЗЬКО ДО СНІГУ
    Так близько до снігу, наче
    народяться зими білі
    у наших серцях, а значить –
    цього ми самі хотіли.
    А значить, прийде ще вечір –
    розсиплеться в росах тихо
    і більше не буде втечі,
    що схожа на сніжний вихор.
    Замовкнуть усі дерева
    і оніміють трави…
    І прийде новітня ера
    до крихітної держави.
    І встане назустріч сонце –
    осяє нову дорогу,
    з’єднавши в одне два серця
    на щастя і славу Богу.



    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.41)
    Коментарі: (4)


  6. Василь Кузан - [ 2010.10.29 09:29 ]
    Нерішучість. Пародія
    Закохані

    …Змовкають пізні вулиці,
    І опустіли лавиці.
    Чомусь і не цілується,
    Але й не розлучається.
    ……………………..

    Віктор Кучерук


    Нерішучість

    Чомусь і не цілується,
    Чомусь не розлучається.
    Чи більшого нам хочеться,
    Чи незручна ця лавиця?

    Невизначеність муляє
    І нерішучість змучує, -
    Ну як зробити крок оцей
    Що спротиви обкручує?

    … Пройшли роки – змінились ми
    І збагатились датами!
    Та так і не наважились –
    Лишились нежонатими…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (6)


  7. Максим Едель - [ 2010.10.29 01:03 ]
    Вона вийде із мене
    Вона вийде із мене так , як виходять з дому –
    Впевнено, ніби не жінка , а кольт.
    Забувши про крани, з яких по живому ,
    По тілу стікає ріка алкоголь.
    Зі звуками вибитих вікон коліна
    Згинаються острахом, меншає зріст .
    І голови зародків у формаліні ,
    Як сірі серця ,завмирають. З розкиданих міст,
    Мов з яблук гнилих , виповзає життя.
    Вона вийде димом.Вона і гашиш .
    На хвилях минулого ставляють реггі чортяк.
    Втікаєш – мовчиш.
    Витікаєш –мовчиш.

    2010


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  8. Віктор Кучерук - [ 2010.10.29 00:13 ]
    Закохані


    Чужими пересудами
    Ізмалечку заручені,
    Донині містом блудимо
    І власні долі мучимо.
    Під сивими каштанами
    У скверику присядемо,
    Милуючись фонтанами
    І мріємо, і згадуєм.
    Адже іще маленькими,
    Двох різних яблунь парості,
    Сусідів побрехеньками
    Обвінчані до старості.
    Змовкають пізні вулиці,
    Пустіють всюди лавиці, -
    Чомусь і не цілується,
    Але й не розлучається.
    А темрява клубочиться,
    Уроки ще не вивчені,
    Врізнобіч йти не хочеться
    Ні хлопцю, ані дівчині.
    Тому й жура непрохана
    У душі навертається,
    Що в скверику закохані
    Прощаються й стрічаються…


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (6)


  9. Анна Блецько - [ 2010.10.28 21:47 ]
    ***
    Так мало слів, щоб написать тебе,
    Так мало синяви, щоб до очей рівняти,
    Так мало дотику відчути почуття,
    Так мало рук, якими обіймати.

    І бути ангелом, щоб захистить тебе,
    І бути сонцем, щоб твої долоні гріти,
    І кошеням, щоб м"яко увійти у твої сни,
    І бути мною, щоби так тебе любити!
    В.Т.

    2010р.


    Рейтинги: Народний -- (5.06) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  10. Анна Блецько - [ 2010.10.28 21:35 ]
    Осінь
    Розбиті ліхтарі,
    пожовклі вулиці,
    Пролите світло
    на облуплений паркан.
    Опале листя
    до сердець дороги тулиться,
    На очі неба
    стелеться туман.


    Не знала я, що зорі -
    душі зірвані,
    Не бачила, що серце -
    хибний знак.
    Думки згорають,
    губляться між прірвами,
    А жить як інші -
    то поганий смак.


    Мої слова зів"ялі
    розтинають музи,
    В моїх руках лежить
    часу шмаття.
    Змиває дощ
    руїни злих іллюзій,
    Стікає бруд
    із нашого життя.

    2007р.


    Рейтинги: Народний -- (5.06) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  11. Віталій Білець - [ 2010.10.28 20:44 ]
    Знову вечір обіцяє прохолоду
    Знову вечір обіцяє прохолоду,
    Знову роси висипає на поля.
    Зорі мрійно задивляються у воду
    Прислухаючись як повниться земля
    Безгомінням... Розчиняються далечі
    Невблаганно у потоках темноти.
    Ветхий лист пряде з пітьми думки старечі
    Над сумирним океаном дрімоти.
    В'язне ліс у миготінні снів осінніх,
    Заарканений імлистістю жури,
    Ніби він не пив снаги пісень весінніх,
    Ніби став рабом щемливої пори
    На завжди... Обрамлений нудьгою
    В мрячну студінь віти опустив,
    І в туман, що вилігся юрмою,
    Всі свої печалі відпустив.
    Відцвіли в красі, відщебетали,
    Відпалали літні диво-дні.
    Наче сни при досвітку розтали
    В неземній, безкраїй далині.
    На траву червоні краплі глоду
    Мокра осінь струшує з кущів,
    Хмурі ранки грають прохолоду
    Проливними струнами дощів.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.45)
    Прокоментувати:


  12. Софія Кримовська - [ 2010.10.28 20:18 ]
    А я губилася в тобі
    А я губилася в тобі,
    як губляться в чужих парадних.
    Шукала почуттів і правди,
    брехні і кольору,
    аби
    не думати, а бігти ніч
    через ілюзії, що сняться,
    до спогадів, які в п’ятнадцять
    лишали серце на стіні.
    І я лишалась довго,
    і
    між поверхів на сірих сходах
    я плакала, дурна і горда...
    І світ так боляче горів...
    Ніщо незмінне.
    Пропаду
    в тобі, випалюючи словом
    зерно, на жаль, а не полову
    на жаль, у серці – не в саду...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" 5.5 (5.68)
    Коментарі: (18)


  13. Алексий Потапов - [ 2010.10.28 17:23 ]
    * * * (беговое)
    finita la commedia


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (27)


  14. Юрій Лазірко - [ 2010.10.28 16:59 ]
    Триптишье
    I.
    Вечер старался пройти незаметно,
    чтобы казаться банальным и смертным.
    Не дребезжало стекло разговором,
    мысли съезжались со слухами хором.

    Слухи дышали духами и дымом,
    чем-то на свет и на эхо ранимым,
    танцем чернил на листе снежно-белом,
    сладостью губ и душою без тела.

    Вшей докормили в дешёвом отеле,
    всё что терялось – нашли и раздели,
    всё что бросалось – куда ему деться –
    много в нём страсти, но пусто на сердце.

    II.
    Дождь, загоняя себя до предела,
    звуком на гвозди похож и на мелочь.
    Режет всё реже, стеклом истекая.
    Вот она, осень – любви моей Каин.

    Веткой промокшей, по оползням капли
    ветер прошёлся прозрачною цаплей.
    Что-то нашли для себя и обиды
    зонтик и сплин в этом небе фемидном.

    Видно немного, но хватит на слепок
    времени, что суеверно и слепо.
    Маятник тронут – колеблется счастье.
    Вот она, осень… в трёх точках до страсти.

    III.
    Ровно… ровнее… теперь всё равно нам
    с чем оставаться, по чьим жить законам.
    Флаги менять, угождая течениям,
    слёз не жалеть на беду и забвение.

    Словно… без слов… безусловность и меры.
    Стих по слогам набирается веры.
    Верую в то, что написано сжато
    кровью застывшей на пальцах солдата.

    Выпала честь… убивать… быть мишенью,
    звёздной золой, злой ошибкой решений.
    Но непременно грядут перемены…
    Кровь отоварь… на победу с изменой.

    27 Октября 2010


    Рейтинги: Народний 6 (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (16)


  15. Марина Гал - [ 2010.10.28 16:22 ]
    Жінка-блазень
    Я загортаю свій огидний всесвіт
    У паперовий мотлох синіх днів
    Я стала сильною й не марю черепками –
    Збулося те, чого ти так хотів.


    Собаки брешуть. Брешуть так і люди.
    Я не бажаю зла тобі – іди.
    Не буду плакати і жити теж не буду
    І ще втекла би – та куди втекти?

    В непевних буднях лоскотного страху
    Я забуваю ночі ці і дні
    І це не страх – це є безодня жаху
    В якій співаю голосно пісні.

    І сохнуть губи у перервах болю
    І світ здається чимось неживим
    Зітри мій сміх із вуст, моя ти доле!
    Хоч ти ніколи і не був моїм…

    Тремтячі руки, скло попід ногами
    Я зараз бачу те, що чула звідусіль
    І жінка-блазень розпрощається з богами
    Без жодних сумнівів і без значних зусиль



    Рейтинги: Народний -- (5.17) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  16. Олена Герасименко - [ 2010.10.28 15:32 ]
    Цілує осінь...
    Цілує осінь яблуневу стиглість
    в золочені обвітрені уста.
    Ще хмара сонця випити не встигла –
    за обрій повертається пуста.
    Ще небеса на блюдці дня розлиті,
    ще вітер хлюпа теплу даль в лице.
    Гойдають синь легенькі білі ниті,
    нагадують: не літо -
    осінь це…


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.46)
    Прокоментувати:


  17. Діас Наталіс - [ 2010.10.28 14:48 ]
    Ошибка.
    Ты ошибался. Знаешь в чем, учитель?
    Да в том, что смерти ты желал!
    Не поборов упреков и сомнений,
    ушол, решать проблемы ты устал.

    Но я судить тебя не буду,
    Ведь и не знаю всех твоих проблем,
    Забот, мучений. Не забуду
    идею вечно кружащих нас тем...

    Тебе казалось, что кругом неправда,
    Что чернота втоптала всех нас в грязь.
    Искал свое ты счастье, но отрада
    все избегала встречь, терялась связь.

    Дыханье чутко замедлялось
    и пульс прерывистее стал
    Увы ведь жизнь на этом оборвалась
    Так не дождался ты, что вечно так искал!

    4.11.2009


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  18. Лариса Іллюк - [ 2010.10.28 14:24 ]
    Кульбаби.
    В небо раннє, навесні,
    Сонце випливло в човні,
    Вмилось чистою росою,
    І хмаринкою м"якою
    Личко ясне промокнуло,
    Усміхнутись - не забуло.
    Світле, золотоволосе,
    Скрізь промінням розлилося,
    Розбудило кожну пташку,
    Насінинку і комашку,
    Мов сказало: "Годі спати!
    Всі - прокиньтеся співати!"
    Відімкнуло кожну бруньку,
    Що благала порятунку.
    Випустило всі травинки
    З-під холодної хустинки.
    І донизу подивилось -
    Мов у дзеркалах відбилось.
    "Що за диво золотисте?
    На зеленому - намисто,
    Кожна намистина ця
    Нібито маленьке - я!"
    Тільки сонце відігрілось -
    Скрізь кульбаби розпустились,
    Пишні, жовтенькі та гожі,
    І на сонце дуже схожі.
    Віриш - ні, та чула я,
    Що кульбаби з ним - рідня.
    А іще їм родич - вітер,
    Вчить щороку їх летіти.
    Коли бджоли мед зберуть,
    Ті готуються у путь.
    Легким пухом уберуться
    І за вітром вверх здіймуться,
    Щоб повсюду навесні
    У ясні погожі дні
    Для матусі, для дитини
    Усміхались намистини.
    Щоб віночком їх сплітали
    Діток ними віншували.
    Дітки сонцем увінчались
    Радо бавились-сміялись,
    Бо вони, як жовті квіти,
    Теж йому рідненькі діти.

    2010р


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.33)
    Прокоментувати:


  19. Галина Фітель - [ 2010.10.28 14:33 ]
    Ти не шукала молодого
    Ти не шукала молодого, сам прийшов.
    Тієї ночі не чекала на печі,
    як світ убравсь в заграву, наче в зов.
    Та ви обоє, схоже, терті калачі.

    Ти знаєш добре, що любов, що тлін, що гріх,
    бо маєш серце, маєш душу, маєш хист.
    І ти для нього мов нелущений горіх,
    а він для тебе наче сніг на зелен лист.

    Ця ніч алюзій не залишить для писак,
    хоч не пророчо вам звучав совиний крик.
    Які крапки, бродив то місяць, мов босяк.
    На ранок світ нарешті взувся в черевик.

    26/10/2010


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.46)
    Прокоментувати:


  20. Діас Наталіс - [ 2010.10.28 14:34 ]
    ...
    У світовій пітьмі, серед буденних днів
    Зустрілись погляди, шляхи людей схрестились.
    Одне лиш слово із безтурботних снів
    і на її вустах, маленька посмішка зьявилась.
    "Чому сумна? Що так тебе турбує?" -
    Завжди спита, порадить, звеселить.
    Теплом своїм, увагою зігріє
    А у самого камінь, на душі лежить...
    "Чому?"- здивується, "не правда...
    завжди я в настрої, і нічого не болить!"
    А у очах, глибоких, змучених роками,
    глибокий біль,хоч "все гаразд" він говорить.
    За те, що дбаєте, за Ваш душі неспокій,
    подяку щиру, мій уклін прийміть:
    таких, як Ви самі,бажаю вам людей зустріти,
    і щоб вогонь душі горів повік !



    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  21. Любов Бенедишин - [ 2010.10.28 12:39 ]
    Ранні вірші
    Стали смутками
    давні радощі.
    І покутою
    стала вина...
    Не гортаю
    пожовклі аркуші, -
    ранні вірші -
    не рання весна.

    Не світлини,
    жалями обрамлені,
    і не спогадів
    стомлена рать.
    Ранні вірші -
    мов птиці поранені,
    що ніколи уже
    не злетять...

    2005


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (15)


  22. Ірина Людвенко - [ 2010.10.28 12:36 ]
    АПОСТИЛЬ ЩАСТЯ
    Не вистачить сили сказати тобі одразу:
    - Ця зустріч остання, днів вичерпано ліміт…
    Душили у грудях такі дріб’язкові образи,
    Від прощення в спину такий гематомний слід…
    Калатає серце, калатає. Ще не стало
    (Всі автопілоти коли-небудь та здають).
    Ми виграли потяг і два різномовних вокзали
    (Потрощені граблі і досі прицільно б’ють).
    Ми виграли правду, квітчасту, як Свято пісні.
    А зболені крила нам випрасують вгорі.
    … Апостилі* щастя до смерті умовно дійсні,
    А право забути – то тільки твоє Гран-прі…

    * Апостиль — спеціальний штамп, проставляється на офіційних документах і не вимагає подальшого завірення чи легалізації.

    Умань 2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (7)


  23. Юлія Шешуряк - [ 2010.10.28 11:19 ]
    В НАС ТАКЕ

    В нас така глибина... Заздрять шахти, метро і люди.
    В нас така висота! Не омріював жоден ікар.
    Я тебе збережу від істерик та від застуди,
    Мій маленький, але найдорожчий у світі скарб.

    В нас мовчання таке... Словники припадають пилом.
    Наші ночі хмільні - поза рамками кама-сутр.
    В нас така висота... літаки опустили крила.
    В нас така глибина - атлантиди таємна суть.

    В нас таке, в нас таке!.. Не кричати про це капслоком,
    Не писати у статуси всіх соціальних мереж.
    Я щаслива! Мовчу... Бережу наш маленький спокій,
    Найдорожчі слова, віддзеркалені у - "я теж".


    Рейтинги: Народний 5.8 (5.54) | "Майстерень" 5.67 (5.53)
    Коментарі: (45)


  24. Тетяна Яровицина - [ 2010.10.28 10:16 ]
    А нам так хочеться бути богинями!
    Я із тобою частенько стрічаюся.
    Напевно, друже, десь поруч живеш?
    ...Чому ж богинею я почуваюся,
    коли назустріч мені ти ідеш?

    (Нічого в тому нема особистого.
    Як обереги, обручки горять!)
    ...Один чи декілька поглядів-блискавок –
    і кволі крила уже не болять.

    І що такого в тобі надзвичайного?
    Чи то – проникливі очі твої,
    що вимагають польоту негайного
    і вивільняють всі рухи мої?

    Цього ніколи всерйоз не сприймаю я,
    та дивний погляд бентежить мене,
    і відлітаю з пташиною зграєю,
    на мить здолавши тяжіння земне...

    І ось я – птаха із вільними крилами,
    і вітер мрії за хмари несе...
    ...Чи то жінкам, щоб зробитись щасливими,
    потрібна просто увага – і все?

    ...Чому жінки залишаються гордими?
    Бо нам відома одна з таємниць:
    коли додому вертаємось з торбами,
    ви неодмінно йдетé долілиць!

    (Чи не тому, що сутулими спинами
    ми так подібні до ваших дружин?)
    ...А нам так хочеться (!) бути богинями –
    і не лише... на шляху в магазин.

    2009


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (2)


  25. Юлька Гриценко - [ 2010.10.28 10:54 ]
    P. S.
    Заспокоїти серце пригодами,
    І забутись у келиху запахів.
    І під зорями просто погодитись,
    Зупинитись і тихо заплакати.


    Я не плачу, бо час таки витягнув,
    Врятував і бинти понамотував.
    Підсвідомо хотілось завити так,
    Але вкотре впиваюся нотами.


    Чи логічно просити пробачення,
    В тих, кого я забула за кавою?
    Ні. Не треба. Ми вже не побачимось.
    Відлітайте і будь ласкавими.


    І куди б ті роки не заносили,
    Я назад не вертатимусь з жалості.
    Під моїми руденькими косами,
    Стільки зрад і образ назбиралося.


    Я сама, я окремо. Попереду.
    І адреси стираю безжально я.
    Ви — на фото і поміж паперами.
    Я повільно цю купу підпалюю.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.4) | "Майстерень" 5.25 (5.32)
    Коментарі: (4)


  26. Олечка Комарицька - [ 2010.10.28 09:54 ]
    Я ладанку одягну на стосунки
    Я ладанку одягну на стосунки
    так, щоб теплішою здавалась зима
    плаче серце в старих обладунках
    бо вже знає, стосунків нема.
    Я ладанку одягну вище світла
    вище правди, вище зими
    не гоже так, щоб зима ця прогіркла
    стала розлучницею, крила візьми
    ми врятуємо руїни стосунків
    плач ночі


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  27. Віктор Кучерук - [ 2010.10.28 08:23 ]
    Покинута хата

    Стара хатина на краю села,
    Зігріта сонцем і дощами вмита,
    Поміж дерев, як квітка серед жита,
    Покрівлею червоною цвіла, -
    Коли була заселена й обжита,
    Бо нині, наче човен без весла,
    В траві високій сумно прилягла.
    Більмо вікна розбитого на ній,
    І двері навстіж світові розкриті, -
    Вдихають досі згуслий запах літа
    Чи манять люд до неї на постій?..
    Та я проходжу далі шляхом битим,
    Гірку сльозу стираючи із вій,
    І смуток моститься в душі моїй.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (6)


  28. Ігор Рубцов - [ 2010.10.28 07:57 ]
    Уроки цуценяти
    Щеня мале (очиці-крапки)
    Назустріч кинулось мені.
    Вертлявий хвостик, вушка, лапки:
    Усі породи в нім однім.

    А люди - наче по породах -
    На чорних, білих, "голубих",
    На невідомих і народних,
    "Лохів" поділені й "крутих".

    Хто розмовляє по-якому?
    Хто з ким на "ти"? І хто з чиїх?
    Ми геть не віримо нікому,
    Шпані вклоняючись до ніг.

    Заблукані, чи вам не знати,
    Що Бог, як Батько всіх людей,
    Готовий слабого підняти,
    Пильнує втрачених дітей?

    Чи ви осмислити готові,
    Як все охоплює єство
    У вищих проявах любові
    Довіри й щастя торжество?
    ........................................

    Не цуцик, що стриба під ноги,
    Бо любить всіх, і всі свої,-
    Людина горнеться до Бога.
    Бог пестить лагідно її.

    23.04.2009


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (6)


  29. Адель Станіславська - [ 2010.10.28 00:40 ]
    Доле моя
    Доле моя, купана в любистку,
    зоре моя, згублена в світах,
    звідки в тебе полиновий присмак,
    що гірчить золою на вустах,

    що піском у очі серед поля,
    де ромашки буйні, через край,
    де гуляє вітром бранка-воля
    де убраний в паморозь розмай,

    чом до мене ти така зрадлива,
    в кухоль з медом частку дьогтю ллєш?
    Там де вчора я була щаслива,
    нині чорне згарище пожеж...

    Доле моя, гіркото безмовна,
    дай же причаститися вином,
    у якого міра щастя повна
    життєдайно-радісним теплом.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (25)


  30. Баба Нібаба - [ 2010.10.28 00:30 ]
    Деяким критикам
    Предмет моєї заздрості - пташа
    З великим жовтим дзьобом немовляти.
    Ніхто його не вчить складать вірша
    (Якщо точніш: ніхто не вчить співати).

    Ніхто не каже, як бунтує грім
    У небі, від безтями чорно-синім,
    Як жовта гілка в докорі німім
    Стуляє листя у мольбі осінній,

    Яким життям весняний світ буя,
    Як гнізд чернетки перекреслить летом...
    Не зна цього ДОПОКИ ластів'я,
    Як і не зна, народжений поетом.

    ... Щасливі птахи! Все у них ладком:
    Несуться кури, плачуть гуси дикі,
    Ширяє крук не білим голубком.
    Бубнять індики, бо вони - індики.

    Та "син людський" співає, як поїв...
    Тому вважаю вічною проблему:
    У наших товариствах солов'їв
    Ще довго будуть квакати "не в тему".


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.44)
    Коментарі: (22)


  31. Василь Кузан - [ 2010.10.27 22:24 ]
    Ти мене надихаєш на сповідь
    Ти мене надихаєш на сповідь,
    Як весна на любов – голубів.
    Все, що сховано в мене на споді
    Я готовий відкрити тобі.

    Виглядати готовий негарним,
    Без омани і штучного лиску.
    Ні, не хворий я, навіть, не п’яний –
    Я втомився від глянцю і блиску.

    Світ увесь не приваблює серце
    Ні багатством, ні золотом слави.
    Я готовий віддати усе це,
    І посади, й корони, й булави
    За душевне єднання з тобою,
    За читання віршів біля свічки…

    А натомість – я перед юрбою
    Перерізати змушений стрічку.
    Як звичайний спортивний майданчик
    Відкриваючи душу для всіх…
    Будуть діти гуляти у м’ячик,
    Буде бруд і лунатиме сміх…

    Я розчинений в слові. Як річка
    Я прозорий. Не менш і не більш.
    Мою сповідь пронизує свічка
    І впускає тебе у мій вірш…



    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (11)


  32. Лариса Іллюк - [ 2010.10.27 16:12 ]
    ***
    Нещадний час до спогадів дитинства...
    Там був лісок із грабів та берез;
    І балка, що розмита ненавмисно
    Була малим струмочком, тим,що щез.

    Ще з ранку спогадів виловлюю фрагменти -
    Дзеркальне відображення примар,
    Що залишили слід в експерименті
    Життя. Він не тривкіший сліду хмар.

    Але чомусь бентежить часом душі,
    Сльозою давньою відлунює у сні...
    Санчата - вниз. Сніг мерзлий - аж пекучий.
    Берези сік - п"янкий, як мед весни.

    Медові весни цифрового ряду
    За рік чи два загубляться у числах.
    Яскраві перші враження - позаду
    Мій мозок зверне й архівує стисло.

    Навряд чи скоро ті відкрию файли,
    Задумавшись, чому ловлю я вітер,
    Коли і як Іваном став Купайло,
    І де воно, заради чого варто жити?

    В наш час життя вартує небагато.
    Воно безцінне - бо ж нема ціни -
    Для більшості, бо кожен може мати,
    Забрать чи дать - так думають вони.

    Проте, ніхто не здатен пережити
    Ті ж почуття, що тішили колись,
    Ту ж мрію мріять, ту ж тугу тужити,
    У тому ж руслі із собой зійтись.

    Та кожен може цінувати те, що має:
    Самотність, ніч, цей місяць за вікном...
    Чи - тиша, спокій, мляво закипає
    Горнятко кави, любе нам обом.

    У цьому - сіль. У цьому рух і спокій.
    І нерв, напнутий струнко, як струна.
    Глибини пам"яті і прагнення високі -
    Все здатна умістить ця мить одна.

    Отож, не варто плакать про минуле -
    Цей сон давно вже нанівець зійшов;
    Майбутнє - темне і непевне... І - чи буде?..
    Впізнай всередині і щастя, і любов.

    2009р


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.33)
    Прокоментувати:


  33. Олена Герасименко - [ 2010.10.27 15:48 ]
    Лелія
    Пливе імла-така густа,
    аж фіолет скрапа прозоро
    на білі полохливі зорі,
    кудлато- в небо пророста.
    Блукає тиша....Сни її
    бентежать попасом. А може,
    бурхлива ночі тінь тривожить
    хмільне безсоння солов’їв?
    Прозора мла – до глибини
    думок лоскітних, в ніч пролитих.
    Колінносхило у молитві
    скрипалять небо цвіркуни.
    Імла, що вітер розтрусив
    вологим листя шумовинням
    у ніжні пахощі жасминні,
    в дрібненькі крапельки роси....
    Земля притихла – ні шелесть.
    Ще тільки ночі половина,
    заким півняче горловиння
    на шмаття ніч не роздере.
    Проклюнув місяць угорі
    тонкого неба шкаралупу,
    і мов курча, на землю лупа,
    де тіні-наче упирі.
    У грудях ночі ще дріма
    співуча сонячна Лелія....
    Згасає, щойно звечоріє -
    мов не було її й нема.
    Лиш на світанку розцвіта,
    скресає серця ясноцвітом,
    пливе, мов усмішка над світом,
    гаптує вічності літа.


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.46)
    Прокоментувати:


  34. Мара Ноемінь - [ 2010.10.27 15:34 ]
    В таку погоду можна тільки пити
    В таку погоду можна тільки пити
    Гіркополинну суміш швецьких трав.
    Уже б і дощ, здавалось, перестав,
    Графіті осені поплямувало плити
    Мишаво-сірі. Жовтень наслідив
    На аркушах буденного реалу.
    Сьогодні осінь небо вкотре прала,
    Щоб звести плями веселкових див.

    Ми не збіднієм тим, що віддаємо.
    Дні згорнені сувоями церати.
    В таку погоду добре Книгу взяти
    І пити Вічне, солодко, до щему.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.44) | "Майстерень" 5.5 (5.38) | Самооцінка 5
    Коментарі: (9)


  35. Сергій Фербей - [ 2010.10.27 15:45 ]
    ВРЕМЯ
    Зачем же веру вы украли?
    И бога позабыл народ.
    Хотели быть умней господ?
    Но лишь тупей, чем прежде, стали!

    Бездушность, подлость, суета,
    Царит вокруг, и гибнет радость,
    Любовь, взаимность, доброта,
    И все без цели ищут сладость.

    Ну что ж, таков уж наш черед,
    Погибнуть,-цели не достигнув,
    Без Бога в сердце в яму "прыгнув"
    Мы движим жизнь людей вперед.


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  36. Оксана Маїк - [ 2010.10.27 15:42 ]
    Послухай, коханий (3)
    Послухай, коханий:
    вже стихли відлуння громів.
    Птахи відлетіли,
    зовучи мене за собою.
    Тумани лягають,
    і небо сльозиться сльотою,
    й калина червона
    солодшає від холодів.

    Коли зорепади
    сплітають коштовний гердан -
    то небо заманює
    в інше життя висотою -
    дозволь біля тебе
    хоч хвильку я тінню постою...
    І ти не відпустиш.
    Ти скажеш:
    "Лишайся, кохана!"


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.42) | "Майстерень" 5.25 (5.33)
    Коментарі: (12)


  37. Оксана Маїк - [ 2010.10.27 15:13 ]
    Послухай, коханий (2)
    Послухай, коханий:
    півкроку іще до зими
    і листя осіннє
    покірно лягає під ноги;
    а ти все ніяк
    не розгорнеш до мене дороги:
    крайнеба тобі заступають
    тумани й дими...

    Ночей передзимок
    проймає - пече до кісток.
    Полуденне сонце
    не може - не хоче - зігріти...
    Невже залишилось
    вчорашніми веснами мріти,
    чи все ж перекинеш
    від себе до мене місток?


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.42) | "Майстерень" 5.25 (5.33)
    Коментарі: (1)


  38. Олена Герасименко - [ 2010.10.27 15:57 ]
    На цвинтарі чеснот і почуттів
    На цвинтарі чеснот і почуттів
    стою одна в скорботному мовчанні.
    Аби хоч вітер десь зашелестів,
    чи ворон скрикнув голосно востаннє...
    Не світить сонце, холод обійма,
    не видно ні любові, ні страждання.
    Нема нічого - тиша гробова,
    та порожнеча вічного чекання.
    Нема ані могил, ані хрестів,
    неначе все - єдина домовина...
    Щоб вогник десь в пітьмі замерехтів -
    аби на мить відчуть, що ти ЛЮДИНА!
    Та що ж це з нами сталося й коли?
    Чому не відчуваємо провини?
    До чого українців довели,
    що й почуття сховали в домовину?

    2002


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.46)
    Прокоментувати:


  39. Сергій Фербей - [ 2010.10.27 15:18 ]
    ЖИТТЯ
    Життя - це чудо, подих вітерця,
    Який несе, немов пір'їну,
    Здуває пил з спітнілого лиця
    Й тихесенько штовхає в спину.

    То підкидає вверх, то різко вниз
    Опустить до землі й підніме знову,
    То в піднебессі міряєш обнову,
    То на землі несеш вітрів каприз.

    І все ж ми любимо його,
    Хоча не мало відчуваєм горя.
    Мов хвилі синього, сумного моря,
    За вітром несемось - життя свого.


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  40. Сергій Фербей - [ 2010.10.27 15:30 ]
    ОСІНЬ
    Осінній подих рідної землі
    Порушив спокій літньої пори,
    Уже курличуть в небі журавлі
    І листя жовте сиплеться згори.

    Буянить вітер, віти гне додолу,
    І першими краплинами дощу
    Заплаче небо, раннє, світанкове
    І темне від образи на пору.

    Приходить осінь, мовби непомітно,
    Зелений колір в літа забира,
    І вже птахів не чутно і не видно.
    Якаж сумна осіння ця пора.


    Рейтинги: Народний 5.13 (5.13) | "Майстерень" 5.25 (5.25)
    Коментарі: (2)


  41. Лариса Іллюк - [ 2010.10.27 15:57 ]
    Смысл начала дня.

    Сберечь бы глубину последних слов,
    Последний луч, последний зов ветров,
    Последний блеск росы и запах трав,
    Последний плач весны среди дубрав.

    Постичь бы истину в ночной тиши
    И шёпот звёзд во тьме не заглушить,
    Понять бы танец языков огня –
    Всё это дарит смысл началу дня.

    1996г


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.33)
    Прокоментувати:


  42. Лариса Іллюк - [ 2010.10.27 13:51 ]
    По гриби.
    Після дощику в лісочку
    Поздіймалися грибочки.
    Де лиш гілка шурхотне −
    Видивляються мене.

    Знов "то−тут−то−там" співає
    Поїзд із вагонами,
    Осінь барвами вітає −
    Жовтими, червоними.

    На пеньках ростуть тісненько,
    Ніби всіяно, − опеньки,
    А в дубовому бору
    Безліч білих наберу!

    Стежки геть порозбігались...
    Щоб не заблукати,
    Звідки сонечко здіймалось
    Варто пам'ятати.

    Щільно геть північнім боком
    Стовбури убрані мохом,
    Треба не панікувать,
    Напрям правильний тримать,

    Слухать ліс і слухать тишу,
    Голоси автошляхів,
    Мірний стукіт залізничний,
    Перегуки грибників.

    Про орієнтир подбаєм −
    Цілий кошик наскладаєм!
    Пам'ятати варто, друже,
    Якщо впевнений не дуже,

    Гриб сумнівний краще викинь,
    Щоб не сталося біди,
    Бо нема від смерті ліків...
    Небезпечні є вони:

    Мухомор, бліда поганка, −
    Тож на горе забаганка
    Може враз перетворитись,
    Як уважно не дивитись.

    Ось і все − вже повний кошик
    Назбирала я грибів,
    Та іще й упало в зошит
    Декілька нових рядків.

    Недарма ходжу лісами −
    Я полюю за віршами.
    Свіжу приповідку цю
    Своїм діткам принесу.

    2010р


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.33)
    Прокоментувати:


  43. Марта Березень - [ 2010.10.27 12:35 ]
    Тебе не повернути.
    В безшумному мороку зникають сліди...
    Повільно опускаючись туманним покровом
    Відходиш від мене, кричу я :"Не йди!"
    Та голос захрип...не поверну я словом.
    А може з промінням розсієш туман?
    Обіймеш, як вперше, ласкаво приголубиш,
    Ти ж знаєш, що ти для душі- є дурман
    До якого звикаєш, якого полюбиш.
    Та в попіл щоденний перетворив ти багаття,
    Розсіяв його у туманні ти дні,
    Розп'яв ти кохання й лишив на розп'ятті
    Спотворені наші коханням сліди....
    2010р.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (4)


  44. Марта Березень - [ 2010.10.27 12:18 ]
    Танцюють двоє...
    Танцюють двоє впарі:дощ й гроза,
    Два листя на бруківці, ти і я...
    Танцюють двоє, схрестившись у обіймах:
    Вогонь й вода, як дені і ніч,
    Як ти і я...
    Твої уста так близько, дихають у скроні
    моя рука в твоїй долоні
    Втрачаю голову, як чую спів,
    від запаху твоїх духів.
    І поруч тебе дощ стає теплішим,
    вогонь не обпікає, як колись...
    Твої слова... твій перший па...
    Цей танець: щастя й мить розлуки
    коли відпустиш мої руки...
    2010


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (1)


  45. Василь Кузан - [ 2010.10.27 12:37 ]
    Любове, виведи мене…
    Любове, виведи мене
    З війни, що роз'їдає душу,
    Із тих боїв, що раз у раз
    У снах переживати мушу.
    Із тих атак, що в них веде
    Не пам'ять, а нечиста сила,
    З вогню того, який давно
    Терпіти й пити вже несила.
    Любове, винеси мене
    На крилах ніжності із пекла,
    Із рук не змилася ще кров,
    Кров спогадів і ран запекла.
    А потім приведи мене
    До того, хто стріляв у мене,
    Йому руки я не подам,
    А обійму його. Ой, нене!
    Хіба його у тім вина,
    Хіба моя у тім провина,
    Що полонила нас війни
    Брудна сталева павутина,
    Що у горнило тих подій,
    На амбразуру власним тілом
    Нас кинули… Й навчили нас
    Весь світ сприймати під прицілом.
    Любове, виведи мене
    У світ свободи, щастя, миру,
    Людей ображених, святих,
    Вождів, що бісяться від жиру…
    А, може, краще там було,
    Де лиш свої були й мішені,
    Де все було простим, мов смерть,
    Неначе дуля у кишені.
    А, може, краще буде там,
    В раю, у пеклі, в Божім слові…
    Любове, виведи мене
    З проблем земних у світ любові…



    2005


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (4)


  46. Галина Фітель - [ 2010.10.27 02:04 ]
    Есть ли любовь на Марсе?
    Мир кино: все мужчины – с Марса,
    а все женщины - дети Венеры.
    Обойдусь без пустого фарса,
    над Парижем летя без фанеры.

    Все красиво на синем экране,
    в жизни страсти кипят иные,
    и мужчины порой – марсиане,
    пучеглазые и смешные.

    Марс – Земли и мужчин опора,
    Бог войны неплохим был плутом.
    Обойтись можно здесь без спора,
    признаю я: да, Марс, да, круто,

    что летают на эту планету,
    и что Марс – не совсем пустыня.
    И что жизни на Марсе нету –
    этот тезис немоден ныне.

    Мне твердят порой без причины –
    мы на Марсе посеем и вспашем.
    Интересно узнать, мужчины,
    а любовь есть на Марсе вашем?

    27.10.2010


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (24)


  47. Віктор Кучерук - [ 2010.10.27 01:48 ]
    Самим собою
    Чіпкої пам’яті неволя
    Мене в минуле повела, -
    Була найпершою від поля
    Остання хата край села.
    У друга кращого гітара -
    Свідоцтво творчих юнаків, -
    Співати сам, на жаль, бездара,
    Я полюбляв друзяки спів,
    Бо він співав, мов райська птиця,
    В гаю убраному у цвіт,
    Хоч воду дудлив із криниці,
    Щоб під "Висоцького” хрипіть.
    А тільки з горла хрип відхлине -
    Він не доспівував куплет, -
    Ховався десь за кущ калини,
    Давився димом сигарет.
    Зніяковілий аж до дрожу,
    Не міг сусіда мій збагнуть,
    Що не потрібно бути схожим
    - Самим собою треба буть!..
    Йому б слухач сьогодні тільки
    І заведе він пісню ту,
    Яку попросять, - а горілка
    Притишить давню хрипоту.


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (6)


  48. Вікторія Осташ - [ 2010.10.27 00:21 ]
    ЖЖ. живе життя
    хтось скаже «гоп» а хтось не перескочить
    кричатиме несміло про своє
    між викиднями змореної ночі
    шукати важко а знайти – не є
    узагалі можливим… світ торочить
    що він зникомий... «фермою» Лур’є
    керує смерть… не зазирає в очі –
    їсть поїдом двобої виграє…
    та все одно життя – живий ковточок! –
    вертається…


    Рейтинги: Народний -- (5.92) | "Майстерень" -- (5.82)
    Коментарі: (5)


  49. Мара Ноемінь - [ 2010.10.26 23:36 ]
    Осіннє
    Жовтень спроквола хитає верхів’ями
    Гілля безлистим лиша.
    Постаті блякнуть у переддощів’ї,
    Вирію прагне душа.
    Протяги тишу нанижуть на вечір,
    Час уповільнює крок.
    В небі нічному ганяє малеча –
    Дітки великих Зірок.
    Плигають долі, на нашу планету,
    Певно, солодку здаля.
    … Вечір мою перегірчену Лету
    Навіть і не вимовля…

    10.2010 рік


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.44) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (4)


  50. Софія Кримовська - [ 2010.10.26 21:15 ]
    В таку погоду можна тільки пити
    В таку погоду можна тільки пити,
    хмеліти у туманах і словах...
    Мій зовсім сивий і сумний піїте,
    я, наче ти учора, не права...
    Розлий обом пробачення в бокали –
    таке воно невигране, як ти.
    Останнього у серпні не сказали.
    То, може, осінь маємо пройти?
    26.10.10


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (33)



  51. Сторінки: 1   ...   1264   1265   1266   1267   1268   1269   1270   1271   1272   ...   1829