ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Олеся Овчар - [ 2010.10.01 15:58 ]
    Вітрова полонянка
    (переспів на мелодію “Тече річка невеличка”)

    Стежка в’ється круто вгору,
    До старого замку,
    А у ньому Вітер держить
    Гарну полонянку.

    Вітре буйний, Вітре дужий,
    Подаруй їй волю.
    Хай гуляє дівчинонька
    І шукає долю.

    Вітер хитро брови супить
    Та й відповідає:
    - А на дверях мого замку
    І зáмків немає.

    Для моєї полонянки –
    Жодного полону...
    Тільки я – лиш прилітаю,
    До серденька горну.

    Дівчинонько молоденька,
    Дівчинонько мила,
    Нащо сéбе з буйним Вітром
    Ти занапастила?

    Дівчинонька засміється,
    А по тім – заплаче:
    - Бо крім нього моє серце
    Жодного не бачить!
    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (18)


  2. Зоряна Ель - [ 2010.10.01 14:07 ]
    Лист
    На пошті пахло сургучем,
    і сонний ранок сьорбав каву,
    коли з утомлених очей
    до нього лист у скриньку канув.

    У кілька тривіальних фраз -
    про реп життя-буття у фолі...
    між слів – оте, що вже не раз
    не умістили бандеролі.


    2010 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (15)


  3. Олександр Христенко - [ 2010.10.01 14:37 ]
    ТВІЙ ШАНС
    Немов сірник, що обпікає руки,
    Самотній день зотлів у ніч-золу:
    Вона приспить, узявши на поруки,
    Твою печаль розхристану і злу.

    Ласкавих снів спокусниці і феї,
    Бентежних снів липкий чортополох –
    Міцні обійми лікаря Морфея
    Вгамують біль і сумніви тривог.

    Твоє єство у вихорі ілюзій,
    Немов Тесей, шукає:
    Вихід де?!
    У лабіринті ти одна –
    Без друзів –
    Невже монета решкою впаде?

    Та все минає...
    І приходить ранок.
    Він порятунок і Тобі приніс.
    То ж не барись –
    Бери його руками,
    Бо це – твій шанс,
    Дарунок і сюрприз.

    29.09.10р.


    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (11)


  4. Ірина Павленок - [ 2010.10.01 13:19 ]
    Сакура
    Розлітаються мрії пелюстками ніжними сакури,
    Опускаються в руки рожево-блідим падолистом.
    Перевтомлене сонцем і перенаповнене знаками,
    Засинає в чеканні чогось неприйдешнього місто.

    Відчуття причаїлися, стали тонкими й прозорими.
    Чи вони оживуть, ці легкі силуети з майбутнього...
    (Іще трохи і, певно, я стану насправді криптологом.
    Пілігримом, навічно загубленим в пошуках суті.)

    Впаде дощ на світанку, і очі закриють оракули,
    Хоч здавалося – відстань руки до таємного змісту.
    ...Розлітаються мрії пелюстками ніжними сакури
    Залишаючи в серці лиш тіні легкі падолисту...

    30.09.10



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.35) | "Майстерень" -- (5.26)
    Коментарі: (4)


  5. Павло Вольвач - [ 2010.10.01 13:16 ]
    * * *


    Буває сонячним. Буває – темним.
    А ще буває так, що й поготів…
    Згадається, бува – й столичні демони
    До запорізьких мружаться чортів…

    Луна така у кронах і у дзвонах…
    Така ріка, що без країв і дна.
    По щóках їй і по руках червоних
    Гудуть селянські стихлі племена.

    Поміж котрих себе я затамовую,
    Щоб раптом залітати десь аж у…
    І сам собі кажу своєю мовою,
    Бо, бачте, вірую… А вірую – й кажу.



    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.73)
    Прокоментувати:


  6. Павло Вольвач - [ 2010.10.01 13:11 ]
    * * *

    Із ранком разом, звіддаля
    Ішли раптовості кругами.
    І впевнена така земля
    У всіх лежала під ногами.

    Виднілась доля до плечей,
    Блатних на мить, або назовсім.
    І сіль світилася з очей,
    Як на перéсипах азовських.

    І щось тонке, мов анаша,
    Поміж вітрами кошовими
    Вчувалось так, немов межа
    Між мертвими і неживими.

    Подаленіло. Не зумів.
    Чи не залишилось нічого,
    І навіть дівки з тих домів,
    Що мнилась майже за пів-бога.

    Летить вітрів новий призóв
    В райони в прожилках якудзи.
    І світу дихає вузол,
    Тремтливий і вологий вýзол.

    Що розсипає на «путя»
    Вогні – фальшиві діаманти.
    Що в «дурня» грає з небуттям
    На виходи... Чи варіанти.


    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.73)
    Прокоментувати:


  7. Віктор Максимчук - [ 2010.10.01 12:12 ]
    ***
    Невимóвні слова,
    Затихають назавше –
    Їх не вимовлю більше,
    Не жди.
    Не хились від осмути:
    Все повинно минути,
    Подивись,
    Вже зникають сліди…
    Уже осінь прийшла.
    Ось, обтрушує віти,
    Мов доноси,
    Листки посила…
    Зачарований цим,
    Але мушу горіти
    Я на ватрі життєвій
    Дотла…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.29) | "Майстерень" -- (5.3)
    Коментарі: (3)


  8. Олеся Овчар - [ 2010.10.01 12:55 ]
    Як Мишенятко було жонглером
    Мишенятко у неділю
    Побувало в цирку
    І тепер плекає мрію,
    Гарну та велику.

    Наміру ніхто не змінить,
    Навіть мама й тато,
    Бо жонглером неодмінно
    Вирішило стати.

    Справа ця важлива надто:
    Вдома без вагання
    Узялося Мишенятко
    Вже й до тренування.

    М’ячиками жонглювати?
    Зовсім нецікаво.
    От яєчка взяти варто.
    Це вже інша справа!

    Розпочати із одного?
    Легше не буває!
    А учитися недовго! –
    Два вже підлітає.

    Шліфувалося б уміння
    Й далі дуже вміло,
    Якби яйко при падінні
    Хоч одне вціліло.

    Мишеня не розгубилось:
    – Буду тарілками!
    Лиш одна із них розбилась –
    На порозі мама.

    – На жонглера, бачу, вчишся?
    Зовсім я не проти.
    Але зараз ти берися
    Трохи до роботи.

    Маєш тільки три хвилини
    Щоб усе прибрати.
    А для цього треба, сину,
    Фокусником стати!

    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Коментарі: (17)


  9. Адель Станіславська - [ 2010.10.01 10:16 ]
    У осені дивна вдача...
    У осені дивна вдача…
    Ця пані така вразлива,
    Так часто надривно плаче
    Нестримано і примхливо.
    Насуплено хмурить брови,
    Жбурляє вітрами в груди,
    І суму тяжкі окови
    Навішує всім і всюди…
    А інколи посміхнеться,
    Їй сонце тоді до пари,
    День щирим теплом наллється,
    А небо розгубить хмари.

    Немає чітких означень,
    Якого чекати дива –
    Всміхнеться, а чи заплаче
    ця пані… така зрадлива.


    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (26)


  10. Юлія Івченко - [ 2010.10.01 03:08 ]
    Начорно списано ночі німою Наядою.
    Начорно списано ночі німою Наядою
    Сукня з настурції марить днем листопадовим.
    Ходить-блукає, слів намотує прядиво,
    З білого шовку душа – нешовкопрядова.

    Вирветься з кола на мить – холодно!
    Вітер –гульвіса кладе оберемками золото:
    Листя кленове прилипло на сходах подиху
    І так до скону : спіткнулась –адью –інкогніто.

    Гульбище кіс – місяця хитре плетиво,
    Шосту неділю їх розпліта . Еnter і Гретою
    Суне до Ганса , вимучена дієтами.
    Висне під куполом неба сонетом ранетовим .

    Руки заплутались в карти Таро з пледами.
    Поряд гніздиться квочкою мультимедіа.
    Падає вістря зорі і закони старого Менделя
    В чашку із чаєм ,де м’ята гірчить Одетою.

    Вальсом, танго, канканом , Тарканом лестощів.
    Наче наркотики , клацають пастки тестові,
    Бачиш - навпомацки видали плащик Дантесовий,
    Всоте промацано , наче диверсію, версії.

    Але вона тепер ,наче з граніту-каменю,
    Ходить-блукає між гранями гострим гравієм.
    Серце лушпайками слів до кісток зранено.
    Осінь- красуня –пора епатажного спалення.




    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (1)


  11. Михайло Закарпатець - [ 2010.10.01 00:10 ]
    Ми згубили останні краплини тепла...
    Зорям – крапельки сну
    і шматочки думок.
    А вітрам –
    розпашіле, гаряче лице.
    Загубився? Знайшов?
    Здогадався, що це -
    лиш безжальної
    долі моєї
    урок?


    У туманах нічних
    мовчки зник
    без вагань,
    без вагітно-важких
    кроків - тих,
    що назад.
    І без слів, що так часто
    звучать невпопад
    в порожнечі
    несказаних ніжних
    зізнань.

    Ти в країну свою
    теж самотньо пішла.
    І нема вже листів
    та вітрів-листонош!..
    В лабіринті безкраїх
    чужих огорож
    ми згубили
    останні краплини
    тепла.

    Ось кохання з долоні
    озимим зерном
    загубилось...
    Засне, щоб розквітнути знов
    десь весною з під-снігу -
    червоно, як кров -
    не для мене
    написаним щирим
    листом...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.36)
    Коментарі: (11)


  12. Юрій Лазірко - [ 2010.09.30 23:28 ]
    Сет i Сешат
    Небо сохло, пошите на виріст.
    А як висохло – вицвіли взори
    і настало навиліт-прозоро
    у назбираних складках на вирій.

    Сни списала Сешат аж до коми,
    зір отрушено з дерева роду...
    Серцем Нілу спливала у лоді
    у написане і незникоме.

    Сета спішили храму долоні,
    бо спішив за Сешат стрімголов і
    Ніл палив у здичілім піскові,
    насміхався – як хвиля холоне.

    Колінкуй тепер храмним повітрям,
    бий поклони до самої тиші.
    Цих обійм ще ніхто не залишив,
    кожен вдих заслуговує вістря.

    Кожен видих вартує не страти,
    а довічного уст посиніння.
    Я тебе зодягну у каміння –
    у властивість на стук завмирати.

    Я твоє забуття, нерухомість.
    Забувай про Сешат в білих шатах.
    Стану душу тобі вибивати,
    де богиня поставила кому.

    Храм величний піски оповили,
    мов поранене судно – сіль хвилі.
    Так прозоро настало, навиліт
    перешив Сета крик Серце Нілу.

    30 Вересня 2010


    Рейтинги: Народний 6 (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (18)


  13. Мар'яна Невиліковна - [ 2010.09.30 23:14 ]
    Стерво
    а вона - тільки кавер-версія,
    їй у нотах - неповних сім.
    від депресії до депресії -
    на таксі.

    а у нього мігрень та наміри
    то повіситись, то втекти
    до кролячих нір омани і
    наркоти.

    а між ними лиш десять знаків,
    два гудки і одне "алло!" -
    пересвідчитись, розпізнати
    тло.

    і до виснаження кипіти,
    вдаючи прохолодні тембри,
    замість "як тебе не любити...
    ...стерво!"


    Рейтинги: Народний 5.42 (5.42) | "Майстерень" -- (5.43)
    Коментарі: (8)


  14. Мар'яна Невиліковна - [ 2010.09.30 23:49 ]
    Перверзії
    відтепер то тобі найзгубніше табу,
    відсьогодні прикушуй губи,
    бо віднині моєї спини мармур
    солоніти на них не буде.
    відкричи мене, винеси з ліжка геть,
    потруї свої сни від хіті,
    я спалю костьол, ти спалиш мечеть,
    інцестовано хворі діти
    хтось з замБогів учора намислив суд,
    але ми - в недосяжнім відгулі...

    ти все робиш фаст, я роблю все фуд

    нелегальні біженці з ґуґлу...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.42) | "Майстерень" -- (5.43)
    Коментарі: (4)


  15. Мар'яна Невиліковна - [ 2010.09.30 23:24 ]
    П.М.Т.Л.
    сипле на мізки попіл
    вранішня німфоманія
    пані Абсурд, міс Допінг,
    фрау Самопоранення...

    смужкою ліг синець,
    ліг і розсунув стегна:
    патолого-кравець
    встрочується у вени...

    кришить на плечі м'юзік,
    губи цілує кожні
    і розстібає ґудзик
    на сукні самоушкоджень...

    ***
    Що тобі, пані А?
    Як тобі, фрау С?
    витатуй віщуна
    котрий з твого лона -
    (раніше, пригадуєш?) -
    щез.


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.43)
    Коментарі: (2)


  16. Аліна Шевчук - [ 2010.09.30 22:27 ]
    Я кохаю тебе, Синевир!
    Блакитні очі - Синевир і Світязь -
    Блакитні очі рідної землі.
    Вони, неначе, виникнули звідкись,
    Бо їм тепер вже й вічності малі...

    Замріяні, вдивляються у небо.
    Крапати мріють в осінь злолту.
    Тут кожен має вільності потребу.
    Я вірші в косу сонцю доплету.

    Синьоокий натхненник в Карпатах,
    Я кохаю тебе, Синевир!
    Не закутий в меридіанних ґратах,
    Променистієш святістю гір.

    Ти співаєш чиїмись піснями,
    А я пишу для тебе вірші.
    Це зізнання залишим між нами -
    Ти назавжди засяяв в душі.

    Поблукаю по берегу. Тихо,
    Поки вщухне закоханий вир...
    Я люблю, як ти лагідно дихаєш...
    Я КОХАЮ ТЕБЕ, СИНЕВИР!


    27.09.10 22:34


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  17. Аліна Шевчук - [ 2010.09.30 22:47 ]
    Фрезії
    Так боязко чекаю того дня,
    Коли прийдеш і принесеш троянди.
    Візьму собі усмішку, навмання,
    І ждатиму тебе біля веранди.

    Як боязко... Сіріють десь тумани...
    Осінній сум березу пригорта.
    Моє чекання на межі омани.
    Я вірю в те, що десь є самота...

    Я - не самотня. Я - сама у себе...
    Була. Ти ж душу не віддав -
    Сама забрала. Може б і не треба..? -
    Та ти мене про це не попрохав.

    Нехай, - пусте. Минуло все минуле.
    І кожен день ще душу не зламав.
    Не згадую вже те, що призабула,
    Та вітер знов мені тебе шептав.

    Листок осінній хтось зронив з берези.
    Заяскравів в чужих руках букет...
    Ні, не з троянд. - Мої рідненькі - фрезії.
    Пройшов повз серце рідний силует.

    Невже прийшов?.. А я вже й не чекала.
    Обпік в душі очима мій секрет -
    Я ще ніколи ніжно не страждала,
    Тримаючи із фрезії букет.

    Такий...однаковий..? Та щиро привітаєш -
    Всього три слова :"ЛІНО, з днем народження!"
    А я ж НЕ ВІРИЛА, що ти мене читаєш!
    Та все ж, чекала. Боязко. Щодня.

    28.09.10 21:58


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  18. Аліна Шевчук - [ 2010.09.30 22:49 ]
    З крильми душі народжується Слово…
    Багряні сутінки. Огранена роса.
    Начищене до блиску небо.
    І сутінню обличч чарується краса.
    Ну, і чого ж тобі ще треба?!

    Танцюють вогники світанку на воді.
    Цей танець наш...й слова. Не пам"ятаєш..?
    Я знаю - МИ НА СВІТІ НЕ ОДНІ,
    А тільки ти мені так душу зачіпаєш.

    Й вона зривається. Над прірвою літає.
    Одвічний сум там струшує крильми.
    Й отак по волі...волі. З а б у в а є ш,
    Були якими боже
    -
    вільними
    людьми.

    Замріялась. Засумувалась. - Зникло.
    Лишились сутінки, роса...і просто Небо.
    Чи...може, й сутіні насправді не було?
    Обличч - мільйони. Іншого - не треба...

    Ну, що ж я можу сказати..?
    Ти ж знаєш - мовчання одне.
    Я вчуся свій біль тамувати,
    Хоч знаю, що він не мине.


    29.07.10 23:25


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  19. Аліна Шевчук - [ 2010.09.30 22:00 ]
    Безсмертним порухом…
    Торкає душу загадковий спомин...
    Смаглявий вечір струшує зірки...
    Серцями вже немає перемовин,
    Їх замінила доля...і роки!

    Все в нас було. І що в нас залишилось? -
    Зірки і небо. Море і зірки...
    Та й то - усе на двох розбилось
    Безсмертним порухом руки...

    14.09.10 22:15


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  20. Аліна Шевчук - [ 2010.09.30 22:15 ]
    "Записки майже самАшедшого" - з блокноту…уривки
    Я не стану такою, як люди!
    Я не буду такою, як скажуть!

    _____ _____

    Я дякую, що ти в мене є!
    Просто справжня, як крапля дощу.
    Ідеальних людей не існує!
    І в душу я їх не пущу!
    Бо страшенно не люблю нещирості
    І дволиких, що добрі "в лице".
    Я сповідую правду вірності!!!
    І теж дякую тобі за це.

    _____ _____

    Давай на сьомому небі зустрінемось!
    Потримаємо час у руках.
    Давай, ми зірками лишимось...
    Один в одного...в іменах.

    _____ _____

    Я б пам"ятала те, що треба пам"ятати...
    А забувала б те, що пам"ятать не слід.

    _____ _____

    Я ТАКОЇ свободи не хочу!
    Я не хочу оту, хоч якусь...!
    Це свобода, коли ти ховаєш очі,
    Коли кажеш про неї комусь??!

    _____ _____

    І знову вечір. Знову дім. І ти...
    Такий ... простий. Такий мені знайомий.
    Я знов вдягаю крила самоти,
    Щоб відлетіть на поклик загадковий.
    Ти знаєш, а там - моє море...
    Ти знаєш, а тут мої зорі...
    _____ _____

    Кілометри - це відмовка просто.
    Земля ж - одна. І ми на ній - одні!
    А долі, всі дорогами пошиті,
    Пірнають в час...в хвилини...і у дні.

    _____ _____

    Це літо почалося майже вчасно.
    Пригріло сонце. Заквітчалися луги.
    Та ніби і в житті усе прекрасно...
    А пам"ять зводить серця береги...
    _____ _____


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  21. Софі Аголь - [ 2010.09.30 22:56 ]
    Коли думаєш порвати з класицизмом
    Велика септима дратує вуха скреготом,
    Прозоро-білий весельчак гойдає решето,
    Збирає сяйво у сферичні кола-видива,
    Куди коханий повсякчас свій погляд кидає.
    Руйнує думка родіоли слів скуйовджених,
    Це є початок, не кінець на гору сходження.
    Парадоксує відшуміле гасло раціо
    Із рухом потягів, що гучно мчать від станції.
    Кидаєш потайки ідею у прогалину –
    Критичне вето універсуму заспалому.
    Невпинний рух у далі кличе знову
    І хочеться почати все ab ovo.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.28) | "Майстерень" 5.25 (5.19)
    Коментарі: (1)


  22. Анастасія Пєстова - [ 2010.09.30 20:50 ]
    Гроза
    Взревел Перун благим славянским матом,
    Из глаз он сыпал искры над землей.
    Испуганные тучи, как цыплята,
    В табун от страха сбились грозовой.

    Когда цветок из Красной книги мифов
    Вновь не зацвел в купаловскую ночь,
    Перун не в силах гнев свой превозмочь
    И предвестил земле сплошное лихо.

    Все небо он отчаянным галопом
    На жеребце мгновенно облетел,
    По тучам с силой грозною похлопал,
    И выбил дух посредством молний-стрел.

    Упал тогда Перунов гнев на землю,
    Обрушился всем небом на поля.
    Прижалась поцелуем вдохновенным
    От жажды к струям жаркая земля.

    А гнев разлился озером бескрайним
    По всей степи, по рекам, городам.
    А вся земля от края и до края
    От тяжести заплакала тогда.

    Сменил Перун свой грозный гнев на милость,
    И засиял Ярилов яркий свет.
    А с солнцем вдруг надежда появилась:
    Когда-то расцветет Перунов цвет.
    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  23. Софія Кримовська - [ 2010.09.30 20:37 ]
    ***
    Моєму вітру закортіло в ніч.
    Твоїм словам свербить іти у люди.
    Але, на жаль, уже не в тому річ,
    що відбулось, а що лише прибуде.
    Ніколи не пиши мені віршів
    і коментів у сітях Інтернету,
    бо час минулим літом відпашів
    і почуття поринули у Лету.
    Але, на диво, ми удвох іще,
    такі чужі і рідні, аж до болю.
    В моєму вітрі навпіл із дощем
    готові до цілунку чи до бою.
    30.09.10.


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (16)


  24. Людмила Калиновська - [ 2010.09.30 19:15 ]
    ***
    травмоване тавро і слід нерівності
    де світла не було не буде милості
    а шкіру з двох сторін у кров попечено
    навіщо цей кармін мені приреченій
    ти друг порадник… хто? слова з харизмами...
    яскраве шапіто – виставу визнано!
    і бум і тарарам і пил узбіччями
    харам зулмі, харам на все крім вічності.




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.56) | "Майстерень" -- (5.49)
    Коментарі: (4)


  25. Людмила Калиновська - [ 2010.09.30 19:14 ]
    Молилися...
    Молилися живі уже за мертвих,
    А мертві все молились за живих,
    Ото, коли б до часу їм не вмерти,
    Вони б жили за себе і за них.

    І їх навчили б розуму і долі,
    І крихта хліба їм була б смачна,
    А так… Дивись, живі, – та не на волі,
    Одна мета, – як п’яному корчма.

    І білий тин зарослий бур’янами,
    І вікнами пустими – хутори,
    Хто приведе живих тепер до тями,
    Живих, але до часу – до пори?

    Усе пішло із молотка за безцінь
    І деревИна і заліза шмат
    І щастя завойоване у герці
    В руках чужих недолюдків – вар’ят.

    Спинився час, хоча летять ракети,
    І маятник усе ще не застиг –
    Молилися живі уже за мертвих,
    А мертві все молились за живих…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.56) | "Майстерень" -- (5.49)
    Коментарі: (3)


  26. Єгор Коваленко - [ 2010.09.30 19:13 ]
    (по)бачення
    сонця більярдну кулю
    загортає у хмар рушник
    кельнер-вечір
    і з маху лупить
    в скроню обрію
    валить з ніг
    захід фарбується кров'ю
    що темніє згортаючись
    рана
    вкривається кіркою темряви
    вкривається кіркою рано

    і незримі механізми ночі підносять
    місяця диск хромований
    над лісосмуг кучерявим волоссям
    над засмаглим тілом промзони

    2010


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (1)


  27. Павло Вольвач - [ 2010.09.30 16:17 ]
    * * *

    Сторож явно не Вільям.
    Шóфер не Франсуа.
    Темні люди на білім.
    Бо не май. Бо зима.

    В їхніх головах – щó там?
    Вся сукупність життя.
    По неголених щоках
    Мені бліки тремтять.

    Збайдужіння. Цікавість.
    Гул. Хрещатик. «По сто»…
    Ось іду, матюкаюсь
    Вас невидимих до.

    Злого умислу жодного.
    Все гранично просте ж…
    І немає Холодного.
    Вогнепального – теж.



    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.73)
    Коментарі: (7)


  28. Павло Вольвач - [ 2010.09.30 16:21 ]
    * * *
    * * *

    Я люблю вас, мої ближні, безпородні,
    І здається, що сьогодні кожен варт…
    І дерева, золоті і безборонні,
    Всі обметені вогнем з підземних ватр.

    І ляга на теплі землі навскоси нам
    Звук сурмú – ходіте, люди, веселіш.
    А нещастя, острогú і темні зими
    Позабрали із собою москалі ж…

    Хай тремтить мені на дальнім силуеті
    Рідне сонце, ще ясніше крізь сльозу.
    Сірі сутінки, собаки соловецькі,
    Йдіть у Пєнзу, троюрідні, чи в Пєнзу.

    Так то, ближні, безіменні, безпородні,
    Я таке сьогодні трохи ніби бард.
    Та і ви, і ви не ті якісь сьогодні,
    Намело на вас тепла із Божих ватр…


    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.73)
    Коментарі: (2)


  29. Зеньо Збиток - [ 2010.09.30 15:39 ]
    Шпарка
    У бані в шпарку підглядав,
    і бані – очі.
    Ти соромливо затуляй
    ото же хоче...

    Кохання баглося країв,
    спирала пара.
    А він би тую пару їв
    її би шпарив.

    Ошпарював до наготи
    і до щілини.
    У нього тіко моготи –
    відра не скине...

    По барабану серця стук –
    які там дині.
    Ждання душ і мила з рук
    у дзюрці гине.

    І крик любасі по той бік
    такий горлистий,
    же мало дупи си не спік
    до рур паристих.

    А зовтра клюбна гупота
    пройде по вуху.
    Ну де ж ти серце, дупо та
    шпаринно-руха.

    30 Вересня 2010


    Рейтинги: Народний 0 (5.33) | "Майстерень" -- (5.27)
    Коментарі: (10)


  30. Юлія Івченко - [ 2010.09.30 15:50 ]
    Літо фіалкове. Осінь -Софїївській дзвін...
    Люлька.
    Місяць туманний...
    І ти,
    І я...
    З ЖЕКо-зеківським штампом:
    «Вибув»...

    І. Павлюк



    А що воно краще, любий,- зразу не розбереш:
    Жили рвати на рими з окопних одеж,
    Вірити в те, що скалки в оці подібні до веж.
    Вмились би люди…

    Літо фіалкове, осінь - Софіївській дзвін.
    Мати Софія маля підіймає з колін,
    І повстають графіті згорблених стін
    Одуд лікує застуди

    Всіх протиріч і постріли в потерчат.
    Хист обвиває плющем заюшений чат,
    І вже не сила небу в долоні кричать
    Притчі про мудре.

    Йога, неначе еленіум – жарко снігам.
    Наче обойма, закинута в космос ,богам:
    Лотосом синім сповідь на мить застига
    В оранжевих грудях.

    Очі відкриєш : Віра, Надія, Любов.
    Іван-киванці готують кленове тавро.
    Інервація спогаду – вилитий бром.
    Колії худнуть.

    Вишиті степом в червоно-червоні хрести,
    Хроноси квітів і свято святої роси:
    Вірші.
    Розсипаний лід бірюзи –родео зубрів.


    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Прокоментувати:


  31. Юлія Гладир - [ 2010.09.30 15:39 ]
    …Замість останнього листа. В останній день і дощ останній вересня…
    Я любила тебе кожну хвильку життя свого. Навіть
    Ще до того, коли ми зустрілись. У кожен мій вірш
    Ти приходив як Доля, що думала я, не злукавить.
    Я її викликала на сповідь на білий папір.

    Я любила тебе до ув'язнення в грішній цій плоті,
    Коли ти ще хлоп'ям говорити вчив тиху струну.
    Я волосся твоє цілувала промінчиком жовтим,
    Кращі в світі сюжети тобі готувала до сну.

    Я не переставала любити тебе і в моменти,
    Коли ти забувався у пестощах інших жінок.
    До народження ще я хотіла від того померти,
    Що з тобою вже я не станцюю весільний танок.

    …Тож коли ти прийшов, я так довго чекала й любила.
    Тільки пізно тепер викликати нам щастя на біс.
    Я тобі віддаю свої сповнені мріями крила,
    Вірші й серце, яке й так належало тільки тобі.

    Я любила тебе одночасно востаннє і вперше,
    Як викреслював відчай твій слід із моєї душі.
    Розливалася фарба, ламався графітовий стержень.
    Ти приходив у сни, прокрадався в чергові вірші.

    Я втрачала себе, а мені ти, на жаль, не належав.
    Я чекала тебе. Ти ж ховався за ночі світи.
    Я любила тебе… Як ніхто. Я губилася в межах.
    І тому що люблю, я не можу тепер не піти.

    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.44) | "Майстерень" -- (5.43)
    Коментарі: (17)


  32. Олеся Овчар - [ 2010.09.30 14:15 ]
    Білка-чепурунка
    В перукарні біля клена
    Сушить Білка хвостик феном,
    Бо ходила по горішки
    І під дощ попала трішки.
    Мокрий хвостик, мокру шубку
    Треба висушити хутко.
    Адже Білочка – ласунка,
    Ще й до того ж чепурунка!
    :)
    2010


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.48) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (13)


  33. Наті Вінао - [ 2010.09.30 13:55 ]
    ****
    Прячусь в комнатах я теперь
    От осеннего светлого солнца.
    Ты захлопнул в свое сердце дверь,
    И звонок мне теперь не смеется.

    Прячусь в комнатах от потерь
    Жизненных сил во влаге
    Слез соленых… Ты победил,
    Как коммунисты в Праге…

    Прячусь в комнатах от любви,
    От ребяческой нежной глупости –
    Незабытый мой друг, прости,
    Не избежать мне участи

    Удаленных из мира грез,
    Желтой листвою в лужи…
    Господи, как же сушит
    После выпитой соли слез!

    Прячусь в комнатах от хандры,
    От любимой холодной осени…
    Незабытый мой друг, верни
    Урну с пеплом души! В ноги босые

    Упадет голубая лазурь
    И растает в серости лужи…
    Льву не легкость лань и косуль,
    А лишь вкус на губах их нужен…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.24) | "Майстерень" 5.5 (5.25)
    Прокоментувати:


  34. Зоряна Ель - [ 2010.09.30 13:17 ]
    *****
    від битви шовковими подушками
    до комплексу втраченого ребра -
    ти сам напросився на роль Адама:
    ось яблуко правди – кусай, пора.

    мені довподоби зіграти Єву,
    прем’єра вдається - чому б і ні?
    зацитькує правду сліпе forever -
    дамо йому фори у кілька днів.

    і змій наш повірить, що білий лебідь,
    люб’язно прикусить гидкий язик.
    нарешті,
    хтось візьме вину на себе,
    як справжній, не з пороху, чоловік.

    2010р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (15)


  35. Рудокоса Схимниця - [ 2010.09.30 13:35 ]
    СЕХМЕТ
    Пересушене горло вина
    Відбродило у манго і персик,
    Бірюзою означені перса:
    Ти не жрець благородний – шаман!

    Я в гранатових зернах одна,
    Перевтілень Сехмет більш не буде.
    Перепалене сонце остудить
    Кішка Баст – срібнолика жона.

    Поклоніння тобі – то дурман,
    У підгорля зло мітить пантера,
    Твій портрет аж до вохри я стерла,
    Роз’ятривши вщент серце до ран.

    Зазміїлась браслетом рука,
    Ієрогліф приховує двері,
    І пергамент як згусток містерій,
    Грань між «буду» і «щезну» тонка…

    Води Нілу не відають дна,
    Страх шкарубкий вже липне до стелі.
    Я одна на зчорнілій постелі
    І забракло у горлі вина.

    Жрець казав: вбереже талісман
    Від повторень світів, перевтілень…
    Захміліла від крові - не зцілень
    Жде Сехмет, і вона не обман!

    Чорне сонце спадало у схрон,
    І посліпли враз лебедям крила.
    Віднайшла у собІ вкотре сили,
    Щоб набіло завершити сон.

    30.09.2010.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (26)


  36. Ігор Павлюк - [ 2010.09.30 12:54 ]
    * * *
    Люлька...
    Місяць –
    Задимлений мамонта ріг.
    Тютюнець –
    Конопля і вишня...
    Порожнеча, втамована сумом доріг,
    Воскреса, як любов колишня.

    Я маруджу собі, що в житті є сенс,
    Що згадають мене нащадки,
    Буде грошей багато,
    Слава і секс...
    Ще й усе, як тоді, –
    Спочатку...

    Захлиналися кайфом.
    І Сонце-Бог
    Обіцяло зігріти світло.
    І плящина пітніла –
    Одна на трьох...
    І дівчата гули на мітлах.

    То ж горіла душа,
    Як бікфордів шнур,
    Під сльозою, вином і морем.

    Йшов з мечем Христос,
    Кликав на війну...
    Бісенята співали хором.

    А пізніше була Запорозька Січ,
    Гайдамаки,
    ОУН,
    Майдани...
    Радість смішно печальна,
    Що згинем всі, –
    Як бальзам на душевні рани.

    Все повернеться знов
    «На круги своя»:
    Динозаври...
    Великий Вибух.

    Люлька.
    Місяць туманний...
    І ти,
    І я...
    З ЖЕКо-зеківським штампом:
    «Вибув»...




    Рейтинги: Народний -- (5.72) | "Майстерень" -- (5.75)
    Коментарі: (17)


  37. Ігор Міф Маковійчук - [ 2010.09.30 11:45 ]
    АГОНІЯ ГРОЗИ
    Щиро вітаю всіх митців ПМ зі святом ВІРИ, НАДІЇ і ЛЮБОВІ!!!

    Повітря дихало дощем.
    Вона стояла на пероні.
    На вже чужому підвіконні
    Лежав порожній портсигар.
    Поміж буттям і забуттям
    Чекала потягу. Нізвідки.
    В нікуди рейсом, без помітки,
    В котрім чи зникне, чи втече.
    Повітря дихало дощем.

    Легені дихали слізьми,
    Котрим не окропити вії.
    Серця томилися навієм
    Розіпнутого почуття.
    Він залишався десь і скрізь.
    Вона стояла на пероні.
    А підсвідомості безодня
    Тягла минуле із пітьми.
    Легені дихали слізьми.

    Самотність дихала в лице.
    Надія дихала в постскриптум.
    Вона і Він – смичок і скрипка
    В конвульсіях замовклих струн.
    Фальшива тиша. Дум табун
    Кричав до хрипу, різав струни.
    Кохання рвалося із трунви,
    Не примирившись із кінцем.
    Самотність дихала в лице.


    Кошмар агонії грози.
    У зачаклованому колі
    Хтось вирішив здурити долю
    Й назустріч крок не зміг пройти.
    Хтось вчасно не сказав: «Зажди!»
    Хтось вчасно не почув пробачень.
    Колись комусь хтось не пробачив.
    Квитки, перони, поїзди.
    Кошмар агонії грози.

    Крізь біль і невгамовний щем
    Надія гойдалась на вітрі.
    «О, Боже, вилікуй повітря,
    Перенасичене дощем.
    Не через караван років,
    А поки ще не надто пізно
    Верни в життя невинну пісню,
    Котра таки не вмерла ще
    В повітрі, зморенім дощем.

    В повітрі. Зморенім дощем
    Надія линула в постскриптум...
    ...Маестро взяв смичок і скрипку
    Й ожила казка двох сердець.
    Початок переміг кінець.
    В інтимі зазвучали струни.
    Кохання вирвалось із трунви,
    Заповнивши собою вщент
    Довкілля, зморене дощем.

    Одвічна повість двох сердець.
    Роман, трагедія чи драма.
    Та над життями, над віками
    Хай возвеличиться Любов.
    У вирі непорозумінь
    Вона і Він – смичок і скрипка
    Хай пам’ятають про постскриптум.
    Хай не знаходить свій кінець
    Інтим цілунку двох сердець.

    2000р.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.41) | "Майстерень" -- (5.27)
    Коментарі: (17)


  38. Юлька Гриценко - [ 2010.09.30 10:54 ]
    Він вмів
    Він мене, наче книгу вивчав,
    Між рядками блукаючи легко.
    І ковтав мій скривавлений час,
    Мов якийсь самогубець таблетки.

    Він мене, як поему читав,
    Хоч ненавидів ритми і рими.
    Він мене надсилав у листах,
    І губив між листами чужими.

    Він мене вимовляв по складах,
    Хоч неправильно наголос ставив.
    З перших літер мене розгадав,
    І зіграв, як найкращу виставу.

    Він мене, наче драму писав,
    І вигадував різні сюжети.
    Він і досі — мої небеса,
    Ну, а я лиш далека планета.

    29.09.2010р.


    Рейтинги: Народний -- (5.4) | "Майстерень" -- (5.32) | Самооцінка 5
    Коментарі: (5)


  39. Максим Едель - [ 2010.09.30 10:28 ]
    The show must go on
    На моєму дивані ,як Каїн,
    Як жага до життя крізь подертий кондом
    Ветхий Фредді благає ,хрипить, вивертає :
    Open the doors!Open the windows! The show must go on!

    Телевізору скло –терапевти , гештальти.
    Душі влазять в натягнутий гумо-капрон .
    Крізь прогнози погоди віщають криштальне –
    The show must!The show must! The show must go on!

    Якщо чесно , то робота ,родина,стосунки
    У мене асоціюються з доном Карліоне , всередині якого
    Існують коти,апельсини і пропозиції,
    Від яких не можна відмовлятись ,
    Бо кому вона потрібна,та дірка в голові?
    Та–та-да-да-да____та-да-да-да____та-да-да .Чи не так ?

    Ветхий Фредді замовк ,обірвали антену
    Хулігани ,- чи сніг крізь новини – закон?
    Божеволіє місто,лише хтось непевний
    Пожовтів під під’їздом під Snow must go on .

    2010


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (4)


  40. Кум Микола - [ 2010.09.30 00:45 ]
    Хто до серденька пригорне, як Кума нема? (пародія)
    Іван Гентош. пародія " СПРАВИ РОДИННІ "

    Білий сніг, чорна ніч.
    Що у світі коїться?
    Не збагну, в чому річ –
    У очах щось двόїться….
    Вивів хтось за поріг
    (Певно, я подякував)
    Хто то Кума запріг?
    Розуму ніякого!
    І кожух був, і кінь…
    А корчмар вже лається.
    Ех, щось думати лінь –
    Завтра пригадається.
    Як зійдемся – умú!
    Вип’ємо, щоб збýлося!
    Кум – дрова! До Куми!
    Решта все забулося…

    пародія


    Смуга біла, смуга чорна,
    Зимонько-зима,
    Хто до серденька пригорне,
    Як Кума нема?

    Наливали, щебетали
    Дворові дівки,
    А закуски було мало,
    Єдні маслаки.

    А вляглися спочивати -
    Кожуха нема,
    І босоніж вийшли з хати,
    А навкруг - зима.

    Як тоді я не заслаб?
    Де взялись уми?
    Добре, що Кума була,
    Біг я до Куми !

    П'яту чарку підіймали
    За Кума й Куму!
    А що було, друзі, далі, -
    Я ума не йму...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (19)


  41. Софі Аголь - [ 2010.09.30 00:18 ]
    За картавість ніхто не картає...
    ‘За картавість ніхто не картає’, –
    Думав хлопчик, над трупом стоячи.
    Депресивним узбіччям звичаєм
    Їхав потяг, суглоби ломлячи.
    Млосним жиром засмажено-плісних
    До пательні млинців приклеєних
    Роздувало в відчинені вікна
    І нестримно тягло алеями.
    У сусідів гуляли весілля,
    Тхнуло тортом надміру зсолодженим.
    До кватирки вдиралося гілля,
    І кричало життя народжене.
    Бігли двором дівчата з кісками,
    А любасі, забувши про сором,
    У екстазі зі сміху прискали
    І тікали лунким коридором.
    На асфальті, спеченім спекою,
    Діти голосно в класики грались.
    Він себе уявив лелекою,
    Бо йому тоді так здавалось.
    Він себе уявив усміхненим,
    На одній нозі баластуючи,
    І розміреним кроком стишеним
    Він подався, з вікна простуючи.
    А дівчата манірно стрибали,
    Виробляючи ніжками па,
    Тільки хлопчик дивився схиблено
    Із затемненого вікна.
    Він хотів щось сказати татові,
    Той в багрянці вже міцно спав.
    Й посеред віртуозно-дівчачого
    Загубилось хлопчаче: ‘ПА…!’


    Рейтинги: Народний 5 (5.28) | "Майстерень" 5 (5.19)
    Прокоментувати:


  42. Софі Аголь - [ 2010.09.30 00:48 ]
    Бліда змія впилася в очі хижо...
    ***
    Бліда змія впилася в очі хижо,
    Направду жало тягне до руки.
    На чоловіка хлинули думки
    Гіркі, звабливі, радісно-нервозні…
    Давай станцюєм твіст на струнах ночі,
    Крізь вогкі пальці, змочені в вині.
    Пізнай мене. Ми в темряві одні.
    Сумні, дурні. Живемо час від часу…
    Він п’є, ковтає жадібно, нестримно,
    Мільйони шпильок в горло уп’ялись.
    Солодка трута тягне тіло вниз.
    Він хочу жити зараз, тут, тепер…
    Готовий трунок. Зирить в очі смерті.
    Цілюще питво вип’є без терзань.
    У світі забагато зайвих знань.
    Дивак сьогодні не на жарт відвертий…
    Зведи у небо очі, милий друже,
    Ти сам спаситель власного життя.
    Іде-простує стомлений кістяк.
    Поглянь… навколо…й не чини гріха.




    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.19)
    Прокоментувати:


  43. Софі Аголь - [ 2010.09.30 00:56 ]
    Філософія чи...?
    Філософе, прекрасний, незрівнянний,
    Лишіть матерію сувору хоч на мить.
    Легка незграбність, молодість духмяна
    Ще грають в вас, хвилину зупиніть,
    В моїй уяві, збудженій до краю,
    Субстанціально виражена тінь.
    Думок химерних матові примари
    Штовхають розум в ординату змін.
    Прозорих суджень товпище за муром
    Мого єства. Лиш матрицю пізнать.
    Ідеї світ статичність нівелює,
    І 2Х2 ще може бути п’ять.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.28) | "Майстерень" 5.25 (5.19)
    Коментарі: (6)


  44. Софі Аголь - [ 2010.09.29 23:07 ]
    Не оплакуй мене
    ***
    Не оплакуй мене. Хто тобі сказав, що я померла?
    Я просто хвилинно перестала жити,
    Втомилась від байдужого чекання твоєї незмінної відповіді:
    «Спасибі. Тобі того ж».
    Скупо. Все, що ми написали один одному.
    Круто. Бур’янчики життя водять нас навколо пальця.
    Зимно. Від пекельного полум’я у душі через тебе.
    Жахливо. Від передчуття того, що ми ніколи більше не летітимемо поруч у цьому житті.
    Меланхолійно. Птахи знову несуть пахощі моїх парфумів у київські мурашники.
    Докорінно. Змінюю свої переконання і авторитет «зубрилки» .
    Стильно. Від сьогодні починаю жити по – іншому. Табула раса.
    Вільна. А може, просто належу іншому?


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.19)
    Коментарі: (1)


  45. Світлана Ілініч - [ 2010.09.29 23:41 ]
    Осінь. Дива
    Знову сонячний глек покотився, але вицвілий сонях чола
    повертає уперто на південь, мов не вірить у зими чужі.
    Я тобі напишу не вірші. У шухляду старого стола
    не сховаєш на пам’ять про весну недотлілу жарину душі.
    Я питаю у себе щодня: ти вже був чи ще тільки наснився?
    І летить в нікуди колісниця чи то колесо крокове днів –
    від тих обертів крутиться світ, як одвіку, напевно, крутився.
    Поки хтось про високе молився, день навколо давно обмалів,
    тільки рінь від розмов та дощі, що давно оселились у місті.
    Грають осінь музики троїсті – листопаду стрімкий краков’як.
    І давно би не вірити снам, не чекати ні пошти, ні вістей,
    але серце, заклякло-безлисте, просить дива хоча б на мідяк.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.52) | "Майстерень" -- (5.53)
    Коментарі: (5)


  46. Іван Гентош - [ 2010.09.29 22:11 ]
    пародія " СПРАВИ РОДИННІ "

    Роман Скиба
    поезія “* * *”
    збірка “П’ЯТИЗНАК, або ЖИТТЯ І НЕЖИТЬ”


    Білий світ, білий сніг.
    Висріблена вулиця.
    Хто – дійшов, хто не зміг;
    Решта все забулося.
    Хто там коней запріг?
    Хто на санях скулився?
    Білий світ, білий сніг,
    Решта все забулося…



    пародія

    Білий сніг, чорна ніч.
    Що у світі коїться?
    Не збагну, в чому річ –
    У очах щось двόїться….
    Вивів хтось за поріг
    (Певно, я подякував)
    Хто то Кума запріг?
    Розуму ніякого!
    І кожух був, і кінь…
    А корчмар вже лається.
    Ех, щось думати лінь –
    Завтра пригадається.
    Як зійдемся – умú!
    Вип’ємо, щоб збýлося!
    Кум – дрова! До Куми!
    Решта все забулося…

    29.09.2010


    Рейтинги: Народний -- (5.58) | "Майстерень" -- (5.79)
    Коментарі: (46)


  47. Наталія Крісман - [ 2010.09.29 21:12 ]
    ДУША В ДУШІ
    Я у тобі знайшла притулок
    Від самоти, що вік тримала.
    Давай залишимо в минулім
    Усі печалі!

    Для тебе стану свіжим вітром,
    Який вдихатимеш у груди,
    Що з твого серця сльози витре
    Й любов розбудить.

    Я джерельцем для тебе стану,
    З якого питимеш щорання,
    І залікую твої рани
    Своїм коханням.

    А ти - стань терном, що звиває
    Навколо мене тугі пасма,
    Мій дух від щастя підіймає
    Під зорі ясні.

    Вдихни життя у мої крила,
    Які від лету потомились,
    Щоб віру знов я воскресила
    У неба милість...

    Душа в душі знайшла притулок
    Від самоти, що вік тримала.
    Усі печалі у минуле
    Повідступали!
    29.09.2010р.



    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (16)


  48. Адель Станіславська - [ 2010.09.29 20:18 ]
    За нами місяць підглядав
    За нами місяць підглядав
    у шибу опівночі,
    і соромливо затуляв,
    ховав у хмарах очі.

    Кохання баглося йому
    солодкого напою,
    шаленства, пристрасті вогню,
    що ми пили з тобою.

    Мов барабана серця стук,
    мелодія кохання -
    сплетіння душ, сплетіння рук
    і тіл палке єднання.

    Під ангельський Амура спів
    кохання танцювало,
    а місяць щире срібло лив,
    і ночі було мало...

    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (17)


  49. Наталія Крісман - [ 2010.09.29 19:44 ]
    НЕВИПИТА СПОКУСА...
    Душі своїй знайшла я пристань
    В твоїх волошкових очах.
    Тепер це щастя променисте
    В мені тріпоче, наче птах.

    І я немов цілую долю
    За те, що ти в мені тепер,
    Що нам любити Бог дозволив
    І ми - немов єдиний нерв.

    У мить розвіялася темінь,
    Коли мені зустрівся ти.
    Лише боюсь, що розминемось
    У цих пустелях самоти...

    Крізь всі світи любові промінь
    До нас нарешті долетів!
    Вже не гірчить вчорашній спомин,
    Він у мені навік зотлів.

    А знаєш - я вже не боюся,
    Що розминемось у світах!
    Яка ж невипита спокуса
    В твоїх волошкових очах...
    29.09.2010р.


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (6)


  50. Зеньо Збиток - [ 2010.09.29 17:25 ]
    То конче
    То є конче ще раз…,
    та не Конча де Заспа.
    То колгоспний камаз,
    залізай-но, будь ласка.

    Хай же тіла літак
    на летовище сяде.
    Я тебе нині так...
    заведу у ламбаді –

    будеш бачити сни,
    оселедці Памиру.
    Тіко глянь у штани,
    бачиш голову звіра,

    же торчит з-під парчі
    і готова до втечі.
    Ти до губ приручи
    хай же з них си нахлепче.

    Хай намуляє зір,
    не піщинка ж у оці,
    то голодний мій звір
    пожалій його, хойці.

    Хай кохання зайде
    мов худоба до стайні.
    То не конче... в тебе,
    аби було нам файні.

    Язиком по стегні
    і до губ соромливих
    зазміїтись мені
    у крамольних курсивах.

    29 Вересня 2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.33) | "Майстерень" -- (5.27)
    Коментарі: (8)



  51. Сторінки: 1   ...   1276   1277   1278   1279   1280   1281   1282   1283   1284   ...   1829